Stručná historie Ukrajiny za posledních 23 let

5. prosince 1991 – Pryč s krvavými zloději Moskaly a jejich zločineckými kumpány! Ať žije svoboda a Kravčuk!

19. července 1994 – Pryč s krvavým zlodějem Kravčukem a jeho zločineckými kumpány! Ať žije svoboda a Kučma!

23. ledna 2005 – Pryč s krvavým zlodějem Kučmou a jeho zločineckými kumpány! Pryč s Moskaly! Ať žije svoboda a Juščenko!

25. února 2010 – Pryč s krvavým zlodějem Juščenkem a jeho zločineckými kumpány! Smrt Moskalům! Ať žije Ukrajina, svoboda a Janukovič!

24. ledna 2014 – Pryč s krvavým zlodějem Janukovičem a jeho zločineckými kumpány! Moskaly pověsit! Ať žije svoboda a Porošenko!

(podle ruských zdrojů)

Naskýtá se otázka – bude to takto pokračovat dál a dočkáme se za čas obdobného „Pryč s krvavým zlodějem Porošenkem!“? Skoro bych řekla, že tentokrát už ne, že nit byla přetržena. Jednak by se muselo volat ne pouze se zlodějem, ale s krvavým zločincem, a druhak se na podporu této loutky vyslovil celý západní svět. Kdepak, tohle možná dopadne jinak.

inaugurace

Reklamy

35 comments

 1. Janika

  Včerejší vystoupení Sergeje Lavrova komentoval Lev Veršinin článkem SUERTE NATURAL:
  http://putnik1.livejournal.com/3177192.html
  Video zde:

  Text v ruštině zde:
  http://www.mid.ru/brp_4.nsf/0/412C7BA2A5A1E66544257CED0059D4DF

  Suerte natural je publikem nejočekávanější část vystoupení matadora. Je to postavení s muletou, kde se již nepoužívá meč. Je vidět každé zaváhání, každá nepřesnost. Proto je pro správné provedení těchto figur nutná přesnost a značná dávka umu a elegance.

  Jinde o projevu Lavrova Veršinin píše:
  „Americká strategie, která se snaží začít novou studenou válku, je v tomto okamžiku v troskách. Kreml odrazil bleskový úder a převedl boj do poziční fáze, kde má možnost využívat rozporů mezi Spojenými státy a EU v situaci, kdy ekonomická a politická krize na území Ruiny – včetně, samozřejmě, rostoucího odporu – nabírá na síle. Přitom si zachovává možnost pomoci separatistům, aniž by tato pomoc pocházela od státu.“

  • Kamil Mudra

   Tak se mi zdá že Veršinovi trochu uniká řiťolezectví EU vůči USA. Těch rozporů k využití asi mnoho nebude (a nebo alespoň zatím není).
   Ta Americká strategie je nepřehlédnutelná ale to že by byla v troskách může asi vidět jen velký optimista.
   :-(

 2. Janika

  No, že Polák před Obamou vrtí ocáskem jako poslušný pejsek ještě neznamená, že se stejně bude chovat Británie a Francie. Ale nepřu se, uvidíme v budoucnosti, zřejmě blízké. V každém případě tu okatou podlézavost vůči USA dnes demonstrují jen blbci.

  Že ta strategie selhává mě napadlo dneska při poslechu brífingu G8 – zjevně zuří a chtějí vyhlašovat další sankce vůči Rusku. Které nic nedělá, zatímco Ukrajinci vraždí Rusy. Nejdřív mi zůstal rozum stát – oni Rusy bombardují a ještě za to chtějí Rusko trestat, to se mi až udělalo zle. Jenže potom člověka napadne, že tohle je opravdu divné a něco nehraje. Kdyby se jim dařilo a vyhrávali, tak na co sankce? Tedy oni možná na té Ukrajině vyhrávají, ale to není to co chtějí, nechtějí ubohou rozvrácenou Ukrajinu – chtějí Rusko. A v tom zatím prohrávají.

 3. embecko

  „No, že Polák před Obamou vrtí ocáskem jako poslušný pejsek“- viz Janika
  Na Blistech je opet jedna z geopolitickych analyz Stratforu, ktera mnohe vysvetluje.
  Zajmem Nemecka a Ruska je spojit se v tesne ekonomicke spolupraci (jedni maji technologie, druzi suroviny), cemuz chteji zabranit Americane a Polaci, byt kazdy z jinych duvodu. Takze Polak nevrti, ale sleduje stejny cil,Polaci s Americany vedome kooperuji, ne ze by jen sbirali nejake politicke body.

  • embecko

   Navic je tu z polske strany prastara chut na Ukrajinu, tudiz se na jejim deleni take radi zucastni. Podobne sli po nasem Tesinsku- Polaci jsou uz velky narod a mysli a jednaji jinak, nezli by slo z nasi „drobne“ ceske pozice predpokladat.

 4. Janika

  Mají chuť na Ukrajinu – ale v tom případě mi to nesedí, vždyť se sdružují s někým, kdo hlásá jednotnou Ukrajinu.

  • embecko

   Jednotnou, suverenni a demokratickou, zapomnela jste dodat :o)
   Friedman oprasil starou Pilsudskeho myslenku Mezimori- Intermaria:

   Neco na tom je, kdopak by tomuhle spolku asi sefoval? Logika je i historicka, protoze kdysi Polsko roli mezimori hralo, coz vadilo jak Rusku, tak Nemecku, proto si ho take vzdycky rozdelili. Magnetismus mezi Ruskem a Nemeckem je silnejsi, nezli se zda, Rusove sice nenavidi fasisty, ale obdivuji Nemece, stejne tak Nemci nemaji radi komunisty, ale Rusy drzi v ucte. A mozna to jde i tak daleko, ze jejich namluvy/ spoluprace jsou pro obe strany existencne dulezite, tedy ze by jeden stat bez druheho nebyl ani zdaleka tim, cim je ted. A pokud to tak je, pak Nemci ted hraji se Staty zivotni partii…myslim, ze na ten v ramci Marshallova planu z Bundesbanky ukradeny zlaty poklad jen tak nezapomenou. Ted jsem dokonce cetl, ze nekdy zhruba pred 20 lety je napadla myslenka vystoupit z Nato, coz jim Americane smetli ze stolu s tim, ze to neni v americkem zajmu. Posledni proslov nositele Nobelovy ceny miru je pomerne jasny: jsou schopni kvuli svym strategicky drzenym pozicim valcit s kymkoliv, zapadni Evropany nevyjimaje.

   • Janika

    Ano, ten proslov byl děsivý, strašlivější než Hitler v tom, že ten byl alespoň sám hybatelem a stačilo ho zničit, kdežto Obama je stvůra-loutka jiných, skrytých.
    Co se týká Polska, tak ať si klidně tu část Ukrajiny vezmou. Nevím, jak je to historicky, ale Krym ani Doněck jim snad nikdy nepatřil.

    • Jiri

     Janiko: to nemyslíte vážně, aby si Pšonci klidně ten kus Ukrajiny vzali – mám známé ve Lvově a Poláky nesnáší. Nicméně svazek Rusko-Německo leží v žaludku finanční kabale od nepaměti. Ten svazek není založen pouze na materiální rovině, ale rodové linii, jelikož i árijská rasa je původem rasa slovanská. Samotní Němci chápou, že do 2.sv. byli vmanipulováni a cílem bylo zničit Slovany, jako nejhumanističtěji založený národ, ale doposud nezískali Němci potřebné sebevědomí, které je záměrně stále sráženo (stejně jako v ČR). Proto ta nesmyslná ofenziva Wermachtu na východní frontu o které bylo předem jasné, jak dopadne. Rusko-Německo to je síla, která dokáže sjednotit Evropu a Rusko…

    • Kamil Mudra

     „Slovany, jako nejhumanističtěji založený národ“
     Těžko říct do jaké míry tohle platí. Poláci jsou také Slované a táta, který strávil skoro celou válku po koncentračních táborech a nejdéle v Osvětimi, vždycky říkal že polští kápové byli mnohem horší než němečtí. Ale beru v potaz že podle jednoho „profesního“ vzorku člověk nemůže posuzovat národ.
     Osobně jsem se nejintenzivněji setkával s Poláky v době kdy jsem žil na Náchodsku a zkušenost mám takovou že kluci byli hodně „horké hlavy“, hned by se prali kvůli každé volovině – tak trochu jako cikáni. Nejsem zastáncem pojetí „národních povah“ a tak do hodnocení kteréhokoli národa jako celku nejsem zvyklý promítat ani zprostředkované, ani vlastní zkušenosti. To se ale týká i toho „nejhumanističtějšího založení“.

     Jinak, co se týče onoho: „Co se týká Polska, tak ať si klidně tu část Ukrajiny vezmou.“ – myslím že by Ukrajinci ta věta zněla stejně „libozvučně“ jako Čechovi: „Co se týká Německa, tak ať si klidně ty Sudety vezmou“.

     • jednooký

      On ten vzorok bol repretentatívny asi dosť. Totiž poliaci, pokiaľ sa dostali k moci a získali pocit, že sú „na koni“, boli vždy bezohľadný a neznesiteľný páni – a tiež neznesiteľný susedia.
      Preto tiež bol poľský štát pár krát ich rozumnejšími susedmi celkom rozmontovaný a zrušený. Ako perličku možno uviesť, že počas existencie Kniežatstva Varšavského ävytvoreného nappoleonom) a neskôr „kongesového“ Poľského kráľovstva utekali poľský poddaný na územie cárskeho Ruska, pretože tam sa poddaným žilo znesiteľnejšie :).

     • Janika

      No, myslela jsem to s tím připojením k Polsku že by to bylo se souhlasem většiny obyvatel Ukrajiny, samozřejmě, v rámci nějaké dohody. Vzhledem k tomu bordelu a srabu, co tam mají, by si polepšili úplně všude.

     • Jiri

      Dnešní Poláci jsou silně zdegenerovaní katolickou církví, už jsou od své slovanské (védické) podstaty dosti daleko. Němci i mi jsme daleko méně pobožní. Z tohoto hlediska jsme otevřenější novým i původním vjemům.

 5. Janika

  Francouzský tisk se usilovně snaží vytvořit pro návštěvu ruského prezidenta na Dni D „vhodné“ klima. Hysterie kolem jeho „šovinistického“ útoku na Hillary Clintonovou je ale spíše úsměvná.

  Na dotaz, co říká výroku Clintonové o tom, že jedná jako Hitler, reagoval v interwiew doslovně takto:

  С женщинами лучше не спорить и лучше не вступать с ними в пререкания. Но госпожа Клинтон и раньше не отличалась особым изяществом в выражениях. Ничего, мы с ней встречались после этого и мило беседовали на различных международных мероприятиях. Думаю, что и в этом случае можно было бы найти общий язык. Когда люди переходят определённые границы приличия, это говорит не об их силе, а об их слабости. Но для женщины слабость — это не самое плохое качество.

  „Se ženami je lepší se nehádat a je lepší nevstupovat s nimi do sporu. Ale paní Clintonová se ani dříve nevyznačovala zvláštní citlivostí ve výrazech. Ale to nic, setkali jsme se potom a příjemně si pohovořili na různá mezinárodní témata. Myslím si, že i v tomto případě jsme mohli najít společnou řeč. Když lidé překračují určité meze slušnosti, vypovídá to ne o jejich síle, ale o jejich slabosti. Ale pro ženy slabost není úplně špatnou vlastností.“

  No není skvělej :-)?

  Snaživý překladatel slova „se ženami je lepší se nehádat“ přeložil «Il est préférable de ne pas débattre avec les femmes» – „se ženami je lepší nedebatovat“ – a už to jede, kdekdo do něho šije.

   • Janika

    Bůhví, co se ještě stane… Putin mimo Rusko, varují lidi před útokem na Doněck (co asi tak mají dělat, vzít děti a zalézt na noc do sklepa?…), a Veršininovi pro jistotu zablokovali blog, aby to nemohl komentovat:
    SUSPENDED JOURNAL
    This journal has been suspended, all posts of this journal are not available for reading. The reason for this suspension: Repeated posting of hate speech, content invasive to others privacy, solicitation of money for questionable purposes, and copyright violations.

    • Zoom

     Nojo, to je ta slavná demokratická svoboda slova a neexistující cenzura.

 6. merlin

  Tohle seřazení událostí na Ukrajině ve mně vyvolalo pocity marnosti a skepse

  • Janika

   Ale vždyť u nás to probíhá podobně, jen nejsme tak temperamentní. Což nevím, jestli je dobře, nebo špatně.

   • merlin

    U nás je to proti nim vyslovená slabota ve všech ohledech. Naštěstí.

 7. merlin

  k těm literárkám a válce, já poslední dobou často upřeně čumím na globus a přemýšlím kam by se dalo a kromě ohńové země, kam se mi nechce, mě nic nenapadá. tak kdybyste někdo věděl……

   • ;-)))

    Bohuzel…
    Kdyz jsem pred x mesici rekl nahlas to co pusobilo minimalne bourlive a dnes to vidite na ukrajina na vlastni bulvy, bylo dusno.

    Dnes vidite realitu bez ruzovych bryli a vidite kdo to ridi, vzdty to ridil, jen to mistrne skyval v dobach relativniho klidu

    zmrd versus Clovek … staci sledovat rec tela.

    • embecko

     Normalni Bob na spinavou praci….co se konspiracnich teorii tyce, pak se jich vetsina ukazala pravdiva (snad vyjma zijiciho Presleyho). Ti, kteri se jim kdysi vysmivali, dnes mlci a vysmivaji se dalsim, jako treba, ze Brusel zavede povinnou spotrebu, spojenou s planovanymi cenami.
     No ale eto jejich delo.