Vyjádření nespokojeného čtenáře Britských listů

Napsal vittta

Pane Čulíku,

číst si poslední dobou BL je už jenom k smíchu.

Nyní se podivujete nad „podivnými“ závěry NATO, na jejich velkém mejdanu v Newportu. Je to klasický čulíkysmus, kdy jen prázdně žvaníte a hrajete si na důležitého – ale co by NATO konkrétně mělo dělat, to nenapíšete. Také bych vážně pochyboval o vašem duševním zdraví, kdybyste od té bafuňářské chlastanice očekával něco jiného.

Dovolím si tedy navrhnout, co by NATO mělo dělat, aby se situace vyřešila, když toho nejste schopen.

1) Tvrdě zaútočit na ruskou armádu na Ukrajině silnými vojenskými svazy a vytlačit Rusy zpět za ruské hranice. Jak jistě sám vidíte, tato varianta je poněkud ošemetná. Za jedno k takovému kroku nejsou patřičné mezinárodní smlouvy a za druhé-Rusko není Irák, Afgánistán nebo Srbsko,že? Také by se mohlo stát, že by tam vojska NATO na žádné ruské síly nenarazila, což by byl poněkud trapas.To už je lepší jimi bez většího rizika strašit.Kromě toho – NATO žádná vojska, která by podobný zásah mohla provést ani nemá.

2) Vybudovat v zemích východní Evropy a v Pobaltí vojenské základny NATO, plné moderní výzbroje a strategických raket. Zde ale je také určitý problém, protože mnohé země si přítomnost cizích vojsk moc nepřejí, klidně by to mohlo v krajním případě připomínat i okupaci – ano, takovou, jaká byla u nás po r.1968. Ono se totiž pod internacionálně vznešeným pojmenováním NATO ukrývají vojska pouze USA a ta jsou – jak oba víme – přítomna ve zbytečně mnoha zemích, a co je nejhorší, lid pod US demokracií spíše trpí, než že by si výskal. Zbývá obligátně dodat, že Rusko není Irák, Afgánistán či Srbsko, takže by se mu nemusela tato varianta líbit a mohlo by reagovat poněkud podrážděně.

Jak říkají velcí intelektuálové – svoboda něco stojí – ale na světovou válku to asi nebude.

Jiná varianta mě nenapadá, můžete mě v BL třeba doplnit nějakým autorským textem, kterých je tedy poslední dobou jako šafránu a BL se spíše staly českou pobočkou Guardianu, či jiných, ne zcela objektivních médií.

Oba výše uvedené kroky NATO ještě mají ten problém, že ukrajinskou krizi rozhodně nevyprovokovalo Rusko, což sice válečným štváčům jako jste vy nijak nevadí v jejich mediálním plácání – ale při případném vojenském zákroku NATO by to vadit mohlo.

Možná se ptáte, jak mohu vědět, že to všechno nespískal Putin (Putler) a Rusko…inu, nevím, jen se domnívám, že Rusko nebude chtít svrhnout proruského prezidenta (byl Janukovič proruský, ne?) a už vůbec ne pomocí fašistických chuligánů, banderovců a jiných, velice vřelých nepřátel Ruska.

Vrátím se k velké chlastanici v Newportu, celkem mě nezaujalo nic – jen jsem se podivil, že se švédský zástupce posmíval našemu prezidentovi. Ten si dovolil dost, chtěl totiž důkazy o ruské intervenci na Ukrajině, NATO má důkazů habaděj, má jich dokonce tolik, že je nepotřebuje nikomu dávat. Všichni to přece vědí, Guardian a také Channel Four, jak jsem si všiml.

Channel Four dokázal přítomnost Rusů velice jasně, povídali to ukrajinští vojáci (ne na kameru) a také místní obyvatelé, kteří jsou celkově dost technicky vyspělí a poznají snadno raketomet Grad, který sestřelil-nesestřelil to letadlo, jistěže v rukou Putina a jeho věrných.

Jedna věc je ale jistá a všichni se na ní shodnou. Ukrajinci ustupují.

Ale všeho dočasu – jak psal pan Dolejší ve svém skvělém rozboru, jakmile nastoupí v Rusku noví povolanci, bude to s ruskou armádou nahnuté, protože tito nezkušení nováčci se nebudou moci morálně silným ukrajinským hrdinům rovnat a celkově se ukrajinská armáda nově postaví od píky (dle.p.Dolejšího) a pak… pak to Rusům naklepe.

Já samozřejmě nevím, jak situace na Ukrajině vypadá – ale trošku se divím, jak 1000 ruských vojáků žene desítky tisíc vojáků ukrajinských, či jich celé divize snadno obkličuje – a to dokonce i dobrovolné jednotky, které jistě mají morálku vysokou, neb jejich nenávist k Rusku je pověstná.

Channel Four také zjistila, že v ruském humanitárním konvoji bylo plno vojenských zásob – tedy alespoň to tvrdili ukrajinští vojáci. Mě – jako nezávislého pozorovatele ale napadlo, že Rusové, kteří běžně překračují hranice se stovkami obrněnců a náklaďáků (dle videí západních médií či prohlášení pana prezidenta Porošenka) nemají zapotřebí vysílat humanitární konvoj. Prostě si tam vojenské zásoby dopraví sami, no ne?

No, nebudu zdržovat amatérskými tlachy, které jsou navíc ještě české.

Jen jsem chtěl vyjádřit určité pochybnosti ohledně skutečných motivů BL.

***

Pane Čulíku,

v návaznosti na nejnovější události ještě svůj předchozí názor doplním.

Pokud jakékoliv síly organizují bojkot jakéhokoliv média, je to projev demokracie, nikoli totalitarismu,neb rozhodnutí jednotlivce je samozřejmě plně svobodné.

Myšlení bolí, jak píšete – a je to podle mě jen určitá fráze, používaná jako posměch oponentovi.

Posmívat se mohu já – křupan a Čech, ale Brit (možná zakrátko Skot) vašeho formátu by se posmívat neměl.

Já jsem si dal tu práci, a sledoval celé vaše vystoupení, kde jste exhiboval na obranu bezplatného školství. Názory na tuto věc máme oba stejné, použil bych i podobných argumentů – ale i tak jsem nebyl s vaším projevem spokojen. Za jedno by vás jakýkoliv příznivec placeného školství argumentačně rozmetl za 5 minut, což mi nebylo milé. Za druhé se mi nelíbil váš totalitní přístup k diskuzi“ s oponenty, což byli nezralí mládenci, těžce nacházejícící slova.

Kuriozní byl okamžik, kdy jste nějakému vyholenému mládenci, který jen těžko tápal v mysli vytrhl mikrofon a vyzval ho vítězoslavně, aby svůj názor sdělil třemi větami – zatímco vy jste tam kvákal skoro hodinu o tom, co by se dalo říci za 5 minut. Nu – celebrita z vás asi nebude a vaše BL se také nestanou hodnotným, intelektuálním médiem,určeným pro ty,které „myšlení nebolí“. To Rudé právo 70 let bylo objektivnější – a když si toho všimli i jiní, skáčete jak raněná srna.

A co se mi nyní líbí na BL nejvíce? Máte tam článek s pojmenováním: V NOCI NA PÁTEK ZAŽILA UKRAJINA TĚŽKÉ ODSTŘELOVÁNÍ.

Cítíte to? Česky to znamená, že Ukrajinu odstřeluje někdo jiný, z jiné země, resp. to ten dojem vyvolává. Kromě toho zažívá „Ukrajina“ takové odstřelování už dlouho…. odstřeluje ovšem sama sebe.

Žádná intelektuální sláva, pane Čulíku, žádná sláva……

Reklamy

86 comments

 1. Janika

  Děkuji za trefné postřehy, vittto, líbí se mi tvé sarkastické poznámky jako třeba „NATO má důkazů habaděj, má jich dokonce tolik, že je nepotřebuje nikomu dávat“ :-).
  V té souvislosti vyjadřuju úctu našemu prezidentovi za jeho dnešní vystoupení. Musím říct, že jsem na něho hrdá. Tresen tu psala nedávno ironicky o odvaze. Tak si myslím, že to, co předvedl on, odvážné bylo.

  Vittto, nemáš někde při ruce odkazy na ten článek Dolejšího, o kterém se zmiňuješ, a na to vystoupení Čulíka ke školství – doplnila bych to v textu.

  • vittta


   Ten Dolejšího je ten,co jsem ho tady už rozebral…
   Nevím,kde to přesně je…

   • vittta

    Ten vlasáč mluví dobře,Čulík je v roli určitého nadčlověka,co všechno ví,motá do toho také tradičně Čechy…
    Ty čulíkovy argumenty jsou dobré-ale vede svým způsobem monolog,tedy není problém s oponentem.
    V nejlepším celá paráda skončila…..nevím proč.

    • mistralius

     z čulíkem jsem názorově zcela na jiné letadlové lidi. přesto BL hodně lidí čte. Historicky BL sídlilo na Neviditelném psovi,zřejmě první akci českého internetu.

     Co se týče mě, skutečně nepotřebuji být kádrován nikým, neb mým hlavním nepřítelem je manipulace, kterou se samozřejmě dopouštíme všichni. Od některých je to ovšem směšné, ha ha ha

   • Janika

    Dík, vittto, tak poprvé vidím mistra „naživo“, vydržela jsem to asi dvě vteřiny. Možná zítra…

    • vittta

     Zkoukni to,stojí to za to.
     Tam je Čulík,jaký je člověk.
     Je to výborný psychologický profil,i když to tak nevypadá.
     Nesoustřeď se na téma ale na něj a jeho jednání,jeho manipulační techniky,jeho slabosti a silné stránky,jeho ztráty „sebekontroly“…jsou to jeho zvyky.

     Já nevim,no…jak píše Baron,za BL i jeho flekem v Glasgow je cosi víc,jak pouhá snaha o poctivou novinařinu.
     BL cílí na určitou cílovou skupinu-jenže Čulík to prostě přehnal,ta cílová skupina se mu vzepřela.

     • Sio

      Poslední odstavec tu situaci na BL perfektně vystihuje. Čulíkovy další a další agresivní vyjádření na téma bojkotu a myšlenkových bolestí tu propast jen prohlubují. Trochu teď připomíná kyjevskou juntu. všechno co udělá, má přesně opačný dopad, než zamýšlí.

     • Kamil Mudra

      Psát Čulíkovi ohledně jím prezentovaných postojů mi přijde stejně efektivní jako dopisovat si se stejně „laděným“ hlídačem parkoviště před Senátem nebo Parlamentem. Sice každý den vidí (ten hlídač) naši politickou špičku ale koho jeho názory zajímají? Drtivá většina čtenářů nečte BL kvůli Čulíkovi ale kvůli jiným autorům. Já osobně ho přeskakuji a pokud si náhodou od něho ze zvědavosti něco přečtu, tak většinou v případě kdy jde o nějakou jeho reakci na někoho, komu před tím poskytl prostor k vyjádření.

      Ohledně toho jeho „vystoupení“… No, máš pravdu, vittto, celebrita z něj asi nebude :-)
      Ale na druhou stranu – ono je fakt něco jiného stát s mikrofonem před davem a něco jiného v klidu své úvahy či postřehy ťukat do klávesnice. Myslím že ho s tím manipulátorstvím přeceňuješ a pokud jsi se svým odhadem strefil, tak se snaží o něco nač nemá. Ani verbálně, ani písemně.

      Je fakt že to o čem tam mluvil by se dalo říct mnohem stručněji a v kratším čase. V podstatě šlo jen o prezentování myšlenky že když se do něčeho nacpe styl: „Levně produkovat – draze inkasovat“, tak jde kvalita do kopru a to obzvláště v takové oblasti jakou je vzdělávání. Tu myšlenku „ošatil“ do příkladů ze svého prostředí a tím holt „nabobtnal čas“. Ale stejně jako ty, i já s ním souhlasím.
      Ale tím spíše by mne zajímaly argumenty kterými bys ho, coby příznivec placeného školství, během pěti minut rozmetal.

      Co se týče, jak píšeš, jeho „totalitního přístupu k diskusi“, postřehl jsem tři oponenty:

      1) Student VŠE v bílé bundě (zkráceně):
      „Studenti nastoupí na školu, pak tam vůbec nechodí ale mají slevu na daních. Proč se tohle neřeší? Na tom by se ušetřilo spousty peněz. Školné by se mělo platit protože tyhle lidi to pak odradí, že by nevyužívali ty slevy na daních.
      Myslím si že je jedno jakou člověk studuje školu ale záleží na tom jak se pak prosadí.
      Mělo by být školné a když si ten člověk na to bude chtít půjčit, tak si ty peníze sežene.“

      2) Dlouhán v červené čepici (ten co po něm chtěl Čulík ty tři věty):
      Mělo by být školné protože učitelé s vysokoškolským vzděláním nebudou přece učit za patnáct tisíc měsíčně.
      Na Čulíkovu otázku: „A vy myslíte že to dostanou ti učitelé?“
      odpovídá: „Né to určitě ne. Ale mělo by být školný protože studenti mají plno výhod.“

      3) Fousatý pán s brýlemi:
      „Školné bude dobré z toho důvodu že se bude dávat míň do státního rozpočtu a tak se bude méně přerozdělovat.“
      Na Čulíkovu otázku: „A proč je to dobře?“
      odpovídá: „Protože z principu neuznávám velký státní rozpočet a jeho přerozdělování.“

      Copak s takovými „argumenty“ lze vést nějakou rozumnou polemiku? Nějakou diskusi?

      Jo a ještě k tomu co „zažila Ukrajina“. On se ten titulek dá vnímat různě. Když uslyšíš jak někdo říká: „Včera zažila hospoda pořádnou bitku!“ tak tě taky asi těžko napadne že někdo mlátil hospodu.
      Čeština je pružná. :-)

      • vittta

       Ten titulek se podle mě různě vnímat nedá.
       V tom kontextu byl jeho účel jasný-Rusko bombardovalo Ukrajinu.
       V článku samotném se pak poněkud polevilo-ale titulek dělá první dojem.
       Cílem BL je tedy ZJEVNĚ rodmýchávat nenávist k Rusku,Putinovi a razit „FAKT“,že Rusko na Ukrajinu útočí s úmyslem jí okupovat.
       Jestli to je na politickou objednávku mecenášů,nebo mimoděk osobní názor Čulíka-to nemohu říci.
       To není jen tenhle titulek,takových je tam plno.
       Ten jeden článek z deseti,který je tkz. „normální“ tam dělá jen medvědí službu.

       To video…jde mi třeba o to,jaký mělo vystoupení Čulíka vlastně smysl-chtěl polemizovat,nebo exhibovat?
       Protože jak sis jistě všiml-když se začala nějaká polemika rozjíždět,celá paráda skončila.

       Už si to nepamatuji přesně-ale v určitém momentě Čulík napadá Čechy či cosi českého-při čemž ale z kontextu vyplývá,že bordel a korupce je v Británii minimálně stejný.

       Což je určitá ztráta sebekontroly,Čulík je tak zaslepený nenávistí ke všemu českému,že to musí ventilovat i v případě,že mluví o bordelu u něj doma.
       Pak tam bere tomu oponentovi mikrofon a chce po něm třemi větami řícijeho názor…to je přece rána pod pás,to nejsou OVM kde dejme tomu běží placený čas,tam by nikdo být limitován neměl.

       Musel bych se na to podívat,abych to mohl dobře rozebrat,už to je někde 14 dní,kdy jsem to viděl….

       Argumenty pro placené školství mohu použít klidně ty jejich.
       Studenti mají výhody-PROČ?(vyjmenovat výhody,to nejsou jen daňové odpočty)
       Absolventi VŠ mají a chtějí vyšší platy jako naprostou samozřejmost-PROČ?(studují za peníze všech-a zde by se dalo podotknout,že za komunistů byly nástupní platy VŠ směšné.přes to byl zájem o studium velký-což nakroutit jako splácení pujček na studium,rovněž se dá poukázat na výzkumy,kdy mladí VŠ volí převážně pravicové strany)
       Studium je zneužíváno,studuje se jen pro studium-ne pro vědomosti samotné.
       Studenti by při placeném školství měli větší motivaci hledat si brigády-což by urychlilo jejich osobnostní vyzrávání..
       Nízké platy profesorů.(plácat do omrzení o potřebě zvýšení platů za náročnou práci)
       Atd…
       Kamile,když si to připravím,tak se mnou jen tak někdo nehne-a to ještě budu pružně reagovat na průběh diskuze….

       • sax

        „V článku samotném se pak poněkud polevilo-ale titulek dělá první dojem.“

        Dneska otevru noviny a ctu:
        „Rusko vyhrozuje moznou reakci na sankce EU“
        :o)

  • Janika

   Podle mě v tom dovedně bruslí. Přizná to, co nic nestojí a v podstatné věci neuhne. Nepřiznal invazi a nesouhlasí se sankcemi, zabalí to ale do omáčky, aby to bylo lehčeji stravitelné a nemohli do něj tak snadno kopat. Což je důležité, nemůže se stát druhým Paroubkem, kterého nikdo nebere vážně už nadosmrti.

   • Kamil Mudra

    Mno… Pro mne tedy Zeman moc stravitelně nevaří a mnohem více si asi mlaská takový Zaorálek nebo Stropnický s tím jeho: „Ale myslím, že důležitá byla rychlost a že jsme mezi prvními.“ (ohledně těch nabídnutých vrtulníků a příslušníků 601. skupiny speciálních sil z Prostějova)
    Dle mého mínění nejde v Zemanově případě o nějaké dovedné bruslení ale spíše mi to připadá že se jeho pohled na věc poněkud rozchází s „politickou objednávkou“ a tak mu holt občas „ujede“ něco, co následně „žehlí“ :-(

  • vittta

   Mě to připadá,jako kdyby Zeman Rusku naznačoval,že ví-ale musí plácat,co mu poručí.
   Jinak jsem ještě nikdy,co Zeman dělá politiku neslyšel,že by změnil svůj názor.

   • Janika

    Vittto, nejsem si jistá, jestli to je určené Rusku. Asi jsem hodně naivní, ale myslím si, že čestný člověk prostě jedná podle svého svědomí. A protože je inteligentní, tak v rozsahu umění možného. Dal signál lidem, co takto smýšlí, že nejsou sami. Že ta oficiální nebetyčná prolhaná blbost je opravdu lží a blbostí. A k tomu možná šanci odvážným se přidat.

    • vittta

     I to je možné.
     Možná je to signál všem,kdo ho chtějí vidět a slyšet,možná se jen Zeman opravdu opravil-to nelze říci s nějakou jistotou-ale Zeman není člověk,co mění názory za půl hodiny,to k němu nesedí.

  • Sio

   Asi mu to přes noc někdo „vysvětlil“. Co jeho koleno, nevíte někdo?

  • mistralius

   když já ty BL čtu od doby, kdy tady po internetu lezly opice po stromech :) a kritizovat kamarády novináře bylo nepřípustné

   • vittta

    Bývaly kvalitní.
    To nějak poslední rok se to nedá pomalu číst…

    • mistralius

     je to tak jak říkám, čtu je posledních patnáct let, takže zvyk je železná košile

     každopádně tam nehrozí, že mě někdo bude mazat z diskuze (tímto vzdávám hold nemazačovi Tribunovi)

     • BARON LE SAMEDI

      Jak ty mistrály proplují vždycky hrdlem láhve, toť s podivem…… Jinak, vitto, v Monterrey ve slunné Kalifornii se učila čeština (pro specializované pracovníky státu amerického) a proč myslíte, že se kdesi ve Skotsku mastí čeština s polštinou a ukrajinštinou?. Jaký užitek byste jako britský rodič pubescenta viděl v tom, kdyby se vaše ctěné dítko zapsalo na jakési filmové a dramatické semináře českého filmu u prof. Čulíka? Suitable for life? Stěží, Kolik lidí se t í m uživí? Takže se klidně obraťte třeba na chancellora, s nímž pan profesor sváděl boje, a dozvíte se, co i sám pan profesor publikoval, totiž, že BL jsou britskou vládou velmi dotovaný zdroj. Keep calm. Posílám Vám divokou Korsičanku http://www.youtube.com/watch?v=Q6omsDyFNlk#t=150 a můžete přemýšlet se mnou, jaká by ta Evropská unie byla, kdyby byl býval Napoleon v roce 1815 neprohrál. Totiž, pokud prohrál. Byl následně jat, ale to ostatní, to může být píár…..

      • mistralius

       barone luďku soboto, co to tady nacvičujete? hlavní nepřítel je nějaký prof aus glasgow? to mi nějak smrdí …

       • mistralius

        bohužel jsem dost dlouho sledoval uhloBARONa z Outsider Media a okolí, kterému jeho osobní zisk čouhal jak sláma z bot …škoda

       • BARON LE SAMEDI

        mistrále, uvítal bych, kdybyste se Vy (a zrovna Vy) vyvaroval alkoholických výpadů na mou adresu, poté, co jste pro totéž byl na Outsiderech zablokován . Ostatně, napadal jste, posilněn ohnivou vodou, kdekoho, a poměrně soustavně. Přeji Vás Janice, protože skončí, tak jako přede dvěma lety, na čtyřiceti čtenářích denně. Že jste práskač a provokatér, na tom se Outsideři vzácně shodli, a ani nemuseli do Frýdku-Místku, a proto to TAM s vámi nedopadlo. Váš osud TADY mne nezajímá.

      • Sio

       Nevím, zda to zpívala francouzsky nebo italsky, ale rozuměl jsem tomu dokonale. :-)

     • Janika

      Aha, mistrale, tak tady se maže, protože jak říká Taras,dáma má mazat, nebo tak nějak, možná jsem nepochopila přesný smysl :-). Ale u některých to není potřebné a tebe mezi takové počítám.

      • mistralius

       Z Opavy, z Opavy,
       rychlík jede do Prahy,
       nikdo nemá obavy,
       jestli dojede.

       Nestaví, nestaví,
       vůbec nikde nestaví,
       kdo se mu postaví,
       toho zajede.

       Mašinka vesele na cestu si píská,
       strojvůdce topiči mastné vlasy víská.

       Kdo s nima pojede,
       větru, dešti ujede,
       pěkně se projede
       a na čase získá.

       Z Opavy, z Opavy,
       rychlík jede do Prahy,
       nikdo nemá obavy,
       jestli dojede.

       Nestaví, nestaví,
       vůbec nikde nestaví,
       kdo se mu postaví,
       toho zajede.

       Mašinka vesele na cestu si píská,
       strojvůdce topiči mastné vlasy víská.

       Kdo s nima pojede,
       větru, dešti ujede,
       pěkně se projede
       a na čase získá.

  • Janika

   Dík, mistrale, zamlada (toho mého) bys dostal polibek, teď máš u mě skleničku svého oblíbeného nápoje :-).

  • Janika

   Aha, předkapitalistická, to je zřejmě inovace označení „komunistická“ :-).

    • Janika

     Přesně tak. Přitom Mariupol má přes 450 000 obyvatel. Viděla jsem video i jinde, pár lidiček na poloprázdném prostranství a obrovské prapory, které to měly asi opticky zachránit.

   • Sio

    To je jako bychom řekli, že pro Karla Dolejšího sice lze použít označení jisté zajímavé části ženského organismu, nikoli však té části, podle které se jejím obdivovatelům říkává „horňáci“ …

 2. BARON LE SAMEDI

  není to dokonalá kopie….ale 5. 9. 2014
  9 minut před zahájením ukrajinského příměří pozvali vzbouřenci novináře na úterní tiskovou konferenci o tom, jako ho Ukrajina porušuje
  0 0 0

  Devět minut před vyhlášením příměří odeslali vzbouřenci pozvání na tiskovou konferenci separatistů, která se bude konat v úterý o tom, jak Ukrajina v pátek vyhlášené příměří „porušuje“. Pozvání obdržel reportér BBC Daniel Sanford, píše o tom na Twitteru ZDE a také reportér deníku Guardian Shaun Walker prostřednictvím Leonida Ragozina ZDE Předtím napsal na Twitteru Shaun Walker, že rozhovory Minsku probíhají mezi (Leonidem Kučmou), bývalým ukrajinským prezidentem zapleteným do vraždy novináře, a vzbouřeneckými veliteli, které Kyjev označuje za „teroristy“, tedy čistě mezi „proputinovci“, píše Jan Čulík.
  Pozvání na tiskovou konferenci vzbouřenců v úterý 9.9. kde se bude informovat o tom, jak ukrajinská armáda porušuje příměří, je ZDE
  Jednání v Minsku slouží k zafixování územních a politických zisků, příměří uzavřené s cílem je porušit slouží k diskreditaci Porošenka na ukrajinské politické scéně. Už jsou vydány rozkazy k útokům, které mají probíh
  – See more at: http://www.blisty.cz/art/74604.html#sthash.3FekN7rb.dpuf…………………………….no, mně jde o to, že když si pořídím twitter, tak se tam mohu přece přihlásit jako kdokoli, a správce účtu to nemůže kontrolovat, tudíž, kdejaký ukr se jistě hlásí jako BBC Correspondent. No, nevíte (otázka pro uživatele twitteru) zda JesusChrist je obsazenej???

  • embecko

   Na te pozvance neni zadna hodina a ni datum, kdy byla odeslana/ prijata. Rogozina se ptali na twitteru, zda- li ma nejak podlozeno co tvrdi, bez odpovedi.
   Vse o cem se v Ceske republice mluvi jako o prvnim.
   S tou demonstraci je to jak pise janika, staci shlednout nejake video, cozpak Culik nechodi na fotbal a nepozna kolik je tohle lidi?

   • Seal

    Na pozvánce samozřejmě bylo uvedeno místo a čas. Viz třeba tady: https://twitter.com/bishopk/status/507912872895471617
    Už ten drobný renonc stačili opravit, takže teď se první bod jmenuje takhle: „Как выполняется приказ Порошенко о прекращении огня армией Украины?“ Viz web té tiskové agentury, co to pořádá: http://nsn.fm/press-center/narodnyy-front-novorossii-ot-peremiriya-k-gazovomu-soglasheniyu-dnr-s-rossiey.php

    • sax

     Ja tam zadne datum a hlavne hodinu odeslani nevidim- a o to preci jde, o tom je rec, ne? To je zas manipulacni bomba…az se ukaze, ze je to pitomost, stejne kazdemu v hlave utkvi, ze Rusaci falsuji na tiskovkach informace.

     • Seal

      Proč by přesný čas odeslání elektronické pozvánky měl být tak důležitý? Zkrátka jen co bylo vyhlášeno příměří tak NSN v předstihu oznamuje, že se k tomu v Moskvě uskuteční tisková konference. „Aféra“ se točí akorát kolem té formulace prvního bodu programu, který teď z nějakého důvodu existuje ve dvou textových podobách… Mě spíš zajímá, co na té konferenci nakonec zazní, resp. i to, co se pak z toho dostane do hlavních ruských médií. Některé akce v RF na podporu povstalců totiž měly v ruských SMI až překvapivě nepatrný ohlas.

      • sax

       Jak to, v predstihu? Primeri bylo uzavreno na 16:00, Ukrajinci ovsem dale bojovali, tak Rusove svolali konferenci.
       Pak se primeri „oficialne“ posunulo na 18:00.
       Clanek je o tech „predbehnutych“ 9 minutach…a vy tu oponujete a argumentujete tim, ze cas odeslani posty neni dulezity? Vzdyt prave o to jde, o tech 9 minut, kvuli tomu vznikla cela kauza.
       Vzdyt to visi i u Culika:
       „Boje mají přestat v 16 hodin Světového času, avšak v pátek odpoledne nedaleko Mariupolu pokračovaly“. – See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.RRSsIUGb.dpuf
       A henty hony si stezuje, ze Rusove upozornuji v 17:51 (alespon podle nej), ze se jeste bojuje? A jsou tak drzi, ze na to konto jeste svolavaji konferenci?

       • Seal

        Dobře, tak si odmyslete těch devět minut a nechte tam tohle: „Pozvání na tiskovou konferenci vzbouřenců v úterý 9.9. kde se bude informovat o tom, jak ukrajinská armáda porušuje příměří…“ Připadá vám už teď ten Čulíkův text přívětivější? Mě tedy nikoli, protože podstata té „aféry“ zůstává stejná: Jak mohou povstalci dopředu vědě, že ukrajinská armáda bude porušovat příměří. V tom je přece podstata té mediální manipulace a současně taky hodně velké škodolibosti, protože západní novináři si rádi dělají srandu z toho, jak je třeba tisková služba DNR „neprofesionální“. No a pokud jde o těch 9 minut, který k tomu Čulík s gustem přihodil, tak bodle mého laického odhadu mohl vzniknout třeba nesprávným nastavením času v nějakém počitáči. Každopádně, i kdyby ta pozvánka byla odeslána třeba až v 18:05, tak ty by se stejně kvůli obsahu použila v rámci západní propagandy.

        • bara

         Dyk to Sax píše. Příměří mělo začít v 16 hodin. Ale po 16 hodině se střílelo, tak v 17:51 svolávají konferenci o nedodržování příměří (které mělo začít v 16 hodin). Mezitím se posunul čas počátku příměří na 18 hodin, ale to nic nemění na věci, že původně začít mělo v 16 a nebylo to dodrženo. Tož o co vám jde? o

         • Seal

          V pátek odpoledne kolem té čtvrté začaly agentury zveřejňovat akorát zprávu o tom, že bylo podepsáno příměří, které má vstoupit v platnost v 18.00. Zatím se to tak ve válečných konfliktech dělalo prakticky vždycky, protože ne všichni zrovna poslouchají rádio a doručení rozkazu zabere určitý čas. Možná mě to díky tomu trochu zmátlo, protože o nějakém posunování příměří nevím nic, ale tím spíš bych si o tom rád něco přečetl v nějakém relevantním informačním zdroji. No a proč to dělám? Jsem už od přírody docela mimoň, takže třeba v tomhle případě se místo souslednosti časové raději zajímám o to, proč některé agentury v pátek hlásily podpis čtrtnáctibodového protokolu vz. Porošenko a přitom OBSE dneska zveřejnila minský protokol, kde těch bodů je akorát dvanáct. Anebo proč Plotnickij dneska požaduje výklad bodu 10 z protokolu, který sám v pátek v Minsku podepsal. Jsou to samozřejmě tak velké hlouposti, že se zatím neobjevily ani v českém mainstreamu včetně Britských listů, který výběrem informací naprosto dokonale nastoluje agendu i v tzv. nezávislé části českého internetu.

         • Janika

          Díky, baro, taky nechápu, co je na tom nejasného a proč vůbec je třeba takovou prkotinu ještě rozmazávat a slavně ji na BL posunovat pořád na přední místo, jako bůhvíjaký objev, když to vlastně je zkreslená informace.

 3. merlin

  Dík. Jsem se docela pobavila. Měl byste psát častěji :-) Jen škoda, že na to čulík neodpoví,/ se domnívám./

 4. Astr

  Nechci vam to to kazit jinym pohledem na Culika ale on pokud jde o obsah pise vlastne totez co iDNES
  a to je sila :
  Opet se predvedli melodyboys v iDNES:
  ================================
  Putin opet jako vzdy spatne !
  iDNES zverejnuje
  Politolog Romancov: Příměří se Putinovi hodí, Ukrajinu chce rozložit vnitřně!

  Proč Vladimir Putin souhlasil s příměřím v Donbasu? Hodí se mu to, jelikož zapadá do jeho nové strategie: chce Ukrajinu rozložit vnitřně, nikoli násilím
  http://zpravy.idnes.cz/rozohovor-s-romancovem-o-primeri-na-ukrajine-fnx-/zahranicni.aspx?c=A140905_185834_zahranicni_zt#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  Tyto rozumy prednasi tento antiPutinovec na universite v Praze

  Ale je to samozrejme tak spravne protoze je to podle jedne ze stěžejních charakteristik Pravdy a lásky:
  “Raději se budou mýlit s Američany než by měli pravdu s Putinem. Hořce dokonale toto credo profesorky Šiklové dokazují v těchto týdnech.!

   • merlin

    ony to jeho sebrané spisky – na některé jsem už párkrát narazila omylem na HN by taky zasloužily bližšího přezkoumání. Na jím uváděných skutečnostech se mi již mnohokrát leccos nezdálo, Prý že je politický geograf, jsem se dočetla – politický propagátor možná, to jo. :-)

    • vittta

     Těžko říci,co je to ve skutečnosti.
     Duševně nemocný-nebo někým placený?
     Ten jeho text je hodně za hranou…
     Mě to až připadá,jako kdyby antiputinovci byla nějaká sekta.

     • merlin

      ano, je to za hranou politického boje. Je to víra ve zlého nepřítele za vedlejším kopcem. Něco jako radikální islám, takovej džihád vedený zejména potomky frustrovaných ruských emigrantů v čechách. Jeden by řekl, že a konto toho budou spíče tíhnout spíše k introspekci a věnovat se například omfaloskopii /někde jsem četla, že to byl jeden z důvodů pádu cařihradu, stalo se to prý módou mezi tehdejší smetánkou a tak místo přípravy na boj a boje meditovali a zírali na vlastní pupky. Ovšem jak praví kniha kazatel, všeliká věc má svůj čas a každé předsevzetí pod nebem svou chvíli. A tato, zdá se, nebyla v tom případě zvolená nejvhodněji :-) Teď mě ještě napadlo, že i Luther by z nich měl radost, co se ohnivého zápalu týče. A zášti a jedovatosti, zrovna minulý týden jsem při úklidu knihovny /přerovnávání – to dělám často,když něco hledám/ měla v ruce jeho spisek O židech a jejich lžích. Podobně nenávistně úderné :-)
      .

      • vittta

       Já jsem zase někde četl,že Urban nabízel svoje děla nejprve cařihradským…
       Jenže ti je nechtěli a tak,veden neviditelnou rukou trhu,nabídl své umění Mehmedovi.
       A bez těch děl by Cařihrad sotva padl….
       Ale čuměním na vlastní pupky to (všechno) většinou stejně začíná…

 5. Kliďas

  V Čulíkových BL se všichni mýlíte, vždyť zveřejňují jen jednu pravdu, tu nejčistší, vlastně dvě:

  http://www.blisty.cz/art/74606.html, 5.9.2014
  Získaly plnou kontrolu nad velkou částí území na východní Ukrajině, což je nesmírně důležitá část země, zemědělsky i průmyslově, prakticky už došlo k rozdělení Ukrajiny a NATO tomu požehnalo.

  http://www.blisty.cz/art/74610.html, 6.9.201
  Ta oblast je chudá, tamější průmysl prodělává, místní obyvatelstvo je ztraumatizované a rozhádané.

  Stačí si vybrat.

 6. Sio

  Co dodat. Role BL je poslední dobou nejen neslavná, lži zahraničních plátků, která papouškuje (my nic, my nestranní, to píší v Guardianu) už hraničí se směšností.

 7. xcnemo

  Velmi dobrý článek. Mr. Čulík se asi obrátil na víru pravou nebo má nějakou skrytou osobní ambici. Každopádně ani korporátní média nejsou tak snaživá, zvláště potom, co se rozsypaly mýty o MH17 a kyjevských vojenských „vítězstvích“.

  • Janika

   Máte pravdu, kapitáne, ta snaživost je očividná a podívat se dnes na BL, to chce lepší žaludek, než projít český tisk…

 8. Astr

  Situace dosla az tak daleko ze to nekteri vidi velmi pesimisticky, jak bylo vyjadreno na jedne z konferenci.
  Pokud maji pravdu pak je to jeste horsi nez si umime predstavit:-(

 9. Mirror

  Čulík býval především externím redaktorem Svobodné Evropy (doznal to sám), která vylévala na Československo kýble špíny. Není emigrantem, do Glasgow se přiženil. Nemá rád komunisty, Rusko a minulý režim doma. Komicky působí jeho tvrzení, že ví lépe, jak se tady žilo, než ti, kteří tady žili. Vykazuje známky vševědoucího Boha. Britské listy vydržely velmi dlouho, což nebude jen tak náhodné. Na jaře škemral o peníze, avšak najednou je bůh ví kde sehnal. Podle mne byly BL založeny s cílem krmit vhodnými informacemi skupinu čtenářů, kteří se štítí otevřeně prorežimních informačních zdrojů. Články v BL jsou často kritické, občas se snaží vyvažovat, ale v rozhodujících okamžicích působí jako spící krtek (to mám ze špionážních románů), který se probudí do informační vojny, aby se postavil na správnou stranu. Čulík podporoval a podporuje morálně odsouzeníhodné činy, jako bylo bombardování zbytků Jugoslávie a nyní je střílení děly velkých kalibrů na sídliště měst na východě Ukrajiny. Upalování Berkutu a jejich mlácení řetězy nestálo BL za povšimnutí. V případě Gazy byly BL opatrnější, kdo ví, co by provedli muslimové v UK. Útok na metro a jeden autobus si kdysi v Londýně vyžádal asi 80 mrtvých. Čulík je mediálně zdatný manipulátor. Občas uveřejní srdceryvné články o obětech exekutorů, což televize a mainstreamové noviny důsledně ignorují, aby ti, kterých se to netýká, si o tom rádi početli. V pravý čas mají být připraveni uvěřit genialitě Káji Dolejšího, že z několika pixelů s tankem na satelitním snímku lze vyčíst psí známku vojáka, který sedí uvnitř. Čulík peskuje Čechy za sociální situaci Romů. Ani ho nenapadne je zaměstnat stejně jako to dokázali komunisté, aby se vyhnuli vzniku uzavřených ghett. Asi bychom se měli na všechny hříchy kapitalismu v Čechách skládat ze svých příjmů. Čulíka ani nenapadne, že všechno, co kritizuje, je důsledkem režimu, který tady sám aktivně pomáhal instalovat. Naznačuje nám, že jsme vybudovali nesprávný kapitalismus, což se mi jeví dost divné, protože země se správným kapitalismem nehnou prstem, aby to tady změnily. Přece za bolševika nelitovaly tyto státy velkých sum peněz, aby pomohly disidentům k moci a nám ke své demokracii.

 10. dixi

  Vitto,díky za článek a myslím, že výraz čulíkismus se brzy ujme.

   • Mirror

    Čulík polemizuje s názorem, že by měl dávat přednost levicovým autorům
    http://www.blisty.cz/art/74629.html
    Domnívám se, že si to jen tak vymyslel. Pravdou bude, že od Britských listů už nebude soudný levičák vyžadovat vůbec nic. Virtuálního žadatele o levicové články přirovnal k bělošským rasistům. Už by konečně mohl Čulík pochopit, že na Britské listy už není levičák odkázán, protože má bohatý výběr jinde.
    Čulík píše, že „Britské listy nikdy nebyly levicový ani pravicový deník. V těchto kategoriích neuvažujeme. Publikujeme ověřená fakta a inteligentně vyargumentované názory k nim, které považujeme za podnětné a zajímavé.“ Kdyby chtěl být Čulík nestranný, tak by dokázal pochopit, že obě soupeřící strany na Ukrajině budou šířit protichůdné zprávy. Čulíkovým neštěstím a životní prohrou je bezmezná důvěra jedné straně konfliktu a ignorace spousty důkazního materiálu na YouTube.

 11. vittta

  Ty tomu Humlovi vyprali triko….(ČT1-168 hodin)
  Co ten si dovolí…
  A přitom VŠICHNI vědí,že Putin je zlý,že Mašínové jsou hodní,zpochybnil teroristické útoky 11.9.(nejspíš jako jediný na světě)……jen Huml to neví.(a pár komunistů-tedy „rudých“)
  Je to ostuda……

  Začíná se to nějak vymykat,za svůj život tohle nepamatuju….a nejsem žádný mladík.

  • merlin

   Tak na to porád nekoukejte, ještě Vám praskne žilka a to by mi bylo hodně líto. Mi ta soustavná anlýza propagandy všech zúčatněných stran taky přestává dělat dobře. Teď jsem de facto na Váš popud začala analyzovat toho romancovova /abych zas neudělala zásadní gramatickou chybu:-)/ a taky nevím, jestli se mám smát nebo plakat nebo co vlastně.

   • vittta

    A já si říkal,že musíte mít nervy jak provazy,když se do takové věci pouštíte.
    Ale nemyslete si,já to sleduji vyjímečně,na zprávy koukám tak 1x za 14 dní a vlastně takřka nic,co není tady nesleduji…
    Tedy ještě čumím do BL,což poslední dobou také může nebezpečně zvýšit krevní tlak.
    To se fakt nedá…
    Svět se stejně bude točit svým směrem i tempem i bez nás.
    Ale….bai-voko by člověk přehled mít měl…..

   • Sio

    Žilka mi praskne leda od smíchu. BL se změnili na humoristický časopis poměrně pokleslé úrovně. Nesouhlasím s Hudryperem, že je to nuda, je to pozoruhodná sonda do myšlení některých lidí. O Čulíkovi už nejsou žádné pochybnosti.
    http://blisty.cz/art/74637.html
    Je náš! (sarkasmus)

 12. Mirror

  Podle mne je Čulík smolař. Rád by byl zván do televize, aby Čechům nezištně poradil jak budovat správný kapitalismus, ale oni ho ignorují. To takoví výtečníci jako Jacques Rupnik, Igor Lukeš a nebožtík Pavel Tigrid byli do televize pozíváni pořád, aby poradili. Také Bělohradského se občas na něco zeptají, aby mu dali příležitost věci ještě více poplést. Tito chlapci byli v době kolem převratu důvěryhodní i pro mne. Později už se počet oslovených začal prudce zmenšovat. Pro Čulíka by bylo řešením, kdyby se začal k nám chovat jako pánové Jírovec a Kaláb z Kanady a nedělal ze sebe všeználka.

  • Sio

   Pane kolego, pokud jste neviděl Americké století, hned si to jděte opatřit. Mimo jiné tam byl špeh z komunistické strany USA, který si stěžoval, jaká je to dřina, že musí říkat to, co nenávidí a normální lidi po něm plivou. Čulík se konečně osvobodil. Už nemusí nic předstírat, nikdo by mu to stejně nespolkl.
   Jo, ten Kaláb by mi chyběl, to je „hustý řízek“. :-)

 13. vittta

  Ještě jsem to doplnil.
  Ale víc už ani ň-nebo mě z toho hrábne….

  http://blisty.cz/art/74637.html

  Pane Čulíku,
  skutečně jen žasnu z vašeho textu ohledně poučení z krizového vývoje.
  „Hezkej pokus“,chtělo by se říci.
  Snažíte se zjevně zmanipulovat tu část české „levicové“ obce,která vás ještě nemá plné zuby a snad by se ještě v budoucnu mohla nechat zlákat sladkými slůvky o vyváženém,nemainstremovém mediu.
  Po té,co jste se dokonale znemožnil u značné části občanů,kteří BL četli nyní házíte zpátečku-ale moc vám to nejde a děláte si další a další ostudu.

  Začínáte s chutí.
  Píšete o napadení jiné země Ruskem a jmenujete několik silně neoblíbených českých darmožroutů.(aby jste si šplhnul u „levicového“ čtenáře)
  Rusko ale jinou zemi nenapadlo,pokud ano,měl by jste předložit důkazy,to,co předkládáte je komická plejáda nesmyslů,a z konetxtu vytrhaných polopravd.
  O napadení nějaké země Ruskem jste ještě neuvedl nic-tedy alespoň ne nic seriozního,(doslova) bulvárních blábolů jste ovšem skutečně předložil dost.
  Tuhle blamáž neodvrátí ani ti neoblíbení politici,takový je můj dojem.

  Dále pokračujete ve vysloveném lhaní,uvádíte,že NATO by nám nepomohlo stejně,jako nepomohlo Ukrajině.
  Když se budu držet pouze těchto dvou vyjádření,pak jste úplně zapoměl na to,že Ukrajina NENÍ členem NATO a tedy že není žádný důvod jí jakkoliv vojensky pomáhat.
  Tím méně,že vůbec nebyla napadena.
  Co by se pak dělo při případném napadení ČR (řekněme z východu) je pouze váš osobní názor,dle mého by záleželo na mnoha jiných faktorech,než že to nějakému Čulíkovi řekl nějaký Američan.
  Smiřte se už s tím,že prostě nejste Bůh a také by jste si měl všimnout,že jen vyjímečně dokážete cokoli v politice předpovědět.

  Co pak myslíte tím,že by ČR měla navazovat těsné vazby se strategickými spojenci (z EU) místo NATO……..
  To je mi poněkud záhadou-vždyť mnohé země středovýchodní Evropy členy NATO sami jsou-máme snad s těmi samými zeměmi navazovat ještě další svazky?
  O NATO si nedělám žádných iluzí-ale v čem je lepší další cár papíru s nápisem „Mezinárodní smlouva“,když smlouva s NATO selže?(má selhat)

  Pak píšete,že nikdo neomlouvá…ale jo,VY to omlouváte,VY jste o tom ze začátku vůbec nepsal-jako by se tam nic nedělo.
  Za to teď se můžete strhat,jak můžete kopat do Ruska,tak máte energie na rozdávání.
  Když jste měl poukazovat na zjevný fašismus na Ukrajině-nedělal jste NIC!!!!!

  Pak píšete o několika vašich osobních úvahách a vydáváte je za fakta..(lidová revoluce ukradená Ruskem,které dokonce rozpoutalo válku,Ukrajina byla rozkradena z Moskvy ovládanými oligarchy),jsou to spíše vaše zbožná přání,než fakta-ale „i skladník si může číst Vergilia v originále“,stejně tak může naprostý laik bez sebemenšího daru chápat souvislosti,mít libovolné úvahy.
  To se dá klidně aplikovat i na mě,dle libosti,pane Čulíku,je ale třeba s touto variantou jaksi vnitřně..pracovat.

  Celým textem pak probleskuje velice nápadná lživá manipulace,že nepřátelé,či nepříznivci otevřeného fašismu v Kyjevě jsou zároveň nekritickými obdivovateli Ruska,potažmo Putina….nééé,pane Čulíku,tak to není.
  Třeba se pohybujete ve společnosti,kde tomu tak je-ale u nás,v Čechách,jsou to dva různé směry a ty mají ještě plno mezisměrů.
  Skutečných „putinofilů“ či „rusofilů“ zase tolik není.
  Po těmito pojmy si tedy představuji NEKRITICKÉ vnímání Ruska a Putina,ne střízlivé hodnocení mezinárodní politické situace,i když připouštím,že bez určitého ..min.pochopení jednání Ruska či Putina (jak chcete) se to neobejde.

  Tak se trošku dejte do přádku,takhle si pověst nezachráníte…pokud je to ještě možné.

  V.Š.

  • Mirror

   Čulík se pomátl. Doporučuje, abychom si vytvářeli si v západních zemích v místním obyvatelstvu strategické spojence. Zatím naši milí spojenci se buďto na nás úplně vykašlali (Mnichov) nebo si rovnou odebrali kus našeho území a české obyvatelstvo vyhnali. Kdyby byla příležitost, tak to udělají znova. Jedině Rusové a Rumuni se nechali při osvobozování Československa hromadně zabíjet a Srbové byli ochotni nám jít v rámci malé dohody na pomoc. Rusům by naše prodejná vláda z vděčností nejraději vypověděla válku a Srbům jsme se odvděčili povolením přeletů bombardérů vstřícnosti milovaného Miloše Zemana. Čulík ve své fantasmagorii doporučoval, aby katedru bohemistiky na univerzitě v Glasgow financovala česká vláda, když místní vláda odmítla financovat výuku takových exotických jazyků, jako je čeština. Nepotkal jsem cizince, který by se naučil plynně hovořit česky. To my se musíme přizpůsobit a hovořit anglicky. Snad by ten vykuk chtěl také, abychom mu platili trojnásobný plat oproti učitelům na české univerzitě. Našim strategickým spojencům vůbec nevadí třetinové platy v Česku a trvalé loupení na našem území (vývoz zisku). Už to trvá čtvrtstoletí a pořád nás drží při zemi. Za ruské okupace jsme měli platy vyšší než v Rusku a podniky v Československu řídili Češi a Slováci.
   Culík už naprosto ztratil soudnost a patří do psychiatrické léčebny. Nedovede rozeznat, co od něho vrcholově domorodce v Česku nasírá. Stává se objektem posměchu.

   • vittta

    A ještě píše něco ve smyslu „já jsem to říkal“ či „já to říkám pořád“…
    On to říká a nikdo ho neposlouchá.
    Tady kafrá,jak jsou Češi rasističtí-a na druhou stranu v Británii nikoho nezajímáme,ba pohradají námi-ale je to naše chyba.
    Jednou jsem mu napsal,že budeme nejšťastnější,když se na nás všichni vyserou a nechají nás na pokoji…
    Čím méně si nás budou všímat,tím pro nás lépe…

 14. Sio

  Já bych Čuldovi poradil, ať pléduje radši proti odtržení Skotska. Pokud to referendum pro Angličany nedopadne, bude se hlasovat ještě dvakrát a v případě „neuspěchu“ bude Skotsko anektováno. Pardon, proběhne anglická ATO a ti chlapci už s těm zasr,,, teroristům nakopají pr… Skotům by se hodila ruská vojenská pomoc, jinak ze samostatnosti nic nebude. :-)

  • Mirror

   Skotů je 5 milionů a z 90% volí labour party, i když tato strana is moving away from equality and collectivism. V parlamentu neprosadí Skotové vůbec nic, což je štve, proto z nerovného svazku asi utečou. Angličané se smějí a tvrdí, že až dojde nafta a plyn, nebudou mít vůbec nic.

 15. sax

  Koukam, ze Culik uz den pred zverejnenim zatim tajne vysetrovaci zpravy o padu malajskeho letadla vi, ze ho sestrelili Rusove se svym BUKem…
  „Systém Buk, který sestřelil malajské letadlo, byl z Ruska“ – See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.Dnj5BWaW.dpuf
  BBC: Raketomet BUK obsluhovali ruští vojáci

 16. Slobo

  https://worldthechanges.files.wordpress.com/2014/08/2014nl160100-schaakspel-om-de-macht-tussen-amerika-en-rusland-eist-slachtoffers_thumb.jpg?w=404&h=179

  Koukam 2
  že se začal pohled Nizozemců na masakr měnit.

  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nizozemci-prestavaji-verit-ze-boeing-sestrelili-separatiste_317022.html#.VA9zsleaKhq

  Petr Podaný
  zná Nizozemí dosti dobře
  holandština byl mj. hlavní obor, který studoval na FF UK.
  V Nizozemí také studoval
  a maximálně přesně reprodukuje, co se v nizozemských médiích několik týdnů po tragédii píše,
  jak se zčásti mění postoj Holanďanů k tragédii.

  ___________________________________________________
  sestřel je jen náhoda, jednou jsi dole, pak zas nahoře ( Osud cz )

 17. vittta

  http://blisty.cz/art/74666.htm

  Tak vida,i v Guardianu si všimli,že za Kyjevskou vládu bojují nacisté.
  Článek je velice směšný,například hned v úvodu se dozvíme,že nacionalistické a rasistické názory (politicky korektní pojmenovaní nacismu) mají azovští SKORO stejné,jak (někteří) separatisté.
  Skoro-takže proruští jsou i tak horší,samozřejmě.
  Jeden banderovec dokonce řekl,že nic proti velkému Rusku nemá.(to se povedlo)

  Azovský prapor je ale i tak velkým nebezpečím pro (demokratickou) ukrajinskou vládu.
  Příslušník,který hovořil s reportéry Guardianu ale nacista není-jen obdivuje Adolfa Hitlera(jeho vojenské úspěchy-víc nic,a také nevěří holocaustu)
  Celkově ale tito lidé nejsou tak strašní,jak je líčí ruská propaganda a navíc-hovoří samozřejmě rusky a nejsou protiruští.
  Takže v podstatě pohoda,jen ten Putin vadí míru….

  A čím víc budou „prosakovat“ tyhle názory,(to se musí dávkovat antiruskému stádu postupně) tím víc bude Čulík „bojovat“ proti fašismu na Ukrajině-a až se to stane oficiální,(což se dá předpokládat),budou toho plné BL…