„525“

Napsal Baron Le Samedi
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/10422297_10200416252325518_2631803240030370356_n.jpg?oh=10875b3babfdd857daa5af493b10d5b1&oe=5601DFF5

Problém imigrantů, kteří se, týden co týden, dostávají přes Středozemní moře na jih Evropy je tíživý. Stejně tak, jako proudy mířící z Kosova do Maďarska, z Ukrajiny do Ruska a na Západ a z Afghánistánu na západ. Je připomínáno, že dva tisíce migrantů, třeba z ČSSR, přijímal  Západ, vyjma poúnorové a posrpnové emigrace, která byla čtvrtmilionová. Však také plynula nejen na Západ, ale do JAR, Rhodesie, Austrálie.

Představa, že by se eritrejský uprchlik, dopluvší do Lampedusy, nechal přesvědčit, aby se do Afriky vrátil a budoval ji, jako Češi v Rhodésii, by ovšem byla fantasmagorická, prostě šílená. Z Afriky připlouvají především Eritrejci a Gambijci, tedy občané neválčících zemí, zato vysílaní z válkou rozvrácené Libye. Jeden člun prý, podle Libyan Herald, vynese pašerákům půl milionu dolarů, mínus provize pro šéfy přístavů v západní Libyi, které žádná vláda nekontroluje.

Libyjci měli naposledy funkční pobřežní hlídky za Kaddáfího. Pak je Západ osvobodil, a přitom potopil všechny zlé lodě se zelenou džámáhiríjovskou vlajkou, tedy i ty pobřežní, hlídkové. Nové čluny nikdo Libyjcům nedal, ostatně nyní už není komu je předávat. Islamistům? Bezpečnost Středozemí tak zůstává otevřená.

Přesto si myslím, že přijetí kvot by bylo omylem. Nic by už nenutilo Italy hranice hlídat. Věděli by, že uprchlíci se rozdělí v rámci EU. Kdyby si Italové sáhli do svědomí, přiznali by, že somálsko-eritrejský problém je jejich věcí, neboť k nim připlouvají pravnuci jejich občanů, byť koloniálních. Svět je v pohybu, jako ve čtvrtém století po Kristu. Tehdy zanikla řada říší. Co zanikne nyní a v budoucnu, toť, přirozeně, otázka nejen diskusní.

 1. Janika

  Itálie má, co jí patří, počínaje plody kolonizace a Kaddáfím konče. Připadali mi tehdy jak slintající psi, čekající, jaká tučná kost na ně zbyde. My jsme nekolonizovali a v napadení Libye jsme byli jen stafáž. Dobře si pamatuju, jak Schwarzenberg dlouho otálel a mlčel, než se taky slovně zapojil.

  P.S.: Barone, jestli chcete jiný obrázek, tak řekněte, vyměním ho :-).

  • embecko

   „Itálie má, co jí patří“
   Tohle jako vzdy odnesou chudaci na Lampeduse, v okolnich rybarskych vesnicich a v sidlech s uprchlickymi tabory a zadna „Italie“ :o)
   Samozrejme to svadi k tomu, rici „maji co chteli“…ovsem my s fasisty za humny jsme na tom s prislusnym dilem viny uplne stejne, take jakoby mame to, co jsme chteli.
   Podle meho je uprchlicka bitva z hlediska Evropy prohrana. Ale mozna je to opravdu dobre, byt tady si nejsem uplne jisty.
   Obcas posloucham rozmluvy cizich lidi na tohle tema a naprosta vetsina (alespon tady) imigraci podporuje.
   Urcite to nebude proto, ze by meli plezir ze souseda muslima, ale ze maji dojem, ze masova imigrace, valcujici vse mistni, jim dokaze vyresit soucasny neresitelny problem (zjevne neresitelny, protoze ztrata identity je dosti krajni metoda, jak se zachranit).
   Tak fakt nevim, zadna spolecnost v uzsism slova smyslu neexistuje, takze ono je nakonec opravdu jedno, koho mate za souseda. Navic vedomi vlastni viny u Evropanu rozhodne je pritomno, z cehoz lze odvodit, ze vytahnout z vlastniho prusvihu nas bude muset nekdo jiny…a imigranti jsou samozrejme hnedle pri ruce, netreba je sem ani zvat :o)

   Touha po imigraci mi dokonce prijde jako instinktivni jednani- kdysi jsem se s kymsi na to tema bavil o Holandanech, skupujicich pozemky na Sumave a dotycny tvrdil, ze Holandane „citi“ oteplovani spojene se stoupani hladiny more a jednaji instinktivne.
   Treba by podobne nebylo marne promyslet vseobecny prusvih Zapadu: zda- li nahodou cizi krev s jeji kulturou neni nasi spasou :o)

   • merlin

    embéčko,,ze maji dojem, ze masova imigrace, valcujici vse mistni, jim dokaze vyresit soucasny neresitelny problem (zjevne neresitelny, protoze ztrata identity je dosti krajni metoda, jak se zachranit).,,
    No bude veselo. němci vznáší obavy ze zabírání volných domů vládou

  • vittta

   To snad ne, Merlin, Afrika je na tom blbě už dost….
   Sotva mají co žrát, víte, jakou mají tihle spotřebu?

   • hautmann

    Já myslím, že pár pytlů prosa pár hektolitrů mléka a voda v nějakém napajedle by se snad v Africe ještě našlo. Já bych na ně přispěl. Jen mi tam pár lidí ještě chybí, chtělo by to další člun.

 2. merlin

  napadlo mě, že to byl možná plán, já se pořád divila, co sarkozy ještě před libyí křaftal o padesáti milionech afričanů a už tu budou. jestli není cílem dohnat čínu levnou pracovní silou a nevyrábět tam

  • Astr

   merlin
   nezni Vase otazka : kdo může mít zájem na novodobém stěhování národů?
   lepe jako:
   Kdo může mít zájem na destrukci a destabilizaci Evropy ?
   aneb
   divide et impera = rozdel a panuj !
   ======================================
   Mirne odboceni k tomu co cloumalo republikou pred par tydny :-)
   Dovolim si k k prujezdu US vojenskeho konvoje z Pobaltskych republic zpet do Nemecka pripomenout 15 let stary pribeh presunu ktery nebyt nehody zustal nepovsimnut !
   Zajímavý článek…..jiz pred 13ti roky US ARMY v CR….
   http://www.strojvedouciplzen.cz/index.php?page=menu&id=167

  • vittta

   Evropské národy se přílivem emigrantů postupně vykoření jak kulturně, tak národnostně.
   Národní jazyky klesnou na úroveň lidové mluvy až zmizí, a všude se bude mluvit anglicky.
   Podívejte na USA, americký národ je tím, co má být národem evropským.
   Beztvarou hmotou, vzhlížející k USA, které si sice na „něco“ hrají, ale už dávno nejsou „ničím“, minimálně ničím jiným, než velmocí bez identity, podobně jako tomu bylo kdysi s Římem.
   Evropský národ pak bude vzhlížet k EU, o které už nikdo nebude nic vědět než to, že existruje a že je skvělá.
   A Rusko?
   Rusko je problém v tomhle nápadu.

   • merlin

    vždyt vykořenění už jsme stejně a k ostatnímu : minulý týden jsem dostala jeden služební úřední dokument/ použitelný jen v čechách/, patrně z přemíry horlivosti vyveden i v anglické verzi. Kdybych asi jako český lékař neuměla česky. nebo co to mělo být, jinak nevím.

    • Zoom

     No lékařů na českých klinikách, jejichž mateřskou řečí není čeština, je neúrekom. Jiná věc je, že bych čekal, že je jen tak bez složení zkoušek z ČJ nevezmou. Ale to víte, jistota je jistota…

 3. Astr

  Zpet k original clanku a thematu“525″
  Komentar k zaplave lodi ktere prevazi utecence z Afriky do Evropy.
  Vyborny business pro paseraky !
  Nikdo nehlida pobrezi Afriky od doby kdy byly „Kadaffiho“ lodw humanitarne potopeny :-(
  Byl zminen priklad Australie ktera pod novou vladou zmenila I pristup.
  Misto drive desitek lodi s utecenci ktere drive Australie prijimala,
  rozhodla se Austrakie lode vracet zpet predevsim , do Indonesie odkud paseraci lidi prepravovali a priliv uprchliku ustal !

  Pro zajimavost mnozi utecenci byli Tamilove z Ceylonu, nyni Sri Lanka. Utikaji ne ke svym bratrum Tamilum pres uzky jen nekolikakilometrovy pruliv do Indie, ale do Australie, do Evropy, do USA, kamkoli jinam jen ne mezi sve do blizke Indie kde vetsina Tamilu sidli:-)
  Dalsi jsou z Afganistanu, Pakistanu, a mnohych zemi Afriky !
  Pokud jde o priliv nelegalnich emigrant, kde vetsina z nich vzala paseraky pozadovanych mnoho, nekdyz az 20tisic dollaru za prevoz ? zadny z nich opravdu trpici, podvyziveny, vsichni predevsim mladi a v pohode !
  Doufam ze za tento komentar obdrzim mnoho minusovych tedy politicky korektnich bodu :-)
  :-)

  • BARON LE SAMEDI

   Obrázek je boží, Janiko. Z Afriky skutečně utíkají ti, kteří mají peníze: ale o tom jindy. Pracovat nechtějí, a i dnešní Katolický týdeník, který jsem četl po třiceti letech, píše, že letošních osm set tisíc imigrantů v Itálii naředí ono katolické prostředí. Panteleria, mezi Tuniskem a Itálií, žádnou imigrační vlnu neregistruje. Tuniské lodě tedy pracují. Ostatně, hranice Libye Tunisko jsou pro ne-Libyjce uzavřené

  • merlin

   Milý sio, a co bys s nimi dělal ty, nechal je utopit? prostě se s tím smiř, začíná stěhování národů a ty můžeš být u toho. máš šanci přímo historickou, napadlo mě ted, že vlastně právě hysterici dostávají svou historickou šanci. Četla jsem o Konvičkovi, jak byl v parlamentu. Měl slyšení, to je hrozný, takovej nesymetrickej blb. Vyprávěl jak ty křestany jezídy musíme zachranovat a ty ošklivé muslimy tam nechat. a oni se k tomu moudře vyjadřovali, poslanci, kývali nebo nekývali, ale neví o tom nic, jak jsem si mohla mezitím na jednom parlamentním kousku ověřit. děsný, fakt. Taky prej Konvička je multi kulti a pro evropu, tam říkal, jen ty muslimy prostě ne, všechny jiný jo. A ty co jsou tu převychovat nebo odsunout,.Odkud to pořád leze, tohleto? Jak to že to smí mít slyšení v parlamentu?

   • Sio

    Buď odchytal ty lodi a obrátil je anebo naložil hned po vylodění do jiné lodi a odvezl zpátky. Po takovém navrácení 20 – 30 lodí by další přestaly vyplouvat. Nikdo by už neplatil převozníkům, když by věděl, že bude stejně odvezen zpátky. Zachránilo by to spoustu životů, protože se jich i tak spousta utopí nebo je překupníci zlikvidují. Jak vidíš, držel bych se starého dobrého humanismu. Celé africe se nedá pomoci tak, že se přestěhuje do Evropy.
    Je to všechno jen politická hra na hloupé lidi, hraje se na jejich soucit. Jenže soucit spolu s blbostí může být i vražedný. Na opravdovou multikulti nevěřím, je to jen další bezstrukturní zbraň.

    • merlin

     sio, vím, že ti nic neříká např. námořní právo. Takže jako malajci ty bangladéšany, provázet v mezinárodních vodách a vytahovat až umírají / a to jen někdy? /podotýkám že se takto chovají muslimové k muslimům, v tomto případě/. A kam je budeš vracet po připlutí, resp. kde je hodláš vysazovat. Jak ty jako sio rozlišíš mezi polit. uprchlíky a ekonem. přistěhovalci? A jak poznáš odkud je kdo? Ty jsi stejně chytrej jako Konvička.

       • Sio

        Vytahovat až tonou? Já něco takového napsal? To asi ty hodně čteš po nocích. Rozlišovat? Ne. Potenciálních uprchlíků jsou desítky miliónů, to se nedá absorbovat. Co se dá, vložit peníze do důstjnějšího života na místě. Proč o tom politici EU ani nemluví? To myslš vážně, že je nezjistitelné, odkud vypluli? Máme satelity, které vidí poznavací značku z vesmíru. Stačí ty břehy lehce monitorovat. Jde o nevůli, ne o nemožnost.
        Ti lidé se nebudou z 99% schopni v Evropě integrovat, což bude problém nejen pro bílého muže, ale i pro ně. Mnohem větší. Pokud se jich tu přivezou milióny, rasisté vyhrají volby. Co se asi bude dít pak. Tak jako tak, ghetta. Místa, kde lidský život nebude mít cenu, policie tam nepůjde. Drogy, automatické zbraně, mafie. To prostě neočůráš, ať to zkoušíš jakkoli, ze všech špatných možností je ta, která předpokládá imigraci do Evropy, nejhorší. Každé z tvých zvířátek bude mít vyšší životní úroveň, než ten africký imigrant.

        • merlin

         nevidím šanci a politickou vůli tomu zabránit, tak se s tím rychle smiřuju a hledám na tom klady. jsem jen flexibilní a adaptabilní. obrovským kladem- který jsi dostatečně neocenil- je, že nás to jako civilizaci zřejmě smete. Tedy nás ne hned, nejdřív jih a západ evropy :-)

    • merlin

     za a) to není politická hra ale byznys s lidmi a za b nejsem až tak soucitná ani až tak hloupá. Jen umím přiznat. kdy má civilizace a jí hlásané kraviny, proti kterým se ostatně dlouhodobě ohrazuji, prohrála. Myslím, že jiné kultury, zvláště pak některé, nejsou schopny v naší plněprávně existovat tak, aby přežila naše. Pokládám důraz na slovo plnoprávně -tzn. že budou mít stejná práva jako my, původní obyvatelstvo. Jiné řešení ale v této tzv. liberální demokracii dnes není.
     Ale položíme si základní otázku. bude opravdu taková škoda, když to naše nepřežije?

     • Sio

      Základní chyba. Zatím je to marginální, ale pokud půjde o přežití my versus imigranti, vidím to tak 100 : 0 v náš prospěch. Ale nechci tady pogromy a ghetta.

     • vittta

      Naše civilizace je idiotská, Merlin.
      Hlásané hodnoty jsou vesměs buď sny, nebo pokrytecké nesmysly.
      To všechno je jistě pravda ale…skutečnou cenu této civilizace stejně poznáme až v případě, kdy jí ztratíme.
      Poznali jsme tak nedávno cenu reálného socialismu, který nebyl o nic méně idiostký, jenže měl plno prvlů, které idiostké nebyly-jen nebyly vidět.
      Humanita pak je ošemetná věc.
      Budu vypadat jako nacista když prohlásím, že pro mě smrt 50 000 uprchlíků nic neznamená?
      Je mi to líto, a nikdy bych je samovolně nezabil, ale v nastálé situaci nemám na výběr.
      Nevím, jak to napsat, aby to nevyznělo jinak, než jak to vyznít má.
      I zničení Drážďan byl děsivý zločin a v plamenech zemřelo na 100 000 lidí.
      Jenže německý národ byl tímto na dlouhé roky zlomen a pokud by to někdo zpochybňoval, pak jakýsi humální mír z 11.11.1918 přinesl jen obrovské krveprolití ve válce další.
      Co je tak hrozného na těch uprchlících, kteří hynou ve vlnách?
      Myslím, že to vím.
      Víme to, ukazují nám to a hrají na naše city, cíleně hrají.(není ale jasné kdo, dílem je to i naše automrskačství)
      Jinde na světě umírá 10x, ba 100x více nebohých lidí, ale ničí svědomí se tím netrápí.
      Protože to nevíme.
      A nevíme to proto, protože se to nehodí vědět, jinak bychom to rozhodně věděli.

      • vittta

       Tohle vypadá blbě…jako kdybych je chtěl zabíjet.
       Nechat je být, nepomáhat jim.
       Vlastní lidé s nimi soucit nemají-a my ho máme mít?
       Proč?
       Protože máme tak odpornou a zlou civilizaci -nebo proto, že máme umírající a slabou civilizaci, nebo proto, že naše civilizace je naopak v jádru dobrá a humální?
       To si každý může odpovědět sám.
       Co nám mohou dobrého přinést lidé, kteří neznají soucit s vlastními, kteří je zotročují, kteří je za peníze posílají do rizika smrti nebo rovnou na smrt?
       Kdo je větší zločinec, vyděrač, nebo vydíraný, který se brání?
       Má vydíraný povinnost, podlehnout vyděrči jen proto, že vyděrač má rukojmí?
       Oni k nám nejedou žít, splynout s námi, oni nás jedou zničit.
       Jak se na těch člunech vlastně dostávají k Evropě?
       Snad by se stejně mohli dostat k Africe.

       • merlin

        nemyslím, že jste bezcitný a chcete je zabíjet, a ne všichni nás jedou ničit, těch bude jen pár. kdyby příbývalo pár set ročně, tak by si to nikdo tak nebral.
        odkazuji na dobu po výbojích alexandra makedonského, kdy začal helénismus pronikat do latinské kultury římského impéria. spousta lidí / zde např. sio/ se domnívá, že blízký východ byl intelektuálně, morálně a kulturně níž než římani, ale to nebyla žádná pravda. A přestože řím dobyl heladu, malou asii sýrii a egypt /ty zase byly po alexandru makedonském začleněny a infiltrovány kulturou řeckou / padl v podstatě za obět mírové nadvládě těchto oblastí, by se dalo formulovat. V alexandrii, antiochii i samém římě se nakonec mluvilo řecky. v římě to byla moda tehdejší intelektuální smetánky – římské ,,pražské kavárny,, :-)nejen importovaní otroci přišli do itálie, ale i řemeslníci, umělci, rétoři, spisovatelé filosofové atd a hledali práci v tehdejším hlavním městě světa. taky kupci z levanty se usazovali v itálii, galii, hispánii. Už tehdy to někteří pokládali za symptom choroby, za jednu z hlavních příčin rozkladu antického ,,západu,,. Nebyla to pravda, protože právě zhelenizovaný východ se stal opravdovou výhní nebo chcete.li kotlem, kde se rodily velké filozofické a náboženské syntézy, které usilovaly o rozluštění otázek našeho bytí. Př.: největší starověký matematik ptolemaios, tvůrce neoplatonismu Plotinos byli egyptani atd. Důkaz podává sama historie že byzantský svět přežil přežil řím o cca tisíc let :- )
        Takže já to nevidím tak jako vy, vidím změnu a jistě nebude zadara, ale co s námi, jsme poněkud strnulí. A v historii má každá etapa začátek konec.
        P.S. Nemá ráda islám, ale hlavně kulturní tradice tehdejších obyv. arbského poloostrova, které do něho vnesli to, co se mi na něm nejvíc nelíbí Ale v africe je to zase trochu jinak.
        Ovšem nelibuji si ani v křestanství, protestantismu a nejméně pak v letnických hnutích :-).

        • Sio

         To je ale scholastický taktát. Nemá to ani hlavu ani patu. Srovnávání morálního, intelektuálního ani kulturního stavu ani Východu ani Afriky jsem s tebou nikdy neřešil, tak nevím, odkud máš svůj vývod. V případném střetu by hrály roli zdroje, zbraně a ekonomická síla.
         Pokud bys mluvila o Číňanech, tak snad. Ale s Afričany může vzniknout jen komplikace, hrozba ne. Nemají tu čím rozložit vládu. Leda bys věřila bajce o 22 hierofantech.

         • merlin

          paralela sio, historická paralela. Nic víc, jen to. ale taky nic méně. proč do toho taháš čínu nevím, zkus třeba ameriku, za jak dlouho bude španělština druhý úřední jazyk?

          • Sio

           Role Ameriky je vcelku jasná. Myslel jsem, kdyby Číňané emigrovali k nám. Tomu by šlo zabránit hůř.

     • hautmann

      Merlin, ta poslední věta mě docela šokovala. Potom by bylo način popřemýšlet o reparacích (a to i za „psychickou újmu“) pro potomky Němců ze „Sudet“, přestat remcat na nějakou TTIP, zrušit všechny kvóty na pohyb zboží a lidí, zrušit cla a nejlépe i vízové povinnosti…. Jenže to poslední by zřejmě nepředýchali v Bruselu, tak si tu srandu budeme muset ještě odpustit. A třikrát denně se modlit, aby dobře živení mladíci na loďkách byli pouze ekonomickými uprchlíky, prozatím bez výcviku univerzálního šiřitele džihádu mečem.

      Ale nakonec proč ne. Takové utkání třeba gender aktivistů s džihádisty, styl volný, zbraně povoleny, bude jistě zajímavé. Kolaterální ztráty vysoké. Pak se servat sami mezi sebou, navázat na staleté tradice. A bezmocně se dívat, jak mi z penzijního fondu ubzikli všechny prachy „neznámo kam“. To mi už ani ta mešita na Staromáku vadit nebude. Jak tak přemýšlím, ty reparace budou Němcům stejně naprd, v Evropě určitě.

     • BARON LE SAMEDI

      samozřejmě souhlasím s merlin, že naše civilizace je v prdeli, zvláště když kdesi v Olmíku prý pohřbili ostatek papeže Jana Pavla II., což je kus hadru s jeho krví. A co to jako s lidma bude dělat? Když jim VZP nedá prachy na léky, tak je to uzdraví?…..V Polsku, zemi našich „přátel“ teď končí volební kampaň pro druhé kolo prez. voleb. Komorowsky se odkecal, já mu dokonce říkám Bender-Komorowski, po jeho probanderovském projevu před věrchyvnou radou v Kyjevě. Vede jistý Andrzej Duda. Na jméno Andrej máme smůlu, ale budiž nebo nebudiž babiš. Toho Dudu doprovázejí fantastické volební klipy. Třeba Polák, slušně vypadající, v klipu říká: Půjčili jsme si na bydlení dvě stě tisíc švýcarských franků (polské banky handlowe handlují s valutou, jak víme). Je nám těžko, ale splácíme půjčku ve francích každý měsíc už osm let…..jak kurs zlotého vypadá, dluh k dnešku máme tři sta osmdesát tisíc švýcarských franků….čili, dluh nikdy nesplatí, roste. Nebo v Polsku je teď tvrdý boj o to, posílat děti nejdříve v sedmi letech do školy. Víte proč? Budoucí Polák má pracovat do sedmdesáti, a tak matky bojují za to, aby si děti alespoň užili ranné dětství. Jo jo, a to milion Poláků je na anglických sociálních dávkách. Neoplatí žádné historické relace, dva miliony Poláků, je v zahraničí, ale vláda kupuje- rakety Patriot. U těch Poláků, které mi kdekdo vyčte, je alespoň jedna jistota- při vší smůle lid může říct- hybaj do Smolenska. U nás je to horší. Nebo opravdu věříte, že je náhodou, že před pětadvaceti lety bylo vydáno čtyřicet čtyři bankovních licencí, a bank čtyřicet , záhy zkrachovalo? Nebo že náš velvyslanec pro energetickou bezpečnost, novinář Dušegubka Bartuška zvaný oděsský nevěděl, že státní ropu za miliardy český stát dává do skladu polozkrachované německé privátní firmičky? Za kolik to nevěděl. Bere-li někdo peníze za zlo-byt své civilizaci, nikoli za tvorbu dobro-bytu pro lid, civilizace končí, neb skončila civilizovanost. Vlčí škleb politika úsměvem nepřekryješ.

   • hn

    Konvička je typický štvavý „revoluční žid“ (teda žid převlečený za poloŘeka) a k tomu ještě i fyzicky odporný – Martin Konvička / Petr Pelikán – boj s islamizací v ČR – Debatní klub —- Martin Konvička / Petr Pelikán – boj s islamizací v ČR – Debatní klub —— https://www.youtube.com/watch?v=fRjbri5d1cg

    • vittta

     Tak Konvička je už odhalen.
     A nějaký názor na tu problematiku by nebyl?
     Pochopil jsem, že Židé nechtějí v Evropě islamisty správně?

     • hn

      Pochopils to blbě, sionismus má zájem na „válce civilizací“ – proto je do Evropy systematicky importováno ohromné množství islamských imigrantů. Proto Israel s USraelem stojí za vznikem, podporou a ochranou tzv. Islámského státu v Sýrii. Multikulti věrozvěsti a hlavní protagonisté multikulti jsou téměř bez výjimky židi a židovky (u nás aktuálně na pozicích Dyntsbír a Marxová – oba dva potomci prominentních propletených pražských židovských famílií). V Israelu ale ti samí drží tvrdý apartheid – jediný oficiální státní aparthed ve světě.

       • vittta

        Ale co nechápu, proti čemu bojovat.
        Pokud za tím stojí Židé (moderněji sionosté), tak když tuhle politiku nechci akceptovat, mám tedy bojovat proti Židům?
        Nebo se vždycky zeptat, jestli ten, či onen není náhodou Žid…třeba před volbama.
        To už znám, to mě pak různí odborníci řeknou,že ne každý Žid je takový, jen ti sionosté a Rotchildové a finančníci.
        Jenže takový člověk většinou nemá rád ani Palestince, ani Rusy, spíš Němce, jak jsem si všiml.
        A volí Karla…
        Čoveče, kde si myslíš, že seš?

 4. Astr

  Jde li o zduraznovani lidskosti a pomoci Africe, pak spravne napsal Sio:
  Celé africe se nedá pomoci tak, že se přestěhuje do Evropy.

  Mluvime li o pomoci , jde o pomoc na urovni srovnani , zda dat hladovemu rybu, nebo naucit rybarit !
  Vracet lode by bylo funkcni jak spravne vyse uvedeno,
  Nikdo by už neplatil převozníkům, když by věděl, že bude stejně odvezen zpátky. Zachránilo by to spoustu životů, protože se jich i tak spousta utopí nebo je překupníci zlikvidují.
  Jenze misto aby USA a Evropa pomahala a stabilizovala staty v Africe , tak dle vysledku vydime ze dochazi k rozvratum !
  Pripominana cisla pomoci v tunach suseneho mleka ryze a ostatnich potravin ktera po dlouha leta smeruji do Afriky jak vidno prblem tamnich zemi neresi !
  Smeruje to k naplneni proroctvi Nostradamuse I jinych ze potece mnoho krve :-(

  • Astr

   Oprava:
   Vidime ze dochazi k rozvratum mnoha statu v Africe. a jejich nestability s vysledkem rozvraceneho jiz tak nedobreho hospodarstvi a v posledni dobe I zvraty v pocasi jsou hlavnim duvodem hledani lepsich zivotnich podminek a pohybu tamnich obyvatel.
   . To je treba resit, nikoli otevrit dvere prilivu uprchliku a nutit staty aby plnily „kvoty“ !

   • PeeBee

    dnes prilis nepouzivane slovo v ceskem medialnim mainstreamu – NEOKOLONIALISMUS – vam neco rika? nemohla by tam byt hlavni pricina rozvracenosti? co rikate poslednimu deni v BURUNDI?

 5. merlin

  astr sio. já s vámi sice souhlasím s tím, co by bylo nutno dělat tam. ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat. Protože hlídání celého pobřežního pásma afriky je zcela nemožné a s lodí v mezinárodních vodách nic neuděláte. A vracet je odsud je kravina, dejte si obklad.

  • Sio

   Loď se vrátit dá a pokud ne, lze ty lidi hned v pásmu dané země ještě před přistáním přeložit do druhé a vrátit. Nemáš jediný argument podporující tvé tvrzení, že to nejde. Stačí loď zastavit, přistavit zpáteční loď a zeptat se, kdo chce zůstat na loďce a kdo přestoupit do lodi zpět. Čas to vyřeší, nikdo nebude dobrovolně hladovět a žíznit. Poté se zjistí původ překupnické lodi. Pokud se k ní nikdo nepřihlásí, bude zabavena a zlikvidována. Amen.

   • merlin

    na té straně, kde je chceš vysadit, je vezmou ? většina zahodí pasy. Kolik lidí – neidentifikovatelných pasažérů různých afrických národností z různých zemí, vyloží nějaká – jakákoliv lod legálně v jakémkoliv přístavu? /ani jednoho/ A pod jakou vlajkou tyhle lodě budou sbírat ty lidi? /páč posádku zavřou v té africe jako první/ A víš co je to mezinárodní právo, když už ti nic neříká námořní? Jsi zešílel nebo co?
    Navrhuješ vyhazovat pasažéry nelegálně z lodí EU na pobřeží Afriky? Jsi fakt magor .:-)

    • Sio

     No, dějí se v severní africe i horší věci. Budou-li to EU vlády chtít, tak vezmou. A navíc pokud bude jasně prokázáno, odkud vypluli, tak vzít i musí. Na jejich pasech nezáleží. Zahodili, jejich problém. Z lodí EU na pobřeží Afriky? A obráceně to jde? Nevím, kdo je magor. Normálně legálně. Od vás vyplulo, vám vracíme. Ono by to stačilo udělat tak desetkrát. Alternativou, která se mi nelíbí, ale v případě nutnosti k ní stejně dojde, je deset lodí prostě nepustit do EU vod. To je pak jistá smrt, i když v intencích mezinárodního i námořního práva. Máš snad málo zkušeností s tím, čeho je bílý muž schopen? Je milión daleko horších možností. Třeba pirátská flotila, která je bude potápět a vlády EU ne a ne ty piráty dopanout. Kdo zjistí, že ve skutečnosti je platí? Já říkám, že maximálně vrácených 30 lodí nebo 30 lodí ke dnu s patřičným PR-em a další nevyplují.
     Dnes jsem viděl ve zprávách, jak se ti imigranti vyloďovali. Baron má pravdu. Čisté a nepotrhané oblečení, ani náznak frustrace v obličejích nebo hladu či žízně. Někdo nás tu bezstrukturně řídí. Místo těch ptákovin zkus odpovědět na otázku – Cui bono?

     • merlin

      tu otázku jsem položila na začátku téhle debaty já. Já pokládám jinou, zda jedna blbá evropa za tolik mrtvých stojí, protože řešení bez ztrát na životech neexistuje. A jeden úhel pohledu je, že by to bylo přínosné pro budoucí vývoj, když ted je to už v pikách.
      vemte třeba sahel /celé pásmo saharské afriky/ např. v letech 83 až pět min století hldomor postuhl 22 milionu lidí, několik milionů zemřelo. nic ve zlým, já bych to být na jejich místě taky riskla. a ostatně jsme tam pravděpodobně tak či tak vznikli nebo se vyvinuli, nebo jak jk kdo chcete

      • Sio

       Já plně chápu motivaci těch lidí. Ale chyba není v nich. Někdo toho využívá a nejsou ti jen nějací převozníčci. Někomu je o to oslabit Evropu a Rusáci to nejsou.

       • merlin

        Proč si všichni myslí, že pro divocha je dobré žít v divočině. Proč by nechtěl /a nemohl / žít jako my? Tys asi nepotkal lidi, kteří nám zavídí i to, že z kohoutků teče doma voda. Ale za chvíli budeme závidět my jim, protože ty 3% vody na planetě činíme nepitné. Viděls někdy někoho umřít žízní? Jestli ne, máš kliku. Je vrchilem tvého marxistického útlocitu, že jsi ochoten tak nechat zemřít posádky desíti lodí, aby ses nemusel trochu omezit. nebo aby tě to neohrozilo. Život je nebezpečný sám o sobě. Je velmi nebezpečné že vůbec žijeme, páč každou chvíli se něco může stát a my umřeme. Když je všechno špatně, tak je nech, třeba něco změní oni, když my nejsme schopní. I když se nám to pak asi nebude líbi.
        A znovu, nejsou to oni, co tě okrádají. Okrádá tě Tvrdík, Dalík, Babiš, Kalousek, Kožený, Rath, Bursík, Kocáb a další, atd. atd.

        • Sio

         Merlin, když říkám, že rozumím motivaci těch lidí, tak snad tím neříkám, že je to motivace k životu bez vody nebo v divočině. Ty jsi skutečný talent v oboru vítězně-sebestředného sebenasírání (VSS). Jeden ze syndromů VSS je rozdávání nálepek. Tak to jednu také dávám. Asi ani nevíš, co to je, ale to na věci moc nemění. Omlouvá tě, že u tebe by to mohla být nemoc z povolání. :-)
         Postižený VSS se vyznačuje argumentací podle následujícího algoritmu:
         1. Nekompromisně diagnostikuje, co si myslí diskutér, jaké jsou jeho postoje a myšlenky, co cítí, co ví a co neví.
         2. Jakékoli upřesňování a protesty diskutujícího, ver smyslu „myslím si úplně něco jiného“, „můj postoj je úplně jiný“ apod., jsou idnorovány. Samozřejmě okamžitě ví jaké jsou jeho postoje a reakce, tudíž k další diskusi už ani dalšího diskutéra nepotřebuje.
         3. Argumentačně rozdrtí všechy své bludné představy o argumentech diskutéra a s pocitem dobře vykonané práce si užívá Vítězství. Pokud se někdo pokusí mu pocit Vítězství vzít nebo zkalit, nechápe, proč to dělá a urazí se.
         Přesto, ač asi marně, se pokusím odpovědět. Nevím, co je to „marxistický útlocit“ a co útlocitného tu pronáším já a co ty.
         Ale pokud jde o krizové situace, máš pravdu, mám spíše tendenci optimálně problém řešit, než útlocitně fňukat.
         Tedy tiráda o nedostatku vody a umírání lidí je sice založena na nějakých objektivních informacích, Nicméně tebou popsaný případ jistě není na té lodi, protože by neměl $10000 na úplatek „převozníkovi“. Je tedy tvá argumentace dost manipulativní, a že ji zkoušíš zrovna na mě – není moc chytré.
         Naopak, mé řešení „pomoci na místě“ – tj. třeba dovézt vodu i pro ty, co zrovna nemají na zaplacení – aha, to asi bude ten marxistický útlocit. Nepomáhám těm co na zaplacení mají a nenechám chudé zdechnout žízní.
         Co se týče těch zlodějů od Tvrdíka po Kocába – proč mi to říkáš? Fakt věříš, že to nevím?
         „třeba něco změní oni, když my nejsme schopní. I když se nám to pak asi nebude líbi.“
         Ano? A co podle tebe vyřeší a jak to udělají? Bez argumentů fakt nevím, co na to říct.

         • merlin

          myslíš, že když seženeš s pomocí celé rodiny tři tisíce dolarů na cestu přes moře, že na ní nemůžeš umřít? na těchc člunech a lodích už jich umřelo hodně, sem tam se o tom zmiňuju jen tak, kdybys šel dozadu, tak bys to našel. Poznámkuju to delší dobu, protože se mi to nelíbí. A ty rodiny jsou široké – hodně, ne jako u nás. Víš co je vnitroklanová nebo vnitrokmenová solidarita? Tak jeden jede, aby tam pak dostal ostatní. Nebo jim posílal prachy. až vydělá. Koukej, tady to dělají ukrajinci a afričanům to chceš zarazot proč? Kvůli barvě? Kdyby to byli všichni takové šajby, jako z nich děláš, tak by jich bylo těžko tolik mrtvejch v moři. Zkus někdy myslet. Tam nejsou jen syřané nebo libyjci, ale lidi z gambie, z eritreje, etipie, súdánu. A všichni jsou to bohatí teroristi? To si fakt myslíš? No nazdar.
          První část velkomyslně pominu, ale sleduji tvůj posun k nacionalistovi schvalujícímu drobné genocidy s velkým zájmem.
          Nikde ses nezmínil, že chceš vozit vodu do afriky? a na čem? Na těch lodích, co předtím pošleš ke dnu? Vrtné soupravy a sluneční panely na saharu – no možná,ale budeš muset vybudovat sítě studen, jak to měl Kaddáfí, ale kdo ti to zaplatí? Navíc ty písky rychle studnu zasypou, zavanou. A lateritová červená kyselá půda, na které roste akorát tak maniok na té asi začneš pěstovat kyselé zelí a kyselé okurky, viď? Na druhé straně ty bys pak mohl vozit k nám do Znojma. :-)

          • Sio

           Mohou během plavby umřít. Jsou mladí, mají tendenci riskovat. Chudí ne, stačí se podívat. Rád bych to zarazil i Ukrajincům, ale tady je pravděpodobnost asimilace řádově vyšší. Voda se dá vozit i na větších lodích, to problém není. Mohla by být nějaká levná, balená třeba po 50 l. Technicky to není problém, stejně jako ty studny.
           A peníze? Jo, pokud by pomoc byla zaštítěna třeba červeným křížem, kontrolována a transparentní, na kubík vody bych přispěl, ty ne? Nebo na ty studny. Má to 100x větší smysl, než jednoho z kmene přivézt sem. Snad kdyby se přijel učit a po 5 letech se vrátil k soukmenovcům s know-how…
           Jsou závažnější problémy než pár lodí s imigranty vrácených k břehům Afriky, třeba omezení porodnosti.

          • merlin


           třeba tihle dobře oblečení? co si představuješ vlastně pod pojmem dobře oblečený?

          • merlin

           oni dostávají od charit věci na sebe – po přistání. protože jsou špinaví a smrdí.

  • Astr

   Merlin
   ac s vetsinou Vasich komentaru obvykle souhlasim v pripade vraceni zpet jsem jen opakoval vyzkouseny priklad dnes jiz mozno rici desitek navracenych lodi z pobreznich vod Australie zpet .
   S Vasi argumentaci:
   „Protože hlídání celého pobřežního pásma afriky je zcela nemožné a s lodí v mezinárodních vodách nic neuděláte.“
   nesouhlasim, 25 millionova Australie ma delku pobrezni hranice delsi nez tu kterou Vy oznacujete jako za nemoznou uhlidat a ukazuje se ze si umi poradit.
   Kombinace satelitniho snimkovani spolu s leteckym hlidkovanim umoznuje vysilat hlidova plavidla presne do mist kde dojde k poruseni a adekvatniho nasledneho zakroku!
   Zde je to zpet predevsim do Indomesie a protoze I Indonesie pritvrdila a paseraky po vraceni postihuje a vyinkasovane penize jim zabavuje, priliv „boat people“ ustal..
   Australska varianta je funkcni reseni, Vase reseni v podobe davani obkladu nebudu Australske vlade doporucovat :-)
   Nez byl zlikvidovan Kadaffi a jeho pobrezni hlidkove lode a hlidani hranic, nebyl s tim problem dnesnich rozmeru. Nastal az po rozkladu mnoha statu Afriky v posledni dobe!
   Zatim jsem mimo obkladu necetl zadne Vase reseni ktere by vedlo k omezeni invaze, rozhodne to ale neni prijimani kvot. Dnes jen 5 tisic pro CR jevici se jako velmi mirne, ale pristi leta mozna 50 tisic?
   Ale nebyl jem to ja kdo Vam dal , patrne za „obklad“ palec dolu :-)

   Ne Astr ci Sio, za sebe rikam ze vim, ze muj nazor je zcela irrelevant stejne jako i nas FSECH zde, ale toto reseni pres otevrene hraice a kvoty nevidi jako reseni mnohe vetsi staty nez CR jako je Francie , take Britanie a dalsi ktere jsou proti a jako reseni vidi sprisneni immigracni politiky, Anglie dokonce v podobe referenda o ucasti v EU !
   Ne obklad na hlavu ci jinam, ale odklad kvot hlavne vsak predevsim zastaveni invaze a pasovani lidi do Evropy je cesta k zachrane Evropy pred invazi a dusledkum z toho plynoucich !

   • merlin

    to sice máte pravdu, astře, ale jen zčásti. To je tak, že oni chtějí taky a nic je nezastaví. Tak proč se nesnažit tomu dát trochu řád a ušetřit spousty lidských životů, které to bude stát. nakonec tu budou stejně. nedivím se, že chtějí taky. A mají na to nárok. Byli dost dlouho vysávanými koloniemi a když se to tak vezme, tak jim dost dlužíme. třeba zrovna brusel tedy Belgie se vzpomínkou na kongo atd.
    Proč tedy ne?

    • Astr

     Zajimavy pristup k veci pani merlin:-)
     Pred lety Belgicane (jen nekteri) vysavali Kongo, ted jim to dle Vas potomci vysavanych spravedlive budou vracet?
     Ze roztacite touto vasi „korektnosti“ oko za oko zub za zub kolotoc nekonecneho odplaceni Vas mozna neznepokojuje, ale kam a do jakych podob se to az rozjede tak daleko to ani netusite.
     Vzhledem k tomu ze s immigranty nemate zadne spatne zkusenosti a projevujete tolik vstricnosti ze byste :
     Konečně klidně bych jednu afričanku zaměstnala na nějaký úvazek na úklid bytu a hlídání zvířat
     toto Vase prohlaseni svedci o jedinnem, o tom ze Vam chybi v CR dostatecny pocet immigrant abyste si mohla vytvorit sirsi pohled na problem multiculti.
     Za leta existence nelegalnich emigrantu na lodich jejich pocet dosahl jim mnoha tisic s dalsimi pocty utecencu kteri byli prijati v ramci pristehovaleckych kvot z valciciho Sudanu a dalsich zemi Afriky a Asie zacal pribyvat I pocetkriminalnich prestupku od techto lidi.
     Politicka korektnost vlady zdejsi vlady ma stejnou podobu jako korektnost Vasi vlady. Vase v massmediich take nezduraznuje ze ac Cikanske ethnikum cini dnes cca 5% obyvatel v kriminale tvori polovicni stav ci az nadpolovicni vetsinu.
     Kdyz se v posledni dobe nekteri lide zacali zajimat o to kolik z boat people a lidi z Afriky pracuje, jaka je kriminalita a jakym prinosem jsou tito lide pro tuto zem, odpoved bylaspravne politicky korektni. Vlada nebude uvadet zadna negativni cisla a nebude nekrektne rozdmychavat nenavist mezi lidmi, navic vlastne s rasistickym pristupem, nebot by se jednalo o nekorektni srovnavani .
     Vetsina z nich nepracuje a otazka je kolik z nich v budoucnu bude.
     Trzni svet nezn rasismus v podobb korektne politicky presentvaneho, zna jen kvalifikovanou pracovni silu!
     To je duvod proc tak vysoke cislo Cikanskeho ethnika je jak v CR, tak i ostatnich statech EU bez prace a totez plati I zde!
     Proto zpet do tvrdho trzniho zivota.
     Pani merlin kolik pristehovalcu dle Vas Evropa uzivi? Prosim Vasi predstavu bud v cislech kolik millionu jich muze byt nebo kolik % ?

     Vasi posledni vetu a zpusob jak reagujete na nazor ktery prednesl Sio
     Navrhuješ vyhazovat pasažéry nelegálně z lodí EU na pobřeží Afriky? Jsi fakt magor .:-)
     Na to mam jedinou odpoved ,
     no comment :-)
     Na zaver jen korektni omluva za Australske reseni, to jest vraceni lodi I s nelegalnimi pasazery zpet do zeme odkud
     vypluli!
     howk

     • merlin

      austrálie je ale nevrací, někde je deponuje, pokud vím, myslím na atolu republiky Nauru, taky člena OSN, tedy jestli se nepletu a četla jsem to dobře.

      • Astr

       melin:
       Ti kteri pristali na Australskem brehu jsou na Nauru, PNG, a na dalsich mistech, zadrzene lode jsou nyni vraceny.
       Nutno jeste dodat ze vraceni neni zadarmo, dohody jsou podporeny patricnymi milliony s Indonesii, Malajsii , Nauru, Kambodzou a dalsimi
       Je to pro srovnani neco jako by Evropa jednala se vsemi staty Afriky ktere maji breh u Stredozemniho more od Maroka pres Alzir az po Egypt a slibila jim mnoho penez za to ze budou spolecne bojovat proti pasovani a prevazeni lidi z Afriky do Evropy !
       V podstate jednoduche pocty, jen porovnat kolik bude stat jeden African Evropu vcetne vsech dopadu a problemu z toho plynoucich s mnozstvim penez za dohodu se staty Afriky.
       A znovu oaku pomoci Africe formou nikoli jen dalsich tun potravin tedy nikoli jen darovat potraviny ale naucit je potraviny produkovat, vzdelavattamnesi lidi, stavet zavodnovaci systemy!
       jenze tohle kapous ktery ma zisk spocitany jinak platit nebude, to by museli evropske staty vybrat od prosteholidu na zvysenych dnich a tyto prgramy sposorovat, nikoli vymyslet jen kvoty !

       • PeeBee

        to si budete muset na sebe vzit moralni spoluodpovednost za chcipani tech nestastniku v koncentracich podobnych tem australskym. gratuluji, ale byl to bily muz, kdo ukradl australii a brutalne nicil a dodnes nici tamni domaci.

        • Astr

         ale byl to bily muz, kdo ukradl australii a brutalne nicil a dodnes nici tamni domaci.
         jeste take Ameriku Indianum a Peru Inkum, take uzemi Aztekum, v minulosti take Keltum stred Evropy a dalsi odcizena uzemi!
         Kam az chcete zajit a u koho vinu najit ?

         Nezapomente popsat Vasi „moralni“ spoluodpovednost, nejen vnucovat jinym :-)..

        • merlin

         sem tam ten velký koncentrační tábor na Nauru původně měla, a pak mi to přišlo nezdvořilé vůči Astrovi, tak jsem to smázla :-) Ale je to tak.

       • merlin

        astře, dík za vysvětlení. Ale stejně, nestojí to víc peněz než by stálo jim dát kus země? Austrálie je velká a s přihlédnutím k tomu, že první prime minister byl pirát….

        • Astr

         Proboha, pani Merlin, jste opravdu tak naivni nebo z toho mate legraci a naschval provokujete ? :-)

         Ale stejně, nestojí to víc peněz než by stálo jim dát kus země? Austrálie je velká a s přihlédnutím k tomu, že první prime minister byl pirát….
         Nestoji.
         Odpovite si sama kdyz Vam vysvetlim ze je to totez jako bych stejnou otazku polozil Vam:-)
         Ale stejně, nestojí to víc peněz než by stálo jim ( u vas Cikanum) dát kus země?
         Opakuji ze zdejsi urady odmitaji zverejnit pravdiva cisla o tom kolik lidi z tech kteri prijeli na lodich a byli prijati do Australie jiz pracuji ci jsou ochotni pracovat, A znovu opakuji ze ani ochota pracovat vubec neznamena ze praci sezenete.
         Zatim co pred lety nebyl problem praci sehnat, dnes kdy se vetsina zbozi co je zde na trhu se dovazi z Ciny a dalsich zemi Asie a 3 sveta neni snadne sehnat praci ani zde stejne jako u Vas. Pouze kvalifikovane pracovniky si zadaji ti kteri jsou ochotni nekoho zamestnat a proto ani pristehovalci z Afriky a Asie tu praci tezko nachazi
         Jeste na pocatku 80 let zde byl pomer cca 20 pracujicich na 1 nepracujiciho, dnes je pomer jiz jen 3:1 a velky problem nastane az se pomer otoci .!
         Ano dat kus zeme by nemel byt problem, ale naucit obdarovane neco vyprodukovat nikdo nedokaze! Proc asi ?
         I Afrika ma velke kusy prazdne zeme a presto je zajem o Evropu nikoli o kus prazdne zeme !
         Pokud jde o Nauru, jedna se o ostrov, a jedno z nekolika mist kde lide z lodi cekaji nez bude jejich zadost o vstup bud kladne nebo zaporne vyrizena. Jako priklad Vam uvedu informaci obcana z Nemcka ktery v Nemecku cekal vice nez 2 roky nez byl do Australie prijat. Nauru je tropicky ostrov na kterem nechala vlada za mnoho penez vybudovat ubytovani pro nekolik tisic lidi a provoz tohoto zarizeni stoji taktez nemale castky penez. To vse se plati z nasich dani !
         Z jakych penez budou placeni kvoty pristehovalcu do Evropy ?
         Nebude to z penez banksteru, bude to taktez z vasich dani. Pro Vas to bude jedno placeni navic pro osobu kterou budete zamestnavat:-)
         Buh Vam zehnej a Brusel necht prideli dotaci :-)

         • merlin

          Astře, vývoj možná jde po spirále směrem nahoru, ale možná i dolů – tou soustavnou vzestupností si nejsem jista. Keller tvrdí, že ve východní evropě jdeme do feudalismu /vláda oligarchů/. Chápu, že to u anglosassů může být jinak. Nevím, jak je to v Austrálii. Pouze trochu naprosto nevýznamně mám jakousi matnou představu z vyprávění jiných,
          tady chce spousta lidí změnu, nikoliv však vzor ukrajina. Nejsou schopni jí ale sami dosáhnout. nejsou schopní se spojit a ani angažovat ne. Nejsou dost dožraní, jsou většinou jen tiše zhnusení. Tady se tak nějak vyhnívá. Duchovně jsme na tom tak stejně jako v 80. letech, jen máme navíc bezdomovce, exekutory a bankstery. Zeman je jen takové povyražení. Já mu nemám za zlé pití, at si pozvrací katedrálu, nemám mu za zlé návštěvy číny a moskvy, ale mám mu za zlé, že je opřený mimo jiné o exekutory.
          Politologové prý vědí, co bude, vydávají pořád nějaké předpovědi, já to nevím, ale to co je, se mi nelíbí. Nejsme ani ryba ani rak. Jsme takoví trochu leklí přidušení raci. aktuálně prý žijeme v liberální demokracii. No přežili jsme už i bílou horu, 300 let Habsburků, nacisty a socialismus. Ale já nechci, aby tohle období trvalo třista let. Nelíbí se mi jeho filosofie. Po pravdě, čím dřív se tyhle evropské liberální demokracie zhroutí, tím lépe. je třeba se rozhýbat, je třeba nějaké katarze, aby lidi ožili. Když tomu mohou pomoct lidé, které nenecháme se prostě utopit nebo umřít žízní /mimochodem fakt hnusná, odporná smrt/ , tak sem s nimi. Jednak jde o genetické oživení chcípající populace s klesající porodností, jednak myšlenkové, určitě to ale bude mobilizovat. A bude pak na každém z nás, jak se k tomu postaví. Sio si představuje, že je povraždíme. Já si to nemyslím. Jasně, nějaké konflikty budou. Ale proč ta hysterie? Copak si fakt myslíte, že jejich cílem budou čechy? I kdyby ta povolení k pobytu dostali u nás, tak většina jen půjde dál na západ
          Konečně, pro velké pesimisty, proč by ten Kellerův feudalismus nemohla na té spirále vystřídat kmenová společnost?

          • BARON LE SAMEDI

           osobně jsem toho názoru,že směrování ke kmenové společnosti je realitou. vezměme si kmen Nočních vlků, absolutně solidárních jeden vůči druhému. Kmen ad hoc, nebo sui generis. Občan česka na občana česka sere, třeba exekutor na svou oběť. člen klanu- kmene nikoli. nebo si myslíte, že vlci, tedy ty putující Noční by si navzájem nepomohli? …..Mám za to, že Houari Boumedienne, nebo kdo z Alžířan§ proslovil onu úvahu, že dojedeme na dělohy arabských žen, to myslel jinak Arab tady si Arabku nemusí vzít….kdyby ovšem muslimové exportovali třeba takové děvuchy z lycea v Meknesu, nevím, jak by combat třeba germánek s nimi dopadl. Jsou to severoafrické krasavice jedna vedle druhé. A zájmy nemají úpadkové, protože ono educated to serve, které se učí každá muslimka, je benefitem pro každého- jejího- muže. Takže, merlin nežvaní do větru……

          • Sio

           @Baron: Myslím, že v tom případě importují ty nepravé. Menší kombat děvuch z lycea bych přijal, a pokud by mě nenechaly bez večeře, takže bych jim za to dal i dostatek té vody, jak zmiňovala merlin. No a co se týče těch děloh… fuck the EU! Šel bych do toho!

          • Astr

           Merlin pise
           Konečně, pro velké pesimisty, proč by ten Kellerův feudalismus nemohla na té spirále vystřídat kmenová společnost?

           I strucne je to na vetsi povidani:-(
           Asi nemohlo, protoze prvnikdo to nedovoli bude onen zazracny TRH ktery svetu vladne
           a jeho vliv stale sili a ne slabne !
           Jak si ji kdo predstavuje a jaka muze byt realita?
           Baron uvedl Nocni Vlky, ale to je nerealna predstava o tom ze by se dnesni Trzni spolecnost mohla pretvorit a vykristalisovat do podoby tisicu ruznych kmenovych utvaru, s vysledkem jeden klan proti druhemu a ostatnim a naopak vice kmenu spolecne proti zajmum jinych klanu a knenu!
           Ale vzdyt uz takto lidska spolecnost funguje !
           Nic Vam mimo solidarnich Vlku nerika jak se jine bajkarske klany a kmeny mezi sebou strili ? V Klokanii stejne jako v Emerice !
           Neni to dnes tak ze vyselektovany kmen ci klan Emericke vlady zastupujici nejbohatsi klan a kmen sveta haji a prosazuje jeho zajmy ?
           Keller muze mit pravdu v tom ze v dusledku rostoucich trablu se spolecnost zacne jeste vice polarizovat
           s vysledkem jako v hospode kde,
           Fsechni se tam midli dubovou zidli :-(
           Ps
           Tim nepopiram ze to od predstirane demokracie muze smerovat az k vlade pevne ruky, pokud to demokratury nezvladnou.

    • Sio

     No, jak vidím, tak si hraješ. :-) Není možné, abys tak rychle změnila své názory na konání dobra. Leda bys žádné neměla a šlo o něco jiného.

     • merlin

      a na tomto případě je vidět to tvoje pokrytectví, Jak se s tebou hádám , že ti co se furt ohání konáním dobra jsou schopni pěkných svinstev,když na to přijde. A že mě ty tvoje proklamace jak jsi hodný a slušný proto dost vytáčí. A jsme konečně doma, že. Já to vzdávám, protože je nejsem schopna nechat umírat a topit – mluvím jen za sebe. Už dlouho mi tohle chování vůči nim vadí. Tak přijdou zase barbaři. podle tebe. možná to ale budou a jsou prostě jen lidi s jinými zvyky – podle mě. No a co, aspon bude živo. .

      • vittta

       Jen málokdo je schopen nechat topit a umírat, stejně jako málokdo je schopen vnořit nůž do svého bližního.
       Přece to ale plno lidí dělá, když situace nedává moc na vybranou.
       Evropa není nafukovací, ani zdroje planety nejsou, nelze, aby se 7 000 000 000 lidí mělo alespoň tak dobře, jako my-a jsou i rozežranější národy.
       Myslím, že je povinností stávající generace, předat zemi generaci příští ve funkčním stavu.
       Já vím, jsou tady „oni“, proti kterým nemáme „my“ moc šancí.
       Ale i my, kteří nevládneme mocí, můžeme hrát jejich hru a ta se jmenuje „Po nás potopa“.
       Je nás 10 000 000, což z hledika Evropy není zase tak úplně málo.
       Ale z hlediska světa, kde v zemích žijí stovky milionů lidí, je naše přežití ve světě, který se jaksi „zmenšil“ hodně na vážkách.
       Budoucnost nikdo nezná a snad do Říma cestovali učenci z celého antického světa a obohatili či přímo tvořili jeho kulturu.
       Ale my nejsme Řím, dokonce ani Evropa není.
       A zkušenosti nejsou dobré a způsob, jak se v Evropě cizinci usazují, jak se chovají, to není nic obohacujícího, nejsou v roli hostů a nechovají se tak.
       Jistě, nejsou všichni stejní, ale….s těmi dobrými přicházejí i ti špatní a nakonec nebudou o budoucnosti přistěhovalectví rozhodovat jednotlivci, ale komunity.

      • Sio

       Nevím, že bych kdykoliv kdekoliv proklamoval, jak jsem hodný a slušný. Tohle patří do říše tvých fantazií, podobně jao tvrzení, že bych navrhoval někoho nechat utopit, což vypadá zase jako snaha vložit mi do úst něco zcela opačného. :-)

       • merlin

        proklamuješ, opakovaně jsi mě tím vztekl. A potopit třicet lidí s posádkou a cestujícími je co? Promiň, že to beru jako návrh někoho utopit, to se ti teda fakt omlouvám.
        sio /..,, v případě nutnosti k ní stejně dojde, je deset lodí prostě nepustit do EU vod. To je pak jistá smrt, i když v intencích mezinárodního i námořního práva,,…,,30 lodí ke dnu s patřičným PR-em a další nevyplují.,,,/ ty jsi opravdový humanista a moc hodný a slušný člověk.

        • Sio

         Myslíš tento můj výrok?
         „Po takovém navrácení 20 – 30 lodí by další přestaly vyplouvat. Nikdo by už neplatil převozníkům, když by věděl, že bude stejně odvezen zpátky. Zachránilo by to spoustu životů, protože se jich i tak spousta utopí nebo je překupníci zlikvidují. “
         No prostě typická ukázka VSS (Vítězně-Sebestředný Samonasírač). Kde je tu zmínka o tom, že navrhuji potopit třicet lodí i s posádkou?

    • vittta

     Belgie….tak ať si je vezme Belgie.
     A vůbec, my jim nic nedlužíme!
     To by se jim líbilo, sami si nakradou, zaválčí, a my se tady budeme starat o jejich outěžky.
     To tak!

     • dixi

      Nechat je utopit, potopit lodě,to je totéž, jako upálit, nebo zastřelit a zahrabat u silnice, jen jinak řečeno, a bude klid ?

      • vittta

       Bude, kdo by se chtěl nechat upálit, zastřelit a pak zahrabat u silnice, a ještě za to platit?
       Ale nač hned střílet?
       Když někdo zaplatí 5-10 tis. dolarů (to je částka, kterou by 50% Čechů dohromady nedalo) a získá za to jen mořskou nemoc a ztrátu i toho, co ve své zemi měl a ještě bude riskovat kejhák, pak to určitě nebude dobrý příklad pro ostatní.
       A jestliže neexistuje možnost, jak uprchlíky vracet, pak je naše civilzace ztracena.
       Protože civilizace, která se neumí vzepřít vyděračům, nemá na život právo.
       Pak jsem uvědav, jak se budou hodní černoušci a jejich arabští otrokáři chovat k nám….

       • vittta

        Nezdá se to, Dixi, ale za pár let to nemusíme být „my“, kdo bude rozhodovat o jiných.
        Jiní mohou rozhodovat o nás….

   • jednooký

    Astr – ono niektoré veci „vyzerajú ako zámer“, čo vôbec nevylučuje, že to zámer skutočne je.
    Takže aj tu je možná dvojitá hra – na jednej strane odstránenie silne nepohodlného človeka a vykradnutie účtov bohatej krajiny (to sú hotové peniaze!) a na druhej strane – silné a dlhodobé komplikovanie života europanom, ktorý pristúpili na úlohu vykonávateľa prvej časti plánu.

    • dixi

     Taky mám ten pocit, zatím co v evropě bude chaos a vzrůstat vyvolávaná nenávist vůči uprchlíkům, plíživě nám politici hnědnou a fašistické manýry s tím přikryjí.

 6. Astr

  Mráz opět vane z Bruselu
  aneb nejen „kvoty“ ale I jina „opatreni“ na Evropu chysta Brusel !

  Na „PROTIPROUDU“ mi názory připadaly někdy až anarchistické ! Tentokrát ovšem, jsem s proslovem“presidenta“ plně souhlasil a rozšíření tohoto članku považuji za morální povinnost, at už v České republice, v Austrálii, či USA a Evropě, tedy všude, kde se politici snaží občany odzbrojit pro lehčí ovládání !
  =========================================
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1680-zapas-o-legalne-drzene-zbrane-na-obou-stranach-atlantiku-proc-vladnouci-elity-tolik-touzi-odzbrojit-obcany-vztah-mezi-kriminalitou-a-drzenim-zbrani-je-opacny-nez-tvrdi-omezovaci-mraz-opet-vane-z-bruselu.htm

 7. merlin

  tak ještě jsem to zvažovala z úhlu, jestli mi něco udělali imigranti. neudělali. pokud nepovažuju romy za imigranty, ti mě dvakrát okradli. / jednou byt, jednou rovnou na ulici/ Nejhorší škody mi ale způsobili lidi jako Kožený a pod. , byt to nebyly škody jen moje a neměly u mě takovou emoční odezvu. Proč bych se tedy měla bát súdánců nebo nějkých berberů. To nejsou ti, z kterých musím mít největší strach a být před nimi neustále ve střehu, že. :-)

  • merlin

   cha, ale ten byt se jim už znovu nepovede, s hrůzou by utekli už po prvním náletu krkavcovitých do vlasů/nemají návštěvy moc rádi a hrajou si na neřízené střely, musí se zavírat/ a liška si taky nenechá, jak jsme zjistili, brát jen tak věci. pokoj ve kterém bydlí, považuje zřejmě za svoji noru a na své věci je háklivá. Brání vynášení :-) Je to ostatně zajímavé zviřátko, přijde mi jako něco mezi psem a kocourem. Jako pejsek nafe a jako kocour prská. Na psy si zvykla, s kocourem a kolií si hraje, s bernardýnama se ignorují a zatím nesměle pošilhává po ptácích. Zatím ji učíme chodit na vodítku po venku, ale má k tomu vztah jako kocour, moc se jí nelíbí, chodit kam chci já. Uvidím.
   Konečně klidně bych jednu afričanku zaměstnala na nějaký úvazek na úklid bytu a hlídání zvířat

   • merlin

    proč bych jim já chtěla něco udělat? nato stačíš ty. Já nenavrhuju potopit třicet lodí plných lidí pro výstrahu ostatním. Jasně že s nimi nechci bydlet, ale s kým kromě vlastních dětí a zvířat chci, že? Podle toho těžko můžeš na něco soudit. Osobně si ale myslím, že spíš bych snesla súdánské východní kopty nebo tamní súfijské muslimy o dost lépe než ty tvoje české,,slušné lidi.,,
    Co se týče zlodějů, to je jiná. Těším se až se ke mně někdo zase vloupá a dopadne jako petrovští loupežníci. Poklovaný od havrana a vrány, poškrábaný od kocoura a pokousaný od psů a lišky. A pokálený od papouška. :-)
    Jen škoda, že si nemůžu pro ten účel pěstovat doma nějaké zvířátko se vzteklinou. Všechno má holt nějaké ty chybičky.

    • Sio

     „potopit třicet lodí plných lidí“ – já to také nenavrhl, viz výše. Proč to furt opakuješ, jak malý Joseph G.? :-)
     Že nemáš zvířátko se vzteklinou? No, kdyby jsi ty zloděje pokousala osobně … ;-)

     • merlin

      Tak úplně váženě. Ten nápad nechat je topit a nepřijímat apod. je hnusnej a někteří začínají apelovat na tp velmi zlé a špatné spodní pudy v nás a dělají opravdu histrionsky. Viz vzor kráva Samková – ,,ať mi klidně umírají nemluňata před očima, mě to nedojme,, To je totálně mimo a vypouští takové nehoráznosti jen proto aby se na těch zlých vášních, které vzbuzuje, někam vyšplhala, Velmi mě překvapuje, že se k téhle rétorice přidáváš. Fakt jo.
      Je mi líto, ale povinnost k sobě mi velí jít v takovýchto případech proti veřejnému mínění. Ne vždycky je hlas lidu hlasem božím. Blbě by se mi spalo, kdybych souhlasila. Každý to máme nastavený jinak, to chápu a taky vím, že někteří s tím problém mít nebudou. Já ale jo a to je pro mě rozhodující, Já osobně považuju za jediný a největší hřích člověka otočit se sám proti sobě. Mi to nedělá vůbec dobře – ani psychocky, ani fyzicky.
      P.S. Myslím ostatně, že jsi tentokrát začal štěkat na blbé straně plotu.Ale to je můj dojem. Já zůstanu štěkat na té své a nějak to vybrousím a zracionalizuji. A tvou stranu budu bagatelizovat a negovat a je to moje právo a nevím, co bys tak mohl dělat, abych se tak nechovala. Ti to řeknu : Nic. Cha.:-)

       • Sio

        Stále vidím rozdíl mezi nechat je topit a nepřijímat. Stále si myslím, že ti nejchudší a nejohroženější zůstanou tam a proto bych pomáhal raději těm, pomáhat těm, co přijedou považuji za pokrytectví. Jsou to jednoduché racionální úvahy plně v intencích skutečného humanismu.
        Jo, a o tom, kdo to tam rozesírá mám také svůj názor.

    • hauptmann

     Pozor na zvířátka, Merlin. Už pár lidí sedělo za to, že natáhli do vlastního dvora elektrický ohradník s úmyslem zastrašit zlodějské nájezdníky z polorozpadlého baráčku stojícího opodál. Takový pokálený Róm od havrana se může cítit uražen a nic vám nepomůže, že si z něj z pomsty udělal polívku. :-)

  • ;-)))

   to je jen nedostatek pudu sebezachovy

   staci se podivat na youtube treba na malme
   Stryce Balouny do domu proste nebrat … prichazi bez pozvani, nelegalne a chcou u vas bydlet … u vas doma.
   K tomu maji tu doktrinu zvitezime via porodnost.

  • Janika

   Merlin, podepisuju tenhle i ostatní Vaše komentáře, ať máme ty mínusy napůl :-). Uvažuju, koho jste asi namíchla, že je sem dává. Zejména úvaha nad tím, že naší civilizace by vlastně žádná škoda nebyla, mě nadchla.

   To mi připomnělo, jen tak mimochodem – nevíte Vy nebo někdo jiný, jestli ta Irena, co diskutuje na OM, je tatáž Irena, co vytváří ta opravdu pěkná česky namluvená nebo otitulkovaná videa?

   • merlin

    Ano Janiko, to je ona. Překlady jsou výborný. Jenže jsem se s ní chytla hned poprvé kvůli pití sava nebo peroxidu nebo co to bylo a ona doporučovala, tak si tak trochu od té doby nadáváme. Ale je fakt dobrá.

    • Sio

     Dámy, co mi to Baron vysvětlil, jak je to s dělogami arabských žen jen pro nás chlapy, postačí snad povolit imigraci jen těch dívek? Přimlouval bych se pro zvýšení kvót, ovšem situace se změnila. Ty chlapy utopit v moři, necháme se porazit výlučně těma dělohama arabských žen!

 8. merlin

  jsem se dočetla,,EU usiluje pro tento záměr o povolení OSN – cílem je i rozbíjení gangů převáděčů lidí. Rusko, které je členem Rady bezpečnosti OSN s právem veta, ale považuje ničení lodí převozníků migrantů za „příliš extrémní,, zde http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/311518-prerozdelovani-uprchliku-z-britanie-a-stredni-evropy-zni-jasne-ne /protože je to zdroj čt, tak jsem to ověřovala, kecají v tomhle : MV za 2014 eviduje 82 pozit. rozhodnutí o azylu, 294 o doplňkové ochraně. Ale ta debata v osn je reál. kdyby raději tenkrát blokli tu libyi, tak jsme se o tom ted nemuseli bavit.
  takže komu slouží destabilizace evropy? aktuálně už i rusům, i když vývojem to celkem chápu, že se obrátili na druhou stranu euroasie. no jo.

  • vittta

   Rusko bojuje „jejich“ vlastními zbraněmi.
   Sluníčkové Evropě sluníčkové veto!
   Ta Evropa je ale blbá…..

  • PeeBee

   tak me napada – ze by ten putin byl opravdu dabelsky intrikan a nevetoval libyi prave proto, ze kdyz si chteji eurodebilove posr… vlastni nohu, branit jim nebude?

     • vittta

      Jasně, Putin.
      Jiní jsou bez klamu a bez viny.
      To je to, co Putinovi dělá tolik příznivců.
      Lidé si ve své většině nemyslí, že je to spasitel.
      Ale vědí, že rozhodně není o nic horší, než jeho pokrytečtí a sluníčkoví oponenti.

   • vittta

    Putin není Bůh, je to politik( ani Medveděv).
    Zatím se zdá, že zatraceně dobrý.
    A politika není dobročinnost, bohužel.
    To je takový čert, ta politika.
    A znáš to, dělej čertu dobře, peklem se ti odmění!

 9. Astr

  Opravdu naposled :-)
  Jsou zeme ktere maji sve „kvoty“ diky jim se i pocetne rozrustaji , navic mimo legalnich pristehovalcu maji v USA jiz kolem 10 million illegalu ! = 3.2%
  308,745,538 lidi zije v USA podle
  2010 United States Census
  Australia pred 30 lety necelych 17 million dnes 24 millionu predevsim diky „kvotam“ kdyz rocne legalne bere Australie 150 az 200 tisic pristehovalcu.
  Neznam cisla dalsi zeme na kvotach treba Canady ale naopak jsou zeme jako Japonsko, Cina a rada dalsich zemi Asie a ostatniho sveta kteri zadne immigranty neberou a Evropskemu problemu se jen usmivaji.
  Nevim jak by se branili prilivu lodi a zda by japonci, Cinne a dalsi immigranty topili a vyslouzili si tim odsouzeni Merlin OSN a celeho lidstva, ale jejich politika je zasadni neberou ristehovalce a brat nebudou.!
  Opacne si dvolim az kacirskou otazku:-)
  Je li Klokanie dnes schopna brat az 200tisic rocne, proc by polovicni CR nemohla brat podle techto cisel 100tisic rocne, 80 millionove Nemecko tedy 4x 200 tisic, atd prepocitano na celou Evropu s 500 milliony lidi = 1% rocne by znamenal ze po vzoru Australie by Evropa mohla brat toto 1 % tedy 5 millionu pristehovalcu rocne ?
  Zcela podle pani merlin kdyby kazdy jako pani merlin zamestnat 1 pristehovalce mohla by Evropa mit misto 500 millionu celou milliardu a bylo by to velmi „lidske“ ne jako Sio a jini „nelidsti“ diskteri lode s lidmi topit !
  Sorry Sio :-)
  Kdo by to jeste pred malo lety rekl jake svetle zitrky Evropu cekaji.:-)

 10. BARON LE SAMEDI

  Macek píše, že imigranté jsou jako hořící les, který máme řešit tím, podle EU, že si každý vezme dom jeden hořící kmen na zahrádku. Já bych zase myslel- vypustit Středozemní moře. Lodě se octnou na dně, no a imigranti, pokud nemají Mojžíše, nedojdou či neprojdou :-¨¨

  • merlin

   hele, víte co? postavte si vlastní koncentrák, nejlépe na své zahrádce vedle trpaslkíka a zavřete se tam, buďte tak laskav,

   • ;-)))

    Nebo opacne, vemte si vsechny stryce balouny k sobe domu
    O nic jineho totiz nejde.
    Pokud se jedna o jednotlivce da se to prezit, ale pokud jde o vlny z jasnou vizi a ideologii viz malme, mel by zvitezit pud sebezachovy….
    Mimochodem , nemuzu se ubranit dojmu, ze toto je dalsi chteny synergicky efekt americkeho mezinarodniho terorismu ve kterem eu a nato hraje uzitecneho idiota, ktery nepochopi vo co gou ani 3s pred smrti

   • Kamil Mudra

    „V jižní Itálii lidé z městeček utíkají, vesničané stavějí improvizované barikády kolem svých vesnic a shánějí všechno, z čeho se dá střílet. Ve volném prostoru se pohybují tisíce černých a snědých mladých mužů, které nikdo neudrží ve sběrných táborech a netváří se vůbec přátelsky,“ popisuje situaci na jihu Evropy sociolog Hampl prostřednictvím Facebooku.

    Myslím, Merlin, že až vaši domácnost navštíví nějaká takováhle partička a upeče si ve vaší troubě vaše pernatce a chlupatce, tak začnete na celou uprchlickou problematiku nahlížet trochu jinak i v případě že vám také dají „dobrácky“ ochutnat.

    Já vím – extrém. Takže trochu civilizovaněji: Vláda třeba uvalí na všechny domácí mazlíčky daň z přepychu aby měla z čeho financovat provoz uprchlických táborů. Ale vy možná budete v pohodě, protože to ze svého platu klidně zatáhnete. Třeba si ještě pořídíte nějakého dalšího mazlíčka, skrze nějž budete přispívat a ke všem dohromady i nějakého černouška který se vám o ně bude starat. Nějaká bábule sdílející s pejskem minigarsonku ho sice bude muset nechat utratit aby neumřela hladem ale o ni přece nejde že? Ti na lodích mají přednost. Chceme přece být morální a humánní – prostě sluníčkoví.

    Jaksi vám ale uniká že i v té naší pidizemičce žije už teď aspoň třetina obyvatel tzv. z ruky do huby a bydlí v přeplněných bytech, protože pořídit si odpovídající bydlení je pro ně stejně reálné jako výlet na Mars. Mnozí nemají ani na to aby zaplatili svým dětem obědy ve škole. Ale můžete si být jistá že i pro se ně najde nějaký poplatek, či navýšení DPH, aby se ty prašule nějak schrastily.

    Protože ti, co o těch kvótách nebo podobném řešení rozhodnou, to nebudou vidět jako Warren Edward Buffett, který by byl ochoten rozdat v zájmu sociálního smíru 90% svého majetku. Ani ti kteří je budou sluníčkářsky podporovat. Kdepak! Podílet se přece musíme rovným dílem. Jinak by to nebylo spravedlivé.

    Já bych viděl jiné řešení: Ať všechny státy Evropy (A vlastně proč jen Evropy že?) vyhlásí sbírku a ty vybrané peníze se použijí k vyřešení toho, co ty uprchlíky z jejich zemí vyhání. Každý může přispět přímo úměrně svému pocitu odpovědnosti a svým možnostem.

    I vy, Merlin, byste tím mohla ulehčit svému svědomí a ještě bez rizika že vaši mazlíčci skončí v troubě. Ale možná by se vám přispívat ani moc nechtělo. Vždyť byste tím mohla prodloužit existenci té naší prohnilé civilizace, jejíž zátěž z nás ti uprchlíci mohou sejmout. Mnozí z nich to s vysokou pravděpodobností mají v plánu. A jestli ne oni sami, tak určitě další, kteří je v nedaleké budoucnosti použijí jako „nohu ve dveřích“.

    • merlin

     kamile, tady to podle mého názoru pomalu končí – v průběhu několika let, možná jedné dvou tří desítek bude všechno úplně jinak. nemůžu za to já osobně. Necítím vinu. Tak proč se chovat nenávistně k pár stovkám emigrantům /zatím? Nemůžu to nijak ovlivnit, dokonce ani sbírkou pro Afriku./ale klidně se složím/ Uvědomuju si, že sice můžete mít pravdu, ale vzhledem k tomu, že se i ta zvířata vzájemně snesou, naplnuje mě to určitou malou mírou optimismu směrem k lidstvu.

     • Kamil Mudra

      No, já ten blížící se konec také tak nějak cítím „viset ve vzduchu“. Možná budeme taky prchat – nejspíš do Ruska. Místa tam mají dost a když už přežili Jelcina, tak se nějakého rozkladu, námi způsobeného, nijak obávat nemusí.

      • Astr

       Pane Mudra mozna nejste daleko od pravdy :-)
       Zni to az neuveritelne, ale tam kam drive primitivni pravicaci alias obhajci FSEHO kapousskeho posilali kazdeho kdo s nesametovym byznysem nesouhlasil,, tak ono nenavidene Rusko se muze stat nakonec jednim z mala bezpecnych ukrytu pred lavinou .
       Dalsi to vec, kterou si nikdo pri cinkani klici nedovedl predstavit

      • pacifista

       No to by byla bomba. Nedávno byl můj vnuk nucen vyslechnout si ode mne „přednášku“ jak krásná je kniha od Rudolfa Luskače, Závoj zeleného ticha, kterou máme v knihovně. Jak je ta kniha dobrodružná, protože pojednává o panenské přírodě v tajze, o lovcích, zvířatech atd. . Když nedokázal odpovědět na dotaz kde se nachází tajga, ač celkem fundovaný žák sedmé třídy, pobouřilo mne to a byl poučen podrobněji. Tak snad se mu to bude jednou hodit. Jako třetí jazyk si chce vybrat v osmé třídě ruštinu. To jen tak, abychom to tu trochu odlehčili.

    • ;-)))

     ono by stacilo scifi, nemilitarizovat fasisticke usa a objem jejich vojenskeho rozpoctu zabavit na valecne a teroristicke reparace vsech pozkozenych.

    • pacifista

     To co ty uprchlíky ze zemí vyhání je rozdmýchávání válečných konfliktů a ničení všeho životaschopného v této oblasti. Jak ale lze finančně přispět na to aby se toto nedělo? Tady mi to přijde jako bychom nebyli schopni vidět ten pravý důvod nebo-li pravého viníka. Přitom je to tak jednoduché, ale zároveň neřešitelné. Je to jako bychom stanovili špatnou diagnózu a tu léčili. Výsledek je předem zřejmý. Mají to za „Oceánem“ ďábelsky vymyšlené.

     • Astr

      Reseni je proste, je to reseni „mirove“ a nazyva se opustit dollar jak jednotku „svetove“ obchodni meny.
      Husejn I Kaddafi za tuto snahu a pokus o samostatnost zaplatili svymi zivoty, ale myslenka je to jiz celosvetova a snaha omezit svetovou nadvladu dollaru je stale popularnejsi
      S tim I snaha tomu zabranit ze strany majitelu dollaru stale patrnejsi.
      Jde jim o FSECHNO a je tu velke nebezpeci ze pro zachranu dollaru udelaji opravdu vsechno, ze vyprovokuji I valku !

 11. PeeBee

  mozna by si cesky obcan mohl zjistit pocty tzv. teroristickych cinu provedenych v evrope dejme tomu v letech 1945-2015 a z nich spocitat procentni podil tech, ktere byly uskutecneny ve jmenu dnes mezi eurointosi tak nenavideneho islamu…

  take by mohl konecne zkusit nahlednout z jineho uhlu pohledu na vztahy mezi tzv. islamskymi extremisty a jistymi nejmenovanymi tajnymi sluzbami jistych nejmenovanych zemi, ktere tedy dle svych vyjadreni proti onem islamistum „bojuji“ shazovanim zbrani a zasob tem samym islamistum, pripadne jejich zvanim do bilych domu a na dalsi jiste velmi reprezentativni mista – jmena jako abdel-hakim belhadj nebo mahdi al-harati (trvaly pobyt v irsku jiz cela leta) v souvislosti s libyi a syrii by mohla byt vzhledem k cerstvosti tech udalosti dobrym zacatkem, pokracovat se da pribehem o teroristickem cinu na bali (to jsou ale naroky na intelektualovu pamet, co?) a popremyslet muzete i nad stylem operace gladio a nad tim, ze jsme vsichni charlie… tedy krome deti z gorlovky, vychodniho konga a podobnych bohy zapomenutych mist.

  co se tyka zdolavani pevnosti evropa migranty – rika se: jak se do lesa vola, tak se z neho ozyva. pokud patrite, mezi ty, co do lesa nic nevyrvavali, zamyslete se, zda jste vcas nemeli profackovat rvouny v nejblizsim okoli, aby prestali vysilovat.

  p.s.: jasne, ze si pilati zase umyji ruce, to je klasika – „my za nic nemuzem, to ta tmava holota z jihu – jsou jako pozar, jen by se mnozili a natahovali ruku“ a andorove a jejich sandorove – „musime pridat ve vydajich na policii a kontrolu obyvatel, je to ve vasem zajmu“.

 12. ;-)))

  Spravny postup by byl nalozit je, klidne na nase naklady na nejakou megalod a VYLOZIT je v usa, pripadne u brehu zeme eu ktera je ma na svedomi a zaroven tyto zeme izolovat

  • PeeBee

   jsme zeme eu a clen nato, my je nemame na svedomi? kdyz nekoho pred vami kopou na ulici a vy se divate jinam, zustane vam cisty oblek, ale svedomi rozhodne ne.

    • vittta

     Svět je peklo, Merlin.
     Lidé, kteří takto zabíjí (a nejen takto) to nejspíš před rozvratem jejich zemí neuměli.
     Ale teď už to umí.
     Máme je sem pustit, a také se to naučit, abychom se jim vyrovnali?
     Protože i běloch se to naučí, každý člověk….

     • dixi

      My evropané jsme to uměli, vraždit, není to tak dlouho, taky byly mezi námi pěkné zrůdy a ještě by byly, to máš Vitto pravdu. Na ukrajině nejsou islamisti a co se tam děje.Po válce se musela spousta zemí vzpamatovat a znova stavět zbořená města a hojit rány. To budou muset arabské země taky. Ti zodpovědní mají vyjednat konec zbrojení a pomoci s obnovou zničených zemí, skutečnou pomoc, ne další obohacování.Proč si hned myslet, že všichni budou chtít bydlet v evropě na sociálních dávkách, nebo hned či později začnou vraždit. Utíkají před válkou, hladem a bezmocí. Je to vyvolávaní paniky, opět – rozděl a panuj. Těm lidem je potřeba pomoci teď, snad ten příliv uprchlíků konečně přinutí ty, kteří na válce vydělávají začít situaci řešit. Nač vlastně máme OSN a všechny ty drahé mezinárodní jednotky ?

      • vittta

       Na nic, Dixi, bohužel na nic.
       A ano, lidem je třeba pomoci, a lidé by ny sebe měli být hodní.
       Myslím ale, že takové uvažování je z jiného světa, a ten pozemský ještě hodně dlouho nebude na té urovni, aby mohl pomáhat a mít rád.
       A kdo ví, jestli někdy bude.
       Arabské země…kde se vlastně v severní Africe vzaly ty arabské země?
       Tady se teď hodně píše o vině bělochů za kde co.
       A je to jistě i pravda,ale bílých je mnoho národů a Arabský národ jen jeden.
       Uloupili Afriku původním obyvatelům stejně, jako bilí třeba indiánům.
       Nejsou lepší, jsou stejní, jen slabší.
       Zatím.
       Jako člověk, který ctí hodnoty druhých a touží v nitru také po jiném světě mám velký vnitřní problém a je mi líto trpících, ať mají jakoukoliv barvu kůže a jakoukoliv národnost.
       Ale jako realista nemohu váhat a sedět na dvou židlích.
       Když to bude nutné, budu se bránit, a budu i zabíjet, protože je snad lepší zemřít v boji, než jako otrok III.kategorie.
       Tohle je můj domov, a rozvrat Evropy vlivem uprchlíků a minorit je natolik patrný, že omyl je vyloučen.
       Není to přínos, je to bezprostřední ohrožení naší země i celé Evropy.

      • merlin

       dixi – osn a spol. máme na nic, z mého pohledu.
       vitto, my jako Češi zas tolik zářezů na pažbách nemáme. Kolonizátoři měli ve zvyku dělat čáry. Tak třeba Durandova linie, která uměle rozdělila paštunské kmeny na konci 19 století, je něco, co je tam dodnes pociťiováno jako něco vnuceného Brity a kmeny to dodnes příliš neakceptují a v Pákistánu má Severozápadní provincie, kde Paštúnci převážně žijí, zvláštní automnomii a tyhle kmeny si přecházejí hranici, jak chtějí. Na Blízkém Východě je leccos důsledek Sykes Picotovy dohody z roku 1916, kdy vznikl se souhlasem Ruska tajný plán /který pak rozkecal Trockij:-)/ Francie a Velké Británie na rozdělení sfér vlivu v osmanské říši po ukončení první SV. Na správě Palestiny se měly podílet obě mocnosti a mezi sférami jejich vlivu měl vzniknout tehdy blíže nedefinovaný arabský stát. http://blog-imgs-45.fc2.com/y/o/k/yokohamajipsy/201410090938368d1.gif Následně byla podpisem další akční dohody přislíbena Itálii možná anexe jihozápadní části Malé Asie, tedy jižní části Anatolie až po Sivas a Dijarbakır /významné kurdské město v jižním Turecku/. Tak se Sykes-Picotova dohoda zkompletovala o italskou zónu. Fakticky byla dohoda v protikladu s britskými sliby Arabům, které se spojenci snažili získat k účasti na protitureckém povstání. Po provalení inormací Trockým se Arabové dožadovali vysvětlení od Britů. Balfour tehdy označil dohodu za falešnou a v následující deklaraci se Anglie zavázala poskytnout svobodu všem oblastem, které vymaní z područí Osmanské říše hidžázská armáda /Hidžáz – dnes region Saudské Arábie, dříve podporovaný Brity/ a že bude respektovat zásady souhlasu obyvatelstva a formu vlády, tak jak to definovalo 14 Wilsonových bodů /12. bod: nezávislost Turecka, autonomie pro neturecké národnosti Osmanské říše/.
       Mandát byl poté rozdělen na dvě části a území, se kterým mohli tehdejší sionisté počítat pro vznik židovského státu, bylo mezi řekou Jordán a Středozemním mořem. Tohle bylo následně potvrzeno nejprve Společností národů, přijato Kongresem USA a podepsáno mezinárodním Britským memorandem o Palestině, tzv. Bílé knihy z roku 1922. Arabové se cítili Brity podvedeni, jelikož nevznikl slíbený arabský stát. Žídé nespokojení, nevzniknul slíbený židovský stát. Britové jim slibovali různé části území, mezi jiným i Krym :-) pořád to měnili. Britská mandátní správa se ukázala býti poměrně neschopnou.pak zřídili komisi, a pak omezili v roce 1938 nebo 39 další Bílou knihou přstěhovalectví lidem židovské národnosti, které garantovali v tom roce 1922 předcházející Bílou knihou :-). Pak pro ně zřídili další koncentrák a nakonec, po mnohých nechutnostech, když jim židé vyhodili do vzduchu ten hotel krále Davida, odtáhli. Tolik k osudu britského nepříliš zdařilého mandátu. /Už ted mi to přijde hodně dlouhé :-) tak se do dalších líčení nepustím, jen tím demonstruju, že vést hranice bez ohledu na to, kdo kde bydlí a co na to říká, nikam nevede než k mnoha nepříjemnostem. Oni evropští kolonisté se s tím vůbec moc neštvou, koukněte na ty rovné čáry, které tvoří hranice jednotlivých států USA :-) A po kolonialismu tu máme neokolonialismus, jak správně poukazuje PeeBee. A tajné služby a fanatiky v Saudské Arábii, Afgánistán /doted nerozumím, proč tam sověti lezli/ , nenažrané Amíky a spoustu krátkozrakých rozhodnutí dalších , které ve svém celkovém součtu, aniž by se muselo nutně jednat o konspiraci nebo záměr, vedou k pěkné polízanici, kterému se většinou říká počátek stěhování národů :-)

       • vittta

        Ano, plno těch věcí vím.
        Jakou to ale má souvislost s dneškem?
        Koloniální říše se zhroutily a svobodné státy se konečně mohly svobodně rozvíjet.
        Mnohde se ovšem ukázalo, že jakkoliv byli bilí pěkné kurvy, vlastní vládci jsou ještě horší.
        Ke stěhování národů pak nevedou přehmaty či pitomá rozhodnutí silných, ale jejich následná slabost.
        Pokud chci ovládnout třeba Lybii a její bohatsví, měl bych jí umět také okupovat.
        Rozvrátit je to snadné, ale na okupaci není právní nárok, charta lidských práv a OSN jsou myšlenkově před realitou poněku vpředu.
        Pokud byl rozvrat třeba Lybie skutečně cílem, pak i s následky, které se daly v pohodě předvídat.
        Tedy příliv statisíců černých musel být plánován, to by bylo zlé, protože nikdo nebude mít zájem to nějak napravovat.
        Doufejme, že to byla jen blbost…to by byla ještě naděje, na udržení naší civilizace.
        Pokud ne, je s ní do 20 let konec.
        Ale nakonec to nebudou ani ti, co dnes souhlasí, kdo se budou radovat, a šťastní z toho nebudou ani ti černí, výstup bude tragedie pro všechny.

          • vittta

           Už jo, ale nevidím tam žádné zjevné poselství.
           Že euroatlantici rozvrátili arabské země je známé-ale hodně manipulativní.
           Připadá mi to, jako když Němci popravili nejenom „vinníka“, ale i jeho rodinu.

          • dixi

           Nemyslím, že zbořil píše manipulativně, je dost střízlivý, za zamyšlení stojí jeho úvaha, že na nás už možná koliktivně viní, za své utrpení.

          • dixi

           Ještě bych dodala, jak to cítím já. Kdyby v naší zemi byl zmar, hlad a válka, snažila bych se s dětmi utéct do bezpečí, dnes bych asi spíše sehnala peníze, aby se do bezpečí dostala vnoučata a jejich rodiče. Chápu je, a zrovna tak je mi jasné, že režimotvůrce tyto lidské tragédi nedojímají. Jen prostě nemohu souhlasit s argumenty, polopravdami a lžemi, kterými zahlcují nás, podle nich pouze hloupé ovce. Bohatství ke na světě dost k vyřešení všech problémů, lidských rukou připravených pracovat také. Snad někdy nastane doba, kdy budou jak finance, tak lidská ochota používány opravdu správně, k dobru celého lidstva.Je to naivní ? Je, já vím, zatím.

          • vittta

           Peníze, Dixi, nejsou zdroje.
           Jakkoliv se dá tuna pšenice, barel ropy, či vagon uhlí vyjádřit penězi, nedají se za ně fakticky koupit, pokud nebudou.
           Bohatství je iluzorní pojem, matoucí.
           A lidé?
           Dej jim najíst a napít, dej jim šaty a pak byty, ale spokojení nikdy nebudou, jmenovitě ti ne, kterým to někdo skutečně dal.
           Dary nesou zlo a chtíč po darech ještě větších.
           A ti, co utíkají…je v jejich zemích skutečně hlad a válka?
           Netvrdí to někdo jen nám, nedává nám uměle pocit viny?
           My, naše civilizace, umíme zabíjet a ničit, ale oni to umí též.
           Tutsiové a Hutuuové když se do sebe pustili, nechali za sebou za 2 měsíce pomalu milion mrtvých-a ani nepotřebovali inteligentní bomby, stačili jim vesměs mačety.
           Já nevím, co je pravda, kdo platí vrahy a žoldáky, kteří si vzájemně podřezávají krky a rovněž svým vlastním lidem.
           Ani nevím, kdo vlastně bojuje proti komu,proč byly rozvráceny země jako Lybie či Irák.
           Jistě, lecos se šušká, ale já to nevím.
           Nevím, jestli lidé, kteří žijí v děsivé bídě a válce, ti vraždění, mají nějakou šanci se do Evropy dostat-ale domnívám se, že to není možné.
           Z války není úniku, mimo smrt.
           Ale z jiných zemí to možné je, uprchlíci nemají doklady a vlivem chaosu mohou prchat právě ti, kteří v bídě a válce nežijí, mohou nechat doma své rodiny a posílat jim prostředky, či si alespoň myslet, že to půjde.
           Válečné oběti, i kdyby mohli, utíkat nebudou, museli by doma nechat své rodiče, sourozence či prarodiče a leckdy by je tím odsoudili k smrti hladem.
           Nebude to tak, jak se to jeví, nebude Dixi…
           Někdo na nás hraje levou, nevím proč, byť mám určitý názor.
           Ale pomoc trpícím není motiv přijímání uprchlíků a uprchlíci neutíkají ve své většině před válkou.
           Válek bylo hodně, občanská válka v Kongu byla hrozná-ale uprchlík z Konga nebyl obvyklý.
           Válčil Irán s Irákem a přece lidé neutíkali.
           Afgánistán válčí už celé dekády-ale Afgánci nezaplavují Evropu.
           Kde-pak….tak snadné to nebude.

   • ;-)))

    Tady nejde o svedomi, proc by evropane meli dodrzovat nejake zakony kdyz je imigranti nedodrzuji.
    At si korespondencne pozadaji o azyl, nekdo to posoudi a posle jim stanovisko
    Pokud nekdo konktretni tento stav zpusobil, mel by nest nasledky, ekonomicke, socialni i politicke.

    Nechapu proc by nasledky mela nest zeme pitomcu a dalsi

   • vittta

    My???
    Kdo je to „my“?
    Nechte toho sebemrskačství, každý ví, že kdo má v ruce média, ten vládne.
    A také ten, kdo přepočítává hlasy, to už věděl Stalin.
    To mě připomíná pujčky a tzv.“pravicové“ žvanění o osobní odpovědnosti.
    VY jste si pujčili dobrovolně, VY si neste důsledky.
    Ale veřejný prostor je plný reklam, jak je IN si pujčit!

 13. Slobo

  namet na clanek. Barone, Janiko
  __________________________

  Těm pánum..
  novinářum, politikům, motorkářum
  co brečeli a strašili
  -jak na Berlin povali hruzostrašni Nočni vlci

  Nic zvlaštniho se nestalo. (‚elito‘)

  (●̮̮̃●̃) Waco (Waco Trib)
  http://www.wacotrib.com/

  http://article.wn.com/view/2015/05/17/9_dead_in_Texas_biker_gang_shooting/#

  Cas sk
  dnes, 06:13
  Deväť ľudí zahynulo a vyše 12 ďalších sa zranenilo v texaskom meste Waco po vypuknutí roztržky medzi motorkárskymi gangmi.
  http://www.cas.sk/clanok/317442/motorkarske-gangy-sa-pobili-devat-ludi-zahynulo-dalsi-sa-zranili.html

 14. Amenre

  Co kdybychom naše děti uzdravovali ze státních podpor a na přistěhovalce sbírali víčka ?

 15. merlin

  Mám příspěvek, který se týká tématu dost úzce http://republicbuzz.com/french-mayor-forced-into-mental-institution-for-islamophobic-comments
  je to i ve francouzských novinách ale neumím francouzaky, jde o to, že robert chardon, starosta města venelles se dostal na psychiatrii po debatě na twiteru se Sarkozym za islamofobní komentáře – francouzi píšou na ,,žádost třetí osoby. ,, Chm.
  Jestli je to pravda, tak si myslím, že s některými z vás se setkám možná i osobně. :-) pro změnu vážně: jestli to tak je, tak je to neskutečnej bordel a nesouhlasím s tím a mohu jen zopakovat : už aby tu všech těch 56 milionů bylo a najednou a doufám, že nejdřív sežerou politiky, protože jsou nejvykrmenější. Proč si dál hrát na osvícenou civilizaci?

  • vittta

   Ovšem…až tahle neosvícená civilizace zanikne, oni asi do blázince zavírat nebudou.
   Obávám se, že mají na kafraly důslednější metody…

   • dixi

    Je to totéž, jako když o rusech šíří, že jsou primitivové, burani, chtějí světovládu atd. Arabové také nejsou všichni zfanatizovaní hrdlořezové. Jsou to lidé jako my. Souhlasím s tím, co píše Merlin. Naši politici nám zase předkládají ve své bezdradnosti nepřítele, nejsou schopni ani ochotni vyřešit naše problémy, natož cizí. Naději dává skutečně Rusko a jeho spojenci, jenže náprava nepřijde hned. Pokud ovšem nebude válka, pak bychom na tom byli stejně, jako ti nešťastníci, kteří dnes utíkají ze svých rozvrácených zemí. Potom už by nešlo pouze o udržení životní úrovně.

    • vittta

     Já také netvrdím, že Arabové jsou všichni stejní.
     Ale ať si zůstanou doma, to tvrdím.
     A také tvrdím, že 90% z nich by tady, podotýkám za současného mezinárdního stavu- nemohlo a nechtělo s námi žít v pohodě a míru.
     Ale Dixi, uvidíme, a vy se svého dočkáte, můj postoj nebude vyslyšen.
     Do 10 let tady budeme mít Arabů co multikulturistům hrdlo ráčí a budeme se moci sami přesvědčit, jak budou oni ochotní řešit naše problémy.
     Nedovedu si to ale dost dobře představit, ale třeba multikulturisté své představy mají, to já nevím.
     Upozorňuji, že tento stav je konečný, už nikdy se jich nezbavíme a budou jen a jen přibývat.
     Němci také nebyli všichni stejní, dokonce ani příslušníci SS nebyli všichni stejní.
     Podle mě je to bezduchá fráze, protože ani Češi nejsou stejní, ani ti Rusové.

  • merlin

   Zajímalo by mě co na Seal. S tou glorifikací VFR a osvícenectví spojeného s relativizací absolutních hodnot a paradigmat, které nás zavedlo tam kde jsme a nechci se rozepisovat, kde to je.

 16. ;-)))

  Uprchlíci zabírají obydlené domy v Itálii

  V Itálii mají novou zločinnou činnost azylantů. Nejprve to byla jen velká města jako Milano, Řím a Neapol. Nyní to pokračuje až do nejmenších městeček. Azylanti se vloupávají do domů, převážně vícebytových, a obsazují je. Jde přitom jak o komunální budovy, které byly postaveny pro nemajetné Italy, tak o soukromý majetek. Ale ne dosti na tom. V televizi jsou opakovaně zveřejňovány rozhovory reportérů s očitými svědky, kteří stojí zoufale na ulici před svým domem, v němž se současně v několika bytech zabarikádovala spousta černých Afričanů nebo Rumunů nebo cikánů.

  Ti nájemníci byli v práci nebo nakupovat, vyzvednout děti ze školy atd.

  V jejich nepřítomnosti, která je těmito azylanty předem přesně vyšpehována, se pak tito azylanti vlámou do bytů a zabarikádují se v nich. Místní policie už to nezvládá. Azylanti se navíc brání takto: vyhrožují, že se zabijí skokem z okna.

  To si vláda nepřeje a bojí se toho. Mnoha takto vydíraným občanům zbývá pouze nastěhovat se k příbuzným nebo k přátelům a svého majetku se vzdát.

  Tento vývoj je velmi dramatický, a proto právě také v Milánu mnoho azylantů strkají se zaplacenou jízdenkou do vlaků jedoucích do Německa. Hrozí nám poměry, které dnes ještě neumíme ani vytušit. Tito lidé přišli bez osobních dokladů, bez závazků a nemají co ztratit. Vezmou si, co chtějí, a nikdo už je nezastaví.

  https://www.netzplanet.net/leserzuschrift-asylanten-besetzen-bewohnte-haeuser-in-italien/17754/

  … toz tak!

  • Astr

   neni pochyb ze se jedna o zpravy pravdive a nedobre pro obyvatele Italie.
   V CR zije vetsina lidi jako pani merlin ktere takovou zkusenost nemaji, nikdo jim neublizil, zatim !
   Az to bude v CR jako v Italii bude pro CR pozde :-(

  • Astr

   Tito lidé přišli bez osobních dokladů, bez závazků a nemají co ztratit. Vezmou si, co chtějí, a nikdo už je nezastaví.

   Opravdu nikdo ?
   Ani okradane obyvatelstvo ?
   Policie a armada pujde proti lidem kteri budou branit svuj majetek a zivoty ?
   Proroctvi Nostradamuse aw zacina naplnovat ?

 17. Kamil Mudra

  Tedy… Meyssan mi, jak se říká, mluví z duše.
  Zrovna takhle to vidím už delší dobu. :-(

  • dixi

   Ano, chaos u nich a pak i u nás a obyčejní lidé nezmohou nic. Je potřeba uklidnit situaci a ukončit válčení,začít jejich země spravovat a opravovat, aby se mohli utečenci vracet domů.Práce by měli doma dost. Neměl by být takový problém uzákonit, že u nás budou pouze dočasně, dokud se situace nezlepší. věřím tomu, že většina lidí bude raději žít ve své zemi, než v cizí.To by ovšem nesměli rozhodovat takoví trotlové a zločinci, kterým jde právě o ten chaos a z něj plynoucí zisk. Prodej zbraní, drog, nerostného bohatství zničených zemí. No a co se týče těch islámských hrdlořezů, všehoschopných a hrůzu nesoucích, mnoho z nich má podle mne pasy a možnost cestovat, kam se jim zlíbí. Přesunují se z čečenska do afriky, na ukrajinu, byli v a stále jsou v afganistánu, přesídlili na ukrajinu. Nemusí se plavit na nebezpečných , vratkých lodích. Ty nejdůležitější si strůjci chaosu hýčkají, aby verbovali ostatní chudáky.Ví se přece o výcvikových táborech islámských bojovníků, bomby ovšem posílají bezpilotnímy letouny zpravidla na civilisty s tím, že sem tam trefí nějakého vůdce bojovníků a to ještě bůhví, jestli.

 18. Astr

  Probudi se konecne Evropane k cinu
  a obzaluji ty kteri za to nesou vinu ?

  Nebo se budou Evropane jenom divit
  ze dostali prikazano illegaly zivit?

  http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropskaunie/_zprava/povinne-kvoty-pro-prijimani-uprchliku-odmita-rada-zemi-eu-tvrdi-cesko–1491678
  Tvrdil do televize (Ministr ……) že pokud by se kvoty prosadily
  tak by EU pokud bychom neplnili co chce zastavili platby do ČR (přerozdělují 1 % HDP států)!!!
  Museli bychom jim dát adekvátní bydlení a sociální dávky aby na tom byli stejně jako ostatní obyvatelé.
  S návratem do míst odkud přišli se nepočítá!

  • Astr

   Z Parlamentnich Listu
   2 hlavni problemy dnesni Evropy
   Ukrajina a pristehovalci
   Byvaly policejni president rika:

   Žádné dobré posuny nevidím. Ukrajinci i nadále střílejí na Ukrajince, nedodržují se minské dohody a země je v ekonomickém rozvalu. Přitom ministryní financí je občanka USA Natálie Jarešková (bývalá zaměstnankyně americké ambasády) a předsedou Konzultační mezinárodní rady pro reformy na Ukrajině je bývalý prezident Gruzie Michail Saakašvili, tedy nepochybně „mezinárodní odborníci“.

   Rothschild skupuje ukrajinský dluh a Soros a Monsanto se těší na ukrajinskou černozem a suroviny za babku. Němci nejsou v tomto smyslu také pozadu, a tak není divu, že i v samotném Německu se vynořil skandál, že jedna z největších světových nadací Konrad Adenauer Stiftung (CDU) podporuje ultranacionální síly.

   Hodně se dnes mluví také o uprchlících z Afriky. Jak se na tento problém díváte vy z pozice experta na bezpečnost?

   To nechutné divadlo, kdy poslanci Evropského parlamentu, kteří vlastně žádný plnohodnotný parlament nepředstavují (nemají zákonodárnou iniciativu), žádají pokorně Evropskou komisi (nikým nevolenou) o stanovení kvót pro přijímání uprchlíků, to mi z mysli nesejde. Poslanci svorně pravili: zničte třeba Evropu, ale zanechte nám naše materiální pohodlí a 30 stříbrných.

   Vyžadujme proto, aby naše vládní reprezentace jasně pojmenovala viníky, kteří rozbili jakžtakž fungující státy. V případě africké migrace přece víme, kdo bombardováním zničil Libyi a otevřel koridor až do subsaharské Afriky. Bez stanovení této odpovědnosti nelze vést diskusi o spravedlivém řešení problému. Spontánní migrace z jihu, jihovýchodu i východu budeme mít až nad hlavu. Proč máme nést odpovědnost za brutální prosazování cizích zájmů a starou koloniální politiku, a to ještě direktivně jako otroci?

   A na závěr. Pokud potřebujeme doplnit pracovní sílu a nechceme rozvrátit českou společnost, jsou zde národy kulturně, jazykově a nábožensky bližší. Organizace napojené na státní, evropské či další penězovody budou říkat něco jiného, ale podle toho je třeba také zvažovat důvěryhodnost jejich argumentace.
   ========================
   Smutne je na situaci v Evrope , ze je sice mnoho ldi kteri maji rozumne nazory,
   ale bohuzel jejich politicky vliv je minimalni
   a take ze na nazory lidu se nehledi vubec !

 19. Astr

  Branný zákon v parlamentu CR ?
  Občan píše svému poslanci
  „Pane poslanče, ministr Stropnický chce mapovat počty mužů a žen schopných a ochotných podílet se na ochraně vlasti. Ráda bych se dozvěděla, co konkrétního chtějí politici, abychom bránili. Zda cizí kapitál, cizí banky, cizí média, cizí šachty, cizí pozemky. Majetky zbohatlíků, korupčníků a tunelářů. Majetky politiků a jejich rodin. Proč bychom měli pokládat životy za zemi, která nám byla ukradena, za firmy, pro něž dřeme za 1/3 německých výplat, obchodní řetězce, které zlikvidovaly drobné podnikatele a prodávají nám zdravotně závadný odpad, za ukradenou vodu? Proč bychom měli umírat za politiky, kteří celou tuto genocidu od roku 1989 umožnili a kteří nám pravidelně nadávají do komunistů, šíří mezi lidmi nenávist a podporují světového agresora č.1USA?“
  Obrana koho a čeho ?

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s