Jak dlouho ještě, pane Zaorálku?

Napsala merlin

„Zahájit repatriaci volyňských Čechů by vyznělo jako projev nedůvěry ukrajinské vládě a její schopnosti stabilizovat poměry v zemi.“

Tuhle větu si pan Zaorálek může v budoucnosti dát jako motto na svůj politický náhrobek, hrob pod ním už si začal kopat rychlostí i na české poměry nevídanou. Má na to asi talent. A kdo má talent, tak se neubrání, jak můžeme sledovat v takřka přímém přenosu.

 

Možnosti svého historického znemožnění se chopil ministr Zaorálek hned při první příležitosti, jež se mu zazdála příznivá a vhodná. On totiž naprosto jasně potvrdil a v dalším předurčil pozici české diplomacie a ostatněi české vlády tím, že nemaje k tomu žádný mandát, radil v Kyjevě jako ministr zahraničí jedné z členských zemí Evropské unie opozičním silám na Ukrajině, jak svrhnout legitimní vládu a nastolit novou revoluční s účastí evidentních fašistů. Což přiznal ostatněv pátek v naší poslanecké sněmovně. Už jen tohle vyjednat je kousek opravdu husarský a na zostřující se obrysy stále zřetelnějšího budoucího ukrajinského průšvihu můžeme jen obdivně zírat. Pan Zaorálek je na sebe hrdý zčásti velmi oprávněně, spoustu lidí a nejen u nás doma či jen v Evropě ten výsledek opravdu doslova ohromil.
Legitimita současné ukrajinské vlády je zhruba stejná jako postavení a legitimita našeho angažovaného radila Zaorálka ve výše zmíněném případu. Po návratu z Ukrajiny a následující účasti na jednáních ministrů zahraničních věcí EU nadále nabírá jeho projev určitou hloubku – bohužel způsobovanou jeho rostoucí agitovaností.

To, že si nevšimnul, že jeho důvěru v ukrajinskou vládu nesdílí ani ukrajinští vojáci, a to ani poté, co se z 18 tisíc vojáků rozhodlo 16 tisíc přeběhnout s plnou výstrojí k nepříteli, a nezamyslel se a nezvážil, zda pro takový čin – v historii vojenství opravdu nevídaný – nemají přece jen nějaký reálný důvod, nám může přijít trochu zvláštní. Někde jsem k tomu četla takový pěkný příklad, tak ho zde uvádím pro srovnání. Představte si, že by u Dunkerque  řekl Hitler Britům a Francouzům ,,Kdo chce ať se přidá a ti ostatní můžou odjet domů do Anglie,, a ze čtyřset tisíc vojáků by se během týdne třistapadesát tisíc přidalo a zbytek odjel domů. To prostě není představitelné a vlastně to v takovém měřítku nemá asi obdoby. Svědčí to o jediném, že Ukrajina se propadla do pěkného marasmu a mistr Zaorálek s ní.

Ve smyslu jeho sdělení se mi lépe chápe, že Tonča a Hanča marně vysílají vzkazy domů, neboťpřece si nemůžeme dovolit vyjádřit nedůvěru balúčistánské kmenové džirze. Navíc by to mohlo mít ještě také ekonomické dopady, Balúčistánci by přestali nakupovat kolibří vydání Koránu natištěných ve Vimperku. Přemýšlím, o kolik odběratelů bychom asi přišli.

Rovněž kdybychom se i nadále důsledně pídili po našich třech ztracených studentech na pomezí Kosova a Albánie v oblasti Kukëše, kteří se dost možná stali oběťmi špinavých obchodů s orgány pana Thaciho a jeho bratra, mohli bychom se jich vlastně necitlivě dotknout. To mě předtím nikdy nenapadlo, teď už to vím. Díky pane ministře. Už chápu, že by to mohli cítit jako nedůvěru k jejich tak nesporně legitimně a demokraticky vzniklému státu.

Stejně jako jsme se dožili nechutného obrázku, kdy se pan Topolánek jako tehdejší premiér objímal s Thacim a potřásal mu energicky rukama, dočkáme se objetí pana Zaorálka s panem Jarošem? Doufejte v nejhorší.

 

Reklamy

51 comments

 1. Janika

  Děkuji, že jste se tohoto tématu chopila, merlin. Ten výrok Zaorálka mě včera taky nadzdvihl a štve mě, že nad něčím takhle neuvěřitelným je takové ticho.

  Že to odporné divadlo, které předvádějí naši představitelé, není nutné, dokládá postoj Slovenska, Kamil už dal vedle odkaz: http://www.sme.sk/c/7143153/fico-ziadne-ekonomicke-sankcie-voci-rusku-nepodporime.html#ixzz2wZyVDpqk Bravo, Slovensko! Nebyli bychom v takovém srabu, kdybychom byli stále s nimi. Jsou to hrdí lidé, u nás je to ta nejhorší možná svoloč z celé Evropy.

  • dixi

   Taky děkuji, mohu jen dodat, že je to otřesné, oni snad počítají už předem s tím, že až lidé začnou demonstrovat a skutečně se bouřit, využijí toho stejným způsobem jako se stalo v Kyjevě. Však oni si ty všehoschopné zaplatí, aby se zamíchali mezi nespokojené.Jinak si jejich počínání a výroky neumím vysvětlit. Smát se a myslet si o nich, jací jsou blbci, nejde. Je to horší, jsou nebezpeční.

  • merlin

   taky mi doteď není jasné, jak lze odtbrojit a přepadnout ponorku za pomocí pouze zábleskových granátů, když se navíc většina posádky hned přidá k těm, co je přepadli. Jsou divné zprávy, některé. Od pana Karase prakticky všechny
   Třeba ten téměř padesátitisícový dav /dle Karase/ protestujících uváděl jiný reportér . z RTL – tím, že se shromáždilo několik set odpůrců Putina na podporu Ukrajiny. To já pak nevím jak to je, kolik jich vlastně bylo a tápu :-)

   • vittta

    Co on ten Karas vlastně dělal na normalizace?
    Možná by se lecos vysvětlilo….
    Ten totiž určitě není tak blbej.
    Ten to hlásí účelově….

 2. merlin

  Já jsem toho od pana Zaorálka zase tolik nečekala, přišlo mi, že je tak trochu uřvaný propagandista, pak po nástupu chvíli nehulálakal a to mě zmátlo, jsem si myslela, že se vylepšuje. Ale od jeho návštěvy Kyjeva má opravdu divný lesk v oku a padají z něho otřesná prohlášení.

 3. sax

  To je dulezity clanek, diky, merlin.
  Me to prijde jako obrovske svinstvo (odhlednuto od zahranicni politiky) a jako velmi spatny signal smerem k lidem: kasleme na vas. To nejsou jen volynsti Cesi, ale i obeti exekuci.

  „Podle ministra zahraničí Zaorálka žádají volyňští Češi o návrat do vlasti spíše ze sociálních a ekonomických důvodů. Pocit ohrožení u nich může být vyšší než obvykle, nic vážného jim ale nehrozí. Program pomoci proto vláda zamítla.“
  http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-61908190-vlada-volynskym-cechum-nepomuze-nejsou-v-nebezpeci-rozhodla-diplomaticka-mise
  Ten dobytek z nich jeste udela podvodniky a vyzirky

  Ja uz si preji, aby ztratili i posledni zbytky legitimity…ackoliv to jen tak neprobehne, obyvatelstvo (nejen Ceska) neni informovane a politiku se vlastne nezajima.

  Tady jeste neco k Thacimu:
  http://www.ansa.it/ansamed/en/news/nations/europe/2014/01/28/EU-Socialists-nominate-Ashton-Thaci-Dacic-Nobel-Prize_9978716.html
  V tomhle zit je na palici…

 4. rehbergus

  Pan Zaorálek mne nepřekvapil. Parlamentní žvanil, který se vyskytuje mnoho let mimo realitu. Teď se dočkal ministerské funkce, kde našel veliký prostor k seberealizaci. Myslím, že Karel Schwarzenberg v něm našel více než důstojného nástupce. Prázdná gesta, pokrytectví, veliká oddanost Eurosojuzu a velkohubé kecy.

  • vittta

   Mě překvapil.
   Myslel jsem,že je o chlup chytřejší.
   Doslova ŠOU by se v ČR odehrávalo v případě,že by byl Karl prezident a Zaoral ministr zahraničí.
   To už by si asi museli odplivnout i v kyjevském „parlametu“…..

 5. BARON LE SAMEDI

  http://www.youtube.com/watch?v=WVgIXtjFtiU vklínil jsem zde trochu něčeho podivného (?!) asi proto, že pan Muzičko ukončil svůj život nárazem nikoli do boty prostitutky, nýbrž střely do hrudi. Všechny rány, které pan Muzičko utržil, byly pro revoluci. Göring si také vypíchal vagón morfia, pro větší slávu Říše. Tak už to bývá. Muzičko překročil linii, kdy je člověk vrah a masový vrah. A tak ukrajinský Sokol provedl práci, kterou měl někdo provést už o hodně dříve.

  • vittta

   Podle mě ho poslali na cestu bez návratu jeho revoluční kolegové.
   Přece jenom-byl až příliš radikální.
   A zřejmě i….zásadový-a to se pro politika ,navíc pro takového,který se má klanět před EU…nehodí.
   Poslední rány,které utržil byly vskutku pro revoluci.
   Může se nyní tvrdit,že ho zavraždili Rusové.
   A EU i USA to jistě také ocení.
   Né že by jim podobné typy vadily.
   Ale obyčejným občanům USA a EU by vadit mohli.

  • rehbergus

   Kadyrov na Saňku vypsal zajímavé zástřelné. Takže se ráno na ruských serverech usilovně řešilo kdo že ho to poslal za Umarovem. :-)

 6. ;-)))

  18000 vojaku na krymu … takovy maly zazrak…
  Predtim se tvrdilo v mediich, ze cela ukrajina ma malou a slabou armadu oproti zlemu rusku citajici 6000 muzu a nyni jen na krymu je najednou 16000 dezerteru.

  Ze si toho nevsima politicka mrtvola za oralek s politickou mrtvolou cssd me neprekvapuje.

  mirne tendencni zerohedge, pac ami musi byt povinne negativni, nicmene zajimava cisla pro na iqace z fasisticke cssd
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3716-rusko-pomalu-skrti-evrope-kohoutek-se-zemnim-plynem

  • Janika

   Někdo z tábora EU říkal, že kdyby Rusko v důsledku neplacení zastavilo plyn Ukrajině, tak potom teprve přijdou SANKCE! Je tohle vůbec možné, že takoví zločinci smějí veřejně mluvit?

  • vittta

   Tak si mládež zaVIPuje a když nebude dělat nic horšího…..
   Ještě mohla napsat,jak se bude mít lidstvo dobře,když se zbaví těch komunistů…
   Mít svého nepřítele je štěstí,Janiko.
   To hned jedinec ví,kdo za všechno může.

   • Janika

    Vittto, já považuju za nepřátele blbce. Ale nějak u toho žádné štěstí nepociťuju :-).

    • vittta

     Ta slepice ještě svojí cestu hledá.
     Nemusí být blbá-jen naivní,což je přiměřené jejímu věku a zřejmě i sociálnímu postavení.
     Pro mě takoví nejsou nepřátelé,což nijak nesnižuje jejich praktickou nebezpečnost.
     Nevím,jak je nazvat…
     Prostě svět není dokonalý-to je jak s těmi komunisty a antikomunisty.
     Nesnášel jsem taktéž jedny-a nyní nesnáším druhé.
     Mám ale dojem,že ti „druzí“ jsou horší.
     Mají k tomu kupodivu daleko větší možnosti…
     Kdo by si to byl před 25 lety pomyslel..

  • rehbergus

   Janiko,zdáš se být drsným děvčetem. Myslím že by dostačovalo pozorovat český antikomunismus jako zajímavý sociálně patologický jev dávající pocit souznění. V roce 1989 mělo KSČ, pokud se nepletu 1,5 milionu členů. Tedy každá rodina měla svého komunistu. Teď je to opačně. Být dvacet let po boji antikomunistou je poměrně bezpečné a nosí se to.

   • Janika

    Tak to mám smůlu, rehbergu, komunisty jsem tenkrát nesnášela, dneska zase nesnáším antikomunisty. Prostě vždycky na té špatné straně ;-).

     • merlin

      většina z nás asi ano. Jsem si mimo jiné nepředstavovala, že se minulé slogany nahradí novými originálnějšími slogany: S EU a nikdy jinak, S amerikou na věčné časy a že se urve vrstva bývalých veksláků, spojí se s politiky a postarají se o to, aby tu banánová republika bez banánů. Ach jo.

  • lomikel

   Krava uz podle anotace :), nedelat zbytecne reklamu.

   hubenakova.blog.iDNES.cz
   Budu psát o palčivých tématech dneška a mém ohromně zajímavém životě. Mou snahou je šířit radost, lásku a světový mír! V rámci zachování manželství a dobrých vztahů považuji za důležité zdůraznit, že po tatínkovi děsně přeháním a v rámci umělecké licence občas fabuluju. Chci, aby mé články pobavily, ne aby z nich můj případný psychiatr byl schopen předepsat mi prášky bez sezení.

 7. Astr

  Zaoralek
  Lidovky.cz: Česká diplomacie se zdála být jednotná do vystoupení prezidenta Miloše Zemana, který přirovnal Krym ke Kosovu, jehož nezávislost Česká republika uznala…

  To přirovnání trochu kulhá. Jsou tu dost zásadní rozdíly, Kosovo nebylo obsazeno žádnou mocností a zase na Krymu nedocházelo k násilí mezi obyvateli. Každopádně není možné říci, že když se to povolilo u Kosova, a já jsem tenkrát zastáncem tohoto řešení nebyl, tak budeme tento proces trpět i u Krymu. To můžeme říci, že pokud se někde jednou poruší principy mezinárodního práva, tak se to může trpět všude. Pro Českou republiku je takový způsob přemýšlení naprosto vadný, už kvůli zkušenosti z roku 1938. Je to jako přemýšlení způsobem jako ‚když mně chcípla koza, tak vám ať chcípne taky.‘ Jestliže budeme argumentovat způsobem, že když se v Kosovu vytvořil samostatný stát, i když to původní obyvatelé státu nechtěli, a budeme to tolerovat všude, tak se dostaneme do nějaké džungle, to potom nebude platit nic. Česká republika v tomto musí mít konzistentní názor.
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/kroky-ruska-by-se-mohly-obratit-proti-nemu-mini-zaoralek-peg-/zpravy-domov.aspx?c=A140309_171135_ln_domov_vsv#utm_source=clanek.lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=a-souvisejici.clanky.clicks

  Kulha Zaoralek naopak Zeman opet zasahl terc .
  Nejen ze dnes dovolavat se Zaoralkovsky r.38 je mimo,
  Neni podstatne kdo to rika a ze to rekl take Zeman, znamena to ze i on to vyjadril presne.
  Ze vetsinovemu Albanskemu obyvatelstvu Kosova se priznalo pravo na odtrzeni a na vlastni stat
  ale pro Krym take s vetsinovym obyvatelstvem to nema platit ?

  Česká republika v tomto musí mít konzistentní názor.? Ano mela by mit!
  Ale vyse uvedeny Zaoralkuv ?
  To musel prijit Zaoralek a CSSD aby lide zacali premyslet jestli snad opravdu to nebyl knize co mel k lidu blize ?

  • Janika

   Vidím to úplně stejně jako Vy z té dálky, Astře. Mimochodem, co Austrálie a protiruské sankce, ví se tam vůbec o tom?

   • Astr

    Janiko
    Klokanie vzdyverne po boku sveho Bratra stoji
    bratrstvi nerozborne je poji
    Od Vietnamu pres Irak az po Afganistan !
    Proto i radary prijima, a s Bratrem se objima :-)
    Ne jako vy ze bratrska vojska radi nemate
    na dobre rady nedate a k Bratrovi se neznate
    Jeste ze knizata a Zaoralky mate

 8. Astr

  konzistentní názor.?
  Kdo by to rekl, ze muze prijit nejaky ministr, ktery to ma k lidu jeste dale nez knize :-(

 9. merlin

  Jsem se dočetla o omluvách a vysvětleních ministryně Válkové. Baba je prolhaná, odpovídala totiž původně na tohle:
  Co si myslíte o odsunu německého obyvatelstva? To nejhorší. Chápu, že to byla reakce na to, co se zase dělo Čechům předtím, ale ono se toho v protektorátu zase tolik nedělo.
  Takže ty její bláboly, jak oproti jiným zemím se tu toho tolik nedělo, jsou mimo a jen odvádí pozornost vynětím části výroků.
  To je tedy zase vláda, vedle výše zmíněného vola navíc taková kráva.

  • Janika

   Díky, Jane, jeden ten obrázek jsem „zviditelnila“. Zajímavé v kontrastu s řečmi okolo krymského referenda. Úplná perla Stropnický – lidé nevolili svobodně, protože v místnosti byli OZBROJENCI, urny byly PRŮSVITNÉ! a lístky se NEDÁVALY DO OBÁLEK! No to je přece jasné, že se každý bál… A tohle je náš ministr obrany, proboha.

 10. Janika

  Obamovi nikdo netleskal, trapná chvíle: http://youtu.be/mVFrdWIs2LI
  Je potěšující, že zřejmě sice příslušní profesionálové odvádějí svou odpornou práci, ale mají těch lží plné zuby. A snad mě nikdo nenařkne z hanobení vlastního národa, když si povzdechnu, že my budeme zase až poslední, kdo narovná hřbet.

  • vittta

   To jde o to,kdo jsme to „my“ a také kdo jsou ti „oni“,kteří ho narovnají dříve.
   Musím ale říci,že když jsem slyšel toho Stropnického,tak on ohnutý hřbet nemá.
   On těm svým bludům prostě věří…( i když kdyby se to nesmělo,tak by svou víru určitě takhle nadšeně nevykřikoval….)

  • merlin

   Bylo, v úterý jsme odsoudili anexi Krymu a nepodpořili další ekonomické sankce :-)

   • Janika

    Díky, merlin, tak tomu dali v TV minimální publicitu, vůbec jsem to nezaregistrovala. To odsouzení anexe samozřejmě ano, o tom žvanili do alelujá.

    Jen tak pro zajímavost, nevíte, jaké to bylo hlasování? Kvůli tomu jak kdo hlasoval. Tohle je zřejmě to odsouzení anexe: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=58801

    • merlin

     Ony to jsou vlastně dvě usnesení v jednom, o pozměňovacích návrzích k vládnímu návrhu Zaorálka hlasovali před tím, než tohle přijali jako jeden celek

     • merlin

      tam by se to chtěllo jak kdo hlasoval o těch pozměňovacích návrzích, já to nevím

      • vittta

       Tam je jen číslo hlasování.
       Ale není tam vidět,o čem hlasování konkrétně je.(aktuální situace na Ukrajině je poněkud široký pojem)
       Nebo tedy-já to tam nevidím.