Asi takhle…

Napsal Abram Gertman.
Přeložil Hamilbar, převzato odtud. 

Krátké shrnutí mé komunikace s uvědomělými Ukrajinci v průběhu minulých dní:

1. za prvé, nikoho jsme neupalovali;
2. za druhé, upálili jsme jenom Rusy a Pridněstrovce;
3. za třetí, upálili jsme i nějaké Oděsany, ale jen málo;
4. za čtvrté, oni se upálili sami;
5. za páté, nemáme z toho vůbec žádnou radost;
6. za šesté, máme z toho radost, ale jen potichu;
7. za sedmé, radovat nahlas se nemůžeme, protože jsme zvítězili nad Rusy;
8. protože i když jsme upálili Oděsany, stejně jsme zvítězili nad Rusy;
9. protože to byla akce Putinových tajných služeb;
10. ve které jsme zvítězili, protože jsme upálili Rusy, kteří se ukázali býti Oděsany, které jsme v žádném případě neupalovali;
11. a kdo by se také neradoval?
12. a vy závidíte, protože ničeho podobného nejste schopni;
13. ale peremoga je naše!;
14. všechny, kdo jsou proti Majdanu upálíme, jako ty, co jsme neupalovali;
15. za vším je Putin.

***

 1. Janika

  To je jako od mluvčího současné kyjevské vlády :-).

  Od čtenáře tohoto blogu jsem dostala odkaz na trefné video, pokud se tu už někde objevilo, tak se omlouvám, nestihla jsem si všechno prohlédnout. Shodli jsme se na tom, že toto video by si zasloužilo český překlad, protože zobrazuje přesně průběh onoho dne v Oděse. A není nad to, vidět to na vlastní oči. Jsou tam pozoruhodné momenty, které se nedají „okecat“. Třeba jak provokatéři s rudými páskami, kteří takzvaně „napadli“ „mírumilovné fanoušky“ ( pravoseky) po provedené akci mizí středem! policejního kordonu, který se rozestoupil a zase uzavřel, a nikdo se je nepokusil zadržet ani pronásledovat.

 2. Hox

  dělal jsem transkript pro otitulkování, ale nejsem si jistý, jestli to onen dobrovolník (u)dělá či ne, transkript je zde – http://uloz.to/xWaJnBVn/aaa-doc

  ještě by to šlo trochu vylepšit, u některých pasáží jsem si nebyl úplně jistý, ale celkově myslím ok. Takže, pole působnosti je volné…

  • hans

   Za prvé, Spencerová spadla z višně. Putin po stopadesáté zopakoval, návrhy na uklidnění situace = stažení režimních ozbrojenců (což čtenářům zatajila) + zahájení svobodné politické debaty se zastoupením všech Ukrajinců a požádal o odložení referenda. A ona nesmyslně píše o změně postoje Ruska, o jeho ústupku Západu.

   Za druhé, Kyjev není připraven na nic, v soupeření klik nemá umírněnost šanci, když radikálové (Porošenko+SBU) na americké oprati sílí a Timošenková a spol. se je snaží porazit ještě větším radikalismem.

   Za třetí, po Mariupolu 9. 5., kde režimní ozbrojenci při útoku na policii a občany zastřelili možná víc lidí než v Oděsse, kdo z Doněcka půjde na rozhovory? Vždyť by u lidí skončili.

 3. dixi

  Zatím jsem považovala radio 2 za jakž takž objektivní, alespoň občas, dnes asi před 12 hodinou jsem se dozvěděla, že německé děti se po válce ve sběrných táborech měly skoro hůř, než židovské děti v Terezíně. No a poté, že doba protektorátu nebyla ještě pořádně vyhodnocena historiky. Děti by neměly nikdy a nikde trpět,přesto, z obracení událostí a komentářú se mi čím dál častěji zvedá žaludek. Teď si pár dní opět čtu válečné články Ilji Erenburga. Válečná a fašistiká hrůza ,jejich řádění v celé evropě a nejen tam, historie se má zase opakovat ? Doufám, že tyto knihy nezačnou v rámci ochrany té správné demokracie opět pálit a ty kteří je vlastní posílat do kriminálu, ne-li hůře. Takový Michal, co diskutuje neustále u Tribuna už se vyjádřil, že až nazraje doba, postupně si nás vychytají a ………. chtěla jsem si pustit záznam přehlídky na ruském náměstí, po šesti minutách se zastavil a dál nic. tak snad někdo dá funkční odkaz.

 4. Janika

  Tohle stojí za podívání – oslavy v přístavním městě Cherson na jihu Ukrajiny, prokyjevský řečník začal zřejmě obhajovat Hitlera a jaká byla reakce lidí. Ta mladá žená s dítětem v náručí (asi v polovině videa) je skvělá :-).

 5. :-)))

  Pravda o Oděse – fotodokumentace (pozor, není to pro každého ….)

  -Ukrajinci vtrhli do Domu odborů a nejdřív mučili, znásilňovali a vraždili. A teprve pak zapálili, aby to zakryli. Pro ty , kdo umí azbuku, netřeba překlad. Kdo neumí – všimněte si přelámaných kostí, stop mučení, znásilněné ženy u výtahu, které pak polili hlavu hořlavinou a zapálili, těhotnou uškrtili kabelem. Některé mrtvoly jsou shořelé, ale kolem nich je netknutý nábytek, zábradlí. Upalovali je cíleně …

  A náš žurnalistický chlív se o tom ani nezmíní!!! Ukázal nám jen fotografie ukrajinských hrdinů, jak z Domu odborů mávají vlajkou vítězů …. po tom, co udělali toto:

  http://vvv-ig.livejournal.com/690116.html

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s