Úvahy o mantře lidských práv

Napsala merlin

Do 14. století byl v Čechách oficiálně národ vlastně jen synonymem pro šlechtu, t.j. pár stovek snad tisíc lidí, dnes je to dle tohoto vzoru pravděpodobně synonymum pro ty, kdo se ujali řízení záležitostí státu. Což jsou volení politici, placení novináři, lobisté a další na ně napojené skupiny, tedy všichni, kteří se v průzkumech důvěryhodnosti pohybují na úplných dnech žebříčků popularity. Dají se pro další shrnout pod název politické vrstvy. Tito lidé si navzájem čtou své projevy a úvodníky a tvoří zvláštní skupinu se specifickými zájmy hovořící svým vlastním jazykem. Mezi sebou se také navzájem popularizují a odměňují, např. si pro sebe pořádají soutěže o nejoblíbenějšího politika, o nejlepšího novináře, nejobjektivnější noviny atd. a recipročně si navzájem udílejí ceny. Politika se tím vším stává pro spoustu lidí nesrozumitelná, nečitelná, irelevantní a lidé postupně přestávají volit, protože nabývají pocitu, a po zkušenostech i smutné jistoty, že nejsou schopni nic ovlivnit, a tím, že volit jdou, většinou ani nic nezískají. Postupně – a nejen u nás – sledujeme pozvolný úpadek organizovaných stran s velkou základnou založených na ideologii. Jejich chování totiž žádný náboj pro politickou aktivitu občanů nevybuzuje, naopak všechny sociální mechanismy pro to potřebné velmi zdařile a také zhůvěřile eliminuje. Ta výše zmíněná vrstva hovořící dnes za národ a za národ se zřejmě považující nám předvádí olympiádu prostocviků v uhýbání a mlžení, neboť není ochotna v podstatě sdělit cokoliv, co voliči nechtějí slyšet. Pokud to někdo z nich sem tam udělá, je vzápětí seřván nejen rivaly, ale hlavně svými soustraníky a je na něho pohlíženo nadále jako na nespolehlivého. Bývá pak postupně odsunut na vedlejší kolej a pomalu mizí v nenávratnu z očí veřejnosti do propadliště. Dalším oblíbený úhybný manévr je schovat se za pojem „národní bezpečnost“ a tvářit se významně. Tito lidé se spoléhají na nestálost, nejednotnost a pasivitu veřejného mínění, s kterým ostatně do určité míry umí manipulovat skrze své nástroje mezi než massmédia neoddiskutovatelně patří. K centralizaci moci a zvyšování autorit ad hoc bez jakékoliv odpovědnosti k voličům se tenduje tak nějak dlouhodobě. Dnes se většina Čechů nejsnadnější identifikuje se svým národem přes úspěchy ve sportu, vědě a v dalších nepolitických oborech.

Češi jsou dlouhodobě pod tlakem silné masáže, a to od doby pobělohorské. Být nedůvěřivý k velkým slovům a proklamacím se díky lisu našeho národa – hnaném ve dvacátém století místy až do absurdních poloh – stalo asi součástí genetické paměti jednotlivců i národa. Poslední fázi takové masáže začal – a myslím i v dobré víře – Václav Havel. Tentokráte byla složena z pravdy, lásky, dobra kapajícího z nebe na všechny a mantry lidských práv. Píšu mantry, neboť z úst oné problematické výše zmíněné skupiny zní prostě a jednoduše nevěrohodně. Sám Václav Havel pak z mého pohledu bohužel neodolal pokušení moci a neodešel včas, což mělo být po rozdělení Československa nebo aspoň po dalším volebním období nejpozději. Mohl se tak vyhnout jak humanitárnímu bombardování, tak ostudné prezidentské volbě roku 1998. To, že nechal zadržet policií dva dny před rozhodující volbou prezidenta na toaletách českého parlamentu sice nepříjemného, slizkého, ale lidem zvoleného pana Sládka a tímto chybějícím hlasem si tak zajistil i nadále svůj prezidentský úřad, bylo bezprecendentní a pohoršující. S demokracií to už nemělo společného nic. Vůbec nic. A tak se mu podařilo dokonale zdevalvovat, co sám hlásal. Jako i jiným před ním a jistě i po něm.

Pseudoautority ad hoc, které se dle jeho vzoru snaží na tématu lidských práv „udělat“ nám rostou jak houby po dešti. Bohužel jsou povětšinou nejedlé už v období růstu. Samy by se měly zamyslet, proč jim to většina lidí prostě nevěří. Buď jim schází soudnost, nebo náhled chorobnosti.

Dovolím si zde uvést jeden příklad novináře bojujícího neohroženě za lidská práva aktuálně východních Ukrajinců. Alexandr Mitrofanov na svém twitteru 15.11. t.r.:

„A teď si představte, že se takoví lidé pouštějí do úvah o politice a samozřejmě všechno ví předem.“
 https://www.facebook.com/video.php?v=743505602353292 …

​Jak si to mám přeložit? Že by neměli mít volební práva, že by jim měla stačit ta jím proklamovaná „lidská“?​ A která z nich? Můžou si svobodně zvolit pohlaví a změnit si ho? To je tedy vytrhne. Myslím, že by neměl veřejně dehonestovat a vystavovat lidské bytosti posměchu jen proto, že jsou. Že se nějak někde narodili. Je to urážlivé. Je to znehodnocující. Do této polohy položit lidi nebo skupiny lidí je velmi snadné a uměl to i bankovní úředník Henlein. A vlastně lépe.

Je zvláštní, že lidé kolem něho asi opravdu nechápou, proč jejich jiní spoluobčané zvolili p. Zemana za prezidenta. Nemohu mluvit za jiné, ale za sebe je mohu ujistit, že to bylo tou jejich naprosto přehnanou a extrémně odpuzující propagandou adorující knížete. Jeden můj kamarád, jinak konzervativně a pravicově smýšlející intelektuál a skalní volič strany lidové, mi vyprávěl, jak si po shlédnutí šotu zpívajících spisovatelů „Kníže k lidu blíže“ tento přehrál ještě pětkrát, protože mezitím musel nějak zpracovat nejprve nevěřícný údiv, posléze smršť negativních emocí, a jak se pak poprvé v životě urval a šel to hodit Zemanovi. Dodnes, když si na tu pějící hrůzu vzpomene, vyplaví se mu adrenalin. Mně ostatně taky. Dovedu si představit jiné prezidenty a nechtěla jsem pana Zemana původně volit /ale ani pana Schwarzenberga ne/. Normálně mě dohnali k tomu, abych šla volit a nikoliv jejich kandidáta. Skandováním hesel a zpěvem častušek. Engramy promluvily.

Hodně se taky hovoří o rozdělování společnosti. Nějak se mi nezdá, že by náš prezident byl v tom rozdělování občanů sám. Začal jen odpovídat prostředky, které jsou situačně někdy dost na hraně, na dlouhodobou štvavou kampaň vedenou proti němu – mnohdy velmi vulgárně – částí oněch politických vrstev. /Zase ty engramy, tentokrát na Silvestrovskou aféru Karla Čapka, pana Stříbrného, české nacisty atd./. Média jsou dnes možná významnější složkou volebního procesu než samy skomírající politické strany, ale určitě je nepovažuji za prostředek politické vlády. A když 4.11. tohoto roku zval americký velvyslanec na oběd naše „nezávislá“ média /dokladuji:

Tomas Prouza ‏@CZSecStateEU 4. 11. Discussing how to deal with the Russian propaganda with Under Secretary of State Rick @stengel. @USEmbassyPrague

Rick Stengel @stengel · 4. 11. Thank you for having me. MT @CZSecStateEU: Discussing how to deal with the Russian propaganda with U/S @stengel. @USEmbassyPrague

Rick Stengel @stengel · 4. 11.

Great visits to #TechCamp Prague and @RFERL – meeting with journalists & exchanging ideas on supporting free media./

​tak doufám, že je tímto prostředkem nechtěl učinit, neb sama o sobě opravdu v tom pravém smyslu slova vládnout nemohou. Ani se studenty ČVÚT to nezvládnou. Je mi líto, ale žádná vláda v Evropě od konce 20, století už nemůže vládnout jen s novináři proti lidu, byť by si to přála sebevíc. A vzhledem k jasné preferenci nepolitických symbolů jimi neoblíbeným prostým davem bych si být jimi dávala velký pozor, aby jimi nemilovaného Zemana pak na ně naštvaný dav nenahradil jimi nemilovaným ,,nepolitickým,, panem Babišem. Možná to k tomu jím vlastněná média a tedy i novináři směřují záměrně, ale o tom si dovolím u většiny z nich pochybovat. Větší a spletitější nádstavbou oplývají rozhodně dle mých osobních zkušeností krkavcovití, ti k tomu disponují ještě nezničenými instinkty a výtečnou intuicí.

Dovedete si ostatně představit, co by se strhlo, kdyby se totéž odehrálo na ruském velvyslanectví? Nebo na čínském? Jakoby ale jedna imperialistická velmoc bylo horší nebo lepší než jiná imperialistická velmoc. Jakoby bylo mezi nimi vůbec co vybírat.

Protože u nás neprobíhá politické rozhodování ještě zcela mimo sféru politiky, bude v budoucnu velká snaha proces voleb a z toho plynoucí následný dohled nad výkonnou mocí stále častěji obcházet. Nebo se dá sáhnout k možnosti ukrajinského typu: „demokraticky“ zvolený spasitel zachraňuje svůj lid a národ /v tomto případě složený z více národů a pronárodů/ a je posléze ratifikován regulérními volbami, které dají opticky prostor pro soutěž mezi kandidáty a pro opozici. Nechápu vůbec evropské tzv. liberály, kteří nám předvádí, že z toho ječí blahem. /Když navíc něco podobného předvedl už lépe Napoleon III. a všichni víme, jak to dopadlo./

Jaká budoucnost bude, nevím. Čtu dnes v různých článcích bohužel jen naděje a obavy a propagandistické bláboly všech zúčastněných stran – seriózní předpovědi nikoliv. Nebo spíše jsou pokusy o ně opomíjeny, protože se nikomu nehodí. Ovšem když si to pro sebe doma snažím racionálně seřadit, je dnes mnohem méně důvodů věřit v lepší budoucnost než bylo v roce 1989.

 (opravená verze)

 1. vittta

  Tak jsem si myslel,že se pod odkazem bude skrývat nějaký Mitrofanovův text,u jehož čtení si po ránu procvičím krk kroucením sem-a tam,a oni tam nějací cigoši (marně) nakládají gauč do své Felicie.
  Tak jsem se zasmál…to je lepší,jak kroucení krkem.
  A hned mě napadlo….jak byla řeč o vyhynutí Neandrtálců v minulém vláknu…já tam psal příklad o smíšených párech,jejich potomkem bude vždy černé dítě.
  A kdosi napsal,že neandrtálci byli i vyspělejší než kromaňonci-což si nelze nevybavit u romských spoluobčanů,nakládajících gauč.
  Oni nás také přežijí.
  My se budeme mrskat..nebo spíše Mitrofanové a Čulíci a Dolejší nás budou mrskat,co jsme na blbce,ovce,lůzry..a méně vyspělí jedinci,nevšímající si ničeho,než toho,co se děje tento den-nás „umnoží“ a vyřídí.

  • Janika

   Tak já jsem se nesmála. Užasle jsem na to video koukala a dokud jsem ještě nechápala smysl, tak to bylo dobré. Ale jak to člověk pochopí, proč někdo něco takového prezentuje, udělá se mu spíš zle. Ale beru to jako podobenství k článku – ta politicko-kulturní elita bez většiny lidí usilovně pracuje na podobně nesmyslném úkolu :-).

    • merlin

     Když mi došel ten obsah s tou jeho poznámkou dohromady, jsem měla na mysli. A vztekla jsem se, protože o někoho tak falešného a prohnaného, který se je schopen na jedné stránce dostat dvacekrát do zásadního sporu s vlastními prohlášeními fakt zakopnete vyjímečně. Hlavně že je teď očima demokracie v čechách, samozvanec. Je mi z toho špatně.

     • lomikel

      mate na mitrofanova nejakou fixaci :). nehledate vy stale tu pravdu a lasku ? to je totiz genialni koncpet byt dobrovolne slusny a nechat se o**** od tech kteri vam tento koncpet vtiskli.

      pokud rozlisujete lidska a politicka prava, kde lidska budou asi nejake to pravo na zivot, pravo na spravedlivy proces atd a politicka pak pravo na to volit a byt volen, tak jejich rozdeleni mi neprijde az tak zcestne. ja bych takto treba resil veskerou imigraci.

      co se tyce toho videa kde nejaci idoti cpou velky nabytek do maleho auta tak mi to prijde jako velmi dobry priklad toho ze si opravdu nejsou rovni a opravdu nemaji stejne moznosti se prosadit. to ovsem take znamena ze jejich podil na rozhodovani o vecech verenych bude odpovidat tomu „rvani tlustyho do tenkejch“.

      • Janika

       „nejaci idoti cpou velky nabytek do maleho auta tak mi to prijde jako velmi dobry priklad toho ze si opravdu nejsou rovni a opravdu nemaji stejne moznosti se prosadit“ – hail, lomikele. A důkaz, jste zapomněl dodat, že ano, toto video je zřejmě podle Vás nějaký důkaz.

       • lomikel

        je to ilustrace toho ze jsou lide blbi, nekteri vice , jini mene. me je jedno jak to komentuje mitrofanov a jak vi nebo pani merlin komentujete to jak to mitrofanof komentuje. me na tom zajima prave to co jsme napsal.

       • vittta

        Tohle video je důkaz lecčeho.
        Kdyby někdo…řekněme někdo nepohodlný Mitrofanovovým chlebodárcům,něco takového dal na své stránky,či by se o takových morgoších špatně vyjádřil,byl by Mitrofanov první,kdo by s velkým řevem na to upozornil a nazval by dotyčného rasistou a to minimálně.
        To zase dokazuje,jak se využívají učiteční idioti-jenže těmi užitečnými idioty nějsou ti blbí cikáni ale ti chytří študáci či středostavovští „intelektuálové“,kteří metají po Zemanovi vejce.

      • merlin

       Já se domínívám, že jste buď vyjímečně zcela nepochopil některé nuance, které jsem měla na mysli nebo jsem to špatně vyjádřila, ale to v podstatě ničemu nevadí, klidně dál rvěte to ,,tlustý do tenkejch,, :-)

       • lomikel

        ano, nejsem fixovan na mitrofanovova a ty nuance neresim, ale zakladni ideou argumentace jsem pochopil snad(kdyz tak me prosim korigujete), hele ho mitrofanova furt ty lidska prava a pak si dela prdel z obcanu co nemaji metr :). On neni v jadu PaL (pravda a laska ) v te prave, ryzi, novohlavlistcke podobe, on to jen hraje a ty cikany rad nema !! To me pobavilo a inspirovalo.

        ale to vsecko je podruzne, me na tom zajima to omezeni elektoranu, at uz\na zakladne rozdilnosti lidskych/polickych prav, nebo schopnosti rozlisit male a velke ;o), co jinich. Jednak z pohledu paradigma, proc, jak to zduvodnit/rozporovat, jednak z pohledu dopadu na volebni vysledky – je nekde v mitrofanonie nejaka anayza /uvaha ktere dovozuje ze omezenim volebnich prav idiotu dojde k narustu hlasu pro PaL/NWO a Velkeho Cerneho Otce vubec ?

        jo jeste, nemyslim ze najek rvu.
        :)

        • merlin

         setrvale se objevují dvě cesty, jedna spočívá v tom, že volební právo bude od 16 let. druhá zase v tom, že by volili pouze platiči daní :-) to se objevuje periodicky a zase mizí. Jistěže úvahami o tom jak zvrhnout situaci ve svůj prospěch se zabývají, ale podle mě na takové změny teď není klima. Což nevylučuje, že může být v budoucnu příznivější. Aktuálně jsou snahy o vzkříšení občanské společnosti, proto musíme trpět u televizních novin, hydeparků atd, tedy zburcovat lidi proti zemanovi. Jako akční jiskra aby přeskočila. Taky zintenzivnili jízdy do škol, myslím, že na to mají i rozpisy. Aby děti věděli, kdo je pašák a kdo hajzl. Vytahují se staré ksichty, co už ale netáhnou. Ale tohle všechno je ptákovina, je to jen předpříprava, kdy přijde úder, těžko říct, protože pořád nemají náhradu za Zemana. Možná bude větší tlak, aby byla přímá volba zrušena, vlastně už je, ale nevím, jak to dopadne, není jednota mezi poslanci a senátory. Taky musí být jistě širší součinnost mezi těma politickýma vrstvama\ taky topka a ubuhé zvyšky pirátiků z ods a neziskovky, co je platí amíci atd :-). Tahle otázka patří asi jiným lidem. Já nejsem jejich, jen čtu tvíty. a facebooky. Ale myslím, že je ten 17 listopad trochu zklamal. Tak to z toho cítím. Že ty protesty měly pokračovat a mělo tam být víc lidí než sto studentů na hradním nádvoří. Nojo. Prokládalo by se to těma vstupama ze sametu a bičovalo. Ale nějak to chcípá, ožije to s příjezdem Putina, pokud přijede, na to se chystají už teď. Myslím že ten pokyn z washingtonu nás nasměrovat zpět do náručí velkého bratra je jasný. O druhé straně nevím nic /mám na mysli Moskvu, tomu se nevěnuju, ale myslím, že současný stav tady vyhovuje jejich vnitrostátní politice a nechtějí, aby se to změnilo, aby se to převážilo. Neumím vůbec odhadnout, jak se to bude odvíjet dál, ale tlak bude velkej ze všech stran

         • Sio

          Popravdě ve mně vznikl dojem, že bys měla míň číst tvíty a fejsbůčky. Tenhle příspěvek mi jaksi nedává smysl. Není trochu paranoidní?

         • embecko

          Stale si rikam, na jake urovni se odehravaji ta nejdulezitejsi rozhodnuti a jak moc jsou tato rozhodnuti ovlivnovana lokalnimi pociny.
          Dobre, reknemez, ze udelaji prevrat, co ale dale? Zasadni tlak vychazi z ekonomiky, predevsim z peneznictvi. Dluhy statu jsou na urovni, kdy zacinaji dusit ekonomiku a tisknout penize take nelze donekonecna, protoze inflacni bod se jednou musi objevit: aby rohlik stal vzdy svych +- 5 korun pri zvysujicim se objemu penez znamena, ze ty penize, ktere pribudou tiskem, se nesmi pustit do obehu, ale musi se drzet stranou. To donekonecna sice jde, ale nedava to zadny „nekonecny“ smysl, ze ktereho by byl pro drzitele velkych penez nejaky uzitek.

          Stejne tak demokraci a jeji vydobytky: komu vlastne slouzi, kdyz o ni lide (na ulici) nestoji? Ti hazi bobek na nejake referendum, zodpovednou volbu, volebni ucast atd. Kdyz jim tohle seberou, nic se nestane a nikdo nic nepociti.
          Podle meho je soucasna situace patova a jak jsem naznacil, osobne to zacinam videt tak, ze se politicke bloky nakonec dohodnou.
          Jakmile si Rusove zacnou davat pozor na 5. kolonu (NGO) a dalsi, neni sila, ktera by Rusko rozvratila, o Cine ani nemluve.
          Mozna dobudou CR, Ukrajinu, Moldavsko, ale tim to skonci. Kdyby to neudelali dnes, spadneme tam my a ti dalsi za rok automaticky.
          Tem, co produkuji realne hodnoty, preci uz muselo dojit, ze momentalnimi vitezi jsou ti, kteri ochoduji s poukazkami na jejich zisk (akciemi), tak bych ocekaval nejakou formu kontrarevoluce smerem k „zemitosti“. Podle meho se pozornost upre na penize a nejake jejich reforme (zrejme semrem ke svetove mene), coz nepujde provest bez soucinnosti svetovych center (EUSA, Rusko, Cina, Brics jako takovy). Vsimnete si, ze Izrael nepodporil ani rezoluci OSN o anexi Krymu, ani protiruske sankce. Pritom jeho zahranicni lobby provadi v druhych statech pravy opak (nuti staty do konfliktu s Ruskem).

          Takze at si nas s panembohem obsadi a udelaji tu prevrat, ja myslim, ze je to fuk :o)
          Jediny minus bude, ze se rozleze kavarenska bolsevicka propaganda a na scene se obejvi moci podeprene vychovne kadry, jak je zname z normalizace. To uz ale vsude na Zapade maji uz davno, takze zas neco extra to nebude, navic v tom uz umime diky normalizacni zkusenosti chodit…. zrejme je cas tu temer trapnou etapu ctvrt stoleti ceske svobody uzavrit, uz jsme si ji uzili dost, ted je cas na praci :o)

          • Kamil Mudra

           „Takze at si nas s panembohem obsadi a udelaji tu prevrat, ja myslim, ze je to fuk :o)“

           I když to tak na první pohled nevypadá, saxi, může být ještě o hodně hůř. Nejsme země kde by se někomu hodilo vyhladit obyvatelstvo aby nepřekáželo masivní těžbě surovin a tak by se dalo usuzovat že vlastně nejsme těm „vyšším zájmům“ dobrý k ničemu jinému, než do role komparsistů tvořící stafáš všelijakým proklamacím.
           Ale jsme země malá a geograficky velmi dobře umístěná, navíc s hezkou krajinou. Pokud by se podařilo dosadit do čela vládu fungující jako svého času Jelcin v Rusku, mohl by se ten náš domov proměnit ve slepenec sídel oligarchů, kde nemajetné obyvatelstvo chodí po „vyznačených cestách“ a zbytek země je pro něj „za plotem“. Také je možné aby nám tu byla nevratně otrávena spodní voda na většině území. třeba nešetrnou těžbou zlata, nebo frakováním, či ve velké míře zničena krajina povrchovou těžbou uhlí, vytěženy, lesy a v oblastech s už nyní vysokou nezaměstnaností se mohou vesnice změnit v opravdové slamy, kam aby se příchozí bál vstoupit s vyhlídkou že bude (přinejmenším) oloupen. Můžeme se stát žádoucím cílem kvůli rozmístěným základnám NATO.
           Dokud si alespoň hrajeme na suverénní zemi můžeme ledacos ovlivnit. Jakmile tahle hra skončí tak už si ani neškrtnem. Obávám se že ledacos z výše vypsaného i jiného, pocítíme pokud se podaří zrealizovat TTIP, aniž by byl nějaký převrat potřeba :-(

          • embecko

           Velmi tajemnym krokem bylo ukonceni okupace CCCP po jeho rozpadu ze strany USA (za jelcina). Proc nepokracovali z politicke do hospodarske roviny a (jiz) Rusko, bezmocne a na kolenou, si jednoduse nerozparcelovali?
           Podle meho to vyplyva z motivace, kdy se dostavame k tomu, co jsem psal u Nendertalcu:
           projektivnim momentem one bezduvodne nenavisti Americanu vudci Rusum nebyla touha po zisku (vybrakovani Ruska), nybrz nenavist k jejich narodu, ktery ma za sebou bohatyrskou historii a nedrzi ho pohromade policejnim nasili, nybrz idea (muzeme rici i „duse“).
           Rusy pokorili a jako narod vymazali, to jim stacilo, tim se uklidnili. Bezduvodna nenavist neni racionalni, nedokaze do sve agrese zahrnout racionalni fakt, ze se protivnik muze znovu postavit na nohy. To je stejne, jako v hospode: staci porazeni protivnika na zem a energie zcela vymizi, uz se nedostava sil na to, ho „dodelat“.

           Ted je to podle meho podobne, se vzestupem Rusu se v Americanech opet dostava do popredi jejich projektovana nenavist a jde jim opet jen o ponizeni/ vymazani jejich duse. Z toho soudim, ze nejaka parcelace Ruska neni tim pra-motivem utoku na nej a tedy ze nejaka „dohoda o deleni sveta“, jakkoliv se to muze zdat prekvapive, je velmi moznym vyustenim stavajiciho konfliktu.

          • embecko

           „I když to tak na první pohled nevypadá, saxi, může být ještě o hodně hůř…a dale…“
           No to samozrejme muze byt, Kamile, ale ja soudim, ze v tom okupace formou barevne revoluce nehraje zadnou roli. To je spise jen takovy americky automatismus, to delani prevratu. A taky samozrejme forma natlaku na Brusel (zajisteni si „demokratickeho“ hlasu ceskeho parlamentu pro TTIP). Ale at to udelaji, anebon ne, nakonec se nad TTIP bude rozhodovat pouze v Bruselu. A vzhledem k neskutecne laxnosti obyvatel a volicu je zatim velmi pravdepodobne, ze TTIP projde. Co pak s nejakou demokracii, ze ano…uvidis, ze s bicem v ruce a s dronem nad hlavou to budou naopak nasi tyrani, kteri do nas budou demokracii hustit :o)
           Tuhle barevnou revoluci beru spise jako jistici krok 3. kategorie, aby bylo pod kontorlou uplne vsechno a nahodou nedoslo k nejake neocekavane vzpoure. Podivej, kdyz mohli nechat opakovat referendum o Libanonske smlouve Francouze, pak v kotlince opacko hlasovani o TTIP (navic jen v parlamentu!!!) by byla uplna brnkacka.

          • vittta

           Já si myslím,že lidé hází bobek na demokracii a zodpovědnou volbu atd… proto,že to nemůže přinést ani změnu,natož zlepšní.
           Jinými slovy,už nám to sebrali,už to nemáme,převrat už začal.
           Takže nyní se teoreticky už fakt nic nestane,když to zruší úplně.
           Jenže-teoreticky,protože prakticky pořád máme moc ve svých rukou.
           Sice se volbami nic nezmění(už nám „to“ sebrali) jenže nezmění se nic ve stabilizovaném stavu (který se projevuje postupným zavíráním kohoutů,takže de facto stabilizovaný není)
           V případě divokých změn se něco pořád ještě stát může a to obyčejně pomocí těch voleb.
           Najednou z lidí nebudou ty blbé ovce,dělník z fabriky může volit stejně jako pravicový kolega Merlin,oba najednou pochopí,že se jim chce vzít něco víc,než jen možnost volby.
           Oni by prostě mohli přijít o občanství,o občanská práva,lidská práva,lidskou důstojnost až na dno.
           Myslím,že naši politici jsou ksindl,póvl,zaprodaný odpad.
           Ale zároveň si myslím,že cizí by byli ještě horší,státnost má svůj význam.
           Neházel bych to za hlavu „ať si nás obsadí“,NE,nesmí nás úplně obsadit,tohle oni chtějí,abychom rezignovali.
           Saxi,sakra kdo jiný než..dejme tomu „my“ může udržet alespoň nějaké povědomí o reálné svobodě?
           Musíme předávat těm mladším,co víme,co bylo,co známe,že bude,protože co bude,je tomu,co bylo velice podobné.
           Já tady plácám na netu,kleju na hokeji,vysvětluju v hospodě…mluvím se zákazníky…možná je to málo…ale je to alespoň něco.
           Takže podporuji Kamila s jeho pohledem,je to třeba málo…ale …nevzdávat to.

     • lomikel

      jeste k lidskym pravum, navazuje na prispevek ktery snad bude povolen. zadna prava a priory nejsou, urcita sada legislativnich opatrenich ktere postupne vykrystalizovala v ZAPADNI kulutre jsou umele konstruovana a kulturne-historicky podminena (dasain). je to produkt vyvoje konkretni spolecnosti ktere se POKOUSI neco garantovat svym subjektum.

      V jine spolecnosti je subjektum garantovano neco jineho, na jednu stranu, takze nechame kultury/spolecnosti sami sobe. Na druhou stranu pak ale neni mozne priznat stejne „prava“ subjektum jine kultury/spolecnosti. Ma to vice dopadu

      1. urazi je to protoze jim nutim neco co jim neni vlastni
      2. je to nesmyslne protoze nejsou sucasti te spolecnosti ktera se rozhodla pousit se o urcite garance svym subjektum
      3. destruuje to koncepci garanci v hostitelske spolecnosti, tim ze je poskytovana garance subjektum bez odpovidajiciho dasain, kteri je nechapu jako komplexni a reciprocni ale kteri je hodlaji jen maximalne vyuzit pro svuj prospech zpusobem urcenym cizim dasain.

       • Zoom

        Dle mého jste uhodil hřebík na hlavičku. Otázka je, co s tím. Založíte si na prosazení této myšlenky politickou stranu? Asi by to nemělo valný smysl.

        • lomikel

         ne me staci k pocitu uspokojeni za ani na tak novo levicove platforme ( co se agendy imigrace a obdivu k cizim kulturam tyce) jako je zde, navic striknute PaLem ( v te puvodni neskarikovane podobe – me se neptejte co to je/bylo :o) vuci memu nazoru nikdo neargumentuje
         ;)

         • embecko

          Vy ovsem predpokladate, ze to nekdo cet, priznejte se…(vyjma zoooma a mne)
          ja se za leta naucil, ze ty nejlepsi diskuzni prispevky jsou zpravidla preskakovany. A nehoda neni nahoda, nezapominejte… :o)

          • lomikel

           :)))))))

           jsme se tu citil napaden ze nesolidarizuji s nebozaky co maji ale auto na velky nabytek, takze si to uzivam i pres vase rejpani ;)

          • embecko

           Samozrejme jsou prispevky „cteny“ a „cteny“- lepe jsme mel napsat, ze ty nejlepsi jsou popreny.
           S tim vasim jste nas nahnal do mlynice propagandy, ve ktere je prirozeny odstup od ciziho ztotoznen s cistou patologii, xenofobii a tohle spojeni se tak ujalo, ze o tomhle tematu nechce nikdo mluvit, neb se nechce dostat do pozice chorobneho diskutera :o)

          • Kamil Mudra

           Já jsem to také četl :-)
           Ale slova: „navazuje na prispevek ktery snad bude povolen“ mne přiměla ku hledání zmíněného příspěvku, žel bohu ku hledání bezvýslednému. Dospěl jsem tedy k závěru že mi cosi uniklo a vyskytuji se, jak se říká „mimo mísu“ což mne dovedlo k ne-reakci. Lomikelem zmíněné tři body vystihují situaci kterou sám pro sebe nazývám „vnitřní imigrací“. To jest – zapojování se potomků imigrantů do hostitelské společnosti . Tito již jsou občany hostitelského státu, se všemi občanskými právy, ale často jsou svým naturelem a názory, vlivem výchovy v rodině, ve shodě s místem původu svých rodičů. Tohle považuji za obrovský problém kterékoli společnosti klonící se k „multikulti“ principům, protože to v delším časovém rozpětí zákonitě musí vést k jejímu rozkladu :-(

          • merlin

           kamile, mám pocit, že to pro sebe výtečně řeší norové, co tak čtu a vidím ve filmech o jejich sociálce, tak musím říct, že gestapo se od nich mohlo učit jak asimilovat. Muktikulti řeší odebíráním dětí přistěhovalcům, Jsou hustý.

          • embecko

           „gestapo se od nich mohlo učit jak asimilovat“

           No ona je to jedna a ta sama kultura, ackoliv se to moc nezda, jen tihleti si nezacali valku a tudiz ji ani neprohrali a navic nasli naftu. Takze kdo vi, zda- li vase nadsazka nema relany zaklad, spolehlive vim, ze deti imigrantum se odebiraly naprosto bezne, tedy plosne ci preventivne a to v 50. a 60. letech.
           Clovek na to obvykle nema moc chut, ale kdyz se zacte do dejin severske Hansy (Bergen), resp. se dostanete na denni realie, pak se ocitate v dennim radu nacistickeho koncentraku (cely rok bez topeni vyjma panske mistnosti, biti, bydleni na identickych prycnach, co zname z obrazku, detsti sexualni otroci atd.). Trondheim to same, ale ten nebyl Hansa, to jen na okraj. Pred sto lety tam byla naprosta bida, az na kost a dno.
           Jen pro porovnani, ktere hodne vypovi: Dnes maji Slovensko a Norsko zhruba 5 milionu obyvatel. Traduje se, ze kvuli hrozne bide odeslo mezi roky 1850- 1949 na milion Slovaku…emigrujicich Noru bylo za to same obdobi 5 (!) milionu.

           Zastanci severskeho socialismu se obvykle neopiraji (nevidi, neznaji) o druhou stranu mince, ti vidi jen davky v absolutnich cislech a nejake statistiky.

          • vittta

           Nikdy jsem na severský socialismus moc nevěřil.
           Ne kvůli materiálnímu nedostaku,nejspíš dnes mají všeho dost.
           Mám ale vtíravý pocit,že jim chybí obyčejná svoboda.
           Ono to je něco za něco.
           Krásné lesy a upravené parky jsou vyváženy zákazy a buzerací.
           Pořádek mezi lidmi udavačstvím (občanskou povinností) na všech stupních,od školek,škol,sousedů,úřadů…
           Výsledek je nepoživatelný extrém.
           U nás se všechno může a co se nemůže,na to nikdo nekouká.
           Výsledek je určitý bordel,kriminalita a chaos.
           Jenže…to tu dělají vesměs cizinci…bodejť,když zjistí třeba Vietnamci,kolik se dá vydělat na drogách a jaké je u toho riziko…kolik se dá vydělat na zlodějině a jaké je u toho riziko…
           Někdy mi připadá,že bez toho multikulturismu by to tady bylo jak za rady Vacátka.
           Týká se to toho,co napsal Lomikel,ne všechno je určeno pro všechny.

         • vittta

          Tak se tedy také vyjádřím.
          Já jsem to tedy četl několikrát…
          V podstatě jsem došel k čemusi podobnému,co tady vyjádřil Kamil.
          Ale je to napsáno tak divně (to „nosné“) ,že s tím lze souhlasit,ale moc k tomu není co dodat.
          Každý zná potíže multikulti experimentu,dokonce je nejspíš znají i jeho tvůrci či možná lépe řečeno jeho „následovníci“.
          Fanatici pak na zjevný neúspěch toho experimentu reagují čím dál větší netolerancí nejen k odpůrcům,ale i k neutrálům,ze kterých se pak samozřejmě stávají postupně odpůrci.
          Ti umírněnější se pak snaží hledat vyvážená řešení,což tvrdě naráží právě u těch fanatiků,neboť fanatici jsou (dle mého) politicky kryti velmocí (někdo třeba řekne Židy ale já si to nemyslím),která tímto způsobem oslabuje evropskou kulturu a ekonomiku.(především co se zaměstnanosti týká-což vyvolává sociální napětí)
          Ještě k té solidaritě s nebožáky…mě ani tak nešlo o ty pitomé cigoše,s nimi nijak extra nesolidarizuji,snad jen tím,že za svou blbost nemohou,každý se prostě chytrý nenarodil.
          Mě postupně stále více štval arogantní záměr Mitrofanova,který na příkladu skutečných pitomců (v extrému) demonstroval složení společnosti jako celku,což bylo o dost pitomější jak ti mamlasové.

          • embecko

           „Ale je to napsáno tak divně (to „nosné“) ,že s tím lze souhlasit, ale moc k tomu není co dodat.“

           To je presne, on totiz lomikel neodhadl podstatu tohoto fora, kterou neni levicovost, ale konzervativnost (je dle meho konzervativne levicove).
           Vetsina forum tvoricich diskuteru se shodne na tom, ze je treba vice prerozdelovat a ze kapital pacha nasili na druhych, to vytvari ducha fora. Lomikeluv prispevek se tak vlamal do otevrenych dveri, alegantni olleee, ukrok s muletou a jako by byk vubec nebyl :o)
           To neni kritika, ale konstatovani.
           On je totiz velky problem nejak vyjit s multikulti a pritom zustat levicovy, protoze rozruseni zakladnich vztahu, ve kterych muze kapitalismus bujet, patri k zakladni vybave levicaka. Je to paradoxni schizma, ze ktereho neni uniku: bud zachovame tradici a kapik se bude citit jako ryba ve vode, anebo ji rozrusime a jemu bude jeste lepe. To plati nejen pro multikulti, ale -pozor- treba i pro odbory. Neni pak divu, ze levicove strany vice- mene podporuji TTIP, protoze intuitivne velmi dobre citi, ze cim hure, tim pro levici lepe. Stejne tak odbory, ze kterych se dnes staly vicemene spolupachatele kapikovskeho zla- odbory ano, ale s rozumem…. :o)

          • Kamil Mudra

           Multikulti je problém pouze pro demokratické země. Dle mého mínění, saxi, je to opravdu jen o té demokracii a nějaká levicovost nebo pravicovost v tom nehraje roli.
           Systém ve kterém občan nemá „co kecat“ vládě do vládnutí není multikulturalismem nijak ohrožený. „Držet hubu a krok“ musí všichni a tak na rozdílných názorech mezi domácími a přistěhovalci nijak nesejde. O pravidlech se nediskutuje a hotovo.

           Ale demokratická země nemá šanci multikulti ukočírovat, pokud není ten příliv nové odlišné kultury opravdu tak minimální, že by byl domácími vnímán jen jako sporadická kuriozita. Jakmile vyroste počet rodilých „jinokulturníků“ na takovou míru, že mohou viditelně začít vymáhat svá občanská práva, je na průšvih zaděláno, protože demokratický stát z nich nemůže udělat nějaké „občany druhé kategorie“, jen kvůli jejich rodičům. Statut přistěhovalce lze ještě nějak právně ošetřit. Ale pokud je v zákonu narození = občanství, tak s tou druhou generací už stát nic nesvede. A jde-li o kulturu s prvky původním obyvatelstvem nepřijatelnými, je tu společenský rozklad natošup – s veškerými negativními dopady.

           Snadno to pak může dojít tak daleko, že je původní obyvatelstvo ochotno vzdát se podílu na řízení svých věcích vezdejších jen proto aby ten podíl neměli ani „ti druzí“. A to je ideální příležitost pro silné a mocichtivé, kteří řeknou: „My vás z toho dostaneme ale musíte nám k tomu dát volnou ruku.“ Já si myslím, že právě tuhle strategii máme možnost sledovat.

   • vittta

    Mě to pořád leží v hlavě,aby řekl pravdu.
    Tak jsem si řekl,je to kretén,machruje…video bylo úsměvné…
    Jenže on to vlastně není kretén ale obyčejný grázl.
    Co si o sobě vlastně sakra myslí?

    • merlin

     Že on je měřítko, takový etalon pro intelektuály. Několik mu je jich dle jeho mínění rovno /třeba Tabery – to je celkem vzato já pán ty pán/ jinak, co je nad znehodnocuje – jako třeba Chomského/nezná, nečetl ani číst nechce, kdo to vlastně je ten Chomský apod/ co je pod dělí na II a III. mentální cenovou skupinu, když s ním souhlasí, když ne, je to automaticky IV cenová. Takže je jedno, jestli jste hloupý nebo chytrý, záleží na postoji k jeho velkým myšlénkám, zvláště pak na postoji k zemanovi, jehož nenávidí skutečně z hloubi duše, kdežto Putin ho od Zemana pouze tak nějak principiálně irrituje. Na roveń Putinovi se ale u něho pomalu dotahuje Babiš a do IV cenové se tak dostávají všichni podporovatelé Babiše. :-)

      • vittta

       Mitrofanova sleduji jen krátce-ale mám z něj dojem,že Zemanovi tak trochu závidí.
       Stylem“jak taková nula může mít takový (nesporný) politický úspěch?“
       Samozřejmě přijde zákonitě na to,že to není tím,že by byl Zeman tak dobrý (nebo v tom tak dobře uměl chodit) ale proto,že jeho voliči jsou tak špatní.(blbí)
       Chyba je tedy v systému,který těmto voličům dává stejná práva,jako „lepším lidem“.
       On je vlastně celkem hlupák…protože tenhle jeho zjevný názor napadá samu podstatu demokracie.
       Copak o to,demokracie nikoho moc nezajímá,JENŽE,je to hlavní mýtus USA,nosná myšlenka pro americký lid……..
       USA se nakonec proti této formě jakési „omezené“ demokracie postaví,Mitrofanov vyznává evropský,nikoli americký fašismus….
       Jenže on si toho rozdílu…prostě nevšiml.
       A ten rozdíl bude asi dost zásadní.

       • merlin

        Nějak se ten mitrofanovismus šíří ,,Internetové diskuze jsou nepřebernou studnicí zajímavých komentářů obyčejných lidí. A občas se v nich objeví doslova přírodní diamant. Hrubý, neotesaný,nevybroušený, ale přesto unikátní. Za ten se dá považovat i výrok jedné čtenářky z Novinky.cz. Podívejte se a přečtěte si jej sami. Budete se smát, až se budete za břicho popadat. Ovšem jen do té doby, než si uvědomíte, že i tato nebohá žena má volební právo.,,
        autor se takto vysmívá matce tří dětí, která si stěžuje, že nebudou mít vánoce, protože na ně nemají.
        http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/7110-takhle-to-zena-z-lidu-nandala-kalouskovi-a-bendovi-tohle-si-ti-dva-za-ramecek-rozhodne-nedaji-.aspx

        • vittta

         Hmmm…
         Autor má asi zkušenost s těmi,kteří se smějí,až se za břicho popadají.
         Já ale s takovými nechci mít nic společného.
         Také si myslím,že jestliže Bůh do toho pisatele duši dal,ďábel mu jí dávno vzal…

         • merlin

          Tohle je taky dobré, přemýšlím, jestli to není i trestný, když se to týká hlavy státu
          AlexandrMitrofanov ‏@AlexandrMitrofa 6 hod.před 6 hodinami
          .@FerdaSiska Je absurdní adresovat cokoli jemu samotnému, tam je zeď. Produktivnější je hledat východisko. Pro Hrad i pro Sněmovnu. Kde ale?
          odpověď:
          Pac!enT ‏@Pacientcz 4 hod.před 4 hodinami
          @AlexandrMitrofa @FerdaSiska Co třeba 9 mm ?

   • Sio

    Moje dvacetiletá dcera, když jsem se ptal, co říká na propagaci knížete mi se smíchem ukázala na netu pár vystoupení „osobností“, jak se předhánějí v tvrzení, že by Karlovi svěřili své děti. Měla z těch pitomců nelíčenou legraci a prohlásila, že by Karla nikdy nevolila, protože ho podporují samí vylízanci. A prý u nich v grupě všichni podporují Zemana. Byl jsem trochu překvapen, od studentů jsem to nečekal … Halt v Brně jsou asi o něco méně zpracovaní, než v Praze.

    • Mirror

     Nejtrapnější video bylo s hercem Rychlým, který učil Scharzenberka česky: Třista třicet křepeliček přeletělo třista třicet stříbrných střetch. Až se podařilo mumlajícímu polointeligentovi několik prvních slov s několika přeřeknutími, debilní herec a ochotný kolaborant začal freneticky tleskat.

 2. Sio

  „Je mi líto, ale žádná vláda v Evropě od konce 20. století už nemůže vládnout jen s novináři proti lidu, byť by si to přála sebevíc.“
  Gratuluji, vypadá to, že tuto část reality chápou jen nemnozí. Přestonení žádným tajemstvím.
  Podíval jsem se na to, jak Putin odpovídal na otázky zahraničních novinářů na Valdajském fóru:

  Podívejte se, co říká Putin o dnešní realitě od 1:10:05 – 1:16:30 na dotaz novináře s příznačným jménem Suslov. :-)

  • Zoom

   Tahle Putinova odpověď nemá chybu. :) Takhle si dovolit jasně pojmenovat koloniální stav EU, to muselo amíky hodně nasrat.

  • vittta

   To je neuvěřitelný člověk.
   Ten rozhled,intelekt,vystupování…nevyhýbá se odpovědím..
   Není náhoda,že v něm mnozí vidí spasitele-stačí jakýkoliv jeho projev porovnat s projevy „místních“ politiků a musí být i tomu nejzarytějšímu rusofobovi jasné,jak se věci mají.
   Jenže oni Putina neposlouchají,je to možná i pro mnohé z nich obtížné,musí se u toho myslet,…lehčí je si poslechnout žumpu,a u toho si leštit vlastní nadřazenost,kterou nemají,ale chtěli by jí mít.
   Na mě ta tiskovka měla ten efekt,že jakmile jsem to pustil,už to nešlo vypnout,musel jsem to dojet do konce..
   Ještě i dám večer ten začátek.
   Ale pro nenávistné,namyšlené,arogantní idioty to má asi efekt opačný-MUSÍ to vypnout,protože by si uvědomili,jaké jsou to nuly.

 3. Sio

  Ještě k tomu začátku. Samozřejmě má merlin pravdu, když se v mezinárodní politice řekne Češi, Maďaři nebo třeba Němci, většinou se mluví o elitách, reprezentantech, o horních 10000. To je fakt. Ono to asi ani jinak nejde, nebo ano? Je na inteligenci posluchače nebo čtenáře, aby si tento fakt uvědomoval a měl ho na paměti.
  Takže „Češi demostrují proti Zemanovi.“ je titulek lživý. Ne Češi, ale pár stovek lidí z věrchušky a jejich koupená nebo zblbnutá klaka.

 4. taras2

  Ten váš známý, co šel po shlédnutí písně „Kníže má k lidu blíže“ volit Zemana, přesně ilustroval hlavní důvod, proč je v Česku tak silný odpor k radarům, sankcím, Havlovi, knížeti atd., proč stále sílí antiamerikanizmus a proč – navzdory hysterické mediální masáži – jsou Češi v podstatě na straně Putina. Celý ten proamerický a havlovský tlak médií a kavárny je protivný, lživý, falešný, afektovaný a blbý, lidé to cítí a podvědomě přiklání k pravému opaku toho, co prolhanci chtějí dosáhnout. Věren své víře uhlířské soudím, že se na straně havloidní obce jedná o projev třídního boje, oni v současném režimu profitují a ten řev, co vydávají je projevem strachu ze ztráty postavení, peněz, strachem před návratem komunizmu. Je to sice nesmysl, nikdo nechce vzkřísit staré pořádky s jejich nedodržováním části lidských práv, ale oni se bojí, proto jsou tak agresivní. Jak kdysi řekl Klaus, o peníze jde až v první řadě.

  • Sio

   Řekl bych, že se nebojí. Tedy bojí, ale ne návratu komunismu.
   Bojí se o svoje fleky, kšefty, kšeftíky, zakázky angažmá a role. Potřebují moc, sponzory nebo obojí najednou. A slouží tomu, kdo dá víc. Jako žoldáci na středním východě. Dají víc Amíci, střílejí za Amíky. Dá víc ISIL, stříleji za ISIL.
   A bojí se také toho, že by někdo vyšetřoval jejich levárny. Amíci asi velmi dobře vědí, co zde dělaly klíčové politické osobnosti od revoluce. Svých horních 10000 znají určitě jako své boty. A na každého něco mají.
   To je ovšem pro Zemana ta nejlepší vizitka. NIC NA NĚJ NEMAJÍ. Jinak by ho dávno sestřelili. Prokurátorů je tu dost.

  • merlin

   souhlasím tarasi, tak nějak to bude. Ale mně už taky dosti míchají lidé používání jako ty autority ad hoc. Naposledy vytáhli z díry Džamilu Stehlíkovou /autorita jak prase/ aby sdělila coby psychiatr národu, že Zeman je odvařený alkoholik. To není na normální obyčejné čerstvé vejce, ale na pukavec do ksichtíku.

 5. Janika

  Zaujalo mě už v prvním odstavci, jak je ta jistá vrstva lidí odříznuta od většiny, je to až komické:

  „Tito lidé si navzájem čtou své projevy a úvodníky a tvoří zvláštní skupinu se specifickými zájmy hovořící svým vlastním jazykem. Mezi sebou se také navzájem popularizují a odměňují, např. si pro sebe pořádají soutěže o nejoblíbenějšího politika, o nejlepšího novináře, nejobjektivnější noviny atd. a recipročně si navzájem udílejí ceny.“

  Včera se někdo v TV spletl a prozradil, že prezident Zeman mazaně vyjadřuje to, co chce národ slyšet, protože většina lidí vidí především Ukrajinu jinak, než jak ji prezentují média. Myslím, že to byl pan Znoj. Škoda, že to blíže nerozvedl, proč to lidi vidí jinak, kam na ty rozumy chodí a jak to hodnotí.Prostě – oni to vědí, že jsou kasta sama pro sebe, moderátorka ví, že to, co povídá, leze lidem na nervy, ale přesto v tom jedou dál. Čert vem lidi…

 6. merlin

  tohle je pan Richard stengel, který si sem přijel popovídat a protiruské kampani s českým nezávislým tiskem, chmm.
  Under Secretary for Public Diplomacy and Public Affairs
  Richard Stengel was sworn in as Under Secretary of State for Public Diplomacy and Public Affairs on February 14, 2014. As Under Secretary for Public Diplomacy and Public Affairs, he provides global strategic leadership of all Department of State public diplomacy and public affairs engagement and oversees the bureaus of Educational and Cultural Affairs, International Information Programs, and Public Affairs, and the Center for Strategic Counterterrorism Communications.
  http://www.state.gov/r/pa/ei/biog/221669.htm
  Takže jak vidíte, aktuálnéí prohlášení jeho excelence amerického velvyslance v Praze, že USA se do ničeho u nás nevměšují, je tak pravdivé, jako všechna ostatní prohlášení tohoto druhu. :-)

 7. lomikel

  mate o havlovi zbytecne iluze – 1. ze me nejakou osobni vizi 2. ze mel zustat cisty jako na zacatku , oboji je kravina. byl to PR konstrukt zapadu nasledne vyuzity me dosud nejasnou skupinou v ramci stb (s podporou cia a kgb) byl pripravovan vedome ci ne ( to jedno) uz dloho pred listopadem. Pak byl vyuzit k rizeni (neco jako remote control) prevratu. nasledne bylo rizeni pne predano washingtonu. Byl to nohlsled a wocas.

  • merlin

   Nemám iluze, ale brala jsem to tak, že je třeba na přechodnou dobu získat nějaký konsenzus, který by umožnil stabilizaci poměrů. Ne že ten konsenzus umožní dlouhodobě určitým vybraným jedincům svobodu jednání bez významnější kontroly do doby, než začne být většina občanů vzteklá a naštvaná.

   • lomikel

    havel byl pouzit pro generovni konsensu, to souhlasim, jako nastroj, 3D transparent. ptejte se kdo ho drzel v ruce a za jakym cilem byl konsensus rannych 90 generovan ? moje odpoved je ze byl generovan aby se ziskal cas a prostor pro pripravu destrukce statu a ekonomiky. nesmelo se jit moc zostra, lide jeste nebyly debilizovani, stare mocenske struktury se rozpadky a nove se teprve konstituovali.

 8. lomikel

  skomirajici politicke strany jsou priznakem, jednim, nemoci. anglosioniste (pokud ma nekdo problem nech si dohleda u saker (a) cilene destruuji strany (zevnit i zevne) a instaluji misto nich hnuti ci podnikatelske zamery oligarchu mixovane s neziskovkami.

  olirgarcha zajisti vertikalu, neziskovky pracuji horizontalne. napadlo vas ze rozpad politickych stran neni prirodni jev ? ze lze predpokladat ze se jedna o rizenou destrkuci v ramci koncepce NWO ? jak nejlepe desturovat politkcou stranu ? skrze rizeny agenty ve vedeni kteri delaji takova politicka rozhodnuti ktera souzni s NWO agendou prislusne urovne pyramidy rizeni a nebo /zaroven jdou proti samotne koncepci te ktere strany, strana se same nuluje ze byti. misto ni se objevi projekt oligarchy a pretahne volice.

  • merlin

   Podle mě jde akutálně o prachy a temelín a možná další věci, o kterých zatím nevíme nic. Protože orbán si klidně půjčil od rusů a budou mu blok stavět. Že by to zopakovalo česko, to by těžko kousali. Kdo ví , co tam sobotka nasliboval.

   • Sio

    Myslím, že se pos..l, ještě než tam jel. A když to tu vidím, ani se mu moc nedivím. Tohle chce opravdu pořádné koule, vzdorovat té krvelačné bandě pravdoláskařských dryáčníků. Vida, mráz přichází ze západu.

 9. Mirror

  Do omrzení jsem v televizi a rozhlase přesvědčován, co mi všechno samet dal. Zástupci pražské kavárny tvrdí, že jsem dostal svobodu a lidská práva. Já žádnou změnu oproti převratu nepozoruji. Dovedu si však představit, že pokladní v supermarketu, dělník ze slévárny a kovárny a obráběč kovů ztratili mnoho z dřívější svobody a demokracie. Jestliže bude upřímný a nebude se bát, že ztratí práci, také inteligent více ztratil, než získal.

  Kdy se to odváží někdo říci na plnou hubu i v televizi v hlavním vysílacím čase?

   • Mirror

    Jste moudrá žena. To si opravdu myslíte, že evropským poslancem se můžete stát bez závazků? Socdem ani náznakem neprosazuje, abychom v EU za stejnou práci dostávali stejnou odměnu. Na internetu je k dohledání anglická studie trendů v investování. Návratnost investic zahraničních investorů v Česku je 13%, v rozvojových zemích jen 8,4% a ve vyspělých zemích dokonce jen 4,8%. Více než u nás se na investicích z ciziny vydělá jen v Angole (50%, mají přírodní zdroje), pak následují státy jako Nambie a další zaostalé země Afriky. Na čem se u nás vydělává, když skoro žádné suroviny na vývoz nemáme? No přece na laciné kvalifikované práci. Domácím podnikatelům je také vhod, že nemusejí hodně platit svým zaměstnancům.

    • Sio

     Mirror, tak mluvte narovinu. Koho mám zabít, abychom tu měli stejné platy jako v Německu? Na to existuje jediný návod – stávky. Víte, co napsal už více než před sto lety Karel Havlíček Borovský?
     Lenoš a řvi
     dají mzdu dví.
     Pracuj a kuš,
     hubu suš!
     Takže až půjdou zaměstnanci Huyndai do stávky, jistě jim zvýší platy aspoň o 10%. A za rok to samé, atd … Ale shora bych řešení nečekal. Mají tam vůbec odbory?

  • vittta

   Hodnoty sametu kupodivu lépe chápou lidé do 30 let věku,kteří o předsametu nevědí naprosto nic.
   Ti pak ty hodnoty hájí proti těm,kteří v časech předsametových žili a kteří ty vznešené hodnoty ne a ne pochopit.
   Při čemž ještě platí,že čím je jedinec mladší,tím je jeho boj za hodnoty sametu agresivnější.

   Jen se divím,že drtivé většině těch mladých nedojde,že když se cílí propaganda na ty,co to nezažili,nebude asi lecos tak úplně v pořádku.

 10. lomikel

  clanke neni ani tak o lidskych pravech ale o rozhorceni nad tim ze anglosionisty profinancovane, proskolene a prosazene elity delaji praci kerou jim zadaji anglosioniste. to mi, omluvam se :), dnes jiz neprijde objevne.

  problem neni az tak v tom ze to delaji, problme je ze je nedostatek protihracu ( jak na ceske urovni tak svetove). Pokud se nejaky protihrac najde tak je vyznamny maximalne regionalne (jako rusko v euro-asii, pokud bychom odhledli od jadernych zbrani) a musi hrat proti spojene ideologice, ekonomicke a vojenske sile stale vetsiho imperia. Dalsi problem je jak bojovat s pozice ideologie proti protihraci ktery ideolologie jen vyuziva a ktery jimy neni vnitrne vazan – tohle stoji za promysleni. Je treba videt tu pyramidu a uvedomit si ze ideove koncepty, agenda, nastroje se meni uroven od urovne a ze i dba z naseho pohledu protikladne jevy mohou byt iniciovany a rizeny jednim a timz centrem.

  • merlin

   Pokud se nejaky protihrac najde tak je vyznamny maximalne regionalne jako rusko v euro-asii, – tady bych si dovolila fakt nesouhlasit :-)

   • lomikel

    pokud bychom odhledli od jadernych zbrani – pisu ;)
    srovanam li s globalnimi/geopolitickymi hraci

    mala stagnujici populace, mala byt dobre vybavana konvecni armada, nektere cesti ekonomiky nedostatedcne rozvynute, konstitucne stat neni v dobre kondici vzhledme dezintergaci zapocate od jelcina kombinovane s ruskym dasain.

 11. hans

  ad ačátek článku: Do 14. století byl v Čechách oficiálně národ vlastně jen synonymem pro šlechtu…

  Vždycky, když něco takového čtu, bavím se při představě, jak pravnuk pisatele nalezne na půdě zapomenuté noviny, otevře je na sportovní stránce, přečte si titulek „Češi vyhráli mistrovství světa v hokeji“ a začne psát disertaci na téma „ve 20. století byl v Čechách národ oficiálně synonymem jen pro 22 hokejistů, kteří ze dvou třetin ani v Čechách nežili, a proto se nikdo další z 10 milionů obyvatel českých zemí za Čecha nepovažoval“.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s