Vize Hillary Clintonové

Kandidátka na prezidenta USA Hillary, jak ji důvěrně nazývají naše média, prý nemá program, nemá vizi. Nemají pravdu. Tato osoba vizi a program má.
hil1

hil3

sirte-new

Viditelné projevy této vize jsou zřetelné už před jejím případným zvolením vůdkyně nejmocnější země světa. To u Hitlera to takto jasné předem nebylo. Nikdo dopředu neviděl hrůzné fotky z koncentračních táborů, Lidic, Stalingradu, lidé si mohli dělat iluze. Jaké iluze si však můžeme dělat my, když tohle vidíme předem? Co tedy bude POTOM?

Reklamy

43 comments

 1. merlin

  Doufám, že na naplňování jejích vizí nedojde. Po cévní mozkové příhodě už je logicky organik s poškozeným mozkem, takže to zvyšuje neúměrně riziko pro okolí.

   • dixi

    Taky se obávám, my zde máme ještě klid, jinde ve světě už ty hrůzy přibývají.

  • hauptmann

   No ono to poškození mozku je diskutabilní. Vzpomeňme na Reagana, který ve finále své vlády zcela bezpochyby už začínal trpět Alzenheimerovým syndromem a spokojeně dovládl. S Hillary to tak špatné není. V Obamově týmu působila coby ministryně zahraničí a projevovala se stejně jako kdysi Madeleine Albright. V r. 2012 aspirovala na úřad vice-presidenta a tehdy právě kvůli úrazu Obama povolal namísto ní Bidena a na post šéfa diplomacie bývalého bojovníka proti válce ve Vietnamu Johna Kerryho.

   H.Clinton to má podle mnohých v Bílém Domě skoro jisté. Warren Buffet je dokonce ochoten se na to vsadit. A i kdyby se tak nestalo, je třeba se podívat, kdo jako náhrada. Joe Biden za demokraty a na straně republikánů Rand Paul a jeho kolega z Čajové Partičky, taktéž ultra konzervativní Ted Cruz. Jeho devizou je fakt, že je latino, ale to bude asi tak vše. Mnoho lidí předpovídá, že demokraté mají větší šanci už jen díky tomu, že Amerika hnědne, a tyto lidičky tíhnou k „sociálnějším“ výkřikům této strany. Ono je to stejně jedno, protože skutečným vládcem USA je už po celá desetiletí finanční kapitál a obě polit.strany se nijak speciálně ve svých programech neodlišují. Nakonec jsou tím kapitálem placeni.

   Pro nás ovšem bude důležité, jaká bude jejich zahraniční politika, pokud se definitivně potvrdí nezvratitelný trend k ekonomické a politické multipolaritě planety. A hlavně, pokud se tím se zpochybní exkluzivní akční rádius stávající globální finanční šlechty. Jestli se tito zorientují v současné situaci, nebude třeba využití USA jako nástroje na další destabilizace. Ekonomické i společenské. Jsem ovšem hodně skeptický a mnohé z této tematiky mi uniká. Nechme se překvapit, jestli bude ještě čím.

   • Martas

    „a na straně republikánů Rand Paul a jeho kolega z Čajové Partičky, taktéž ultra konzervativní Ted Cruz.“

    Jeb Bush kandiduje take a floridsky senator Marko Rubio rovnez.Bush jako byvalej guverner Floridy je celkem znamy,a da se predpokladat jaky bude jeho program.Rubio je potomek Kubanskych imigrantu,a dost se angazoval v imigracni reforme ,kterou US potrebuji jako sul.Ovsem dostal pres prsty (kongres tuhle reformu smetl ze stolu),a tak se Rubio zameruje ted pry na ekonomiku.Klasicky oportunista.
    Zazil jsem zde v US jiz pet prezidentskych elektions a pokazde je to stejne.Hory slibu a vetsinou se pak nesplni nic.Nechapu,ze lidi stale tehle hre na demokracii jeste veri.

    • hauptmann

     Jo, ještě Jeb Bush, na toho jsem zapoměl. V Kongresu mají republikáni většinu v obou komorách, stejně tak i na guvernérských postech. Uvidíme, jak se vše vyvine. Hillary má podle průzkumů dost velkou podporu, ale volby 11/2014 dopadly jinak. Jestli by byl zvolen demokratický president (jako dnes), může se tím spousta rozhodnutí v kongresu blokovat. Přiznám se, že moc nevěřím ve zvolení presidenta z Demokratické strany. Je to vlastně jedno. Volby v USA jsem sice nezažil, ale jeví se mi to jako docela slušný spektákl, dobře propracovaný, musí to stát fůru peněz.

 2. Trpaslík z Trpasloje

  No, můžeme se utěšovat statistikou – poslední demokrat, který vyhrál volby přímo po předchozích dvou obdobích demokratického prezidenta, byl Truman.

  • Kamil Mudra

   Srovnávat Hillary Clinton s Evou Duarte … :-))
   No, příště může autor srovnat třeba Obamu s Michaelem Jacksonem. :-)
   Celá ta jeho „úvaha“ je myšlenkově plochá. Článek napsaný stylem: „Píšu jen proto abych něco napsal“.
   Jestli na stejné úrovni píše i ty básničky, povídky a písničky … :-(

  • hauptmann

   Co k tomu dodat? Lepší eseje jsem psal na základní škole. Bez základních poznatků politického pozadí, chaotické, zřejmě v náhlém duševním „prozření“ po shlédnutí filmu Evita. Potom se divíme, že upadá školství. A ta jeho diagnóza ohledně choroby Evity Duarte Perón, to už skutečně signalizuje spíš jeho diagnózu z oblasti psychiatrie. Jedním slovem – zoufalství.

  • Honza999

   Učitel Brom na blozích Aktuálně je také dobrej týpek…

   • Rehbergus

    Myslím, že pokud by Číňané v invazních jednotkách směr západ poslali pouze holky těchto kvalit, které by se zajisté věnovali oblíbené vojenské kratochvíli znásilňování, zastavil by je až Atlantik v Cabo da Roca.

   • Tribun

    Vzpomínáte, jak se říkalo, že jestli to Číňany přijde, tak nás klidně utlučou čepicemi? Tak myslím, že na tom bude kus pravdy.

  • Kamil Mudra

   Mno jo… Škoda že to válčení není jen o takových parádemarších. Mnohým děvčatům ty uniformy opravdu sluší.
   I když – jak se říká – pěkná holka je šik i v pytli od brambor. Ale kvér to kazí – i coby „modní doplněk“.

   • hauptmann

    No nevím, Kamile. V pytli od brambor chodí třeba Saúdky a nejsem si jist, jestli mě to rajcuje. Absolutně netuším, co se pod tím skrývá, a tak nějak ve mně ten pytel evokuje nedostatek sebevědomí nebo podřízenost. A to mě nechává úplně chladným. Jednoduše nejsem ten princ hledající Popelku umouněnou mezi uhlím se střevíčkem v ruce. Nakonec i ta Popelka jednou vylezla z popelnice a předvedla se na bále v plné kráse. :-)

     • hauptmann

      Jo Kamile, tak tomu říkám pytel! :-D Tahle může pochodovat i s bičem v ruce a odezva bude stejná. Leč sebekrásnější žena v nikkábu dostatečně volném, aby zakryl vše, co lze odpozorovat, to nevím. Snad jen ji přinutit, aby na vás pohlédla a zkusit číst z očí. Tedy pokud by člověk nechtěl riskovat kudlu v zádech od jejího „watchdog“. Ale osobně jsem v Sarajevu viděl dívky v lehounkém hidžábu a téměř průsvitném volném kalhotovém kostýmku…, a turistky v bermudách a sandálech se mohly schovat.

 3. BARON LE SAMEDI

  В Чехии начат процесс импичмента президента Республики Милоша Земана. Демонстрации и митинги протеста против контактов президента Чехии Милоша Земана с Владимиром Путиным, его симпатии к России, вызвали возмущение чешской общественности и воплоились в петицию с 10 тысячами подписей граждан за отрешение главы государства от должности (импичмент). 14 апреля, документ официально принял к рассмотрению Сенат Чешской Республики.

  Согласно чешскому законодательству, именно 10 тысяч подписей граждан страны является тем количеством, при котором парламентарии не только имеют право, но и обязаны приступить к рассмотрению вопроса об импичменте президенту. Как рассказал журналистам организатор обращения Михал Майзнер, „промосковские высказывания Милоша Земана постоянно подхватываются российской пропагандой, а это идет вразрез не только с национальными интересами Чехии, но и с ее Конституцией“.

  Я много лет прожил в Чехии и ни разу не испытал на себе неприязни или предвзятого отношения, может быть только пару косых взглядов в начале девяностых. И на работе, и в быту отношения были просто отличные. Чехи – удивительно добродушный и открытый народ. И их президент, сын почтового служащего и учительницы из провинциального Колина, типичный чех. С самого начала я с удивлением наблюдал за поведением чешского президента. С моей точки зрения он вёл себя как камикадзе, сначала настроил против себя Германию, назвав Судетских немцев «предателями Родины» и «гитлеровским легионом»,что в общем то недалеко от истины, но абсолютно неполиткорректно, потом приём в нашем посольстве, где после возлияний первый всенародно избранный президент Чехии едва стоял на ногах… С алкоголем у президента часто случались проблемы, мне он почему то напоминал Бориса Николаевича.

  Но последней каплей переполнившей чашу терпения чехов стало его отношение к России. Он не скрывал симпатий к нашей стране, яростно поддерживал отмену виз и был противником вступления Украины в НАТО. А его будущий визит в Москву на День Победы, вызвал отторжение и у правительства и у подавляющего числа парламентариев. Я не уверен, что импичмент состоится, но ситуация для президента очень серьёзная. Но когда бывший диссидент, исключенный из КПЧ в 1970 году из за своей позиции о вторжении войск Варшавского договора в ЧССР и подавлении Пражской весны, имеет собственное мнение, это заслуживает внимания. Уверен, что Милош Земан, проработавший и Председателем правительства Чехии и Председателем палаты депутатов чешского парламента опытный политик и его позиция чем то обоснована и взвешена. Он сегодня единственный европейский лидер сохранивший тёплые отношения с Россией, греческие банкроты не в счет. И было бы очень обидно потерять такого друга…

  Мне же больше всего близка позиция чешского политического обозревателя портала Česká pozice Яна Шнайдера (Jan Schneider)
  Ярлык «пророссийский» президенту прилепили СМИ, уверен Шнайдер. Все это делается в «лучших» традициях большевизма — вне всякой аргументации. Автор комментария уверен, что, если задуматься, отношение Милоша Земана к России скорее ближе к таким людям, как Генри Киссинджер, Збигнев Бжезинский, Ганс Геншер, и даже, что удивительно, в некоторых аспектах Земан близок с Михаилом Ходорковским.
  Ян Шнайдер пишет, что протесты против Милоша Земана очень напоминают то, что случилось с бывшим премьер-министром Чехии Петром Нечасом, который в свое время очень позитивно отзывался о российском предложении на достройку АЭС «Темелин». Впоследствии Нечасу пришлось уйти в отставку, не без чужой помощи. Таким образом, получается, что самостоятельная политика малого государства — это очень смелое дело, и, берясь за него, правительство должно максимально себя проявить.

  Оригинал взят у matsam

  • BARON LE SAMEDI

   Prý je u nás zeman impeachován, a deset tisíc lidí prý předalo petici senátu….???

 4. BARON LE SAMEDI

  это маленький шаг для человека, но огромный для всего еврочеловечества)) malý krok pro člověka ale velký krok pro euročlověka…..tak je hodnocena budoucí návštěva zemana v moskvě

  • Vladan Mach

   ja myslim, ze je to vystizne. Nejsem nejaky fanda ale z hlediska prosperity to tak asi bude. otazka je jak bychom mohli prosperovat kdyby se dostali k vlade slusni a predevsim schopni lide

 5. BARON LE SAMEDI

  no, než se vyjasní ten impeachment Zemana v Senátu ČR, nebudeme psáti o oral activities v oválné pracovně, i když jen tam to může Hitlery Billovi vrátit. Zmiňme raději, že za 1.000- 1.200 dní končí přeprava zemního plynu via Ukrajina. Evropa ročně spálí 160 miliard kubíků ruského zemního plynu. Za to platí cca 60 miliard dolarů, což je jedna pětina ruského ročního rozpočtu. Rusko nechá v provozu severní potok do Německa, a možná kapacitu vedoucí z Ruska přes Bělorusko do Polska. Ostatní RF zavře, s tím, že plyn půjde do Turecka, a maximálně na řecké hranice. Chtěl bych položit otázku: abychom my ostatní, tedy ne-Němci nemuseli s bandaskami pro kapalný plyn do Řecka, postaví EU něco? Máte za to, že za tisíc dnů jde něco postavit? Myslím, že z lega jistě, možná i z Merkuru, ale odbočku plynu od Turků/ Řeků asi nikoli. A kdo bude živit ukrfašisty? Podotýkám, Gazprom oznámil SCHLUSS k 1.1.2019….Vezme si Evropa ruský plyn násilím, jako „za Hitlera“?

  • hauptmann

   Dobrá otázka. Já jsem si napřed myslel, že tohle vše je jen kvůli zkapalněnému saúdskému plynu, který chtějí dodávat USA z terminálu nově postavenému v oblasti Hormuzského průlivu. Začali s tím někdy v r.2010 a rychlost stavby brala dech. Termín započetí dodávek do USA a hlavně do EU byl 11/2014. Když byla napadena Lybie (pardon – boj lidu za svobodu a demokracii) svět začal spekulovat, že to s tím souvisí. S povstáním proti režimu diktátora v Sýrii nabral jistotu. Sýrie v tom figuruje tak, že je finální zemí, odkud by měl vcházet pod vodu plynovod a ropovod „Íránská magistrála“. Už podle názvu, zdroj v Íránu a potrubí před Irák/Kurdistán do Sýrie. Projekt podporovalo Rusko. Projekt padl. Dalším rizikem byl Southstream, velice nadějný, dnes mrtvý projekt, o evropském Nabuccu ani nemluvím. Co se týká Turků, nevěřím, že dovedou plyn do Evropy, jednoduše to nezapadá do scénáře.

   Naopak Rusko bylo mnohokrát vyzýváno, aby pouštělo plyn před Ukrajinu, navzdory tomu, že Ukrajina se mnohokrát projevila jako zlodějský stát a měla spoustu mezinárodních roztržek (Slovensko/2009). Přitom je jasné, že Nordstream poptávku nepokryje, Norsko+břidlice také ne a ani USA tankerové dodávky. A podle plynaře-specialisty Rusko nikdy nehazardovalo s plynovými dodávkami, na nichž bylo závislé. Dnes se jich „dobrovolně“ vzdává. Vypadá to jako na palici, ale není, pokud se podíváme na kroky, které podniká US vláda už mnoho let a které souvisí s příchodem V.Putina do úřadu presidenta RF.

   V 90.letech měli Amíci Rusy téměř na kolenou. Putin při jednom rozhovoru s německým novinářem přiznal, že do totálního rozvratu státu zbýval rok, rok a půl. Pak by nastaly pro cizince hody. Rodinné stříbro RF by skoupili za babku, a nejen že by měli na dlouho vystaráno (přírodní zdroje jsou to skutečné bohatství narozdíl od zeleného papíru), ale přiblížili by se k dalšímu zdroji bohatství – Číně a jejich lidským potenciálem. Světový ostrov by byl dobyt. Putin a jeho skupina tohle vše zvrátili zpět a tak jasně poukázali na platnost Wolfovitzovy doktríny. Dokonce upozadili Kudrinovy požadavky ohledně snížení výdajů na zbrojení a raději riskovali snížení růstu ekonomiky a restrukturalizace průmyslové sféry, jen aby zabezpečili obranyschopnost. Ještě stále je otázka, zda to byl správný krok. Ale jak se svět vyvíjí, zda se, že nebyl. Není se co divit, že Putina nenávidí.

   I když se USA snaží aktivovat finální, tj. vojenské řešení, stále je v platnosti nenásilná cesta k získání absolutní kontroly na Ruskem. Začátek rozvratu ve stylu sladká devadesátá by mohl začít třeba v průmyslovém centru RF, v Jekatěrinburgu. Viz http://varjag-2007.livejournal.com/8191175.html „diplomatická“ mise Johna Teffta. Víme jak to funguje, nakonec byla přijata rezoluce č.258 Kongresu Spojených států o změně „režimu“ v Rusku. Něco naprosto neslýchaného a arogantního. Dokonce někteří jedinci u nás to obhajují jako „boj za lidská práva“ a věří tomu. Vzhledem na to, že za svoje žvásty neberou žádné prachy, musí se jednat o disfukci některých mozkových center daných jedinců. Další možností je infiltrace tzv. džihádistů (rozuměj zabijáků) celého světa do země, distribuce narkotik, kontaminace potravin a pitných zdrojů, žhářství, další sakrální oběti…. Zdá se, že conquistadoři zpoza Atlantiku nepochybují o úspěchu. Takže jako předběžná odpověď na vaši otázku dle plánů USA, jak se mi to jeví: plyn půjde tak jako dosud, tentýž a tímtéž potrubím, jen majitel bude jiný. Jinak by bojkot obchvatu Ukrajiny ze strany EU byla připravovaná sebevražda. I když nemám velké iluze ohledně Ruska, mají právo na normální lidský život a nezbývá než doufat, že to těm nenažraným hajzlům nevyjde.

   Nevím, jak vám, ale mně to někdy připadá, jakoby deregulace a ohromný dluh USA byl dovolen právě za tímto účelem. Pohnat Ameriku k monstróznímu válečnému tažení za účelem rozrušení regionálních trhů a vytvoření předpolí pro nadvládu globální oligarchie, k němuž by jinak nedošlo. Anebo ne tak rychle a také hráči by mohli být jiní.

   • Tribun

    Pořád ještě existuje naděje, že když to nevyšlo napoprvé, nevyjde to ani napodruhé. Murphyho zákony platí i pro globální elitu. To ale samozřejmě ještě neznamená, že to bude bez rizika. Iniciativních blbců máme jen u nás dvanáct do tuctu.

   • Petr Pavel

    Kdyby Rusko chtělo, tak spojené státy srazí na kolena a americké kolonie bez pána by už nekladly žádný odpor (ba právě naopak, žačaly by určitě do americké mrtvoly kopat jako o život, jen aby se na ně Moskva ošklivě nepodívala – to by zmoudřelo Zaorálků a ostatních podivně kolaborujících blbečků), jenom je otázka, na jakou úroveň se nechá Rusko tlačit a nebo jestli ve finále nejde o nějakou vypečenou hru a všechno je zase jinak, než se nám tady i z východu prezentuje. ..)

   • Vladan Mach

    prijde mi ze se ovsem zapomina na zdravy selsky rozum, ktery rika ze tak jako lide obyvaji JEJICH dum tak obyvaji JEJICH stat ale zaroven take obyvame vsichni dohromady NASI PLANETU. jestli mi budete sypat na hlavu novy svetovy rad tak upozornuji ze tam ta myslenka nevede.

  • Tribun

   Také bych řekl, že spíš než by něco stavěla, tak něco „osvobodí“. I když osobně o tom bude jen vznešeně žvástat, špinavou práci s chutí a radostí udělají bratránci zpoza Atlantiku.

 6. Josef

  Kandidatura H.Clintonové patří do kategorii „jít do toho za každou cenu“.Funkční období prez. Obamy se dostává pozvolna do závěrečné fáze a USA šláply ,jak se říká lidově do h-vna.Na co v zahraničí sáhly je z toho prakticky válka nebo nekončící nepokoje a to se zaštiťovaly demokracií a lidskými právy.Jak se říká cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly a to pasuje na Obamovo celé funkční období.Když byl p. Obama zvolen za prez. polský tisk to přijal s nedůvěrou a s určitou nejistotou.Do konspirací proti Ukrajině se Polsko zapojilo za pár let s plnou vervou.Jen aby z toho nevyplynulo něco obdobného jak za Pilsudského ,kdy Polsko obsadilo Minsk i Kyjev a co následovalo protiútok a ohrožení Varšavy. Beck zrealizoval smlouvy o neútočení jak s Ruskem tak i s Německem a 1.9.1939 vypovědělo Německo Polsku válku a o něco později i SSSR. Dějiny jsou neúprosné.

  • Janika

   Podle mě je Clintonová ještě daleko horší, než Obama. Taková fanatická kariéristka v politice, když se povede, tak to stojí za to.

  • Astr

   Jinymi slovy receno, Polaci nemaji radi ani Nemecko ani Rusko, ale Rusko o neco vic:-(