Protiletecký kryt

Napsala larisa
Přeložil Hamilbar, převzato odtud.

Dnes. Vyučování už skončilo. Probíhá pedagogická rada. Zvoní telefon. Ředitelka zvedá sluchátko. O co jde: Volají silničáři. Ptají se po školním protileteckém krytu a sdělují, že je přidělili naší škole pro případ atomové války. Ředitelka položila sluchátko a pravila: poprvé v životě mě objala hrůza. Potom jsme řešili otázku: a kde vlastně máme ten protiletecký kryt.

Reklamy

9 comments

 1. Janika

  Děkuji, Hamilbare, tyhle lidské příběhy mám ráda, byť jsou smutné a mrazí z nich.
  Jako děti jsme měli z cvičení CO legraci, pak to nějak ustalo a teď nastává doba, kdy na takové věci budeme muset zase myslet. Napadlo mě to i doma, jestli vůbec je v dosahu vhodný sklep. Když vidím ty krátery, vytvořené raketami, tak by byl stejně málo platný.

 2. Vodník

  Je to prý z Mglinu u Běloruska. To vypadá, ře se Rusi chystají na nejhorší, asi vědí, proč…

  • Janika

   Oni s tím žijí, ještě se té hrůzy z války nezbavili. Začala jsem to vnímat při Libyi, jak to hluboce prožívali a i se v tom smyslu vyslovovali, že potom přijdou na řadu oni, že Kaddáfí Západ jen pozdržel…

  • Janika

   Výborný článek, rozumný, žádná pološílená katastrofická vize.

   Pousmála jsem se nad hodnocením US žen političek: „až po současnou demenci R2P Obamových válečných gorgon Medúz (Rice, Power, Hillary)“ :-).

  • Janika

   Asi vážně pošlou. A nám by zakazovali nějaké strojírenské výrobky, či co.

 3. mistralius

  ahoj Janiko. Jsem ve víru „protiruských sankcí“. Potěšil mě pravičácký ekonom Zelený, který suše konstatoval, že sankce nefungují, poškozují ekonomiku.

  Dospěl jsem k názoru, že zastánci sankcí, jako je občan Kalousek, by si měli své bohulibé záměry financovat ZE SVÉHO. A NEPOŠKOZOVAT EKONOMIKU.

  Tolik prozatím „třída vrtulníkových výsadkových a velitelských lodí“ mistral

 4. idiotronic

  Blíží se volby, kandidát přece nemůže nemít názor na stav a rozmístění těchto zařízení. Jistě na otázku kde a v jakém stavu je nejbližší kryt rád tazateli odpoví.
  Jeho odpověď šanci na jeho zvolení zvýší. Nebo ne?