Zájemci o osvobozování Podkarpatské Rusi přibývají

Napsala merlin

15. března byl v Maďarsku státní svátek – připomínají si vypuknutí revoluce v roce 1848 proti habsburské nadvládě. Spolu s 23. říjnem, kdy slaví vypuknutí vzpoury proti sovětské nadvládě roku 1956 jsou to dva maďarské nejdůležitější státní svátky.

Maďarům jistě přišlo, že má Viktor Orbán na své straně i přírodu. Když se dopoledne vydal mezi nadšený dav fanoušků a sympatizantů přednést dlouhý projev, bylo slunečno. Odpoledne, které mělo být věnované opozici se počasí obrátilo a padal hustý déšť a silný vítr, takže shromáždění opozice zrušila. Což druhá strana komentovala zlomyslně tak, že nešlo o počasí, ale o to, že proti-orbánovské opozici se nesešlo dost lidí.

Orbána přijeli tradičně podpořit i bratři Poláci z pravicové strany Jaroslava Kaczynského a rovněž z polských radikálních hnutí. Polské vlajky se za přednesu básně Šándora Petöffiho ,,Vzhůru Maďarsko, vlast volá,, dojetím vlnily v rytmu. Těžko se na videu dopátrat, jak velký byl dav, ale zřejmé je, že to byl dav byl opravdu velký a nadšený a hojně osvěžovaný polskými vlajkami.

Z Orbánových projevů poslední týden mám dojem, že kdyby měli Maďaři všechna ta vyzdvihovaná pozitiva, měli by řídit vesmír. ,,Protože zbabělé a slabé národy nemají žádnou budoucnost, v případě potřeby nás učí naše dějiny, že je třeba platit prací, odvahou a vlastní krví. Svobodu si každý národ musí vydobýt sám, nemůže být nikým importovaná zvenčí, pak by jim mohla být zase snadno odebrána (pozn. zde omylem trefil český problém 20.st.).

Maďarsko musí být znovu připravené ochránit a zabývat se maďarsky mluvícími oblastmi Podkarptské Ukrajiny, v případě, že se Ukrajina úplně zhroutí. Ruské, polské a maďarské obyvatelstvo Ukrajiny se nemůže spokojit s tím, že je omezováno na svých právech fašisty.“

Taky odjel do Rumunska pozdravit maďarsky hovořící obyvatelstvo a vyzval ho k vytvoření autonomní oblasti, pro začátek. O Slovensku se minulý týden nezmínil. Ale o revizi Trianonu se neostýchají hovořit už ani maďarští novináři.

Můj komentář: No nazdar.

Reklamy

77 comments

 1. lomikel

  nemusi to byt az tak zle pro rusko, to ze z ukrajiny budou odtrhavany casti k sousednim zemim je dost pravdepodobne. Pokud si budou chtit urvat sve Madari, Rumuni a Polaci, tak to zvysuje sanci aby Rusko mohlo zajisti klid na vychodnim brehu Dnepru a mozna i na jihu. Stredni Ukrajina bude vyhnivat pod patronaci USa a EU, doufam ze jim to pusti zilou ( pisu jim, protoze jsem dospel k zaveru ze EU neni moje, jsou moji asi tak jako byla 3 rise vlasti meho deda).

  • rehbergus

   Myslím, že to je velmi pravděpodobný scénář a Evropě to žilou pustí hodně. To že se tvůj děda nacházel v blbý čas na špatném místě mu hodně ovlivňovalo život. A nikdo se ho neptal na jeho názor.
   Jako závdavek na možné dění přikládám docela zajímavé video z Volyně.

   Mimochodem, také to odneslo hodně tamních Čechů. Tohle předvedli banderovci. Také tam pobíhala polská Armia Krajowa a pro změnu zase masakrovala Ukrajince. Všichni si to tam moc užívali…

  • merlin

   EU není moje ale žiju v České republice a narodila jsem se tu, nejsem sice zapálený vlastanec, ale tak nějak tady to moje kolem cítím. Takže mi vadí, že mi zase někdo ohrožuje domeček protože je nenažraný /v tomto případě prioritní viník je USA/

 2. merlin

  mezi etnickými Maďary a Rumuny byly konflikty opak už i v minulosti. Ale minulý týden opět veskalovaly, zvrtly se pak mezi boj rumuské policie a místní rumunských Maďarů. Enických Maďarů žije ve třech okresech Sedmihradska 1,3 milionu obyvatel, a Semihradsko /Transylvánie, úpatí Karpat, hrabě Drakula :-)) patřilo do konce první světové Maďarsku. Orbán prrý rozdal přes milion maďarských pasů /nejen mezi rumunské Maďary/ za poslední rok a půl. Je to voda na mýn. Spolu s Itálií a Kyprem patří mezi největší zastánce Putina. Rovněž má Rusko vybudovat dva bloky na jaderné elektrárně Pax myslím že do konce roku 2020.
  Pokud si všimnete, tak na těch oranžovaných vlajkách je Putin a Orbán :-),

  • lomikel

   ano, tak presne nejak to mysle, na barevnou revoluci nema nikdo monopol. Kod se o sebe, jako stat nestara (treba CR), tak na to dojede a vytunelovan do globalich struktur. V rumunsku se buduje zakladna Nato s (zatim antiraketami), v Polsku take. Rusko nema kam dake ustupovat. Dokonce i kdyby se to na urkajine podarilo usolichat tak aby tam nato nevlezlo je IMHO nutne aby Rusko umistilo sve jaderne zbranove systemi co nejblize USA – Kuba, Venezuela, Severni ledovy ocean.

   Cim dale se podari odrazit agresory z Nato od Ruska tim vetsi je sance na stabilitu, tim vetsi je sance na to ze se nedozijme 3. svetove. Je to proto ze se americti fasiste budou bat do toho jit.Ukrajina, je mi lito, je nepodstatna, zda bude nebo ne a v jake podobe, podstate celeho deni je obklicovanii ruska ktere provadi Nato.

   Rusko bud pujde ostreji do konvencnich lokalnjch konfliktuu ve sve sfere zajmu – neni li uz pozde, s tim ze bude pocitat ze se Nato stale jeste neodhodla zacit jadernou valku, nebo bude drive nebo pozdeji zniceno.

  • BARON LE SAMEDI

   je pravda, že za Ukrajinou stojí USA, protože EU čumí jak puk. Jsou doklady, že prvními mrtvými majdanu byli jakýsi armén a bělorus, střeleni v ůhlu čtyřicetpět stupňu, které ovšem museli majdanci vytáhnout sami, protože ten den se tam berkut nedostal, ač se to na něj mělo svést. Tak prostě první dva mrtví- nejsou. Člověkem USA je jistý Parubij a Nalevajčenko, bývalý šéf bezpečnosti UDARu. Ostatní jsou bezvýznamní. Vyjma oligarchů, od nichž Amerika na akci vydyndala peníze . blíže zde http://www.kp.ru/daily/26208/3093561/ K Maďarům v Rumunsku- jsou dost n enáviděni. Za popravou Ceausesca stojí oni a Moldavané. Začalo to tak, že jistý povaleč-kněz Laszlo TÖKÖS měl vyklidit byt, protože jako duchovní nepracoval. Nechtěl. Předtím studoval teologii (v Rumunsku…) a po absolvování- žádná vojna, nic, schoval se u otce, a žil s ním (otec byl duchovní v jisté oblasti- ve vedoucí funkci) pak ale někdo tokose našel, instaloval, ale on nechtěl pracovat (jako kněz), tak ho rumunská moc chtěla vystěhovat, a proti tomu začala ateistická mládež, nikoli svíčkové báby, demonstrovat a ty svíčky zapalovat. Jak končí zapálené svíčky na ulici je známo z Národní. Tokos je dnes psancem, žije v belgii a je poslanec v Europarlamentu za Rumunsko.

 3. rehbergus

  Pár ukázek ze západoukrajinského folkloru.


  To poslední video je oblíbený ukrajinský mýtus.

  Kateřina II vypakovala vzpurné ukrajinské a záporožské kozáky na Kubáň a Těrek. Zde se zklidnili a stali se oporou carské koruny. Moc jich na Ukrajině nezbylo. Donští kozáci patří do jiných příběhů.

  • Saul

   Oni kozáci nebyli jen oporou carského režimu,ale i Hitlerových waffen SS.

   • rehbergus

    Také Kalmyci, Tataři, Slováci, Holanďani, Lotyši,Francouzi, Norové, atd… Mimochodem, české jednotky této bohulibé organizace nikdy založeny nebyly.

   • hans

    Bez kozáků by i občanská válka (18-22) skončila už v 18 roce..

 4. Hamilbar

  Náš problém ovšem, dle mého názoru, spočívá v tom, že probíhající události (aktivizace „buržoazního nacionalismu“ v Evropě) se nemohou neodrazit na soužití bratrských národů Čechů a Němců, neboť i ty budou hledat nové, ještě spravedlivější a novým podmínkám lépe odpovídající formy soužití.

  Pravda a láska (zatím si netroufám předpovědět čí) samozřejmě nakonec zvítězí, ale co do té doby?

  • merlin

   Já si myslím, že další nebezpečí, které EU hrozí, je rozpad unitárních států. Měla by ho začít neprodleně odvracet. Měla by uznat Krym, souhlas nějak odblábolit a snažit se zkonsolidovat Ukrajinu do lidské podoby a podmínit jakoukoliv ekonomickou pomoc jejím tvrdým postupem proti vlastním ultranacionalistům. Protože tam se už nejedná o prostý nacionalismus, ale specifický druh nebezpečného ukrajinského šovinismu, A různé skupiny si pak řeknou, když můžou oni takhle hnusně, můžeme my taky, protože až tak odporní oproti nim přece nejsme. Neúcta k Rusům, kteří tvrdě zaplatili za nejen svoji svobodu v druhé světové válce a jsou velmi logicky uraženi chováním EU a cítí se jím ohroženi, se v Evropě a tedy i nám s velkou pravděpodobností velmi tvrdě vymstí.

   • dixi

    Taky nemám nijak v oblibě Brusel, doufám, že po volbách tam bude dost Kellerů, aby se pokusili napravit to nejhorší. Kde je bída, tam se daří těm nejhorším kreaturám. Evropu by mohli rozvrtat a rozkouskovat do nepředstavitelného chaosu a hrůzy.Nebylo by to poprvé a USA by se na tom ještě nějakou dobu přiživovala.

  • merlin

   Než Sudety stokrát jinak a znovu, tak to raději podpořit Maďary, aby padl ten Trianon :-) Já bych v tom případě opravdu raději k Rakousku :-)

     • vittta

      I tak mě ale jezdí mráz po zádech.
      Když se podívám na naše sousedy,nemohu se zbavit dojmu,že až „to“ přijde,budeme na to zase sami.
      Ti Rakušáci vycházejí opravdu nejlépe.
      Doufejme,že i oni se budou bát.

      • merlin

       tak já je sem tam čtu a nepřijde mi, že jsou nadšení. Asi je tam stejně jako u nás. Jen méně srdce a více ekonomických hledisek.

  • vittta

   Naštěstí se stala chyba.
   Karl neusedl na hradě-a já myslím,že to byla pro mnohé nepříjemná čára přes rozpočet.
   Ale ta otázka se otevře,to je jistá věc.
   Docela by mě zajímalo,komu vlastně ten Zaorálek tak servilně vykouřil.
   Když si to dám do souvislosti s Merkelovou,jak je u ní Putin mimo realitu….

   Doufejme,že je náš pan ministr jen docela obyčejně blbej..

  • slobo

   Pravda a láska (zatím si netroufám předpovědět čí) samozřejmě nakonec zvítězí, ale co do té doby ?
   18.3.2014 – 11.20 Hamilbar

   ??

   ??

   Krim-KriseUkrainischer Soldat bei Angriff auf Militärstützpunkt erschossen
   Dienstag, 18.03.2014, 17:17
   http://www.focus.de/politik/ausland/krim-krise-ukrainischer-soldat-bei-angriff-auf-militaerstuetzpunkt-erschossen_id_3698228.html
   —————————————-

   Украинская военная база в Симферополе подверглась вооруженному нападению
   18 марта 2014 19:15
   http://smart-lab.ru/blog/172327.php

   ___________________________________________
   http://pbs.twimg.com/media/Bi5ZhlKCYAA4g3x.jpg:large

   • slobo

    Je to kachna ! (?..) Это утка ! обыкновенная утка.

    Artem Mateshko
    2014-03-18 21:36:17
    Еще один комментарий крымчан

    Васек 18/03/14 18:37 Ukraine, Simferopol
    Для всех повторяю еще раз: Ребята, я был в этой части. Там здание с 15 вольнонаемными и 3-5 чел военных. Компьютеров штук 20 и больше ничего !!!
    Ее штурмовать незачем ! И никто и не штурмует !
    Это утка ! обыкновенная утка.
    Проверяют реакцию на запущенную информацию. А вы ведетесь. Я бывший служащий Симферопольской КЭЧ.
    За свои слова отвечаю.

    http://smart-lab.ru/blog/172327.php

    • Janika

     Je to kachna nebo provokace, to je přece jasné. Něco takového se dalo s jistotou čekat a bude to pokračovat. „Poražení“ jsou vzteky bez sebe a jsou všeho schopní. Otázka je, jak mají slušní lidé bojovat s xindlem.

 5. ms

  Mno, Zirinovský na tvrdo navrhl rozdělení Ukrajiny mezi Rusko, Polsko, Maďarsko a Rumunsko :)

  • merlin

   Tak Rumuni po části Bukoviny pošilhávají. Konečně co jim dělá s etnickými Maďary Orbán, to oni dělají Moldavcům :-)

 6. Janika

  Takže maďarská vláda není tak připitoměle protiruská, jako ta naše? Docela by mě zajímalo, jestli v takové atmosféře hlouposti žijeme jen my, nebo i ostatní evropské země. A taky mě děsí spíš Německo, než Rusko, jak myslím naznačuje vittta. Jen hlupáci (nesmím říkat debilové :-) věří, že nás někdo ochrání.

  • merlin

   Orbán dnes začal vytahovat na stůl uprchlé ukrajinské Maďary do Ma´darska, opravdu rád by je ale zachránil s ,,jejich.. kusem Ukrajiny. Má za měsíc volby, sbírá body. Francouzi na jedné straně požadují další sankce a embarga , na druhé z toho předem vynímají zbraně pro Rusko. Celé je to naprostá pakárna. Každý si hřeje svoji polívčičku, padouchy od hrdinů zatím nelze rozlišit, jsou -li vůbec jací.

  • hans

   Orbán opravdu není „připitoměle protiruský“. Psal jsem to u vodníka – konzervativní nacionalisté si porozumí, zvlášť když je oba dusí liberální internacionalisté z Bruselu.
   Maďaři si mimo jiné a k vzteku EU objednali u Rusů atomovou elektrárnu.

 7. rehbergus

  Ruska se, myslím si, moc bát nemusíme. K tomu aby si začali řešit chaos na ukrajinském dvorečku jsme je donutili my. Vzájemná ekonomická provázanost je veliká. Ruské investice v české kotlince a jejím okolí jsou narůstající. Fond blahobytu je třeba zhodnotit. Doma mají hodně moc co řešit. Chtějí být moderní zemí bez korupce s funkčním průmyslem, spokojeným obyvatelstvem a závislou Evropou na energetických zdrojích. Jejich ekonomická invaze probíhá tiše a úspěšně.A bez boje.
  Jsou to pragmatici. Putinova partička se tam drží u lizu jenom proto, že se jí tohle vše daří realizovat. Lidi tam mají v živé paměti opilce Jelcina a totální rozpad státu.

 8. merlin

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/266701-sovetsti-okupanti-maji-v-praze-pomnik-nevhodne-rikaji-politici/
  když je někdo blbej, tak je to těžký a lepší to už těžko bude. Jen vůbec nechápu, odkud všechny ty válečnické vši vylezly. Nebo : Dokku Umarova oplakávala dnes kolem 16. 45 na radiožurnálu Petra Procházková. Jaká to velká.škoda takových úspěšných teroristů. Vypadalo to, že ji i reportérku drží naživu jen poslední zbytky naděje, že to snad není pravda. Vždy´t kdo jiný by si zasloužil žít věčně, že?
  To se tady opravdu už všichni úplně pomátli ?

    • merlin

     Dejte vědět o nějakém útulném jeskynním komplexu, pokud na něj narazíte, může se možná do budoucna hodit :-) P.S. Směju se jen napůl ksichtu

     • dixi

      Chtělo by to Malevil a hodně štíska k tomu. Obávám se že Magnus Maximus můýe mít pravdu .Mládež už je na násilí zvyklá, sice jen virtuálně, ale pro začátek to stačí.Kdo by to byl řekl ,nedávno jsme kolektivně mysleli na to, aby nebombardovali Sýrii. Teď nám na zápraží pochodují fašisti. Tak snad už se rusko stihlo dostatečně vyzbrojit a zmodernizovat svou armádu a že to amíci vědí a nejsou ještě úplně vypatlaní. Zachrání nás i celý svět rovnováha zbraní,doufám. A nemyslím teď jen před válkou.

      • Kamil Mudra

       Malevilské sklepy by dnes dostatečnou ochranu neposkytly ani při hodně velké porci štístka. A pokud náhodou ano, znamenalo by to strávit v nich zbytek života. Oni si to hlavouni co tahají za páky dobře uvědomují. Jen mám obavy z těch, kteří to mají třeba už „za pár“, v Boha nevěří nebo naopak věří až příliš a jsou schopni si celý svět „vzít do hrobu“.

       Když poslouchám naše politiky a vůbec – všechny ty kecy v oblbovadlech, začínám se pomalu vžívat do kůže normálně smýšlejících Američanů. Když si uvědomím kolik let už skřípou zuby při myšlence jací lidé hovoří směrem k světu jejich jménem a nejen to – i jak jednají… Ta bezmoc a vztek…
       Dokud ještě nebyl internet, mohlo se mnoho z nich nechat oblbnout a žít s myšlenou že co jejich země dělá to dobře dělá. Ale teď už je to přece jen jiné. Určitě se mnozí z nich probouzí „ze sna“ a musí si připadat dost hrozně.

       Já se fakt, za naše politiky i média vyloženě stydím a je mi z nich na nic. Takhle jsem nebyl naštvaný ani na ty předlistopadové – a že jsem na ně měl pořádnou pifku. :-(

       • vittta

        Tehdy zas tak moc neoblbovali.
        Pár plakátů se Sovětským svazem,na věčné časy,o míru,nebo s neutronovou bombou a nápisem NE,na každém rohu rudá hvězda…hodně prudily sovětské vlajky.
        V TV spíše kolik se sklidilo,kam přijela nějaká delegace,zmínky o zahraničí spíše okrajové (z dnešního pohledu určitě)…
        V seriálech či filmech politika jen vyjímečně,pokud to nebyl zrovna Maj.Zeman.
        Tehdy jsem na to nekoukal-ale když se dneska pro tu srandu podívám třeba na „Muže na radnici“,je to je nevinná naivní hra“…
        Učedníci.

        Dneska masáž doslova od rána do večera,v TV,v novinách,v rádiu..poslouchám třeba radio Beat,zmínky o zrůdnosti komunismu jsou tam velice časté.

        To je fakt monstrozní,nepochopitelné,obludné….

       • Slobo

        Kamil Mudra:
        „Já se fakt, za naše politiky i média vyloženě stydím a je mi z nich na nic.
        Takhle jsem nebyl naštvaný ani na ty předlistopadové
        – a že jsem na ně měl pořádnou pifku “

        Slobo ( taky tak )
        -media-
        a co informace, z druheho konce sveta ??..
        ___________________________________________________________
        http://wertyzreport.com/2014/03/19/malajsie-se-vyhyba-zverejneni-seznamu-nakladu-letu-mh370/
        ___________________________________________________________

        TO vyšší síly.

  • Magnus Maximus

   Nikdo se nepomátnul. Jedná se o pomalou psychologickou přípravu populace na případnou velkou válku. Toto je její součástí a začátkem. Jinak dejte si pozor na ten simultání překlad. Já poslouchal projev Putina v originále a ted jen tak na zkoušku několik minut s překladem. Hned na začátku překladatelka některé věty nepřeložila a některé přeložila trochu jinak … Samozřejmě ten kdo neumí rusky tak je dobré si projev takto poslechnout, ale brát s rezervou. Není překlad jako překlad….

 9. merlin

  Tak jsem se v televizi dozvěděla, že Gorbačov není náš starý známý progresivní neoliberál. Po souhlasu s Putinem v otázce Krymu v něm přece jen ten bývalý aparátčik byl objeven a ani reklamy na žrádlo pro psy ho z toho nevytáhly. Pak tam byl neznámý divný agresivní člověk a měl na hlavě štětiny / k té jeho hostilitě ale náhodou sedly/ a byl označen za známého politologa. Sdělil, že Rusko je na dně, proto ten Krym už celé měsíce plánovalo, aby si Putin pohonil ego. O nic jiného že nejde a je třeba si to nenechat líbit, využít dna a rozmáznout Rusko i s Putinem. Že už mě zarazí málo věcí, ale tohle mě zarazilo až tak, že toho využila straka, která se zřejmě rozhodla v náhlé inspiraci tohoto pána napodobit – svými aktuálně významně omezenějšími prostředky než kterými vládne zákeřný Putin, čmajzla mi cigarety a rozšklubala je na vrcholu klece papouška, abych řvala pro změnu na něho, až se najdou ty cucky.. Byla u toho omylem přistižena při činu, takže tahle intrika jí nevyšla. Ted sedí a je z toho smutná. ˇ
  Rakousko italská šlechtična Coloredo Mannsfeldová, jak jsem dozvěděla dále, ve snaze získat zpět rodinný majetek zabavený kvůli podpoře nacistů jejím otcem podle Benešova dekretu 12/1945 – vytáhla těžký trumf – nově objevenou nacisty pronásledovanou židovskou babičku. Tahle nestydatá drzost ve mě probudila chuť po ní hodit vázu. Tak tomuhle se fakt dá říkat chucpe.
  Tak to je dnes všechno, přeji všem hezkou dobrou noc.

  • vittta

   Tu babičku si měla nechat,babizna.
   Dneska už se pomalu vyplatí ukazovat stranickou legitimaci NSDAP a loajalitu k III.říši.
   Bába asi nesleduje dění ve světě!

   • merlin

    vitto – Jsem zrovna chtěla opravit svůj přeslech/ poslouchám to právě znovu /, zámek byl prý v roce 42 zabaven nacisty a židovská babička slouží k tomu, že dokazuje, že byl zabaven i z rasových důvodů. I tak je to chucpe.

  • merlin

   P.S. Ještě jsem zapomněla na rožnění poslance Šarapatky z Úsvitu, protože odmítal prozradil, kdo mu zaplatil letenky /což prý znehodnocuje jeho svědectví ohledně voleb na Krymu/ a zásadové stanovisko Francie pod heslem: Tvrdé sankce západu pokračují. Francouzi Rusku přece jen dodají výsadkové lodě třídy Mistral.. Sankce prý podle ministra zahraničí Laurenta Fabia zatím nejsou na pořadu dne. „Teď zkoušíme zastavit pohyb Rusů směr Ukrajina a navázat dialog,“ řekl v rozhovoru pro RTL.

   • embeso

    Dneska Merkelova rekla, ze navrh na vylouceni Ruska z G8 bylo nedorozumeni.
    A jak pisete, pak nedorozumenim se stavaji i navrhovane hospodarske sankce. Mozna tem 18 lidem, co jim nechteji dat viza, viza nakonec daji (nedorozumeni) a k tomu pridaji jeste bahamsky pas.
    Nicmene ten naval hnusu je pro me neocekavany, protoze prisel v neobvykle mire a mnozstvi.
    http://www.n-tv.de/politik/Russland-doch-noch-G8-Mitglied-article12485156.html
    Merkelova vyjasnila nedorozumeni: Rusko preci jen v G8 zustava

    • Magnus Maximus

     Žádné reálné sankce proti Rusku nebudou. Putin jako jediný politik v současnoti plně ovládá, tedy rozumí procesům řízení na globální úrovni. Je třeba si všímat konkrétních událostí. Například zatčení jakéhosi boháče Firtaše snad v Rakousku. Toho Firtaše, který spoluorganizoval a financoval Majdan. Byl zadržen na pokyn USA. Hádejte proč se to stalo a kdo za tím stojí a co jeho zatčení má znamenat pro ostatní.

     • embeso

      Firtas delal pro nemeckou stranu Majdanu, mozna je to tedy vzkaz predevsim Nemcum a jejich lidem.
      Dneska soud v Karlsruhe posvetil nemecky vklad do ESM, jde o 190 miliard. Zaloba se tahla 2 roky, zucastneno bylo na 37 tisic zalujicich. Nemecko melo ocividne nuz na krku (od koho asi), ted nezbyva nez se modlit, aby se otrepalo.

 10. rehbergus

  Tak Dokka Umarov je v pekle, zkurvysyn jeden. Peťulka Procházková se s ním jeden čas hodně moc kamarádila. Bylo to velmi osobní, až romantické.Sašenka Muzičko z Majdanu jeden čas komandoval v jedné jeho sotni a teď je z něho demokrat.

  • Janika

   O tom, co je to zač, svědčí jeho výrok na nějaké tiskovce, že „většina ukrajinského lidu si zvolila tuhle vládu“.

   Ale tohle je divné, proč ho @teo považuje za šílence? Chci říct, že shoda s tímto umělcem je pro mě varovným znamením :-).
   https://i2.wp.com/ateo.cz/f/t/images/m/ManiacHerman_jpg_500x500_q95.jpg

   • ID

    Díky za info. To pak zasazuje děj do jiných souvislostí… Obětem to nepomůže, ale pokud by se tato informace stala veřejně známou, mohlo by to snížit různé animozity a zřejmě zachránit spoustu životů v (blízké) budoucnosti. Na to je ale web asi malej kalibr.

    • vittta

     Na pravdu každý kašle.
     Lidé na věci příští čekají vesměs nadšeně,pád Ruska by se mnohým líbil-a vůbec jim nedochází,co by to obnášelo.
     Vidí to jako nějakou vzdálenou akci v Iráku,že jako budou pokrytecky plakat nad civilním obyvatelstvem ale zlý diktátor musí být potrestán-a když se kácí les….
     Trošku to připomíná situaci před 100 lety.

  • Janika

   Nedokážu posoudit, jak to bylo s hladomorem v historických souvislostech. Ale jedno vím zcela jistě, a to že neplatí ta stupidní teorie o tom, jak zrůda Stalin záměrně hladomor vyvolal.

   Ten odkaz je zajímavý. Všimla jsem si tam také tohoto výroku: „Keď ma donútite do ruky zobrať zbraň vojnoví štváči – politici, verejnoprávne média, politológovia, poslanci, NATO/EU zapredanci, „právny“ aktivisti, nebude sa do jej hlavne pozerať Rus alebo Ukrajinec!“

   • jednooký

    Jedna z možných príčin „holodomoru“ – zožrali voly…
    Dôvod – na oranie v černozemi sú treba voly – kone nestačia, sú na to prislabé. Lenže vôl – to je aj pekný kus hovädziny, ktorá sa dá zjesť hneď. Ovšem o rok už neni čím zorať polia…

    • hans

     JO, na to jsem taky narazil. No a když se přidá neúroda + vzájemné vyřizování účtů na vesnici**… Pak nestačilo ani snížení odvodů…

     **Proti tehdejším poměrům je i pan Muzyčko civilizovaný slušňák. Musí se rudochům přiznat, že Ukrajince zkulturnili. Částěčně.

     • Janika

      Tohle možná někoho nadzdvihne, ale on komunismus skutečně vychovával lidi slušnější. Což neznamená automaticky lepší.

  • vittta

   Zajímavé…
   Ta měna existuje, a ani bych se tomu nedivil.
   Mě celkově udivuje,proč třeba za komunistů v dějepisu nebylo vysvětlováno víc věcí.
   Placení za každý náboj i uniformu padlých ČS vojáků a poněkud těžkopádné nasazení ČS letců v Británii (nikdo je nechtěl) se přece muselo komunistickému výkladu historie hodit-a nic moc se o tom neříkalo.
   Já si o událostech v Evropě myslím zhruba toto:(s článkem to v podstatě souvisí)
   Zdá se jistě podivné,že Britové a Francouzi mlčky přihlíželi připojení Sárska,zavedení branné povinnosti a obsazení demilitarizované zóny.
   Anšlus Rakouska nechal koloniální velmoci trovněž ledově klidnými.
   V klidu je lehce nenechal až vývoj v ČSR-ale spíše se zdá,že je znepokojil odhodlaný postup Beneše (či lépe ČS občanů) než německé požadavky.
   Zdá se,že se „západ“ vehementně snažil,nasměrovat Hitlera na SSSR.
   Beneš nemohl přijmout pomoc SSSR,protože by v ten moment byla ČSR označena jako agresor,(když to vidím dneska,je to takřka jisté)
   Po zabrání zbytku ČSR měl následovat útok na Polsko (dneska se ví,že Polsko nebylo proti,účastnit se útoku na SSSR po boku Německa) a následně na SSSR,s chabými a prázdnými protesty „demokratických“ zemí.
   V r.1939 nebylo Německo schopno udeřit na západě,jeho ekonomika nebyla na takový boj připravena a Blitzkrieg ještě nebyl úspěšně odskoušen,čekal se možný dlouhý konflikt a-la 1914-1918.
   Západ se tedy snažil poslat Němce na SSSR a notně už celé roky podporoval Hitlerovu ješitnost,dalo se čekat,že Němci v SSSR budou mít potíže a tu by se Francie a Británie nadšeně přihlásily k pomoci (Němcům),čímž by se Německa elegantně zbavily jako nepřítele a ještě by si ukously notný díl nesmírné ruské kořisti.
   Polsko by se obětovalo stejně lehce,jako ČSR-jenže:::
   Stalin nespal a pod velkým tlakem (Britové a Francouzi na něj okázale kašlaly) podepsal 23.8.1939 pakt s Němci.
   I největším blbcům už muselo být jasné,že další na řadě bude Francie-protože s ruskými surovinami a potravinami na to Německo najednou sílu mělo.
   Musel to být pro ně šok-a jaký je vidět,na trapném vyhlášení války Německu,které zmatení Francouzi a Britové provedly až 3.9.(dva dny se o tom radili),aby 17.9. SSSR válku nevyhlásili (podle té samé spojenecké smlouvy s Polskem-najdenou pochopili,že jim půjde o krk) a prakticky nedělali nic,protože s touto variantou nikdo nepočítal.
   Snad doufali,že si to Hitler ještě rozmyslí-ale když vidím jejich tupost dneska,tak si musím myslet,že prostě jen nevěděli,co dělat.

   Ve své chamtivosti je kapitalismus schopen všeho-a životachopnost SSSR byla velice neplánovaná.
   Dokonce i holocaust Židů se Britům hodil,v Palestině by s nimi pak neměli problémy a imperium by se zbavilo nepříjemného problému.

   • hank

    „Mě celkově udivuje, proč třeba za komunistů v dějepisu nebylo vysvětlováno víc věcí.“ „Zdá se, že se “západ” vehementně snažil nasměrovat Hitlera na SSSR.“ „Západ se tedy snažil poslat Němce na SSSR…“

    Nevím, co se učí ve školách teď, ale nás to takhle v 60. letech skutečně učili.

    • vittta

     Co se učí teď je lepší nevědět.
     Člověk má jen jedny nervy.
     Ale já-co by návštěvník normalizační ZŠ jsem se nic podobného neučil.
     Takže je mi to nyní ještě divnější.
     Normalizace podle toho tedy antikapitalistickou rétoriku zmírnila,místo aby jí rozšířila.
     Ale fakt je ten,že jsem chodil 8 let do ZŠ a 3 roky na učňák-možná se to na vyšších školách učilo.
     Celkově to z dnešního pohledu vypadá tak,že SSSR byl v dějinách spíše oběť než imperiální mocnost.
     Anexe pobaltí,i útok na Finsko byl v podstatě vynucený akt,pro zachování SSSR naprosto dobově nutný.
     Blížící se konflikt s Německem nedával Stalinovi moc na výběr.
     Nechci z něj dělat andílka-ale reálpolitika se musí dělat reálně.
     To samé byl vývoj po r.1945.
     Kdyby neměl SSSR své satelity ve střední Evropě,zřejmě by studená válka nebyla zdaleka tak studená.

   • dixi

    Děkuji za zajímavé odkazy a dávám taky jeden těm, kteří se nekoukají,tak jako já, denně na BL. na britských listech je článek- Všichni jsme rusové. Mám jej z OM.

 11. Respirateur

  Zdravím zdejší diskutéry a k tématu i všem předchozím mám jedno. Jak tak sleduji vývoj ve světě a historické souvislisti, tak musím konstatovat, že už tisíce let se svět z nějakého důvodu snaží vyhubit slovany.
  Zde se touto problematikou autor dlouhodobě zabývá: http://bit.ly/1d13Xy2
  http://bit.ly/1d10QWM
  V jiném díle autor mj. píše: Jsem přesvědčen, že název naší země – Bohemia – je podstatně blíže slovu bhumi (zeme), než čemukoliv jinému, co je tak tvrdohlavě nabízeno cizokrajnými odborníky.
  Dále následuje tabulka shodnosti slovanského jazyka se sanskrtem.
  např: dhyma-dým, čatur-čtyři, dadati-dáti, madhu-med, pač-péci, ubha-oba, vahati-vížiti_téci, veda-věda, jivat-život.
  Jinak je všeobecně známo, že Slované jsou smutně proslulí svojí zpupností a nehoráznou nepřizpůsobivostí se germánským požadavkům.
  Rozhodně, v šerém středověku, dráždila kde koho, snad až k samé nepříčetnosti, nejen příslovečná česká nadutost a xenofobní roztahovačnost, ale i nezměrné bohatství, na němž si Češi od pradávna, čím dále, tím drzeji seděli.
  Po Egyptě druhé největší naleziště zlata a stříbra v tehdejším známém světě. A co nevidět přibude i uran. V Jugoslavii dokonce ropa.
  A bůví, co ještě. Čím dále na východ, tím více nerostného bohatství a pracovitého obyvatelstva. A západu z toho nic nemá patřit?
  Nesnesitelný pocit.

  • Janika

   Taky zdravím, Respirateure, a děkuji za odkazy. Nahlédla jsem a myslím, že z historického hlediska je tam mnoho zajímavého, ráda si to přečtu. Jen s těmi radikálními závěry bych byla opatrná a teorie o snaze vyhubit Slovany tady, prosím, neřešme.

   • Respirateur

    Já jen, že už dlouhou dobu pozoruji jak se dlouhodobě daří všem nepřátelům slovanů je proti sobě poštvávat, aby bratr zabil bratra. Jen co krve bylo prolito v celé historii soustátí jugoslávie. Nejdříve dali dokupy tři kulturně-civilizační okruhy – západní, východní a orientální, potažmo tři náboženství. Až si naprováděli vzájemně dost zvěrstev, humanitárně je rozbombardovali a rozdělili.
    To samé se děje oblasti dnes zvané Ukrajina. Každý by dnes chtěl svůj kus kdysi dávno mu patřícího území.
    Tohle řídí snad sám satan. Snad Putin cítí tu historickou příležitost sjednotit slovanské národy a jednou pro vždy vymazat synonymum slova SLAVE = podřízený. Snad i proto je vůči Ukrajincům velmi opatrný, aby nepovstaly nové křivdy. Dnes jsou velmi zranitelní ač se směle bijí v prsa.

 12. Janika

  Myslím, že k tématu článku má blízko dnešní aktivita Jana Hamáčka ohledně Volyňských Čechů. Přednesl to na pro-Ukrajinské a proti-Ruské schůzi. Ale logicky to nedomyslel – krajané bědují a chtějí do Čech, protože za současné situace je to tam k nepřežití. Země zbídačená, chaos, bezpráví, kluci na vojnu do války bůhví za co. Chtějí pryč kvůli poměrům režimu, který naše vláda podporuje.