Podle Bartušky Lidice vypálili včas

.

(Inspirováno článkem a diskuzí pod ním zde. Ano, jsme zase „slavní“, ale na rozdíl od proslulostí Zemanových se tentokrát hluboce stydím. Tak moc, že už se snad konečně přihlásím na LiveJournalu, abych se mohla pokorně omluvit za „bartušky“…)

***

Z diskuze pod minulým článkem od merlin kopíruji komentář hanse a moji reakci:

28.4.2015 – 9.11 hans
No, Bartuška je samozřejmě svině. Ale je mi milejší než Zaorálek, který má k pachatelům/obětem Oděsy stejně přátelský/nenávistný vztah. Svině upřímná, pravdomluvná a po svém způsobu čestná je totiž lepší než svině pokrytecká a prolhaná.

28.4.2015 – 16.49 Janika:
To mě taky napadlo, hansi, že Bartuška mnohým vlastně mluví z duše. Problém je v tom, že mnohým blbcům se právě tímhle jaksi rozbřeskne v makovicích, že tohle je to pravé. Zrůdnost bývá pro jisté typy přitažlivá, a co si budeme nalhávat, značná část lidí zrůdami je. Nemůžou za to, to je prostě vývoj civilizace.

No a k tomu, jestli je lepší být svině upřímná, pravdomluvná, než svině prolhaná a pokrytecká – tam je jedno nebezpečí. Řeknu to asi takhle: manželka Modrovousova byla relativně v bezpečí, dokud předstíral, že je hodný a milující muž :-). Když vyšlo najevo, že je vrah a lhát a předstírat se už nedalo, tak to byl konec.

Reklamy

18 comments

 1. Janika

  Komentář pod ruským článkem – mají v hlavách jasněji, než my:

  parmari Apr. 27th, 2015 03:55 pm (UTC)
  Люди намекают, что законов никто не отменял даже для „почему-то дипломатов“.

  Aktuální znění TZ
  § 365
  Schvalování trestného činu
  (1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
  (2) Stejně bude potrestán, kdo v úmyslu projevit souhlas s trestným činem
  a) pachatele nebo osobu jemu blízkou odmění nebo odškodní za trest, nebo
  b) na takovou odměnu nebo odškodnění pořádá sbírku.
  § 405
  Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia
  Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné genocidium nebo nacistické, komunistické nebo jiné zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny nebo zločiny proti míru, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

  • vittta

   To asi nebude celé.
   Nejspíš tam je „pokud to není mainstreamový politik“.
   Ten může říkat co chce a kde chce.
   Jaceňuk např. v německé TV falšoval dějiny a nedělo se také nic.

   • Janika

    Já vlastně nevím, jak to je – politici mají beztrestnost i například na takové věci, jako je popírání holokaustu, samozřejmě mimo sněmovnu? Tam by ho asi popírat směli.
    Ten Rus (?) parmari chtěl možná naznačit, že by se u nás mohl někdo zmátořit a Bartušku žalovat. Jenže tohle v dějinách dokázal jen jednou Taras, žaloval ty hospodské, co vybírali zákazníky podle politické příslušnosti a odmítli dát najíst prezidentovi.

    • vittta

     Žalobu si obyčejný člověk jen tak nedovolí, riskuje tím vlastní existenci. Také důvěra v soudní systém není valná….

 2. kolera07

  Na každé prase se už někde vaří voda. Je to hlupák, moc tím svým páníčkům neposloužil, časem bude odměněn, možná uncí olova, jako Němcov. Svádět to budou určitě na Zemana.

  • Kamil Mudra

   Páníčkům asi ne. Ale jejich užitečným idiotům poslal vodu na mlýn. Doufejme že se neroztočí víc než dokážeme ustát, protože mezi kompetentními evidentně není nikdo, kdo by ty otáčky byl ochoten regulovat.

   • merlin

    Ten tzv. mainstreamový proud Bartušku buď omlouvá, nebo o něm mlčí. Bakalovy HN s ním včera přinesly rozhovor o energetice. Tím dali najevo postoj dostatečně. Na druhé straně v reálném světě spousta lidí, které jinak politika moc nezajímá a nežijí jí, si nad ním odplivli, když byli s jeho výroky seznámeni.

 3. Ondřej

  Prosím můžete mi někdo říct, jak to vypadá s kolonou ruských motorkářů Noční vlci? Chystali jsme se ženou a vnuky je jet někam přivítat, ale nevíme kudy pojedou. Chtěli jsme jet do Německa na výlet s dětmi, buď do Berlína nebo Drážďan, takže bychom rádi tam potkali ruské vlastence. Nesnášíme Němce za to, co nám udělali, paní Merkelovou by měli dávno zavřít za zradu NDR, kterou udělala donášením západoněmeckou BND dirigovanou americkou CIA. Bourání zdi jsme měli za podobnou katastrofu jako nedaleký rozpad SSSR. Myslím, ale že Putinovi „vlci“ by mohli mnoha lidem v bývalé NDR připomenout, jak se tenkrát měli (i díky panu Putinovi!) dobře a jak se stali po svém sloučení s NSR občany druhé kategorie, kterým se opovržlivě říká „Osi“.

  Prosím tedy, víte někdo něco o Nočních vlcích, kolik jich přijede, a kde se budou vyskytovat? Bude jejich konvoj dlouhý a kde by bylo dobré místo odkud jim jít zamávat, aby nás viděli, že je máme rádi?

 4. mirror

  Mám tady závažnou poznámku k myšlenkám pana Bartůška. Kdo ví, co nebo kdo ho ten den naštval nebo kolik toho zřejmě služebně (jak jinak) vypil. Prostě ulevil si, aby se někomu pomstil. Kdo má vydržet ten každodenní stres a obavy z toho, co na něho policie má. Uteklo mu to z přísně střežené huby a už je to ven. Ani párem volů jeho slova nelze zatáhnout zpět. Bartůšek přijde z práce domu a už ten svůj projev má na talíři. Dostane vynadáno, teplá večeře nebyla a možná na nějakou dobu měl mít zakázaný sex. Manželka lamentuje, co za vola si to vzala. Co na to jeho děti? Ve škole se jim spolužáci posmívají. Bartůšek trpí. Děti otce proklínají a stydí se za něho, zrovna teď když najdou stránky, jejichž heslem je Štěstí je, když si lidé rozumějí a kde najdou popravy v Lidicích ve spojení se svým otcem. Přátelé, Bartůšek je také Čech, i když se dočasně spustil a zapomněl se zlými lidmi. Některý aktivista alternativního webu by měl Bartůšku vzít do hospody a tam si s ním od srdce pohovořit. Bartůšek se jistě napraví!

  • Kamil Mudra

   Perfektně napsáno. Stručně, jasně a úderně.
   Škoda jen že se nad tím zavře voda stejně jako nad ostatními takovými reakcemi. PL holt nejsou TV Nova nebo deník Blesk. :-(

   • Mirror

    Žijeme v Kocourkově. Není to dlouho, co pozvali do Hyde Parku Semelovou. Za výroky, které pronesl za udivenou komunistickou poslankyni moderator, chtěli Semelovou žalovat.

    • Astr

     Je 1 Maj
     je lasky cas…….
     ale ne podle Machy hrdlicky hlas
     stale a zas
     jen krik valecnych stvacu je slyset
     jen obavy z dalsi valky vidime nad lidstvem viset :-(

     • Janika

      Jak výstižné, Astře… Tak nějak si pamatuju od dětství, že 1. máj byl spojen s mírem jakožto nejvyšší hodnotou. Tenkrát mě to samozřejmě otravovalo a pokud to šlo, z průvodů jsem se ulila. Dnes už na to jen nostalgicky vzpomínám, i na ten mír, i na ten lásky čas :-).

  • Sio

   Tohle je pravá podstata věci. Bartuška jen posloužil.
   „Cynická slova Václava Bartušky, celé jeho vystoupení, nejsou nějakým přešlapem nebo omylem. Jde o zcela přesně cílenou sondu nejen do veřejného mínění, ale rovněž i do mínění politického, pokud to lze takto nazvat.“

 5. Ondřej

  Delegaci ruských veteránů, kteří přijeli do Německa kvůli účasti na sedmdesátém Setkání na Labi, nepustili do budovy Říšského sněmu. Velvyslanectví Ruska v Německu včas zaslalo žádost o vpuštění delegace, ale u vchodu se veteráni setkali s ochrankou, která bez vysvětlení příčiny odmítla lidi vpustit dovnitř – serveru politonline.ru o tom referovali zástupci delegace.Přitom v tutéž dobu se v Reichstagu nacházely skupinyy veteránů z USA a Británie. Při odchodu se navíc na delegaci začali vrhat agresívní Ukrajinci. Německá policie však na tyto výtržnosti nijak nereagovala.„Naši vetráni, kteří se zúčastnili výročního setkání se spojenci na Labi, byli v Berlíně a měli bohatý program. A musím říci, že všechny prohlídky a exkurze byly prostřednictvím velvyslanectví dojednány už několik měsíců předem. Ve schváleném plánu byla i návštěva Reichstagu. A potom z neznámých důvodů ochranka budovy prohlásila, že žádné informace o návštěvě ruských veteránů nemá,“ – řekl serveru Viktor, očitý svědek události v Berlíně.„Ale nejvíce pobuřující bylo, že v tentýž mement tam byli američtí vojáci, také veteráni, s vyznamenáními. Je – pustili.

  Naši veteráni se sotva dostali do autobusu (a to bylo moc dobře, že to stihli), když na náměstí přišlo asi dvacet lidí, mírně řečeno agresívně naladěných Ukrajinců. Snažili se vyvolat rvačku i s veřejnými činiteli, i s Němci, kteří měli georgijevské stužky nebo ruské vlajky,“ – vyprávěl.„Ještěže veterání už v tu chvíli byli v autobuse. Policie stála opodál a vůbec nereagovala. Naštěstí k přímému střetu nedošlo, protože plánovaný cíl – veteráni – byli nedostupní, protože už seděli v autobuse,“ – doplnil Viktor.Je třeba říci, že to je historka ve všech ohledech příznačná. Ani ne tak v politickém, ale v etnickém ohledu. Ona nordická chladnost a povýšený vztah k Rusům – to je skutečná úroveň evropské a obzvlášť německé kultury.

  Právě tato úroveň kultury a chladnost v minulosti dovolily Němcům zaživa upalovat lidi, trávit je plynem, páchat genocidu. Jen proto, že byly vydány přísné rozkazy a ty je nutné splnit.Tak se Němci za nějaký čas stali pány celé Evropy. Dnes se ale leccos změnilo. Nyní jsou úslužnými lokaji a dělají poslíčky Anglosasům. To jsou také mládenci s kamennou tváří a s „bohatou kulturou“, a před těmito pány Němci hrbí hřbety a klaní se do všech stran. Noví hospodáři totiž mohou i trestat.V podstatě Němci tuto nadvládu nad sebou přijímají jako samozřejmost. Pamatujete na skandál s odposloucháváním telefonu Merkelové americkými tajnými službami? Zpřístupnili tuto informaci. Prošla médii. A co? Nic. Protože všichni chápou, kdo je tu pánem a kdo pouliční vořech. Vořech musí být na vodítku. Odposlouchávání, politický tlak, jsou prakticky přímými příkazy z Bílého domu do Berlína – to je totéž co vodítko, na kterém drží Německo a spolu s ním i celou Evropu.A pak samozřejmě platí, že Němci se mají před bílými pány patřičně chovat. Když jsou bílí páni na exkurzi, „ruští barbaři“ nesmí překážet. Rusové nemají překážet, protože na Zemi, podle nich, ti proklatí Rusové vůbec nemají být. Takový sen má osvícená Evropa už dávno. No a Státy také, jasně.A pokud jde o banderovce, kteří se vrhali na ruskou delegaci, ti mají pro tento případ už dávno jasné instrukce z Bílého domu. Jenže v Německu vám řeknou, že to nejsou fašisté. Nemají tam přece žádné banderovce! A na otázku, kdo jiný než nacisté se mohou vrhat na veterány Velké vlastenecké války, je už připravená odpověď – mladí přívrženci nové ukrajinské státnosti.

  Opět tedy platí železná evropská logika. Prakticky si není na co stěžovat. Ale je tu malý problém. Rusům taková logika byla vždycky cizí. Samozřejmě nyní osvícená Evropa může dělat naschvály. A tím se také zabývá. Jako ta fena, která kňučí a v případě jako tento, se schovává za nohy svého pána s velkou holí.Mimochodem tisk připomíná, že poprvé v postfašistické historii se Německo „přestalo bát analogie s druhou světovou válkou“ a oznámilo, že na Ukrajinu pošle své vojáky. Zejména o tom informovaly Daily Mail. Nakonec Německo vojáky přece jen neposlalo – ale vyjádření „nebojím se analogie“ si zapamatovalo. Navždy.

  Rusové už dlouho trpí. Velmi dlouho. Nicméně i pověstné ruské trpělivosti je konec. Jsou to naši veteráni, naši vítězové v té strašlivé válce, když vás, osvícené Evropany, ano i Američany, zachránili od fašistického moru.Tehdy jste také pohlíželi na SSSR jako na barbarskou zemi se strašným politickým režimem. Ano, i ruskou aristokracii, které se podařilo k vám emigrovat, postihlo totéž. Ani jejich život nebyl žádný med. Kterémupak knížeti nebo hraběti by se taky líbilo pracovat jako švýcarský vrátný? Ale nic lepšího se u vás pro ně nenašlo.A potom jste se ocitli pod nohama Wehrmachtu. Podlehli jste v mžiku. A byli to naši předkové, kdo vás osvobodil. Ti, které dnes nepouštíte do Říšského sněmu.Když nás tam nechcete pustit na exkurzi, můžeme přijít do Reichstagu i jinak. Tak, jak to udělali tito naši dědové v roce 1945. A žádní vaši policajti nás nezastaví. Dnes jste plivli do obličeje vašim skutečným osvoboditelům.

  Těm, kdo vás, Němce, zbavili Hitlera. Těm, kdo zničili fašizmus, který mohl vzniknout jen u vás, z vašeho sklonu k metodickému a klidnému plnění rozkazů pánů. Nezapomeneme to. Jako nezapomeneme i vaši nechuť vpustit do Říšského sněmu ty, kdo jsou ve skutečnosti v právu. Tam je každá cihla nasáklá krví a potem těchto lidí, kteří, nehledě na věk, si velmi dobře pamatují, jak po tisících poráželi vycvičenou nacistickou hordu a ne nějaké všelijaké radikály.Takže, až vás Rusové znova osvobodí od dnešního područí (a takový den určitě přijde, veškerý pohyb k tomu směřuje), v novém Norimberském procesu zazní i tato epizoda. A pokud někdo zvedne uprostřed Berlína další zeď, to už my nebudeme pospíchat pomoci vám ji znova bořit.Ne ze zášti, ale proto, že vy, Němci, jste stále nepochopili, co to je svoboda a odpovědnost. Vám je tak nepříjemné žít tuto svobodu, že jste si při první příležitosti našli nového pána, kterému radostně, s výrazem prostoupeným severským chladem lížete boty.To si také budeme napříště pamatovat.

 6. ;-)))

  Všiml jsem si, že vás pobouřil výrok Václava Bartušky v této souvislosti?

  Bylo na něj za tyto nehorázné výroky podáno trestní oznámení. A ne jedno. Svému ministrovi zahraničí držím palce, aby se uměl vyrovnat s faktem, že na pozici diplomata zaměstnává nediplomatického pitomce. A ti ve státní správě nemají co dělat.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stanislav-Huml-rok-po-masakru-v-Odese-Mam-jasno-jak-to-bylo-Upalovani-strileni-lidi-a-dobijeni-na-chodniku-373259