Madla spílá Evropě

Napsal Baron Le Samedi
Parafrází úspěšné filmové limonády dob válečných, Madla zpívá Evropě chci připomenouti cloumák, který českému publiku při své nedávné návštěvě nabídla slečna Korbelová, dcera bývalého komunistického vyslance Josefa Korbela- zázračného diplomata, který se ve svých třiadvaceti stal doktorem práv, ve čtyřiadvaceti už pracoval na MZV, aby ještě před válkou odejel jako tiskový attaché do Bělehradu.

V šestatřiceti, už po válce, vyjíždí opět tento jistě nenávistník komunistů do Bělehradu, odkud je zlými, totiž- pražskými- komunisty, nominován na sklonku 40. let- a stává se- předsedou tzv. kašmírské komise, což po Mountbattenově „dělení“ Indie (za cenu milionů životů) je v asijské politice role nemalá.

Korbel umožňuje kašmírskému maharádžovi Singhovi lavírování s nezávislostí. Odpověďí na vstup pákistánských vojsk do Kašmíru bylo pozvání internacionální pomoci Indické.

Nebudeme tvrdit, že maháradžovi někdy v roce 1949 snad radil předseda komise OSN, otec slečny Korbelové, protože to tvrdí zlí jazykové, jimiž nejsme. Pravdou je, že rozpoutávání válek (zde první indicko-pákistánské) může být rodinnou tradicí. Myslím, že české auditorium dostalo odpověď, jakou si po pětadvaceti letech zasloužilo, to jest, že při změně poměrů byla Amerika ochotna připustit i poměry majdanské, tedy mrtvé (a co Martin Šmíd?), což se uskutečnilo v zemích RVHP o měsíc později, v prosinci 1989 v Rumunsku.

Jsou věci v dějinách, o nichž se raději mlčí. Dušan Hamšík, známý historik německo-českých vztahů k inerci Němců na utrpení jejich obětí, konstatoval v roce 1964 v jedné nepříliš známé publikaci, reportážně popisující soud s nacisty v NSR toto: Po německých zemích probíhalo na jaře 1945 školení civilní obrany (spíše sebeobětování), které prováděl Bund Deutscher Mädel a jiné složky. Šlo o to, jak se Němci mají chovat při sebezplynování. Vůdce je mínil, prohraje-li Říše, vergasst.

Nikdy jsem od té doby nenašel jiná konstatování, případně pokyny úřadům, jak se chovat při této kolektivní oběti, a je možné, spekuluji sám pro sobě, že šílený plán Churchillův, otočit ihned na místě válku proti ruským rudým, dokud jsou v Evropě, zachránil Němcům, spolu se zmizením/smrtí/ Vůdce, životy. Stejně tak skutečnost, že si ve vedení ČSSR všichni vzali způsobně saka z věšáků a odešli (podle Pitharta), aby umožnili práci „klukům ve svetrech“ možná zabránilo „českému Doněcku“. Nebo slovenskému.

Kdo si pamatuje jaro roku 1990, připomene si páně Havlovo vystoupení ve FS ČSFR, kde státník žádal o více peněz a pravomocí své prezidentské kanceláře na Slovensku. Zde měl být etablován slovenský kancléř, M. Kňažko, kterému by byl podléhal předseda slovenské vlády a předseda SNR jakožto hlava zákonodárného sboru.

Začala pomlčková válka, ústící v abdikaci pana Havla z úřadu prezidenta ČSFR v létě 1992, když bylo jasné, že při prezidentské volbě, v níž byl jediným kandidátem, budou slovenští poslanci FS hlasovat proti němu. Osobní msta pak vedla k urychlení rozpadu státu.

Hanebnost? „Hanebnost, toť rajská hudba pro můj sluch“, říká Horác Badman v kultovním filmu. A opakují to všichni Blairové, Havlové Clintonové i Albrightové světa. Je to jejich duchovní a je spojující znamení- „kakaová skvrna velikosti /mexického/ dolaru“. Znamení Kainovo i McCainovo.

Reklamy

39 comments

 1. BARON LE SAMEDI

  V podstatě, kromě připomenutí si leadryně Aspen Institute, jsem chtěl a chci konstatovat, že každý z amerických politiků měl a má jakési „poslání“. Paní Clintonové a Albrihgtové jde předmět „lidské oběti“. Vždyť konstatování, že cena půl milionu životů iráckých dětí, které říkají napřeskáčku tyto „matky“, volá po odvetě nebes, jsou-li. Americkým matkám jde tedy odečítání dětských obětí, což je podle mne hrůza. Ale jsou i jiní politikové. Třeba Henry Kissinger. Pan Kissinger byl specialistou na destrukce států, přirozeně spojeneckých (v době minulé by mu ani u Cedenbala v Mongolsku pšénka nekvetla….) V systému tří světů jeho systém fungoval. Známo je, a již jsem se vyslovoval jinde, jak Kissinger využil rezoluce, každoročně OSN předkládané delegací Albánské lidové socialistické republiky, podle níž měla být vyloučena Čína ostrovní (Tchajwan) a kooptována Čína kontinentální. Na zač. 70. let tento swift Kissinger nechal provést, Tchajwan, člen Rady bezpečnosti z ní a OSN vypadl ze dne na den, přestože vždy, jako věrný psík podporoval války americké, války korejské, vietnamské….Inu, tak svět odplácí. Běžte si sednout do Westminsteru, do knihovny House of Lords, dejte si předložit akta Rhodésia, a zjistíte, že tato země měla černošské poslance v době, kdy se teorie négritude teprve rodila v pařížských barech. Neboli, Angličané Vám potvrdí, že Rhodesie respektovala při volbách dominiální zákony, a nebyla rasistická, leč demokratická….ale: v Německu se jihoafrický předseda vlády Voerster dohodl s Kissingerem, že Rhodesie padne, a tak ji skuteční rasisté jihu Afriky obětovali. Lhostejno, že těžba zlata živila jak 280.000 bělochů, tak deset tisíc Indů i čtyři miliony černochů. Nyerere, když se vyjadřoval k jižní Rhodesii (název platný do 1964), tvrdil, že jde o perlu Afriky. Bodejť by ne, když ještě dnes panu Mugabemu, s nímž se USA přirozeně přátelí (už jenom proto, že v zemi obíhá US dolar) nevyúčtovaná těžba zlata (tio, které zmizí) přináší prý 4 mld dolarů ročně. Říci tím chci toto: američtí politici jsou nastaveni na destrukční „mód“. Stavět neumějí. Somálsko, Libye, Irák, Afghánistán- všude je, promiňte, bordel a bordel a chaos tam i zůstane. Přitom, jaký je rozdíl mezi Irákem a Čečnou? No ten, že po válce v Čečně Rusové a jejich Kadyrovové udělali ze země safe haven, bezpečný přístav, a navíc přístav- zemi prosperujíci. Jižní Osetie- jsou snad zprávy o denním vraždění a hladu? A tak bych mohl pokračovat. Američané jsou ničitelé, a i když něco chtějí svými okoralými srdečními svaly “ postavit na hrobu minulosti“, spadne žel i to minulé, a vše se ocitne v daleko temnějších…..útrobách…..

 2. Janika

  Hanebnost a Albrightová, to na první pohled nepasuje. Myslím to tak, že ona vypadá jako taková ta dobrosrdečná matrona co dá každému najíst. A přitom je to, pro mě nepochopitelně, taková stvůra. Moc bych si přála vědět, jak se s tím, co udělala srbským lidem, sama srovnává.

  Ano, přesně jak to píšete o „matkách“, Barone, i o trestu z nebes pro tyhle stvůry…

  • vittta

   Je jí to jedno.
   Vůbec si to neuvědomuje a ani bych se nedivil,kdyby jí to fakt přišlo humální.

   • Janika

    Před časem mě tady přesvědčoval Jonáš o Havlové nevině při „humanitárním bombardování“. Jonáše si vážím a tak jsem se to snažila upřímně pochopit. Je to asi o tom, jak slušný člověk trpí, když naskočí do té rozjeté mašinérie a dostane se k dilematu udělat svinstvo, nebo jít od toho. Přičemž když půjde od toho, tak ničemu nepomůže, protože nastoupí další. Jenže já tohle jako omluvu neberu.

    • vittta

     To je taková nějaká náboženská zanícenost.
     Merlin by to určitě uměla diagnostikovat,minimálně pojmenovat.

     Tak:
     Nějaký člověk má rád Havla.
     Havel měl teoreticky pozitivní vliv v r.1989 (v té době to tak vypadalo)
     Havel měl oduševnělé kecy.
     Média neustále mýty o Havlovi živí,ukazují ho jako hrdinu,trpícího bojovníka,ba až otce národa.
     Atd…víš jak to myslím.

     A nyní přijde „zrada“,něco,co ten „nějaký člověk“ vidí jako zlo-ale jelikož za tím zlem stojí jeho ikona,jeho..v podstatě Bůh,či jeho zástupce,(Ježíš Kristus byl také jen člověk),nastává nějaké protivenství.

     A tady si myslím,že je pro některé jedince nesmírně obtížné se s tím vyrovnat,přiznat si,že byli oklamáni,obelháni,zrazeni.
     Tak místo aby řekli „Havel je hovado“,tak říkají „Havel je skvělý-ale ti ostatní jsou hovada“-tedy v konetxtu k víře „Ježíš je skvělý-ale je tady ďábel a ten to všechno dělá.

     Podle mě to jede podle stejného psychologiockého klíče.

     Tedy ve výsledku i velice slušný,vzdělaný a dobromyslný člověk může podporovat zlo.

  • merlin

   Na mě nepůsobí jako dobrostrdečná matrona. Ale jako tvrdá a zlá čarodějnice. Což mi posléze potvrdila tím, že přiznala,že žere děti. Má to v ksichtě – těžké pro mě tomu říkat obličej., dlouho jsem si myslela, že je reklamní gumák americké vlády.

 3. BARON LE SAMEDI

  Hanebnost politika spočívá v tom, že hladí po vlasech jedny děti, no a druhé nechává humanitárně bombardovat, a teď to opravdu explicitně nemyslím na bývalého prezidenta, ale zcela obecně.

 4. BARON LE SAMEDI

  Tím, přirozeně, nechci říci, že Američané jsou k ničemu. Jejich 18. století bylo určitě inspirativní-Jejich Jih byl třetí nejprůmyslovější zemí světa (byť pouze přadlácké stroje atp.) k roku 1848, kdyby byli spravedliví, přiznali by si, že v 50.-60. letech 20. století měli problémy s rasovou segregací (Whites only), Rosa Parksová musela jezdit v busu téměř na nárazníku, a aktivisté, kteří pomáhali registrovat černé voliče byli zabíjeni. Nic takového, třeba v té zmíněné Rhodesii, nebylo (bush war a ZANU- ZAPU je věcí jinou).

  • Janika

   Nesměle se domnívám, že svět by byl bez USA lepší. Pravda, chyběl by mi Huckleberry Finn a pár westernů.

   • BARON LE SAMEDI

    Grimpa Vám klidně zahraju, milá Tornádo Lou…

   • rehbergus

    Zase bych Spojené státy moc nezatracoval. Doporučuji si oprášit „Dveře do zdi“. Pravda, teď se za Atlantikem moc nedaří, ale jejich účast v 2.sv. válce a okupační správa Německa a Japonska se docela vydařila.

 5. embecko

  Copak Madlenka, ale ti, co ji zboznuji (a dalsi podobne typy).
  Mraz prichazi z nasi budoucnosti:
  „„A nechtěla byste vy sama kandidovat na českou prezidentku?“ zeptal se Albrightové jeden z přítomných studentů. Ve smělém nápadu ho potleskem podpořili také ostatní zúčastnění.“ (26.10.2012)
  Premluvaji babu, voli Karla a chteji za prezidentku reznici….

  • BARON LE SAMEDI

   je div, že Karel Schwarzenberg nekandidoval na Slovensku, a že to tam vyhrál jakýsi milionář Kiska. Karel S. má jistě v rodokmenu někoho, z Horních Uher, jeho čeština může být chápána i jako pokus o slovenštinu, no a prostě, v systému županů a podžupanů by se nemusel mít špatně. A Vídeň za rohem. To bylo podceněno, soudím….

  • hans

   Normálka, Čulík už dvacet let kritizuje česká média, že je v nich propagandy málo a když tak nekvalifikovaná (před dvaceti lety mu šlo o získání podpory pro očištění Chorvatska a Bosny od Srbů, pak Kosova od Nealbánců, Osetie od Osetinců, teď Ukrajiny od Rusů a antifašistických Ukrajinců). Takže takové texty jsou přirozené. No, a Čulík cítí, že kromě překladů z BBC a Guardianu to chce občas neanglického autora. tak má tohodle Gruzínce, ze Slovenska nějakého Mesíka a pár dalších.

   PS. Čulík se nestydí šířit ukrajinskou propagandu (naposled údajné přiznání ruských novinářů). Zato zjevně přísně zakázal zveřejnit jakékoliv informace o válečných zločinech páchaných ukajinskými vládními ozbrojenci na obyvatelstvu. Jako roku 2008 když šlo o gruzínské řádění Osetii, a v letech 98-99 o řádění NATO a Albánců v Kosovu

  • Baron Le Samedi

   Autor asi existuje, jen mne osobně udivilo, že je absolventem technické univerzity v Tbilisi, a jeho cílem, až si tady vydělá, že založit první technické SOU v Gruzii, která tam prý schází….Copak tam nebyly učňáky? Možná jen voda Boržomi a koňak….

   • vittta

    Pokud tam nebyly a obešli se bez nich-budou mít absolventi toho jeho učňáku uplatnění?
    Ale plácal to je excelentní.
    Mě nejde o názor,ten může mít každý různý.
    Ale ten styl….bible hadr…

    • Baron Le Samedi

     Bc. lze mít i z malé násobilky. Zapomínáte, že dnes už ve škole nejsou žáci divoce zkoušeni, ale že je jakýsi pedagogický plán, a každý žák provádí v hodině plánovanou prezentaci. Technické znalost mládeže dnes stačí na to, že je sranda házet Menthos do Coly, protože to „super“ bublá. No, ale objevil jsem dva roky staré video, kde je vidět v Bruselu Arab, jak mává vlajkou toho Islámského státu Iráku a Levanty. Brusel…..´=´pod svícnem tma…

      • vittta

       Fašouni s nimi zatočí.
       No co,nikdo jiný to neudělá….
       Pak ovšem zatočí i s námi.
       Je nějaká jiná cesta?
       Osobně mi moderní levice dávno přijde ještě daleko zvrhlejší,jak jakýkoliv fašista.
       Prototypem moderního levičáka je u mě zrovna Čulík.
       Pokrytecký,zbabělý,chamtivý,zakrývající podstatu ale odkrývající s nesmírnou energií důsledky….
       Když vidím takováhle videa,je mi na zvracení……
       Vinníkem je levice-nebo spíše to,co z ní zbylo.
       V tomto případě je navíc vidět,jak se řeší problém.
       Pokuty.
       Islamisté zase uspěli-jim totiž pokutu nikdo nedá-neodváží se.(a také-dokažte to,že jo)
       Ale za to bílá huba bude solit,když se ohlédne……

      • embecko

       To je velmi smutne video.
       Hlavni punkt lezi podle meho v tom, ze akteri nejsou schopni rozeznat normalni divku od prostitutky, cimz zcela rusi jeden z kulturnich konsensu (prostitutky se vyskytuji jen ve sve lokalite a jsou rozpoznatelne podle obleceni, naliceni a chovani).

       Kontraproduktivni trest pokuty je pak zameren na vlastni obyvatelstvo, ktere se dostane do pasti moznych provokaci a zamerne kriminalizace a, jak pise vittta nahore, obeti policejnich statistik (policist se bude bat dat pokutu machometanovi, tak ji soupne bilemu). To zas bude voda na mlyn Vlaams Belang (Vlamsky zajem, ma ceske stranky na wiki).

       Dale pro vitttu:
       Jeste nekdy do zacatku letosniho roku jsme vlazne zastaval presvedceni, ze deleni na pravici a levici je platne, ted uz si to pomalu az uplne nemyslim.
       Povalecna levice socialistickych zemi udelala velmi chytry krok, ze svuj fasismus vyvezla v ramci socialistickeho internacionalismu. „Cernosi jsou nasi bratri“ mohlo iovsem fungovat jen do te doby, kdy tito byli ve svem vlastnim state, nejlepe na jinem kontinentu. Dovozem kubanskych a vietnamskych pracovnich sil v 70. letech dostala tahle univerzalisticka myslenka vaznou trhlinu a ted, v epose globalizace je zcela zmatecna.

       Tudiz: levice s islamskou neschopnosti se integrovat nemuze nic udelat, protoze internacionalismus je jeji zakladni ideologicky kamen. Levice nemuze byt nikdy protiimgrantska, protoze ekonomicky a socialne slaby subjekt, coz je kazdy imigrant, je ohniskem jejiho zajmu a za nej i bojuje. A to i na konto „vlastnich lidi“…to jsou bohuzel ony slavne trisky, letajici pri kaceni lesa.
       Proto plati i vase „Osobně mi moderní levice dávno přijde ještě daleko zvrhlejší,jak jakýkoliv fašista“.
       Presne tak a to z toho duvodu, jak pisi vyse, ze zacina faisticke metody uplatnovat vudci tem, kteri ji dali svuj mandat, tedy proti mistnim obcanum (zde pokuty).
       Tady z toho moderni levice uz nijak nevyklouzne a take se mi nezda, ze by mela sily na to nejak redefinovat svuj zamer. Nakonec budeme smutnymi svedky stavu, kdy levice v zajmu boje proti fasismu se stane vyznamnou faistickou silou spolecnosti.
       Boze, jak hluboko jsem klesla! :o)

       • vittta

        No jo….a v co pak má věřit „normální“ člověk,který nechce nikomu ubližovat-ale také nechce,aby se ubližovalo jemu.
        To je ono….jak píšete,dokud se bratrství národů vyučuje teoreticky,je to cosi úplně jiného,než praktická verze téhož.
        Zde ale vidím situaci poněkud odlišně.
        Levice jistě nemůže být protiimigrantská,to po ní nikdo ani nechce a ani já nemám proti imigraci nic zásadního.
        Je ale imigrace a imigrace,opatrně přijmout určitý malý počet přistěhovalců nemusí být nutně na škodu,může to naší kulturu i obohatit o jejich prvky.
        Zde je ale naprosto zásadní vyžadovat respekt k našim kulturním zvykům.
        Když bude arabská rodina už dopředu vědět,že se u nás na veřejnosti prostě hidžáb nenosí a na úřadech či školách je zakázán,může si vybrat.
        Pokud si vybere-pak nebude takovým požadavkem překvapena.
        Bude to mít navíc několik pozitivních jevů.
        Arabské děti se stanou v pohodě Čechy a to leckdy nadšenými,dívky se budou cítit uvolněně a chlapci nebudou pokrytecky pohoršeni.
        Češi samotní Araby snadnou přijmou,protože v nich nebudou vidět islámskou pakáž-ale normální lidi.
        Za Araba lze dosadit jakékoliv jiné národy.
        Samozřejmě je také důležité,umístit imigranty co nejdál od sebe-aby bylo znesnadněno zakládat komunity,takoví imigranti se pak snáze začlení do majority,už proto,že to pro ně bude větší nutnost.
        Na a fašisté?
        Těm by se lidé tak max.vysmáli a hlásila by se k nim jen vyslovená pakáž-na rozdíl ode dneška,kdy je silná fašistická inteligence a podnikatelská sféra,kapitolou samou o sobě jsou klerofašisté,kteří nedávno bušili do lavic v našem parlamentu při proslovu poslance za ČSSD,který byl založen na historických faktech.(i když jsem ho tedy neslyšel celý)

        Ale co dělá „levice“?
        Chovají se jako..idioti.
        Doslova……..
        Důsledky si poneseme všichni,majorita,barevní a nakonec i ti slavní „levičáci“ se svými utopistickými vizemi,kterým už dávno nevěří ani oni sami a z multikulturního a pseudohumanistikého systému se stalo samopožírací monstrum,kdy někdo,kdo je zásadně proti rozjede štvanici na jiného,který je také zásadně proti a to jen proto,že se bojí,aby nebyl označen znamením kainovým….
        To jsme to dopracovali.

        • embecko

         „Je ale imigrace a imigrace,opatrně přijmout určitý malý počet přistěhovalců nemusí být nutně na škodu,může to naší kulturu i obohatit o jejich prvky.“

         No a jsme u toho, ze ano….pokud levice nekde selhava, pak je to v jeji oportunisticke podpore velkokapitalu. Namisto intenzivni socialne- ekonomicko-vychovne prace uvnitr statu se situace resi nabiranim imigrantu zvenku.
         A nezapominejme na to, ze Brusel nema zadne imigrantske kvoty a pokud nejaky stat nejake zavede, hned nasleduji sankce (viz naposledy Svycarsko).
         V pripade Lampedusy MUSELI vedet, ze zasah v Libyii bude prusvihem, at by to tam dopadlo jakkoliv, protoze lepe nez za Kaddafiho se uz nikdy mit nebudou.
         Merkelova dala zelenou Balkanu a chce jeho staty v EU…clovek se musi ptat, proc, proboha? To nestaci ekonomicke pricleneni?
         Zrejme ne a tady mi nikdo nevymluvi, ze jde krome ekonomiky o zajem ve smyslu tlaku na multikulti- duvod je jednoduchy, zabranit semknuti obcanu a rozmelnit jejich aktivitu v kazdodennich starostech „se sousedem“ a ohnout se.

         Nemecko mluvi oficialne o 400 tisicich potrebnych imigrantech rocne, Francie o 300 tisicich- obecne a v prumeru jde o 0,5% pracovnich sil z venku rocne. To u pulmiliardove EU dela nejakych 2- 3 miliony rocne, za pet let tedy jednu celou CR, co pricestuje.
         Zadejte do nemeckeho gooogle „deutschland braucht zuwanderung“, tedy Nemecko potrebuje pristehovalce a vyskoci vam stovky clanku, obhajujicich tohle tema. A je to tezce politicke a manipulativni tema, napr. vyzkumy ARD pry ukazaly, ze za poslednich 10 let se podpora imigrace zvysila u nemeckych obcanu z 68% na 76%….podle meho je to uz obycejny, otevreny utok- boj, protoze tohle cislo je zkratka zcela nesmyslne.

         • dixi

          Je to zkrátka pořád to staré známé-rozděl a panuj. Pokaždé v jinými metodami. Postav lidi proti sobě, podporuj výstřednosti a slízneš smetanu.

      • embecko

       A jeste: veskera debata tady o tom problemu trpi na to, ze stale pouzivame jiz historicky vyprchane a tedy nepresne pojmy. Fasismus tu byl, co si Evropa pamatuje a je dilem velkych vlastniku, podporovanych ulici. Narodni socialismus, tedy etnicke kolektivisticke vzepeti (dilo ulice, podporovane velkymi vlastniky) tu take nemame.
       Cizi invazivni kulturnosti se ted pry stavi pravy extremismus: jednak neni pravy, druhak ani extremisticky, pokud dokaze ziskat 25% pri volbach.
       Takze zmatek nad zmatek…
       On totiz neni vubec ani definovan problem: o vlivu cizich kultur se mlci, o vlivu velkych vlastniku (bank a korporaci) se mlci take. O co tu vlastne jde? Neni nahodou vsechno v uplnem poradku? :o)

       • Baron Le Samedi

        http://www.youtube.com/watch?v=vuZ1o4XMdMk tady se podívejte, že v rámci invaze islámu si i zajímavá žena u nás „nabrnkne“ Inda v mešitě, s nímž se pak podivně rozvádí, a nakonec se onrací proti islámu. Původně cit. doc. Konvičkou na jeho blogu.

  • Janika

   Je fascinující, jak jsou tihle vyžehlení panáci, co jim kape med od dršek úst jen je otevřou, v soukromí sprostí. V jednom westernu říkali, že u děvek se tomuto úkazu říká mít styl. Ale že by i u politiků… ?

   • merlin

    Dámy pracující v onom oboru jsou jednak mnohem hezčí a lidštější a jednak to nejsou takové šlumpny jako ti ,,vrcholoví,,politici, já bych to nesrovnávala.:-)

    • Janika

     Máte pravdu, merlin, od začátku mi na tom přirovnání něco skřípalo. Ty dámy za peníze něco skutečně poskytují a srovnávat je s politiky je urážka.

     • merlin

      Ještě je to tak, že my si musíme nechat leccos líbit od politiků a ony od zákazníků, takže myslím,, že jsme spíše na jedné lodi s nimi a ne s politiky. Akorát že jim za to klient platí, kdežto politik se chová jako pasák nebo v lepším případě gigolo, ten si za to nechává ještě platit od nás. Jestli nejsme masochisti.

  • slobo

   09 января 2014 г.
   vremia.ua


   Министр иностранных дел Польши Радослав Сикорский