Kamarádky (a kamarád)

kamarádky

Poslal Hamilbar.

Reklamy

56 comments

  • Janika

   Čistě subjektivně a vysvětlit proč nedokážu – ta nordická je hezká, ta finská odpuzuje ;-).

   • embecko

    Na tom obrazku (to budou asi nejake anglicke stereotypy pohledu na Finy :o) je zajimave to obleceni chlapka nahore (dolni ostatne ani zadne nema :o) …velmi se blizi outfitu krajni pravice (kdysi jsem o tom psal u Tribuna).
    To s sebou prinasi ruzne konsekvence… :o)

  • Vodník

   Outfit „krajní pravice“ je velmi oblíbený mezi gay-kommunitou všude na světě. Já ho – až na výjimky – neprožívám ani u děvčat.

 1. Sio

  Co k tomu říct. Nedostatek taktu. Mládí je občas bezohledné. Za 20 – 30 let se ta, co má teď navrch možná ocitne v pozici té druhé.

 2. Seal

  Vroucí polibek na přivítanou, anebo radost z úžasného dárku? Mají zkrátka v tom momentu oči jenom pro sebe, což je snad normálka, pokud si někdo pamatuje lásku. Všiml jsem spíš opačného problému: Hodně mladých má dneska docela problém, když vidí, jak se starší ročníky vedou za ruce, dají si na veřejnosti letmý polibek, anebo, nedej Bože, muž v autobuse, který se řítí krajinou, pevně drží svoji partnerku.

  • Janika

   No oni si ti mladí myslí, že sex objevili oni a je to výsada mládí, tak nějak po třicítce konec.

   Jinak co se týká té skupinky, tak psycholog by možná vysvětlil, že život v tlupě se vším všudy je normální a přirozená věc. Tedy někteří psychologové, typu Jana Kristka. Jestli i merlin, to nevím .-).

   • merlin

    já mám opravdu pocit, že je to logický výsledek toho, že evropská populace eunuchoidní. Osobně se domnívám, že agrsesivita je normální a vždycky byla, a ač nám to může přijít odsouzeníhodné, arabové se chovají z hlediska etologie normálně, protože nechlemtají tolik vody s hormonální antoiïkoncepcí a antidepresivy a neuroleptiky, které mají rovněž velmi významný hormonální dopad. To, že ženám se z nich spouští jako vedlejší nežádoucí účinek až laktace, není tak děsný, jako to, že to dělá kapouny z chlapů.
    Takže roste počet excesů, ty byly vždycky, a většinou se s tím kultury nějak vyrovnaly, prostě musely. Mi v zásadě nevadí, . Ale myslím, že i když v sobě měli v např,. již ve starém řecku muži i nadstandartně dobré vztahy, nemohu nijak srovnávat Achilla a Patrokla s Pospíšilem a Moravcem. To mi vadí. Ta rozbředlost chlapů. Delší vyspívaní chlapců – dnes už je to o deset let oproti generaci šedesátých a sedmdesátých let, atd.
    Víte někdo, o kolik dětí by se rodilo míň kdyby nebylo IVF? V Evropě je dnes víc než 3,0 % všech narozených dětí počata metodami asistované reprodukce, bylo v nějaké evropské statistice, Belgie skandinávie myslím vedou, musela bych to hledat. Jojo, pomalu končíme, nic nového nerozjíždět :-)))

     • Janika

      To je zajímavá otázka. Podle mého rozbředlost znamená nemít svoje vlastní („mužské“) cíle a místo toho si životem jen tak vyčůraně proplouvat. Typickým příkladem rozbředlosti jsou poslanci – ti (většina) jsou šťastní, že se do parlamentu dostali a o nic víc jim SKUTEČNĚ nejde, jen si tak různě proplouvají a hrají hrátky.
      Nebo konkrétní příklad – rozbředlý byl Janukovič, ne-rozbředlý je Strelkov.

      A ještě – u žen je to trochu jiné, ženský smysl žití je dán tak nějak přirozeně. V tomhle jsou na tom chlapi hůř.

     • PeeBee

      „The man is the man, he never changes his principles,
      He believes in causes, defending the poor and underdog.“

      Aisha Gaddafi, 2010

   • embecko

    „… není tak děsný, jako to, že to dělá kapouny z chlapů…“

    To muze byt desny pro zenskou, ale pro chlapa je to vcelku vyhra…zadne challenge, zadne stupidni pomerovani se, zadny neztisitelny neklid…zkratka pohoda :o)

    Ted jsem kouknul na OM, po zavedeni souboru opatreni mam ten dojem, ze „leho“ a spol. je tam zastoupeno procentualne mnohem vice, nezli ve starem rybnice :o)

    • Janika

     To je na každém, jestli chce trpět „leho“ a spol.sro. Zajímavé je, jak je akční a plodnej (co se týká komentování), zatímco my jsme líní. Já ostuda jsem se ještě ani nezaregistrovala…

     • embecko

      Ano, leho je nejen plodnej, ale dokonce i dosahuje toho, co si predsevzal. Zda se tedy, ze je mnohem inteligentnejsi, nezli jeho spolubesednici. Tfujtajbl, to jsem si zas uskodil…. :o)
      Ja uz se tam nahlasil, pod nickem „bergpora“ (to je postava z jedne severske detektivky). Mozna tam neco pridam, az budu mit zase naladu na samomluvu- to abyste vedela, ze ten blbec jsem ja.

      • Magnus Maximus

       Leho kdysi působil na Zvědavci, ale tam ho po nějakém čase zneškodnili. V žádném případě chytrý není, ale chytře rozkládá diskuzi. Uvádí většinou lži nebo polopravdy a ostatní se na něj chytí jako mouchy na mucholapku. A o to mu jde. Bude to chvíli trvat, než si to ostatní uvědomí. Jeho cílem a zadáním je rozložit diskuzi, případně ji odvést jiným směrem a v konečném důsledku úplně vyčerpat energii přispěvatelů. Je to podobný systém jako používá například Putin, tedy systém tzv. měkké síly. Nejlepší by bylo kdyby na něj vůbec nikdo nereagoval. Je z tohoto úhlu pohledu více nebezpečný než například blbobijec či antikomouš či jiní. V zásadě jsem se u nich někdy docela bavil. Občas měli trefné poznámky.

       • Janika

        Pro mě leho přestal existovat (jako partner k hovoru) poté, co vyjevil obdiv k „hrdinům“ vraždících drony. Tyhle vymyté mozky si samy pro sebe zdůvodní i takovou lidsky neobhajitelnou podlou zrůdnost. Nevím, o čem bych s takovým blbem diskutovala :-).

        Jo a proto váhám s registrací na OM, ještě počkám, jestli tam nebude „přelehováno“.

       • embecko

        „Bude to chvíli trvat, než si to ostatní uvědomí.“

        Uz jim to trva asi 10 let, co ho znaji, Maxime :o)
        Ceska spolecnost je, ac je to k nevire, velmi konzervativni…a to se samozrejme projevuje i v diskuzich, ci hovoru obecne. Ma zkusenost mi rika, ze Anglosas se nad nejakou neznamou- novou myslenkou vzdy pozastavi a zvazi ji…to Cech ji ihned odvrhne (prave proto, ze je to nove a nezname3). Od doby, co jsem na netu tvrdim jedno: cim lepsi prispevek v diskuizi, tim mene odpovedi/ zajmu dostane. A kdyz to presahne hranici, kdy lze kvalitu ututlat nezajmem, tak se snese bahno.
        U Stana to vidite samozrejme take: mate 1 velmi dobry prispevek a vedle nej jeden prumerny od leha…samozrejme je reagovano na leha a lepsi prispevek opomenut.

        Nekdo rika, ze mysleni boli, tak ze lide radsi z nudy sahnou po horsim prispevku, aby meli hovor jednodussi…to bych ale nerekl, podle meho v tom hraje roli spise nauceny- ci nejak jinak ziskany- odpor k neocekavanemu…proto take tolik xenofobie, ktera vetsinou nema zadne opodstatneni.

        • embecko

         Ted koukam na OM na clanek o Rusku- jedniny, na koho se tam reaguje, je Leho…2 reakce, zbytek diskuteru nema ani jednu :o)

         • Janika

          To máte už v Bibli, saxi. Nikdy jsem nepochopila, proč marnotratný syn navrátivše se k dobru má větší cenu než ten, který nezbloudil. Lidi holt chtějí toho blba napravovat.

          • Astr

           Janiko nema vetsi cenu jen je v dnesni dobe tak trochu exot:-)
           a nechteji napravovat, to jen lidi jsou proste vetsinou uplne stajf (stife) z kazdeho jakoby zazraku.
           A napraveni syna nezdarneho mezi takove patri.
           Vetsina lidi se v zivote naucila ze :
           Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti. (České přísloví)
           Kdo vyboci z rady tak bud dopousti se zrady
           a nebo je z nej hrdina a lid rad na nej pak vzpomina

    • dixi

     Mi se ten nový OM docela líbí a jdou mi odkliknout odkazy, což mi z neznámých důvodů přestalo na starém vebu fungovat. Diskutéry jako je Leho nečtu, naštěstí jsou snadno rozpoznatelní, ale nováčci to nevydrží a reagují. Myslím, že se to stalo nám všem,ze začátku.

     • Janika

      Souhlasím, dixi – odklikávací odkazy jsou velkou výhodou, taky jsem to uvítala.

      Co se týče reagování na Leha – on si ze začátku každý normální člověk s vlastním rozumem myslí, že se lze s každým po dobrém domluvit. Bohužel, nelze…

  • Janika

   Jsou zblblí jako ti „volímkarla“. A skoro bych napsala, že se to dá pochopit, něco jim vtloukli do hlavy a oni si myslí, že bojují za dobro proti zlu – jenže je tu něco, co mi v tom skřípe. Dívala jsem se jim do tváří – oni si to UŽÍVAJÍ! Jsou nadšení a baví se, a to je HNUSNÉ.

 3. Janika

  Ještě k fotce – když se na ty dívky podíváte, na to, jak jsou oblečené, vlasy, detaily, tak obráceně to být ani nemůže, že by se jako prohodily a bylo by to o tom samém. Takové to a-sexy oblečení o dívce hodně vypovídá :-).
  Tohle opravdu mimochodem – oblečení bylo to, co mi od počátku nesedlo na Anetě Langerové.

 4. dixi

  Po delší době jsem zavítala na Leva net, je tam zajímavý článek o čínském majdanu.

 5. BARON LE SAMEDI

  Přirozeně s vámi nesouhlasím. OM jsem viděl dvakrát, problém je ten, že v diskuzích je nulový výskyt psavců článku, ale hodně kibiců. I hudryper, který se pod každým článkem zvěčňuje diskuzně, napsal za pět let dva články , poslední o ekologických štítcích cca před rokem. Na OM vadí, že třeba zajoch má skvělou sérii o Rusku, dodržuje týdenní limity, a prostě pracuje, ovšem, co má přeložit jí vybírá Stan, a to ona sama nikdy nepřizná, že jde o výběr „svrchu“. Stan to ještě konzultuje s hudryperem, ten se svými velvyslanci na pražských lavičkách, takže neaktuálnost je zaručena. Nebo, pozdní aktuálnost. Pokud jde o foto, k níž se diskutuje, je jasné (nám, zasvěceným), že pan Hamilbar tam dal fotočku z Ruska. Proto jsou tam dvě dívky, ovšem pouze jeden, zřejmě milující, opolčenec (nebo jak se hrdinové dneška nazývají). Rusky chodí ve dvou i na záchod, a když chce Ruska (Ukrajinka) na WC, shání kamarádku, protože samotné se jí tam nechce. TO BY, MILÁ PANÍ MERLIN, CHTĚLO ROZBOR. Nerozebírejte muže…..zeptám se: kolik milostných dopisů jste napsala a odeslala za posledních dvacet let? No, já v mládí jsem si s dívkami psával, a to denně, a dívky psaly mně, dokonce jsem měl ctitelku, pravda, téměř čtyřicet let tomu, která vystřihovala barevné motivy z nástěnných kalendářů, dělala z nich cover, obálku, a do ní vsouvala milostné psaní. Přirozeně, měl-li jsem dopisy tři, její jsem četl jako první. Milující žena píše. Myslím, že na tom dějiny nic nezměnily. Mám dokonce schovánu první milostnou korespondenci čtyřleté dlouhovlásky s copama, která si kvůli mně nechala ve stejný čas a ve stejné, tedy nespádovém nemocnici, vytrhnout nosní mandle, aby byla se mnou. A rezultátem byl zamilovaný obrázek s podpisem. Nechala si některá z vás, dámy, trhat mandle kvůli chlapovi…? Pochybuji…..:-)))

 6. Janika

  Nějak jsem nepochopila, Barone, s kým a v čem nesouhlasíte, ale pokud se trefujete tak „přesně“ jako při výběru článků u zajocha (to je tedy fakt systém :-), tak je to celkem jedno. Jinak jste ale zábavný, což platí i o Madlence – zveřejním ji pozítří, omlouvám se, technické obtíže.

  • BARON LE SAMEDI

   spíš si nemyslím, že Arabové jsou borci, když následně zpravidla bijí manželky, po velké lásce, a my měkkýši. Pospíšil ovšem měkýš je. Je to spíše polemika s merlin. která o ní neví…

   • merlin

    Janiko. to je polemika proti mně.
    milý barone, já jsem nenapsala, že jsou borci a obdivuji je neb tomu tak není, zamyšlení by bylo celé. bylo-li by o potlačování agresivity v evropské populaci, která se děje jednak zákonným tlakem /což je nezdravé a jednak chemicky /což je nezdravější. Trvám si na tom. že se jedná o probíhající kastraci mužské populace ženskými hormony, neboť i tak působí kromě antikoncepce i značná část psychofarmak na celou evropskou populaci, která to bezelstně pije masově ve vodě. V tomto ohledu je třeba se zamyslet nad tím, zda agresivita a její projevy, které můžeme sledovat u ne tak zasažené populace jako je naše – arabská je příklad, nejsou normální a lidskému druhu více vlastní. tečka. Toť vše.
    Jste si to vztáhnul zbytečně osobně. Na to, proč jsem nikomu ze svých bývalých manželů nepsala dopisy, je jednoduchá odpověď. Neboť od seznámení s nimi do svatby vždy uběhlo pouze dva až šest týdnů. Kdybych je znala déle, nikdy bych si je už nevzala. Ne že bych ty lidi neměla ráda, ale déle mi šupiny na očích a záchvat nadšení prostě nevydrží. V tom fofru ještě psát dopisy by bylo absurdní, jak jistě sám uznáte. Ostatně si dovolím poznámku, že vzhledem k té krátké době ta manželství koneckonců vydržela velmi dlouho.

    • embeckoe

     Zcela mimochodna poznamka:
     zvladnuti agresivity predpoklada od spolecnosti jiz rannou a smysluplnou vychovu, agresivitu zvladnete bud tak, ze ji potlacite (coz se deje), anebo ji nasmerujete na neskodne teritorium. Ale to nasmerovani samo nestaci, musi byt jednak rytmizovane (opakovat se v pravidelnych a ocekavanych intervalech) a druhak to musi mit smysl, tedy musi byt nejak kulturne podlozeno. Agresivity se nelze zbavit tim, ze budu povinne a na befel 2x denne behat 10 kilometru, to ji naopak jeste zvysi.

     Tudiz, podle meho, tenhle system nema sebemensi sanci agresivitu nekam nasmerovat, proto mu vyhovuje, ze se tlumi. Coz znamena, ze se zadne mikrofiltry zavadet nebudou a chlapi budou i nadale pit psychofarmaka.
     System jiz nema zadnou spolecnost a tedy ani zadnou kulturu a tedy ani zadne paky na agresivitu= kdyby se chemicky netlumila, bude obcanska valka (to myslim uprimne).

     • embeckoe

      A jeste dodatek:
      Tady o tom je kniha Milose Urbana Hastrman…mozna nedocenene dilko, ktere vetsina ctenaru a kritiku pochopila ekologicky.
      Nerikam, ze to vzali za spatny konec, ale apel na zvladnuti naseho smerovani cestou rytmizovanych rocnich obradu a fyzickych her je tam podle meho dulezitejsi. Vsak hlavni cinitele se take nazyvaji Deti Vod.
      To ostatne vypovida i o stavu nasi spolecnosti: resi se temata modni a zhora predkladana, zatimco pospolitost „dole“ neni schopna samu sebe vubec reflektovat.
      Taktez netvrdim, ze farmaka v pitne vode jsou nejakym spiknutim, ale ze jde o souhru nahod, ktera se velmi hodi do kramu…ovsem vsimnete si, ze verejne je to tabu, jako by to zadny problem vubec nebyl (coz naznacuje jeho existencni dulezitost).

      • Astr

       Taktez netvrdim, ze farmaka v pitne vode jsou nejakym spiknutim
       nejen v pitne vode Saxi je to uz skoro ve FSEM !
       Jste zapomel zminit uspesny jed na krysy co se dava do zubni pasty a kazdej spravnej stomatology vam potvrdi ze od tech dob vyskyt zubnich kazu prokazatelne poklesl. Statiskika nelze. Zubni pasta bez tohoto zazracneho prostredku proti zubnimu kazu se uz vubec nevyrabi a neprodava.
       Take mimo farmaka v pitne vode podobne ucinkuji jine vlivy, od politicke korektnosti az po multiculti.
       CR pry je ukazkovym prikladem,
       Co obcan to jiny nazor!
       V takto diferencovne (cesky receno rozesrane) spolecnosti se pak I snadno vladne a proto je idealem FSECH politiku!

 7. BARON LE SAMEDI

  Vezměmež jiný kontinent. Čím to, že australský bushman je méně agresivní, než australský farmář, který jistě někde v Goolombie nebo Kalgoorlie dostal do úst GMO potravu a kuřata vyhnaná nejen antibiotiky, leč i psychofarmaky? Chápu bushmana, že se v 21. století nechce hnát den za ještěrkou, aby jí chytil, o kámen (ten se musí hledat) rozbil hlavu, vyvrhl ji a půl dne pekl v popelu. Sníst čínský luncheon meat dotovaný australskou vládou je pohodlnější….Možná ta agresivita je dozvukem australského kriminálnictví věků předchozích, a neagresivita naopak dozvukem toho, že nevíme, jaká je voda v květech, které „vypíjejí“ po ránu ti bushmani. Teď mne napadá, že možná věstonická Venuše byla prvním milostným dopisem před těmi třiceti tisíci lety. Určitě ji vysochal jeskynní člověk, pro hubenou a bezprsou dívku, a když jí pak sošku dal, říkal:“ takto tě vidím, taková pro mne jsi“ …..

  • merlin

   Byl jeden dětský lékař, měl metr devadesát a a asi tak stočtyřicet kilo, prostě to byl chlap jak hora – jinak velmi laskavý příjemný pán. Jeho sestřička v ordinaci měla asi metr šedesát, padesát kilo a byla ostrá jako břitva. Když do jeho ordinace chodily na prohlídky děti z místní zdš 1 až 5. ročník, tak na nástěnkách této školy na téma Návštěva u lékaře byl všude pan doktor jako strašně malý vousatý chlapík v bílém v rohu a sestřička byla obr přes celý výkres.
   takže když se vrátím k té venuši, z díla se dá usoudit, jak autor viděl onu ženu – rozhodně mu přišla velmi významná a rozprostřená do okolí – v tom byste mohl mít pravdu :-)

  • merlin

   Aboridžinci jsou možná neagresivní dnes, skosení epidemiemi neštovic, chřipkou, alkoholismem a sniffingem benzinu. Dopadli jak Indiáni v rezervacích, jací byli v 18. století, těžko říct, četla jsem o vlně krvavých masakrů. Výběžky koloniálních velmocích prohlašující se za lidi -tedy něco vyššího- se chovali všude stejně. Troufnul byste si říct o Indiánech, že byli neagresivní? Tak proč to tvrdíte o australských domorodcích?

   • Janika

    Nechci se plést do vaší polemiky, ale tohle nevydržím, i s přihlédnutím k tomu, co psal sax – samozřejmě, že všechny přírodní národy primárně agresivní nebyly. Agresivita, ta patologická, je příznakem vyrovnávání se s ne-přirozenými podmínkami.

    • merlin

     primárně agresivní – já si myslím jak která kmenová uskupení. Kanibalismus, válečná psychóza a zákeřná vražda je popisovaná a pozorovaná i mezi šimpanzy, co žijí v tlupách v přírodě. Je to primární agresivita nebo patologie?

     • Janika

      Tak třeba kanibalismus jako takový přece není agresivitou, to samé fakt bránění si svého teritoria. Vlastně bych nenazvala agresivitou ani kruté umučení u kůlu :-). Agresivita mi připadá charakteristická právě překročením zvyku, rituálu.

    • merlin

     ty vlny masakrů, to jsem bohužel neupřesnila, masakrováni byli australští domorodci, kdykoliv se pokusili bránit.

 8. embeckoe

  Nepletete tu vnitro- a meziskupinovou agresi?
  Kdyz se jde na lov, pak je agresivita zadouci, kdyz se sedi u ohne, pak ne. Mame to ve vybave a skupina- spolecnost v zajmu kooperace vyzaduje mit agresivitu pod kontrolou. Bez spolecnosti tedy neni kontrolovane agresivity…problem je samozrejme v tom, ze dnes se spolecnost coby societa (a nikoliv jen pocetni skupina) rozpada a agresivita se uvolnuje. Pak budto ukaze zuby, anebo se nasadi takove paky (pravne- technicke), ktere ve vas vyvolaji bezne podminene reflexy a vy si date pozor a sebeomezite se, aby vas nezavreli. Ve vetsine to zacim staci, u nekterych ne, ti pak berou pusku do ruky

  • embecko

   Jeste bych chtel upozornit na to, ze prumerne prirodni spolecenstvi bylo svazano nekolikanasobnym mnozstvim predpisu, kulturne podlozenych (tedy tradici a vychovou), nez je to dneska. Moc jste toho dle vlastni uvahy delat nemohli, v podstate veskera aktivita byla predem dana, ne jako dnes, kdy mate urcitou volbu. Omezeni ovsem byla tehdy explicitni a nikoliv „sebeomezujici“ (tedy vydedukovana).
   Treba ozenit jste se rozhodne nemohli s tim, kdo se vam libil, vas partner byl predem urcen, zde je napr. svatebni model „aranda“z Afriky:

   Tech modelu je samozrejme hodne a hodne, podle tradice.
   Zajemcum doporucuji knihu Zdenka Justone, je to palba a zjistite, ze vsechno je uplne jinak, nez se rika :o)
   https://www.kosmas.cz/knihy/174011/ekonomie-prirodnich-narodu/
   Jsem v pulce a je to smutne, az neunosne cteni (ve smyslu toho, co se s nami stalo).

   • merlin

    Já tu knihu neznám, ale spousta autorů si přírodní národy hodně idealizuje. Zato jsem četla kus ekonomie dobra a zla od sedláčka a nesouhlasím v mnohém. Neoslovila mě, dolistovala jsem to.

 9. BARON LE SAMEDI

  myslím, že bychom měli nejprve definovat všechny prvky, což se mi nechce. Společnost v této formě, MBčko neexistuje, protože vše je určováno rodem a rodinou. Hledá se čaroděj, je v rodině, jako oběť, v tom je později společnost projekcí rodiny, širší, a čaroděj není upalován (to může dělat zanonymizovaná společnost), ale je místo něho nastrčen kozel, který je podříznut. Bantuské jazyky a jejich desítky podskupin, akcentují vliv rodiny. Třeba dualština. Kdo slyšel o dualštině ? :-)) Je agrese. Jako instantní schopnost organismu reagovat na nebezpečí. Se stromu se vám za krk sesune had, z vody vyskočí krokodýl, a přirozeně je nesmysl si myslet, že jako Dundee vytáhnete kudlu a jeho čelisti si napíchnete. Hodíte s sebou maximálně jinam….homo sapiens naturalis australis musí být nonstop připraven. Přirozeně, když ho začnou decimovat opakovačky a neznámé choroby, skončí zle, tak jako my, protože námi prochází ruzná vlnění, dějí se v nás patologické chemické procesy atd. Ke ztrátě instinktů je zapotřebí kolik základen mobilních telefonů? Přitom, viděl jsem teď video, jak mladí Rusové na Dálném východě šli k trati (kde taky u Bajkalu zásuvku), hodili drát mezi koleje, na drátu bya dioda a kondenzátor a přirozeně odbočka z nabíječe na mobil, hodili na to mobil, a ten ukazoval na video zagruzku, byť cca napětím dva volty. Ke ztrátě telepatie ovšem stačí i ty dva volty nestabilní, anžto je to elektrosmog (stovky km od civilizace), zesílený, podle mne tím, že kolejnice jsou vlastně „nekonečné“, v Rusku možná pár stovek km k nejbližší výhybce, tedy jsou skvělou anténou (jsem absolutní laik, a houby mne to zajímá).

 10. brtnikvbrlohu

  To jste si vybrali téma – to chcete tuhle složitost na entou řešit ála jeden odstavec? Ještě jste zapomněli na agresi vyprovokovanou stresem :)
  Včera jsem pozoroval ritualizované chování čtyř juvenilů mužského pohlaví – podle veřejné konzumace piva by měli mít jeden den přes 18 :)
  Jen tak -: po každém třetí slově si uplivnout, opakované vzájemné doteky sevřenou pěstí, přiťuknutí si před každým upitím, prostě manýra – kupodivu byla téměř absence slovních berliček, vzpomněl jsem si na Merlin – ta by určitě přemítala co by se na ně hodilo z MKN 10. Bavili se také o sexu – tedy co považovali za výkon bylo nic moc (že by vliv těch hormonů a psychofarmak). Rozhodně jsem se bavil podstatně víc než by mne dokázala pobavit televize, ale nakonec mi jich bylo docela lito, vlastně byli na mentální úrovní desetiletých kluků z dob mého mládí.

  • BARON LE SAMEDI

   vybrali jsme si téma, jaké padlo. Pokud jde o fermentovaný nápoj, pije se, za normálních okolností v přírodních společnostech při obřadech, lhostejno jakých. Navíc se do kvasící tekutiny plive, což každému jinému jaksi brání v abusu tohoto „nápoje“. Vynálezce palmového vína byl považován za čaroděje, měl s tím problémy, a proto afričané neradi vynikají (snad vyjma běžců). Něco jiného je chieftain, kdy běloch na farmě nařídí černochovi, kolik má třeba konkrétně nařezat tabáku. To pak Afričan maká, protože při úspěchu ho nikdo neobviní, že kouzlem toho úspěchu v práci dosáhl. Proto se černoši nikdy neučí tak, aby byli první. Klidně vezmou raději tři čtyři třetí místa. Vítěz čaruje, a ten, kdo je poslední, je většinou očarovaný.. Pro čtenáře uvádím Sapeurs, což je nová reklama na pivo Guinness v Kongu https://www.youtube.com/watch?v=B-3sVWOxuXc a pouze upozorňuji, že v tomto krásném prostředí žije pan Joseph Diallo, alias Mireček z Básníků, který kdesi kdysi, na krásném náměstí v Čechách říkal:—-“ Československo….je krásná země“…..s Klausovou odloženou spotřebou jsme se ovšem Kongu přiblížili. Jinak, pan Diallo je zmiňován i v Jeune Afrique jako vlivná osoba televize v Pointe Noire. Jeho televize (je najmutým managerem) má přesah jen padesát kiláků za Pointe Noire, a to, co vidíte, je prostředí , žijící z exportu ropy fy Elf Aquitaine, Total a dalších. Nepřál bych vám vidět Freetown u Guinejského zálivu, kde diplomatická čtvrt vypadá jako – Luník a Chánov dohromady…

   • BARON LE SAMEDI

    ovšem…když se na ty černochy podíváte, důstojnost sama. Jde o to, že a) nesmrdí, jako bílí mlaďoši tady (asi i brtníkovo pijáci piva) a b)čistí si kožené boty. Drží si lidskou důstojnost. Tady se čvachtá ve vietnamkách, mlaďoši boty nemají, protože nosí „sportovní obuv“,. I ti, co v životě nespotrovali. Sportovní obuv botou není, a pokud vím černý krém na boty není, třeba v sousedním městysi o třech tisících lidech, k mání a koupi.

 11. BARON LE SAMEDI

  Ale přirozeně, jinak takto vypadá Afrika i s exportem sapeurs https://www.youtube.com/watch?v=Hy9W_mrY_Vk konkrétně Cape Town, naší generaci spíše znám jako sídlo nemocnice Groote Schuur a s fenomenálním dr. Cristianem Barnardem….Forma ovlivňuje obsah, věděl už klasik, a pozitivem je, že obyvatel v secondhandovém růžovém obleku od Armaniho vás na ulici nenapadne a neokrade. I když, je to životní výhra?

 12. Tyssi

  Tu jeden Rus hovorí, o dnešnom Španielsku, kt. neukazujú v TV: