Jak se dělá převrat v Čechách

Napsala merlin

https://i0.wp.com/www.poldilibri.it/wp-content/uploads/2011/05/pecirka_narodniumelecjoseflada_3.jpg

Onehdy jsem viděla film, na jehož konci sděluje postava, kterou tam hraje Brad Pitt, zhruba toto: „Jeden lid je mýtus stvořený Thomasem Jeffersonem. Americkým světcem, co napsal, že všichni lidé jsou si rovni, čemuž evidentně sám nevěřil, když nechal vlastní děti v otroctví. Byl to boháč, kterej nechtěl platit daně Britům. Psal hezký řeči a podněcoval lůzu, která pro něj pak umírala, zatímco on seděl, popíjel vínko a šukal svoji otrokyni. A tenhle mi bude něco vykládat o společenství? Nechtějte mě rozesmát. Já žiju v Americe. A tady jsme každý sám za sebe. Amerika není země, je to jen byznys a teď mi zaplaťte.“

Napadlo mě, že tohle bude asi jeden z důvodů, proč v každé latinskoamerické zemi od Mexika na jih, kde měli Američané jakýkoliv hospodářský zájem /např. banány společnosti United Fruit / organizovali státní převraty. Od Guatemaly až po Peru. Přičemž některé země, ku příkladu Bolívie, v některých údobích takto zažívaly i pět převratů ročně. Pak tu máme třeba odtržení teritoria severní Kolumbie, ze které Američané udělali Republiku Panama se zjevným záměrem ovládnout budovaný panamský kanál. Počet iberoamerických převratů dohání dnes Afrika, kde USA jsou zaangažovány v každé zemi, kde se něco těží. Nigerský uran se také těží pod dohledem amerických odborníků, tzv. bojkotovaná nedemokratická totalitární Zimbabwe vysílá bojkotovaná letadla Air Zimbabwe do Washingtonu, kde jsou nakládána americkou měnu, která je v Zimbawe oficiálním dnešním platidlem. Co předtím na ranveji vykládají, všeobecně známo není, ale dle dostupných údajů Zimbabwané za amerického dohledu takto směňují americký dolar za zlaté ingoty vlastní provenience.

Taky třeba takový průměrný africký politik, který se chce dostat ke kormidlu, musí provést tři až osm pokusů o státní převrat, aby ten poslední byl úspěšný. Navíc ho musí provádět s dopomocí nějaké bývalé koloniální mocnosti, do jejíhož hlavního města se poté dočasně leteckým speciálem uchyluje, pokud se v prvních hodinách ukáže, že to tentokrát zase nevyjde.

Je nutno poznamenat, že státní převrat nikdy nevyjde přesně tak, jak byl plánován. Viz VŘSR, kde Lenin měl zabezpečit mír s Německem, ovšem tato revoluce, jak známo, koncem války nebyla. Vzpomeňme i na Nepál, tam relativně nedávno poslední převrat v královské rodině kvůli sňatku z donucení skončil vyvražděním vládnoucí rodiny na jedné recepci a poté nástupem maoistů /nikoliv čínských, aby bylo jasno/. Ani u nás v r. 1968 to nevyšlo, jak si plánoval Brežněv s Indrou a Biľakem. Nebo kryptoanalytik šifrant generál Lorenz se strojním zámečníkem RSDr. Hegenbartem se napoprvé a podle šablony také hned nevytáhli. A to prosím za masivní podpory dvou velmocí. Museli do toho pak šlápnout i jiní.

Proto, když jsem se dočetla na twitteru pana Mitrofanovova, který je podle mě nejchytřejším Čechem, i když je narozený v Rusku, že shání se svými přáteli nového prezidenta, a když ho při té příležitosti večer při čištění zubů napadlo, že by se na tuto funkci výtečně hodil generál Pavel, téměř jsem se vyděsila. Od rána toho dne ohlašoval totiž pan Mitrofanov významně uštědření veřejné facky prezidentu Zemanovi. Při ohlášení Poruchy ČT při počátku slavnostního udílení státních vyznamenání ve Vladislavském sále jsem očekávala něco převratného a velikého. Nestalo se ale nic a já byla zklamaná nudnou fádností ceremoniálu. Myslela jsem si naivně, že panu prezidentovi přijde nafackovat pan Mitrofanov osobně na slavnost a ČT mi to nejlepší záškvarně vypnula. Mikina pana režiséra byla mi jen slabou náplastí za slibované vzruchy. Ona totiž ta celý den ohlašovaná významná facka prezidentu Zemanovi se neukázala býti zase tak významnou, jak tvrdil. Spočívala, jak jsem se ke svému zklamání dozvěděla na závěr, pouze v tom, že se na slavnost odmítnul dostavit člověk, který tam nebyl pozván. Tím ovšem davy od počítačů a televizí v noci do ulic nezvednete.

A tak zmiňovaná twitterová společnost vesměs českých špičkových intelektuálů trávila zbytek večera alespoň pomlouváním některých vyznamenaných a vyznamenávajících, nadávala jim a pak začala plánovat převrat. Alespoň z mého pohledu, neboť jestliže se úzká skupina lidí rozhodne odstranit demokraticky přímou volbou zvoleného prezidenta a změnit směřování zbytku národa byť složeného z nepodrobivé lůzy, retardované hospody a mentálů 4. cenové kategorie, jedná se většinou všude na světě o pokus o převrat. A to i kdyby to ta úzká skupina myslela s těmi hloupějšími spoluobčany bůhvíjak dobře.

A tak když navrhnul pan Mitrofanov pana generála Pavla jako náhradu za Zemana, lekla jsem se převelice, jestli se dostanu další den do práce. Z minula si jako malá pamatuju, že tanky tarasily silnice a provoz byl ohrožen, takže jsem zbytek noci a celý druhý den dychtivě očekávala, kdy se už objeví spřátelená vojska NATO vedená generálem Pavlem, aby těm z twitteru přišla pomoci a nás hloupější tak dopomoci vrátit na cestu k té správné demokracii. O zvacím dopisu se na twitteru sice nic nepsalo, ale myslela jsem, že už ho mají určitě připravený. Konečně podepsat by ho mohli i dodatečně pan Bursík nebo paní Dienstbierová, kteří se tady v poslední době necítí dobře, jak oba proklamují v tisku. Nebo tak někdo.

Nikdo pořád nejel a tak jsem na chvíli přestala řešit, kdo k nám odkud přijede tentokrát. Vyšlo mi, že to bude zhruba zase ze stejných směrů, jen jsem si nebyla jista Ukrajinci a dosud jejich účast považuji za velmi spornou. Konečně už zde v minulosti byli i víckrát, tak celkem o nic nepřijdou. Jak se tak pořád nic nedělo, začal asi tápat i pan Mitrofanov a požádal proto pana europoslance Svobodu za Lidovou stranu o pomoc s odvoláním prezidenta, protože ostatní ho tomto ohledu tou dobou už zklamali. Tento se zamyslel, přislíbil, že udělá, co bude moci a hned příští ráno se blýsknul článkem, který se zabývá tím, zda prezident Zeman umí přečíst v angličtině slovo impeachment. A dnes spiklenci nadávají exprezidentovi Gorbačovovi kvůli Krymu a radují se nad projevem Jeho Excelence amerického velvyslance Schapira o pomoci, které nám Čechům poskytnou USA financováním dalších neziskovek za účelem likvidace korupce u nás. Ale myslím, že jim ušel ten poslední odstavec projevu Jeho Excelence, kde se hovoří o tom, že USA má zájem o průhledný a křišťálově čistý tendr na dostavbu Temelína, neboť jen za takových podmínek ho americká strana jistě získá. Šetřit na tom zjevně nehodlá, rozhodně nechce poctivou slevu zadarmo.

Taky píšou, že je třeba svrhnout Putina, je na to prý třeba každé ruky, ale o to se jim starají soudruzi i na jiném, samozřejmě ruském twitteru a skupina Pussy Riot. Nevím, jestli to má smysl, protože tam taky psali, že prezident Putin umírá na zvlášť zákeřnou rychlou nemoc. Já bych si těch pár měsíců, co mu dávají, prostě jen v klidu počkala.

Někdo mi pak říkal, že můj strach z té akce spojené se svrhnutím prezidenta Zemana byl zbytečný, protože ani generál Pavel ani velení NATO se o té Mitrofanovově myšlence prý nedozvěděli a lidi z velení NATO ho prý dokonce ani neznají.

Já jsem v průběhu všeho toho výše popsaného hektického dění sebekriticky usoudila, že ze mě nikdy spiklenec nebude. Nemám nervy ze železa a svaly z ocele jako oni. Svrhávat prezidenty jak na běžícím pásu, to není nic pro mě. A každý den žít v očekávání a pak být vždycky večer zklamaná, a zas a znovu, to strašně vysiluje. Stačí jen, když je sledujete, aniž byste se sami účastnili a jste po takové šichtě úplně vyřízení. Tak ty převraty zůstávají dál jen na nich. Na těch schopných, inteligentních a odvážných lidech z twitteru. Hlavně aby to zase neskončilo nějak jinak, jak to už u převratů bývá. Nerada bych, aby to tyhle hodné lidi, co to s námi myslí dobře, pak nějak zaskočilo.

 1. merlin

  Ještě bych dodala, že Pussy Riot se chovají podstatně hůře než ty dvě blbky ze Sedmikrásek Věry Chytilové, co se tam na konci filmu houpou na lustru. A zhruba ze stejných důvodů. http://urod.ru/news/6207/#
  Vsadím boty, že ten svůj protest z chrámu Vasila Blaženého by je ani nenapadlo provést v mešitě. :-)

 2. Seal

  Včera jsem po delší době zase viděl Události, komentáře a jenom jsem zíral, jak se celá ta zemanovská „aféra“ honem nafoukla. První, co mě to připomělo, byl Paroubkův CzechTek jenom s tím rozdílem, že tady nikdo nikoho ve skutečnosti neseřezal. Je v tom taky samozřejmě nenávistná snaha o revanš za ty prezidetské volby… Ale asi jako nejsmutnější mi přišlo, že jsem v médiích v rámci té kampaně narazil jenom tak na 2 – 3 obecnější komentáře, které mělo smysl číst. No a z těch bezpečně vedla pí Sušová-Salminen na BL. Jinak s tím gen. Pavlem je to tak totální idiocie, že se vůbec divím, jak to někdo dokáže lípnout na twitter. No a když se pak ještě podívám, kdo všechno se chce už dneska ucházet o prezidentský stolec v české kotlině, tak už tuplem nevím, jestli se mám začít smát, anebo začít brčet.

 3. merlin

  Víte co je na tom zajímavý? Že de facto tuhle kamarilu vedou emigranti, lidi jejichž rodiče, kteří se u nás usádlili po roce 1968, V podstatě divné, kdopak se tu z Rusů usazoval mezi roky 1960 až 1989 všichni víme, politický disent to fakt nebyl.

  • merlin

   taky by to mohl být stejný syndrom, jako měla další generace Alžířanů ve Francii, jejich rodiče byli kolaboranti a oni pak byli ,,proti všem,, prostě papežstější než papež

 4. lomikel

  na me to dela dojem ze zeman schvalne hecoval aby donutil havloidy k prime akci, asi ho to bavi a snad ma nejaky plan pripraveny jak tohp vyuzit. Se necham prekvapit. Oni mu muzou, pouziji li jeho dikci, polibit prdel :).

 5. taras2

  Nemaj to promyšlený, odstranění Zemana, prezidenta lze odvolat za těchto podmínek (článek 65 Ústavy ČR)

  (1) Prezidenta republiky nelze po dobu výkonu jeho funkce zadržet, trestně stíhat ani stíhat pro přestupek nebo jiný správní delikt.
  (2) Senát může se souhlasem Poslanecké sněmovny podat ústavní žalobu proti prezidentu republiky k Ústavnímu soudu, a to pro velezradu nebo pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku; velezradou se rozumí jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu. Ústavní soud může na základě ústavní žaloby Senátu rozhodnout o tom, že prezident republiky ztrácí prezidentský úřad a způsobilost jej znovu nabýt.
  (3) K přijetí návrhu ústavní žaloby Senátem je třeba souhlasu třípětinové většiny přítomných senátorů. K přijetí souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby je třeba souhlasu třípětinové většiny všech poslanců; nevysloví-li Poslanecká sněmovna souhlas do tří měsíců ode dne, kdy o něj Senát požádal, platí, že souhlas nebyl dán.

  Je prakticky neodvolatelný, pražská kavárna si může libě snít, ale s Milošem nehne. Navíc – Rychetský je jeho kámoš a dostal od něj metál.

  Kavárníci se vyznačují zajímavým folklórem. Oni se vymezují proti osobám, nemají rádi tohodle a milují Havla, ale nemají žádný vlastní konkrétní program, jak dosáhnout všeobecné blaženosti. Prostě tam protlačí fajfku – a ten to zařídí. Nemá rád Rusy a miluje Američany, to je dostatečná kvalifikace. Jinak ale vždy rajtují na chcíplé kobyle, ať se už jedná o blob, radar nebo Kchárla či fašisty z Majdanu. Duchovně zamrzli v počátcích devadesátých let.

  • merlin

   položím otázku jinak, je někdo aktuálně úkolován k tomu, aby zde udělal stejný ,,bordel,, /se omlouvám za vulgarismus/ jako byl a je na Ukrajině? A já si zrovna myslím, že ano.

   • taras2

    Aktuálně asi ne, Merlin, oni mají své spící agenty a ti by se na rozkaz probudili teprve ve chvíli, kdy by se Česká republika odklonila od západního kurzu oficiálně, např. stáhla ihned vojáky z Afghánistánu nebo se nepřipojila k sankcím. Pak by to teprve rozjeli. Se Zemanem je to jenom takovej tréninkovej sparring.

    To je i scénário z Ukrajiny, dokud Janukovič jevil ochotu, byl klid. Když odmítl podepsat, tak se to rozjelo.

    • merlin

     A jakou ochotu jeví Zeman? Janukovič se také cítil pevný v kramflekách a měl silnější postavení než Zeman – z ústavy myslím

     • lomikel

      nebojte :), tohle je jen mistni vyrizovani uctu, havloidum a pravdolaskacum se proste nelibi jak se to u nas poskladalo. Druha strana je ze v pripade nejake skutecne krize by cesti zombici mohli jit cestou Ukru. Asi ne tak masivne a tak vyhrocene, protoze zde neni realny historicky problem na ktery by slo naroubovat vzkypeni vasni, tedy myslim vnitrni problem Ceske republiky.

     • merlin

      Já myslím, že rozdíl mezi tím, co si normální lidé neumí vůbec představit a nemají potřebu představovat /jsou totiž normální/ a co si všechno představuje a o čem sní tahle zmiňovaná skupina self.selfies, si možná ani Vy představit. neumíte :-)
      Zkuste s nimi strávit pár dnů na těch stránkách, to co píšou nic nevypovídá o Zemanovi, Kmoníčkovi, Putinovi, Klausovi, Gorbačovavi .. alébrž jen a jen o nich. A po pravdě, když na mě ten obraz nitra některých z nich dolehnul v plné nádheře, udělalo se mi i z těch rozmazaných neostrých kontur psychicky a poté fyzicky až špatně. A vůbec to není tentokrát příměr, bylo to tak.
      Je to horší než si myslíte, si tedy myslím já :-)

      • lomikel

       ok, dejte sem url tech webuu, kuknu na to. je pravda ze ctu hlavne zde, OM, NWO, republiku a zahranicni webiky :).
       jde o to jakou realnou silu ma tahle skupina, podle me se postupne propadaji do bezviznamnosti. ANO, KDU, Usvit, Kscm a verim ze i vetsina CSSD (ve strukture vedeni to ale neni tak jasne) nejsou pravdomlaskacke strany.

       Zajimave je symbioze kalouskovcu a pravdomlaskacu skrze ciziho knizete, ktera skupina je vlastne vice u pomocneho kormidla ? Vetsina havloidu jsou uzitecni idioti s vymytym mozkem jdouci za Cirem 007, za kalouskem by nesli.

       • Kamil Mudra

        Na to aby dokázali člověka pořádně otrávit a znechutit mu práci mají „kormidlo“ velké dostatečně. A možná jim hlavně o tohle jde.

       • merlin

        to si běžte na twitter Ján simkanič, alexandr, alexej mitrofanov, romancov, eva romancovová, alexej kelin, michal kubala, pevel telička, pavel svoboda, lutonský a jiní atd.

   • Sio

    Ovšem, pokud vane vítr odsud, pak ústava – neústava, padaly by hlavy. Pak by Zemanovy výroky mohly nabýt i jiný význam. Pokud to bude mít dobré u Putina, měl by kam zdrhnout, podobně jako Janukovyč. Tady by pro něj nebylo bezpečno.
    A co by tam, narozdíl od Janukovyče, udělal Zeman za antiamerickou propagandu, to si umím představit v živých barvách. Zeman není jen běžný politik nebo úředník, být v exilu, tak půlka Čechů z něho bude dělat nového Masaryka. Ale je možné, že ti pitomci ho fakt sesadí a dotlačí do emigrace. Špatně by se tam rozhodně neměl. Nido se touto variantou nezabýval, ale nepřipadá mi až zase tolik šílená. Mimochodem, i Klaus možná takto myslí na zadní kolečka.

     • Kamil Mudra

      Tak to jsme si se Siem dali „stejnou značku“. Já nad tím už také nějakou dobu přemýšlím. Mě by totiž vůbec nepřekvapilo kdyby s tím prezidentováním chtěl Zeman sám „praštit“.

      Úřednický zákon na kterém mu evidentně hodně záleželo mu vláda zkurvila. Zdravíčko už také neslouží zrovna suprově. Mezinárodní situace je taková, že je pořád mezi mlýnskými kameny – možná víc než si umíme představit. Dosáhl nejvyššího postu jakého mohl – tedy ješitnost nakrmena. Pražská kavárna je horší než dotěrný ovád. Jeho materiální nároky nejsou příliš vysoké – není ten typ který by toužil po nějakém paláci s vlastními lázněmi a kosmodromem. Na stáří je jistě už zabezpečený vrchovatě… Co ho tam ještě může držet? Lid který ho zvolil? Známe jeho vrtkavost. Ale kdyby sám „uraženě odešel“ zapsal by se tím naprosto nesmazatelně do dějin – já si tedy nevybavuji takový případ nejen u nás, ale ani „venku“.

      • lomikel

       me to prijde, muj nazor, jako prilis slozita spekulace. ja ted doufam ze zeman vi proc rejpl do vosiho hnizda, krome toho ze ho to nepochybne bavi.
       protoze pokud by nahodou zdrhl tak , pokud do te doby druhy nenatahne brka, mame dalsiho prezidenta Ciro, takze to velke plus kvuli kteremu Zemana podporuji by bylo , opet se uchylim k hradnimu protokolu, v PRDELI!

       ono je to v podstate takova hra, kdo umre prvni ?:)

       • Kamil Mudra

        No a vás by, lomikeli, bavilo takovou hru hrát? Zvláště u vědomí toho, že „kurážnější fanoušci“ mohou ovlivnit výsledek?

        • lomikel

         no ja az tak moc nehraji moje smrt nic neresi :), je to hra Zemana a Cira. Tazke jak rikam doufam ze to Zeman neposere, a bude , omluvam se ale nejak me to ted nuti se vyjadrovat bez privlastku :), prdeli blokovat presidetskou zidli.

      • taras2

       Stalo se, Kamile, u sousedů odstoupil překvapivě Horst Köhler, prezident BRD od roku 2004, v roce 2009 znovuzvolený, odstoupil v roce 2010 po mediální kritice jeho výroku o tom, že Německo by mělo být připraveno hájit vojensky v zahraničí i své ekonomické zájmy. Vracel se z Afghánistánu, kde navštívil německé vojáky, a ukec se. Divili se tomu všichni, protože to provinění nebylo zas tak velké.

       • Kamil Mudra

        No vidíš. A to byl v té době o tři roky mladší než Zeman. Ono s přibývajícím věkem člověku dochází co všechno si „nevezme do hrobu“ a stále víc si váží času který mu ještě zbývá.
        Tak, holt, prvenství by tím Zeman nezískal. Ale klidné stáří také není k zahození.

        • Sio

         Zase na druhé straně, pokud si pamatuji, z postu předsedy ČSSD a předsedy vlády odešel Zeman sám a to v plné slávě. Ale až po skončení volebního období.

      • Sio

       Ale já neuvažoval o dobrovolném odchodu. Co když tu zorganizují nějaký Czechmajdan a Zeman bude muset utéct?

       • lomikel

        to bylo zajimave, otevrelo by bto moznosti zakonych opatreni a trestniho stihani ( ten pokus o cesky maidan), treba to je zemanuv zamer, otevrit hru. bych napsal kdych vas chtel podporit v paranoie, lec muj nazor je ze k tomu nedoje.

        zeman si zdrejme nemohl pomoc, nutkava bonnmotmanie se to tusim jmenuje ( ze pani merlin ?:), se mu nedivim. takova prilezitost se opakovat nebude.

        • Kamil Mudra

         Václav Klaus to vidí jinak:
         „Předpokládám, že z jeho strany to byla kalkulace. Z jeho strany to byl určitý záměr, to nebylo podle mého názoru ulítnutí pár slov. Protože já jsem s Milošem Zemanem za svůj život párkrát mluvil a žádný takový výrok jsem od něj ještě nikdy v životě neslyšel ani v soukromém rozhovoru, takže to jenom posiluje mou hypotézu, že tím něco sledoval.“

 6. BARON LE SAMEDI

  Obávám se, ovšem, že heslo Listopad Zeman pad, jak ho razí švýcarský občan 3inágl může dosíci při aktivitě jiných úspěchu. Dějiny se dějí synchronně. Putin není ideál, je ovšem otázkou, zda Naděžda Tolokonniková z Pussy Riot, která měla při zadržení u sebe průkaz soc. pojištění Kanady, povolení k pobytu Kanady, a kanadskou adresu, je tou pravou a oprávněnou protestující. Ta souložící blondýna v muzeu je třeba Američanka, a tak bychom mohli pokračovat. Koho místo Putina? Cara Nikolaje II., protijehož nástupu na trůn sbírala hlasy i vlastní jeho matka? Ostatně, jistě udělám pro Nikolaje medvědí službu, když uvedu, že byl pyšný na to, že osobně zastřelil přes dva tisíce psů, přes tři tisíce koček a více než dvacet tisíc vran ……ruský Ferdinand d Este ve větším měřítku. A tak se mu ty psí a kočičí tlapky ze záhrobí „odvděčili“. Je zde ještě nějaký ruský monarchista?

 7. embecko

  diky za uvodnik, merlin.
  P&L je jasna pata kolona, ukolovana a placena zvenku, normalne by se v jednom siku po dobu 25 let udrzet nedokazala.
  Prevrat nebude, ten se uz stal, ted ma za ukol jen drzet pozice, ocernovat protivniky a vyzdvihovat sve bojove tradice (viz ten plakat na narodnim muzeu).
  Ale kdyby na to prislo, tak urcite zasahne, o tom zadna.
  Zajimave na tom je, jak silna zaoceanska ofensiva je, zjevne maji pod palcem celou Evropu. ted jde jen o to, jestli dosahnou svych cilu drive, nez to krachne ekonomicky…ze se na krach pripravuji je jasne, tohle cele halo okolo je jen kvuli nemu.

  • taras2

   Úkolovaný a placený jsou nemnozí (s jistou mírou nepřesnosti by se dalo jmenovat), oni drží pohromadě na základě jinakosti, zvláštnosti a fajnovosti svých jinak politicky zcela dezorientovaných osobností. Jsou většinově dvojnásobně neúspěšný; bolševik je držel svinsky u huby a platil hůř než uklízečky, po převratu, než se probrali z kocoviny, tak jim všechno rozkrad Klaus se svojí četou veksláků. Takže jim zbývá mrmlání a petice. Oni ale většinou nevědí, co chtějí, odtud pramení ta jejich věčná rozmrzelost.

   • embecko

    No nevim, tarasi, me to prijde jako zcela profesionalni, koordinovana a planovana akce a to i personalne. Je to tak dobre vymyslene, ze se proti tomu neda nic delat. A drzi spolu tak, jako drzi kazdy kolektiv, ktery ma neho vyznamneho za zady, Kdyby tam nikdo nebyl, je to uz davno rozlozene. Ze nabrali takovy lidsky material, to je normalni, protoze jich je opravdu hodne, vcetne tykadel na kazdem blogu :o)

    • Janika

     Mají za zády silnou protiruskou velmi agresivní a útočnou polovinu světa. Co jiného? Jako kdysi fanatici na vesnici řvali „upalte čarodějnici“ a měli za zády silnou církev. Která se ani moc snažit nemusela a platit fanatiky taky nemusela, prostě jen vyhmátla, co potřebují ve svých pudech.

     • dixi

      Já taky a díky za vtipný i podnětný článek paní Merlin. Sama jsem zvědavá, jak to 17 dopdne.Chtšlo by to partu šikovných, kteří těm,lidem podsunou aktuálníhesla, chceme práci, nechceme válku , revoluci ne, evoluci ano, to se mi líbilo v projevu Putina nejvíc. 4tyři slova, ve kterých je řečenovlastně vše. Prostě až budou vykřikovat naučená hesla proti Putinovi a Zemanovi, nabídnout jiná. Nebydlím v Praze, Bohužel, dřív jsem na demonstrace chodila. ´Docela mne vzalo, když proti bombardování Jugoslávie se sešlo málo lidí. Už tenkrát jsme dost prošvihli.No, nějak jsem se rozepsala. kdybych věděla , kdy a kde bude protiakce, do Prahy přijedu. Ale sama někde protestovat nemůžu, označili by mě jen jako bláznivou bábu. Sice se necítím být bábou, přestože mám vnoučata a je mi teprve šedesát,určitě bych tak byla označena. jednotlivec nic nezmůže. I z těch chudáků,co ze zapálili., vybrali k vyzdvihování jen toho, kdose jim hodil, ostatní jsou nemocní (souhlasím s tímto názorem) Takže, z toho yplývá, že síla je v množtví proestujících. Alespoň dnes. Vyúadá to, že i u nás je mnoho politiků asem tam i novinářů, kteří by radši rusko,než potápějící se USA. Jen musí držet basu a nemohou nseópřít o veřejné mínění :-)

      • dixi

       omlouvám se za chyby, zlobí mne klávesnice,ůřešla se mi dnes po ní má kočka iotylka. Nějak nemohu přijít na to, jak se vrátit do normálu. chyby nejdou opravit., no přijdu na to.

      • Janika

       A já jsem si zase říkala, dixi, že by to chtělo pár portrétů Zemana a vloudit se s nimi na tu jejich demonstraci. Taky mě mrzí, že nejsem z Prahy, tedy jen kvůli těm demonstracím, jinak jsem ráda na venkově :-).

      • vittta

       Možná Dixi nebudu souhlasit,i když je to zvláštní.
       Podle mě není síla v množství protestujících-ale spíše v množství přesvědčených,byť mlčících.
       Ti udržují jakousi tradici,národní povědomí,hrdost…nebo jak to nazvat.
       Na demonsraci proti bombardování Jugoslávie možná nebylo moc lidí-ale i tak skončila reklama (bombastická) na válku absolutním debaklem.
       Podpora klesla až na 20%…
       Je ale pravda,že kdyby to neříkali…..dneska už by to asi neřekli.
       Podpora by byla „kolem“ 50%-60% jak je obvyklé,následoval by rozpis sociálních skupin a pak člověk nakoukne na interentová média s hlasováním a tam…jsou čísla úplně jiná a hlasujících jsou tam desítky tisíc…

   • embecko

    Ale tohle je jasny, Kamile, ovsem napadlo by te nekdy, ze 70 let po valce budou osposlouchavat kanclerku a zrejme vsechny evropske vlady a mit komisi pod takovym tlakem, ze zavede nesmyslne sankce, nicici ji vlastni hospodarstvi? Me tedy ne.

    • vittta

     Němci jsou ovšem na tom hůře než my.
     My alesoň víme,z čeho pramení naše státní finanční potíže.
     Je to samozřejmě díky nízkému zdanění OSVČ.
     Ale chudáci Němci nevědí nic….

    • Kamil Mudra

     No, saxi, mě spíše až do listopadu strašila představa že nás jednou budou takhle odposlouchávat všechny a všude v celé ČSSR – ale z opačné světové strany. :-)
     Ale to že by mohla EU až takhle dalece (sankce) lézt USA do zadku, to mě fakt nenapadlo, dokud to nenastalo. Ne že bych očekával nějaký kladný přístup k prostému evroobčanu. Ale tak nějak bych očekával že se místní kapouši budou držet svých zájmů a ten Brusel si ohlídají.

     • embecko

      „Ale to že by mohla EU až takhle dalece (sankce) lézt USA do zadku, to mě fakt nenapadlo“

      Ja bych si tu dovolil jednu malou opravku, ktera to ale stavi o nekolik levelu vyse, Kamile:
      EU nikomu nikam neleze, jeji predstavitele to musi delat, oni je maji uplne pod kontrolou a to nasilim, ne skrze nejake domluvy, anebo presvedecovani.

      • Kamil Mudra

       No, byl jsem moc stručný. Já vůbec nepochybuji o tom že mají Amíci v Bruselu svoje lidi, ba myslím si že je tam mají od začátku. Jestli je získali vydíráním, koupením nebo přesvědčením je mi celkem fuk, protože ve výsledku slouží všichni stejně. A taky jsem vždycky předpokládal že je tam hromada dalších lidí kteří výše zmíněným lezou do zadku (tedy potažmo Amíkům), jak už to bývá v každém úřadu nadupaném kariéristy. Jen jsem si až do nedávna myslel, že tam lobby místních kapoušů odvádí lepší práci a tak mne dost překvapilo když se ukázalo že ne.
       Ale máš vlastně pravdu. To co EU dělá, už je vyložená spolupráce, i když to navenek jako lezení do zadku vypadá.

  • dixi

   No, viděla jsem uměleckýn počin z Osla,. Proti ženským obřízkám. Z cukroví upečená , ozdobená marcipánem figurína černošky,nahá , s otevřenýmí ústy k výkřiku,a vážení hosté si dort ukŕajovali přímo z rozkroku této figuríny.Opravdu důstojné a podnětné :-‚(

 8. Janika

  Opožděně děkuji merlin za skvělý článek, zvedl mi náladu, nad některými pasážemi se pobaveně pochechtávám a říkám si, že tohle je ono, takový nadhled a humor je přesně to, co člověku může pomoct tu nebetyčnou pakárnu snést. Ale taky mě to přivedlo k zamyšlení. V první řadě jsem uvažovala o slovech, která jsem kdysi četla, že k úspěšnému puči je zapotřebí armáda, nějaká vojenská síla za zády. No a mají ji mitrofanové? Myslím, že ne, velitelem armády je Zeman a pochybuji, že se v ní vyskytují mladí důstojníci jako v Burkyně Faso či jiné africké zemi, kde v převratech umějí chodit. Samozřejmě, mohla by zasáhnout vojska spřátelených armád NATO, ale tak daleko to zas není, to by musel Zeman opravdu něco závažného provést a tak blbý není.

  Takže tímto se ukolébám do klidu. Není se čeho bát, žádný převrat se mitrofanovovi nepovede. A v tu chvíli mě tak trochu obestřou obavy – překvapivé události se stávají, když je člověk nejméně čeká. Všichni se pochechtáváme, víceméně bavíme, ale abychom se nedivili…

  • vittta

   Oni dělají převrat tím,že zamořují duše (nejen) mladých 1000x opakovanou lží.
   Do extrému hnaná rovnost Pohlaví,ras,dětí),ze které se stává teror.
   Do zrůdnosti dotažené používání slova „demokracie“,o kterém dávno nikdo neví,co to znamená ale všichni vědí,že je třeba to chránit i za cenu teroru,který ale není terorem ale bojem s terorem.
   Vyvolávání nenávisti mezi občany.(Zaměstnanec-OSVČ,bohatí-chudí,ženy-muži,levice-pravice)
   ….

   • Astr

    to vitta
    tak tento Vas komentar ma muj podpis, ( bez ohledu na Vase predchozi komentare a lasku ke FSEMU z rodu Rothschildu) :-)
    Podepisuji I proto ze presne podle stejneho scenare to bezi I na jizni polokouli :-(

    • vittta

     No já děkuji-ale mohlo by se tam klidně napsat i to,že se vina hází na Židy a vůči nim se vyvolává nenávist,která odpoutává pozornost.
     Us židovská lobby je sice velice silná-ale není všemocná a kromě toho,Rothschildové nejsou ukázkou Žida,jsou jedním z mnoha,stejně jako třeba Kocáb nebo Bursík není prototyp Čecha….

     • Astr

      vittta Vy se zlepsujete, zrajete jako kvalitni vino :-)
      takto diplomaticky a kulantne jste se uz dlouho nevyjadril, bud jdete do sebe nebo se vzdelavate v nezbranovych systemech, kdyz pisete ze:

      Us židovská lobby je sice velice silná-ale není všemocná a kromě toho,Rothschildové nejsou ukázkou Žida,jsou jedním z mnoha,stejně jako třeba Kocáb nebo Bursík není prototyp Čecha….

      Na rozdil od Bursiku a Kocabu se jedna o rod ktery je rozkrocen po celem svete jak ve financich tak in natura.
      Nemecka Francouzska Anglicka Italska Emericka vetev a jak typicky zidovske to rozkroceni alias vliv je,
      je nesrovnatelene s Bursiky Kocaby a jinymi Vami vyjmenovanymi neprotopypy Cecha .
      Tento nejvlivnejsi klan sveta vas nebude za Vase zpochybneni ani zalovat ani jinak diskriminovat:-)

      Doplnim Vam informace :
      Pise to Haaretz z israele takze zadny antisemitisticky smailik co jiny antozidovsky dablik :-)
      Mate s nim spolecne to ze zpochybnuje nezpochybnitelny nejbohatsi rodovy klan sveta :-)

      Is this man the most powerful Jew in the world?
      (je tento muz nejvlivnejsim Zidem na svete?)
      http://www.haaretz.com/news/features/.premium-1.620845#.VF16QBuOtjo.email

      Tento odkaz na clanek mi poslal zidovsky pritel s poznamkou ze tahle banda rozkradla a zruinovala a nadale nici Ukrajinu!To I presto ze mate pravdu v tom ze:
      je sice velice silná-ale není všemocná

      • Astr

       Jeste doplnim ze v novinach HAARETZ zminovany grazdanin je velice chytry, nebot treba v pripade neuznavaneho dvojiho obcanstvi on prisel s genialnim vysvetlenim ze sice dvoji je zakazano ale troji neni zakazano :-)

       No neni to genius ?
       Kolomoysky has a triple Ukrainian-Israeli-Cyprus citizenship because dual citizenship is not recognized by Ukraine[15][16] Kolomoyskyi explained that: „The constitution prohibits double citizenship but triple citizenship is not forbidden.”
       http://en.wikipedia.org/wiki/Ihor_Kolomoyskyi
       Kdo umi umi, kdo neumi…

 9. embecko

  Tady to ovsem vidi podobne jako merlin, tj. prevrat je na pochodu:
  http://aeronet.cz/news/hystericka-kampan-proti-zemanovi-pochazi-z-dilny-americkeho-velvyslanectvi-na-konci-ma-byt-babis-prezidentem-a-dostavba-temelina-vime-prvni/

  „Nikdy se s tím nesmířili. Nikdy nespolkli a nestrávili lidovou volbu, vůli lidu danou výsledkem prezidentské volby. Nikdy se nesmířili se silnou personou v roli prezidenta, který hájí výhradně průmyslové a ekonomické zájmy naší země nad zájmy jiných států. A udělají všechno proto, aby nám tuto volbu již příště nedali a udělají to tak, abychom je o to sami požádali, aby nám tuto volbu odebrali. Zeman překročil rubikon a jeho čas nyní už odměřují jiní. Je před námi odvolání prezidenta, změna ústavy a zrušení přímé volby. K čemu došlo, o tom si povíme v tomto článku.“

  • Kamil Mudra

   Westinghouse je hodně stará firma, která už za Hitlera byla dost silná na to aby ho podporovala. Jistě má dobré kontakty všude kde je třeba. Dostavba Temelína je jistě dobrý kšeft, ale že by stál za tu práci a výdaje na svržení Českého prezidenta? To už se mi jeví jako trochu silná káva a když už by k tomu mělo dojít, viděl bych příčinu spíše v tom vylepšování vztahů s Čínou, ve „vlažnosti“ k Rusku a nějakých dalších záležitostech kterých jsem si třeba nevšiml.
   Ten článek sice Čínu a Rusko nepřehlíží, ale jinak se vyloženě točí okolo toho Temelína a tak mi přijde tak trochu „přebujelý“.

   • Brok

    Dostavba Temelína za 300 miliard korun stojí za každou špatnost, Kamile. Ale jde i o to, že ČR bude natrvalo záviset na US jaderném palivu. Elektrárnu s US technikou bude potřeba udržovat, kontrolovat, ochraňovat, bude tam „muset“ pobývat pár technických pracovníků a bezpečnostních poradců jiné notoricky známé US firmy atd. U strategických ekonomických rozhodnutí je vždy přítomno mnoho politických zájmů.Já bych ten článek na lehkou váhu nebral.

  • Seal

   Ten článek je tedy šitý hodně horkou jehlou. Hned v úvodu si plete Švejnara s Fischerem (jehož prezidentská kampaň byla i vizuálně hodně americká) a končí odkazem na nějaký „Literární klub“, což má být asi PEN. No a pokud jde o pád Nečase, tak tehdy o něj usiloval každý, kdo měl rozum včetně Zemana, protože tehdejší trojkoaliční vláda hnala lidi do bídy naprosto neuvěřitelným tempem. Zrovna včera Kalousek nejenom nadával na Zemana, ale se slzou v oku prožíval pohřeb 2. pilíře důchodové reformy, který byl tak velkým privatizačním majstrštykem, že by se za něj nemusel stydět ani papá Tunel. A se zatím nepotřebnou dostavbou Temelína se to má podobně: Zrušení tendru vzalo vítr z plachet nejenom westinghausům, ale prakticky všem filutům, kteří na tomhle obchodu chtěli hodně vydělat na úkor našich peněženek.
   Zemanova pozice je i přes jeho výroky dneska hodně pevná. Nikoli ovšem díky snaze jeho různých internetových aktivistů, protože v tomhle virtuálním prostředí spíš prohrává (stačí se podívat ne na FB skupiny, ale spíš na výsledky různých online petic za a proti Zemanovi). Hlavní podporu mu podle mě přináší jeho praktická politika. Naučil se nejenom komunikovat s vládou (asi i ke vzteku některých bývalých SPOZistů), ale hlavně za ním dneska stojí tripartita. Jak odbory, tak i hlavní podnikatelské svazy pochopily, že potřebují především stabilitu, takže v tom neustálém, živelném chaosu to už zkrátka nejde dál. No a Zeman díky vytrvalému zdůrazňování skandinávského modelu coby základu prosperity je zkrátka pro obě strany ten správný liberálně pragmatický ideál (viz třeba jeho poslední promluva po zasedání tripartity; v níž mj. podporoval další zvyšování minimální mzdy s tím, že je zkrátka blbost, když se část mzdy vyplácí bokem na ruku, protože na to doplácí jak stát, tak ti zaměstnanci).
   Podle mě letošní veřejně vzpomínání na Velkou sametovou bude tak už nějak tradičně probíhat v dešifrování toho, co ta událost vlastně znamenala, čili v tom oblíbeném boji o odkaz. Docela mě proto zaujal i současný Zemanův střet s Klausem o Havla, kdy jeden říká, že to byl utopista, a druhý zase opakovaně tvrdí, že reformní komunista. No a sama ta slavná „generace“ 17. listopadu 1989 se nejspíš opakovaně usnese, že šlo o „ukradenou revoluci“, protože čs. společnost nebyla tak nějak schopna následovat právě ten Havlův ideál. Jak se zdá, těch různých akcí je na 17. 11. naplánováno docela hodně, takže obecně spíš předpovídám docela běžný názorový zmatek, nežli něco, z čeho by šlo vykřesat třeba i ten pomyslný převrat. Řekl bych, že nějaké konkrétní body by z této konstelace mohl naopak vyzískat Hrad, protože u Zemana, který byl vždycky názorovně naprosto konzistentní, se zkrátka ta státotvorná role dá předpokládat.

  • Seal

   Tak tohle umí snad jenom WP! Dopiju kafe, dopíšu delší odpověď, kliknu a pak tohle: „Tento komentář je patrně duplicitní; možná jste ho již jednou odeslali?“ No je to asi někde ve spamu, tak co teď s tím?!

   • merlin

    mě se to stalo rovněž, tak jsem to volně napsala znovu a tím se to zřejmě odblokovalo a pak objevilo oboje, podobný text každý na jiném místě. Přišla jsem si jako blbec. Zkuste to taky risknout :-)

   • Janika

    Děkuju za upozornění, Seale, už jsem to ve spamu našla. Jinak pokud komentář z nějakého důvodu spadne do „schvalování“, tak to vidím hned, upozorní mě to, ale pokud spadne do spamu (nevím proč), tak tam to spíš přehlédnu, je tam toho moc (reklamy…). Takže prosím všechny o pochopení a pro jistotu případné upozorňování, pokud něco není v pořádku.

    • vittta

     Já si myslím,že zavrhovat BL určitě krátkozraké je,podle mě ale úplně stejně jako být abstinent.
     S alkoholem se dá užít spousty legrace,je to skvělý pomocník,když člověku blbě tráví,když si chce ulevit od těžkého života u piva s kamarády….
     To ale nic nemění na tom,že je to tekutý ďábel strašlivých schopností.

     Svým způsobem se v tomto tématickém zaměření střetává pohled Merlin(+dalších),která je ohromena ubohostí Mitofanova a mě (+ dalších),který je zhnusen sofistikovanými manipulacemi Čulíka a spol.

     A také se to dobře doplňuje.
     Každý tlučhuba má své posluchače a všichni dohromady teprve mají skutečnou sílu.
     Sám Mitrofanov nemá potenciál přesvědčit „davy“,jeho rámec končí u skupiny pseudointelektuálů,kteří ale jsou už přesvědčení a tak se svým radikalismem spíše poplácávají po zádech a hrají si na elity,kterými ani vzdáleně nejsou.(ale být by chtěli a tak se o tom alespoň přesvědčují)
     Prakticky nesou prapor,bubínek a pikoly v čele s velkou pompou,víc ale nezvládnou.
     Takový Čulík je jiná liga.
     Průběžně ryje a podrývá,překrucuje nestydatě dějiny a bezprecedentně lže.
     V systému působí ještě ideolog Karel,který svou filtrovanou sečtělostí může ovlivnit tápající.
     Jenže to je samozřejmě málo.
     Tak se v systému ještě objevují neutrální,ale i kvalitní texty,které ovšem dávají určitý punc objetivity i samotnému Čulíkovi či Karlikovi.
     No schválně-všiml si někdo,že se Čulík v antičešství posunul o hodně dál,za dosud myslitelnou hranici?
     Zatím totiž za „falšování“ úplně všeho,co se týkalo vzniku ČSR obviňoval toliko Beneše a Beneš je vnímám určitou částí veřejnosti negativně proto,že se v r.1938 vzdal.(měl k tomu pádné důvody ale koho zajímají podrobnosti)
     V jakémsi textu nedávno ale napadl i Masaryka,což bylo dost neslýchané…byla u toho zřejmě tvrdá odezva,kterou zmírnil otištěním dvou dobrých historických rozborů.(neopoměl ale ani na velice špatné)
     S Masarykem zmínil,že právě díky jeho lžím (s Benešem) selhala ČSR u spojenců v září 1938,což je neslýchaná historická blbost a i kdyby to tak bylo,neopravňovalo to Francii porušit uzavřenou smlouvu.
     V překladu úmyslně a účelově bagatelizuje selhání evropských demokraciií a totální debal především francouzké zahraniční politiky a toto přímo svádí na špatnou zahraniční politiku ČSR,při čemž jak je jeho zvykem,jinou variantu nenabídl.
     Možná si někdo řekne,že slyším trávu růst-ale je to tak zjevné,že jak to jednou jedinec zaznamená,je to pak nesmírně okaté.
     Pro ty „dole“ je pak plynulá propaganda v médiích,která žije svým životem natolik,že sami (mnozí) Češi jsou si schopni naplivat na hlavu kvůli vlastnostem,které nemají (přehnaná závistivost či nesnášenlivost) a kvůli událostem,které s nestaly resp.se staly úplně jinak.(udavačství,zbabělost 1938-1989 až do současnosti)

     Pokud se na aspekty celé této mašinerie podíváme „z výšky“,musíme jasně vidět,že jak extremní Mitrofanov,umírněný Čulík či všudypřítomná propaganda staví vlastně pouze na antičešství,i ten boj se Zemanem je vlastně boj s jakýmsi češtsvím,což kupodivu nikoho nezaujalo.

     • embecko

      No presne tak, samozrejme tam nemuze davat jen to, o co mu jde, obcas je treba to prolozit, aby to vypadalo tzv. vyvazene. Svihlikova a par dalsich nerovna se Blisty, Svihlikovou cisti mozno, Blisty uz ne.
      Pak jde o to, jak se postavi kriticky clanek a jak oponentni, zrovna dneska tam visi „Moskevský herec veřejně kritizující Putina nalezen zabitý“…no to si pak muze vyvazovat jak chce, ale pokud najdou mrtveho herce- kritika Putina, pak je preci jasne, ze ho zabil Putin. A to od Culika pravidelne slychavame neco o novinarske etice, ovsem kdyz se mu to hodi, tak musi jit stranou. Pred par dny tam viselo, ze „alterantivni media se zblaznila“ a to na zaklade nejakeho clanku o ebole (nekde).
      Me se zas zda, ze se zblaznili vsichni, co pisi o tom, o cem se v CR nepise.
      Tyhle podnazvy, to je take kategorie sama pro sebe, fasizujici Neviditelny pes zacinal jako rodinny list, hlasna trouba ceske 5. kolony se oznacuje za „vse o cem se v CR nemluvi“…ze by se jeden picnul :o)

    • brtnikvbrlohu

     U Čulíka – podívat na autory, taková Švihlíková stojí z čtení – nejen, ale většina nestojí z námahu. Prolítnout je to tam ale zapotřebí.

 10. BARON LE SAMEDI

  nechápu, proč nějaký Seal žvandá o Westinghause a tripartitě, když článek je o převratech a o tom, jak kluci kolem mitrofanova jsou s to sundat kohokoli (nebo o to alespoň usilovat) a dosadit člověka sobě libého. Když už Seal píše o odborech, proč nedělá myšlenkovou piruetu, zvl. u odborářů, vždyť by do toho zvl. dnes mohl zamíchat i odboráře z Deutsches Bahn :-))) Merlin píše o tom jaká je představa Mirofanovů a Mitrofanovčíků o české realitě. http://yandex.ru/video/search?fiw=0.00522722&filmId=3Wt-OTgMzws&text=%D1%81%D0%BC%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%8C%20For%20Love%20or%20Money%20%201987%20MacGyver%20%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B5&path=wizard tady máte realitu toho, jak Mac Gyver osvobozuje v Československu Antona Dubčeka z blázince. Dubček nechce odejít, než s ženou Věrou, a tak i tu Mac Gyver dostane do Los Angeles, kde se ovšem paní Věra projeví jako zdatná agentka GRU, neboť nemít Dubček neprůstřelnou vestu, byl by mrtvej. Story vrcholí tím, že Mac Gyver, kterému Pentagon poslal za osvobození Dubčeka dvě stě tisíc dolarů, tyto poukazuje Dubčekovi, aby za ně dostával do USA disidenty. Líbí se mi, jak se tam jezdí v autech s jugoslávskýma SPZ Lublaně, Bělehradu a Sarajeva. Epizoda, díky výkonům Mac Gyvera, stojí za shlédnutí „pro kritické a badatelské účely“. Tak nás totiž vidí Shapiro i Mitrofanov….

  • Seal

   Jaktože to nesouvisí?? Zrovna tenhle týden se někdo v hospodě rozčiloval, proč odboráři coby organizovaná síla dneska nedemonstrují, když proti té bývalé galérce se mohli přetrhnout? Nějak si nechtěl nechat vysvětlit, že k tomu zatím nemají žádný důvod… Tím samozřejmě nevylučuji, že existují jedinci, kteří dokážou snít o tom, jak by to i u nás mohl zvládnout po vzoru rovníkové Afriky nějaký prapor výsadkářů. Nechci nebezpečí Mitrofanova samozřejmě nějak podceňovat, ale mám pocit, že by v reálu nedokázal zopakovat ani ten veleúspěšný Kobzinkův puč.

   • merlin

    seale – ušatý saša,, s jeho tvitrovými lidmi jistě ne, konečně jeho nenávist k Zemanovi je tak silná, že prakticky přestal referovat o ukrajině, což je fakt škoda, protože některé ty odkazy byly zajímavé. Nenávidí Putina a Zemana, myslím, že v nich nenávidí část sebe./nemá smysl pro humor, když se dotkne jeho, jak se mi ukázalo/. Spíše jde o to, že je už nyní amíky považován za jednoho z dědiců toho správného odkazu ,,velkého Vaška,,. Tohle je mimo jiné otázka bezpečnosti státu a měli by se tím zabývat jiní. Zda tak činí a do jaké míry nevím. Vidíte ze zprávy BIS, že nebezpečí je vyhodnocováno pouze jednostranně. Budeme v následujícím roce sledovat usměvavé žluté špiony se šikmýma očima.:-) Celé to už zase začíná připomínat ty absurdní scény z filmu Myš, která řvala. Jenže tu realitu žijeme.
    Měla jsem rozhovor, spíše hádku s lidmi z nestátovek, týkala se těch center duševního zdraví a končila tím, že hlídat doma dvaceti lidmi dvacet pacientů je nejen neekonomické, ale v reálu i absurdní, že na to u nás nejsou zákonné páky, že nemůžeme hospitalizovat lidi dřívě než agresivní být začnou, že je dřív nemůžeme donutit jíst léky, i když už třeba blábolí, že dle zákona nesmím předpokládat, že bude agresivní, ale musím čekat až takový bude, a že já bych k rozjetému psychotikovi bez asistence policie do domu nevešla. Taky jsem se jich ptala, jestli přemýšleli, že by někdy pracovali ve výrobní sféře, jako že by dělali něco užitečného. Jste měl vidět ty ksichty. O argumenty nezájem.

 11. pacifista

  No vidím, že se tady (hlavně z počátku) někteří většinou velmi dobře bavíte a to mě naplňuje optimismem.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s