Charkov mají v úmyslu zničit, Doněck přesvědčit a z Luganska mají strach

Nadpis odtud.

Lugansk

 

Toto je Charkov dnes, nezlomený ani poté, co Kyjevem vyslané jednotky zajaly 70 „separatistů“.

 

K symbolice poznámka zde. Pro nás, kteří sledujeme ta videa, je často obtížné porozumět, kdo je kdo. Když zahlédneme příslušný prapor, máme vyhráno a žádný manipulátor-televizní redaktor nás nepřesvědčí o tom, že černé je vlastně bílé. Ruskou vlajku všichni známe. Novinkou ale je, že protivládní demonstranti mohou mít i vlajku v ukrajinských barvách, ale s širokým oranžovo-černým pruhem (Georgievská stuha, symbol hrdinství):

400_86402768148f195acaa854b64b9d4589

Na videu z Luganska nesou muži v popředí mně neznámé vlajky (kdybyste někdo věděl):

Doplňuji podle informace Magnuse Maxima – je to znak Výsadkových jednotek.

vlajka

Dále v průvodu jsou vlajky ruské.

Reklamy

26 comments

  • sax

   Obavam se, ze budete muset zalovit v kalnejsich vodach…ackoliv to slovo „kalnejsi“ asi neni spravne…reknemez v „ostrejsich“ vodach :o)
   Ja s tim mam trochu maly problem, protoze jdu presne v kolejich prumerneho obcanka Vymarske republiky…ovsem jinou cestu pro sebe nevidim….bohuzel.

  • Janika

   Tak asi s komunisty nic nezkazíte :-). Ale vážně – až zjistíte ta jména, tak se podělte, merlin. Taky budu podle toho volit.

   • brtnikvbrlohu

    Já bych volil Kellera, ale protože to má v podstatě jisté a tak bych pomohl nějakému dalšímu růžovému panákovi tak díky tomu že je až čtvrtý v pořadí to dostanou komunisti – kdo? Ransdorf. Doufám že angažmá v Bruselu nezabrání Kellerovi přijet na podzim na Vratimovský seminář.
    Zásluha Ransdorfa – inicioval šlápnutí na krk mobilním operátorům.

    • merlin

     S Kellerem to mám úplně stejně, má jistotu, volila bych jen jejich další panáky v řadě. Ale musím si ještě pořádně přečíst kandídátky.

    • Kamil Mudra

     S Kellerem mám poněkud dilema.
     Na jednu stranu bych chtěl aby za nás byl v Bruselu někdo jako on.
     Na druhou stranu mě netěší když někdo jako on odtud zmizí.
     Nejde o vzdálenost – ta dnes hraje malou roli. Ale Bruselská mašina se už postará o to aby se „nenudil“ a budou to už „jiná kolečka“ než ta místní. Tady by sice mohla „převzít štafetu“ Švihlíková ale nejsem si jistý zda s jeho účinností. Je sice dobrá ale nemá to jeho specifické charisma, které člověku, poskytujícímu lidem okolo sebe morální podporu a osvětu, navyšuje úspěšnost.

     Nejsem si jistý nakolik „to má jisté“ Keller.
     1) Hodně lidí může mít stejné dilema jako já – osobně si myslím že mělo svůj podíl i na Ficově neúspěchu ve volbách. Mnohým lidem se prostě mohl zdát na prezidentském postu „více ze hry“ než na tom předsednickém.
     2) Dost lidí si může říci: „Keller to má jisté – pomohu někomu dalšímu.“
     3) Hodně lidí může mít obavu že ho „zkazí prachy“.

     Přijde mi dostatečně vyzrálý aby se ho třetí bod týkal pramálo ale současně si nemyslím že by ho ten zásah „balíkem peněz“ mohl minout úplně. Přece jen žijeme v systému kde je možno pomocí peněz vyřešit téměř cokoli a čím více člověk peněz má, tím méně se cítí tím systémem „ostřelován“. Mnoho negativ okolo dobře zajištěného člověka proběhne aniž by se o něj jen „otřely“ a to, čím systém pálí jiné lidi, se mu nesrovnatelně méně připomíná. To jak se cítíme, formuje naše jednání ohledně čehokoli, ať máme rozumem jasno sebevíc. Už jen v tom, kam více napíráme pozornost. Například: snadno se může, ve stejném čase, vyskytnout něco důležitějšího než Vratimovský seminář. Zvláště u toho, kdo určitě musí dost často bojovat s pocitem, že hází hrách na stěnu.

     Řešit v Bruselu jde asi ledacos.
     Určitě nechci Ransdorfovi sebeméně upírat záslužnost na onom šlápnutí na krk mobilním operátorům, ale přesto nemám pocit že by šlo o něco s čím bych se do značné míry nedokázal srovnat sám, kdyby v tom Bruselu nebyl. Třeba tím, že přizpůsobím používání mobilu svým finančním možnostem, aniž by to nějak „bolelo“.

     Co může v Bruselu ovlivnit Keller nevím. To ukáže čas.

   • vittta

    Mě ještě dá se říci nikdy nezklamali.
    Zažil jsem s komoušema i hodně legrace.
    Třeba mě nadávaliza mou volbu lidé,co měli přesně ty názory,co já.
    Tak se třeba stalo,že zarytý nepřítel kampaně v Kosovu,zásadní odpůrce církevních restitucí,či pohrdač V.Havlem volí TOP09,(a Karla na prezidenta) protože jsou proti komunistům……..

  • Kamil Mudra

   No jasně. To by bylo, aby se u nás nenašli šašci, kteří musí být papežštější než Papež.

 1. Magnus Maximus

  Já tu stužku mám doma ve stolku a vím o co jde. Ten prapor patří VDV, nebo-li Воздушно-десантные войска – ВДВ, tedy paragáni. Jedna z elit vojsk. Ti co sloužili u VDV jsou na to náležitě hrdí. Každý rok 2. srpna se slaví den VDV. To je pěkný hukot. Sám jsem byl v minulém roce toho přítomen. Ti co nesou prapor VDV a mají na sobě Georgievskou stuhu, určitě nepatří mezi majdanovce-banderovce.

  • Janika

   Máte můj obdiv Magnusi Maxime – takže Výsadkáři? Bylo mi divné, že tam je něco jako padáček, no jasně. Doplním to do textu, moc děkuji.

  • Janika

   Ještě chci dodat, Magnusi Maxime, že jsem potěšená setkáním s člověkem s Vašimi znalostmi. Píšete, že tihle lidé určitě nepatří mezi majdanovce-banderovce. Ale stejně by mě zajímalo, jak se vyrovnávají se současnou situací, když jsou to přece vojáci a musí poslouchat velitele, zvlášť když u vlády je momentálně taková sebranka. Prostě asi to nemají lehké.

   • Seal

    Jsou to vojáci v záloze. Dneska je to znak Svazu „desantniků“, což je zájmová společenská organizace pro vojenské veterány.

    • Janika

     Aha, takže jsou v záloze, to by vysvětlovalo, že nejsou ve službě a jsou v podstatě svobodní.

 2. merlin

  Josef Šlerka: ilona Švihlíková aneb čeští nácbolové se formují: „Jsme Slované, měli bychom motivacím Ruska porozumět…“ http://bit.ly/R2aBL2
  AlexandrMitrofanov ‏: Měla by lépe studovat klasiky, zvláště ty, co jsou jí blízké. Našla by se tam jako озверевший мелкобуржуазный элемент :-)
  Švihlíková má strašnou smůlu, pro naše služby levicový extrémista anarchistického ražení, pro jiné maloburžaoasní element, co chytnul pěnu u huby.

  • Zoom

   Šlerku bych taky onálepkoval nějakým pěkným přízviskem, ale nestojí mi za to. A Mitrofanov už vůbec není třeba komentovat.

 3. merlin

  :-) ,,USA varovali Čínu před podobnými akcemi jako je Krym,,
  http://www.reuters.com/article/2014/04/03/us-usa-china-crimea-asia-idUSBREA322DA20140403
  Čína by neměla pochybovat o americkém závazku bránit sve asijské spojence a vyhlídky na ekonomické odvety /které byly nyní použity proti Rusku/ by měly odradit Peking z použití síly. Bílý dům se obává, že Pejking začně aktivněji přistupovat k územním nárokům v Asii /akt. jde hlavně o Jihočínské moře/ jak má Rusko na Krymu ,senior americký činitel řekl ve čtvrtek .
  Daniel Russel, Obamův člověk náměstejk ministra zahraničí pro východní Asii řekl, že je velmi obtížné se orientovat v tom, co Čína udělá, ale ruská anexe Krymu značně zvýšila obavy u amerických spojenců v regionu o možnosti Číny použít síly k vymáhání svých požadavků.
  Russel řekl, že odvetné sankce uvalené na Rusko Spojenými států a Evropskou unií by měl mít ,,svým účinkem odradit každého v Číně, který by začal přemýšlet o anexi krymu jako o modelu, vzoru,,
  ,,Prezident Spojených států a Obamova administrativa je pevně odhodlána dostát své obranné závazky k našim spojencům , “ vzkázal Russel. ,,Washington stojí za svými závazky, které zahrnují smlouvy obrany s Japonskem , Filipínami a Jižní Koreou – Russel řekl, že není důvod, proto, aby se územní í územní nároky Číny nevyřešilyt mírovými prostředky .
  Russel označil nasazení velkého počtu čínských plavidel ve sporu s Filipínami v Jihočínském moři za,,problematické,, a řekl, že ,,Peking se pustil do akce, která skoro vypadá jako zastrašovací,, / Já tu diplomatickou mluvu miluju :-) /
  Je povinností všech zůčastněných zdržet se zastrašování, vyhrožování silou, nátlaku a jakékoli formy nediplomatických prostředků.
  Obama tam jede kvůli stížnostem na ,,asertvitu,, Číňanů konferovat s Japonskem, Majsií a Filipínami 22. dubna

  Jsem resumé přeložila, protože vyhrožovat stejně strašlivými zastaršujícími sankcemi, které dopadly na Rusko kvůli Krymu, zrovna Číně, mě hodně pobavilo.

  • merlin

   jsem to měla poslat, až po přečtení si a opravě, ale snad ty chyby a tak prominete :-)

 4. merlin

  zdá se, že Čína se rozhodla využít situace, amn. min. obrany Hagelovi jeho čínský protějšek Chamg sdělil, že Čína žádné ústupky dělat nikomu nebude a svoje si obhájí. Případně vybojuje a vyhraje.
  China will make “no compromise, no concessions” in disputes with Japan and the Philippines, Hagel’s counterpart in Beijing, General Chang Wanquan, said yesterday.
  “We are prepared at any time to cope with all kinds of threats and challenges,” Chang said. “The Chinese military can assemble as soon as summoned, fight any battle and win.” In response, Hagel stressed the U.S. commitment to its Asian allies and said China had inflamed tensions by setting up an air defense zone over East China Sea islands also claimed by Japan.
  http://www.businessweek.com/news/2014-04-08/china-says-it-can-t-be-contained-as-hagel-seeks-more-cooperation

  • Janika

   „Čína žádné ústupky dělat nikomu nebude a svoje si obhájí. Případně vybojuje a vyhraje.“ – skvělá odpověď!

 5. vittta

  http://blisty.cz/art/72825.html

  Podívejme.
  Tak NATO varuje Rusko před intervencí na Ukrajině.
  Zde se má vzbudit dojem, že Rusko intervenci chce a plánuje ,pokud jí pak neuskuteční,bude jen a jen zásluha tvrdé politiky NATO.

  Rasmussen pak prohlásil,že Rusko MUSÍ stáhnout jednotky,které má na hranici s Ukrajinou.
  Tím poněkud vybočil mimo mísu,protože žádný stát není omezen v tom,kde má mít umístěna svá vojska na svém území.
  Také z toho vyplývá,(důkazy se samozřejmě moc neplýtvá),že Rusko má na hranicích s Ukrajinou nesmírnépočty vojsk.
  Dále Rasmussen „nařídil“ Moskvě,aby se okamžitě dala do „dialogu“ s nelegální vládou v Kyevě.

  Následuje několik spekulací a-la Blesk,kde nechybí nic,kromě argumentů.

  Na konci článku pak je komická vložka,kdy důkaz ruské účasti na nepokojíchjsou zbraně.
  Následuje popis zbraní.
  Dá se předpokládat,že sovětské zbraně jsou pro ruskou stranu nesehnatelné,nebo jsou prostě Rusové tak hloupí,že je to nenapadalo.
  Ještě že si alespoň sundali uniformy…