1. Janika

  K tomu prvnímu videu napsal před rokem Hamilbar tato slova: „Vy mně chcete zakázat Přehlídku vítězství? To mě budete muset nejdřív zabít“. Na Ukrajině to nejsou prázdná slova.

 2. Ondřej

  Uchvatny pohled. Rusko je hrde a Zapad bude jednou prosit Putina za odpusteni. Ale to uz bude pozde. Chtel bych nekdy neco takoveho zazit i u nas…

 3. BARON LE SAMEDI

  Šlo by říci, že Zeman má to neštěstí, že sám ví málo, a jeho okolí, vybírané podle něj, ví ještě méně. S panem Shapiro se neměl pouštět do křížku a la zavřený hrad pro jeho návštěvu. Měl se ho zeptat, proč Američané neosvobodili Prahu, přestože byli pražským rozhlasem v angličtině volání. Komunisté z mne neznámého důvodu Američany šanovali s tím, že na linii Rokycany-Plzeň se zastavili na příkaz, jelikož Rusové už mířili od Berlína. Na příkaz Stalina a vrchního amer. velení. Není to samozřejmě pravda. Pravda je taková, že Američané mohli bojovat, ale vnitřní předpisy jim to zakazovaly. V určité vzdálenosti museli mít Ami vždy špitál, dalo se čekat, že se Schornerem budou boje tuhé. No a ve špitálu bylo nutno, aby krev černochů , transfúzní, byla uchovávána separátně od krve bělochů. Přímá transfúze černoch běloch při shodě krevních skupin byla i na bojišti TEHDY nemožná, protože vedení války, ministr Stimson, bylo, tak trochu rasistické. Ani MASH v Koreji, viz seriál, nemixuje krev Korejců a Američanů, vždy dává krev někdo z personálu, třeba blondýn Haniket – foneticky. A takových stopek, proč nejít do Prahy, měli Američané více. Pokud jde o Zemanovu cestu do Moskvy, kterou omezil proto, že dá více na osoby, které ho do úřadu nevolili, než na své voliče, lze říci, že místo zalhaného scénáře o nutném jednání s Ficem – však si dostal vyznamenání, tak zalži- měl třeba říci, že s velvyslancem Remkem navštíví veterány pražské operace, kteří jsou tak asi devadesátníci. Což měl mít v programu. Kdo by mu mohl vyčítat setkání s invalidy zraněnými při pražské operaci? Leda vnuk kolaboranta s Říší. Jiná věc by byla, kdyby na místě veterán požádal, aby ho doprovodil na přehlídku. Lze tomu, kdo za Prahu krvácel odmítnout tuto službu? Nelze, a tak by Zeman s Remkem byli na ploše, nikoli tribuně, mezi veterány, ale přehlídku by viděli. Ručím za to, že těch švenknutí kamer na ně by bylo nesčítaně. Ke Kimovi jen napíšu, že jeho děd, major Kim Ir Sen, major Rudé armády, bojoval proti Japončíkům. Proč by Kim nesměl do Moskvy? No a liceměrností je, že paní Merkelová přiletí až desátého, čili nikoli na přehlídku, leč nechá se vítat hymnou deutschland ueber – oder unter? alles v provedení vojáků, a další svedou čestnou přehlídku. Budou to ti samí, co devátého odmašírují na Rudém náměstí…..Zeman zakmoníčkoval a přechytračil sám sebe. A nasral zbabělostí své voliče.

  • Tribun

   Jenže to by Zeman musel být schopen upozadit narcistní rysy své povahy a zálibu v konfliktu. Mohl to sice sehrát stokrát lépe, ale jsou mnohem důležitější bitvy.

   • BARON LE SAMEDI

    jaké? Pozvat či nepozvat paní Bohdalovou na večeři s monackým knížetem? Dát si o panáka borovičky více? Co aktuálně řeší pan Zeman, vyjma toho, že pitvá, zda a kdy byl redaktor Přítomnosti dev=otní k Hitlerovi?

    • Seal

     Šmankote, co tak asi ten Zeman může řešit?! No asi zase jenom to, co už v roce 1969 jako ekonomom-futurolog napsal ve Filozofickém časopise: Cesta k druhému břehu vede přes řeku oscilací.
     Tři zajímavé zprávy, které unikly nejenom Hájkovi a aeronetu, ale nemá je ani Orgo-Net, leva-net a Svědci Jehovovi:
     1. V souvislosti s návštěvou Tsiprase v Moskvě se v ruských kruzích diskutovalo akorát uvolnění embarga na dovoz potravin z Řecka, Maďarska a Kypru. Špatná zpráva pro agrární komoru: Češi jsou z nějakého důvodu v případě importu zemědělských produktů neviditelní.
     2. Jak se to asi bude dál vyvíjet s protiruskými sankcemi? Asi by nemělo uniknout pozornosti, že Vítkovice Power Engineering už vloni ohlásily nové české prvenství: Vítkovická mostárna jako první a zatím jediná v Evropě zvládla výrobu ocelového modulu elektrárny AP 1000, do kterého se ukládá vyhořelé palivo. Pokud mě paměť neklame, tak to přitom není první modul z jaderné stavebnice firmy Westinghouse.
     3. Dneska Zeman mluvil o tom, že chce do českých lázní přivést klienty z Izraele a Číny. „Až se uklidní dění na Ukrajině, tak se může (do lázní) vrátit i ruská klientela,“ doplnil.
     Chápu, že se hodně lidí dneska na Zemana naštvalo, když se mu už pomalu začali skládat na cestu do Moskvy. Jenže Zeman je jako vždycky hlavně svůj, a navíc už po řadu let prosazuje hodně konzistentní názory, což je samozřejmě někdy k vzteku, ale na druhou stranu právě tohle z něho dělá tu stálici na českém politickém nebi.

     • BARON LE SAMEDI

      Ovšem k tomu, aby čínští snobové jezdili do Varů bude zapotřebí sdělovat, že sem jezdil již Čching s´čchuang -ti, což ovšem není pravda. Číňan raději pojede hrát mahjong do Macaa než do ČR se močit v bahně, a pít vodu. To že sem jezdí Rusové, je snobismus. Jezdil car, jezdíme i my. Číňan tak neuvažuje

      • BARON LE SAMEDI

       No a Izrael…jedině, že by se sem jezdili místo bojů rekreovat divize armády. Izraelců je, kruci, jen pár milionů, snad šest, polovina jsou chudí, druhá půle je v armádě. Už ten byznys vidím…

  • Janika

   Výborný článek, přečetla jsem jedním dechem. Kopíruji sem alespoň závěr:

   Zrada, nebo počátek?

   Zradil tedy Miloš Zeman svou kapitulací, respektive nezvládnutým královským gambitem všechny tyto a mnohé další spoluobčany, kteří bez ohledu na to, že již tak či onak mají (zatím jen mediálně) na oblečení „namalovanou hvězdu“, jdou veřejně s kůží na trh? Zklamal (a „opustil“) mohutné zástupy svých voličů, kteří mají historickou paměť a současně (či právě proto) odmítají americké přípravy na válku s Ruskem? Posílil Pátou kolonu Washingtonu (a její „politické křídlo – kavárnu“) v naší zemi i v celé Evropě, když jako poslední kapituloval před jistě drsným tlakem ze zahraničí?

   Ano i ne. Přece jen svůj disidentský postoj rozehrál a nějaký čas udržel. Přispěl tak k tomu, že „fronty“ se nejen více oddělily, ale také pročistily. Jakobíni vylezli ke svým gilotinám a veřejně nabrousili jejich nože. Nikdo nyní již nemůže říkat, že nevěděl, jak je situace vážná. Nikdo také nemůže zakrývat, že Američané se u nás chovají jako na dobytém území. Mají za to, že právem. Vždyť je dobyli svým domnělým vítězstvím (a naším „osvobozením“) ve studené válce číslo jedna, státním převratem v roce 1989 a Havlovou „nadšenou kapitulací“, když jeho původní požadavek na současnou likvidaci NATO i Varšavské smlouvy změnili (a patřičně odměnili) v jednostrannou dominanci NATO.

   Hra je rozehrána. Jde v ní o všechno. O naše životy, naši zemi, naši (velmi relativní) svobodu a nezávislost. Začala špatným gambitem hlavního hráče, který tak dal najevo, že vlastně nemá žádný plán. Současně se však objevila celá řada daleko fundovanějších „konzultantů“, kteří zjevně nemíní partii jen tak prohrát. Za zády mají mlčící většinu – která mlčí především proto, že nemá kde své názory prezentovat. To vlastně není tak špatný výsledek špatného zahájení.

   A pokud jde o Galileovo „A přece se točí!“? Moc na nějaké podobné „hrdinství“ od českého prezidenta nespoléhejme. A buďme k němu přesto možná i trochu shovívaví. Své odvedl tím, že partii vůbec rozehrál. Karel Schwarzenberg by na jeho místě místo šachů zvolil nějakou oslavnou americkou elektronickou „střílečku“, která by nadchla McCaina – a paní Němcovou (a spol.) snad i navlékla do vojenských maskáčů. Ostatně ostudné zahájení „odvodů“ do armády jí k tomu dává vynikající příležitost.

   Mimochodem: Galileo ten výrok asi ani neřekl. Jde nejspíš jen o novinářskou mystifikaci z pera Giuseppe Barretiho (v roce 1757), který vycházel z mylného zdroje. Slavný obraz Galilea, píšícího svůj „vzdorný výrok“ na zeď ve vězeňské cele, je totiž nesmysl. Galileo nikdy ve vězení nebyl.

   Takže – nic nového pod sluncem. Boj pokračuje. A ti, kteří chtějí válce zabránit stůj co stůj, v ní nejsou bez šance. Dá-li Bůh.

 4. Josef

  Těžiště oslavy 70 výročí vítězství nad Německem je vojenská přehlídka v Moskvě.Cesta prez.Zemana do Moskvy a jeho neúčast na přehlídce na počest vítězství v II.svět válce význam této návštěvy hodně znehodnotila.Postoj záp,politiků k oslavě v Moskvě je sprostý,zvláště V.Británie se zachovala proradně .

  • Janika

   Taky to tak vidím, Josefe. I když aspoň že tam jede položit věnec, lepší něco, než nic.
   Děkuji za návštěvu a za komentáře.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s