Kolumbijský rotoped na Ukrajině

Napsal Baron Le Samedi

Medellin nebo Ivano-Frankovsk?

Medellin nebo Ivano-Frankovsk?

Nikdo neuvěří, když napíšu, že Kolumbie a Ukrajina jsou blíženci. Jsou rodnými bratry, alespoň se tak jeví. Kapitanát Nová Granada, pozdější Kolumbie, byl z pohledu našich dějin absolutně nevýznamný, ale jen do té doby, než se zemí prohnala La Violencia, Násilí, navazující na konflikty na přelomu 19. a 20. století, které rezultovaly, mimo jiné, v rozhodnutí Američanů odtrhnout Panamskou šíji, a vytvořit samostatný Krym, pardon, Panamu.

 

Vytvořením tohoto státu Američané Kolumbii neopustili. Zakopali se v ní. Svrhli pokrokového politika Gaitána v roce 1948, tak jako mnohokrát předtím politiky jiné, a potlačovali vzniklá rolnická hnutí, která místy vedla k vyhlášení rolnických republik na území Kolumbie v časných 50. letech.

Dnes je země “ řízenou demokracií“, kde si pravice a levice „poctivě“ dělí funkce ve veřejné správě. Vůbec nejde o politickou orientaci, ale o to, kdo bude na nejlepším vývozním artiklu Kolumbie, pastě z koka listů, profitovat.

Mohli bychom zkoumat dějiny drog, i období, v nichž byly třebas legální (heroinový sirup býval i léčivem). Zbytečně. Podstatou je totiž skutečnost, že kokain je už desetiletí vysoce ceněná droga – komodita , na níž lze výborně vydělávat. Jste-li ovšem členem toho správného „kartelu“.

Ukrajina je také novodobý státní útvar. Také ona si prošla hladomory, diktátorskými zásahy partajních tajemníků, jejichž Escobarovské chování uvrhlo zemi nezřídka do chaosů. I ona má cosi, k čemu přišla náhodou: leží mezi producentem zemního plynu, a spotřebiteli zemního plynu.

Kdyby střední Evropa dodnes používala svítiplyn, jezdila na něj, vařila na něm (jako sto padesát let předtím), byla by Ukrajina zajímavá jen jako jedna ze zemí, kterou běží produktovody odněkud- někam, do vzdáleného, snad jen tušeného cíle. Ale děje (snad ani ne dějiny) tomu chtěly, že místo dopravy železniční se prosadila „ekologická“ doprava silniční, místo parních lokomotiv na uhlí se užívají lokomotivy elektrické, pro které se točí kola plynových turbin v elektrárnách. Sami lidé rozhodli, kde bude místo druhdy vedlejší komodity, a sami Ukrajinci si z ní udělali zboží, na jehož legálním i nelegálním prodeji (kradené a přeprodané miliardy metrů krychlových) lze vydělávat.

A tak jako sama Kolumbie nemá nic ze svých narkobaronů, nepřinášejí a ani nepřinesou „plynové princezny“ či „princové“ blahobyt Ukrajině. Chaos, vraždy v ulicích, násilí v parlamentu, hořící auta, polovojenské jednotky pochybné, často zahraniční provenience. Všudypřítomná mafie, korupce a její oudy. To je nikoli Bogotá, ale Kyjev dneška. Před pětadvaceti lety napsal mnou citovaný autor, Arthur Hailey ve své knize Večerní zprávy o Kolumbii toto: věděl (o postavě jménem Miguel) „Že Kolumbii čekají základní změny: přechod z prosperující demokratické země se spravedlivým právním řádem do zákonů neznajícího světa neuvěřitelně bohatých členů zločineckých gangů, kde bude vládnout diktátorství, krutost a strach. ….zlatem Kolumbie…bude kokain.“(s. 59 cit. díla).

Kolumbijci šlapou po nových bogotských cyklostezkách, kterými nezávislý starosta splnil svůj volební slib a jsou pro zločince rychlými, a snad proto obtížnějšími cíli. Jenže jejich úsilí je podobno putování na rotopedech. Snad bezcílná dřina… s mizivým efektem. Spolu s nimi se na stejnou cestu vydali i jejich blíženci, středoevropští euromiláčci – Ukrajinci. Ovšemže na cestu do -nikam.

Reklamy

110 comments

 1. Janika

  Děkuji za článek s překvapivou paralelou a nepříliš dobrou perspektivou do budoucna, Barone. Když sleduji ty lidi na Ukrajině, plné naděje, ochotné položit své životy, svírá se mi srdce.

  Ukrajina hoří, jak trefně napsala merlin, Ukrajina už není, říká dokonce tento pán, na který poslal odkaz Baron: http://vassermans.ru/otkrytym-tekstom/otkrytym-tekstom-11-04-2014/

  Kde je možné sledovat aktuální události:
  Jako obvykle Veršinin a el-murid:
  http://putnik1.livejournal.com/
  http://el-murid.livejournal.com/
  A také na těchto webech, na které jste poslali odkazy v předminulém článku, pro přehlednost kopíruji sem:
  http://crustgroup.livejournal.com/
  http://colonelcassad.livejournal.com/
  http://k-3300.livejournal.com/
  http://www.vesti.ru/
  http://colonelcassad.livejournal.com/
  http://shrek1.livejournal.com/
  Také zde:
  http://allainjules.com/

  Mapa situace ze soboty z hansova odkazu:
  https://i0.wp.com/ic.pics.livejournal.com/k_3300/68683480/234588/234588_original.jpg

  • hans

   Mapa zobrazuje situaci večer v sobotu 12.4. Zeleně Doněck a Lugansk, červeně města osvobozená v sobotu, modře vypáleny kancelář Strany regionů a televizní vysílač.

   Dneska se přidal Artěmovsk a Jenakijevo.

 2. Baron Le Samedi

  Milá Janiko, Ostrov má, spolu s Palbou.cz nejucelenější „odkazové“ fórum. Což je, jak vidno nahoře, Vaše zásluha. Perspektivy zřejmě nejsou dobré. Musela by se situace vrátit k onomu 21. únoru, kdy pánové Steinmeier, Fabius a Sikorski podepsali dohodu, kterou oni a Majdan okamžitě a bez prodlení porušili. Četl jsem (a proto vůbec netuším, na co si Ukrajinci „hrajou“), že při vysokoškolských přijímačkách, na které se dělají sety otázek v ukrajinštině a ruštině, pět ze šesti uchazečů volí vyplňování testů v ruském jazyce. I ten darebák Jaceňjuk hovoří výborně rusky. Co je tedy vedlo k tomu, že vůbec prvním zákonem, který „zmajdanovštělá“ Věrch. rada schvalovala, byl jazykový „zákon“? A takto bychom se „demokratů“ mohli ptát dlouho Kolumbijský příklad vedl k tomu, že následně Peru téměř ovládlo Sendero Luminoso, Světlá stezka, a ani další sousední země (Venezuela, Ekvádor) nejsou „v klidu“. Co bude proto znamenat další volná jízda kyjevské junty dějinami, mám pocit, ještě zažijeme. Snad jen v pozici „svědků“…

  • hans

   Ty zásobníky jsou podzemní, typicky vrstva porézní horniny mezi nepropustnými vrstvami (třeba jíly). Do porézní horniny se pak pumpuje plyn a v případě potřeby zase odebere. Musí se ovšem nechat určité minimum, aby namísto plynu hornina nenatáhla podzemní vodu a zásobníky se neznehodnotily. Ukrajinské zásobníky jsou víceméně na tom minimu a Gazprom na to upozorňuje už cca měsíc (minimálně od počátku dubna). Hodnota chybějícího plynu je cca 7 mld USD). Plyn se samozřejmě neztratil, ale byl nejspíše prodán do Evropy (kam jinam taky, je to třetina roční spotřeby Ukrajiny) a resortní ministři EU se vší pravděpodobností o obchodu takového objemu věděli…

   Pointa je v tom, že pro hladký tranzit do Evropy v zimě potřebují mít Ukrajinci na začátku topné sezóny v těch zásobnících plyn za cca 5 mld USD. Gazprom ho je schopen dodat. Když dostane zaplaceno. Kdopak mu pošle penízky :-)))

 3. hans

  Tak válka bude. Podle Veršininova zdroje z kyjevské vlády Američani (osobně ředitel CIA) přikázali zahájit válku s tím, že do 10 000 mrtvých je to dobrý. Rozkaz k bombardování cílů v Doněcku, Lugansku atd je podepsaný.

   • Janika

    Asi ty obsazené budovy? A bombardovat je budou vládní vojska, pořád nějaké mají. Tak si říkám, že by se lidé z těch budov mohli rychle stáhnout, co tam budou čekat jako terč? Když se tedy o útoku předem ví. A přece nebudou bombardovat civilní čtvrti měst.

    • vittta

     No počkej…bombardovat se dá tedy z letadel ale také děl a raketometů.
     Je ovšem rozdíl střílet ze samopalů,nebo střílet těžkou municí-jedno z čeho.
     To vypadá blbě.
     A 10 000 mrtvých-to by asi nestačilo.
     Má to určitou logiku-bombardování z letadel,protože bych se divil,že ukrajinští letci by byli ochotni házet bomby na vlastní lidi-ale kdo sedí v letadle není vidět.
     Já bych řekl,že tkz.kyevská vláda armádě nevelí,nevelí vlastně nikomu.
     Bombardování by mohlo být v režii USA.
     Rusko by mělo problém,nemohou tak jednoduše dodat protiletadlové systémy,to by prostě bylo na ně.
     A jelikož by to bylo na ně-tak by to bylo na ně,i kdyby je nedodali.
     Další možný důvod.
     Pár letadel spadne-a kdo je vinen?
     Rusko.
     Vstup ruských vojsk na Ukrajinu bude drtivý-pokud k němu dojde.
     Ale…co bude dál?
     Evropské země,sdružené v NATO neudělají vojensky nic,i kdyby chtěli,nemají čím.
     Co ale USA?
     Ti nemají v podstatě také čím.
     Ale proč to tedy dělají?

     • vittta

      Hmm…napsal jsem to asi před půlhodinou a zapoměl odeslat-a už tam stěhují raketomety.
      No to by mě zajímalo,kdo je bude obsluhovat.
      Ono to vlastněneplatí jen o letadlech.3
      Obsluha děl a raketometů také není vidět…..

  • Slobo

   Merlin vcera / dnes doněck

   „Сегодня в ДОНЕЦКЕ 13 Апреля 2014“ ХИТ ЛАЙНЕР
   ( «Бук -м1- ? ,, на тягаче » )

   kommentarer 2/20
   spy22622
   😨 😨 „старое видео…“

   shappert1
   это Красноармейск.
   Днепропетровская трасса.
   На видео кусочек Экомаркета виден

   Slobo, terazky, TU ( 14. III. SEC 8:20 )
   😨
   «Бук» 22. III.
   по одной их главных улиц Димитрова – Артема
   http://www.06239.com.ua/news/500968

   😨
   15. III. 2014 10:39 |
   http://allday.in.ua/incidents/news.php?id=201477

  • vittta

   Ale to není tak nejhorší výsledek.
   Na tu všudypřítomnou propagandu se Češi moc nelapají.
   Těch pár nadšenců,co by…….oni by vlastně sami ani moc nešli,raději by poslali jiné.
   Ti mládenci kekonci v těch černých brejlích…

  • Slobo

   😨
   Slobo, sel ??.. by`s bojovat, kdyby …
   😨
   Åno, hned. ( proti politikum
   a večine českych pomlčka slovenskych, novinarum )
   aj tem motoristickym ))

  • vittta

   Vezou zásoby….
   Tak pro jeden prapor.(v bojovém stavu tak 500 vojáků-ty vojáky ale nevidím,buď tam už jsou,nebo to není pro pravidelnou armádu,je tam vidět i lehká dělostřelecká podpora a transportéry,zcela nevhodné k boji v ulicích,spíše jako ochrana dělostřeleckých pozic,když se tedy táhnou s těmi kanony a zřejmě i několika raketomety)
   To je tak na ty demonstranty…ne na ruskou armádu.
   Doufejme ale,že p.Rasmussen bude SILNĚ znepokojen přítomností těchto vojsk poblíž ruské hranice a nařídí je stáhnout.

 4. hans

  Rusové vytáhli Janukoviče – vystoupil s ministrem vnitra a generálním prokurátorem – s očekávanými kecy (Brennan junta…), ale také jako vrchní velitel rozkázal vojákům a policii nepodřizovat se juntě, kdo se přesto podřídí, po válce půjde před soud.

  • Janika

   Spíš žádnou taktiku nemají, v tom si můžou podat ruku se Zaorálek. Ten zase exceluje…

   Díky, že to sledujete, merlin i ostatní, a moc děkuji za odkazy.

  • Baron Le Samedi

   líbí se mi ta hříbata, která mají rudí „na bojišti“

  • Janika

   Přesné :-). Kdysi jsem četla Poselství R.V.R. od Gajdara – takhle jsem si to představovala, jak se krajem přeženou tu bílí, tu rudí.

 5. vittta

  Banderovci
  14. 4. 2014, 20:00 – ČT 2
  Dokument, (2010), 75 min, Skryté titulky, stereo vysílání

  Podívejme…tak se konečně dozvíme PRAVDU.
  Na tenhle dokument jsem zvědav………

  • merlin

   Tak jsme se dozvěděli že o Ukrajinu, jak si ji představoval Bandera a spol, nikdo nikdy neměl zájem, proto řádili a vraždili, protože z toho byli frustrovaní. Celkem chápu, proč pak navrch nikdo nechtěl je a neměl je rád. Taky je nemám ráda..

   • vittta

    Ale vraždili jen rusáky a komunisty,takže nic zavrženíhodného.
    Také měli památeční smyčku,kde viseli rusáci (moskali).
    Ale jinak…..hrdinové….
    Se Slovákama se v pohodě dohodli ale Češi…to ne.
    Normalizační dokument,kde se hodně mluvilo,ale nic moc neřeklo….

    • jednooký

     nemali radi rusov… ani poliakov, ani rumunov, ani…. ani, ani…. Asi nemali radi nikoho okrem seba. Takže žiadny div, že ich nikto nemal rád.

     • vittta

      A nějakou dobu jim také trvalo,než to natočili.(tedy se to propagandicticky připravovalo a mělo to jasný cíl)
      Jeli prudit na Slovensko a pak do Zakarpatí,(asi).
      Než to vhodně zpracovali…
      Trošku to vypadalo,jako plná rehabilitace banderovců,sice…doba byla zlá-ale jinak….
      Mělo to naznačit,že naši SPOJENCI nejsou nic jiného,než bojovníci proti komunismu,jací-pak fašisté?(nebo dokonce SSáci 2.sledu,vraždící s velkým zápalem nepřátele říše)
      Historické souvislosti se tam moc neřešily,počty zavražděných cvilistů na Slovensku nebo v Čechách také nikoho moc nezajímaly,jak se vlastně o nich úřady ČSR dozvěděly,když uměli chodit po horách jak myšky?
      Jenom tedy na Slovensku si potřásl banderovec rukou s obsluhou kulometu…úplné zážitky z vojny.

      Mě to připadá jako moderní „dokumenty“ o vypuknutí II.světové války,kdy se jako jasný fakt zmiňuje smlouva Molotov-Ribentrop,propere se tam kde co-ale jak vlastně k té smlouvě došlo nikdo nepoví-a přitom právě pozadí té smlouvy je to zásadní,všechno ostatní se odvíjí právě od toho neblahého momentu.
      No kálet na vlastní hlavu se nikomu nechce,vyjma českých „intelektuálů“,kteří když mluví,tak to budí dojem,že Češi jsou fakt tím vředem na těle vznešené Evropy….

  • Slobo

   Se urazili Se urazili Se urazili Se urazili Se urazili Urazili se

   PROSIM
   ZVIDITELNIT
   Dik


   https://i2.wp.com/www.nowtheendbegins.com/blog/wp-content/uploads/2014/04/russian-su-35-fighter-jet-buzzes-ameican-navy-ship-uss-donald-cook.jpg

   😇
   “This provocative and unprofessional Russian action is inconsistent with international protocols
   and previous agreements on the professional interaction between our militaries,”
   said Army Col. Steve Warren,
   a Pentagon spokesman.
   😇
   http://www.nowtheendbegins.com/blog/

 6. merlin

  http://www.denik.cz/ze_sveta/ministri-zahranici-eu-se-shodli-rozsirime-sankce-vuci-rusku-20140414.html
  Evropská unie rozšíří kvůli vývoji na Ukrajině seznam osob z Ruska, kterých se dotkne zmrazení majetku a zákaz cest, shodli se dnes ministři zahraničí osmadvacítky. Novinářům to řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek s tím, že příští týden není vyloučen mimořádný summit EU. Spojené státy neposkytnou Ukrajině vojenskou pomoc, zvažují ale diplomatické a ekonomické možnosti.

  Já bych tedy nechtěla mít takovou k.rvu za kamaráda, jako jsou amíci, když se nad tím hlouběji zamyslím. Partu nešťastných bubišů zatáhnuli doprostřed močálu a te´d je v tom močále nechají se topit, jen aby aspoň nějak poškodili jinou partu bubišů, co s nimi normálně moc nemluví a sem tam na ně vyplázne jazyk přes plot.

   • merlin

    ,,Ve čtvrtek by se mělo v Ženevě odehrát jednání mezi ministry zahraničí Ruska, Ukrajiny, USA a šéfkou evropské diplomacie Catherine Ashtonovou. Ministři se dnes vyslovili pro to, aby se takové jednání zabývalo i stabilizací ukrajinské ekonomické situace.,,

    Jak chtějí stabilizovat státní bankrot, to by mě zajímalo

    ,,Na tiskové konferenci Ashtonová ocenila, že ukrajinské úřady proti proruským separatistům postupují umírněně. Vládu v Kyjevě vybídla, aby se snažila zmírnit napětí. Svobodné prezidentské volby 25. května podle ní budou, spolu s ústavní reformou, nejlepší cestou k vyjádření svobodné vůle ukrajinských občanů.,,

    Změna, Ashtonová připouští federativní uspořádání Ukrajiny, o kterém před týdnem nemohla být ani řeč..Proto ho dnes začal připouštět i Turčyněv a spol.

    ,,Některé země, především z jižního unijního křídla se podle diplomatů obávají, aby tvrdší unijní postup nevedl k ruskému odmítnutí do Ženevy přijet. „Pokud bude ruská strana chtít si najít záminku, proč se rozhovorů neúčastnit, tak si ji najde vždy,“ míní ale Zaorálek,,

    Jste také moc rádi, že náš ministr zahraničních věcí je takový chytrý a přemýšlivý týpek? Ten musí mít mozek jak kráva žaludek, tomu než se dostane informace z bachoru do knihy, tak další postup úplně vyčerpaná vzdá, řekne si ,,K tomu slezu nedolezu,, a zabalí to definitivně.

    • Janika

     Vzpomínám, jak kdysi Zeman, ještě jako předseda ČSSD se vyjádřil, že co jako může dokázat, když tohleto (Zaorálka) vleče za sebou. Tehdy jsem si myslela, že mu křivdí…

  • Slobo

   14. apr. 2014
   Eastern Ukraine / Donetsk region

   Capture a UA Army`s tank, that was a part of task force,
   sent by Kiev to suppress the revolt.

   и что это за танк ( Т-64 )
   такой который нихуя не едет по грунту ?
   мехводов где блядь учили ? _______napsal Роман Сергеев

   ГЕРОИ !
   Blagoslovenni budte rodnie ! _______napsal Ba Ok   PROSIM ZVIDITELNIT . Dakujem

   Zdroj
   Возможные приключения бравых вежливых
   Написал Boreas , сегодня в 01.31 ( d3.ru )

   ——————————————————————————————

   Останні новини
   У Києві розлючені люди заблокували Царьова у швидкій та вимагають везти до …

   http://tsn.ua/video/video-novini/u-kiyevi-pograbuvali-zhinku-v-avtomobili-sered-bilogo-dnya.html

   • Janika

    Slobo, technická poznámka – zviditelním, co půjde, ale zrovna tenhle obrázek je moc velký a mně to pak zlobí při načítání.

  • Janika

   Pěkné :-). Líbí se mi na tom také ten lidský přístup civilistů, žádný náznak lynčování či násilí, oni si podali ruce.

 7. merlin

  http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/usa-potvrdily-ze-sef-cia-brennan-navstivil-o-vikendu-kyjev/1067755
  Bílý dům dnes potvrdil, že šéf americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) John Brennan o uplynulém víkendu navštívil Kyjev. Napsala to agentura Reuters. O Brennanově cestě v neděli informoval sesazený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. Moskva kvůli Brennanově cestě žádá vysvětlení.
  „Běžně nekomentujeme cesty šéfa CIA, ale s ohledem na mimořádné okolnosti v této záležitosti a na falešná obvinění, které vůči CIA vznáší Rusové, potvrzujeme, že ředitel (Brennan) byl v Kyjevě v rámci jeho návštěvy Evropy,“ řekl novinářům mluvčí Bílého domu Jay Carney.
  CIA již dříve zprávy o Brennanově cestě přímo nepopřela, rozvědka pouze konstatovala, že „obvinění, podle kterých ředitel Brennan pobídl ukrajinské úřady k uskutečnění taktické operace na území Ukrajiny, jsou zcela falešná“.
  Janukovyč, který se po útěku z Kyjeva uchýlil do Ruska, v neděli obvinil CIA z toho, že stojí za rozhodnutím ukrajinské vlády poslat proti proruským ozbrojencům na východě Ukrajiny armádu. Podle exprezidenta v této věci jednal Brennan s ukrajinskými představiteli. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov po Washingtonu žádá vysvětlení.

  Jsem se pěkně sekla, jsem zapomněla na heslo, vždycky očekávej tu horší variantu

  • Janika

   To je jako když přijela Clintonová a zabili Kaddáfího…
   Zajímalo by mě, jestli to chtěli utajit a prasklo to.

 8. merlin

  http://www.schweizmagazin.ch/nachrichten/ausland/19003-Ukraine-ARD-Video-mit-russischem-Soldaten-ein-Fake.html
  Ukázalo se, že video s údajným podplukovníkem ruské armády v centru Gorlovka v Doněcku, vyrobené nedávno, si nechal vyrobit současný ukrajinský režim.
  Video s podplukovníkem ruské armádě, který vydává příkazy maskován v uniformě policie, upoutal pozornost médií po celém světě. Bylo pořízeno členy strany UDAR, boxera Klička.
  Video mělo dokázat US, EU a NATO, že Rusko přímo zasahuje na Ukrajině. K režii videa se přiznal aktivista Majdanu Alexej Kravcov, nyní náměstek městské rady Oděsy se členem strany UDAR Alexejem Gončarenkem.

  • Janika

   Samozřejmě se na tom vítězoslavně točí česká televize. Jak tam ten dotyčný vyřvává, že je ruský důstojník, to by se snad chechtaly i děti.

 9. jednooký

  z diskusie:
  odpoveď 1: motať dohromady banderovcov a fašistov je ako motať dohromady jablká a hrušky
  odpoveď 2: však ano, oboje má správne visieť na strome najmenej do jesene

  • Janika

   Hmm… a proč Dobkina? Careva, to chápu, projevil ochotu postavit se do čela jihovýchodu. A pak jede někam ke Kyjevu – ten chlap je vážně hrdina.

  • merlin

   jsem zvědavá na to, co se bude dít těsně před volbami. Být prezidentským kandidátem na Ukrajině asi není zase takový terno. Dobkinovi navíc rozmlátili auto, Carova zmlátili.

  • Janika

   Nechci to zlehčovat, ale že mu to sekne :-).
   Hlavně aby to přežil. Děkuje tam některým (?) z Pravého sektoru, že mu zachránili život.

  • vittta

   Tyhle kousky měli dělat nad těmi US plavidly.
   Nudící se američtí námořníci by alespoň něco viděli.
   Nebo…..to ukázat při „provokacích“ na bulharské hranici.

   Jinak ukrajinská armáda zaznamenala první famozní úspěch.
   Nějací ozbrojenci opustili obsazenou stanici v nějakém nepříliš významném místě….
   Ukrajinské ozrojené síly je obelstily tím,že OTčky přijeli po nějaké cestě,kde by Audi neprojelo a tím zcela dezorienovali Putinem placenou posádku!

  • jednooký

   Merlin – do času 1:30 šantia modelári s „obrými modelmi“ (tak do 2 metrov dĺžky).
   Od 1:35 pokračuje sučko (Su-30/Su-33/Su-35 – verzií je toľko, že sa v tom nevyznám) na nejakom leteckom dni alebo výstave. Zvuk použitý v klipe k lietadlám nepatrí – v prvej časti určite, v druhej „asi“.

   • merlin

    dík, já se v tom tak nevyznám, mělo to snad být z nějakého letecké exhibice :-) Ale stejně je to supr :-)

  • jednooký

   Je to fake – zábery vrtuľníku pochádzajú zo Sýrii

   • merlin

    to mě mrzí, protože zrovna tohle bylo na ruském vojenském webu, tak jsem si říkala, že by to mohlo být. Říkali , že tam jsou tři americký letadla – MI24 to bylo zase na palbě s tímhle videem

 10. merlin

  Tak zatímce Turčynov ohlásil, že letiště je dobito – údajně 4 mrtví a 2 ranění, začíná útok na Slavjansk

 11. vittta

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/333639-vzbourenci-obsadili-radnici-v-donecku-v-kramatorsku-se-zmocnili-vojenskych-obrnencu.html

  To si moc nedovedu představit,“zmocnit“ se vojenského obrněnce se samopalem v ruce.

  Ten Kerry je asi úplně blbej,copak nevidí,že jeho „zaměstnanci“ v Kyevě neovládají ani vlastní ozbrojené síly?

  A to nemluvím o jejich kvalitě,na těch videích jsou mašiny v zbědovaném stavu,neudržované, a vojáci nevypadají o moc lépe.

  Jestli mají v takovém cajku ty vrtulníky,tak jim brzo nějaký spadne na civilisty-to bude masakr….

   • vittta

    Američtí „latinos“ budou brzo bez práce,z Iráku a Afgánistánu je vypráskají-tak je asi potřeba je někam šoupnout.
    Blbý je,že neumí rusky….

    Prakticky to vypadá tak,že právě rozkradená ukrajinská armáda je největší problém pučistů.
    Oni by tu žoldáckou soldatesku dávno nasadili-ale pak by se mohlo snadno stát,že by Kyjev obsadila ukrajinská armáda-a najednou by měla s kým bojovat a jejich morálka by notně stoupla.

    Takhle……mě by se také nechtělo střílet třeba do „chacharů z Ostravy“,jsou to prostě naši,i když trošku jinak mluví…

    • Janika

     Zatím mi to připadá jako ta pohádka, jak liška posílala jedno liščátko za druhým, aby se podívalo, co se děje a venku je házeli do pytle. To už vážně zachrání jen ta Timošenková v čele armády.

     • vittta

      Mohla by se nechat tlačit na vozejčku a řvát u toho „Na Bělehrááád“….
      V USA by to stejně nikdo nepoznal…i když někteří si asi pamatují,že Bělehrad je nějaké hnízdo teroristů či komunistů nebo koho…někoho zlého prostě.

  • vittta

   Tam je tahle pasáž:
   „14:51

   Tajná služba SBU prezentovala novinářům arzenál zabavený ruským diverzantům na Ukrajině. Jde především o pistole, výbušniny. Mezi zabavenými důkazy jsou rovněž ruské občanky a vojenské průkazy.“

   No to je pecka.
   Ruští diverzanti mají sebou občanky a vojenské knížky….
   A pistole-no to je vrchol.(když tam doslova každej kokot chodí se samopalem)

  • Janika

   Zabrali útočníkům tank a radují se :-). Co by mě zajímalo, jak najdou někoho, kdo s tím umí jezdit. Řídit takový tank, to asi není jako řídit auto a nadšení nestačí.

   • vittta

    Tohle by jsi zvládla za hodinu učení…možná ani ne.
    Konkrétně tohle jsem neřídil-ale T72 (tank,to s čím tam blbnou je bojové vozidlo pěchoty-to i plave) a je to snadné-na rovince až banální.

    • jednooký

     Blbnú a predvádzajú sa. Za toto by ich mal vedúci zájazdu nakopať do zadku – alebo skôr do predku. BMD je síce obratné a hodne výkonné, ale tiež dosť rado „vyzúva“ na betóne a asfalte pásy. Takže takto „blbnúť“ je sčasti blbá a sčasti „skutočná“ frajerina.
     Inak nie sú to BVP/BMP, ale BMD – bojevaja mašina desanta – bojové vozidlo výsadkárov.

  • Janika

   Ono je vážně těžké přinutit normální lidi, co mluví jedním jazykem, aby po sobě z ničehož nic stříleli. A na těch snímcích normální lidi jsou, na obou stranách. Takhle kdyby tam poslali hrdinnou US Army s vymytými mozky, prostě nejdřív musí ty vojáčky přesvědčit, že „to druhé“ je lovná zvěř. Tenhle nečekaný lidský faktor mě příjemně překvapil. I když samozřejmě nevíme, co se ještě může stát.

   • merlin

    zatém jich zase tak moc nepřeběhlo, naše noviny psaly o 60 kusech, ale to mi přijde hodně podseknuté. V televizi rejdil zase excitovaný Karas s vyvalenýma očima a sděloval, že může oficiálně potvrdiit jen milicionáře z Doněcka.. Lhal už o těch protestech v Moskvě /počtech lidí/ a lže asi furt.

 12. brtnikvbrlohu

  Když už i německá TV označila „protiteroristickou kampaň“ Kijeva za směšnou (lecherlich) …