Jeden den (a jeden dopis) Julie Biľakovny Tymošenkové

Napsal Baron Le Samedi

Jakoby ke jménu bylo co dodávat…Je to mnou vytvořené otěčestvo, kterým jsem se ovšem nikterak nechtěl dotknout Vasiľa Biľaka, kapesního zrádce a zvatele internacionální pomoci do ČSSR v roce 1968. Století střídá století, jen způsoby jsou stejné, a tak stěží překvapí, že zvatelem, tentokrát amerických vojsk (proč ta nedůvěra k vojskům aliančním?) je Julia Tymošenková.

tim

Ta dokonce uvádí, že v OSN má vláda současné Ukrajiny svoji „sotňu“. Možná lze Tymošenkovou pochopit. Měla by snad žádat o pomoc Anderse Fogh Rasmussena? Šéf NATO ztratil paměť, když nechal svého tajemníka vyřídit světu, že Vladimír Putin je lhář.

Prezident RF V. Putin totiž tento týden Rusku sdělil, že se nemůže RF domlouvat s NATO a panem Rasmussenem, protože na jednání Putin-Rasmussen si vzal druhý jmenovaný policejní nahrávací aparát pod sako, a rozhovor s Putinem si nahrál a publikoval, i když Putin jednal přesvědčen o tom, že hovoří důvěrně, tedy tak, že jsou možné i jisté, jinak nesdělitelné detaily. Koho kompromitující, zůstává otázkou.

Rozhovor probíhal v roce 2002, týkal se mj. Kaliningradu a potvrdil ho režisér Guldbrandsen, který nahrávací zařízení na tělo Rasmussena umisťoval, a to proto, že o tomto pánovi točil film. Tento film

trvající 53 minut byl promítán švédskou televizí přesně před jedenácti lety. Pan Rasmussen odposlouchával všechny, a vznikl dokument, ukazující nejen EU za fasádami, ale zejména morální rozměr dnešního šéfa NATO.

Divme se proto prezidentu Putinovi, že s tímto pánem nechce, na rozdíl od jiných, již jednat. Situace se tedy i po Ženevě tříbí.

Tymošenková, jejíž legitimita k výkonu prezidentské funkce je sporná s ohledem na její obecnou kriminální minulost, dodala staronový prvek, spočívající v tom, že člen NATO zasáhne bez NATO, a jako obvykle v nečlenské zemi NATO, v níž nepokoje a nepořádky víceméně sám inicioval. Pravda, v protiputinovském tažení má Julie Tymošenková „mocné“ názorové stoupence: ukrajinské striptérky z hnutí FEMEN, které se ovšem při posuzování dějů ve vlastní zemi „odmlčely“, a samičky (ženy a matky to nejsou, ač obě mají děti) Aljochinu a Tolokonnikovou z Pussy Riot. Tymošenková si s nimi v ničem nezadá, je jim rovna, ostatně sama o RIOTS neustále usiluje. Riots jsou, jak se zdá, problémem malého i neuspokojeného sebevědomí, ovšem nikoli pouze Ukrajinců.

 

 

Reklamy

31 comments

 1. Janika

  Tahle dáma se tedy opravdu „povedla“. Čím to, že ženy političky bývají krvelačnější, než muži. Nebo možná je to u nich jen odpudivější…

  Díky za článek, Barone. A prosím – pokud by Vám ta vložená ilustrace připadala nevhodná, stačí naznačit – ale vážně! Nebyla jsem si sama jistá.

  • BARON LE SAMEDI

   No, a aby Julie nebyla jediná, s denním zpožděním polský ministr obrany informoval, že v Polsku bude americká pěchota. Díval jsem se na wprost a jiné novinky.pl, a moc nadšení to nevzbuzuje, byť zřejmě půjde jen o rotu. Rotující rota, ovšem s diplomatickou imunitou. Lituju Bělorusy, protože teď nemohou ani ceknout. Čeká je šampionát v hokeji, a kdyby cekli, bude je EU a NATO bojkotovat. Dost, že byl tlak na Fassela, aby zmařil běloruské miliardové investice a šampionát v hokeji odvolal. Lukašenko je přirozeně hokejista číslo 1, byť jen klubový, a šampionát bude vrcholem jeho kariéry Takže Polsko americké vojáky dostane, a Julie Jezinkovna chce jen kerosin, a zbraně a poradce (ti už tam jsou). Správná mafiánka. Komu by to palivo pod rukou prodala dnes…? V Bělorusku prý má vypuknout džínsová revoluce. Asi ostřejší sametu, co říkáte…

 2. BARON LE SAMEDI

  A do třetice: nemám rád silná slova. Ale pokud „politici“ nechtějí vládnout svému lidu sami, nechť nejsou politiky. Vládnout s cizáky je vždy zrada, byť Američané „momentálně“ pro Tymošenkovou cizáci nejsou. Ovšem byly tu už jiné říše na věčné časy, tisícileté říše trvající dvanáct let, takže zkušenosti lidu, jsou velmi špatné. Putin má roční plat dva, možná čtyři miliony rublů. Je to mnoho. Ale Alexej Miller z Gazpromu má roční plat 88 milionů rublů. A lékař v Petrohradě vydělá za rok to, co ředitel Gazpromu za pár hodin. To není dobře. Ale Rusové cítí, že Rusko má budoucnost. A ta budoucnost, třeba to, že včera otevřeli v Pečorském moři nalezište, z něhož tedy už čerpají, a loď se 70 000 tunami Arctic Oil-u (má prý jinou vazkost) Pečoru opustila, to je budoucnost….Budoucností není Rasmussenova Freedom for Libya, v níž Libye padá u položky HDP kolem deseti procent ročně, staticíce lidí jsou ve stanových táborech, tisíce popraveny, desetitisíce mučeny (27.4. bude soud se Saifem). A kdo přijede s lodí, a uplatí velitele milic na pobřeží, ten s ropou odjede (mám na mysli jistého Libyjce al- Jadhrana. Ten ropu bere (krade?). Krym, nebýt Putina, by byl evropským Tripolskem. A proto má V.Putin hlasy téměř 90% dospělé populace. I přes ony „ruské nerovnosti“ v majetku. Je práce a je budoucnost. Nejsou jen nabídky rychlých úvěrů na každém rohu, jako u nás, v Estonsku, Lotyšsku, etc.

  • Bavor V.

   Co se týká vlády lidu, tady budu parafrázovat přítele Lexe. Vždy záleží na gramatickém tvaru slova. Většina z nás si to chybně vykládá jako tvar ve druhém pádu, tedy vláda koho-čeho. Jen politici si to vykládají správně v pádu třetím tedy vláda komu-čemu.

 3. dixi

  Trochu odbočím, právě jsem dokoukala dnešní hydepark civilizace. Pokusím se sehnat jeho knihy, o kterých byla v pořadu zmínka. Stojí z to, zkouknout záznam. Na čt 24.

   • BARON LE SAMEDI

    ještě k iluzím: dnes jsem viděl Sergeje F. dokladyvať připravenost Sovcomflotu převážet arktickou ropu. Syna oženil s dcerou 62 nejbohatšího muže planety, Gennadije T., který byl předseda KHL, vlastní majetky ve Finsku etc. Jsou místa, kde i Putin je bezmocný. Chce-li mocným vůbec býti (v trestání mafiánů Ruska).

    • Kamil Mudra

     Nojo, když jde o ropu, nemají to ani mafiáni lehké. Konkurence kam se podíváš:

   • dixi

    Ano, bylo to skvělé, takto by měla probíhat osvěta a vzdělávání, po tom jak do nás tyto dny hustí zmrtvýchvstání,ůplný balzám pro duši , Celý den jsme makali na zahradě, přeji všem pěkné prožití zítřejšího dne, svěcení jara,barevná vajíčka , koledující děti a sluníčko.

    • Janika

     Ano, to je nádherné – hvězdy musely zemřít, abyste vy žili. Hledala jsem nějaké další citáty, nebo něco bližšího o tom Kraussovi, ale nic jsem nenašla. Z ukřižování a mrtvýchvstání je mi na blití… Nic proti věřícím, ale tohle už je dávno přes míru.

     • Kamil Mudra

      Lawrence M. Krauss zásadně přispěl k výzkumu temné hmoty a je dosud jediným držitelem ocenění všech tří nejuznávanějších světových fyzikálních společností. Časopisem Scientific American byl označen za jednoho ze společensky nejangažovanějších intelektuálů současnosti. Je hvězdou filmu Unbelievers, ve kterém společně s ikonami Stephenem Hawkingem, Richardem Dawkinsem a Woody Allenem bojuje za prosazení kritického a racionálního myšlení ve společnosti. V neposlední řadě za svůj komentář k hudbě z kultovního Star Treku získal nominaci na cenu Grammy.

    • Janika

     A víte, Kamile, že mně ten citát říká víc, než ta Vaše fakta? I když Vám za ně děkuji, jsou jistě přínosná. Ale tak nějak po povrchu, kdežto ten citát se trefuje pod kůži :-).

     • Kamil Mudra

      No vždyť píšu že ten citát hezky zní. Má se takto trefovat. Jenže proč s tím uznáním mířit až vysoko ke hvězdám? Postačí si uvědomit kolik živého musí každodenně zemřít proto abychom my žili. A to vše je tady, s námi. Hvězdy nezajímáme. Vznikaly a zanikaly před námi a budou i po nás.

   • BARON LE SAMEDI

    nerozumím. Co má co Bůh dělat u mého politického bulváru? A Krauss (všichni krausové jsou šašci)?. Pokud si vezmu skutečnost, že většina jeho citací je díky tomu, že v 80. letech obhajoval evoluční teorii (mám DNA nesporně podobnou šimpanzi, ale není nutné, abych o tom přesvědčoval stát Arizona, Ohio, New York Times nebo Sancta Sede a papeže http://genesis1.asu.edu/papalletttxt.htm jako Krauss)., jímají mne pochyby. Zvláště, když vidím (celý hydepark bohužel ne), že se ho zastává věřící fyzik z Oken vesmíru dokořán :-))) Názory fyziků týkající se společnosti (třeba Feynmanna) jsou dětinské. To je obecně známo. Nevím, co pán, Obamův šaman pro vědu, proslovil. Ale celkem mi stačí, že český průvodce pořadem nazval písmeno pí (fonetická hodnota) páj. Pie je koláč, anglicky. A protože jsem zrovna jeden pekl, mazal jsem raději od TV k troubě, nebo-li od trouby k troubě. A to mám skutečně jen“ ambice do výše své šimpanzí DNA“. Myslím, že smrt a vzkříšení je o odpoutání duše od těla a její další existenci. Je to mystérium, možná nepopsatelné (nebudeme-li duši jímat umírajícímu u úst pytlíkem a vážit obsah na atomových vahách). Lidé chtějí věřit, že jejich lepší duše někde zůstane, někam se přemístí…. a jak lidé věří, je koneckonců jejich věc. Neumírá-li duše, neumírají ani hvězdy. Možná.

    • Janika

     No ale taky jste to OT u Vašeho politického bulváru hezky rozvedl, Barone :-). Zaujal mě ten páj, co jste pekl (Kamil taky vaří, asi dám nahoru záložku pro recepty) i ta nesmrtelná duše. Ale mýlíte se, ne všichni chtějí věřit na nesmrtelnost duše, například mně je to šumafuk.

  • Janika

   Je tam (na youtube) zajímavá poznámka – tihle lidé na východní Ukrajině demonstrují vždycky o víkendech. Je to proto, že tohle jsou lidé, kteří přes týden prostě pracují. Na rozdíl od Majdanu, kde stanovali měsíce, ti to „demonstrování“ měli jako džob…

 4. BARON LE SAMEDI

  no a ještě v rámci polomonologu sebe samého https://www.youtube.com/watch?v=ffPrvCBBuAc#t=844 tady je zajímavé především: v 13 minutě 50 vteřině přistoupí k autu maník a vytáhne průkazku Pravého sektoru, a vše jde skoro jinak. Pokud má Pravý sektor právo vstupovat do kontrolních mechanismů milice, tak je na Ukrajině vymalováno. Takové gestapo, gestapíčko… situačně jde jinak o nezajímavou věc. Novinář Dorožnogo kontrola vyprovokoval zastavení svého vozu, neposlouchal příkazy GAI ani útvaru Kobra, který byl přivolán, a hrál si, před policistou v autě se zbraní, prý traumatickou. Americký policajt, jak by viděl kvér, tak by řidiče a posádku odbouchl, a také by neposkakoval vedle okénka, nýbrž bokem za sedadlem řidiče, pokud by řidič dal ruce na volant. Ono, kdyby tlusťoch v autě měl pistoli, jako že má, tak střílí ze sedu nahoru, tj. do třísel, kam žádná vesta nesahá. Jo, za Karla IV. ve středověku byly jako ochrana třísel před mečem dlouhé drátěné košile, nebylo-li brnění. Stehenní arterie, kterou ze sedu v autě máte jak na dlani, totiž silně krvácí, a co hůře, nejde (vstřel, zástřel…) zastavit. Nově sice jsou k dispozici tamponády v podstatě pneumaticky vstřelitelné do nohy (bolesti už by víc nebylo…) ale stejně to chce sál. A ne raněného ložit, trhat nohavice, stlačovat .Řidič s pistolí si ZDE říká o smrt….

 5. merlin

  http://www.rus.newsru.ua/ukraine/22apr2014/podavatvodu.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
  jestli je to pravda, že je 85% krymu bez vody, že to ukrajinci odstavili, tak to je pěkně hustý. takhle jednou vypukly boje mezi Singapurem a Malaysií, protože tam jede vodovodní potrubí pod mostem z Johor Bahru a Singapur má zásoby vody jen na pár týdnů. ostatně proto je tam tak drahá i ta voda v petkách. Dražší než pivo a to tam taky není zrovna levný.