Hrdinové

Ve Slavjansku bojovali dobrovolníci týdny proti obrovské přesile ukrajinské armády. Bojovali na svém území, za svou zem, ve které jsou pohřbeni jejich předci. V případě své smrti neměli nárok vůbec na nic, jejich rodiny by nedostaly od nikoho nic, naopak jim mohlo hrozit nelítostné stíhání v případě prohry.

Porážka těchto statečných mužů v obklíčeném Slavjansku, který byl bez elektřiny, bez vody, odříznutý od zásobování, byla otázkou času. Naopak protivník své síly denně obnovoval a násobil. Ze Slavjansku se stalo peklo. Proto bylo rozhodnuto se z obklíčení stáhnout.

Ale aby mohli z obklíčení proniknout, bylo nutné zorganizovat útok k odvedení pozornosti protivníka. Ti, kdo takový útok provedli, měli nesrovnatelně menší šanci přežít, než ostatní. Šli vlastně na jistou smrt. Šli dobrovolně zemřít proto, aby jejich kamarádi mohli žít.

Tahle zdánlivě drobná epizoda hrozné ukrajinské války na mě nezapomenutelně zapůsobila. Je velmi těžké si představit sama sebe v takové situaci a je na každém zodpovědět si sám pro sebe otázku, zda by šel dobrovolně na smrt, ne za nějakou ideu, ale proto, aby zachránil životy jiných.

Podle slov Igora Strelkova:

V noci se uskutečnil průlom ze Slavjanska, nacházejícím se v obklíčení ukrajinské armády. Za tím účelem byl zorganizován klamný útok na nepřátelské pozice. Ten byl realizován členy naší obrněné skupiny. Většina z nich bohužel padla.“

Tito muži byli opravdovými hrdiny.

 

Reklamy

15 comments

 1. Astr

  EU a jeji vselijake organisace hlidajici korektnost protestuji a nuti CR lepe zachazet s cikanskym ethnikem, ale ze Ukrajinsti nacinaliste vrazdi Ruskou mensinu o tom zadna rec ani protesty

  • Janika

   Přesně tak, Astře, a pak ať se nikdo nediví, že o EU, soudu v Haagu a všech mezinárodních organizacích mám jen to nejhorší mínění jako o poslušných nástrojích sloužících bez skrupulí i těm nejhorším zločinům. Být dneska hitlerovské koncentráky s plynovými komorami, tak tyhle slavné humanitární organizace by je „neviděly“. Nebo by tam chodili na exkurze a psali zprávy, že všechno, co se tam děje, odpovídá lidským právům.

   • vittta

    Ano,Janiko.
    A tím by navázaly na tradici,kterou už v této činnosti mají…

 2. ;-)))

  Tihle slavni humanisti Hitlera financovali, dodavali pneumatiky contimental, ibm scitaci stroje pro koncetraky, standard oil palivo, skoro az do konce valky… proc by meli neco videt? Jedine co je trapilo , ze hitler prestal postupovat dal do ruska. Teprve kdyz ho zacali hnat zpet, najednou se probudili, aby neztratili vliv na evropu.

  Dnes maji misto hitlera noveho hrace, isil, ktereho taktez stvorili a financuji. Eu se bude divit, az isil potahne na eu a nasich 20t a slovenskych 13tisic zoldaku bude zdrhat.

  Je mi na bliti kdyz vidim nase politiky a media kvicet o 4 hrdinech, elite armady v hodnosti desatnik

  Z Klause a Macka uz udelali komunisty, jde to rychle.

  http://leva-net.webnode.cz/products/zapisky-z-donbasu/

 3. Grenzer

  Tohle je do nebe volající krutost: Po dobytí Slavjansku ukrajinskou „armádou“, před očima shromážděných obyvatel (a jeho matky) fašističtí banderovci ukřižovali tříletého chlapečka (dva banderovci jej drželi a třetí jej přibíjel na dřevo). Jeho matku po té vší hrůze přívázali za tank a doslova usmýkaly na náměstí. Jen tak – pro výstrahu ostatním.
  Čím se provinili? Otec chlapečka byl příslušník Milice, tzn.policista.
  Tito váleční zločinci a vládnoucí chunta v Kyjevě se ovšem těší plné důvěře EU, USA a NATO, včetně vlády České republiky…
  VIDEO (v ruštině).

 4. ;-)))

  Tady

  Re: Konflikt na Ukrajině
  Příspěvekod cover72 » 13/7/2014, 22:20
  …nu a takhle se zařizuje, aby byli místní civilisté proti ukrajinské armádě: nejsledovanější ruská TV o ní prohlásí, že v obsazených městech křižuje malé děti a vyhlazuje všechny muže:

  http://echo24.cz/a/wXkTQ/ukrajinsti-vojaci-ukrizovali-trileteho-chlapce-vysilala-ruska-tv
  http://en.wikipedia.org/wiki/Perviy_kanal
  Je to podobný „omyl“, jako když jiná ruská TV informovala, že prezidentské volby „vyhrál 70% Pravý Sektor“.
  90 stránek čistého textu a nikdy předtím v češtině nezveřejněné informace: monografie A-10 je po 4 letech práce téměř hotová.
  Super Hornet | AH-64D | Strategie USAF | štkpt.Morávek

  http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6151&start=700#p172440

  Bot zdes emerikofil štkpt.Morávek vysvetluje ze to neni zadna pravda, ze to by preci demokrat nikdy, ale opravdu nikdy nikde neudelal, ani ve vietnamu… Skoda ze nedodal ze to je jako kdyz brecela v kongresu emeriky usa dcera kuwšaitskeho diplomata proskolena PR agenturou jak saddamovi vojaci kradli inkubatory.

  • Janika

   Moc tomu nerozumím, on má pan cover nějaké informace, že si je tak jist? Osobně nevím, nebyla jsem u toho, takže připouštím obě možnosti.

   A jedno vím jistě – válka dělá z lidí zrůdy. Tuhle válku proti vlastním lidem vede Ukrajina, ukrajinská vláda. To nezakecají ani různí coverové…

 5. ;-)))

  V půlmilionovém Luhansku se sešel padesátičlenný Nejvyšší sovět takzvaného Svazu lidových republik, který vznikl sloučením samozvaných „lidových republik“ z Doněcké a Luhanské oblasti. Šéf sovětu Oleh Carjov shromážděným řekl, že během tohoto týdne se rozhodne o tom, zda budou povstalci pouze bránit nynější pozice nebo podniknou protiofenzívu.

  Ukrajinský armádní sbor o síle čtyř tisíc mužů je podle něj na východě země v obklíčení a kyjevské armádní velení je v panice. „Pokud tento sbor odzbrojíme, dojde k zásadnímu zlomu. Události postupují žádoucím směrem,“ konstatoval Carjov.

 6. ;-)))

  Ukrajinský prezident Petro Porošenko se telefonicky spojil s polským premiérem Donaldem Tuskem, informovala tisková služba ukrajinského prezidenta.
  V průběhu rozhovoru věnovali Tusk a Porošenko velkou pozornost otázce vytvoření polsko-litevsko-ukrajinské vojenské brigády, mimo jiné se dohodli o podepsání příslušné dohody v nejbližší době.

  http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_15/Porosenko-projednal-s-Tuskem-vytvoreni-mezinarodni-vojenske-brigady-3979/

  Klasika, psonci kterych se to netyka se zase serou do vseho, aby se zavdecili a zalezli hloubeji do americke riti.
  Scenar svetova valka, postupne to hrotime a pridavaji se dalsi je v behu…