Drony versus masky

Zase jedna perla na Britských listech: „600 let dějin za ukrajinskými maskami.“

Článek začíná sympaticky:

V období po skončení studené války byla světová veřejnost mnohokrát manipulována ze strany USA. Předpokládalo se, že spotřebitelé jednoduše uvěří historkám o kuvajtských kojencích vyhazovaných z inkubátorů; o statisících zavražděných kosovských uprchlíků; o iráckých zbraních hromadného ničení; o záchraně demokracie v Libyi; o chemickém útoku v Sýrii. Kdo ještě věří záminkám amerických intervencí, trpí tím zřejmě chronicky a neléčitelně.“

Pak následuje řečnická otázka: „Nicméně znamená to snad, že se má místo toho slepě věřit „druhé straně“?“
No samozřejmě, vy hlupáčci, které to snad napadlo, tohle vám musíme vysvětlit. A nastává zničující odhalení.

Zatímco USA používají hezky průhledně a férově drony, Rusko podle a zákeřně používá nejrůznější druhy maskování. Jen si to představte – „Maskirovka… má mezi oponenty zasít pochybnost a frustraci tím, že jim upře základní informace.“

Autor, nositel Pulitzerovy ceny Mark Thompson, v přetlumočení zřejmě Jana Čulíka, nám vysvětluje, jak přestrojení a zamaskovaní ruští agenti vyvolali na jihovýchodní Ukrajině revoluci. Popis detailů vynechávám, není mi jasné, jak například poznat podle vzhledu masky zemi původu, ale to bude zřejmě jen mou neznalostí.

Jen mě zaráží skutečnost, že ctěný nositel Pulitzerovy ceny hovoří o maskách jako o specificky ruském fenoménu a jako důkazu, že ruští agenti jsou těmi pod maskami. Já osobně jsem masky viděla poprvé na Maidanu, u těch zuřivců, co metali dlažební kostky, házeli zápalné lahve po nebránících se Berkutovcích, stříleli po komsi z úkrytu a kopali a mlátili tyčemi na zemi ležícího člověka.

Také si zkouším představit, jak do míst, kde žiji, přicházejí neznámí zamaskovaní ozbrojenci a přesvědčují lid, aby je následoval na demonstrace. Pochybuji, že by někdo šel za neznámým zamaskovaným chlapem s Kalašnikovem. Šla bych za někým, koho znám, nebo kdo má alespoň jméno a tvář.

Ještě se musím přiznat, že kdyby ti muži masky sundali, nepoznala bych podle jejich obličejů, že byli vysláni z Ruska. Ale činovníci EU a Obama by to určitě poznali.

Je samozřejmě možné, že ruské síly pomáhají na Ukrajině lidi organizovat a obsazovat budovy. Ale považovat za důkaz toho… masky… je… takové zvláštní. Ale i kdyby – modlím se, aby cizí mocnosti vtrhávaly na území jiných států vždycky jen s maskami a ne s drony.

Reklamy

55 comments

   • merlinI

    jsem si zase zprasila nick, se omlouvám
    Jinak souhlasím s janikou prakticky ve všem kromě části závěru, byla bych radši, kdyby nevtrhávala žádná vojska už vůbec nikam.

     • Baron Le Samedi

      myslím si, že když nikdo Američanům nebrání cvičit ve Virginii, že by také nikdo neměl bránit Rusům cvičit kdesi na jejich území, byť metr od hraničního kamene. Ovšem v Rusku. Rusové, cvičící v Rusku….jaký je v tom problém….?.Žádný. Já s Janikou nemohu souhlasit. Krym, kde bylo za předplacených 11 miliard dolarů umístěno 20. tisíc Rusů se dostal do ruských rukou a) bez jediného výstřelu, b) po referendu. Není důvod si myslet, že v JV Ukrajině jsou Rusové- agenti. Nespokojenost je tak velká, a členů propuštěných sborů tolik, že věřím v samoorganizaci povstání, které je složeno se samých Ukrajinců.,

      • Kamil Mudra

       Těm „důkazům“ o ruských agentech v podobě fotky nějakého fousáče v maskáčích bych se musel smát kdyby mi tak nepěnily žluč. Rusko má mnoho mužů ve zbrani ale i spoustu veteránů. Nevím jak teď za Putina, ale před jeho vládou bylo možné nakoupit z vojenské výstroje a výzbroje od ponožek až po tank čehokoli libovolné množství. Pokud se nějaký ruský veterán vydá na Ukrajinu pomáhat kámošům, ještě to neznamená že ho tam Putin poslal.

       V našich lesích každou chvíli potkávám skupinky Amíků co jsou jak vystřižený z amerických válečných filmů. Copak je to za podivné jednotky? Měl jsem si je vyfotit. Sice mluvili česky i mezi sebou ale kdo ví jak to s nimi je a kdo a proč je k nám posílá! :-)

       Ještě by se v Ukrajinských novinách mohla objevit Kocábova fotografie s komentářem že na Ukrajinu posílá své agenty i Česko. Co by ne – motal se kolem Majdanu a rozdával rozumy … vlastně by to nebylo daleko od pravdy. Jenže on rozdával ty „správné rozumy“ tak že nebyl agent ale „poradce“ a přijel podpořit ty hodné Ukrajince kteří bojovali za dobrou věc že?

       • lomikel

        smankote to se vi ze rusko ma ukrajine sve agenty, pokud by to nedelalo nebyla by to (regionalni , ze :) velmoc ale sbor ochotniku. Zacinam nabyvat dojmu ze i zde zacina projevovat propaganda, vtom ze misto jasne podpory tomu aby Rusko udelalo poradek na svem dvorku se snazite delat kontrapropagandu o tom ze rusko nic nedela, je pitome ceka az bude Ukrajina demokratizovana do nato.

        IMHO rusko ceka na ten pravy okamzik, at jiz z duvodu objektivnich dojde li k ohrozeni jejich zivotnich zajmum na ukrajine nebo priprava na valecnou ekonomiku (totalni blokaci ruskych bank ze strany zapadu), domluvaji se plany strategicke sucinosti s Cinou ( cina by mohla pro odlehceni rusku obsadit ty ostruvky,PR priprava uz jede), rozmistuji se kontejnerovane jaderne zbrane po svete a cast se jich schvalne provali (treba ty co budou makety) nebo subjektivnich – ceka se na vhodnou PR konstalaci – Kijev v rozruseni udela nejaky vetsi masakr atd.

        Proste rusko musi prevzit iniciativu drive nebo pozdeji, maji mic u sebe. Iniciativa znamena ze ztrati aureolu spravedlivych ve vasich ocich ? Ve svete nejsou cerni a bily, svet je sedivy, v politice jsou parchanti, gauneri a zvirata (treba). Putin je politik, zda se ze je akceptovatelny parchant :).

        Kdyz jsem volim zemana proti feudalovi mel jsem vetsi pochybnosti jestli to vyjde nez kdyz podporuju bez vyhradne Putina a RF.

        • hans

         Šmankote, nějaké agenty sledující situaci mají na Ukrajině desítky států, od Kanady přes Jižní Afriku a Finsko až po Čínu. Spor se vede o tom, zda ruští agenti podněcují a/nebo řídí nepokoje (např. podobně jako Američané plánují útoky na Slavjansk, dodávají útočníkům družicové snímky situace..).

         Imo je povstání ryze domácí záležitostí, s nulovým zasahováním Ruska. Pro to mám minimálně dva argumenty: 1. chaotičnost a nerozhodnost povstalců, zejména luganských – kdyby tam byl byť jen jediný ruský agent, neseděli by několik týdnů na zadku v jedné budově, ale už druhý den obsazovali prokuraturu, milici, berňák…, donutili zastupitele zvolit nového starostu… 2. (Jak tomu bylo na Krymu,) na propovstaleckých blozích (plukovník) by se objevily zmínky o Rusech ve stylu „nesmí se to říkat veřejně, ale tuhle akci provedli vy víte kdo, budu jim říkat „zdvořilí lidé“…“.

         • lomikel

          souhlasm s vami ze je zajimave proc rusove nedelaji tak jak pisete. zda se ze vichod ukrajiny ma predstavu o nejakem mezi reseni mezi Kijevem a Moskvou. Ja se priklanim k tomu ze Putine preferuje Ukrajinu v +- puvodnich hranicich s rozumnymi vztahy s ruskem. Vichodni ukrajina v takovem pripade musi zustat jeji soucasti.

          Nebo jak pisi vyse na neco cekaji. Nebo proste take nevedi co delat.

          Ale asi posledni co by mi prislo na mysl je ze se nechteji vmenosovat na zaklade najekeho vyssiho principu mravniho. Delat na zaklade toho dalekosahle eticke soudy vede do slepe ulicky az rusove zasahnou, protoze pokud ne tak konci, v geopolitice, vyznamnosti a nezavyslosti, ne hned ale trend je jasny. Nepratelska Ukrajina s hranicemi te dnesni je finito.

    • Janika

     Jasně, merlin, ale když už, tak je férovější muž proti muži, než muž proti atomové bombě, například.

  • jednooký

   Na oboch videách je jedna a tá istá kolóna (existujú ešte najmenej dve ďalšie videá s touto kolonou)

   • merlin

    je prima, že to dokážete upřesňovat, já to nepoznám, i když se snažím – většinou neúspěšně, jak je vidět :-)

 1. Antimon

  No ten článek v BL je předznamenán „KD“ tedy Karel Dolejší byť se jedná asi pouze o jeho redakční úpravu převzatého materiálu. Ale zato zcela v intencích jak pan Dolejší píše i normálně.
  Článek na který odkazuje Kamil Mudra je ale fakt dobrý.
  Co se dronů týče, považuji to za nejvyšší stupeň zbabělosti. Sedět někde tisíce kilometrů daleko v bezpečí a odstřelovat lidí na druhém konci světa. Maska také není bůhví jak O.K., ale přeci je to jenom „muž proti muži“. Vyžaduje to osobní statečnost, byť jsem schovám za maskou a tudíž obtížněji identifikovatelný. Ale kulka mně trefí ať masku mám nebo ne. Kdežto u toho dronu jsem dostatečně daleko a v bezpečí. Odpoledne „po práci“ mohu jít v klidu s dětmi na hřiště.

  • Janika

   Ano, Antimone, napsal jste dříve a lépe to, co já jsem psala výše, aniž bych to vaše četla. Těší mě, že máme stejné myšlenky.

  • vittta

   Kdo chce lidi přesvědčovat o lži,nemůže jen lhát……

 2. lomikel

  jednou jsem mel abces v luzku nehtu, snaha o neinvazivni kuryrovani byla marna – ostatne to bylo jasne doktorovi uz na zacatku, ale ja se bal :).

  tak mi strhly nehet o trochu pozdeji, abces rozrizli a hnis vymackali.

  ukrajina dtto.

 3. Janika

  Jak symbolické… přijdou? To, co se odehrává před našima očima, je slovy nevypověditelné. Jako vždy, když je válka za dveřmi a my nemůžeme nic dělat. A nezlobte se, že stojím na jedné ze stran, i když Hamilbar říká, že se to nedá/nemá :-).

  • dixi

   Janiko, jsem na tom stejně jako vy, Když dávali kdysi Velkou Vlasteneckou, nestihla jsem se dívat, tak se dívám nyní. Slovy se nedá vyjádřit, jak ta země zkusila, úsilí a nasazení lidí, nejen vojáků. Mám tady od nového roku na starosti vesnickou knihovnu a tak se mi dostávají pod ruku knihy, které jsem kdysi četla i ty které jsem neznala. Zkreslování minulosti je dnes už tak obludné, že se člověku dělá špatně. Nenávist vůči všemu ruskému už brzy bude kontraproduktivní. Držím pale Putinovi, má to v dnešní době opravdu těžké. A to vše, co mu už předem přisuzují, to mi přijde jako podle přísloví:“ podle sebe, soudím tebe“.

 4. Astr

  Ukrajina ma nadeji na lepsi zitrky!

  Snad az tam moc neodbocim, kdyz dam odkaz jinam a jiny zdroj, na noviny jedine demokracie na Middle Eastu – HAARETZ

  O presidentskem kandidatovi, ktereho by mel kazdy na Ukrajine volit!

  Jewish mogul running for Ukraine presidency
  Vadim Rabinovich 61, is the owner and co-founder of Jewish News One and co-chair of the European Jewish Parliament.

  In the interview, which Rabinovich posted on his Facebook page, he said Ukraine should become a neutral nation, with a small professional army based on the Swiss model and a regional administration similar to the German federal system.
  ( preklad Astr::V rozhovoru, ktery Rabinovich zverejnil na jeho stránce na Facebooku, rekl ze Ukrajina by se mela stat NEUTRALNI, s malou profesionalni armadou a na zaklade Svycarskeho modelu a s administrativou stejnou jako ma Nemecky federalni system !)

  Muze chtit a vymyslet nekdo neco lepsiho ?
  Tak mirumilovny a perfektni program a nasmerovani Ukrajiny zatim zadny kandidat nepredvedl!
  Nic idealnejsiho existovat nemuze!
  Kdyby se tohle povedlo pak nejeden ovcan nejedne demokratury EU bude emigrovat na Ukrajinu.

  A pak se tu zase objevi nejaky az takovy a v hlubokem rozboru spravne pochopeneho smyslu komentare bude nadavat Astrovi ze je to antizidovsky provokater:-)
  Kdo je nejlepsi ten je nejlepsi !
  Zadne hasbary netreba !

  At zije Rabinovich a neutralni Ukrajina :-)
  Zzid nezid, kdo umi ten umi !

  http://www.haaretz.com/jewish-world/jewish-world-news/1.582098
  ==========================

  • vittta

   Mohl by jste někomu jinému upřesnit,jaké je poselství tohoto příspěbku?
   Mě by to hodně zajímalo.

   • lomikel

    astri rika, nepletuli se, ze bud to Rabinovic mysli uprime a vyhraje volby a pak on reemiguje nebo ne a eigrovat nebude.

    no a pak napsal ze se toho zase nekdo chyti, no a v tomhle se taky nespetl :)

    • vittta

     On napsal,že se toho chytím já.
     Ten „někdo“ jsem já.
     Ale abych mohl napsat ten hloubkový rozbor,(o kterém Astr píše),tak musím vědět,jak to konkrétně myslí.

     Protože na tom není zajímavého nic,než že kandidát je Žid(což Astra zaujme vždycky jako to HLAVNÍ )

     Kandidátů tam bude…

    • Astr

     attn: lomikel
     25.4.2014 – 9.20
     Presne :-)
     ===================
     Protože na tom není zajímavého nic,než že kandidát je Žid(což Astra zaujme vždycky jako to HLAVNÍ )
     =====================
     takze jeste jednou pro ty kteri nechapou vetu a jeji smysl:

     Zzid nezid, kdo umi ten umi !
     At zije Rabinovich a neutralni Ukrajina :-)
     PROC ?
     PROTOZE:
     V rozhovoru, ktery Rabinovich zverejnil na jeho stránce na Facebooku, rekl ze Ukrajina by se mela stat NEUTRALNI, s malou profesionalni armadou a na zaklade Svycarskeho modelu a s administrativou stejnou jako ma Nemecky federalni system !)

     Nazor Astra:
     Neco tak dokonale demokratickeho ( a podle Astra nejvhodnejsiho pro Ukrajinu) jeste zadny kandidat neprednesl.
     Zzid nezid, kdo umi ten umi !

     ====================================
     At zije Rabinovich a neutralni Ukrajina :-)
     Zzid nezid, kdo umi ten umi !

     Ale lomikel pozor!
     Radeji nereagujte:-)
     Mohlo by dojit na IQ a mohl byste byt zarazen!
     Pred casem tu byly zmineny 2 urovne , jedna 80 druha 120!
     Ani jedna z nich sice neodpovida IQ Astra, ale pro Vas by to mohlo mit smrtelne nasledky :-)
     Kdybyste se priklonil na stranu Astra a a vyjadril jako Astr sympatie k Ukrajine Swiss typu, zeme demokraticke, neutralni a jeste federalni !
     Amen

     • vittta

      Myslím,že by jste se něm raději starat o svůj boj se mnou-a ne do toho tahat druhé jako nezbedný žák 5 třídy ZŠ.

      Kdyby to nebyl Žid,vůbec by jste si toho nevšiml…

 5. merlin

  je zajímavé, že Izrael zatím stále ještě nezaujal stanovisko k Ukrajině, jsem to kontrolovala naposledy dnes ráno.
  Čínské noviny citují Obamu, v Soulu se chlubil, že USA jsou jedinou opravdovou vojenskou supervelmocí,.Toto ještě s několika jinými prohlášeními / kupodivu ani ne tak o tom, že USA bude stát na straně Japonska jako to, že veřejně prohlásil, že sporné ostrovy jsou japonské / Číňany naštvalo. Obama se propadl na dno oblíbenosti. Kromě toho v japonsko amerických jednáních – obchodních- ani jedna strana nedosáhla očekávaných zisků.
  Takže začali komentovat cíleněji Ukrajinu, Obama začal včera obvolávat evropské politiky a tlačí prý na další kolo ekonomických sankcí, do kterých se nechce němcům italům a údajně už ani dánům, kteří právě v pekingu podepisují několik desítek obchodních smluv s Čínou a zrovna tam je taky na návštěvě dánská královna a prohlíží si zakázané město.
  Dnes má být telekonference na toto téma mezi Obamou, Merkelovou, Hollandem a Ferenczim. kde bude údajně postojem části Evropy zfrustrovaný /ro uvádí pomstychtivě číňani- odkazují se přitom na důvěryhodný anonymní zdroj blízko Obamy :-) / tlačit na další kolo ekonomických sankcí.
  No ale když to shrnu, tak se mi zdá, že amerika tlačí Rusko a evropu do konfliktu. Stejným tlakem a lhaním a instalovanými ,,prodemokratickými,, povstalci, jako se jí povedlo za posledních dvacetpět let tolikrát. Ten tlak je docela velký, myslím, že od Libye jim stouply frňáky nahoru. A zbrojní loby vydělá.

  • lomikel

   s tim israelem je to zajimave. Nejak se mi nedari odhalit kdo v trojuheniku sil Israel, USA zidovska loby, Velke bankovni domy hraje jakou ulohu a komu kdo dava skoleni.

   ono je tezke byt protirusku v zemi kde je rustina jednaci reci parlamentu a kde je stat soufale zavysli na importovanych lidskych zdrojich ( bilych a alespon vlaznych ve vire) z Rusko jazycnych oblasti, ne li samotneho ruska.

   asi bych zklamal kdybych neposkytl Duginuv nahled :)

  • vittta

   Já si myslím,že Izrael dělá v tomto dobrou politiku.
   To není země,která by měla nějak oficiálně být velmocí-co by se vyjadřovala ke každému blábolu nějakého pomatence?
   I kdyby měl náhodou židovský původ.
   Asi tím svým způsobem i ukrajinské Židy chrání-tím nevměšováním.

   S těmi sankcemi to dělá dojem,že USA samy o sobě nezmohou v podstatě nic a tak potřebují EU jako užitečné idioty.
   Není ani tak úplně vyloučeno,že jsou tak překvapeni určitou …“nekázní“ EU,že nemohou popadnout dech.
   Ono to nemusí být tak,že USA tlačí do konfliktu EU proti Rusku.
   Také prostě mohou chtít do konfliktu sami-ale EU k tomu potřebují….

 6. brtnikvbrlohu

  Za poslech stojí zase Oskar K. – bohužel je to v dost mizerné kvalitě zvuku, ale stojí to za poslech, hlavně – jako vždy – následná diskuse:

  je toho cca jeden a půl hodiny – zbytek je opakování obrazu bez zvuku.

  • merlin

   výborně, to jen utvrzuje můj dojem, že amíci šlapou záměrně hadům na ocas na dvou místech, v pacifiku a na ukrajině, takže tam asi někdo válku chce a bude hady dráždit tak dlouho, až jeden kousne. zbrojařská a vojenská loby si přijdou na své

   • merlin

    nemusí to být za tím jen iracionální chtivost a blbost, jak jsem se domnívala, jak plyne z přednášky, může jít i o chladný kalkul potencionálních zisků a ztrát.

  • lomikel

   dik za odkaz, je to v podstate dost depresivni, ani pan Krejci nevidi zadne svetlo na konci tunelu. Velmi presne popisuje anamnezu, bohuzel bez doporuceni k lecbe. Potvrzuje to muj nazor ze na platforme CR zadne reseni neni, maximalne lze zadrzovat destrukci a cekat zda prezijem do a po pristi velke evroske krizi.

   To je presne to co rusum zavidi, jeste to take zalezi i na nich.

   • Kamil Mudra

    Ta přednáška Oskara Krejčího i pokračování v debatě rozhodně depresivní je a nejspíše právě proto že ta anamnéza je tak přesná (nebo se alespoň taková jeví).
    Ale dávat doporučení léčby se, tomu kdo rozumí lidem, může oprávněně jevit jako úplně zbytečné. Představte si že máte v ordinaci člověka silně holdujícího alkoholu, kouření, nočním tahům a nezdravému jídlu. A vy mu máte říct: „Toho všeho musíte nechat a pak se snad uzdravíte.“ Jaké odpovědi se asi dočkáte? Já bych, v naprosté většině případů (čest výjimkám), tipoval: „Pane doktore, než takový život, tak radši chcípnu!“
    Obávám se že reakce současné společnosti, na jakákoli dobře míněná doporučení, bude obdobná. A stejně jako jednotlivý člověk, začne být vstřícná až ve chvíli kdy už to bude úplně zbytečné. A ten kdo má takový vhled do stávající reality jako O. Krejčí, si to jistě uvědomuje velmi dobře.

 7. merlin

  Ta mentalita americké střední třídy je fakt děsná. Jak chodím po webwch, tak mě zvláště zaujal jeden argument, byl tak výstižný a blbý a demonstrativní, že si ho pamatuju. ,,Koupil jsem si novej chevrolet a potřebuju do něho levnej benzin. Seru Vám na lední medvědy na aljašce a na nějaký borovice. Vrtat!,, To je patrně – mimo jiné – ten kýžený blahobyt americké střední třídy – jeho představa. Taky mě tam fascinuje, že lze někoho zastřelit za to, že má jinak posečený trávník než ostatní a tím hyzdí čtvrť /snižuje tak totiž potencionální kupní cenu všech domů, jsem se dozvěděla/

  • Janika

   Merlin, to je jak u nás :-). Statisticky ten počet blbů na počet obyvatel změřený není, to se dá těžko odhadovat :-).

   • merlin

    já teda nevím Janiko, Vy byste někoho picla spravedlivě rozhořčena kvůli trávníku? Mi tedy taková vůbec nepřipadáte :-)

    • merlin

     jsem zapomněla hlavně dopsat, že nikoho takového v česká ba ani slovenské republice neznám. Připadají mi fajt divní, američani :-)

   • Janika

    Já se nepovažuju za střední třídu :-).
    Ale Američané někteří fakt divní jsou, to je pravda. Shlédla jsem pár dílů jejich „výměny manželek“ – nepřežila bych tam ve většině způsobů života. Snad leda tak někde ve srubu s dřevorubcem v odlehlých lesích :-).

 8. Janika

  Zeman versus evropská fašistická jelita – to mě napadlo jako výstižný titulek při sledování závěru Východníhu summitu. Zeman přednesl závěr racionální a uměřený vzhedem k oběma stranám v ukrajinském konfliktu, kdyby se to podařilo, k válce by dojít nemuselo – jak takový výsledek bylo těžké uhrát s těmi fašistoidními fanatickými blby, to bylo zřejmé v následující tiskovce, když v projevech ostatních zaznívala jen a pouze protiruská zášť. Vypadá to, že Zeman předvedl diplomatický majstštyk.
  Ovšem naše žumpoidní televize už asi po dvacáté za večer opakuje s jásotem, že byl Zeman zvolen ropákem roku. Fakt podstatná zpráva…

 9. Janika

  Sobotní siesta s novinami – Jiří Hanák v Právu radí, koho nevolit v EUvolbách – Putinova kukaččí vejce! Typickým příkladem je Le Penová a u nás je takovým podměrečným vejcem Václav Klaus. A z těch, které je možno volit, resp. podle Hanáka nevolit, u nás kandidují na pozici Putinových kukaččích vajec zatím jen Strana svobodných pana Macha a Okamurův Úsvit. No konečně nějaké vodítko, koho volit! Díky, pane Hanáku :-).

  • Kamil Mudra

   Mno… Ať už se autor článku snaží o cokoli, podařilo se mu čtenářům sdělit, že Putin má v týmu velmi schopného člověka, na kterého se může spolehnout.
   Což mu leckteré hlavy jiných států mohou závidět. :-)

 10. Astr

  pane Mudra,
  to sice mate pravdu, ale da se to napsat a presentovat vice zaobalene protirusky jak predadi diplpmat Fulle, dnes eurokomisar, ktery v Moskve studoval za bolsevika 1981-86 a kteryzto drive jiste provereny soudruh nebot jen taci chodili do Moskvy studovat socialistickou diplomacii dnes prebehl na druhou stranu barikady :-)
  http://zpravy.idnes.cz/putin-se-rozhodl-vybudovat-konkurencni-projekt-vuci-eu-rika-fule-p93-/zahranicni.aspx?c=A140425_163049_zahranicni_bva

  Na ve podpore myslence Ukrajiny zcela nove, tedy po swiss vzoru neutralni I federalni trvam.
  Jako jednina totiz by umoznila akceptovat silny vliv Ukrajinskeho nacionalismu!
  Ukrajina jen Evropska by byla pro Evropu coby vyrazne nacionalisticka nejen neprijemna ale jiste neprijatelna a taktez stejne Ukrajina nacionalisticka nemuze byt soucasne proruska I timto smerem se to vylucuje!

  • Astr

   Omluva, odskocilo mi to bez zaveru:-(
   Na sve podpore myslence Ukrajiny zcela nove, tedy po Swiss vzoru tedy Ukrajiny neutralni I federalni trvam.! :-)
   (Odkaz na Haaretz ktery se chlubi svym demokraticky smyslejicim kandidatem byla samozrejme ze pro nekohoho az prilis provokativni, ale plati ze kaze li nekdo dobrou myslenku pak nezalezi na tom KDO ale CO !)
   Jak prijatelna by byla Ukrajina neutralni pro Rusko si nedovolim spekulovat, ale pro Zapad I kdyz neutralni po vzoru Swiss tedy neutralne kapitalisticky trzni by nemela vadit, ale obavam se ze z pohledu dnesniho Zapadu ovladaneho neoliberalismem jestrabiho typu je takova podoba malo prozapadni !
   Chteji vice chteji FSECHNO a to je pricina proc u Ruska nenachazi pochopeni!
   Je to muj nazor na vec, tedy samozrejme IMHO :-)