Vlaky… nejlépe parní

Poslal Hamilbar

To žádný kluk neodolá.

Mašinka

Více foto zde: http://www.losttracksoftime.com/

Autor, ostatně jako všichni kluci, nefotografuje pouze vlaky: http://500px.com/mfmalk

Ovšem v rámci genderové korektnosti je nutno dodat, že existují i holky fascinované vlaky.

 
http://www.youtube.com/watch?v=rvpCmKUo1Aw&t=0

Ale většinou je to nějak časem přejde, nebo co.

Věnováno Janice, kterou nepřešlo.

Reklamy

13 comments

 1. brtnikvbrlohu

  Jeli jste někdy úzkokolejkou z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice?

  Jet párou a ještě aby vezla „plošiňáky“ – to jsou ty vagonky s dřevěnýma lavicemi a otevřenou plošinou – vždyť tím pomalu nikdo neumí jezdit – třeba vědět že se musí vyháčkovat pojistka u závory nad schůdky – a ten výhled z plošiny na konci vlaku!
  A nejen vláčky – taková Lokalbahn u Attersse – tramvaj stará skoro 50 let, taky úzkokolejka, nebo třeba tramvaj v Gmundenu. Ale tou už je opravdu pro fandy – zubačka na Schafberg.

  • Kamil Mudra

   Patřím ke generaci, která si ještě ve vlaku užívala rodičovské napomínání: „Nevystrkuj tu hlavu tak z okna, vlítne ti uhlík do oka!“ a tak, i když se mi parní lokotky moc líbí, neprožívám to tak silně „exoticky“. Snad právě proto se mi na té Jindřichovo Hradecké lokálce líbí i ta samozřejmost s jakou ji využívají místní, „ředící“ svou přítomností tu „výletnickou vyjevenost“. Příjemně to posunuje tuhle soupravu směrem od atrakce k opravdovosti.

  • brtnikvbrlohu


   pravé tlačítko myši a zkopírovat adresu obrázku – ve Firefoxu

    • Jan

     Trochu mi to připomíná úzkokolejnou trať Mladějov – Hřebeč (www-mladejov.cz),která je dosud v provozu.

   • Kamil Mudra

    Funguje :-)
    Tam je to: „Kopírovat adresu URL obrázku“

 2. brtnikvbrlohu


  Tak tohle tam běžně – u Attersse jezdí, z roku 1949 – a pokud by jste tam zabloudili – tak nezapomeňte vystoupit na zastávce Palmsborf, a zajít – asi 300 metrů směrem na Absdorf – nepřehlédnout směrovku a vychutnat si posezení v Mooschenk – ale to až na dalším odkazu.

  • brtnikvbrlohu

   Teď koukám na překlep – správně má být Palmsdorf, jo a nezapomenout poprosit o zastavení.
   K té električce mám ještě jednu příhodu – najednou brzdí v polích a zastaví u křižování s polní cestou, jeden z cestujících se zvedne a vystupuje, na schůdku se ještě otočí: děkuji, na shledanou zítra…

 3. brtnikvbrlohu

  http://hoangarten.at/mostschenke
  Jenom jednu záhadu jsem nevyřešil – jak to že prosperuje při na místní poměry superlaciných cenách – i to pivo má o 50c levnější než běžně v restauraci. A je vynikající!!!

 4. Janika

  Opožděně děkuji, Hamilbare, je to kouzelné :-). I všechny další fotky v komentářích tady, to prostě nemá chybu, všechny vlaky a vláčky, všech dob, od těch nejstarších až po ty nejmodernější, ve kterých by to byl požitek projíždět rozlehlou krajinou, třeba taková Kanada, ach jo…
  Mimochodem, to video si ještě nemohu pustit, těším se na něj, když vidím ten astronomický počet shlédnutí. Než jsem to otevřela, tak jsem si myslela, že to může být jen jedna písnička, ta, ve které se zpívá „Já už jsem taková, holka spíš vlaková.“ :-)