Prezidentská kampaň Olega Careva

Kandidát na prezidenta Ukrajiny Oleg Carev se narodil 2. června 1970 v Dněpropetrovsku. Je poslancem za Stranu regionů.

V prosinci 2013 napsal článek „Byli jsme o krok od občanské války“.

Předvolební průzkumy zde a hlasování on-line.

 

9. 4. 2014 Nikolajevo

 

10. 4. 2014 Oděsa – Carev přijel na oslavy 70. výročí osvobození, které byly oficiálně v Oděse zakázány. A teď je v hotelu, obklíčeném rozzuřenou hordou a čeká na útok. Scéna jako z amerického filmu, kdy hrdina čeká bezmocně ve vězení, až dovnitř pronikne běsnící dav, který ho chce lynčovat. Carev v takovou chvíli dává televizi interviev. Hovor je náhle ukončen.

 

13. 4. 2014 Charkov: „Přivezl jsem vám pozdravy od povstalců v Donbasu.“

14. 4. 2014 Kandidáti Ljaško a Carev v televizi

„Byl jsem připraven zemřít, ale ne se vzdát“ – rozhovor po surovém útoku, který následoval po jeho televizním vystoupení. Jeho oblečení bylo zničené barvou a vejci, proto je svlečený.

15. 4. 2014 byl obžalován ze separatismu a hrozí, že bude zbaven poslanecké funkce a bude zrušena jeho prezidentská kandidatura.

 

Reklamy

38 comments

   • Janika

    No, jeho rodině asi teď není co závidět. Když o nich mluvil v tom hotelu, tak se mu poprvé zlomil hlas.

    Mimochodem, asi bych měla psát správně „Carjov“, ale mám to takhle zafixované. Na Slovensku to píší novináři správně, naši nevzdělanci jako obvykle blbě…

  • Kamil Mudra

   Soudě podle průzkumů, tak o svém štěstí ani nevědí.

 1. Janika

  Další zajímavá postava:

  http://putnik1.livejournal.com/3043481.html
  Většinou hlasů vedoucích orgánů odboje v osvobozených oblastech jihovýchodu byl prozatímním prezidentem Federace jihovýchodu Ukrajiny zvolen Anatolij Michajlovič Vizir (Lugansk), generálplukovník justice, soudce první kvalifikační třídy, doktor práv, vedoucí Odvolacího soudu luganské oblasti, v politice se nikdy neangažoval. Veršinin uvádí odkazy na jeho životopis a další údaje. A dodává:

  “Před půlhodinou jsem nevěděl, kdo je to Anatolij Vizir. I teď vím příliš málo. Příliš málo na to, dělat nějaké závěry. Ale pevně věřím tomu, že pokud člověk v jeho postavení a s takovou kariérou – čistě soudcovskou, politikou neposkvrněnou – v této situaci, zrovna dnes, ale ne včera, udělal tento krok, pak to znamená jednu z těchto dvou možností: buď něco ví a je na 100% přesvědčený o vítězství (což je krajně nepravděpodobné), nebo je za takovým člověkem možné jít do ohně i vody.“

  Ještě se Veršinin poněkud záhadně zmínil o možnosti třetí, kterou považuje za nepravděpodobnou a nechce o ní ani přemýšlet. Tak to by mě zajímalo, co má na mysli.

    • vittta

     Získali za peníze takz.“čistou duši“.
     Nikdo na něj nic špatného nemá,je tedy faboritem u případných voleb.
     V momentě,kdy je zvolen na něj ale vědí,že mu dali peníze nebo cosi podobného-stane se vydíratelným a tedy loajálním.

     • Janika

      Aha :-).
      Oni ho prý chtěli vzít dneska na jednání, ale nevyšlo to. Proto ho tak narychlo instalovali, je solidní a důvěryhodný.

      Tiskovka Lavrova z toho jednání, přímý přenos:

      • Janika

       Čekají na Lavrova už několik hodin. Chudáci novináři, to je tedy povolání, čekat a čekat. Tady naštěstí v teple a pod střechou. Ale stejně, já čekám chvíli třeba ve frontě a nervuje mě to.

 2. danaver

  Měl štěstí – nešlo o jeho život, šlo o jeho … On totiž je svlečený ne proto že byl špinavý, ale proto že byl svlečen davem. Následně bylo jeho spodní prádlo davem vláčeno a vysmíváno (viděla jsem video, bohužel nenechala jsem si odkaz). Zřejmě si bojůvky Pravého sektoru dokazují, že kdo chce věci řešit mírovou cestou, je sralbotka.

  • Janika

   Aha, tak to je možné, že ho svlékli ti dobytkové, děkuji, danaver. Pak jsem se taky dočetla, že na něj čekali před televizní budovou, kde vystupoval. Asi to věděl a dlouho nevycházel, pak ale asi jít už musel. Zřejmě je tam cíleně navezli, takovou soldatesku, jako na Kaddáfího tenkrát.
   Tahle krutá videa moc nemusím, dívám se radši jen když je tam něco zajímavého nebo potěšujícího.

 3. danaver

  Ten můj komentář patřil jinam, do odpovědi Janice v 0.43, omlouvám se.

 4. merlin

  http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/91506-rusko-chysta-invazi-zabije-az-200-ukrajincu-aby-melo-zaminku-pro-vpad-varuje-rozvedka/
  jinde myslím v Týdnu, je na konci článku o ubohém stavu ukrajinské armády výzva, abychom jim přispěli . aspoň sms poslat. Mě ty vylhané agitky a manipulace děsně rozzuřujou. Nehledě na to, že na za účelem vyvražďování Ukrajinců Ukrajinci bych nedala ani kačku. A dost mě zirituje, jestli zjistím, že vláda jo, což se dá čekat. Ještě že jedu za chvíli na velikonoce a budu u internetu podstatně méně :-)

  • Kamil Mudra

   Chtít důkazy by asi bylo příliš. Zrovna tak by mohli tvrdit že na západě Ukrajiny přistálo UFO protože viděli několik ovcí s připáleným zadkem.

  • vittta

   Tak si ty svátky užijte!
   I když číst zprávy o ruských agentech nebo nějakých blbcích,co ve svém hotelu nechtějí ruské turisty je také zábava….
   Byla by-kdyby to tak nepáchlo po krvi…..

   • Janika

    Ano, užijte si to, merlin. Taky bych někam nejradši zmizela, tohle jsou nejodpornější svátky v roce. Toho vaření zase…

  • Janika

   Omlouvám se za pozdní zveřejnění, brtníku, ještě i dalšího Vašeho příspěvku, nevím proč mi to skáče do spamu.

   Jinak na schválení čekají i další komentáře, ale asi je neschválím, protože autor se neobtěžuje ani dát si jméno, a také vzhledem k protižidovské zmínce, která mi kohosi připoměla. Takže jestli neznámému křivdím, omlouvám se podruhé.

 5. BARON LE SAMEDI

  Dnes jsem stihl jen dvě hodiny Putina, a názor je takový: volby na Ukrajině jsou neplatné, pokud nebude změněna ukrajinská ústava. De iure je prezidentem Viktor Janukovyč. Co s tím hodlá Kyjev dělat? Ústavu nezmění, kandidáty Donbasu budou pořád bít, no a půjde to, zřejmě, z kopce…

  • Janika

   Putina jsem bohužel nestihla. Sledovala jsem večer Lavrova a pak se dívala, co na to blogeři. Panuje zmatení :-).

 6. Bavor V.

  Nerad vstupuju OT, ale dovoluji si pozvat vás na exkluzivního hosta. Zítra vychází článek Jiřího Jírovce (náš člověk v Kanadě) místa na BL v mém hájemství.

  • Kamil Mudra

   Děkuji, pane Bavore. Přečetl jsem a s chutí doporučil i svému okolí.

  • Janika

   Jasný fake, merlin. Už jsem to také viděla, dementovali to. To by museli být úplně debilní.

  • hans

   Ti co čtou Veršinina, znali dotyčný leták i autora této provokace už den předem – vymyslel a příslušné letáky nechal natisknout totiž poradce dněpropetrovského gubernátora Kolomijského (Žida :-) ve snaze zavařit to doněckým povstalcům. Kerry pochopitelně podvod šíří dál, má takovou práci, že.

 7. jardob

  Tie prieskumi su zrejme tak kupene ako hocikde inde.. Napriklad, u nas na slovensku prezidentske volby.. Davno na zaciatku kampane, prieskumi ukazovali Kisku ako druheho najsilnejsieho kandidata, hoci ludia v tej dobe o tom mene v zivote nepoculi, poznali len jeho firmy a organizacie.. Tak sa to robi, objedna sa prieskum, kandidatovy sa umelo dvihnu preferencie na TOP kandidata, a ludia tomu veria a realne hlasuju spomedzi top kandidatov ktorych ukazuju prieskumy, co ma za nasledok, ze vysledok volieb je prieskumom podobny..
  Avsak na ukrajine a hlavne na JV krajiny ide ludom o vsetko, verim ze tieto nezmyselne zfalšovane prieskumy samozvanej vlade nezožerú…

  • vittta

   Takhle se dělají jakékoliv „demokratické“ volby.
   Na Ukrajině to ještě může být okořeněno přáním,jež je otcem myšlenky.(kdo se tam nad tím pozastaví,vždyť Ukrajina je spíše investice)
   Tedy vyhraje ten,koho chtějí plátci,nikoli lidé-a když to nepůjde propagandou,existuje ještě sčítání hlasů…

 8. Janika

  Rozhovor s Olegem Carevem: http://www.kp.ru/daily/26222.7/3105210/
  Říká, že to nejhorší Ukrajinu teprve čeká.
  Přiletěl do Moskvy (s obtížemi), ale nezůstává tam, vrací se na Ukrajinu.
  Přestože mu hrozí smrtelné nebezpečí, byl jako jediný zbaven ochranky.
  Když ho napadli před televizním studiem, dávali mu na výběr – kleknout si na kolena nebo podepsat, že se vzdává kandidatury, jinak ho zabijí. Neudělal ani jedno, ani druhé. Přesto připouští, že nakonec svou kandidaturu stáhne – aby tyto zmanipulované volby nepomohl legitimizovat. Prozatím si kandidaturu ponechává, aby mohl jezdit diskutovat s lidmi i na jihovýchod.