Může nám něco dát islám?

Napsala danaver

Awad Obeida: Arabská káva

Awad Obeida: Arabská káva

Když se podívám na Evropu, nevidím hodnoty, kterých by se mohla držet. Tradiční křesťanské? Ty jsme si rozbili konstruktem „lidských práv“. Lidská práva? Jo, všichni mají právo na všechno. Ale co s tím v praktickém životě? Jakože právo na sezení v autobuse – funguje, dokud je míst 30, a nastoupí nanejvýš 30 lidí. Jakmile je o 1 víc … může si ten jeden své právo – vybojovat… řekla bych, že i odtud pramení narůstající agresivita. Přitom za našich časů neexistovalo právo na sezení – ale pravidlo že někdo má přednost – těhotné, starší, nemocní…kam zmizelo?

No a tohle si ponechal islám – jasná a jednoduchá pravidla pro život.

Nenechal se zmást ani křesťanským ukřižováním ani lidskými právy. Odmítl si z nich převzít pocit viny. Přesto se svými chudáky dokáže soucítit a pomáhá jim s naprostou samozřejmostí – prakticky : každý dostává práci, jakkoliv drobnou, a odměnu za ni. Tedy ne almužnu či žebračenku jako u nás. Nikdo jim nepůjčuje na lichvářský úrok a nezadlužuje je nadosmrti. Nikdo jim nenadává, neponižuje, neutlouká, nepodpaluje, obec jim zajistí místo na přespání. Takže i tomu nejchudšímu zůstává to nejcennější – hrdost a důstojnost. Náš „sociální stát“ je oproti tomu hadr na holi.

 1. Janika

  Děkuji danaver za souhlas s publikováním jejího komentáře pod předchozím článkem.

  „Náboženství zahrnuje tradici, která je výrazem přirozeného života národů. Proto náboženství, zahrnující tradici, je potvrzením přirozeného práva. Nenáboženské, netradiční zákony byly vynalezeny člověkem pro použití proti jinému člověku. Proto jsou neplatné, protože nejsou budovány na přirozeném zdroji tradice a náboženství.“ Muammar Kaddáfí

  Zákony společnosti mohou být založeny na tradici a náboženství, nebo mohou být vytvořeny a nařízeny vládou. Automaticky považujeme druhý způsob za lepší. Přitom aplikace tradičního může mít množství podob. Samozřejmě, že nikdo nechceme krutou zákon šaríja. Jenže ta vlastně platila i v Kaddáfího Libyi. Přesto tam nikdy nesekali zlodějům ruce. Nevím, jestli proto, že nic takového výslovně v Koránu není, nebo proto, že to upravili dodatky. Celý korán jsem opravdu nečetla, ale stálo by to za to si tyhle věci ověřit u zdroje: http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Koran.pdf

  • Janika

   Kopíruji sem 4 trefné komentáře saxe pod předchozím článkem, podle mě velmi důležité. Mimochodem, kdysi nám GeoN položil otázku, co si myslíme, že bude následovat po rozpadu kapitalismu (v tom smyslu, přesné znění nevím). Odpovídali jsme různě, v tomto smyslu tehdy myslím že ještě nikdo neuvažoval.

   Americane to vzdycky vyresi aktualne dobre, ale casem se zjisti, ze vytvorili jeste vetsi problem, nez byl pred tim. Ted nam sem nahnali muslimy a verim ze s casem se z nich stane vyznamna pata kolona, majici jako jedina koule na to se vzeprit.
   Muslimy si musime hyckat, konecne je uz jen otazkou casu, kdy mladi, vyrustajici v kulturnim vakuu pochopi, ze islam jako platforma odporu neni vubec spatny, neb bude jediny, davajici jakys takys navod k udrzeni jakehos takehos radu :o)
   Muslimove ani nemusi nejak aktivne bojovat, staci je aby od obce vyzadovali plneni toho, za cim si jako Muslimove stoji, ona to zmatena obec za ne nakonec vybojuje sama :o)
   Pokud davame najevo svoji kulturni identitu zrovna v pripade islamu, pak je to jen k smichu, protoze je jasne, ze si hojime svuj mindrak na (zatim) slabsim, nebot k oznaceni praveho pachatele nam chybi odvaha…to je presne voda na islamsky myln…jen houst! :o)
   Anebo znate nejakou jinou intelektualne- kulturni platformu, schopnou se postavit dopadum imperialni politiky?

   ***

   Premyslim nad primerenosti obranneho nastroje: pokud nas US tlaci do spolecensko- ekonomicke regrese (ze se zavadi obdoba feudalismu je prubezne na netu omilano stale dokola), pak se ji dokaze postavit jen odpovidajicne regresni idea (a ze islam regresni je, je bez pochyby, treba jeste ani neprodelal sekularizaci).
   Histotik nabozenstvi Eliade kdysi vyhlasil tezi, ze zadny nabozensky system nebyl nikdy vyracen mecem, nybrz tim, ze prisel novy system, s vice odpovidajici nabidkou….a tim je ted pro Evropu, placajici se v kulturne- ideologickem bahne, prave islam. Nic jineho po ruce neni: osvicenecka idea je porazena sebou samou, krestanstvi se nachazi ve stavu obdobnem predreformacnimu obdobi (cirkev lze, krade a hromadi majetky) a posledni odnoz osvicenstvi- socialismus (komunismus) se vydal na cestu „rozumne vlady trhu“ a tedy je uplne k nicemu.
   Do islamu s panembohem klidne vandrujte a uvidite, ze skoncite na tom, ze nedokazete nabidnout nic nasledneho.
   Vyzeneme muslimy, ci je donutime dodrzovat nase „hodnoty“ a co dale? Dale nic, dale ten samy pruser, co tedka: TTIP a utok na Rusko s prubeznou decimaci obyvatelstva cestou odepreni pece statu svym obcanum (kdo na to sam nema, ten nema dejinne pravo na existenci).
   Me je to vlastne jedno, jen upozornuji, ze, alespon dle meho, tu placete na uplne spatnem hrobe. Nerikam, ze v nem nelezi mrtvola, ale neni to ta prava.

   ***

   To jsem tu mluvil jen o jednom moznem reseni, kulturnim, cestou ideje (vsak on se islam od krestanstvi zas tak nelisi, namisto useknuti ruky ji muzeme zlodejovi treba nejak specificky potetovat, aby se bal ukazat na verejnosti atd., zkratka se muze zavest nejaka soft- forma sharijah).
   Druha, horka zbran, je samozrejme po ruce, doslova jde o „tajnou zbran treti rise“, tedy narodni socialismus opet v nejake jeho forme. A ze uz ma nakroceno…nerikam to jako vycitku, proboha, vzdyt i ja smyslim stejne, jen se vice drzim u zdi, ale jestli je to dobre, sam nevim.
   Jaky rozdil je mezi pocatky honu na zidy a dnesni situaci? Moc velky ne, jedni nosili kaftany, druzi burky, jedni meli sve obchody, druzi je maji take, jedni odmitali rovnopravne postaveni zen, druzi stejne tak..atd.atd. Ted delame to same, co tehdy Nemci, jen si myslime, ze jde o „jinou situaci“ a ze to vlastne nedelame, protoze situace je dneska „ocividna“…to ale tehdy byla taky…jeste chvili a brzy pozname odpoved na tu tajuplnou otazku, proc si ti Nemci vlastne dobrovolne zvolili Hitlera do sveho cela.
   Jak se lze ubranit korporacim a s nimi prichazejicimu rozkladu spolecnosti, utoku na same zaklady „obvykle“ existence? Bud clekovym dobrovolnym odmitnutim (viz islam), anebo restrukturalizaci spolecnosti v „bojovou jednotku“, jez direktivne dba o blaho svych clenu (spolecny nepritel, spolecne dovolene, spolecne platy, spolecne rizene hospodarstvi a kulturni politika, spolecne zdravotnictvi, spolecne platy a dotace (pridely) atd.)).
   Neni oblast zivota, ktera by mohla zustat bez dozoru, aniz by byla napadena infekci spolecenskeho rozkladu z duvodu pritomnosti nekontrolovaneho financniho trzniho tlaku.
   Pokud nevznikne militantni celospolecensky organismus, spolecnost bude rozlozena v „konkurencnim“ boji, v nemz na jedne strane stoji snaha si vubec zachranit nejakou existenci, tedy holou kuzi a na druhe strane bude stat coby protivnik firma s pravnim aparatem a s takovym kapitalem, ze se s vami muze bez ztraty desitky soudit o snizeni platu o 30% dalsich 15 milionu let.

   ***

   Nemuzu si pomoci, ale me islam prijde jako forma krajni kulturni obrany, tedy neco jako kulturni stanne pravo :o) a tedy musim bohuzel konstatovat, ze do dnesni doby a do naseho mista (Evropy) svym zpusobem patri. Kdybychom si odmysleli metafyzicky balast koranu a zustalo ciste pravo, tedy saria a kdybychom drasticke metody trestu nejak upravili smerem k nasim tradicim, pak by nikdo nemel nic proti (treba namisto bicovani polevani vodou na pranyri atd.).
   S postavenim zeny v islamu je to podobne, co jsem odkoukal, pak nejhure se k zenam chovaji muzi, kteri se citi ohrozeni, tedy ti chudi a naopak i bohati (ale ne zas moc :o) … obecne jsou tresty zenam provadeny symbolicky, pokud vubec (v prumeru).
   Opet a opet zbytecne opakuji, ze, dle meho, za vzestup agresivni formy islamu je plne zodpovedny Zapad a to jak „tam“, tak i tady, mozna si to uz neuvedomujeme, ale rozpad nasi spolecnosti jiz skoncil a my zijeme v uplnem bahne :o) takze se pricestovalym muslimum neni co divit, ze se jim z nas zdvihaji zaludky a ze se citi tak ohrozeni, se nekteri z nich sahaji ke krajnimu vykladu koranu.
   No je to bida, jsme cervi, palhocici se ve vlastnich vykalech a pritom si myslejici, ze zeme je placata :o) Osobne sazim na nastup nacismu a, jak jsem psal vyse; konecne se tedy dovime, proc po nem dobrovolne sahli i Nemci (tedy dovi se to ten, ktery to bude reflektovat). On se totiz nacismus od krajniho islamu zas tak nelisi, minimalne maji stejny cil- zastavit definitivni rozklad spolecnosti, ci lepe zabranit sebevrazdam jedincu v rozlozene spolecnosti jiz zijicich. A nemusi jit jen o sebevrazdy fyzicke, ale i socialni (rezignace na budoucnost), kulturni (drogy vsech typu, i „psychycke“ jako filmy), zdravotni (tezke sebeposkozovani se) atd. Nacismus je jen rafinovanejsi („pokrocilejsi“) forma islamu, tedy krajniho islamu, ne toho bezneho, ktereho je 99,99%, nelze se tedy divit, ze je v Evrope tak silny…kdyby byla Evropa „normalni“, tak to nebude vubec tema a s muslimy budeme spoluzit beze znamek nejakeho treni, pricemz jiz 2- 3 generace imigrantu by se stala ateisty :o)

 2. Kamil Mudra

  Islám by nám mohl dát ledacos užitečného. Například peněžní reformu která by nás zbavila té neskutečné dluhové spirály co vede náš systém do záhuby. A našlo by se jistě i ledacos jiného – dobrého. To ale neznamená že bychom ho měli přijmout, „sakum pikum“, se vším všudy i s jeho nedostatky nebo chybami nebo těmi kulturními prvky, které byly „ušity“ v jiných podmínkách i časech a pro jiné „nátury“ než je ta naše.

  • Kamil Mudra

   Vzhledem k tomu že se příspěvek, na který jsem před krátkou dobou reagoval, stal nyní článkem, kopíruji sem i svůj komentář:
   „…Ty jsme si rozbili konstruktem „lidských práv“. Lidská práva? Jo, všichni mají právo na všechno. Ale co s tím v praktickém životě?…“ píše velmi správně danaver.

   Ano. Dalo by se říci že naše společnost je nemocná a léku neznaje, jeví tendence k „chytání se stébla“ byť by to měla být i tráva ostřice.
   Do takového prostředí se velmi snadno infiltruje cokoli nového, nabízejícího alespoň jakés-takés řešení, byť i jen jednotlivých bolístek. Ochotní „léčitelé“ všeho druhu mají pré a na jejich erudovanost se zas až tak moc nehledí. Hlavně že by to mohlo aspoň na chvíli pomoci a o vedlejších účincích nikdo moc nepřemýšlí.

   Když se infiltruje nová kultura do staré, začíná to ochotným přijímáním jejích líbivých prvků. To je ta „noha ve dveřích“, která je podrží otevřené i těm problematičtějším, po kterých sice není poptávka ale: „Když to teda bez nich nejde, tak to holt nějak zkousnem.“ Při téhle „druhé vlně“ už by měl zapracovat zdravý rozum ale, co si budeme namlouvat, kde ho vzít a nekrást? Přátelé „novot“ ruku v ruce s všelijakými sluníčkáři, v pohodě převálcují sporadicky se ozývající kritické hlasy a využivše dialogu ve kterém mají navrch, dosáhnou zpravidla uzákonění toho, co bylo doposud pouze tolerováno, s odůvodněním že jsou ohrožována lidská práva.
   No a ve třetí vlně, na podkladu toho co již bylo oficiálně přijato, s odůvodněním typu: „Když jsme řekli A, musíme říci i B“, je zákonně začleněno do pravidel společnosti i to, co by se samostatně setkalo se silným odporem.

   • Janika

    S prvním komentářem souhlas, Kamile.

    Za zkopírování druhého děkuji, patří sem. Co se týče obrazné „nohy ve dveřích“, tak tady je na místě ostražitost a poslouchat varovné hlásky lidskosti v sobě :-). Nevěřím, že „dobro“ může uškodit a otevřít dveře „zlu“. Prostě jakmile se začne plížit něco, co mi nesedne, tak se ozvu a nepřijmu to. Fakt je, že „po svatbě“ už bývá pozdě, ale tohle se nedá srovnávat.

   • danaver

    To vypadá rozumně, ve stylu – smradeček, ale náš:-). Radši budem v ustruntí zírat jak nás naše elity roztírají na kaši, než abychom se pohnuli a chtěli něco jinak. Než abychom vůbec uvažovali, že něco může být jinak, Abychom vůbec začali nový diskurz. Prorože už je dopředu jasné jak to dopadne. Přesně jak říkal pan Záhorský, když setřepal provazochodce Arnoštka – já vám to říkal že spadnete :-).Nevím. Ale ve chvíli, kdy je islám ne před branami, ale přímo v nich – jaik nám pomůže přikrývat se starou houní,:-)
    Tím pootevřením dveří jsme si už přece prošli, to je přece celá ta dlouholetá debata o mulitkulti a lidských právech, myslím že to ona způsobila, že naše zákony a předpisy jsou hormada pudingu, ve kterém se není o co opřít. Díky rozbředlosti „lidských práv“ odkýváme sluníčkově všechno co kdo předloží jakože potřebuje. A s tím nechce nikdo pohnout, protože – to je naše základní hodnota? Jsme vážně hrdí na to, že všem ustupujeme? proč se místo asimilace ve vztahu k menšinám používá už jenom slovo integrace? Chceme opravdu být mírní a laskaví? Mně ta mírnost na nepravém místě strašně rozčiluje:-)

 3. vittta

  Mě to připadá úplně idylicky.
  Islám se stará o chudé,islám nepůjčuje na úroky.(z čeho tedy jejich banky žijí…třeba mají vysoké poplatky)islám nabízí řešení, pravidla atd..atd..
  Já nevím, jak to v těch zemích fungovalo, ale manžel mojí kamarádky je zrovna Lybijec a podle něj tam za Kaddáfího bylo peklo na zemi.
  Nesoudím podle jednoho-ale nejsem slepý a vidím.
  Ano vidím americké drony zabíjet civilisty a vidím americká ledadla a jejich rakety ničit města i vesnice.
  Ale ať tak nebo tak, vidím také, že největších zvěrstev se dopouštějí mulimové mezi sebou.
  Američanům stačilo vlastně málo, rozvrátit pevný a tvrdý řád, jakmile byl rozvrácen, muslimové se vraždí navzájem,ani poledne nedrží.
  A korán?
  K smíchu, co je komu do toho, jak ho správně vykládat?
  Důležité je, jak se vykládat MŮŽE a může se věru vykládat různě.
  Jak si ho asi vykládají muslimové, kteří masově vraždí jiné muslimy?
  A není to zdaleka jen vina Američanů či jiných politických manipulátorů z cizích zemí.
  Oni se zabíjejí rádi a s chutí, slouží tomu, kdo jim zaplatí-ať to jsou třebas i ti Američané.
  Tady je snaha vnutit ..mě i jiným, že jsou mulimové lepší než my a že islám je lepší než samotná česká kultura.(o EU kultuře nemluvím,ta je té české vzdálena na hony a Češi jí s gustem odmítají), či že nabízí jakési řešení do budoucna.
  Jen tedy zopakuji.
  Nejsou lepší, jsou stejní ve své chamtivosti a krutosti jako kdokoliv jiný,jsou stejně nebezepční jako (třeba) nacisté.
  Nešetří sebe, nás šetřit teprve nebudou!
  A to jejich řešení…být otrokem náboženské policie není tím řešením, které bych si přál.
  Vzpomínám si, že jsem jednou náhodou narazil na íránský kreslený film.
  Ne pohádku-film, bylo to zfilmování íránského komiksu, bylo to černobílé a francouzky .(s titulky).
  Vyprávěl o íránské dívce a jejím dospívání ve válce Íránu s Irákem, o jejím poznávání světa, o režimu v Íránu a Rakousku, kam utekla.
  Bylo to brutální a úchvané dílo a koukal jsem se na to 2x (a já jen tak na něco nekoukám).
  Jestli to někdo zná a dovede dát odkaz, ať se na to podívá a doporučuji to především Janice.
  Jo..už si vzpomínám, jmenovalo se to Persepolis.

   • vittta

    Přečetl jsem si všechny díly a měl jsem dojem, že čtu českou ústavu.
    Tu si přečíst někde v Iráku, tak si budou myslet, že je tady ráj, o kterém se nesní ani Alláhovi.
    Nic méně na každém šprochu…
    Je v této souvislosti velice podivné, proč vůbec někdo z islámských zemí prchá.
    Milosrdenství by tam mělo být tak samozřejmé,jako sama smrt a nejen to, bezúročné pujčky pro lidi v nesnázích, snadné financování podnikatelských záměrů…(napadá mě v této souvislosti, že moje milá měla v Egyptě kamaráda, co jí ukazoval romatické uličky a restaurace a psal jí anglicky blahopřání k narozenimám a celkově měl o ní zájem a to i přes to, že nebyla „volná“ a jednou si od ní pujčil 10 000 přes Western Union mu je poslala v dolarech a už se nikdy neozval).
    A tito lidé utíkají do kapitalistického pekla, kde žijí v ghetech, mnozí zadlužení až po uši.
    Zde klidně může být reálným důvodem islamizace hostitelských zemí, to by se dalo Šaríjou snadno zdůvodnit a zafinancovat.
    Rovněž islámské podnikatelské projekty by neměly mít žádnou konkurenci se západními, protože notnou část nákladů spolknou zlodějské úroky.
    Zde to může být klidně i důvod, proč USA (a spol) tak rádi muslimské země bombardují a destabilizují, nutno ale říci, že destabilizace neprobíhá jen bombami ale i penězi, takže taková idylka to tam v té férovosti zase nebude.
    Mnohé věci, tam popsané pak jsou spíše jinak pojmenované klasické finty, odvod 2,5% ze zisku na chudé je obyčejná daň, či sociální pojištění, byť může být lepší dohled nad využitím těchto prostředků.
    S ohledem na chudobu třeba Palestinců v uprchlických táborech (i jinde v islámském světě) by se o tom dalo úspěšně pochybovat.
    Myslím si, že každý, kdo ovládá peníze se dříve či později dostane pod tlak drogy moci a bude mít tendence tuto moc zneužívat.
    Bank se to týká především, i Šaríja se dá oblafnout.
    Považoval bych ale za logické, že náboženství a víra dovede hlídat pokušení nenažranců lépe, než světské zákony a to i v případě, že nenažranec sám ve svém srdci věřící není a k víře (islámu) se jen hlásí.

    Shrnutí by bylo asi toto:
    Je tam hodně A a žádné B.
    A na světě není nic, co by mělo jen A.
    To je klíčový zákon vesmíru.

    • Janika

     To je zajímavá otázka, vittto, proč vůbec někdo z islámských zemí prchá. Když pominu války a taky že k nám se zrovna nehrnou, tak mě napadá srovnání s takzvaným komunismem u nás. Proč lidi utíkali, proč pro některé to byl nesnesitelný život (byt měli všeho dost) a jiní na tu dobu vzpomínají jako na dobrou, i když dneska mají třeba materiálně víc.
     Nebo spíš takhle: na vesnici dříve býval život tvrdý a namáhavý, ale byl přirozenější, než dělníků v továrně. Přesto mladí do té otročiny utíkali. Nevím, myslím si, že na přirozený život musí mít člověk sílu.

     • vittta

      Já jsem zase socialismus vzpomenul v souvislosti s jakýmsi okouzlením islámem, které mě napadlo u textu Danaver.
      A právě bych apeloval na pamětníky reálsocialismu v duchu, jaký jsi zmínila.
      Jak jsme nadávali a snili o plných kšeftech a krásných autech a dovolených u moře.
      Mnozí z nás to mají a k tomu peníze, o jakých by za komunistů jen snili.
      A najednou jsme zjistili, že i když jste volali právě po tom, a vlastně to máme,není to ono.
      Dostali jsme totiž nejen A-ale i nekompromisní B.
      O B mluvili jen komunisté a nikdo jim nevěřil.
      Oni tam v těch islámských rájích mají banky bez úroků-ale nemají peníze.
      Mají povinné dary pro chudé-ale spousty chudých a chudších, než u nás.
      Hledají podle mě něco, co u nás nemohou dostat.
      A mnozí z nás hledají to samé u nich-tedy něco, co nemohou dostat.
      Obě skupiny, či oba světy žijí v iluzích, protože nic neznají.
      My ale známe dva světy a známe jak A, tak B.
      Měli bychom na to brát zřetel a nechtít víc, než můžeme dostat.
      Žádný islám nás nezachrání, zachránit se můžeme jen my sami.
      A když to nepujde jinak, tak jen ve svém vlastním nitru, připraveni na lepší časy a vybaveni zkušeností, která má obrovskou cenu.

       • BARON LE SAMEDI

        máte pravdu přirozeně Vy, vitto. Písek který zpívá. Pro Janiku hudební svátek, pro mne výstraha, že ten zvuk znamená tisíce tun písku v podloží v pohybu, a možnost, že se propadnu i s velbloudem do chřtánu Sahary….

     • vittta

      A ještě něco-ani neprchají k nám.
      Oni prchají do bohatších zemí.
      Nejde jim o nic jiného, než o konzum a dobré bydlo…
      Ačkoliv..teď jsem četl…
      http://www.novinky.cz/zahranicni/361004-madarsko-celi-prilivu-bezencu-z-kosova-starosta-chce-plot-na-hranici.html

      To je to B.
      Že Albáncům nepomohou islámské banky?
      Nebo US army? (mohou si vybrat se dvou největších dober na zemi)
      Jsou svobodnou zemí, jak mohou mít tu drzost, žádat někde o azyl?
      Je to pakáž, Srbové je živili a oni je za to vraždili.(dobráci muslimští)
      Jak jsou sami, jsou v…análu!

      • embecko

       Ano, Kosovo je opet dobrym prikladem, kdy to Evropane rozjebali, a tentokrat jim i bylo jedno, ze je to na jejich (nasem) uzemi, hlavne ze si Nemcouri nasekali par pochybnych politckych bodu. Tenhle system je sebevrazedny, lhostejny k jakymkoliv jinym cilum, nezli k expanzi a naslednemu zisku.
       Kosovo je sekularni stat s parlamentem a nefunguje tam vubec nic, nemaji ani prumysl, ani zemedelstvi (dovazi z Ciny :o)
       Jedine co tam maji je Camp Bondsteel a balkanskou spojku.
       http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/kosovane-zamykaji-domy-a-miri-na-zapad-hledaji-praci-i-unik-pred-chudobou–1451859
       Ma to co do cineni s islamem? Castecne ano, ovsem vetsi zavazi je na nasi osvicene strane…vlastne je to uplne silena situace, kdy EU podpori silou (!) nejaky stat jen proto, aby se tam pote lide zabijeli a umirali hlady. Kdyz jsme u toho, Ukrajinci, kteri jsou na tom jeste hure, nezli Kosovane, snad nejsou muslimove, ze ne, takze v otazce viry ten problem uplne nebude.

       • vittta

        To si myslím, že není pravda.
        Evropané (či spíše USA) to tam jen dorazili.
        Hodní a tolerantní Albánci to tam dlohodobě začali.
        Nejprve s přehledem „přemnožili“ Srby, pak je začali postupně terorizovat, následně vraždit a také bourat tisícileté chrámy.
        Takže zrovna tam to otázka víry či spíše náboženství rozhodně je.
        Americký vražedný tlak pak svědčí především o tom, že to není otázka víry u nich.
        Nebybírají si za oběti jen muslimy ale když na to přijde, vraždí i křesťany a militantní islám materiálně,politicky i finančně vydatně podporují!

 4. avespasseri

  Islám nám jistě může dát mnoho dobrého… když jsem v muslimských zemích žila (Egypt, Jordánsko), tak jsem si pochvalovala větší vstřícnost, větší bezpečnost na ulicích a hlavně jakýsi hlubší základ jejich života – hodnotou tam nebylo mít co nejvíc a co nejvíc vydělat, ale rodina, vztahy, radost ze života. Já tam tenkrát „rozkvetla“. A nikdy mi nikdo svou víru nevnucoval… oni ji sami také praktikovali (snad kromě poctivého dodržování ramadánu) spíš vlažně a do mešity chodila spousta mých známých asi tak často jako tady někteří křesťané. A spousta takových se radikalizovala až přestěhováním na Západ. Což mi přijde výmluvné. Od islámu se můžeme mnohé naučit… jako ostatně od jakéhokoliv náboženství v neextrémistické podobě. On by nám tu taky islám nikdo nevnucoval, kdyby jim ta Evropa měla co opravdu nabídnout… koneckonců sem muslimové emigrovali právě za „lepším“. My jim, bohužel, nemáme moc co nabídnout… to jediné, svobodu, sami prožívat neumíme tak, abychom opravdu respektovali i druhé. Takže se velmi snadno může stát, že tu nakonec budeme mít něco, co nám nebude vůbec vyhovovat – něco, co nezná svobodu, protože místo abychom my něco měnili, tak se jen bráníme a útočíme…

  • vittta

   To je velice zajímavé.
   My jim nemáme co nabídnout…tak proč tady zůstávají?
   Proč přicházejí další a další?
   Asi jim máme co nabídnout, i když mnozí možná nevědí,co to může v našem zkaženém světě být.
   Jim ale možná tak zkažený nepřipadá…nebo naopak připadá a přišli nás sem „zachránit“.
   Víte, jen člověk z bohaté země je nespokojený s párkem, protože jsou v něm obažena čtyři „éčka“.
   Z chudé země je rád, že takový párek má…aneb sytý hladovému nevěří.
   Možná toho máme víc, než si myslíme a tvrzení, že nemáme nic a jsme úplná hovada může být úplně stejná manipulační finta šedých eminencí (jakých-dle libosti každého jedince), jako nebezepčí islámu, TTIP nebo agrese Ruska.

   • Kamil Mudra

    Proč přicházejí další a další?
    No, vzhledem k tomu jak jsme (= západ) jim ten domov „rozvrtali“, bychom se snad ani takhle neměli ptát.
    Když někomu zboříš dům, tak se nemůžeš divit že se snaží schovat před deštěm třeba i u tebe ve stodole.

    • vittta

     Oni si to tam bourají hodně sami, jak jsem uvedl.
     A u mnozí to tam nemají námi zničené vůbec…možná spíše většina.
     Iráčanů, Afgánců nebo Lybijců v EU asi zase tolik není….

      • vittta

       Všechny severoafrické slámské státy jsou ovšem původně jejich kolonie…
       Takže když to tak řeknu, my jsme si nezačali…

 5. Sio

  Je to náboženství. Takže jediné, co může nabídnout, je zfanatizování, anebo alespoň zblbnutí určité skupiny obyvatel. Jinak nic.

  • vittta

   Ono je to podle mě trošku jinak.
   Islám může nabídnout zfanatizování kouzlem zakázaného ovoce.
   No není to krásné, stát se muslimem (muslimkou) a PROTI současné, zkažené společnosti?
   Jenže…jakmile by to bylo oficiální a MUSELO by se to, tak by to tak zajímavé nebylo….

   • Sio

    Není to jinak. JAK, to islám udělá, jaké nástroje a okolnosti mu nahrají, to je jiná věc. Ale výsledkem bude zfanatizování a zblbnutí určité části obyvatel. Stejně jako to platí pro křesťanství.

   • BARON LE SAMEDI

    Možná to není známo, ale islám je jediné náboženství, které nutí muže obcovat se svou ženou. Respektive, řekněme, že u nás dojde ke konzumaci manželství o svatební noci. Co dál? Pokud dál není nic, manželství žije svým vlastním životem, byť si třeba partneři dají tzv. volnost. Nejsem toho zastáncem, ale budiž. V islámu, zvl. sunnitském, má žena právo na pohlavní styk se svým mužem, a muž jí musí uspokojovat. Neschopnost, impotence manžela je zásadním důvodem pro rozvod, kdy muž platí jak mourovatý, a všechny dary, které ženě dal, propadnou její rodině, a ona je považována téměř za čistou. Už skutečnost, že qádí je s mužem nucen hovořit o tom, proč neobšťastňuje svoji ženu je pro machisticky založeného Araba nesnesitelná. Zvláště, může-li za impotenci třeba úraz. Korán nepočítal, že se někdo rozseká v autě, ergo, necítíš nohy a že nemůžeš- nezajímá. Saudští muži (nevěřte tomu, že osmdesátiletý muž s dvacítkou „může“) nakupují pro své ženy nesmírné množství erotického zboží, (podobného, jaké zde inzeroval pan Hamilbar) a zcela otevřeně vám napíšu, že v Londýně je známo, v překladatelských kruzích, že za překlad návodu na sestavení několikarychlostní erotické mašinky z angličtiny do arabštiny dostanete od firmy více liber sterlingů, než za překlad manuálu na obsluhu tanku pro ministerstvo obrany. Jde o mechanické komponenty na el. případně bateriový pohon, vícerychlostní, navázané na erotické masážní lůžko. Těchto šukacích mašinek ročně dováží Saudská Arábie více, než střel Patriot. hLAVNĚ, ŽE JSOU SILNĚ VĚŘÍCÍ. Ryk z místností pro ženy tedy nevyvolává šťastný rodinný život, leč něco jiného. Ženy se navzájem seznamují s těmito mechanismy, a prý je dokáží sestavit i dvanáctileté holčiny, které by spíše měly řešit, jakou abáju si dnes jejich barbína navlékne. Řešením by byla polyandrie, ale ta v islámu nehrozí.

    • embecko

     „Neschopnost, impotence manžela je zásadním důvodem pro rozvod, kdy muž platí jak mourovatý, a všechny dary, které ženě dal, propadnou její rodině, a ona je považována téměř za čistou.“

     Jaky je rozdil od Evropy? Cozpak neznate, Barone, termin „manzelske povinnosti“? :o) Jejich neplneni vede k odluce, to je jedna z tech evropskych hodnot, za ktere preci bojujeme. Jinak se doporucuji nekdy stavit v sex shopu, budete prekvapen, ze zakazniky jsou z vetsiny bile zeny :o)

      • Sio

       Barone, vzhledem k možnosti, že Islám dorazí i zde byste zasloužil žalobu za šíření poplašné zprávy … :-)

       • BARON LE SAMEDI

        zprávy v čem? že se importují velké objemy pornozboží do SA? Proti gustu žádný dišputát. Šía zase umožňuje se souloží manželství trvající pár hodin, nebo dnů. Soudcem posvěcené. Jistě je vám jasné, že kdyby Hanka a Tonča uzavřely bez konverze k islámu manželství třeba na týden s někým z perských notáblů, nikdy by je, jako manželky muslima, nemohl afghan pošuk unést, protože únos by znamemal kmenovou válku. Hanka a Tonča by bývaly musely těch několik styků risknout. Neriskly, a jde jim asi stále o život.

        • Sio

         Myslel jsem, že nás muže v Evropě pravidlo o povinné souloži do vysokého věku a k tomu jen s manželkou může opravdu vyděsit. :-) Asi blbý vtípek.

    • Janika

     „islám je jediné náboženství, které nutí muže obcovat se svou ženou. “ – Barone, a nevíte náhodou, kde to v Koránu přesně stoí? Zajímalo by mě to.

  • Kamil Mudra

   No, kdyby to bylo jen náboženství, tak se tím nemusíme zabývat ani v dobrém ani ve zlém. Každý by si odmodlil to svý a tím by to haslo.

   • Sio

    Vy znáte nějaké „jenom náboženství“ ve kterém si každý jen „odmodlí své“? Ale i kdyby jen to, stále je tu výsledek jeden. Část zfanatizovaného a zblblého obyvatelstva.

 6. Janika

  Všimli jste si, co je zvláštního na obrázku? Tedy kromě toho, že napovídá, že islámský svět nám dal výbornou kávu :-). Je tam vidět něco jako naše hospoda. Muži u stolů se baví, hrají hry. Jako u nás. S naprosto podstatným a zásadním rozdílem – oni při tom nepijí alkohol. Nějak si to u nás nedokážu představit, že by se lidé dokázali takhle kolektivně bavit bez alkoholu…

  • vittta

   Tak je známo, že Turci alkohol pijí a v tom filmu Persepolis ho pili i v Íránu.
   Není tedy žádným znakem islámu, být abstinentem.
   To třeba v severských zemích je alkohol notně omezen i bez islámu….

     • BARON LE SAMEDI

      Islámské země vedou ve výrobě drog a jejich exportu. Část drog zůstává v rukách producentů a zušlechtuje se. Třeba kát, to je společenská droga Jemenu. Žvýkač má černá ústa, a neustéle plive kolem sebe. Je euforizovaný, nepotřebuje spánek.Žvýká. Možmá kouří. Drogy a alkohol se bnesnesou, jsou odvěkými rivaly. Proto narkoman Muhammad odmítal i pivo.

  • embecko

   A nejsou tam baby :o)
   tady jeste neco podnetneho:
   http://astraea.cz/kosmopolis-zapad-coby-nic-guillaume-faye/

   Tady je i odpoved na otazku uvodniku:
   „Souběžně pak tedy platí, že pokud se střed nachází všude a „všechno“ je v konečném důsledku ničím, Západ musí přijít o jakoukoliv svébytnou přednost – být Zápaďanem znamená spíš než být něčím nebýt ničím. Takto Evropané – a jedině oni – ztrácí samotnou možnost platně se vymezit jako cokoliv jiného než Zápaďané. Ind může kupříkladu být západní i „Ind“, ale Němec nebo Holanďan nemůže být nic jiného než západní, tj. v konečném důsledku nikým a ničím.“

   Islam nam muze dat vedomi, ze bychom se meli stat opet necim :o)

  • Kamil Mudra

   Káva pochází z Etiopie a tam byl po většinu času náboženský guláš. Islám je tam sice také ale dominuje pravoslaví. Takže se dá těžko říct že nám kávu dal islámský svět. A kdybys, Janiko, jezdila na vandry, přišla by ti dobrá zábava bez alkoholu úplně samozřejmá. :-)

   • Janika

    Tak když káva, tak arabská, to k sobě neodmyslitelně patří.

    Jestli existují společenství lidí, kteří byvše pospolu nepijí, tak je to u nás výjimka, myslím i mezi trampy. Kolikrát já toužím sedět za noci u ohně bez alkoholu:-). Člověk jinak vnímá. Na druhou stranu sklenička umocňuje prožitek ze společenství lidí, to je těžký výběr.

 7. BARON LE SAMEDI

  Myslím, že arabská káva, Janiko, má adjektivum kvůli specifické přípravě kávy. Ale samozřejmě, pokud v oázách pěstují kávu, třeba Libyjci, budu mile překvapen :-))

  • jafa

   Džezva jen na kafe? Podrtit a třikrát zpěnit? Máte nějakou zkušenost?
   A co čaj Tuaregů, pražený rize, nana? Nebo s hřebíčkem, kardamomem?

 8. Astr

  Saxi pokud se resi co je problem, jet OK, horsi je kdyz je problem a demokraticky zvoleni zastupci lidu se tvari ze neni !
  Uvedu Ti priklad problemu, reseni tam je take:-)
  Posudte sami :-)
  ==================================
  …V jednom městě povolal právník k soudu jako svědka jednu starou paní.
  Když složila přísahu, ptá se jí žalující právník:
  Paní Vonásková, znáte mne?“
  Ale ano, samozřejmě. Znám vás od plenek. A abych pravdu řekla, jste pro mne velikým zklamáním. Lžete, zahýbáte své ženě, manipulujete lidmi, pomlouváte je. Myslíte si, že jste velké zvíře, a přitom jste tak pitomý, že vám nedojde, že z Vás nikdy nebude nic než mizerný právník maloměstského formátu.“
  Právník vytřeštil oči. Když se vzpamatoval z prvního šoku, rychle se zeptá:
  Paní Vonásková znáte právníka žalovaného?“
  „Ano, znám pana Koblihu ještě z doby, kdy neuměl chodit. Občas jsem ho jeho rodičům hlídala. A i v něm jsem se zklamala. Je to lenoch, udavač a piják. Nedokáže s nikým slušně vycházet a jeho právnické znalosti jsou tak mizerné, že bez uplácení ještě nikdy nic nedokázal.“
  V tu chvíli soudce zabušil kladívkem a vyžádal si ticho v soudní síni. Zavolal si oba právníky k sobě a povídá jim tiše:
  „Pánové, jestli se jeden z vás zeptá té paní, jestli mě zná, dám vás okamžitě zavřít pro pohrdání soudem!“

  Jak vidno vzdy je to velmi jednoduche.
  Najit spravne reseni :-)

   • merlin

    kterou máe na mysli, jede jich víc. Já mám na mysli tu co ještě nezačala, resp. co se ještě nerozjela do většího měřítka :-)

  • dixi

   Pro Merlin, já se obávám, amíci se snaží přes odpor všech, dodávat i těžké zbraně, porošenko o ně přímo žebrá. Takže všichni mluví o míru a……..

   • merlin

    jak já to dixi sleduju, tak přemýšlím čím dál víc o zásobách a nejlépe nějaké jeskyňce, kde je pramen vody, Když jsem si vyslechla včera bidena a McCaina a toho jeho kámoše, naskákala na mně kopřivka. Jestřábi útočí.

    • dixi

     Je to možná směšné, ale my už nějaké zásoby máme a teď na jaře budeme čistit starou studnu, pro jistotu. Musela jsem muže přesvědčovat, povedlo se. Zásoby se neztratí, hlavně rýže, sůl, cukr , nějaké konzervy, prostě základní potraviny, které nelze vypěstovat. Má to i tu výhodu, že když není čas jet do obchodu, pro drobnost, je kam sáhnout. A dává to trochu pocit jistoty.

       • embecko

        Docela by mne zajimalo, jaka je realna trvanlivost trvanlivych potravin, tedy ne ze se to za 20 let „da jist“ a pak prosedite zbytek bombardovani na zachode :o)
        Logicky vzato, cim vice zivin, tim mensi trvanlivost by to melo mit. Nejvyhodnejsi na uchovavani budou takove potraviny, ktere varenim hodne nabobtnaji, takze ryze a lusteniny.
        Nedavno jsem videl jakousi kucharskou show, kde dotycny varil z toho, co ruzne nalezl po spizirnach a byly tam zavarene okurky a marmelady stare 30 let a z nich varil bez problemu.
        Podle meho by mela stacit ryze, fazole, cukr a sul jako zaklad…jako nejvetsi nebezpeci vidim hryzce mysicky, takze bohuzel se vyvarovat plastu, ackoliv PETky jsou temer idealni nadoby i na ryzi. Mozna tedy PETky, ale skladovane v necem plechovem, nejake bedne.
        Jak je to se suchym lihem, vyschne casem i ten, anebo vydrzi i par desitek let?
        A co ryze v PETce, da se tzake pocitat s 20 letou zivotnosti?

        • jafa

         Těžko třeba diskutovat o zednářském satanismu nebo tomto kultu vůbec :-) V tom originále Fulforda nahoře je o článek více.
         To bylo špatně pochopeno. Nekřečkuju 20 let, průběžně spotřebované dokupuju.
         Takhle mám prověřenou jen vakuovanou rýži. Zapomněl jsem cihlu na chajdě a po pěti letech po záruce to bylo jedlé, bez nutnosti okupovat kadibudku :-) Ty petky od mléka s širokým hrdlem používám na sypké věci asi 10 let, je to pro mne praktičtější než okurkáče. Byla to tenkrát nutnost, v paneláku prolízal hladový hmyz kdejakou škvírou. S tím suchým lihem nevím, na dovolené i na čundru nouzově propanbutan, také se průběžně flašky doplňují.

         • embecko

          U prubezneho dokupovani je problem v tom, ze smysl ma jen „brat odzadu“= kdyby si chtel clovek delat opravdove zasoby na treba 10 let, tak bude vzdy jist prosle veci.
          Pak samozrejme lze jednou za cas udelat revizi (zivot neni tak dlouhy), vsechno vyhazet, nakoupit na 20 let a bednu na dalsich 10 let zavrit.
          Me jen zajima tahle logistika, nejrozumejsi je, jak rikam, nakoupit na 20 let a po 10 letech vsechno vyhazet a nakoupit znova…bohuzel je prave tohle to plytvani, ktere urychluje konec sveta :o)

          Vakuovani bude fakt asi to nejlepsi…cihla ryze po 5 letech, to bych rekl, ze nic neni a ze naprosto v pohode musi vydrzet tech 20 let minimalne. Co se tyce propan-butanu, nemam sebemensi poneti, kolik hrncu muze takova bomba uvarit (myslim camping klasiku, co ma asi 3 litry).
          Ona nakonec staci povestna hrstka ryze na den- to mate s prehledem jednu flasku od mleka na tyden az dva, k tomu vakuovane susene ovoce, nejake koreni a mate bednu na rok…ono udelat zasoby na 5 let neni uplne jednoduche, protoze uz jde o docela slusny objem, natoz na 20.

          Jinak o Fulfordovi se rika, ze je mluvcim- pokusnym balonkem orientalne- pacifickych zednaru.

          • Kamil Mudra

           Suchý líh má velice „aktivní sklony“ k vlhnutí i uskladněný v suchu (asi to má nějak „v sobě“) a už jen lehce navlhlý prská až vystřeluje a kloudně vařit se na něm nedá. Mnohem lepší je tekutý, běžný denaturák, v pohodě jsem na něm vařil i když jsem do vařiče nalil z láhve kterou jsem vyštrachal ve sklepě a ležela tam minimálně tři roky.
           Když jsme ještě vařili na propanbutanovém sporáku vydržela nám 10kg bomba, pro šesti člennou rodinu asi měsíc. Když jsem bydlel sám a používal na 3 litrové bombě našroubovaný vařič, měnil jsem tu bombu také asi jednou za měsíc i když se u mne skoro každý den sešlo několik lidí a čaje a kafe se spotřebovalo poměrně dost. Ale na hrnce to také neumím odhadnout.

           Z hodně prošlých potravin, jsem jako nejstarší, bez úhony zkonzumoval: 30 let stará povidla (vynikající), 15let staré těstoviny, rýži a cukr uskladněné v normálním papírovém obalu z obchodu. Také stejně starý Rum, sice ztratil barvu ale chuť zůstala :-). Běžně jsem jedl několik (asi pět nebo šest) let staré kompoty, marmelády a různou, po domácku zavařenou zeleninu (okurky, květák, cibulky…), na léta se dá počítat výdrž naloupaného a prosoleného česneku a taky všelijakých „pytlíkových“ polévek (v suché verzi). Svého času, ovlivněn příběhy o nešťastných námořnících kterým se zkazila voda jsem zkoušel jak dlouho vydrží ve skleněné 5l láhvi, normálně natočená z kohoutku v pokojové teplotě, na polici kousek pod stropem. Experiment jsem ukončil po šesti letech, vypitím 2dc a následným uvařením kávy. Voda byla v pohodě a já taky :-)

           Mít nějaké zásoby se vždycky hodí. Blbé je že člověk nikdy nemá jistotu že o ně v krizové situaci nepřijde. Většina lidí si je nedělá a najde se mezi nimi dost těch, kteří se brzy rozhodnou opatřit si je u těch kteří si je prozíravě vytvořili. :-(
           Obzvláště ve městě je ta pravděpodobnost dost vysoká protože sebevětší potravinové obchody jsou v takové situaci vyrabovány takřka bleskově.

          • jafa

           Ten rum a ostatní dobroty mohu potvrdit, nejlepší byly ztuhlé marmelády po babičce, bohužel některé s celofánem jsme vyhodili. Třeba s těma těstovinama držím dva pětikilové pytle. Jak třetí dojde koupím další.
           Dříve jsem zbytek ročního množství provařil o prázdninách na táboře :-) Dlouho jsem se držel našich nudlí, ale pak někdo dovezl z Itálie pětikilo za 80:-) a vše se tomu přizpůsobilo. Zásobičky jsou na 4 místech. Na vodu venku jsme pro jistotu používali kapku na 1.5L petku z jodového pera.

          • Kamil Mudra

           Saxi, nejlepší desinfekce je koloidní stříbro. Na chuti se to vůbec nepozná a přitom desinfikuje stoprocentně a na dlouho (prakticky na vždy).
           Merlin, na zbrojní průkaz jsem nezapomněl. Psal jsem ale o svých zkušenostech a se zbrojním průkazem žádné nemám, neb ho nevlastním, o zbrani, takový glejt vyžadující, nemluvě.
           No, vlastně s tím rabováním a „přemísťováním“ potravin, také žádné zkušenosti nemám. Ale dovolil jsem si ve své představě vycházet ze zkušeností či pozorování těch, kteří měli možnost ty zkušenosti získat a podělili se o ně. Jak v historii tak i v současnosti.

          • Kamil Mudra

           Aha, teď jsem se koukl na odkaz a zjistil že ty tablety jsou také stříbro. Já ale stejně zůstanu u toho koloidu, protože mimo dezinfikování vody má i vícero dalších využití.
           Jafo, to rozmístění zásob na vícero místech je určitě lepší než bránit s nasazením života jen jedno. Dobrý nápad i přes to že vyžaduje větší opečování :-)

          • jafa

           Tenkráte nebylo MMS ani koloidní stříbro. To jodové pero byla velmi praktická věc. A je to vyzkoušené i v orientě. Měli jste někdo jodid v prvomájovém průvodu po Černobylu?

          • Sio

           No, já bych to viděl se zásobami tak maximálně na měsíc. A k tomu tak hektolitr slivovice. Buď se dá vyměnit za další zásoby nebo se uchlastat. Každopádně poslední 3 – 4 litry si nechat pro sebe.
           Pakliže nepomohou ani 30-denní zásoby, nepomůže už nic. Bandy hladem vyjících lidí vás roztrhají na kusy a dají si vás k obědu.

 9. Astr

  Clanek:
  Může nám něco dát islám?
  =============================
  Co jiz dnes dava islam CR

  Varovani pro cely svet nejen pro CR !
  První česká islámská písnička pro děti. Ne, není to vtip.
  Jestli byl někdo z vás ještě dosud na vážkách, tak se podívejte, co se již nyní šíří po ČR – minutové video pro děti, které propaguje české občanské sdružení PROislám, jehož cílem je vzdělávat a připravit další generace muslimů na život v českém jazyce.
  Myslel jsem, že mne již nic nepřekvapí, ale po shlédnutí jsem v šoku a jde mi mráz po zádech.

  https://www.youtube.com/watch.

  O to více znovu vyzývám všechny občany, abychom se spojili za udržení našich kulturních tradic, zvyklostí a demokratického zřízení. Na rozdíl od západní Evropy, která již svůj boj za udržení evropských hodnot prohrává, my máme ještě šanci. Času ale mnoho nezbývá. Ostatní strany výzvy Úsvitu ignorují nebo dokonce příliv islámu přímo podporují. Proto jsem absolutně PROTI nejnovějšímu rozhodnutí vlády začít přijímat imigranty z muslimských zemí do ČR. Vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL v lednu jednomyslně odsouhlasila přijetí první téměř stovky imigrantů z islámských zemí. Původně nám všem vláda nalhala, že půjde o 15 nemocných dětí ze Sýrie a teď přiznali, že k nám nastěhují zároveň více než padesát jejich rodinných příslušníků! A co bude dál? MY JSME TADY DOMA! Máme dva miliony vlastních občanů na hranici chudoby, bez důstojného sociálního zabezpečení a podle mého názoru se stát musí v prvé řadě postarat o vlastní chudé a bezmocné, podpořit naše rodiny s dětmi, na které ani v současnosti nemá peníze. Vláda rozhoduje o nás bez nás, aniž má k takovým rozhodnutím jakýkoliv mandát od občanů, jelikož před volbami o tom, že budou podporovat imigraci z islámských zemí nemluvili. Vítáme v naší zemi každého slušného hosta, ať je jakékoliv rasy či národnosti – ale je zároveň potřeba zdůraznit, že demokratický stát funguje jen tehdy, když všichni jeho obyvatelé sdílí základní lidské i demokratické hodnoty a právní řád.
  Souhlasím s tím, že lidé mají být k sobě tolerantní. Ale to nejde jednostranně. Trvejme na tom, že tolerantní k nám musí být i muslimové. Oni se musí zbavit nenávisti a zloby vůči nám. Jiná cesta není. Pokud se nadřazenosti a opovržení vůči nám nevěřícím zbavit nedovedou, pak ať žijí jinde – v zemi, která tyto hodnoty v uvozovkách bude sdílet. My je nejenže nesmíme sdílet – my je v takovém případě nesmíme ani tolerovat.
  Jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte.

  Převzato z Facebooku Tomia Okamury

  • Kamil Mudra

   Astře, po kliknutí na ten tvůj link se otevře stránka z hromadou videí a zrovna tohle mezi nimi není.
   Písnička je tady:

   ale co bys asi od občanského sdružení PROislám čekal? Že budou tvořit písně o Perunovi? :-)

   • Kamil Mudra

    A protože vím že si v klokanii moc zimy neužijete, tak abych ti ten pocit mrazení trochu prodloužil, také něco přihodím. Česky je to asi po půl minutě:

    vydrž a poslechni si to celé.

   • Astr

    Pisne o Perunovi
    by skladal jen kdo veri ve stare Keltske Bohy
    odsouzeni propagace Allaha nelze ocekavat od nejakeho korektniho redaktora z Novy

    Jako soucast korektniho tance
    kazani o tom ze hlavni je demokracie a tolerance
    Hodnoty na ktere vyznavaci Allaha serou
    a nasilim bojovnici ve jmenu Allaha k moci se derou!
    Spravny odkaz detske pisne
    s vysledkem strachu a tisne :-(

    Omluva za chybny odkaz.
    Je to jiz 2 roky stare a zde s original textem:

    Kdo chce vice a hloubeji tak zde:

    po otevreni vpravo najdete dalsi odkazy.

 10. Astr

  Co bude dusledkem islamske invaze do Evropy?

  Islam v Evrope2015
  a nazor lidi kteri maji vazne obavy z postupujici islamisace:
  ===========================================
  Francouzská učitelka chtěla, aby žáci minutou ticha uctili zavražděné
  redaktory Charlie Hebdo. Dostalo se jí této šokující reakce:

  Učitelka vyučující na škole v severní části Paříže se svěřila
  francouzskému deníku Le Express, jak neslavně pochodila, když své asi
  desetileté žáky, z velké většiny děti přistěhovalců, vyzvala k minutě ticha
  za oběti teroristických atentátů.
  Ještě dříve, než Helen sdělila žákům svoji ideu, byla přerušována jejich
  četnými výkřiky. „Neměli si dělat legraci z našeho náboženství.“, vyjádřil
  jeden ze žáků svůj nesouhlas. Další přidal, že nikdo nemá právo si dělat
  legraci z proroka Mohameda. Helen byla dle svých slova doslova jako
  omráčena. Snažila se jim vysvětlit, co je to svoboda projevu a svoboda
  slova. „Jestliže budu mít jediná právo mluvit a vy budete donuceni mlčet,
  jak budete reagovat?“, vysvětlovala vyučující s čtrnáctiletou praxí, která
  podobné reakce nikdy nezažila .
  V reakcí na její slova se jí dostalo jěn několik nesouhlasných grimas.
  „Jejich škoda, nebudou už psát a nebudou obdivováni takovými blbci!“,
  prohlásilo jedno z dětí v odkazu na jednu z karikatur Mohameda „zavaleného
  fundamentalisty“ z roku 2006. Učitelka jim tedy dále připomněla jasné
  prohlášení vedoucí pařížské mešity Dalil Boubakeurové odsuzující atentát.
  „Není třeba ji poslouchat, protože navštěvuje Židy,“ přerušila ji Imad.“
  Šokovaná“, „osamělá“, „bezbranná“, na pokraji slz, Helen raději ukončila
  diskuzi. Odpoledne přišla ředitelka do třídy, aby v zahájeném dialogu
  pokračovala, Ovšem bez valného úspěchu.
  Helen si na jednu stranu uvědomuje, že žáci jen opakují to, co slyší doma.
  To ji ovšem pro budoucnost nepřináší žádné velké uklidnění. „Nemají ponětí o
  lidských právech či respektování názorů ostatních., stěžuje si a sama sebe
  se ptá, jak budou žáci reagovat, až se budou probírat dějiny náboženství.

  Reakce českých muslimů na vraždy ve Francii:
  „budeme usilovat ještě více oto, aby probíhala správná obroda islámské ummy a následně islamizace české
  společnosti“
  Po kontroverzních prohlášeních jednoho ze zakladatelů muslimské komunity v
  České republice Mohameda Abbase o sobě dali vědět i další čeští muslimové.
  Skupina Šaría pro Česko alias Cesta k víře pro Česko zveřejnila prohlášení,
  v kterém sice odsuzuje masovou vraždu francouzských novinářů, ale zároveň
  dodává: „budeme usilovat ještě více o to, aby probíhala správná obroda
  islámské ummy a následně islamizace naší (tj. české) společnosti.“
  Ve skupině je hlavním tahounem český konvertita Jan Hamza Velička. Skupinu
  považuje za potencionální riziko Bezpečnostní informační služba ve své
  veřejné výroční zprávě a hovoří o ní i veřejná výroční zpráva Europolu.
  Aktualizace sobota 10. ledna 2015.

  Jakub Isa Netušil zaslal redakci toto vyjádření:
  Dobrý den, dnes byl publikován 10.1.2015 článek, kde jsem na fotografii a
  jmenován jako člen „Islám pro Česko“. Tato informace je nepravdivá, nejsem
  členem ani administrátorem těchto stránek a vůbec se v této skupině
  neangažuji. Požaduji smazání mé fotografie a mého jména, protože se tato
  informace nezakládá na skutečnosti a ve svém osobním životě mne může
  poškodit.
  Děkuji za pochopení
  Jakub Netušil
  Vyjádření Lukáše Lhoťana:
  Jakub Isa Netušil studoval společně s Janem Hamzou Veličkou na islámské
  univerzitě v Káhiře. Patřil mezi nejaktivnější konvertity a stejně jako J.H.
  Velička zastával dosti radikální postoje a podporoval J.H.Veličku v jeho
  aktivitě Šaría pro Česko . Pokud se snad radikalismu zbavil nebo od islámu
  odešel, měl by se k tomu vyjádřit jasně, takhle to jen vypadá, že nechce mít
  „problémy“.

  Muslimové vzkázali: Přijdeme a podmaníme si vaši zemi. Očekávejte nás
  kdykoliv a kdekoliv. Toto je začátek islámské revoluce v Evropě
  Autor: Lea Vojtekova
  Zákaz jídel z vepřového masa, zákaz alkoholu, zákaz chovu psů, povinné zahalování, právo šaría. To všechno by tady bylo. Ale to pořád není to nejhorší…
  Jelikož prase považují muslimové za nečisté zvíře, tak s vepřovým by byl v islámské České republice utrum. Stejně tak by měli smůlu i milovníci piva, vína nebo jiného alkoholu. Podobně i pejskaři, ti by se se svým pejskem museli rozloučit, protože islám považuje psy za nehodné tvory. V hadísech se praví: „Andělé nevstupují do domu, kde se nachází pes a sochy“.
  Umíte si představit, že se vzdáte svého milovaného psího kamaráda?
  Oblíbeného vepřového řízku? Občasného půllitru piva? Že se vy, muži, vzdáte v létě pohledu na hezké ženy v letních šatech a nahradí je zahalení bubáci?
  To ani nemluvím o zákazu jistých tradic, literatury, filmů. Ale to není všechno.
  Takovým předobrazem naší budoucnosti (jestliže budeme opakovat stejné chyby) je Marseille. Francouzské město s největší muslimskou komunitou v Evropě. Avšak mají i jiná prvenství… Podle francouzských policejních údajů
  (v roce 2012) celá jedna třetina všech vražd zaznamenaných v zemi, se konala v Marseille. Více než 17 tisíc ozbrojených loupeží. Více než 10 tisíc vloupání. Množství sexuálních útoků, žhářství, drogová kriminalita, atd.
  Jestliže si někdo myslí, že tady se to stát nemůže, protože tady proudí jenom samí „umírnění“ muslimové, tak je stejně naivní jako kdysi komunisté. V jednom státě komunismus nevyšel, v dalších státech taky ne, ale u nás už to musí vyjít, soudruzi!

  Muslimové sa začínají radikalizovat dokonce i ve Švýcarsku, které je na imigranty docela přísné.
  Švýcarská muslimská rada přišla se šokujícím videem. V tomto videu muslimové říkají: „Můžete zakázat naše minarety, naše šátky (hidžáby), naše nikáby a dokonce i naše konference. Můžete označovat naši víru jako násilnou, zpátečnickou, která nepatří do Švýcarska, ale vězte, že jsme tady,jsme součástí této reality.
  Toto je začátek islámské revoluce v Evropě.
  Přijdeme a podmaníme si vaši zemi. Očekávejte nás kdykoliv a kdekoliv“.

  Chceme dospět až do takového stavu?
  Myslím, že česká kultura je vyloženě antiislámská, ve smyslu, že Češi patří k nejateističtějším národům světa.
  Taky patří mezi největší konzumenty vepřového i alkoholu a k obrovským milovníkům psů. Tady islámu pšenka nepokvete. Důležité je, nenechat si vnutit jakékoliv kvóty z Bruselu pro imigranty nebo od našich sluníčkářů.“

  • Janika

   Astře, asi si nerozumíme, tady nikdo z nás nechce islamizaci ČR, to myslím, mohu zodpovědně prohlásit za všechny :-). Otázka je, zdali si můžeme vzít něco pro nás prospěšného z islámské kultury. Určitě takové prvky islám obsahuje a není rozumné se proti nim a priori uzavírat. Já se islámu nebojím a islamizace nám aktuálně nehrozí ani náhodou. Ale i kdyby to bylo tak, že islám je nepřítel, tak se budu snažit ho co nejvíce poznat.

   Co se týče té učitelky, to jsem si přečetla se zájmem. Chápu ji. Jenže neměla by se také ona snažit pochopit, že když to takhle dopadá, je něco špatně? Neměla by děti učit, že cizí víru je třeba respektovat a ne se jí vysmívat?

   • Astr

    Presne Janiko,
    zalezi na tom jak se k cemu pristupuje jak se lide k problemum stavi:-)
    Vas pristup poznat co nejlepe I nepritele ma neco do sebe ale nebude platit vzdy.
    Tem co jde o krk, presneji o hlavu je poznani vrahovy motivace platne jako zabe galose:-(

    O pristupu k veci jinak nez obvykle znam chtip :-)
    STARÝ(dobrý) vtip:
    Povídá Kohn Abelesovi: „Včera jsem si pouštěl moc krásný pornofilm.“
    „A co na něm bylo tak krásného?“
    „Ten sex nic moc, ale já jsem si to pouštěl pozpátku.“
    „A proč“?
    „To vám byla nádhera, když ty kurvy vracely peníze!“

    A jeho nová verze pro dnešní dobu:
    Povídá kamarád kamarádovi:
    „Včera jsem si pouštěl moc krásný historický film o sametové revoluci a životě po ni.”
    „A co na něm bylo tak krásného?“
    „No v zásadě nic moc, ale já jsem si to pouštěl pozpátku.“
    „A proč?“
    „To Ti byla nádhera, když ty kurvy vracely zprivatizovaný majetek a nakradené prachy!“

    Ale souhlas s Vami Janiko, jestli je neco za dvermi a hrozi to co nejdrive neni to rozhodne islamisace CR ale neco jineho :-(
    Je ale k nasrani kdyz v Belgii mistnim obcanum muslim rekne aby se odstehovali jinam kdyz se jim saria nelibi !
    V takovych pripadech plati ze ceho je moc, toho je prilis ! Rozhodne nic neresi korektnost a cekani na to az k vyhaneni puvodnich obyvatel dojde !

    • Janika

     Vtipy skvělé, Astře :-).

     Jinak ale Belgičané, Francouzi atd sklízejí, co zaseli. V podstatě nám do toho nic není, proč bychom se měli trápit pro chyby druhých. Však oni na nás taky zvysoka kašlou.

   • vittta

    Učitelka se bude snažit pochopit….
    NE!
    To je přesně ono.
    Mě pořád nutí,abych někoho chápal ale mě chápat nikdo nebude.
    Nebezepčí islamizace je u nás akutní a půjde přes lidi,jako jsi Ty, Janiko.
    Přes „tebe“ to udělají, protože nebezepčí podceňuješ.
    Já nevím, jak je akutní, myslím si to.
    Když se budu mýlit, nic se nestane, maximálně se mě někdo vysměje.
    Ale když se budeš mýlit Ty…
    A co dobrého si vzít?
    Ani nacismus není zase tak špatný…ale raději si z něj nic nebrat.
    V kontextu-islámu nás sice zbaví ale ono nezůstane jen u toho.
    S islámem to je stejné.
    Když začneš fetovat pervitin, také ti to něco dá.
    Hodně ti to dá.
    Kdyby ne, nikdo by to nedělal.
    Ale raději se bez toho obejít….

     • vittta

      Co si pod tím představuješ-být člověk?
      Člověkem se nikdo nestává jen proto,že má nějaký politický názor a stejně jím kvůli politickému názoru nepřestává být.
      Pak také není a nemůže být zjevné, jaký politický názor je lidský a jaký nelidský.
      Dokud neznáme důsledek a ten nemůžeme fakticky nikdy znát, protože bychom museli mít srovnání důsledků dvou.
      Porážka nacismu má nějaký důsledek a nevíme, jaký by byl v případě jeho vítězství.
      Ale…jedno vím jistě.
      Kdyby vyhráli, nikdo by dnes o jejich masových vraždách nevěděl, naopak by všichni věděli o masových vraždách jiných.
      Je to všechno dost relativní….

 11. vittta

  Mě to připadá, jako by to leckdy bylo špatně chápáno.
  Co bych udělal já, kdybych chtěl islamizovat (či jinou ideologií, je to jedno)nějakou zemi:
  1) Dostat do země vyznavače té ideologie.(tedy vyčkat vhodné mezinárodní konstalace a udělat to pomocí přistěhovalectví, jinak to lze též válečným vpádem)
  2) Tlačit na vysokou, přirozenou reprodukci přistěhovalců.
  3) Tlačit na neintegraci přistěhovalců k majoritě.(lze též vykořenit jejich děti, což je nečekané-ale funguje to)
  4) Využít mezery v zákonech hostitelské země k protlačení vlastních cílů.(trestnost rasismu, náboženská svoboda)
  5) Provokovat policejní a justiční systém, kam až lze zajít.(za hranu zákona, dnes už jsou požadavky muslimů nezákonné ale plněné)
  6) Snažit se infiltrovat do státní správy pomocí voleb.
  7) Měnit zákony v můj prospěch-od spoda nahoru (od menších po větší územní celky), vznimne tím dojem, že je to normální.
  8) Propaganda a převracení viny, falšování dějin. (kolonizátoři a válečníci byli jen Evropané, atd..) (též glorifikace ideologie, třeba hodné islámské banky)
  9) Dostat majoritu pod trvalý tlak, stupňovat požadavky-nutno postupně.
  10) Fakticky převzít výkonnou moc výměnou za toleranci původních obyvatel (kteří klidně mohou být ještě ve většině-viz české dějiny katolizace)
  11) Konec tolerance a uzákonění nové ideologie, tvrdé tresty za její nerespektování.

  • vittta

   Nejde tedy o konkrétně o islám, veškeré hovory o výkladu koránu nebo mírných či extremních mulimech jsou vítané, neboť nelze předpokládat, že bude jednotný názor a vznikne nekonečná diskuze, která odpoutá pozornost od podstatného-tedy kolonizace.
   Pak už totiž bude jedno, co se vydiskuzuje, přijme se jedno dogma a basta.
   Před 30 lety by těžko někdo čekal, co dnes bude, troufím si tvrdit, že takový vývoj nečekalo víc jak 1% obyvatel a z nich 90% bylo duševně chorých.

   • Janika

    Ale čekali to mnozí, jak se to zvrtne, jen si netroufli to říkat nahlas. Stejně by lidi nemohli nic dělat, to se nerozhodovalo na ulici, i když si to pitomí studentíci a herci mysleli. Tady vidíš, že zblbnutí většiny vždycky jen něčemu slouží. Když se chci dozvědět, jak je to s islámem doopravdy, tak jen kvůli sobě a snad pár stejně naladěným. Prostě ostrůvek, nic víc :-). .

    • vittta

     Jak to je s islámem doopravdy se nemůžeš NIKDY dozvědět.
     To jako kdybys chtěla vědět jak je to doopravdy s demokracií, socialismem či třeba monarchií.
     To není přece stejné jak v čase, tak v kultuře, tak z hlediska mezinárodní situace, ekonomického tlaku atd..atd…
     Islám neposkytuje nic než iluzi,stejně jako jí poskytuje jakýkoliv jiný systém.
     Není všude stejný a nikdy nebyl.
     „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“, to je „stará vesta“.

     Podle mě nechápeš, že mě o islám vůbec nejde, nezajímá mě.(mimo určité sebevzdělávání)
     Zajímají mě muslimové, kteří se o něj opírají a v současné mezinárodní situaci mají možnost velké invaze.
     Jak imigrační (je to z nepochopitelného důvodu nekriticky podporováno), tak rozmnožovací.(děti jsou podporováni bez ohledu na jejich…kvalitu nebo předpoládanou loajalitu, nebo jak to nazvat.

     Za socialismu by mě nechával (a nechával) islám ledově klidným, ale zase jsem byl poněkud nervozní z Rusů, či lépe Sovětů.

   • vittta

    To není sci-fi, to je klasický, univerzální a historicky ověřený postup.
    Co je na tom sci-fi?

    • Astr

     Vittta
     vase body 1 az 11 jsou pro ty netrpelive muslimy, kteri by chteli sariu uz vcera,
     Pokud se to budou snazit nekteri nedockavci takto zavadet do zivota, narazi.

     Ti moudri to vidi jak to rekl Kadaffi
     Az muslimu bude vetsina demokraticky se to v Evrope zmeni a pak se demokracie zrusi !
     A bude po piskvorkach :-(
     Je I moznost ze se najdou lide kteri toto nebezpeci vidi a jsou rozhodnuti nenechat to dojit az tak daleko.
     Jak jsem predesle zminil, Nostradamus napsal ze vidi potoky krve
     zivot se stale nejak nekudy a nekam ubira a neplati co bylo prve.

     • dixi

      Potoky krve už leckde tečou a demokracie je zde jen na pro někoho, holt máme zase svého nepřítele, tak to přece má být. Podle mne, islámské země budou mít dlouho co dělat, aby se vzpamatovaly z těch darů, který jim nadělil demokratický svět, na obsazování zbytku světa mít nebudou ani chuť, ani sílu.. Fanatici a zločinci jsou a budou v každé společnosti, nelze podle nich odsuzovat všechny.

      • vittta

       Já je neodsuzuji.
       Naopak, soucítím s nimi.
       Ale vyznávám názor, že nejlepší PRO VŠECHNY by bylo, kdyby si každý vegetil tam, kam patří.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s