Malajský stín pod lampou?

Napsal Baron Le Samedi

Není pochyb o tom, že spektakulární pád malajského dopravního letounu Boeing 777 právě při návratu V.Putina z veleúspěšné jihoamerické cesty, vzal Putinovi šou. Atentát v moskevském metru s řadou mrtvých dva dny předtím osladil Putinovi jeho brazilský pobyt, a pád lineru na trase Amsterdam- Kuala Lumpur, který vyplní další týdny, vzpomínky na summit Bric negují. Přitom jsou to právě Rusové, kteří by pádem letounu Malaysia Airlines neměli co získat.

Povězme si pár myšlenek.

První z nich je, že Malajci rozhněvali bohy, a pád MH 17 doplňuje předchozí zmizení lineru MH 340. Možné (tvrdí to znalkyně bohů i Malajců), leč málo průkazné.

Druhou myšlenkou, hodnou úvahy je, že prý to nastražili Rusové. Nesmyslné. Rusové mají s Malajci exkluzivní vztahy, na Krymu, v Jevpatorii (když chceme být co nejblíže ohnisku sporu) studují stovky Malajců medicínu, a přirozeně, Malajce ani nenapadne vzdělání z lékařské fakulty v tomto malém krymském městě-zpochybňovat. Malajsije tím více miluje Rusy, čím více nenávidí Indonésii. A Barak Hussein Obama-Soetoro měl přeci pár let svého života indonézského otčíma, co více, důstojníka indonézské armády, patřící k pravicovým jestřábům armády. Kdo zná čistící operace Indonésanů nejen na Borneu, tuší, že Indonésané jsou zvyklí, přeženeme-li to, koupat se v malajské krvi. Dějiny obou zemí jsou dějinami  navzájem prolité krve. Bohužel.

Padá-li tato stopa, zbývá jen stopa opolčenců, povstalců bojujících za Novorossii . Ti mají ale pouze ruční zbraně, a pokud víme, vzdušný prostor nad východem Ukrajiny dne 8. července 2014 Kyjev uzavřel, a to pro všechna letadla, letící v letové výšce pod 7.600 metrů. Proč by tedy kterýkoli opolčenec měl celé dny bdít s protiletadlovou zbraní, a čekat na civilní dopravní letoun, letící nad touto hladinou o dobré tři tisíce metrů výše?

Naopak, profit z konfliktu s Ruskem mají Západem dosazené loutky v Kyjevě, které systémy protiletadlové obrany (a útoku) mají, ovládají je, a jsou i přes svou krysí poslušnost Cainům v koncích, protože pomoc MMF nedostanou. MMF nesmí půjčovat zemím, v nichž je občanská válka. Tím je to vyřízeno.  Bakšiš od Obamy lze získat jen za výrazně protiruskou akci. A tou pád či sestřelení MH 17 jistě je.

V závěru je však ještě jedna možnost: letadlo nechali zlikvidovat sami Malajci. Malajci ztratili už jeden Boeing 777, hrozí to, že pojišťovny jim za něj nic nevyplatí, neboť ani pasažéři v něm nebyli zatím soudy prohlášeni za mrtvé. Ovšem, pozůstalí na odškodnění za živitele  tlačí. Je běžné, podle Holmese, Poirota i jiných, vraždit pro peníze, a kdo jiný mohl vraždu lépe zosnovat než ten, kdo měl přístup na palubu svého letadla vždy, totiž Malajec? A pojistné se posype, protože malajská stopa se zatím nikomu nehodí.

Jak to bylo se možná dozvíme. Není zřejmě na světě družicemi a drony i odposlechy více zpracovávaná oblast, než východní Ukrajina. Věřím, že Západ ví, co dnes Strelkov snídal, i to, jaké prkénko má na záchodě. Nicméně, a to považuji za zlomové, ať už atentát na letoun má být záminkou k válce či nikoli, sám akt, že Úřad pro civilní letectví, a jednotlivé aerolinie připouštějí lety přes válečnou zónu, kde smrt vyčuhuje za každým rohem či okénkem letadla, znesmyslňuje všechny security controls na všech letištích světa. Čemu se dopravci svlékáním a šikanou brání, když pak celý letoun odešlou, děj se vůle Boží, do zóny smrti.. tedy, do pekla? Které si přirozeně každý umírající-prožije.

 1. BARON LE SAMEDI

  Mně fascinuje, jak jsou ty ženský v politice krásný. Třeba Merkel, nebo Ashton, nebo tato francouzská čarodějnice v amerických službách. Je to o významu čísla SEDM (kulí jako v Sarajevě) ne sedmnáct jako číslo letu u sedmnáct let starého Boeingu 777. Prostě, zmiňováno číslo l7 (sestřel) ale Lagarde-ová akcentuje 20.7. A to je zítra. Co se k sakru má stát? Jinak zdrvím Sloba. Co dělá naše motorkářka? Ta už po té loňské avantýře v Libyi a Egyptě přeci musí mít bejby….:-)))

  • slobo

   „Co dělá naše motorkářka ?“

   Ahoj Barone.
   Katarina ?.. Bych řekl -vyčkáva. ( jak A. F. al-Sisi )

   http://slovak.ruvr.ru/2014_06_17/Libya-zacala-sa-tajna-vojna-8540/
   _____________________________________________________

   z diskuse na Zvedavec org

   „`“““““#“““MH17″““#“““““„`

   ignorek napsal

   Lhali, i
   lžou zas – pro jidašský groš, protože se jinak uživit prostě nedokážou.
   Takhle dopadl ten „hlídací pes“ demokracie – „svobodný tisk“.
   Není ani svobodný tisk,
   ani svoboda slova,
   jenom svoboda lhát ve prospěch majitelů.

   Přežvykující tupé stádo ovčanů spolkne všechno, a tím pádem nic lepšího než delší bič si nezaslouží.

   Sistem … Buk M2
   ini diyakini jadi penyebab kecelakaan__
   ( „moh být příčinou nehody“ ) __MH 017
   (Foto: AP)
   jaring news; 18 Juli 2014
   translator malajsky-cesky

  • slobo

   20.7.2014 – 9.29
   Komentář čeká na schválení.

   “Co dělá naše motorkářka ?”

   Ahoj Barone.
   Katarina ?.. Bych řekl -vyčkáva. ( jak A. F. al-Sisi )

   http://slovak.ruvr.ru/2014_06_17/Libya-zacala-sa-tajna-vojna-8540/
   _____________________________________________________

   z diskuse na Zvedavec org

   “`”””””#”””MH17″””#”””””“`

   ignorek napsal

   Lhali, i
   lžou zas – pro jidašský groš, protože se jinak uživit prostě nedokážou.
   Takhle dopadl ten “hlídací pes” demokracie – “svobodný tisk”.
   Není ani svobodný tisk,
   ani svoboda slova,
   jenom svoboda lhát ve prospěch majitelů.

   Přežvykující tupé stádo ovčanů spolkne všechno, a tím pádem nic lepšího než delší bič si nezaslouží.

   Sistem … Buk M2
   ini diyakini jadi penyebab kecelakaan__
   ( “moh být příčinou nehody” ) __MH 017
   (Foto: AP)
   jaring news; 18 Juli 2014
   translator malajsky-cesky

  • slobo

   pozoruhodna karikatura, Barone

   „`“““““#““““MH370″“““#“““““„`


   VALE FLIGHT MH 370.

   zegsyd.blogspot.com, March 10, 2014

   * * *

   ps / Pozdravujem Steveho, ze Zvedavca
   “ v miru ..svobode a vubec . “
   rikali v SKa a televizii i i
   Kiska to videl na vlastni oci
   i s pritelem HailPorosenkem

 2. ;-)))

  Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

  Příspěvekod Švejk » 19/7/2014, 20:40


  Zadek letadla. Muselo to být blízko výbuchu, protože barva je ohořelá a je to hodně pokroucené ( ale žádné díry po střepinách ).


  To samé z druhé strany.


  Utržená zadní směrovka.

  Závěr: Letadlo bylo zasaženo střelou vzduch-vzduch a to zezadu – z ukrajinského vnitrozemí.

  http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6201&start=360

  Raketa roztrhala letadlu celý zadek, takže musela přiletět přímo zezadu. Povstalecká raketa země-vzduch by přiletěla zespoda ( a trefila se doprostřed ).

  Zde si můžeš stáhnout fotku ve velkém rozlišení.

  http://visualrian.ru/ru/site/gallery/index/id/2464478/context/%7B%22country_id%22%3A16%2C%22orientation%22%3A%22all%22%2C%22country_title%22%3A%22%5Cu0423%5Cu043a%5Cu0440%5Cu0430%5Cu0438%5Cu043d%5Cu0430%22%7D/

  Na druhé fotce je uvnitř v rohu tma. Kdyby tam byly díry po střepinách, tak by tam prosvítalo světlo.

  Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

  Příspěvekod mepu » 19/7/2014, 19:31
  To nemá cenu řešit, jestli na oficiální tiskovce k sestřelení letu MH17 nějaký chlápek ukazuje powerpointovou prezentaci fotek a videi, kde na jedné fotce co má podporovat jeho tvrzení, je evidentně sníh!
  Místo toho aby řekl, tak podívejme se nato, tady naše obsluha radaru zaznamenala střelu v 2km letící rychlostí (podle toho záznamu letu střely by šel mimochodem určit přesně typ) z pozice k letounu, bohužel záznam nemáme, ale zaznamenali to naše další radary v oblasti jak vojenské tak určené k řízení letového provozu. Nikdo mě nevyvrátí, že ty záznamy prostě Ukrajinci mít musí minimálně z radarů k ŘLP (nevím jestli ty vojenské UA přehledové uchovávají nějakou dobu záznamy?) proto fakt nechápu proč to nepoužijí, můžeme si tu spekulovat jestli to dokážou detekovat USA z kosmu, jestli rusové, ale tohle je fakt divné, že místo toho používají v powerpointové prezentaci fotky nějakého BUKu na tahači v zimním období.

  CAT: to je dobrá poznámka, na to nedokážu odpovědět, ale shodneme se asi na tom, že UA šlape po opolčencích kde může, tak proč nevytasí něco čím je odrovnají – co reálně vzato pokud je to tak jak prezentují ty radarové záznamy mít musí, i kdyby to měli říct na čestné slovo a neměli je, ale sorry nějaký chlápek na tiskovce k tragédii letu MH17 kde zemřelo 300 lidí mě bude ukazovat fotky, kde je minimálně jedna falešná? To je nějaké vyšetřování?, působí to spíš tragikomickým dojmem :mrgreen: Toho chlapa by měli okamžitě po té tiskovce vyhodit.

  Na ruských serverech se objevilo osmiminutové video, ukazující, že představitelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě mají přístup na místo, kde se ve čtvrtek zřítil malajsijský dopravní letoun. Ukazují tak, že není pravdou, že by proruští separatisté vyšetřování bránili, jak někteří lidé tvrdili v předchozích dnech.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-VIDEO-Takto-separatiste-brani-zkoumani-trosek-letadla-Podivejte-se-sami-327574

  BONUS vo co gou … prisel cas se zamyslet zda jsme slovani a chceme byt otroky jak rika jacenuk podlidi urveni k likvidaci s vyjimkou servisni elity kolaborantu

  • Janika

   No tedy, tresen, tohle bych od Vás nečekala, celá zvědavá jsem to rozklikla – a ono se jedná o podrobné rozebírání toho, co bylo na internetu, to má být „pádný“ důkaz… Na internet dá kdo chce co chce, to už dneska vědí malé děti. To za prvé. Tohle žádný důkaz být nemůže a doufám, že ona Vámi tak sebejistě zmiňovaná „většina světa“ přece jen tak zas až tak, jak to napsat a neurazit… bláhová :-) není.

   A za druhé, co se týká toho Strelkovova oznámení o sestřeleném letounu, tak je možné, že to tam dal, no a co to dokazuje? Že měl prostě špatnou informaci. Někdo střílel na nějaké letadlo, pak viděl pád nějakého letadla a spletl se, nevěděl samozřejmě, že se jedná o dopravní letadlo, ani na jeho sestřelení neměl techniku. Viděla jsem video, odsuzovali ty lidi tam, že nad pádem letadla jásali – ale proboha, ono se opravdu nedalo poznat, že to bylo letadlo s nevinnými cestujícími, ti lidé celkem pochopitelně jásali nad sestřelením bestiálního nepřítele, který zvěrsky pustoší jejich domy a vraždí lidi, co chtějí jen v míru žít. Naprosto pochopitelný omyl těch lidí, i toho, kdo střílel po vojenském letadle a viděl, jak následně nějaké letadlo padá.

   • tresen

    Štěstí je, když si lidé rozumějí.
    Měl prostě špatnou informaci.
    U člověka, který velí jednotkám disponujícím velmi pokročilými zbraněmi nebo se tak aspoň tváří a který podává veřejnosti zprávy o jejich akcích, by se sice čekalo, že bude mít informace o dost lepší /třeba jestli se v inkriminovanou dobu z těch zbraní doopravdy střílelo a na jaké cíle to bylo/, ale co naděláte.
    Ani Putin nic nenadělá, ledaže hodně hlasitě skřípe zuby,

    • vittta

     Že jsem tak smělý-co tam dělá Putin?
     A proč by měl Putin skřípat zuby?
     To mohu napsat,že zuby skřípá Obama a tvářit se u toho děsně vítězně,…

     • tresen

      Nejspíš nejsem sama, kdo si myslí, že separatisti dostávají Putina do čím dál choulostivější situace. Ještě mu nakonec nynější kritici budou držet palce /pochopitelně i ve svém zájmu/, aby ho nevystřídal někdo z jestřábů.

      • vittta

       Tak to určitě nejste sama.
       Ale co to znamená?
       Já si zase myslím,že separatisté dostávají svým vytrvalým odporem do poněkud choulostivé situace Porošenkovu klaku.
       Ta se totiž v boji zatím moc nevyznamenala-ale v zabíjení civilistů a plošném ničení „nepřátelského“ území si vede navýsost dobře.
       Takže ti,kdo Porošenka financují si asi utírají pot z čela.
       Jenže….jak z toho ven a nevypadat jako blbci,že jo.
       Rusko ne a ne vpadnout na Ukrajinu (dávno už podle antiruských chytrolínů mělo útočit nejméně na Slovensko) a podpora kyjevské vládě nevalná až žádná.

       Jestřáb by se nynějším kritikům naopak hodil.
       Nebo máte pocit,že putinovi kritici touží po míru a překážku vidí právě v Putinovi-válečníkovi?

       • tresen

        Zlo spojené s potentáty je věc relativní. Projeví se to zejména ve chvílích, kdy hrozí, že po špatném přijde někdo mnohem horší.
        Jestřába si může přát jenom jiný jestřáb.
        Ti, co nemrknou okem, když na jejich rozkaz umírají civilisti, nepatřili a nepatří k mým oblíbencům. Nejsem z těch, kterým imponuje drsný macho v maskáčích anebo šašek v hedvábném hávu.

        • vittta

         Konečně se shodneme.
         Mě se fašistická vláda v Kyjevě také nelíbí.

         Tím spíše by mě zajímalo,proč jste vlastně zmínila toho Putina…

    • vittta

     To mě připomíná článek jakéhosi šíleného myslitele…http://blisty.cz/art/73986.html
     Autor tam poněkud zváštně popisuje vpád Izraelců do Palestiny a stěžuje si,že Češi neprostestují-při čemž boje na Ukrajině prostesty nevyžadují,protože…protože…není znám vinník?
     Pak autora napadlo,že letadlo separatisté nesestřelili-poněvač dostávají na frak-ale aby byl v textu pořádek,je i uvedeno,že se sestřelením letadla mohou legitimizovat operace ukrajisnké armády.(tedy že nejsou zatím legitimní?)
     Na závěr pak autor hovoří o možnosti,že bude-li Rusko a jeho společnící usvědčeni pod tíhou důkazů,bude teprve tóčo (zatím se nic neděje,čeká se na důkazy-od Maidanu po Oděsu).

     No-doufám,Tresen,že jste vše stíhala v pohodě sledovat.
     Ten text mě napadl proto,že je notně nesouvislý a zmatený a já mám takový dojem,že v tom vašem odkazu to bude podobné.
     Bohužel neumím cizí jazyky,tak jsem byl o přesné znění ochuzen….

     • tresen

      Ten článek na Blistech od Veselého jsem celý nečetla a ani na to nemám chuť.
      Z rychlého přelétnutí jsem nicméně pochopila, že tématem mého předchozího odkazu /Strelkov se přihlásil k sestřelení letadla na internetu a pak to vymazal, když zjistil, co vlastně spadlo/ se nijak nezabývá.
      Ale abych dokázala, že jsem postřehla alespoň Veselého snahu o oslí můstky mezi útoky na Hamás a situací na Ukrajině, dám sem odkaz jiný. Tam cizí jazyky ani potřebovat nebudete, grafy a čísla mluví řečí mezinárodní. Zajímavost spočívá v tom, že zatímco v mnoha různých zemích, včetně latinskoamerických, obliba Ruska v poslední době silně klesla, v Izraeli je to naopak.
      http://www.pewglobal.org/2014/07/09/russias-global-image-negative-amid-crisis-in-ukraine/

      • vittta

       No-pravda,tím se nezabývá.
       Není to třeba,zabývá se především Izraelem.
       O Ukrajině jen náznakem.
       U něj jsou zabití lidé izraelskou armádou daleko důležitější,než nějací Ukrajinci.
       To mě zaujalo-a také ta argumentační bída.

       Jinak-asi mě přeceňujete.
       I tady bych znalost jazyka potřeboval.
       Takhle to vypadá,že v Izraeli opravdu obliba Ruska stoupla.
       Ještě více ale v Palestině.

       No…ale má to dokazovat,že si lidé (až na vyjimky) plně uvědomují vinu Ruska na událostech na Ukrajině?
       A-opravdu je to zajímá-nezajímájí je více jiné,důležitější události-jako pana Veselého?

       Aby obliba nějaké země klesla (či stoupla),je třeba něco se dozvědět.
       Dobrého-či špatného.

       Jak se to ti lidé dozvědí?

       Mají k dispozici fér informace?
       A-nechci být škarohlíd-ale je ten graf opravdu seriozní?

      • vittta

       Vlastně mě dost udivuje,že aniž by jste článek četla,tak víte,co v něm je obsaženo…
       Není to dlouhý,náročný text…

        • vittta

         To je opravdový blázen.
         Bez legrace jsem si říkal při čtení jeho článku“no tys tady chyběl,chytrolíne“……

         Skákal z tématu do tématu jak vysmaženej nějakým psychofarmakem.

   • tresen

    Experti z ICAO už jsou údajně na Ukrajině, ale zatím zřejmě nemají chuť stát se rukojmími nebo těly v pytlích, takže na místo katastrofy nedorazili. Jenže kdo jim dá nezbytné záruky?

    • kchodl

     Ale kdepak. Kyjev dělá obstrukce a nechce je tam pustit pod záminkou bezpečnosti. Evidentně o vyšetřování nestojí. Nezastavil ani bojové operace, ačkoliv to sliboval. Teprve tlak Ruska přes USA a samotného ICAO je donutil k tomu, že slíbili (po kolikáté) zastavit boje alespoň v zóně 40 km kolem trosek.
     Delegace ICAO z Malajsie se na Kyjevské obstrukce vykašlala a přijela přímo do Doněcku už včera v noci a povstalci z DNR ji už oficiálně předali letové zapisovače (černé skříňky).

     Americká a holadská komise ICAO ještě sedí v Kyjevě.

     Všichni v ICAO si stěžují, že kyjevští vyšetřovatelé s certifikací ICAO, kteří by měli celou věc organizovat, nedělají vůbec nic, jen schválně zdržují, už pátý den. Takže nakonec asi dojde počtvrté za existenci ICAO organizace, že vyšetřování bude vést přímo ICAO, ne zástupci země kde se katastrofa stala.

     Je to přesně stejná situace jako minulý rok, kdy obstrukce Američanů, Turků, „syrských“ povstalců zdržovaly příjezd expertů z OSN a Organizace pro omezení chemických zbraní do Sýrie. Mezitím západní média psala všude o vrahu Assadovi, který zabíjí chemickými zbraněmi děti.

     Až po téměř roce se ukázalo, že to bylo přímo naopak. Nepochybuji, že tentokrát to dopadne stejně.
     Celá operace má podobný rukopis.

      • kchodl

       Rovněž díky za Váš blog. Napsat vlastní článek by mi trvalo pár hodin, aby to mělo hlavu a patu a bylo odzdrojované, ale poznámku napíši za pár minut .-)
       Hezký den.

       • Janika

        Píšete moc dobře, zrovna ta předchozí „jen“ poznámka je lepší, než řada článků. Kdybyste přesto něco napsal a chtěl to tady zveřejnit, ozvěte se, prosím, na můj mail jessie9@seznam.cz . Klidně ještě i o tom, kdo brání v práci expertům. Tedy doufám, že alespoň těm se ještě v dnešním světě dá víceméně věřit, když už i takový soud v Haagu se stal poslušným nástrojem.

 3. BARON LE SAMEDI

  protože třeba lukjanovo video ukazuje pád stroje na zem a explozi, mám za to, jako laik, že podstatné části korpusu draku letěli spolu až na zem. Z výšky deseti tisíc pěti set metrů. Tam se něco stalo, ale něco, při čemž měl letoun kinetickou energii, dávající mu možnost letět oněch dvě stě padesát metrů za sekundu. Dobře, let byl zastaven, jak se říká. Trosky ale podle mne letěly ještě nějaký ten kilometr, obloukem, než je začala přitahovat Země gravitací, která přirozeně překonala kinetickou energii z bývalého dopředného pohybu. Kde tedy došlo k explozi? Kolmo nad místem nálezů na zemi jistě ne. Nebylo to třeba ještě na území, kontrolovaném vládními vojsky? Další věc: ukazováno nám, jak vibruje letová cesta, lidově koridor, který byl zřejmě pro let MH17 v předchozích dnech dosti široký, když jednou letěli nad Černým mořem, ale teď lízali okraj Azovského moře. Je to obvyklá šíře letové cesty na UKR? a nebo letoun byl naveden mimo řádnou letovou cestu (mimo koridor?). Ujednoťme se, že příčinou pádu mohla být: exploze na palubě, nebo sestřel ukrajinskou stíhačkou (ruskou těžko, to by tam pronikla? nebo skutečně exploze rakety z BUKu. Odkud se střílelo, a kdo střílel? Pokud stříleli UKRové vlastního teritoria, je to jasné. Nejasné je, jak by stříleli opolčenci, kterým všude, kde se ocitli, vypli ukrové proud. Že by měli opolřenci zapojené dieslové agregáty, a kolik? aby mohli nikoli sítí, ale generátorem zásobovat napětím radar a systémy, které raketu vypouštějí? Takové agregáty je celkem dosti slyšet, tipl bych to na kilometrovou dálku. Jak měli potom zajištěnu ochranu, když byli zřejmě nejen vidět, pokud neměli opolčenci celý systém pod maskovací sítí, ale hlavně SLYŠET. Teď, ve vedru slyším sousedovu pračku na sto metrů….oknem. A kde je komise ICAO, a Malajci, kteří už v sobotu měli přicestovat? Drží je Moskva (stěží) nebo nespěchají (do jámy lvové)…..?

  • jonáš

   Pád z 10500 m trvá ve vakuu cca 46 sekund. V atmosféře se to blbě odhaduje, protože záleží na tvaru tělesa a změně hustoty vzduchu s výškou, ale třeba lidský tělo nabere rychlost maximálně kolem 60 m/s a ne teoretických 460 m/s. Takže velmi hrubym odhadem to muselo padat zhruba dvě minuty. Ovšem dopřednou rychlost zas atmosféra dost rychle zabrzdí, když vypadnou motory, ale stejně to mohlo dopadnout cca 10-20 km od skutečnýho bodu sestřelu. To jen tak zhruba přes fyzikální palec. Tvrzení ČT že trosky dopadly 15 sekund po zásahu je naprosto mimo realitu tohoto vesmíru, leda by to letělo asi desetkrát níž.

   • BARON LE SAMEDI

    Díky, odhadoval jsem, že tak patnáct km to mohlo letět, což už je, řekněme si, prostor kontrolovaný ukry.Kopíruji text z dnešní Komsomolky, z pamětí ministra obrany Roberta McNamary, který se zapsal do dějin jako spolutvůrce války ve Vietnamu………американские спецслужбы на пару с украинскими могли специально подствести злополучный лайнер под удар ракеты, чтобы потом свалить все на ополченцев и Россию. Доказательств этому нет. Но зато имеются рассекреченные документы о том, что подобные провокации ЦРУ готовило задолго до трагедии вблизи Донецка.
    Один из них даже приведен в книге воспоминаний экс-министра бороны США Роберта Макнамары. В марте 1962 года (накануне Карибского кризиса) Макнамаре подали предложения Объединенного комитета начальников штабов США и ЦРУ о том, как с помощью масштабной тайной операции (а проще говоря, чудовищной провокации) организовать вторжение американской армии на Кубу.
    Сценариев было несколько и среди них под номером 8 значился такой:
    «Мы должны создать такой инцидент, который убедительно будет демонстрировать, что кубинский истребитель атаковал и сбил чартерный гражданский самолет… Направление рейса должно быть выбрано таким образом, чтобы он проходил через Кубу. Пассажирами должна быть представлена группа студентов колледжа на каникулах, чтобы обосновать необходимость чартерного рейса. На американской авиабазе Eglin AFB надо взять гражданский самолет, который будет покрашен и выглядеть, с теми же номерами, как и настоящий гражданский самолет, принадлежащий подставной компании, зарегистрированной близ Майами, но принадлежащей на самом деле ЦРУ. В назначенное время этот самолет-двойник заменит настоящий гражданский самолет. Этот самолет-двойник будет загружен тщательно отобранными пассажирами, который будут записаны для этого фиктивного рейса под вымышленными фамилиями. Настоящий же пассажирский самолет будет превращен в беспилотник, который и будет сбит. Моменты взлетов настоящего и самолета-двойника будут синхронизированы так, чтобы они встретились в воздухе южнее Флориды. От места их встречи двойник с пассажирами снизится до минимальной высоты и уйдет на запасную полосу авиабазы Эглин, где уже будут подготовлены необходимые меры по эвакуации пассажиров и обратной перекраске самолета. Тем временем настоящий, но беспилотный борт продолжит зарегистрированный рейс. Непосредственно над Кубой беспилотник передаст по радио «SOS, самолет атакован кубинскими истребителями МИГ». Эта передача радиосигнала будет прервана разрушением самолета, вызванным дистанционным радиосигналом».
    После этого США собирались атаковать Кубу. Но не успели – на Острове Свободы были обнаружены советские ядерные ракеты…

     • BARON LE SAMEDI

      A´t má Janika radost: Letadlo libyjských aerolinií letělo v únoru l973 z Tripolisu přes Benghází do Káhiry. Pilotoval ho Francouz, pan Bourges. Letadlo Libyjské arabské republiky, které vládl už třetím rokem mladý Kaddáfí s Radou revolučního velení se nad pouští v pohraniční egyptské provincii Marsá Matrúh dostalo do písečné bouře. Kdo znáte jih Kréty, natočený k Libyjskému moři, potvrdíte, že vítr je tam ostrý, a vždy, i bez bouře, s pískem. Myslím, že 727 měla tři motory, bouři proletěla, i když si dovedu představit to ječení arabských cestujících za pilotovými zády, a směřovala (727) k Nilu. Špatnou prací navigátorů v Káhiře se dostala na Sinaj, kde proti ní vzlétli dva izraelské fantomy. Pilot se pokoušel stroj otočit, což piloti považovali za útěk, a ustřelili mu křídla. Asi pět lidí přežilo, J.Bourges nikoli. Il pak dobrovolně platil důchody pozůstalým. Hlavní obranou Moše Dajana bylo, pan Bourges má licenci na Caravellu, ne na Boeing. Což svět tehdy pobouřilo… to tvrzení ministra vlády Goldy Meierové.

 4. BARON LE SAMEDI

  Díky, Slobo, dáváš si s tím práci. Katarína… priezvisko som zabúdol. Veru. U nás v ČR nechal Seznam zničit databázi lidé cz, kde byly různé rady (jednu z nich jsem Kataríně překopíroval). Katarína byla a snad je svým způsobem nesmírně zajímavá i tou svojí divokostí. Takový rys. Fajn baba. Klidně bych takovou dceru bral. Posílám odkaz http://consortiumnews.com/2014/07/19/airline-horror-spurs-new-rush-to-judgment/, myslím, že v ČR a SR je tento zdroj neznámý, píše se tam, že Američané (zpravodajská komunita) vědí, že cosi vypálili Ukrajinci v ukrajinských uniformách, dokonce, že kolem mobilních zařízení byly poházené flašky od piva, ale přirozeně, Bidenovi, Kerrymu a Obamovi by se hodilo, kdyby se jaderná mocnost jako Rusko podělala, a řekla, O.K, tak si vezměte naše nerostné bohatství, my se někde u mongolských hranic uskromníme. Už byly doby, za Gajdara a Jelcina, kdy na ministerstvu financí RF bylo dvanáct amerických poradců. A každý si něco urval, přes ty Chodorkovské, Tymošenky a spol..Chtějí návrat, a soudí, že se to obejde bez války, a když, tak že jich se netkne….Řeknu to lapidárně: lidé, kteří nechávali na Majdanu střílet do nic netušících spoluobčanů, podpalovali policajty a bili je jako otroky, si klidně dovolí vzývat další nebeskou sotňu z cestujících, které bezostyšně poslali v MH17 na onen svět. Ale Kroužková a Tvarůžková hekají, jaká by to asi byla pocta jim…podržet.

 5. ;-)))

  John McCain (17.7.) – Ukrajina nevlastní sofistikovaný systém schopný zostreliť malajské dopravné lietadlo.

  … kdo lze ten krade a muze i zabit … se rika a v pripade teto svine to plati dvojnasob stejne jako u hitlary a krvave madle

 6. slobo

  „“““““““““#”””MH 017″””#““““““““““


  http://video.liputan6.com/main/read/17/2080675/0/investigasi-jatuhnya-pesawat-mh-17-terkendala-situasi-konflik

  ____________________________________________
  @ Kchodl 20. VII. 17:24

  AIR FRANCE Rio – Paríž
  bol tam aj Michal HUDEC /Kozárovce/ ( R.I.P.)

  http://motoride.sk/?P=phorum&tema=nehody&tid=34071
  19.07.2010 6:43

  … PREDVIDAT !!
  (Excelentny priklad)
  Air France Flight 447
  „“Rodina se pred letem, …..rozdelila, proto otec a dcera – ziji“
  http://www.expressen.se/nyheter/christine-skulle-hem-till-sverige/
  __________________________________________________
  @ BARON

  K. Vrabelova
  …este o nej / od nej, budeme pocut. Hodne zaujimave
  … a pre niekoho mooc neprijemne. – Domnienka Slobo

  • BARON LE SAMEDI

   No samozrejme, Katarína Vrábeľová. Vďaka. Jen tak mimochodem, odhadl jsi ro přesně http://www.washingtontimes.com/news/2014/jul/19/cheating-death-twice-maarten-de-jonge-changed-plan/ profesionální cyklista Maarten de Jong se vyhnul tomu letu, který zmizel v Pacifiku či Indickém oceánu, a teď se vyhnul smrti na MH 17. To je jako horor Final Destination, kde student má pocit, že zemře v letadle, o svém strachu přesvědčí spolužáky, ti neletí, a letadlo do Paříže s nimi nevybuchne, ale smrt, je rozhořčena. Chodí si pro jednoho po druhém. Statisticky, pokud odřekl koupený let a zachránil se i před druhým, to se snad nedá propočítat…..

   • kchodl

    Je to skoro legrační, je vidět, že CIA čte maily a blogy, protože až do soboty nikoho z incenátorů nenapadlo, že by fotografie odpalu rakety mohly jaksi chybět. Takže hbitě nějaké vyrobili.

    Důkaz dodala Ukrajina – tím je řečeno vše.
    Je to fake, samozřejmě.

    Dá se to snadno doložit oblačností.
    Také rozptyl kouře po startu rakety není tak rychlý, jak ukazuje ta fotka (v tom popisu je chyba, původně je tam napsáno, že to má být kouř rakety 2s před zásahem letadla – raketa do výšky 10 km stoupá odhadem 20-30s) – tj. za cca půl minuty se ten kouř tak moc nerozptýlí.

    Lépe je to vidět na fotkách na Palbě: http://palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6201&sid=435985b5f57e4623c2d15aa804b603ef&start=540

    Prostě další podvod ze strany SBU a manipulátorů, zcela odfláknutý.

    • BARON LE SAMEDI

     jenže oni tam potřebovali vesnici, aby ta se dala identifikovat. Ta pohotovost, to by jim papparazi mohl závidět. Představte si předbojovou situaci (to jsem teď vymyslel,,,) desítky ukr vojenských fotografů, mají fotopool, a blesky lítaj jeden za druhým. Zřejmě čtyřiadvacet hodin. Ani zadnice staré Porošenkové by jim neunikla…

     • kchodl

      Tak nepochybuji, že tu vesnici někdo identifikuje docela snadno (máme Google nástroje, mapy a views), teď jde ještě o to, jestli neodflákli ještě denní dobu – podle slunce a orientace stínů se dá celkem přesně určit hodina.
      Je fakt, že jsou pohotoví. První zmínku o údivu nad tím, že nikdo start rakety nevyfotil jsem zachytil na netu v sobotu. Je to velmi neobvyklá podívaná – například střelby se u nás konají až na Baltu, Ukrajinci je dělají nad Černé moře – nad pevninou nikdy, pokud tedy není zrovna válka – takže nepochybuji, že by těch fotek muselo být desítky. I videí. Ukrajinci totiž svoje digitální hračky přímo milují a všude to s sebou tahají, ještě více než u nás. No a v neděli se objevil „důkaz“, zčista jasna. Sice poněkud ledabyle zfalšovaný, ale chápu, že úprava oblačnosti ve Photoshopu je práce navíc :-)

 7. Astr

  Z Internetu česky:
  Další aktuální video, o vztahu USA- Rusko
  Je věnováno aktuálnímu americkému zákonu na likvidaci Putina, Ruska a všech postsovětských i jiných zemí, které s putinovským Ruskem dosud spolupracovaly, spolupracují nebo se ke pro spolupráci s ním rozhodují. Tento zákon má číslo 2277 a nazývá se „Akt o odvrácení agrese Ruska 2014 a byl zpracován na základě požadavků Obamovy administrativy. Prvním čtením v kongresu USA prošel v květnu letošního roku, druhým čtením na konci minulého měsíce a podle všeho bude co nevidět schválen.
  Se zákonem Vás podrobně seznámí ruský novinář Arťom Vojtenkov. je opatřeno českými titulky,
  aby si co nejvíce našich spoluobčanů uvědomilo, že omedailovaný mírotvůrce Obama a američtí kongresmani tímto zákonem vrací svět někam na začátek padesátých let minulého století.

  http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/zakon-usa-na-svrzeni-putina-vzdelavaci-tv-artom-vojtenkov-cerven-2014-titulky-cz.html
  z originalu
  Text of the Russian Aggression Prevention Act of 2014
  https://www.govtrack.us/congress/bills/113/s2277/text

 8. kchodl

  Při masochistickém čtení mediálního odpadu (mainstream) mě pobavilo, jak se všichni čertí, že povstalci, tedy separatisté, tedy teroristé „nepouštějí mezinárodní komisi OBSE“, „nechtějí vydat černé skříňky vyšetřovatelům OBSE“, …
  Záchranář z Doněcka či hlídač trosek je líčen téměř bez vyjímky jako neholený primitiv, ožralý a zfetovaný, smrdící potem, machorkou, s „neevropskými“ hygienickými návyky. Který krade hračky mrtvým dětem, peněženky a platební karty mrtvým dospělým. Atd. A jehož největším úkolem na místě havárie je odstraňovat důkazy podlých činů povstalců. Chybí už jen popis, jak si čerstvější a pěknější mrtvolky opéká na ohníčku, případně udí na zimu do zásoby.

  Povstalci vědí, co dělají. Asi mají v paměti, jak pod záminkou, či spíše krytím OBSE dorazili důstojníci z NATO do Slavjansku na výzvědy. A byli spojení – a reportovali zjištěné věci – kyjevské juntě, prodloužené paži loutkáře. Ono by se totiž také mohlo na místě havárie něco důležitého ztratit nebo by na místě havárie mohlo něco důležitého přibýt, kdyby je nehlídali.

  A je to také právně zcela v pořádku, nepouštět tam OBSE. Ti totiž nemají k vyšetřování katastrofy žádné oprávnění. To má jen ICAO jmenovaná vyšetřovací komise. Kromě záchranářů by na místo neměl nikdo mít přístup. OBSE je tam jen z důvodu zajištění míru po dobu práce ICAO komise, pro nic jiného.

  • kchodl

   Například ten Dolejší z Blicích ilstů z toho dokonce udělal článek, kde manipuluje – po vzoru Guardianu a dalších – čtenáře, že OBSE jsou „vyšetřovatelé“ katastrofy. To ani náhodou, to dělá komise ICAO, nikdo jiný.
   Ale na úpornosti, s jako pasou tihle „vyslanci“ po letových zapisovačích, je něco velmi podezřelého. Povstalci docela správně – dle mezinárodních norem – oznámili, že zapisovače předají přímo do rukou ICAO. Celkem rozumně – kdyby to prošlo pře „OBSE“, kdoví, kdo by se v tom po cestě vrtal.

 9. ;-)))

  O zvukovom zápise „perechvate komunikácie opolčencov“
  Hovorí Niklaj Popov, expert na analýzu zvuku z ruskej firmy „Celevye technologii“. Táto firma spolupracovala aj na analýze záznamu zvuku z kabíny poľského prezidentského Tu-154.
  Záver – (všimnite si grafickú – zrejme spektrálnu – analýzu zvukového súboru) súbor je poskladaný z rôznych fragmentov, nie príliš profesionálne, sú v ňom viditeľné pauzy na miestach spojov fragmentov (plus ďalšie informácie).

  http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6201&start=580

 10. lomikel

  dam to sem, jinde se to moc nehodi
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/8733/
  ukacka strileli balisticke rakety, rusove je sestrelili
  kouknete na rusky web nize v popisu, jsou tam zajimave konotace

  syrie – sestreleni dvou raket jako stopka pro primou podporu USA
  moznost raket nest jaderne hlavice – moznost napadeni ruska – nutnost je preventivne chirurgicky vybombardovat, raketove instalace chunty + co je dalsiho potreba.

  asi musi byt chunta dost zoufala, kdyz stirli na soft cile balisticke rakety. Rusove by konecne meli vyhlasit na jihovichodem bezletovou zonu. Poucil bych se od USAku, press conference informuji o bezprikladne aktu agrese, dnes v 16.00, v 17.00 prvni letecke udery na PLO ukrajiny a do zitra bude hotovo. Oni na tu ukrajinu chodit sami nemusi, letecke podpora pro opolcence zcela staci .

  myslim ze by to rusove mohli zapnout na

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s