Hanča, Tonča a čtyřicet loupežníků

Napsal Baron Le Samedi

Příběh dvou mladých žen, které se poměrně neprozřetelně pustily, bez doprovodu Kara ben Nemsiho, černého syna Německa a jeho druha Hádží Halef Omar ben hádží Abú’l Abbás ibn hádží Dávúd al Gossarou do divokého Balúčistánu, skončil. Skončil návratem obou žen. Přál bych jim, aby zapomněly na dny, které následovaly jejich odjezdu z Íránu, protože zapomnění je milosrdenstvím každé orientální historky, kterou naši předci, žijící v poklidu předminulého století, označovali za pohádku.

 

Arabské příběhy znají lakotu, znají čtvrcení Ali Babova bratra Kásima, když už jsme u oněch loupežníků, znají sešívání, neboli rekompozici mrtvoly Kásima, a litý hon zlodějů za tím, kdo cizí zná ono heslo „sezame, otevři se“.. Příběh, jakkoli dnes romantizovaný, je plný násilí, zrady, podvodů a záští, a jediné, co snad dobře končí, je osud Morgiany, otrokyně, která je nejprve propuštěna z otroctví svým pánem, a nakonec přijata do rodiny Ali Babova syna. Propuštění je ovšem to hlavní i v příběhu Tisíce a jedné noci, horroru trvajícím déle než dva roky.
Významné na tom je to, že žijí, a že snad budou mementem tisíců Orientu -chtivých českých dívek. Je lhostejné, kolik čeho to stálo. Tento stát „utrácí“, a to nesmyslně, miliardy vytažené- po loupežnicku- z kapes daňových poplatníků. Alespoň občas tedy peníze mohou sloužit dobré věci. Neželme jich.

Neželme ovšem ani pana prezidenta, kterému se rozpadl sen o nejlepší světové tajné službě, Mossadu, jak traktoval v náručí amerických lobbystů zcela velmi nedávno. Nebyl to Mossad, kdo na magickém koberci vrátil dvě nešťastnice Česku, naopak, byl to jeden z úhlavních nepřátel výzvědné služby státu Izrael. Jak uvedla v sobotu minulý týden turecká agentura Anadolu, osvobození mají na svědomí aktivisté z turecké humanitární a náboženské organizace IHH, která propuštění domluvila, a realizovala. Bez velké reklamy svých mužů s pláštěm a dýkou, jejichž česká jména- tedy těch, kteří nedokáží validně přečíst ani turecký nadpis nad obchodem, plní stránky našeho režimního tisku.

Dnešní Mladá fronta DNES dokonce napsala, že Češi s Američany připravovali vrtulníkový přepad únosců (jakých?), ale že z akce sešlo kvůli písečné bouři (stopy zřejmě zavál písek?). Je známo, že po nástupu Chomejního v Íránu došlo k přepadu amerického velvyslanectví, a američtí diplomaté, v počtu desítek osob, byli 777 dní vězněni v Teheránu, přičemž jediným pokusem, jak je vysvobodit, byl útok amerických vrtulníků, které nad středním Íránem srazila písečná bouře, což Íránci vydávali za dílo Alláhovo. Ohořelé trosky amerických vrtulníků, jsou atrakcí dodnes, tudíž je podivné, že by se někdo rozhodl stejnou chybu zopakovat podruhé.

Každopádně, dělá se vše proto, aby IHH byla „její show“ ukradena, a tak podotkněme, že je to právě IHH, která dokáže dělat psí kusy ale i zjevné divy. Před pěti lety byla aktuální cesta lodi Mavi Marmara do Gazy. Příběh začal v Istanbulu, kde IHH najal loď, pendlující Bosporem. V Burgasu ji nechal zapsat na jeden rok do lodního registru Republiky federace Komorských ostrovů (islámský stát v Indickém oceánu), a loď nově domicilovaná v Moroni se vypravila do Famagusty. Famagusta, jak známo, je přístavem v Severokyperské turecké republice, kterou uznává jen Turecko. Zde se nalodili aktivisté, zásoby pro Gazu, novináři včetně českých a poslanci různých parlamentů, i toho evropského, kteří měli předat dary obyvatelům Gazy.

Pokročme, a dodejme, že Gaza je izolována Izraelem, konvoj v čele s Mavi Marmarou připlul k izraelským teritoriálním vodám, avšak ještě ve vodách mezinárodních (sic) izraelské ozbrojené komando napadlo několik lodí, zejména Mavi Marmaru, zopakujme, komorskou loď, a chtělo jí dobýt. Za cenu několika tureckých životů se to podařilo, avšak komando Sajeret Matkalu, neboli jednotky generálního štábu izraelské armády, bylo málem obránci Mavi Marmary, kteří měli jen nože….a HOLE v RUCE…poraženo.

Sajeret Matkal jsou kdysi Netanjahuovým bratrem vedení hrdinové z Entebbe a mezi vojáky jednotky patřil i Bibi Netanjahu, byť později. Mavi Marmara, respektive IHH, zrušila mýtus neporazitelného družstva izraelských zpravodajců, přestože celá akce IHH byla nakonec Izraelci zastavena IHH slavila morální vítězství, a svět rozebíral, proč do Gazy nesmí být dovezena ani cihla, která by neprošla izraelskou kontrolou.

IHH, která žije ze zakátu, povinného příspěvku věřících, putující na dobročinnost, tak dnes, stejně jako před pěti lety, slaví tiché morální vítězství. Podstatné ovšem je, že v tomto případě se její úsilí materializovalo ve svobodu dvou unesených, Hany a Antonie. Kéž by i ony unesly svůj osud, a kéž by právě tu svobodu dokázaly každým douškem i vychutnávat!

 1. Janika

  Asi se nedozvíme všechno, co prožily, a co za tím je. Z nejrůznějších důvodů. Myslím merlin už tady naznačovala, že dívky možná za tu dobu porodily dítě.

  Možná je to jen můj dojem, ale překvapilo mě, jak vypadají svěže. A ty šátky na hlavách jim moc sluší. Asi to bude znít kacířsky a patřičně si to tady slíznu, ale napadlo mě přitom, že život ženy v muslimském područí může mít něco do sebe.

    • lomikel

     sakrys u pani janiky to chapu, arabske noci a tak ale proc vy 8-)? reknete nemate uz doma spravne orientovay koberecek, to by vysvetlitlo zmenu kterou u vas pozoruju z posledni, rekneme rok ?
     ;)

     • embecko

      To je preci klasicka situace, Lomikeli: zapadni krestan s vysmechem presvedcuje zapadni krestanky, ze muslimky jsou na tom hure nezli ony. O duvod vic se zamyslet nad tim, co rikala janika :o)
      Je islam a islam, stejne jako je krestanstvi a krestanstvi.

      • lomikel

       ze vy hledata ten transcendentni smysl zivota coz ucine omezuje vase moznosti so se tyce kritiky nabozenstvi obecne ?
       ale to 3x( Neni jineho boha nez Alaha) si setrte az bude nejhure …
       :)

       • embecko

        Rekl bych. lomikeli, ze kvalita zivota jde razantne nahoru tam, kde existuji spolecne sdilene a diskutovane hodnoty.
        Pak jsem si take vsiml, ze destruktory nejvyznacnejsich sekularnich muslimskych statu byly staty s osviceneckym dedictvim.
        Nemohoucnost vest v dnesni dobe jakoukoliv verejnou dikuzi (mimo odborna temata) nevyvera z toho, co kdo rika, tedy ze nekdo je blbec, ale ze nikdo nenasloucha nebot nerozumi. Ztratili jsme totiz tajny spolecny klic, „enigmu“, ktery by nam umoznil dekodovat sdeleni druhych, tak je jednoduse prechazime a diskuze se trepi do serii „tweetu“.

        Posledny smysluplny diskurz byl ten socialisticky, ktery jeste dokazal udrzet jakous takous metafyziku spolecnych hodnot (treba i negativni, jako ji vedl disent)- za sociku jeste fungovala „enigma“ nabozenskeho klice lepsich zitrku.

        Posledni dobou lezu sem k Janice cim dal tim casteji, nebot v uzasu sleduji, jak se diskuze den po dni rozpada (uzas neznamena ani kladny, ani zaporny pocit). Rozpad diskurzu neni okamzity, zacal tak okolo roku 2000, pak se asi 10 let drzel silou setrvacnosti, ted se uz temer naplnil (rozpad) a vse utichlo…to beru jako velkou vyzvu- jako se po velkych prevratech zacaly vynorovat nove „kadry“, drive outsideri, pote vudci osobnosti, pak bych predpokladal, ze neco podobneho se stane i v diskuzi. Jsem zvedav, zatim ovsem cekam marne :o)

        • lomikel

         socio-kulturni skupina profituje z toho pokud je vnitrne soudrzna/ sladnena. Toto se deje skrze ideove koncepty ktere jedincy ve skupine sdileji, rozvijeji, chrani a propaguji. Proc tedy propagujete muslimske hodnoty a nebo podvracite hodnoty skupiny ktere jste soucasti ?

         Druha veta – to uz jsme diskutovali , vase ( a nejen vase ) pojeti druhotneho hrichu Evropske civilizace ktery snimate z beder anglosionistu a kladete je na sva je vase vec, neco vam to asi prinasi (jako tyranemu partnerovi dalsi souziti..) . Me do toho nezahrnujte.

         Diksuse obecne je mozna jen tehndy existuje je nejaky spolecny koncept ze ktereho lze vyjit, navic cleneno podle temat. Diskuse na ukrajine napriklad, mezi Ukry a Opolcenci je jen takticky prvek v mezihre. Takto bylo vzdy a bude vzdy, jen doba je ted proti dobe poplysakove zahalene do zatu z nadeji na lepsi pristi brutalne naha, tak i diksuse jsou brutalnejsi :). Za sebe mihu rici ze vetsinou nema problem s dekodovanim sdeleni, kdyz jo tak se zeptam. Vas se ptam porad, proc podporujete islamizaci evropy, u toho clanku se dere na jazyk jeste otazka proc zrovna v tomto predem prohranem kontextu ( zpet do cech se vraceji dve kravky ktere meli to stesti ze je organizace vymenila za najakou podporu nekde). Takovou apriorini spinovaci reakci bych cekal od , v tomto kontextu, nabozenskeho fanatika ne od vas. Nejste v tom sam janika a tribun delaji to same. Moje diagnose je sebeprogramovani, uz jsme to psal. Program treba vyladit a neskakat na kazdy hacek ;).

         Ja do urcite miry take citim resentiment k dobam predplysakovym, vse bylo tak nejka nalajnovane a jasne ( jak se ukazalo jasne zcela blbe v nekterych castech jasnosti). To je ale pryc, odeslo to s padem bipolarniho usporadani a komunistickeho radu V CCCR. S tim a nicim jinym to ne melo souvyslost, s moci ktera preferovala urcity diskurs.

         Co se tyce rozpadu diskuse, tak pozoruji jen to ze nektera temata, byt opakovane nastolovane, nejsou prodiskutovan do hloubky jakou si zaslouzi. A to proto ze casto ti kteri je vykopen (clankem, postem) nastoli se zaleonou dusledku ktere by pro jejich vnimani sveta melo ( o nic jineho nejde, tady se opravdu nic nevyresi, nebojte :) pokud by vcas necouvly a mnohoznacny popis problemu neredukovali na nejakou ideologickou banalitu. Vytesneni, se to tusim jmenuje.

         Jinak se vam omluvam ze jdu ponekud zostra, neni to na vas jen se na vas dobre reaguje pro ten presah ktery do toho davate, a je to moje metoda :).

         • embecko

          Zacnu od konce: az budete koncit debatu, tak se jen tak neztratte, jako jindy, ale dejte mi vedet, at marne nevyhlizim posledni odpoved, diky :o)
          To je ostatne take pruvodni jev rozpadu diskurzu: lide napisi neco zasadniho a k odpovedim se uz nevraci.

          „Proc tedy propagujete muslimske hodnoty a nebo podvracite hodnoty skupiny ktere jste soucasti ?“
          Ma skupina uz zadne hodnoty nema (myslim skupinu virtualni a to nejen na netu) a tak neni co podvracet, ona ostatne ani zadna skupina uz neexistuje.
          Muslimske hodnoty nepropaguji, islamske zeme znam docela dobre, par roku jsem tam prozil a to nechranen (=nikoliv ve statnich sluzbach a nikoliv v zednarskem ghettu :o)
          A tak i vim, ze muslimske zeny nejsou nestastne, jak si jejich zachranci ze Zapadu mysli, zvyk je druha prirozenost a honotit kvalitu ciziho zivota je osidna vec, pro mne bylo rozhodujici, ze byly sebevedome a hodnotove zarazene. Ona i tzv. svobodna volba ma sve hranice, a muzete mit nakonec tolik voleb, ze vam nejsou vubec k nicemu a jen se trapite.

          Dale pak:
          „Druha veta – vase pojeti druhotneho hrichu Evropske civilizace ktery snimate z beder anglosionistu a kladete je na sva je vase vec, neco vam to asi prinasi. Me do toho nezahrnujte.“
          Tak si prectete jeste jednou, co jsem napsal, zcela neutralne hodnotici, ci spise popisne: „…destruktory nejvyznacnejsich sekularnich muslimskych statu byly staty s osviceneckym dedictvim.“
          Tim reaguji na vas investigativni vylet do me psyche, ze svym transcendentnim pojetim zivota jsem omezen v kritice nabozenstvi a davam tou vetou najevo, ze ti, kteri tak jako ja postizeni nejsou, se dopustili nasili na muslimskych zenach, ktere pak hodlaji chranit…to sice nema vubec logiku, ale nejaky duvod tam asi je, jinak by se to nedelo.

          Nasleduje:
          „Diksuse obecne je mozna jen tehndy existuje je nejaky spolecny koncept ze ktereho lze vyjit…“
          No a o tom pisi, takovy koncept jiz neni, protoze zmizel s poslednim funkcnim nabozenstvim, socialismem. Vsak pohledte: lide nenaslouchaji proto, ze by byli hlusi, nybrz ze apriorne jim nejsou znama vase vychodiska…a objevit je, to stoji tolik casu a vysvetlovani, ze diskuze se razem stane unavnou a zcela ztrati smer sveho predmetu.
          Vsak i vy otukavate ma vychodiska cestou psychologickych rozboru me duse- nic mi nesdelujete, to se jen sam vy ubezpecujete, ze jste jeste na pevne pude, ze ma smysl se se mnou jeste bavit.
          Takze dovolte i me podobnou vystrednost: vy trpite zjevne na vedlejsi nasledky vysokeho intelektu, kdy si myslite, ze ostatni premysli stejne jako vy.
          Neni to tak a dukazem jsou vase prispevky tady, na ktere skoro nikdo nedokaze nejak prinosne reagovat. Bud z vas udelaji nacka, anebo neodpovi, tady treti neni dano.

          Co se Hance a Tonce tyce, pak jsem preci napsal (mozna to je ale nekde dole), ze vubec nevedely do ceho lezou, mely asi predstavu, ze je tam sice bombardujeme, ale tak nejak jinak s tim, ze nase bomby musi chapat a rozlisovat kdo ji poslal (zda- li arcisatan, anebo jeho pomocny certik). Vy jste jeste nikdy nevlezl v mladi do hospody, o ktere jste vedel predem, ze byste tam nemel chodit a dostal jste nasledne po hube? Ja ano, me je ta situace podceneni nebezpeci (z ruznych duvodu) docela znama. „Kravky“ je asi nejprilehavejsi termin, to jste vymyslel dobre.

          Jinak souhlasim, ze dochazi k vytesnovani temat, ale asi se neshodneme na pricine, podle meho ji je nekdy nezajem, jindy obavy (horka puda), jindy zas neochota premyslet. Nepodcenujte lidi, nejsou tak hloupi, aby vam ukazali, ze jsou chytri.

          Dnes (momentalne) jina diskuze nezli o diskuzi same (o jejim vedeni) nema smysl, to je klic ke kazdemu dalsimu rozhovoru.
          Doufam, ze tak pochopite i me drobne invektivy vudci vam, ktere zadnymi invektivami nejsou, nybrz pouhymi podmalbami nasi situace. Ja jsem na tom v podstate stejne jako vy, jen v tom plavu jinym zpusobem: mam zato, ze neschopnost dialogu ma duvody takrikajic objektivni a nikoliv skryte v povahach diskuteru samych, na to totiz debata ustala prislis rychle a predevsim plosne.

          Jinak si jeste vsimnete: tolik jsme toho namluvili, ale predmetu jsme se nedotkli. Jako bychom ho popreli :o)
          O cem se tu vlastne bavime, o me podpore islamu, ktera spociva v tom, ze jsme napsal, ze i muslimky mohou vest spokojeny zivot? Anebo o tom, ze se s vami nikdo nechce bavit „o tech, kteri vzyvaji toho, jehoz jmeno nesmi nikdo vyslovit“?
          Rozumite, tady je temat jak naseto, ale my tu probirame uplne nesmysly…proc asi? Nehoda neni nahoda, rikal BESIP, verme mu :o)

          • vittta

           Tak třeba já nějaké hodnoty mám a myslím si, že moje skupina má podobné, vč.tebe, Saxi.
           Ty hodnoty se ale leckdy těžko pojmenovávají, ale už to, že tady leckdy máme na plno věcí jiný názor a stejně se ve větší či menší pohodě vespolek bavíme je určitou hodnotou.
           Hodnoty islámu se podle mě hodně přeceňují, je otázka, jaké vlastně jsou.
           Obecně náboženské hodnoty za moc nestojí, jak vidíme z historie, když se křesťané vraždili úplně v klidu mezi sebou, opírajíc se u toho o jejich společné hodnoty.
           Ani muslimové nejsou nijak pozadu a jdou si po krku, až to praští v kostech a v ničem za bílou rasou nezaostávají, ani za křesťanstvím.
           Jestli jsou muslimské ženy šťastné nebo ne nám nepřísluší soudit, už vůbec bych si je nedovolil nějak „zachraňovat“.
           Ovšem stejně a více nesouhlasím s tím, aby muslimové nějak „pomáhali“ našim ženám, že jim navlečou hidžáby, zakážou nějaké činnosti (možnost volby) a budou jen čekat, až se naše ženské štěstím po..kakají.
           Naše dvě kravky pokoušely osud a dostaly po hubě, budiž to výstraha ostatním, nebo–budou-li nějaké jiné české ženy chtít, může to pro ně být klidně i výzva.
           Ostatně, naše ženy možnost volby mají, byť možná opravdu až moc velkou, ale podle mě je možnost volby buď iluzorní (tvrdí se, že je ale ve skutečnosti není) nebo absolutní.

          • embecko

           Hodnoty jsou nedulezite,vittto, ale „konsekventnost hodnot“, tedy zapracovavani hodnot do souvislosti a tedy hodnoceni, to uz ano.

           „Obecně náboženské hodnoty za moc nestojí, jak vidíme z historie, když se křesťané vraždili úplně v klidu mezi sebou, opírajíc se u toho o jejich společné hodnoty.“
           Nabozenske hodnoty byly zasadnim faktorem, ovlivnujicim ekonomicky a spolecensky boom Evropy, minimalne z poloviny. Pokud nabozenske vrazdy pouzijes jako hlavni meritko „prinosu“ krestanstvi, pak debata konci, nase hodnoceni se radikalne rozchazeji az za mez, kde je jeste mozno se o takovem tematu bavit.

          • vittta

           Ne náboženské vraždy-ale hodnoty.
           Pokud máš nějaké hodnoty, které se obecně nedodržují, nedodržují je vládcové, kněží ani ozbrojenci a nutí je dodržovat jen nejchudší společenské vrstvy, protože se nemohou bránit, pak to není hodnota, ale politický nástroj, na jehož základě se zotročuje.
           Náboženství mělo a má pouze jednotící funkci, jak je třeba vidět na islámu, jakkoliv spolu bojují, islám je stejně spojuje. (především proti jiným)
           To ale není hodnota.

        • Astr

         to beru jako velkou vyzvu- jako se po velkych prevratech zacaly vynorovat nove „kadry“, drive outsideri, pote vudci osobnosti, pak bych predpokladal, ze neco podobneho se stane i v diskuzi. Jsem zvedav, zatim ovsem cekam marne :o)

         Saxi napred nastoupi revolucionari nebo alespon boritele
         a ti nikdy nebyli stavitele
         to je az dalsi kategorie lidi
         Aby se angazovali byt I jen na Internetu a prisli s nejakym jinym nazorem napadem myslenkou
         musi to mit nejaky smysl.
         Zatim jediny smysl ma se angazovat maximalne sam pro sebe. Snazit se pro spolecnost znamena byt kdyz ne rovnou za blbce tak mimimalne za nekoho kdo nechape dnesni realitu.
         Misto aby je li neco spatne aby se to menilo k lepsimu! Pro koho ? Pro lid ? cha cha cha
         Samozrejme ti kteri realitu chapou jsou but ti kterym vyhovuje coz je mensina a pak vetsina ktera to vzdala a je nazoru ze angazovat nema smysl, nevyplaci se , proste resignace.
         Ze se lide probudi az pujde opravdu do tuheho, az pujde o zivot?
         To uz muze byt pozde!
         Lide si zili nekde ne az tak moc spatne I kdyz treba ne idealne a ne v demokracii, ale pak se to zmenilo a reakce je jaka?
         Prikladna je situace v Syrii kde cast lidi sice bojuje dalsi statisice prchaji ale vetsina jako ovce cekaji jak to dopadne :-(

         To po cem volas nikde.

  • bara

   No, Tonča mi moc svěže nepřipadá a ten modrej hábit na ní visí jak na věšáku. Ta druhá je vysmátá jak lečo, na fotkách má rifle, vcelku padnoucí kabát a kabelku…

   • Saul

    „Ta druhá je vysmátá jak lečo,…“
    taky mám pocit,že ze mne někdo dělá blbce,když čtu že tahle holka strávila 2 roky na samotce bez světla.
    To by vypadala a hlavně chovala se podstatně jinak.
    Čímž nechci snižovat hrůzu,které si obě holky zřejmě zažily víc než dost.

   • vittta

    To je pro Báru, Janice píšu tohle na její úvodní textík.
    Hlavně si to nejezdi vyzkoušet, kam bych si chodil vyžvanit mozek.
    Na EDUinu jsem to sice rozvrtal efektně, ale je tam malá návštěva a také tématicky je to dost omezené….

    • Janika

     Našla jsem to, pěkně jsi to tam roztočil :-)-
     Jinak žádný strach, mě už nikdo unášet nebude a když tak by mě rychle vrátil.

     • vittta

      Unášet ne, ale aby Tě nenapadlo tam nakonec zůstat….
      Pak už by Tě nemuseli pustit a já abych Tě tam pak jel vysvobodit….

  • Tribun

   Lidé jsou různí a každému vyhovuje něco jiného, to jen my na Západě jsme vedeni k tomu, abychom věřili, že všem musí vyhovovat to, o čem si myslíme, že vyhovuje nám.

   • lomikel

    tonce a hance to asi nevyhovovalo, jinak by se nevraceli. o tom je tusim take tento clanek. nac to spinovat ?

    ostatne neni to tak tezke vyskouset si to, staci vyrazit na vilet janiko ;)

  • jafa

   šak si to zkuste :-)
   5x denně 21 festišnů a stačí karimatka orientovaná na nejbližší kopec, případně potok v zádech :-)
   pokud Vás neodvezou, budete fit jako nikdy :-)

 2. bohdan

  Barone, málokdy/občas s Vámi souhlasím, přesto Vaše příspěvky takřka „dychtivě“ očekávám! :) Díky za ně!

 3. BARON LE SAMEDI

  většina pilotú LUFT-HONZY požádala o plastickou operaci. Někteří píší i lékařům z Ordinace v růžové zahradě. Požadavkem jest boční vývod stolice a moči, kolo et urinostomie…..drsný Apríl, že.

   • BARON LE SAMEDI

    Lubitzúv kolega pilot se také dostane na psychiatrii. Napadlo ho, že je brouk. Léčí ho, LUFT-HONZA zve největší esa oboru, a nakonec se zdá, že adept návratu do uniformy je vyléčen. Stane před lékařskou komisí, řekne jí, co komise chce slyšet, dostane souhlas s návratem k letectvu a odchází. Mezi dveřmi se srazí s lékařem, a vzdychne: vím, že nejsem brouk, ale kruci, jak to vědí ti ptáci, co budou venku kroužit kolem mé hlavy?

 4. BARON LE SAMEDI

  No ale ať jsme i slušní: před dvěma sty lety, 1.4. 1815 se narodil Bismarck. Je významný tím, že měl velkého psa. Sjednotil Němce, kteří se předtím tvářili jako Prusové, Sasové, Bavoři a Javoři -pardon, poslední název sem nepatří. Němci si do historie vetkli poločasy zániku svých států, a tak je už jednotili, lépe sjednocovali Hitler, i paní Merkelová. Paní Merkelová ovšem už také chodí s německým džbánem pro vodu, či Stockbrau, hóodně dlouho. Zbytečně dlouho.

 5. Janika

  Jen stručně k diskuzi výše s lomikelem – hlavní problém vidím v tom, lomikeli, že máte něco zafixované a odmítáte se podívat jinak. A chybu vidíte v druhých.

  Dneska jsem poslouchala dvě elegantní a hezké ženy, jak se baví o návratu z nějaké arabské země. Mluvily o Arabkách v šátcích a doslova říkaly, jak byly šokované tím, jak jsou ty ženy vesměs na úrovni a precizně upravené, tedy to, co bylo vidět. Dokonalé nehty, krásná pleť, bezchybně upravené oči atd., vznosné držení těla, půvabná chůze. Prý si vedle nich připadaly jako čúzy :-).

  Druhá zkušenost – před časem jsem četla vyprávění o muslimských ženách, kterým u nás vymývali hlavu historkami o ženské rovnoprávnosti. Ano, to by chtěly taky! Zavidí nám, jak můžeme krásně svobodně žít, a že do toho podle možností půjdou také, u nás. Pak se ale dozvěděly, že by musely kromě péče o domácnost chodit do práce a vydělávat peníze, u nás to spravedlivě není jen starost muže. A okamžitě z toho vycouvaly, tak takhle tedy ne, to nechtějí.

  Tím nehoruji pro muslimský způsob života a pokud mi to někdo bude podsouvat, tak…
  Pokouším se jen naznačit, že houby víme a zdálky hodnotit něčí způsob života podle selektivně vybraných znaků je hloupé. Vůbec bych nehodnotila, ani v dobrém, ani ve zlém. Jen bych se s otevřenýma očima a bez předsudků pokoušela poznávat jiné.

  A ještě tohle, to je přesné: „kvalita zivota jde razantne nahoru tam, kde existuji spolecne sdilene a diskutovane hodnoty.“
  Oni ti muslimové tak žijí, mají něco, co je spojuje a to jejich život dává kvalitu. My už tak žít neumíme.

  • embecko

   Bude to dneska znit az zvrhle, ale ja podobny pocit jednou zazil na pionyrske brigade, kdy jsme jezdili s dvoukolakem po sidlisti a sbirali zelezny srot. Byla to pouha radost ze spolecneho dila a pocit, ze vracime nepouzitelne veci nekam zpet do obehu, aniz bychom z toho cokoliv meli.
   A take si pamatuji, ze tenhle pocit rozbily stejne lidske typy, ktere ho dokazaly rozbit i po 89. roce (koneckoncu byly to v podstate ti sami lide): sociopati, snazici se ojebavat.
   Ale coz o to, ojebavka patri k lidem, okamzik zvratu nastal v bode , kdy tyhle lidi zacali podporovat i vedouci, tedy spolecenstvi je nedokazalo eliminovat (konkretne do starych kyblu lili vodu, aby to pridalo na vaze a vedouci jim v tom jeste pomahali, abychom „zvitezili“).
   Jak vidno, tahle ohavna zkusenost mne pronasleduje cela desetileti :o) a s ni jsem i vstupoval do polistopadoveho obdobi…a prekvapive i tam to slo podle stejneho mustru: par ojebavacu se do toho pustilo a dostalo kryti z „vyboru“ (vlady, parlamentu ci znameho policajta).
   Od te doby si rikam, jak krasne musely byt brigady 50.let, kdy spolecenstvi jeste melo silu a paky na to, sociopaty vyradit ze hry (dnes se tomu rika nedemokraticke totalitni metody) :o)

   • embecko

    Jedna aktualitka, staci nadpis, co je mozma k smichu, spise ale k placi:
    „Saúdské letouny drtí Jemen, po uprchlících vybombardovaly mlékárnu“- viz IDnes
    To je uroven, to je tragedie…

   • vittta

    To je dobrý komentář, Saxi.
    Společnost…taková, kterou myslí, ovšem funguje pouze jednu generaci.

  • Magnus Maximus

   No konečně komentář, který za něco stojí. V zemích kde je dominantní islám jsem nikdy nebyl, ale mám řadu kamarádů, kteří byli delší dobu třeba v Iránu či Pákistánu. Nebo mám několik obchodních partnerů, jejich dětičky, tedy dcery žijí a pracují tam apod. Takže v zásadě tvrdí to, že ženy v těchto zemích moc dobře ví, co od nich společnost očekává a jakou pozici a roli ve společnosti mají zaujímat. To samé v zásadě platí i pro muže. Nejhorší je když se v tom prostředí začnou prosazovat tzv. západní hodnoty. Mám na mysli tu tzv. rovnoprávnost muže a ženy, která na Západě byla dotažena do absurdity, jenž pak ničí samotnou existenci společnosti jako takové. Takové ty gender studies, feministické pokusy, propagace lesbiček, dávání přednosti kariéře před plozením a výchovou dětí a jiné zrůdnosti nemají v tom světě šanci na úspěch. Tam se většinou v populaci neobjeví tak jako u nás bezdětná-reprodukčně neúspěšná pětatřicítka nebo skoro čtyřicítka, která má ještě vesmírné nároky na muže a dělá ramena až kam ! Prostě jsou to tradiční společnosti, které se drží tradičních mužských a ženských rolí. Jistě zdegenerovaná a zmagořená část ženské populace na Západě ihned začne ječet, že neexistují mužské a ženské role. Dokonce už tu máme i třetí pohlaví. Prostě hrůza, hnus, dekadence. Když se zde žena rozhodne mít třeba tři a více dětí, kde s nimi chce zůstat doma, tak se to bere jakože svůj život zahodila. Mohla být přece tou super-hyper manažerkou, že ? Západ možná pod něčí taktovkou opustil tradiční uspořádání společnosti a proto vymírá. A s tím souvisejí další návazné problémy, jako vysoká rozvodovost, z toho plynoucí matriarchát a z toho plynoucí produkce mužských degenerátů, kteří mají v životě před sebou jen ženský vzor. Jak říkala jedna moje známá, mimochodem super samice-ramlice se kterou byla opravdu radost souložit, že chlap má být chlap s velkým CH a že kariera je pro chlapa a ne pro ženskou, protože žena se má starat o teplo rodinného krbu, má být paní domu/bytu, vychovávat a rodit děti a tedy v tomto smyslu být pokračovatelkou rodu. A chlap si má udržovat pozici lovce, který dříve nosil do jeskyně ty mamuty aby bylo co jíst, dnes peníze apod. A žena ho má za to ctít.

   • vittta

    Ovšem Magnusi Maxime, snažit se jedním extrémem zničit druhý není dobré řešení.
    A to si myslím, že ti, kteří tolerují islám a vidí v něm jakousi hráz západní dekadenci, právě dělají.
    To, že ženy na západě jsou emancipované a nemají děti není žádný problém, když to dosáhne nějaké mezní hranice, dají se nakonec za krátkou dobu motivovat k tomu, aby je měly. (jak se změnil svět za pitomých 20 let)
    Problém je, že zároveň jejich ženy mají dětí jako smetí.
    Nás ubývá a jich přibývá…jinak, kdyby svět přišel o 4 000 000 000 lidí a bylo by nás 3 000 000 000, žádná tragedie pro lidstvo by to nebyla.
    Západu chybí nosné dogma, v tom bylo náboženství dobré.
    Evropská myšelnka netáhne….a myslím si, že na vině je právě multikulturismus, tedy to vzhlížení k islámu a nejen k němu, ale ke každému, kdo není bílý….
    Ono to v tom islámském světě vypadá dost romanticky..pro muže určitě.
    Ale já bych tam být mužem nechtěl být…a ženskou už vůbec ne.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s