K dnešnímu výročí

Napsal Smajlík

Chtěl bych v dnešní den poděkovat sovětské armádě, že v roce 1968 zabrzdila to, co se znovu zrodilo po roce 1989, a umožnila mi prožít klidné bezstarostné dětství bez stresu o zítřek a budoucnost, umožnila mi získat normální vzdělání.

Já jsem se jí za to odvděčil v roce 1989 jako užitečný idiot cinkáním klíči a šířením myšlenek, jak nám budou padat pečení holubi.
Pak prišla doba prvních válek, první válka v zálivu, kdy jsem zíral na cnn a opět jako užitečný idiot fandil pravdě a lásce.

Čas běžel, válek přibývalo, a časem jsem se začal ptát…

Dnes DĚKUJI za ty 2 desítky let klidu a miru.

 1. merlin

  http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/100851-na-strane-ruska-opilci-na-strane-kyjeva-inteligence-rika-bez-obalu-umelkyne/
  tohle je opravdu úžasný titulek a ještě úžasnější těžko uvěřitelný text pod ním. ,,Jak Oksana popisuje, když v Charkově začaly protesty a první střety, na jedné z místních ulic stáli na jedné straně demonstranti požadující přiblížení k Evropské unii, na druhé stoupenci Ruska. „Nechci někoho urazit, ale ten rozdíl byl zjevný. Na té ukrajinské straně byli inteligentnější lidé, profesoři z akademie, studenti, všichni klidní, usměvaví. Na té proruské straně byli lidé opilí, hrubí, kteří sprostě nadávali.,,
  Jak jinak, na proruské straně jen hrubí vulgární opilci, na té majdanovské výkvět elity národa. Ta propaganda už nemá ani žádnou úroveň.
  Umění spočívá v domalovávání monoklů,a krve na obličej Putina. A i to ukrajinští umělci flákají, ani upíří zuby mu nedomalovali lemplové. Tak kníže by si mohl něco koupit a štětina, třeba jim i něco kápne z výstavy v čechách a eurofondů na to vyšleněných. Končím dnes s prohlížením tisku, protože bych neusnula vzteky.

  • vittta

   No jo…ale svým způsobem je to děsná prdel.
   Třeba ten konec:
   “ A já si tedy říkám: Kde je pravda?“ dodává Oksana.“
   A čtenář si domyslí,že pravdu má Oksana.
   Vždyť na Ukrajině žije.

   Nejhorší na tom je,že tato propracovaná propaganda není tak úplně obyčejná.
   Co by Evropa měla z toho,že vyvolá v lidech nenávist a pohrdání k Rusku?

   Přece-národy chtějí žít v míru-každý negr,cigoš,rákosník či jiní jsou přátelé (teoreticky) a zkuste někdo něco ceknout.
   Také kde jaká buzna…
   Jen Rus je podčlověk se vším všudy a jediní hodní Rusové jsou Pussy riot.
   A Češi,samozřejmě Češi jsou také hrozní a nikdo,NIKDO nás nemá rád,jak píše často třeba Čulík,protože jsme banda rasistická,závistivá a..a…
   Jen „oni“ jsou všichni letadlo!!!

    • vittta

     Tohle je unikát.
     To jsem se už nevydržel a vyprskl smíchy.
     V poněkud zmateném článku je jasné jen jedno.
     Na Ukrajině bez pardonu operují ruská vojska ve značných počtech a tato věc je naprosto samozřejmá.(byť informace pochází od „jednoho vojáka“ a i jinak se dějí divné věci-třeba v Mariupolu chybí policii nějaké zbraně)

     Jen nevím,jestli je autor článku takový debil-nebo nastává nová etapa propagandy.
     Ono-když se bude týden psát o ruských vojskách,dost lidí to přijme tak,že tam vlastně ruská vojska operují od začátku,ba že ten začátek je přímo spojen s ruskými vojsky a že vlastně jde o konflikt svobodné Ukrajiny s Ruskem,potažmo Evropy s Ruskem,tedy prakticky NATO s Ruskem,což znamená v překladu souboj dobra a zla.
     http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346147-novoazovsk-obsadili-rusove-tvrdi-ukrajinsky-velitel-stacilo-pet-transporteru.html

     • Vodník

      No já bych se teda divil, kdyby tam Rusové žádná želízka v ohni neměli. Samozřejmě tam nevyšlou officiálně tankovou brigádu, ale nějakou obdobu soukromých armád tam (na zapřenou) pošlou, to bych očekával.

      • vittta

       Ale jo,určitě mají.
       Tak se to ale mělo psát od začátku a doložit to důkazy.
       Ty nejsou asi složité-já pamatuji,jak ze začátku byl jeden satelitní snímek za druhým-když vyjel nějaký ruský oficír v Rusku gazikem.
       A najednou nic-jen plno keců.
       A želízka v ohni není ruská armáda-jde mi nyní konkrétně o tohle označení.
       Ty satelitní záběry byly velice vypovídající-zaparkovaných 5 BVP,2 letadla…
       To by nějaký přejezd hranic technikou museli vidět také.
       Třeba vidí-ale z nějakého důvodu nepoví,třeba mají i v júesej Porošenka blné zuby,kdo ví???

   • merlin

    není to k smíchu, už jsem alergická na to, aby ze mě dělali vola takovými simplexními manipulacemi. Když už, tak by si měli dát aspoň trochu záležet. Beru to jako projev neúcty

    • vittta

     Projev neúcty je dobré označení,Merlin.
     Jako kdyby jsme byli všichni úplně debilní….tak nás vidí.

     • dixi

      Mají přece poradce z USA , tam jim to dlouho vycházelo. My v Evropě, doufám ještě tak vygumovanou mysl nemáme, alespoň v to doufám, nebo už taky? :-(

     • embecko

      Tady jsem narazl na neco prilehaveho…zdalo se mi to nejdrive jako fake, ale da se to overit primo na strankach Bismarckovy nadace:

      *
      Moc Ruska může být podkopána jenom jeho oddělením od Ukrajiny. Je třeba Ukrajinu nejenom oddělit, ale především postavit proti Rusku, národ rozdělit na dvě části a pak se jenom dívat, jak bude bratr vraždit bratra. Proto musíme najít a vychovat zrádce z prostředí ukrajinské nacionalistické elity a s jejich pomocí změnit uvažování jedné části velikého národa až do toho stadia,
      kdy bude nenávidět všeruské. Vše ostatní je jenom otázka času“.

      Otto von Bismarck, německý kancléř vletech 1862-1890

      „Die Macht Russlands kann nur durch die Abtrennung der Ukraine untergraben werden. Man muss die zwei Teile dieses einigen Volkes gegeneinander aufbringen und zuschauen, wie Brüder ihre Brüder töten werden. Dafür soll man nur die Verräter unter der nationalen Elite finden und erziehen und mit deren Hilfe das Selbstbewusstsein eines Teils des großen Volks so ändern, dass es alles Russische, seine Abstammung hassen wird, ohne das zu bemerken. Alles Andere ist nur eine Frage der Zeit.“
      http://www.bismarck-stiftung.de/index.php/aktuelles/itemlist/tag/Bismarck%20Russland%20Ukraine
      *

      • embecko

       A bohuzel jako nejlepsi reseni pro Rusko mi prijde rychle obsazeni vychodni Ukrajiny.
       Jak pisi nahore, Americane jsou v situaci, kdy nemohou prohrat: aktualne jim podle mne nejde o Rusko, ale o prolomeni se do EU (financni kolonizace).
       Kdyz na hranicich s Ruskem vytvori NATO sve zakladny, EU propadne USA; kdyz Rusove obsadi vychodni Ukrajinu, pripadne EU take USA, ale minus vychodni Ukrajina.

       • embecko

        P.S. neslo by tu otevrit videorubriku? Ta nesmyslna videa, na ktera se stejne nikdo nekouka, delaji diskuzi uplne necitelnou. Anebo 2 videa na osobu a clanek a dost, tohle nejde… :o)

        • Janika

         Taky o něčem takovém přemýšlím, přemíra odkazů a videjí je nešvar, který se mi nelíbí. Jenže 2 videa na osobu a článek stačí bohatě k tomu diskuzi znepřehlednit.
         Mohu zkusit dát všechny odkazy do schvalování a vybírat jen některé.
         Videorubrika, to nevím, tam by asi nikdo nic nedával. Stejně jako k rubrice ODKAZY nahoře na liště.

        • Kamil Mudra

         No, mě to zas až tak hrozně nepřehledné nepřijde.
         Ale možná by působilo méně rušivě kdyby se ty odkazy na videa nezobrazovaly jako okna, ale jen jako klepnutím otvíratelné odkazy. Jen nevím zda to lze nastavit.
         Proč myslíš, saxi, že se na ně nikdo nekouká?

         S tím citátem od Bismarcka … Možná není pravý:
         http://www.news.sk/rss/link/2014/08/2002172/co-rekl-bismarck-o-rusku-a-ukrajine/
         „jak potvrzuje německá Nadace Otty von Bismarcka, neexistuje žádný zdroj, který by dokládal autenticitu virálně šířeného údajného Bismarckova citátu o Ukrajině. Už proto, že v diplomatické němčině jeho doby se výraz „Ukraine“ vůbec nevyskytoval.“
         Článek je sice od Dolejšího ale jak se říká – „Na každém šprochu pravdy trochu.“

        • Kamil Mudra

         No a je to tady. „Komentář čeká na schválení.“ protože je v něm odkaz. Takže se můj příspěvek neobjeví mezi nejnovějšími a ty se, saxi, nedovíš že jsem ti odepsal, dokud ho Janika neschválí. Jenže chudák Janika přece nemůže trávit 24 hod. u monitoru a mezi tím může být můj komentář těmi bezodkazovými natolik posunut dolů, že se tam neobjeví vůbec. Obávám se že tohle řešení znepřehlední diskusi více než ta videookna.

    • Vodník

     Co se divíte? Intellektuálové z Pravdy a lásky jim to žerou i s navijákem, tak si myslí, že tím spíš obelžou lidi bez akademických titulů.

  • ;-)))

   obavam se ze ta propaganda ma uroven dostatecnou… jste postizena vzdelanim…
   ovsem vetsina na kterou to dostatecne funguje je v prevaze.

 2. embecko

  Tahle zprava/ clanek stavi soucasnou propagandu do uplne noveho svetla:
  „Za ukrajinskou krizi muze Zapad“
  http://www.foreignaffairs.com/articles/141769/john-j-mearsheimer/why-the-ukraine-crisis-is-the-wests-fault
  CFR je spolu s Catham a Carnegie v trojici nejvlivnejsich svetovych think tanku.

  K tomu zapadla zprava: Draghi udelal svym poradcem Larryho Finka, reditele nejvetsi financni svetove skupiny BlackRock, cimz zpristupnil Wall Streetu vsechna ekonomicka data evropskych podniku. Tento krok byl kritizovan, ale po pravnich konzultacich se zjistilo, ze jakykoliv prezkum Draghiho rozhodnuti je ze zakona o ECB zakazan.
  Fink byl prizvan krome jineho jako poradce pro produkty ABS (Asset Backed Securities), ktere jsou zname jako jedny ze spoustecu krize 2008.
  Zde v nemcine:
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/08/27/blackrock-draghi-holt-den-koenig-der-wall-street-als-berater-zu-ezb/

  Financni kolonizace EU zacala uz personallne a v ukrajinske krizi nejde o Rusko, ale o zbaveni EU ruskeho vlivu (aby nahodou nenapadlo Nemce platit plyn v rublech atd.).

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s