Václav Bartuška má konečně Jasno. Já taky

Napsala merlin

Málo co v našem tisku způsobí, že v šokové emoční reakci ustrnu. Vlastně od dob staré dobré Albrightové a jejího prohlášení o užitečnosti smrti půl miliónu dětí v Íráku, které zemřely za americkou demokracii a její transplantaci na Blízký východ, se mi už nic podobného nestalo. Až dneska po otevření tohoto článku  . Četla jsem si ho zcela zkonsternovaná několikrát po sobě a nemohla jsem pořád věřit. Slova Bartušky ,,…Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid…,, se mě velmi negativně dotkla. Něčeho hodně hluboko ve mně. Normálně bych napsala pana Bartušky, ale v tomto případě ne, protože tímto ztratil atribut lidství. Takže jaký pan.

Je-li pro něho přínosné řešení uspořádat hon na lidi /mnozí byli ještě náctiletí studenti/, nahnat je do domu a zapálit, blahopřeji mu k posunu do oblasti tak velké patologie, že jz ní není návratu. Tam ho bohužel následovat nemůžu, neobdivuji masové vrahy ani jejich fanóy a nechci s nimi sdílet jejich psychické podnebí. Není zdravé.

Šla jsem na originál rozhovoru, abych mu neublížila. Dočetla jsem se, Václav Bartuška je dnes vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost a posledních deset let se pohybuje v blízkosti vrcholných politiků nejen v Česku, ale i v zahraničí. Patrně se začal cítit mocný a důležitý, proto z toho rozhovoru čiší i pohrdání českými spoluobčany. Má dojem, že je už v jiné, ,,lepší,,  kategorii. ČÍm více se lidé cítí výš než ostatní, tím snadněji je dehumanizují a tím snadněji pak rozhodují krutě a asociálně, když se na rozhodování mají možnost podílet.

To, co ,,diplomat,, Bartuška předvedl, znamená, že se dostal do takového stadia dehumanizace, že odebírá jiným lidské vlastnosti. Dokonce si je dehumanizuje i mechanisticky, v jeho představě nejsou ani citliví na bolest, prostě to pro něho už nejsou lidé.

Dehumanizace pomáhá zbavovat se viny, pravidelně provází genocidy a občanské války, potlačuje empatii a soucit, umožňuje snadněji zabíjet nebo nechat zabíjet, případně souhlasit s masovým vyvražďováním bez morálních zábran a výčitek svědomí.

Jak se z autora Polojasna stane klasický případ Koukolíkova deprivanta nevím. Ale je mi velmi líto, že jsem si tehdy jeho knihu ze stipendia koupila a přispěla mu tím na v článku zmíněnou cestu kolem světa, kterou podniknul z výtěžku prodeje. Vůbec k ničemu mu nebyla, jak se nyní ukázalo. Stal se z něj totiž jen ,,diplomat,,, který by mohl klidně dělat ideologického frontmana Islámskému státu.

Kdybych se proti jeho výroku neozvala, stala bych se součástí zla, které výše citovanými slovy šíří. Zla naprosté nečinnosti. Umožnila bych mu se domnívat, že to, co řekl, přijímám a schvaluju, i když jen mlčením. Že se smiřuji s tím, že sociální situace je pro něho nastavená tak, že on tohle říkat může bez odezvy, beztrestně.

Pokud v naší společnosti aspoň ještě něco dobrého funguje, jestli zde jsou ještě nějaké hodnoty, které jsou absolutní, měl by za to být potrestán ztrátou sociálního statusu a veřejným odsouzením. Pokud nebude, bude to ostudná vizitka pro nás všechny. Pro celou společnost. A to se týká i našich sociálních demokratů, kteří ho aktuálně zaměstnávají.

  • merlin

   já jsem si to přečetla, ale protože jsem byla už na těch stránkách na tom bartuškovi, tak jsem to zaznamenala. Myslím, že by měli ti vyjmenovaní podat trestní oznámení.

  • merlin

   tohle je nový miláček A. Mitrofanova http://www.evropskehodnoty.cz, je tam i Halík, Pánek, Petr Kolář. a gen. Pavel atd. na facebooku má články Slonkové a spol. z Neovlivní.cz
   AM je z nich nadšený, prý z nich vzejde další prezident. Vkládá do nich velké naděje. Zvláště zajímavé články vydává autor – analytický tým :-)

 1. Janika

  Děkuji, že jste to napsala, merlin, tím spíš, že sama se toho prostě štítím a mám tendenci utéct od toho hnusu co nejdál. Ptala jste se pod minulým článkem v této souvislosti, co navrhujeme. Jako první mě napadlo, co Bartuškovi udělat, což raději nepublikuji :-). Ozvat se je mnohem lepší, jakkoliv, podle možností a díky za internet.

  „Šlo to jakoby přes kopírák a popírá to teorii o lidovém povstání. Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé,“ říká Bartuška.
  Takže jestli tomu dobře rozumím, on chce preventivně upálit a zavraždit civilisty, co proti něčemu nebo za něco protestují. Takže třeba ty s červenými kartami podle jeho logiky. Nebo tenkrát ty na Národní třídě.

  • vittta

   To se může, stejně jako házet vajíčka…na prezidenta.(y)
   Ale napsat, že by všichni buzeranti měli dostat pár facek, nebo že by Cikáni měli udržovat své byty – to je zrůdnost, xenofobie, homofobie, diskriminace..atd..atd…
   Nehledej důvod, proč by měli buzny dostávat facky, určitě neměli, byl to jen příklad!

   • Kamil Mudra

    Tak, on ten algoritmus popsal (byť časově zahuštěně) poměrně přesně. Jenom nějak zapomněl doplnit že popisuje už léta zavedenou a Amerikou provozovanou praxi v těch zemích, kterým „je třeba zkroutit ruce“ aby dělaly to co USA potřebují. Ale ty si samozřejmě zajistí aby k nějakému upalování nedocházelo dřív než se to dá mediálně využít.

    • Sio

     Ona ta banda bude ještě ráda, když vůbec přežije. A odmění je ti, kterým lížou řiť, až nebudou potřebovat. V lepším případě je nechají nadlouho zavřít, Němcov to štěstí neměl.

     • merlin

      Jak k tomu přijde třeba takový Foldýna, že ho dá Slonková na seznam k likvidaci? Poslance a člena vládní strany. To ta strana bude držet hubu ?

      • Kamil Mudra

       Asi bude. Ledaže by to on a další vyjmenovaní rozvířili sami přes právníky.
       Zdá se že nazrává čas k vytvoření obdobného seznamu s opačným znaménkem. Jen se obávám že by, při jeho rozsahu, nikdo neměl dostatek trpělivosti aby ho celý přečetl. :-(

      • Sio

       Nejspíše si vykopala vlastní hrob. Skončí jako ODS. Ale o politických stranách:

       Fakt dobrý poslech.

 2. ;-)))

  NESMI projit neni exkomunikace a opovrzeni…
  Nesmi projit je TRESTNI STIHANI, stejne jako u Valencika a dalsich

  Nevolte a bojkotujte strany podporujici fasisty, CSSD pocinaje!!!

  Dnes na NOVE bylo skoleni jak vase deti pujdou do valky za tyto zmrdy a jejich hodnoty, fasisticka nova predvadela jak to bude krasne

  • Kamil Mudra

   Nojo. V takovém případě zbývá pro volbu jen jedna strana. Pro mnohé lidi je to příliš úzký výběr, byť by fašisty z hloubi duše nenáviděli. :-(

 3. vittta

  Takhle vypadá opravdový fašismus.
  Ne když někdo nazve Cikány, nebo muslimy čmoudy, ale když je začne vraždit.
  A nazvání „čmoudi“ není začátek zabíjení,je to jen lidová obrana před bezmocností.
  Bartoška se ale ve svých závěrech mýlí.
  Takto se válce nezabrání, takhle válka vzniká!

  • hauptmann

   Ano, tak válka vzniká. Rok jsem čekal jsem na to, kdo první veřejně otevře tu pandořinu skřínku zla, a to bude moct volně vytékat ven. Pak stačí jen povel. Řezačů hlav je mezi námi spousta, jen to legalizovat. Už to mám slíbeno od dvou svých bývalých přátel.

   • vittta

    Hnus, Hauptmanne…když se kamarádi hádají kvůli politice, dokonce až takhle na doraz.
    I tohle je předzvěst neblahých časů příštích….
    Já se tomu snažím vyhnout, mám plno pravicově a antirusky zaměřených kamarádů, posílám je laškovně vítat americkou kolonu a tak…mají mě trochu za divného patrona, vymytého komunismem, jenže jelikož jsem byl a jsem celkem lotr, tak jim to nejde moc do hlavy a jsou z toho zmatení…mluvím o těch mladších, ale tak mladí zase nejsou, přes 30…

 4. ;-)))

  Panu Bartuškovi jsem jeho výrazy ostře vytkl a vyjádřil jsem zásadní odpor k podobně cynickým prohlášením.
  :-)))

 5. merlin

  Tohle má být všechno? Lubomír Zaorálek na twiiteru : Nesouhlasím s vyjádřením Václava Bartušky, které uvedl 24. 4. v rozhovoru na serveru Neovlivní.cz, a které se týkalo událostí v Oděse a Dněpropetrovsku. V. Bartuška použil výkladu, který je věcně nesprávný a morálně neobhajitelný. Je naprosto nepřípustné, aby zaměstnanec Ministerstva zahraničních věcí ČR mluvil o upalování a zabíjení lidí jako o prostých metodách řešení konfliktů. Panu Bartuškovi jsem jeho výrazy ostře vytkl a vyjádřil jsem zásadní odpor k podobně cynickým prohlášením.

 6. Astr

  V Oděse je prostě upálili, jinde pohřbili u silnice.
  Ruským pokusům je nutné se rychle postavit, jinak máte válku,
  říká diplomat a aktér Listopadu ’89 Václav Bartuška

  Tvrdý to “ sametový“ diplomat
  co nabádá vraždit a do války hnát
  Až na tak nesametovou a nelidskou úroveň se někteří politici v CR vypracovali.:-(
  Kam se podela korektnost ordinovana posametovemu ovcanovi?
  Pro lidi v politice a a diplomacii je lidskost vadou ?
  Kdyz se vola do valky, vse je dovoleno ?

 7. hans

  No, Bartuška je samozřejmě svině. Ale je mi milejší než Zaorálek, který má k pachatelům/obětem Oděsy stejně přátelský/nenávistný vztah. Svině upřímná, pravdomluvná a po svém způsobu čestná je totiž lepší než svině pokrytecká a prolhaná.

  • Janika

   To mě taky napadlo, hansi, že Bartuška mnohým vlastně mluví z duše. Problém je v tom, že mnohým blbcům se právě tímhle jaksi rozbřeskne v makovicích, že tohle je to pravé. Zrůdnost bývá pro jisté typy přitažlivá a co si budeme nalhávat, značná část lidí zrůdami je. Nemůžou za to, to je prostě vývoj civilizace.

   No a k tomu, jestli je lepší být svině upřímná, pravdomluvná, než svině prolhaná a pokrytecká – tam je jedno nebezpečí. Řeknu to asi takhle: manželka Modrovousova byla relativně v bezpečí, dokud předstíral, že je hodný a milující muž :-). Když vyšlo najevo, že je vrah a lhát a předstírat se už nedalo, tak to byl konec.

   • hans

    No, jenže v jaké fázi předstírání je Zaorálek a havlolidé obecně? Po Ukrajině, Osetii, Lybii, Syrii, Iráku, Afghánistánu, Kosovu…

    • vittta

     Také to ovšem mohou být úplně obyčejní idioti, Hansi.
     Kéž by…..
     Ti by pak v žádné fázi nebyli, idiot je prostě idiot, je idiotský pořád, dle prostředí, ve kterém se nachází.

 8. Astr

  Lide v CR a na Sloensku se probouzi ?

  Priprava na valku !
  Nový branný zákon aneb jako dobytek na porážku v zájmu západních velmocí!
  Přesně o tom totiž nový český branný zákon je! Proč myslíte, že podle tohoto nového, dle mého názoru doslova fašistického likvidačního branného zákona mají kromě mužů brannou povinnost také ženy a všichni společně dokonce až do 60 let?!

  http://kasuka.blog.idnes.cz/c/459200/novy-branny-zakon-aneb-jako-dobytek-na-porazku-v-zajmu-zapadnich-velmoci.html
  ===================================
  Ze slovenskeho blogu:

  Európania, naozaj chceme III. svetovú vojnu?
  Európski spoluobčania! „Naši“ politici chcú dokázať, akí sú užitoční pre EÚ, NATO a USA. Očakávajú, že ich „tvrdý postoj“ voči Rusku vynesie v kariérach vyššie, na ešte lepšie platené posty, ako majú dnes, preto sa predháňajú v návrhu sankcií, vysielaní bojových jednotiek a iných prejavoch nekontrolovanej agresie proti Rusku, čím zo dňa na deň zvyšujú riziko 3. svetovej vojny. Sú tak zaslepení svojou vlastnou nekontrolovateľnou mocou a vidinou jej ďalšieho rastu, že rátajú s tým, že Rusko ustúpi na poslednú chvíľu tlaku NATO a k vojne nedôjde.
  Ale v čom má Rusko ustúpiť? Čo má Rusko urobiť, aby boli spokojní? Má sa vzdať svojich území a odstúpiť ich dobrovoľne každému, kto o nich má záujem? PRAVÝM CIEĽOM všetkých tých, či už sú z Európy, alebo spoza oceánu, ktorí chcú vyvolať vojnu, je bohatstvo Ruska. Má Rusko rozdať svoje bohatstvo, aby sa vyhlo vojne? Má zlikvidovať svoje vlastné obyvateľstvo ako Ukrajina? Všetci, čo uvažujú triezvo, vedia, že sa to nikdy nestane! Rusko nikdy nepodľahne tlaku, ako nepodľahlo v minulosti, tak ani v budúcnosti.
  Dnes je už jasné, že vojna sa v plánoch jej strojcov nemá skončiť na Ukrajine, hlavným cieľom je Rusko, a vojna má zachvátiť aj celú Európu. Čo zabezpečí pre USA vyšší zisk, a čo USA rýchlejšie vytrhne z krízy, ako vojnová výroba? Čo účinnejšie zlikviduje konkurenciu USA v podobe EÚ a Ruska, ako vzájomné vyvraždenie celých národov v Európe? Čo USA pomôže viac rozšíriť sféru svojho vplyvu, ako povojnové pôžičky, presne podľa odskúšaného scenára 2. svetovej vojny?
  Svetový vojnový konflikt reálne hrozí! V tej súvislosti sa zamyslite, kto z Vašich politikov Vám prezradil, že po prijatí Ukrajiny do NATO a vstupe EÚ do konfliktu odvedú Vašich potomkov na východný front, kde veľmi pravdepodobne položia život? Kto z politikov tam pôjde do zákopov s nimi? Kto z vojnových štváčov, ktorých kráľovsky platíte zo svojich daní a kto z ich mediálnych spolupáchateľov Vám prezradil, že toto nebude len dobrodružná víťazná výprava na východ, ale sa to skončí ako 3. svetová vojna za použitia atómových zbraní? Kto dokáže predpovedať účasť Číny, ktorá je v tomto konflikte spojencom Ruska? Kto vyhodnotí reálnu silu americkej armády, ktorá doteraz bojovala vždy len so slabším protivníkom, veď Hitlera porazili Rusi! Na čo sa vlastne vojnoví štváči spoliehajú?
  Jedno je isté, v tejto vojne víťaza nebude! Kde sa schováte pred jadrovými výbuchmi? Máte dosť hlbokú jamu a dostatok potravín, aby ste v nej vydržali 1000 rokov, kým sa zníži úroveň žiarenia na únosnú mieru? V mene čoho má umrieť vaše dieťa na východnom fronte, v mene čoho má zahynúť vaša rodina, v mene čoho má prestať existovať všetko, čo poznáte, v mene čoho má zhorieť svet? V mene demokracie?
  Kde vidíte demokraciu v tom čo sa deje na Ukrajine? My vidíme len nepokryte fašistickú vládu, armádu, porušujúcu medzinárodné konvencie a premyslenú genocídu vlastného obyvateľstva, ktorého vinou je len to, že hovorí po rusky. A čo na to Európa? Viete si predstaviť, že by si niektorý národ v EÚ vydobýjal svoju samostatnosť spôsobom, ako to robí Ukrajina? Bola snáď Ukrajina doteraz nesamostatná, že bojuje o samostatnosť? Mala snáď vládu, ktorú EÚ neuznávala? Nemali snáď Ukrajinci svoje národné práva? Európska únia sa vzdala svojich princípov, a svojim postojom sa stáva spolupáchateľom genocídy. Čo môžeme očakávať od EÚ my sami, občania EÚ, keď tak rýchlo a ochotne búra vlastné hodnotové základy?
  Rusi sú veľký, kultúrny a mocný národ, bez ktorého by Európa v dnešnej podobe nikdy nevznikla. RUSKO NIE JE NÁŠ NEPRIATEĽ , nepriateľom každého občana Európy sú nenásytní politici, ktorí sa za svoju moc a peniaze chystajú zničiť všetko, čo je nám drahé.
  Môžeme zabrániť chystanej vojne s Ruskom, do ktorej nás tlačia politici a kúpené médiá? Áno, môžeme!
  Čo môžu urobiť obyčajní , malí ľudia? Keď všetci malí a slabí robia to isté, zmenia všetko! Môžeme to zmeniť, lebo musíme!
  Bojkotujme všetkých politikov, ktorí zvyšujú napätie, ktorí volajú po ďalších sankciách, po intervencii proti Rusku! Bojkotujme ich na všetkých úrovniach, vo všetkých voľbách! Nedopusťme uplatnenie zla, ktoré chcú šíriť! Bojkotujme vstup Ukrajiny do NATO! Bojkotujme médiá, ktoré nám vojnu podsúvajú ako jediné riešenie!
  Verme! Rusi aj Ukrajinci sú dva múdre národy, ktoré riešenie nájdu.
  NEBOJME SA!
  Rozširujte túto výzvu všetkými vám dostupnými spôsobmi, vo všetkých Vám dostupných jazykoch!

 9. Jáchym

  Dobrý den,
  relativizace dobra a zla je velký problém již drahnou dobu. Ještě před pár lety jsem si myslel, že vstupem do nejake křesťanského církve budu mit možnost spolupráce v nějaké lidske pospolitosti a nepatrne svou maličkosti přispět k lepšímu světu. Místo toho pomluvy a drby spojene se snahou „zachránit hříšníka, o kterém někdo něco řekl“ – slouží to všechno jednomu panu v pozadí. Myšlení všech tehle, se velmi podoba tomu, co nám tu předvádí Bartuska. Srdecne zdraví Jáchym

 10. lída

  Egon Bondy:
  Tento úděsný model, jemuž fašismus v meziválečných letech byl jen tápavou předpremiérou, je pak teprve na samém počátku svého vývoje a sebezdokonalování. Z úzkého manipulátorského centra řízená společnost má v záloze nezměrné donucovací a ohlupovací prostředky, jimiž dokáže vyždímat z člověka nejen poslední zbytek jeho pracovní síly…., ale dokáže z člověka vyždímat i zbytek duše, jakékoliv lidskosti, člověčkosti vůbec. Tato manipulátorská společnost dokáže už dnes přinucovat každého z nás k čemukoliv, čemu se příčí naše vůle i naše svědomí…, dokáže nás bez obtíží zmanipulovat k výrobě čehokoliv a ke konzumaci čehokoliv, byť by to byly smrtící zbraně nebo hovna, dokáže zašlápnout do pohřbení zaživa každého, kdo by chtěl ne snad, probůh, stavět se proti ní, ale vůbec jen samostatně používat své hlavy a rukou.

 11. Pingback: Vašku, jsi prase a hovado | Outsider Media

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s