Proč připomíná Mitrofanův twitter Hitlerův bunkr

Napsala merlin

Je jedna věc, která v komunikaci /kohokoliv s kýmkoliv/ naštve nejvíce ze všeho. Je to odmítnutí, prostě ignorování druhého. Můžete se přitom setkat s i s velmi prudkou reakcí. Nesouhlas a hádka je stejně cenný jako souhlas, toho druhého berete, potvrzujete ho v jeho bytí jako člověka. Hodláte-li někoho dlouhodobě ignorovat, jedna z možností konce tohoto druhu vaší komunikace může být i fyzická ataka, poslední možnost, jak může dát odmítaný nešťastník najevo, že existuje. Přiznávám se, že přestože je mi toto pravidlo známo, je mi přesto zatěžko ignorovat spoustu věcí a lidí, které bych zřejmě v běžném životě zasklívat měla. Nedělá mi problémy vyhýbat se i půl roku nebo rok např. iDnes. Klidně se do něj každý den zase nepodívám. Klidně, protože nepodstupuju ani ono riziko, že by mi někdo z iDnes přišel zhrzeně rozkopat dveře.

Ale čas od času – a ten čas právě zase nastal – propadnu pročítání si mouder našich masmediálních ,,elit,, které bych ignorovat určitě měla. Bývá to, ostatně jako zrovna nyní, v nějaké vypjatější politické situaci. Na druhé straně vlastně nelituji toho kutání na internetu, protože sem tam narazím na něco hodně zajímavého. Kupříkladu dnes jsem narazila na indukovanou psychózu, jaká musela panovat dle mně dostupných informací z literatury poslední dny v Hitlerově bunkru. Tento zajímavý úkaz nastal na twitteru pana Mitrofanova, který by aktuálně mohl posloužit jako názorná studijní pomůcka k výkladu tohoto psychického jevu.

Od výkřiků typu: ,,Tohle by mělo zaznít ve všech evropských městech: Neprojdou..“ doplněné fotografií, na které je ukrajinská dívka se zaťatou pěstí a výhružně předsunutou čelistí /se vzpomínkou na Jirotkova Saturnina jsem letmo zaznamenala, že skutečně připomíná opici/ přes manipulativní litování se pana Mitrofanova, pro kterého, jak sděluje svému dychtivému obecenstvu, by si Rusové v případě vítězství přišli mezi prvními, až po výkřiky, které bych shrnula jako výzvy k okamžité likvidaci pana Putina a 90% Rusů, kteří ho podporují nejlépe okamžitě, protože již včera bylo pozdě. Mezi těmito stupňovanými výlevy se ale nachází dialog, který mě zaujal více.

AlexandrMitrofanov ‏@AlexandrMitrofa ,,Dříve bych se bál, že něco takového vyzní pateticky, teď to píšu: Na Ukrajině se bojuje za Prahu.“
Reakce na AlexandrMitrofa: ,,nejvice me desi, ze je tu porad dost lidi, co by s otevrenou naruci bezeli vstric Rusku – Putinovi“
Na což odpovídá pan Mitrofanov takto: ,,To je další problém. Ať to dopadne tak či onak, budeme muset s nimi dál žít v jednom státě. Buď pod nimi nebo ne. Jaké to bude soužití?“

Je to v té elaci skutečně patetických vášní dosti pragmatická otázka a vyznačuje se tím, že značně předbíhá událostem. Je divná. Zarazila mě i proto, že já bych se takto nikdy nezeptala. Nenapadlo by mě to, což ale výjimečně u sebe nehodnotím nijak záporně. Prostě je kolem mě dosti lidí, kteří mají jiné názory a tím jsou zajímaví. Ráda se s nimi hádám. Jak ostatně mohou mnozí z nich, které za své známé považuji, potvrdit. Neuvažuji o tom, o čem pan Mitrofanov, totiž co udělat s padesáti procenty české populace, která volila Zemana a která je automaticky dle jeho názoru rusofilní a tudíž již z podstaty věci nebezpečná. Taky bych to nepojala takhle jednoznačně, protože jak vím na rozdíl od něho z reálu, část Mitrofanových ,,rusofilů“ je i mezi voliči knížete. A obráceně.

Za rusofila je tam označen v zásadě každý, kdo hlasitě nepléduje proto, aby kvůli Ukrajině začala třetí světová. Nikdy by mě nenapadlo dělit obyvatelstvo Čech, Moravy a Slezska na rusofily a rusofoby, přijde mi to tak trošku úchylné už z podstaty.
Fakt jsem se nikdy na rozdíl od pana Mitrofanova neobírala tím, co podniknu s těmi, jejichž názor ve střetu s mým prohraje a o tom, že bych se těch lidí pak chtěla nějak zbavit. To, že ten člověk vůbec uvažuje o tom, že celá polovina obyvatelstva se podle svých politických postojů ujme vlády nad tou druhou půlkou a co s ní pak udělá, svědčí samo o sobě o značné duševní vychýlenosti autora rozvahy.

Pokud někdo šíří zášť nejen k lidem s jinými názory, ale i k celým národnostním etnikům, pak by v žádném případě neměl hořekovat nad tím, že se může stát sám terčem nesouhlasu někoho jiného. Např. jeho dlouhodobé neutuchající štvaní proti prezidentu Zemanovi hraničí s paranoidní posedlostí až fanatismem /ovšem ten je, jak známo, stejně jen příznakem potlačené pochybnosti/. Spolu s panem Romancovem v posledních dnech začali také postupně poskytovat výčet organizací, kterými nejsou placeni, takže už vím, že ani jednoho neplatí např. CIA. Proč to dělají, mi není úplně jasné. Bylo by zajímavější, kdyby poskytli výčet organizací, kterými placeni skutečně jsou, když už si s tím začali.

Onehdy jsem zmiňovala administrativní zlo. To funguje tak, že nějaká skupina, organizace, stát, prostě někdo, kdo disponuje vhodnými prostředky, začne podnikat rychlé efektivní kroky vedoucími k jím vytyčené metě. Lidé, kteří to řídí a kteří tam jsou zaměstnaní, neberou v potaz při soustředění se na onen cíl, když v průběhu jeho dosahování dochází k situacím, které jsou neetické, nezákonné, nemravné, prostě lidsky nepřijatelné. Neberou to v potaz mimo jiné hlavně proto, že nemusí, oni sami bývají chráněni před důsledky rozhodovacích procesů /mnohdy dalekosáhlými a strašnými pro velké množství jiných lidí/, kterých se účastní. Jako příklad takovéhoto jednání, kdy tito pracovníci maskují vysloveně zlé skutky údajným dobrem, které přinese cíl, je situace, kdy stát sám schvaluje účast svých občanů na skutcích považovaných za amorální, protizákonné a špatné, protože takové chování je prý nezbytné pro jeho ochranu, pro jeho bezpečnost.

Kdo je schopen jako pan Mitrofanov napsat ,,Musí se změnit atmosféra v Rusku.. Ruský lid je třeba přimět myslet jinak. Změna je možná jen zhoršením hmotných podmínek.“ je jasným nositelem a šiřitelem tohoto administrativního zla v praxi. Člověk, který by klidně uvrhnul do bídy a nechal vyhladovět miliony, jen aby dosáhnul svého, není jen nositelem nějakého indiferentního zla, kterého si není vědom. Takový člověk je ze své podstaty úplně obyčejně nemravný a zlý. A může to dál snažit zahalovat do jakýchkoliv etických kodexů – svůj zápas o vlastní tvář tím prohrál tragickým způsobem.

Nenechte si vymývat lacině mozky. Ani od podivných sekt, roztodivných politických stran ani od podbízivé propagandy imperiálních mocností a už vůbec ne v uzavřeném prostoru cizího bunkru plném vzájemně se potencujících agitovaných novinářů. Mozek máte jen jeden a nový vám nenaroste.

 1. Janika

  Článek mě zaujal od prvních slov až po závěr, děkuji, merlin.
  Uvedené citace mi připadaly jako vtip, který si někdo záměrně vymyslel. To bude možná tím, že podobné typy zahrnuji do kategorie, uvedené v úvodním odstavci – mezi ty, se kterými se nekomunikuje.

  • merlin

   Dík :-). Taky mě samozřejmě napadlo, že bych to spíš měla ignorovat, protože to jen posílí postoje opačné strany, ale konečně jsem taky jen člověk – slabá žena, že :-) tak mám snad právo taky jednou místo filosofických postojů nějak zformulovat opravdu silné pocity totálního odporu, které ve mě to čtení na twitteru tentokrát vyvolalo.

 2. Vodník

  Já jsem dal onehdá na Facebook odkaz na nějaký článek, který nebyl mainstreamově rusofobní. Reakce byly zcela hysterické („Ty hájíš masové vrahy!“ – míněn Milošević), nicméně dostal jsem formou soukromého berichtu zprávu od jednoho „frienda“, že spousta lidí si myslí to, co já, ale bojí se to napsat, bojí se to „lajknout“ apod.

  To je zcela unikátní důkaz toho, jak je česká společnost totalitní sama o sobě, nikoli v důsledku nějakého tlaku shora od komoušů nebo Rusáků. Ne! Tu totalitu v sobě Češi nosí i v tzv. demokracii: chovají se stádně, mají černobílé vidění a používají dvojí metr. Samozřejmě ne všichni. Ale ti, kteří tím vynikají, se řadí v naprosté většině mezi elitu, intellektuály a umělce, zatímco zdravý rozum vykazují prostí lidé, kterými ona zpitomnělá elita pohrdá.

  • Jan Hruška

   „Tu totalitu v sobě Češi nosí i v tzv. demokracii“ – Nemohu si pomoci, ale mnoho národů, jmenovitě Němci a Angličané, je daleko stádnějších než Češi. U nás je to vidět právě proto, že spousta lidí v té „totalitě“ nejede.

    • vittta

     Jako někdo,kdo se pohybuje mezi „obyčejnými“lidmi mohu říci,že lidé dole tohle prakticky neřeší.
     Divil by jste se,jak málo lidí vlastně ta propaganda oslovuje,resp.jak málo lidí je ochotno jí poslouchat.
     Lidé jsou zvyklí,ty „blbosti“ prostě nečíst.
     Proto také Zeman vyhrál prezidenta,ať se vlastizrádci snažili jak chtěli.
     Oni si totiž ve své tuposti mysleli,že ta propaganda působí plošně.
     Vůbec jim nedošlo,že obyčejní lidé na ni doslova serou.
     Proto tolik nenávisti-oni na na ty dole nemají.
     Když není posluchač-není oběť.
     Jelikož těch blábolů bylo opravdu hodně,lidé prostě usoudili,že je to nějaká lotrovina a o to nadšeněji volili Mílu.
     A ukrajinská krize?
     Ta má v hovorech místo kdesi v pozadí,daleko za auty,motorkami,prací,zahradou,barákem,ženskými a houbami!!!

 3. Pavel

  Ten – jak ho nazvat,no nic – má v jednom pravdu. Z dlohodobé perspektivy se na UK bojuje i za Prahu. Škoda těch dvou našich kluků, co tam tento měsíc za Novorassii položili život. Čest jejich památce a upřímnou soustrast rodinám.

 4. embecko

  Diky za prima smutny clanek, merlin. Chtel jsem sem neco napsat, ale stale se mi honilo hlavou, kam ze by me to mohl Mitrofanov (ktery neni nicim agentem) deportovat. Na Sibir? Anebo mu bude stacit, ze pri vzpomince na sve rusofilni spoluobcany (sic!) bude kazdodenne hazet rouru?

  Nakonec to za me vyresil/ napsal vodnik:
  „Ne! Tu totalitu v sobě Češi nosí i v tzv. demokracii.“
  Ano, jejich vyznacna cast v sobe nosi zrejme nejakou nutnost, jak se pridat k silnejsimu. Mitrofanovu generaci bych jeste chapal, ta byla postizena komunismem a ted ji navic sebrali jeji hracku- za svobodu a demokracii bojujici Ameriku (generace, tezce zpochybnena, bije se o to usilovneji za svuj zmizely ideal).
  Ale co mladi…jak jsem sam zazil… Kam jdete? ..No preci demonstrovat proti Putinovi! A proc?…Protoze je to kreten! :o)

  • BARON LE SAMEDI

   No, neřekl bych, že Češi nebyli realističtí. Tady http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=RudePravo/1963/11/24/1.png vidíte, že minulá věrchuška dokázala civilizovaně reagovat na smrt amerického prezidenta J.F.K. Dokonce v den pohřbu byly čsl. vlajky na veřejných budovách VYVĚŠENY a STAŽENY NA PŮL ŽERDI. Dovedete si představit, že by Mitrofanov, nedejbože, měl plédovat za Putinovu památku? Ono je to tak: čeština, jazyk Čechů, nikoli fanmitrů dokáže rozlišovat. Putin je pro nás Rus, Mitrofanov pak rusák…

 5. Sio

  Mitrofanov je píčus, prolhaný kokot a mediální prostitutka. A to jsem ještě k němu moc hodný. Mohl bych přečerpat svůj oblíbený formát A4, kdybych se tu vykecával co mám o něm na srdci.

 6. Sio

  Vodníku, to je přesně ten důvod, proč nejsem na twitteru a dalších socsítích. Akorát bych se naštval, číst tam Mitrofanovy. Češi nejsou o nic stádovitější, než Němci, kteří totalitu fakt dovedli k dokonalosti. A Holanďané ze severu (ti z jihu jsou prý plnokrevnější, nevím) jsou tak děsně korektní, že jde z nich strach. To je taky druh stádovitosti, ne? Nemyslím, že totalita je nějaká národní vlastnost.

  • Vodník

   Do jisté míry máte pravdu. Holandská společnost je strašně konformní, ale to černobílé vidění a ten dvojí metr tam není tak nápadný. Navrch pokud se názorově lišíte, nemá to pro vás (v naprosté většině případů) žádné zničující důsledky, protože tolerance k jiným názorům je zde tak důležitá hodnota, že překonává i tu stádnost. V Česku v určitých kruzích evidentně nesmíte říct, že ukrajinskou krisi vyvolal Západ nebo že Israelci vraždí palestinské děti, jinak se tam už nemusíte ukázat.

   • embecko

    „V Česku v určitých kruzích evidentně nesmíte říct, že ukrajinskou krisi vyvolal Západ nebo že Israelci vraždí palestinské děti, jinak se tam už nemusíte ukázat.“

    To ale bohuzel plati i o Svajcu, vodniku, i kdyz zalezi na urovni, na jake se pohybujete, ale treba pred spolupracovniky ci sousedy neexistuje, tam se stava protirusky postoj konkurencnim nastrojem a reknete to opravdu jen jednou a jdou po vas :o)

    Ma rozmrzelost nad ceskym narodem je v tom, ze si totalizarizaci dokazal udelat sam sobe a ze mu stacila pouha generace, zatimco na Zapade prodelaly duslednou nalejvarnu generace dve…obcane Zapadu jsou zmaknuti opravu vyjimecne, jakoby nenapadne, temer demokraticky :o) Jak rika muj znamy dederon- emigrant: byl jsem uplne v prdeli, kdyz jsem zjistil, ze v jistem ohledu jsem utekl do jeste vetsi totality 8-)

    • Vodník

     Tak to teda tady je to lepší. Jsou samozřejmě určité kruhy, kde si vybočit z řady dovolit nesmíš (např. být pro trest smrti). Ale když o nic nejde – a to jsou většinové situace – je tolerance k odlišnému názoru nesrovnatelně větší než v Česku. Je to důsledkem jiného, méně pěkného faktoru a sice hypertrofované individualisace a atomisace/partikularisace společnosti. Rozhodně zde v Holandsku bych s oním uprchlým dederónem souhlasit nemohl.

    • Vodník

     Ještě mě napadlo, že to možná nevidím tak jasně, že mně jakožto přistěhovalci z barbarského východu, tolerují spíše některé názory, které stádně považují za nepřijatelné, s tím, že snad za dalších 20 let zde se ještě víc přiblížím ušlechtilému germánskému kalvinistovi a svá současná stanoviska odsoudím.

     • embecko

      Tohle jsem na sobe vypozoroval taky, vodnice, tedy jisty fakt utrpneho vychovatelstvi, praktikovaneho na me osobe.
      Nicmene, jak jsem psal uz u tebe na blogu, neda se sice rici, ze Holandsko znam, ale byl jsem tam parkrat delsi dobu. Podle meho Holandane zvladaji umeni volne konverzace, dane jejich polohou a vyplyvajici z jisteho pocitu svetoobcanstvi. To Nemci a Alemane neznaji, ti vsechno berou seriozne, zvlaste pak humor- ironie se musi avizovat zretelne a hodne predem a nejlepe ji jeste podporit nejakou komickou grimasou. Proto jsou nemecti komici jako komici obleceni a vypadaji tak, jinak by hrozilo, ze je obecenstvo vezme vazne.
      Tak nelze diskutovat nad nejakym problemem nezavazne, k tomu jsou urceny fraze a nikoliv konverzace. Nelze tedy si sednout a „mluvit o Ukrajine“, musis ihned spradat argumenty a vyvozovat dusledky s tim, ze musis pouzivat pouze zname prameny (zde= mainstream), jinak te nevezmou vazne. Bavit se vazne o Ukrajine a pouzivat mainstream= dojit k tomu, ze Putin chce valku.
      Ale pritom existuje docela dobry anynonymni „privat“ nemeckych alternativnich webu, jako treba DWN, kde se sice schazi levicaci, ale nevidis tam zadneho pravicoveho pomatence, rusici jejich diskuzi. V Cechach je kouzelne to, ze spolecensky stredostavovsky teror prekracuje intimni hranice a pokracuje i v individualnim volnem case na netu :o)

      • Janika

       Zajímavé, to srovnání vpádů pravicových pomatenců do diskuzí. To bude asi souhra našich traumat z minula a „kulturní“ úrovně…

   • vittta

    Jenže jako to jsou „kruhy“?
    Vodníku-ty „kruhy“,ve kterých se to nesmí říci, (a fakt jsou takové) bych určitě nenazval české.
    Na ty se přesně hodí ANTIČESKÉ.
    To nejsou žádní Češi ale beznárodnostní svině!!!

  • Vodník

   Chtěl jsem říct, že tu není ta totalita, která je v Česku, ač už tam žádný bolševik už nevládne.

 7. Sio

  Merlin, jako vždy jsi to napsala skvěle. Tedy tentokrát ještě lépe. Jen mě mrzí, že jsem se nedozvěďěl nic o tom, jak se dařilo mitrofanouidům ve starověkém Egyptě nebo v Kitaji. Řekl bych že dobře, jsou jako salamandři, žádný systém je nespálí. Taky by to pořádně smrdělo, že.

  • BARON LE SAMEDI

   Na otázku čs. delegáta, jak albánští soudruzi řešili problém třídních nepřátel a kulaků na vesnici po lidovědemokratické revoluci, odpověděl ministr Beqir Balluku v roce 1958 následovně:“ Žádný problém jsme s nimi neměli. Pobili jsme je.“. Orientální despocie a jejich satrapie (kam patří a patřila i Albánie) řeší věci jinak a přímočaře. Ale nejsem, přirozeně, merlinin mluvčí…..:-))))

 8. merlin

  To, co tam provádí, se dalo pozorovat i na volbě Schwarzenberka versus Zeman. Vyvolat jednorázově psychózu je snadné , ale pak je nutné ty emoce držet nahoře, což Schwarzenberk za mohutného přispění prakticky celé naší ,,kulturní,, fronty opravdu dělal. Ten abort v Lucerně na závěr byl opravdu jedlý. Dodnes na to vzpomínám, protože kdyby někdo vymyslel takový psychologický experiment v přímém přenosu, tak dnes už mohl mít profesůru.
  Mitrofanovi se tam objevují i časté výlevy, kdy labilnější ihned po přečtení dalšího odkazu /vybraného dvěma ruskými emigranty ze zaručených zdrojů! / jeví tendenci vzít pušku a bojovat proti Putinovi. Nebo se jít hlásit do polské armády, protože ta není složená z tak odporných stvoření, jako jsou Češi. Dlouhodobě udržují svůj fanklub ve střehu /já to registruju od Majdanu/ takže každé ráno ti nebožáci čekají ruské vojáky před domem nebo alespoň na ukrajině. Jsou lidé, a přiznávají to tam, kteří to otvírají opravdu každé ráno jen proto, aby jim Mitrofanov řekl, jestli už začala ta jím ohlašovaná válka nebo ne.
  Jsem se tam tenkrát na začátku zeptala, proč vyvolává davovou psychózu a on hned cuknul, napsal, že nic nevyvolává, on informuje a každý ať si to přebere jak myslí. Myslím, že moc dobře ví, že chvílemi balancuje na tenkém ledě a naučil se hezky točit a má talent na manipulace, který používá. Takže tam není z mého pohledu přítomna ani ta mravní síla, jejíž aureolu by si nasadit. Musí holt sám upozorňovat na svůj každodenní hrdinný boj proti Rusům a proti Putinovi.. Ostatně on se sám vykresluje jako svědomitý puntičkářský novinář a těžký intelektuál..V té roli pak mluví o Zemanových voličích, tedy i o mně, mnohých mých známých a mých dětech, jako o pytlích brambor určených do šrotu.
  Kdyby mu ale někdo střelil do ksichtu, že používá v zásadě podobných metod jako třeba reverend Jim Jones v Guayaně /to byl kazatel té sekty, co na jeho příkaz spáchala hromadnou sebevraždu/, tak by pěkně vyskakoval. Myslím, že potřebuje mít ještě navrch o sobě co nejlepší mínění. Potřebuje se vidět charismaticky. To je taky ten důvod, proč asi nemá rád profesora halíka. Jsou v tom stejní.
  Kdysi jsem se zeptala bohužel již zemřelého Pavla Dostála – dost naivně – při venčení našich psů, jestli je Mitrofanov taky jezuita. Strašně se smál. Ale mi tak prostě připadal, když jsem o něm tehdy nic nevěděla.

  • vittta

   Abych pravdu řekl,jsem schopen vydržet číst max.BL.
   Mitrofanova jsem také párkrát četl-když byl na něj odkaz-ale bylo to tak odporné,že ho rozhodně nevyhledávám.
   V reálu bych ho s největší pravděpodobností asi tak po 20 vteřinách brutálně fyzicky napadl a nijak by mě to nepřišlo hloupé.
   Ne pro jeho názory-ty může mít kde kdo kde jaké-ale pro tu jeho svatouškovskou pokryteckou vševědoucí povahu.
   Já si totiž myslím,že násilí JE řešení a na někoho nemá cenu reagovat jinak.
   Ovšem-fyzické střety nevyhledávám-a tak bych se snažil se s ním vůbec nepotkat a nebo ho neposlouchat a zmizet.
   Trošku mě to připomělo zcénku,kdy jsem byl včera na Andělu na trhu a tam do mikrofonu mluvila taková asi 20letá dívčina,jak nás Bůh miluje atd..atd..a byla velice vytrvalá,i když jí nikdo neposlouchal.

   P.Dostál byl strašný vocas-než jsem postupem času zjistil,že by spíše zasloužil svatozář.
   Časy se prostě mění……

   • merlin

    před 89 s ním byla sranda a pak jsem ho náhodně potkávala na ulici, jako politika ho neznám, ale měla jsem ho oblíbeného jako člověka, choval se totiž i dál normálně na té ulici a nekoupil si vilu, bydlel v paneláku. – u mnohých jiných to bylo úplně jinak

    • vittta

     Dneska když ho někde ze záznamu vidím,rád na něj vzpomínám…
     Mnoho těch,co přišlo po něm si vůbec nepamatuji.
     To také o něčem svědčí.
     Dokonce si pamatuji,že zemřel na rakovinu slinivky-budiž mu země lehká.

     • tresen

      Taky mi byl sympatický a bylo mi líto, že zemřel.
      Ale možná ho smrt ušetřila jedné věci: vašeho odsudku. Vůbec si totiž nedovedu představit, že by se mu líbil směr, kam Putin vede Rusko.

      • Janika

       Žasnu, jak je možné zdvořile vyplivnout tolik špíny, milá tresen. No fakt je lepší umřít na rakovinu slinivky, že ano, než sledovat toho zlého Putina a jeho spravedlivým odsouzením si vysloužit kritiku zdejších diskutérů.

        • Janika

         To určitě. Pro mě začíná už v okamžiku, kdy někdo začne posouvat mrtvému, který se už nemůže bránit, jaké že by měl dnes názory. Což jste Vy, tresen, udělala zcela bezostyšně. Začala jste jakoby s úvahou, že by byl odpůrce Putina a dál už vesele pokračujete v dalších komentářích, jakoby to byl prokázaný fakt.

       • tresen

        Mojí ambicí není, abych se někomu líbila.
        Četla jsem jen vaše připomenutí Pavla Dostála coby poctivce a sympaťáka, takže jsem si myslela, že by nebylo od věci, kdybyste se zamyslela a pokusila se poctivě odhadnout, jak by se dnes díval na tyhle stránky a vůbec na všechny zastánce Putinovy politiky a Putinova postupu vůči sousedům.

         • Vodník

          Nikoli. Politika USA (potažmo Západu) ve světě už dávno není v zájmu Američanů (potažmo Zápaďanů), nýbrž nadnárodních sil, koncernů, bank, oligarchů, elit, sdružených v obskurních organisacích. Američtí (potažmo Západní) politici jsou jen jejich výkonnými satrapy a naše svoboda spočívá v tom, že si ty satrapy můžeme svobodně zvolit. Kdo dnes věří nějakému politikovi, je nenapravitelný blázen a čím dřív a čím víc se napálí, tím líp pro něj!

        • merlin

         Já opravdu netuším, co by si myslel, dokonce ani co by k tomu soukromě nebo veřejně říkal. Jako bývalý komunista a intuitivně hodně levicový sociální demokrat a bývalý bohém, bych měla dodat.:-)
         Zato Vy jste si zřejmě jistá. Jak plyne z Vaší formulace. Mám zdvořilou prosbu. Už mě prosím takto neoslovujte a nezkoušejte se mnou cvičit. Jsem na to háklivá. Kupte si k těm pokusům nějakou opičku, třeba Váš nepokouše.

         • dixi

          Díky za článek, paní Merlin, ostatním za komentáře taky. Tresen neví, co hitler říkal ale ví, že Putin je stejný, jako hitler. Nevědět, co hitler říkal považuji za velkou mezeru ve vzdělání.

      • Astr

       Zdravim Tresnicko :-)
       Uvaha o tom jak by reagoval Dostal
       Vůbec si totiž nedovedu představit, že by se mu líbil směr, kam Putin vede Rusko.

       Co pohled otoceny ne na Vychod ale na Zapad ve stejnem stylu?
       Vůbec si totiž nedovedu představit že by se mu líbil směr, kam Fasington vede Emeriku.

       To zni docela fosklive a urazlive vuci svetovemu uciteli demokracie, kdezto kam vede Putin Rusko to je hruza
       a slaba Evropa prikyvla zatim jen na sankce.coz je proclate malo na Putina ktery ma jiste v planu vratit se minimalne zpet na hranice z dob davnych DDRonovych ON ten novodoby Hitler ma jiste zalusk na celou Evropu.
       Az by mel Evropu, chtel by cely svet!
       Jak muzou byt ti Rusofilove tak naivni ze tohle nevidi ?

       Fsechno spatne je obcas I k necemu dobre.:-)
       V pripade veskereho anti vuci Rusku ti nejrozhorcenejsi a bez argumentu skoncili u srovnani Putin Hitler.
       A maji to vyresene, protoze pres tak silny „nacisticky“ argument nejede vlak !
       Srozumitelne to okomentoval Taras nize:
       Srovnání Hitlerových a Putinových projevů je nesmyslné, čistě propagandisticky urážející. Hitler řval jak šílenec, lhal, vyhrožoval Židům zničením a zaměřoval se na nejprimitivnějšího posluchače v sále (jeho vlastní teorie. Putin mluví klidně, argumentuje, příkladné je jeho interview s německou televizí ARD…

       Rad vzpominam Tresni na stare casy kdy Vase komentare mely uroven :-)
       Tehda i Taras zasek sekeru do spalku a sel psat odpoved:-)

    • BARON LE SAMEDI

     Ale jo, ono se říkalo, že si Pavlík stavěl domek někde směrem na Kopeček. Pravdou je, že po odchodu z FS si ho stavěl za prachy z honorářů Práva a pak z peněz za politiku, poslanec, ministr kultury, tisíckrát lepší, než ten lidoveckej Herman. V tom přízemním 3+1 ztvostával proto, že přes ulici měl, v paneláku, starou maminku, a jak už to bývá, se starými maminkami jsou svízele (třeba zdravotní). A je třeba dohlížet. Na rozdíl od hejtmana jistého moravského kraje a jeho bráchy, Pavlík nepotřeboval prostavět 800 milionů za krajský úřad, aby se domoh baráčku. Kterej, byl-li v jiné fázi, než předkolaudační, stejně neužil. Pavel byl príma, byť strašně hádavej a lehce nasratelnej. Minutu ticha na jeho památku……………………………………………..

  • Sio

   „svědomitý puntičkářský novinář a těžký intelektuál..“
   Spíše bych řekl notorický lhář a lehká holka.
   Oni tihleti potomci tak dlouho lžou a podvádějí vžívajíce se do role intektuálů s patentem na pravdu, až nakonec sami uvěří svým vlastním lžím a zapadnou do svatouškovské role. Jinak by to nevydrželi sami se sebou.

 9. BARON LE SAMEDI

  Faktem je, že Mitrofanov se narodil v roce 1957 v Rostově na Donu, SSSR. Ergo je bývalý občan SSSR. Věc je ta, že občanství SSSR nebylo možno se zbavit, a že RF přejala způsoby SSSR. Mitrofanov možná může mít pas jiné země, ale z ruské matriky a evidence státních občanů Ruska ho nikdo neodstraní. Už proto, že Rusko si vyhrazuje právo trestat své občany. A mohou mít třebas deset pasů. Připomenu jen generála Kucenka, což byl jeden, jak je mitrofaniči nazývají, z poraděnků. Do generálské hodnosti povýšen v roce 1933, před válkou zatčen. Dva roky ve vazbě, nepřiznal se, nepodepsal přiznání. Po dvou letech dostal pětadvacet let lágru na Sibiři. Šel sedět….Vypukla válka, přihlásil se do armády, vzali ho, i hodnost mu vrátili, v Berlíně končil v květnu 1945 v hodnosti generálporučíka sboru, hrdina Sovětského svazu, padesát tři vyznamenání za dobytá města, hrdinství, službu. V létě 1945 se vrací do Ruska….na hranici ho čekají dva mladíci z NKVD, a říkají: ech, třináct let nám dlužíte, Kučenko. Tak hybaj…..Z lágru propuštěn v roce 1957 a o měsíc později, na Chruščovovu intervenci, už byl poradcem generála Lomského na MNO v Praze…..ostatně, třeba ti twitterující s Mitrofanovem jsou také bývalí sovětští občané, hovořící česky. Tak jako se Gorbačov nezbaví pigment. naevu na hlavě, tak holt se Mitrofanov nezbaví své Rostovodonské identity eseseser. A to je jeho slabé místo.

  • rehbergus

   Bolševické manýry už v Rusku vychází z módy.Myslím, že Mitrofanov může být v klidu. :-) Je to typický pravdoláskař a havlista odkojený pražskou kavárnou. Ta se povětšinou skládá z intelektuálně laděných pokrytců a bezmozků, sjednocených v názorovém stádu vedených pišcem z Hamelnu. V padesátých letech by tahle hovádka velebila usilovně Stalina a oddávala se radostně třídnímu boji.Záleží na společenské objednávce která se zrovna vyskytuje. :-)
   Zábavnější výkony poskytuje Bursík@& com.
   http://blog.aktualne.cz/blogy/martin-bursik.php?itemid=23571

   • vittta

    A pak že to není k smíchu.
    To je počteníčko….
    Ještě se tam zapoměl podepsat sám kníže,bez něj to není vono!

 10. taras2

  Českou společností probíhá hluboká trhlina, přecházející v propast. Na jedné straně se shromáždili fanatici proameričtí, pravdoláskařští, neoliberální a neokonzervativní, rusofobní, antikomunističtí a nenávidějící levici obecně, mediální mrdky, kulturní fronta, vysocí státní úředníci, justice, právníci, podnikatelé. Na druhé straně ti, kterým je politika jednak šumafuk, k jejich škodě, ale i ti, kteří politiku posuzují střízlivě, realisticky, bez předpojatosti. A také skupina bývalých i současných komunistů. Na téhle straně propasti se ale nevyskytuje ten zuřivý fanatismus, charakterizující druhou stranu.

  Kde jsou kořeny vzpomenutého nenávistného fanatismu? Žádný sociologický průzkum není k dispozici, takže od oka: Za prvé restituenti. Vychováni v nenávisti ke komunistům stali se z nich janičáři, kteří sprostě útočí na vše, co není pravicové. Za druhé – noví Čechové, zbohatlíci privatizační, často s veksláckým a pinglovským pozadím. Nové elity, typicky ti vzpomenutí právníci a podnikatelé, pražská kavárna, vrcholní sportovci, umělci.

  Vtip je v tom, že součtem dávají přibližně čtvrtinu národa; tedy aby byli schopni u voleb docílit alespoň plichtu, tak před každými volbami mobilisují, přemlouvají báby, straší Řeckem, Ruskem, oblbují především českou nezralou a pitomou mládež.

  S Mitrofanovem (a Fištejnem a Bystrovem a Vondrou a Štětinou a Palatou a, a, a) je to tak, že se u nich kombinují různé pohnutky: od ruského a emigrantského původu (výchova v nenávisti k zapuzené vlasti), od zjevného agentského pozadí či bývalé kolaborace s komunistickým režimem a tedy špatnému svědomí, až k obyčejnému prospěchářství. Je to špína a je dobré dávat jim najevo opovržení.

  • vittta

   Jo,jasně.
   Ale jak píšu výše-já tyhle ani Čechy nenazývám.
   Ti nepatří prostě nikam,jsou sami.
   Ty ses mi kdysi trochu divil,že volím komunisty.
   Jenže když jsem si tak někdy poslechl tyhle kreatury,tyhle vykurvence-tak ani nikoho jiného volit nemůžu.

   Za zajímavé považuji,že ti „antičeši“ mají veskrze všechny tebou uvedené vlastnosti.
   Tedy např. pravdoláskař je zároveň i proamerický,neokonzervativní,rusofobní a antikomunistický-z čehož tedy vyplývá nenávist k levici-protože v USA „není“ a komunisté přece jsou levice.
   Ještě jsem neviděl,že by pravdoláskař byť jen snášel třeba Rusy,nebo respektoval demokratický politický boj.(v překladu komunisty)

   Demokracie je největší modlou-ale i největším nepřítelem těchto jedinců.
   Její podstatu fakticky nechápou a jejich pojetí demokracie je výrazně fašistické-tedy demokracie ANO,ale jen v mezích povolených stran,při čemž povolené budou jen ty,které jsou demokratické a demokratické jsou ty,které se tak označí těmi správňáckými a chytrými jedinci.

    • vittta

     Volební kalkulačka je veselá věc.
     Mě tam kromě uvedených vychází dost vysoko ještě (neo)náckové.
     Já spíše uvažuji tak,koho rozhodně volit z nějakých příčin nemohu.
     Nácky nesnáším.Teoreticky zajímavé myšlenky v rukou těch darebáků se promění pouze v kecy na Cikány a pouliční násilí.
     Svobodní jsou naivní pomatenci.
     Piráti nemají žádnou vizi,navíc je tahle strana potencionálně připravena na infiltraci „starými strukturami“,čímž se z ní-v případě volebního úspěchu-stanou další VV.
     Komouši mají tradici a nejspíš jen tak nepadnou-ale mohli by konečně začít něco dělat.
     Teď to je ovšem vlastně jediná levice…ale taková peciválská.
     Vládní strany volit nemohu,je mi z nich na blití-a nejvíc z ČSSD,která ve zrazování svých voličů dosáhla met nejvyšších.

  • tresen

   Hm, Tarasi, a kam řadíte třeba takového Petra Hájka?
   Zdá se mi – na rozdíl od vás, že nechuť k Putinovi /respektive k tomu, co představuje/ promíchala český rybníček hezky ode dna, že pravolevá schémátka, která tak dlouho a úhledně fungovala, najednou ve vztahu ke konfliktu na Ukrajině fungovat přestávají a že jisté krajnosti, do té doby teoreticky antagonistické, jsou sympatiemi k současnému Rusku sbližovány, zatímco antiputinovský postoj jim jiné rebely, s nimiž si předtím notovali, vzdálil na miliony světelných let. Možná to platí i jinde v Evropě, kam tak často nekoukám, ale své by jistě mohli říct vodník i sax, kdyby chtěli. Ostatně se něco z toho vyjevilo i v době voleb na Ukrajině, kdy různé krajní skupiny podporovaly ruskou stranu, včetně praktických kroků.
   Ale třeba se pletu a všechno to takové bylo už dávno, jen nebyla příležitost, aby se to projevilo.

   • vittta

    Všechno se mění a míchá „ode dna“,jen pravda a láska“ zůstávají ve stabilní podobě!

   • taras2

    Pravolevá schémata sem zatáhli čeští kapoušové a pravicoví politici, když do písmene vyplňují Marxovy představy o kapitalistech a jejich poskocích, se kterými dlužno jednat s klackem v ruce. To na okraj, treseni.

    Každé zjednodušující dělení má své okraje i výjimky, což jsem sice chtěl napsat, pak jsem ale usoudil, že zdejší čtenáři jsou natolik inteligentní, že toho netřeba.

    Co se pana Hájka týká, tak jeho postoj vyplývá z dlouhodobých preferencí jeho pána, který – vedle zcela scestných až zločinných postojů vnitropolitických a ekonomických – zastává docela realistická stanoviska v politice zahraniční (s nečetnými výjimkami).

    A nakonec děláte vážnou chybu (pro pravičáky typickou), když názor na politické děje směšujete s osobními či ideovými sympatiemi či antipatiemi. Pravdoláskaři a pravičáci (a dříve bolševici) vnášejí do politických témat lásku a nenávist, místo aby situaci vyhodnoti chladně racionálně. Odpor patrně větší části české veřejnosti k USAEU politice vůči Rusku vyplývá z toho, že Rusko se dlouhodobě brání pokusům Západu o rozvrácení ruského státu a národa zevnitř (sedm set ruských Člověků v tísni!) i destabilizací poměrů v jeho sousedství (Gruzie, Ukrajina) ve spojení s vážným ohrožením vojenským (věrolomné rozšiřování NATO, základny na hranicích s Ruskem, zvláště pak radar). Tedy Západ je agresor, Rusko se brání. A tohle si lidé dnes už – díky internetu – umí rozšifrovat.

    • tresen

     Názory jsou holt od toho, aby se různily.
     Jenže zatímco já jsem ochotna uznat i proruské straně, že vedle emotivně založených rusofilů tam jsou i chladně a střízlivě uvažující pragmatici, vy o všech, stižených nedůvěrou k putinovské cestě za štěstím velkého Ruska, tvrdíte, že to jsou samí nenávistníci, neschopní racionální úvahy, pravičáci, fanatici….Přitom se zřejmě mimo váš obzor odehrává, že k nim například přibývají i mnozí z těch, co protestovali proti umístění radaru v Brdech.

     • vittta

      Když „vy“ nemáte rádi Rusko protože letadlo.
      To je pak těžké.
      Emotivně založený rusofil je pak kdo?
      Odpověď je ve vláknu již obsažena-to jsou všichni,kteří nelijí horkou smůlu Putinovi na hlavu.
      Myslím si,že kdyby ses přilétli mimozemšťané,tak budou také fandit Rusku.
      Ne proto,že je to Rusko,ani ne proto,že tam kdysi ve velkých bolestech zkrachovala vznešená myšlenka spravedlivé společnosti (pravičáci nemají rádi Rusko především proto,že si ho ztotožňují s bolševismem-při čemž nacistická minulost Německa jim v jejich pravdě a lásce kupodivu nepřekáží-ba je i nově vítaná)-prostě proto,že Rusko je jednoduše v právu.
      Proč-o tom Taras též napsal.
      Fanoušci práva to tedy mají v argumentaci o dost snadnější,fanoušci zločinu si musí notně pomáhat lží a nenávistí,jak vidno na projevech třeba Mitrofanova,kterému je především toto vlákno věnováno.

      • tresen

       Nemůžu mluvit za všechny, co mají obavu z Putina, takže jen za sebe:
       Není pravda, že nemám ráda Rusko, není pravda, že v mých obavách je obsažena nenávist. Není taky pravda, že bych si Rusko ztotožňovala s bolševismem, z toho naopak podezírám skalní komunisty, kteří možná doufají, že Putin v sobě skrývá bolševika a že jednou odhodí masku, k velkoruskému nacionalismu přihodí odkaz Lenina a zahájí boj za lepší zítřky v duchu jeho tezí. To ovšem doufají marně, Putin IMHO nic takového nepotřebuje.
       A co se vaší zmínky o Němcích a nacismu týče, pak mi tuto neblahou dějinnou kapitolu připomněl svými projevy sám Vladimír Vladimírovič. Říkala jsem si, že podobně se asi cítil můj dědeček, když svého času slyšel řečnit velkohubého vůdce s knírkem.

       • vittta

        A který projev Adolfa Hitlera vám přijde nejpodobnější projevu Vladimíra Putina?
        Abych byl v obraze,můžete odkázat také na Putinův projev.

        Já bych mohl vyprávět..pche…
        To jsou lidé,kteří mluví o Hitlerovi a nemají ani ponětí,co kdy řekl či napsal,natož aby to věděli u jiných,třeba u Putina.
        Oni se ve skutečnosti jen domnívají,že něco řekl Putin,a že to určitě musel říci i Hitler-protože jsou oba velice zlí.
        To ale asi nebude váš případ,že jo.

        Nemáte-máte ráda Rusko….
        Co vnímáte jako Rusko?

        • tresen

         Začnu odzadu: Rusko vnímám komplexněji, tj. i s jeho rozporuplnou minulostí, s jeho velkou a významnou kulturou, soucítila jsem vždycky s ruskými lidmi, kteří si zasloužili lepší osud, než jaký jim byl dopřán…
         I ti vyjevení kluci, které za sovětské okupace pořád převáželi ve vojenských kolonách sem a tam, ve mně budili soucit, ne odpor či nenávist.
         Hitlerovy projevy znám pouze z filmových ukázek. Nedokážu reprodukovat jeho věty, vždycky jsem hlavně vnímala reakce davu, který mu naslouchal a aplaudoval. I po těch letech jde strach z toho, jak civilizovaný národ podlehl Hitlerovým slovům, jak uvěřil, že tenhle člověk dovede Německo na vrchol a že jím vybudovaná říše bude existovat tisíc let.
         Jen velmi málo Čechů tenkrát podlehlo této fascinaci, takže se většinou začali bát. A dočkali se až příliš brzo potvrzení, že se báli oprávněně.

         • Hamilbar

          Tedy vážená tresni jste opravdu mimořádně talentovaná dáma. To co jste napsala je tak slizké, že mi z toho až naskočila husí kůže.

          P.S. Nejsem zase až tak přecitlivělý. Stává se mi to jen ve zcela vyjímečných případech.

         • Janika

          Tak ted jste mě dostala, tresen. Vaše znalost Hitlerových projevů je zrovna tak hluboká, jako znalost Charty těch, co podepisovali Antichartu, aniž kdy Chartu okem zahlédli :-). Ale jasno máte, Hitler jako Putin. O čem že jste nás to výše poučovala, o rozumu oproti pouhým emocím?

         • taras2

          Srovnání Hitlerových a Putinových projevů je nesmyslné, čistě propagandisticky urážející. Hitler řval jak šílenec, lhal, vyhrožoval Židům zničením a zaměřoval se na nejprimitivnějšího posluchače v sále (jeho vlastní teorie. Putin mluví klidně, argumentuje, příkladné je jeho interview s německou televizí ARD (je to na trubce).

          • embecko

           Tak ted jsi tam, kdes mel byt, osobo…tarasi…
           Putler preci taky vyhrozuje Evrope znicenim, lze a zameruje se na postsovetske soudruhy. Anebo ne? Jak to vlastne je? To by chtelo vlastni clanek na tema „Je Putin jako Hitler?“, aby se konecne vyjasnilo, jestli jako Hitler opravdu je, anebo ne. Nejakou sirsi, ale korektni debatu, ktera by zasahla co nejvice diskuteru, abychom si to konecne vyjasnili v cele siri.

           Tuhle jsem zas slysel, ze Sobotka je teplej. To by se take melo nejak vyjasnit, mohl l tomu byt dalsi clanek s fotkama „Je Sobotka homosexual, anebo neni?“ A pekne to rozebrat a dojit k nejakemu jasnemu zaveru a presvedcit ty, co si mysleli opak.
           A pak nasadit dalsi ozehava temata, jako treba „Jsou zastanci ubohych separatistu poskoci Moskvy?“, anebo „Ztratili Cesi svym podlezanim ruskemu agresorovi dejinnou pamet?“….atd. Cim vice o tom budeme mluvit, cim vice se takovato pravoplatna temata budou diskutovat, tim lepe, tim vice se priblizime pravde a tim vice lidi pochopi jaka je realita.

          • tresen

           Mile embecko, zrovna u tebe mne tva nechapavost ponekud prekvapuje. Je predstirana nebo ne?
           Delas, ze nerozumis, v cem muj primer plati? Ze kdyz velky narod hleda pricinu svych frustraci a najde ulevu v upnuti se na charismatickeho vudce, ktery podporuje myslenku, ze narodu bylo a je svetem ublizovano a pricinu vsech nesnazi tak presunuje na nekoho jineho, muze to byt maler?
           Ostatne, me sveho casu vylekalo i zfanfrneni Americanu do Obamy. Ale to je jina, uz doufam uzavrena kapitola.
           Zase nas prosim nekdy navstiv a vypravej nam, jak diskutujes na levicovych blozich.

          • vittta

           Tresten,tím velkým národem myslíte Rusy ?
           A oni tvrdí,že mají frustrace-nebo to tvrdíte vy?
           Němci frustrace měli-protože prohráli válku a nevěděli proč-neztratili žádné území a jejich vojska nebyla vysloveně poražena,kromě toho byli vystaveni velkému ekonomickému tlaku a hyperinflaci.
           Ale Rusové?
           Ti jdou svižným tempem nahoru.
           Frustrace mají spíše jiní-právě z Rusů.
           Všiměte si,jak EU přijímá sankce a zároveň organizuje krizové štáby kvůli dopadům těch sankcí-na EU.
           To je dost deprimující,že?
           V překladu-EU není v pozici,aby mohla valit sankce na kohokoliv,natož na obrovské Rusko.
           To už nějakou frustraci vyvolá.
           Němci se upnuli ke svému vůdci,EU řeší své frustrace nenávistí k úspěšnějšímu-tedy k Rusku.
           Jestli jsou Rusové upnuti na Putina říkáte „vy“ a zároveň říkáte,že je všechno ruská propaganda,že se nikdo neodváží Putinovi odporovat-co to tedy znamená?
           Má Putin oblibu-nebo se ho Rusové jen bojí?
           Dejte si to do pořádku,vypadá to dost hloupě.

           Celé ty sankce také stojí na vodě.
           Není žádný důkaz,resp.nebyl předložen,že by se Rusko aktivně účastnilo vojenských akcí na Ukrajině.
           A přes to EU vymýšlí další a další sankce a chce Ukrajině dodávat zbraně i vojáky.

           V civilizovaných zemích se na vyřčení nějakých soudů čeká na jasné důkazy,trapné země EU v roli amerických poskoků soudí-ale důkazy…nemají-nebo nedají.(proč případně nedají je určitě zajímavé téma)

          • embecko

           Ze me tarase neudelas, treseni, klidne si dal mysli, ze Putin je Hitler a ze Rusaci jsou stejni jako Nemci za Vymarske republiky.
           Dal se budu pridrzovat konzervativniho americkeho vykladu, ze za ukrajinskou krizi muze Zapad, ze me pravicoveho disidenta neudelas.

          • taras2

           Z konstatování ve tvých dvou větách zcela jasně vyplývá, že Taras je pravicový disident. Disident možná, a to za každého režimu, ale pravicový? To teda ne, jsem na svoji levicovost hrdý a nekrývám ji.

         • vittta

          Dobře…ale proč tedy vlastně přirovnáváte Putina či dokonce jeho řečnění s Adolfem Hitlerem?
          To jsem v té odpovědi nenašel.

          A ti vyjevení kluci..jak víte,že to byli Rusové?

     • taras2

      Proruský postoj nevyplývá z geniální politiky Vladimíra Vladimíroviče, tresen, ale z toho, že Ruskou je už přes dvacet let objektem agresivní politiky USA a EU, které se ho snaží politicky skandalizovat, hospodářsky mu škodit a vojensky ohrožovat, to všechno poté, co Putin zarazil rozkrádání energetických zdrojů oligarchy ve spolupráci se západními koncerny. Čeští rusofobové tohle nevidí a fandí (rozvracečské politice USA) a nenávidí (když se Putin brání).

      • Vodník

       Taras: tentokrát souhlas do písmene. O pravdoláskařích jsem nedávno napsal summarisující (a snad zjednodušující) text: ttp://discussionspeed.blogspot.nl/2014/08/dvanact-charakteristickych-postoju.html (doplnit háčko na začátek odkazu!). Už jsme o nich diskutovali dřív, nějaké dělení na „levici“ a „pravici“ právě v jejich případě nemá vůbec žádný smysl.

       Chtěl bych věřit vám s Vittou, že většina národa není zpitomnělá sračkomety, ale jestli ta imunita je způsobena naprostým nezájmem o politiku a svět kolem jejich baráku, zahrady a auta, tak to zas takové vítězství není. Bohužel, v mém okolí se lidi o dění zajímají, a ta hysterie, kterou momentálně předvádějí, překoná vše, co jsem dosud zažil. Kdyby někdo – nejlépe nějaký dissident nebo Plastic – vyhlásil demošku na podporu vyhlášení války Rusku, budou tam stát všichni jako jeden muž!

       • vittta

        Tomu moc nerozumím,Vodníku.
        Kdyby se o dění zajímali,nechtěli by válku s Ruskem.
        Ti konzumují propagandu-to už je lepší ta zahrada.
        I když tedy-fakt to není kdovíjaká výhra.
        Ale já ty lidi chápu,co se zabývat něčím,co nelze změnit?(teoreticky ano-jenže česky se příznačně říká o prdeli a rybách)
        Odkud to vlastně píšete,kde jsou tak „nadšení“ občané?

        • Vodník

         Já píšu z Holandska, kde žiju už 32 let, ale většina mé rodiny a mých bývalých známých z Česka jsou bývalý underground a dissent (nebo sympathisanti) a dnes pod praporem Pravdy a lásky polykají mediální sračky plnými ústy a ještě u toho mlaskají. Rozum používají asi na jiné věci.

         • vittta

          Znám takové…ti budou až do smrti žít v r.1985.
          A ještě si myslí,že si všichni (slušní) lidé myslí to,co oni.
          A strašně se diví,když se ukáže,že tomu tak není….

 11. rehbergus

  Zde bych, prosím, rád upozornil na rozhovor s mým oblíbencem : http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cechokanadan-odkryva-skryte-zajmy-za-sankcemi-proti-Rusku-A-dvoji-hru-Merkelove-332716

  Hlášení z ukrajinské fronty je velmi zajímavé. Ukrové postupují spořádaně vzad, Opolčenci ustupují v chaosu vpřed. Rekreační pobyty na Jaltě zajišťují v posledních dnech doněcké cestovní kanceláře.
  http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/08/31/denni-zpravodajstvi-z-valky-na-ukrajine-stav-k-30-08-2014/

 12. vittta

  Mitrofanov to sice není-ale i Kája stojí za to.
  Alespoň se snaží,aby to vypadalo sofistikovaně.
  http://blisty.cz/art/74500.html
  Tak v tomto textu autor pracuje(podvědomě) s tím,že „kdysi“,na Maidanu,došlo ke spontálnímu SPRAVEDLIVÉMU lidovému „povstání“,kde Ukrajinci cosi chtěli,cosi vznešeného,nejspíš plnou národní suverenitu.
  To se nelíbilo Rusku (Putinovi) a obsadil jen tak z plezíru Krym.
  Tím ukázal své cíle,dlouho dovedně skrývané,leč Karlik na to přišel už tehdy.
  Ruský vpád se týká stovek vojáků,kteří nějakým způsobem zničili plnou třetinu ukrajinských elitních sil.
  Tyto síly ale umožní Ukrajině získat čas k (všeobecné) mobilizaci morálně silných Ukrajinců,kteří-na rozdíl od ruských vojáků-mají velice silné motivy.
  Ukrajinská armáda se bude budovat od píky,při čemž tomuto budování poněkud nepochopitelně bude přihlížet Putin,aniž by cokoliv udělal.(byť je jinak do války jako drak a brousí si zuby nejen na Ukrajinu,ale na celou EU)
  Nemůže,bude totiž rasputica a pak zima a nové záložníky může Rusko povolat až v říjnu.
  Ruská armáda-či její akceschopnost-je na nich nejspíš plně závislá.
  Oběť Ukrajiny (ano,ta třetina jejích sil) ale nebyla marná,Ukrajina může o to lépe provést přípravy na obranu Mariupolu
  V boji je pak potřeba pokračovat,protože dokud Putin neprohraje válku,neustoupí.
  Že by Putin mohl prohrát se rýsuje poměrně zjevně již zmíněným tvořením nové ukrajinské armády,která se nějakým způsobem dobře vybavené a vycvičené ruské armádě nejenom vyrovná (asi až z jara ovšem),ale jí i překoná,protože….protože…protože už mnoho nadšených fanatiků,vč.Brňana Ivo Stejskala,padla a nově příchozí Rusové už nemají ten správný imperiální zápal.

  To vše je ale toliko osobní pohled Karla Dolejšího.

  Von Karel asi hulí moc silný matroš,text působí dost zmateně-copak o to,….ale veřejně by šířen být asi neměl.
  Tedy v seriozním periodiku.

  • Seal

   Dík za upozornění na docela zajímavý text KD, protože od doby, kdy se se stejně jako Čulík „zabejčil“ v nesmyslných „důkazních“ polemikách se svými odpůrci jsem přestal BL pravidelně číst. Ten svůj bojovný, elitářský postoj má sice Dolejší i v tomhle textu, ale jeho nevyslovený předpoklad, že spíš Porošenko než třeba Timošenková je schopen diplomaticky ukončit válku na Ukrajině, mi přijde správný. Text navíc oproti jiným reflektuje poslední stav konfliktu: Ukrajinci tenhle týden utrpěli hodně velkou vojenskou „přesdržku“, takže ve vzduchu visí teď docela zásadní otázka, jak chce Kyjev tenhle konflikt táhnout vnitropoliticky i mezinárodně dál. Je to zvláštní, ale v českém internetu jsem kromě tendečního KD zatím nenarazil na nějaký další komentář, který by se touhle aktuální fází ukrajinské války opravdu zabýval. Ať se totiž kouknu kamkoli, tak vidím místo reálného sledování vývoje ukrajinské války především typické skandování dvou táborů vzájemně znepřátelených českých, moravských a etc. fans.

   • vittta

    Já si Bohužel spíš myslím,co níže naznačil kchodl.
    Řešení žádné rozumné není a Ukrajina se stala nekonečným ostrovem nenávisti.
    Jak vidno na Jugoslávii,ta jen tak nezmizí.
    Na rozdíl od Karla si ale myslím,že Putin,resp.Rusko vojensky tenhle koflikt prohrát nemůže.
    Musí ho ale nutně vyhrát,vč.rozmláceného Kyjeva?
    A..nechal by západ opravdu Kyjev rozmlátit?
    Jediná možnost je nejspíš teoreticky samostatné Novorusko.
    Pak se ale bude hrát o vstup zbytku Ukrajiny do NATO-což v překladu znamená krok k velké válce.
    Když budou velmoci rozumné,Ukrajina bude neutrální a bude tam klid,ještě si to mohou v duchu studené války rozdat,v které části bývalé Ukrajiny se mají občané lépe.(už se těším,jak to budeme platit)

    Když byly obklíčené fašistické dobrovolnické síly (a rozkazy byly zmatené a pomoc byla odmítnuta ),domníval jsem se,že je Kyjev na přání USA nechá povraždit,čímž se otevře cesta k jednání s Ruskem-protože by toho mohli mít USA teoreticky plné zuby.
    Porážka v Iráku,debakl v Afgánistánu a zesměšnění v Syrii teoreticky může USA držet ruce u těla,Rusko je na ně až příliš velké sousto.
    Pokud tedy dělali sondu,jestli se Rusko náhodou samo nepoloží-což,jak vidno-zrovna v úmyslu nemá.
    O práci US tajných služeb bych si iluze nedělal,ti dávají US vládě informace,jaké se lže dočíst v Blesku…

    • kchodl

     Velmi se obávám jedné věci – že banderovci hrají v americkém (neoconsky-náckovském) plánu roli jakési evropské Al-Kajdy. Prostě banda ničemů a vrahů, kterou může loutkář vypustit na kohokoliv, kdo se mu v budoucnu znelíbí – nemá na ně oficiální vazby, včetně toho „věrohodného popření“. Jsou bílí, kulturně stejní, snadno se naučí česky, slovensky, polsky, … jsou mezi nimi Maďaři, Rumuni, Bulhaři, … nikdo v Evropě není v bezpečí, když taková banda zmrdů existuje opodál.
     Proto si myslím, že Váš dojem, že je Fashington nechá ugrilovat v kotlích povstalců – aby nebránili míru, je bohužel mylný. Naopak, budou dělat všechno pro to, aby si svoje „psy“ zachovali naživu.
     A také aby zachovali tu nenávist západní Ukrajiny k Rusku a východu. Vždyť ji posledních 25 let usilovně budovali, stálo je to spousty peněz. Protože kdo sponzoroval oslavné banderovské učebnice, celou tu falešnou historii a propagandu ? Kdo schovával na svém území a nechal fungovat nacistické banderovské organizace, zpravodajsky je chránil falešnými identitami, dokonce je tajně financoval ? Hádejte. USA, Kanada a Německo (neochotně z příkazu amerických „přátel“).
     Všechno je to geopolitika, lidské oběti a rozbitá města v tom nehrají žádnou roli.

     Proto všechno si myslím, že nejlepší vyústění celého toho ukrajinského neštěstí je izolovaná ukrajinská občanská válka, až do hořkého konce. Jinak se běsy nevyběsní a manipulátoři budou moci do nekonečna vyvolávat nenávist. Bylo by to jako s Němci – 150 let do nich cpali propagandu o panské rase. Pak první válka nic nevyřešila – mír přišel předčasně, bezpodmínečná kapitulace nebyla. Zázemí o válce vědělo jen tak, že umírali téměř (nebo úplně) hlady. Ale jinak ne – a přímé válečné ztráty byly vlastně velmi nízké. Žádné rozmlácené domy a města na padrť. To „opravila“ až druhá válka. Když hořel Hamburk, Berlín, Drážďany a miliony Němců zůstaly v ruských hrobech, pak teprve se jim v makovicích rozsvítilo, že „panská rasa“ nejsou. No a tohle je naprosto stejné.

     Ohledně obětí, to je relativní otázka – protože kolik by bylo obětí, když by se rozhořel velký konflikt, nezbytně atomový ?

     • vittta

      Asi jsem se špatně vyjádřil.
      Já myslel,že je Kyjev nechá schválně napsaps povstalcům-a ti by jim milost asi nedali.
      Mimochodem-nějak se o těch legionech přestalo mluvit,co s nimi asi je?
      Protože se právě moc nezdálo,že by si je porošenkovci hýčkali.
      Je ovšem otázka,kdo tam vlastně byl,třeba to nebyli ti praví.
      Jinak ale rozumím,udělají se z nich „uprchlíci“ a budou šéfovat organizovanému zločinu,který ovládá evropské vlády stejně jako v Kolumbii,jen se u toho tolik nestřílí.
      A budou pak třeba jen tak bokem vraždit levicové osvícence….a kohokoliv,kdo se stane nepohodlným.

      • kchodl

       Přesně tak, to nás čeká. Salvator, Honduras, Kolumbie, … vyzkoušené schéma. Tvůrčím způsobem zkombinované s Al-Kajdou, ISIL.

       • Kamil Mudra

        Příkladů schémat je habaděj:
        China 1945-46
        Korea 1950-53
        China 1950-53
        Guatemala 1954
        Indonesia 1958
        Kuba 1959-60
        Guatemala 1960
        Belgian Kongo 1964
        Guatemala 1964
        Dominican Republic 1965-66
        Peru 1965
        Laos 1964-73
        Vietnam 1961-73
        Kambodža 1969-70
        Guatemala 1967-69
        Libanon 1982-84
        Grenada 1983-84
        Libya 1986
        El Salvador 1981-92
        Nicaragua 1981-90
        Iran 1987-88
        Libya 1989
        Panama 1989-90
        Iraq 1991
        Kuwait 1991
        Somalia 1992-94
        Bosnia 1995
        Iran 1998
        Sudan 1998
        Afghanistan 1998
        Yugoslavia – Serbia 1999
        Afghanistan 2001
        Libya 2011
        Sýrie 2012

        Ať rusofobové zkusí vytvořit stejně dlouhý sloupec Ruských intervencí za stejné období a teprve pak operovat s tou které bychom se měli v Evropě obávat. Nicméně – řinčet zbraněmi se bude. A ne že ne!
        http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346433-sedm-statu-nato-zvazuje-sily-rychleho-nasazeni.html

  • kchodl

   Díky za upozornění na opravdovou chuťovku.
   Kdysi jsem četl podobný článek jak od Dolejšího, ale autorem byl Moravec. Ne ten duhový z TV, ale Emanuel. Vysvětloval tam, zcela stejně jako KáDéčko, jak Stalingrad byl vlastně ohromné vítězství „evropských“ sil pokroku, civilizace, kultury a tak dále. A že teprve teď přijde to správné konečné vítězství. Po zformování všech těch vlasteneckých, civilizačních a kulturních sil proti židobolševikovi.
   Docela doufám, že ukrošský konflikt neskončí už teď vnější silou vynuceným mírem, protože to by ho jen zakonzervovalo na později. Každý manipulátor by pak tu plechovku s červy mohl kdykoliv otevřít a vypustit duchy ven. Ukroši se musí dopracovat až k tomu Untergangu, s rozmláceným Kyjevem a Vůdcem v bunkru s pistolí v držce. Můžou si k tomu i zahrát Wagnera.

   • kchodl

    A přímo ke Karlu Dolejšímu. Neodpornější je jeho poznámka o naivním idealismu padlého Ivo Stejskala, dobrovolníka povstalců z Brna. Kdyby nebylo takových, třeba ruských, amerických, českých, … „naivních idealistů“, kteří ubránili svět před nacismem, asi by žádný Dolejší už neexistoval velmi dávno.

    Po panu Stejskalovi jako po hrdinovi, který se obětoval a ze vzdálené země přijel zcela nezištně chránit ženy a děti před fašistickými vrahy, se bezpochyby bude jmenovat nejméně nějaká škola v Novorosii, ale po Karlu Dolejším nikdo nepojmenuje ani hromádku psích hoven.

    • vittta

     Já bych po něm hromádku psích hoven klidně pojmenoval.
     A přišlo by mi to právě trefné.

     Já mám dojem,že padlého muže osobně zná,někde kolem Brna se Kája pohybuje,či určitě pohyboval.
     Ta poznámka..jmenovitá poznámka,je opravdu trapná.
     To je takový člověk…takový C. a K. novinář..nebo protektorátní slinta.

  • kchodl

   Ještě jednou díky, vittta. To si zaslouží založit do zlatého fondu. Opravdová nefalšovaná perla.

  • Janika

   Pěkný rozbor článku, vittto, díky. Tyhle tvoje analýzy manipulativních výtvorů BL by si možná zasloužily vlastní rubriku.

   • vittta

    Nakonec by to vypadalo,že mám z BL fobii..
    Ale na tohle jsem upozornil s chutí,ten text mi přišel obzvlášť …..typický pro dnešní dobu,co se propagandy týká.
    Má za cíl oslovit „inteligenci“-ale mám dojem,že už je to za hranou.
    I když-jak uvedl Seal,je to proloženo určitou myšlenkou.
    Těžko říci,dneska už jsou na manipulaci přesné studie,Karel-mám ten pocit-je s nimi buď seznámen,nebo je těžce pod jejich vlivem ze strany někoho jiného.

    • Janika

     Tak dobře, ale piš to aspoň takhle, jestli mohu poprosit. Já když ty články čtu, tak mám přímo fyzický pocit, jako když mě někdo zahazuje hnojem a nemám sílu se v tom hrabat a vyvracet bod po bodu. Takže mě moc těší, že to někdo dokáže. Je to takové uvedení na pravou míru lží a manipulací, myslím, že pro mnohé nejisté a váhavé moc užitečné.

     • vittta

      Myslíš?
      Snažím se vidět,co v tom článku skutečně je,ne co se jen tváří,že tam je.
      Možná to fakt smysl má…i když mě připadá,že to musí vidět každý.

 13. kchodl

  Merlin, skvělý článek.
  Zhysterizování mediálních konzumentů a následná „jízda na vlně“, to jste popsala moc pěkně a zábavně, až poeticky. Od jisté úrovně nastoupí to skupinové „myšlení“ a dav není schopen analyzovat a rozumově nebo technicky hodnotit „důkazy“, takže si loutkář může dovolit i takové zhůvěřilosti, jako poslední „důkazy NATO o ruské invazi“, pomocí nic neříkajících fotek z DigitalGlobe, z úplně jiného místa a času (cca týden před „invazí“). Kdyby tam dali fotky z Harryho Pottera, úspěšnost kampaně by se snížila jen o pár procent.
  Člověk by řekl, podle poučky „neočekávej sofistikované úklady, kde se dá dosadit lidská blbost“ tohle vzniká jen tak mimochodem neprofesionalitou, nevzdělaností a celkovou tupostí propagandistů, ale myslím, že to tak není vždy. Občas se zabývám v ICT těmi „velkými daty“ – firmy vyžírají sociální sítě a pomocí různých špinavých triků si klasifikují a sortují svoje ovečky, tedy spíše pokusné krysy, a zkoušejí ladit krysařovu píšťalku přesně cíleně na tu kterou krysu. K ladění systému slouží ty neustálé kampaňovité útoky médií, zdánlivě nesmyslné a k zvýšení prodejnosti médií, bulvárnosti. Jenže to není vlastně pravda, s tou prodejností – dav si na maso a krev velmi rychle zvykne a pak to žádný velký efekt nemá. Účel je tedy jiný.
  Nicméně, nejzábavnější je, jak je česká společnost vzdělaná a otrlá proti manipulaci, proti jiným národům. Takže „zaručené recepty“ a megadrahé kampaně, jako byla například ta s Kchááárlem, se zcela míjí účinkem.
  Jak jste psala, videozáznam z Lucerny, to byla podívaná, úplný blockbuster.
  Americký loutkář tak trpí neúspěchem. Ani na té Ukrajině se jim to nepovedlo – přes všechny fašistické pomatence, kteří se tam aktivizovali, většina obyvatelstva i na západě Ukrajiny je proti této kampani imunní a nahnat na válečná jatka se nenechá. Holt je to něco jiného než americké manipulační úspěchy na Středním východě, kde je populační přetlak mladé téměř negramotné generace a stačí jim rozdat mobilní telefony s připojením na Facebook, Twitter a „revoluce“ může začít na kliknutí z Fašingtonu kdykoliv se jim zlíbí.

 14. Jan Hruška

  Asi by se hodilo připomenout, že lidé, o kterých článek mluví jsou obvykle ukázkoví zbabělci. Už Hitler prodlužoval svůj nežádoucí život v bunkru, přestože jeho vinou dál hynuli lidé po desetitisících. Dokonce k sobě na poslední chvíli připoutal Evu Braunovou obřadem, který byl v dané situaci přinejmenším trapný. Podobně hrdinové Majdanu. Pokud se vůbec dali odvést na východ, projevovali své hrdinství hlavně terorizováním bezbranného obyvatelstva. V boji je to horší. Perlička z nedávna: Podle režimních kanálů si ti, kteří byli propuštění z obklíčení stěžovali, že „po nich bylo páleno“. Prakticky to nejspíš vypadalo tak, že za nimi někdo vystřelil do vduchu, načež hrdinové Majdanu naplnili kalhoty.
  Pro nás má tato skutečnost výhodu, že částečně řeší otázku, jak můžeme s těmito týpky žít.

  • Janika

   To je dobrý postřeh. Už jsem o tom četla vícekrát a viděla videa, kde si příslušníci trestných komand stěžují – oni přece přišli zabíjet, ne se nechat zabít.

 15. Sio

  Mám z toho dojem, že celá „válka“ Ruska proti západu je jednoduše válkou ruských oligarchů za vlastní teritoria. Samozřejmě čistě náhodou to souhlasí i se zájmem většiny Rusů jako národa. Ruští oligarchové se cítí na víc, než na role slouhů Wall streetu. Takže Putin má podporu nejen od lidu, ale i od značné části elit. Dokud to tak bude, těžko někdo Rusy porazí.
  Jestli mají tito oligarchové imperiální choutky? A kteří oligarchové je nemají? Jenže narozdíl od amerických pánů světa si daleko lépe uvědomují realitu, to je celé.
  Je tu do pekel se řítící US elita (proč by měli padnout s ní a s dolarem?) a pak je tu čínská elita, se kterou se už dnes musí počítat a bude hůř. Indie, Německo, Japonsko a Brazilie zatím ještě nejsou takové mocnosti, ale pokud ami zeslábnou, asi se také budou emancipovat.
  Asi se nám tu míchá pořádně třaskavý koktail – na řadě je přerozdělování sfér vlivu, jako před světovými válkami.
  Amíci mají jaderný potenciál a hodně drahých zbraní. Ale jak je to s bojeschopností jejich občanů ve velkém konfliktu, to nikdo neví. Co by tam asi způsobila všeobecná mobilizace?

 16. PeeBee

  mily textik.

  merline, nechci rypat, ale jsem si na 100% jisty, ze jim jones udelal za cely svuj zivot pro ostatni lidi mnohem vic, nez vsechny redakce ceskych deniku dohromady. ze ho vetsina zna JEN jako zrudneho vudce sekty vypatlancu, kteri nakonec zemreli v dzungli v guyane, to je dilo prave takovych mitrofanovu, o jakem tu pisete.

  doporucuji: jonestown – life and death of peoples temple, http://www.imdb.com/title/tt0762111/

 17. Tribun

  Někdy je toho tolik, co by člověk chtěl napsat, až nakonec mlčí, protože vyjádřit se ke všemu nelze a vybírat je těžké. A někdy se to vyplatí, protože to napíše někdo jiný a lépe. Ale nejenom samotný Merlinin článek, ale i diskuse mi vlila do žil alespoň trochu naděje, že soudný člověk ještě žije. Je smutné pozorovat, jak pro, co mají hubu nejvíce plnou velkých slov jako je svoboda a demokracie, je nakonec největším kacířstvím pochybnost a největší ctností poslušnost a schopnost upřít lidství komukoliv, na koho se ukáže.

  • Janika

   Děkuji, Tribune, za pochvalu článku i diskutujících. Ono to s lidmi není tak zlé.

   Zrovna jsem se dívala na diskuzi pod článkem o Sobotkovi, který se cukal při podpoře dalších sankcí – prakticky nikdo ho za to neodsuzuje, naopak, má v tomhle velkou podporu, že prý se konečně pochlapil. Ale nemyslím, že vydrží, ta smečka ho uštve. Měli by se lidé hlasitěji ozvat na jeho podporu.

 18. BARON LE SAMEDI

  Muzičkův kamarád, co slouží za žold Kolomijskému, přepadne dvoučlennou hlídku opolčenců, hocha a dívku. Zařve: -ááááá a bude se znásilňovat!!! Jak se jmenuješ, holka? Sára….Hm, Sára se jmenuje moje babička v Hajfě, tebe nechám, hřích by to byl. A co ty, mladej? Otočí se na chlapce: No, technicky jsem Nikolaj, ale také si nechávám říkat Sára, dí opolčenec.

 19. Undraa

  Omlouvám se za off-topic, ale repostuju velmi aktuální novinku z Doněcka:

  Takže zřejmě potvrzeno. Letiště Doněck padlo. Probíhá očištění. Potvrzuje to německý novinář Mark Bartalmai na svém twitru. Navíc na policejní stanici blízko Doněcka našel velmi zajímavé dokumenty s hlavičkou jisté výzvědné služby.

  Markův twitter: https://twitter.com/MarkBartalmai

  Obrázky:

  Dále prý bylo zadrženo přes 100 polských žoldnéřů (!!!)

 20. Undraa

  Omlouvám, žoldnéřů není stovka, ale skupina. Však přesný počet se časem ukáže.
  Prosím o opravu 100 na hodně…

 21. Bob Senklar

  Mitrofanův twitter jsem naštěstí neviděl, stačí pár jeho komentářů pohozených a vypuštěných v médiích. Ovšem „budeme muset s nimi žíti v jednom státě“ je docela silná káva. Pravděpodobně ustrnul někde v ideologickém pravdoláskařském humusu a nějak pozapomněl, že se něco změnilo. Že by například oponenty označil, nějak podobně jako pan Hitler? Kdyby se tak někdo vyjádřil k němu, dovedu si živě představit řev, který by nastal. Ale hlásná trouba mainstreamu si myslí, že je mu všechno dovoleno.

 22. vittta

  Tak jsem se díval na zprávy ČT1.
  Ukazovali uprchlíky-ale byli velice opatrní,aby uprchlíci mluvili neutrálně (stříhali to dobře) s nenápadným vyzněním,že je vyhnali povstalci.
  Hlavně mě pobavilo,když jsem se dozvěděl,že nošení (islámských) šátků na českých školách je demokratické.
  Tak vida,co všechno může být demokratické.

  Kapitola sama o sobě byly sankce EU vůči Rusku.
  To se řešilo,jaké sankce,Rusko má ultimatum týden ble,ble…ale za co přesně jsou ty sankce nikdo neřekl.

  Ale (letmo) padlo to tam-že se Rusko vměšuje atd..(jak to bylo přesně formulované nevím)

  Zajímavé na tom je určitě to,že nikdo nepředložil nějaké důkazy ruské intervence.
  Dokazovat tyto věci asi není demokratické,nebo co.

  To je žumpa…

  • vittta

   To je šoumen,to se musí nechat.
   Toho stojí za to číst.
   To je nějaký exhibicionista,nebo co….
   Za souseda bych ho mít nechtěl…

 23. mirror

  Tvrzení ,,Musí se změnit atmosféra v Rusku.. Ruský lid je třeba přimět myslet jinak. Změna je možná jen zhoršením hmotných podmínek.“ není nic jiného než sprosté vydírání. Hrozba sankcemi je chování stejného druhu. Skuteční demokraté radí, že s vyděrači se nevyjednává. Co si pak máme myslet?

  Klobouk dolů, merlin!

  • merlin

   já si nejsem vůbec jistá, jestli tohle Rusy naopak pevněji nestmelilo, připomínám Velkou vlasteneckou a Napoleonovo tažení na moskvu.
   nemyslím, že tahle vyhrůžka jde správným směrem, to nazvedne i ty, co by jinak byli neutrální.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s