Charlismus ve Francii

  chat-qui-fait-les-gros-yeux

Francouzská policie zadržela osmiletého chlapce poté, co údajně ve škole dělal poznámky na podporu teroristů. Zadržení proběhlo na základě udání ředitele školy v Nice Jean Luc Amisiona.

Chlapce a jeho otce vyslýchala policie. „Jsem s teroristy“, řekl údajně chlapec. Podle právníka rodiny chlapec, identifikovaný jako Ahmed, nechápe význam toho slova. Uvedl, že Ahmed prostě odmítl souhlasit s tvrzením „Já jsem Charlie“ a řekl svému učiteli, že „Charlie karikoval Proroka“.

Otec a syn byli po výslechu propuštěni, vyšetřování ale nadále pokračuje.

Po útocích letos v lednu Ministerstvo školství instruovalo učitele, aby hlásili „jakékoliv chování zpochybňující hodnoty Francouzské republiky“ školním pověřencům. Ministerstvo uvedlo, že při celonárodní minutě ticha bylo hlášeno 100 takových incidentů a více než 40 jich vyšetřuje policie.

Zdroj: http://www.wsj.com/articles/french-police-question-8-year-old-boy-over-remarks-about-terrorists-1422559248

chB7JBm6MCUAIz5nJ

Reklamy

253 comments

  • merlin

   tak norové už ukázali cestu co s dětmi, Založí se obdoba barnevernetu a bude vymalováno.

  • peter1.

   Francúzky prezident to vo svojom verejnom prejave hodil na iluminátov – či bude aj vyšetrovanie pokračovať týmto smerom, neviem ? Ale, jeden z vyšetrovateľov to už nezvládol.

  • Valonis

   Mezi stěžejní hodnoty Francouzské republiky“ zřejmě patří: svoboda zesměšňování, svoboda urážet a ponižovat. Prostě egalité, fratenité …atd.

 1. taras2

  Samozřejmě, volat osmileté dítě k trestní odpovědnosti je pitomost a nejde to ani formálně. Na druhé straně, pokud se malej kluk takhle veřejně vyjadřuje, není to z jeho hlavy, je indoktrinován z domova. A tam už odpovědnost rodiče za dítě je možné vyžadovat, požadovat, aby nevychovával dítě v podpoře zločinnosti. A islám skutečně zločinné učení je, odporuje většině základních lidských práv a nepatří do tohoto světa.

  Jenže: sociální vyloučenost těchhle skupin a jejich radikalizace vyplývá jenom zčásti z jejich geneticky daných předpokladů, větší díl viny na tom má kapitalistický systém, který záměrně vytváří rezervní armádu nezaměstnaných a v něm nemají tito lidé šanci, resp. jejich nadpoloviční většina. Karle, vstávej!

   • taras2

    Nakolik je vaše reakce vedena snahou racionálně odpovědět a nakolik pouhou snahou si flusnout?

    • Hamilbar

     Milý Tarasi, chtěl jsem vám jen udělat radost a flusnout si hned vedle vašeho flusance, aby vám samotnému nebylo smutno. A když jste se tak hezky rozjel, že byste to vzal hezky rovnou všechno z jedné vody načisto. Zkrátka pokus o dobrý skutek. Nic jiného v tom nehledejte.

     Vaši toleranci a oddanost svobodě projevu v žádném případě nezpochybňuji. Ani vaši mimořádnou znalost islámu a islámského světa.

     • Zoom

      Taky bych si přiflusl, ale ten Tarasův flusanec vystačí za několik jiných.

    • ;-)))

     Me se zda Tarasi, ze nikdo na vas flusat nemusi, vystacite si sam.

   • merlin

    islám lze považovat z mnoha úhlů pohledu považovat za náboženství války, což ale ještě nepredikuje, že každý muslim chce bojovat. Ale i z podstatně méně militantního NZ si lidé vyberou dle svého založení ,,to svoje,,. Život a skutky Mohameda mě nenadchly, naopak je to lehce znechucující. Korán je sice jako obdobné ,,svaté,, texty ambivalentní, ale výzvy k násilí jsou tam oproti křesťanství skutečně přemnožené.

    • Janika

     Merlin, kdejaká škola východních nauk a bojových umění učí, jak se co nejefektivněji vypořádat s nepřítelem. Adepti i laici ze Západu to zbožně a s obdivem přijímají. Nevím, proč by mi to mělo vadit na islámu.

     • lomikel

      tohle je dost lacine. srovnavate velmi ruzne kategorie spolecenskych instituci. rekl bych ze kdyby jste popremyslela prijdete na to sama. muj nazor je za vam to nevadi proto ze z nejakeho duvodu mate islam rada a chcete sariu v evrope. takze proc ?:)

      • Janika

       „z nejakeho duvodu mate islam rada a chcete sariu v evrope“
       Tyhle buřtguláše si nechte jinam, lomikeli. Děkuji.

   • Valonis

    Asií jsi, Hamilbare, z hodně staré školy. Teď za všechno zlé na světě může Putin!

  • Janika

   Než jsem sem tenhle článeček dala, ověřila jsem si uvedená fakta na dvou na sobě nezávislých místech. To proto, že mi připadala hrůzná a neuvěřitelná a nechtěla jsem Francouzům ublížit tak otřesnou dehonestací. Ptala jsem se sama sebe, co se to s vyspělou Evropou stalo v 21.století, jak je vůbec tohle možné.
   Dala jsem to sem jako výstrahu, jako memento. A pak se dočtu, milý Tarasi, že ty jsi s tímhle zajedno. Nevím, co dál říct.

   • taras2

    Od tebe toho milého beru, od Hamilbara ne, on je snad teplej, že mě pořád tituluje milý?

    Když ti osmileté dítě vymlátí šutrem okna, policie má povinnost ho zadržet, zjistit, čí je potomek, předvést rodiče, oznámit jim, že jejich dítko spáchalo trestný čin poškozování cizí věci, zjistit jejich stanovisko, a pokud se k věci nebudou stavět vstřícně, nastoupí sociálka, a rodinné poměry posoudí. Pokud zjistí, že dítko je k vytloukání oken doma vedeno, přijde návrh na ústavní výchovu o které rozhodne soud a malý vytloukač skončí v pasťáku.

    Tohle ti asi nepřipadne nějaký hrozný, když však jde o verbální přečin, najednou se šprajcuješ, i když zákonodárce uznal, že schvalování tr. činu je na úrovni jiných přečinů. A seznal tak správně, protože i verbální zločiny je nutné trestat, jinak by mi okolo baráku chodil Hamilbar, vykřikoval, že mě rituálně podřízne, a já bych s tím nemoh nic dělat.

    • Janika

     Problém je v tom, že se vytvořila hysterická psychóza, která vidí schvalování trestného činu ve volání Alláhu Akhbar, v označení hnusných karikatur za urážku Proroka, v odmítnutí držet minutu ticha a vůbec v odmítnutí zapojit se do štvanice na muslimy. Přece mi nechceš tvrdit, že ten rozdíl nechápeš, zrovna ty.

     Za vyhrožování, že tě podříznu, mi nikdo nic udělat nemůže. Teprve až bych tě podřízla.

     • lomikel

      neni to tak
      http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-10-dil-5-paragraf-353
      pletete se nejen v tomto…

      Nebezpečné vyhrožování

      (1) Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

      (2) Odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1

      a) jako člen organizované skupiny,

      b) vůči dítěti nebo těhotné ženě,

      c) se zbraní,

      d) na svědkovi, znalci nebo tlumočníkovi v souvislosti s výkonem jejich povinnosti, nebo

      e) na zdravotnickém pracovníkovi při výkonu zdravotnického zaměstnání nebo povolání směřujícího k záchraně života nebo ochraně zdraví nebo na jiném, který plnil svoji obdobnou povinnost při ochraně života, zdraví nebo majetku vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

    • merlin

     ježiš tyhle věci v muslimských státech obyvatelstvo oslavuje a souhlasí s nimi, kam byste chtěl ty děti třeba v té Malajsii šoupnout? K Číňanům ? K Indům? :-) Vždy´t to chudák děcko, které takhle zbytečně mučili asi není moc chytrý a je bezelstné, ti ostatní z velkých muslimských komunit žijí ve školách ve schíze asi jako my za totáče. Oficiálně jedno doma, venku druhý. Co se na tom nedá pochopit?
     Ale jinak souhlasím se Zemanem. Je to nebezpečný náboženství, militantní už základem. .

     • lomikel

      souhlas, zadny verici muslim nebude odsuzovat nekoho kdo zabil nevericiho ktery spinil proroka, pokud by i udelal tak uz si to doresi vnitrne. hierarchije jejich hodnot stoji na jinych zakladech – coz mistni zmateni humaniste nechapou, tak at si je nechaji a jdou z Evropy pric. Jine reseni, krome dalsi eskalace vrazdeni neni.

     • taras2

      Tohle byl ten případ, kdy jste mě měla oslovit (např. „milý Tarasi“), abych se nemusel šoupat po vlákně jako Meresjev lesem.

      Znovu: když osmileté dítě vykřikuje, že je s teroristama, není to z jeho hlavy, je navedeno z domova. Proto se musí proklepnout ten domov, zjistit, kdo ho k tomu naváděl a potrestat, samozřejmě v souladu se zákonem. Právní povědomí lidí není na výši a třeba paní domácí tady dneska už schvalovala dva trestné činy. Já ti buchty nosit nebudu, jsem línej píct.

       • taras2

        Nebezpečné vyhrožování, chtěla jsi mi beztrestně vyhrožovat podříznutím, a požaduješ i beztrestnost pro pachatele schvalování trestného činu. Ani vyhrožovat, ani schvalovat trestné činy se nesmí.

        • Janika

         To musíš přeformulovat, jaképak „chtěla jsi“, a „požaduješ“.
         Navíc to druhé nikde nevidím, že bych psala.

      • merlin

       Jestli to bylo na mě. tak já znovu, konkrétněji. Charlie Hebdo je neoblíbený u mnoha lidí, zvláště pak u muslimských komunit v evropě. dělat si srandu z proroka je zapreščeno, prorok sám to trestal. Jsou uvedeny hezké příklady, dva si pamatuju. jedna nadaná dívka skládala verše jež se mu nelíbily a pravil Kdo mě jí zbavi ? a dostala kudlu do zad, pak nějaký osmdesátiletý oblíbený medinský básník, tomu useknul hlavu za báseň. Poesii měl taky prorok nerad. Nešla mu.
       Představte si, jste nějak vychován, všichni,,vaši ,, navenek říkají ,,ale to nám je líto,, ale doma ,,dobře jim tak,,. Jako když spadly dvě věže dvojčat. Oficiálně se říkalo To je hrozný, ale spousta lidí i v Evropě, ale v muslimských státech zvláště, měla svátek a chrochtala si a přála to američanům. Neměli bysme je všechny zavřít?
       Stanovisko muslimů k Charlie Hebdo je jasný, v podstatě si myslí, že si to vykoledovali a mnozí z toho mají radost. Za co popotahovat děti nebo jejich rodiče? Že ten, kdo je v jejich hlavách – tak jak to tam prostě mají uspořádaný – je smrtelně urazil, byl potrestaný? Na tenhle názor mají podle mě právo. Má na něj právo i nemuslim divný křesťan filosof Halík. Tak proč oni nemůžou říkat že nejsou Charlie. Já taky nejsem Charlie a nefandím islámu. Kam byste chtěl Tarasi aby to šlo? Aby děti práskali rodiče? To není správné. Takové příběhy jsme už v čítankách měli, že. Nebo aby si frantíci opravdu pořídili obdobu norské sociálky? To ovšem už prošvihli. A navíc ta společnost bude pak ještě mnohem pokrytečtější než už je. To se mi moc jako řešení nezdá, a když a jestli to tak budou dělat, tak to bude urychlovač.

       • Janika

        To jste napsala hezky, merlin. Za to, co si člověk myslí, opravdu nemůže, co se s tím dá dělat, že jo… Ale nejsou všichni takoví. Na blogu u Christabel píše MaS, která žije ve Francii. Charlieismu sice zcela podléhá, ale na druhou stranu se moc hezky vyjadřuje o mírumilovných muslimech, kteří tam generace žijí. Oni do té Francie patří, Francouzi tohle zase vnímají jinak, než radikálové u nás, co by jen likvidovali a vyhazovali.

       • taras2

        Ale smíchala jste dohromady dvě věci. Říkat, že nejste Charlie Hebdo můžete až do aleluja, do bezvědomí, a nyc se fám néstane. Je to vyjádření názoru a ten trestný není. Když ten klučina ale řekl, že je na straně teroristů, co v redakci zabíjeli, už je to zákonodárci všech zemí hodnoceno jako trestný čin schvalování a v různé míře trestáno.

        Že se muslimům karikatury Mohameda nelíbí, to je pochopitelné, mohou to kritizovat, protestovat proti tomu. Když ale na jeho obranu vezmou kalašnikovy a vystřílí redakci, jsou to primitivní teroristická a zločinná hovada – a jejich odsouzení nemůže zabránit to, že byli rozhořčeni.

        Naprosto stejná situace nastává, když řidič zraní cikánské dítě, které mu neodvratitelně vletělo pod auto a horda cikánských ožralých a vyžraných nemakačenků si to s ním chce vyřídit na místě (to už se několikrát stalo). Podléhání pomstychtivým pudům je typické pro primitivy, u muslimů je tohle chování ale omlouváno jejich kodexem, koránem. Ti teroristé z Francie už totiž jsou – podle jejich soukmenovců – v ráji a válí se tam s veletuctem panenských hurisek.

        • merlin

         Tarasi /milý:-)/ – Vy směšujete dvě věci, ne já. Já nejsem Charlie, nemám ráda islám, nesouhlasím s vražděním za to, že si někdo dělá srandu z nějakého vyšinutého magora a vraha, co se prohlásil za proroka a měl kolem sebe dost trotlů, aby mu to sežrali. Ale hlavně nesouhlasím s vyslýcháním malých dětí, které ani nemusí umět dobře francouzsky /víme to? nevíme/ a podle keců malých dětí pak zavírat rodiče. Vy opravdu nepamatujete doby, kdy se takovéhle věci těžce zneužívaly?
         Můj syn v listopadu 89 taky volal Ať žije Adamec, nikdo mu doma nic takovýho neříkal a mě málem dali pár facek a a byla jsem ostrakizována davem. Nikdy nevysvětlil, co ho to tentkrát napadlo, páč nevěděl. Nebo onehdy jedna snaživá blbka, původně logopedka z Klatov, co jak se rychle ukázalo ani logopedka nebyla a na tuhle praxi neměla oprávnění/ – logopedi se od ní oficiálně distancovali – zničila jednu rodinu.
         Já se jen logicky ptám, když všem těm muslimům /nesouhlasně mlčící většině navíc popíchnuté poslední roky americkou politikou od Iráku po Sýrii, abu Ghrajbem atd, co doma nadává a schvaluje atentáty / odebereme děti, kampak je chudáky dáme? Vy si dvě tři až deset vezmete na převýchovu? Víte kolik by to bylo dětí? A kde se zastavíme? Na Filipínách?

         • taras2

          Milá Merlin, miliarda muslimů samozřejmě schvaluje vraždění v Charlie Hebdo a nic se jim nestane, protože žijí ve společnostech, kde je vraždění nevěřících psů a pomsta za urážku Alláha sankcionována. Ten klučina se ale na stranu teroristů stavěl a své výroky říkal ve Francii, křesťanské zemi, která v minulosti proslula náboženskou tolerantností, viz Bartolomějská noc. Tato křesťanská civilizace se z toho poučila a je dnes skutečně tolerantní ke všem náboženským i politickým směrům (tedy skoro). Když ale příslušníci etnické skupiny začnou uplatňovat své středověké způsoby a primitivismus práva šaría v oné tolerantní Francii, která je přijala a vyplácí jim v sumě obrovské sociální dávky, musí se nutně dostat do konfliktu jak s většinovou společností, tak s evropskými zákony. Takže se začíná ozývat – když se ti u nás nelíbí, tak mazej. A je jenom otázka času, kdy konflikt názorový přeroste do fyzického.

          Co se vaší otázky týká, je odebírání dětí věcí pouze u těch militantních rodin, které nevinné děti vychovávají v nenávisti k ruce, která je živí. Tresty jak známo fungují a pokud tohle počínání bude trestáno, nerozmůže se nad přijatelnou mez. A ten váš klučina to s tím Adamcem udělal schválně, protože jste mu nechtěla dovolit dívat se na televizi..

          • merlin

           děti jsou děti, míru fanatismu rodičů bych fakt neposuzovala z dětských výroků. Děti mají mnohdy ke svému chování motivace, které jsou nám vzdálené. třeba jen nechtěl psát písemku nebo se bál zkoušení nebo se chtěl blýsknout před holčičkou nebo to slyšel venku s kamarády nebo jen chtěl být zajímavý před učitelkou. A konto žvanění děcka někoho proskribovat mi přijde stejně pitomé jako ten saxův názorný leták na odhalování teroristů.
           A jinak co dál – já Vás nepotěším, páč se domnívám, že minimálně francie to už projela. Do budoucna se tak poohlédnout po pár hektarech na Sibiři, s číňany jsem ostatně vždycky vycházela dobře :-)

 2. lomikel

  http://business.center.cz/business/pravo/zakony/trestni-zakonik/cast2h10d8.aspx
  § 365 Schvalování trestného činu
  (1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
  (2) Stejně bude potrestán, kdo v úmyslu projevit souhlas s trestným činem
  a) pachatele nebo osobu jemu blízkou odmění nebo odškodní za trest, nebo
  b) na takovou odměnu nebo odškodnění pořádá sbírku.

  nenechte se unaset imanentni xenofilii ;)

  • Janika

   Problém je v tom, lomikeli, že za zločince byl prohlášen Islám a za schvalování zločinu se považuje nesouhlas s prasárnami Hebdo.

   • lomikel

    islam mainstremove je nesnasenlive nabozenstvi jedine schvalene pravdy, stejne jako bylo krestanstvi pred svou nucenou korekci v novoveku. ale to neni predmetem vasho rozhorceneho postu. ja upozornuji na to ze vysetrovat nekoho za souhlas s zabitim lidi je zcela bezna vec ve vetsine pravnich radu, vcetne toho naseho.

    • Janika

     A já upozorňuji na to, že vzývání Alláha a nesouhlas s jeho hanobením není schvalováním trestného činu.

     • lomikel

      v ramci konextu vyvoje evroskeho mysleni vedouciho k pojeti svobody projevu je mozne hanobit kazdeho vousateto, jurodiveho monomaniaka dle libosti. pokus omezit svobodu projevu je daleko nebezpecnejsi nez vlastni terotisticky utok ( o kterem stale neni jasne kdo a proc ho vlastne provedl). na tom omezeni svobody projevu se nakonec shodnou islamiste s sionisty a vami aktivisty. reagujete tak jak je ocekavana, vytvori se situace ( utok na bulvar) a uz se pekne pracuje s kazdym dle jeho preferenci – pekne do rady, drzet hubu a krok.

      • Janika

       No a? Vždyť to říkám, ať nikdo neomezuje svobodu slova a necpe nás do řady, držet hubu a krok, jako to teď dělají ve Francii.

 3. lomikel

  je docela humor jak se kolem vybrazdeni bulvaru spinuje, na jedne strane ku prospepchu anglo-zionistu a na druhye ku prospechu islamistu. Eropan aby zaplakal…

  • Janika

   Tak plačte, lomikeli, nad nebezpečím Islámu. Až tady pod taktovkou USA bude jaderná válka, bude se Vám plakat ještě líp. A muslimského teroristu v životě neuvidíte.

   • lomikel

    uz standardne mychate hrusky a jabka pro docileni vami pozadavaneho vyzneni argumentace. vase binarni logika – usa jsou spatne, nemaji radi islam (az tak ze maji musulmana za prezidenta) a proto je islam dobry by zaslouzila rozpracovat do clanku. takhle je mozne ze to jen nechapu vzhledem k nedostatecne provedenemu polittickemu skoleni muzstva …

    • Janika

     Co nechápete na tom, že nebezpečím pro nás dnes není Islám, ale militantní politika USA?

     • lomikel

      pro nas nevim, pro me je nebezpecim jak politika usa tak islam. kazdy jinak, nekdy spolu (ISIL) jindy proti sobe. Ani jeden z techto fenonenu neprinasi evrope nic dobreho.

 4. merlin

  Islám vznikl a je náboženstvím parazitních vrstev, obchodníků, vždycky mu šlo o nadhodnotu, nikdy nic nevytvářeli. Přepadli karavanu, oloupili a zboží prodali na trhu. Vyrabovali, povraždili ukradli. hotovo dvacet. Hrnčíři, barvíři a další se k nim přidávali proto, aby nebyli olupováni. Kdyby na trh nepřijel bohatý perský kupec, který si mahl zaplatit malou armádu jako doprovod ale chudý nemuslimský hrnčíř, měl by smůlu. Akt. se na ně usmálo štěstí, protože ropa jim fakt spadla z nebe, nevyrobili a prodávají V arabských státech nejsou žádné masy utlačovaných vyjma zahraničních dělníků. Ti jsou tam mnohdy v podmínkých jak za Olivera Twista
  A Tarasi, tím kapitalistickým systémem je postižena spousta lidí, nevím proč kvůli tomu zvýhodńovat a litovat muslimy.
  Janiko, nezlobte se na mě, ale vidím podstatný rozdíl mezi kung fu a filosofií Mohameda.

  • Janika

   Merlin, ale to je divné, jen se podívejte na islámské bankovnictví, to přece těm parazitním vrstvám společnosti není nijak nakloněné. Naopak, mohlo by nám být vzorem.http://cs.wikipedia.org/wiki/Isl%C3%A1msk%C3%A9_bankovnictv%C3%AD

   No a pokud nějaká učení a náboženství hlásají zásady, jak efektivně zničit protivníka, tak ten rozdíl mezi nimi v tomhle ohledu z hlediska principu nechápu.

   Jinak hádat se nechci, tak to, prosím, neberte. Zajímá mě to a ráda bych o tom debatovala v klidu.

   • merlin

    Já nejsem v neklidu, já se jen snažím podat, jak to chápu. Bankovnictví potřebuje obchodník, ať už s reálným nebo virtuálním zbožím, vždyť se na tom vyvinulo a je taky parazitní. To parazitní myslím obecně. Loupežnící jsou loupežníci.
    Nerozumím proč ten odkaz. Možná došlo k nějakému zmatení pojmů. Pobít nevěřící je legální – v sunnitském islámu.

    • Janika

     Merlin, to byla reakce na to, že Islám je náboženstvím parazitujících vrstev – a přitom islámské bankovnictví kupříkladu nemá úroky a nedovoluje tudíž obohacovat se jen obracením peněz.

     Co se týká pobití nevěřících, tak o tom se nepřu. Vím ale jedno – v Africe jsou rozsáhlé muslimské oblasti, ve kterých muslimové žijí pokojně, dokud tam nevtrhnou radikální muslimové. Chci říct, že tyhle bandy přinášejí utrpení i muslimskému obyvatelstvu. Prostě není to automaticky islámem jako takovým.

     • merlin

      no jistě že ne, jen se snažím dokladovat, že dává větší prostor násilí a jinak vznikl než třeba křesťanství, to nebylo původně náboženství obchodníků a lupičů, ale chudých. Ostatně asi tušíte, že nepreferuji ani jednu variantu a i Taras /by/t souhlasím že islám nebrat/ je na mě moc velkej Heródes :-)
      Taky je samozřejmě a logicky rozdíl mezi arabskými státy a islamizovaným původním obyvatelstvem, ať už v Asii nebo v Africe.

      • PeeBee

       zdravim!
       neni kazde nabozenstvi z principu parazitni struktura? navic, jde spise o to, ktere texty a v jake podobe jsou nasledne kodifikovany (ci jak tomu rikaji znalci) a prezivaji nasledne v realite a nikoliv o to, jakou podobu melo to hnuti ve svem zarodecnem stavu. pro odlehceni odkaz na vesely film (temer k tematu)… http://www.csfd.cz/film/235331-pozemstan/

  • Honza999

   Důvody vzniku islámu jsou vám koukám zcela neznámé.Přesnější popis je v podstatě na knihu, pokusím se to popsat ve zkratce.
   Po rozpadu Římské říše byl blízký východ takovým kotlem… Přišli „jinověrci“, dobyvatelé. Původní souvislé židovské osídlení bylo oslabené odchodem části obyvatelstva do diaspory a příchodem nového obyvatelstva s jinou vírou. Část obyvatelstva přijala víru dobyvatelů, jednotlivá sídla zachovávající židovskou víru se stala ostrůvky v moři „nevěřících“ a každý rabbi si začal v průběhu let vykládat věrouku po svém. Dalo by se říci, že víra kterou přinesl Mojžíš v oblasti pomalu zanikala (s výjimlou židů v diaspoře).
   Mohamed byl svým způsobem „židovský vlastenec“ – jeho konání sledovalo zabránit zániku víry. Stal se tedy „podle vzoru“ Ježíše novým „prorokem. Ve své snaze o obnovu víry vycházel z jednoho zásadního faktu – nikdo z prostých lidí neuměl číst a krom toho ani nebyl k dispozici dostatek „výtisků“ svatých knih.
   Proto vzal Starý Zákon – a udělal z něj veršovaný extrakt. Verše se lépe pamatují nežli biblický text a když lid neumí číst, bude se tyto verše učit zpaměti – a víra bude obnovna…
   Nutno zde vzít v úvahu, že původní znění a hlavně výklad významu textu Koránu se od dnešního výrazně liší a že to není jen vina muslimů – v původním významu židé a křesťané byli započteni mezi věřící a byli označeni jako „lid knihy“, tedy souvěrci vyznávající – i když odlišným způsobem – stejného boha a mající za svatou knihu stejný text, tedy Starý Zákon. Starý zákon je výchozí text všech tří náboženství, judaismu, křesťanství i islámu. Zjednodušeně bych řekl, že se jedná o tři náboženské sekty vycházející ze stejného (svatého) zákona, jen se lišící „prováděcími předpisy“ použitými při uplatňování tohoto zákona v praxi. A praxe se mění podle měnících se podmínek – a proto islám tváří v tvář nekřesťanskému počínání křesťanů „zmilitantněl“. Nemyslíte, že za posledních pár set let dali Evropané obyvatelům svých kolonií dost důvodů k tomu, aby z kategorie „lid knihy“ byli převedeni do kategorie „ďáblovi zplozenci“?

   • merlin

    Jsem si to přečetla se zájmem, ale prohlásit mohameda źa žídovského vlastence je hodně odvážné. Tak te´d vážně. ,,Kdyby Bůh chtěl, byl by vás věru učinil národem jediným,, Korán 5:48. Medínská konstituce upravila vztahy mezi židy, araby a křesťany v Medině /serjeant : constitution in medina /3 až 15/ Během pobytu proroka v medině /v podstatě až do jeho smrti / vytvářel základ výlučného práva muslimksé komunity- ummy a jak rostla prorokova ,,zjevení,, tak rostlo vědomí odlišnosti jak vůči ostatním monoteistickým náboženstvím tak vůči původním ,,pohanským,, beduínům. A protože jsou si všichni rovní, tak odškodné za zabití /dija/ křesťana nebo žida byla stanovená na třetinu až polovinu ceny muslima :-)
    Tvrdit že islám zmilitantněl kvůli nekřesťanskému počínání křesťanů nechám být, buď lidi historii znají nebo ne.Koukněte se aspoň, jak se šířil islám a kam.,
    ale ro Vaši info – dar al harb – ti dům války území kde nevítězí islám a dar al islam , tak tohle rozdělení bylo provedeno už na začátku 8 století.
    odpustila jsem si spoustu ironických poznámek,což je ode mně hezké, se musím pochválit.

    • Honza999

     Víte, merlin, ono říkat „koukněte se na to jak se šířil islám a kam“ je doti zpozdilé. Ono totiž nešlo o islám a jeho šíření – stejně jako u Španělů a Britům nešlo o prosazování katolicismu či protestantství.

     Šlo o prachy prachy prachy území území moc a slávu.

     Stejně jako ve válce Španělska a Británie nešlo o katolicismus a protestatntsví, ale ve skutečnosti šlo o ovládnutí námořních tras a zisky z kolonií, tak ani u muslimských „výbojů“ se nejednalo ani tak o šíření islámu, jako o dobývání nových teritorií pro vládce – Allah byl jen vhodná záminka jak přesvědčit kanonenfuter, aby do toho šel.

     Vykašlete se na náboženství a sledujte toky peněz.

     • merlin

      v tom případě argumentujte fakty o penězích a moci a výbojích k jejich získání a ne nepříliš validními info o židovském vlastenci, starém zákonu a nekřesťanských křesťanech :-)

      • Honza999

       Změnil vznik islámu toky peněz – nebo ne? Šlo o sjednocení „domácích“ proti „vetřelcům“ (proto beru Mohameda jako „židovského vlastence“ jak říkáte vy) – proto vznikl islám. Roztříštěná (nábožensky) společnost je snadnou obětí vnějších vlivů, sjednocená (nábožensky) společnost má moc nejen vykořisťování odolat, ale naopak i vykořistit něco z okolí.

       Uveďtě mi jiný prostředek, pomocí kterého dostanu do jednoho šiku chudé negramotné – než je náboženství…

       • merlin

        Chudé dostalo do šiku křesťanství, obchodníky a jiné loupežníky všeho druhu islám. Vyprošuji si ,aby vznik sousloví, že Mohammed je židovský vlastenec se mnou byl spojován jinak než že k něčemu takovému vyjadřuju hluboký nesouhlas a odpor. Tedy ne jak píšete ,,proto beru Mohameda jako „židovského vlastence“ jak říkáte vy,, – já nic takového neříkám, to je Vaše. Skutečně jen a jen Vaše slovní spojení.
        Co se původních obyvatel týče,/ Aribi znamenalo v asyrštině jezdci na velbloudech/ zprávyj sou ze syrských a egybtských pramenů z prvního tisíciletí přř.n.l., většinou to byly drobné státečky na kraj pouště bez dlouhého trvání s vyjímkou vyspělejších států v jižní arabii a nabatejského království /hl,. měšsto dnešní Petra /séla/, převzali aramejské písmo, jehož přizpůsobenou podobou je pak arabština. Petra hrála roli důležité křižovatky obchodních cest. Vedly třeba: Jemen Mekka Medina/jathrib/ do palestiny nebo jiná zase od perského zálivu kolem tigridu k palmyře a damašku,. Čili izolace je jen zdánlivá, o pronikání kulturních vlivů nouze nebyla, a taková Petra prostě byla nedílnou součístí tehdejšího helénistického,, svta. Obyvatelstvio polostrova bylo převážně semitské a po zničení druhého chrámu se tačali usazovat ve větší míře židé, ovšem aribové arabové byli nejpočetnější, převážně beduíni co se věnovali kočovnému nebo polokočovnému pastevectví a pro zpestření pořádali přepadávání sousední kmenů a obchodních karavan. Základní jednotkou byl rod, více rodů tvořilo klan, vyšší jednotkou byl kmen, vedl ho sajjid a účelově se kmeny spojovaly do svazů /obrana, útok/ aby se hned poté zase rozpadly, panovala krevní msta, soudržnost klanu ´= posvátný proncip, solidarita nepřekračovala hranice kmene a platilo zvykové právo. V kmeni platila rovnost všech svobodných mužů, etka předislámského období byla zaměřená na zájem kolektivní, tuto etiku pomáhali doržovat věštci, moudří stařešinové a básníci. Kdo si nezajistil pomoc kmenů, moc šnce si tam hvízdat neměl. obírali se léčitelstvím, rnhojičtvím a praktickou astrologií /logicky/. Rozhodovalo dominantní postavení v obchodním styku a to měli nejprve Nabatejci a Sabejci a pak přešlo do rukou Kurajšovců, kteří sídlili kolem Mekky a v ní a tato se stala posléze největším obchodním střediskem arabie, zároveň se zvětšovala majetková diferenciace aleš zdá se, že rozdíl mezi kulturou Mekky a kulturou beduínů nebyl velký/ srovnání podává I.Hrbek Muhammad/. Panoval polyteismus – staroarabský + řada božstev se tam dostala i z jiných oblastí kupříkladu i z číny :-)
        na jihu byla proti beduínské společnosti střední a severu rozvinutá mocná a majetná kněžská vrstva. Chrámový personál byl početný, dobře organizovaný a bohatě zabezpečený, příjmy chrámů prý byly ohromné. Měli na starost i věštby a vyklad různých znamení, rozšířená byla na jihu praxe veřejného pokání. Hluboká religiozita jihu umožnila hladké přijetí islámu v Jižní Arábii, V 6 a ý: století navíc složité kulty božstev a velkých chrámů upadaly.
        Nabatejci měli národního boha Dhú Šara, v úctě byla všearabská Allát a rovněž bůh Šaj al Kaum, o němž se všude zdůrazňovalo, že nikdy nepije víno / proto zákaz v islámu/
        reprezentativní vzorek božstev uctívaných obyvateli střední a severní arabie je třeba mekkánský panteon. Třemi důležitými bohyněmi tam byly Al lát , al ‘uzzá a bohyně osudu Manát tu uctívalli i v medíně. Muhammad byl zpočátku zřejmě nějakou dobu svolný ke kompromisu a uznával tyto tři bohyně jako jisté prostřednice a přímluvkyně a jako dcery Alláhovy, ale nakonec se svezly na prorokově vlně zpronevěřování se základnímu článku muslimské víry, že není božstva kromě boha. příslušná pasáž označil za Satanem našeptané verše a nahradil tímhle:
        „Uvažovali jste o al Lát a al Uzzá a Manát, té třetí, jiné? Vy syny byste měli mít a On pouze dcery? To vskutku rozdělení by bylo nerovné! Ony nejsou nic než jména, kterými jste je vy a vaši otcové nazvali a o nichž neseslal Bůh žádné zplnomocnění. A oni pouze dohady své a to, k čemu srdce jejich tíhnou, následují, ačkoliv se jim již od Pána dostalo správného vedení“ /Korán 53:20/
        Mohu pokračovat jak je v islámu zapasovanej ježíšek a co tam je ještě zapasované, ale přestává se mi chtít, protože kdybyste to opravdu chtěl vědět, tak byste to už věděl, a nepsal naprosto nevalidní informace, které jste si vymyslel nebo vydedukoval patrně z nějakých info z massmédií.

         • vittta

          Tedy neměl bych se do toho plést ale…
          Pokud ano či ne-co to s tím má společného?

         • merlin

          vy neumíte vůbec argumentovat nebo nemáte jiné argumenty než takovéhle s odpuštěním blbé otázky. vaše snaha dělat z mohammeda židovského revolucionáře – světlonoše v temnotách arabského polostrova se nezakládá na faktech.
          Už před M. se sice u arabů obšas vyskytlo uctívání jednoho Boha /Il, illu, illáhs uritým členem Alláh/. Ale bylo
          dle pramenů spíše vzácné a stoupenci jednoho netvořili žádnou náboženskou obec nebo hnutí. Takové uctívání jednoho boha ovšem nebylo oficiální ani pravidelné a asi bylo ovlivněna židovstvím. Konkrétně legendou o původním Abrahamově náboženství, myšlenkou, která byla z druhé strany židy už od období helénismu používána jako biblické ukotvení proselytství. Tuhle legendu o původním Abrahamově náboženství znal a využil M. pro zasazení svých výtvorů do linie svých ,,proroctví,, a pro polemiky s židy. Vyprávění o dávných prorocích vyslaných k Arabům, kteří ale tyto proroky oslyšeli, je vlastní M. invencí. Ale stejně tak využil i jiných zdrojů. Nestoriánská církev měla velký vliv v persii a byla uznanou křesťanskou církví, mofyzitismus v africe a sýrii v koptské a etiopské církvi, monofyzitští jakobité se věnovali intenzivně misijní činnosti na jihu arábie. M, se musel vzhledem k jejich geografickému rozšíření setkávat právě s těmito typy křesťanství a je celkem evidentní, že mu posloužily jako zdroj informací o takovém základním křesťanském minimu. Např. Korán považuje Ježíšovu matku za jinou osobu než Nový zákon, ztotožňuje ji překvapivě s Marií sestrou Mojžíše. A Ježíš je člověk z masa a kostí. Moc se s tím prorok nepáral. :-)
          Prostě bral z okolí a tam toho bylo bohatě. Na severozápadě byl patrný silný vliv aramejské kultury, na jihu vliv kultury středomořské, zvláště pak v období helénismu, na východě skutečně odedávna vlivy mezopotamské a íránské. Staroarabské náboženství si sice udržovalo po staletí kontinuitu,ale přesto se do něj začalo přibírat vlivy monoteistických náboženství, ale stejně zůstávalo staroarabské polyteistecké náboženství nejrozšířenější, i když jak výše zmíněno, monoteismus nebyl v Arábii Muhammadovy doby ničím neznámým.
          Kočovníci si nosívali sebou posvátné kameny jako symboly božstev během migrace sebou. V celé arábii byly velmi oblíbené náboženské poutě – taky vzhledem k obchodnímu ruchu dávno před M. Mezi nejznámější poutní místa už tehdy patřila Makka, kde poutní obřady již v předislámské době zahrnovaly obíhání kolem Kaaby a taky rituální běh mezi místními svatyněmi. Do východní zdi Kaaby byl zapuštěn ten černý kámen nebo meteorit. Dál se pak konal večerní běh /ifáda/ k další svatyni a házení kaménků v údolí Miná, kde se také zařízlo obětní zvíře. Většina z výše uvedených zvyklostí půvondího polyteistického náboženství zásadním způsobem ovlivnila islámský kult při malé a velké pouti.
          V posvátném okrsku bylo zakázáno úmyslně zničit rostlinu či zabít /mimo oběť bohům/ jakékoli zvíře, natožpak člověka. V období poutí nastoupil starý zvyk božího míru, který ve čtyřech měsících zakazoval veškeré bojové akce a stopnul po tu dobu i výkon krevní msty. Konaly se trhy a atrakce, soutěže básníků, pěvců a hudebníků atd.
          Abych se vrátila k tomu židovskému vlastenci a shrnula. On sice na začátku některé židovské podněty přijímal, ale když se mu židé začali vysmívat pro neporozumění Tóře a když se stali v Medíně jeho politickými protivníky, začal tvrdit, že dostali jen část zjevení a leccos utajili nebo dokonce přímo zfalšovali. Brzy je dokonce označil za největší nepřátele věřících /kKorán 5:82/. Hehe ten Váš židovský vlastenec.
          A copak máte na podporu svých tvrzení Vy, / kromě těch tvrzení ovšem/ ?

          • merlin

           Mě napadlo, že jsem neudělala jasný závěr, abyste si to nemohl vyložit jinak než jsem to myslela. Ano, křesťanství a židovství ovlivnilo utváření islámu, ale důležitější byly při jeho vzniku původní náboženské představy a zvyklosti starých arabů, ať už se to projevuje v alláhově nejčastějším jménu, v sociální etice, ve zvykovém právu nebo poutních obřadech. Muhammad se snaýil samozřejmě tradice přeznačkovat, aby pokud možno neexistovaly vůbec a když to nešlo a co nešlo, tak tomu dal aspoň jinou minulost. Proto černý kámen v Kaabě přinesl na ta místa Džibríl a svatyni postavil Abraham se svým synem Izmaelem.:-)

          • Janika

           Merlin, Vaše popisování historie je sice poutavé a děkuji i za formulování jasného závěru. I když se omlouvám, jasné mi to není.

           Původní „náboženství“ lidských společenství bylo zabydlené barvitými postavami božstev a panovaly v něm nejrůznější zvyky a rituály, šamanská magie atd. Toto bylo vlastní celému před-náboženskému světu (před vznikem náboženství „jednoho boha“, ať už jím byl kdokoliv), byla to živá lidská kulturnost. Teprve pak vznikala monoteistická náboženství, včetně křesťanství, a je mi tak nějak jedno, jak to přesně postupovalo a kdo koho ovlivnil. Nevyvozuju z toho faktu vůbec nic. Prvky živé lidské kulturnosti musela převzít všechna ta náboženství, co chtěla dostat lidi do šiku, jak píšete výše, protože jinak by to prostě nefungovalo.

           Takže – nerozumím stále, ani po pročtení té historie, proč by měl být islám nějak horší, než křesťanství nebo judaismus.

           Pak jsem si ještě všimla Vašeho zdůraznění toho, že Mohamed přebíral ty starobylé zvyklosti a zakomponovával je do Islámu. Nechcete tím, doufám, naznačit, že ty kočovné kmeny byly od přírody lumpové a přebírání jejich původních prastarých zvyků je důkazem zlotřilosti islámu :-).

          • merlin

           No vidíte, myslela že je to jasnéto zdůraznění se týkalo celého sdělení Honzy999 a zvláště pak ,,…Mohamed byl svým způsobem „židovský vlastenec“ – jeho konání sledovalo zabránit zániku víry. Stal se tedy „podle vzoru“ Ježíše novým „prorokem. Ve své snaze o obnovu víry vycházel z jednoho zásadního faktu – nikdo z prostých lidí neuměl číst a krom toho ani nebyl k dispozici dostatek „výtisků“ svatých knih. Proto vzal Starý Zákon – a udělal z něj veršovaný extrakt …,,
           Popisem situace těsně před vznikem zde nic nepredikuji.
           Jinak si ale trvám na tom, že je to náboženství války a ne míru. :-)

          • Sio

           Za toho „Mohameda – židovského vlastence“ dávám Honzíkovi999 palec nahoru. Málem došlo u tebe k samovznícení. :-)

          • jafa

           Viděl jsem několik lidí modlit se k aláha – to je mantra, kterou vyslovovali a bylo to stejně upřímné jako alejuja, óm nebo eli. Ta obrana židovského vlastence :-) vystihuje, co se s mantrou a cvičením očištěným člověkem stane. Hledá nepřitele. Tak vzniká to náboženství války, jak tu rozvedla historicky Merlin. To vlastenectví tady dole patřií k tomu šiku :-)

          • Honza999

           Sio
           Židovský vlastenec – to bylo podobenství.

           Při té formulaci jsem bral v úvahu to, že Korán je v podstatě přebásněný výcuc ze Starého Zákona (nepopírám, že mohl být ovlivněn lidovými zvyky té doby, stejně jako Starý Zákon má převzato mnoho z dalších ještě starších náboženství už nejméně od Babylonu) a z toho popisu situace před vznikem islámu. V koránu je více onoho Starého Zákona než starých lidových zvyků. Celý Starý Zákon Mohamed nepřebásnil pouze proto, že by pak nebylo v silách chudých negramotů pojmout náboženství v celé jeho šíři. V zásadě ale vycházel z něj (Starého Zákona) a staré lidové zvyklosti přidal pouze pro zvýšení přitažlivosti učení pro chudé negramoty. Ostatně, i dnešní křesťanství obsahuje „přebásněné“ pohanské rituály mající za cíl najít body spojující původní staré náboženství s tím, co měli noví věřící přijmout.

           Prostě judaismus, křesťanství a islám jsou tři sekty vyznávající stejného boha se stejnou historií vzniku Země a lidstva.

          • Honza999

           Dnes prezentované znění koránu se od původního znění a hlavně původního výkladu významu slov dosti liší. Stará arabština neznající zápis samohlásek umožňovala přikládat stejně napsanému slovu různé výklady. Dovolovala duchovnímu číst významy „zabij“ místo „bojuj“, „nevěřící“ místo „nepřítel“ a „kdykoli na ně narazíš“ místo „kdykoli tě napadne“…. A tak z původní věty „Bojuj s nepřítelem kdykoli tě napadne“ se najednou stane „Zabij nevěřícího kdykoli na něj narazíš“…

           A je pochopitelné, že islámští duchovní původní významy pokroutili, tím spíše po setkání s křesťany jednajícími podle hesla „zabijte je všechny, bůh ty své pozná“.

          • merlin

           tak jako další bych vzala Honzův názor na šíření islámi a jeho důvody, kdy tvrdí, že o islám nešlo: ,,koukněte se na to jak se šířil islám a kam je doti zpozdilé. Ono totiž nešlo o islám a jeho šíření – stejně jako u Španělů a Britům nešlo o prosazování katolicismu či protestantství.,,
           6 let po hidžře uzavřel Mohommed příměří s Kurajšovci a postupně uzavíral spojenectví s okolními kmeny, přestal vystupovat kao prorok a začal vystupovat jako tvůrce nejsilnějšího útvaru, který na arabském polostrově vzniknul. Na to konto rozeslal k vládcům okolních říší posly se sdělením, aby ho uznali jako božího posla a posřídili se jeho duchovní a světské autoritě. Dopisy se dostaly na kompetentní místa, leč takto oslovení vládcové Egypta, Habeše, Jemenu, Byzance a Persie mu přirozeně nakašlali. Což v již tehdy vznikající islámském válečném právu bylo považováno za vyhlášení nepřátelství, neb zaútočit by nešlo před předchozího varování. Takže důvodem nepřálství, pro které pak muslimská vojska dobyla v následujících desetiletích území od Španělska po Indii skutečně bylo to, že jejich vládcové odmítli přijmout islám a dobrovolně se podrobit ,,bohem určenému úřadu a autoritě M,, /k čemuž je možné – případně nutné . použít vojenské síly.¨
           Moc nechápu, proč je u některých ta úporná snaha udělat z mohamedova islámu jakousi mírotvornou snášenlivou ideologii :-) To nejde ani z křesťanství, ani z judaismu a z islámu už ani náhodou

    • Janika

     Ale právě tady bys zasahovat měl, saxi, ohledně islámu je zapotřebí víc hlav – víc rozumu :-).

     • BARON LE SAMEDI

      odpovědní chlívečky tu nejsou, tak reaguju na toto: Takže – nerozumím stále, ani po pročtení té historie, proč by měl být islám nějak horší, než křesťanství nebo judaismus.. říká Janika….no, on islám nemá rád hudbu- znáte tuniský symfonický orchestr, výtvarné umění – čintamany a ptáky pletou Persanky, arabové s nim i jen obchodují, film – znáte arabské filmové dílo? Prostě, jen hudba k tanci výrazovému, pro hurisky, nebo tak nějak, zahalování pro ženy- to je fajn v písečný bouři, ale ty v česku a jinde moc nebejvaj. Nakupuje muž, vaří muž, ženy jsou celý den ve svém koutku, a plkají. tchýně, nevěsta, dcery…… to musí být záživný život, den co den. Takže koho to oslovuje, Arábie jistě vítá. Tady lidi oslovuje vepřo knedlo zelo, a pokud si se mnou nějakej muslim dá, bude vítán. Zatím jsem na takového nenarazil…. Představte si, Janiko, pestrost svého života v islámu…..jo, taky v Arábii nevycházejí knihy, tedy vycházejí třeba v Libanonu arabsky, ale saudskou knihu na tu nenarazíte. A noviny jen oslava krále, rozvojové projekty, potrestání psů věřících i nevěřících atd. Strašná zábava. Saudky si to zpestřují třeba tak, že pod těma černýma hadrama chodí nahé, a představují si romantiku….no a staré škaredé saudky tahaj děcka na súk, a ty tam těm mladým ženám zvedaj sukně. Která by byla nahá, jde do rukou náboženské policie.. Fakt romantika.

      • Sio

       Ale salámistů máme celkem dost, takže by salámisté mohli být vítáni. Koňský můžou? Ve Švýcarsku je prý oblíbený… :-)

      • Janika

       Tuaregové vyznávají islám a o jejich životě a nádherné kultuře se můžete dočíst třeba tady na tom mém oblíbeném webu: http://www.tuaregove.cz/
       Země je veliká a lidé různých národů žijí různě. Liší se od sebe i země, kde je náboženstvím islám. Byla bych moc ráda, kdybychom se tady vyhnuli zjednodušujícím účelovým hodnocením na úrovni Vašeho komentáře, Barone.

       • merlin

        No ale to jsou berbeři a ne arabové, nebo ne? Já je tak neznám, ale někde stálo, že si dokonce uchovali původní jazyk a statečně odolávali arabštině.

        • Janika

         He… ?? Řeč je o islámu a muslimech, ne?

         JInak samozřejmě, Tuaregové jsou Berbeři, sever Afriky jsou Arabové. Všichni muslimové. A podle Barona tam není kultura a děti zvedají ženám černé hábity, zda pod nimi nejsou nahé.

          • Janika

           Merlin, uvedla jsem Tuaregy jako příklad národa s islámem jakožto reakci na Baronův popis hrůz islámské společnosti předložený jím jakožto univerzálně platný vzor pro všechny země s islámem. Myslela jsem, že to jako mírné ťuknutí stačí. Mohla bych pochopitelně pokračovat dalším výčtem národů a zemí s islámem, ať už arabských či jiných, kde mají rozsáhlou a nádhernou kulturu, i když by podle Barona měli být nekulturními islamisty. Navíc plánujícími zavést šariu v Česku v dohledné době.

          • embecko

           Saudy a Katar preci nejvice podporuji krestane ze zapadu, vznikly prezivaji jen diky nim. Navic je dokonce sami vytvorili a to jak primou financni podporou pri devastaci tehdy jeste osmanskych mest, tak okamzitym mezinarodnim uznanim po dobyti uzemi. Tohle jsou krestanske vyrobky a ne nahodou si vybrali zrovna Saudy, protoze ti byli nejsilenejsi. Cely islam ve sve dnesni krute forme/ odnozi je krestanskym vyrobkem.

          • merlin

           jiní než ostatní jsou tím, že si to mohou dovolit, nemusí nic předstírat a nemusí se chovat vůbec opatrně, protože mají oporu ve smlouvě s amerikou, že jsou ,,nedotknutelní,, a usa to za ropu zajistí od dob Roosevelta. Chovají se tak protože můžou, což je rozdíl oproti těm skupinám co to tak natvrdo prostě nemůžou, protože by to dlouho v klidu neprocházelo

         • merlin

          p.s..nemůžu mluvit za jiné, natož za barona, Já bych například kritizovala přednostně obchod s otroky, který je v islámském právu povolen. To že to u nás v Evropě jde jenom na území, které státům zálivu patří, t.j. na jejich ambasádách, pro mě není signifikantní, Měla jsem jednou náhodně vzniklou unikátní možnost hovořit se služebnictvem jedné takovéto arabské ambasády /mliuvili špatnou angličtinou/ a jenom jsem valila oči a nevěřila vlastním uším. Takže islám jako oficiální náboženství se mi nelíbí ani u nás.

          • BARON LE SAMEDI

           Jak to přijde, že všude nejsou odpovědní chlívečky, Janiko? Ale k věci, honza 666 nebo co to je tde vytáhl překlady z arabštiny. Obávám se, že souhlásková skupina KTL se vždy četla kátil, zabíjející, katíl, zabitý, a že v kontextu šlo vždy o zamordování někoho někým. Od šestého století po Kristu, kdy se z jeskyně a z pod sukně Chadídžy vybotoumal Mohammed, peace be upon him, žejo, dodnes. Arabská klasická orthografia nedoznalať změn :-__- Takže myšák oblbuje znalé. K vašim milým Tuaregům musím poznamenat, že si v souvislosti s nimi ovšem nelze představovat herce Omara Šarífa, an na bělouši v modrém popatřuje na západ slunce nad Tassili. Zcela svébytná skupina, ti Tuaregové, původně čučící na hvězdu Sirius, až posléze, po očistě mečem na měsíc a půlměsíc. Berberská královna Kahína kolem roku tisíc zadržela expanzi salámců Alžírskem, ergo v Kordobě byl jiný chalíf, než v Damašku, a toto sekundární schizma státní přispělo přinejmenším k udržení NavArry a Leónu jako provždy katolických království severošpanělských. Přirozeně, tvrdí se, že Kahína je přepis od Cohen, a že to tedy byla židovská královna. To je fuk, dvacet procent Španělů má i tak židovský původ.

          • merlin

           Běžte se s chlívečkama barone bodnout nebo se do nich zavřete:-)
           Arabské písmo stále ještě nezazmenává /jen vyjímečně/ všechny funkční hlásky slova ale jen část z nich, zapisují se jen dlouhé samohlásky a souhlásky.A ty dlouhé samohlásky se zaznamenávají pomocí písmen, které se dají číst i jako souhlásky Slova lze sice teoreticky interpretovat i několika způsoby, ale vzhledem k charakteru arabštiny je to způsob pro běžnou praxi postačující. V době proroka se nezaznamenávali krátké samohlásky a nebyl ještě ani ustálený způsob pro psaní samohlásek dlouhých. Takový ty tečky kolem dlouhých linií prostě tenkrát nebyly. První a jediná reforma arabského písma proběhla dvěstě let po jejich prorokovi, bylo to v době, kdy zvítězili příznivci zapisování hadíthů. Ostatně důležitá je tradice ústní. Neb arabové měli už i předtím staletý výcvik v memorování textů, neb kultura zajkládající se na
           vysoce rozvinuté úrovni slovesnosti při nedostatku těch, kteří by slovesné texty zapsali, měla profesionální vypravěče a tihle ráwijové uměli nazpaměť recitovat tisíce vešů a jejich povolání se udrželo ještě dlouho po boomu arabského grafického systému :-), Prorokovi současníci měli paměť cvičenou na mnohem delší texty zpaměti, než jsme dnes zvyklí. Proto se dodnes v islámském světě vysoce oceňují ti, kteří jsou schopni pamatovat si dlouhé náboženské texty zpaměti /přestože jsou dnes dostupné/ neb jejich předchůdci uchovali čistotu koránu a jeho předání dnešku.´
           Ono ale obecně se záznamy je trochu problém, neb Mohammed přikázal nezapisovt nic než korán, přičemž došlo mezi zastánci písemné a orální historie k mnoha střetům. Vyhrála myšlenka, že absolutní zákaz platil pouze po určitý čas a jeho cílem bylo uchovat absolutní čistotu Koránu. Když se později Korán naučilo citovat větší množství muslimů, toto nebezpečí prý pominulo. Rovněž proti byly pak jiné výroky proroka typu :jestliže ode mě něco uslyšíte, zapišto klidně i na zeď. Další skupina tvrdila, že korán a výroky nesměkly být smíchány dohromady atd. A pro hovořil i fakt, že sám prorok dával zapisovat své výroky, dopisy kmenovým náčelníků, vládcům, konečně je tu i Mmedínská konstitucem/ústava atd
           A už první chalífa abu bakr dával sepisovat m. výroky hadíthy, / dnes jsou součástí sunny, dřívě byla tradice o M výrocích a skutcích islámskými autory oddělována ( tradice o jeho skutcích je sunna), sunna je společná i šiítům, obě větve se liší tím, které ty tradice uznávají za pravé a šíité nepoužívají výraz hádith ale riwája//
           um al hadíth se vyučuje spolu s koránem, ale věda to není, přestože jim tvoří základnu pro humanitní vědy, ekonomii atd, protože se nijak nerozvíjí, od 9. století je nenapadnutelná, jakékoliv i mírné pokusy o revizi nejsou možné ani průchodné. Je možné dělat komentáře a ty komentovat a těch už jsou opravdu statisíce, možná řádově více, prostě v komentářích kometářů komentářů se ani to nečisté prase nevyzná. Ale výsledkem této výuky je rigidita myšlení. Protože v platnosti jsou téze přijaté před více než tisícem let a postupy, s kterými se k těmto tezím dospělo jsou nedotknutelné

          • merlin

           Každý kulturní okruh myslí jinak, u číňanů rozbor nevadil, nyní budu rovná konvičkovi, ale neva :-)

 5. Janika

  Hledala jsem, co k tématu řekl klasik, snad si to někdo i přečte:

  A ohledně islámu? „Američané“ úspěšně VYROBILI kulturně-náboženskou válku, do které nás vtáhli a která se bohužel, a to opětovně jejich vinou, bude nutně dále stupňovat, a to právě v akcentu „běžného“ terorismu, a to právě ze zdrojů BRÁNÍCÍHO SE islámu(!).

  Naprosto stejně, jako se Němci bránili nacismem, právě a především „Americké“ jak ekonomicko-sociální tak i mocenské agresi, tak, a tudíž jsou to právě a jen „Američané“, kdo je za nacismus a vše následní zodpovědný … tak stejně jsou „Američané“ zodpovědní za radikalizaci islámu a to, že se stal generativním zdrojem těch nejvážnějších forem terorismu, který si na straně nepřítele ji opravdu nevybírá.

  A můžete si dohledat, jak někteří již opravdu máklí „neo-cons“ fantazírují o „očistění“ Iráku od arabského obyvatelstva a o trvalé americké kolonizaci „uvolněného“ území. Že to opravdu zní jako blouznění? Ale ano … „zní“…, ale FAKTICKY(!) se to plánovitě a projektovaně děje(!!!)

  A „socky“ do ghet? To „se nečte“, to se … opět … dělá. Ve Spojených státech je rasová a sociální segregace naprosto plošným „zvykem“, respektive: … ZÁKLADNÍ SOCIÁLNÍ „METODOU“(!), základní „metodou“ sociální reglementace = metodou „záplavových zón“ a metodou „topení krys v jejich vlastních výkalech“.

  Jde o systém čiré rasové, etnické a sociální separace s pravidelně genocidními a v zásadě eugenickými znaky a rysy, které byly zcela vědomě, projektovaně a plánovitě formulovány a zavedeny již od prvních přistěhovaleckých vln, a to včetně příslušných institucí, přičemž kupříkladu H.G.Wells se svého času obdivoval americkému eugenickému plánu, opěvoval ho v britském parlamentu a vychvaloval americkou „pokrokovost“ kupříkladu v tom, že „méněcenní“ přistěhovalci jsou do Spojených států vpuštěni jenom na podmínky sterilizace, což skvěle chrání „kvalitu populace“ … a že totéž by měla „zavést“ i Británie, a tak tento „skvělý“ a „moderní pokrokový vzor“ následovat.

  Mimochodem: … „nadšenými“ přívrženci amerických eugenických „programů“, „americké školy“ sociálního darwinismu a fantasmagorických představ o „vědecky řízené společnosti“ byly všechny velké americké kapitalistické rodiny, kupříkladu včetně Rockefellerů se všemi jejich „bohulibými nadacemi“. Jistě: … „dělník“ je „dobrá věc“, kterou je třeba „dovážet“ – ale náležitě „koncetrovaný“, „ohrazený“ a vykastrovaný, aby se nám tu nemnožil a „nekazil krev“ našich „chovů“.

  Kolikrát Vám budu opakovat to, co již dávno „empiricky“ očividné: … již dávno NEMÁME a NEMŮŽEME MÍT jakékoliv reálně obhajitelné „vlastní“ zájmy. Naše zájmy jsou identické s zájmy EU a zájmy Ruska a jsou koexistenčního charakteru. Dávno již VŠEM(!), s výjimkou Vás a Vašich „Američanů“ došlo, že stávající situovanost a problémy se již NEDAJÍ(!) řešit jakýmkoliv STŘETEM zájmů a potřeb, nýbrž jen a jen vytváření konsensuálních kompromisů a průniků jakýchkoliv zájmů a potřeb … a tedy SDÍLENÍM zájmů a potřeb. Zde již dávno nejde o nároky jakkoliv „morální“, nýbrž o nároky zcela realitní ……

  Vy ovšem budete stále plácat ty nesmysly z devatenáctého století, že ano? Proboha. :(

  • lomikel

   kdo je klasik s tak strasnym stilem ?

   mohameda ani islam americane nevyrobily, predpokladma ze to tusite. Islam je stejne jako ostatni sociokultuni jevy castecne subjektem (pouzit) castecne objektem ( ma sve cile a sve zpusoby) mezidiske interakce.

   Je mi to az lito, chovate se jak kdyby vam bral plysaka. Zkuste nemit rada americany a realne hodnotit islam. Pokud to proste nejde, tak ok, jsou veci mezi nebem a zemii. Mozna dost pomuze nevnimat vsecny islamske zeme jako jeden islam, nedelat gulast z Bagdadu a Parize. Pokud vidite jediny zpusob vaseho boje proti usa v adraci islamu, tak opet , tezko stim neco udelat, preji pevne zdravy.

   • BARON LE SAMEDI

    Ušít plyšáka Kaddáfího v mundůru by šlo, já seženu fotografii Omara Muchtára, kterou nosil na pravé straně hrudi. Vhodný vánoční dárek, nebo k výročí revoluce l.9.69.

  • Kamil Mudra

   To ale klasik napsal 22.7.2008, v debatě o radaru v rámci kritiky amerického počínání si na světové scéně a v reakci na výrok: „Ne všichni islamisté jsou teroristy, ale téměř všichni teroristé jsou islamisté.“
   Docela by mne zajímalo jak by dnes okomentoval ISIS.

   • Janika

    To mě taky, Kamile. No, nemusela jsem to sem dávat celé, to bylo zbytečné. K islámu se klasik moc nevyjadřoval, bohužel. Ty první dva odstavce ale napovídají tomu, že to na lehkou váhu nebere.

   • Zoom

    Co vidíte na ISIS markatně jiného než, že: „Američané“ úspěšně VYROBILI kulturně-náboženskou válku, do které nás vtáhli a která se bohužel, a to opětovně jejich vinou, bude nutně dále stupňovat, a to právě v akcentu „běžného“ terorismu, a to právě ze zdrojů BRÁNÍCÍHO SE islámu(!).

    Já bych dodal, že je snad jen sporné, nakolik je ten terorismus „financován“ (když už lidské „zdroje“ dodává islám) islámem a na kolik to financování stále zajišťují „američané“.

  • Zoom

   Nojo no, k tomu nemám absolutně co dodat. Možná bych mohl šetřit internetovými bity a nepsat sem ani tenhle komentář, ale alespoň to „klasikovi“ podepíšu.

 6. embecko

  To je jen stary kulturni evropsky zvyk honu na carodejnice, staci rok a uz jsme ve stredoveku- hoopla!
  A uz mame i sve Kladivo, kulturne prizpusobene dobe, namisto nemistne rozsahleho textu (v pokrokove liberalni spolecnosti uz nemaji lide cas na cteni) je vyvedeno ve vsem zcela jasnych piktogramech:
  *
  Francouzska vlada radi jak odhalit dzihadisty:
  Prvni znaky jak rozeznat nebezpeci:

  *
  Jsme uprostred instatniho honu na McMaleficae. MCMaleum McMaleficarum; MCBlbci.

  • Astr

   Janiko Jan Burianek coby antiKonvicka jeho srovnani s Breivikem a vubec cely jeho clanek jakoz cela ta dlouha vymena nazoru ktera se tu odviji od reakce Frantiku na zasah radikalnich islamistu. je ve sve podstate velmi smutne cteni.
   Vubec nejde o to jak se lisi Vas nazor od nazoru Tarase ci Lomikela a jejich od Hamilbara a vubec kdo je tu s kym a proti komu.
   Je to cele jasny dukaz jak si s tim Evropa a cely Zapad nevi rady a neumi si poradit.
   Bez ohledu na to jak se na web strankach lide pohadaji nebo shodnou, v prubehu nekolika desetileti pri soucasnem trendu upadajici porodnosti puvodnich obyvatel Evropy a vysoke porodnosti nejen vyznavacu islamu ale vsech pristehovalcu dojde nakonec s precislenim I ke vsem dalsim zmenam z toho vyplyvajicim.
   Dohady o tom jak je nedemokraticke vysetrovat pomery v rodinach deti ktere doma slysi Allah Akbar a tak to rikaji I ve skole a na ulici, budou nepodstatne a smesne jakoz I FSECNY rei o nejake rrrdoby demokracii az nastoupi saria jako muslimsky zakon se vsim co k nemu patri !
   Pro chudeho zlodeje to bude znamenat jen useknutou ruku, pro bohate bankere dnes bankstery jeho likvidaci nebot jim soucasna lichva a uroky skonci!
   Takze pro lid obecny vlastne velky prinos :-)
   Odbocim a pritom se pokusim udrzet thema na urovni prikladu jak velke je nedorozumeni mezi lidmi I ve vcech mnohem jasnejsich, vecech ktere se jiz staly a jsou jednemi hodnoceny jako zlociny proti lidskosti a druhymi naopak obhajovany.!

   Konkretne v USA je skupina lidi kteri prohlasili celou radu svych byvalych politiku za valecne zlocince a zadaji jejich potrestani.
   Jednim z nich je z valecnych zlocinu obzalovany ministra zahranici Kissinger.
   5 tisc mrtvych ze stadionu v Santiagu jako vysledek Pinocheta , Kissingerem pochvaleno a podporovano.
   100tisic mrtvych na East Timoru Kissingerem schvalene invazi Indonesie,
   Rozkaz ke kobercovemu bombardovani sousednich statu v prubehu Vietnamske valky s vysledkem millionu mrtvych.ve Vietnam a okolnich statech.
   Kdyz lide kteri zadali Kissingerovo vysetreni a odsouzeni prisli se svym pozadavkem dostalo se jim odsouzeni s ust McCaina, dnes politika USA tehdy pilota ve Vietnamske valce ktery byl sestrelen a roky drzen v komunistickem vezeni zatim co Kissinger dal prikaz k bombardovani Kambodze , Laosu! Viz video v odkazu
   Vse co pan ministr zahranici delal delal prece v nejlepsim zajmu USA. Proto vse delal jiste dobre!
   Takze ty hromady mrtvych ve vysledku jsou v poradku , bylo to ve vyssim zajmu !
   Vychutnejte si McCaina.
   http://www.informationclearinghouse.info/article40856.htm

   Cele lidske dejiny je jeden velky priklad o vire ve spravnou vec toho ci onoho nabozenstvi ci narodnich zajmu imperia ci statu.
   , Ze konce tohoto procesu nevidno je jen muj nazor a tedy IMHO:-)
   Nejak se homosapiens Stvoriteli nepoved :-(
   Nebo mate nekdo nejaky jiny nazor ci predstavu o budoucnosti bez dalsich valek stretu a mnoha mrtvych ?
   Amen

   • jafa

    S těma islámskýma bankama to tak růžově nevidím, podívejte se na odkaz na wiki u Janiky. Ta dravá rasa horkokrevných byla asi vytvořena, aby nás rozumné zlikvidovala. A asi nezbude nic jiného než emigrace, aspoň pro mladé. Já si myslím, že stvořitelů bylo několik. Kabalisti už prý nemají podporu mimozemských přistěhovalců, tak musí od válu. Jestli to s sebou vezme dluhové hospodářství, jenom dobře. Četl jsem i názor v angličtině, že tady přistanou naši tvůrci a kdo bude chtít, toho vezmou domů :-) Ty co byli uneseni z jiných světů určitě :-) Co až zjistíte, že máte prastrejdu v galaxii Anromedě nebo na Taygetě v Plejádách :-))))
    Je hrozné, že ti kabalističtí neoconi jsou posedlí svým otrokářským posláním tady na Zemi vraždit a znásilňovat celé národy. A takhle nějak si představuju Lightworkera :-) http://youtu.be/BiIO4YciewU

    • Astr

     (a pak ze nejsou zadne dobre zpravy ) :-)

     Četl jsem i názor v angličtině, že tady přistanou naši tvůrci a kdo bude chtít, toho vezmou domů :-)
     Co až zjistíte, že máte prastrejdu v galaxii Anromedě nebo na Taygetě v Plejádách :-))))

     Kez byste mel pravdu , bude duvod navstivit misto sveho puvodu,
     ale jen ze uz mi nezbyva zase tak moc casu , meli by si pospisit :-)

     • jafa

      Jestli jste to tady pod deklem vydržel 25000 let, tak těch 250 už vydržíte ne :-)

      • jafa

       On není o tom splácení nebo nesplácení, ale špatnosti dluhového vynálezu :-) , jde o politické peníze.
       A kvantitativní uvolňování by museli schválit chamtivci neoconi.
       Mi nevadí jakýkoli slovník, sleduju, co je za tím.

    • Astr

     Take takto se vyjadruje Vas Lightworker :-)

     Ale stale plati stara moudrost, ze
     kde nic neni ani smrt nebere !

     Navic kdyz Frau Merkel resolutne prohlasila, “ zadne dalsi dluhy se odpoustet nebudou „!

   • Zedo

    Vymřou Evropané na malou porodnost? Podívejte se na video, jsou tam zajímavé údaje.

   • Janika

    Astře, ale o to právě jde, aby se nevyvolávala nenávist k jiným skupinám a to dokonce v 21.století, světe div se, náboženská! Za komunistů nás ve škole učili o náboženské tolerantnosti jako o jednoznačném osvícenském pokroku. Moc jsem pozor nedávala, ale tohle si nešlo nezapamatovat, navíc proto, že to zapadalo do alespoň mého cítění a vidění světa. Jen valím oči, když slyším, že muslimská víra je se zdejším životem neslučitelná. Mně nevadí ani že nejedí vepřové, ani že se jinak oblékají. Samozřejmě, musejí dodržovat zákony této země, ale Boha ať si vyznávají, jakého chtějí.
    Useknutá ruka zloději, či kamenování nevěrných žen – tak především pokud budu žít v zemi, kde takové zákony platí, budu při svém počínání s takovým rizikem muset počítat. Ano, je to kruté. Přesto mi daleko hrůznější, než všechny useknuté ruce zlodějů připadá utrpení lidí v Hirošimě a Nagasaki. Čímž se dostávám k druhé části Vašeho komentáře, Astře – a ano, pokud by tito váleční zločinci byli potrestáni, možná bych viděla svět jinak.

    • Rehbergus

     Dovoluji si Vás prosím, Janiko, upozornit že wahábisté nebo salafisté jsou ortodoxní srdcaři kteří jako jedinou právní normu uznávají pouze šariu. Zažil jsem ty kluky ušatý když zaváděli svoje manýry do praxe na Kavkaze. Bylo to pro i pro Čečence, povětšinou súfijce, hodně silné kafe. Zapomněli na oblíbené záliby jako je krevní msta nebo nenávist k Rusům. Sjednotili se a hnali ty magory svinským krokem.
     Myslím, že pokud někdo dorazí do Evropy měl by ctít místní pravidla hry.

     • Janika

      Měl by dodržovat zákony a neurážet místní zvyklosti. Například domorodec z pralesa by neměl chodit nahý. Ale pokud Eskymák bude chodit v kožichu, nikoho tím neuráží. Prostě odhalování těla jen pokud je to dovoleno, zahalování se meze nekladou.

      Co se týká islámských radikálů, tak ti jsou samozřejmě nebezpečí. Nakonec, tenhle názor zastával i Kaddáfí a obratně je držel na uzdě. Ted už tam řádí naplno a terorizují obyvatelstvo. To pokojně muslimské.

      • vittta

       Napadlo tě někdy, že by Kaddáfí měl třeba ve Francii velké problémy?
       Hned by se do něj pustili „sluníčkáři“, co mají rádi toleranci.
       Píšeš, že by každý měl dodržovat zákony země, ve které žije.
       Jenže… budeš je raodostně dodržovat, když ti bude zákonem nařízeno nejíst vepřové a nosit hidžáb?
       O to se tady totiž hraje.
       Totiž…ať se ti to líbí nebo ne, v té Francii bude muslimů za těch 20-30-40 let opravdu více.
       To není nějaká fašistická hlláška.
       Přibývá jich…..
       Jak budou mít tu sílu, tak „nás“ zotročí“.
       Už jsem to psal ale nikdo mě „neslyší“.
       Oni NEJSOU LEPŠÍ než my.
       Jsou dojemně stejní.
       Až budou mít tu moc-zničí nás.

       • Janika

        Kaddáfí se taky nikam necpal. Miloval svou Libyi a jinde žít nechtěl. Kdyby ho nechali, Afrika by šla lepší cestou a zoufalí běženci z toho pekla by nezaplavovali Evropu.

        Jinak to strašení, nezlob se, musím se smát. Muslimové, co žijí generace ve Francii, to už jsou jiní lidé, většina z nich. Už tam jednou jsou a nejrozumnější je v míru se snést. Podobná bububu a některé komentáře tady jsou ale bohužel v jiném duchu, rozdmýchávají hloupou a zbytečnou zášť.

        • vittta

         Jestli jsou jiní, nemohu říci.
         Podle všeho jsou jiní, daleko horší a radikálnější jak ti, kteří do Francie přišli.
         To ale nevím, ve Francii nežiju.
         Jenže je jich čím dál víc.
         To není strašení, to je holý fakt.
         Cokoli se dá zpochybnit, jací jsou či nejsou, jak se integrovali či neintegrovali,jen jejich neustálý přírůstek je skutečný jako smrt.
         A jednou…jednou z toho důsledky budou.

         • Janika

          Podle mě jsou různí, dobří i zlí. A možná, že než se dozvíme, jak to s nimi dopadne, smete nás všechny sakumprásk nějaká atomovka.

          • jafa

           V Záporoží se má používat jaderné palivo od Westinghouse. Něco z toho i o Černobylu jsem dal na tesasu.

       • Kamil Mudra

        Vittto, já tě „slyším“ a souhlasím s tebou, aniž bych pociťoval k muslimům obecně nějakou nechuť nebo dokonce zášť. Ono úplně stačí aby z celkového počtu příchozích i následně zde narozených, bylo jen deset procent aktivních ortodoxních, k tomu aby v demokratické společnosti s dostatečně ovcovatým občanstvem, zpracovávaným sluníčkáři a bojovníky za lidská práva, citelně pozměnili pravidla společnosti natolik, že v ní ne-muslimovi bude silně ouvej.

        Neumíme se rozumě srovnat ani s cikány jichž tady hromada vyrostla v dostatečně autoritativním režimu, který je alespoň na jednu generaci donutil k přizpůsobení se zákonům a pravidlům dodržovaným drtivou většinou. A stačilo jen na pár let povolit a už si žijí po svém. Dá se to vydržet jen díky tomu že svůj styl cíleně nevnucují plošně ostatním a neumí si vygenerovat dostatečný počet zástupců a lobbistů do parlamentu a státní správy. Působí neorganizovaně, roztříštěně, každý sám za sebe, maximálně za rodinu. Nemají na to aby pracovali systematicky na změně pravidel a nemají to ani za svůj společný cíl.

        Ale tohle rozhodně neplatí pro muslimy. Ti se organizovat umí, studium jim není cizí, jsou schopni spolupráce na vyšší úrovni než je rodina, jejich náboženství jim určuje pravidla srozumitelně a stanovuje cíle. Dokáží vygenerovat, svoje schopné právníky, lidi do řídících funkcí, podnikatele i ty lobbisty a poslance a sami se přitom nezměnit. Stačí aby jejich počet překročil nějakou kritickou mez a bez větších problémů prosadí změnu pravidel k obrazu svému, standardní demokratickou cestou i bez nějakého sekání hlav, kterým by na svou snahu jen zbytečně upozornili. Na rozdíl od cikánů – oni na to mají. Ti „umírnění“ nemusí působit sami za sebe žádné problémy ale těm aktivním úplně postačí jejich souhlas a podpora například ve volbách, k tomu aby dosáhli svého.

        Tohle si ti hlasatelé multikulti nejsou ochotni připustit. Jedni kvůli své krátkozrakosti, další z vypočítavosti a jiní třeba jen proto že se už natolik cítí „světově“, že jim nějaký ustálený životní styl regionálního rozsahu, nic neříká. My se nezabejčíme a nebudeme tvrdě hájit to svoje. Kdepak! Budeme vstřícní a chápaví… a pak už se budeme jen divit. Jenže to už bude pozdě :-(

        • Janika

         Tak hurá na muslimy, Kamile. Pro usnadnění práce doporučuji nějaké materiály Hitlerových židobijců. Stačí nahradit slova „židé“ slovy „muslimové“ a je to. Místo hvězdy by mohli nosit půlměsíc.

         • vittta

          Dobře, Janiko, jak si tedy konkrétně představuješ soužití s mulimy v případě, že jich bude nadpoloviční většina? A to rozhodně bude, takže to budu brát jako návod.
          Hitler a Židé..že se vždycky vytáhne Hitler a Židé?
          Co vytáhnout Turky a Armény?
          Albánce a Srby?(v Kosovu)
          Španěly a indiány?
          Araby a národy severní Afriky?
          Ukrajince a Poláky?
          Hitler to jen dělal průmyslově, v tom byl vyjímečný.
          Jinak vyvražďování není v historii nijak vyjímečné, není to Hitlerův nápad.

          • vittta

           Ty vycházíš z toho, že „ty“ (my rozhoduješ, „ty“(my) chápeš či nechápeš jejich kulturu.
           Ale tak to nebude věčně..
           Navíc nás oslabují paralerně i jiné jevy.
           Inkluze školství.
           Kosmopolitizace. (jsme jakýsi podivný evropský národ, nutí nás vzdávat se vlastní kultury ve prospěch čehosi, co podle mě neexistuje)
           Omezování osobních svobod pomocí zákonů, které na některé prakticky nedosáhnou, protože se třeba s Cikány nechce nikdo zaplést-ani policajt.
           Kontrola dětí, pomocí zvyšující se moci různých sociálek, při čemž opět- na některé to neplatí.
           Atd..

          • Janika

           „jak si tedy konkrétně představuješ soužití s mulimy v případě, že jich bude nadpoloviční většina? A to rozhodně bude

           Tak to ti závidím informace, vittto. Máš k té nadpoloviční většině muslimů v česku nějaké propočty? Poděl se, prosím.

           No a v případě, že by k tomu došlo, tak si to představuju nějak jako v USA s černochy. Dovezli málem lidojedy – a jsou z Američanů lidojedi? Tedy kromě Hanibala Lectera, samozřejmě :-).

          • vittta

           Propočty…a nač?
           Ty se dají zpochybnit, koukneš z okna a vše je v pohodě.
           Lidé chodí na procházky, nakupují, děti chodí do školy a všichni jsou spokojení.
           Svět se zdá být úplně v pořádku.
           Jenže pro mnoho lidí tato iluze končí ve chvíli, kdy se vedle nich nastěhuje cikánská familie, nebo dají své děti do třídy, kde je 5 inkluzivních žáků.
           Myslím, že by mnohým prospělo vidět svět jaký je, a ne jak si ho vysnili.
           Všichni ti Kocábové a Čulíci a jim podobní, u kterých vše funguje a nebýt předsudků, fungovalo by ještě lépe.
           Bohužel, do pasti reality by pak padli i nevinní, kteří nemají chuť na experimenty,neboť jich už zažili dost…

          • Janika

           Tak jak to tak s jistotou víš, že tady bude nadpoloviční většina muslimů? Přece když něco takového napíšu, musím vědět, proč.

          • vittta

           Porodnost a dosavadní nárůst.
           Za předpokladu, že to bude pokračovat, je to pouhá matematika, a ta se nedá oblbnout žádnou ideologií.
           Pokud se přidá ještě narůstající přistěhovalectví a opět porodnost….pak to bude rychleji, než by se zdálo.
           A jak jsem si všiml, některým našim ženám se na islámu líbí právě jejich podřízená role mužům a jasná pravidla v rodině, takže se nedá očekávat, že by muslimské ženy samy od sebe nějak odmítli rodit kopec dětí-tím spíš, že je to i nábožensko-politický úkol.

          • Janika

           To chápu, porodnost klidně nadhodnoť. Ale z jakého výchozího stavu u nás tak zhruba budeme vycházet?

         • Kamil Mudra

          Proč „hurá na muslimy, Janiko? Já proti nim nic nemám. Mají svojí kulturu, vyhovuje jim, ať si podle ní žijí. Já jim ji brát nechci.
          Ale asi si neuvědomuješ co konkrétně multikulturalismus znamená. To není jenom soužití dvou kultur VEDLE sebe ale také jejich vzájemné prolínání. Tak si zkus představit že ti přijde manžel domů s nápadem že si pořídí ještě jednu manželku. Ne že by se dal na islám, ale už ve škole mu nějaká učitelka, zapálená multikulturalistka, nalila do hlavy že mít více žen je úplně normální. Tak normální jako mít dvě matky (lesbické manželství), poskytnout manželku návštěvě k sexuálním hrátkám… a spousta dalších záležitostí v jiných kulturách praktikovaných. Protože spojování různých kultur je přece fajn a nějaké ulpívání jen na jedné je fuj.

          No a tvůj muž si všiml, že mít alespoň dvě manželky je v jeho okruhu, u lidí na podobných pracovních postech rozšířené, je to „in“ a „cool“ a on před ostatními nechce „vypadat jako neschopný blbec“. Také by ho kvůli tomu nemuseli povýšit a to bys přece nechtěla.

          Možná že konkrétně tobě by to třeba nevadilo. Co já vím. Ale většina žen co znám (vlastně asi všechny) by manželovi za takový nápad hodila něco na hlavu, nebo utekla brečet do vedlejšího pokoje – podle nátury. To je jen jeden příklad situace, která může nastat, nikoli při střetu kultur ale uvnitř kultury „nahlodané“ jinou kulturou.

          V předválečném Německu se stalo „normálním“, poslat židovského partnera do sběrného tábora, protože se stoupenci dosavadní kultury, běžně umožňující manželství ne-židů a židů, nedokázali zavčas postavit „novým pořádkům“. Nu dobrá. Buďme sluníčkoví a dejme zelenou současným novým pořádkům aspirujícím na své prosazení.
          Ale jak píšu výše, nesmíme se pak divit novotám, které se stanou normálními až se ty nové pořádky začnou cítit pevné v kramflecích.
          Doporučuji shlédnutí toho videa, na které odkazuje merlin. Když se člověk obrní proti tomu Konvičkovu hulvátství a neskutečné ignoranci, dozví se od Petra Pelikána o islámu mnoho zajímavého.

          • Janika

           Tak už kvůli té druhé manželce bych ten islám brala. Aspoň by se na mě tak často nedostalo. No a taky by mohla vařit, žehlit košile a podobně.

          • danaver

           Někdy si říkám, že být chlap, tak tenhle klacek taky použiju, aby žena neviděla jak je soused přitažlivej. Protože v něčem to islámské právo přitažlivé je :-) pokud ho nebudeme malovat v hrůzostrašných barvách těch netvrdších vyznavačů islámu, ale v jeho umírněné (a celosvětově mnohem rozšířenější) podobě.
           To přece není jen věc islámu a náboženství, že se muž v určitém společenském postavení a zabezpečení rozhlédne a řekne – co s nadbytečnými prostředky. V islámu je takový zákon, který mu v tu chvíli umožní přivést si další ženu – ale donutí ho o všechny ženy se postarat stejně, žádná nesmí doznat újmy. Nemusí to kontrolovat žádný úřad, žádná sociálka – prostě to dodržují sohledem na svoji hrdost, a svou rodinu – do které započítávají i pošťáka, prodavače a co já vím s kým se denně potkávají :-). U nás? Si dotyčný chlap pořídí milenku… Je ta situace pro českou ženu jednodušší?
           Prohlídnu si statistiku, a vidím, kolik je u nás rozvodů, a rozvodů od malých dětí, kolik soudů o výživné, kolik neplatičů, kolik lidí s malýma dětma má existenční problémy…
           Bojíme se takovéhoto kulturního prolínání, nedivím se, už jsem si to prošla, bylo to těžký. Ale to že se bojíme…není to náhodou tak trochu strach českých chlapů, že by se časem mohlo evropským ženám zalíbit takové právní pohodlí? :-)
           Proč si nedovolujeme vidět dobré věci, a diskutovat nad těmi, hledat formu jak je použít? Takových pokusů aby jeden pohledal. Na jeden odvážný návrh na hledání od merlin je tu stopadesát strachů, plus další odkazy na další strachy…
           Chci říct, že zrovna v tomhle případě se islám chová dospěleji – nedovolí chlapovi zbavit se odpovědnosti a utéct od problémů. Není to plus? :-)

          • vittta

           Danaver, co je a není plus by jistě ukázala praxe. Ale..máme zapotřebí jí zkoušet? U nás.Pokud žena touží po jistotách islámu, může se v pohodě přivdat do rodiny muslima a stát se jeho druhou, či třetí ženou. Ovšem v jeho zemi.
           Nebo ženy, jichž je více-méně polovina, mohou demokratickou cestou volit politické strany, které mnohoženství budou podporovat, nebo takovou stranu založit.
           Nechápu ale, proč by nám u toho měla asistovat muslimská menšina, která se po letech stane zákonitě většinou.
           Nemusíme ale přijímat islámský model, naše ženy se mohou vzhlédnout v modelu polském, kde také katolická církev brání rozvodům a potratům a jak jsem slyšel, je leckde problém, jde-li žena na koupaliště v moc odvážných plavkách.
           Já mohu mluvit jen za sebe a oba modely zásadně odmítám.
           Není to u mě nic ideologického, nemám fóbii ani z islámu ani z katolické buzerace.
           Jsou to určité zkušenosti, které ukazují, že převratné novinky s mnoha zjevnými plusy mají 10x tolik mínusů, které ovšem nejsou nijak patrné-ale když na ně dojde, nelze jim už uniknout.

     • Sio

      V první větě s tebou souhlasím, zkusil jsem to asi minutu a usoudil, že nejsem masichista. :-o

      • Astr

       Tak nevim kdo je zde vic az nejvic mimo :-)
       Sio minutu pouze ? Kyz az po 2 minute se pozdravili a az do 7 minuty mluvil „muslim“ ?
       To je presne styl jakym se odsuzovalo 2000 slov v 68 aniz by so souzi cetli.
       Vy tu minuty a uz jste neco zatratili ?
       Janika presne podobne = staci vymenit Hitlerovskou nenavist k Zidum za soucasnou proti islamu a jsme na tom stejne!
       Proto nabozenska svoboda pro kazde nabozenstvi musi byt a za to budou mirumilovne Janiky bojovat az do sveho ukamenovani :-)
       Pritom svet bezi cestou kde dal si budou politicti managori Zapadu pestovat Islamsky stat a dalsi podobne extremy aby bylo proti cemu bojovat a hlavne strach mezi lidmi musi byt, kdyby na chleba nebylo !
       Ty nejmirumilovnejsi postoje (viz Janika) system kdo po tobe kamenem ty po nem chlebem, je v konecnem vysledku porazka !
       Janika zde na svem blogu prdvadi ukazkovou lidskost a hrozi se opakovani holocaust,
       proti ni a ostatni co mysli stejne stoji lide kteri se hori az vyznavaci islamu precisli Evropu a nastane saria a navrat do stredoveke krutosti.
       V pristupu se jakoby opakuje vztah k Cikanskemu ethniku. nelze uplatnovat kolektivni vinu.
       Vetsina vyznavacu islamu jsou dobri a mirumilovni lide! Ze jsou jen hodni a mlci aby oni v pri rade, oni sami bojovali proti tem kteri Koran a jeho uceni aplikuji do zivata jako nasili a zlocin proti lidskosti, misto toho mlci a jsou hodni , spatni jsou Zapadni krestane, protestanti pravoslavni kteri za ty hodne muslimy s vyznavaci nasilneho islamskeho statu musi bojova a hajit demokracii !
       S jakym vysledkem ? Jen s tim ze Zapadni zlocinci bombarduji a valci s mirumilovnymi vyznavaci Allaha !

       Bohuzel nutno souhlasit s tim co napsal vittta:

       To není nějaká fašistická hlláška.
       Přibývá jich…..
       Jak budou mít tu sílu, tak „nás“ zotročí“.
       Už jsem to psal ale nikdo mě „neslyší“.
       Oni NEJSOU LEPŠÍ než my.
       Jsou dojemně stejní.
       Až budou mít tu moc-zničí nás.
       ========================
       Reakce mirumilovne Janiky:
       Jinak to strašení, nezlob se, musím se smát. Muslimové, co žijí generace ve Francii, to už jsou jiní lidé, většina z nich. Už tam jednou jsou a nejrozumnější je v míru se snést. Podobná bububu a některé komentáře tady jsou ale bohužel v jiném duchu, rozdmýchávají hloupou a zbytečnou zášť.
       =================================
       Hlave Janiko nerozdmychavat zast !
       Rikaly mirumilovne Janiky pred par lety i zde v Klokanii.
       Do doby nez mladez hodnych muslimu napadla pobrezni hlidku protoze meli spravne sarijske predstavy o zahalenosti koupajicich se zen.
       Nemuslimsti Australane si to nenechali libit, nasledne zasahovala policie, pak prisel odvetny najezd muslimske mladeze a horela auta v pobrezni ctvrti obcane napadani a cely slavny multikulturalismus se zacal skladat !
       Nevim kolik se dava v EU za podpaleni auta, ale zde nikdo z muslimu odsouzen !
       ===================
       Take Vase veta Janiko:
       Jinak to strašení, nezlob se, musím se smát. Muslimové, co žijí generace ve Francii, to už jsou jiní lidé, většina z nich.

       …je sice spravne a mohla by platit I zde ze stari islaiste jsou mirumilovni ale zato mladi nejen jsou puvodci vyse zminovaneho konfliktu, ale stale se resi jak s temi co odjeli bojovat za muslimsky stat a az se vrati a budou I zde chtt nastolit sariu, co potom ?
       ====================
       Nutno pripomenout a snad srozumitelne kazdemu.
       Na nasilnika nikdy neplati mirumilovne reci !
       ===================================

       • merlin

        sio udělal chybu, dobré informace nepodával Konvička, ale konvertovaný muslim Petr Pelikán. také nabádal evropanky aby si nebraly muslimy, neboť rozdíl kultur je příliš velký.

        • Kamil Mudra

         Já jsem to shlédl celé, merlin. A rozhodně s vámi souhlasím. Stálo to i za to nevyspání. Nekompatibilitu evropské a islámské kultury zmínil Petr Pelikán vícekrát. Až jsem byl sám překvapen jak hodně se s ním shoduji v názorech.

         • merlin

          ano, taky zmínil tu expanzi spojenou s takovou pasivní agresivitou – ten příklad s tím bazénem ve Velké Británii podle mě seděl a je to vypovídající názorná ukázka, jak postupně tlačí svým směrem

       • Janika

        „Na nasilnika nikdy neplati mirumilovne reci !“

        Ale to já přece vím, Astře, a ani by mě nenapadlo prohlašovat, že kdo po mně kamenem, já po něm chlebem. I když to hlásá Ježíš. Ne můj, ale myslela jsem, že ten vás, křesťanů.

        Je to asi takhle, uvedu to na příkladu: když jdu večer parkem a proti mně se vynoří mužská postava, stisknu co nejpevněji kabelku a pokud je to možné, přejdu na druhou stranu. Ale nebudu na něho dopředu křičet „zloději, ty mě chceš okrást“. Nebudu automaticky předpokládat, že každý muž večer v parku je zloděj kabelek.
        S muslimy si tohle bohužel konvičkové, kteří se pro mě nečekaně vyrojili i na tomto blogu, myslí, a taky to vykřikují. Takže opatrnost, to ano, ale nedělat z toho IDEOLOGII.

        • vittta

         Tedy..já jsem si žádnéjho Konvičky zde nevšiml.
         Zkus mě nějak navést.

 7. ;-)))

  Neni veci sliz nez Pussy Team – proste obycejne fasisticke kundy, ktere se ve sve nenavisti nezastavi pred nicim

  Zrůdná manipulace Novinek
  http://outsidermedia.cz/zrudna-manipulace-novinek/

  Pussy Team prevzal z BBC
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/359939-osvobozeni-osvetimi-si-pripominaji-politici-i-prezivsi-byvalych-veznu-prijely-tri-stovky.html

  „Mnoho lidí má na to (osvobození) špatné vzpomínky, ale ty mé jsou dobré. Jsem velice vděčná,“ řekla agentuře AP Paula Lebovicsová (81).
  „Ne všechny sovětské činy byly heroické: došlo i k případům, že sovětští vojáci po osvobození znásilnili židovské ženy, které tábor smrti přežily,“ podotkla agentura.

  Original
  http://www.bbc.com/news/world-europe-30996555

  Paula Lebovics, an 81-year-old survivor from Encino, California, told the AP News agency that she remembered how as a small, hungry girl of 11 she was lifted up by a Russian soldier who rocked her tenderly in his arms, tears coming to his eyes.
  She did not know who that soldier was but she still felt enormous gratitude to him and the other Soviet soldiers, Ms Lebovics said, adding: „They were our liberators.“

  Paula Lebovics, 81-letý přežil z Encino, Kalifornie, řekl AP News agenturu, která si vzpomněla, jak jako malý, hladové dívku 11 byla zvedl od ruského vojáka, který ji otřásly něžně v náručí, slzy přichází do očí.
  Nevěděla, kdo to byl voják, ale pořád cítila obrovskou vděčnost k němu a jiných sovětských vojáků, paní Lebovics řekl a dodal: „Byli to naši osvoboditelé.“


 8. vittta

  Co člověk-to názor.
  Já si myslím,že islám do Francie nepatří, nevidím žádný logický důvod, proč by tam měl patřit.
  Ovšem to je ryzí teorie, v praxi tam islám už je a musíme s ním tedy počítat.
  Vyhnat muslimy není kam a mnozí si to nezaslouží. Zřejmě, nevím to.
  8 letého chlapce bych osobně klidně vyšetřoval, resp. nechal bych alespoň sociálkou zkouknout jeho rodinu.
  Tedy bych provedl jakousi „základní buzeraci“ bez dalších následků, dal bych tím najevo, že se o „nich“ ví.
  Podobně bych ovšem postupoval i u (např.) křesťanských radikálních pokřiků, není skutečně potřeba, aby se ještě vytvořily radikální křesťanské skupiny, byť musím uznat, že právě jejich neexistence (vlivem oslabení samotného křesťanství) umožnila islámu tak obrovskou expanci konkrétně v té Francii.
  Diskuze o islámu co by agresivního resp. mírumilovného nebo „normálního“ náboženství je sice zajímavá, ale podle mě zcela irelevantní, v současné době je zneužíván k politickým cílům hlavně islám a musíme se tedy mít na pozoru právě před islámem, bez ohledu na spravedlivost či nespravedlivost takového počínání.
  Byla řeč o dětech-zde ještě doplním, že sebevražední atentátníci jsou dnes i (muslimské) děti a moc by mě zajímalo, jak by se kdokoliv na milé islamské dítko usmíval, když by se jiné odpálilo v pařížské škole.
  V každé době je nebezpečné něco jiného.
  Jako bylo dost nelogiocké podporovat v normalizaci vyčpělou KSČ, je dnes stejně nelogické podporovat integraci islámu do Evropy a za 10 let může být stejně nelogické podporovat křesťnaství či Rusko, které se dnes dá podporovat celkem logicky.
  A vůbec u toho nejde o ideologii, jde o akutní problémy, které podporou či naopak odmítáním je možno do jisté míry řešit, nebo alespoň ztížit aplikaci špatných a nebezpečných jevů.
  Proto dnes nepodporuji islám ani zahraniční politiku USA a je mi daleko víc nepříjemná ČSSD plná blbců, než třeba KSČM.

 9. Janika

  Prosím o radu, jak je to gramaticky správně:
  charlieismus
  charliesmus
  charlismus

  Myslím, že to poslední je správně, nějak jsem ten nadpis zvorala…

  • embecko

   tady je spravne to nejslozitejsi a nejdelsi, tedy to prvni. ja bych dokonce rekl „charliehebdoismus“

    • embecko

     Jezis, to nebylo vazne, tady je preci spravne to, co je nejpusobivejsi.
     Kdyz jsem si jeste cetl tebou napastovaneho klasika nahore, tak mne opet zmohla malomyslnost, zda se mi, ze tuhle dnesni situaci uz nejde vubec popsat, kolik ma poloh- clovek si musi vybrat tu, ktera mu sedi…a druhy mu samozrejme nerozumi, neb ho zaujalo neco jineho (ale mozna ze i tak to klasik myslel).
     Hlavne mi prijde nesmyslne vylevat z potapejici se lodi vodu (muslimy), kdyz dira do lodi nejen ze stale zeje, ale je dokonce zvetsovana (vyvoz demokracie a s ni spojeny priliv imigrantu nabira na sile).
     Jestli je islam utocny, anebo ne, to povazuji za vedlejsi, jeho nastup na Evropu je nasim problemem, je to dusledek nasi slabosti. Proto jsem uvedl ty dva body, ktere staly u jeho zrodu: kulturni a spravni chaos + pritomne nabozenstvi miru :o) ono to plati stejne i ted a tady a zrejme je to vseobecna podminka pro obsazeni nejakeho uzemi islamem- tam, kde vladne bez-mocnost, tam se chyta islam bez problemu.
     Jak psali na nejake diskuzi: „Zlodeji useknou ruku a v bance pujci bez uroku, myslim, ze na to budu Evropane slyset“ :o)
     A odkud vane vitr, to napsal uz klasik, tim svym strasnym stylem…clovek si pomalu muze zacit myslet, ze uz tu nejde ani o Ukrajinu, ani o Rusko, ze tohle vsechno je jen kourova clona, majici zakryt kolonizaci a soucasne vyrobit legitimizaci praktikujicim eugenikum :o)

     • Janika

      Aha, já taky všechno sežeru :-).
      Tak v tom případě bych to měla opravit na charlismus.
      A malomyslnost mě zmáhá z nástupu islamofobie na ostrov…

      • vittta

       Islamofobie je mainstreamový výraz, který jinými slovy pojmenovává nezávislé myšlení.
       Dá rozum, že spojení „nezávislé myšlení“ zní velice nelibě mainstreamovým uším Čulíků a Mitrofanovů.
       Za to islamofobie, to je pravý výraz vzdělance!
       Já jsem si tady totiž nevšiml jediného člověka, který dští prostou nenávist k islámu „konvičkovského“ střihu. (to je tady naopak odmítáno)
       Ale dost lidí tady hledá dobře maskovanou realitu a i když každý jde na věc trošku jinak, závěry jsou dost podobné.
       Je to jen náhoda?

       • Janika

        Prohlašovat islám za náboženství války, to není nenávist? Možná má pravdu Honza, který tady napsal, že každé náboženství je náboženstvím války. Ale proč z nich potom vydělovat zrovna islám? Merlin se to tady zřejmě pokoušela vysvětlit, ale přiznávám bez mučení, že jsem to nepochopila. Moje chyba samozřejmě.

        • vittta

         Protože islám nás ohrožuje.
         Není v tom nic ideologického, není to proti islámu jako takovému.
         A co takový budhismus?

        • BARON LE SAMEDI

         Ne není, budhismus třeba je náboženství lásky, a když chce budhistický bonz někomu do něčeho pindat, upálí se sám, neupálí jiného, jak to dělá islám.

         • vittta

          V tom případě Honza pravdu nemá.
          Myslel jsem si to….

         • jafa

          Pro muslima je hříchem vidět jinou ženu než svou manželku nahou.
          Pokud jinou ženu nahou uvidí, musí spáchat sebevraždu.
          Škoda, že sem nejdou dát ty obrázky, které u toho byly :-)

 10. Rehbergus

  Zaznamenal jsem zde moje oblíbené heslo „Je suis Donbass“. Chtěl bych Vás upozornit na jeden mnou velmi oblíbený slovenský spolek který pro moje oblíbené rebely z Novoruska něco užitečného dělá : http://www.pokojnibojovnici.sk/
  Podumejte, prosím, zda by jste nemohli přispět.

 11. ;-)))

  http://www.motejlek.com/adrian-sarbu-muz-ktery-temer-polozil-televizi-nova-a-celou-cetv-byl-dnes-zatcen

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Central_European_Media_Enterprises

  Představenstvo

  Ronald S. Lauder (do března 2014)[9]
  Adrian Sarbu
  Eric Zinterhofer
  Paul Cappuccio
  Michael Del Nin
  — !!! Igor Kolomoisky !!!
  http://politicalvelcraft.org/2014/07/23/flight-mh17-likely-shot-down-by-kolomoisky-nato-coordination-russia-issues-arrest-warrant-for-ukrainian-rothschild-oligarch-kolomoisky/

  Herbert A. Granath
  Charles Frank
  Alfred W. Langer
  Bruce Maggin
  Caryn Seidman Becker
  Duco Sickinghe
  Fred H. Langhammer
  Parm Sandhu

  Bulharsko (bTV Media group)

  TV kanály
  bTV – celoplošné terestrické vysílání
  bTV Cinema – kabel & satelit
  bTV Comedy – kabel & satelit
  bTV Action – kabel & satelit
  RING.BG – kabel & satelit
  bTV Lady – kabel & satelit
  Rozhlas (bTV Radio group)
  N-JOY – regionální
  Z-Rock – regionální
  PRO.FM – pouze v Sofii
  Classic FM – pouze v Sofii
  Jazz FM – pouze v Sofii
  Melody Radio – pouze v Sofii

  Chorvatsko

  TV kanály
  Nova TV – celoplošné DVB-T
  Mini TV – kabel & satelit
  Doma TV – celoplošné DVB-T
  Nova world – pro chorvatské expaty

  Česká republika

  TV kanály
  TV Nova – celoplošné terestrické vysílání
  Nova Cinema – celoplošné terestrické vysílání
  Fanda TV – celoplošné terestrické vysílání
  Smíchov TV – celoplošné terestrické vysílání
  Nova Sport – kabel & satelit
  Nova News – pouze internet
  Voyo Cinema – pouze internet (placený)
  Telka – celoplošné DVB-T

  Rumunsko (Media PRO)

  TV kanály
  PRO.TV – celoplošné terestrické vysílání
  PRO Cinema – kabel & satelit
  PRO.TV Internaţional – kabel & satelit pro expaty
  PRO.TV Chisinau – celoplošné terestrické vysílání
  Acasă – kabel & satelit
  MTV Romania – kabel & satelit
  SPORT.RO – kabel & satelit
  Acasa moldova – kabel & satelit
  Rozhlas
  PRO.FM – celoplošné (ve dvou sítích)
  PRO.FM Dance – pouze v Bukurešti
  Music FM (Romania) – Bukurešť, Cluj-Napoca a Târgu Mureș

  Slovensko

  TV kanály
  Markíza – celoplošné terestrické vysílání
  TV Doma – kabel & satelit
  Dajto – kabel & satelit

  Slovinsko

  TV kanály (Pro Plus)
  Kanal A – celoplošné terestrické vysílání
  POP TV – kabel & satelit
  POP BRIO – kabel & satelit
  KINO – kabel & satelit
  OTO – kabel & satelit

 12. vittta

  Janiko, Tvůj postoj co se muslimů týká je velice zvláštní a myslím, že reprezentuje značnou část obyvatel.
  Jistě se shodneme na tom, ža USA chtějí oslabit Evropu, třeba tím, že nás odtrhávají od Ruska a jeho surovinové základy. Dokonce se asi shodneme i v tom, že USA bombardují cizí země a důsledkem toho je masový příliv přistěhovalců do Evropy, které opět Evropu do značné míry oslabují.
  Nemáme problém se shodnout,že zákony proti terorismu (iniciované USA) mohou značně oslabit a také oslabují osobní svobody jednotlivců a moderní technologie ve jménu boje proti terorismu doslova šmírují až terorizují vlastní obyvatelstvo.
  Domnívám se, že očekáváš ránu v budoucnu přesně z té strany.
  Šmírování, nenávist k Rusku, rozkradení majetku, bezdomovci, nízké platy a za ně špatné jídlo a hromady nepotřebných kšuntů, úvěry a celoživotní otroctví kvůli jejich splácení.(nadávky na Židy)
  Já si ale myslím,že když se to vezme kolem a kolem, takový bezdomovec je velice svobodný. Dokonce i dělník je svobodný, v porovnání s viktoriánskou Anglií určitě.
  Neofeudalismus, který nějakým způsobem očekáváme vnímá každý člověk spíše tak,jak jsem výše popsal.
  Jakmile je řeč o muslimech, změníš postoj a bráníš je.
  Jenže- zbavit občany svobod může být snadnější, než se zdá.
  Jak?
  Pomocí pevných okovů náboženství.
  Dneska to vypadá směšně, koho by v ČR zajímali nějací tmáři, parta pošuků…
  Ale jedna cesta existuje-islám.
  Islám se nejprve importuje z venčí.
  Tady zakoření a je, JE agresivní.
  To vynucované chápaní, vynucované respektování…
  A my ustupujeme a ustupujeme a jich je víc a víc…
  Najednou se mohou dějiny zastavit, kdo by ostatně v r.1989 čekal, že budou lidé umírat v kanálech a klepat se strachy o práci ve vymívaných králíkárnách, které se budou prodávat za milonové částky na dluh?
  Takto se dějiny zastaví a přechod na fundamentální středověk může být velice rychlý, za 20 let už mladí (muslimové) budou udávat své rodiče náboženské policii, vrátí se středověk se vším všudy,tělesné tresty,veřejné popravy….
  Že je to nemožné?
  Proč?
  Prostředky na to ti, kteří se ujmou vlády mají a mají je lepší jak za toho středověku.
  Moderní technologie dávají obrovský prostor pro zavedení jakkoliv tvrdého režimu.
  Nejprve ale lidé musí chtít-pak se jich už nikdo psát nebude….
  A to se děje, lidé různými způsoby CHTĚJÍ, jedni chtějí integrovat cizince, jiní zase zbavit se teroristů, dalším vadí zkažená mládež, kouření v hospodách, ježdění na kole bez přilby,auta, která moc kouří..atd.atd..atd..
  To všechno dohromady dává dohromady CHTĚNÍ a tedy volební hlasy.
  A najednou…bude po demokracii, po svobodě a za 10-20 let se bude říkat, že tady vždycky byl islám,historie se změní a prostředky na to máme….mají!

  • Astr

   Bravo vittta presne narysovana budoucnost Evropy:-(

   Je to tak fuj vosklivy az to muze byt pravdivy :-)
   Tedy pokud nebude mit pravdu naopak Nostradamus se svou predpovedi .
   Ten to predpovedel jeste vosklivejsi :-(

  • jafa

   Mám dojem, že už mají nachystaný i koho budeme volit.
   Popsal jste to s tím islámem velmi opatrně :-) Já byl drsnější :-)

  • embecko

   Americane to vzdycky vyresi aktualne dobre, ale casem se zjisti, ze vytvorili jeste vetsi problem, nez byl pred tim. Ted nam sem nahnali muslimy a verim ze s casem se z nich stane vyznamna pata kolona, majici jako jedina koule na to se vzeprit.
   Muslimy si musime hyckat, konecne je uz jen otazkou casu, kdy mladi, vyrustajici v kulturnim vakuu pochopi, ze islam jako platforma odporu neni vubec spatny, neb bude jediny, davajici jakys takys navod k udrzeni jakehos takehos radu :o)
   Muslimove ani nemusi nejak aktivne bojovat, staci je aby od obce vyzadovali plneni toho, za cim si jako Muslimove stoji, ona to zmatena obec za ne nakonec vybojuje sama :o)
   Pokud davame najevo svoji kulturni identitu zrovna v pripade islamu, pak je to jen k smichu, protoze je jasne, ze si hojime svuj mindrak na (zatim) slabsim, nebot k oznaceni praveho pachatele nam chybi odvaha…to je presne voda na islamsky myln…jen houst! :o)
   Anebo znate nejakou jinou intelektualne- kulturni platformu, schopnou se postavit dopadum imperialni politiky?

   • lomikel

    zkusim esli mam jeste ban

    s vasim defetizmem opravdu nema cenu nic. nebo jeste lepe, vase doporuceni nestrat se do islamu, kdo ho sem zval ? a byt rad za to ze nam jednou da smysl zivota je presne ve stilu patera haliku, fuj. to bych od vas necekal.

    tak je ten ismam jediny silny nebo ten slaby nebo co ? :)

    • lomikel

     jeste saxi, s vasi inteletkualni rozharanosti a vasim pojetim duchovna jste daleko blize tem neokonum nez islamistum. jste rouhac nejrhubsi provinience. nevim elsi vas zvolani (Neni jineho boha nez Alaha)x3 zachrani pred asanativni terminaci, rek bych ze ne :).

    • embecko

     Ani ja ze svych uvah nemam radost, lomikeli :o)
     Premyslim nad primerenosti obranneho nastroje: pokud nas US tlaci do spolecensko- ekonomicke regrese (ze se zavadi obdoba feudalismu je prubezne na netu omilano stale dokola), pak se ji dokaze postavit jen odpovidajicne regresni idea (a ze islam regresni je, je bez pochyby, treba jeste ani neprodelal sekularizaci).
     Histotik nabozenstvi Eliade kdysi vyhlasil tezi, ze zadny nabozensky system nebyl nikdy vyracen mecem, nybrz tim, ze prisel novy system, s vice odpovidajici nabidkou….a tim je ted pro Evropu, placajici se v kulturne- ideologickem bahne, prave islam. Nic jineho po ruce neni: osvicenecka idea je porazena sebou samou, krestanstvi se nachazi ve stavu obdobnem predreformacnimu obdobi (cirkev lze, krade a hromadi majetky) a posledni odnoz osvicenstvi- socialismus (komunismus) se vydal na cestu „rozumne vlady trhu“ a tedy je uplne k nicemu.

     Do islamu s panembohem klidne vandrujte a uvidite, ze skoncite na tom, ze nedokazete nabidnout nic nasledneho.
     Vyzeneme muslimy, ci je donutime dodrzovat nase „hodnoty“ a co dale? Dale nic, dale ten samy pruser, co tedka: TTIP a utok na Rusko s prubeznou decimaci obyvatelstva cestou odepreni pece statu svym obcanum (kdo na to sam nema, ten nema dejinne pravo na existenci).

     Me je to vlastne jedno, jen upozornuji, ze, alespon dle meho, tu placete na uplne spatnem hrobe. Nerikam, ze v nem nelezi mrtvola, ale neni to ta prava.

     • embecko

      To jsem tu mluvil jen o jednom moznem reseni, kulturnim, cestou ideje (vsak on se islam od krestanstvi zas tak nelisi, namisto useknuti ruky ji muzeme zlodejovi treba nejak specificky potetovat, aby se bal ukazat na verejnosti atd., zkratka se muze zavest nejaka soft- forma sharijah).
      Druha, horka zbran, je samozrejme po ruce, doslova jde o „tajnou zbran treti rise“, tedy narodni socialismus opet v nejake jeho forme. A ze uz ma nakroceno…nerikam to jako vycitku, proboha, vzdyt i ja smyslim stejne, jen se vice drzim u zdi, ale jestli je to dobre, sam nevim.
      Jaky rozdil je mezi pocatky honu na zidy a dnesni situaci? Moc velky ne, jedni nosili kaftany, druzi burky, jedni meli sve obchody, druzi je maji take, jedni odmitali rovnopravne postaveni zen, druzi stejne tak..atd.atd. Ted delame to same, co tehdy Nemci, jen si myslime, ze jde o „jinou situaci“ a ze to vlastne nedelame, protoze situace je dneska „ocividna“…to ale tehdy byla taky…jeste chvili a brzy pozname odpoved na tu tajuplnou otazku, proc si ti Nemci vlastne dobrovolne zvolili Hitlera do sveho cela.
      Jak se lze ubranit korporacim a s nimi prichazejicimu rozkladu spolecnosti, utoku na same zaklady „obvykle“ existence? Bud clekovym dobrovolnym odmitnutim (viz islam), anebo restrukturalizaci spolecnosti v „bojovou jednotku“, jez direktivne dba o blaho svych clenu (spolecny nepritel, spolecne dovolene, spolecne platy, spolecne rizene hospodarstvi a kulturni politika, spolecne zdravotnictvi, spolecne platy a dotace (pridely) atd.)).
      Neni oblast zivota, ktera by mohla zustat bez dozoru, aniz by byla napadena infekci spolecenskeho rozkladu z duvodu pritomnosti nekontrolovaneho financniho trzniho tlaku.
      Pokud nevznikne militantni celospolecensky organismus, spolecnost bude rozlozena v „konkurencnim“ boji, v nemz na jedne strane stoji snaha si vubec zachranit nejakou existenci, tedy holou kuzi a na druhe strane bude stat coby protivnik firma s pravnim aparatem a s takovym kapitalem, ze se s vami muze bez ztraty desitky soudit o snizeni platu o 30% dalsich 15 milionu let.

   • vittta

    Boj proti islámu ale také může být jednotícím prvkem…
    A tady můžeme meditovat jak chceme-ale vyhraje ten silnější.
    Silnější vnitřně.
    A to my nejsme-resp-vypadá to tak.
    Třeba se ještě vzpamatujem…
    Myšleno jako Evropa, protože já si myslím, že Češi silní jsou.
    Ještě nejsme zamoření cizími agresory ani vlastními sluníčkáři.
    Politicky korektní politici jsou obecně nenáviděni a vysmíváni.
    Jenže… jak to tak vypadá, tímhle tempem za 20 let Češi zmizí z mapy Evropy.
    Společně s Francouzi, Němci, Švédy či Nory….
    Ti jsou ovšem ve vlastní zkáze o 10 let vpředu…
    Vlastně nám možná závidí, že ještě máme sílu.
    A Saxi, oni nevědí, že závidí nám, nás neznají.
    Tak závidí Rusům!

    • lomikel

     vitta – problem je 5. kolona sebenenavidich se evropanu/cechu. Nekteri se raduji z toho obohaceni a touzi obejmou vsechny bytosti, jini citi vinu a chteji odplatu na sve hlavy jeste v tomto svete (peklo uz jim nestaci), jini zase citi predsmrtne zaskuby spolecnosti jak ji zname a pridavaji se tanci mrtvych na hrobech s nadeji? ze nove bude lepsi nez stare.. Je to jak v Rusku, linie vede skrze tkane. Nekterym jeste stoji za to zit a spolupracovat na preziti celeho organismu, jinym ne. Co s tim ? Chirurgie ?:).

     V jednom souhlasim zcela, tento zpusob uvazovani vede jen do nicoty. Stastnou cestu.

    • embecko

     „Boj proti islámu ale také může být jednotícím prvkem…“
     No muze, vittto, ale co pak? Budto bude tohle sjednocovani trvat dalsich 10 generaci a tedy se oproti dnesku nic nezmeni, anebo se podari v dohledne dobe musilimy nejak zkrotit a stejne se nic nezmeni, protoze nasim problemem nejsou oni, nybrz takrikajic nase „svoboda v praci“. Muslim bude hodnej, ale stejne ti zvysi pojisteni, snizi vyplatu a zvysi prescasy :o) a dalsi cast zdravotniho osetreni si budes platit ze sveho a nakonec si ani nebudes moc odpocinout na lavicce v parku, protoze misto nej tam budou kancelare.
     Jednotici prvek, dobre…ale k cemu sjednocujici, k jakemu cili?

     • vittta

      To je život, Saxi.
      Mohu se zeptat, jaký cíl nabízí islám.
      Já si myslím, že islám nabízí boj za islám na celém světě a odměnu v ráji jak za tento boj, tak za případnou smrt v něm.
      A až bude islám všude, budeš tam, kde jsi dnes.
      Nebudou nabízet nic než tupou kázeň.
      Historie islámu, stejně jako čehokoliv jiného, je historií útlaku chudých bohatými.
      Takže budeš mít islám jako protiklad velkokapitálu a ten islám se bude chovat stejně nebo hůře než ten velkokapitál.
      Svým způsobem chápu, co říkáš, ale vlastně to nechápu.
      Já nepotřebuji k životu botu,co by mě drtila ksicht.
      Bojuji za svou svobodu, to je můj smysl života, nestavím se ale hlavou proti zdi.
      Dělám si co chci, zákonem pohrdám, mám svoje morální hodnoty, nepotřebuji vést.
      Zároveň si uvědomuji, že takto nemohou žít všichni, že většina lidí potřebuje jasně vymezit mantinely.
      Zákon je tedy třeba, netřeba ho dodržovat, pokud to nebude nikomu vadit a pokud mě u toho nikdo nechytí.
      Proč bych (např.) nemohl jet v protisměru, když tam nikdo nejede a kdyby jel-vejde se?
      Korporacím je to jedno, jestli nedodřuju zákonné malichernosti, to oni neřeší, peklo si takto dělají lidé mezi sebou.
      Kdyby Norové neudávali, nikdo by jim nebral děti.(např.)
      Náboženství jako takové podněcuje udávání, proto ho nesnáším.
      Snažím se minimalizovat rizika, nač tady mít muslimy, když je možné je tady nemít?
      Nemít je tady je známé-mít je tady je cosi neznámého, ale logicky nebezečného.
      To není žádný předsudek, než jsem si to začal myslet, zpracoval jsem v mozku plno informací.
      A muslimové se jako pozitivum neosvědčili nikde a v žádném historickém období, při čemž jako Čech musím vnímat, že se také v žádném historickém období neosvědčili cizinci u nás.(a nikde jinde také ne)
      Věřím tomu, že když vydržíme-byť dočasně s pokleslou morálkou a bezmezným sobectvím finančních elit- tak se situace sama posune do lepších mezí, severské pseudosocialismy se zhroutí, západní multikulturismus pod tíhou faktů padne a ti,co tam budou chtít žít budou MUSET přijmout naše hodnoty (o nichž se dnes dá pochybovat, resp.jsou kdesi jakoby ukryté) a sami muslimové, kteří už tam jsou, budou bránit jiným, aby tam byli také.
      Ono…žít v Nigerii nebo Německu je rozdíl a pokud se přistěhovalectví začne negativně týkat samotných přistěhovalců…mohou být tito poturčenci horší Turka.(ve smyslu odmítání ideí rovnosti)
      Může to ještě dobře dopadnout, jen neztrácet naději,máme přece hlavy a dobré, to nám dává v určitých činnostech značné výhody nad těmi ne tak šťastnými.
      Nemusíme podlehnout propagandě, můžeme podporovat dle potřeby, ne dle davu.

      • merlin

       hezký vittto:-). Napadlo mě, že vzhledem k tomu, že nešetřím v zásadě žádného náboženství, mě nikdo nikdy neoznačil za křesťanofoba. A že jsem mnohdy kritizovala a podotýkám, že daleko hůř a nevybíravěji, křestanství. A v dobách vzedmutých vášní, kolem restitucí, mi nikdo ani nenaznačil, že bych jela na vlně davové psychózy /taky nejela, mám ke křesťanství standartní postoj, negativní/. Mám pocit, že jde o jakousi módní formu pozitivní diskriminace islámu mimo jiné nepřímo zapříčiněnou skandálním chováním američanů v íráku, Libyi atd. a přetáhnutou ze sympatií k lidem v zasažených oblastech na jejich náboženství.

       • merlin

        z obecných sympatií k jakémukoliv obyvatelstvu takovým hnusným a podlým způsobem ničeným nějakou imperiální velmocí za pomoci drzých lží – alespoň já to tak mám.

        • vittta

         Ano, tomu rozumím a i já svým způsobem takto přemýšlím.
         Chování USA (a nejen USA) v islámských zemích je ostudné a co je hlavní-je to také široce medializované.
         Takže soucit s trpícími pociťuji silný.
         Ale realitu stejně nezměním, takže soucit je jedna věc-a třeba léčení iráckých dětí u nás věc druhá.
         Především proto, že na české dítě se pořádají nedůstojné sbírky a tady pak se mlátí dvě nespravedlnosti.
         A bližší košile jak kabát.
         A pokud někdo- z čistého altruismu- touží pomáhat trpícím, máme tady svoje zneužívané a primitivní Cikány, svoje důchodce a svoje postižené, co žijí velice bídně.
         Pomáhat je tedy komu!

       • vittta

        Někdy bych si skoro myslel, že v tom je i jakási úcta k cizí kultuře.
        Křesťanství je naše, na to můžeme plít dle libosti.
        Však také papež- zřejmě pod dojmem nemedializovaného plivání na křesťanství, přihřál svou politickou polívčičku a ještě za tepla „Charlieho“ praktiky odsoudil.
        Nebylo mu to nic platné-pes po něm neštěkl a islám je stále na pavlačovém přetřesu!

        • merlin

         položím vedle sebe dvě informace. Po vydání dalších karikatur vypálili v Nigeru 45 kostelů, o život přišlo pár lidí, spoustu lidí zranili a zastrašovali.
         Po vyvraždění části redakce Ch,H,. nikdo nevypaloval mešity, max. tam rozbili pár oken, a všichni se polepili Je suis Charlie a ti co nechtěli, byli prohlášeni za blbce nebo nepřátele demokracie a multikulti, příp. fašisty a rasisty a nesnášenlivé.
         Která kultura spíš přežije?

         • vittta

          Ta, která zůstane.
          Na tomto příkladu je dobře vidět, že ta naše to nebude…

   • Janika

    Tak to mě pobavilo i mně to zvedlo náladu saxi, to o muslimech, co mají jako jediní koule se vzepřít.
    „Muslimy si musime hyckat, konecne je uz jen otazkou casu, kdy mladi, vyrustajici v kulturnim vakuu pochopi, ze islam jako platforma odporu neni vubec spatny, neb bude jediny, davajici jakys takys navod k udrzeni jakehos takehos radu :o)“
    Plus i následný komentář, skvělé :-). A originální, ještě jsem na nic takového nenarazila, byl by to perfektní článek.

 13. merlin

  Já bych se na to podívala ještě jinak. Co my tady ve střední Evropě nemáme a potřebovali bychom to převzít z islámu? /Nemyslím tím z jejich území, páč ropu bych na pozemku klidně snesla. /

  • embecko

   Samozrejme prehozeni poradi u otazek „proc“ a „jak“ zijeme. Cimz nerikam, ze bychom meli prejmout jejich hodnotovy system, ale ze mame na to prehodnotit nas stavajici skomirajici system osvicensky a postavit ho az nahoru.
   Zapadane stale resi jak zit, coz lze shora oblafnout salamovou metodou, res. varenim zaby, vsak my se uz u pokladny v Lidlu pomlatime sami.
   Muslimove jsou neporazitelni, nebot vedi „proc“ ziji a „jak“ u nich nehraje hlavni roli. Muslimy lze vyresit jen jejich likvidaci, ostatne zide to maji zarizene temer stejne, v tomhle jsou oproti Zapadu na koni a o mili vpredu.

   • merlin

    ano ale zatímco já bych je před něčím takovým jako lidi /ne součást náboženské obce, ummy/ bránila, oni mě ne. Což mě předurčuje předem k prohře, k roli oběti, páč na to nemám žaludek. takže ta sibiř a čínské nudle to jistí :-)

   • Janika

    Hm…, když jsem četla to proč a jak, zadoufala jsem, že to bude o míře zvěcnění :-). Ona už ta arabština, zprava doleva – pracuje snad jiná část mozku a ještě je to umocněné většími nároky na paměť díky písmu – ano, jsou jiní :-).

  • Janika

   Dobrá otázka, merlin.
   Tohle k tomu napsala výše danaver:

   Protože v něčem to islámské právo přitažlivé je :-) pokud ho nebudeme malovat v hrůzostrašných barvách těch netvrdších vyznavačů islámu, ale v jeho umírněné (a celosvětově mnohem rozšířenější) podobě.
   To přece není jen věc islámu a náboženství, že se muž v určitém společenském postavení a zabezpečení rozhlédne a řekne – co s nadbytečnými prostředky. V islámu je takový zákon, který mu v tu chvíli umožní přivést si další ženu – ale donutí ho o všechny ženy se postarat stejně, žádná nesmí doznat újmy. Nemusí to kontrolovat žádný úřad, žádná sociálka – prostě to dodržují sohledem na svoji hrdost, a svou rodinu – do které započítávají i pošťáka, prodavače a co já vím s kým se denně potkávají :-). U nás? Si dotyčný chlap pořídí milenku… Je ta situace pro českou ženu jednodušší?
   Prohlídnu si statistiku, a vidím, kolik je u nás rozvodů, a rozvodů od malých dětí, kolik soudů o výživné, kolik neplatičů, kolik lidí s malýma dětma má existenční problémy…
   Bojíme se takovéhoto kulturního prolínání, nedivím se, už jsem si to prošla, bylo to těžký. Ale to že se bojíme…není to náhodou tak trochu strach českých chlapů, že by se časem mohlo evropským ženám zalíbit takové právní pohodlí? :-)
   Proč si nedovolujeme vidět dobré věci, a diskutovat nad těmi, hledat formu jak je použít? Takových pokusů aby jeden pohledal. Na jeden odvážný návrh na hledání od merlin je tu stopadesát strachů, plus další odkazy na další strachy…
   Chci říct, že zrovna v tomhle případě se islám chová dospěleji – nedovolí chlapovi zbavit se odpovědnosti a utéct od problémů. Není to plus? :-)


   Dobře to napsala. Pro děti bývá strašlivé, když najednou tatínek nebo maminka zničí kvůli svým záletům rodinu. Pokud by byly vychovávané v tlupě, bylo by to zdravější, přirozenější, méně rizikové. .

     • merlin

      neměnila bych ani za tu soft malajsii natož za opravdu arabský svět u saudů nebo v ománu či kataru.

      • Kamil Mudra

       No, mě by zajímalo jestli by ty nadšenkyně pro mnohoženství přijímaly se stejným uspokojením naprosto legální trestání od svých manželů – od karabáče až po šutrem do hlavy :-)

       • danaver

        Mně nešlo o mnohoženství ani výchovu dětí v tlupě ani tresty, nejsem ve fanklubu.. Nadhodila jsem zodpovědnost chlapskou, která pro ně důležitá je, pro nás ne, ten rozdíl mi přišel zajímavý.

       • Kamil Mudra

        O to že Korán je muslimy považován za slovo boží a představuje v islámu nejvyšší autoritu. A o ženách Korán říká, že jsou podřízeny mužům a že jejich manželé mají právo je trestat, pokud je shledají neposlušnými.

        • Janika

         Píše se tam, že karabáčem a šutrem do hlavy? Mimochodem, Kaddáfí byl také muslim a přečti si, co psal v Zelené knize o ženách.

         • Kamil Mudra

          Obávám se, Janiko, že Zelená kniha není obecně pro muslimy stejná autorita jako Korán. Co píše Kadáfí vypovídá o Kadáfím. Jan Hus byl také křesťan a přece se s křesťanskými autoritami neshodl.
          Nevím jak podrobně je v Koránu trestání žen rozvedeno ale už samo právo manželů na jejich trestání mi vadí. Domnívám se že naprostá většina evropských žen by nechtěla být trestána ani tak mírným trestem jako je třeba zákaz sledování televize nebo domácí vězení.

 14. Janika

  3.2.2015 – 23.43 Honza999
  „Dovolovala duchovnímu číst významy „zabij“ místo „bojuj“, „nevěřící“ místo „nepřítel“ a „kdykoli na ně narazíš“ místo „kdykoli tě napadne“…. A tak z původní věty „Bojuj s nepřítelem kdykoli tě napadne“ se najednou stane „Zabij nevěřícího kdykoli na něj narazíš“…“
  To je výborná poznámka, Honzo, a leccos vysvětluje. Každý, kdo někdy zkoušel překládat, i jako laik, ví, jak nepřeberné možnosti každý překlad skýtá. Stačí slůvko, a všechno je naráz jinak, význam je pozměněný.
  Jen Vás trochu poopravím – korán je vokalizovaný, a myslím, že byl vždycky, takže tam jsou ty souhlásky vyznačené. Jde ale o překlady, to je citlivá věc a proto mě ty jednoznačné odsudky bez podkladu tak zlobí…

  4.2.2015 – 9.27 Baron
  „Jak to přijde, že všude nejsou odpovědní chlívečky, Janiko?“
  Barone, komentáře jsou povolené asi tak do 10. úrovně, jinak by to byly dlouhé úzké nudle. Nejlepší je zkopírovat text a jít klidně na konec.

  „souhlásková skupina KTL se vždy četla kátil, zabíjející, katíl, zabitý, a že v kontextu šlo vždy o zamordování někoho někým.“
  قتل mám ve slovníku výslovnost „qatala“ a v jiných slovnících je to vokalizováno قَتَلَ
  Přesto můžete mít pravdu i Vy, výslovnost se liší podle zemí. Zrovna tak široký je význam slova „zabít“, zvláště v kontextech. Ve všech jazycích světa, řekla bych.

  Co jste chtěl sdělit o Tuarezích jsem nepochopila.

  • Janika

   Takže ještě něco k tomu, co psal Honza. Poopravím svoje tvrzení – měl pravdu Honza, v první psané verzi koránu vokalizace chyběla. Ale nejen to! Dokonce chyběly i tečky, kterými se odlišují některé souhlásky! Což je tedy pecka a tím spíš mohlo dojít k pozdějším změnám.
   http://is.muni.cz/th/325313/fi_m/diplomova_prace.pdf
   „Pro ranou arabštinu je nejvýznamnějším dílem Korán. Jedná se o knihu, která byla nejprve
   recitována Muḥammadem a to cca v letech 612 – 632 n. l. a až následně sepsána. První
   pokus o zapsání koránu obsahoval jen tahy písmen. Tečky, které slouží k odlišení
   některých písmen (např. b, j, n, t, ṯ) v zápisu chyběly
   . Tyto tečky se začaly v psaném
   projevu objevovat až později. Dokonce se můžeme setkat s Koránem, kde jsou tyto tečky
   ještě barevně odlišeny.“

   • BARON LE SAMEDI

    Nechci Vám do toho Janiko kecat, / o problémech s gramatikou a s hadíthy se zmiňuji výše( a co týče čistoty koránu a jeho nezkreslenéhio poselství, tak tohle zpochybňovat je mít na krku muslimy dozajista. Vy používáte s Honzou divnou taktiku, ve snaze islám obhájit se snažíte změnit obsah, to co je naprosto posvátné, základní a neměnitelné. To je velmi vtipné a možná se budete divit, mi to přijde jako fakt dobrej fór. Jeden z nejlepších, co padl v poslední době na téma islám v tomto kulturním prostoru.

    • merlin

     nechť alláh dá konečně přes pracky všetečnému baronovi – to výše je můj příspěvek

    • Kamil Mudra

     Nic nového pod sluncem, merlin. I s biblí se kroutí všelijak a dodnes jsou všelijaké spory o výkladech. A to je pro naši kulturu psána mnohem srozumitelněji, bez starostí o chybějící tečky či vokalizaci a Septuaginta uznávána jako věrný překlad.

    • Janika

     Merlin, na takové způsoby jsem já moc jednoduchá. A prosím, nevkládejte mi, že něco obhajuju, když se pouze snažím přijít tomu na kloub a vyhnout se nepodloženým tvrzením o „naprosto posvátném, základním a nezaměnitelném“. Přála bych si vycházet z citací přímo od zdroje, z překladů ne účelově upravených, nevyužívat k propagandě krajnosti radikálních skupin. Když na moji upřímnou a poctivou snahu dobrat se toho, jak to skutečně s islámem je, reagujete, jako bych dělala něco špatného a podlého, tak co s tím, nevím…

     • merlin

      já se omlouvám, mě to fakt rozesmálo. Ale je pravda, že jsem rozesmátá už byla, přečetla jsem si totiž předtím studii doc. konvičky o freudovi.
      Přijít na kloub se tomu asi nedá. Každý to máme jinak. Já nemám nic proti lidem jednotlivě, mám známé mezi muslimy i tady v Česku, většinou doktory ze studií, co tu zůstali, ale vidím asi něco jiného než třeba Vy. A asi to neumím zprostředkovat by´t jsem se snažila. Faktem zůstane, že dost těžko bych podepsala cokoliv jakémukoliv antiislámskému spolku či se za lidi jako je pan docent jakkoliv stavěla, jeho myšlenky jsou až šílené. Měnit muslimy s alžírem /za koho vlastně?/ atd. – nechápu jedinou věc, za co dostal docenturu

  • Kamil Mudra

   Domnívám se, že se princ Charles drží víry která mu byla rodiči vštípena :-)

 15. embecko

  Nemuzu si pomoci, ale me islam prijde jako forma krajni kulturni obrany, tedy neco jako kulturni stanne pravo :o) a tedy musim bohuzel konstatovat, ze do dnesni doby a do naseho mista (Evropy) svym zpusobem patri. Kdybychom si odmysleli metafyzicky balast koranu a zustalo ciste pravo, tedy saria a kdybychom drasticke metody trestu nejak upravili smerem k nasim tradicim, pak by nikdo nemel nic proti (treba namisto bicovani polevani vodou na pranyri atd.).
  S postavenim zeny v islamu je to podobne, co jsem odkoukal, pak nejhure se k zenam chovaji muzi, kteri se citi ohrozeni, tedy ti chudi a naopak i bohati (ale ne zas moc :o) … obecne jsou tresty zenam provadeny symbolicky, pokud vubec (v prumeru).
  Opet a opet zbytecne opakuji, ze, dle meho, za vzestup agresivni formy islamu je plne zodpovedny Zapad a to jak „tam“, tak i tady, mozna si to uz neuvedomujeme, ale rozpad nasi spolecnosti jiz skoncil a my zijeme v uplnem bahne :o) takze se pricestovalym muslimum neni co divit, ze se jim z nas zdvihaji zaludky a ze se citi tak ohrozeni, se nekteri z nich sahaji ke krajnimu vykladu koranu.
  No je to bida, jsme cervi, palhocici se ve vlastnich vykalech a pritom si myslejici, ze zeme je placata :o) Osobne sazim na nastup nacismu a, jak jsem psal vyse; konecne se tedy dovime, proc po nem dobrovolne sahli i Nemci (tedy dovi se to ten, ktery to bude reflektovat). On se totiz nacismus od krajniho islamu zas tak nelisi, minimalne maji stejny cil- zastavit definitivni rozklad spolecnosti, ci lepe zabranit sebevrazdam jedincu v rozlozene spolecnosti jiz zijicich. A nemusi jit jen o sebevrazdy fyzicke, ale i socialni (rezignace na budoucnost), kulturni (drogy vsech typu, i „psychycke“ jako filmy), zdravotni (tezke sebeposkozovani se) atd. Nacismus je jen rafinovanejsi („pokrocilejsi“) forma islamu, tedy krajniho islamu, ne toho bezneho, ktereho je 99,99%, nelze se tedy divit, ze je v Evrope tak silny…kdyby byla Evropa „normalni“, tak to nebude vubec tema a s muslimy budeme spoluzit beze znamek nejakeho treni, pricemz jiz 2- 3 generace imigrantu by se stala ateisty :o)

   • vittta

    Ano, to je přesně ono.
    Tvorba a aplikace jasných zákonů, znemožňujících prakticky radikalizaci či přímo nadřazenost islámu .
    Snadné a jasné-ale nekorektní.
    A co je nekorektní, je dnes nad zákonem.
    Pojmenovat nebezpečí je základ, následovat musí reakce.
    A já bych ho ještě doplnil, protože přijímání uprchlíků v době, kdy vlastní obyvatelstvo nemá práci je do nebevolající debilita.
    Tedy..řekněme přijmout ano, ale jen ty, co se tady uživí, např.prodejem jejich specialit jak potravinových, tak třeba co se šperků či speciálních předmětů týká.(+ další, dá se to zpracovat)
    On to tak nějak naznačil, ale neměl moc času na upřesnění.
    Ty tkz. naše hodnoty…já si třeba myslím, že jakousi naší hodnotou je sociální stát.
    Ten je rozložen…doslova rozložen, ne že se rozkádá-ekonomickými přistěhovalci a domácími netáhly, což jsou třeba u nás Cikáni, kteří jsou přímo motivováni k tomu, aby svou agresivitou vymohli veškeré sociální výhody. Cikáni jsou na to vhodní, protože jsou černí a tedy se srazily dvě hodnoty a jedné je dána přednost, jak naznačuje p.Robejsek.
    Jde o rasovou rovnost.
    To se samozřejmě děje za přímé podpory ..většinových (vzdělaných) grázlů, kteří si tyto skupiny přímo pěstují, sami o sobě by třeba Cikáni nebyli tohoto vůbec schopni a ekonomičtí emigranti také ne,pokud by to bylo zákonem ošetřeno hned v úvodu.
    Tedy naše vlastní amorální „elity“ využívají tímto způsobem tyto lidi a převádějí na svou stranu jak státní peníze, tak politické body, protože pravicové naivní skupiny pak dobře slyší na omezení jakýchkoliv sociálních pomocí úplně všem, a jelikož u bílých chudáků je nejmenší odpor, dopadá každá změna právě na ně a tito lidé pak zákonitě oslabují vnitřní soudružnost národa a následně samozřejmě státu, protože o nespravedlivý stát nestojí a nebudou ho ani mít chuť bránit.
    Za ..řekněme normálních okolností by si nějakých sociálních dávek postiženým či chudým vůbec nikdo nevšiml a pokud ano, bylo by to na naprostém okraji zájmu!

    • vittta

     A ještě dodám-a p.Robejsek zmínil i to, že fašizaci či dokone nacifkaci společnosti se takto zabrání daleko spolehlivěji,než když se za fašisty označí obyčejní občané,kteří chtějí mít jen klid.
     A v tom je také ta síla, kterou my máme a oni jí nemají, nemáme tady příčinu problémů a mít jí tady nechceme-ne proto,že bychom byli tak zlí, ale proto,že nedůvěřujeme ani našim, natož pak jejich intelektuálním sluníčkovým a hloupým elitám.
     Jen se podívejte, jak nás buzerují za náš vztah k Cikánům,aniž by se namáhali zjistitm jak se věci mají.
     Je dobře, že problémy mají oni a větší, mít je jen my, doslova by se na nás vysrali a ještě více by nám šlapali na naše ksichty.

     • embecko

      Presto tu ve vetru leta jedna otazka, vittto: jak je mozne, ze proti islamizaci (multikulti) horuji lide, kteri se v zivote nesetkali ani s jednim muslimem, v zivote nebyli okradeni cikanem a jedine jejich financni ztraty zapricinili bili muzi z vlastniho plemene, pricemz ztrata cestou neviditelnych doplatku skrze prerozdelovani vybranych dani dela v pripade bilych muzu tak 1.000.000 x vice, nezli odchazi na vypalne cikanskym sockam?

      Robejsel sice ano, ale zaroven rikam, ze se pricin problemu vubec nedotyka, pokud provedeme pouze de-islamizaci a de-multikultrizaci, pak pricina nasich obav stale zustava: budeme platit vice, valky budou pokracovat, verejny prostor se bude zmensovat a nase prava budou kracena. A az se de-islamizuje, stane se problemem Rusak, po anexi Ruska Jihoamerican, po dobyti Jizni Ameriky African, pak Cinan…zkratka ceka nas jeste velky kus prace :o)

      • vittta

       Tohle je čulíkismus, Saxi.
       Jak to můžeš vědět, že nejvíc Cikány a muslimy nenávidí ti,co je neviděli?
       Já viděl desítky lidí, kteří začali nenávidět Cikány až po té,co vedle nich byli nuceni žít,nebo jimi byli okradeni,do té doby byli vstřícní.
       To je praxe, já chodím po bytech, mluvím s lidmi a byl jsem i v cikánských ghetech.
       Cikáni se mezi sebou pozoruhodně nenávidí, kam se hrabe ten nejtvrdší český rasismus.
       A bílé loupeže?
       Nejsou vlastně vidět ani slyšet, cikánskou familii vedle v baráku vidět a slyšet je a ukradené kovy z baráku a zahrady jsou..resp.spíše nejsou vidět.
       A muslimové?
       Nehodlám experimentovat, poučím se u jiných, Rakušanů,Němců, Francouzů..
       Ne kvůli muslimům samotným ale kvůli vlastním silovým složkám, kteří mě před nimi neochrání a naopak ještě můžu mít potíže, když se mi nebudou líbit.
       A správně říkáš, že války a zlo bude i bez muslimů, to je jistě pravda.
       Zapoměl jsi ale dodat, že na tohle oni recept také nemají a války a násilí nezmizí ani s nimi.
       Nemají řešení, nejsou o nic dál, než my.

       • embecko

        „Jak to můžeš vědět, že nejvíc Cikány a muslimy nenávidí ti,co je neviděli?“
        To nerikam, viz nahore, neznam jedineho cloveka, ktereho by okradl cikan, ale uplne kazdy, koho znam, byl nekdy okraden bilym muzem, me zajima duvod, proc se zacinaji obcane bourit kvuli vecem, ktere se jich netykaji. Zapad chapu, CR uz ne, kolik je tu muslimu, nejakych 1500? Proc se obavat islamizace? Nerikam ze to je spatne, jen mi zajima proc. Bojis se take Madaru? Tech je v Cesku 6x tolik nez muslimu, asi 9 tisic, pouceni od bratru Slovaku uz mame, tady se netreba ani poptavat.
        Prijdou sem a zacnou si vyskakovat? No to se spis bojim Ukrajincu, nezli muslimu, tuhle chodili po Vaclavaku s banderovskou vlajkou a policajti meli ocividne strach (prikaz) s tim neco udelat- propagace fasismu jak z ucebnice prava a ja se mam bat muslimu, ze mi zahali manzelku a zakazi zpivat koledy?
        No, nech to bez odpovedi, me tady jen neco nehraje, to je spise muj problem :o)

        • vittta

         Na to je odpověď snadná.
         Mrknu, kolik Maďarů je a snadno zjistím, že nás jednoduše nemohou ohrozit,kdyby se stavěli na hlavu.(je jich jednoduše málo)
         Kromě toho,Maďaři nemají žádnou mezinárodní politickou podporu vůči ČR, u Slováků to teoreticky může být jinak, může jim hrozit za jistých okolností revize hranic.
         U Ukrajinců je to jinak.
         Za jedno je jich velké množství, za druhé objektivně hrozí, že případní imigranti budou násilní jedinci, vycvičení v zabíjení a též jsou jakousi 5 kolonou v boji proti Rusku, který podle všeho v současné době nastává.
         Ale i tak…žádný Ukrajinec mi nic neukradl, přesto bych je tady z výše uvedených důvodů zásadně nechtěl.
         Muslimů je tady asi 1500 a nijak by mě neznepokojovali, kdyby…kdyby už nebyli v hojném počtu jinde a zkušenosti s jejich integrací jsou v jiných zemích velice špatné.
         Myslím, že muslimové nijak neznepokojovali ani Němce, ani Brity, ani Francouze, proto se jich neobávali.
         Byla to chyba a tu bych nechtěl opakovat u nás.
         Je to obyčejné poučení ze zkušeností jiných.
         U mě je to tak, že nemám nic proti Ukrajincům jako takovým,dokonce ani proti muslimům, jejichž kultura je dle mého obdivuhodná v mnoha směrech.
         Obávám se jich pouze v kontextu s událostmi, které se děly v historii a dějí se i dnes.

         • embecko

          Ja tu mluvim uz uplne mimo, vittto, rozhodne nebudu nikomu rikat, ze se nema stavet proti islamizaci a uz vubec ne, kdyz to bude proti multikulti. Ja za tim stojim vlastne take a proto jsem i rikal, ze Robejsek dobrej.
          Uplne blbe si tu jen resim svuj vlastni problem, ktery nikoho jineho nezajima. Mam ale divne tuchy, neco se mi tu proste jen nezda- jak je treba mozne, ze Pegidu vybuduje 14x trestany kriminalnik a pravdepodobne agent zpravodajske sluzby a nikdo o tom nemluvi; Pegida megaproblem, Bachmann uz ne? Mam proste sve tuchy, ze ze odpor proti islamizaci je rizeny a slouzi jako kanalizacni tema, no ale jak rikam, s tim se uz budu muset vyrovnat sam :o)

          • vittta

           Já ti rozumím.
           Dneska se jen těžko dá věřit čemukoliv.
           Prakticky k Pegidě.
           Je opravdu divné, že Pegidu vybudoval 14x trestaný kriminálník, který se ještě namaskoval jako Hitler.
           To, řekněme, může znamenat i to, že hnutí chce někdo diskreditovat čistě z důvodu,o kterém mluvil Robejsek.
           Politický problém někdo sebere URČITĚ.
           Pokud ho sebere někdo schopný a čistý, mohl bys ním uspět a to zásadně.
           Pokud to bude (řízený) kriminálník se sklony k neonacismu, hnutí to zákonitě zdiskredituje v podstatě „navěky“, té nálepky se už nezbaví.
           Dokonce se té nálepky nezbaví ani úplně jiné, na Pegidě nezávislé hnutí, kterému se dá kdykoliv podsunout, že je maskovaným nástupcem zlé Pegidy.
           V každém případě nemusíme přijímat ukvapené závěry, to si ale nepřekáží s odmítnutím islámské či jiné, neřízení (či naopak záporně řízené) imigrace.
           Tedy se můžeme v klidu věnovat aktuálnímu problému, aniž bychom u toho zároveň získali nenávist k..např.islámu.
           Odmítat muslimské přistěhovalectví a mutikulturismus lze přece i s respektem k jejich kultuře a k nim samotným!

     • embecko

      V pripade Robejska je jeste treba cedit jeho informace skrze jeho vztah k NATO a USA:

      Otazka: „Máte stejný pocit jako exprezident Václav Havel, který nedávno v České televizi řekl, že Američanům umístění radaru vlastně dlužíme?“

      Petr Robejsek: „Myslím, že ne. S odplatou za dobré činy bohužel nemůžeme v politice operovat jako s kategorií, která funguje. Radar dlužíme hlavně sami sobě. Americká přítomnost na našem území je to podstatné na celém protiraketovém štítu. Ani ne tak, jestli tady stojí radar a jaký, ale že máme americkou přítomnost na našem území, je pro nás v naší slabé pozici nejlepší pojistka…“….pokrac.

      A dale na:
      http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/osobnosti-na-ct24/10931-nato-se-chova-jako-penzista-tvrdi-petr-robejsek/
      Je to uz 7 let stary rozhovor, treba se od te doby neco vyznamne posunulo, ale pochyboval bych, nekdy pred jednim, dvema mesici jsem od nej slysel de fakto to same.

    • danaver

     Jestli my máme sílu co jiní nemají, to už dost dlouho pochybuju… Když se podívám na Evropu, nevidím hodnoty, kterých by se mohla držet. Tradiční křesťanské? Ty jsme si rozbili konstruktem „lidských práv“. Lidská práva? Jo, všichni mají právo na všechno. Ale co s tím v praktickém životě? Jakože právo na sezení v autobuse – funguje, dokud je míst 30, a nastoupí nanejvýš 30 lidí. Jakmile je o 1 víc … může si ten jeden své právo – vybojovat… řekla bych, že i odtud pramení narůstající agresivita. Přitom za našich časů neexistovalo právo na sezení – ale pravidlo že někdo má přednost – těhotné, starší, nemocní…kam zmizelo?
     No a tohle si ponechal islám – jasná a jednoduchá pravidla pro život.
     Nenechal se zmást ani křesťanským ukřižováním ani lidskými právy. Odmítl si z nich převzít pocit viny. Přesto se svými chudáky dokáže soucítit a pomáhá jim s naprostou samozřejmostí – prakticky : každý dostává práci, jakkoliv drobnou, a odměnu za ni. Tedy ne almužnu či žebračenku jako u nás. Nikdo jim nepůjčuje na lichvářský úrok a nezadlužuje je nadosmrti. Nikdo jim nenadává, neponižuje, neutlouká, nepodpaluje, obec jim zajistí místo na přespání. Takže i tomu nejchudšímu zůstává to nejcennější – hrdost a důstojnost. Náš „sociální stát“ je oproti tomu hadr na holi.

     • merlin

      Když budeme mít ropu jako v Brunei a Saudské Arábii tak to nebude finančně složité řešit, ale jsou i jiné země a tam to tak nechodí. A jsou taky muslimské.

      • Kamil Mudra

       Zato ale do těch zemí chodí NVO řízené CIA a ty už se dokáží postarat, aby to co by mělo chodit namísto chůze pořádně klopýtalo – případně nechodilo vůbec:

       pokud se neobjeví české titulky, je třeba je zapnout (2. ikonka vpravo dole)

     • vittta

      Vy je nevidíte a je to jen vaše věc.
      Já ty hodnoty vidím a jsem ochoten za ně bojovat.

 16. Astr

  Nejaky zazrak se stal, ze musim s panem vitttaem souhlasit, se saxem jiz od minuleho stoleti :-)

   • dixi

    nejste v tom sám, také souhlasím s většinou toho, co jste napsal.

   • Kamil Mudra

    Sci-fi je pro mne že bych se někdy dokopal k tomu abych se naučil angličtinu,
    takže hepyendem by mohlo být kdyby se ten článek někde vyskytl v češtině :-)

    • jafa

     Stačí trochu a google :-) , na slang – když je nejhůř, přítelkyně na telefonu :-) Fulforda najdete ve všech světových jazycích i česky, na ytb, ale Cobru zatím nikdo nepřekládá.

     • Astr

      Vyborne jafa,
      minule zivoty, inkarnace reinkarnace, Lide naprogramovani mnoha zpusoby, a pak uz to jede z kopce az k zaveru ktery volne prelozeno byl recen jiz jinymi a take vyjadril ceho FSEHO je clovek schopen. nemluve o tom co se stane kdyz se da vice hlav dohromady.
      Trochu mi to pripomina Seiferta:-)
      Jsme dav, kdybychom chteli a plivli na slunce, zhasne….

      • jafa

       Je to blbá situace, rozeznat, co se vlastně řeší. Dal jsem to sem schválně mimo hlavní proud, protože diskutovat o skrytých škodičích a řekl bych i nepříteli skoro nejde. Lidé si do uvažování nepřipustí satanistické zednáře, natož kolonizátory nebo násilníky z vesmíru, které nevidí. To, že je „posednou“ neumí rozeznat a splývá to s unaveným životem. Jsou zvyklí to hlavní vidět v televizních novinách a nechat se manipulovat. Výhodný systém pro milióntinu populace :-) Jak říkala Matka Tereza: „Není problém nasytit chudé, ale ty bohaté“.

  • Kamil Mudra

   „…Ty jsme si rozbili konstruktem „lidských práv“. Lidská práva? Jo, všichni mají právo na všechno. Ale co s tím v praktickém životě?…“ píše velmi správně danaver.

   Ano. Dalo by se říci že naše společnost je nemocná a léku neznaje, jeví tendence k „chytání se stébla“ byť by to měla být i tráva ostřice.
   Do takového prostředí se velmi snadno infiltruje cokoli nového, nabízejícího alespoň jakés-takés řešení, byť i jen jednotlivých bolístek. Ochotní „léčitelé“ všeho druhu mají pré a na jejich erudovanost se zas až tak moc nehledí. Hlavně že by to mohlo aspoň na chvíli pomoci a o vedlejších účincích nikdo moc nepřemýšlí.

   Když se infiltruje nová kultura do staré, začíná to ochotným přijímáním jejích líbivých prvků. To je ta „noha ve dveřích“, která je podrží otevřené i těm problematičtějším, po kterých sice není poptávka ale: „Když to teda bez nich nejde, tak to holt nějak zkousnem.“ Při téhle „druhé vlně“ už by měl zapracovat zdravý rozum ale, co si budeme namlouvat, kde ho vzít a nekrást? Přátelé „novot“ ruku v ruce s všelijakými sluníčkáři, v pohodě převálcují sporadicky se ozývající kritické hlasy a využivše dialogu ve kterém mají navrch, dosáhnou zpravidla uzákonění toho, co bylo doposud pouze tolerováno, s odůvodněním že jsou ohrožována lidská práva.
   No a ve třetí vlně, na podkladu toho co již bylo oficiálně přijato, s odůvodněním typu: „Když jsme řekli A, musíme říci i B“, je zákonně začleněno do pravidel společnosti i to, co by se samostatně setkalo se silným odporem.