Malajský stín pod lampou?

Napsal Baron Le Samedi

Není pochyb o tom, že spektakulární pád malajského dopravního letounu Boeing 777 právě při návratu V.Putina z veleúspěšné jihoamerické cesty, vzal Putinovi šou. Atentát v moskevském metru s řadou mrtvých dva dny předtím osladil Putinovi jeho brazilský pobyt, a pád lineru na trase Amsterdam- Kuala Lumpur, který vyplní další týdny, vzpomínky na summit Bric negují. Přitom jsou to právě Rusové, kteří by pádem letounu Malaysia Airlines neměli co získat.

Povězme si pár myšlenek.

První z nich je, že Malajci rozhněvali bohy, a pád MH 17 doplňuje předchozí zmizení lineru MH 340. Možné (tvrdí to znalkyně bohů i Malajců), leč málo průkazné.

Druhou myšlenkou, hodnou úvahy je, že prý to nastražili Rusové. Nesmyslné. Rusové mají s Malajci exkluzivní vztahy, na Krymu, v Jevpatorii (když chceme být co nejblíže ohnisku sporu) studují stovky Malajců medicínu, a přirozeně, Malajce ani nenapadne vzdělání z lékařské fakulty v tomto malém krymském městě-zpochybňovat. Malajsije tím více miluje Rusy, čím více nenávidí Indonésii. A Barak Hussein Obama-Soetoro měl přeci pár let svého života indonézského otčíma, co více, důstojníka indonézské armády, patřící k pravicovým jestřábům armády. Kdo zná čistící operace Indonésanů nejen na Borneu, tuší, že Indonésané jsou zvyklí, přeženeme-li to, koupat se v malajské krvi. Dějiny obou zemí jsou dějinami  navzájem prolité krve. Bohužel.

Padá-li tato stopa, zbývá jen stopa opolčenců, povstalců bojujících za Novorossii . Ti mají ale pouze ruční zbraně, a pokud víme, vzdušný prostor nad východem Ukrajiny dne 8. července 2014 Kyjev uzavřel, a to pro všechna letadla, letící v letové výšce pod 7.600 metrů. Proč by tedy kterýkoli opolčenec měl celé dny bdít s protiletadlovou zbraní, a čekat na civilní dopravní letoun, letící nad touto hladinou o dobré tři tisíce metrů výše?

Naopak, profit z konfliktu s Ruskem mají Západem dosazené loutky v Kyjevě, které systémy protiletadlové obrany (a útoku) mají, ovládají je, a jsou i přes svou krysí poslušnost Cainům v koncích, protože pomoc MMF nedostanou. MMF nesmí půjčovat zemím, v nichž je občanská válka. Tím je to vyřízeno.  Bakšiš od Obamy lze získat jen za výrazně protiruskou akci. A tou pád či sestřelení MH 17 jistě je.

V závěru je však ještě jedna možnost: letadlo nechali zlikvidovat sami Malajci. Malajci ztratili už jeden Boeing 777, hrozí to, že pojišťovny jim za něj nic nevyplatí, neboť ani pasažéři v něm nebyli zatím soudy prohlášeni za mrtvé. Ovšem, pozůstalí na odškodnění za živitele  tlačí. Je běžné, podle Holmese, Poirota i jiných, vraždit pro peníze, a kdo jiný mohl vraždu lépe zosnovat než ten, kdo měl přístup na palubu svého letadla vždy, totiž Malajec? A pojistné se posype, protože malajská stopa se zatím nikomu nehodí.

Jak to bylo se možná dozvíme. Není zřejmě na světě družicemi a drony i odposlechy více zpracovávaná oblast, než východní Ukrajina. Věřím, že Západ ví, co dnes Strelkov snídal, i to, jaké prkénko má na záchodě. Nicméně, a to považuji za zlomové, ať už atentát na letoun má být záminkou k válce či nikoli, sám akt, že Úřad pro civilní letectví, a jednotlivé aerolinie připouštějí lety přes válečnou zónu, kde smrt vyčuhuje za každým rohem či okénkem letadla, znesmyslňuje všechny security controls na všech letištích světa. Čemu se dopravci svlékáním a šikanou brání, když pak celý letoun odešlou, děj se vůle Boží, do zóny smrti.. tedy, do pekla? Které si přirozeně každý umírající-prožije.

Reklamy

126 comments

 1. Janika

  Dobré postřehy, Barone, díky.
  Komu to prospělo – jednoznačně jen ukrajinské vládě.
  Okolnosti jsou podivné, náhlá změna letové dráhy – předchozí lety byly údajně jižněji. Nějaké letadlo letící v posledních okamžicích vedle, vyskakující parašutisté…
  Někdo řekl v televizi, že USA i Rusko mají takovou techniku, že už teď vědí, odkud kdo letadlo sestřelil. Pokud to je opravdu provokace ukrajinské vlády, které teče do bot, tak potěš pánbůh všechny, co se s takovými zrůdami zapletli.

  http://allainjules.com/2014/07/17/pas-beau-kiev-abat-lavion-du-vol-mh17-de-la-malaysian-airlines-et-accuse/ Alain Jules o tom píše jako o jasné provokaci Kyjeva. Píše, že tentokrát se ale Kyjev přepočítal, protože zabití nejsou obyvatelé Donbasu, ale Francouzi, Holanďané, Malajci a dokonce Američané.

  • jednooký

   Padli na oltár… koho vlasne?
   detaily?
   – podľa neoverenej správy z 13.7. 2014 Kolomojskij sľúbil Porošenkovi „veľké prekvapenie“, info horoví o niečom s lietadlami…
   – v stredu 16.7.2014 bola do oblasti Donecka presunutá ukrajinská jednotka PVO vyzbrojená systémom Buk
   – Rozdiely oproti trasám v predošlých dňoch nie sú podľa flightradar nejak výrazné, ale postupné posúvanie trasy na sever je pozorovateľné. Určenie trás letov je záležitosť dispečerov strediska riadenia letovej prevádzky príslušného štátu alebo oblasti riadenia letov – teda jednozneačne ukrajincov
   – Trasa letu MH17 bola značne upravená už nad Poľskom.
   – nad východnou ukrajinou je oblasť obmedzenej letovej prevádzky zo strany Ukrajiny (je vydaný platný NOTAM) – a „bezletová zóna“ vyhlásená opolčencami
   – let MH17 sa v poľskej/Varšavskej zone riadenia letov stretol/minul na blízkom rovnobežnom kurze a v rovnakom výškovom „ešeleone“ (asi v rovnakej letovej hladine) s ruským „bort nomer odin“ – lietadlom vezúcim Putina
   – opolčenci obsadili asi pred dvomi-tromi týždňami jednu ukrajinskú jednotku PVO na východe ukrajiny, získali vozidlá jednej palebnej batérie systému Buk (ale boli aj nejaké solídne výbuchy v skladoch jednotky)
   – Kurginjan tvrdí, že odvtedy opolčenci sprevádzkovali nejaké odpalováky – ukrajinci síce obsadenie jednotky potvrdili, ale s tým, že prostriedky batérie boli pred obsadením „neopraviteľne poškodené“ obsluhou
   (BUK má palebné vozidlá obmedzene autonómne – palebné vozidlo má vlastný radar a je schopné samostane vyhľadávať ciele a navádzať na ne rakety, ale len v sektore – na kruhové pokrytie potrebuje otočný radar a veliace stredisko, teda ďalšie vozidlá)
   – opolčenci v kritickom čase strieľali na ukrajinské lietadlá, ale nie je jasné, čím
   – opolčenci niečo trafili – údajne An-26, ale…. zatiaľ nikto neukázal trosky An-26
   – podľa španielskeho dispečera v Kijeve boli v blízkosti MH17 dve ukrajinské stíhačky Su-27
   (niekde píšu Su-25, lenže Su-25 je bitevník/šturmovik a nastúpa tak do 7000 metrov, navyše má len rakety R-60, síce obratné, ale neschopné strieľať na ciele vo veľkom prevýšení – a tri kilometre výšky je hodne, zvlášť ak má raketa diaľkový dosah len 7-10km).

  • Tribun

   Je přeci úplně jedno, kdo to udělal, protože pro nás to musí být Rusko. My chceme, aby to bylo Rusko, protože takto chceme Rusko vidět, abychom racionalizovali svoji iracionální (protože implantovanou) nenávist k Rusku. Jsem z toho všeho čím dál tím zoufalejší.

 2. Astr

  Posledni 2 pripady ukazuji ze letani bude stale vice nebezpecnym dobrodruzstvim :-(

  Od prvopocatku bylo a je zrejme ze kontrola a zajisteni bezpecneho letu ma 2 zcela odlisne prvky. jednim je ono co nejdukladnejsi prohlizeni cestujicich, tedy ta cast ktera se da neustale zprisnovat a mohla by skoncit az svlekanim do naha a rentgenovanim vsech lidskych telesnych dutin.
  Tu druho zcela jinou a mnohem hure kontrolovanou velicinou je ona „outside“ cast, na kteryzto problem ukazalo nedavne zmizeni Malajskeho letadla a nyni havarie nad Ukrajinou., ona bezpecnostni cast venkovni ktera nemuze byt a nikdy nebude tak snadno kontrolovatelna jako jen kontrola cestujicich.
  Letecka doprava nyni stoji pred bezpecnostnim problemem ktery ma jedinou moznost. Bude to patrne cesta vytycovani bezpecnostnich koridoru kde letani bude jeste presneji monitorovano a pokud I na takove trase dojde k sestreleni pak jiste dojde I na hlidani a kontrolu prostoru. S vysledkem obrovskych cenovych nakladu a zdrazeni letu !
  Od prvopocatku bylo jasne ze stale prisnejsi prohlidky jsou jen castecnym resenim kdyz se neda zabranit terroristum aby si opatrili dnes mnohem snadneji ne kdysi dostupnou raketu a sestrelili startujici ci pristavajici letoun na vzdalenost jen nekolika km. Je vlasne s podivem a jakoby zazrak ze se tak dosud nestalo. Pri dnesni urovni modernich zbrani na to zadna slozita raketa zeme vzduch neni potreba.
  Je to velky problem o kterem se v massmediich nemluvi, ale odbornici na bezpecnost si toho jsou vedomi.
  Straseni terrorismem fenomen drive v nynejsim rozmeru neznamy, straseni nepritelem jiz dost velke se nyni posune jeste o stupen dal.

 3. Laco G. mlynář

  Barone, píšete: dne 8. července 2014 Kyjev uzavřel, a to pro všechna letadla, letící v letové výšce NAD 7.600 metrů.
  Ono to bylo uzavřeno DO výšky 7.600 metrů.
  Soudím, že Rusko dobře ví kdo střílel, pokud střílel. Pád se udál někdy o 15,30 hodin za dobré viditelnosti, nepochybně jak píšete, všechny satelity všech stran jsou sem namířeny a on-line sledují zdejší dění, včetně systémů AWACS.
  Hypoteticky musíme přijmout ještě jiné verze, totiž atentát na palubě letadla.

  • BARON LE SAMEDI

   Problém s uzavřením jen do určité letové výšky spočívá v tom, že v případě dekomprese kabin letounu stroj nesmí klesnout, neboť reálně musí počítat se sestřelením. Netuším, který pilot letounu by na to mohl přistoupit. Carlos, tak se jmenuje ten španělský dispečer Eurocontrolu v Kijevě natwitroval, že doprovod ukr stíhaček byl možná proto, že se Malajcům porouchal odpovídač/identifikátor. U Malajců je záhadou, proč 41 obětí je nejasných z hlediska nationality a passportu. Pamatujete, jak MH 370 měla dva froged passporty prý v rukou Íránců? Plži zase mlží. Tedy ne plži, ale Malajci. Nechápu, jakou hru to malajští undergovenment officials opět hrají.

  • Janika

   Mohl, ale proti tomu svědčí například to záhadné odklonění letadla z obvyklé trasy nad ta bojová území. Možná spíš léčka, do které se povstalci chytili, když už něco takového, že se spletli.

  • merlin

   jak to myslíte omyl? kdyby tam byly vaše děti, tak by je sestřelil kdožeto omylem? Omyl je co? Omylem sestřelili dopravní letadlo místo Putina nebo si omylem střílel někdo nazdařbůh ze země nebo někdo to někdo omylem přehnal, aby zatáhnul eu ještě úžeji do konfliktu, co je pro vás omyl?

   • Sio

    Nejdříve si všimněte, že říkám MOŽNÁ, protože jako většina lidí nevím, co se přesně stalo.
    Jak to myslím? Jednoduše. Někdo sestřelil něco, co vlastně ani sestřelit nechtěl, protože to považoval za něco jiného. Pochopitelně je tu mnoho konsekvencí, které k té události přispěly. Třeba jak víme, bezletová zóna byla jen do určité výšky, letadlo MOŽNÁ někdo odklonil a také MOŽNÁ nebylo sestřeleno ze země, a také MOŽNÁ bylo sestřeleno (MOŽNÁ omylem) příslušníky vojsk junty.
    Kdyby tam byly moje děti, asi bych zcela ztratil schopnost to objektivně posoudit, protože bych měl pořádný vztek. Ale asi těžko se podaří vypátrat nezpochybnitelného viníka.

    • merlin

     omylem nesestřelíte letadlo v deseti tisíci metrech nějakým systémem jen tak. Možná podléháte představě, že někdo si hraje s raketovým komplexem na zemi a náhodně mačká knoflíky a rakety lítají na všechny strany. To by u mě bylo omylem.

     • koloděj

      šmarjá psal OMYLEM SESTŘELIT, ne VYSTŘELIT. Když někdo bude mačkat knoflíčky, možná omylem vystřelí raketu. Když někdo na zrnité obrazovce vyhledává cíl, a ty zrnka se mu popletou, nebo díky špatnému adjustování souřadnicových systémů mezi přehledovým radarem a odpalovacím stanovištěm přijdou na odpalovák koordináty posunuté, a obsluha CHCE sestřelit cvičný cíl, a namísto toho dostane koordináty na civilní letadlo, a to sestřelí, tak to je sestřelení omylem.

      Nesnažte se nás přesvědčit, že ten rozdíl nechápete. Jinak si vás Merlin vážím.

      K.

 4. Grenzer

  „Sestřelili jste nám letadlo, tak tady máte přes držku“.
  Nebo-li:
  Eurokomisař v Bruseli vydá prohlášení „Mým národům“.
  V Německu a Rakousku davy skandují „Russen muss sterben“.
  V Evropské unii je vyhlášena mobilizace.
  Vojáci mašírují na pozice s radostným voláním „do švestek jsme doma, Rusy umlátíme čepicemi“.
  3.světová bude trvat tři roky (2.světová trvala šest let, nyní je lidstvo o polovinu chytřejší, tak bude válka o půlku kratší).

  O tom všem jsem ještě před sestřelením letadla Boeing nad UA hovořil s panem okresním hejtmanem
  Válka bude,víc vám neřeknu.

  SLÁVA VLASTI, EUROKOMISAŘI, EVROPSKÁ UNIE NIKDY NEPOMINE“.

 5. BARON LE SAMEDI

  Také to vidím na Mým národům. Ostatně, 28.7.14 je stoleté výročí….(forged passport- oprava, erratum, u minulého vstupu)

 6. BARON LE SAMEDI

  pro zájemce: http://www.malgusto.com/video/73671/video-avion-boeing-777-derribado-ucrania-cayendo.html tady nějaké letadlo padá vcelku s hořícím levým motorem. Připomíná to pád JATu, kde přežila Vesna Vulovičová v 70. letech u nás, a přesto se tvrdilo, že JAT prý sestřelila česká nebo východoněmecká PVO. Vesna přežila, a potvrdila, že výbuch byl na palubě, tedy nakones to bylo připsáno ustašovcům, kteří ve Stockholmu dali do kabiny pro cestující pekelný stroj. Jinak na margo Malajců: od 28. června mají ramadán, tzn. jsem přesvědčen, že kašlou na upozornění jiná, než muezzínova, že ramadán je nocí přerušen, a mohou dlabat do němoty. Kdo si myslí, že když napíše, že letová hladina do 32.000 stop je nebezpečná, ale 33.000 už je bezpečných, je ovšem také blázen. Exploze v deseti kilometrech, i obyčejného granátu vně draku letounu, by pro něj byla nebezpečná. Stačí, když schůdky najedou rychlostí 5 km do boku letounu na letišti. Skoro se pak mění čtvrtina pláště B737 (Ruzyně, viděno l995, tuším)

 7. Janika

  Strelkov se vyjádřil, že prý podle očitého svědka část lidí v letadle byla mrtvá už před pádem letadla, mrtví nekrváceli a šířil se už půl hodiny po pádu mrtvolný zápach: http://el-murid.livejournal.com/1930763.html
  Tak k tomu poznamenávám, že pokud to není pravda, tak je Strelkov blázen.

  • BARON LE SAMEDI

   to by svědčilo pro to, že se něco stalo na palubě stroje, což by, z hlediska mezinárodního vzdušného práva byla malajská věc. Vzpomněl jsem si, jak nás ve Svazarmu při tzv. předvojenské přípravě branců (tedy ještě před odvodem) lanařili furťáci k přestupu na Vysokou vojenskou technickou školu do Liptovského Mikuláše. Pamatuji si, jak mi jeden říkal, že dokáží identifikovat letadla, přistávající a startující z pařížského letiště Orly. Takže, pracoviště operátora KUBu, BUKu a všech těchto potvor vypadá takto: http://www.youtube.com/watch?v=b3liGvDUFX4 Určitě by každej chytrej redaktorskej v ČT věděl, jak takovou raketu odpálit, a trefit se, když cíl urazí půl kilometru za dvě sekundy….

  • Janika

   No vida, mají v tom praxi. A vyzkoušeno, že to projde. Některé národy mají zřejmě větší míru schopnosti chovat se jako divá zvěř.

 8. vittta

  Jak jsem si všiml,pak propaganda najela na směr,kdy se lidem podsouvá,že separatisté jsou Rusko.
  Tedy-něco se svede na separatisty-a u toho se jen tak aby řeč nestála mluví o Rusku.
  Zničení letadla ale podle mě těžko povede k válce,natož světové.
  A špinit tímto způsobem Rusko není moc sofistikované.
  Samozřejmě,že se na Rusko ukáže-jenže neblahá událost má tolik pověstných „ALE“,že ruské vině uvěří jen ti,kteří Rusko nenávidí už dávno-nové ovečky do rodiny rusofobů to těžko přinese.

  Nepravděpodobnější mi připadá možnost,že lidé,kteří „pracují“ na vývoji v oblasti,tedy americké tajné služby ve spolupráci s nějakými protiruskými fanatiky z Ukrajiny,Polska..třeba i ČR a kdoviodkud,jsou obyčejní blbci,kteří nemají absolutně ponětí,co vlastně způsobí.
  Hovoří proto (pro tuto variantu) poněkud podivně se vyvíjející situce na Ukrajině-vždyť akce „ukrajinské armády“ jsou naprosto amatérské a působí navíc tak hloupě,že se nedají ani propagandisticky využít.
  Vraždění civilistů těžko někomu přinese mezinárodní podporu občanstva.

  Takže tihle troubové vymysleli akci s letadlem,aby ukázali,že jsou užiteční a nyní nikdo neví,co s tím.

  Reakce „světa“ jsou více než opatrné-ať už prohlášení různých protiruských aktivistů jsou jakkoliv ohnivá.

  • Janika

   Ano, reakce jsou opatrné, i když Obama už ví, odkud bylo vystřeleno. To mi připadá, že jako je jasné, že to provedl Kyjev, jako rádobychytrou pitomost, jenže i když by je za to Obama nejradši praštil, tak to udělat nemůže, protože by přiznal, že se spojil se zločinnými idioty. Takže nad tím přimhouří oko, pomůže to krýt a nakonec o to víc mu budou z vděčnosti zobat z ruky. No a Rusko tu hru bude hrát taky výměnou za zase něco jiného. Třeba že se to nedotáhne do konce a zahraje do ztracena. Protože by to na ně mohli hodit i nespravedlivě.
   Nebo to bude úplně jinak, tohle je jen takový dojem z dnešního dne.

   Taky to může být vnitřní boj v Kyjevě. Timošenková se prý až příliš ostentativně vyvaluje někde u moře obklopena statnými důstojníky, jakože ona s tím nic nemá společného. A Porošenkovi to možná zlomí vaz, což je jejím cílem.

   • vittta

    No vidíš,ta čarodějka mě ani nenapadla.
    Od ní by to sedělo.
    Je blbá,prachatá,bezcitná,radikální a známosti podobných blbců má také.

    Připomíná mi to trošku válečnou kampaň,kterou zahájil svého času prozápadní poskok Sakašvilli.
    Začal být papežštější jak Papež a nakonec za ním musela ta americká slepice osobně,aby toho neposral ještě víc.
    Rusko pak předvedlo vojenskou akci,o které americká armáda už roky sní.
    Rychlou,vítěznou,bez zbytečných obětí,bez destabilizace regionu.

    Ten pád letadla je pořádný vřed na ksichtech především západních géniů.
    To se tady rozebírá.
    I průměrný idiot pochopí,že nad místy,kde se válčí a válčící strany mají k dispozici zbraně s patřičným dosahem,nemá civilní letadlo co dělat ani omylem…..

   • kchodl

    K tomu, že Obama asi ví, kdo to udělal – a pokud to má na triku kyjevská vláda, že jim kryje záda, protože nemůže přiznat, s jakou verbeží se spojil, plus je tím pádem může zcela ovládat.

    Tedy zrovna takto se vyvíjela předchozí ukrajinská střelba na dopravní letadlo z roku 2001. Tehdy během námořního cvičení ukrajinského námořnictva odpálená raketa S-200 netrefila cvičný cíl, ale našla si větší cíl na hranici účinného dostřelu – prolétávající dopravní Tu-154M, který vezl asi 80 lidí, hlavně ruských emigrantů do Izraele, kteří letěli na návštěvu staré vlasti. Ukrajinci to dokonale utajili. Jediný, kdo to všechno věděl od začátku, byli Američané, kteří ze svých základen v Turecku a z lodi v Černém moři monitorovali provoz a námořní cvičení. Zachytili celé dění radary a pasivním poslechem zaznamenali i telemetrii rakety. Tedy věděli velmi přesně a do detailu, co se vlastně stalo. Drželi rovněž hubu, použili to k vydírání ukrajinské vlády a nátlaku na získání vlivu. Nějaká dobrá duše z americké strany sice hned na začátku anonymně ukazovala prstem na viníka, jakýsi whistleblower, ale nikdo tomu nevěnoval pozornost.

    Rusko bylo zrovna ve srabu po jelcinádě a všechny svoje odposlechové stanice a přeshraniční radary a průzkum mělo vypnuté. Tudíž neměli žádná data. K vyšetření pomohlo nakonec pozorování jednoho linkového pilota, který v okamžiku incidentu letěl někde poblíž a všiml si výbuchu letadla. Podle směru a po analýze časů se povedlo upřesnit pravděpodobnou polohu vraku v moři, ten byl pak ponorkami nalezen a částečně vyzvednut. Poškození a fragmenty rakety jasně dokázali vinu Ukrajinců. V té chvíli se „našly“ i americké záznamy. Ukrajinci se pořád nechtěli přiznat, ale když jim hrozilo vyloučení z ICAO, tak nakonec kápli božskou. Kučma to komentoval, že to žádná tragédie nebyla, to se přece může stát každému :-)

    Tak aby tato katastrofa nebyla až příliš podobná.

    Jisté je zatím jen to, že Kyjev prováděl třídenní obstrukce, než se ICAO vyšetřovací komise dostala ke své práci a tuto dobu chlil propagandu. Často velmi pitomou, protože například fotografie ukazované na vládní tiskovce jsou jednoznačně potvrzeny jako falza, nahrávky hovorů rovněž. Ale poskytlo to také prostor zuřivé protiruské propagandě na celém světě. Obvyklé tabloidní noviny již pár dní vycházejí s titulky jako „Vrah Putin“. Povstalci jsou obviňováni z hyenismu, okrádání mrtvých, nevpuštění mise OBSE na místo nehody – což je jenom správně, tihle šašci tam nemají vůbec co dělat, přístup mají mít jen záchranáři a následně vyšetřovací komise určená podle regulí ICAO. Jediné co snad chybělo, že si opékají mrtvoly na ohníčku a část si udí na zimu. Cílem mise OBSE bylo zajištění bezpečného přístupu pro vyšetřovací komisi, což Kyjev všemožně bojkotoval, nerespektoval žádosti Putina ani Obamy o příměří – i teď bombarduje. Ale OBSE se nemá co motat do vyšetřování.

    Pochopitelně, dokud nejsou téměř žádné informace z prohlídky a analýzy trosek a záznamů, nikdo nemůže vůbec vědět, co se vlastně stalo. Verzi o sestřelu raketou z Buk komplexu odporuje hlavně to, že nikdo neviděl, nevyfotil, nenatočil start rakety – jedná se o velmi hlasitou a zdaleka viditelnou podívanou. Sloup kouře až do nebe, zdaleka viditelný, hlavně v pěkném počasí. Nechápu, že v poměrně silně osídlené oblasti, a promořenosti Ukrajiny videokamerami – nutná podmínka pojištění auta – a mobilními telefony s foťáky a vůbec digitálními aparáty, to nikdo za uplynulé tři dny nedal na net.

    Takže je klidně možná i varianta s běžnou nehodou – i Francouzi nad Atlantikem spadli beze slova, bombou na palubě, srážkou s jiným strojem, například se špatně navedeným UAV, sestřelem raketou z letadla či kanonem ukrajinské stíhačky, …

    Čím dříve budou tyto spekulace vysvětleny, tím méně prostoru dostane štvavá propaganda Západu (a Kyjeva), snažící se rozpoutat válku s Ruskem, případně jen novou železnou oponu a konečné zotročení Evropy z USA přes dodávky břidličného plynu, zákaz průmyslové a surovinové spolupráce EU a Ruska, …

    • kchodl

     No a pokud to udělali povstalci, což je hned po nehodě nebo bombě také docela pravděpodobné – omylem – tak se to dozvíme až po vyšetřování, protože pro Západ je výhodnější několik měsíců osočovat Rusy a mezitím doufat, že Kyjev potlačí odpor.

     Je to docela jedno, kdo zmáčkl spoušť a přímo ty lidi v letadle zabil – hlavní je vina Kyjeva a USA plus Západu, za vraždění, genocidu, bombardování vesnic a měst. Mrtvých je již řádově více než v jednom letadle, k tomu několik milionů vyhnaných, kteří ztratili veškerý majetek. Za rozpoutání občanské války proti vlastním lidem.

     Tyto zločiny jsou pro Západ neviditelné. Ale jedno letadlo, jo, to je tragedie.

    • BARON LE SAMEDI

     Máte pravdu, youtube je zaplevelen snímky z dopravních nehod na Ukrajině a v Rusku, jakkoli jsou banální. Mají kameru, snímají auta, snímají, tak proč s tím nevylézt ven. Tak byl dokumentován i ten meteorit vloni v Rusku.

     • kchodl

      Souhlas.
      Objevila se jedna jediná fotografie – poskytnutá Kyjevem (haha), píše se o ní dole.
      Evidentně falsum.

      Nesmí se zapomínat ani na to, proč to odneslo zrovna to Malajské letadlo ? Možná je to více než náhoda.

      Má totiž „ruské“ barvy, jak letadlo Putina. Klidně je možné, že nějaký ukropilot stíhačky tohle uviděl a bez rozmyšlení, ještě než mohl vidět nápis „Malajsia“ odpálil raketu. Už půl roku totiž UA televize a média dělá z Putina jakéhosi Lucefera na steroidech. Pří fanatické „národovosti“ a často chaotičnosti a emoční vypjatosti západních úkáček bych se vůbec nedivil. Ani u vojenského pilota, to nemá s inteligencí co dělat, jde o emoce.

      Pokud to tak je, a obě velmoci mají radarové obrazy, kde jsou vidět UA stíhačky – podle pověstí dvě Su-27 nebo Mig-29 – tak to publikovat nebudou. Byla by to přímá výzva k válce, „casus belli“, Rusové by museli na evidentní pokus o atentát na prezidenta reagovat vojensky a to že velmi. Takže je možné, že po vzájemné dohodě to jak USA, tak Rusko popřou a nic se nedozvíme. Tedy na něco se to hodí, třeba i na tu Buk raketu, kterou nikdo neviděl startovat. Asi měli v ten okamžik všichni vlčí mlhu a ucpané uši nebo jim všem v kamerách a foťácích došly baterky.

 9. Robur

  Ja vam nevim. Vse vypada na to,ze to byl omyl separatistu. Nemuzu si pomoct ,ale vse tomu nasvedcuje. Vzdy jsem byl s jejich veci,ale tady to vypada opravdu presvedcive. AN-26 letici ze zapadu ve vyssce cca. 10km je realny cil pro obsluhu systemu BUK v Luhanske ci Donecke oblasti. System z roku vyroby 79 opravdu nerozpozna turbovrtuli 26 oproti 777. Je mi to lito,ale vidim to jako nejpravdepodobnejsi. Bohuzel.
  Jedine co vidim nejasne je to, ze ani rusove,ani amici nereknou jednoznacne z kterych lokaci byla raketa vypustena. Vedi to oba.
  Americke satelity neustale krouzi nad danym uzemim,plus AVACS nekde v Rumunsku. Rusove taky maji „nasluchatka“ ,takze vedi,kde raketa vystartovala. Oba to vedi a nereknou nic. Netusim proc……

  • hans

   Na jistotě, že povstalci nejsou schopni sestřelit nic nad 4 km se shodují prohlášení povstalců i Kyjeva, jak po pádu Malajců, tak před ním (v souvislosti se se setřelením An-26 minulý týden).

  • BARON LE SAMEDI

   No tak pozor, to pak je převrat v muslimské rodině Razzaků, protože muslim muž respektuje nejstarší ženu svého rodu, buď matku, nebo babičku, při vyčerpání všech možností (nejsou-li) pak i ženu. TO JE DOSTI PODSTATNÁ INFORMACE. Stará pani Razzaková už mohla stát někomu za likvidaci. A jedou v tom malajské specky :-))). Když už jsem něco nakousl, a sakra jsem měl pravdu v tom, že snímky JATu z 1972 a včerejšího MH 17 jsou podobné, ocituji i Pavla Toufara, který v roce 2009 napsal, že po dobu existence ČSLA NEBYLA V ČSSR vypálena ani cvičně střela země-vzduch, tedy nebyla v operačním nasazení. Střílelo se kdesi v SSSR, tří týdny jízdy vlakem na polygon, dnes Jihočeši jezdí střílet na Balt, mám za to, že také jednou ročně. Čili generace českých rakeťáků zná jen teorii odpalu, ne praxi. Shodou okolností v době sestřelu KAL 007 jsem byl v Jugošce, a pamatuji si ty publikované přepisy pilotovy jolki-palki, když to odpálil. Pak jsem po létech viděl protokoly, které Rusové zpřístupnili, a je to samé: ať dá rozkaz velitel okruhu, už dal souhlas XY, tak potřebuji ještě rozkaz toho a toho. Není to tak, že opilý opolčenec vleze k přístroji, nějak ho nastaví a zmáčkne čudlík, což je nám líčeno jako postup střelby. Takže opakuji: za 41 let existence ČSLA neodstartovala ani jedna raketa země-vzduch v ČSSR. Kde tedy „někdo“ vzal střelce, který se strefil? Bez praxe?

 10. Astr

  Z moznych variant z nichz jen nektera protirusky nejvhodnejsi bude propagandisticky zverejnena silami „demokratury“ a proti nim bude postavena jina z pohledu Ruska. Z onech nezverejnenych mozna dnes jiz bezi vymena nazoru mezi Washingtonem a Moskvou. Mohlo by zalezet I na tom ktera z druzic bude mit citelnejsi obrazky. Vzhledem k tomu ze dik posledni technice jsou ze satelitu schopni cist noviny ctenare sediciho na lavicce, pak masivni transporter nesouci rakty zeme-vzduch by nemel byt problem. Rusko tim snadno dokaze se Putin to nebyl kdo sestrelil letadlo nad Ukrajinou. Obamovo prohlaseni ze raketa byla odpalena z vychodu Ukrajiny bylo cilene vypusteno a at je to ci bude objasneno neobjasneno jakkoli massmedia se postaraji o to aby Putin byl na vine. kdyby Rusove nepodporovali separatist nebyla by valka na Ukrajine !
  Proti tomu stoji Rusky nazor ze kdyby Zapad nepodporoval Ukrajinsky nacionalismus ktery ma jako nesilnejsi motiv nenavist k Rusku coby pokracovatele CCCP ktery Ukrajince utlacoval nebyla by Ukrajina rozestvana do dnesni podoby.
  Je zjevne ze nelaska Ukrajincu k Rusum se Emericanum moc hodila a patricne toho vyuzili .
  Po sestreleni letadla dale s radosti prikladaji pod kotel.

  • vittta

   Moderní technika je dokonalá po všech stránkách.
   I záběry s družic lze „vyrobit“.
   Tak si myslím,že se to omezí jen na politické blábolení na nízkých úrovních,(jak v kvalitě,tak v protagonistech) a níkdo žádné záběry raději ukazovat nebuude.

   • Janika

    Jasně, vyrobit se dá všechno. Takže zbývá stará dobrá úvaha – komu to prospělo, nebo kdo si myslel, ža by mu to mohlo prospět.

   • dixi

    Včera už jedna reportérka v TV podsouvala v rozhovoru myšlenku, že i záznam černé skříňky lze upravit. Popravdě, čekala jsem, kdy se stane (případně vyrobí) něco dost příšerného, aby tím mohli mávat celému světu před nosem. Nebylo by to poprvé. Samozřejmě, nevíme, my obyčejný lidičky, zatím nic, víme jen, komu to prospěje a kdo si svědomím mysl nijak zvlášť nezatěžuje.

    • koloděj

     no, záznam hovorů je třeba hlavně vymazat, ne upravit. Pilot určitě věži nevolá : právě na mně z Putinovy zádele vyletěl klacek velký jako BUK, co mám dělat, proboha ?

  • Janika

   „Obamovo prohlaseni ze raketa byla odpalena z vychodu Ukrajiny bylo cilene vypusteno“ – taky myslím, má dobře zváženo, co říct, a když už to řekne, tak to znamená, že to je ne sice pravda, ale bude to „pravda“ :-). To zase oni jsou to profesionálové, ne takoví amatérští žvanilové, jako Porošenko a spol, co blábolí každou chvíli něco jiného.

 11. BARON LE SAMEDI

  Ještě by se mohlo říci, že jde-li o třicet let staré systémy BUK, pak přirozeně „raketa nevlétla do draku letounu“ či motoru, jak si představuje redaktorka Tvarůžková. Destrukční účinek spočíval ve výbuchu mimo stroj, a zničení stroje nápní, rozmetanou- tedy v hlavici. Střely jsou totiž určeny na menší cíle, a taková stíhačka by se do B 777 vešla třikrát. Proto se náplň hlavice rozmetá. Však ono něco stroj zasáhne….

 12. BARON LE SAMEDI

  a závěrem: existuje jen jeden mrtvý holanďano-američan, nikoli 23 Američanů. Zřejmě tedy born American. Bude to šetřit FBI? Kdož ví, ministr Dienstbier je také born American. Bůh ví, co kde platí. Platí ale to, že pokud někdo vystřelí (a Obama widěl Smoke on the water…), no stopu, automaticky se redislokuje útvar, z něhož střela pocházela. Proto se tak mnoho ze země nestřílí—-

 13. ;-)))

  gaza neni letadlo, sral na ni pes
  Počet mrtvých v Gaze překročil 300, jsou to často děti
  http://www.blisty.cz/art/73983.html

  http://lightbox.time.com/2014/07/18/malaysia-airline-ukraine-crash-jerome-sessini/?iid=lb-gal-viewagn#1

  Malajská letecká společnost na tiskové konferenci v Holandsku uvedla, že letadlo také neletělo ve své letové hladině, ale mnohem níž, než je zvykem. A stalo se tak na příkaz ukrajinských letových dispečerů.

  http://russian.rt.com/article/41494

  Doněcká republika říká,že nahrávka je falešná. Zmiňovaný blokpost se nachází v Luganské oblasti a nemá žádné vybavení,které by sestřelilo letadlo (jakékoliv). A všichni zmiňovaní v nahrávce se v době sestřelení letadla fyzicky nacházeli hodně daleko od místa katastrofy, takže nemohli vydávat žádná svědectví, na nahrávce uvedená.

  http://russian.rt.com/article/41460

  Situácia sa začína obracať. Podľa tejto správy išlo o strelu vzduch-vzduch:

  http://politikus.ru/events/24720-strasti-po-boingu-pervye-priznaki-rakety-vozduh-vozduh-sbival-ne-buk-m1.html

 14. J. Hruška

  Tak jsem se dověděl novinku, která podle svých autorů definitivně odhaluje zlé Rusy a „separatisty“. Prý z místa neštěstí odstraňují mrtvá těla. Jak dlouho měli podle něj ti mrtví lidé ležet na slunci, to autor neupřesnil.

  • Janika

   Měli být odvezeni a pitváni okamžitě. Aspoň by se vyjasnily ty fámy, že byli mrtví dávno před katastrofou. A taky ty pasy se třemi dírami, to přece měli zdokumentovat, pokud to existovalo.

  • Janika

   Tereza je dobrá, o to nic, ale fascinuje mě, jak někdo napíše článek o článku :-). Aspoň kdyby to nějak rozvedli, kritizovali, nebo něco vlastního přidali.

  • Seal

   Proboha! Původní údaj toho ruského šamana se týkal pozice Putinova letounu nad Varšavou. Ale klidně můžeme začít spekulovat:
   1. Putin má ve svém bezprostřefním okolí zrádce, který místo toho, aby vedl dál letoun nejkratším směrem přes Bělorusko, to stočil dolů na jihovýchod, kde už čekaly připravené protiletadlové rakety.
   2. Putin je romantik, takže při letu do Moskvy volil jinak nesmyslný oblet přes Doněck jenom proto, aby se s výšky na vlasatní oči přesvědčil, jak to vypadá v pásmu bojových operací.
   Merlin, vy jste přece odborník: Jak moc velká musí být nějaká existeční frustrace, aby někteří lidé neměli ani potřebu se podívat do mapy? Jinak, pokud jde o různé divoké verze kolem sestřelu toho letadla, tak u mě bezpečně vedou zombíci, které díky shodnému názvu letecké společnosti vypustil do volného internetového prostoru nějaký zasvěcený bermundský trojúhrelník.

   • merlin

    Hele tak třeba zrovna já. Dva a půl hodiny jsem jezdila dokola Lyonu než jsem zastavila a rozplakala se – a to všechno prosím bez nahlédnutí do mapy :-)
    Nikdy nevíte, lidi jsou fakt dost nestabilní materiál, trhlinky vznikají a šíří se materiálem, Vás a mě nevyjímaje. To je pak prostě těžký predikovat.:-).

   • BARON LE SAMEDI

    Seale, v tom il 96, kterým létá Putin, je podle španělské wiki „útěková kapsle“, právě pro Putina. Rozumím tomu tak, že jde o autonomní systém s kyslíkem a křeslem, podobným křeslu pilota stíhačky, které při útoku- poškození (dojde-li k němu) hlavu státu vyplivne, a letí stejně jako každé katapultované sedadlo. Pilot stíhačky se umí katapultovat při manévru letounu, není důvodu, aby se křeslo Putinovo neumělo vystřelit, umožňuje-li to konstrukce draku letounu. V RF jde o utajovanou skutečnost. Texty v angličtině, hebrejštině a ruštině tento detail neuvádějí. Můžeme jen spekulovat, že katapult je spíše v zadní části stroje il 96, aby při akci nebyl zachraňovaný vtažen do sání motoru, které je navíc uzpůsobeno.

    • Seal

     Jinými slovy, je to sedadlo v extra třídě VIP, které svým nadstandardním vybavením odpovídá významu osobnosti. Malér je proto především tohle: http://www.spiegel.de/panorama/bild-981813-726883.html
     Dokonce i ČSA měly podle tohoto zdroje osm letů, při kterých se na palubě podával aparetiv, zatímco 10 km dole se bojovalo… To je na hodně ostrou demarši, protože za bezpečnost letového provozu je primárně zodpovědný Kyjev. No a protože existovala vážná podezření o tom, že povstalci už mohou sestřelovat letouny i ve středních výškách, tak měl Kyjev reagovat okamžitě. Ono se teď pod náporem propagandy a v palbě informační války všechno z obou stran účelově překrucuje, ale chtěl bych aspoň věřit, že na tenhle zásadní podíl kyjevských úřadů se v proudu různých vyšetřování nezapomene.

 15. merlin

  http://www.armadninoviny.cz/nazor-vinik-sestreleni-letadla-boeing-777.html
  na a taky je zajímavá diskuze na palbě cz
  Re: Pád letu MH17 na Ukrajině
  Příspěvekod Lord » 19/7/2014, 13:22

  Já si myslím, že jestli to udělala ukrajinská armáda tak není pod kontrolou, a panuje v ní bordel.
  Různí warlordi, a váleční štváči, někomu mohlo rupnout v kouli.

  Na fotografiích prý vidíme poškození povrchu letadla charakteristické pro použití fragmentované hlavice. Následky explozí hlavice vypadají jinak. To podporuje hypotézu o raketě vzduch – vzduch a zpochybňuje použití systému BUK.
  Zdroj uvádí, že má podezření na R-27 Topor, nebo na R-73, kterými jsou vybavené MiG-29 a Su-27.
  http://politikus.ru/events/24720-strast … uk-m1.html

  Už to jsem dával taky Alchymista, viz. viewtopic.php?p=173659#p173659

 16. Janika

  DESET OTÁZEK PRO UKRAJINSKÉ ÚŘADY
  1. Okamžitě po té tragédii z toho ukrajinské úřady obvinily síly sebeobrany. Na čem se tato obvinění zakládají?
  2. Může Kyjev vysvětlit podrobnosti používání raketometů Buk v konfliktní zóně? A proč vlastně jsou tam tyto systémy nasazené, uvážíme-li, že síly sebeobrany nemají letadla?
  3. Proč ukrajinské úřady nedělají nic ke zřízení mezinárodní komise? Kdy začne taková komise pracovat?
  4. Budou Ukrajinské ozbrojené síly ochotny umožnit mezinárodním vyšetřovatelům prohlédnout si vybavení svých raket vzduch-vzduch a země-vzduch včetně těch používaných v raketometech SAM?
  5. Dostane mezinárodní komise přístup k datům záznamu aktivit ze spolehlivých zdrojů včetně pohybů ukrajinských bojových letounů v den tragédie?
  6. Proč ukrajinské řízení letového provozu letounu dovolilo, aby se let odchýlil od běžně trasy na sever do „zóny proti-teroristické operace“?
  7. Proč nebyl vzdušný prostor nad válečnou zónou pro civilní lety uzavřen, zvláště když tato oblast nemá plné pokrytí radarovými navigačními systémy?
  8. Jak může oficiální Kyjev okomentovat zprávy na sociálních médiích od údajného španělského leteckého dispečera, který pracuje na Ukrajině, že spolu s tím Boeingem 777 nad ukrajinským územím letěly dva ukrajinské vojenské letouny?
  9. Proč už Ukrajinská bezpečnostní služba začala pracovat na záznamech komunikace mezi ukrajinskými řídícími letového provozu a posádkou Boeingu a se systémem úložiště dat z ukrajinských radarů, aniž by počkala na mezinárodní vyšetřovatele?
  10. Jak se Ukrajina poučila z podobného incidentu v roce 2001, při němž se do Černého moře zřítil ruský Tu-154? I tehdy ukrajinské úřady popíraly jakoukoliv účast ze strany Ukrajinských ozbrojených sil, dokud vinu oficiálního Kyjeva nedoložily nezvratné důkazy.
  Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4443-10-otazek-ktere-chce-rusko-zodpovedet-od-ukrajiny-k-havarii-malajskeho-mh17

  (Začala jsem to překládat od el-murida, ale po zkušenostech se vždycky dívám, jestli už to někdo nepřeložil, a taky že už to přeložili :-).

  Pozoruhodný dodatek el-murida: „Zdá se, že provokace se jaksi nezdařila. Teroristický útok 911 tak zůstal špičkou umění přísně tajných profesionálních služeb. Na druhou stranu jak je známo, jaká země – takový teroristický útok.“

  • Janika

   Tak jestli se prokáže, že to byla raketa vzduch – vzduch, tak mají ukrajinští vládci průšvih.

 17. Robur

  Nasi vojaci jezdili strilet do pouste. Karalkum-kyzilkum tusim. SS-20.

 18. BARON LE SAMEDI

  Mně fascinuje, jak jsou ty ženský v politice krásný. Třeba Merkel, nebo Ashton, nebo tato francouzská čarodějnice v amerických službách. Je to o významu čísla SEDM (kulí jako v Sarajevě) ne sedmnáct jako číslo letu u sedmnáct let starého Boeingu 777. Prostě, zmiňováno číslo l7 (sestřel) ale Lagarde-ová akcentuje 20.7. A to je zítra. Co se k sakru má stát? Jinak zdrvím Sloba. Co dělá naše motorkářka? Ta už po té loňské avantýře v Libyi a Egyptě přeci musí mít bejby….:-)))

  • slobo

   „Co dělá naše motorkářka ?“

   Ahoj Barone.
   Katarina ?.. Bych řekl -vyčkáva. ( jak A. F. al-Sisi )

   http://slovak.ruvr.ru/2014_06_17/Libya-zacala-sa-tajna-vojna-8540/
   _____________________________________________________

   z diskuse na Zvedavec org

   „`“““““#“““MH17″““#“““““„`

   ignorek napsal

   Lhali, i
   lžou zas – pro jidašský groš, protože se jinak uživit prostě nedokážou.
   Takhle dopadl ten „hlídací pes“ demokracie – „svobodný tisk“.
   Není ani svobodný tisk,
   ani svoboda slova,
   jenom svoboda lhát ve prospěch majitelů.

   Přežvykující tupé stádo ovčanů spolkne všechno, a tím pádem nic lepšího než delší bič si nezaslouží.

   Sistem … Buk M2
   ini diyakini jadi penyebab kecelakaan__
   ( „moh být příčinou nehody“ ) __MH 017
   (Foto: AP)
   jaring news; 18 Juli 2014
   translator malajsky-cesky

  • slobo

   20.7.2014 – 9.29
   Komentář čeká na schválení.

   “Co dělá naše motorkářka ?”

   Ahoj Barone.
   Katarina ?.. Bych řekl -vyčkáva. ( jak A. F. al-Sisi )

   http://slovak.ruvr.ru/2014_06_17/Libya-zacala-sa-tajna-vojna-8540/
   _____________________________________________________

   z diskuse na Zvedavec org

   “`”””””#”””MH17″””#”””””“`

   ignorek napsal

   Lhali, i
   lžou zas – pro jidašský groš, protože se jinak uživit prostě nedokážou.
   Takhle dopadl ten “hlídací pes” demokracie – “svobodný tisk”.
   Není ani svobodný tisk,
   ani svoboda slova,
   jenom svoboda lhát ve prospěch majitelů.

   Přežvykující tupé stádo ovčanů spolkne všechno, a tím pádem nic lepšího než delší bič si nezaslouží.

   Sistem … Buk M2
   ini diyakini jadi penyebab kecelakaan__
   ( “moh být příčinou nehody” ) __MH 017
   (Foto: AP)
   jaring news; 18 Juli 2014
   translator malajsky-cesky

  • slobo

   pozoruhodna karikatura, Barone

   „`“““““#““““MH370″“““#“““““„`


   VALE FLIGHT MH 370.

   zegsyd.blogspot.com, March 10, 2014

   * * *

   ps / Pozdravujem Steveho, ze Zvedavca
   “ v miru ..svobode a vubec . “
   rikali v SKa a televizii i i
   Kiska to videl na vlastni oci
   i s pritelem HailPorosenkem

 19. ;-)))

  Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

  Příspěvekod Švejk » 19/7/2014, 20:40


  Zadek letadla. Muselo to být blízko výbuchu, protože barva je ohořelá a je to hodně pokroucené ( ale žádné díry po střepinách ).


  To samé z druhé strany.


  Utržená zadní směrovka.

  Závěr: Letadlo bylo zasaženo střelou vzduch-vzduch a to zezadu – z ukrajinského vnitrozemí.

  http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6201&start=360

  Raketa roztrhala letadlu celý zadek, takže musela přiletět přímo zezadu. Povstalecká raketa země-vzduch by přiletěla zespoda ( a trefila se doprostřed ).

  Zde si můžeš stáhnout fotku ve velkém rozlišení.

  http://visualrian.ru/ru/site/gallery/index/id/2464478/context/%7B%22country_id%22%3A16%2C%22orientation%22%3A%22all%22%2C%22country_title%22%3A%22%5Cu0423%5Cu043a%5Cu0440%5Cu0430%5Cu0438%5Cu043d%5Cu0430%22%7D/

  Na druhé fotce je uvnitř v rohu tma. Kdyby tam byly díry po střepinách, tak by tam prosvítalo světlo.

  Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

  Příspěvekod mepu » 19/7/2014, 19:31
  To nemá cenu řešit, jestli na oficiální tiskovce k sestřelení letu MH17 nějaký chlápek ukazuje powerpointovou prezentaci fotek a videi, kde na jedné fotce co má podporovat jeho tvrzení, je evidentně sníh!
  Místo toho aby řekl, tak podívejme se nato, tady naše obsluha radaru zaznamenala střelu v 2km letící rychlostí (podle toho záznamu letu střely by šel mimochodem určit přesně typ) z pozice k letounu, bohužel záznam nemáme, ale zaznamenali to naše další radary v oblasti jak vojenské tak určené k řízení letového provozu. Nikdo mě nevyvrátí, že ty záznamy prostě Ukrajinci mít musí minimálně z radarů k ŘLP (nevím jestli ty vojenské UA přehledové uchovávají nějakou dobu záznamy?) proto fakt nechápu proč to nepoužijí, můžeme si tu spekulovat jestli to dokážou detekovat USA z kosmu, jestli rusové, ale tohle je fakt divné, že místo toho používají v powerpointové prezentaci fotky nějakého BUKu na tahači v zimním období.

  CAT: to je dobrá poznámka, na to nedokážu odpovědět, ale shodneme se asi na tom, že UA šlape po opolčencích kde může, tak proč nevytasí něco čím je odrovnají – co reálně vzato pokud je to tak jak prezentují ty radarové záznamy mít musí, i kdyby to měli říct na čestné slovo a neměli je, ale sorry nějaký chlápek na tiskovce k tragédii letu MH17 kde zemřelo 300 lidí mě bude ukazovat fotky, kde je minimálně jedna falešná? To je nějaké vyšetřování?, působí to spíš tragikomickým dojmem :mrgreen: Toho chlapa by měli okamžitě po té tiskovce vyhodit.

  Na ruských serverech se objevilo osmiminutové video, ukazující, že představitelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě mají přístup na místo, kde se ve čtvrtek zřítil malajsijský dopravní letoun. Ukazují tak, že není pravdou, že by proruští separatisté vyšetřování bránili, jak někteří lidé tvrdili v předchozích dnech.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-VIDEO-Takto-separatiste-brani-zkoumani-trosek-letadla-Podivejte-se-sami-327574

  BONUS vo co gou … prisel cas se zamyslet zda jsme slovani a chceme byt otroky jak rika jacenuk podlidi urveni k likvidaci s vyjimkou servisni elity kolaborantu

  • Janika

   No tedy, tresen, tohle bych od Vás nečekala, celá zvědavá jsem to rozklikla – a ono se jedná o podrobné rozebírání toho, co bylo na internetu, to má být „pádný“ důkaz… Na internet dá kdo chce co chce, to už dneska vědí malé děti. To za prvé. Tohle žádný důkaz být nemůže a doufám, že ona Vámi tak sebejistě zmiňovaná „většina světa“ přece jen tak zas až tak, jak to napsat a neurazit… bláhová :-) není.

   A za druhé, co se týká toho Strelkovova oznámení o sestřeleném letounu, tak je možné, že to tam dal, no a co to dokazuje? Že měl prostě špatnou informaci. Někdo střílel na nějaké letadlo, pak viděl pád nějakého letadla a spletl se, nevěděl samozřejmě, že se jedná o dopravní letadlo, ani na jeho sestřelení neměl techniku. Viděla jsem video, odsuzovali ty lidi tam, že nad pádem letadla jásali – ale proboha, ono se opravdu nedalo poznat, že to bylo letadlo s nevinnými cestujícími, ti lidé celkem pochopitelně jásali nad sestřelením bestiálního nepřítele, který zvěrsky pustoší jejich domy a vraždí lidi, co chtějí jen v míru žít. Naprosto pochopitelný omyl těch lidí, i toho, kdo střílel po vojenském letadle a viděl, jak následně nějaké letadlo padá.

   • tresen

    Štěstí je, když si lidé rozumějí.
    Měl prostě špatnou informaci.
    U člověka, který velí jednotkám disponujícím velmi pokročilými zbraněmi nebo se tak aspoň tváří a který podává veřejnosti zprávy o jejich akcích, by se sice čekalo, že bude mít informace o dost lepší /třeba jestli se v inkriminovanou dobu z těch zbraní doopravdy střílelo a na jaké cíle to bylo/, ale co naděláte.
    Ani Putin nic nenadělá, ledaže hodně hlasitě skřípe zuby,

    • vittta

     Že jsem tak smělý-co tam dělá Putin?
     A proč by měl Putin skřípat zuby?
     To mohu napsat,že zuby skřípá Obama a tvářit se u toho děsně vítězně,…

     • tresen

      Nejspíš nejsem sama, kdo si myslí, že separatisti dostávají Putina do čím dál choulostivější situace. Ještě mu nakonec nynější kritici budou držet palce /pochopitelně i ve svém zájmu/, aby ho nevystřídal někdo z jestřábů.

      • vittta

       Tak to určitě nejste sama.
       Ale co to znamená?
       Já si zase myslím,že separatisté dostávají svým vytrvalým odporem do poněkud choulostivé situace Porošenkovu klaku.
       Ta se totiž v boji zatím moc nevyznamenala-ale v zabíjení civilistů a plošném ničení „nepřátelského“ území si vede navýsost dobře.
       Takže ti,kdo Porošenka financují si asi utírají pot z čela.
       Jenže….jak z toho ven a nevypadat jako blbci,že jo.
       Rusko ne a ne vpadnout na Ukrajinu (dávno už podle antiruských chytrolínů mělo útočit nejméně na Slovensko) a podpora kyjevské vládě nevalná až žádná.

       Jestřáb by se nynějším kritikům naopak hodil.
       Nebo máte pocit,že putinovi kritici touží po míru a překážku vidí právě v Putinovi-válečníkovi?

       • tresen

        Zlo spojené s potentáty je věc relativní. Projeví se to zejména ve chvílích, kdy hrozí, že po špatném přijde někdo mnohem horší.
        Jestřába si může přát jenom jiný jestřáb.
        Ti, co nemrknou okem, když na jejich rozkaz umírají civilisti, nepatřili a nepatří k mým oblíbencům. Nejsem z těch, kterým imponuje drsný macho v maskáčích anebo šašek v hedvábném hávu.

        • vittta

         Konečně se shodneme.
         Mě se fašistická vláda v Kyjevě také nelíbí.

         Tím spíše by mě zajímalo,proč jste vlastně zmínila toho Putina…

    • vittta

     To mě připomíná článek jakéhosi šíleného myslitele…http://blisty.cz/art/73986.html
     Autor tam poněkud zváštně popisuje vpád Izraelců do Palestiny a stěžuje si,že Češi neprostestují-při čemž boje na Ukrajině prostesty nevyžadují,protože…protože…není znám vinník?
     Pak autora napadlo,že letadlo separatisté nesestřelili-poněvač dostávají na frak-ale aby byl v textu pořádek,je i uvedeno,že se sestřelením letadla mohou legitimizovat operace ukrajisnké armády.(tedy že nejsou zatím legitimní?)
     Na závěr pak autor hovoří o možnosti,že bude-li Rusko a jeho společnící usvědčeni pod tíhou důkazů,bude teprve tóčo (zatím se nic neděje,čeká se na důkazy-od Maidanu po Oděsu).

     No-doufám,Tresen,že jste vše stíhala v pohodě sledovat.
     Ten text mě napadl proto,že je notně nesouvislý a zmatený a já mám takový dojem,že v tom vašem odkazu to bude podobné.
     Bohužel neumím cizí jazyky,tak jsem byl o přesné znění ochuzen….

     • tresen

      Ten článek na Blistech od Veselého jsem celý nečetla a ani na to nemám chuť.
      Z rychlého přelétnutí jsem nicméně pochopila, že tématem mého předchozího odkazu /Strelkov se přihlásil k sestřelení letadla na internetu a pak to vymazal, když zjistil, co vlastně spadlo/ se nijak nezabývá.
      Ale abych dokázala, že jsem postřehla alespoň Veselého snahu o oslí můstky mezi útoky na Hamás a situací na Ukrajině, dám sem odkaz jiný. Tam cizí jazyky ani potřebovat nebudete, grafy a čísla mluví řečí mezinárodní. Zajímavost spočívá v tom, že zatímco v mnoha různých zemích, včetně latinskoamerických, obliba Ruska v poslední době silně klesla, v Izraeli je to naopak.
      http://www.pewglobal.org/2014/07/09/russias-global-image-negative-amid-crisis-in-ukraine/

      • vittta

       No-pravda,tím se nezabývá.
       Není to třeba,zabývá se především Izraelem.
       O Ukrajině jen náznakem.
       U něj jsou zabití lidé izraelskou armádou daleko důležitější,než nějací Ukrajinci.
       To mě zaujalo-a také ta argumentační bída.

       Jinak-asi mě přeceňujete.
       I tady bych znalost jazyka potřeboval.
       Takhle to vypadá,že v Izraeli opravdu obliba Ruska stoupla.
       Ještě více ale v Palestině.

       No…ale má to dokazovat,že si lidé (až na vyjimky) plně uvědomují vinu Ruska na událostech na Ukrajině?
       A-opravdu je to zajímá-nezajímájí je více jiné,důležitější události-jako pana Veselého?

       Aby obliba nějaké země klesla (či stoupla),je třeba něco se dozvědět.
       Dobrého-či špatného.

       Jak se to ti lidé dozvědí?

       Mají k dispozici fér informace?
       A-nechci být škarohlíd-ale je ten graf opravdu seriozní?

      • vittta

       Vlastně mě dost udivuje,že aniž by jste článek četla,tak víte,co v něm je obsaženo…
       Není to dlouhý,náročný text…

        • vittta

         To je opravdový blázen.
         Bez legrace jsem si říkal při čtení jeho článku“no tys tady chyběl,chytrolíne“……

         Skákal z tématu do tématu jak vysmaženej nějakým psychofarmakem.

   • tresen

    Experti z ICAO už jsou údajně na Ukrajině, ale zatím zřejmě nemají chuť stát se rukojmími nebo těly v pytlích, takže na místo katastrofy nedorazili. Jenže kdo jim dá nezbytné záruky?

    • kchodl

     Ale kdepak. Kyjev dělá obstrukce a nechce je tam pustit pod záminkou bezpečnosti. Evidentně o vyšetřování nestojí. Nezastavil ani bojové operace, ačkoliv to sliboval. Teprve tlak Ruska přes USA a samotného ICAO je donutil k tomu, že slíbili (po kolikáté) zastavit boje alespoň v zóně 40 km kolem trosek.
     Delegace ICAO z Malajsie se na Kyjevské obstrukce vykašlala a přijela přímo do Doněcku už včera v noci a povstalci z DNR ji už oficiálně předali letové zapisovače (černé skříňky).

     Americká a holadská komise ICAO ještě sedí v Kyjevě.

     Všichni v ICAO si stěžují, že kyjevští vyšetřovatelé s certifikací ICAO, kteří by měli celou věc organizovat, nedělají vůbec nic, jen schválně zdržují, už pátý den. Takže nakonec asi dojde počtvrté za existenci ICAO organizace, že vyšetřování bude vést přímo ICAO, ne zástupci země kde se katastrofa stala.

     Je to přesně stejná situace jako minulý rok, kdy obstrukce Američanů, Turků, „syrských“ povstalců zdržovaly příjezd expertů z OSN a Organizace pro omezení chemických zbraní do Sýrie. Mezitím západní média psala všude o vrahu Assadovi, který zabíjí chemickými zbraněmi děti.

     Až po téměř roce se ukázalo, že to bylo přímo naopak. Nepochybuji, že tentokrát to dopadne stejně.
     Celá operace má podobný rukopis.

      • kchodl

       Rovněž díky za Váš blog. Napsat vlastní článek by mi trvalo pár hodin, aby to mělo hlavu a patu a bylo odzdrojované, ale poznámku napíši za pár minut .-)
       Hezký den.

       • Janika

        Píšete moc dobře, zrovna ta předchozí „jen“ poznámka je lepší, než řada článků. Kdybyste přesto něco napsal a chtěl to tady zveřejnit, ozvěte se, prosím, na můj mail jessie9@seznam.cz . Klidně ještě i o tom, kdo brání v práci expertům. Tedy doufám, že alespoň těm se ještě v dnešním světě dá víceméně věřit, když už i takový soud v Haagu se stal poslušným nástrojem.

 20. BARON LE SAMEDI

  protože třeba lukjanovo video ukazuje pád stroje na zem a explozi, mám za to, jako laik, že podstatné části korpusu draku letěli spolu až na zem. Z výšky deseti tisíc pěti set metrů. Tam se něco stalo, ale něco, při čemž měl letoun kinetickou energii, dávající mu možnost letět oněch dvě stě padesát metrů za sekundu. Dobře, let byl zastaven, jak se říká. Trosky ale podle mne letěly ještě nějaký ten kilometr, obloukem, než je začala přitahovat Země gravitací, která přirozeně překonala kinetickou energii z bývalého dopředného pohybu. Kde tedy došlo k explozi? Kolmo nad místem nálezů na zemi jistě ne. Nebylo to třeba ještě na území, kontrolovaném vládními vojsky? Další věc: ukazováno nám, jak vibruje letová cesta, lidově koridor, který byl zřejmě pro let MH17 v předchozích dnech dosti široký, když jednou letěli nad Černým mořem, ale teď lízali okraj Azovského moře. Je to obvyklá šíře letové cesty na UKR? a nebo letoun byl naveden mimo řádnou letovou cestu (mimo koridor?). Ujednoťme se, že příčinou pádu mohla být: exploze na palubě, nebo sestřel ukrajinskou stíhačkou (ruskou těžko, to by tam pronikla? nebo skutečně exploze rakety z BUKu. Odkud se střílelo, a kdo střílel? Pokud stříleli UKRové vlastního teritoria, je to jasné. Nejasné je, jak by stříleli opolčenci, kterým všude, kde se ocitli, vypli ukrové proud. Že by měli opolřenci zapojené dieslové agregáty, a kolik? aby mohli nikoli sítí, ale generátorem zásobovat napětím radar a systémy, které raketu vypouštějí? Takové agregáty je celkem dosti slyšet, tipl bych to na kilometrovou dálku. Jak měli potom zajištěnu ochranu, když byli zřejmě nejen vidět, pokud neměli opolčenci celý systém pod maskovací sítí, ale hlavně SLYŠET. Teď, ve vedru slyším sousedovu pračku na sto metrů….oknem. A kde je komise ICAO, a Malajci, kteří už v sobotu měli přicestovat? Drží je Moskva (stěží) nebo nespěchají (do jámy lvové)…..?

  • jonáš

   Pád z 10500 m trvá ve vakuu cca 46 sekund. V atmosféře se to blbě odhaduje, protože záleží na tvaru tělesa a změně hustoty vzduchu s výškou, ale třeba lidský tělo nabere rychlost maximálně kolem 60 m/s a ne teoretických 460 m/s. Takže velmi hrubym odhadem to muselo padat zhruba dvě minuty. Ovšem dopřednou rychlost zas atmosféra dost rychle zabrzdí, když vypadnou motory, ale stejně to mohlo dopadnout cca 10-20 km od skutečnýho bodu sestřelu. To jen tak zhruba přes fyzikální palec. Tvrzení ČT že trosky dopadly 15 sekund po zásahu je naprosto mimo realitu tohoto vesmíru, leda by to letělo asi desetkrát níž.

   • BARON LE SAMEDI

    Díky, odhadoval jsem, že tak patnáct km to mohlo letět, což už je, řekněme si, prostor kontrolovaný ukry.Kopíruji text z dnešní Komsomolky, z pamětí ministra obrany Roberta McNamary, který se zapsal do dějin jako spolutvůrce války ve Vietnamu………американские спецслужбы на пару с украинскими могли специально подствести злополучный лайнер под удар ракеты, чтобы потом свалить все на ополченцев и Россию. Доказательств этому нет. Но зато имеются рассекреченные документы о том, что подобные провокации ЦРУ готовило задолго до трагедии вблизи Донецка.
    Один из них даже приведен в книге воспоминаний экс-министра бороны США Роберта Макнамары. В марте 1962 года (накануне Карибского кризиса) Макнамаре подали предложения Объединенного комитета начальников штабов США и ЦРУ о том, как с помощью масштабной тайной операции (а проще говоря, чудовищной провокации) организовать вторжение американской армии на Кубу.
    Сценариев было несколько и среди них под номером 8 значился такой:
    «Мы должны создать такой инцидент, который убедительно будет демонстрировать, что кубинский истребитель атаковал и сбил чартерный гражданский самолет… Направление рейса должно быть выбрано таким образом, чтобы он проходил через Кубу. Пассажирами должна быть представлена группа студентов колледжа на каникулах, чтобы обосновать необходимость чартерного рейса. На американской авиабазе Eglin AFB надо взять гражданский самолет, который будет покрашен и выглядеть, с теми же номерами, как и настоящий гражданский самолет, принадлежащий подставной компании, зарегистрированной близ Майами, но принадлежащей на самом деле ЦРУ. В назначенное время этот самолет-двойник заменит настоящий гражданский самолет. Этот самолет-двойник будет загружен тщательно отобранными пассажирами, который будут записаны для этого фиктивного рейса под вымышленными фамилиями. Настоящий же пассажирский самолет будет превращен в беспилотник, который и будет сбит. Моменты взлетов настоящего и самолета-двойника будут синхронизированы так, чтобы они встретились в воздухе южнее Флориды. От места их встречи двойник с пассажирами снизится до минимальной высоты и уйдет на запасную полосу авиабазы Эглин, где уже будут подготовлены необходимые меры по эвакуации пассажиров и обратной перекраске самолета. Тем временем настоящий, но беспилотный борт продолжит зарегистрированный рейс. Непосредственно над Кубой беспилотник передаст по радио «SOS, самолет атакован кубинскими истребителями МИГ». Эта передача радиосигнала будет прервана разрушением самолета, вызванным дистанционным радиосигналом».
    После этого США собирались атаковать Кубу. Но не успели – на Острове Свободы были обнаружены советские ядерные ракеты…

     • BARON LE SAMEDI

      A´t má Janika radost: Letadlo libyjských aerolinií letělo v únoru l973 z Tripolisu přes Benghází do Káhiry. Pilotoval ho Francouz, pan Bourges. Letadlo Libyjské arabské republiky, které vládl už třetím rokem mladý Kaddáfí s Radou revolučního velení se nad pouští v pohraniční egyptské provincii Marsá Matrúh dostalo do písečné bouře. Kdo znáte jih Kréty, natočený k Libyjskému moři, potvrdíte, že vítr je tam ostrý, a vždy, i bez bouře, s pískem. Myslím, že 727 měla tři motory, bouři proletěla, i když si dovedu představit to ječení arabských cestujících za pilotovými zády, a směřovala (727) k Nilu. Špatnou prací navigátorů v Káhiře se dostala na Sinaj, kde proti ní vzlétli dva izraelské fantomy. Pilot se pokoušel stroj otočit, což piloti považovali za útěk, a ustřelili mu křídla. Asi pět lidí přežilo, J.Bourges nikoli. Il pak dobrovolně platil důchody pozůstalým. Hlavní obranou Moše Dajana bylo, pan Bourges má licenci na Caravellu, ne na Boeing. Což svět tehdy pobouřilo… to tvrzení ministra vlády Goldy Meierové.

 21. BARON LE SAMEDI

  Díky, Slobo, dáváš si s tím práci. Katarína… priezvisko som zabúdol. Veru. U nás v ČR nechal Seznam zničit databázi lidé cz, kde byly různé rady (jednu z nich jsem Kataríně překopíroval). Katarína byla a snad je svým způsobem nesmírně zajímavá i tou svojí divokostí. Takový rys. Fajn baba. Klidně bych takovou dceru bral. Posílám odkaz http://consortiumnews.com/2014/07/19/airline-horror-spurs-new-rush-to-judgment/, myslím, že v ČR a SR je tento zdroj neznámý, píše se tam, že Američané (zpravodajská komunita) vědí, že cosi vypálili Ukrajinci v ukrajinských uniformách, dokonce, že kolem mobilních zařízení byly poházené flašky od piva, ale přirozeně, Bidenovi, Kerrymu a Obamovi by se hodilo, kdyby se jaderná mocnost jako Rusko podělala, a řekla, O.K, tak si vezměte naše nerostné bohatství, my se někde u mongolských hranic uskromníme. Už byly doby, za Gajdara a Jelcina, kdy na ministerstvu financí RF bylo dvanáct amerických poradců. A každý si něco urval, přes ty Chodorkovské, Tymošenky a spol..Chtějí návrat, a soudí, že se to obejde bez války, a když, tak že jich se netkne….Řeknu to lapidárně: lidé, kteří nechávali na Majdanu střílet do nic netušících spoluobčanů, podpalovali policajty a bili je jako otroky, si klidně dovolí vzývat další nebeskou sotňu z cestujících, které bezostyšně poslali v MH17 na onen svět. Ale Kroužková a Tvarůžková hekají, jaká by to asi byla pocta jim…podržet.

 22. ;-)))

  John McCain (17.7.) – Ukrajina nevlastní sofistikovaný systém schopný zostreliť malajské dopravné lietadlo.

  … kdo lze ten krade a muze i zabit … se rika a v pripade teto svine to plati dvojnasob stejne jako u hitlary a krvave madle

 23. slobo

  „“““““““““#”””MH 017″””#““““““““““


  http://video.liputan6.com/main/read/17/2080675/0/investigasi-jatuhnya-pesawat-mh-17-terkendala-situasi-konflik

  ____________________________________________
  @ Kchodl 20. VII. 17:24

  AIR FRANCE Rio – Paríž
  bol tam aj Michal HUDEC /Kozárovce/ ( R.I.P.)

  http://motoride.sk/?P=phorum&tema=nehody&tid=34071
  19.07.2010 6:43

  … PREDVIDAT !!
  (Excelentny priklad)
  Air France Flight 447
  „“Rodina se pred letem, …..rozdelila, proto otec a dcera – ziji“
  http://www.expressen.se/nyheter/christine-skulle-hem-till-sverige/
  __________________________________________________
  @ BARON

  K. Vrabelova
  …este o nej / od nej, budeme pocut. Hodne zaujimave
  … a pre niekoho mooc neprijemne. – Domnienka Slobo

  • BARON LE SAMEDI

   No samozrejme, Katarína Vrábeľová. Vďaka. Jen tak mimochodem, odhadl jsi ro přesně http://www.washingtontimes.com/news/2014/jul/19/cheating-death-twice-maarten-de-jonge-changed-plan/ profesionální cyklista Maarten de Jong se vyhnul tomu letu, který zmizel v Pacifiku či Indickém oceánu, a teď se vyhnul smrti na MH 17. To je jako horor Final Destination, kde student má pocit, že zemře v letadle, o svém strachu přesvědčí spolužáky, ti neletí, a letadlo do Paříže s nimi nevybuchne, ale smrt, je rozhořčena. Chodí si pro jednoho po druhém. Statisticky, pokud odřekl koupený let a zachránil se i před druhým, to se snad nedá propočítat…..

   • kchodl

    Je to skoro legrační, je vidět, že CIA čte maily a blogy, protože až do soboty nikoho z incenátorů nenapadlo, že by fotografie odpalu rakety mohly jaksi chybět. Takže hbitě nějaké vyrobili.

    Důkaz dodala Ukrajina – tím je řečeno vše.
    Je to fake, samozřejmě.

    Dá se to snadno doložit oblačností.
    Také rozptyl kouře po startu rakety není tak rychlý, jak ukazuje ta fotka (v tom popisu je chyba, původně je tam napsáno, že to má být kouř rakety 2s před zásahem letadla – raketa do výšky 10 km stoupá odhadem 20-30s) – tj. za cca půl minuty se ten kouř tak moc nerozptýlí.

    Lépe je to vidět na fotkách na Palbě: http://palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6201&sid=435985b5f57e4623c2d15aa804b603ef&start=540

    Prostě další podvod ze strany SBU a manipulátorů, zcela odfláknutý.

    • BARON LE SAMEDI

     jenže oni tam potřebovali vesnici, aby ta se dala identifikovat. Ta pohotovost, to by jim papparazi mohl závidět. Představte si předbojovou situaci (to jsem teď vymyslel,,,) desítky ukr vojenských fotografů, mají fotopool, a blesky lítaj jeden za druhým. Zřejmě čtyřiadvacet hodin. Ani zadnice staré Porošenkové by jim neunikla…

     • kchodl

      Tak nepochybuji, že tu vesnici někdo identifikuje docela snadno (máme Google nástroje, mapy a views), teď jde ještě o to, jestli neodflákli ještě denní dobu – podle slunce a orientace stínů se dá celkem přesně určit hodina.
      Je fakt, že jsou pohotoví. První zmínku o údivu nad tím, že nikdo start rakety nevyfotil jsem zachytil na netu v sobotu. Je to velmi neobvyklá podívaná – například střelby se u nás konají až na Baltu, Ukrajinci je dělají nad Černé moře – nad pevninou nikdy, pokud tedy není zrovna válka – takže nepochybuji, že by těch fotek muselo být desítky. I videí. Ukrajinci totiž svoje digitální hračky přímo milují a všude to s sebou tahají, ještě více než u nás. No a v neděli se objevil „důkaz“, zčista jasna. Sice poněkud ledabyle zfalšovaný, ale chápu, že úprava oblačnosti ve Photoshopu je práce navíc :-)

 24. Astr

  Z Internetu česky:
  Další aktuální video, o vztahu USA- Rusko
  Je věnováno aktuálnímu americkému zákonu na likvidaci Putina, Ruska a všech postsovětských i jiných zemí, které s putinovským Ruskem dosud spolupracovaly, spolupracují nebo se ke pro spolupráci s ním rozhodují. Tento zákon má číslo 2277 a nazývá se „Akt o odvrácení agrese Ruska 2014 a byl zpracován na základě požadavků Obamovy administrativy. Prvním čtením v kongresu USA prošel v květnu letošního roku, druhým čtením na konci minulého měsíce a podle všeho bude co nevidět schválen.
  Se zákonem Vás podrobně seznámí ruský novinář Arťom Vojtenkov. je opatřeno českými titulky,
  aby si co nejvíce našich spoluobčanů uvědomilo, že omedailovaný mírotvůrce Obama a američtí kongresmani tímto zákonem vrací svět někam na začátek padesátých let minulého století.

  http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/zakon-usa-na-svrzeni-putina-vzdelavaci-tv-artom-vojtenkov-cerven-2014-titulky-cz.html
  z originalu
  Text of the Russian Aggression Prevention Act of 2014
  https://www.govtrack.us/congress/bills/113/s2277/text

 25. kchodl

  Při masochistickém čtení mediálního odpadu (mainstream) mě pobavilo, jak se všichni čertí, že povstalci, tedy separatisté, tedy teroristé „nepouštějí mezinárodní komisi OBSE“, „nechtějí vydat černé skříňky vyšetřovatelům OBSE“, …
  Záchranář z Doněcka či hlídač trosek je líčen téměř bez vyjímky jako neholený primitiv, ožralý a zfetovaný, smrdící potem, machorkou, s „neevropskými“ hygienickými návyky. Který krade hračky mrtvým dětem, peněženky a platební karty mrtvým dospělým. Atd. A jehož největším úkolem na místě havárie je odstraňovat důkazy podlých činů povstalců. Chybí už jen popis, jak si čerstvější a pěknější mrtvolky opéká na ohníčku, případně udí na zimu do zásoby.

  Povstalci vědí, co dělají. Asi mají v paměti, jak pod záminkou, či spíše krytím OBSE dorazili důstojníci z NATO do Slavjansku na výzvědy. A byli spojení – a reportovali zjištěné věci – kyjevské juntě, prodloužené paži loutkáře. Ono by se totiž také mohlo na místě havárie něco důležitého ztratit nebo by na místě havárie mohlo něco důležitého přibýt, kdyby je nehlídali.

  A je to také právně zcela v pořádku, nepouštět tam OBSE. Ti totiž nemají k vyšetřování katastrofy žádné oprávnění. To má jen ICAO jmenovaná vyšetřovací komise. Kromě záchranářů by na místo neměl nikdo mít přístup. OBSE je tam jen z důvodu zajištění míru po dobu práce ICAO komise, pro nic jiného.

  • kchodl

   Například ten Dolejší z Blicích ilstů z toho dokonce udělal článek, kde manipuluje – po vzoru Guardianu a dalších – čtenáře, že OBSE jsou „vyšetřovatelé“ katastrofy. To ani náhodou, to dělá komise ICAO, nikdo jiný.
   Ale na úpornosti, s jako pasou tihle „vyslanci“ po letových zapisovačích, je něco velmi podezřelého. Povstalci docela správně – dle mezinárodních norem – oznámili, že zapisovače předají přímo do rukou ICAO. Celkem rozumně – kdyby to prošlo pře „OBSE“, kdoví, kdo by se v tom po cestě vrtal.

 26. ;-)))

  O zvukovom zápise „perechvate komunikácie opolčencov“
  Hovorí Niklaj Popov, expert na analýzu zvuku z ruskej firmy „Celevye technologii“. Táto firma spolupracovala aj na analýze záznamu zvuku z kabíny poľského prezidentského Tu-154.
  Záver – (všimnite si grafickú – zrejme spektrálnu – analýzu zvukového súboru) súbor je poskladaný z rôznych fragmentov, nie príliš profesionálne, sú v ňom viditeľné pauzy na miestach spojov fragmentov (plus ďalšie informácie).

  http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6201&start=580

 27. lomikel

  dam to sem, jinde se to moc nehodi
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/8733/
  ukacka strileli balisticke rakety, rusove je sestrelili
  kouknete na rusky web nize v popisu, jsou tam zajimave konotace

  syrie – sestreleni dvou raket jako stopka pro primou podporu USA
  moznost raket nest jaderne hlavice – moznost napadeni ruska – nutnost je preventivne chirurgicky vybombardovat, raketove instalace chunty + co je dalsiho potreba.

  asi musi byt chunta dost zoufala, kdyz stirli na soft cile balisticke rakety. Rusove by konecne meli vyhlasit na jihovichodem bezletovou zonu. Poucil bych se od USAku, press conference informuji o bezprikladne aktu agrese, dnes v 16.00, v 17.00 prvni letecke udery na PLO ukrajiny a do zitra bude hotovo. Oni na tu ukrajinu chodit sami nemusi, letecke podpora pro opolcence zcela staci .

  myslim ze by to rusove mohli zapnout na