Šuselka nám nemá co psát

Napsal Taras

Šuselka nám nemá co psát.

192432_600

192564_600

Reklamy

5 comments

 1. Janika

  Také si nemyslím, že to byla prohra Angely, ale víc vítězem je tentokrát Putin. Slyšela jsem hodnocení účastníků Minského jednání podle toho, jak vypadali, jak se chovali, jak vystupovali, jak se tvářili. Putin jednoznačně uvolněný, spokojený. Jedno rameno výš, než druhé a podobné detaily řeči těla, to je vždycky zajímavé :-). Tomu odpovídá i tebou zvolená fotka. Tady je ještě v jiné úpravě, s názvem „Peťka a dva tvrdí chlapíci.“
  http://da-dzi.livejournal.com/330212.html

 2. Janika

  Zhruba před třičtvrtě rokem psal Veršinin v tom smyslu, že každé řešení, jaké zvolí Putin, bude špatné, pokud povede k prohře. A že nikdo neví, co je správné, a co by měl udělat, aby se prohře vyhnul. Zdálo se to neřešitelné a marné. Ted mám pocit, že dokázal nemožné. Nenechal se strhnout k válce a to je jeho prozatímní vítězství. Je to na něm taky vidět. Jeho úsměv musí Obamu strašlivě štvát.

  Samozřejmě to není konec a jen blázen by si myslel, že na Ukrajině bude doopravdy nějaké příměří. Už prý převeleli vojáky pod Pravý sektor, pod Jaroše – a ten prý nic v Minsku nepodepsal. Ale i tak – před Minskem jsme se tu bavili, jak dělat zásoby na válku a osobně jsem přímo ve vzduchu cítila ten strach z války. Myslím, že nejen já, zmiňovala to i merlin a jiní. A teď najednou – klid, oddechový čas. Ano, Bůh ochraňuj Putina i všechny, co zůstali lidmi i ve vrcholné politice, to si říkám spolu s Ukrajinci nejen v Donbasu…

 3. vittta

  Ta schůzka se podle mě konala jen pro to, aby se něco dělo.
  Merkelová s Holandem tam nemohli vyhrát v tom smyslu, jak si to „západ“ představuje.
  Ukrajina je prostě rozdělená, tečka.
  Jak se zdá, tak nyní by bylo určitým vítězstvím západu dokonce to, kdyby se Donbas odtrhl,zůstal by totiž zbytek Ukrajiny k jakémusi použití.
  Pokud bude příměří ale bezprávní stav, k řešení bude vždycky na prvním místě rozdělení či nerozdělení Ukrajiny.
  Tady je ovšem trošku v rozporu humální a politické hledisko, protože „chudáci ti lidé tam“.
  Příměří totiž není…mír.
  V samotném Kyjevě je též jen otázkou času, kdy se lidé vzbouří, ostatně, už se bouří.
  Není vyloučeno, že příměří může být využito chuntou k odvelení banderovských pluků do Kyjeva, kde tito dobře vycvičení a politicky věrní vojáci zaštítí moc pučistů a v případě potřeby utopí v krvi jakýkoliv odpor.
  Porošenko se tím ocitne nejen na vedlejší koleji, ale v přímém ohrožení života, nemyslím si, že by banderovci byli ukrajinští vojáci v tom smyslu, slouží pouze pučistům.
  Také se zdá, že u těch jejich voleb byly tyto zfalšovány úmyslně v neprospěch neonacistů, aby se na západě „neřeklo“.
  Fakticky ale Ukrajinu vedou a Porošenko je spíše v roli užitečného idiota, protože jeho role spočívá jen v tom, že jezdí po světě žebrat peníze nebo zbraně.
  Nějaká politická rozhodnutí přijímat ale nemůže, resp. nemá na ně mandát od skutečných vládců Ukrajiny.
  Není divu, že jím Putin okázale pohrdá…..

 4. koloděj

  Putin se může usmívat, protože věci pohnul správným směrem …
  Víte, nedávno jsem zase viděl Pjakia, a řekl větu, kterou by měli do kamene tesat. Vytvoříte-li si model řízení založený na pozměněných nebo fiktivních datech, můžete tento model používat, ale po čase vám začnou opratě trhat ruce, model se zhroutí při nárazu o realitu.

  Tak je to i na Ukrajině : Západ tam vidí demokracii, reformy, ruská vojska, a důvěryhodnou vládu. Každý z těch čtyřech bodů je zdrojem problémů. I kdyby vnitřně věděli, že tyto informace jsou fiktivní, navenek musí podle nich jednat, a je to stejné, jako na koni otáčet volantem připevněným k sedlu. Prostě to nebude fungovat.

  Putin vidí věci jaké jsou (a jsou špatné ), ale jeho řešení jsou založena na realitě, a hlavně na dobrých úmyslech. Jemu je jasné, že Novorusie se do lůna Ukrajiny vráti jen za zcela vyjímečné situace, že Ukrajina je pokraji ( vlastně – už je za tou hranou ) bankrotu, státního převratu, hladomoru.

  Na Minsku-2 se mu (snad za pomoci H a M) povedlo doslova ukecat Porošenka, aby zastavil palbu ( no on ne, ale ty jeho z řetězu utržené zombie ). To je důležitý krok, i kdyby nenásledovalo nic jiného. Otevírá cestu k dalšímuu poznávání pravdy (západem a Ukrajinou), a následným vyjednáváním. Čas hraje pro východ. Teď, v klidu zbraní můžou začít napravovat válečné škody a při tom čekat, až se Ukrajina sesype. Ve hře je Porošenkova vražda Avakovským křídlem, a následná totální devastace té „hodné“ Ukrajiny. Tomu všemu je potřeba zabránit, povzbudit a posilnit mírné křídlo Ukrajinské moci, a podkopat schpnosti fašistů. Nedávné zadržení KOHOSI z Vanguard Corporation ( mél/a to být náměstek Nulandové) s miliardou vysoce kvalitních falešných dolaru ( tištěných ve Vanguardu ) na ukrajině a jeho předání do Německa zřejmě vážně naruší financovaní terorismu touto společností (ISIL, Al-Kajdá, Jacehňup)

  Je toho prostě hodně, co dává Vladimírovi právo na úsměv. Tento malý minský krůček je jen další cihla do zdi ruského chrámu.

  • Janika

   „model řízení založený na pozměněných nebo fiktivních datech“… nebude fungovat.
   Tak to je parádní myšlenka, koloději, stojí za úvahu, když se člověk snaží porozumět tomu, co se ve skutečnosti děje. Podívat se touhle optikou na Putina a jeho „protihráče“ je moc zajímavé.
   Tím neříkám, že je to jednoznačně pravdivé. Někdy je právě to vycházení ze lži dobrou fintou, kterou lze dohnat druhou stranu k zoufalství a rezignaci…