Koncentrační tábory na Ukrajině

Překlad části článku Lva VeršininaГНЕЗДА СИНИХ ПТИЦ“.

Podle dokumentu (instruktážního dopisu, schváleného, 11 stran, mnou přeloženo) je hlavním úkolem nové vlády: „upevnit svou moc“ za účelem vybudování „jednotné, soudržné společnosti, založené na vytvoření velké, prosperující Ukrajiny“ a „vytvořit silný unitární stát„, který vyžaduje „vytvoření silných ozbrojených sil„, „transformace národa v jeden monolitický vlastenecký celek“ v podmínkách „mobilizace a koncentrace ekonomiky a zdrojů“.
Jako součást balíčku opatření potřebných k dosažení těchto cílů se navrhuje rozdělit celou populaci do čtyř hlavních kategorií (s podkategoriemi, ale to není důležité):

první – „nacionálně-vlastenecký sektor“ (obyvatelé osmi západních oblastí a „osoby, které prokáží své vlastenecké názory“),

druhá – „probouzející se vlastenecký sektor“ (ukrajinský mluvící občané v centrálních oblastech)

třetí – „podmíněný vlastenecký sektor“ („loajální“ obyvatelé ruských regionů)

a konečně – „nespolehlivý sektor“, tj. osoby, podléhající „intenzivnímu vzdělávání s cílem probuzení národního vlastenectví“,

včetně této převýchovy (pokud jde o „občany, kteří se projevili jako aktivní nepřátelé ukrajinské státnosti“) v „podmínkách dočasné izolace“.  

Tento moment – „režim dočasné izolace není represivním, ale výchovným opatřením, v trvání od jednoho roku na dobu nejvýše tří let“ – se v textu objevuje v různých variantách několikrát. To znamená, jak napsal můj informátor, a myslím, že to je pravda, v dokončujících se táborech se nepočítá s likvidací, ale s převýchovou podle metod slavného „MK-Ultra“  („Bluebird-II“), nebo jak se to teď jmenuje, s poskytováním příležitosti „nespolehlivým“pilně pracovat ve „prospěch budoucí velké, prosperující Ukrajiny“.

***

Další informace:

„Ždanovka – budoucí Osvětim“ http://mechtatell2007.livejournal.com/2806.html

„V Makejevce staví Pravý sektor koncentrační tábor“ http://mechtatell2007.livejournal.com/3047.html

„Martinovka – budoucí Osvětim -2“ http://mechtatell2007.livejournal.com/3537.html

Mapa v Google   http://maps.yandex.ua/-/CVfSYVyO

 1. Janika

  Jisté není nic, ale Veršinin se domnívá, že realita. Těmto věcem je těžké věřit. Po druhé světové tvrdila nejen většina Němců, ale i otřesených pohlavárů při promítání filmu z koncentráků v Norimbergu, že o tomhle nevěděli.

  • vittta

   Těm věcem je těžké věřit a za realitu bych je osobně nepovažoval.
   Ale už proto,že se tím Verešin zabývá bych si to v mysli jako možnost rozhodně ponechal.

 2. sax

  Co je to vubec za dokument? Nejaky interni z Batkvisciny?
  V tech pododkazech je link na „koncentracni tabor staveny imigrantskym uradem skrze tureckou firmu za penize eurosojuzu“ (takhle to tam je)…to je podezrela formulace.
  Pokud ovsem dali Jarosovi detske tybory na militarni vycvik deti, pak je pravdepodobne, ze pocitaji i s koncentraky. Ovsem pravy sektor neni Batkviscina, proto se ptam.

  JInak ma Jacenjuk problem: Pravy sektor odmitl vyzvu parlamentu k odevzdani strelnych zbrani a hodla si je ponechat:
  http://en.interfax.com.ua/news/general/198714.html

  • sax

   Jeste mne napadlo, zda- li by onen „nespolehlivy sektor“ nemohl byt nahodou Pravy sektor. Pokud s tim budou chtit neco udelat a zaroven je to podminkou MMF k jednani/ pujckam a pokud je situace opravdu takova, jak pisi na RT, pak jim nezbyde opravdu nic jineho, nezli bojovniky utrzene ze retezu pozavirat do taboru o kterych si myslime, ze jsou pro demokraty, zatimco pujde o prechodne utociste pro deti revoluce….tedy zda- li to nahodou neni vsechno naopak :o)

   RT pise:
   „Zároveň není Pravý sektor jediným podobným útvarem. Pouze v Kyjevě a kolem něj dosáhl počet příslušníků protizákonných ozbrojených oddílů 10 tisíc. Ukradené v arsenálech zbraně zaplnily černý trh, kupují si je všichni, kdo na to mají. Osobní „armády“ si pořídili politici, velcí podnikatelé, kriminální vůdci. Sestavují se také oddíly žoldáků, kteří nabízejí své služby v „špinavé práci“: tunelářství a provokace. Se všemi těmito „volnými vojáky“ bude muset Kyjev něco udělat. Jenže úspěch nemá zaručen, míní analytik Ivan Konovalov:

   -Ukrajinskému vedení nezbývá nic jiného, než se pokusit o udělání pořádku a odzbrojení existujících různorodých skupin. Poněvadž je to jeden z hlavních požadavků EU a USA. Dokud se to nestane, nemůže být ani řeči o půjčkách (přibližně 18 miliard dolarů). Kyjev bude zřejmě pokračovat v nátlaku na majdanské skupiny, aby se odzbrojily. Jiná věc je, že nemá na to, mírně řečeno, dost reálné moci a síly.“
   Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_04_02/Kyjevska-pseudomoc-versus-radikalove-kdo-s-koho-1186/

  • Janika

   Nevím o tom dokumentu nic víc, než Vy, saxi. Taky jsem opatrná a souhlasím s vitttou – spíš nevěřit, ale mít to na paměti.
   Nedokážu odhadnout, jestli by někdo v rámci informační války si z prstu vycucal 11 stránkový dokument, který má natolik hlavu a patu, že ho Veršinin nehodí hned do koše. To mi zase připadá na hlavu postavené, klame se jednoduše vylhanými zprávami, pořád dokola opakovanými, viz zrovna dneska mi lezlo na nervy v každém zpravodajství, že střelbu na Majdanu zorganizovali Rusové. Když jsem to slyšela popáté, tak už jsem si docela zvykla :-).

   Takže moje opěrné body jistoty: Veršinin nelže, Veršinin je opatrný a není blbý. A pak, aniž bych se chtěla za někoho schovávat, tak na ten článek upozornil tady v komentářích hans, a to je taky slovo, které má váhu :-).

   Trochu mě tam ale mate ta mapa – zeleň kolem těch baráčků, jednak v tomhle ročním období ještě zelené stromy nejsou a druhak si takhle zeleně koncentrák nepředstavuju. Ale taky je možné, že jedna věc jsou ty tábory, a druhá to rozdělení obyvatelstva do kategorií. To druhé je dost pravděpodobné.

   • Kamil Mudra

    Nepřeceňujte, Janiko, intenzitu aktualizací map v Google. Když se podívám na okolí svého pražského bydliště tak vidím že jsou ty snímky alespoň dva roky staré. A to jde o hlavní město.

    Pokud by mělo platit to rozdělení obyvatelstva do kategorií, tak by byly s vysokou pravděpodobností platné i ty tábory. To by ale vypadalo jako by na Ukrajině vstal z mrtvých Hitler, byť zatím jen v zákulisí, protože zrovna takhle to začínalo v předválečném Německu. Prvními „obyvateli“ těch převýchovných táborů byli komunisti a socialisti. Pro koho by měli být připravovány ty na Ukrajině není jisté protože možná je i ta saxova varianta. Ale myslím že tohle se brzy dozvíme. Blíží se volby a osobám „v převýchově“ by se dalo, při troše „dobré vůle“, upřít hlasovací právo. Těm „převychovávaným na svobodě“ by zas mohly být dobrou výstrahou.
    A nebo jsou záložní, pro případ budoucí potřeby, jako v USA.

    Uchazečů o Ukrajinské křeslo je dost:
    http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/332456-o-kreslo-ukrajinskeho-prezidenta-se-utka-23-uchazecu.html
    a je málo pravděpodobné že všichni uvažují stejným způsobem. Na druhou stranu je dost možné že pro všechny je připravený stejný software pro upgrade :-(

 3. lomikel

  pokud vlada na ukrajine zacne provozovat prevychovne tabory tak to ze strategickeho uhlu pohledu neni vubec spatna situace, tabor neni protiraketovy komplex… takovy problem nepujde svest na par lidi a odstrelit je jako muzycka. ukrajina jeste nedosahla dna, a cim vice se propadne tim evidentnejsi a hure PR maskovatelne to bude. Takze doufam ze jim to nejaky CIA analytik nezarazi, bude to nasilne a zdokumentovane a publikovane.

  druhy uhel pohledu je ze takove campy maji v USA taky, USA jejich vzor.

  • Kamil Mudra

   Není camp jako camp. Jsou po celém světě i u nás a já každoročně nějaký vyzkouším. Ale o ty převýchovné bych určitě nestál. Ani na Ukrajině, ani v USA :-)

  • Janika

   Taky si myslím, že je hlavně důležité to sledovat – a zdokumentovat a publikovat podle možností. Hlavně dávat pozor na sebemenší zmínky, protože je jasné, že v médiích to nikdo vyhlašovat nebude. A jestli se pleteme a nic takového neexistuje, tak tím líp.

 4. Baron Le Samedi

  Osobně se domnívám, že jde o nesmysl. Prinuditělnyj trud, lager prinuditělnovo truda a podobně (kolonija) myslím ruština používá. Konclager je něco, co nepoužívali ani Varlam Šalamov, ani Alexandr Solženicyn pro jednotlivé „vředy“ GULAGu.. To, že to používá ruský bloger je jedna věc, druhá je ta, že slovo pravděpodobně vzniklo v 19. století, kdy koncentráky byly ne sice běžné, ale zavedené. Těmito slovy lze označit vyhlazovací tábory Severoameričanů za války Severu proti Jihu, za búrských válek, kdy Britové vyhlazovali Búry, občany Transvaalu, Oranje Vrystaatu a jiných celků mezi Limpopem (řeka) a řekou Vaal (boj o naleziště zlata) atd. atp. Ženevská konvence z roku 1864 dělí vojáky a konflikty a přisuzuje nepříteli ochranu, ovšem, u smluvních stran, kterými Jižanský stát ani státy Búrů nebyly. Také SSSR měl problémy, pokud jeho vojáci byli nacisty umístěni v konclagerech, kde nosili symbol RU. To, co dělal miláček Bendy seniora a Bendy juniora, Augusto Pinochet Ugarte, tj. izolace na stadionech, je něco jiného. Tam šlo o násilí, ne o programové vyhlazování.. Asi by se nad tím mohli autoři, včetně autorů překladů, zamyslet, a nepoužívat nevhodné, citově zabarvené termíny minulosti pro dnešek, kdy můžete být ostatně izolován nejen pro své názory (ať už pravé, nebo levé), ale třeba proto, že si soused z pomsty na vás vymyslí, že jste spal s přes město projíždějící Guinejkou, která do 24hodin už ovšem jinde zemřela na ebolu. Suspektní ebola- tak to máte ihned pár dnů zaručené izolace, a nedovoláte se. Ovšem, izolace, byť možná v Těchoníně, není vyhlazováním.

  • Janika

   Barone, to je přece jedno, jak se tomu říká. A podstatné je spíš to rozdělení obyvatelstva na vhodné a méně vhodné. Tábor se postaví za chodu, můžou si ho vybudovat i sami převychovávaní.

  • Janika

   Pra, děkuji za odkaz, ale byla bych šťastná, kdyby k němu mohla být z Vaší strany aspoň větička či dvě se stručným vysvětlením, o co jde. Ne každý má čas a chuť si pouštět všechna videa a ne každý tomu rozumí v ruštině. Takže, prosím, v čem měl Fjodorov pravdu?

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s