Tři sudičky s Putinem

Napsal Baron Le Samedy

Svět čeká zatěžkávací víkend. Vladimír Putin, vládce vší Rusi, brázdí ve svém speciálu il-96 (kromě typu nese označení i punkt upravlenija) karibské nebe, veza Kubáncům smlouvy na energetickou spolupráci v kubánských pobřežních vodách Mexického zálivu.

Kubánci, embargováni svým severním sousedem, podloudně odebírajícím snad jen doutníky pro hry prezidentů a stážistek už rovné půlstoletí, neměli technologie, jak se k ropě v teplých vodách Zálivu dostat. Rusové technologie mají, a aby podpořili angažmá svých ropných společností, poslali za tandemem Raul a Fidel, vystupujících po řečnických kabaretech ostrova už také téměř tři čtvrti století, prezidenta Putina, vezoucího čerstvý Akt Rady federace RF s textem: Dluhy SSSR a Kuby ve výši 35 miliard USD odpuštěny. Není pochyby o tom, že Rusové kubánské angažmá, jako vždy zvládnou.

Z náruče barbudos, věčných vousáčů na Kubě, se Putin právě zítra, v sobotu, ocitne v náručí Cristiny Fernandez de Kirchner, kdysi nejhezčí prezidentky světa, v Casa Rosada v Buenos Aires. Tématem, jak jinak, bude dostavba energobloků jaderných elektráren v Argentině, vzájemný obchod (Rusové umí energetiku, Argentinci hovězí maso) i žádost Cristiny, aby se Argentina mohla stát členskou zemí BRIC. K Bricu patří už i Jižní Afrika, a i když v neděli, kdy snad ve Fortaleze a Brasílii jednání (vrcholné) BRIC o vstupu Argentiny ještě nerozhodnou, není to zatím na pořadu dne, Cristina bude dozajista chtít, aby ona, Evita číslo dvě svého národa, vstoupila do srdce Putinova. Příjemný parfém, příjemné prostředí téte a téte i sukně deset centimetrů nad kolena by paní Cristině jistě byla nápomocna.

Nicméně, v sobotu, či časně ráno v neděli by měl Putin pokračovat do Ria, kde ho přivítá Dilma Roussef, aka Ruseva, brazilská prezidentka. V neděli se bude pořádat předávání FIFA  Cupu další pořadatelské zemi, Rusku v roce 20l8, a to přímo na stadionu Maracaná. Tam také Putin, Rouseff, Kirchnerová a Merkelová z Německa shlédnou finále Argentina-Německo.

Co jsem neuvedl je to, že za Putinem (nebo na fotbal) přiletí osm jihoamerických prezidentů. Guyanský,  surinamský, paraguajský, bolivijský, venezuelský, ecuadorský, uruguayský, a možná i chilský a jistě jsem na některého zapomněl. Putin a fotbal, to už jsou velké atrakce, zvláště když na summit BRIC a fotbal přijede i indický prezident, čínský, a jihoafrický. Sejde se, téměř, půl světa.  Ne-li tři čtvrtě.

Tři sudičky s Putinem budou hledět vlevo-vpravo, vpravo-vlevo, tak, jak se míč bude pohybovat po zeleném trávníku jihoamerickém. A bůh bude s  městem Rio, a Putinovo fandění Argentině, doplněné modlitbami Svatého Otce Františka, snad přinese Argentincům slávu. Papež Argentinec, a Argentina ve finále, to se vidí poprvé v dějinách. A to se Svatý stolec modlí za fotbalový výsledek už od 7. ledna l52l…. Fiat voluntas Dei. Budiž vůle Tvá, pane. A štěstí těch nejlepších, a potřebnějších, Argentinců.

 

https://www.youtube.com/watch?v=AbVfoV1rsT0#!

Díky Kolumbijců Němcům za porážku úplatných Brazilců. Kolorit iberoamerického dneška.

 

Reklamy

15 comments

 1. Janika

  Tak to jsem zvědavá, jestli bude nějaký obrázek Putina s dámami. On vůbec hodně cestuje, a úspěšně, dalo by se říct, že přímo exceluje, ale nějak mi to ve zprávách vždycky unikne. I proto děkuji za vtipný článek, Barone.

  • brtnikvbrlohu

   A vůbec nejzajímavější je kdo tam bude chybět – a co se při fotbale jaksi probere – asi jako v hospodě u piva a hlavně následně upeče.

   • Laco G. mlynář

    Jedno je jisté, chybět tam bude Obama i McCain.

 2. pacifista

  Je to fajn, když se člověk může něco dozvědět a přitom se pěkně zasmát.

 3. Laco G. mlynář

  Na finálovém zápase o MS v hokeji byla zajímavá reakce publika, když na TV velkoobrazovce režisér střihnul záběr na Putina. Následovala oslavná bouře nadšení. Což mlčením přecházeli komentátoři české veřejnoprávní lžitelevize.

  Pokud na stadionu s MS v kopané Putin přežije možný pokus o atentát, protože MacDonaldy fest žere, jsem tentokrát zvědav opět na podobné reakce publika, ty se totiž nedají zfalšovat za prachy, jako průzkumy veřejného mínění.
  Tipnu si, na stadionu sice nebudou téměř žádní Rusové, bude tam hodně Němců, ale nadšený aplaus bude silnější než v Bělorusku.

  • vittta

   Kéž by.
   Kéž by byl tak hlasitý,že by to komentátoři prostě přehlédnout nemohli…

   • Laco G. mlynář

    Ale oni jsou už připraveni, řeknou, že to byl aplaus nesouhlasu.

 4. Astr

  Jak vas ctu jste v pohode :-)
  Kdyz se komentuje Putin na navsteve az v Brazilii je to vlastne o Evropske letni pohode:-)
  Samozrejme s vyjimkou Ukrajiny ale to uz neni Evropa I kdyz podle mapy ano ale podle vrazdeni to vypada na cosi co v Evrope neradi. zato ve Washingtonu a prilehlych oblastech jiste sbormistri radostne krepci ze to zas maj s ovladnutim Evropy a boji proti Putinovi lehci:-(
  Ovsem I CR jak ctu resi problem typu
  jeden za 20 druhy za 18 bez 2 :-(
  ======================================

  Probohaživého, jen ne Füleho
  Lubomir Man • 13. červnaec 2014 • 39 přečtení

  ANO nechce za komisaře EU nominanta ČSSD Mertlíka. A tak se prý jako o tzv. kompromisním nominantu a východisku z nedohody hovoří o panu Štěpánu Fülem. Onom pánovi, kterého jsme si v době kyjevského Majdanu skutečně užili a viděli jsme ho zcela jasně. Je to elegán neelegantního ducha a držitel hladké řeči nejhrubšího obsahu: Postaví­-li se policie legálně zvolené vlády a legálně zvoleného prezidenta proti davu vzbouřenců, podplacených Washingtonrm, pak by bylo nejtěžším zločinem proti lidskosti, proti EU a vůbec proti civilizovanému světu, kdyby tato policie proti vzbouřenému davu zakročila. A on Füle, reprezentant EU, stojí v tomto historickém okamžiku zeširoka rozkročen na neméně historické dlažbě Majdanu, aby tuto novou pravdu, vypracovanou v síních washingtonských neokonzervativců, zvěstoval nejen všem občanům Ukrajiny, ale prakticky celému světu jako jakýsi nový společenský zákon a morální kodex platný minimálně pro 21. století.

  ALE POZOR: Pokud by se lid vzbouřil proti vládě nikoliv řádně zvolené, ale jen podvodně jmenované a Washingtonem inspirované, pak je povinností policie a armády vystoupit proti tomuto lidu a střílet do něj z děl, kulometů, letadel a bojových vrtulníků tak dlouho, dokud se lid i jeho revolta nezalkne vlastní krví. Tak praví Washington, tak praví i současná EU a nadšeně a bez výhrad tak hlásá i skvěle vyštafírovaný a hladkou řečí obdařený Štěpán Füle. A mně se zdá, že kdyby pravý opak hlásal ­ a třeba i ve špinavém svrchníčku i co nejkoktavěji ­ kdosi úplně jiný, vyšel bych na ulici s rozhalenou košilí a rozjařen bych děkoval za něj i za jeho slova nebesům.
  =========================
  Diskuze k článku
  Béda • 13. Červenec 2014
  Jeden za 18 druhý bez dvou za dvacet. O Fülem žádná. Článek jej hodnotí objektivně. Je to prodloužená ruka NWO. O moc lepší není ani Mertlík. Ten patří ke světovému lichvářskému bratrství.

  Po takovych problemech I I Putin v Brasilii jasnejsi :-)
  Hezkou nedeli :-)
  PS
  Komu kdo fandite ve finale Argentina- Deutschland ?

  Proc se ptam ? Kdo komu fani muze byt brzy velmi dulezite :-)))
  Pan Nigel Farage ktery nedavno vyhral volby v Anglii rika ze rizeni Evropy mu pripad jako novy komunismus v Evrope!
  Z jeho reci vyplyva ze o demokracii se v nynejsim rizeni EU mluvit neda :-(

  • Astr

   Uz jsem tu nekolik dni nebyl a ziram jako devil
   ze nez mohu byt hanen ci chvalen, napred musim byt schvalen :-)
   13.7.2014 – 13.34
   Astr
   Komentář čeká na schválení.

   Ale je to spravne, nepritel nevaha a kdyz si dovolil v den 9/11 svetove obchodni centrum zdemolovat
   klidne by si dovolil I u Janiky blog zdemolovat ! :-(

  • slobo

   Alemania gana el Mundial

   el gol de Mario Götze (FOTOS)
   ______________________________________________________________

   ______________________________________________________________

   El presidente de Rusia, Vladimir Putin, y la primer ministro de Alemania, Angela Merkel,
   junto al timonel de la FIFA, Joseph Blatter.

   ~~ ͡๏̯͡๏

   ( hollyzood.com )

 5. ;-)))

  Komik Kolomojskij pohrozil, že podá na Rusko stížnost u Haagského tribunálu
  http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_13/Kolomojskij-pohrozil-ze-poda-na-Rusko-stiznost-u-Haagskeho-tribunalu-5468/

  V Oděse vyhodili do povětří dvě odbočky Privatbanky
  http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_13/V-Odese-vyhodili-do-povetri-dve-odbocky-Privatbanky-2021/

  Stripky do mozaiky
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1114-mocenske-hry-rothschildu-a-rockefelleru-rozhodujici-faktor-ukrajinske-krize-a-tlaku-na-rusko-sledujeme-rozpad-starych-struktur-nwo-a-vytvareni-novych.htm

  Za pozornost stoji komentare
  http://olser.blog.idnes.cz/c/416636/Putin-je-zlosyn-zodpovedny-za-mir-stesti-a-pohodu-obyvatel-Krymu.html
  https://dotsub.com/view/a42e6dcd-3e7f-45fb-8a35-427f07dacd00

  Porošenko: Za každého vojáka (naseho teroristu) usmrtím stovky separatistů (civilistu)
  http://www.youtube.com/watch?v=1lVavDFnn-o&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D1lVavDFnn-o&has_verified=1  http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/1300-kapesni-slovnik-cesko-zurnalisticky-pro-lepsi-orientaci-v-mainstreamove-zumpe

 6. Astr

  Vypraveni o Janukovicovi a Ukrajine za jeho casu, kdy byla „spravedlive“ odsouzena Tymosenkova za obohaceni, zatim co Janukovic si nechal postavit bydleni za 80 million dollaru.
  Ty penize jak Tymosenkove, tak janukovice jakoz I noveho soucasneho presidenta maji jedno spolecne, vzdy to platil a bude I nadale platit Ukrajinsky LID !

  http://euro.e15.cz/archiv/prezidentova-rodina-zaklad-statu-1059538