Znamení pádu

Napsal Baron

Znamení pádu by si měl sledovat každý vrcholný politik. Jakmile se sejdou tři, měl by uvažovat, onen politik, čím osud uplatit či ovlivnit. Nemám teď na mysli pády v místnosti s korunou českých králů, nebo škobrtnutí v televizi. Pád nemusí předznamenávat pád. Nicméně….

První video je ukázkou vstupu Janukoviče do úřadu. Dveře se před ním zavřely.


Druhým varováním bylo, že na něj spadl smuteční věnec. Kde byli ochránci, není zřejmé, rozhodně však tělochranitelskuju rabotu odflákli.

Varování, kterých Janukovyč nedbal.
Porošenko, jak je známo, se zatím jenom nesmyslně uklonil řadovému vojáku v Austrálii, spadl mu syn při obřadu v synagoze.

Ale především, opilý voják po něm téměř hodil karabinu.

V Minsku se mu prý nepodařilo přivolat v Paláci nezávislosti výtah, který později, o půl minuty, přivolal Putin. Porošenko to má sečtené, soudím. Třeba ho ovšem vystřídá nová tvář, Juščenko, který je vidět na klipu ze synagogy. Antibiotika na jeho tvář působila zázračně. Inu, měl lepru, žádnou nemoc z ozáření a lepra, jak známo, je léčitelná. Pokud vám neupadne kus těla. Jako ukrajinskému státu…

Reklamy

36 comments

 1. Janika

  Když už jste se převtělil do věštce, Barone, tak možná byste mohl rozšířit úvahy o to, co a na koho padá. Na Janukoviče padal věnec (to tedy byla scéna za všechny peníze :-) a zavřely se před ním dveře. Tedy něco padalo na něho. Kdežto na Porošenka nepadaly věci, ale kolem něho padali mladí muži, jak smutně symbolické… Souhlasím ale s tím, že nějaká dlouhá kariéra ho očekává těžko.

 2. Janika

  Dávám sem ještě ten odkaz na Ransdorfa, který zmínil brtník pod předchozím článkem: http://www.ransdorfmiloslav.com/otazky-a-odpovedi/o-cem-ceska-media-neinformuji
  Zajímalo by mě, odkud to pan Ransdorf má? Protože je divné, že ruští blogeři nic takového nezmiňují, nebo ano? Jestli je 2000 vojáků NATO v Debalcevském kotli, no, oni to mohou být dobrovolníci, jinak by to byl přece jinačí mazec. Ale zase by to vysvětlovalo, proč Merkelová lítala z jednoho konce světa na druhý a proč byl Putin tak vysmátý. Tohle by přece bylo pořádné eso v rukávu.

  • BARON LE SAMEDI

   Jenže oni se legionáři, ti cizinečtí, zajímají těžko. A ostatní……nezapomeňme, že dr. Ransdorf má diplomatickou imunitu EU, takže smí říkat, co ví. Osobně si myslím, že jde o leak z Bruselu. Mirek Ransdorf šel na kakao s loupákem, a ráno si v bistru nějaký ouřada z centrály NATO pouštěl pusu na špacír. A Mirek to odposlechnul, protože má opravdu mimořádné jazykové nadání, by%t nikoli fonetické. Pokud si všímáte, hned proti němu vyrazil poslanec černých fráterníků Zdechovský, který tvrdil, že se te%d setkal s Rusy, kteří mu ukazovali své povoláváky do vojska teroristů. Doufám, že o tom náš zákonodárce učinil oznámení, protože vývoz vojenských dokladů z RF a jejich prezentace českému pravicovému poslanci Zdechovskému mohla být manipulací tamních tajných služeb. Anebo, pan Zdechovský prostě lže. Ale to spraví pár zdrávasů před nedělí….

   • Janika

    Proč se legionáři zajímají těžko? To jako že jsou nějaká zvláštní sorta, co budí respekt, něco jako mafie?

    • BARON LE SAMEDI

     legionář v Africe umí stahovat lidi zaživa z kůže. Je-li chycen, nečeká milost. Legionáře měli Francouzi i Portugalci, u Portugalců šlo o součást PIDE. Franco měl také legionáře, jenže poté, co tento veterán čtrnáctileté války v Maroku poslal španělské hrdlořezy. hujery , obdivující Hitlera, pod Leningrad, nikdo už se do legií nehnal. Teplo, čabraka padající do čela, šum moře a vůně lehkého vína, to%t sen španělského vojáka. Vůně lehkých žen vítána též. Film o legiích- jen francouzskými prošlo přes třicet tisíc mladých Čechů po Únoru zde: http://kinofilms.tv/film/chernyj-batalon/69093/ film mne, jako dítě, celkem děsil

   • koloděj

    Legionáři, OMG ..přemýšlejte ..
    Za novorusii bojují také lidé všech možných národností – Rusové, Čečenci, Poláci, i Češi, Srbi .. a kdoví kdo ještě .. prý i Avakovova sestra :)… jsou tam dobrovolně – nasraní na tu řežničinu, znechuceni vlastními vládami, nebo prostě jen dobrodruzi.

    Stejný je to i na druhé straně. Zanícení odpůrci Ruska, ti , kdo si chtějí „vystřelit“ a přidali se na stranu, která podle sračkometů vítězí…. Kdyby tam byla byť i jen jediná jednotka Poláků (na které sere pes), tak mají zajištěn i kosmický průzkum, týdny dopředu by věděli, že čelisti se zavírají a měli by dostatek času opustit kotel. A to nemluvím o tom, že by tam byli sami neporazitelní američani. Na to, kdo nebo co je v Děbalcevu prostě všichni v Minsku házeli bobek. Tedy všichni .. Zacharčenko prý tohle stále vytahoval, ale nikoho to nezajímalo. Jistě měli dost starostí ukuchtit takovou smlouvu, aby byla stravitelná pro všechny strany, a přitom ještě aspoň trochu vypadala jako užitečná.

    Jediný důvod, proč vůbec Minsk proběhl , je UDRŽET Porošenka v sedle chcípající obludy, (to s tím výtahem je trefné – možná se již brzy Porošenko sejde na ranní kávě s Janukovyčem a budou vzpomínat v Soči na krásná léta, když spolu dojili rozpočet). Porošenkovi je zároveň potřeba poskytnout podmínky k tomu, aby se zbavil fašistů (vyhlášení stanného práva a pod). Prostě Putin teď za asistence Evropy zachraňuje Porošenkovi prdel.
    Je to mnohem lepší řešení, než pozorovat, jak ho věšejí na kandelábru, a pak se na jeho místo vyšvihnou takový kreatury jako Jacehňup, Kličkohňup a Krevakov .. Poroš to pochopil. Sere na Debalcevo, sere na vše, musí si zachránit svůj kejhák. Maminu už poslal letadlem do bezpečí (snad), a teď ho čekají peřeje v děravém kajaku. Jsem si jist, že mu na pomoc přidou SpecNaz od Putina.

    • hauptmann

     Taky mám ten dojem, že speciálové internacionalisti jsou už dávno z kotle venku. Nakonec dosud nikoho nechytli. Ale nemyslím, že boje jsou úplně u konce, obávám se, že obchod se zbraněmi se tohoto skvělého kšeftu jen tak nepustí, a tak se snaží udržovat ještě zbytky bojů, aby se kšefty točily dál. Masa je dost, PS má dostatek lidských zdrojů ochotných se servat kdykoliv zadarmo, jen za byt, stravu a střepinu v břiše.

     Ale je pravda, že pomalu a jistě nastává „tišina“, jak to povstalci nazývají. Pro mě to je až ohlušující ticho, absolutně nemám představu, jak bude v této části světa život pokračovat dál. Včera večer jsem si vyslechl zpověď A.Mozgovoje (Rožinovy stránky – colonel Cassad), a ačkoliv jsem ho plně chápal a vím, že to není hloupý člověk, padla na mě z toho tíseň. On má úplně jiné představy, než jaká je možná budoucí realita – a ta není vůbec hezká. A on to dobře ví. Pak je tady ještě ten sfanatizovaný a zombirovaný zbytek. Co dělat s takovým mírem?

     Putinův specnaz? Nevím. Jsem přesvědčen, že mnozí z nich už dávno na Ukrajině jsou. Jak by si poradili s tím zbytkem, kde to spíš vypadá na další občanskou válku? Ruský zásah by definitivně pohřbil i ty poslední plamínky „bratrství“, které snad ještě někde doutnají. Také nevíme, jaké plány má ten, kdo se neúčastnil jednání v Minsku. Možná to byl jejich záměr, zničit vše, co by mohl využívat ruský byznys. Mají v tom praxi, vzpomeňme na Plzeň a Drážďany.

     Ale pokud přijde k veslu Jaroš a krvavý králík, vše bude jinak, a nesmíme zapomínat na samotné Rusko, jeho vnitřní politiku… Jen tak naokraj, Victoria „Fuck the EU“ Nuland je údajně v Makedonii. Asi toho Balkán ještě nezažil dost.

  • BARON LE SAMEDI

   to je pro všeobecné obveselení. Dimka Medveděv kdysi skládal verše pro dívky svých srdcí. Dnes mám pocit, že co je jen předsedou vlády, skládá popěvky o šéfovi. Jak je vidět, pustil se i do choreografie.

  • BARON LE SAMEDI

   snad to bylo natočeno ještě v době, kdy byl omylem prezidentem. Každopádně se zády k nám snaží být the first man in the dance. Vlevo jsou lepé děvy s krátkými sukénkami, žel vidíme Dimku a ruské protoolicharchy a bodyguardy.

 3. BARON LE SAMEDI

  s toutéž dívenkou dělá Dimka ještě paci-paci. To když otevírá tělocvičná zařízení, zatímco jeho rival Vovka řeší takové maličkosti, jako je Minsk 2.

 4. Sio

  Ten věnec na hlavě je famózní. :-) Podle mého to svědčí o jednom o tak vysoké míře bordelu a šlendriánu, že ani do okolí prezidenta nejsou schopni vybrat schopné lidi. Všechno to byly jasné chyby v organizaci.

 5. Janika

  Он „Слава героям!“ кричал как шальной
  И вот его тащат на пункт призывной.
  Опухшая харя, на харе испуг
  Куда его храбрость девалась вдруг?

  Он пошел, в магазин, а там мац его!
  Вот и все, ты попался малец…
  Собирайся, поедешь в Дебальцево…
  А в Дебальцево – полный пи.дец!

  В украинской Раде тяжелые дни
  Все верят лишь сводкам проплаченных СМИ.
  Победа за нами! – кричит Яценюк,
  И все понимают, какой он говнюк.

  Так бы взять – и по лысине бац его!
  Ну, ты понял, козел, наконец?
  Ты кричишь: все нормально в Дебальцево.
  А в Дебальцево – полный пи.дец!

  В Госдепе Обамы – козел на козле.
  Никак не признают, что укры в котле.
  Ну что же ты, Псаки, несешь ерунду?
  Ты, видно, и права с башкой не в ладу.

  Ты забавнее Юрия Гальцева
  Самый лучший в Америке спец.
  Ну так что там сегодня в Дебальцево?
  А в Дебальцево – полный пи.дец!

 6. brtnikvbrlohu

  K eoroposlanci MR – loni pobyl dost dlouho – kolem voleb na Ukrajině kde dost cestoval, ostatně se ke své informaci vrací:
  http://www.ransdorfmiloslav.com/otazky-a-odpovedi/ukrajina4
  stojí za námahu se podívat i na tři předchozí odpovědi – teorie že to má z tzv. dobře informovaných kruhů je asi nejpravděpodobnější + doplněné někým přímo z UA, nepředpokládám že by pustil kachnu, jeho znalosti jazyků jsou fenomenální takže vše má jaksi „z první ruky“ a pustit to nebylo zřejmě jeho vlastní rozhodnutí (i když v mých úvahách je hodně projekce).

  • Janika

   To je pravda, brtníku, Ransdorf se vyzná a ví, co dělá. Není to žádný sebestředný naivní žvanil. Tomu tak vidět do hlavy… :-).

 7. jednooký

  A zlé znamenia ešte raz – hneď po spoločnom fotení hlavounov v Minsku pred vlajkami spadla z podstavca ukrajinské vlajka… Ochrankári ju samozrejme bleskovo dali naspäť, ale…

 8. Janika

  http://allainjules.com/2015/02/16/alerte-info-panique-a-kiev-ukraine-porochenko-aurait-evacue-sa-famille-de-kiev/
  Porošenko údajně evakuuje rodinu z Kyjeva neznámo kam. Ale to může znamenat jen že chystá válku většího rozsahu, a , ani radši nedomyslet, se zbraněmi způsobujícími ozáření a podobně. Čili chudý lid ať tam zařve, ale rodinku si odvezu do bezpečí. Vzhledem k tomu, že stále tlačí Západ na dodání zbraní se mi evakuace blízkých zdá pravděpodobným výstražným znamením.

  • hauptmann

   Já jen pro informaci k té evakuaci a pádu…

   В прямом эфире центрального телевизионного канала ТВI Каплин возложил всю ответственность в развязывании войны на Донбассе на Арсения Яценюка и Александра Турчинова…

   Kaplin je blízký Porošenkův přítel a spolupracovník.

   • Janika

    Neuvěřitelné – Kaplin tohle řekl v ukrajinské televizi? Tak to by se mohly dít brzy věci. Mluvit Kaplina chvíli nechali, ale má tam někdo sílu odstranit Jacenuka? Ani Porošenko ne, kromě toho ten by měl jít s ním, zákonitě.

    • hauptmann

     Ano, měl by se taktéž zákonitě zodpovídat. Tady je jasně vidět, že se znovu vytvořily dva vládní tábory, jako v případě dvojky Juščenko – Timošenko. Američani je dávno varovali, že nic podobného už tolerovat nebudou. Mám dojem, že se jedná o zoufalý pokus vyvinit se z toho marasmu, který teprve hrozí. Nebo je to mediální tvorba předpolí k budoucí nutné spolupráci, jelikož mediální masáž byla a stále je na Ukrajině hrozivá. Já ale v spolupráci nevěřím. Porošovi je jasné, že válku proti vlastnímu obyvatelstvu prohrál a dost možná prohrál i celou Ukrajinu. Jenže je Ukrajinec a má tam svůj majetek, hroby svých předků, i když rodinu už vyvezl za hranice. Navzdory tomu, že byl tím menším zlem, pro mě to je Petro Krvavý.

 9. vittta

  Tohle je také znamení pádu….
  http://www.blisty.cz/art/76491.html

  To jsou ale detektivové, ta parta okolo Guardianu.
  Proč oni rovnou nepracovali se záběry, jak Rusové střílí?
  Měli to místo přesně před střelbou a po ní…očazeno, stopy pneumatik…
  To je jak městský kamerový systém.
  Někdy…když má vidět někoho, koho vidět nemá.
  To také vždycky chybí.

  • jednooký

   Keď sa pozrieme na dátumy, tak mi to vychádza na čas krátko potom, ako na ruské územie dopadli granáty z ukrajinskej strany.

   • vittta

    Podle mě je to celé úplná fikce.
    Oni tady píší že…“Skupina britských investigativních novinářů využila digitálních technik, satelitních fotografií a sociálních médií.“
    To vypadá hodně sofistikovaně ale moc logiky v tom tedy nevidím.
    Kde se dostali k nějakým přesným snímkům?
    Pokud se k nim dostali, tak existují.
    Pokud existují, proč neexistují ty, na kterých se přímo střílí nebo klidně i přesouvají ruské kolony na Ukrajinu?
    A pokud existují i ty- proč je neukazují od rána do večera v TV v celé vyspelé Evropě?
    Také mi přijde úsměvné, jak někdo u nepřesných raketometů může zpětně najít místo odpalu a také..proč by Rusové stříleli z místa, kde by to bylo vidět?
    Přece mohou vystřelit ze dvora prasečáku a nikdo neuvidí žádné stopy pneumatik…když už tedy ti Rusové vědí, že se to dá vystopovat pomocí novinářů…co asi tak pak mohou vystopovat tajné služby?
    Atd….prostě blbost.
    Úmyslná, to je to.
    Ty hovada tím něco sledují.

    • jednooký

     bellingcat.com zaperlili aj v prípade zostrelu MH17, kde so svojimi boli podľa mňa celkom mimo…
     Tentoraz to naopak vyzerá, že by na tom mohlo niečo byť.
     Lenže – nájdené a zobrazené „dôkazy“ zodpovedajú vždy zhruba len jednej batérii (štyrom – ôsmim, najčastejšie piatim -šiestim vozidlám). To je dosť na „spoľahlivé rozbitie“ postavenia jednej batérie, alebo rozbitie postavenia typu „blokpost“. Alebo pooranie (rozumej oslabenie) jedného táboru či poľnej základne – ale je to príliš málo na ich likvidáciu, na to by boli treba aspoň dve-tri batérie a aspoň dve – tri salvy. Lenže nie sú tam žiadne stopy po nabíjacích vozidlách, čiže batéria prišla, odstrieľala úlohu a zasa odišla, čo okrem iného znamená dve možné veci – mali tam návodčího, ktorý sledoval výsledky ostreľovania, alebo cieľ bol takého typu, že sa po odstrieľaní úlohy považoval za umlčaný alebo zničený. V druhom prípade to znamená hlavne paľbu na „nezodolnené“ poľné postavenie delostreleckej alebo minometnej batérie protivníka – a teda najskôr odvetu za ich paľbu na ruské teritórium.

  • jednooký

   aj-aj, už nemôže prekvapiť.
   hauptman – nie si jediný. A po zmene dizajnu som tam prestal chodiť celkom, maximálne tak za linkom, ako teraz.