Jako z duše

Převzato odtud.

Lve Removiči,

jmenuji se Andrej a jsem aktivistou Pravého sektoru. Kyjevan. Věřím, že Vám nikdo nic neplatí, že děláte to, co považujete za potřebné. A chlapci v Lugansku a v Doněcku také tak. A zrovna tak my. Proto Vás prosím, podívejte se na snímek. Zkuste mi odpovědět – proč, za co, za koho celé noci nespíte? Za co jsou ochotni zemřít ti chlapci a děvčata v Doněcku a Lugansku? Za takové tupé stádo, jako v Kyjevě, kterému se smějeme? Vždyť je to pravda, oni jsou hloupí. Proč za ně bojovat? Vždyť je to jako od Doncova, jakoby to napsal on. Jsme my (a Vy, a lidé z Doněcka, z Luganska a podobní takoví) a pak je, jak sám říkáte, „stádo“. Stádo nepomůže, bude jen žvýkat a dívat se, jak nás či vás budou zabíjet. Řekněte mi, k čemu je všechno to úsilí? My si svoje stádo srovnáme, ale vaši lidé za svoje stádo chtějí umírat. Hloupé, že?

S úctou Váš nepřítel

***

Bez komentáře.

Ale ťal do živého.

Velmi dobře si pamatuji kavárny na slunné promenádě v Tripolisu, tisíce silných, statných mužů s vodními dýmkami, hrajících vrhcáby, mnozí ozbrojení, a „My všichni do jednoho jsme pro Muammara, on je náš Otec… ať Alláh potrestá ty krysy… Khamis se s nimi vypořádá…“

 

 

 1. Janika

  Trochu se mi v tom „dopisu“ nezdá, že Kyjevan mluví o Kyjevanech jako o stádu, které srovnají. To mi nepřipadá pravděpodobné, takže autentičností si nejsem jistá. Ale dotýká se to otázek, které jsou zásadní, proto se mi to líbí i tak.

  P.S.: opravuji – možná se mýlím a autentické to je. Stačí porovnat skutečné muže na tomhle videu s těmi zrůdami, co házeli na berkutovce zápalné lahve:

 2. jednooký

  Ano je to rozdiel – pravý sektor považuje ostatných za stádo, chlapi z donecka hovoria o národe.

  • hans

   …Ale je to slepý výstřel… chm, lepší „Ale ťal do živého“

   Kyjevan a stádo – „já jsem elita a vládnu dobytku“ je samotná esence nacismu. U pravoseka mi přijde přirozená.

   • Janika

    Děkuji, hansi, opravila jsem to.

    Co se týká opravdových nacistů, tak jsem dosud neměla tu čest a tak mi leccos připadá jen jako parodie. Tím hůř, jestli je to doopravdy.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s