Hidžáb

Poslal Hamilbar

hidžáb

O tangách Prorok nic neříkal.

http://laaake.com/

Reklamy

27 comments

 1. Janika

  Prorok nic neříkal, protože ho něco takového nemohlo vůbec napadnout :-). Ale Baron možná najde v koránu něco, co nám to osvětlí, něco o spodním prádle jsme tu už řešili.

  Jinak moc hezké, proti takové kombinaci a stylu by nic nenamítalo ani Módní peklo. http://www.modnipeklo.cz/

 2. BARON LE SAMEDI

  vyjděme z toho, že manželky v harému chodily na ostro. Pokud náhodou je někdo- cestou do mešity, kam nesmí, ale smí do kamrlíku pro ženy u mešity- viděl in natura, přišel o hlavu, nebo byl uškrcen. Zneuctít muslimku lze i pohledem. Takže tanga jsou skvělým „kožíškem“.

 3. BARON LE SAMEDI

  Shakira zpívá na počest šansoniérky Umm Khaltum. To je dáma, která kdysi vystupovala, koncem srpna 1969, v Benghází, a mladý Kaddáfí chtěl v klidu vychutnat její koncert, tak se s ostatními domluvil, že převrat v Libyi provedou až 1. září l969. Kdyby měla libyjská revoluce jiné datum v „rodném listu revoluce“, třeba by to tak blbě nedopadlo…..i s Kaddáfím, a jeho lidem. :-)))

 4. BARON LE SAMEDI

  Klara Liebknechtová a Rosa Luxemburgová byly nehezké ženy. Klidně mohly nosit hidžáb. Místo toho nám zřídily MDŽ.

 5. BARON LE SAMEDI

  Komentář k hadíthu „dva typy lídí pekla…“ (žena oblečená..
  Příspěvekod Imane » pon 04. úno 2013 2:48:23

  Prorok, pokoj a mier s ním vravel: “Sú dva typy ľudí Pekla, ktoré som doteraz nevidel: muži s bičmi ako kravské chvosty, s ktorými udierajú ľudí, a ženy, ktoré sú oblečené, avšak nahé, chodiace lákavým krokom, s niečím na ich hlavách, čo vyzerá ako ťavie hrby, skláňajúce sa na jednu stranu. Nikdy nevstúpia do Raja, ani nezacítia jeho vôňu, hoci jeho vôňu môže byť cítiť z takej a takej vzdialenosti.“ (zaznamenané od Ahmad; v sahíh Muslim)

  Priblížme a vysvetlime si druhý typ ľudí pekla:

  Druhý typ sú “ženy ktoré sú oblečené avšak nahé, chodiace lákavým krokom, s niečím na ich hlavách, čo vyzerá ako ťavie hrby, skláňajúce sa na jednu stranu“, Al-Nawawi vravel ohľadom významu tejto pasáže: : al-kaasiyaat al-‘aariyaat (preložené ako “odeté avšak nahé) znamená, že si odhalia časť ich tiel, aby ukázali ich krásu, a tak budú oblečené avšak nahé. Bolo na to povedané, že budú nosiť tenké oblečenie, ktoré ukáže čo je pod nimi, a tak budú oblečené, avšak virtuálne nahé. S ohľadom na túto frázu Maa’ilaat mumeelaat (preložené ako “chodiace lákavým krokom) bolo povedané, že to znamená: odchýlenie sa od poslušnosti Allah a od prikázaní chrániť svoju cudnosť, atď. Mumeelaat znamení, učenie iným robiť to čo oni chcú. A je povedané, žr Maailaat znamená chodiť s lákavým krokom a mumílát znamené hýbať s pleciami. A bolo povedané, že to znamené, že sa snažia upútať mužov tým, že im ukážu ich ozdoby.

  Čo sa týka frázy Ru’oosahunna ka asnimat il-bukht (preloženej ako “s niečím na ich hlavách, čo vyzerá ako hrby tiav”), to môže znamenať, že ženy si robia svoje hlavy väčšími pomocou šatky a turbana, ktoré sú omotané okolo hlavy, a tak to vyzerá, ako hrby tiav. Je to veľmi známa interpretácia. Al-Maaziri vravel: možné je, že to znamenená, že nebudú sklápať svoje zraky pri prítomnosti mužov, radšej sa budú na nich priamo pozerať.
  Sharh al-Nawawi ‘ala Saheeh Muslim, 17/191.

  Šeich Ibn ‘Uthaymín vravel: výraz “oblečené, avšak nahé” znamená v interpretácii, že sú oblečené v šatách, ktoré nezakrývajú jej awrah, ktorá musí byť zahalená. Taktiež je to interpretované tak, že sú oblečené v ľahkom, tenkom oblečení, ktoré nezabraňuje ostatným vidieť pokožku ženy pod ním. Iná interpretácia hovorí o význame, že nosia tesné oblečenie, čo zakrýva kožu pred zrakom, avšak stále odhaľuje ženský šarm.
  Fataawa al-Shaykh Muhamamd ibn ‘Uthaymeen, 2/825.

  Tento hadith obsahuje prísne varovanie proti páchaniu týchto dvoch hriechov:
  1- Utláčanie ľudí a trápiť ich bezprávne
  2- Ženy svojvoľne sa zobrazujúce a ukazujúce ich pôvab a nedodržujúce správnosť islamského hidžábu a ušľachtilé islamské spôsoby.
  Tento hadíth je jeden zo zázrakov proroctva, pretože tieto dva typy ľudí sa skutočne objavili a existujú aj teraz, ako al-Nawawi (nech na ňom spočinie milosť Allah) vravel.

  Viac na: http://islamqa.info/en/ref/47017
  Rci: „Věru modlitba má, obřady mé, život můj i smrt má náleží Bohu, Pánu lidstva veškerého, jenž společníka nemá žádného. (6:162-163)
  Uživatelský avatar
  Imane
  Administrátor

  Příspěvky: 4263
  Registrován: čtv 08. led 2009 1:00:00
  Bydliště: CA

  • BARON LE SAMEDI

   četba o ženské obřízce v Evropě a u muslimek vůbec. Bacha, padesát tisíc Francouzek má obřízku :-((

 6. PeeBee

  uvazuji vazne o zakoupeni a noseni hidzabu, treba mi bude sluset.

  mimochodem, doufam, ze sandor konecne odvazne uda ton a brzy polozi zivot. uprimne, je mi jedno za jakou zemi. ja sam stejne zadnou davno nemam.