Dívejte se, děti, vojáčkové

Vítání hitlerovských vojsk na Ukrajině

Vítání hitlerovských vojsk na Ukrajině


Zločiny Hitlerovců na Ukrajině

Zločiny Hitlerovců na Ukrajině

(zdroj)

Ukrajinci vítali Hitlerovu armádu jako osvoboditele od Rusů. Bláhově si mysleli, že ti hodní vojáčkové jsou tam kvůli nim, aby jim pomohli. Jenže pro nadřazenou rasu nebyli rovnocennými lidmi. Přijmout fakt, že pro druhého nejsem rovnocenným partnerem, jen mě využívá, a když bude zapotřebí, tak se mě zbaví, je obtížné. Tak stojíme a máváme a doufáme, že tentokrát…

Reklamy

30 comments

 1. Janika

  Hamilbar neposlal tentokrát žádný pozitiv na víkend, tak doufám, že toto je dostatečně pozitivní, alespoň ten závěr, vzhledem k situaci :-).

  • Kamil Mudra

   Nemávám, nedoufám a žádné pozitivum nevidím :-(

   • Janika

    No, já vlastně taky ne… Ale to mávání ruskou vlajkou by nebyl špatný nápad :-).

    • Kamil Mudra

     U kasáren v Ruzyni se moc neosvědčil. Rozjásaní vítači s těmi americkými měli jednoznačně navrch. Ostatně, podobně to vypadalo všude jinde po republice.
     My už jsme holt takový přívětivý národ :-(
     A ti američtí kluci jsou takoví sympaťáci že je člověk prostě MUSÍ mít rád.
     A že si občas i takhle zašpásují…?
     http://echo24.cz/a/wnQAZ/zabil-jsem-1626-lidi-lide-jsou-jenom-bod-a-vy-udelate-klik
     Proto se na ně snad ani člověk nemůže zlobit.
     Vždyť jen brání demokracii!

     • hauptmann

      Že jsme velice přívětivý národ, hlavně co se USA týká, toho si všimli i v Rusku. „Češi vítali americké vojenské kolony květinami a ovacemi“, „Češi považují Američany za osvoboditele, zatímco nás za okupanty“, „české děti získávají ve školách představu, že je během 2.sv.války napadl SSSR, tedy Rusko“…. myslím, že mají dost přesnou představu o tom, jak to tady funguje. Alespoň v tisku, který je dostatečně kritický.

      Obávám se, že kdyby sem přišla ruská vojenská letka třeba na letecké dny, tentýž přívětivý národ by se rázem změnil v zuřivou smečku. Dát těmto lidem do rukou zbraně a zaručit beztrestnost, nepochybuji o tom, co by následovalo. Nemám ani tušení, kolik lidí tady je procentuálně příznivcem té které strany, ale ti proameričtí jsou rozhodně aktivnější. A jejich hlavním znamením je fanatický odpor vůči všemu ruskému. Zatímco podle mých zkušeností většina latentně proruských buď nemá chuť a odvahu se projevit, nebo proti Západu/USA v podstatě také nic nenamítá. Jen malé procento z nich je vysloveně antiamerické. Osobně věřím odhadům agentur cca 72% spíše prozápadních, 16% bez názoru a 12% spíše proruských. Kdybych měl soudit podle svého nejbližšího okolí, muselo by to být 99.9% silně proamerických a ještě silněji protiruských.

      Osobně třeba proti US konvoji nic moc nemám, někudy jet musí a vojáci jsou jen vojáci, ale ty frenetické oslavy, to je na mě skutečně moc. Pes, který jeden den líže ruku svého nového pána, může být následující den klidně utracen, když bude pán chtít.

      • Magnus Maximus

       Průzkumům nevěřím. Jsou zmanipulované ve smyslu kladených otázek. Já se naopak domnívám, že většina je spíše protiamerická. To je ta mlčící většina. Jen ta menšina je více slyšet, a to pak zkresluje výsledný dojem. Kdyby totiž by bylo 72 % pro USA, tak by US army vítalo mnohem více lidí, například 10 tis. nebo mnohem více. Ve svém okolí neznám žádného totálního proamerického fanatika. Ještě jednou opakuji, je zbytečné tomu věnovat tolik pozornosti a energie. To chce klídek.

       • hauptmann

        Že bych nebyl v klídku? :-) Co se týká průzkumů, zcela určitě. 72% rusofobů sice netěší, ale ani netrápí. Já jsem zvyklý na podstatně vyšší počty fanatiků a osobně nejsem zrovna protiamerický. Solidně dělané průzkumy se zase až tak moc nemýlí, pokud nejsou vysloveně zfalšované. Chyba bývá 5-8%.

        Co ovšem člověka lehce znervózní, je už jen těžce popiratelný fakt, že USA se chystá na válku. V Evropě. Kdoví jakého rozsahu, možná na jadernou a Rusko opětuje přípravy. První bude obnovení bojů na Donbasse, naprosto vše tomu nasvědčuje. Projekt Jedinoukrajina se jaksi nezdařil, je třeba korekce. Minsk 2, jak se zdá, nefunguje.

        • Janika

         Nestrašte, hauptmanne, hlavně s tím Donbasem, ti lidé tam už by měli mít aspoň klid, po všech hrůzách. To člověku až zatrne u srdce při představě, že tam to ještě neskončilo.

         • hauptmann

          Já přece nejsem ten, kdo straší, Janiko. Stačí se podívat na koncentrování vládních sil Ukrajiny a techniky okolo zmíněného území, stoupající počet nacistických fanatiků z celé Evropy v privátních bojových praporech, výsadky jednotlivých bojových útvarů NATO (především Američanů a Poláků) tamtéž, počátek výcviku jednotek ukr.army americkými specialisty, úvahy o znovuzavedení presenční služby u nás včetně žen, schválení dodávek letálních zbraní Ukrajině kongresem USA, bojové pokřiky jestřábů všech světových stran, obnovení přeletů ruských vzdušných sil, jejich vymezení práva jaderného úderu v případě instalace protiraketového štítu v Dánsku, fatální skepse diskutujících na všech portálech ohledně míru na Donbasse, varovné bubnování významných světových osobností, totální výplachy v mainstreamu, tendence k zavedení cenzury a mohl bych pokračovat. Nebudu ani domýšlet, co řešil Putin, Rogozin a celá kremelská squadra, když skoro všichni začátkem března zmizeli na chvilku z očí veřejnosti, a následně na to Rogozin začal rozsáhlou inspekční cestu po Arktice. Pokud k tomu započítám Porošovo prohlášení, že Ukrajina už nemá co ztratit a dává jí k dispozici „přátelům z USA“ na porážku Ruska… jak to máme chápat? Možná jako velkohubé žvásty, možná ne, ten chlap přece už jednou vydal povely ke střelbě balistkou do vlastních lidí.

          Četl jsem v PL příspěvek Oskara Krejčího na téma „dobytí světového ostrova“, jakési mystické mantry imperiálních snah kdysi mocné Velké Británie, kterou teď převzala vládnoucí klika v USA. Barack Obama je mezi nimi jediný slušňák. Nezbývá než doufat, že to, jak to dnes vypadá, se v dohledné době nakonec nestane, ale příznaky jsou hrozivé. Ovšem schovat se pod deku a tvářit, že to neexistuje…. jistě, i to je způsob, ale bohužel neúčinný. Už jsem o něčem podobném četl a stalo se to v nedávné minulosti.

          • vittta

           No nejsem z toho moc nakřivo, Hauptmanne.
           Je těch indicií až moc.
           Hodně lidí už se války nebojí, ani té jaderné, to bylo pro mě hodně překvapivé.
           Jen když zmizí Rusko…
           Já vím, těch debilů není zase tolik, ale už jenom to, že vůbec jsou….

      • vittta

       Ti by čuměli, ti negři.
       To jsou také motorkáři na baterky, ostuda motorkářů, pravý motorkář jinou nepoužívá!!!

   • hauptmann

    Dík za videjko, barone. Nevěřím sice žvástům z našich sdělovacích o této zemi, ale docela žasnu. Je to lepší, než jsem očekával. Alespoň to, co je vidět. Velký Kim, velkorysé ulice, popraskaný asfalt, duhové barvy a korejská disciplína.

 2. Magnus Maximus

  Trefný příspěvek. Myslím však že u nás se kolem průjezdu zbytečně zvedají vášně. At si klidně projedou, hlavně se nesmí u nás uhnízdit. V takovém případě nastane jiná situace. Kolem kolony jsem dnes jel. Technika nic moc. Mají to opelichané. Hlavně vojáci mávali na všechny strany. Ty jejich kolové transportéry jsou údajně ještě horší šunt, než Pandury. Mizerné pancéřování apod. Nevím co na tom lidi vidí. Kolem dálnice pár čumilů, jen na mostě u OC Chodov bylo odhadem asi tak 200 lidí. Jeli poměrně rychle. Na tachometru bylo 120 km a já jsem míjel kolonu mírně. To znamená že mohli jet tak 100 km, možná o něco méně. Zařadil jsem se do kolony, abych si pořádně prohlédl ty verky. S touto výbavou udělají dojem tak na českého Švejka. Jak tam tak seděli a křenili se na všechny světové strany, tak mě to připomnělo některé scény z filmu Šílený Max s Melem Gibsonem. Přemýšlím jestli stranická pěnice Vlasta Parkanová a její pomocník Jan Vyčítal budou taky zpívat a recitovat zamilované častušky.

 3. merlin

  já Vás rozveselím, našla jsem alespoň kousek filmu mého ,,dětství,, http://www.dailymotion.com/video/x44l7z_a-hole-in-the-head-dvd-african-trep_shortfilms
  Nám pouštěl na medicině doc. Klapetek z neurologie tenhle film kompletní, bylo to jeho oblíbené číslo, celá jedna generace mediků ho viděla. Končí to tím, že na obzoru zapadajícího afrického slunce se perou dva kouzelníci o kozu, kterou za operaci dostali. Rovněž mě fascinuje těch 96%. Klapetek se chodíval s tímhle filmem vysmívat neurochirurgů, kteří měli asi 60 :-)¨
  Taky se mi moc líbilo, jak si kouzelník kudlou očistil špinavé dlouhé nehty a pak s tou samou operuje .-)
  škoda že jsem nikde nenašla ten film celý, kdybyste někdo věděl …

  • Kamil Mudra

   On si tou kudlou nehty nečistí. Na tom svém nehtu takhle zkouší ostrost ostří. To je stará praktika rozšířená (nebo aspoň dříve byla) po celém světě i když člověk právě nabrousil třeba jen kuchyňskou kudlu a nebo sekeru.

 4. vittta

  Ano…Magnus Maximus se vyjádřil dobře, přece se nenecháme oblbnout jejich propagandou!
  Velká většina byly čumilové, a ani těch nebyly desetitisíce, nadšenci se vždycky najdou a budou mávat americkými vlaječkami. Podle mě to nejsou ani tak proameričané ale duševně nemocní antikomunisté, proč jim nedopřát tu radost?
  A ty průzkumy?
  Pche….třesky-plesky, normalizátoři asi jen čuměli na tu efektivitu…až to trošku přehnali, vypadalo to dost blbě, ta nerozborná jednota s americkými bratry, když před tím asi rok píšou o zhoubném vlivu ruské propagandy na masy. Čulíci asi čuměli, teď musí držet huby, protože na žvásty o ruské propagandě jim můžeme s nevinným výrazem v tváři říci, že naši občané radostně vítali spojence!

  • Kamil Mudra

   S tím vítáním i odmítáním je to stejné jako s čímkoli jiným. To že něco dělá deset procent národa ještě vůbec neznamená že to stejně vidí i zbylých devadesát procent. Všechny ty kecy o tom že „Češi to či ono…“ nestojí za zlámanou grešli. Nehodí se k ničemu jinému než coby matroš k vytváření těch manipulačních žvástů a jako přísada do pseudoargumentů politikům.

   • Janika

    Dneska jsem to slyšela už několikrát, jak jsme všichni nadšeni z US konvoje. Odporné, jako kdysi žvanění soudruhů o nerozborné jednotě lidu. Už to zažívám v životě podruhé, tak snad bych mohla být zvyklá… Hlavně doufám, že to na většinu působí stejně kontraproduktivně jako tenkrát.

 5. kopelman

  Viděl jsem ve svém okolí takové, kteří byli nadšenými vítači americké plechové kavalerie, i takové, kteří jsou z takových akcí smutní, ne odmítači. Přemýšlel jsem, jaký je mezi nimi rozdíl, a nepřišel jsem na nic lepšího, než na rozdíl ve všeobecném rozhledu a životních zkušenostech. Sám jsem několik měsíců v Americe žil, ne na turistickém výletě, ale pracovně. To dostatečně vyléčilo můj předchozí mírný hurá amerikanismus. Stejně tak můj kolega, který pracoval po roce 2000 v Rusku, získal k této zemi kritický odstup, ale současně nikdy by se už nesnížil k jakékoliv rusofobii.

  Pokud se oprostím od ideologie, pak je důležitá otázka souladu průjezdu americké plechové kavalerie s právním řádem. Nikde jsem nečetl ani neslyšel stanovisko žádného ústavního právníka k údajné protiústavnosti délky trvání, která překročila lhůtu, která nevyžaduje souhlas poslanecké sněmovny.

  Pokud se naopak neoprostím od svých zkušeností, pak politicky nekorektně řečeno, je práce na pozicích pěšáků v americké armádě poslední zoufalou možností výdělku pro málo gramotné (cca 10% populace USA). Představte si, kdyby naše vláda začala pozitivně diskriminovat naše nepřizpůsobivé občany zaměstnáváním v pozemním vojsku Armády ČR. A dál si představte, že by naše armáda s těmito vojáky uspořádala průjezd Pandurů přes Ukrajinu a Ukrajinci by je nadšeně vítali. Co byste si pak o Ukrajincích mysleli?

  • Janika

   Tak to je šokující informace o gramotnosti US armády… Člověk by alespoň čekal, že to bude výkvět země.

   O žádném národu, který na svém území vítá cizí vojska (byť pod pláštíkem spojenců) si nemyslím nic dobrého. Je to bláhové, je to dětinské, je to nezralé a nemoudré. Nikdy žádná cizí armáda nepřinesla do žádné země na světě nic dobrého. Pokud jsou výjimky, nechť mě znalci historie opraví.

  • hauptmann

   Jo kopelmane, přesně tohle mě při pohledu na vítače s US vlajkami napadlo. A nejen na vítače, ale i na jejich anti protějšky. Strašně jsem se styděl. Zvlášť, když jsem se doslechl, že američtí hošani si tenhle cirkus natáčeli a fotili z těch svejch vehiklů. O tomhle asi slyšeli vyprávět od svých kamarádů, co sloužili v Africe. Vždyť se museli cítit jako někde ve vidlákově, kam ještě nedorazil burgr&kola a oni jsou ti poslové civilizace. Jen jsem doufal, že rychle projedou a vše brzo bez zvláštní pozornosti skončí, bohužel marně doufal. Prostě PR téhle akce byla dokonalá, záměr upoutat pozornost se podařil.

  • Rehbergus

   Kanonefutr na tom s bystrostí nemusí být nijak moc valně,Mimochodem, pro spoustu sociálně slabých Američanů je armáda jediný výtah za lepším životem. Sociální a zdravotní zabezpečení pro sebe a rodinu, stipendia pro veterány, atd…

 6. vittta

  Kam se hrabou komunisté…..teď jsem viděl v TV vítání US boys v Plzni….
  Dorazilo jich prý 500 (tedy 250) a odpůrců bylo 13 (tedy 100).
  Jakkoliv se komentátoři rozplývali, byla to spíše blamáž, i kdyby jich bylo 1000…..

  • vittta

   Mein Gott….“vyměnil by sis se mnou nášivku“, no to čumím.. to je kašpařina.

 7. PeeBee

  US soldiers and military contractors sexually abused at least 54 children in Colombia between 2003 and 2007, according to a recently released historic document on the country’s conflict. The suspects have allegedly not been prosecuted due to immunity clauses in bilateral agreements.

  The 800-page independent historic report was commissioned by the Colombian government and rebel group FARC to establish the causes and violence aggravators of the 50-year-long conflict they are negotiating to end.