Bombardování Islámského státu v Libyi

Ani české televizi neuniklo zavraždění 21 Egypťanů na libyjském pobřeží zřejmě muslimskými radikály a následné bombardování Libye Egyptem.

„Egypt bombardoval sídlo Islámského státu v libyjské Derně a usmrtil přitom na padesát radikálů“, sdělila redaktorka.

Vždycky mě zajímalo, jak takové zabíjení bez soudu, bez identifikace osob vlastně vypadá, byť cílem jsou „teroristé“. Hledala jsem tedy a toto je výsledek, podívejte se:

derna1

derna2

derna3

derna4

 

  derna

Mezi desítkami zabitých byly i tři děti.

Bombardování bude nadále pokračovat

 ***

Bombardování se uskutečnilo jako odveta za zavraždění 21 egyptských Koptů v neděli na pláži poblíž Tripolisu.

Zdroje: zdezde zdezdezde,  facebook.

 1. vittta

  Zabití nevinných chudáků bylo pomstěno zabitím jiných nevinných chudáků.
  Jak hluboce lidské….

   • vittta

    No „oni“ tomu tak říkají.
    Na druhou stranu ale proudí tisíce islamistů do Evropy, což je jistě kuriozní a nejkurioznější je, že Evropanů bojuje na straně radikálních islamistů až 20 000. A žádných uprchlíků…ale jejich dětí a vnuků, kteří by měli být vychovaní v duchu (ha, ha) „demokratických hodnot“.

 2. BARON LE SAMEDI

  Myslím, Janiko, že křesťané byli popraveni podřezáním na pláži. I Libyan Herald dnes uváděl, že voda se barvila do červena, a v deset dopoledne už byla na světě fotka ranního egyptského bombardování. Derna je město v Kyrenajce, kde byl ještě za Kaddáfího života vyhlášen islámský chalífát, v roce 2011. Fotkám z Libye nevěřím, ale věřím, že bomby shazovali libyjské a egyptské stíhačky. Potřební jsou ovšem návodčí, tzn. lidé, kteří označí místa, kam pak chytré bomby padnou…..terminologicky poprava je něco, kde vás vydusí předem, zatímco zavraždění máte rychle za sebou, a ani o tom jeden nemusí vědět….

  • Janika

   Tak to mají obyvatelé Derny smůlu, že se jim tam usadili radikálové. Už jen to není žádný med, a ještě je vybombardují demokraté. A jestli to návodčí stihli tak brzy, tak pro to se neodvažuju mít vysvětlení. Tím hůř…

   • BARON LE SAMEDI

    Derna, milá Janiko, patřila vždy k nejkonzervativnějším sídlům Kyrenajky. Sídlily tam v době království, tedy do září 1969 četné královské úřady, žili královští rádci, a kromě Tripolisu, Benghází a Sebhy ve Fezzánu byla Derna čtvrtým hlavním městem Libyjského království. Královským, duchovním a konzervativním. Potomci šejků a královských mudirů byli vždy proti džamáhiríjovské herezi. A to jsou ty konce, velmi stručně řečeno.

    • vittta

     Osobně si myslím, že celá tahle maškaráda má politické pozadí v hlubokém středověku, ne-li přímo antiky.
     Je pro mě velkým přínosem takováhle Vaše informace, umožňuje mě se v tom jakž-takž zorientovat.
     Protože prostá logika na to nestačí.
     Já rozumím tomu, proč se rozvrací islámské státy a nejen státy ale rovnou celé oblasti.
     Tím se samozřejmě zastavuje vývoj celé islámské kultury a prakticky se tím likviduje ekonomický i vojenský konkuretnt dříve, než se jím fakticky stane.
     Instalace IS do toho v pohodě zapadá, ti budou válčit pořád a se všemi, a jejich po krvi páchnoucí pracky nahrazují „civilizované“ pracky naše, a ještě navíc vypadáme hezky,když čas od času srovnáme se zemí vesnici, kde byl nějaký islamista před týdnem na návštěvě u babičky.
     Tomu rozumím a jakkoliv nejsem nijak nadšený zbytečným vražděním, dokážu v tom najít smysl.
     Ale u všech rohatých-nač nám je sem pak cpou?
     Někdo řekne, že USA chtějí rozvrátit Evropu…snad by se tak dalo pochopit,ale ať je to jak chce, pozice, které islám ztrácí ve svých zemích získává záhy v Evropě.
     A ekonomicky vyspělá Evropa v rukou islámu je také konkurencí a daleko větší, než cokoliv myslitelného, to USA nevadí?
     Jistě, všichni vidíme, že Evropa se pro jistotu rozvrací ještě tak, že se štve proti Rusku…
     Jenže já z toho mám dojem, že to ti vládci, ať jsou odkudkoliv, poněkud přehnali, či se jim to nějak vymklo, nebo neví levá ruka, co dělá pravá…jinými slovy, jsou to špatní politici a nemají žádné jiné cíle než okamžité drancování bez budoucí nosné vize.
     A to tedy do budoucna…nebudí velké naděje.
     Idiot ještě nikdy nic kloudného dohromady nedal!!!

     • jafa

      Až se Vám začnou věci spojovat tak jak jsou a ne tak jak Vás učili ve škole, to bude teprve mazec :-)
      Když pohledáte, že ti magoři původně chtěli opakovat plošně Sodomu a Gomoru, ti horkokrevní jsou jen lidštější atomovka.

      • vittta

       Obávám se Jafo, že tak jednoduché to zase není.
       Vy to podáváte jako když do ateisty vstoupí duch svatý a on se stane věřícím.
       To není žert, oni to tak skutečně mají a změní den ze dne vidění světa.
       Nevím jak ostatní-ale já nemohu den ze dne toto měnit, zavrhnout všechno, co jsme se kdy učili a přijmout to, co je mi dáváno na odiv od těch, kteří mají pocit, že VĚDÍ.
       Myslím si, že proces poznání je dlouhý a vlastně věčný, a jelikož si nemyslím, že svět se řídí propracovaným plánem ale spíše mnoha plány, které se v praxi různě hatí a chyby se neustále „napravují“ jinými chybami, pak spíše hovořím o určitém chápání okamžitých dějů na pozadí základního lidského bytí.
       Tedy bojem o teritoria a zdroje.
       Já nevnímám USA jako univerzálního vinníka všeho, oni mají své zájmy a leckdy také jen reagují, i když dle mého často hloupě a bez jakýchsi „místních znalostí“.
       Troufám si ale tvrdit, že dokážu obstojně odolávat propagandě, byť samozřejmě i na mě silně působí.
       A to je můj jakýsi cíl-dokázat odolat propagandě.
       Jakékoliv, Jafo.

       • Kamil Mudra

        Na to téma je dobrá tahle přednáška. Vitchek je toho mínění že co dělají USA, coby potomci Evropanů, je v podstatě jen pokračování v Evropou vytyčeném „kurzu“ už před objevením Ameriky:

       • jafa

        Možná Vám to ode mne vyznělo jako šmik-šmik, někdy se to táhne dlouho :-)
        a je jedno, jestli jste věřící nebo ne. Balast odpadne naráz nebo postupně :-)
        Váš pohled se změní, jak si to dovolíte a stejně to budete balit, jak se to nosí.
        Vzpomněl jsem si na jednu starou věc, tenkrát zelené LP. Ta událost je tam nádherně zhudebněna.
        http://www.redl.cz/new/index.php/tvorba1/diskografie/147-1990-vlasta-redl-na-vylete.html
        Ti hamouni se infiltrovali všude, z USA to teď přímo trčí.

     • Kamil Mudra

      „Je jedno koho bombardujeme – hlavně že bombardujeme.“
      Tahle „filosofie“ je vidět všude. „Humanitární bombardování“ nebo „odvetné bombardování“… Jako v nějaké zvrácené vieohře. :-(
      Poslechl sis, vittto, tenhle můj odkaz?

      Během nějakých dvou měsíců byly rozbombardovány silnice, železnice,179 kulturních památek, 44 mostů, 300 kostelů, 39 nemocnic, 18 jeslí-školek, 69 škol… Denně nad Jugoslávií přeletělo 370 až 1200 bombardérů bojujících za Albánce – tedy vlastně na straně islámu – a pak se v té zemi stal premiérem bývalý obchodník s lidskými orgány Hashim Thaçi – miláček Albrightové, na kterého byl vydán zatykač Interpolu.
      No a teď se zas bombarduje proti islámu, nejspíše mnozí stejní piloti a stejná letadla.
      Smutná groteska :-(

       • Kamil Mudra

        Aha, tak to chápu a už se nedivím. Fakt mi vrtalo hlavou jak je to možné že necháváš tak silná témata, jako jsou v těch dvou odkazech (Kosovo a přednáška Vltcheka), jen tak ležet bez povšimnutí. No, pokud by se ti ta oprava zvuku nějak protáhla, nezapomeň na ně.

      • vittta

       Tak jsem si to poslechl, Kamile.
       A co se týká té debaty, takhle nějak jsem si to představoval, je tedy ten člověk pro mě důvěryhodný.
       Má to ale ještě jeden rozměr a to jak ten redaktor, tak ti volající či píšící.
       Redaktor machruje a přisuzuje si patent na pravdu (a je jedno, že jí podle mě alespoň v tomto tématu má) a notně mu chybí jakákoliv pokora-především před tím, že NIKDY nemůže být nějaký lidský celek jednotný a také že ne všichni, kteří věří mainstreamu musí mít nutně na rukou tu krev, co o ní mluví.
       Nějaký volající tam přál zlé věci Američanům, jako kdyby oni mohli za svou vládu, byť mnozí a asi velká většina jí věří…což není nic divného, když to do nich od rána do večera hustí.
       Ten ze Znojma pak všude říkal, že je Slovák, jako kdyby Češi mohli za to, že naše debilní vláda udělala takovou ostudu…a ještě si přihřál Palestinu.
       Celé mi to připadalo jako házení perel sviním, jako když za socialismu bylo mnoho lidí, co si nechávali dát do držky za své postoje, aby se z nich po převratu stali mainstreamoví šašci bez morálky a servilní klaněči opačné straně…..

       • Kamil Mudra

        Jo. Redaktor vystupuje trochu humpolácky, je holt vidět že to není žádný profík. Na druhou stranu – díky jemu mají Slováci aspoň jedno nezávislé rádio – a my pořád nic. Já aspoň o žádném Českém nevím. Z těch volajících si nic nedělej. Ono to většinou bývá tak, že když lidi nadávají na Američany, Poláky, Rumuny atd. tak tím v naprosté většině myslí jejich vlády, protože každý má i z naší země zkušenost s tím jak malý vliv máme na to co za nás naše vlády rozhodují. No a když se někdy vyskytne nějaké pako, které nadává na národy jako takové… nestojí za to aby se jím člověk zabýval.

        Já to jako házení perel nevnímám. Myslím si že má to rádio dost posluchačů kteří si ho zaslouží i když se neprojevují tak že by do něj telefonovali.
        Jsem zvědavý co řekneš na toho Vltchecka.

     • Janika

      „politické pozadí v hlubokém středověku“ – ještě řekni, vittto, že za všechno může islám, jak pravil nejmenovaný nám oběma známý :-). To je jako říkat, že za války můžou zbraně. Musím jen opakovat, že to, co se děje, odstartovaly konkrétní činy především USA.

      Jinak nevím, jaké osvícení ti přinesl Baronův komentář. Já akorát vidím, že jsi bystře pochopil, že nadávat na toto konkrétní bombardování se jaksi nehodí do krámu a tak to obracíš. Nejlepší byl tvůj první komentář pod článkem, ten vystihuje přesně, co se děje.

      • vittta

       Co zase?
       Hodí-nehodí….já na tohle nekoukám.
       Snažím se hodnotit a chápat.
       Za všechno nemůže moci islám, protože lidstvo čile válčilo dávno před islámem.
       Ale- podstata byla stejná bude stejná i po islámu, pokud takové časy přijdou.
       To samé platí o USA…USA nejsou vtělené zlo, bez USA by ráj na zemi nebyl, dělal by „to“ někdo jiný.
       Hegemon je přirozený a jelikož se svět „zmenšil“, nemáme hegemony oblastní jako dříve (ani jeden o druhém pomalu nevěděl) ale světové.
       Já nadávám na jakákoliv bombardování, jen některá chápu lépe, jiná hůře, což tedy těm mrtvým je k malému užitku.
       Ale rád věcem rozumím, jak něčemu nerozumím, byť nějak teoreticky, jsem z toho nevozní.

       • Janika

        „bez USA by ráj na zemi nebyl“ – pravdu máš v tom, že by možná přišel jiný. Když ono to zlé začíná tím, že nějaká entita přestane mít schopnost existovat tak, jak je, a začne se rozlézat na úkor jiných. To je i mezi lidmi. Zvířata, ta si vytyčí prostor k žití a dál už nehamouní. Nebo na to doplatí, protože tam jsou síly vyrovnané.

        • Kamil Mudra

         Srovnáváš nesrovnatelné, Janiko. Ocitáš se tak v pozici návštěvy z vesmíru, která přiletěla z planety kde vše živé čerpá svou energii z nějakého „nestranného“ a altruistického zdroje ( jako je např. Slunce) a stavební látky získávalo z nějakého hojně se vyskytujícího zdroje neživého. I kdyby se na Zemi vůbec nevyskytoval člověk, odletěli by odtud zhnuseni krutým projevem místního života, jehož základním rysem je BOJ o přežití všemi dosažitelnými způsoby.

         Pokud chceš srovnávat lidstvo se zvířaty, pak jedině za předpokladu že se nenecháš zmást „obalem“ a tělesnou stavbou, ale přijmeš myšlenku že není člověk jako člověk. Že je lidský druh složeninou predátorů a potenciálních kořistí rozmanitého druhu, chovajících se vůči sobě navzájem, tak jak se vůči sobě navzájem chová celý zbytek živé přírody. Neagresivně se v něm může chovat pouze ta potenciální kořist která využije šanci spočívající v síle stáda, které je schopno se predátorům postavit – protože jakékoli dohody mezi predátorem a kořistí nejsou možné. Tenhle rys stádnosti (i vědomí o něm) se lidským predátorům prozatím daří celkem úspěšně potlačovat a tak, alespoň v nám známé historii, mají neustále navrch. A dobře vědí co dělají. Představ si situaci zvířecích suchozemských predátorů, kdyby se všichni ne-predátoři změnili třeba ve slony a bizony a zachovali si svůj stádní způsob života.

    • Janika

     Barone, konzervativní duchovní nejsou totéž, co al kaida a jiní ti radikálové (bůhví, kolik těch skupin všude možně je, co my o nich víme, když vynecháme staré pověsti o jednotném vedení).
     Kaddáfí byl ve víře vlažný, ale oficiálně se k ní hlásil. Přitom šikovně zastřihnul radikálům křidélka. Jestli víte něco o to, že se proti němu konzervativní duchovní Derny postavili, tak se podělte, pokud možno s odkazy.

     • BARON LE SAMEDI

      myslím, že se mýlíte. Bez konzervativních duchovních by kajda byla vykořeněnou zločineckou organizací. Mafii v Itálii spojovaly pozemky a práce na nich, Cosu Nostru spojoval chlast a jeho pití v době prohibice a kajdisty spojuje islám. Jinak jde o pitomce, vraždící na potkání. I toho Thaciho spojovala touha po orgánech. Libye má čtyři roky po quasirevoluci, kdy mezi bengházskými paneláky hořely gumy, a propaganda tvrdila, že hoří domy po bombardování. A vy v Derně věříte fotu tří holek, ležících vedle sebe, že byly zabity náletem. Derna je třicet kiláků od Benghází, kde mají se simulací zkušenosti….Hnedle v Tobruku vedle maj laickou vládu, a v Tripolisu vládu islámskou. Kaddáfí postavil myslím v Ndžameně mešitu za půl miliardy euro. To nedělá vlažný muslim, nebo muslim, jen napolo uvařený, neboli, jen mírně natvrdlý.

      • Janika

       A já myslím, Barone, že konzervativní duchovní by al kajďáci vůbec nepustili ke slovu a zametli by s nimi, kdyby jim chtěli kázat něco, co se jim nehodí.

       Co se týká fotek, tak osobně si myslím, že následky bombardování vypadají daleko hůř. Jenže není poptávka po zveřejnění. I Libyjci bombardují jiné Libyjce, tam už se nevyzná vůbec nikdo v tom, kdo je kdo. A oběti, ty už většinou mlčí. I když přežijí, slovo nedostanou.

       A s tou mešitou, to si děláte legraci. Samozřejmě, že Kaddáfí byl, co se týká víry, „vlažný“, měl jiné priority a jiné starosti. Ale vzhledem k tomu, že byl moudrý, dokázal využít ze všeho to dobré a prospěšné, co se nabízelo. Nějaká mešita, to byl finančně pakatel, a přitom užitečný symbol na posílení moci.

   • Kamil Mudra

    Ale no tak :-)
    S drony je to jako třeba s noži pro které platí široká škála využití v dobrém i ve zlém.
    Mohou sice zabíjet ale také životy zachraňovat (pátrání nad lavinou, v bažinách, monitoring požárů…), být užitečnými pomocníky (kontrola špatně přístupných střech na historických památkách) a nebo třeba jen být zábavnou hračkou. Požehnat takové mašince je to samé jako požehnat třeba vrtulníku nebo ponorce. Nemám sice Duku rád ale zrovna tohle bych mu za zlé neměl.
    http://technet.idnes.cz/dron-vojenskeho-technickeho-ustavu-dbj-/tec_technika.aspx?c=A150217_143547_tec_technika_vse

     • Kamil Mudra

      Principiálně – nedělá Duka nic jiného než co má v pracovní náplni. Prakticky to má stejný dopad, jako když se dnes předseda fanklubu Elvise Presleyho vyjádří k užitečnosti geostacionární družice. :-)

      • goliast

       Neměli by se náhodou starat o naprosto jiné věci než o drony a zbraně? Duchovní roviny dronů a bodáků jsou mi nejasné

       • Kamil Mudra

        Ono to s tím žehnáním bude podobné jako s tím bombardováním: není důležité komu (čemu) se žehná – hlavně aby se žehnalo :-)

 3. lomikel

  ja bych byl opatrny, tohle nema s amerikou spolecneho vice nez jen to ze radikalove se dostali k moci po te co kadafiho rezim byl odsranen. Egypt neni pro ami a podle meho nazoru maji snahu radikali eliminovat. Tak jim to janiko doprejte nechte je zit po jejich, rezou se arabove s araby, radikalove s mene radikalnimi. Nebo mate najake reseni po ruce ?:)

  Btw. egypt by rad mezinarodni sily v libii, se mu nedivim kdyz s nimi sousedi.

   • lomikel

    ano ale to se uz tezko da zmenit
    konsolidace pomeru v Cecensku taky nebyla zadny cajik a zabitych, nepochybne i zcela nevinnych a na vsech stranach, bylo taky dost.
    konsolidace pomeru v byvale Ukrajine probiha, neni treba diskutovat, lidske naklady odhaduji na 10-30 tisic uz ted, nez se to cele dotahne do konce muze to byt klidne 100k lidi.

    tak to proste chodi, rozesrane spolecensvi se konsoliduje takto, jinak to nejde.

    uz kdysi jsme psal ze jedine rozumne reseni libie vidim v uteceneckycm taborech za hranici v egypte a vytvoreni osvobozenecke armady ktera pak vybije radikaly a prevezme, pod patronatem osn , docacasne 5-10 let , realnu moc. prcni volby tak za 3 roky. Egypt ma zajem na konsolidaci libie velky, evropa by mela mit take – teda krome tech kteri z ruznych duvodu touzi po emrigrantech.

    Americani, kteri resi projekt ismamizace evropy i skrze libii, to mohou v osn blokovat, takze to egypt udala s podporou tech kteri na tom maji zajem, no treba ruska v ramci jeho zvysujici se pritomnosti ve stredomori :). trochu to tem libijcum dluzi.

   • embecko

    O Americe uz nikdo nic nevi, schvalne jsem se dival po te poprave na vicero stanic a ani na jedne nezminili, ze jde o dusledek bratrske pomoci, jako by cela ta udalost neexistovala. (To plati i pro imigraci)
    Dnes zase ctu (na CR?), ze Ukrajina si zaslouzi pujcku od EU, protoze ma hospodarstvi znicene valkou se separatisty. O tech 25 let tezkeho rozkradani uplne na dno ani slovo.
    Zacinam chapat meho dedecka, ktery vubec nemluvil o historii a nekomentoval politiku, ackoliv prozil mnoho a zkusenosti mel obrovske. Asi chapal, ze nam nedokaze vysvetlit, jak to bylo doopravdy a zaroven nam nechtel lhat- tak mlcel. Dopadnu stejne, resp. uz dopadam, o politicke se jsem schopen bavit jen virtualne, v realu to uz nedokazu zrejme ze stejnych duvodu jako deda :o)

    • Kamil Mudra

     Chápu tvého dědu a tebe taky, protože to mám hodně podobné. Ona ta politika má už tak absurdní kontury, že se o ní můžeš bavit jen s tím kdo je schopen je vidět. Vést rozhovor s někým, komu „tvoří svět“ mainstream, je téměř nemožné, protože je příliš „odjinud“. Nemáš šanci „nacpat do něj“ všechno na čem je postavený ten tvůj, dokonce ani kdyby on chtěl, protože kvanta toho, z čeho jsi ten svůj svět vytvořil, se už proměnila v intuici, v cestičky a cesty jejichž názvy už nepotřebuješ znát abys trefil, což se týká i orientačních bodů ale nedá se to v téhle podobě předat.
     No a pokud máš ve svém reálném okolí někoho, kdo je na stejné vlně jako ty, tak s ním většinou sdílíš i jiné záležitosti o kterých vedeš řeč raději, než o tom co vás oba společně štve.

     • lomikel

      vnitrni disent – chlast, protirezimni plkani s kamarady, cekani az budete kontaktovany cizi spravodajskou sluzbou pro angazma v kontraelite v ramci pripravovaneho prevratu, je mozne prolozit literarni tvorbou .. :). No ty doby uz jsou pryc, rusove ani cinane to nedelaji ( je to dobre nebo spatne ?) tazke uz nam zbyva jen chlast a plkani, a literanni tvorba pro znale pravopisu zde :)

       • lomikel

        tragedie cloveka ktery bojoval, jsa k tomu do znacne miry dotlacen*, za shit a zjistil to zel pro nej, nez stacil umrit.

        *moje konspiracni mysl dokonce uvazuje o plasticich a spol jako o obetine majici za cil vygenraovat sled udalosti, kolem ni mythus a ten postupne rozpracovat od neceho cemu se pak rikalo Charta. Viz. bezstrukturni rizeni spolecnostti dle Pjakina. Dal by se o tom antocit film . :)

        • embecko

         Ze byli PPU polo/projektem, to si myslim take.
         Ovsem neco jineho je radit zpoza kompjutru a s jiz urcitymi vedomostmi a neco jineho je se zachovat nejak uchopitelne v urcite historicke situaci, tam jakykoliv nadhled zcela chybi a clovek je pod tlakem sve konkretni existence.
         Podle meho nadhled ve spolecenske urovni nic neresi, jedine na rovine individualni, ovsem pak nelze se svym nadhledem lezt na svetlo bozi a vnaset ho mezi lidi, okamzite se stane „nemistnym“.

         Takze si myslim, ze zapomenout na Libyi, Belehrad, Ukrajinu atd. je zasadni „omyl“, hlavne v jejich souvislostech. Tim se provede jen falesny reset spolecenskeho vedomi, coz musi nutne vest k nejake forme nabozenskeho blouzneni (treba i narodne socialniho, demokraticky bombardujiciho atd.)…podivejte jen kolik rozumnych lidi jiz-na-verejnosti zastava naprosto bludna a obludna stanoviska a co vice, vstupuji s nimi do verejneho prostoru jako krestane do areny se lvy, jak se rika, jsou ochotni se bit do posledniho Ukrajince.

         • lomikel

          ja mu nic nevycitam, obetinam nic vicitat nelze – obzvlast kdyz jsme za demogracii bojoval krapet taky ( predseda skoliho stavkovem vyboru, psal letaky se slycnou jazykovkou korektorkou a delal , z dneshoho pohledu debilni porady o 68* do skolniho rozhlasu** :), a po plysaku bych schopen zemite reflexe.

          * je zaimave jak se etos 68 reanimoval (raising from death) a pak splachl do hajzlu

          ** mozna bych si mel zazadat o uznani 3 odboje.. :o)

          —–

          spolecensky nadhled/spise pohled je vec bezstrukturniho rizeni, spolecnost je soubor blbu co potrebuji prefabrikovany svetovy nazor ktery umoznuje rozhodovani v slozitych i jednoduchych otazkach, kdo je schopen s tim pracovat je king, lide delaji _sami od sebe_ to co je cilem agendy. Viz ukrajina treba, staci jadrovy koncept ( Slava Ukrajine) cas a penize. Te je zcela neco jineho nez jit osvecovat lidi, trebas taovy Jezis by mohl povidat :)

          Lze to pouzit i k Bohumlibejsim cilum, drive se tomu rikalo politicka prace ( i kdyz ta byla moc prvoplanova, dnes jsou methody jemnesi a vice zastrene) ale proste to tak je . Jsou ti kteri tvori koncepty, ti kteri je realizuji/ridi a ti co to odmakaji/prijdou o krk. ( Knezi v Egypte, Faranon a stavitele, delnici na pyramide – aby to bylo stylove a takove Pjakinovske :))). Trebas SSSR a vychodni blok IMHO dojeli na sterilitu v te konceptualni urovni.

          • embecko

           Muj zaver je ten, ze intelektualove jako skupina jsou chybne povazovani za jakousi „vyssi moc“, branici zasadni a vecne lidske hodnoty. Jak nam poslednich 70 let od valky ukazalo, intelektualove jsou pouhou sluzebni tridou vyssich zajmu a nikoliv hodnot. S jejich odhalenim pak padla i spolecnost jeko urcity institut, majici sve zakladni hodnoty, bez kterych se lide nedokazi obejit.
           Jirouse beru jako dvojiho cloveka: jednak ve sve existnecni omezenosti delajiciho takove kroky, ktere se casem ukazaly jako „marne“ a druhak jako cloveka, bojujiciho za obecnou pravdu („svobodu“). On je hlavnim martyrem cele nasi epochy, at udelal, co udelal, nikdy to nebylo dobre, byt to v zasade zcela naplnovalo predstavu cloveka angazovaneho pro dobrou vec, ktere odkazal cely svuj zivot.
           To prapor Havlickovy (Karlovy Borovskeho) pravdy dokazal jeste kdosi pozvednout, zatimco Jirousuv praporec lezi zapomenut na zadnim dvorku a pomalu se rozpada.
           Dnes uz neni hodnota, za kterou by se dalo bojovat, aby to melo nejaky smysl. I Libyii musite odpiskat, ted je na rade Ukrajina. Za 3 roky, pokud nedojde k valce, bude veskera historie smazana a zbydou jen ekonomicke otazky.

          • lomikel

           Mozna ze je soucasti agendy si myslet ze spolecnost padla, hodnoty se rozplynuli ( a proto jsou taci co vitaji ze jim budou nadiktovany hodnoty Mohamedovi, zaplni to jejich pocti prazneho mechu) atd. Jedine co pomerne jiste chciplo je neoliberalni, trzne- zas tu pytelsky -demogratcky koncept, vycerpal se jako prostredek rizeni masa a jeho pouzivani ztraci efekivitu. Docasne to zahranuje soft rizeni p(res neziskovky a media) a valky z te hard strany. Stred se rozpada.

           —–
           ale kdez, to rikal fukujama taky nekdy kolem 2000 ze konec dejin a..
           prd, dejiny se deji dal :)
           neprojektujte sve rozpolozeni do behu sveta

          • embecko

           Finta je v tom, lomikeli, ze zadny koncept k rizeni spolecnosti jiz neni potreba. Mimo ekonomickeho, samozrejme, ale o to tu rec neni.
           Rusove (Pjakin) jsou bajecni v tom, ze jeste na nejakeho globalniho prediktora veri- tedy veri na to, ze jeho doporuceni (rozkazy) jsou zavaznym navodem k chovani spodni casti pyramidy.
           Ono to muze byt tak, ze globalni prediktor ridi pouze ekonomicke toky a to, co pada dolu a vypada jako nejake zavazne navody, je ve skutecnosti pouhy prazdny „scholasticky“ balast, slouzici k bezduchemu prezvykavani „aby bylo co delat“.

           Neziskovky slouzi pouze k ukonceni vlady nejakeho konceptu, ty de fakto politiku neprovadeji, jen rozbiji stavajici struktury a misto nich podstrci nejakou formu zakonnosti, samu o sobe, bez navaznosti na nejaky koncept.
           Co vas ridi v behu vsedniho dne? Samozrejme uz ne koncepty, ale drobna chapadla prava: nesmite to, nesmite tamhleto, ve ctvrtek musite dat popelnici na ulici, v autobusu si stipnout listek, na poste zaplatit slozenku, v kine nemluvit nahlas, pul hodiny hledat WC namisto vycurani se u nejblizsiho stromu :o) omluvit se v praci, kdyz jste nemocny, zkontrolovat jestli nekde nesviti zbytecne, zkontrolovat jestli nemate propadly ridicak atd. atd….de fakto uz zadny koncept nepotrebujete a ani spolecnost. Dnes vam technika umoznuje vystacit si sam a vyjma pracovniho kolektivu se nemusite s nikym stykat, kdyz nechcete.

          • lomikel

           priznam se ze jsme jeste nepadl na tu castkde je vysvetleno co si predstavuji por globalnim prediktorem , muj dojem je ze to je neco jako X v matematice, lze s tim lepe pravovat a neni nutne vedet jakou ma hodnotu nez se vyresi rovnice.

           rizeni je potreba vzdy, ja se treba zivim tim ze zajistuji aby jednotlive technologicke celecky v ramci sveta spolu fungovali a zajistovali tak pozadovanou fci. nepozoruji ze by neco fungovalo samo od sebe. z jineho soudky , akce proti zamanovi byla take rizena, strukturne, proto lze pomerne lehce dohledat kdo a co.

           protoze nevim co presne si predstavit pod glob. prediktorem tak vam neodpovim jak ridi, ale nizsi levely pouzivaji jak ekonomicke tak ideove a vojenske nastroje. a kazda akce ktere v sobe
           zahrnuje vice jak jednoho cloveka musi byt rizane. I na urovni peer to peer systemu ( treba manzele) dochazi k sladovani pohledu a koordinaci aktivit

           veskere homosfera ( teda jako co vytvorili lide :) je zalozena na vyjmuti casti universa z rizeni skrze prirodni procesy, kazdou takovou cast je treba neustale udrzovat. To neplati jen pro technologicke celky ale i pro soci-kultuni konstrukty. Take si vsimete ze lide umiraji a rodi se, natazeni programu trva a je to dlouhodoba koordinovana prace.

           Jako posledni hovno ( tedy mluvim o sobe ) se samozdrejem primarne potkavam s konecnymi vystupy procesu rizeni – narizenimi a zvyklostmi. Zvyky se meni,narizeni take, kdo a jak promita sve zajmy do masmedii a showbussinesu a do legislativniho procesu ?

       • Janika

        To byl ale frajer, ten Jirous. „Tenhle systém vyhrál nad námi všemi“, jak hluboká moudrost. Myslím, že umělec nepotřebuje mít žádné hluboké znalosti, může být docela anafabet, ale pokud je to opravdu umělec a ne jen šašek typu Hnědého :-), tak se dostane až na dřeň svým cítěním. Pak cokoliv řekne, je poezií, ve smyslu „pravda“.

        „Můžeš mít prázdný celý dům, ale na polici měj vždy rum.“ :-)

     • embecko

      Nejde jen o pokec, Kamile, ale o historickou pamet naroda :o)
      Nejde predat nasledujicim generacim ani vypoved o vlastnim zivote, natoz o narodnich hnutich, jako bychom se vraceli do doby barokni: „Zivot je sen“ psal uz Calderon de la Barca…ovsem dnes uz natvrdo, bez nabozenske podpory, osobne mi to pripada jako rozvijejici se kolektivni choroba.

      • Kamil Mudra

       Ono je to, saxi, s tou potřebou historické pamětí národa podobné jako s tou potřebou konceptu o které píšeš:
       „Co vas ridi v behu vsedniho dne? Samozrejme uz ne koncepty, ale drobna chapadla prava: nesmite to, nesmite tamhleto, ve ctvrtek musite dat popelnici na ulici, v autobusu si stipnout listek, na poste zaplatit slozenku, v kine nemluvit nahlas, pul hodiny hledat WC namisto vycurani se u nejblizsiho stromu :o) omluvit se v praci, kdyz jste nemocny, zkontrolovat jestli nekde nesviti zbytecne, zkontrolovat jestli nemate propadly ridicak atd. atd….de fakto uz zadny koncept nepotrebujete a ani spolecnost.“

       Ta „chapadla práva“ procházejí svými proměnami naprosto nezávisle na historické pamětí národa, tak že ať si pamatuješ cokoli – většinou pro to nemáš žádné jiné využití než pro ten pokec. No a víš co se říká: „Řeč se mluví – voda teče.“
       V praxi ti pak vychází, že vlastně nemáš k předávání skoro nic, co by bylo následující generaci k užitku.
       Tedy k nějakému jinému užitku než coby námět pro ty pokecy. :-(

   • BARON LE SAMEDI

    jak říkali chlapi na Palbě, Kaddáfí málo Kondo.-lézal. Jistě mysleli Kon- dolézal, jsou to samí slušnáci útvaroví. Faktem je, že paní Condoleeza Rice dostala od K. zlaté dary, ale ty pak musela na Statedepartmentu odevzdat.

    • BARON LE SAMEDI

     sisi zkouší, jak ho dostanou do Haagu. Museli pustit Vojislava Šešelja, a tak maj prázdnou celu. Sisi má ovšem milionovou armádu, a té armádě patří třeba i Hurgháda, dříve military city. Podle mne je egyptská armáda nejbohatší organizací v Africe. Za Násira si důstojníci kupovali své Migy. Na machrování. Nahoru stíhačku dostanete, a dolů jdete s padákem, anžto se vystřelíte. A letoun je váš, takže žádná křeč.

    • lomikel

     tezko rici, egyt taky srovna se zemi mesto u hranice s palestinou. muj dojem je ze se egyptsky goverment boji nejake lidove revoluce ve stilu libie. Anglosioniste by radi egypt rozesrany na mraky. Je to stres, k mistni naatura, vnitrni nestabilita, delaji se chyby…

     • jafa

      No proč jsem náhodou našel, je to tam dost drsně.
      Řízení lidského mozku – Sergej Saveljev – Vzdělávací TV titulky CZ

      • merlin

       Zvláště 43,30 a kolem je hustý a nejen. Už mě to rozezlilo na OM. Z vivisektorů se mi dělá nevolno, nejen u zvířat. To je ale hovado, ten chlap. Ten by zkoumal v lágrech mozky, jen by to fičelo.

       • embecko

        Vy se tu casto dovolavate na expertni mysleni, merlin, naposledy na odborne rozbory koranu. Historik nabozenstvi ma pravo na vyklad a rizeni nasich zivotu, z jakeho titulu toto odpirate neurologovi? Pratelsky smajlik :o)

         • embecko

          Diky, juknu, ackoliv to na nasi aktualni situaci nic nemeni, ale k rozsireni obzoru do bude urcite dobre. Stale si stojim za tim, ze muslimsky problem tak, jak byl v posledni dobe otevren, je jen jednim z vedlejsich neblahych projevu rozpadajici se EU, potazmo celeho systemu, zalozeneho na rustu a konzumu.

          • lomikel

           islam at uz od mohameda nebo od Kalifatu je tu drive nez EU i translatlantiste/anglosioniste v dnesni podobe. Chova se porad stejne, expanduje a islamizuje, ma to v sobe kodovano coz duvod proc jsem sem dal ten odkaz, islamofilum k zamysleni. Asi spise tim Kafatem. Pravdu mate v tom ze bez podpory anglosionistu by se do evropy takto nedostal, a kdyby dostal musel by sekat latinu jako treba Jehovisti nebo Budhisti, nebo proste vsechny nabozenstvi ktere sem prisli.

           neberte to spatne, ale zkuste na par tydnu vypustit Belohraskeho, Robejsa a spol . byval jste podnetnejsi :)

          • embecko

           To uz jsme na urovni pes jaternicku sezral, lomikeli :o)
           Expanduje jen do mist kulturniho vakua ci nejake odeznele a vycpele statni struktury. Nezlobte se na me, ale ja protiislamizaci momentalne bojovat nebudu. Odmitam behat s kybly s vodou ze zatopeneho sklepa a pritom si nevsimat otevreneho okna, kudy se do nej vali voda, to po me nechtejte.
           Kapikm dosel technicky na sve limity, technologie jeho prinosu se uz asi 100 let obraci proti nemu samemu a dochazi mu palivo na udrzeni konzumu a tim padem i socialniho smiru.
           Vzpomente si na me, za 10- 15let budeme za muslimy na nasem uzemi jeste radi :o)
           Jsem stale podnetny, jen nase trajektorie se rozesly, to se stava…diky…

          • lomikel

           kazdy podle sveho
           ja smutnim vice nez za trenicemi mezi semity ( arabove a zide) a anglosay za genocidou slovanu, bo se necitim soucasti zapadni evropy, kapik neni muj pokud je vas tak vas chapu ze mate splin. taky me miji veskere politicke inovace tlacene sem anglosionisty, i ty podle skryte v blaboleni filosofu jako je pan Belohradsky

           hle jak povstal chlast na Rusy:

          • embecko

           Citit se muzete jak chcete, lomikeli, podobne jako nebrat kapik za svuj, ale mate smulu, kapik je tady a je vas, at si o nem myslite co chce. Zamysklete se nad tim, jak moc se tahle vase odmitava/ popiraci reakce lisi od te ruske, ti se k tomu alespon stavi celem, bez naznaku omlouvani :o)

        • BARON LE SAMEDI

         protože to je strašlivá zhovadilost, odstraňovat kusy frontálu a nadělat z nich zombie. Tahle experimentální psychochirurgie a její výsledky mě děsí. Kdybyste je viděl /ty výsledky/, tak byste se mi myslím nedivil. Navíc hádám -li se tady na blogu o svém pohledu na islám, neznamená to, že půjdu podporovat konvičku nebo to přednášet. Vy zde rovněž prezentuje mnohdy ambivalentní postoje. Beru to možná tak, že když to napíšu, ujasňuju si to sama sobě a pak jsou tu lidé, kteří argumentují a nejsou ani zlí ano zaujatí /většinou/ a můžu přemýšlet klidně týden, jestli nemají pravdu nebo jak to je a už se mi stalo mnohokrát, že jsem názor na problém trochu buď poopravila nebo viděla i z jiného úhlu.
         Ale tenhle případ to naprosto není. Dělat tohle mladým holkám je hnusný. Následky bývají daleko větší než původní poruchy. Můžou naprosto zničit zbytek života, udělat ho zcela nehodnotným. Ta děvčata nejsou ani sérioví ani masoví vrazi, aby jim něco takového indikoval, magor jeden

         • merlin

          měla jsem dovolenou a baron se staral o zvířátka, a psal na můj notebook. To výše jsem psala já, myslím i jedna další poznámka někde, co jsem napsala ráno taky ještě doma, všimla jsem si toho až teď.

         • embecko

          To je preci ta stezejni otazka, mal- li si nejaky (vedecky) obor sam definovat svoji napln (s jejimi dusledky). Samozrejme, ze ne, od toho je tu politika (=demos).
          Ze se vam neco zda hnusny, to jeste nic neznamena, nezijete na svete sama, jsou i jini lide, kterym se muze zdat hnusny vyklad experta, za ktery se vy berete zase vy.
          Ja vas jen chytnul za slovo, kdyz vy uprednostnujete vyklad jednoho experta, ptam se vas, proc to same nedovolite jinemu, anebo je neurolog nejak horsi, ci vice nebezpecny, nezli historik nabozenstvi? A zasadne bych odlisoval debatni fora expertni a verejna, ta by se promichavat nemela, alespon ne ve svych vystupech. Cim vetsi expert, tim mensimu vseku lidskeho zivota rozumi a tim vetsi dohled nad sebou potrebuje.
          A nerikejte, ze cileny stereotakticky zakrok na mozku z vas udela zombii, to zas zamerne prehanite, abyste omluvila historika nabozenstvi :o)
          Ja to video cele nevidel, ale mam z toho kousku zato, ze prave o to jde: jit primo na postizena centra a vyndat kubik tkane.
          Me se to samozrejme take nelibi, ale neni to zaroven problem, ktery by me ted rozhorcil, mam zato, ze na svete se na nas pripravuji mnohem vetsi svinstva.
          Pozor na to, s cim kdo zachazi, s tim take schazi :o)

          • merlin

           sax – a) je to nesmysl, takový zásah na dolní straně frontálních laloků v takových případech. Za b) nikdy se přesně neví, jestli se zadří nebo bude hůř. Třeba: Malý stereotaktický zásah způsobil, že chlapec se nejen neuklidnila a nezbavil vážných poruch chování ale navíc začal jíst vlastní výkaly a vyžírat popelnice. Myslíte li, že mu nezničilo život dokonale, pak se mýlíte. Takových příkladů ze života Vám mohu sypat spoustu. Vy to vidíte velmi jednoduše. Kousek mozku se zničí a je pohoda. Mnohdy a bohužel dost častio prostě není pohoda a je i hůř. To se týče i takových cílených jakoby jednoduchých zákroků jako zničení epi ložisek. Jestli si myslíte, že potom už nikdo nedostane záchvat, že ho dostat nemůže, tak se bohužel mýlíte.
           Kamile, napři i u moloss plemen /nejen( byla už dávno diagnostikována něco jako senilní demence – atrofie mozku, když se dořijí. Není pravda, že nejrve musí dojít k atrofii mozku /většinou začíná na frontálech, může být souběžně nebo dřív i na mozečku atd. Není pravda plno věcí,, co tam ten člověk autoritativně tvrdí, třeba tohle je individuální. Taky je třeba rozlišit, co je způsobem normálním stářím, to je tá senilní vaskulární demence a co neurodegeneratovním onem. jiného charakteru – třeba priony. A opak jsem se snažila vysvětlit, proč roste tak moc statisticky počet Alzheimerů – kvůli pojišťovnám a proplácení léků důchodcům, to je celý

          • merlin

           Saxi, k tomu islámu. už jsem v klidu, o profesora jsem ztratila zájem, Pokládáte dokola jednu otázku o jeho nebezpečnosti, tak bych se ráda něčeho společně dobrala. začala bych od začátku. Jaký je podle Vás rozdíl mezi biblí a koránem? Základní a zásadní /z hlediska muslimů.

          • embecko

           Vy zacinate, jak koncim, merlin :o)
           Omlouvam se, ale tohodle tematu mam uz dost a nechci znovu zacinat od koranu …konecne to je prace vas, strasitelu, ne moje, ja jsem tu jen od toho, abych jste mne vystrasili :o)

           Pak jeste omluva za nereakci o patro vyse- vas prispevek jsem prehledl.
           Takze chirurgicke vykony na mozku s vyriznutim jeho casti se delaji jen v pripade takovych onemocneni, kde je diagnoza a predevsim budouci prubeh nemoci znam a je jasne, ze zakrok nemuze stav jiz de fakto zhorsit, je to tak?

           Protoze pokud pisete, ze nikdy neni jiste, zda- li se po stereotaktickem zakroku stav nahodou nezhorsi, neni podle meho pripustne, aby se lekar do takoveho zakroku vubec poustel- predpokladam, ze lecba nesmi byt horsi nezli nemoc sama, to tak nejak da zdravy rozum a to tu nejde zarucit, tudiz plati pravidlo predbezne opatrnosti.
           Pritom nahore pisete, ze stereotakticke zakroky se stale provadi (v pripade epilepsie)…to mi koliduje: budto si vy vymyslite (snazite se mne vystrasit tim, ze priznavate jen pulku problemu), anebo dotycni operateri prestupuji pokud ne zakon, pak Hipokratovu prisahu a meli by byt predvedeni pred etickou komisi.

           Predstavme si situaci: mam dceru, trpici na mentalni anorexii, kamarad ma syna, trpiciho na obcasne zachvaty epilepsie.
           Kmaradova syna odoperujete, moji dceru odmitnete…jak byste mi to obhajila?

          • merlin

           když je zákrok indikovaný, provede se. Seznamy indikací mají na starosti neurologové a neurochirurgové. Psychiatři ho dop. málokdy a stejně to nezáleží jen na nich, což je dobře. Mentální anorexie/léčba/ je zdlouhavá, ale většina dívek se z toho dostane, některé mají celoživotní problém a jen nepatrné procento končí smrtí v metabolickém rozvratu. Léčba psychiatriky, jak naznačovala nějaká Irena na OM se nekoná, gró je v psychoterapii a ta musí být velmi kvalitní a několikaletá. U eplipesie je to složitější, záleží na častosti výskytu, zda je generalizovaná atd, většina se dá úspěšně ovlivnit antiepileptiky. Tam kde ne, je to na zvážení a já naštěstí nejsem ten, kdo to musí zvážit. Ale negativní výsledky kolem mě pak projdou.
           Myslím, že ten základní rozdíl mezi koráněm a biblí neznáte.

          • merlin

           P.S. to že vznikají následky, to není nedbalost operatérů, to tak je, jsou to vysoce rizikové zákroky a konečně proto lidé taky podepisují reverzy. Že se jim může zhoršit zdravotní stav, s tím je obeznamují, bohužel někdy je to nejen bez efektu, ale výsledek je katastrofa.

          • merlin

           pro případné zájemce to shrnu. Korán je slovo boží, slovo od slova, kdežto bible – to jsou jen inspirované texty. proto co se týče koránu je všechno absolutizováno. Ale protože korán je různý a někdy i ambivalentní/existuje oficiální vědní obor, co se zabývá tím, který verš koránu abroguje jiný, dříve zjevený/ pro praxi muslimů je důležitější sunna, která je taky čtvější :-) Všude se učí a všeobecně platí, že jen dokonalé znalost sunny dává porozumět textu koránu. Islámské právo není zákoník jak ho známe my, ale soubor regulativních zásad chování od etiky po válku. Když se ptáte na některé výroky, kruté tresty, chování k něvěřícím /třeba,,když se setkáte s nevěřícími, stínejte jim hlavy, dokud mezi nimi nezpůsobíte dostatek krveprolití a pak je spoutejte pevnými okovy,,/ Tak řeknou, že proto, že to tak bůjh řekl – a přes to nejede vlak. Každý má samozřejmě své možnosti, a protože stojí psáno, že bůh nenakládá větší břemena, než člověk unese, tak ne každý je bojovník – takže máš na výběr,, můžeš ostranit rukou, jazykem nebo srdcem, nedokáželi to mečem,, přičemž jen ,,srdcem to je víra nejslabší,,.
           Neberte to teď že jsem nadšená západním myšlení. Přesto musím konstatovat, že soustava hodnot se u nás vyvíjí, jedno paradigma nahradí další a další, mění se tím samozřejmě i hodnocení problémů, a taky jiný pohled na hodnoty, které byly před jedním nebo dvěma tisíci lety považovány za absolutní, neměnné, tabu. Z našeho dnešního pohledu zpochybňujeme značnou část toho, co islámské právo přineslo před jedním a půl tisíciletím, (protože se nám, – budu radši mluvit za sebe a ne třeba saxe – pro jistotu .-) – tak teda mi nelíbí zabíjené otroků, obchod s otroky případně s jejich orgány a otrokářství jakoinstituce všeobecně, přístup ke vzdělání žen, krutost rozsudků, přístup k neislámskému obyvatelstvu, pohrdání a z toho plynoucí jednání s nevěřícími atd.)
           V islámu není možné nahradit paradigma jiným, mají to přesně naopak, jen přes ty hodnoty staré jeden a půl tisíce let je možné se dívat na sebe a svět, obavy z nepřípustných novinek jsou hluboce zakořeněné. Já jsem to tady už někde zmiňovala, ale napíšu to jinak. paradigma v islámu lze do nekonečna rozvíjet, psát komentáře komentářů a komentáře komentáře komentářů, ale uhnout nelze. Proto jejich myšlení označuji za rigidní a to plným právem.
           Chci podotknout, že jsem do malajsie jela bez jakýchkoliv předpojatostí k islámu nebo muslimům. Když jsem odjížděla, už jsem výhrady měla K jejich chování, které je zvláště u tamních mužů naduté, povýšenecké až arogantní. Kj jejich opovržlivému chování k místní čínské a hindské komunitě. Teprve po návratu jsm se začala zajímat proč. Přišli mi fakticky jako koně s klapkama na očích – omezený úhel širšího pohledu i v jiných aspektech.Je obtížné dostat se k pramenům, nejblíže jsou nám k sehnání německé překlady hadíthů, arabsky neumím. Ale nějak jsem si to dotvořila. Závěr: Pokud pojedu k nim, budu host, a budu bezpodmínečně respektovat jejich pravidla. Tady vyžaduju, aby oni stejně bezpodmínečně respektovali naše. Kostel si u nich nepostavím, tak proč tady mešity. Tam se buď přizpůsobím, nebo můžu táhnout. /Zvláště nepřizpůsobivým mezitím hrozí basa jako mezifáze:-)/. Tak proč se chovat jinak.
           Jsem mnohem nakloněnější šíítům, třeba íráncům, pár jsem jich tam poznala. Zachovali si nějak tu perskou vzdělanost. P.S. u nás prý žádní prakticky nejsou, škoda :-)

          • merlin

           recept na změnu do budoucna je patrně typu jako norský barnevern, ale ten se mi také nelíbí, odpuzuje mě to. Zřejmě je to ale funkční. Takže zase zbývá pouze varianta každý kde je a respektovat hosty a hostitelskou zemi vzájemně

          • embecko

           Ale stereotakticke operace na mozku kvuli mentalni anorexii se preci uz provadi, vy rikate, ze kdyz bude indikovana, tak se take provede. Co tu tedy obhajujete, proti cemu jste? Nejak tomu nerozumim.

           „Korán je slovo boží, slovo od slova, kdežto bible – to jsou jen inspirované texty.“
           Co je to za nesmysl? :o) byla jste uz nekdy na msi? Slysela jste farare, jak po cteni z bible rika „Slyseli jste slovo bozi?“.
           Znate trosku protestanty, treba americke metodiky, pro ktere je jedinym zakonem bible a nic jineho?

          • merlin

           já myslím saxi, že byste se o tom měl pobavit s nějakým muslimem nebo aspoň nějakým farářem, jestli to co píšu tak je a pak se teprve čílit.

          • merlin

           a musím říci, že mě zmátla Vaše jistota ve věci léčby anorexie a stereotaktických operací mozku a toho, že se běžně provádí. Našla jsem po dlouhém hledání jeden případ thalamolýzi u anorexie. Zároveň Vám posílám odkaz na stránky možných poruch po takovémto zákroku http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC495450/

          • embecko

           Predne omluva, merlin, ale byl jsem ve velkem fazovem zpozdeni diky schvalovani mych prispevku (dekuji janice za vyrizeni).
           Nejak jsme se dostali do stadia slovickareni: nepisi, ze se provadi bezne. Mozne nasledne problemy tu jsou urcite, tak jako byly na zacatcich operaci slepeho streva.
           Rusky profesor nabizi jako moznost do budoucna zakrok na centrech, spojenych s anorexii, Kandane to uz delaji (delali), jen namisto vytnuti tkane implantuji elektrodu a stimuluji, podstata zakroku je ovsem stejna jak o ni mluvi ten Rus, tedy provest zakrok na prislusne casti mozku. V nemcine tady, ale snad je to jasne:
           http://www.aerzteblatt.de/nachrichten/53667/Tiefe-Hirnstimulation-hilft-bei-Anorexie
           Me vase oponentura pripada ten pripad, kdy nekteri varovali pred vyssi rychlosti vlaku jak 100 km za hodinu. Kdyz nekdo neco nabidne a obratem se zvedne vlna nevole „je to nebezpecne“ tak jsem vzdy v pozoru, to ano, ale necilim se :o)

           Jinak priznavam, ze otazka, jaky je zasadni rozdil z hlediska muslimu mezi bibli a koranem mi prisla trosku nesmyslna. Papezsky (vatikansky) vyklad statusu neni zavazny pro vsechny krestany a jak pisi, napr. nektere obce metodistu stoji za doslovnym vykladem coby bozim slovem, stejne jako muslimove. Muslimove sami povazuji bibli za lidmi zfalsovane slovo bozi, pokud vim. Tedy v otazce „duvery“ ve svoji svatou knihu jsou na tom protestante a muslimove obdobne, pro obe skupiny jde o konkretni slovo bozi.
           Katolicky farar to dela zcasti podobne, kdyz se cte z bible, lide vstavaji z lavic a krizuji se, protoze na ne „dopada“ slovo bozi.
           Problem je samozrejme v tom, ze v nasem kulturnim okruhu se nam vyklady bible ukazuji predevsim v papezeneckem svetle, neni to tak dlouho, co pro Vatikan byli protestante kaciri horsi muslimu.

          • merlin

           Sax – ježišmarjá :-) Dovedete si představit rozdíl mezi vpichem tenounké jehly do tkáně /tio je ta Vaše stimulace/ a odebráním kusu tkáně z nelogických míst /To je o čem mluví ten profesor nebo co toje a proti čemu tu protestuju já/

        • lomikel

         to je dobry bod to popirani, stoji za zamysleni :). takze kapik je relaizovany koncept usporadani spolecnosti. koncept ktery je pri inslatalovani predstaven ne jako kapik ale jeko demorkacie s pravdou a laskou. Ja na to skocim, docasne ( diky skepticke, analyticke a asocialni ( to je dulezite, nehraju kamaradsofty) povaze me osoby ( sturkure funkcnich poli v neokortexu jak uz ted vime :). Tazke casem se doberu urciteho vhledu , treba i diky zdejsim diskusim a odmitnu byt programove soucasti kapiku. To vam ale nestaci, protoze vhodne pro vasi argumentaci, tusite ze stejne jako vi i ja se nemohu z ruznuch duvodu zrovna pustit do 4 odboje, odjed do novoruska ( ale tam je taky kapik :) nebo odejit do lesu a zivit se zveri, korinky a turisty. Tazke ano, bez emigrace nemohu fyzicky vystoupit. No pro muj pocit dusevni pohody mi staci to ze jsem se nepodilel na koncpetu kapiku, nehlasoval pro zadne rozhodnuti ktere by ho posillo a ani nevolim stranu ktera by nemela v programu ruseni kapiku ( volim kscm, coz mnozi tady ne, tak rejpejete i do nich ;) . Jsem plne dusevne a mezich mych sil fyzicky pripraven se podilet na demotazi kapiku, pokud se dejine udalosti vydaji timto smerem. Vasi versi druhotneho hrichu kazanou treba na te prednasce co doporucujete, proste neberu, miji me to. Stejne tak mijim svedky jehovovi nebo kokoty s cirem co rozdavaji letacky s obrazkem ciziho knizet ;o).

         • embecko

          Proc furt utikate od tematu, lomikeli. Navic jsem vam uz jednou psal, ze odkazy sem davam jako inspiracni nadhoz o kterem se dale muzeme bavit, nebudu to uz vicekrat opakovat :o)
          Namisto, abyste si z Robejska/ Belohradskeho vybral neco zajimaveho, treba i kontroverzniho a pak jsme to tu spolu rozebrali, hodite je oba do stoupy…no na takovou debatu opravdu nejsem zvedav.
          Uz jste jako ostatni, co do toho furt pletou moralku: nemuzete vystoupit…no nemuzete, vy, ja , my…nikdo, kdo tu zije nemuze vystoupit. Mate z toho kocovinu a lecite to utvrzovanim, ze jste kapik nikdy nepodporoval? No kde to jsme, clovece? :o)
          Kapik podporite uz tim, ze si koupite na krame housku. Vy zrejme nechapete to zakladni rozlozeni sil: nevinne jsou v tom uplne vsichni, kazdy z nas dela, co muze, aby se dostal z toho, do ceho se sam narodil (vyjimam samozrejme patologie, ta sem nepatri). Tady v tom systemu se nemuzete chovat nejak vyznamne odlisne od vetsiny a ta se zas nechova odlisne od „zadani“, jake bylo tomuto systemu behem casu burzoasnich revoluci intelektualy a obchodniky udeleno. Tam byly nastaveny zakladni parametry a od te doby to jede s obcasnymi upravami. Za to vy nemuzete, ja take ne a ti, co to vymysleli, take ne, protoze nemohli na pozadi rozpadajiciho se stareho systemu vymyslet nic jineho, nez co vymysleli.

          Takze opakuji: ja vam nic nekazi, zadny hrich vam nevycitam…(fajkt jste tak pochopil to mnou odkazane video?). Pokud nemusite, na kapiku neparticipujte, zijte si si svuj vlastni zivot, co nejvice skromny a budujte si kolem sebe sit pratel (pokud to dneska jeste vubec jde) to je to jedine, co se ted da delat. Nejste zachrance sveta, ani moralni strazce neci cistoty, to neni nikdo znas, neni tedy treba se ani vysmivat druhym, ze se nekdy ocitli na kolenou.

          • lomikel

           ok, mslim ze uz se cyklime oba – nehcme to ulezet udalosti se deji a lide meni, taky uz nestiham sledovat kdo co kam sem napsa, dekuji za diskusi, byt nekdy ostrejsi :)

          • embecko

           V poho, taky diky, jeste vam pristane posledni prispevek ze vcerejska, postoval jsem ho uz uplne dolu, ale nejdrive musi z neznamych duvodu podlehnout procedure schvalovani.

       • Kamil Mudra

        Právě jsem dosledoval a mohu říct toto:
        1) velmi zajímavá přednáška
        2) podaná člověkem který je dobrý didaktik
        3) nejsem v tom oboru natolik vzdělaný abych dokázal dobře posoudit na kolik se mýlí či nemýlí, ale to co říká má hodně blízko k tomu co jsem během života odpozoroval (některých bodů se dotýkám v komentářích: Janice 18.2.2015 – 3.53 a saxovi 18.2.2015 – 2.23, 18.2.2015 – 16.24) a tak mu hodně věřím.
        4) Myslím si že poznatky tohoto druhu mohou být stejně nebezpečné jako atomová bomba (byť jinak) dostanou-li se do rukou nesprávným lidem (což se jistě stane) ale netuším jak tomu zabránit.

        Pan profesor mne zaujal natolik že se porozhlédnu po dalších jeho přednáškách na toto téma. Nerozezlilo mne to, nedělá se mi z něj nevolno a proti zkoumání mozků získaných nevynuceným způsobem, kdy již nemohou být jejich nositelům k užitku, nic nenamítám.
        Jsem také hovado?

        • lomikel

         jste , jako ja :). taky uz pana proferosa googluju. Me hodne zajimaji vztahy struktur mozku v nabozenske ci obecne socialni interakci.

        • merlin

         kamile, tohle strašně smrdí, novum to není, možná počátek návratu někam, kam bych nechtěla, aby se někdo vracel Já to snad vypoznámkuju od začátku do konce.

        • merlin

         jsem v práci neměla čas tak jsem to brala letem světem a za mě mohu sdělit, že to je ještě horší. čím méně znalostí, tím víc demagogie mi přišlo. Některá jeho tvrzení jsou divná a nechápu kde je vzal a to nemám mysli takovou maličkost, že kterémukoliv svému psovi dokážu vzít kdykoliv nejen kost, ale i kus masa a nekousně mě ani jeden. A nikdy nekousnul. A že jsem jich za za život měla dost. To tvrzení o úbytku mozkové hmoty atd. není pravda, není pravda spousta jiných věcí. Zkuste to poslat Koukolíkovi a uvidíte kam vás s tím pošle. Tohle je pro mě prostě podvodník a demagog a klouže po povrchu, aby mohl tvrdit, co tvrdí.
         Už jsem začila dost profesorů, co si říkali profesoři a nebyli, mám z tohohle přesně ten dojem.

         • Kamil Mudra

          Se psy mám stejnou zkušenost jako vy, merlin, tak jsem se nad tím také pozastavil. Ale pak jsem si řekl: inu, asi není pes jako pes. Ale s informací že s přibývajícím věkem se lidský mozek zmenšuje (zhruba v 80 letech má úbytek až 15 % své původní váhy a u lidí, kteří trpí třeba Alzheimerem, prý dochází k ještě výraznějšímu zmenšení) jsem se už setkal i u jiných zdrojů. Údajně některé části mozku jsou postiženy více než jiné, například mozková kůra, se zmenšuje víc než mozeček. A četl jsem že to je je typické pouze pro lidi. Měl to potvrdit i nejnovější výzkum amerických neurologů, antropologů a primatologů, kteří porovnávali snímky z magnetické rezonance pořízené u více než 80 zdravých lidí ve věku 22 a 88 let se stejným počtem snímků získaných u šimpanzů. Podle výsledků to vypadá že se lidstvo (během 5 až 8 milionů let evoluce) v procesu stárnutí rapidně odlišilo protože u opic ty změny mozku s věkem nenastávají.

         • lomikel

          Koukolik pise o psychopatech, slo by je diagnostikovat metodou kterou navrhuje Saveljev ? nerikam lecit ;)

          —–

          Доставка книг С.В.Савельева курьером по Москве!
          Цены в 2 раза ниже, чем в книжных магазинах (доступные книги и цены смотрите на vedimed.ru).

          Заказы для Москвы принимаются на savelyevmozg@gmail.com (Укажите номер вашего телефона, адрес доставки и перечень книг.)

          Книги „Изменчивость и гениальность“ нет в наличии.

          Группа ВКонтакте http://vk.com/club31688471

          За обновлениями видео на этом канале можно следить подписавшись на страницы:
          Твиттер https://twitter.com/savelyevmozg
          Фейсбук https://www.facebook.com/savelyevmozg

         • jafa

          Já Vám rozumím, i Janice :-) pan profesor je zřejmě patolog a šoumen, tak má jinde hranice.
          Pro mne je důležitější ve vztahu k islámu ta jejich dlouhá výuka. Že zabíjet je normální. To jim ze závitů nikdo neoškrábe, protože to nikdo neumí. Proto ta decapitace je pro ně ok.
          Ono se to dá sfajrovat v hlavě meditací, ale jednak se to musí umět a druhak to musí být dobrovolně. Nikdo je k tomu nedonutí.

          • lomikel

           rekl bych ze damy spise nevydychavaji ty konsekvence pane profesorova nazor evoluci mozku jako celek protoze to boura obraz humanity :)

           v noci me napadla, na zaklade multi diskuse zda par souvyslosti, na ktere poukazujete od zacatku

           1. strukturovana vychova vzor 750 n.l. expandujici Kalifat, vzhkedem k ciluk konstrkuce teto nabozenky zalozene ideologie ma islam konceptuani mechanismi v samem jadru uceni omezujici jeho prizpusobeni situaci, jeho strategije je prizpusobit situaci islamu
           2. vtiskavani socialnich instinktu u deti ktere je nevratne, islam velmi dba na vychovu deti
           3. evolucni selekce mozku dekapitaci/zastrasenim (omezenim repodukcnich moznosti) praktikovane po cela stateli

          • merlin

           lomikeli, popravdě se s ním už nehodlám zabývat. Vymýšlí si fakta, a i ten zbytek interpretuje zcela zavádějícím způsobem. S evolucí můj odpor k němu jako celku nemá společného nic, resp. na tom celém žvástu mě to trápí nejméně. Spíše to, že kromě sia a Janiky – soudě i dle OM – se na tohle nachytá spoustu lidí a považuje to za něco seriózního.

          • lomikel

           ok nechme to, otazku neodbornosti / vecne nespravnosti jste otevrela vy. ani pan sio ani pani janika se nedostali nez k formalmimu/etickemu/emocnimu nesouhlasu ktery je pro me , pri jejich odbornosti (coz neni vitka ale konstatovani), ne prilis validni. vas beru vazneji prave z duvodu vasi odbornosti, je ale pravda ze je tezke u vasich textu filtrovbat fakta a emoce tazke pak muze byt ze jsem zmateny. tak se omluvam :)

          • embecko

           „nedostali nez k formalmimu/etickemu/emocnimu nesouhlasu“

           To je ovsem to same, co tady s islamem. Na Saveljevovych strankach to nevypada, ze by byl nevzdelany. Oni maji Rusove trochu jiny pristup k vede…nekde jsem cetl, ze naciste v 30. letech opustili pudu evropskych vedeckych dogmat a prave to ze stalo za jejich obrovskym uspechem (jeden parmilionovy stat dokazal po 6 let bojovat s celym svetem, NASA by mohla vypravet). Oni jsou Nemci stejne tak trochu Orientalci s velkou vazbou na Balkan a s Rusy se maji velmi radi (pritahuji se).
           Z naseho pohledu jde u Saveljeva samozrejme o sarlatanstvi, ale bylo by treba zajimave srovna statistiky umrti na Zapadem schvalene lecebne preparaty a na tu jejich (ruskou) prirodni lecbu (samozrejme takove statistiky neexistuji diky patologickym metodam, hledajicim vzdy „vinu druheho“, nejcasteji prirody).

           Ted to neberte jako vytku ci kritiku, ale padlo tu toho tolik o islamu jako o hlavnim nebezpeci nasi civilizace, ale nikdo tady nedokazal dat dohromady nejaky kloudny elaboratek (stacilo by par vet), cim nas islam vlastne ohrozuje. A dale ani vypracovat par po sobe jdoucich, souvislych a nejak opodstatnenych bodu, co s tim…
           …sice tu nadavame na islam, borici nase hodnoty, ale nikdo nerekne, jak a proc…ze je islam zly a agresivni, nestaci, ze nam bere hodnoty take ne, ze vznikl v roce 750 a akcentuje vychovu je opet malo.
           Vcera vittta neco napsal a dobre, ovsem az na vyzvu :o) Podle meho je presne tohle ten moment, kdy islam penetruje: narazi jen na emocni nesouhlas bez naznaku strukturovaneho odporu…to se mu to pak pronika…bez problemu.
           Podobne Saveljev: asi nikdo z nas tady nema na to mu vycist neco po odborne strance…a pritom vytky na jeho hlavu jsou predevsim ty, ze to neni odbornik. A pritom to je ve sve vlasti uznavany odbornik :o) Divna debata, divna doba. Zasadnim uvaham o nasich zivotech nedokazeme nedokazeme dat ani strukturu, ani rad a v dusledku ani smysl, jako by nam na tom moc nezalezelo…ovsem o to vice jsme rozezlenejsi…a tim padem protivnikovi i vice k smichu :o)

          • vittta

           Tomu nerozumím, Saxi…na jakou výzvu?
           To nebezpečí islámu se asi nedá tak úplně popsat jedním řádkem ale spočívá především v exkluzi a rasismu.
           To je dobře patrné, oni sami sebe považují za lepší a navíc námi pohrdají i z rasových důvodů.
           I kdybychom islám přijali, nikdy nebudeme na stejné úrovni, jako oni.
           A řešení?
           Já psal o možném řešení pomocí zákonů, jejichž cílem by bylo vytržení dětí muslimů z vlivu rodičů a duchovních vůdců, resp.mateřských zemí.

           Ale ještě je řešení jiné.
           Rozsekat jim jejich země, tam je vyhnat bez ohledu na to, odkud reálně pocházejí, dodat jim zbraně a oni se postřílejí sami.
           A kdo nebude chtít, toho násilím donutíme.

           To je snadné, Saxi, když na to přijde a snadné by bylo získat pro to podporu populace.
           Ale jsme kulturní lidé a nechceme násilí za každou cenu, natož nějakou genocidu.

           Tak musíme začít s nulovou tolerancí k excesům (pod hlavičkou náboženské svobody nebo rasismu) a měli bychom zároveň umět poskytnout důstojný život těm, kteří o to stojí, což je v překladu pracovní uplatnění za určitou mzdu.
           Bez toho se naše civilizace zhroutí.
           To, co mnozí prosazují-tedy „vítáme vás, přátelé muslimové, žijte tu s námi, máme vás rádi“ je nesmysl, protože prostě nelze naše „přátele“ uživit, resp. lze i bez práce, jídla je dost-ale to samo o sobě naruší celý systém, jak je vidět u nás na Cikánech.
           Naivitou se svět lepším nestane.
           Buď uděláme něco my, nebo „něco“ přijde samo a my zahyneme.

          • embecko

           Jen poznamecka: on tenhle nas postoj „vadi mi to, ale nevim co chci, ani jak toho dosahnu“ je vodou na mlyn tech, kteri mysli naopak, tedy i muslimu. A jelikoz to maji obvykle jednodussi, jsou s usudkem rychle hotovi a pusti se do dila.
           Otazkou je tedy mira slozitosti rizeni jak spolecnosti, tak vlastniho mozku :o)
           – Kdyz to bude moc jednoduche, bude to prevalcovano sofistikovanejsima komplexnejsim systemem, schopnym predpovedet vice moznosti
           – Kdyz to bude moc slozite, bude slozitejsi i redundantni zpetna vazba a system odpovedi se znacne zpomali (v krajnim pripade nebude odpovedi vubec schopen).

           Nasi ulohou je tedy si udelat vlastni mysleni primerene slozite. Kdyz reknete:
           – islam je spatny, protoze je agresivni, tak je to malo, nebot protivnik odpovi: Jste to vy, krestane, co zabijite nase deti
           A kdyz reknete:
           – islam je spatny, protoze moje dite nedostane ve skolni jidelne veprove, ktere ma rado a ja mu ho nemuzu uvarit o vikendu, protoze manzel je vegetarian, tak je to zase moc :o) nebot protivnik odpovi, ze jak vidno, nejist maso je zdrave a tudiz zakaz jidla veproveho je to nejlepsi, co se da udelat.

           Je samozrejme otazka, jestli jsme nalezeni stredne sloziteho zpusobu jeste vubec schopni. Na skole nas uci jen zpusob jednoduchy, pricemz samostane mysleni je trestano; v obcanskem zivote pak jsme obetmi mysleni prehnane sloziteho (homosexualni pary musi mit pravo adoptovat, protoze jsou to take lidske bytosti pred bohem, ovsem moderni doba prehodnotila bozsky vliv na spolecnost, sestavajici se z pravne rovnocenych jedincu a schopnost jejich vychovy byla navic prokazana expertnimi (! opet) vyzkumy, podle kterych dite vychovane homosexualnim parem se vyrazne emocne nelisi od ditete vychovavaneho heterosexualy.)

           Z diskuzi na netu vim, ze umerena slozitost neni oblibena, bud musite byt „srdcar“, anebo blepta z kavarny, lide se tak zrejme vraci ke svym zazitym vzorum…a jako by uz ani neslo o to neco noveho v diskuzi odhalit, ale spise se jen reprodukovat ve svych zvycich :o)

          • vittta

           My musíme říci:Islám není takový ani makový, nás nezajímá!!!
           Máme sekulární stát a náboženskou svobodu, nikdo nemůže a nebude nikomu zakazovat jakékoliv náboženství, které nebude vyzývat k násilí a netoleraci, protože násilí a netoleranci u nás nestrpíme!
           Oni to otáčejí na islám, to dělají dobře a my jim to žereme, a to děláme špatně.
           Přistupujeme na jejich hru, kde hlavní roli hraje islám a nakonec budeme rozebírat korán a proroka, jak to myslel či nemyslel.
           NE,NE,NE!
           Žádný islám nás nezajímá, to je VAŠE věc.
           Pokud bude jeho vyznávání vyhovovat NAŠIM hodnotám,(tolerance a nenásilí) vyznávejte ho, pokud ne, bude zakázán.
           Případný zákaz agresivního islámu nesouvisí s jakoukoliv žádostí o azyl, my vnímáme každého jako člověka.
           Hotovo.
           To je jako výchova dětí.
           Ustup-a je s tebou konec, byť tedy…ne hned.

          • embecko

           „Buď uděláme něco my, nebo „něco“ přijde samo a my zahyneme.“

           Ale nezahynem, neboj, vittto, jen se trosku zmenime :o)
           Podle meho jenom ustupujem, ovsem bez vedomi si ustupu. Vubec nevime, kde jsme a co se deje, tomu by odpovidala i neschopnost reflexe tech nejzakladnejsich jevu…ted jsem cetl, ze TTIP je podle vyzkumu zasadne podporovana vetsinou evropskych obyvatel (Eurostat? 75% tak nejak) A podobne islam ti kazdy nakonec nejak omluvi…a proc? No protoze mu nevadi, stejne jako TTIP, stejne jako mrtve deti na Ukrajine, jako rozvalena Lybie a uchylne americke filmy…jedinej Putin je svine :o)

          • vittta

           Já to vidím tak, že můžeme s určitou pravděpodobností zahynout, nebo se s určitou pravděpodobností stát otroky, nebo se s určitou pravděpodobností jen změníme a ještě budem za muslimy rádi.
           Proč bychom za ně měli být rádi, to nevím, myslím, že to jsou naděje plané, stejně jako si plno lidí myslelo, (třeba na Ukrajině) že Němci budou nakonec super.
           Ti Ukrajinci měli dojem, že je Němci přijeli zachránit před bolševiky, resp. Rusy, resp. Židy.
           Podle mě jim uniklo, že Ukrajince nebudou Němci po případném vítězství potřebovat, a když, tak leda mladé buď na otrockou práci, nebo pro zábavu.
           Stejně tak nebudou muslimové potřebovat nás.
           Jakmile budou mít naše technologie a naší zemi, k čemu bychom jim byli?
           Ani jako ty otroky nás nepotřebují.
           Snad ta zábava, mohou šoustat naše blondýny, dokud budou mladé.
           Saxi, nás je 9 000 000,Francouzů asi 50 000 000, Němců asi 80 000 000….myslím, že si moc neuvědomujeme, jak malé jsme národy.
           I všichni dohromady.
           Jich je dost, je jich stovky milionů, my jsme jim lhostejní.
           Proto považuji za nejvíce pravděpodobné, že nás prostě zabijí, v lepším případě nás nechají dožít bez možnosti rozmnožování a to v jejich světě jako jakýsi odpad.
           A z hlediska nějaké sociální rovnosti nebo..(v čem vlastně vidíš tu naději s nimi?)
           Za 100-200 let na tom budou stejně jako my nyní, jejich civilizace se začne hroutit, vyžraná a zlenivělá.
           Nemohou přinést nic než odklad pádu, budou expandovat dokud to půjde a pak degenerují.
           Jsou agresivní, jejich rozmach byl obrovský a rychlý a především násilný, zotročili každého, kdo jim padl do ruky..jinými slovy, byli stejní jako my.
           Kdybys mluvil o Číňech či Indech jako o naději, klidně bych to chápal, jejich kultura není tak násilná.
           Pochyboval bych-ale chápalbych.
           Ale muslimové……není na nich NIC lepšího, jak na nás.

          • lomikel

           sax – cim nas ohrozuje islam ? tedy uz jsme to tu psal, parkrat. Islam je socialne-nabozensky system koncipovany jako pater Islamskeho statu v doba jeho expanze. Ten kalifat , pamatujete jak jste rikal ze je to nepodstatne ?
           Islam ma v sobe zakomponovane odmitani inovaci, prosazuje 100% tradici to 8.ho stoleti. Islam zustal verny sve verzo 1.0, nehodla se prizpusobit a koexisvoat v sekularni spolecnosti ale hodla ji premenit na spolecnost islamskou.
           Pokud vam nesedi krestanska spolecnost 16-17 stoletim proc si myslite ze vam bude sedet islamska spolecnost ?

           Islam sam o sobe by ale, jak uz jsme taky psal, musel, pokud by jeho imigrantsti nositele chteli zit v evrope, sladit svuj pristup s zakony a spolecnosti do ktere prisel jako host. Pokud by nebyl vyuzit anglo-sionisty jako destruknci cinidlo stavajicich spolecnosti na substrat NWO. Proto se razi politicka korektnost, proto se uprednostnuji importovane mensiny. Vase predstava ze jste s islamem na jedne lodi proti NWO je mimo. je to jen synergie situace ze anglosioniste /globalni preditor prave pouzivaji islam. Islam sam ma svoji agendu, ktere muze mistne zcela souznet s NWO – viz Libie, viz. Syrie a Iraq (ISIS).

          • Janika

           Milý jafo, zabíjení máme v sobě všichni zakódované, především muži. Různá náboženství to jen různě zaobalují.

           Co se týká pana profesora a těch, co ho obdivují – všimla jsem si, že stačí cokoliv jakoby utřídit do kategorií a chlívečků, čím složitěji, tím lépe. Lidi to mají rádi. Že je to od počátku pitomost a jedná se o pouhá tvrzení bez důkazů, to nikomu nevadí, hledí se na ten zdánlivě úctyhodný celek :-).

          • embecko

           „Ale muslimové……není na nich NIC lepšího, jak na nás.“

           Tohle neni zadny souboj ideji a mravnich zasad, vittto. Znovu opakuji Eliadeho: zadny nabozensky system nebyl nikdy vyklucen mecem, nybrz podlehl systemu konkurencnimu jen proto, ze ten prichazel s lepsi nabidkou.
           Jednim z hlavnich problemu naseho stradani je slozitost ridicich procesu: vem si toho mozkoveho vedce nahore a predstav si, ze zacne zitra operovat…a vznikne frustrace, protoze nebude jasne, jestli to „smi“, anebo ne. Mravni debaty nejsou pravne zavazne, takze nakonec by to musel posuzovat soud/ parlament a to by trvalo mnoho roku. Nakonec by mu to zakazali. A v tom okamziku by zacaly padat zaloby na veskere operace na mozku jako na nezakonne= vsichni by prestali operovat.
           Ja bych rekl, ze tohle je klasika jako priklad, to same se uz delo za privatizace, deje se na poli ja nevim treba kauzy Plzenskych prav (ted uz zas maji akreditaci), ziji z toho smejdi, prodavajic podvodne seniorum, vetsina exekutoru atd.
           Jiste zijeme, ale jaksi neuspokojive, neustale v obavach, bez moznosti planovani. Spolecnost se stale vyviji, ale jeji slozitost nedokaze adekvatne rychle provadet opravy.
           Nejde o to, ze je clovek jaksi neuspokojeny, ale ze zacina a) neduverovat spolecnosti a za b) posilhavat po jine.
           Proc myslis, ze ta podpora TTIP jak pisi nahore? No protoze „vsichni chteji Amerikany“ a naopak odmitaji Putina, protoze ten „opravuje“ jeste pomaleji nezli Zapad, to vi kazdy.

           Ted je to i sam islam…dobre, je tu ohrozeni, ale ouha- stejny problem jako s chirurgom mozgowym- nikdo se islamu neni schopen branit, politici nabizi jako nejlepsi reseni multinabozenske komise, jejichz vystupy budou po 2 letech predany zastupcum parlamentni komise pro kulturu. Nic se nedeje, rozumis…a nejen v pripade islamu, barak pada na hlavu, strecha hori a sef v Bruselu navrhuje sankce proti Rusku ?!?

           No a do toho prijde mullah a rekne „chirurg nebude operovat“, „Recko nikomu nic splacet nebude“ a „exekuce skoncily“ a je vyreseno za den. A kdo nposlechne prijde v lepsim pripade o ruku. Cina na tom neni jinak, precti si nekdy tresty smrti, tam to jede jako na dratkach, nejen za nasilne trestne ciny, ale za korupci, nedodrzeni technologickych postupu (kauza detskeho mleka), Cina jede jenom proto, ze vzala koruci pod krkem a seka hlavy, to je jeji vklad…nebude to tak dlouho trvat a bude to pranim i humanistu z osviceneckeho Zapadu :o)

          • embecko

           Vase predstava ze jste s islamem na jedne lodi proti NWO je mimo.- lomikel

           Mimo nemimo, tak by mne to vubec nenapadlo. System je v koncich z podstaty sveho nastaveni: soukromeho vlastnictvi a konkurencniho prostredi. NWO je forma pokusu o zachranu systemu a zadne zlo, zadni zidosioniste s tim nemohou nic delat, to jsou jen viditelne ridici skupiny, ktere nad procesem nemaji zadnou vladu, vyjma docasnych korekcnich ukonu, jako je treba pokus o valku na Ukrajine.

           Jinak diky neschopnosti problem nejak popsat mi prijde debata jako zmatecna a uz se v ni skoro nevyznam. Prijde vam Republika Iran s ustavou jako spolecnost odmitajici inovace? Nebudte pod vplyvom internetove silenstvi, ze v pripade vitezstvi islamu zde zavladne sarija, to se jim horko tezko dari v samotnem Afghanistanu.
           Vubec si nemyslim, ze islam je dobrym prostredkem obrany, ale ze nektere jeho prvky jsou/budou pro spoustu obyvatel Evropy lakave…a to vse pod uhlem zjisteni, ze nas soucasny system (ktery si navic jeste platime :o) nas uz ochranit nedokaze. Kdyz to dozenu do krajnosti, muze nastat takova situace: za 20 let budou z obcanu bezpravne subjekty vydane napospas korporacim, pracujici za byt a stravu, sledovane 24/ 365. Co jeste muze byt zdrojem odporu, jaka ideologicka sila, napada vas neco jineho, nezli islam? Myslim to opravdove, funkcne. Socialismus? Liberalni demokracie? To jsou jiz prostredky za zenitem, kterym nikdo neveri.

           Proc se lide islamizaci Evropy nebrani? Co myslite, proc skoncila Pegida, proc ztraci UKIP, proc je vudci tomuto problemu vetsinova populace lhostejna? Podle meho to muze byt jedine tim, ze se ji (islamizace) nijak zvlaste neboji.

          • vittta

           Napadlo mě…Tohle je od Jaroslava Haška.
           …..Kristovy ideje přinesli jeho žáci do Říma. Jeho slova o rovnosti všech našla úrodnou půdu mezi chudinou starého Říma, mezi trpícícmi, hladovějícícmi lidmi, mezi otroky římské buržoazie. Řím usiloval o nadvládu nad celým světem, a chudina, vychovaná Kristovými idejemi, stála římským césarům v cestě. Všichni, kdo chtěli podle Kristova učení skoncovat s válkou a žít v duchu evangelia, byli předhozeni do arény šelmám. Slovo křesťan znamenalo tehdy revolucionář. Víra v bratrství a rovnost se šířila a našla tisíce mučedníků.
           Křesťanství nebylo církví,byla to komuna věřících v revoluční ideály Krista-člověka.
           Z Krista-boha a z křesťanství vytvořili kněží vládnoucí církev a ze všechsil se snažili, aby revoluční tendence evangelia ztratila svou moc.
           Z evangelia revoluce udělali evangelium otroctví.
           Z Krista revolucionáře dokázali udělat ubohého, pokorného boha, jeho revoluční odkaz změnili v odkaz pasivity a podřízenosti vládnoucím třídám.
           Zatemnili vědomí těch, kdo věřili v Kristovi ideály a nakonec namluvili křesťanstvu,že pravá je pouza ta víra, kterou hlásají oni a že ve věcech víry se má člověk řídit nikoli slovy Kristovými, ale pokyny jeho zástupců a kněží………
           (Náš Puť-5.3.1919)

           Víš co chci říci.
           Není moci, která by dokázala vzdorovat síle peněz, tedy vyjádření vlastnictví energie.
           Naděje budou pohřbeny a lid bude zase držen v otroctví nevědomosti.
           My nepotřebujeme tmu, nepotřebujeme náboženský útlak, nepotřebujeme návrat zpět.
           Vždyť osvícenství nebylo zadarmo a zlomit moc církce byl veliký a převratný dějinný čin.
           Nyní se musíme upínat do budoucna, jak vypilovat sekularismus a jak zacházet s nevídanou svobodou, kterou jsme jako lidé chtěli a kteru máme.(jakkoliv si to nemyslíme)
           Návrat znamená, prožít další osvícenství v potocích krve.
           My musíme stavět na tom co máme, především na to být hrdí a uvědomit si, že to máme.
           Spoléhat na tmu, že zhasne světlo a tím nebude nic vidět je z hlediska vývoje lidí jako dobyvatelů jiných světů za účelem poznání a lepší morálky…nějakého zkultivování, nebo jak to nazvat, spoléhat na tmu je sebevražesné.
           Já nevím, jestli lidstvo zkultivovat lze.
           Ale za pokus by to stálo.

          • embecko

           Ano, to je hezky napsano, vittto, s tim lze jen souhlasit.
           ted jen jak dosahnout toho, aby nositel takove zmeny, tedy zakon a pravo, se zmenil tak, aby bylo lze dosahnout cile.
           Lide jako takovi jsou hovada, o tom nemam jiz pochyb, takze samovolne to nepujde a lze je popostrcit prave jen zakonem. Ovsem ten maji ve vlastnictvi ti, kteri zmenu nechteji, protoze by to znamenalo ohrozeni jejich vysad.
           Sam si nejsem nijak jisty, jestli lze provest nejakou zasadni zmenu spolecnosti v niz vladne soukrome vlastnictvi a konkurence. Mozna se ji muze podarit rozborit, ale do 2 generaci je to zase zpatky, pokud se nezmeni vychozi podminky. I kdyz mas pravdu: taky by si nikdo drive nemyslil, ze by cirkev mohla nejen ve verejnem, ale hlavne statnim prostoru ztratit svoji roli- a preci se to stalo…mozna budeme muset postupovat na zaklade analogie a jednoduse velke vlastniky vytesnit ze statu (tezce zdanit, zamezit jejich vlivu na tvorbu zakonu atd.). To je trosku to Tarasovo ponechani soukromeho majetku na vysi 10 milionu a zbytek 100% zdanit a omezit dedictvi na milion korun a zbytek nechat propadnout statu, na tom neco je). Ovsem hned se nabizi namitka: jako reditel Skoda auto samozrejme automaticky nabyvas urcitych zasadnich vyhod, aniz bys mel doma vubec jake penize a drzis pod krkem cely region. Na druhou stranu je dnes uz zivotni uroven takova, ze kdyby se zastavila a uz nic noveho se nevymyslelo, tak by se take nic nestalo…a lide by mohli prejit do duchovniho modu existence (kdyby ovsem nebyli takova hovada :o)

          • vittta

           Především to chce neztrácet sám víru, že by to jít mohlo,Saxi.
           A v tom duchu vychovávat i svoje děti.
           A mluvit s lidmi,..
           Vždyť takhle se zachránil celý český národ.
           Už jsme bylo mrtví-a najednou, jako když mávne kouzelným proutkem-zase jsme tu a stačilo na to doslova pár osvícenců.
           Současná mezinárodní situce nějaké změně (k lepšímu) moc nepřeje.
           Ale to se může změnit.
           Musí být ale ještě lidé, kteří budou schopni něco měnit.

        • Janika

         Tak já jsem přestala poslouchat v okamžiku, kdy hovořil o tom, že mozek je líný myslet o teorii relativity a naopak s potěšením přemýšlí o sexu nebo dominanci ve smečce (tak nějak). Větší kravinu jsem neslyšela. Pro někoho je naopak rozkoš ponořit se do přemýšlení o teorii relativity a témata, které pan vědátor považuje za pro člověka v jeho chápání za zábavné, ho nebaví.

         Pak jsem ještě neodolala a poslechla si tu pasáž o léčbě anorexie chirurgickým zásahem do mozku. A to mě dorazilo. A taky tvrzení, že všechny ženy, kterým pan doktor nevykuchá kus mozku zemřou.

         • Kamil Mudra

          Přesně, Janiko! Na tohle jsem myslel celou dobu co jsem to sledoval a litoval jsem že nejsem na té přednášce osobně, protože tahle otázka mne neustále svrběla na jazyku: Proč pan profesor nebere v úvahu mozky které vyloženě baví řešit všelijaké konstrukční problémy, logické nebo matematické úlohy, astrofyzikální jevy, záhady, filosofické záležitosti ….atd.? Jsem sice ochoten připustit že mohou být v menšině ale rozhodně ne v zanedbatelné menšině.
          Do léčení anorexie se nepletu, tomu prostě nerozumím. Ale co se samotného kuchání mozku týče – takové vyndání nádoru je vlastně také kuchání – takže bych ho tak příkře neodsuzoval.

          • lomikel

           ja to pochopil tak ze standardni mozek v dane populaci preferuje usporu energie. lide nadani jsou mimo standard, lisi se prave strukturou center v neokortexu ale maji jine drobne musky (viz. treba pan profesor sobne :).
           z meho pozorovani jen minimum lidi dela kreativni dusevni praci ( ta co boli) cteni a synkrese informaci, nebo sledovani/realizovani jiz vytycene ideologicke struktury je neco jineho.

          • vittta

           To velice dobře vysvětluje idiotizaci řízení společnosti a s tím spojenou dekadenci a úpadek dnešní euroatlantické civilizace.
           Je dostatek potravy (energie), proč se namáhat?
           A aby se elity nenudili, tak alespoň kradou, leckdy bez výstupu, peníze mají jen kvůli penězům samotným, ne kvůli požitkům, které za ně lze mít.
           Ty už nepotřebují….

          • Janika

           No vidíš, Kamile, a nic jsi z té pochybnosti nevyvodil, naopak jsi toho pavědce pochválil :-). Přece takovéhle detaily, které si každý dokáže srovnat ve své laické hlavě prostě proto, že to všude kolem sebe VIDÍ, jsou nesmírně důležité. A jak to, že to pan „vědec“ nevidí? Jak se mu dá důvěřovat i v tom ostatním, když takováhle elementární věc mu nedošla a je slepý?

          • Kamil Mudra

           Pochválil jsem ho, Janiko, v tom že umí udržet pozornost, podat svůj výklad poutavou formou a srozumitelně se vyjádřit – tedy je dobrý didaktik, ať už vykládá cokoli. Z přednášky jsem vyvodil že jde o podnětné myšlenky i navzdory některým rozporům a stojí mi za to abych věnoval čas poohlédnutí se po dalších informacích, které by mi umožnily posoudit nakolik je v obraze a nebo mimo mísu. Je možné, že nakonec také dojdu ke stejnému závěru jako ty – že jde o pitomost – ale aspoň budu vědět proč si to myslím. Nebo v duchu onoho „na každém šprochu – pravdy trochu“ se dozvím něco nového (aspoň pro mne), co za pitomost považovat nebudu.

        • vittta

         Tak…
         Poslechl jsem si to se zájmem a početl v reakcích.
         Myslím si, že ten profesor dává určitý možný výklad některých dějů a vypadá to velice logicky.
         Nemám znalosti, abych byl schopen zpochybnit, jestli třeba máme úbytek motku o 300g nebo ne-ale vysvětluje to pochopitelně.
         Příklad se psy a kostmi- znám také psy a pány, kterým jde kost bez potíží sebrat, dá se to ale vyložit naučenou změnou chování klidně i dle toho profesora. Pes se naučí, že kostí je dost a učí ho to autorita jeho pána, který ho živí, takže ten pes VIDÍ, že se o kost nemusí rvát, protože to není nedostatkové zboží.
         Zkuste sebrat kost psovi, který trpí hladem a nepovede se to a podle mě ani v případě, že ho od jeho 5 let věku budete živit jako prase. To jsou ty neměnné změny sociálních návyků, co o nich profesor také mluvil.
         Jakkoliv se nám nemusí líbit jeho názory, těžko s tím můžeme něco dělat, pokud má pravdu jen v polovině věcí.
         Lze ho vypnout-ale to s realitou nic neudělá.
         Je daleko lepší si ho poslechnout a tím získat vysvětlení některých jevů- nemusíme se s ním ztotožnit-ale může nám to pomoci chápat svět.
         Co on říká, jsem si zhruba myslel, důvod generačních střetů, (rozdíly vnímání světa i pohrdání starými..důchodci jsou neoblíbení a vždycky byli) a také důvod válek (v některých obdobích jako by se celým národům zatemnil mozek) ale také neadaptovatelnost islámu, pokud je tento na vzestupu, podle mě by se 1 000 000 muslimů adaptoval do viktoriánské Anglie bez potíží, pokud by jim to někdo umožnil.
         Už jsem tady kdysi psal, že jsem ve své podstatě nejspíš nacista, vystupuji proti inkluzi, přistěhovalectví,myslím, že lidé si nejsou rovni a též mám dojem, že rozmnožování postižených narušuje náš genofond atd..atd… což jsou hrubé obrysy nacismu.
         Nacisty ale nesnáším, stejně jako jakékoliv společenství, založené na exkluzi.
         Za jedno mám morální zábrany vůči těmto ideologiím a jejich metodám, a za druhé dobře vím, že tyto systémy jsou samopožírací, oni s nezastaví, když splní nějaké úkoly, které lze považovat za rozumné.
         Oni si budou hledat další a další oběti, až zahubí sami sebe a ještě všechny okolo.

         • Kamil Mudra

          Myslím, vittto, že jsi to shrnul do podoby, v jaké to vnímám také. Jen bych ti oponoval v konstatování, že důchodci byli vždy neoblíbeni. Generační názorové spory – to ano – mladí mají vždy tendence vidět mnohé jinak a mnohdy i oprávněně. To ale, dle mého mínění, nemá nic společného s oblibou či neoblibou. Skutečnou neoblibu (hraničící s nenávistí) vytváří teprve současná oblbovadla, neustálým předhazováním že „Dědeček a babička ujídají z krajíčka.“ namísto toho aby poctivě přiznala že v mnohých směrech stále baštíme chleba, který dědeček s babičkou napekli. Ostatně, ty generační spory se už opravdu natolik urychlily že vznikají mezi dětmi a rodiči, nejenom „přes koleno“.

          Saveljev mi „kápnul do noty“ tím popisem procesů probíhajících ve dvou rovinách: v té živočišné – jaksi předurčeně dělící lidstvo na kořist a predátory (nezávisle na vnější podobě jednotlivce) a té „programovatelné“ – podepisující se na tom jak se lidská společnost v konkrétní době a proměnlivých ale déle trvajících situacích chová. Tahle oblast jeho výkladu mi zatím stojí za úvahu, coby jeden z dílků mozaiky kterou si skládám.

         • jafa

          Já jsem teda přímější, všem bych přál delší pobyt mimo civilizaci. Aby se jim vyjasnilo, až se vrátí.
          Ten další omon ani nemohu komentovat v hlavním proudu, protože první co mne napadlo bylo „satanské ku.vy v Rusku“ To, že jim to v závitech takhle chodí, není samo sebou. Figurky.

    • Janika

     Myslím, že to není tak, že někdo hraje c neživými figurkami. Ony jsou taky živé a hrají si svoje hry. Je to nerozmotatelná spleť motivů a důvodů. Můžu hrát jen tak, že se postavím na nějaké místo a podle toho budu reagovat. A i soudce stojí na nějakém svém místě.

      • vittta

       No dobře, no…tak zareaguji.
       ……a na nábřeží bude stát dav demonstrujících s transparenty v různých jazycích ve významu „vítáme vás, muslimové“ nebo „STOP fašismu“ nebo také “ násilí není řešení“ a chybet nebude ani “ tolerance a lidskost“.
       A tito dobří lidé (a to není ironie) budou podávat uprchlíkům chleba a mléko a budou snít své sny o lepší Evropě bez extremismu a ti nejdobřejší budou chtít postřílet všechny ty, kteří tyto vize kazí, zejména xenofoby plné předsudků a islamofoby.
       Tak funguje svět, Kamile….

 4. BARON LE SAMEDI

  Dnes jsem viděl jakéhosi šejka na saudském učilišti, jak traktoval otáčení země na příkladu letu Šardža- Peking. Prý, kdyby se Země otáčela, letadlo by nemuselo vůbec letět, jen by vystoupalo a přistálo. Naopak směrem do New Yorku by letadlo, kdyby byla pravda, že se Země točí, nikdy nedoletělo, protože Njújork by před letadlem pořád utíkal. To dá, islámský, rozum. Bohužel, překladatel si myslel, že jde o otáčení kolem Slunce, ale pravda je jiná. Země neutíká sama před sebou……NETOČÍ SE. Janiko, Derna, pokud se tam třeba hodláte podívat, je jedním z mála míst, kde se po vyhnání muslimů ze Španělska roku 1493 tito usídlili, aby zatápěli křesťanům jinak…..otroctví, přepady lodí ve Středozemí…..

   • BARON LE SAMEDI

    Zase, kdybych byl ve výuce, asi bych namítl, že kdyby ten v letadle počkal, mihla by se pod ním všechna města na dané rovnoběžce. Čili nejvhodnější dopravní prostředek pro Araba je balon, pokud věří, že s točením Země je to tak, jak říká fatwa. Prostě vystoupáte, počkáte, a buď nic, nebo jste přistáli v cíli. Faktem je, že do balonu a na létající koberec se moc bomb nevleze, zatímco do Phantomu jo.

  • Janika

   Milý Barone, Váš zvyk přisoudit něco, co vidíte na jedincích, hned celým národům je podivný.

   Co má s tématem co dělat rok 1493 nechápu.

  • Kamil Mudra

   Já bych ty „co tahají za páky jež hýbou světem“ nijak etnicky, nábožensky nebo občansky nerozděloval. Oni sami sami se mezi sebou nerozlišují, na tom tahání se vždy nějak domluví a platí že „Po ovoci poznáte je“.

   • lomikel

    no bohum zel, ono to ale nejde takto delat pokud chcete byt poctivy v te analyze. Druhak to vubec neni vec etnicity ( najdete si geneticke analyzi skupin co se hlasi k zidovstvi) ani nabozenstvi ( korme ortodoxnich zidu) ale o sebeidentifikace s urcitou socialni skupinou a jeji skupinovou strategii. je treba si uvedomit ze kolateralni ztraty jsou pripustne, jde o skupinovou strategii ne pojisteni na zivot. take funguje jako v kazde skupine rozdeleni na elity, servis tech elit a maso.

    tak dejte bacha aby jste nedopadl jako tako osobnost s moralnik kreditem pracujici za mrzky gros do roztrhani tela ;))))
    http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/frantisek-kostlan-naciste-a-zide-by-spolu-nevladli-dokonce-ani-na-ukrajine-ne

      • lomikel

       tak slozita ze neni mozne se shodnout ani na dementi tohoto

       doufam ze uz chape ze vuynechanim prvku z analyzi dostanete vadny vystup ;)

       • Kamil Mudra

        Pokud je na výstupu analýzy to co jste sám napsal, že: „funguje jako v kazde skupine rozdeleni na elity, servis tech elit a maso.“ jde o výsledek jehož chybovost je zanedbatelná. Všechny vámi uvedené příklady jsou ilustrací servisní práce pro elity a servis má rozdělování jakéhokoli druhu v pracovní náplni.

        Elity se mezi sebou rozlišují podle jediného kritéria a tím je aktuální míra moci toho kterého člena. Jde samozřejmě o proměnlivý žebříček ale ani jeho nejspodnější příčka neopouští ten elitní prostor, ve kterém jsou všichni spojeni tím základním zájmem: zůstat elitou.

        Pokud tedy jste toho mínění že „…to vubec neni vec etnicity… ani nabozenstvi…ale o sebeidentifikaci s urcitou socialni skupinou a jeji skupinovou strategii“ pak opravdu nerozumím tomu proč výše píšete: dvoji hra zidu s islamizaci Evropy.

        • lomikel

         jedna se o elity ktere se deklaruji jako zidovske a pouzivaji tuto deklaraci k realizaci sve politky skrze ruzne zidovske instituce
         no a tim odpovidam i na nasi druhou otazku
         —-

         muzu taky dotaz ? co vam na tom vadi ze si zide jako socialni skupina buduji politicke/silove instituce ?:)
         ja to povazuji za normalni chovani kazde vetsi socialni skupiny, jen nevidim duvod o to mlcet

         • Kamil Mudra

          Ani já nevidím důvod proč o tom mlčet. Ale když jde o normální chování, jako u každé větší sociální skupiny, tak nevidím ani důvod proč zrovna tuhle sociální skupinu nějak vypichovat, je-li řeč o globálním dění. Je možné, že se na něm podepisuje více než jiné skupiny a nebo je třeba jen více vidět. Ale nehodlám se zrovna na tuhle skupinu soustředit natolik, že bych kvůli tomu přehlížel ty ostatní. To by totiž bylo právě to vynechávání prvků z analýzy, kterého se stejně jako vy nechci dopouštět.

  • vittta

   Přečetl jsem ten odkaz a ještě zabrousil do Zvědavce.
   Podle mě se prostě význam těch Židů notně přeceňuje.
   Já zásadně odmítám teorie, kde vystupují Židé.
   Připadajími tak neuvěřitelně pitomé, že to až práská a nikdy bych nevěřil, kdo všechno se k nim hlásí.
   Každý má svého Žida a ten jeho Žid dělá přesně to, co se dotyčnému nelíbí.
   Židé bombardují jiné země.(prostřednictvím USA)
   Židé islamizují Evropu.(z různých důvodů, klidně i úplně protichůdných, třeba aby jí zničili nebo naopak zachovali)
   Židé bojují s islámem.
   Židé bojují proti islámu.
   Židé bojují proti neonacimu.(jsou to bolševici a totality se nesnesou)
   Židé bojují proti neonacismu.(bojí se pravdy, Osvětim byla lež)
   Židé bojují proti neonacismu.(bojí se odplaty za své zločiny)
   Židé jsou neonacisty.(zakuklenými-ale někdy i otevřenými-třeba na Ukrajině)
   Židé vládnou Ukrajině, proto bojují s Ruskem.
   Židé vládnou Rusku,proto útočí na Ukrajinu.
   Židé prchají z Ukrajiny, protože tam jsou neonacisté.
   Mohl bych pokračovat v takových blbostech ještě asi hodinu.
   Podle mě žádný univerzální zlý Žid neexistuje.
   Tady to píše už Kamil.
   Mají normálně rozdělenou společnost jako jinde.
   A jelikož je každý chce vidět, tak je vidí.
   Jinak ve všemožných (tajných) organizacích je všemožných národností a ras plno…jen nikoho nezajímají.

   • lomikel

    pane vitto tohle uz jsme absolobovali, nevidi duvod to opakovat. je to pro vas citlive tema, s tim ja nic neudelam.

    • Janika

     Lomikeli, židy jsi sem zase zatáhnul ty. Souhlasím s vitttou a Kamilem v tom, co na toto téma píší, a dodávám, že jak někde, třeba na nějakém oblíbeném ruském webu, který se mi jinak líbí narazím na tyhle protižidovské pitomosti, tak mě to otráví a na autora měním názor. Prostě tohle neberu a odmítám se o takových nesmyslech i jen bavit a někomu to vymlouvat. Takže prosím stop antižidovským teoriím alespoň tady.

     A není to žádné nějaké citlivé téma, o kterém se nemůžu bavit, aby má citlivá duše nestrádala. Nechci se o tom bavit prostě proto, že je to pitomost.

     • lomikel

      ok, jak si prejete. vazba tam urcita byla, pres to ze poslednich par clanku se venuje tak ci tak Islamu a Evrope.
      necham to byt/

     • danaver

      Není dobré zavírat oči, Janiko, a nepřemýšlet nad svým oblíbeným dítětem, říká se tomu opičí láska a nevede k ničemu. Židé jsou velmi praktický, pragmatický národ, velmi obratný a silný v jednání, a velmi schopný v obchodním a finančním světě. Málokdy si dokážeme uvědomit, že tento národ je nejrozsáhlejší nadnárodní korporace. Je dobré uznat, že jako takový tedy musí mít i svoje zájmy – finanční, obchodní, politické. Počítat v reálu s těmito zájmy je životní nutnost, pro všechny hráče světa, a nemá to vůbec nic společného s nenávistí. Tento národ má nejstabilnější nejužší vztahy s nejvýznamnějšími státy světa, http://mv.iir.cz/article/view/49/44
      ale jeho činy nikdo vlastně nezná (nemám na mysli obranu území Izraele).
      Přijde mi, že když si nepřipustíme jejich existenci, jsme jako hráč šachu, který jednu figurku na hrací ploše přehlíží. Přece když zkoumám pohyby těchto figur tak se nestávám protivěžová, protistřelcová?
      Přimlouvám se za rozšiřování diskuze i k tomto tématu, určitě pomalu a opatrně, zkoumat tento fenomén, víme o něm tak málo, vždycky zůstáváme někde v historii, škoda:-)

      • Janika

       Danaver, problém je v tom, že debaty i židovství, velmi přínosné a užitečné, se většinou zvrhávají do antižidovské hysterie a spikleneckých teoriích. Nakonec, taky jsme tady měli sérii výborných překladů o sionismu. Tomu se nebráním. Jen nevím, jak eliminovat záplavy pitomostí, které se v souvislosti s tím vždycky vynoří a kdekdo si myslí, jaký je objevitel, když ze všeho zla světa obviní Židy. Pak sem sází jeden komentář za druhým se spoustou jakoby dokazujících odkazů a videí a proti tomu jsem bezmocná. Když se sem někdo s rozumem v hlavě podívá, tak v takové společnosti určitě nesetrvá, a takový dojem nechci aby blog vzbuzoval.

       Ale pokud máte zájem, danaver, napište o tom něco, ale s tím, že si diskuzi pod článkem pohlídáte :-).

    • vittta

     Citlivé téma…proč jako?
     Mě nejde o Židy ale o logiku.
     Jak to leckde píšu..já musím tu věc chápat a dokážu pochopit různé příčiny a různé důsledky.
     U Židů jsem ještě nepochopil nic….

 5. Saul

  Ona existuje k tomu tématu i židovská anekdota.
  To jak nějakej rabín dokazuje,že judaismus je nejtolerantnější náboženství.
  Muslimové,ti se modlí aby zemřelo tolik křesťanů,kolik podřežou dobytka při svých poutích do Mekky,křesťané se zase modlí,aby zemřelo tolik muslimů,co oni nachytají ryb.
  A židé?
  Ti se jen modlí k Jehovovi,aby se modlitby muslimů i křesťanů naplnili.

  No jak jsou ty židovské anekdoty někdy výstižné,což?

  • Kamil Mudra

   Výstižnost židovských anekdot mi imponuje od chvíle kdy jsem se s nimi poprvé setkal. Je to až neskutečné kolik životního moudra lze vyjádřit humorem.

 6. embecko

  Kdo ma rad Robejska a Belohradskeho, tady je asi jejich posledni spolecna beseda z listopadu, hledejte na Trubce:
  * Václav Bělohradský a Petr Robejšek na téma: Jak zacházíme s demokracií? *
  At sem zbytecne nenaskoci cele video, byt je mene dulezite, nezli blondyny.

  • embecko

   A jeste dvakrat Robejsek sam na tema hospodarstvi, zahranicni politika, problemy a budoucnost EU:

   a

   Robejsek je expert na experty, takze se sam jakoby trochu diskvalifikuje :o) ovsem jeho hloubka analyzy je v luzich stredni Evropy temer nevidana…je to lepsi, nez si pustit Vrazdy v Midsommeru :o)

  • lomikel

   ze jste to vy tak jsme si to pustil, no
   nedivim se vasemu pesimismu kdyz posluchate takove uspavace hadu dozorovane satanskym knezem halikem :)
   panove se vyhranuji vuci systemu z nejz ziji, jejich analyze nepresahuje mainframe demokracie a dutliveho nabadani abychm se zlepsili, coz zde jiz bylo diskutovano zde mnohokrat
   je reseni komplexnix problemu v ramci mantinelu danych tvurci techto problemu, ktere ale nejsou problemy ale vlastnostmi

   jednou vetou – intelektualni sracky

   zlaty pan profesor pres lobotomiii…

 7. embecko

  Jeste pro lomikela, dam to sem dolu, je v tom zmatek:
  Mluvil jsem kdysi s malirem jmenem Otto Placht, ten utekl pred kapitalismem do Amazonie, tam se v nejakem meste seznamil s domorodkou, ktera s nim otehotnela. Rozhodl se odejit k ni do jeji vesnice a zit „prirodne“…ovsem…domaci se k nemu , coby ne-rodovem cizinci, chovali jako ke psu, opovrhovali jim, delali mu naschvali, vylucovali ho. Nevydrzel to, sebral manzelku a vratil se do kapitalisticke metropole.
  Lide jsou (take) dravci, maji sve krute zbrane, kterymi se decimuji…kapitalismus je jeden z dalsich velkych pokusu, jak tuto dravci lidskou cast povahy spoutat a dat ji nejaky produktivni smysl. To se mu podarilo, bez pochyby, ovsem jako kazdy system, aplikovany na tvurci bytosti ma ten nedostatek, ze se ho za generace uceni nauci lide ojebavat a snazi se prosadit svoji agresivitu mimo system. Presne to se stalo, kapik doslouzil, protoze ti, ktere svazal jako Cisaruv pekar golema se utrhli a pouzivajice kapitalisticke metody mimo kapitalismem vytycena pravidla se stali jeho hrobarem takovym mechanismem, ze rozrusili dobrovolnou kooperaci v ramci ideovych zasad kapitalismu a postavili tak cloveka proti cloveku= ze systemu, davajiciho spolecnosti rad se stal system produkujici chaos.

  To zacalo uz na pocatku minuleho stoleti a reakci na to byl za oceanem vznik policejniho statu, zatimco na nasem kontinentu to vyresili dohledovou superorganizaci, EU (+ oboustranne podplaceni konzumem, samozrejme). Ta to (EU) s dohledem prehnala natolik, ze se ji podarilo temer zlikvidovat „zdravou agresi“ a to cestou jednak uplaceni a druhak nasilnym misenim kultur, ktere vas dovede do stavu, kdy doslova nevite, kym jste. To je i cely problem islamizace: nase akceschopnost byla za generace zcela utumlovana, takze se z nas stala tupa klecova zvirata, nechajici si libit cokoliv. Prima akce (odsun ci asimilace muslima) je zakazana a nebezpeci se skryva v tom, ze az se jednou prekroci zakladni instinktivni prah citlivosti, prijde genocida se ztratami mnohem vetsimi, nezli by prinesla prubezna obrana (odsun ci asimilace).
  Nic jineho, nezli obcanska aktivita tady nema smysl, plkani na netu jen zvysuje komprimaci nepokojenosti (zvysuje entropii). EU se de fakto povedlo zadrit jakysi tepelny cyklicky stroj: pod kotel ohrivace stale priklada, ale chladic vyradila z provozu…ovsem 2. veta termodynamicka plati v analogii i pro spolecnost :o)
  Kdoz ma na to, venuj se politicke praci, kdoz na to nema, venuj se na netu radeji otazkam obecnym a nepredkladej radeji zadne „navrhy“ :o)

 8. BARON LE SAMEDI

  21.2.2015 – 12.56
  embecko
  Ale stereotakticke operace na mozku kvuli mentalni anorexii se preci uz provadi, vy rikate, ze kdyz bude indikovana, tak se take provede. Co tu tedy obhajujete, proti cemu jste? Nejak tomu nerozumim.

  „Korán je slovo boží, slovo od slova, kdežto bible – to jsou jen inspirované texty.“
  Co je to za nesmysl? :o) byla jste uz nekdy na msi? Slysela jste farare, jak po cteni z bible rika „Slyseli jste slovo bozi?“.
  Znate trosku protestanty, treba americke metodiky, pro ktere je jedinym zakonem bible a nic jineho?
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………..stereotakjtické operace kvůli ment. anorexii se neprovádějí, nekažte blbosti. merlin to nenapsala, to vy zkratkovitě čtete. Takže ty výroky ….slyšeli jste slovo boží, řekl Bůh? Hovno. Ale Muhammad seslal slovo Boží v těch svých záchvatc ích.
  Že se ten merlin s váma všema zaobírá….hrách na zeď

 9. Kamil Mudra

  Chtěl jsem to napsat už dřív, ale dostal jsem se k tomu až teď:
  Znovu opakuji Eliadeho: zadny nabozensky system nebyl nikdy vyklucen mecem, nybrz podlehl systemu konkurencnimu jen proto, ze ten prichazel s lepsi nabidkou.
  Hele, saxi, jsi si opravdu jistý že Eliade něco takového řekl/napsal? Nějak se mi nezdá že by vědec takového formátu jen tak přehlédl v historii takové události, jakou byla španělská „lepší nabídka“ původním Peruáncům, nebo případně pozdější „nabídka“ jakou předložili indiánům křesťané migrující do Ameriky. I když, pravda, zde to už nebylo o meči ale o technicky vyspělejších zbraních.

 10. jafa

  Včera mi do mailu napsal kamarád z Ameriky:
  Co když se snaží Amíci nalákat islámské radikály na jedno místo (asi myslel ISIL) a pak je brutálně vybombardovat?
  Protože se vyzná ve výrobě reklamy, video s popravou je prý smíchané a oranžové prý podřízli ve studiu. Je tam použito více reklamních triků – úprav.
  Tak mě napadlo, jestli se zpravodajství pro naše sračkomety nedělá ve stejných holyvůdech.

  • Janika

   Tomu o výrobě „dokumentů“ věřím, to o bombardování na jednom místě je ale nesmysl a odporuje to tomu prvnímu. Oni se nechtějí zbavit nějakých radikálů nějak rychle a efektivně, co by si bez nich počali. Naopak je potřebují jako záminku všude možně. A když nejsou, tak si je vyrobí.

   S přítelem v USA to může být ale i tak zajímavé. Člověk se kolikrát diví, někdy i poučí. Nemůžeme mít patent na pravdu jen my.

   • jafa

    Ještě měl zajímavý názor na muslimy :-)
    Já proti nim nic nemám, spíš proti těm, co je sem přitáhli, měli zůstat doma, a ne se nám tu množit, arabáši.

   • vittta

    Tedy kdykoliv jsem se bavil s někým, kdo byl Američan nebo tam delší dobu žil, dost jsem si zkusil. (byli to ale jenom emigranti)
    Ale můj otec říkal, že jeden maník, co tam žil asi 30 let a vrátil se nějak před 15 lety zpět říkal, že i kdyby tady byli čínští komunisti, do USA by ho už nikdo nedostal.
    Jeho ženská je Američanka se vším všudy..(Češka,ale žila tam asi ještě déle)

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s