Vypráví prodavačka jízdenek RŽD

Přeložil Hamilbar, převzato odtud. 

Včera večer si kupovala jízdenky rodina utečenců z Ukrajiny. Bylo jich šest, z toho jedno těhotné děvče a dvě děti do pěti let. Jeli přes Moskvu do Severodvinska, kde přes léto pracuje jejich otec, který tam pro ně pronajal jednu místnost. Vybrali si nejlevnější trasu, místenkový vagón.

Říkám jim součet za všechny lístky a vidím jak se na tváři chlapce a matky objevují slzy. Ptám se:

„Co se děje?“

Chvíli je ticho a potom matka povídá:

 „Jeďte aspoň vy s dětmi, já už se nějak protluču…“ atd.

„A kolik vám chybí?“

 „Na lístek pro jednoho – 4 800 rublů.“

Za nimi stál kluk, Kavkazan, natahuje ruku a v ní 500 rublů. A potom celá fronta, kdo kolik mohl, dokonce jakási malá babička vyštrachala ze šátečku penízek a dala. Byla jsem v šoku – svět je plný dobrých lidí! Přála bych vám vidět tváře té matky a jejich dětí. Všem děkovaly a po tvářích jim tekly slzy štěstí.

Matka koupila lístky, poklonila se všem těm lidem a řekla:

 „Nechť vám dá Bůh mír, Rusové, a vám a vašim rodičům zdraví, za to, že vychovali takové dobré děti! Nás naše vlast nepotřebuje, kdežto Rusko nám pomáhá!“

Brečelo celé nádraží.

 1. Janika

  Taky jsem si pobrečela, dixi…

  Tohle napsal před pár dny o utečencích Veršinin:
  http://putnik1.livejournal.com/3330338.html
  Známá ukrajinská neonacistka, Marusja Zverova, vyzvala obyvatele západní Ukrajiny nepárat se s běženci, přicházejícími z doněcké a luhanské oblasti. Mluví o buranech z Donbasu a kopanci do zadku.

  A Veršinin se zamýšlí nad tím, jaké možnosti měli zoufalí lidé východní Ukrajiny:
  – Mohli vzít do rukou zbraně a bojovat za Ruinu, prolévajíc vlastní i cizí krev a stát se nacisty.
  – Mohli vzít do rukou zbraně a bojovat za Novorosiji, proti nacistům útočícím na jejich města, pro které jsou dobytkem.
  – Mohli utéct do Ruska, kde je litují, vítají a ochraňují.
  – Ale rozhodli se stát zvěří prostým faktem, že utekli do oblasti divoké zvěře – a nyní vše, co s nimi udělají, je správné. Sami si vybrali.

  • BARON LE SAMEDI

   ono to všechno může skončit jinak, než si myslíme. Když už maďarští fašisté mají zájem jít proti kyjevským náckům. Rusíni- pravoslavní, Maďaři- katolíci. To nebude dobré. Každopádně, eljén a szabadság, nech žije sloboda ať žije svoboda. V posledních dvou jazycích se to ovšem, zřejmě, neprovolává :-(((

 2. BARON LE SAMEDI

  ale, protože přirozeně každý máme ze SSSR potažmo Ruska jiné zkušenosti, někdo pak i žádné, tak musím konstatovat, že mne citlivost a citovost kasyrši ohromila, protože ruská pokladní mých dob byla s to cestujícím rozdrtit prsty okénkem, když se jí nelíbili, a dosti často zavírala okénko, spíše chlívek, několikrát denně. K tomu připočtěte, že jízdenky s místenkou běžně nebyly, byl to dost velký korupční potenciál, kdy my jsme museli vsunout do okénka Wrigley Spearmint Cheving Gum, přirozeně baleníí, ne jednu žvejku, a jiný se musel revanšovat třeba slepicí (zabitou). Po koupi za pár drobných (opravdu, cestování nákladové nebylo) člověka ještě čekala diskuze se sovětskou průvodčí, která byla v každém vagóně. Dvacet vozů, dvacet, vzájemně si pomáhajících „bestií“ a nemyslím to moc zle. Pouštěla- do vagonu- jak chtěla, a přirozeně, vždycky měla místo, kde jste měli sedět, obsazené, a nerada je uvolňovala. Plechovka koly, nebo pepsi byla vhodným motivátorem…..Že by se humanizovaly poměry na dráze? Český průvodčí minulosti, by nebožákům poradil- kupte si lístek do nácestné stanice, a já vám řeknu….. Šlo koupit si lístek do Pardubic, a přejet do Třebové. Ale, také to bylo o lidskosti. Čeští průvodčí psi na lidi nebyli. Ruští ano, protože to byli kurýři zboží, často nedostatkového, s vlastním provizním systémem. Neznám českého průvodčího, který by šmelil s arbuzy, melouny, ale sovětské- ty ano, ty jsem znal ?-))

  • Janika

   Nepochopil jste ruskou duši, Barone :-). Oni nectí majetek, nebo třeba také soukromí, ale mají v sobě lidskost. Takže vás klidně oškubou o žvýkačky, proč by neoškubali. To je jiný případ, než v příběhu, nevylučuje se to.

 3. ;-)))

  Pokud opolcenci padnou, fasisti drive ci pozdeji zautoci na Krym za zady s USA a zacne skutecna ostra 3. svetova valka, ktera drive ci pozdeji dorazi na slovensko, CR a EU za nadseneho smichu usa okupovanou sionisty.
  Pristy mesice ukazi …

  • BARON LE SAMEDI

   Fakt si myslíte, že někdo zaútočí na Krym? No, jedna čtvrtina Krymu je vojenská, a další zařízení jsou nejen v Sevastopolu, ale i Jevpatorii atd. Krym je tak nacpanej zbraněma, říkalo se, že kdyby začal válku s Pákistánem, jako jadernou mocností, tak ji vyhraje…..Krym, ne SSSR.

   • ;-)))

    Ano, je to pro USA jasna a jedina primocara cesta jak zahajit velkou valku po ktere tak otevrene touzi z duvodu zachrany sve ekonomiky.

     • Kamil Mudra

      Zdá se , Janiko, že „nesmysl“ je vaše oblíbené slovo.
      Asi jich okolo sebe vidíte hodně. :-)
      Rusové mají hezké rčení: „Abys poznal člověka, musíš s ním sníst pud soli.“ To už musíte být zatraceně prosolená když si troufáte posoudit nakolik kdo (ne)chápe duši Ruského národa.
      Mě smajlíkův pohled na věc přijde dost reálný.
      Tak reálný že ani nemám chuť se sázet :-(

      • Janika

       Kamile, takzvanou duši národa poznáte z kultury, literatury, umění, filmů, hudby, také z historie – a nemusíte přitom osobně znát žádného jeho příslušníka.a pojídat s ním sůl.

       Mimochodem, nebyla jsem to já, kdo se vyjádřil, že Rusové jsou daleko méně „zvěcněni“, než lidé Západu, o USA nemluvě. Jistě, mohou to být pro některé barbaři a primitivové a silně popuzovat. Prostě kapitalistickým „věcem“ lezou na nervy „bytosti“.

       • Kamil Mudra

        Však to také s tím prosolením byl vtip, Janiko. Ale já mám s těmi „dušemi národů“ fakt problém. A vůbec si nejsem jistý zda se dá nějaká rozpoznat z toho co uvádíte. Jak u Američanů, tak i u Rusů najdu ve zmíněných oblastech mnohé co mne osloví, naplní obdivem nebo pohladí po osrdí. A u obou najdu i něco co na mne zapůsobí odpudivě. A naprostá většina toho s čím se u obou setkám bude dílem výjimečných jednotlivců, případně nějaké množiny lidí, kteří se těmi jedinci nechali vést, ovlivnit. Já si myslím že jak v Rusku, tak i v Americe (a kdekoli jinde na světě) najdeme mnoho různících se „skupinových duší“. Samozřejmě čím větší národ – tím širší spektrum.
        Jistěže se národy liší svou kulturou, tradicemi, filosofií… Jen nevím jestli se dají tyto odlišnosti nazývat duší národa.
        No… nejlépe asi známe ten vlastní národ, jehož jsme součástí od narození až do téhle chvíle. Dokázala byste nějak postihnout Českou duši? Poctivě přiznávám že já ne.

     • hans

      Vsadit se nevsadím. Jenže vtip eventuálního ukrajinského útoku na Krym (a kyjevští radikálové mluví i o „osvobození“ Kubáně, Voroněže atd.) je v tom, že o něm nerozhodnou Ukrajinci a jeho cílem nebude ukrajinské vítězství. Takže vojenský poměr sil je irelevantní (navíc po několikaleté mobilizaci může cca 40milionová Ukrajina postavit slušnou armádu).

      Kombinace by měla vypadat takto: Ukrajina zaútočí na Rusko, Rusové se budou bránit, Evropanům to média podají jako nevyprovokovanou ruskou expanzivní agresi (a to i případě že Rusové při obraně nepřekročí dnešní hranice, natožpak když přenesou boj na území nepřítele), proamerická klika v Bruselu a evropských vládách prosadí spuštění nové železné opony a Amerika takto získá plnou politickou i ekonomickou kontrolu nad Evropou izolovanou od východu. Navíc Rusko vyčerpané válkou (a ne jednou, je i Kavkaz – proto se právě teď střílí v Karabachu – a střední Asie) bude mít na hrbu zodpovědnost za devastovanou Ukrajinu, tj. zase celá generace Rusů místo modernizace ekonomiky bude obnovovat předválečný stav…

      Z washingtonského pohledu to nemá chybu.

      • BARON LE SAMEDI

       Já bych Vás, hansi, citoval: „navíc po několikaleté mobilizaci může cca 40milionová Ukrajina postavit slušnou armádu)“. myslím, že žádný Ukrajinec, zvláště je-li jeho země asociovaná v podivné EU nebude čekat na povolávací rozkaz, a v EU zmizí, ne aby se následně nechal někde nahnat na smrt. Ne nadarmo je Krymská válka synonymem maximálních lidských ztrát na životech. Pravdu máte v tom, že loutkovodiči Kyjevských nácků by byli rádi, kdyby Ukrajina „přepadla“ Rusko, a kdyby se podařila konvenční válka ve východní Evropě. Stejně, jako je a byl konvenční konflikt v Libyi, Sýrii, Iráku. Potíž je v tom, že Rusko je země s jaderným potenciálem. A já nevím, jaká odpověď může být u někoho, kdo vládne takovými silami. Každopádně si tipnu já: pokud Cameron bude i nadále tlačit na pilu tak, jak tlačí, Skotsko se mu za měsíc, a to přesně, oddělí, a celá Británie je v prdeli, protože nový stát, Skotsko, bude třeba mít lovné pásmo rybolovu, atd, nebude v EU, prostě- svízele. Veřejné zčujíkované mínění: …. v Guardianu bylo 4 tisíce reakcí na to „vidění ruské armády na Ukr“, ale dvě třetiny příspěvku byly smazány pro nekorektnost. Co čtu komenty, lidi politiky posílají do ….., a u sibiřského separatismu, který viděla horký Petra Procházková se dostavil na demošku v Moskvě pouze jeden člověk: vyhlašovatel demonstrace :-)))

       • hans

        Asociace Ukrajiny s EU neznamená volný pohyb Ukrajinců do EU, ale volný pohyb zboží opačným směrem.

        Německo nemělo problém s odmítáním povolávacích rozkazů ani v dubnu 45; po pár letech patřičné výchovy nebude problém ani na Ukrajině. Metodika se od třicátých let zdokonalila, máme navíc TV, nevidím problém. Rozhodně ne ve fázi mobilizace a přípravy ani ve fázi prvotního útoku. Pak už to bude jedno.

        Jaderné zbraně Ruska nemají význam – shodí je snad Rusové na Kyjev? Shodili je na Groznyj nebo Tbilisi?

        Skotům nezávislost přeju, už pro tu legraci, jak se bude vysvětlovat (pro zúčastněné to zábava pochopitelně nebude).

        • Janika

         Rusové těžko shodí jadernou bombu na Kyjev. Kdežto Kyjev by shodil takovou bombu na Moskvu bez skrupulí. Tak, jako USA shodily bomby na Hirošimu a Nagasaki. A ať někdo povolanější vysvětlí, proč.

         • Kamil Mudra

          Povolanější nejsem ale vidím to takto:
          Kyjev možná – splnil by zadání a sklidil ovace loutkovodičů.
          Rusko by jaderným vymazáním Kyjeva nic nezískalo. Ovšem, kdyby si tam USA zřídily jaderné odpaliště, nevsadil bych na Kyjev ani pětník.

        • Kamil Mudra

         No, hlavně „svět“ to přepsání mapy zatím neuznal a Kyjevská vláda jakbysmet. Takže záminka je stále živá a troufám si odhadovat že ještě dlouho bude. A kdyby třeba Ukrajina vstoupila do NATO tak už se ani nějakou metodikou výchovy nemusí zabývat.

 4. Astr

  Nabira to na obratkach a uz existuji i vyzvy z Nemecka k probuzeni!
  Nemecke video s prekladem Slovensky

  Lidstvo se stalo obeti vrazedne sekty
  aneb zajmy USA

  • Kamil Mudra

   Jo. Tohle je třeba šířit, Astře. Kdyby pro nic jiného tak aspoň proto abychom, až budeme chcípat, věděli proč chcípáme a kdo za to může. :-(

   • Astr

    Pane Mudra, vedet kdo za to muze jak vidite je za MINUS :-)
    V pripade videa se ale jedna o minus za pomluvu noveho Velkeho Bratra, ktery samozrejme vas a celou Evropu a vlastne cely svet chce ochranit pred Ruskym nebezpecim. A jsou taci zabednenci v ceske kotline kteri to nevidi, kteri zapomeli na okupaci a docasny pobyt nebratrskych vojsk!
    Vy ale jak Vas ctu jste jeden z tech ktery ani behem 25 let Sametu nedocenil demokraturni Kridla Trhu se vsemi idealy Miru Pravdy a lasky, ktera nad svetem vlaji .
    Ale marne se lide v Iraku Syrii Libyi Afganistanu a po celem trpicim svete ptaji
    kteri to jsou ti co plna usta demokracie, miru a lasky maji
    a pritom v jejich zemich vrazedne hry rozehraji

   • Vodník

    Je tam spousta správných věcí, ale taky koniny. Je to přehnaná, hysterická a tedy kontraproduktivní antipropaganda.

    • embecko

     Na druhou stranu to lze zjistit az pote, co na to kliknete. Tech nemeckych 6000 navstev tedy alespon pro mne vypovida o tom, ze neni zajem, zajem obecne. A tedy i o tom, ze periferie Evropy citi mnohem lepe, co se deje a zaroven ze evropske „centrum“ je intelektualne ochrnute. Ergo kladivko, dopadne to blbe.

     • Astr

      Saxi „periferie“ je k Ukrajine blize a citi se tedy vice ohrozena. Prumerny Nemec si stale jeste I dnes rika, ze Ukrajina je daleko a dost naraznikovych statu mezi zdravym jadrem Evropy a Ukrajinou.

     • Vodník

      Bohužel, saxi, ta periferie možná něco cítí, ale bojím se, že aspoň v Česku je naprostá většina lidí zpitomnělá sračkomety a zaslepená svou urputnou rusofobií – o důvod víc obávat se, že to blbě dopadne…:-(

  • Astr

   Smajliku Vy nemate vubec jasno a tak proto jste take dostal minus !
   V pripade mesta Ferguson odmitate videt ze bilej policista zastrelil cernocha! To se v USA nesmi ani kdyby ….
   A kdyz uz jsme u “ kdyby“ tak nebylo by co resit kdyby majitel obchodu zastrelil zlodeje, jenze se nechal odstrcit, dalsi kdyby je kdyby strilel cerny policista taktez by nebyl duvod k protestum.
   Budou dalsi protesty az ted na oplatku zase nekde cerny policista zastreli belocha.?
   Opet bude svobodna Emerika resit jiz neexistujici rasismus ???
   Ale Vase nejvetsi neznalost Smajliku je v argumentaci Majdanem!
   Tam puvodne prisli protestovat nastvani Ukrajinci proti jejich vladcum a rozkradani zeme jak na bezicim pasu. Napred se nakapsovala Tymosenkova pak si dalsi president postavil sidlo ktere ukazkove prevysovalo hodnotu jeho oficialniho prijmu, take to mel byt protest proti FSEM to ligarchum a milliardarum kteri si ze statu a Ukrajincu udelali dojnou kravu,
   ale nejak to dostalo uplne jiny obrat, nejakym zahadnym zpusobem z boje proti zlodejskym vladcum a bohatcum to dostalo ten spravne demokraticky smer boje proti Ruskemu imperialismu.!!! Za demokraturu TRHu a nigdy jinak !!!
   Vy nevidite spravne nejvetsi nebezpeci, tak pak se nedivte ze jste dostal minus!
   To budte rad ze nejste jinde, podivejte na nektere prispevky pod clanky na iDnes, taci jako Vy dostanou minusu treba 30 !, kdyz se projevi jao espravne tedy sravne demokraturne zorientovani ! A dobre jim tak !
   Bohuzel ani 25 let Sametu z Vas a Vam podobnym neudelalo spravneho demokraturnika.
   A budete rad ze to je v CR a pres internet, to na Ukrajine by si to ti minusujici s Vami vyridili jinak!
   PS,
   Janiko nemohla byste si ten svuj blog upravit tak ze kdyz nekdo az tak moc nesouhlasi aby mohl dat minusu treba 100 a treba i s vykricnikem a take jste v ramecku ? Vykricnik ale jen s podminkou ze by se vykricnik podepsal a do ramecku za hlubsi vysvetleni proc:-)
   Bylo by tu veseleji.
   Na Ukrajine se to midli (zadne mydlo) tak I zde by se mohlo alespon jen dubovou virtualni zidli :-)
   Amen

   • ;-)))

    Mel by tam prijet Lavrov a Zirinovsky /donest susenky/ a na tribune vyzvat obcanskou spolecnost aby se chopila zbrani, molotovovych koktejlu a svrhla vladu ktera je proti svobode obcanu usa a jejich nezadatelnemu pravu retezy lyncovat policisty.

    Jsem zcela zmeteny…

    Jak to ze policiste beze zbrani jen ze stiti v zemi pravdy a lasky, svobody a demokracie nedrzi lajnu a v klidu nesnaseji zapalovani mototovovymi koktejly???
    Jak to ze McCain a Hitlary nehrozi policii at se neopovazi pouzit silu a zbrane???
    Jak to ze vlada proti obcanum sve zeme pouziva armadu???
    Neverim tomu, ale vypada to ze jsou ruzne pravidla… to je tak divne :-(

    • BARON LE SAMEDI

     Raději se ani neučte historii. Thomas Paine napsal deklaraci nezávislosti USA, dávno před Velkou fr. revolucí, hoši z Konventu ho nejprve zkopírovali, a pak, když přijel, tribun svobody, tak ho zhaftli, a byl by skončil jako Marie Antoinetta….

   • Astr

    Z minusovani je zjevne ze nebezpecnost Astrova komentare byla spravne pochopena a oznamkovana :-)
    Presto si dovoluji nazor na Ukrajinu rozsirit o detailnejsi rozbor .
    Rikaji se tam veci ktere v masmediich CR nectu

    • Kamil Mudra

     Ano, nebezpečnost Astrova komentáře byla tak dobře pochopena, že jsem pod něj odkaz na tuto debatu umístil už před pár hodinami :-)
     Nu, takto je ale lépe viditelný a ta debata opravdu stojí za shlédnutí.

  • BARON LE SAMEDI

   Děti pálí čarodějnici proto, že se jí bojí. Totéž s Putinem. Putin ovšem existuje. O existenci čarodějnic nemám bližších zpráv (pouze z druhé ruky :-)))

    • Kamil Mudra

     Je to děs běs. Přivázal bych ty hajzly manipulátorský k zábradlí hned vedle aby si aspoň užili trochu smradu a kouře.

   • Honza999

    Děti než jdou spát, dívají se pod postel, zda tam není bubák.
    Bubák než jde spát, dívá se pod postel, zda tam není Chuck Norris.
    Chuck Norris než jde spát, dívá se pod postel zda tam není PUTIN!

  • koloděj

   ale mu to nandali ! Duševní velikáni jsou to !

   Jen aby se jim to nebvymklo z rukou, a až se dožijí důchodu, s nmi takto nezacvičili jejich děti ..

 5. ;-)))

  Putin zacina odpovidat na dotazy … a s….ni cumi jak puci …..:) Ted si vem, ze to bylo v r.2007 … jak museli byt krivaci nasrani … a hlavni pro ne bylo, jak mu to vratit….:) K cemu to vedlo je videt po nekolika letech dnes na UA a jinde… pokrytci ….

  viz:
  42:20

  Mnichov. Konference o bezpečnosti. Asi nejvýznamnější veřejná konference členů NATO s významnými hosty. Nesetkali se poprvé, po prvé ale pozvali ruského presidenta Vladimíra Putina. Mysleli si, že bude velebit spolupráci NATO s Ruskem. Mýlili se…

  Kdo by se divil, že ani generální tajemník NATO Jaap de Hoop Scheffer, ani americký senátor John McCain to neslyšeli rádi. Ale ukázali potom, že jsou zklamaní, ale vlastně je nezklamal Putin, zklamali se předem sami, když si mysleli, že Putin nebude hrát podle svého, ale podle jejich plánu.
  http://blisty.cz/art/32788.html

  Na zpusobu vedeni te diskuze s P-tinem je videt, jaci jsou to hajzli… Pochybuju, ze by si dovolili jinemu statnikovi nalozit radu špekoidnich dotazu najednou, aby si byl nucen je zaznamenavat a pak nejednou z patra odpovidal… Mnohem lehci je odpovidat na otazky postupne, ale to mu pravda a laska neumoznila… Mel byt tvrdak a hned na zacatku si vynutit postupne odpovedi… Pak by meli smejdi huby z podrobnejsich odpovedi natazene jeste vice …:)

  Bude valka? Standardni zly Starikov vysvetluje historii a paralery

  Zničte plodiny, zarobíte peniaze – na takéto kroky vyzýva EÚ farmárov. EÚ podporí farmárov balíčkom €125mil. za nepredané plodiny (Putinov efekt), ktoré podliehajú skaze. Jedná sa o jablká, hrušky, rajčiny, uhorky, ktorých sezóna zberu je v plnom prúde.

  Soudruzi zli komunisti zase rikali pravdu :-)))
  Destroy food, earn money‘: this is what Europe asks its farmers to do!! Don’t be perplexed, its just a follow up to the Putin effect. In the new twist to the story, EU will dole out 125 million euros ($167 million) as a compensation for the producers for not selling a range of perishable items, harvesting them before they ripen or leaving them to rot.
  Článok: http://www.commodityonline.com/news/news-capsules-eu-asks-farmers-to-destroy-food-india-has-least-gold-reserves-59598-3-59599.html

    • Kamil Mudra

     Ale ten rozhovor se Starikovem také stojí za shlédnutí. Tak si představuji správné předkládání argumentů a odpovědi. Srozumitelně, střízlivě, bez zbytečného emočně-ideového balastu, přímo k jádru pudla.

   • Astr

    Pane Mudra na Vas prispevek s Putinem jsem si udelal cas a dokonce I „zasejvoval“ nebot je s ceskymi titulky. to pro pripad kdybych narazil ve svem okruhu lidi ceskoslovenskeho puvodu a se spravnym Mccainovskym pohledem na svet a na Rusko, abych jim mohl poskytnout pohled dle jejich nazoru soucasneho nejhorsiho politickeho zlocince. jak jej Zapad svym ovcanum k snidani obedu i veceri ordinuje.
    Jsem nazoru ze se jedna o Putinuv proslov ktery nepotrebuje komentar :-)
    Muzete namitnout ze vse marno, ze jsou McCainove a ti chteji slyset pisne jen na jejich notu, ale ne FSICHNI jsou az taci fanatici, jsou mezi nimi I nekteri kteri si potrpi na zduraznovani jak jim mozkovna pracuje a jak se od prumerneho ovcana jejich IQ vzdaluje.
    Bohuzel komu nerekne nic hodinova prednaska ktera jde do hloubky a do detailu,
    tomu nerekne vice ani presna jednoveta definice:-(

 6. Astr

  Pred 46 lety byl 21.srpen 1968 !
  Pripominam ne jako snahu prispet do soucasne protiRuske hysterie
  ale jako pohled do historie.
  Tragedie dnesnich dnu je ze pokud se toho nekdo chopi tak to bude nejaky mlady nadsenec,
  nekdo mnohem mladsi nez 46 a predevsim se snahou pres 21 srpen pripomenout LIDU jak hrozni ti Rusove jsou.
  Bohuzel jak pametniku ubyva, hysterie pribyva :-(
  Byl to smutny den pro Ceskoslovensko a komuniste tehdy neradi slyseli a cetli srovnani s breznem 1939!
  Po 46 letech je svet jakoby jinde ale take uplne stejne jako vzdy v dejinach.
  Boj o moc a ovladnuti
  to lidi stale k premysleni nuti…

  • ;-)))

   Chtel byt v dnesni den podekovat sovetske armade ze v roce 1968 zabrzdila to co se znovu zrodilo po roce 1989 a umoznila mi prozit klidne bezstarostne detstvi bez stresu o zitrek a budocnost, umoznila mi ziskat normalni vzdelani.

   Ja jsem se ji za to odvdecil v roce 1989 jako uzitecny idiot cinkanim klici a sirenim myslenek jak nam budou padat peceni holubi.
   Pak prisla doba prnich valke, prvni valka v zalivu, kdy jsem ziral na cnn a opet jako uzitecny idiot fandil pravde a lasce.

   Cas bezel, valek pribyvalo a casem jsem se zacal ptat…

   Dnes DEKUJI za ty 2 desitky let klidu a miru.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s