1. BARON LE SAMEDI

  No, mne jenom …, že se necháte předběhnout Novotným a jeho extra, dáte kočku, a článek o auťácích může jít pá pá.

   • Kamil Mudra

    „Když tak meju jeden auťák za druhým
    Poznávám, že auta mají ksichty
    Ty ksichty že jdou k tělu, jejich majitelů
    A to mě baví od začátku šichty“


    :-))

  • Janika

   To je působivé a otřesné video, díky, pane Bavore. A ten závěr jakoby odpověď na výzvy „něco dělat“. Ono se to lehce řekne, ale CO už by museli ti lidé udělat, aby to zatřáslo mocnými tohoto světa…

  • Hamilbar

   Tedy, ne že by se mi chtělo, ale také něco přidám.

   Je to už dost dávno, ale stále si pamatuji co nám tehdy ta psycholožka říkala:

   „Může se vám stát, že se poserete. To je normální. Určité procento lidí se prostě pokadí nebo pomočí, když se v takové situaci ocitnou poprvé. Nebo vytuhnete a nebudete vůbec ničeho schopni. Nebo budete v šoku a budete nesmyslně pobíhat a vykřikovat nesmyslné věty. Zkrátka cokoliv se vám přihodí a cokoliv budete dělat, je v takovéto situaci normální. Takže se tím netrapte. Problém spočívá v tom, že některé z těchto reakci významně snižují pravděpodobnost toho, že se dožijete vysokého věku.“

   Jo, a pak také říkala něco v tom smyslu, že jednou z možných obraných reakcí lidské psychiky je nenávist.

   Pozor – video 18+

   http://vk.com/video18193123_169165082

   P.S. Dával jsem to ke Stanovi na OM, ale tam mě to vymazali. Zdá se, že fakta nevyhovují nikomu.

   • Janika

    Byla jsem v šoku, už včera, chtěla jsem to dát jako samostatný post, ale pak jsem byla tak konsternovaná, že jsem prostě (ani jen virtuálně) neudělala nic… Co bych dělala, kdybych to zažila naživo se svými blízkými, to nevím. Tipuju tu nenávist. Opatřit si výbušninu a dobře si promyslet, kde ji na sobě nechám vybouchnout.

    Stan to určitě smazal omylem.

   • embecko

    Ted jsem prodelal rozhovor, pro me mustrovy, s orientovanym a informovanym clovekem na tema Syrie.
    Rekl, shrnuto, zhruba toto:
    „Vim, ze jde o tichou invazi a zvenku podnecovanou obcanskou valku, presto by mel Assad padnout. Minimalne jen proto, abychom nemuseli pouzivat tak hrozne prostredky, abychom se toho tyrana zbavili.“

    Takze…intelekt tady nehraje roli, ani vzdelani a prekvapive ani informovanost. Ze by nekdo nekomu predlozil informace a dotycny by si podle nich udelal sam obraz o veci, to je zrejme jen zbozne prani.

    • Janika

     A já když tohle čtu saxi, tak si říkám, že v takovémhle světě se mi nechce žít… Ten Váš spolubesedník je jednoduše zrůda. NN

     Nehraje roli intelekt, vzdělání, ani informovanost. Tak co tedy utváří lidi, se kterými lze žít?

     • embecko

      „Váš spolubesedník je jednoduše zrůda.“

      To podle meho nejde takhle jednoduse uzavrit, Janiko. Takovych lidi je hodne, podle meho vice nez polovina. Tady na sebe narazi 2 veci: jednak „procitovane lidstvi“ a pak „statisticke lidstvi“ (ci jak to nazvat). Pokud takhle premysli-kona nejaka statisticky vyznamna skupina (a tou polovina uz je), pak se otvira otazka normality v cele sve nahote :o)
      Podle meho uz jde o darwinistickou kategorii vnitrodruhoveho boje a postoj techto lidi je „pouze“ taktickym chovanim, zpusobem, jak ziskat nejakou vyhodu.
      Lide maji v sobe zvlastni psychologicke radary, ktere jim umoznuji odhadnout, co z verejne receneho (diskutovaneho) je progresivni a co ne…zrudnost je samozrejme v tom, ze pri tomhle „rozhodovani“ jsou zcela upozadena „citliva lidska meritka hodnoceni“. A samozrejme je dalsi otazka, zda- li tahle zrudnost neni formou sebeobrany (priklonim- li se k alternativnimu, jakkoliv „pravdivemu“ proudu, zahynu :o).
      Mozna je tedy tahle zrudnost svym zpusobem vynucene chovani, byt nastartovane nejakou manipulacni ideou, vznasejici se ve verejnem prostoru.

      Prikladne: Vcera Rasmussen vyhlasil, ze zadny ze statu NATO neuzna syrske volby.
      To je tvrdy a razantni vyrok (zamerne, samozrejme) a Rasmussen tim neprimo rika: kdo se neprida na nasi stranu, toho znicime. A neni vubec podstatne, ze nema co mluvit za „sve“ staty v otazce uznani legitimi nejakych voleb nekde na Strednim vychode.

      No, je to velmi zla situace a ja uz davno tvrdim, ze zijeme ve stavu studene obcanske valky: jak narodni staty Zapadu, tak Zapad jako celek.

      • Kamil Mudra

       Já tomu říkám „jít s proudem“ a souhlasím s vámi, saxi, že těch lidí je většina. Zaměří svůj psychologický radar, zařadí se a spolu s převládajícím postojem automaticky přijmou i „dodanou“ argumentaci, aniž by nad tím přemýšleli více do hloubky. Když se jich zeptáte proč si o něčem myslí to či ono, buď o tom ani nechtějí mluvit a nebo vám odpoví podle „standardního mustru“, který považují za vlastní myšlenky.

       Další skupinu lidí tvoří ti kterým říkám „lidé bez názoru“. Ti většinou ani nestojí o přísun informací, často od nich slyšíte věty typu: „Dej mi pokoj s politikou.“, „Co my o tom můžeme vědět?“, „Klidně to může být i úplně jinak.“ a tak podobně. Pokud se jim snažíte nějaké informace dodat, reagují někdy i poněkud podrážděně, protože to vnímají jako nátlak, aby se přiklonili na nějakou stranu, což je přesně to co nechtějí.

       Pak jsou tu „notoričtí opozičníci“, kteří se ve snaze „být jiní“ vždy staví „kontra“. Občas se o nich mluví jako o „rebelech bez příčiny“. Tenhle postoj je nutí k přemýšlení kvůli protiargumentům, ale ochotně se chytnou i nějakého, již hotového „anti-mustru“, je-li k dispozici. V takovém případě, když mají vysvětlit svůj postoj, se u nich dočkáte podobného vyjádření jako u „proudařů“.

       No a statisticky nejmenší skupinou jsou lidé působící mnohdy nerozhodným dojmem, protože jim vytvoření názoru zabere mnohem více času kvůli vyhledávání a zpracovávání informací, jelikož chtějí mít své přístupy vystavěné pouze na vlastních závěrech. Samozřejmě to automaticky neznamená že musí mít pokaždé pravdu, ale nemají žádný problém s tím aby vám svůj postoj odůvodnili vlastními slovy, protože vědí jak se k němu dopracovali.

       Jasně že nikdo z nás není „čistým vzorkem“ některé z těch čtyř „kategorií“, protože k různým záležitostem i různě přistupujeme, podle toho jak se nám jeví důležité. Ale u těch společensky sdílených bývá tohle rozvrstvení často dost patrné.

       Výše napsané je vlastně šířeji pojatým přitakáním vašemu mínění, že člověk který vysloví zrůdnou myšlenku, ještě nemusí zrůdou být. Mnohem častější příčinou jeho názoru je neochota domýšlet jej do podrobností, mimo jiné i právě proto, že při tomto domýšlení se vynoří vámi zmíněné „prociťované lidství“ narušující onen přístup k „bližší košili“, který je většině lidí vlastní. Takový člověk si raději vystačí s obecným míněním, které ho tolik nezatěžuje, zvláště v takových případech kdy si je vědom toho, že jeho osobní mínění na věci nic nezmění.

       Co se studené občanské války týče, domnívám se že svět do ní vstoupil ve chvíli kdy vznikla silněji se prosazující alternativa vůči kapíku a že neskončí dokud jedna strana naprosto zjevně nezvítězí. No, případně ještě mohou obě strany prohrát svou existenci, ale to také není zrovna povzbudivá varianta.

   • merlin

    nechápu, proč to nechce. Teď je doba, kdy si každý novinář hraje na generála a stratéga a mám takový pocit, že si jich sousta myslí že lidi jsou preclíky, které lze položit na oltář jejich vlastní větší sledovanosti na tvitru. To nevztahuju na stana / v žádném případě/ ale na takový mitrofanovy, kteří si asi myslí, že je to v pořádku, když lidi umírají, mají-li jiný názor.

    • merlin

     některé komentáře na youtube jsou otřesné, co na té ženě lze nenávidět, fakt nemám slov

     • Janika

      Taky mi nad tím zůstává rozum stát. Ale mně už od „wow“ Clintonové. Že se to vyskytuje i u nás ve formě blbobijce, nebo jak se ten kretén momentálně nazývá, u Stana je prostě smutná skutečnost.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s