Vrazi v Paříži

Převzato od el-murida.
paris

„A když hudba zahrála smuteční pochod, nezaváhal jsem, a vyzval jsem vdovu k tanci…“

***

Doplněno: Zatímco Porošenko pochoduje Paříží, jeho armáda dál zabíjí civilisty.

Osmiletý Váňa přežil, pokud se tomu tak dá říkat. Výbuch mu utrhl nohy a ruku a znetvořil obličej. Jeho pětiletý bratříček při útoku ukrajinské armády na město Šachťorsk zemřel.

2015-01-11-01-22-18-Skrinshot-ekrana-600x375

Odtud: http://greenchelman-3.livejournal.com/471351.html

Reklamy

143 comments

 1. Janika

  On nezaváhal, váhala jsem já, jaký zvolit lepší nadpis, jestli „Hail“, nebo „Sláva Ukrajině“.
  Ale, jak píše sax, nakonec mlčím, nemám slov…

  • vittta

   No přesně…jen jsem viděl tu fotku,hned jsem chtěl napsat,že ten Porošenko nedá s tím heilováním pokoj ani na organizované tryzně….

  • vittta

   Ale vážně-na koho on to vlastně mává?
   Je asi zvyklý mávat „lidu“,nebo co….tak se neudržel…
   Navíc jde dost na kraji…jestli-pak tam byla nějaká dvorní etiketa?

  • embecko

   Je to nestesti a nikdy bych necekal, ze se neceho takoveho doziju. Alespon jako slaba zaplata zde rozhovor s Valencikem (co vydava Marathon):
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Docent-Valencik-detailne-rozkryva-co-vse-je-v-pozadi-velke-ukrajinske-lzi-351448
   *
   “ Každého by mělo trknout přinejmenším to, že za eurokancléře (předsedu Evropské komise) byl zvolen člověk, který zneužitím funkce premiéra malé země ochudil veřejné rozpočty zemí EU o stamiliardy euro jejich „odkloněním“ do daňových rájů, a prezidentem EU (předsedou Evropské rady) reprezentant a vysoký funkcionář země, která se dopustila zločinů (porušování lidských práv) tím, že propachtovala své území cizí mocnosti k mučení v gestapáckém stylu na vlastním území). Tato personifikace nejvyššího vedení je jen špičkou ledovce celkové prohnilosti EU.

   Pokud by byl institucionální systém EU zdravý, pokud by zde na bázi demokratických mechanismů existovaly standardní kontrolní mechanismy, nemuseli bychom se bát islámského fundamentalismu a tím spíše ani Ruska. To, co nás skutečně ohrožuje, je prohnilost našeho (tím myslím náš civilizační okruh) institucionálního systému. Ti, co straší islámským fundamentalismem či Ruskem, v podstatě jen kamuflují podstatu našich problémů. A napomáhají omezování demokratických prvků, na jejichž základě by mohla vyrůst náprava. Válka skutečně hrozí. Ve velké ukrajinské lži došla současná euroreprezentace daleko a prokázala svoji ochotu sloužit globálnímu zlu v takové míře, že je schopna dalším vyhrocováním situace dohnat skutečně svět do války.“
   *

   Samozrejme, ze to vsechno vidime a vime, ale proste mi to nedalo, tak jsem to sem nalepil. Citim uspokojeni spise uz jen z toho, ze neselhali alespon lide, jejichz stranky jsem pravidelne cetl, byt se tykajy jine problematiky, samozrejme. Smutne zjisteni je, ze zlocinci zcela bez problemu na svoji stranu dostanou nadkriticke mnozstvi obcanu a ze lidi tohle budto vubec nezajima, anebo oportunne strani druhe strane. A to jsem si jeste donedavna najivne myslel, ze lze ocekavat alespon pasivni odpor, tichy nesouhlas. Ne, nelze uz ocekavat vubec nic, kam se zatroubi, tam se pochoduje. Byt Pilatem, myji si ruce, az mi kuze slejza.

    • embecko

     Pro me to zas takova sranda neni, Slobo…jsem totiz zpomalenej a prisel jsem na to az nekdy pred pul rokem- teprve tehdy mi hluboce doslo, ze lide ac ovce (to jsem vedel uz drive) mohou zajit velmi- velmi daleko, dale, nez jsem si dovedl predstavit. A ze ovcovstvi je take formou velmi bezohledne a krute zbrane, tedy ze to neni jen cisty nedostatek, ale ze jde i o utok (vyzadujici samozrejme specificke podminky, nejde to tak pokazde).
     Doslo mi to pred pul rokem a jeste jsem to nevydejchal :o)
     Ted zacnou jit po internetu (a ti „nejrozumnejsi“ se samozrejme pridaji), zacnou posilovat evropskou „integraci“, rozmnozi se hlidaci demokracie…no, doted jsme si to pekne uzili, ted je cas na drobne az velke zhodnoceni jedne diskusni epochy :o)

     • goliast

      Když ovce, tak pastevečtí psi. To patří k sobě. Teď je otázkou, pro koho to stádečko hlídají. V optimální variantě to znamená pro sebe a živit se slabými kusy, v těch komplikovanějších modelech pro jiné. V těch krajních variantách nedostane nažrat ani ten pastevecký pes, takže buď věrně chcípne, nebo vezme kramle nebo si tajně začne užírat ze stáda sám :-)

      • Kamil Mudra

       Pasteveckými psy jsou média a o žrádlo se rozhodně bát nemusí tak dlouho dokud budou štěkat tím správným směrem. Ona ovšem „správně“ štěkat nepřestanou dokud budou krmena a tím se kruh uzavírá. Krajní varianta tedy nehrozí.

       • Janika

        Kamile, to srovnání novinářů se psy mi jde silně proti srsti. Kdo kdy viděl, že by psi blili na ovce své zvratky…

        • Kamil Mudra

         Inu, dobře zpracované ovce jsou schopny i ty zvratky považovat za šťavnatou travičku. A to zvláště ty které už zapomněly jak skutečná tráva vypadá. Srstí sem nebo tam… Ony věří že jejich rounu jde tahle strava k duhu. A není jich málo.

     • vittta

      Jo,jo…mě také lecos došlo.
      Hlavně to,že v těžkých dobách člověka nenechají být neutrálním.
      A kam se já přidám,když je ta jejich špína rozmazaná všude?

     • vittta

      Jinými slovy:
      Všichni jsou Charlie ale vocaď-pocaď a to přesně tam,kam sahá politický názor konkrétního Charlieho.

   • vittta

    Ano..
    Islámský fundamentalismus je nebezpečný jen proto,že nejsou jasně stanovena pravidla a muslimům se všemožně ustupuje-dokonce i formou autocenzury,kdy se raději nevyvěsí vlajka,aby to někoho nepobouřilo,při čemž vylovenou oporu v zákoně to pobouření vůbec nemá.
    To samé je tady u nás s Cikány,nejde ani tak o jejich kriminalitu-ale o to,že se jejich kriminality nikdo nevšímá (resp.si jí všímá daleko méně,jak kriminality jiných),což ovšem v zákoně oporu také nemá.
    Policakt se na Cikána raději vykašle,než aby ho někdo popotahoval za rasismus,stejně jako učitel ve škole nebo i občan.
    Parádní příklad naprosté prohnilosti a neschopnosti EU řešit JAKÝKOLIV problém je do nebe volající prohlášení Jaceňuka, o vpádu Rusů na Ukrajinu a do Německa za II.světové války.
    Místo aby se Němci okamžitě ozvali s JASNÝM stanoviskem a rázně požádali o vysvětlení,raději hledají únik z problému tak,že se asi překladatelka spletla a Jaceňuk to tak neřekl.

    Také jsem četl zajímavý článek na BL http://www.blisty.cz/art/76102.html
    V textu se lze dozvědět,že atmosféra mezi demonstranty zdaleka nebyla jednotná-což mě nijak nepřekvapuje.
    Těžko se totiž může shodnout fašista a zanícený levičák-a tam byli všichni pohromadě.
    Dále se dozvíš,že Francie má revoluční tradici (agresivního sekularismu?) díky níž byla schopná bojovat proti nacistům a zvítězit nad nimi.
    Toto je neuvěřitelné překrucování faktů,Francie proti nacistům bojovala velice špatně,daleko lépe si vedli její jednotky SS v Rusku a v Berlíně při obraně Říšského sněmu,velké vystoupení měli Francouzi také v Maroku,kde se utkali s Brity.
    Stejně tak kolaborace Francouzů byla obludná a pracovní metody nově vzniklé speciální policie (ani nevím,jak se ta tlupa jmenovala ale bylo jich někde 30 000) se njijak nelišili od Gestapa.
    Bez Ruska by se dneska ve Francii šprechtilo nejspíš Německy.
    Tohle volně navazuje na zneužití vražd v Paříži Čulíkem,který neopoměl připomenout odsun Němců z ČSR.tihle zase nenápadně vyzdvihli „válečné úspěchy“ Francouzů proti III.říši.

    Na konci je pak dobrá rada a ta je vždycky nad zlato.
    Zničit brlohy a zabránit přistupu extremistů dětem a těmto dejte vzdělání.
    No paráda-ale tohle bych jim mohl poradit dávno,a každý…
    Teď ještě jak to udělat…radí se podstatě lépe.
    Kdyby tohle totiž řekl někdo jiný v jiných souvislostech,tak by měl pěknou polízanici..brlohy..cosi o odběru dětí…

    Abych to upřesnil,takové praktické řešení tak úplně v demokracii, hodné toho jména nejde,za to by to poměrně snadno dokázali nacisté.
    A když vezmu v úvahu praxi s dětmi v Norsku….
    Možná už s tím tam začali-a nejen tam.
    Jenže úspěchy to moc nemá…..a kromě toho to má blíže k projektům nacistů,než k nějakým demokratickým evropským hodnotám.

  • vittta

   Nechci se vyjadřovat k té diskuzi…je tam víc názorů-ale samotný článek je svým způsobem ukázkový.
   Autorka je jednou „tady“,jednou „tam“ ale gró článku je podle mě jinde.

   Dialog.
   Vida…
   Už ne dodržování zákonů hostitelských zemí.
   Ale jejich tvorba.
   Co jiného je dialog,než přednesní požadavků obou stran (jakých asi?) a naleznutí řešení?
   Třeba:
   My nebudeme zesměšňovat jejich symboly a přestaneme jíst vepřové-a oni nebudou střílet.

   A kde vzali právo na dialog?
   No,je jich hodně,je to sama podstata demokracie.
   V článku je to popsáno nějak tak,že už nějaká situace v Evropě je a z ní se musí vycházet.(tak nějak,není to přesné)

   K té diskuzi…
   Nemohu přijít na to,co konkrétně by takovým dialogem a následků z něj vyplývajících získali Židé?

   • Janika

    Vittto, právo na dialog vzali generacemi žití v té zemi. Ve Francii je to už tak pomíchané, žijí spolu dlouho a vzájemně se mísí. Něco jiného jsou chudinská ghetta, samozřejmě, ale tam je to otázka sociální, ne náboženská nebo národnostní. Nechtěla bych se dožít toho, že se bude zkoumat rasová čistota. A kdo neobstojí, pryč s ním. Zatím ještě ne do plynu.

    • vittta

     Podle mě je to velice matoucí myšlenka,nebo jak to nazvat.
     Jestliže se někdo domáhá nějakého práva na dialog (tedy práva na úpravu zákonů) jenom tím,že tam žije,je to velice nebezpečný jev.
     Oni se do té země přistěhovali dobrovolně,vybrali si jí i s jejími zákony a hodnotami.
     To co píšeš v podstatě znamená přesně to,co jim připisuje.
     Tedy cílený boj za ovládnutí území pomocí usazení se v ní.
     Ale je to tak-a lidé zcela oprávněně přistěhovalce nechtějí.
     Aby si tady za 20 let vynucovali svoje zákony za základě toho,že tady těch 20 let většina z nich (třeba) vyžírá sociální systém.
     V takovém boji pak vyhraje ten,kdo je méně tolerantní.
     Ti tolerantní vymřou,nebo budou zabiti.

     • Janika

      Vittto, no a čí je země? Jak to chceš definovat? To se přece pořád mění.
      A opakuju, že Francouzi už dávno nejsou většinově čistokrevnými Francouzy, je to pomíchané.

      • vittta

       Ano,Francouzi nejsou čistokrevní.
       Je to právě kvůli přistěhovalectví,které já tady nechci.
       A nechce ho ani plno Francouzů-těch původních.
       Ono to není tak čisté,jak to vypadá.
       Plno lidí u nás nemá dodnes rádo Rusy jen kvůli tomu,že tady na každý státní svátek visely kromě českých vlajek i ty sovětské a hrála se-kromě české-i sovětšká hymna.
       Že s tím drtivá většina Rusů neměla a nemá nic společného nikoho nezajímá.
       Kdysi čeští králové kolonizovali pohraničí Německými osadníky.
       Jak to dopadlo víme.
       Dodnes z toho těží revanšisté a odpůrci české státnosti.

       • Janika

        Víš, proč tak vzrůstá debilita českého národa? Protože se tady pořád páříme na tom malém prostoru jen mezi sebou. Mísení ras je žádoucí :-).

        • vittta

         Debilita českého národa je podle tebe co?
         Že pár stovek lidí mává červenými kartami?
         Nebo že určitá část nemá ráda Rusy?
         Kdybychom nebyli,jací jsme,dávno bychom tady nebyli….

        • vittta

         A to ještě mohu argumentovat tím,že ve Francii-notně etnicky promíšené-demonstrovaly statisíce lidí a mávali u toho Porošenkovi a spol. jak pominutí…

         • pacifista

          Mávali, ale jak se pak ukázalo jen v postranní prázdné ulici, kde udělali pár fotek pro takové jako jsme my a kompars jim dělali osobní strážci. Poté nasedli do svých limuzín a zase odjeli. Žádných demonstrací se nezúčastnili a já mám teď pochybnost jestli tam nějaké vůbec byly a natož ještě v milionech demonstrujících.

          • vittta

           No…ono mi cosi nehraje i na těch „prázdných“ fotkách.
           Přece…na takové divadlo se velice snadno přijde,prostě se to nedá utajit.
           Navíc ten svatoušek Sobotka říkal,jak jim lidé tleskali…nemusel říkat nic.
           Že by to byl až takový poskok…
           Řekněme,že MUSEL tohle říkat-ale to bychom pak nebyli už samostatný stát ani teoreticky.
           A pokud by nějací vládci dokázali,aby je poslouchal i premier menší země,měli by i dokázat,aby se takové kompromitující fotky nedostaly na veřejnost.
           Leda-leda by se tam dostat naopak měly.
           Dneska se nedá věřit ničemu,Pacifisto.
           Podívat se,přečíst-ale věřit,to raději ne!

          • Janika

           Tak demonstrace tam zřejmě byly. Jenže když se něčeho takového člověk účastní, tak stejně neví, co je o pár desítek metrů dál. Chci říct, že demonstranti nemohli říct, že tam žádní politici s nimi někde dál nebyli, ani když žádné neviděli.
           Taky se nikde neobjevila fotka, kde jsou politici s davem, nějak celkově. Takže tohle je pravděpodobné, že se prošli před kamerami, zapózovali a zmizeli.

       • vittta

        V extrému to může v té Francii nakonec dopadnout tak,že těch muslimů tam bude za pár desítek let více.
        To ale najednou nebude jen jejich věc.
        Jelikož je přes všechny potíže Francie dodnes velmoc,může pak-i násilně-toto importovat do jiných zemí-které nebudou mít nejmenší chuť dostat se do jejich situace.

        • Janika

         No a jak se mají bránit tomu, aby muslimů nebylo víc, když s nimi po staletí žijí? Nějaké způsoby určitě přípustné jsou. Rozdmýchávání všeobecné davové nenávisti, jak se nyní děje, je ale to nejhorší, co se může stát.

         • vittta

          Má to nějakou příčinu.
          Kdyby bylo soužití bezproblémové nebo máloproblémové,nebylo by to moc pravděpodobné.
          Tady se hraje na to,že soužití má velké trhliny.
          Příčiny-objektivní,v tom nehrají roli.
          Kromě toho s nimi nežijí po staletí.
          Je to nějakých 60 let,při čemž za povšimnutí stojí,že s těmi původními přistěhovalci problémy nebyly.
          To je jako u výchovy dítěte.
          Když je mu 5,dá se vychovat.
          Ve 13 už je to takřka vyloučeno.

         • dixi

          souhlasím s Janikou, tímto vás všechny zdravím v novém roce, počítač byl v opravě, chyběli jste mi. Taky jsem tím vším znechucena. M ysůím, že přituhuje, ostrov Janiky mi ,než sho rozbalím ukazuje, nebezpečný web. To teda dřív nebylo.

          • vittta

           To jako že jsme tady extremisté,jo???
           Tak to je tedy vrchol…
           Kdo tuhle „vizitku“ dává?
           Ale Sax to tady někde psal.
           Zablbli jsme si,pokecali a dál už si budeme jen myslet…

          • Janika

           Dixi, mně se to taky dělá na nově instalovaném počítači. Jinde ne. Možná to bude nastavením?

      • vittta

       Zkus si ten názor přenést do Ruska.
       Hodně jejich odpůrců operuje právě tím,že Rusové kolonizovali okolní země a pak si je vzali.
       Chce to stejný metr.

       • Janika

        Žiju v domnění, že Rusové jsou starobylý národ žijící od věků na stejném území. Samozřejmě pohraniční války byly od věků na celé zeměkouli. Ale nepřipluli na cizí kontinent a nevyvraždili místní obyvatelstvo.

        • vittta

         To si nemyslím.
         Kolonizace v rámci Sovětského svazu rozhodně proběhla.
         I násilně,Stalin byl v tomto mistr.
         Zde bych poukázal na naše Sudety…jak by asi vypadaly na mapě obrovského ruského imperia?
         Nikdo by je tam ani neviděl.
         A přece skoro zničili český národ.
         Jako záminka…jde o záminku.
         Ty myslíš,Janiko,že se muslimové-v případě,že nastane nějaký dialog se změnou zákonů-s tímto spokojí?
         Ne,nespokojí.
         Bude další a další dialog a nakonec už žádný nebude.
         Kdo by se také bavil s nějakou minoritou.
         Co na tom,že ta minorita žila třeba na Francouzkém území 1500 let…

         • embecko

          Pozor na propagandu, vittto. Narody v Rusku prezily nejen bez uhony, ale dokonce na imperiu velmi profitovaly (kde jsou vsichni nemecti Slovane, americti Indiani, o kmenench a narodech evropske kolonialni Afriky ani nemluve).
          Celkem 85 autonomnich uzemi, z toho 22 republik (!)
          http://cs.wikipedia.org/wiki/Republiky_Rusk%C3%A9_federace
          V tomhle jsou Rusove temer vzorovi :o)

          Ani kolonizace stredni Asie nebyla tak palciva: kdyz padal SSSR, tak s tamejsimi Rusy odesel z mistnich kdo mohl, oni moc dobre vedeli, ze za Rusu se meli tak, jak by to sami nikdy nedokazali.

          • vittta

           To nezpochybňuji.
           Uvedl jsem ty Sudety i kvůli tomu.
           Malá území v kontextu té říše se kolonizovala.
           Přesně tím způsobem,jako tady ve středověku ty Sudety.
           Nikdo tam nebydlel…..
           Násilně pak byli přemístěni třeba zrovna Tataři…z Krymu.
           (O násilných přesunech si myslím to,že problémové skupiny se prostě rozmísťovaly,je to chytré,logické,pro imperium pozitivní a v neposlední řadě i humální-neznamená to ale,že se to nestávalo.)
           Místo nich tam asi nalezli i Ukrajinci.
           Ještě jsem mrknul na ten odkaz…ten to i v podstatě potvrtuje.
           Podíl ruského obyvatelstva je značný.
           To samozřejmě neznamená,že menšiny utiskují,myslím,že v podstatě ne.
           Ale-o to víc se jim to vyčítá.
           Taková demokratická závist-protože vyspělé státy-jak píšeš-se takovou tolerancí moc chlubit nemohou.
           Ale ten text vnímej spíše v kontextu k menšinám obecně.
           V Rusku ty menšiny odjakživa žily,nikdo je tam netahal-tedy určitě mají na nějaký dialog nárok.
           Janika se vyjadřuje k přistěhovalectví evropskému.
           Evropské země původní obyvatele zlikvidovaly,nebo zotročily.
           Arabské nebyly o moc lepší.(zejména v Africe)
           Já sice chápu,že nyní by dle jakési vyšší spravedlnosti mohli stejně zlikvidovat oni nás-ale moc po tom netoužím.
           A abych se vyhnul nutnosti volby,jestli je v budoucnu vybít-nebo se nechat vybít,raději je tady (nebo v zemích,které jsou k nám blízko) kultivovaně nechci.

 2. Astr

  I kdyz souhlas s doc.Valencikem je tu neco s cim nelze souhlasit a vubec to neznamena ze kdo je proti niceni hrobu v Tobruku ze je vyznavacem americkeho imperialismu v Evrope:

  Libye – Tobruk – hroby padlých
  Zde prace toho pouheho 1 % militantniho Allah ismu
  Zhlédněte záběry které nemají slov.
  Hodní, mirumilovní islámci ničí vojenské hroby padlých Britů, tedy i hrobyČechoslováků !
  v Libyjském Tobruku.
  Co na to EU? Co na to naši korektni politici, a novináři? Pštrosí hlavy v písku!

  Hlavně si to musíme zapamatovat, kdyby někdy někoho náhodou napadlo něco jako, že „chudáci přistěhovalci“, nebo „oni mají také právo…“ apod.!!!
  Z naší strany nulovou toleranci, je to otázka našeho života, ale hlavně života našich potomků!
  Posílejte dál, ať to vidí co nejvíc lidí!

  • vittta

   No co,tyran svržen,nyní může nastat demokracie,pravda a láska!!!!

 3. Astr

  komentar (Xerox)
  ktery vystihuje co lze videt pri pohledu na skupinovy snimek vladnich predstavitelu „zapadni“ civilizace !
  ================================================================
  …koukáme se v přímém přenosu na obskurní farizejskou demonstraci v Paříži …
  prezidenti , předsedové vlád , státní tajemníci , kancléři , zřejmě i velvyslanci , šejkové atd. to všechno doslova ruku v ruce nebo v podpaží sunoucí se ponurou paříží , před nima poskakujících paparaziů a za nima statisícové davy zpitomělých lidí …

  – desetiletí tahle sebranka svrhává režimy a vraždí lidi na středním východě
  – nedávno přešla stejná sebranka se stejnou taktikou i do východní evropy
  – izrael s podporou stejné sebranky provádí po desetiletí genocidu na palestincích
  – stejná sebranka toleruje v evropě po desetiletí umírání lidí ve vlastních ulicích jako tzv. bezdomovce
  – léta praktikovaná dluhová demokracie založená na koloniích a finančních machinací

  a všechno dohromady za podpory stejných zpitomělých statisícových davů …

  tenhle problém západních koloniálních zemí není problém východní evropy , je k nám jenom nuceně importován , protože stejná sebranka se dostala ve východních zemí k moci a udělala ze všech těchto zemí stejné nesvéprávné kolonie jako ze zemí středního východu …
  všichni dohromady podléhají jednotné ideologii tzv. – liberálnímu kapitalismu , dnes naprosto vyšinutému tlačený fanatiky – americkými neokony …

  můžeme si jen přát , tedy my z východních zemí , aby Rusko v čele s Putinem obstálo a nabídlo funkční alternativu založenou především na lidské solidaritě , spolupráci a respektu vůči jiným zemím …
  míchání nebo vnucování své kultury někomu jinému je největší zločin současnosti …

   • Janika

    Teď jsem našla zdroj napsal to někdo u Christabel. Píše tam taky MaB, která žije ve Francii a účastní se toho všeho tam. Protože to hluboce a upřímně prožívá, zdržela jsem se dalšího komentování tam. Co mě ale nadzdvihlo, bylo její přirovnání Charlieho k Voskovci a Werichovi. Už už jsem chtěla vyjádřit své znechucení, tohle už je opravdu fuj, ale Christabel odpověděla skvěle.
    http://panirtenka.blogspot.cz/2015/01/ehm-asi-nejsem-charlie.html?showComment=1421069824536#c8876366375390609683

    • jafa

     Je tam jiné datum :-)
     Tohle by mě ale nenapadlo, počkal bych si, až ten článek od Fulforda někdo přeloží celý.
     The fake Paris incident is aimed at taking down the house of Saud
     The obviously faked
     http://www.veteranstoday.com/2015/01/10/the-undead-dead-french-cop-in-selfie-revival/
     terror incident in Paris last week was clearly aimed at preparing public opinion in the West for an operation to take down the Saudi Arabian monarchy. The operation consisted of having a French magazine publish cartoons of a sort that would lead to a death penalty in Saudi Arabia and then faking the execution of the magazine’s staff. This serves to make the Western public aware and angry about the sort of thing the Saudi government does.

     • lomikel

      no, to by nemuselo byt pro nas tak spatny, jihad v CR financuje primarne wahabiste ze SA a PR jim dela americka ambasada. Optimalni by samozdrejme bylo kdyby sli do ..(mu) obe tyto organizace.

      Vzhledem k tomu jak SA vystupuje jak doma tak ve svete, viz, treba ceny ropy tak nem pro ne zadne sentimenty, na rozdil treba od Syrie ( ktere ale neni dost monolitne muslimska, ze ?:)

    • vittta

     Já jsem se tam díval a četl kus té diskuze a zaujal mě Graver.
     V jedné rozhočené reakci píše „ať už jsou to islamisti nebo komunisti“…
     To je jak v tom fóru o tom Hitlerovi….(„Hitlere,Hitlere,ty nedáš těm komunistům pokoj ani po smrti“.)

     Jsou tam také dohady,kdo je a kdo není Charlie.
     Abych pravdu řekl,ani nevím,jestli já jsem Charlie.
     Být Charlie totiž v tom kontextu možná neznamná jen ctít tak silně svobodu slova-ale být při tom i pořádná ovce.
     Celkově je pojem „svoboda slova“ dost ošemetný.
     Propagace nacismu a třeba homosexuality se mi nijak nelíbí,zrovna jako se nijak necítím být tolerantní k požadavkům mulimů.
     Bít se v prsa a říkat „Já jsem Charlie“ by bylo tedy ode mě i pokrytecké.

     • Janika

      Urážky vedou k dalším předsudků, k zatvrzelosti srdce a k nenávisti.

      To je citát. Hodí se jak na dílo Charlieho, tak na výše zmíněného pána :-). Tenhle styl nemusím.

      • vittta

       Předsudky je něco,co si někdo o někom myslí-ale není to pravda.
       Co ty víš vlastně o muslimech,jejich politických cílech,jejich náboženských cílech,jejich integraci v praxi,jejich vnímání Čechů či Evropanů…..
       Já o tom vlastně moc nevím.
       Jen vidím tu praxi,čtu..dávám si informace dohromady,když se bavím s lidmi,kteří někde „venku“byli.
       Jelikož o tom moc nevím-nechci je zabíjet ani vyhánět.
       Nechci je tady,nechci tady další a nechci tady mešity a jejich manýry.
       Ti,co tu jsou-ať tady jsou,ale ještě NIKDY jsem z nich neměl dobrý pocit,když jsem je viděl.
       Byli arogantní,hluční,budili dojem,že nikde nedělají ale peněz že mají dost.
       Nemá to ale s islámem nic společného,nechci tady ani Ukrajince,nikoho.(Vietnamci třeba pomalu ovládli trh s drogami)
       Samozřejmě-určitá míra přistěhovalectví je jaksi slušná,je dobré,pomoci utečencům a trpícím,civilizované země to tak dělají a je to správné.
       Ale v masovém měřítku to odmítám,protože to přináší nesmírná rizika,aniž by to přinášelo také pozitiva.

       Jde mi o to-co bys vlastně chtěla Ty a co konkrétně o těch výše uvedených věcech víš?
       Protože jsem si buď nevšiml,nebo tady není Tvé vyjádření k této věci.

       • lomikel

        pani janika, a ma na to zajiste svate pravo na svem blogu, vnima imigraci na emocionalni urovni, stejne jako verici svou viru. neni same, na OM je take nekolik lidi kteri „argumentuji“ podobnym nevyvratilelnym zpusobem. lze na tom pro ty kteri nemaji s virou osobni zkusenost jak to funguje, existuje urcita teze/dogma ktere vytavri spolu s emocnimi postoji kotvenymi do tohoto dogma nazorovou a vztahovou platformu zalozenou na tomto , sebe potvrzujicim a v sebeuzavrenem, racionalizovanem kusu emoinformace (C).

        • Janika

         Nejsem pro emigraci, ani proti emigraci. Nic o tom nevím. Jsem proti vytváření obrazu nepřítele na základě národnosti nebo náboženství. Mám to velmi jednoduché a nemusím spřádat žádné teorie na záchranu světa. Nikdy bych se neúčastnila honu na Židy a nikdy bych neprohlašovala, že dobrý Indián je mrtvý Indián.

         • vittta

          Já se ale přece také neúčastním honu na muslimy.
          Jen je tady nechci.
          ONI TADY JEŠTĚ NEJSOU!
          Němci vybíjeli Židy (a nejen Židy).
          Jenže ti už tam byli.
          Američané a Španělé vybíjeli indiány-ale i ti tam byli a oni chtěli jejich bohatství.
          Ale my je tady nemáme.
          Máme si je sem zvát-abychom pak za pár desítek let nevěděli,jak se jich zbavit?
          Nebo za těch pár desítek let zabijí oni nás?
          Oni nejsou lepší než Američané jen proto,že Američané (a spol.) jsou nyní silnější a hází na ně bomby.
          Jsou stejní,stejně dobří a stejně špatní.
          jen jsou zatím-slabí.
          Nemám rád americké vměšování a vraždění,snad by to svět mohl zkusit jinak.
          Ale nemám rád ani muslimské vize,o dialogu,který si zasloží jen proto,že někde 3 generace žijí.

          • merlin

           tady nepadlo něco dost zásadního. Všude v muslimských státech je muslimské obyvatelstvo pozitivně diskriminováno oproti jiným náboženstvím a národnostem. A to Malajsie je jen velmi slabounský čajíček třeba oproti Kataru. A faktem je že tam dle statistik /minulý rok zabijou každý druhý den zahraničního dělníka/ hindové, indonésané, bangladéš atd – levná pracovní síla. A dá se to dočíst i v jejich novinách, levnou zahraniční sílu je možné zmlátit a umlátit – i zdravotní personál. zaplatí si rodinám odškodný a je vymalováno. A tak to je v řadě emirátů perského zálivu. A pak přijdou do Evropy a zde jsou opět pozitivně diskriminováni. Tak o tomhle se bavme.

          • merlin

           P.S. Aby bylo jasno – doma se pozitivně diskriminují sami, a tady to děláme my. Nemyslím my češi, myslím my evropani

   • dixi

    Ten podpis patřil pod Astrův komentář, nějak to přeskakuje

 4. lomikel

  vyjadril jsem se tady, prepisovat nebudu, muzete me zkocickovat tam :)
  http://outsidermedia.cz/od-studene-valky-k-valce-nabozenske/#comment-18955

  summary: je mi jedno jeslti pomaly dzihad je nativni fci islamu nabo je to operace pod falesnou vlajkou nad stadem, dusledky jsou v podstate stejne. snaha o heroizovani redakce nebo naopak omluvani muslimu se miji, zamerne z jadrem pudla – nejde o atentaky ale o pomaly dzihad, tam je teziste tomu je treba zabranit, atentaty jsou jen tresnicka na dortu ktera ma vytvorit sotuaci k rychejsimu posunu nazoru, kazda takova situace muze byt vyuzita k morforavni v ruznych smerech. na to jsem citlivy, zajimaji me fakta a take to co mi islamizace muze nabidnout, proc bych ji mel podporovat ? na truc anglosionistum ? :o) z duvodu odcineni nejake pofiderni kolektivni viny evropy ? jsme uz dost vymyti nebo jeste treba stetku parkrat protahnou usiskama ? ;)

 5. BARON LE SAMEDI

  Oznamuji zájemcům, že článek, který zde nemohl vyjít jsem zařadil jako vlastní diskusní příspěvek pod článek Já jsem Charlie, na konec, ….název byl Islamoi ante portas, aneb islámci před branami. A jak zvykem u mne, je to autorský článek vlastní, nikoli cizí a komentovaný…neměnil jsem ani slovo, je odzdrojovaný, a smolil jsem ho předevčírem zhruba čtyřicet minut.

   • Janika

    Co jsi podepsal? Ze ti chudáci zoufalí přistěhovalci, co se jich půlka utopí v moři, jsou trojským koněm Islámského státu?

     • Janika

      Jak to že ne, pochopila jsem to jako ústřední téma. Pořád jsem s napětím četla a doufala, že z toho vyleze nějaký jiný, překvapivý závěr. Pokud ano, tak jsem ho nepochopila.

      • vittta

       Jsou trojským koněm budoucnosti,ne nějakého umělého IS,kterému se všichni normální smějí.
       Jakmile tady budou,dá se s nimi dělat lecos.
       Oni třeba nemusí nakonec vůbec posloužit nějakému islámskému státu.
       Mohou posloužit komukoliv!
       Jsou na to vhodní.

       • BARON LE SAMEDI

        Mně je líto, že jste něco nepochopila- Arabové nežijí ve Francii po staletí, jak kdesi píšete, nýbrž skutečně těch šedesát let, jak píše vitta. První generace byla kolaboranty s francouzskou mocí, a tak si vysloužila pobyt vr Francii. Třetí generace se za své prarodiče stydí. A trojským koněm může být kdekdo. Realita připlouvajících na Lampedusy, Maltu, Sicílii je ta, že při nočním záchytu jim spousta vyskáká na pláže, a zmizí bez registrace. Kdo jsou ti lidé? Asi ti, kteří vědí, kam jít. Poslové n ěčeho, někoho. Zatímco Arab v Alžíru je na letence, jméno zná kapitán letadla, policie, imigrační orgány, tady polizia costiera neví, kdo se v člunu před ní objeví. A neví, kdo zmizel už na pevnině…Nač jsou tedy ty evidence. A tito lidé jsou rizikem, například. To, že vy je vidíte jako chudáky…..pro mne jsou chudáci čeští důchodci, kterým dala sociálka poukaz na nákup, a prodavačka je nechá si zboží nabrat, aby jim před pokladnou polovinu věcí vyházela. Ponižování. Ale to tom muridové a anlasové nepíší, že?

        • lomikel

         otazka dne je proc podporit islamskeho imigranta, co to prinese me, me rodine, me komunite, menu statu. Prinasi to jenom problemy, vsechny multikulty aktivisty vyzivam – dejte do placu pozitivni prinos, reknete proc by soudny clovek mel islamskou imigraci podporovat ? Nepiste nic o vasich komplexech viny, vasemu boji proti NWO skrze islamizaci, nebo o vasem pojeti soucitu, napiste co pozitivniho mi to prinese. Cekam.

        • goliast

         Mě asi nejvíc za poslední dobu pobavil Bublan, když tvrdil, že soužití muslimů a křesťanů v Evropě bylo vždycky v pohodě, přičemž uváděl středověké Španělsko. Tož to všechno přepíšeme, Jaceňuk s Bublanem zasednou a napíšou novou historii a Poláci jim k ní vyrobí podklady.
         Co je moc je moc.

        • Janika

         Pochopila jsem, Barone, že troubíte na poplach proti muslimům v Evropě. A to odmítám. Nejsem proti nepřijímání imigrantů. V pohodě a v klidu, je to naše právo, je to i rozumné. Jsem proti rozdmýchávání psychóz.
         A nakonec to píšete sám – ti opravdoví teroristé se k nám dostanou jinak.

         • vittta

          Opravdoví teroristé se k nám dostanou jinak-ale kdyby tady (a kdekoliv jinde) nebyli „obyčejní“ muslimové,nebylo by jim to nic platné.
          Terorista bez 5 kolony nezmůže nic.

          • Janika

           Tak to slyším prvně. Já myslela, že je tahle činnost přísně utajená, ne že si o tom povídají po večerech ve spořádaných asimilovaných muslimských rodinkách. Takže nakonec dojdeme k závěru, že ti spořádaní to jen hrají a jsou pátou kolonou. Nebo tím trojským koněm.

          • jafa

           Už přesně nevím, jestli to říkal Kaddáfí nebo Husajn, že ani nepotřebují zbraně, stačí dělohy našich žen.
           Žábu je potřeba vařit pomalu :-)

          • vittta

           Janiko,5 kolona není žádná organizovaná nepřátelská skupina.
           To je toliko přítomnost.
           Sudeťáci také nebyli všichni proti ČSR.
           Naopak,podle toho,co se tvrdí,nemělo soužití Čechů a Němců výraznějších trhlin.(i když já si myslím,že to tak idilické nebylo)
           A přeci najednou bylo 90% pro Hitlera.
           5 kolona může celé dekády,ba i staletí být úplně vzorná.
           Ale jsou tam,a ve vhodný okamžik se probudí jak vraždící agent.
           Možná by ses pak divila,jak by muslimská rodina před tebou plivala,stejně jako se divilo plno českých rodin v pohraničí….
           Zamysli se nad tím do hloubky.
           To ani nejde,mít pod kontrolou nějakou velkou skupinu obyvatel-tedy tu 5kolonu-a není to ani nutné.
           Jen se musí tkz.“udržovat“ a pak,kdy se to hodí….
           Důležitá je jejich samotná přítomnost.

          • Janika

           Tak to by potom pátou kolonou mohlo být i vlastní obyvatelstvo. Vždycky se sežene nebo vyrobí pár nespokojených, co požádají o humanitární pomoc. Vím, jak to myslíš, ale podobné úvahy jsou coby kdyby. Mám strach z mnoha věcí, neustále se děsím, že něco povede k válce. Ale z přistěhovalců vážně ne. Souhlasím s tím, že by měl být jejich počet omezený, to ano, pokud je to tedy potřebné. U nás nejspíš proto, že jsme malá přelidněná zemička.

          • Janika

           Jafo, Kaddáfí a Hussain byli na opačné straně, ti naopak tvořili radikálnímu islámu hráz, aby k nám nepronikal.

          • jafa

           Už jsem to našel
           „Muaamar Kaddáfí již dávno prohlásil, že muslimové dobudou Evropu nikoli zbraněmi, ale dělohami svých žen.“

          • vittta

           Ano,však také je.
           Sama vidíš,že se vyrábějí causy,které mají rozdělit občany.
           Nyní je to třeba Zeman.
           Jenže vlastní etnické obyvatelstvo má většinou ten problém,že se dokáže v těžkých dobách překvapivě a kolikrát zcela nečekaně semknout a to tím spíš,čím je obyvatel méně.
           Dobře to bylo vidět na prezidentské volbě (a to zdaleka nebyla těžká chvíle v tom slova smyslu) ,kdy Zemana volili na tuty i lidé,kteří ho neměli rádi a to jen proto,že je k tomu vedl jakýsi kolektivní pud sebezáchovy,jakési stádní tušení-kdy v pocitu ohrožení dělají všichni to samé.
           Myslím,že Češi to mají ještě okořeněné tím,že není většího potěšení pro pravého Čecha,než totálně nasrat zlovolného cizáka,který za vše může.(a leckdy skutečně cizák může za mnohé)
           A všimni si,že voliči Karla nejsou běžnými Čechy za Čechy vůbec považováni.
           Jsou to sluhové či rovnou otroci (západních) cizáků a jiných proradných živlů.
           Voliči Karla nezůstávají nijak pozadu a mají voliče Zemana za přisluhovače Rusů a panslavisty.
           Nutno říci,že se jedná o běžné voliče Karla,tedy o ty,kteří se nechali zmasírovat bombastickou reklamou.
           Ti,co volili Karla ze své podstaty se opravdu sami za Čechy buď nepovažují-nebo se za to stydí.
           Výsledek je ale vždy poněkud nejistý,etnicky stejní jedinci mají i biologicky dáno,že košile je bližší jak kabát.
           Za to etnicky cizí skupina-to jejiné kafíčko.
           A když je navíc i rasově jiná,ba i nábožensky,je úspěch doslova zaručen.
           A válka?
           Čím je tak strašná?
           Ničením a zabíjením ve velkém.
           Jenže na to,aby se toto dělo válka jako taková vůbec začít nemusí.
           Klidně může jen dojít k politickému (náboženskému) převratu,následnému rozkastování lidí a ze svobodného jedince může být otrok,než by jeden řekl švec.(na Ukrajině byl z čista jasna podřadný Rus a to i přes to,že hned vedle je obrovská říše plná Rusů-co by se asi tak dělo,kdyby bylo Rusko daleko?)
           A přistěhovalectví je rozhodně jedním z velkých rizikových faktorů.
           Mnoho lidí se podle mě stydí za své myšlenky,které odkudsi zevnitř hlodají,odporuje to určité vnitřní morálce.
           Tak raději řeknou,že jim přistěhovalectví nevadí,a že je člověk jako člověk.
           To ale mohou rovnou posílat zvací dopisy,protože právě na těhle lidech začíná všechno zlé,na ně se prostě spoléhá.
           To je ta „mlčící slušná většina“ a ta je všude,a sociální inženýři o tom dobře vědí.

          • BARON LE SAMEDI

           no, protože se tu operuje mými údajnými tvrzeními, asi bych se měl zapojit. Začnu tím, že opravím jafu, o dělohách arabských žen hovořil první alžírský prezident Houari Boumedienne – měl shodné příjmení s tou údajnou teroristkou, co už byla v Turecku, když vraždila v Paříži…..ne, Janiko, nikde jsem neřekl, že jsem proti imigraci. Proč by mi lidé, jako Erik Best, nebo jako potomci českých kolonistů Ukrajiny měli vadit? Nebo Slováci. Vadí mi ukrajinské kurvy, ukrajinští miliardáři a ruští zločinci. Ono, pokud byste znala muslimy, zjistila byste, že svoji ofenzívu zahájili, podle tisku, i ve vězení, neb jsou soustředěni zvlášť, aby měli halal krmi. Četl jsem stížnost na Romy, jsou nekonvertovatelní, nepamatují si Korán. No zaplať pánbůh. Když Cikáni – tehdy- přícházeli od Turků, říkali, že jsou křesťané: a tak je faráři zpovídali: znáte deset přikázání…..znali tak dvě, a tak rychtář už chystal obecní popravní nástroje. Romové dneška s náboženstvím nechtějí nic mít. Možná naše štěstí. Není důvod se jimi zabývat, a jejich gigantickou pozitivní diskriminací – rom, který pohladil Obamu, etc,, ale protože je znám, tlumočím jejich názor. Kdyby nám bílí rozbili hubu pokaždé, když my začneme, nikdo by na ně neútočil. Názor třicet let starý. Muslimové jsou něco zcela odlišného, a dost by mne zajímalo, Janiko, kde jste vzala přesvědčení, že tu s námi byli od nepaměti….

    • merlin

     Až se naučí jazyk nebo i číst a dozví se, že jsme jejich souputníky nechali topit nebo dokonce i topili jako koťata, to teprve bude trojskejch koňů. A je těžké se pak divit. Ta ambivalence EU je jen na dvě věci. Které nebudu specifikovat. Ona má pravdu Janika i Baron, si myslím. Analýzy stavu ale již pomalu pozbývají smyslu, protože situaci nevyřeší. Soudit dle skutků? Netuším.
     Možná se starat o lidi v sociálních problémech ve svém okolí – stejně na víc nedosáhnu. Problém radikalizujícího se islámu v Evropě nevyřeším, koloniálním velmocem se možná vrací Mnichov, taky nemůžou dělat nic s pátou kolonou v zádech.

     • vittta

      Já tomu rozumím.
      A už asi 3 dny tady naznačuji,že se blíží časy,kdy být neutrální nebude možné.
      A kam se mám já vlastně přidat?
      Už dneska jsem nucen zaujmout JASNĚ svůj postoj,co vlastně chci.
      Resp.nejsem nucen v tom slova smyslu-ale je to slušné k ostatním,abych si tady nehrál na kočkopsa.
      Ale je to jen začátek…co bude vlastně dál….
      Je mi nepříjemné,zaujímat postoj,se kterým jakoby vlastně vnitřně nesouhlasím-protože každý člověk by měl mít možnost mít svou důstojnost.
      Jenže tak to prostě na světě nechodí.
      Realita byla,je a bude jiná.
      Slabí a tolerantní (tak,jak se po nás oficálně chce-protože jinak slovo tolerance je hodně široký pojem) zahynou,budou zničeni těmi silnějšími.

      • Janika

       Víš, co mě překvapuje, Vittto? Když já se stavím na stranu jedné z bojujících stran na Ukrajině, tak to kritizuješ. Možná oprávněně. Bojem za „svou“ pravdu, tu jedinou správnou a svatou, začínají války, začíná to největší zlo. A teď se sám mermomocí snažíš do nějakého tábora zařadit. Není nejlepší právě snažit se nebýt v žádném táboře bojovníků za něco?

       • vittta

        To není boj za nějakou mojí svatou pravdu.
        Já pravdu neznám.
        To je prostá logika,nebude příčina problému-nebude problém.
        A moc přistěhovalců a muslimských obzvlášť prostě příčinou problému je.
        I slepý vidí,že se muslimové prostě neasimilovali.
        Je to právě naopak,nové generace jsou agresivní a vůči hostitelské zemi (která se ale stala jejich vlastní) nepřátelští.
        Nepřijde mi chytré tento zjevný fakt napravovat tím,že se zavede ještě větší pozitivní diskriminace a ještě více se bude cenzurovat všechno,co jen z dálky naznačí,že problém nezmizel.
        Tohle tady prostě nebylo-a už to tady je.
        Já nemůžu zachránit svět,utrpení je příliš mnoho.
        Kromě toho-svět o to ani nestojí.
        Musím se snažit ochránit sebe,svou rodinu a svou zemi.

        • Janika

         Nějak žádné muslimy, kteří by mě ohrožovali, u nás nevidím. Pokud jsem kdy potkala někoho agresivního a nebezpečného, tak to byl Čech jako poleno.
         Tuhle debatu bych ukončila, vittto. Aspoň na čas. Žasnu, jak jinak se projevuješ, oproti debatám o antisemitismu.

         • vittta

          To je jen o logice.
          Na Židy se toho hodně svádí a nikdo mi nedokázal vysvětlit,proč a co by z toho reálně měli.
          Za to u muslimů mi to vysvětlit dokáže kde-kdo a vidět jakousi logikou jejich budoucí zisk také není nijak těžké.
          Reálné zkušenosti s muslimy v Evropě také nechybí-jak se tady chovali (obyčejní) Židé nikdo nepamatuje.

          U mě v tomto národnost nebo barva kůže nehraje roli.
          Musím to umět pochopit svou hlavou.

      • merlin

       tak nějak to podobně to mám taky.´A nechce se mi vybírat. Doufám, že nenastane reálná situace, která vybere za mě.

  • dixi

   Taky jsem si toho všimla, jen zmínka v noci na čtyřiadvacítce a pak ticho.

 6. Janika

  Trochu jsem se dívala na počty imigrantů-muslimů v Evropě. U nás to opravdu problém není, tak nevím, co blbneme. Nejvíc je jich ve Francii. A teď si položme otázku, proč. Určitě to souvisí s francouzskými koloniemi. Tím ten problém začal. Od té doby se to táhne, na bídě těchhle zemí, ze kterých dnes prchají zoufalci, se podepsaly koloniální mocnosti. A teď se jim to vrací.

  Zajímavost – ve francouzských koloniích mělo původní obyvatelstvo možnost získat francouzské občanství.

  • vittta

   U nás to problém není…i když to není tak úplně pravda,zeptej se v Teplicích nebo učitelek,co učí arabské děti.
   Tedy u nás to je problém malý.
   Pokud nebudou žádní další-nebo jen přísně vybraní jedinci či rodiny-ani ten problém nebude.
   Pokud ale půjdeme cestou „vyspělých“ západních zemí,bude to tady do 20 let problém obrovský a co je horší-neřešitelný.

 7. Janika

  A jak by se ti líbilo tohle řešení, vittto, opsala jsem u Christabel:

  „Řešení je prosté: odsun. Odsun každé neindoevropské muslimské rodiny, za kterou se nezaručí určitý počet autochtonních obyvatel dané lokality „(Milan)

  • vittta

   To by se mi nelíbilo,protože není kam je odsouvat.
   Kromě toho nejsou všichni špatní,spáchala by se tím křivda.
   Moje řešení by bylo nepřijímat další a pokud ano,záruku 5 bezúhonných občanů,kteří by byli povinni zajistit příchozím práci a bydlení.
   Rovněž by ručili za jejich trestní bezúhonnost.
   Zaručit by se mohla stejným způsobem i obec.
   Občanství by se dalo získat pouze za významné zásluhy,či třeba po 15 letech,děti,narozené tady by ho ale měly.
   Jakýkoliv kriminální čin by byl automatické vyhoštětní-v případě nejasných (přesně definovaných…dejme tomu rvačka s ublížením na těle,kde bývá těžké zjistit vinníka) trestných činů by byla možná znovu záruka 5 bezúhonných občanů,ne na beztrestnost-ale na nedeportování.
   Nepovolit zákonem žádné ústupky jejich kultuře,oblékání,strava,mešity.
   Zajistit rovnost před zákonem.
   Tedy třeba u nás by byl brán jako Čech,nemohla by tedy v žádném případě nastat jakákoliv diskriminace z rasového či náboženského důvodu.
   Povinné plné jazykové vybavení všech,kteří jsou tady.
   Vč.Vientamců a kohokoliv jiného.
   Zavedl bych zákon o diskriminaci občanů a urážky domácí kultury…tedy cosi opačného,než platí nyní.
   Zaké bych zakázal nosit náboženské obleky resp. pokrývky hlavy dívkám,narozeným tady.To považuji za důležité,protože tím by děti nemohly být rodiči nijak terorizováni.

   Pak by-dle mého-mohli cizinci naší kulturu obohatit.
   Ber to jako rychle splácaný žvást-ale něco v tom smyslu by se vymyslet dalo,cíl by byl ten,aby bezproblémoví přistěhovalci mohli bezproblémově žít-a bezproblémově žít by mohli i Češi,či občané ČR.

   • Janika

    Souhlasím s nepřijímáním dalších imigrantů, proč ne. Ale dál už jenom kroutím hlavou, promin.
    Záruky bezúhonných občanů, to se musím pousmát, když se rozhlédnu kolem a představím si, kdo by to tak asi byl :-). Taky ta sebranka, co nadává na iDnes, to jsou také ctihodní občané.
    „Nepovolit zákonem žádné ústupky jejich kultuře,oblékání,strava,mešity.“ Takovému předpisování, co má člověk nosit a dokonce jíst, se říká fašismus. To nemůžeš myslet vážně. Když mám blbé vlasy, tak si něco uvážu na hlavu. To bys mi to zakazoval, nebo já můžu a muslimka by nemohla? A naučit se povinně jazyk, to snad neměl ani ten Hitler.

    • vittta

     Ti,o nadávají na iDNES jsou ctihodní občané,pokud nemají záznam v trestním rejstříku.
     Politický názor nedělá z člověk ctihodného nebo nectihodného.
     Každý se též nenarodil chytrý.
     Tohle bych konkrétně chtěl určitě-ty záruky.
     Zajímalo by mě totiž,jestli by je ti ctihodní občané,vyznávající vznešené hodnoty poskytly.
     Je to podobné,jako když měl Kocáb bydlet v cikánském baráku.
     Druhým by radil-ale sám se tam nehnal.
     Ani na týden.
     Útupky jejich kultuře…
     Ať si jedí,co chtějí.
     Ale (třeba)ve školních jídelnách bych kvůli nim ústupky nedělal.
     Mešity bych stavět nedovolil-ale jinak ať si modlitebny udělají jaké chtějí.
     To oblékání jsem upřesnil,je to taková ošidná varianta…jde mi o to,aby nebylo možné,nutit rodiče nosit děti třeba hidžáb.
     To by se muselo vymakat…jak chodí arabské dívky na tělocvik?
     Podle mě nechodí,takový rodičovský zákaz bych znemožnil.
     Jestli se tomu říká fašimus..to nevím,myslím,že ne tak docela-ale mě je celkem jedno,jak se čemu říká.
     Naučit se povinně jazyk…Hitler to tedy rozhodně chtěl-ale co je mi do Hitlera?
     Je to normální.
     Pak by se nemohlo stát,že vietnamský stánkař,u nás podnikající říká celníkům „neumim cesky“.
     A ono se dál nic neděje.

     Ostatně,nikdo by je nenutil,aby sem utíkali.
     Taková jsou pravidla,ber-nebo nech ležet.
     Ostatně,přistěhovalec by nemusel umět česky jako Nick Carter.
     Stačilo by tak,aby prostě prokazatelně rozuměl a prokazatelně uměl něco říci….

     • vittta

      A nech už toho,psal jsem,že by se to muselo promyslet.
      To je hrubý nástin,některé věci by šly těžko provést takhle doslova.

      • Janika

       Nechám, jak si přeješ:-). Jen ještě na závěr poznamenám, že mi tenhle přístup připomíná „dobročinné paničky“, co pomáhají jen těm, kdo si to zaslouží a u koho mohou slzet dojetím nad vlastní dobrotou. Takže tady máš almužnu, bezdomovče, ale né si koupit alkohol, nebo příště nic nedostaneš. A koukej hezky uctivě poděkovat. Ber, nebo nech ležet :-).

       • vittta

        A to zrovna mi už pár lidí říkalo….“nic mu nedávej,prochlastá to“.
        A já vždycky“ no a co,stejně bych s ním neměnil,ať si koupí,z čeho má radost“.

        • Janika

         No jasně, naprosto chápu, že pro někoho v takové situaci má větší cenu flaška, než houska se salámem. Takže buď pomůžu bez podmínek a nadřazeného moralizování, nebo nedám nic.

    • BARON LE SAMEDI

     Samozřejmě, že ten Hitler měl povinnou znalost němčiny pro ty, kteří chtějí sloužit Říši v tomto prostoru, tedy nebýt vyhlazeni. Jinak tu byl diskusní portál na lidé.cz, kdy si holky a ženy, co jezdí za svými habibi, miláčky, do Tunisu a Egypta vyměňovali zkušenosti, který habibi je dobrý a volný a kde dělá v sezóně animátora, a v podstatě se k těm gigolům objednávali jak ke kadeřníkovi – asi neměli povědomí erotických pomůcek, které sem občas místo článku na fotu protlačí Hamilbar. Prostě, informace s ním můžeš na pokoj v Palace, ten a ten má vlastní chatku, a přivede i kamarády, no a holky jim buď platily, ty starší, nebo jim slibovali manželství. Muslim může mít čtyři, takže je-li tou čtvrtou Češka, která obstará pas, je vše ok i pro tři arabské manželky jmenovaného. Portál zrušili. Jde o tisíce žen, které se jezdí takto pobavit, a o pár desítek muslimů, kteří jako manželé češek dostanou nějaký doklad, třeba cestovní průkaz totožnosti ČR.

 8. embecko

  Tak uz se objevuji dalsi zabery z demonstrace jednoty v Parizi…zatimco na umne sestrihanych videozaberech (a nekterych fotkach) to vypada, ze politici pochoduji v zastupu obcanu, realita by se dala nazvat „kuly v plote“. Ja rika komentar k obrazku:
  Inscenace ucasti v pravem slova smylu ukazala prikop, ktery se tahne mezi politickymi elitami a obcany:

  To doplneni clanku o fotku chudaka kluka je doslova otresne…

  • embecko

   Elity se sesly v jedne ve vedlejsich ulic tak, aby se ani nedotkly nektereho z obcanu. Vybrana setkani byla nasnimana jako nahodna setkani s davem. Dav se nekonal, soudruhy bafunare privezli do Parize, nafotili v uzavrene postranni ulici a pak je zas poslali domu.

  • Janika

   Pěkné. A že se nebáli, že se stanou terčem teroristů. Měli by to jedním vrzem, veškerá evropská (j)elita :-).

   Díky, že sis všiml toho kluka. Tohle jsou představy, které mě pronásledují v nejhorších snech. Být jeho matkou, seženu si výbušninu a jdu se odpálit někam k Porošenkovi. Pokud by mi to předtím neutrhlo srdce…

     • vittta

      To je dobrej kousek…
      Ale jo…já to tady chtěl někde napsat-ani už nevím,pod který příspěvek.
      Lidé budou reagovat-né že ne.
      Budou volit čím dál víc ty,kteří nebudou chtít přistěhovalce programově.
      Jasně-fašisty.
      (krčím rameny) Nemám je rád.
      Nesnáším je.
      Jenže…když jiní nebudou.
      Blíží se doba dilemat.
      Protože i ti fašisté budou samozřejmě někým ovládáni a někým manipulováni.
      Tak chytří,jak já-jsou manipulátoři a dogmatici také.
      Jo-už jsem si vzpoměl,někde Janika psala,že nechce jen štvát proti muslimům,nebo tak něco.
      Je to neuvěřitelné ale bez štvaní se asi ničeho nedocílí.
      Proč se vlastně Hitler dostal k moci,proč mu všechno prošlo,dokonce i to napadení Polska mu prošlo.
      Bodejť,co by proti nim měl kdo mít?
      Jen tak si pochodují s zpívají,pořádají tábory a hry pro děti..co je na tom?
      A Sársko,Porýní?Vždyť je to jejich.
      Rakousko?Němci.
      ČSR-Sudety?Žijí tam Němci,tak co.
      II.republika?(kde to je?)
      Polsko?Co je nám do nich-a je to směrem na východ.

     • Janika

      Jasně, jafo, beru to s rezervou. Větvičku bych sem měla taky dát, ten je skvělý vždy.
      Když uvažuju o té takzvané sebevraždě, které nikdo nevěří, tak mi jako nejpravděpodobnější vychází, že prostě na něco kápnul. Asi takové svinstvo, že v tom nechtěl jet, a asi tak vysoko, že to nemohli nechat.

 9. Janika

  http://colonelcassad.livejournal.com/
  Hodně videí a fotek. Vždycky mě zaráží ten kontrast – hrůza a truchlivý pohled na rozbité domy a zoufalé, vyděšené lidi kolem, ti co, prozatím přežili a přišli „jen“ o střechu nad hlavou. A pak fotky vojáků. Odhodlaných, usměvavých, krásných.

 10. ;-)))

  Kdo je ten cernoch vedle idiota?
  Prezident Mali – Ibrahim Boubacar Keita

  Co tam dela?
  Mali je ta mala zeme okupovana Francii, tak dostal rozkaz
  Date do googlu

  mali uran francie

 11. ;-)))

  Toto je moderná verzia slávnej snímky Brežnev – Honecker.

  • jednooký

   K prípadu „KAL-007 a letecká bitka nad Sachalinom“ – Rešetnikov neuvádza verziu, ktorú som počul s pomerne spoľahlivého zdroja: Sovieti postupne zdvihli asi tucet stíhačov (tri hotovostné roje) a tie dosiahli dva alebo tri zostrely. Hlavná „letecká“ bitka sa totiž neodohrala medzi lietadlami, ale medzi sovietskymi raketovými jednotkami a americkými lietadlami a sovietsky stíhači boli použitý hlavne ako „návnady“.
   Na Sachaline totiž bolo vtedy rozmiestnených niekoľko (údajne tri) batérií vtedy najmodernejšieho sovietskeho protilietadlového systému S-300PS (zavedený v roku 1982) s raketami 5V55K s diaľkovým dosahom okolo 50km a výškovým cez 27km, ale letovou rýchlosťou cez 1800m/s – prakticky dvojnásobnou proti starším systémom S-75…
   O pravdepodobnom bojovom nasadení S-300PS svedčí aj fakt, že koncom roku 1983 začal intenzívny vývoj S-300PMU a rakety 5V55R, ktoré odstraňujú hlavné „slabiny“ S-300PT, S-300PS a rakiet 5V55K – a boli zavedené v roku 1984 (neobvykle rýchlo).

   • hans

    Bitva byla daleko větší. Michael Brun: Drama nad Sachalinem, – Sověti a Američané vylovili z moře u Sachalinu cca 15 sestřelených letadel + další co spadla na pevninu, Boeing spadl zřejmě u Niigaty.

    • jednooký

     Ale v tom nie je rozpor. Zostrely boli a bolo ich „dosť“, nejasná je otázka, kto presne ich dosiahol a akým spôsobom.

     V tom čase (začiatok 80. rokov) bola typická batéria S-300P tvorená riadiacim rádiolokátorom a štyrmi palebnými vozidlami, každé so štyrmi raketami. Ďalších 32 rakiet mala batéria pripravených na ôsmich prepravno-nabíjacích vozidlách.
     Počas boja letectva proti pozíciám PVO obe strany počítajú odpaly rakiet – vedia, že keď batéria odpáli všetky rakety v odpalovacích zariadeniach, nejaký čas je bezbranná a neškodná až kým nie sú nabité nové rakety. Sovietom sa však podarilo utajiť jednu vymoženosť S-300P – rakety z prepravno-nabíjacieho vozidla netreba prekladať na palebné vozidlo, to trvá desiatky minút, ale stačí obe vozidlá prepojiť kablom a prepravník je schopný rakety odpáliť. Američania o tom zrejme nevedeli a keď batérie vystrielili po 16 rakiet, vlietli do ich palebných zón, kde ich ale čakalo ešte raz toľko rakiet…
     Druhú vec, ktorú podcenili, zrejme vo svojom pocite technickej nadradenosti nad sovietmi, je počet súčasne ostreľovaných cieľov – moderný americký Patriot v tom čase zvládal navádzať rakety na šesť cieľov, staršie sovietsky systémy S-75 a S-200 zvládali maximálne tri ciele. Lenže S-300P zvláda navádzať rakety tiež na šesť cieľov súčasne – a v širšej zóne ako Patriot.

     • Richard Cranium

      V prvni rade falesneho pruvodu. Na opacnem okraji prvni rady od Porosenka, po prave ruce Camerona. Z pohledu divaka nalevo.
      TASS a ostatni medialni mrdky uspesne zametaji fotograficke stopy ostudy, ale clanky jeste zustavaji.

      French President Francois Hollande led Saturday’s Unity March, linking arms with top world leaders including German Chancellor Angela Merkel, Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, Palestinian President Mahmoud Abbas, British Prime Minister David Cameron, and Russian Foreign Minister Sergey Lavrov.

      http://rt.com/usa/221855-obama-criticism-paris-rally/

 12. ;-)))

  Česko je vazalem Spojených států, říká bývalý člen misí NATO

  http://video.aktualne.cz/dvtv/cesko-je-vazalem-spojenych-statu-rika-byvaly-clen-misi-nato/r~02c457cc9c1011e49e4b0025900fea04/

  Politika, která se vede proti Rusku, je nesprávná, neadekvátní a nepartnerská. Z pozice Evropy to vidím jako naprostou blbost, tvrdí lékař Marek Obrtel, který vrací vojenská vyznamenání z misí NATO.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podplukovnik-Obrtel-ktery-vratil-medaile-kvuli-zlocinnemu-NATO-prisel-do-sidla-Bakalovych-novin-A-jak-to-dopadlo-354324

  • Janika

   Europoslanci jsou snad dementní… A to zastavení dodávek plynu, to je katastrofická zpráva dne. Pro naše sdělovadla je ovšem zprávou dne výrok Zemana, že postižené děti by měly být vzdělávány zvlášť. Mimochodem samozřejmě, že by měly.

   • vittta

    Snad?
    Svou demenci dokazují každým svým rozhodnutím.
    Jsou to jen příživníci,přisátí na své „voliče“ (spíše na volební zákony,voliči dávno nejsou),pijavice bez mozků.
    Přesně jako měli dříve ti králové a císařové ty dvořany…různé lichometníky a vyžírky.

    A Zeman má jako vždy pravdu,ostatně,tohle je jasné úplně každému,inkluzivita školství přinese pokles úrovně a útěk dětí bohatších rodin do soukromých škol,následkem čehož se postupně ty normální školy promění ve školy zvláštní a jejich absolvovábní nebude mít žádnou cenu pro přijetí na další studium.

   • embecko

    Jsou dementni a uz se v tom ani nejde vyznat- dival jsem se na stranky EP a zadne hlasovani jsem tam nenasel (to se tyka zpravy RT, ze EP podporil nedodani Mistralu, dnes 20:00). Tak nejak je to ve stadiu chaosu :o)
    Do tretice politicka zprava o franku, tu jste asi zaregistrovali, zde ale odkazuji pro zajemce na diskuzi. Nekteri diskuteri se trefili presne do nasledku rozhodnuti SCB, tak muze byt zajimave promyslet jeste dalsi moznosti vyvoje, ktera je napadaji:
    http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2821809/sok-na-svycarskem-franku-13-centralni-banka-zrusila-cap-a-poslala-chf-na-par-k-eur.html

  • vittta

   Největší mentál je klasicky Štětináč.
   Dodávat Ukrajině zbraně…..
   To jako proč?
   Myslí si snad Štětináč,že bude tím pádem Ukrajina schopna porazit Rusko??
   O tom bych tedy silně pochyboval,jen to může posílit už tak notně nezdravé sebevědomí debilní ukrajinské vlády a jejích poněkud nahnědlých až načernalých ideologů!!!!!!!!!

  • vittta

   Velice zajímavé…
   Měl bych se o to asi více zajímat,téma je to skutečně obsáhlé a složité.
   Tu „pauperizaci“ s posílením vlivu kulaků dle Bucharina tady dobře známe.
   Ale říkalo se tomu privatizace (malá a velká) s nápravou křivd minulých(to už trvá 25 let,ještědonapravit křivdy církvi a pak přijdou na řadu ještě Němci).
   Podle mě v té debatě také lecos chybělo….říká se,že poválečný SSSR žil z velké části z amerického obilí,které kupoval za zlato.
   Je to logické,nic jiného nemohl SSSR USA nabídnout.
   Pak by mě ale zajímalo,kde mají USA to zlato (a muselo by ho být obrovské množství),jak by teoreticky bylo možné,aby z čista-jasna zhroutivší se SSSR byl schopen uživit se z vlastních zdrojů.
   Z dnešního pohledu pak přibyla k velkým zajímavostem zajímavost přímo převratná.
   Proč nebyly na zločinný SSSR uvaleny přísné sankce,proč jim vlastně dodávali to obilí???

   • embecko

    „Tu „pauperizaci“ s posílením vlivu kulaků dle Bucharina tady dobře známe“
    Presne to mne napadlo taky, vittto!
    Pak bylo dobre, ze do reci zavedli anglicke ohrazovani, ktere stalo mnohem vice obeti, ale je dnes hodnoceno jako „zakonnity proces pri vzniku industrializace“.
    Stale vice si rikam, ze komunisti meli pravdu skoro ve vsem, co nam rikali. Navic tenle rozhovor ukazuje, jak naprosto bidne je na tom cesky historicky diskurz, jak je ve vleku propagandy a ideologie.

    • vittta

     Je to tak,no…
     Sám mám z toho blbý pocit,že o tom tak málo vím.
     Přitom to je zajímavé..možná člověk má odpovědi na mnohé otázky přímo před nosem a nevidí je.
     Ty komunistické pravdy mě napadají každou chvíli u kde-čeho.
     Ono to za nich rozhodně nebylo ideální…ale to je ta otázka,jestli to nějak ideálně vůbec jde.
     Anglii používám s oblibou také.
     Ta se hodí na kde-co.
     Je na ní možné ukázat jak gigantickou rozpínavost,tak pohrdání životy vlastních občanů (prokazatelně jedovaté látky v malbách a předmětech denní potřeby jako především olovo a arzen),obrovská chudoba v časech jejich industriace,a dnes-po vítězství ve dvou světových válkách-na hranici absolutního krachu,při čemž vnitřní politická situace je zřejmě ještě nemocnější jak ta naše….

     • Kamil Mudra

      „Ono to za nich rozhodně nebylo ideální…ale to je ta otázka,jestli to nějak ideálně vůbec jde.“
      To je složitá záležitost vittto. Mladí, kteří už bývalý režim nestihli poznat, natož pak si ho prožít aspoň od puberty až po střední věk, a třeba i v delší rodičovské roli, si o těch časech přečtou například dobové svědectví depresemi stíhaného básníka Jana Zábrany (ne že by v mnohém neměl pravdu) a nedokážou pochopit jak jsme v té hrůze mohli vůbec žít.
      http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/jan-zabrana-o-bezutesne-realite-socialistickeho-ceskoslovenska/
      Pak se jim ta současná realita jeví jako vysvobození z pekla a kdejaké současné svinstvo jsou ochotni přehlížet coby „cenu za demokracii“. Že jsme my tehdy mohli také najít nějaké důvody pro přehlédnutí tehdejších nešvarů, jim ani nepřijde na mysl. Natož pak aby byli schopni vidět i mnohé paralely minulosti a současnosti.
      Pak jen stačí abys před nimi prohodil: „Nojo. Každá doba má svý světlý i temný stránky…“ a jsi hned v jejich očích milovník starého režimu, rusofil a já nevím co ještě.
      To víš… Ve školách se už učí moderní dějiny a pro myšlenky, prezentované ve videu které tu vyvěsil sax, v nich není místo.

      • vittta

       Ve školách….
       Nedávno jsem koukal na nějaký dokument a tam tvrdili,že USA vstoupily do války v r.1942.
       Čímž se tedy hnedle věci daly do pohybu.
       To bylo někde na Spektru,nebo kde..
       A včera v jiném dokumentu nějaký histrorik přímo tvrdil,že Rusové zajali u Stalingardu 2 000 000 Němců,což náseldně poopravil na 1 760 000 (nějak tak).(dokument byl americký)
       No jo,i historie se musí umět prodat,historici se přou,jestli bylo zajatců 100 000 nebo jenom 70 000-ale v USA jsou to pomalu 2 000 000-ať se divák pokochá!
       A celkově tam popisovali ty události dost zmateně…
       Je to dávno,Kamile…koho dnes zajímá,jak to bylo u Waterloo nebo u třeba Kann…
       Je to jen historie,zábavná-ale dávná…
       A mladí?
       No,tak to je,každý má svou dobu.
       Tahle doba už dávno není naše….

       • Kamil Mudra

        Nojo dávno… Ono je dávno a „dávno“. Přeci jen mi třeba takové dávno jako je Waterloo, přijde poněkud víc dávno než první polovina mého života. Takže když se mi jí někdo snaží „předělat“ přijde mi to trochu moc „na kůži“ a často i dost velká drzost.
        Blbé je, že ač už ta doba není naše, pořád v ní ještě žijeme :-(

       • embecko

        podle meho zacina znova vyvstavat ta zla pravicova otazka, na co si platime humanitni vzdelani, kdyz je jasne, ze krasodusi se nakonec stejne vzdy obrati po vetru. To plati i pro verejnopravni media a dalsi kousky. kdyz jsou stejne oportunni, tak by se alespon mohli nechat cestne platit rovnou od NGO, anebo nejakeho budouciho konkretniho zamestnavatele, vzit si na studium uver a pak ho splacet platem v USTRKu. A do Ct nastrkat reklamy, vyradit Art a nechat ji zivit se samu.