Osoba Mitrofanov a intelektuál s krakenem v zádech

 

 Napsala merlin

Sloupkař Práva pan Alexandr Mitrofanov napsal o našem předčasně zesnulém expremiérovi po jeho veřejné omluvě národu  tento text„Stanislav Gross je modelový příklad průměrného Čecha, který se dostal až na vrchol bez zvláštních znalostí a dovedností, jenom praktickým umem, tím sedláckým způsobem, jak se všemi vycházet a nikoho si nerozhněvat. Symbolem češství Stanislav Gross určitým způsobem je – je symbolem úspěšné české vyčůranosti.“

16.4. 2015, když se dozvěděl, že p. Stanislav Gross zemřel,  tentýž napsal: ,,Gross. To je tedy osud. Kdybych byl věřící, uvěřil bych v Boha ještě víc.“

A po tomto verdiktu počala osoba novinář Mitrofonav vyčítat osobě prezident Zeman ve svém dalším sloupku mezi jiným tohle:

,,Osoba Miloš Zeman, která v tomto případě mluvila za prezidenta, vysvětlila své chování takto: „Já nejsem pokrytec. Já posílám věnce na pohřby těch, kterých si vážím. A je pravda, že Stanislava Grosse jsem si přestal vážit.“ Důvodem prý bylo Grossovo „zázračné zbohatnutí“. Osoba Zeman si tak přivlastňuje právo soudit a vynášet verdikty. Soukromě by jistě mohla. Kam se ale poděl prezident? Byl tam vůbec?“

Shrneme si to: Osoba Zeman případně prezident Zeman nesmí vynášet soudy, ty může vynášet jen osoba a komentátor Mitrofanov. Pokud Vám to není jasné, tak to mně také ne. Mně ten jeho morální apel v tomto případě nasládle voní svatouškovstvím, na které nemá žádné právo. To svými předcházejícími výroky vůči p. Grossovi ztratil. V celé kauze se smutným a velmi tragickým koncem by si rozhodně on roli Hamleta vrhajícího se do hrobu Ofélie neměl nárokovat, vyhlíží v ní vzhledem k okolnostem velmi směšně.

Jestli chce ukonejšit svoje vlastní svědomí, měl by volit jinou formu, doporučuji zpověď, případně psychologa. A hlavně neobtěžovat svými psychickými dilematy veřejnost.

Nevím, jaký byl pan Gross, neznala jsem ho. Ale tohle tančení na cizích hrobech si mohli oba zúčastnění pánové odpustit docela. A novinář osoba Mitrofanov mi z toho v tomto případě vychází charakterově mnohem a mnohem hůř než prezident osoba Zeman.

Onehdy jsem četla článek, ve kterém nějaký takynovinář vysvětloval, že oni, novináři, můžou kritizovat každého, ale nikdo si nesmí dovolit kritizovat za to je. Tedy může, ale musí to být opět novinář. Protože jen ten na to má vzdělání a nárok. Argumentovalo se tím, že na starém dobrém divokém americkém západě je zakázáno se za kritiku na novináře naštvat.  Dát tam prý najevo, že se člověk může i rozzlobit, dočte-li se o sobě v novinách něco, co se mu nelíbí, je společensky a politicky degradující. Byla to jakási podivná úvaha vytvořená v souvislosti s pobytem pana Babiše v USA.

No já nevím. Jednak nejsme v Americe a jednak konkrétně výše zmíněný pan Mitrofanov od zvolení Zemana prezidentem republiky povznesl i běžné politické komentáře místy až na úroveň běžného bulváru. A dokonce někdy i o kousek dál. Rozdíl mezi jeho produkty a produkty Pavla Novotného se mi v některých konkrétních případech stírají. A tento mezi ně rozhodně patří.

Objektivní a seriózní novinář nevystupuje v mých představách jako soudce, obžaloba i kat v jedné osobě. Rovněž nešíří nenávist k celým národnostním skupinám.

Bloumaje po twitteru jsem onehdá narazila u poslance Dolejšího na výměnu názorů s p. Mitrofanovem, který tam argumentoval takto: ,,.. běžní UA si chtějí budovat život, běžní RU svůj život nenávidí, nevěří v nic a raději jdou střílet“. Úsudek o objektivitě autora výroku, který za generalizace jiné jindy napomíná z pozice samozvaného soudce jiných, si učiňte sami.

Opravdu pozoruhodný je z psychologického hlediska článek pana Mitrofanova Intelektuál s krakenem v zádech , kde píše ,,.. Lenin byl nevšední osobností. Toužil po změně společenských poměrů. Zároveň ho poháněla osobní nenávist k režimu, který mu popravil milovaného staršího bratra. Když ale později v sovětském období, kdy jako vůdce nového státu poznal blíže ty „dolní milióny“, které potřeboval vybičovat pro to, aby obrátil stát vzhůru nohama, ulétlo mu sem tam pohrdání jejich kvalitami. Především kvůli neochotě a neschopnosti „širokých mas“ pracovat bez biřice s knutou. Přitom jako publicista, který nelítostně tepal prohnilost carského Ruska, byl Lenin výjimečný. Zkrachoval až jako tvůrce čehosi nového. Vize státu, kde se bude žít spravedlivě, brzy vzala za své, protože na její uskutečnění šel násilím. Kraken temné zloby, kterého stovky let hromadila ruská, zpravidla vesnická masa, se mu záhy po vypuštění vymkl z rukou…… Lenin byl ateista a internacionalista. Proto se nehodí současnému oficiálnímu Kremlu. Zato praxe vypouštění krakena zloby, nevzdělanosti, malosti a primitivismu, aby pomohl ukonejšit frustrované ego uštknutého jedince, po Leninovi zbyla a kvete dál. Zdaleka nejen v jeho vlasti.“

Tohle je pro mě zatím jeho nejzajímavější úlet. Pan Mitrofanov je totiž rozhodně také nevšední osobnost, touží změnit politické poměrya když se setkává s těmi, které intelektuálně považuje za  ,,dolní miliony“ velmi snadno mu letí ven pohrdání jak z pera tak i ze srdce. Považuje se za publicistu, který stejně jako Lenin nemilosrdně tepe, to co on vnímá velmi emočně a intenzivně jako prohnilost Ruska a chce měnit tamní poměry. Stejně jako on je ateista a internacionalista. Ale stejně jako on lidsky krachuje, když začal vypouštět ven krakena zloby a nenávisti. Položím-li si otázku, proč tak činí, přijde mi z logiky věci a zákonitostí psychologie, že na ni osoba Mitrofanov zřejmě odpovídá sama sobě – v  závěru tohoto svého sloupku.

 1. Janika

  Děkuji, merlin, to je osvěžující čtení :-). Osoba Mitrofanov má velkou zásluhu v tom, že slouží jako studijní materiál.

  Tohle je taky pecka: ,,.. běžní UA si chtějí budovat život, běžní RU svůj život nenávidí, nevěří v nic a raději jdou střílet“. To člověku spadne čelist na klávesnici, jak říká Taras.
  A hodnocení Lenina, tam se aspoň snažil. Jasně, psal to vlastně o sobě, je v tom prožitek a „srdce“.

  Co se týká pocitu nadřazenosti novinářů, tak tam je přímá úměra – čím větší blbec, tím větší nadřazenost, nabubřelá arogantnost, zaslepená tupost. On by se ale mezi nimi zřejmě člověk pokorný, vnímavý a citlivý neprosadil.

 2. Janika

  Ještě poznámka k zemanofobii – ta bývá silná, nepřekonatelná a neléčitelná. Teď u případu s Peroutkou mě překvapilo, že se vlastně jinak rozumní lidé najednou staví za vytváření nedotknutelných idolů a svatých a řvou, co že si to ten Zeman dovolil. Myslím naopak, že je dobře, že se lidé začali zajímat o to, co skutečně napsal a dokonce to číst. To je přece záslužné je k tomu vyprovokovat. Nedotknutelné modly jsou k ničemu.

  • Sio

   Polovina lidí, co dnes zuřivě hájí Peroutku, ani nevěděla, že někdo takový existoval a 99% z nich nikdy nečetlo jakýkoli jeho článek. Idioti. Navíc, Zeman Peroutku neodsoudil, pokud vím, řekl něco ve smyslu, že i takoví velikáni jako Peroutka měli své úlety. Slepičí mozečky vydaly povel ke kdákání. Sláva Ukrajině!

  • merlin

   myslím, že by se v tom dál neměl tak pitvat. Kauza Peroutka nabyla zcela zbytečně tragikomických rozměrů v tom, kolik lidí to začalo prožívat, je to pitomost. navíc každý se může splést. Řeklo by se: zbytečně provokuje, ale ho to evidentně baví. :-) Ale je to jen můj názor.

 3. ;-)))

  V principu kdyby se zeman otrel o samotneho hitlera, zacali by obhajovat hitlera
  Jejich maskovaci heslo NESME JAKO ONI je kryptonym pro KDO NENI S NAMI JE PROTI NAM A JE TREBA HO UPALIT
  Podobne jako PRAVDA A LASKA aka LEZ A NENAVIST A DO UPLNEHO KONCE A ZNEMOZNENI
  NA VECNE CASY S USA a kdo je proti toho povesime.

 4. Tribun

  Kdepak Mitrofanov, to je smutný příklad toho, kterak sesle (v tomto případě novinářská) a moc (v tomto případě publikační) korumpují a vedou ke zblbnutí.

  • hauptmann

   Jestli sesle novinářská, Tribune, nevím, je to možné, ale Mitrofanov je přesně to, co nesnáším na nabubřelém snobství a pocitu vlastní výjimečnosti, přičemž chybí příslušné nadání. Tak nezbývá, než žvanit, a to hlavně tak, aby mi za to dobře zaplatili. Na spisovatele nedorostl, tak alespoň nenávistné plky v novinách. Ten člověk v jediné větě dokáže spláchnout do záchoda 140ti miliónový národ. Svůj národ. Evidentně pohrdá i tím národem, který ho přijal do svých řad. Český národ. Jednoduše nemá rád lidi obyčejné, považuje se za elitu, jak poznamenala Merlin, jen jí není. Podobá se tomu, co splachuje do toho záchoda spolu se svým národem.

 5. Sio

  Mitrofanov? Tsche, třetiligový pisálek. Merlin, dělej to už prosím tě jako já. Když si někoho nevážím, tak nejen že mu neposílám věnce (i když za určitých okolností bych u něj udělal vyjímku ;-) ale ani ho nečtu.
  Mimochodem, Zeman jen upřímně odpověděl na hloupou otázku reportéra.

  • vittta

   Čím nižší novinářská liga – tím větší peníze.
   Nějak nepřímá úměra se tomu říká…

  • merlin

   milý sio, nikdy ses nemýlil více. Je tristní, že původem Američan Best musí upozorňovat na to, co plánuje původem Rus Mitrofanov (a company) v Čechách. A ještě já, a to už od chvíle kdy se to v Mitrofanově hlavě zrodilo. A nevěříš, ale uvidíš. Tu si toho Besta přečti.
   ,,O generálovi Petru Pavlovi jako o možném kandidátu na prezidenta republiky se spekuluje už nějakou dobu. Analytik a novinář Erik Best se ale zamyslel nad tím, jak by to dopadlo, kdyby se obě jeho funkce, tedy ta současná i možná budoucí, spojily.
   „Proč nezabít dvě mouchy jednou ranou a nesloučit funkce prezidenta a náčelníka Generálního štábu Armády ČR?“ ptá se úvodem svého komentáře na FS Final Word Best. Takové opatření by podle něj potěšilo mnoho svobodymilovných havlovských voličů, analytiků a novinářů, jelikož by se jím do budoucna omezila role politiků typu Miloše Zemana a Václava Klause.
   Na domácí půdě by to ale podle něj znamenalo krok směrem k diktatuře, která je nevyhnutelným důsledkem západního závodu vstříc finančnímu krachu. „Až diktatura konečně nastane, příznivci militarizace české politiky ji uvítají s otevřenou náručí,“ podotkl.
   Generál Petr Pavel, jehož „někteří havlovci upřednostňují coby prezidentského kandidáta,“ v Interview ČT24 uvedl, že nebere jako nic diametrálně protikladného, když se voják vycvičený Varšavskou smlouvou stane nejvyšším vojenským představitelem NATO, protože po roce 1989 se změnilo pouze politické vedení.
   „Nebyl by vzhledem k tomuto stoický Pavel ideálním kandidátem pro přechod od demokracie k diktatuře?“ ptá se analytik.

   • merlin

    A tleskají tomu lidi jako Telička (ovlivňuje Babiše v zahraniční politice), Füle, Petr Kolář, Marvanová, celá klika knížete, Bělobrádek s lidovci, novináři mainstreamu a jiní,třeba neziskovky krmené z americké ambasády, člověk v tísni, štětináč a jiní. protože to nesleduješ, tak to nevíš, to je celý. A to že něčemu odmítáš věřit, tak to ještě neznamená, že to neexistuje – to snad chápeš, nebo ne?
    Začínám si připadat jako ta blbá kassandra.

    • Sio

     Merlin, co plánuje Mitrofanov o čem jsi nenapsala? Každý novinář je dnes voják na frontě, ktrerý slouží té či oné straně. Mám z poslední doby zajímavý poznatek, jedná se o bezstrukturní řízení. Podle mého velmi esenciální shrnutí toho, co víme o propagandě. Její metody mohou být mnohem zakeřnější, než Mitrofanovovy žvásty. I když ty samozřejmě do této kategorie patří také, ale jsou natolik otevřené, že lidi na určité úrovni to snadno prohlédnou. No a zombíci jsou zombíci, ti potřebují ránu palicí aby se probrali. Koho by zajímalo, co je to bezstrukturní řízení, opravdu ve fast food formě nabízím zde:
     http://outsidermedia.cz/koncepce-spolecenske-bezpecnosti-strukturovana-a-nestrukturovana-forma-rizeni/
     Jinak na téma Koncepce sociální bezpečnosti a Dostatečně všeobecné teorie řízení je spousta materiálů především v ruštině. Překlady jsou na leva-net a přednáška s titulky od Velička č. 7 a 8 – viz OM

     • Astr

      Koho by zajímalo, co je to bezstrukturní řízení,
      Sio
      je to sila cela ta dlouha vymena nazoru pod clankem Vaseho odkazu:-)
      Kolik moudrych vet bylo napsano aby se potvrdilo ci poprelo „bezstrukturní řízení“
      a pritom by stacilo tak malo, jen to jinak pojmenovat:-)
      Jiz davno to ma obecnejsi a hlavne srozumitelnejsi oznaceni BRAINWASHING !
      Samozrejme pokud se chcete dobrat toho co a kdo za tim je, tak to bez popisu „struktur“ nejde :-)

      • Sio

       Ujišťuji vás, že je to něco úplně jiného než brainwashing. Svoji šanci k seznámení s něčím novým jste dostal. Zda ji využijete nebo ne, je na vás. :-)

       • Astr

        Sio
        Ja jsem si cas udelal vcetne precteni FSECH komentaru pod Vami doporucenym clankem:-)
        Vam ale slovo brainwashing rika mene nez malo soude podle Vaseho ujisteni
        že je to něco úplně jiného než brainwashing.
        Pro mne brainwashing zahrnuje I to co je v clanku popisovano jako „bezstrukturní řízení“
        V definici brainwasingu najdete I neco co bych do cestiny prelozil jako „podprahovou regulaci“
        Diky za odkaz na clanek pro Vas jako „bezstrukturní řízení“ pro jine stale jen branwashing i kdyz v jine hlubsi forme :-)
        PS
        Brainwashing=pressurize (someone) into adopting radically different beliefs by using systematic and often forcible means
        Definition of BRAINWASHING
        1 a forcible indoctrination to induce someone to give up basic political, social, or religious beliefs and attitudes and to accept contrasting regimented ideas
        2 persuasion by propaganda or salesmanship
        sire vykladu je siroka az po „Mind control!“
        synonyms= indoctrinate, condition, re-educate, persuade, propagandize, influence, inculcate, drill; pressurize

        Jen jsem rekl svuj nazor ze slovo brainwashing rika dost, Vam rika malo proto jste pro detailnejsi „bezstrukturní řízení“.
        Take proto je pod clankem vymena nazoru tak dlouha, protoze pro nektere lidi samo slovo bezstrukturni neni to nejlepsi vyjadreni toh co jepod tim pojmem popisovano a mineno.
        Je to jen muj nazor tedy IMHO ze cela rada komentatoru nema problem s tim kam „bezstrukturní řízení“.smeruje ale jen s nedokonalym prekladem do podoby ceskeho slova „bezstrukturní“ ?
        Lide s hlubsi znalosti filosofie nez ja by Vas mozna snadno presvedcili o tom ze I chaoticky stav muze mit ci zakonite ma svoji „strukturu“ svuj rad sva pravidla a tak slovo“bezstrukturní“ zni sice fantasticky ale v odstate se tedy jedna o oxymoron:-)
        Vse ma svji „strukturu“, atomovym jadrem pocinaje Vesmirem konce a mezitim I lidskou malickosti se vsim vsudy vcetne i nelidsky lidske cinnosti:-)
        Drive jakoz I dnes Vase nazory ctu rad, take proto ze prinasi jine pohledy na „strukturu“::-)

 6. vittta

  Mitrofanov je nepochybně politováníhodná kreatura ale jen si nemyslete…..
  Tak nedávno jsem vedl statečný boj s jedním profesorem (nebo co to je) na EDUinu.
  Hájil jsem čest Zemana, a jak je mým zvykem, hájil jsem jí nápaditě a jízlivě.
  Tento absolvent MatFyz pak – zřejmě v náhlém pominutí smyslů, co by argument fláknul do diskuze odkaz na zde uvedený text páně Mitrofanova, zcela bez doprovodného komentáře (byl to ten o poslání-neposlání pohřebního věnce), čímž mu dodal punc toho nejpádnějšího argumentu, který si lze představit.
  Přitom ten článek je podřadné kvality nejen obsahově, ale i slohem, o osobě autora nemluvě.

  Pak se mi též stalo, že na pálení čarodějic dorazila početná enkláva všemožných kamarádů,.
  Přišla řeč na politiku a já samozřejmě hájil, posílen brčkem a pívem barvy Miloše Zemana.
  Manželka jednoho kámoše z tkz.vyšší společnosti nemohla pochopit, jak NĚKDO může volit Zemana a byla tím doslova šokována. (zajímalo by mě, kdo podle ní Zemana tedy volil)
  Od té chvíle její jakákoliv náklonnost ke mě opadla na nulu, nejlépe skoro na nulu.
  Další manželka jiného kámoše-antikomunisty zase drbala Zemana, doplňujíc u toho svůj výklad souhlasnými výroky o správných a chytrých názorech Zemana.
  Řekl jsem jí, že by bylo rychlejší, kdyby řekla, s čím tedy nesouhlasí, tak tedy uvedla, že Zeman blbě vypadá, dělá ostudu a lže, protože Peroutka ble, ble.
  Myslím, že jméno Peroutka slyšela poprvé.
  To vám hlava nebere, když to slyšíte naživo.

  • Janika

   To jsi hrdina, vittto, že do toho jdeš i v reálu :-). Já se radši o politice s lidmi kolem sebe nebavím, pro jistotu. Naposled jsem měla zážitek s jednou učitelkou, národností Ruska, žije tu už dlouho. Přímo soptila nad údajně ožralým prezidentem nad korunovačními klenoty. Všichni zdvořile mlčeli a když už jsem to nemohla vydržet, povídám: “ A Nino, kdo ho ožral? Rusové na jejich velvyslanectví.“ Zarazila se a pak se začala usmívat a už o tom nemluvila. Vypadalo to, že je na své krajany pyšná.
   No ale jinak, když spustí příbuzní, tak se tiše opíjím v koutku… :-). Co si budu dělat zle.

   • vittta

    To já už tak i zdravím. Třeba“ čau imperialisto“ nebo „jak je, ODSáku“, a posílám je na aktuální akce, třeba vítat US armádu, nebo se naopak ptám, jestli nevědí, kde jsou zrovna Noční vlci, že bych tam zajel mrknout.
    Ale já nejsem jediný, kdo je volič Zemana, ale jako jediný to dokážu vysvětlit.
    Ty mladší přivádím v údiv, když nenadávám na minulý režim…ani mi nemají jak oponovat, já se něco naseděl na fízlárně v té době, takže nejsem případ, kdy by na mě mohli svést, že jsem se s minulým režimem nějak vezl, tak jim to nejde moc do hlavy…
    To nejsou žádní debílci, jen tyhle věci neřeší, prostě argumentují tou klasikou, že se nemohlo cestovat, že v kšeftech nebylo tolik žrádla a elektroniky….proto vždycky píšu, že obyčejní lidé se o politiku nezajímají, jejich myšlení utváří „titulky“, nepotřebují články (to obrazně i reálně), ta propaganda se opravdu valí ze všech stran, vlastně si to ani moc lidí neuvědomuje, jak je všudypřítomná, jak „konstatuje“ a nedokazuje či neargumentuje, je zo k zblití ale utváří to myšlení celých generací.
    Jenže všemocná také není, podle mě generace narozená letos už bude zase revoltovat, tihle jsou prostě jen tupě servilní….není to asi nic vyjímečného.

 7. Berkowitz

  Vše je jen o tom,. koho vládci TV, tiskovin atd. připustí na obrazovku, či jinde. Občas si poslechnu ČR Plus. Když je tam jevrej Jefim Fištejn, tak to nemusím ani poslouchat a předem vím, jak budou události komentovat.
  Mitrofanov (z Rostova na Donu) najednou začal být obzvlášť útočný proti Rusku, asi byl na „přátelském“ pohovoru s protektorem Shapirem.
  Jeden z velmi rozumných lidí je na Slovensku, stačí si poslechnout jeho komentář k „Nočním vlkům“:
  http://www.mojevideo.sk/video/23a4b/eduard_chmelar_o_nocnych_vlkoch.html

 8. Ondřej

  Tak už i předseda KSČM se nechal uplatit žoldem CIA a jde s neoliberálními fašisty proti Zemanovi?!!! Kdy tu už bude konečně skutečná levice, co bude prosazovat zájmy národa a vlasti tak jako to dělá pan Putin a zaslouží se rovnost všech lidí a potrestá zrádnou pražskou intelektuálskou kavárnu a odstaví od moci a zbaví buržoazii majetku?!

  Svým rozhodnutím nejmenovat profesorem tři kandidáty vyvolal Miloš Zeman debatu o změně pravomocí prezidenta. Kritizují ho všichni politici napříč politickým spektrem a někteří z nich nešli daleko pro silná slova. Šéf komunistů Vojtěch Filip, který se k Zemanovi většinou nijak nevyjadřuje, mu vzkázal, že „takhle to nejde“. Za krokem prezidenta vidí snahu zviditelnit se.

  „Prezident Miloš Zeman asi hledá další způsob, jak se více zviditelnit a upozornit na sebe. Jiné vysvětlení jeho rozhodnutí, že nepodepíše jmenovací dekrety docentů Jiřího Fajta, Ivana Ošťádala a Jana Eichlera, lze jen těžko najít,“ míní šéf KSČM.¨

  „Miloš Zeman, který sám považuje média za ,ostrov negativní deviace‘ a doslova pohrdá novináři, což jim také neustále dokazuje svým chováním, se opírá o neověřené, chcete-li bulvární novinové články a informace ,jedna paní povídala‘,“ dodal Filip.

  Hlava státu tak prý popírá sama sebe. „Je evidentní, že se buď nepoučil z kauzy Peroutka, nebo má okolo sebe našeptávače, kteří mu chtějí za každou cenu odehnat příznivce a podporovatele, chcete-li voliče. Jen doufám, že nebude muset být na Hradě vyhlášena soutěž s tučnou odměnou: ,Pošpiň svého profesora‘? Teď vážně. Omlouvám se, pane prezidente, ale takhle to nejde!“ uzavřel.

  http://www.novinky.cz/domaci/368858-msta-kadrovani-svevole-kritizuji-politici-zemana.html

 9. Ondřej

  To uděláte dobře, já už minule Okamuru volil a asi i více lidí, protože je ve sněmovně a on nesmíří s útlakem bílých od nepřizpůsobivých a je pro rovnost všech lidí a chce zasáhnout proti zločinným praktikám anglosaských buržoustů co si tu udělali z nás Slovanů své otroky.

   • Sio

    A to má se Zemanem společné. Potvrzuje to, že mé pravidlo je správné.
    Jestliže na nějakého politika plivou spolustraníci a mainstream, stojí za to se o něj zajímat a naopak, pokud ho tito vychvalují a podporují, je jasné do jaké kategorie patří.

 10. Gatta

  Občas kontrolně koupím Právo – jediné !!! co v celých novinách stojí stoprocentně za čtení jsou komentáře J. Kellera.

  Na rozdíl od některých diskutujících si myslím, že pan Mitrofanov je člověk na svém místě a dělá svoji práci velmi zodpovědně, podobně jako třeba jiní politologové píšící do Práva.
  Tedy lépe řečeno na místě, které jim bylo přiděleno, aby na něm novinářsky působili.

 11. koloděj

  Merlin, vy nezapřete psychologa …
  ale po čtvrtém odstavci jsem to vzdal, připadal jsem si, jako když studuju prasečí výkaly. Mitrofanov je známá firma, psychouš k pohledání ( ale „intelektuál“ ), ale věnovat mu tolik času … to je masochismus.

  Přeji krásný víkend všem čtenářům :)

 12. Pingback: Osoba Mitrofanov a intelektuál s krakenem v zádech | Outsider Media
 13. Martin Kadeřábek

  Ahoj Merlin… jsem zde úplnou náhodou a poprvé. Někdo zanechal na Novinkách odkaz pod dnešním článkem Mitrofanova. Chci Ti jen říct, že Tvůj článek je výstižný a mluví mi z duše. Snad se dočkáme chvíle, kdy budou novináři psát tímto způsobem… chytře, hloubavě a šarmantně, zkoumat a porovnávat, dohledávat důkazy pro svoje argumenty… Takoví novináři by měli nahradit lokaje a šašky, které čteme a vídáme v běžných médiích… děkuji. Martin

 14. Janika

  Máte pravdu, Martine, Merlin píše „chytře, hloubavě a šarmantně“ :-). Už si ale asi Vaši chválu nepřečte, někam se, bohužel, zatoulala…

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s