Vykoupení

Napsal Andrej Vadžra
Překlad Janika, převzato odtud. 

Víte, co mě deprimuje ze všeho nejvíc?

Morální barbarství rozšířené u velké části našeho národa. Tisíce mrtvých žen, starých lidí, dětí… Stovky brutálně umučených v zajetí… Zničené vesnice a města…

Kdyby alespoň jeden takzvaný ukrajinský intelektuál vyjádřil alespoň formální politování nad masovými vraždami civilistů v Donbasu. Kdyby alespoň jedna galicijská žena zvolala: CO TO DĚLÁME! VŽDYŤ TAM JSOU ŽIVÍ LIDÉ! LIDÉ, JAKO MY! PROČ JSME TAM ŠLI? PROČ TAM ZABÍJÍME DĚTI?!!!

Ne! Ani jedna nevykřikla, ani jedna neplakala. Žádné slitování, žádný soucit, žádná lítost… Jen škodolibá radost a uspokojení nad utrpením a smrtí druhých.

Nářek a bědování je slyšet jen nad ubohými bojovníky ATO, které lídři Majdanu poslali zabíjet lidi se špatnými zbraněmi a idiotskými veliteli.

A toto mě napadlo…

Celá tato morálně zdivočelá Ukrajina zplodila strašlivé ZLO. A blázen je ten, kdo si myslí, že zlo zůstane v Donbasu, že se nebude pohybovat tam, kde bylo zrozeno v kolektivním rituálu šíleného davu..

Tomuto zlu je nyní málo místa na Donbasu, jeho chuť k jídlu je příliš velká, a co je nejdůležitější, je mu jedno, koho pohltí, jestli starce, ženy či děti. Ten, kdo doufá, že toto zlo je pro-ukrajinské a své nebude požírat, je hlupák. U zla neexistují „svoji“. I ti, co ho přivedli na svět, jsou pro něho cizí. A toto zlo zahyne, teprve až sežere maso a krev těch, kdo ho stále přiživují.

Není divu, že křesťanství přišlo s pokáním… To zbavuje lidskou duši zlé síly. Ale pochybuji, že majdanská Ukrajina, přes její sklon k křesťanským rituálům, je schopna pokání… A to znamená, že zlo nezmizí, dokud nepožere samo sebe…

A potom přijde vykoupení…

 1. Janika

  Kdyby alespoň jeden takzvaný český intelektuál vyjádřil alespoň formální politování nad masovými vraždami civilistů v Donbasu…

  • vittta

   Kdyby jakýkoliv intelektuál…..

   Psal jsem asi před měsícem Čulíkovi.
   Proč ho dojímají mrtví Palestici a Ukrajinci ho nechávají ledově klidným?

   Žádného „intelektuála“ to nezajímá.
   Vodník psal,že není kdovíco,když obyčejní Češi mají raději svou zahrádku,manželku,motorku či houby,místo politiky,či zájmu o ní.
   Není to kdovíco.
   Ale obyčejní lidé nejsou od velkých myšlenek a snad je lepší,když se o „velké“ věci nezajímají.
   Stejně jsou jen v roli užitečných idiotů,když je někdo potřebuje.
   Třeba u voleb.
   Proto byla porážka Karla větším vítězstvím,než to vypadá.
   Lidé odmítli být užitečnými idioty.

   A co dělali čeští intelektuálové?
   A co dělají světoví intelektuálové u světových událostí?
   Kde jsou ti bojovníci proti válce,násilí a vraždám?

   Já vím,kde jsou.
   Brojí pro válku……

   • Kamil Mudra

    Hele, vittto, vykašli se na české intelektuály. Z nich nic kloudného nevypadne. Ale oba jsme z Prahy, možná i někdo jiný kdo sem chodí… Co uděláme s tím „majdanem“ na staromáku? Necháme to jen tak?

    • Janika

     Kamile, když oni tihle pražští intelektuálové ruku v ruce s kalousky a spol. vytvářejí právě to ZLO, o kterém je řeč v článku. A které se nezastaví, dokud nesežere i jeho původce včetně nás, kdo máme tu smůlu, že s těmi šmejdy žijeme v jedné zemi.

    • vittta

     Já nejsem z Prahy,Kamile.
     Moje ženská je z Prahy,tak se tam občas nachomýtnu.
     A ten pražský Maidan-to je ten,co není?

     Kromě toho píšu o všech intelektuálech-či spíše o těch,co si na ně hrají.
     Je to banda kreténů,každý dělník v poslední putyce je chytřejší jak oni.

     Ovšem-skutečným intelektuálům,hodným toho pojmenování-těm se držka vždycky nějak zavře.
     V nejhorším i „pěstí“….

     • Janika

      Myslím, vittto, že intelektuál je ten, kdo „normálně“ nepracuje, ale má tu obrovskou moc utvářet veřejné mínění. Čili všichni, co mají prostor v médiích a většinou za peníze k nám takto promlouvají. Takže to mohou být naprostí idioti a hlásat slaboduché kraviny. Naproti tomu intelektuálkou v tomto smyslu není například taková merlin, která svůj nádherný a obdivuhodný článek (viz předchozí) jen tak zadarmo napíše a předá k publikování. A to přes nesporný fakt, že ti placení by se od ní měli učit.

        • vittta

         Velkého člověka asi dělá to,že se nemontuje do věcí,kterým nerozumí-a hovoří o věcech,kterým rozumí a ještě ke všemu to nevydává na svatý grál ale za svůj pohled na věc.
         Toho jsem si tady u Vás (a nejen u Vás) všiml.

         „Intelektuálové“ to dělají naopak s tou výhradou,že nerozumí ničemu a cpou se do všeho….

         • Sio

          Jedním z cílů zmrdů (to je terminus technicus) je zmást pojmy. Co kněz to prý pedofil, co komunista, to stébák, co soudruh to věrolomný karierista a práskač atd. A tak je to i s intelektuály. Takový KD se jednu dobu ve svém profilu nazýval filosofem. Pak to stáhl, někdo se mu asi vysmál. Jsou skuteční intelektuálové, i když si tak neříkají. Třeba Sokrates – tenkrát se ještě ten pojem nepoužíval. Nebo Jan Ámos Komenský, například. Karel Čapek – určitě. Masaryk nejspíše také.
          Není jich zase tak moc. A kdejaký kokot se tváří jako intelektuál a chová jako prostitutka. To jsou rádobyintelektuálové, zmrdi. Tenhle název nevoní ale charakterizuje skvěle. Vzpomínáte na tu scénu? Císařův pekař (Nebo snad Pekařův císař?) – jak tam ti alchymisté připravovali kámen mudrců a další neužitečné ptákoviny? Tak to byli duchem rádobyintlektuálové – zmrdi.
          Skutečný intelektuál je něco jako rytíř ducha. Má své zásady a rektální alpinismus je mu odporný.

      • merlin

       o to jsem pravděpodobně podezřelejším elementem. A nejen že jsem měla v tom článku pravdu, ještě jsem to hrubě podcenila. Jedna paní, co vypadala ještě i docela normálně na první pohled se se mnou bavila na twitteru, aby mi nakonec sdělila, že použitím slova lát kteréžto je prý z ruštiny jsem se dostala do jasné kategorie ruských agentů, ze kterých ji mrazí. Tak jsem nechal syna, aby mi zrušil účet.Teda jestli to byla paní. Tvrdila, že je žena obchodního rady MZV v Bernu. Ale měla tam na fotce hezkýho psa. Prý ani ten nebyl její. Jsem se dozvěděla. Prý má jozefčíka. Smutný.
       Ostatně stejně jako tento tento Váš článek, ke kterému se vlastně nedá nic říct nebo doplnit.

       • merlin

        Chtěla vědět, jestli nechám Mitrofanova naživu. Hele věřili byste něčemu tak debilnímu? jsem jí napsala, že já jo, ale on mě chce zřejmě zahubit – aspoň v rámci svých úvah. Stejně mi asi nevěřila, možná že můj vtip, že leda by se chtěl nechat dobrovolně odpitvat jsem si měla nechat pro sebe. Nojo. To je tedy pakárna.

         • merlin

          no a ty odbočky mezi nima na další účty tam zůřastněných . Před chvílí mě doma upozornili, že když jsem deaktivovala ten svůj účet tak budu ještě podezřelejší . Já mám na vytváření takových situací asi skrytý talent. Ho objevuju:-)

        • Sio

         To máš z toho, že se na tvítu hádaš s blby. Rozhodnutí zrušit ten účet ovšem chválím.

        • Seal

         Klasicky nevhodný příměr s tím odpitváním Mitrofanova: Místo kůže má přece teflon, takže nejenom skalpel, ale prakticky všechno, co mu napíšte, se po něm bezpečně sveze. Jinak mě pobavila představa, že paní obchodní radová t.č. v Bernu si k ranní kávičce místo kdysi oblíbených Lidových novin dneska pročítá Právo :-) To jsou teda personální zákruty české diplomacie včetně toho zmíněného jezevčíka, který do toho obrázku švýcarské idily pí radové zapadá naprosto dokonale.

       • vittta

        Tak to jí asi mrazí dost často.
        Měla jste jí napsat,že pracujete v lékařství a doporučit jí třeba diazepam 10mg 3x za den-aby se jí od toho mrazení ulevilo….

     • Kamil Mudra

      A ten pražský Maidan-to je ten,co není?

      V současné době je na Staroměstském náměstí informační stánek a dva stany na přenocování.
      Organizující skupina „Kaputin – Demokraté, zastavme Putina“ má o sobě na facebooku pouze toto:
      „Stránka skupiny pro koordinaci reálných „diverzních“ akcí, které vyburcují veřejné mínění, vládu ČR i evropských zemí …. ZASTAVME PUTINA!“
      Nenašel jsem žádnou jejich webovou stránku, žádná jména o pořadateli akce, Michalu Majznerovi, mi toho Google také moc nenabídl – našel jsem jen tohle: http://cz.linkedin.com/in/michalmajzner
      Přijde mi trochu zvláštní že se dostal tento mladý muž, ze svých předchozích pozic, až k ELI Beamlines – údajně největšímu výzkumnému projektu v dějinách České republiky ale budiž – nevyzpytatelné jsou cesty Páně. Evidentně ho však účast na tak grandiózním projektu dostatečně nenaplňuje, má-li potřebu angažovat se takovým způsobem (mimo akce na staromáku také „čtyřka“ pro Sobotku atp.).
      Nemohu si pomoci ale přijde mi to celé tak nějak uměle vytvořené a čuju za tím čertovinu :-(

      • Seal

       Na FB ten „Majdan“ mají snad jenom tady: https://www.facebook.com/democrats.to.stop.putin
       Celkem 128 lajků, ohlas v mééédiích nic moc, takže to směřuje k bezvýznamnosti, pokud se jim o reklamu nepostarají „chaoti“ nějakým incidentem…
       Schovala se ale za to jiná, pitomnější věc: Rada HMP včera pozastavila partnerství s Moskvou a Petrohradem a Hudeček se nechal slyšet, že s Kličkem naopak jedná o rychlém uzavření partnerství Prahy a Kyjeva. To je zkrátka už nejmíň stoletá tradice českomoravských městských a obecních zastupitelstev, že rády udělují třeba čestná občanství nebo jiné veřejné výsady, aby je pak mohly měnit nebo pozastavovat, když vítr najednou změní svůj směr. No a protože tu máme už tu akci s vyvěšováním tibetské vlajky (http://www.tibinfo.cz/clanek.php?id=706) a Hudeček je z TOP09 s podporou starostů, stalo by možná za to zajímat se už v předstihu o to, jestli kromě Prahy nějaké podobné překvápko nechystají i nějaké další místní radnice.

    • merlin

     A co byste chtěl dělat? Jak upozorňovala aram na OM, je divný, že to chtějí do 18.listopadu. Co tam chtějí vyrobit? Další 17.listopad?

     • Kamil Mudra

      Tak třeba, zastavit se tam s kamerou a položit jim nějaké vhodně mířené otázky a video – pokud by za to stálo – pověsit na Youtube.
      Přes známého policistu (já bohužel nemám) zjistit v rámci „rutinní kontroly“ kdo konkrétně jim vydal to povolení ke stanování (u stánku jako takového asi šlo o standardní postup), když očekávají vznik „stanového městečka“ na takovém místě.
      Vyzkoušet si jejich reakci propagací přesně opačnou v jejich blízkosti.
      Jistě by se našlo ledacos dalšího.

      • tresen

       Musíte si to ovšem načasovat tak, abyste tam byl dřív, než nastoupí jiříkové s bejzbolkami a ty žvatlaly vypráskají.

    • Jiri

     Jsem také z Prahy. Onehdá na střední škole jsme termín „intelektuál“ označovali za nejhorší nadávku. Pod tím jsme si představovali žvatlala bez koulí. Evidentně intuice neklamala. Pokud na Staromáku začne podplacená pátá kolona dělat bordel s chutí bych se přidal k jejich vypráskání.

     • Kamil Mudra

      „Práskání“ bych rozhodně vynechal. To by se jim hodilo a je dost možné že právě proto tam jsou. Samozřejmě úplně nejlepší by bylo kdyby „zašli na nezájem“. Ten zájem ale může být uměle živen médii a pak by bylo dobré získat nějaký materiál, který by je ztrapnil v očích veřejnosti (nejsou v obraze, nevědí co chtějí, jsou agresivní… atd.), pro „kompenzaci“ snahy médií, použitelný přes internet.

     • sax

      Selhani intelektualu zacalo na ceske scene s Vovkou Zeleznym, takze jde o novinku starou cirka jednu generaci…tady je plac nad rozlitym mlekem k nicemu.
      Intelektualove to tahli ve vedeni ceske spolecnosti dlouho, ale projevili se jako velmi nejisty az oportunni vudce (vcetne socialisticke epochy), takze pokud jsou ted vysmivani, pak provadi neuveritelne kousky jen proto, aby se na ne nezapomenulo. Je to zoufala snaha dobit nazpet sve ztracene pozice- ovsem tak kontraproduktivnimi metodami, ze, doufam, se za ceskym intelektualem se zavre voda jiz nadobro :o)

  • Kamil Mudra

   „Kdyby alespoň jeden takzvaný český intelektuál vyjádřil alespoň formální politování nad masovými vraždami civilistů v Donbasu…“
   Přání se vám plní, Janiko, ve větší míře než jste žádala. Jen se mi ta petice nejeví formální a nevím koho z intelektuálů je možno definovat jako „takzvaného“.
   http://www.petice24.com/odmitnme_zpv_valky

   • Janika

    Díky, Kamile, aspoň někdo…

    „Obracíme se na všechny spisovatele, žurnalisty, učitele, obracíme se na slušné lidi (lidi!) celého světa, aby byli rezistentní vůči zezvířečtění politiky v diktatuře junty, zrůd pod lidskými maskami. Ani pohled jim nevěnujte, ani slova s nimi nepromluvte. A pokud se nespokojíte s pasivní rezistencí, jistě víte, co máte dělat. Stačí nechat promluvit hlas vlastního svědomí.“

    Věra BERANOVÁ, Michal ČERNÍK, Michael DOUBEK, Vlastislav HNÍZDO, Alexej MIKULÁŠEK, Jan POLÁČEK, Michal POLICKÝ, Radovan RYBÁK, František SARNA, Jiří STANO, Karel SÝS, Stanislav ZEMAN

   • tresen

    Odvaha těchto disidentů, jejichž jména si pamatuju z edičních plánů normalizačních vydavatelství, mi bere dech.

    • Janika

     Tak to já myslím, že to není o odvaze, ale o lidskosti, která v nich zůstala. Nevím, co potřebujeme víc, řekla bych právě tu lidskost.

    • merlin

     odvaha mnohých bývalých disidentů, kteří se domnívají, že sociální nepřizpůsobivost a zaujímání divadelních postojů jsou kvalifikací k řízení čehokoliv včetně financí státu, bere dech zase mně. A už dlouho. A jak se tak na to dívám, tak asi dlouho ještě bude.

 2. Janika

  A ještě vtip, který se jen zdánlivě k tomuto strhujícímu článku nehodí:

  – Tati, jdu zabíjet Moskaly.
  – A co když zabijí oni tebe?
  – Mě? Proč by to dělali?

 3. vittta

  No prosim.
  Tak na Novinkách píší palcovým titulkem,že PRÝ Putin řekl,že když bude chtít,bude v Kyjevě za 14 dní.
  PRÝ.
  Cameron při té příležitosti připoměl r.1938.
  Jo…
  Jenže na rozdíl od východních Ukrajinců se Němcům neubližovalo.
  Kromě toho není dnes úplně jasné,kdo koho obsazuje..čikolonizuje.
  Jestli Ukrajinu obsazuje západ,či Rusko.
  Navíc je Cameron trošku blbec,měl spíše připomenout už r.1935 a občanskou válku ve Španělsku.
  Jenže kdo ví něco o té válce…to r.1938 zná tak bai-voko každý.(i když asi tak,jako zná Tresten projevy Adolfa Hitlera)
  Kdo by to řekl,že si země,které nás nacpali Hitlerovi do chřtánu budou tak vznešeně sypat popel na hlavu za 76 let po neblahých událostech?

  Pak je tam tohle:
  „Podle Kyjeva, NATO a dalších evropských vůdců existují jasné důkazy, že se ruští vojáci a technika na východě a jihovýchodě Ukrajiny přímo účastní vojenských operací po boku proruských separatistů.“

  Hustý.

  Tak když existují-tak je ukažte.
  USA svého času ukázaly alespoň kamiony a jejich počítačový průřez,jak se tam dělají ZHN,nebo co.

  Tihle se už nenamáhají ani tím…..

 4. merlin

  Nevím proč, nemám z toho všeho, co se kolem nás děje dobrý pocit, když to shrnu, je tady ještě někdo, kdo z toho má taky svinské pocity?

  • vittta

   Já.
   Bojím se války.
   To na západě nejsou politici ale nebezpeční šílenci.
   Oni podle mě nezneužívají různých historických událostí ke svým nesmyslným výkladům.
   Oni tomu opravdu věří….

    • dixi

     Taky už mě z toho všeho mrazí. Šílení, to je to pravé slovo. Poslouchala jsem Stropnického, podle něj Putin dělá, co ho v první vteřině napadne,nemá žádný program, ble, ble…….. a kdo mu věří, není ten správný demokrat. Poslouchala jsem ho a bylo mi na zvracení.

   • Janika

    Problém je v tom, že válce se nelze vyhnout, kdybychom si třeba mysleli, že pújdeme a pobijeme vlastní politickou reprezentaci, co nás táhne jedním směrem. Tak se zase ocitneme na druhé straně…

    • Kamil Mudra

     Pobít, nebo alespoň svrhnout, vlastní politickou reprezentaci si v současné době mohou dovolit jen Ukrajinci. Pokud by ji pak nahradili takovou, která by táhla směrem opačným než ta současná, museli by si „výrobci války“ hledat (nebo vytvořit) nějakou jinou příležitost. Vlastně nás teď má ukrajinský lid všechny ve svých rukou.

    • rehbergus

     Vybít vlastní politickou reprezentaci má cenu jedině když se zároveň trvale eliminuje její voličská základna. Jsi drsné děvče, Janiko. Až to začne,prosím, dej mi zavčasu vědět. Moje privátní garda. kterou akčně založím, srovná se zemí Brno. Nikdy jsem to město neměl rád. Myslím, že to na zdůvodnění toho bohulibého činu bohatě stačí. :-)

 5. muro

  Sú intelektuáli, ale dnes sa nedostane len tak nikto do verejnoprávnych a mienkotvorných médií.

  • Janika

   Muro, ono je to zase, jako už tolikrát, o definování nějakého pojmu. Vždycky je řada možností, jak to brát, a já vyhledávám takové vymezení pojmu, které má nějaký praktický dopad. K čemu je intelektuál zašitý někde doma v obýváku, co o něm není vidu ani slechu? Taková definice je k ničemu. Podle mého dává smysl definovat intelektuála jako třídu, pak se s tím dá pracovat. Jako ty, kteří posvěcují a legalizují dění, udávají směr (třeba do pekel, to není podstatné).

 6. Astr

  Presne pane Mudra,
  Jen si dovolim doplnit ze ti kteri rozhodnou jak dal v pripade ziveni konfliktu na Ukrajine a kam az to pujde to je stale stejna kategorie, to jsou ti kteri rozhodli o humanitarnim bombardovani Jugoslavie, stejni kteri rozhodli o bombardovani Libye,
  Tentyz Obama & Cameron, jen Sarkosi zatim docasne vypadl ze hry. Samozrejme ze to jsou representanti a mluvci tech v pozadi nejdemokratictejsich sil a zajmu, jako vzdy !
  Srovnani s r 38 a dokonce od zlocince Camerona co nechal bombardovat Libyi?
  Nic noveho za rok 38 se omluvila jiz pred lety kralovna kdyz byla na posledni navsteve CR.
  Bohuzel je to stale o tom dvojim metru kterym jsou udalosti pomerovany.
  Theoreticky kazda mensina by mela mit pravo si svobodne rozhodnout o svem osudu,
  Proto vetsina Albancu v Kosovu dostala svuj stat
  Proc by tedy Krym ktery odvzdy patril Rusku nemel mit stejne pravo ?

  Prava vsech mensin jsou garantovana vsemi demokraciemi v Evrope a konce I pres t.zv. positivni diskriminace prosazovana.
  Jen soucasny president Ukrajiny odmitl Ruskou mensinu uznat jako rovnopravnou a jednat s ni. To byl vysledek jednani presidenta Ukrajiny s Putinem v Minsku..
  Reakce Ruske mensiny tedy byla logicka,, jednani odmitnuto tedy , musi za sva prava bojovat!
  Mimochodem to srovnani s r.38 nejen kulha ale je to nesrovnatelne.
  Zatim co dnesni vlada Ukrajiny odmita s s mensinou Rusu jednat a jejich prava uznat a zada absolutni podrizenost, vzdat se tak Ceske pohranici pred r 38 kde zila Nemecka mensina tito Nemci meli v parlamentu Ceskoslovenska sve poslance v cele s Henleinem ktery tam svobodne promlouval a kladl si sve pozadavky ktere rostly s lety jak rostla sila Hitlera v Nemecku.
  Mozno nahlednout do pristupnych parlamentnich proslovu. Jsou tam I Henleinovy proslovy a pozadavky.
  Tedy situace naprosto nesrovnatelna s posici Ruske mensiny dnes na Ukrajine kde soucasnemu vedeni Ukrajiny jde o likvidaci ruske mensiny!
  Vubec jim neni hanba Cameronum ze tttm umiraji zeny deti starci jako jim neni hanba za vradeni civilistu v Palestine.
  Stale ten dvoji metr a pritom reci o demokracii.
  Je mozno se divit nekomu kdo je oblicovan zakladnama , rozsirovanim NATO?
  Prave pro nedostatek rozumnych argumentu to u nekterych konci pohledem Putler Hitler.
  Rada ctenaru tu vyjadrila obavy a znepokojeni,
  Existuji mista kde panuje radost,
  .Velky Bratr s radosti pomuze jen si ten obranny destnik bude muset dobre zaplatit
  howk

  • Astr

   Velky Bratr s radosti pomuze jen si ten obranny destnik bude EVROPA muset dobre zaplatit.
   Proc ne kdyz navic tim Emerice pomuze z nesnazi :-)

  • embecko

   Ovsem ryba smrdi od hlavy: Idnes to prevzaly od La Rpubblica, coz nejsou zadna becka a ti se to dovedeli od zdroje z evropskeho summitu…jinymi slovy od Barrosa 8-)

 7. embecko

  Ovsem dnes je situace zajimava v tom, ze nelze rici, ze by lide meli nedostatek informaci, aby si nemohli temer „zadarmo“ udelat obrazek sami. Navic proslo vice udalosti rychle za sebou a vsichni vedi, jake mely dopady, takze je tu i jista aktualni zkusenost, ktera nevyprchala.
  Nejde tedy jiz o monolitni bombardovani jednostrannymi informacemi, jak cinila klasicka propaganda. Krizi 68. roku dokazalo vyvolat doslova nekolik (!) fotografii (myslim celosvetove hnuti 68), zatimco dnes nestaci ani nekolikahodinove filmy a paralelni alternativni zpravodajstvi, dosazitelne 24 hodin denne (ne nejaky letak, pokoutne prilepeny na kandelabru).
  Zrejme se tedy nezmenily jen metody propagandy, ale predevsim jeji prijemci. Takze lze i rici, ze Evropane dostanou to, co si plne zaslouzili.

 8. Vodník

  Ale pochybuji, že majdanská Ukrajina, přes její sklon k křesťanským rituálům, je schopna pokání…
  Není. Protože majdanská Ukrajina nemá s křesťanstvím nic společného, pouze její nástroje vykazují ten „sklon ke křesťanským rituálům“ (jako ten uniátský kněz, který tam vyzýval k boji, a který by měl být za to okamžitě zbaven kněžství!). Majdanská Ukrajina je mezinárodní projekt, za nímž stojí svobodní zednáři z USA a EU a na výkonu se podílejí vrahouni odevšad, mj. Židé, vycvičení v Cahalu, jak jsme se dozvěděli z úst usměvavé ukrajinské Židule:
  ttps://www.youtube.com/watch?v=doKQBUXZ51g (přidat h- na začátek)
  Za což jim ovšem slušní ukrajinští Židé nebudou vděční, protože Pravý sektor a jiní fašouni mají políčeno i na ně. Ten Kolomackij nebo jak se jmenuje (co zdrhnul), byl prý v Israeli rabíny proklet stejnou kletbou jako Sharon.

  • Janika

   Máte pravdu, Vodníku, není, lidičky, co tam žijí, nejsou schopni ničeho, co by obrátilo směr k lepšímu. Jenže byli bychom my lepší, kdybychom se stali nástrojem vychytralých her mocností? Tohle článek pomíjí a hází všechno ZLO na ten ubohý těžce zkoušený národ.

   • rehbergus

    Dovolil bych si, prosím, upozornit že Opolčenci jsou také Ukrajinci. Bojují tam za nás, ani o tom neví, Pokud to vyhrají máme šanci i my.

   • PeeBee

    nebyli bychom lepsi, alespon mnozi ne. staci vzpomenout na stadni vzruseni hladicu knizeciho brku… dejte jim molotovy a par zarucene zlounskych obeti. pokud to pokryjete nekym mocnym a ziskaji pocit beztrestnosti, mate dalsi odesu za par hodin.

    • sax

     Nikam nepis, vittto, zde reakce z PL:
     „Reakci na tento rozhovor se Štěpánem Kotrbou zveřejnil dnes na BL jejich šéfredaktor Jan Čulík. Viz. http://www.blisty.cz/art/74541.html (Šokující rozhovor se Štěpánem Kotrbou na Parlamentních listech) Po jeho přečtení musím konstatovat, že jsem s panem Čulíkem i BL dnešním dnem definitivně skončil. Pokud se Ukrajiný týká, fungují naprosto ve stejném duchu jako oficiální mainstream, ba dokonce ještě snaživěji. Doporučuji proto BL, aby si odmazali svou větičku, kterou mají v záhlaví stránek : „deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví “ .“
     :o)

     • vittta

      On mu napsal Pan Jirovec.
      Čulík to zveřejnil-buď se definitivně zbláznil a ve fanatickém přesvědčení,že má pravdu chce oponenta zesměšnit,nebo si pokrytecky hraje na demokratické medium,možná spíše obě možnosti.
      Já se Ti přiznám,že jsem měl opravdu velkou chuť mu napsat.
      Je to snadné,on sám nahrává oponentovi na smeč,svým způsobem bylo určitým potěšením mu nějakou „oponenturu“ napsat.
      Ale večer,kdy jsem měl čas,mě cosi strašně znechutilo.
      Myslím,že jsme to uviděli podobně.
      Čulíkovo slaboduché blábolení mě naprosto zhnusilo.
      Přestal mi za reakci stát…..

   • vittta

    A zase ten Čulík.
    V krátkém článečku se lze dozvědět,že někteří jedinci na faceboku od února excelovali apodiktickými tvrzeními.
    Těch tvrzení bylo víc (ale to se lze domnívat jen proto,že je použito slovo „tvrzeními“-což je množné číslo),ale za příklad takového tvrzení je uvedeno neposlání ruské armády na Ukrajinu.
    Tuto tam samozřejmě měl poslat Putin,který je tak mimoděk pasován na všemocného diktátora.

    Nyní-když tam ruská armáda je,tito jedinci neustále něco pindají-halasně poučují a sami sebe tím pasují na ty,co tomu rozumí.
    Z čehož vyplývá,že tomu nerozumí vůbec a naopak tomu rozumí ti,co tam ruskou armádu viděli už v lednu.

    Je otázka,jestli tam ta ruská armáda opravdu je a také-co se dá nazvat ruskou armádou a slovním spojením „Putin poslal“.

    Pro přítomnost ruských vojsk svědčí Guardian a také ta paní,co to slyšela od jiné paní,či oblíbený nejmenovaný voják ukrajinské armády.
    Pak také zajatí výsadkáři a nějaké doklady v obrněnci,celkově je toho ale pro toto zásadní tvrzení dost málo.
    Těžko pak nazývat ruskou armádou pár čet,poslaných tam případně na zapřenou,pokud někdo píše o invazi ruské armády,dovolím si tvrdit,že myslí invazi oficiální,kdy Rusko jasně řekne:
    „Ano,máme tam své vojáky a náš cíl je dobytí Ukrajiny“.

    Nic-méně by mělo být nezaujatému pozorovateli jasné,že komunikovat s těmito „odborníky na mezinárodní politiku“ je ztráta času,Čulík si raději přečte Guardian,kde se to skutečnými odborníky jen hemží-jak může vidět každý,kdo tento deník (byť zprostředkovaně skrze BL) čte.

    Pak se dozvíme,že některá slova nemají žádnou váhu,a čím umíněněji a hlasitěji jsou opakována,tím jsou směšnější.
    Jde samozřejmě o ta slova,která zpochybňují ruský imperialismus,a Bůh ví,že Rusko je jediná země,která má imperialismus ve svém samotném základě-přímo v národní povaze.

    Konec pak je typicky čulíkovský,na řadu přichází zlý a hloupý Čech,který svým švejkováním (pohodlným) …(zde jsem se poněkud zamotal) …který by tedy nejspíš mel i svému pohodlnému švějkování dát větší poctivost a intelektuální kompetenci,což asi znamená,že hloupý Čech (čecháček) bude švejkovat i v případě,kdy bude plně kompetentní a poctivý.

    V tomto posledním odstavci si Čulík dal asi hodně silnou kávu s opravdu pořádným panákem whisky,a tak odkazuje na Karla Dolejšího,který na faceboku napsal „Pěkný večer všem“,což Čulík bez výhrad podepisuje.(zde by měl být asi uveden konetxt,ve kterém to Karel napsal,jinak to vypadá dost..nejasně)

    Nakonec Čulík uvádí,že panoptikum,kterého jsme (JSME-tedy „my“,ti slušní a chytří) svědky je neuvěřitelné,což s ohledem na předešlý text zní poněkud podivně,neboť v článsku se Čulík vyčítavě dívá právě na ty,co z výšin své tuposti atakují ty,kteří mají jiný názor,čímž asi napadají nejen základy slušnosti-ale i samotné demokracie.
    Některým lidem prostě chybí obyčejný stud a sebereflexe.
    http://blisty.cz/art/74553.html

    • embecko

     Anebo musi, preci furt pise, jak jim chteji zavrit univerzitu. Problem je, ze v cestine chybi nejaky seriozni prehled zahranicniho tisku. V tom jsou Blisty stale dobre, minimalne dokazi natuknout tema, ktere si pak clovek uz muze dohledat sam. Preci nemuzete kazde rano procitat 30 internetovych novin…a to by uplne stacilo Nemecko, Anglie a Francie, pro mistniho korespondenta by to byla prace na hodinku- precist, prelozit perex a vystavit s linkem na netu. Navic treba francouzsky umi opravdu malokdo.
     Zde je zajimkavy odkaz od goga (od vodnika), stoji to zato:
     http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nizozemci-prestavaji-verit-ze-boeing-sestrelili-separatiste_317022.html#.VAa6dWM0_6D

     • vittta

      Ale jo,Čulík má určité pozitivní „zásluhy“,byť si poslední dobou myslím,že je to spíš mimoděk,než že by to bylo cílem.
      Domnívám se,že BL může číst pouze „vyzrálý“ (politicky) jedinec a pomocí hledání mezi řádky se může lecos dozvědět,minimálně o tom,jak je na tom oficiální mínění v jiných zemích.
      I když musím říci,že konkrétně pro mě to má význam spíše srovnávací a daleko víc se dozvím tady,zrovna třeba i od Tebe,i když mám tedy notný handicap v tom,ne neumím kváknout cizí řečí.
      Zdejší přispěvatelé doslova vyšťourají kde-co…já bych na to tedy nervy neměl,hrabat se v takových hromadách hnoje,abych našel kousek zlata.

      Ten odkaz je zajímavý-vyplývá z něj mimo jiné to,že Holanďané jsou daleko náchylnější k manipulaci,což je ale logické,protože na starém dobrém západě byl zvyk,médiím věřit (oprávněný) zatímco na Čecha si jen tak někdo nepřijde,protože tady naopak bylo vhodné,médiím nevěřit ani slovo.(taktéž oprávněně)

      Na předchozí diskuzi ve vláknu navážu osobním zážitkem ze včerejška.

      Děláme střechu u jednoho týpka,mladší chlápek,do 35 let věku.
      Ten člověk udělal učňák,pak následně po letech maturitu i VŠ.
      Trochu zvláštní-ale sympaťák.
      Včera jsem dal mimoděk řeč o politice.
      Mluvil rozumně až do chvíle,než přišla řeč na Ukrajinu.
      V ten moment,jakoby si vzal nějakou drogu.
      Neposlouchal mě a jen mluvil o Putinovi,který všechno spískal,jak začátek krize,tak současný stav a to vše proto,že je to prostě rusák a ti odjakživa touží po cizích územích.
      Bylo to zvláštní.
      Ten člověk je ale původem Chorvat,nevím jak dlouho tady žije (na vojně byl v Chorvatsku) a tak není vyloučeno,že má národní antiruskou zátěž,která je u Chorvatů podstatně větší jak u Čechů.

      Jíný týpek (bylo to teď o víkendu) zase jezdí pravidělně do Ruska-dělá tam nějakého školitele čehosi.
      Ten býval učitel,chlap kolem 45 let,nadprůměrné IQ.
      Jezdí tam už dlouho a dá se říci,že ruské prostředí perfektně zná-co se střední třídy týká.
      Ten říkal (ne mě-ale seděl jsem u stolu),že ruská střední třída před ukrajinskou krizí Putina v podstatě respektovala jako někoho,kdo je lepší jak „nic“-ale nebyla z něj nijak nadšená.
      Nyní ale Putina bezvýhrad podporují,což přijal se značnou nevolí.(je to karlikovec a má rád Havla)
      Copak o to-ale mě zaujala nenápadná poznámka,kdy říkal něco ve smyslu „to víš,to nemá cenu se s nimi bavit“…jako v překladu-„Rusové pravdu neznají a mě poslouchat nebudou,abych jim jí řekl“…

      • embecko

       „pomocí hledání mezi řádky se může lecos dozvědět,minimálně o tom,jak je na tom oficiální mínění v jiných zemích“
       Tak presne tak bych to bral, vittto a presne tak tomu bylo i drive, byt v mnohem mensi mire.

       „Ten odkaz je zajímavý-vyplývá z něj mimo jiné to,že Holanďané jsou daleko náchylnější k manipulaci“
       To si myslim take a nejen o Holandanech…Zapadaci maji za leta studene valky neskutecne vymyte mozky. Takovym tim vseobecnym zpusobem: Rusove nam chteji ublizit, duverujme nasim politikum. Mozna je tu ale urcity dojezd z doby, kdy tohle jeste castecne platilo, ted je jenom otazka, zda- li dokazi prekrocit svuj stin a jestli jim dojde, ze jsou manipulovani. Ja osobne bych na to moc nevsazel.

       A jeste tohle dulezite:
       „Mluvil rozumně až do chvíle,než přišla řeč na Ukrajinu. V ten moment,jakoby si vzal nějakou drogu.“
       Ano, presne. Podle meho je to tim, ze propaganda casem dokaze podprahove upozornit na vyznamne udalosti, o kterych se tzv. nedbatuje. O stavbe nejake dalnice si muzes myslet a rikat co chces, ale kdyz prijde na nejaky „vyssi cil“, zpravidla uvedeny epidemiologickou terminologii (nakaza, vseobecne ohrozeni, vycisteni krizove oblasti atd.), pak jde legrace stranou. A lide na to maji sve radary, ktere tuhle „velkou“ udalost ihned odhali a obratem zacnou stranit mainstreamu. Mozna je to uplne normalni vyvojovy psychologicky „Pavlovuv reflex“ a neda se s tim nic delat

       • Kamil Mudra

        O tom „Pavlovově reflexu“ píše autor článku: Kdyby Skoti hlasovali proti nezávislosti, bylo by to nepochopitelné sebepoškozování.“:

        „Syndrom systémového ospravedlňování se definuje jako „proces, jímž jsou legitimizovány existující sociální ustanovení, a to i na úkor osobních i skupinových zájmů“. Systémové ospravedlňování je touhou bránit status quo, bez ohledu na jeho dopady. Bylo to dokázáno množstvím experimentálního výzkumu, který přinesl překvapivé výsledky:

        Systémové ospravedlňování sílí, když je sociální a ekonomická nerovnost extremnější. Je to proto, že lidé se snaží racionalizovat si své podřízené postavení tím, že hledají legitimní důvod proč jsou tam, kde jsou. V některých případech hájí sociálně znevýhodnění lidé status quo energičtěji než lidé privilegovaní. Z jedné studie vyplynulo, že američtí občané s nízkými příjmy věří daleko častěji než lidé s vysokými příjmy, že ekonomická nerovnost je legitimní a nutná.“

        http://blisty.cz/art/74556.html

       • Vodnik

        Oni jsou Holandani manipulovatelni v te prvni fasi, ale pak to zase rychleji prokouknou, coz u ceskych pravdolaskaru neni mozne – ti se radeji myli s Amerikou nez aby meli pravdu s Putinem.

      • Janika

       Ty tvoje postřehy ze života, vittto, potvrzují jeden úkaz, který pozoruju už dávno. Tihle zarytí „karlovci“, „pravičáciů“, „antikomunisti“ a podobné sorty hlásají své postoje bezostyšně a bezohledně „na plnou hubu“ ať jsou kdekoliv. Já třeba když s někým mluvím, pokud vůbec o těchto věcech chci mluvit, tak nejdřív opatrně sonduju názory druhé strany. Nezačnu hned vykřikovat, že kdo volí Karla (nemá rád Rusko a Putina atd.), je idiot. A v případě odlišných názorů převedu řeč na jiné téma.

       • Kamil Mudra

        Pochopitelně, Janiko.
        Slušný člověk zaklepe, přijme místo u stolu a svoje věci na něj položí teprve až se mu uvolní prostor.
        Ale ti hlasatelé „Jediné Pravdy“ rovnou praští svou „Biblí“ o stůl, protože z jejich pohledu na tom stole nic jiného být nemá.

     • Kamil Mudra

      Za přečtení na Vodníkově odkazu stojí i související články:
      Válka o Ukrajinu Porošenko: Dohodli jsme se na příměří. Kreml to popírá
      Pokoření Porošenka Analýza NATO: Kyjev válku se separatisty už prohrál

      Na BL mne zaujal Řezanků v článek: „Velká evropská deziluze“ a potěšilo mne i info o deklarované podpoře SPaS Sobotkovi.
      Také poslanci ČSSD projevili trochu rozumu:
      http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/poslanci-cssd-podporili-sobotku-v-postoji-k-protiruskym-sankcim/1118530?utm_source=rss&utm_medium=feed

      Nějaký seriózní přehled zahraničního tisku v češtině by se jistě hodil. Ale pro začátek bych uvítal i seriózní přehled tisku vnitrostátního.

 9. taras2

  Vzpomeňme na komunistickou poučku o imperialismu a jeho válkách. Naplňuje se? Samozřejmě. Jestliže za VŠEMI konflikty v posledních třiceti létech stojí imperialismu futrál, Spojené státy, je nutné ptát se, jaké sankce byly vůči tomuto esenciálně zločinnému státu vyvozeny, jak byl potrestán? A tenhle odporný moloch si dovoluje někoho poručníkovat, vyhlašovat sankce a hrát si na kombinaci vzorného pana učitele a Svaté Daly.

  Surovost a nespravedlnost současných válek vyplývá z podstaty surového a nespravedlivého kapitalismu: vždyť tyto vlastnosti jsou pro něj charakteristické i v občanském životě, natož potom ve válkách. Jestliže nečinně přihlížíme tomu jak se velká část lidí dostává do existenčních potíží, zatímco jiná část se topí v nechutném a nespravedlivě získaném bohatství, potom budeme i nečinně přihlížet tomu, jak jsou lidi zabíjeni tržními (nebo islámskými) fanatiky. Nás se to netýká, zatím. Máme však jistotu, že pokud nastane čas, kdy se nás to bude týkat, a to může být díky radaru ajncvaj, ani nám nikdo nepomůže. Bude to vlastně spravedlivé.

  • Vodník

   za VŠEMI konflikty v posledních třiceti létech stojí imperialismu futrál, Spojené státy
   Já si osobně myslím, že samotné USA byly uneseny a staly se obětí toho molocha – nadnárodní oligarchie finančníků, velkoprůmyslníků a obskurních bratrstev. Americká armáda a politika neslouží zájmům Američanů, jak prokázal Mearsheimer a Walt, ale někoho docela jiného. Američtí vojáci umírají nikoli za USA, nýbrž za toho molocha. A evropští prodejní politici, ať už v Brusselu nebo v národnmích vládách, poslouchají toho molocha buď přímo a nebo prostřednictvím amerických loutek v politice. Svádět všechno na USA, resp. Američany, je nespravedlivé.

   Bude to vlastně spravedlivé.
   Samozřejmě, viz výše s Embesem.

   • taras2

    Stejně jako jsme my (blbější část národa) volili Nečase, Vondru či Schwarzenberga s Kalouskem, a tedy jsme jako občané spoluodpovědni za ta svinstva, která tu napáchali, stejně tak je americký národ odpovědný za Bushe a dnes už i Obamu. Evropští politici se pak projevili jako stádo prolhaných syčáků, slabochů, a poničili i poslední zbytky důvěry v EU. A to říkám jako bývalý eurohujer.

    • sax

     Dobre zes tady, prave mi zazvonilo v uchu…
     …sledujme spolu obcas kauzu UBER (to je ta alternativni americka taxisluzba) v Nemecku. Vcera mu frankfurtsky zemsky soud zakazal plosne vykon cinnosti (= po celem Nemecku), dnes majitel odpovedel z USA: „Pokrok se nenecha zastavit, UBER svoji cinnost v BRD neprerusi.“
     Takze megadrzost, kterou by si zadny nemecky podnikatel nedovolil, ani by mu to neprislo na mysl.

     Mozna padla kosa na kamen a ja jsem moc zvedav, jak tohle dopadne. Navrhuji tuhle kauzu sledovat nikoliv z nejake pomstychtivosti, ale jako lakmusovy papirek miry kolonizace.
     Jak rika prvy komentar pod clankem: „Tohle je jen mala ochutnavka toho, co prijde s uzavrenim smlouvy TTIP.“ :o)
     http://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/uber-taxi-konkurrent-ignoriert-urteil-des-landgerichts-frankfurt-a-989459.html
     Uber ignoruje soudni rozudek

    • Vodník

     Gross českého národa je stejně jako gross amerického národa oblblého mantrou o svobodné volbě. Myslí si, že volbami něco změní nebo může změnit, a neuvědomuje si, že jím volení satrapové – ať „levicoví“ nebo „pravicoví“ – tam budou od toho, aby plnili přání nadnárodních oligarchů, nikoli aby zastupovali jeho zájmy. S tím neděláte nic ani vy, ani já. Jediné, co můžete udělat pro svoje svědomí, je nejít k volbám a tak dát manifestačně najevo, že tuhle hru s nimi nehrajete. Já chodím jen ke kommunálním, výjimečně jsem byl posledně volit proti Wildersovi, protože to je ta nejošklivější a akutně nejnebezpečnější loutka, pomocí které by nám to tu rádi rozesrali.

     • vittta

      To vy tam nemáte nějakou nasírací partaj,která všem „demokratickým“ silám strašně vadí-jako tady my máme KSČM?

     • taras2

      Vodníku, současný režim (euroatlantický) si zatím nemůže dovolit volby zcela zfalšovat. Tedy občané mají příležitost něco změnit, ne že ne. Samozřejmě záleží i na nabídce politických stran, v Holandsku to neznám, ale třeba voliči v Německu mají možnost vyjádřit protest volbou Die Linke (samozřejmě bohužel i NPD). Jestliže ji nevolí masově, soudím, že se mají pořád ještě dobře.
      Já to řeším tak, že od posledních voleb to hážu komunistům, aniž by tato partaj byla mému srdci nějak blízká. Ale je to jedině možná protestní volba.

      • Vodník

       Tarasi a Vitto: samozřejmě je tu „alternativa“. Buď kdysimaoistická SP nebo právě Wilders. Jenže já vycházím z toho, že pokud by taková nasírací partaj – Die Linke, NPD, Wildersovci nebo SP – opravdu vyhrála volby, dostala by se právě do té satrapoidní posice a musela by plnit instrukce loutkovodičů, nikoli naděje svých voličů. Pokud by to neudělala, šla by okamžitě od válu. Osobně jsem si jist tím, že to političtí představitelé těchto partají vědí a v případném vítězství s tím počítají. Pokud je mezi nimi výjimka (a o tom já dost pochybuji), pak jen proto, aby potvrdila toto pravidlo.

       Nikdy a nikde nic nečekejte od žádných politků! To je ta nejhorší svoloč, ještě pod prcačkáři a úchylnými vrahy!

       • vittta

        Volit je třeba operativně,Vodníku.
        S ohledem na volební preference a mezinárodní situaci.
        Volit dobrovolně komunisty v r.1950 nebylo asi moc chytré,dnes naopak není tímto krokem co zkazit.
        Navíc,strana,která má našlápnuto k nějakému volebnímu výsledku,a tudíš k infiltraci politickým mainstreamem,se dá také poznat.

        Konkrétně u komunistů (našich) je ale toto nebezpečí minimální,už proto,že si na antikomunismu ohřívají polívčičku „demokraté“ už 25 let.

        To je jako s Hitlerem-co myslíte,proč ještě nemá Adolf Hitler sochy po celé Evropě jako hrdina a vizionář?
        Protože jeho role je důležitější,dá se jeho jménem nazvat každý politický oponent.

        Už jsme měli Hitlerů hodně.
        Miloševič
        Husajn
        Kaddáfí
        Putin
        Rúhání (čekatel)
        a další,na které si v rychlosti nevzpomínám.

      • Vodník

       Ještě pro Tarase z Prvních zpráv:

       »Ačkoli jsou politici jako celek ve vyspělých zemích předmětem nenávisti a sociální role „politika“ je spojena podle průzkumů s nízkou společenskou prestiží, je na volitelná místa obrovská tlačenice. O co jde? Dnes skoro výhradně o službu oligarchům a nadnárodnímu finančnímu kapitálu. Taková práce připomíná trochu cyklistiku- nahoře se hrbit, dole šlapat. Je to zpravidla dobře placená a ve skutečnosti vysoce prestižní práce. Mám samozřejmě na mysli vrcholové funkce ve veřejné správě pravidelně napojené na soukromé zájmy. Nemám na mysli vesnické zastupitele. Tam jde pořád o službu veřejnosti, někdy dobrou, někdy špatnou. Ve vrcholových funkcích setrvávají ti, kteří obstojí v konkurenci s podobnými a podobně zdatnými. Uplatní se jen ti „nejlepší“.

       Setrvat na pozici a v lepším přípědě stoupat, znamená zbavovat se konkurence, přinejmenším významně spolurozhodovat o tom, kdo bude na volitelných. Dále je třeba se osvědčit ve službě těm, kteří shora rozhodují, tedy vyšším funkcionářům a jiným „patronům“, zejména oligarchům, tedy těm, kteří nás okrádají, aby nám mohli prostřednictvím jimi vybraných a voliči volených zástupců vládnout. Voleni mohou být ti, kteří byli pečlivým výběrem instalováni na volitelná místa. Proto se vyšší funkcionáři tak úporně snaží zabránit byť jen vnitrostranické demokracii při výběru kandidátů. Chtějí určovat, kdo na volitelná místa, tedy aby „preferenční hlasy“ měly co nejmenší váhu. Protože oligarchům a příslušné velmoci slouží podobně dobře tzv. „pravice“ i tzv. „levice“, jakákoli volba mění stav věcí jen velmi málo. Občané to za ta desetiletí prohlubování demokracie prohlédli a volí stále více nohama – nechodí k volbám.«

       Odkaz nedávám, neprošlo by to, je to článek Ivana Davida z 2. září.

       • Astr

        Mas to Vodniku sice spravne jenze volba nohama neni reseni!
        Dle Tarase a dalsich je lepsi variant volit komunisty (v CR) s duverou ze by to bylo reseni.
        V okamziku kdy by po vitezstvi sahli na banky by nasledovaly sankce jak predvedla EU na rakousku kdyz zvitezil Haider a jen si dovolil rici ze Rakousko Rakusanum.
        Tudy cesta nevede.
        Asi je to duvod proc radikalni islamiste zvolili cestu nasili.
        Az bude stale hure az opravdu hodne zle a nekteri nejchudsi a nejradikalnejsi se rozhodnou se likvidovat nejvlivnejsi bohatce pak mozna rikam mozna nejvetsi nenazranci dostanou starch.
        zatim se citi bezpecni a nekteri jako babis dokonce pracuji na tom aby zvysili nejen svuj majetek ale aby I prosty lid se nemel stale hure.
        Bohuzel nejsou vsichni bohatci jako Warren Buffett ktery je ochoten vzdat se 80% sveho bohatstvi protoze je moudry a a vi ze prilisna nenazranost vede jen k tomu ze by jednou prisel o FSECHNO !
        Ruzni ti CEO top managori kteri se holedbaji jak v zajmu share holders vedou spolecnosti ke stale vyssim profitum ti na nejakou solidaritu ci zajmy lidu serou! To jsou ti kteri hybou s cisly a jen sem dam nejaky bohaty dobrodinec coby vyjimka. Tam je zakopanej celej pes :-(
        Masmedia samozrejme opakuji jak Gates nebo Buffett dali dalsimilliardy na charitu:-)
        Trend je zrejmy jak pribyva radikalismu ubyva I svobod pro prosty lid.
        Bude li treba jsou ochotni si sve ovcany treba I ocipovat jako zvirata.
        Zacina to nenapadne, tim ze vam tu nekteri milovnici bezpecnosti napisi ze se radi sveknou treba I do naha hlavne ze poleti bezpecne. Bohuzel prohlidky pred odletem prestavaji byt tim hlavnim bezpecnostni zajistenim ktere platilo az dosud.
        Prihoda 2 letadel Malajskych aerolinek jasne ukazala kam se presunulo nebezpeci a bude stale hure.
        S osekavanim svobod a prav obcanu se vlady vsech zemi dostavaji do stale vetsi isolace.
        Zas az tak velci blbci nejsou, ale jinou cestu nez nasilnou stejne jako radikalove nevidi.
        To je duvod proc bude stale hure:-(
        Nemohu jinak nez uzavrit prohlasenim uspesneho „lidoveho“ kapitalisty 20 stoleti:
        ====================================
        Tomáš Baťa 1932
        Krize?
        Nevěřím v žádné přelomy a krize samy od sebe. To čemu jsme zvyklí říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu.
        Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemí je mnoho lidí kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratu a kombinaci.
        Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku.
        Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující.
        ==============================

   • PeeBee

    a kym byli uneseni a kdy, vodniku? me prijde dost „unesena“ uz monroeova doktrina. jestlipak vy to nevidite tak nejak „eurocentricky“? imperia jsou imperia, maji sva obdobi…

  • Astr

   Od okamziku kdy zacal Craig Roberts psat sve kriticke clanky na adresu vlady ve ktere sam kdysi slouzil, me stale vice zajimala otazka proc ?
   Vetsina vyssich vladnich uredniku odchazi do spokojene penze a jen nekteri jsou ochotni poskytnout interview.
   Pri nem jsou pak vetsinou vzdy provladne „korektni“
   .Proc Roberts ne ?
   Pravda a laska nebo dokonce svedomi?

 10. Jan Hruška

  Je pozoruhodné, jak se množí články a úvahy, které se dotýkají různých typů morálky. Kromě diskutovaného (je pozoruhodné, jak se diskutující hlavnímu tématu článku vyhýbají) článek paní Merlin zde, velice pozoruhodný článek pana Kotrby na Parlamentních listech: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Analytik-Kotrba-Prolhane-devky-rozesiraci-a-oblbovaci-placeni-z-ciziny-tvrdi-ze-je-tu-Putinova-pata-kolona-Obeti-na-vrahy-z-Kyjeva-nezapomenou-333147 ve kterém bych si dovolil upozornit na popis šesté kolony. Dovolím si citovat: „Šestá kolona je charakteristická nesouměřitelností hodnot. Snaží se o likvidaci myšlení, útočí na sémantický rámec slov. Pracuje komplexněji a dlouhodoběji. Ideolog ruského „euroasijského hnutí“ a velký propagátor Novorossije Alexander Dugin popisuje šestou kolonu v Rusku jako existenciálního nepřítele. Globalismus, globální finanční oligarchii. Zahrnuje ty, pro které stále nelze přesně stanovit místo v našem politickovědním slovníku, protože nevíme, jak myslí. Víme ale, jak škodí. Mění civilizační rámec. I u nás“.

  • merlin

   twn článek je vynikající, už ho vlastně nepřímo zmiňovali vittta a sax, protože díky němu pak čulík napálil kotrbu.

 11. merlin

  Myslím, že nechci padnout za JP Morgana, Goldmana Sachse, Merilla Lynche nebo Bank of America. Dokonce ani za Credit Suisse nebo DeutscheBank ne. Nechci aby za za tyhle a jim podobné a rovné zemřel někdo z mých přátel nebo snad dokonce rodiny. Byla bych proto, aby se to obrátilo, protože lidi po celém světě umírají kvůli nim. Kvůli adrenalinu ze hry a výdělku několika desítek tisíců totálních idiotů.
  Je smutné, že spousta lidí v Iráku, v Libyi, v Sýrii, na Ukrajině, v Afgánistánu a jinde nikdy neuvidí ksichty blbečků, za jejichž papírové abstraktní hry na zisk položili nebo právě pokládají život. Vodník tvrdí, že si to zasloužíme. Nezasloužíme. Nikdo si nezaslouží aby byl jen kousek ušmudlaného papírku, který jiný zmuchlá ve hře Monopoly nebo Dostihy a sázky

  • dixi

   dobře, že jste to napsala. vykládat lidem, kteří jsou v tom soukolí, že si za to mohou sami…….

  • sax

   Na summitu budou rozhodovat zvolene hlavy statu…tak kdo jiny nezli obcane muze za to, ze tam budou prave ony?
   Kdo jiny by mel v poslednim pulroce zabrzdit Rasmussena?

   „Byla bych proto, aby se to obrátilo“
   Ono se to samo neobrati, merlin, zijeme v interaktivnim svete, v nemz se stretavaji ruzne mocenske proudy a pokud obcane rezignovali na svoji „mocnost“, pak se nemuzou divit, ze rozhodovani prebere nekdo jiny, tohle neni Rousseauovska idylka.

   • danaver

    Je hodně kruté ukazovat na lidi-voliče. Jenže počet voličů není nijak závratný, takže -máme dělat něco s těmi, kdo volili, nebo s těmi kdo nevolili? Mohli si voliči zvolit někoho sami, nebo museli vybrat z podstrčených jmen? A co mají všichni dělat, když zjistí že volební programy nikdo z volených volů nečetl, nezná, a dodržovat nehodlá, a když není páka na odvolání dotyčných? Co znamená nerezignovat na svoji „mocnost“ ? Žádat aby byl vytvořen nějaký zákon? Kam se obráti, když nefunguje ani občanský Jouda? Je ten pravý čas naučit se modlit, nebo vyrábět molotova?

    • sax

     V zasade ano, ale zas jak se to vezme.
     Reknemez, ze pulka volicu k volbam chodi a tim verchusku nahore legitimizuje.
     A druha pulka, co tam nechodi, to dela tajne, resp. nikde jsem nevidel nejake hnuti (to myslim obecne), ktere by nevoleni propagovalo.
     Nakonec kdyz dojde na lamani chleba treba v diskuzi, tak se nevolic vicemene skryva, nepriznava svoji nevolbu atd. a byva utlucen argumenty typu „kdo nevoli, voli komunisty“.
     Takze tou mocnosti vidim minimalne nevolbu a naslednou delegitimizaci. Ze by to nic nevyresilo, to si nemyslim, protoze onen slaby mandat pak lze vzdy nejak napadnou, jako napr. pri kauze radar, kde to nakonec (alespon oficialne) skoncilo na tom, ze verejny vyzkum prokazal na 60% odpurcu. To byl tehdy zasadni argument.

     Pak existuji tabory lidu a pokud si vzpominam, tam na posledni protivladni demonstraci proti Kalouskovi se seslo asi 20 tisic lidi, pricemz prijit mely alespon 2 miliony…zkratka lidi mlci, takze ti nahore maji uplne volnou ruku.

  • Vodník

   Z toho je vidět, že ne všichni Američani, dokonce ne všichni američtí vojáci, musí být nutně zkurvysyni.

  • vittta

   To je hodně dobrý odkaz.
   Pohled „obyčejného“ člověka je daleko lepší a upřímnější,jak 1000 převzdělaných a nic nevědoucích zmrdů!!!!!!!!!!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s