Víno, ženy a… tablety

Autor: Hamilbar

Moderní technika zlepšuje kvalitu lidského života v mnoha oblastech.

tablet

Tablet

Nebylo tomu vždy tak. Například, takto se členové rodiny vzájemně ignorovali před vynalezením smartfounu.

Peder Severin Kroyer, Dánsko, olej na plátně, 1881

Peder Severin Kroyer, Dánsko, olej na plátně, 1881

Kdežto s použitím moderní techniky jsou dnešní vztahy plné dynamiky a napětí. Což samozřejmě neuniklo umělcům současným.

Banksy, Anglie, akrylové barvy na dveřích, 2014

Banksy, Anglie, akrylové barvy na dveřích, 2014

A tak si říkám, jestli ten jejich pan president neměl nakonec pravdu. Ještě nikdy se nám (co máme smartfouna a tablet) nežilo tak dobře.

 

Reklamy

12 comments

 1. Janika

  Mně se líbí, jak se ti členové rodiny vzájemně ignorovali :-). Je to hezká pospolitost, každý se věnuje tomu svému a přitom jsou spolu a vědí o sobě. Tím si u toho posledního zobrazení jistá nejsem… ;-).

 2. BARON LE SAMEDI

  Koukám, že autor dostal k tabletu zajímavé „příslušenství“. Made in Republic of China to ovšem asi nebude. Časem bude nutno uvažovat o tom, kde sehnat štočky na tisk bankovek (náročné příslušenství), nebo naopak nechat tablety tabletům, a brát tablety proti bolesti hlavy, stresu, na spaní. Já bych navrhoval přeložit toto http://sdelanounas.ru/blogs/48815/ to je totiž aktuálnější. Starý ruský stroj Suchoj přiletěl, desetkrát cvičně zaútočil na loď Cook plnou tomahavků, odletěl (12 přeletů se simulovaným útokem), přičemž zajammoval (zarušil všechny elektronické systémy nejmodernějšího US torpédoborce.. No a pak dvacet sedm námořníků v Rumunsku odmítlo dále sloužit US Navy. Merlin-ka měla pravdu, zmiňovala to v jedné své zprávě. Pokud vím, PVO sundal kdysi Powerse také 12. dubna, na den kosmonautiky. Američané si moc hrají. Zbraně na úrovni tomahavků ukradených Indiánům, břidlicový plyn, na který nemá Amerika zkapalňovače (s plněním do lodí) a Evropa lodě a přístavy…..Pořád se lže. Rusko je totiž magnetem, ke kterému se každý chce přidat, zatímco jinak se všichni, Benátsko, Skotsko, Katalánsko- chtějí z pekla oddělit :-)))

  • jednooký

   Powersa zvesili z „nedosiahnuteľnej výšky“ na 1. mája 1960.

   Čo sa stalo medzi Su-24 a USS Donald Cook je už zadymené až do neviditeľnosti. Rovnako neistých je tých „27 pokakaných“. Ale nedivil by som sa, pretože na „každom šprochu pravdy trochu“. Samotnými preletmi to však určite nebude, diaľka 1 km a výška čajsi 150 metrov nad morom je aj pre stroj veľkosti Su-24 „bezpečne dosť ďaleko“ aj pri nadzvuku.
   F-14 Tomcat – výška ~50-70 metrov, diaľka pod 500metrov, rýchlosť Mach 0,95-1,0

   Tomcat – výška ~30 metrov, diaľka pod 500 metrov rýchlosť ~Mach 0,95-0,99

   F-22 výška ~ 150 metrov, diaľka pod 700 metrov, rýchlosť Mach 0,99

   Pokiaľ sa z niečoho skutočne vybobkovali, tak najskôr z toho, čo sa mohlo odohrávať na obrazovkách systému riadenia bojovej činnosti Aegis. Na „výpadok“ v zmysle vypnutia systému však neverím.
   Skôr došlo k tomu, že sučko na nich nevideli, hoci rachotilo okolo a pri pohľade z okna tam bolo – ale na radare nie. Alebo naopak – z okna videli jedno sučko – a na radaroch „celý pluk aj s celý vozatajstvom a poľnou kuchyňou“. Ani jedno ani druhé príjemné pocity rozhodne nevyvolá, pretože by to znamenalo, že inak veľmi moderný bojový systém Aegis je na dve veci.

 3. BARON LE SAMEDI

  Také si nemyslím, že jim to vyplo kotelnu. Ale ty stíny na obrazovce, které byly jinde, nebo byly multiplikované (princezna v sále zrcadel, a kteroupak si vybereš, princi) to mohlo být nepříjemné. Co hlásit, na co cílit. Věřit technice, nebo zraku?..

 4. Janika

  Tedy já žasnu, takový obrázek nahoře, a pánové tu pod ním řeší kdovíjaké nesmysly :-).

  • Antimon

   „Tedy já žasnu, takový obrázek nahoře, a pánové tu pod ním řeší kdovíjaké nesmysly :-).“
   Hm Janiko, jestli to nebude tím, že je to pouze obrázek. V tom případě jsou pak ty „kdovíjaké nesmysly“ výrazně zajímavější … :-)

  • Kamil Mudra

   Že byste to byla vy Janiko? Pak bych plně chápal že vám to přehlížení vadí. :-)

   • Janika

    Haha, Kamile, pár kilo byste musel přidat :-)). To je stejně tím věčným vařením. Dospěla jsem k závěru, že kuchař tloustne už jen tím, že vdechuje vůně jídla, ani sám moc jíst nemusí ;-).