Kubera – hned příště – na Hrad

Napsal Baron

Vůbec se nedivím, že předkladatelem další protikuřácké normy je jistý Němeček, neboli- malý Němec, rozuměj. cizák. Protilidové zákony ODS doby minulé také ráda podepisovala jistá Němcová, díky níž si důchodce v exekuci nemůže koupit volně ani Acylpyrin, nebot peníze v peněžence náležejí exekutorovi. Ze zákona.

Křivdili bychom ovšem našim Němcům a Němečkům – kdybychom zároven nenapsali, že zrod antitabáčníků je u nás, kdesi v Sudetech, a to před více než sto lety. Der Tabakgegner bylo periodikum sudetských Němců – zase oni…- které se od škodlivosti virginského tabáku propracovalo  až k národnímu socialismu.

Nacista- to je Árijec bez cigarety, což zářně viděti na příkladu Adolfa Hitlera, askety, jemuž, jak ovšem Reichspressedienst nezminovala, vpravoval dr. Morell do žil denně dvanáct opiátových substancí. Kouření tabáku mělo být po vyhrané válce u ozbrojených sil Říše zakázáno, tedy bůh ví, co by dělali Goring s Bormanem, silní kuřáci, potažmo Eva Braunová, milující zlaté zapalovače a Marlbora. Z hlediska rasové hygieny, kterou dodnes můžete popatřit v Deutsches Hygiene Museum Dresden, se ovšem Braunová zatratila sama, jelikož, kouří-li žena více než tří cigarety denně, zůstává neplodná, jak pravila hygienička Blumová.

Němci válku naštěstí prohráli, kouřili totiž Stalin, Churchill i kdysi Roosevelt. Nicméně, Německo pozvedlo staré zbraně, a tak dnes vyjma Ecuadoru, Malawi a Běloruska kouřit nesmí nikdo. Kouření je terorem vůči nekuřákům, tvrdí se. Co na tom, že dýmky míru hořely nebo vyhasínaly co lidstvo lidstvem se nachází.

My Češi kouřit nesmíme, a přitom nám vláda EU i ta jejich místodržitelská zdejší dováží těžké kuřáky kátu, který se i žvýká, milovníky šíšy a tabakisty non plus ultra. Afričan s mačetou si své právo obhájí. Mačetu nepoužívám. Ale nechápu, proč mne  kdosi stále staví proti nekuřákům. Je slušné s cigaretou neobtěžovat, stejně jako je morální žít podle Desatera. Dobrý tabák, věřte, nepáchne. Smrdí jen špatné úmysly, a těch mají politici plné hlavy a kapsy. Proto v těch kapsách, až na vyjímku, tabatěrku nenajdete.

 1. Janika

  Tak, tady máte tu Vaši ódu na kouření, Barone :-). Jakožto nekuřáka mě tohle téma netrápí, i když se přiznám, že když kráčím odněkud v noci ulicemi, je mi velkou útěchou, že se jen vyspím z případného alkoholu, ale nejsem nasáklá celá včetně vlasů všudypřítomným hospodským kouřem. Dobrý tabák nepáchne, to máte pravdu, ale zakouřená hospoda ano.

  Argument, že Hitler byl nekuřák, to je ovšem síla :-).

  • Kamil Mudra

   Naštěstí už máme jak kuřácké, tak i nekuřácké hospody a každý si může vybrat tu která mu vyhovuje. :-)

    • vittta

     Jelikož je dnes bai voko stejně kuřáků a nekuřáků, bylo by divné, kdyby to u majitelů hospod bylo jiné. Je tedy pravděpodobné, že kuřácké podniky mají i nekuřáci.
     Dá se také soudit, že to bude z finančních důvodů, tedy za prachy jim kouření nevadí, když se to tak vezmě.

     • hn

      Velká část personálu jsou kuřáci, a druhá věc je zvyk. Jako když vůl vola podle oje táhne – tak se prostě v hospodách hulí. Nekuřácké hospody má zřejmě v dosahu část lidi v Práglu a v Šaligradu, zdaleka ne všichni. V provinčních městech je ale už to o dost horší. Okresní města, městyse a venkov, tam už je to úplně „vo ničem“. Tam není možnost jít na pivo a nesmrdět pak smrdutým dehtem. Když si zvyknou kuřáci chodit šlukovat do kuřáckých koutků, tak si prostě zvyknou. Bejvaly časy, kdy se hulilo úplně bez zábran na pracovištích, nu a teď je to pryč, kuřáci smrdí na vyhrazených místech. Třeba z firmy kde dělám z cca 30 lidí v baráku je kuřáků asi 7 a z toho 4 baby.

      • hn

       a ještě něco: vlastně to kuřákům dává výhodu, protože v tom exilu u popelníků utvářejí kuřácké koalice

  • hn

   Áda Schicklgruber byl i vegetarián, protože měl zdravotní problémy když jedl maso, měl na to svou dietní kuchařku – židovku, ale ta ho cpala samými moučníky a sladkostmi. Pokud jde o kuřáky – je mi též odporný ten smrad, ten páchnoucí dehet, co se usadí v šatech a vlasech, zvlášť hnusně smrdí cigarety. Vladimír Menšík řekl, že až jako nekuřák ze zdravotního přinucení pochopil, jak kuřácí tím dehtem obtěžují své okolí, že jedinou cigaretu po hostu větral doma v obýváku dva dny, než smrad zmizel.

  • Milan

   Hitler byl nekuřák, abstinent a vegetarián, milovník zvířat. Sukně taky neproháněl. Skutečný nadčlověk – vše lidské mu bylo cizí. S takovými „dokonalými“ lidmi se žít nedá.

 2. Tribun

  Vztah Čechů (ale zřejmě nejenom jich) výborně odráží jejich chápání svobody, která podle nich znamená, že je nikdo nemůže omezovat v jejich omezování druhých. Svoboda jednoho začíná tam, kde končí svoboda druhého.

  • vittta

   Vyjma kuřáků, Tribune.
   Jejich svoboda žádná není.
   Ale byl by omyl, kdyby si někdo myslel, že tento zákon je o kouření.
   Kdeže….
   Je to naplnění ambic lidí bez fantazie a mozků.
   Stejní lidé zakazují jaderné elektrárny, sázejí lány řepky, budují na orné půdě solární panely, instalují obrovské větráky, přijímají negry a cizáky, protože jich se to netýká, dávají zpomalovací pásy na silnice, omezují rychlost na 50 km/hod v obci,bojují proti řepnému cukru a tučnému masu, zakazují vjezd kol do lesa, a lidé, kteří si vezmou ponožky do sandálů jsou u nich burani.
   Stát se potýká s dluhy, nezaměstnaností, Evropa je na pokraji války, do celých čtvrtí velkých měst už bílá huba nemůže vstoupit, ve všem se /prý) dá najít paracetamolum-ale my jsme IN, protože jsme zakázali kouřit v hospodách.
   Jsme světoví, vyspělí-jen na naše postižené sbíráme víčka.
   Moje milá-fanatická nekuřačka, nadšeně chválila nápad zákazu kouření v hospodách.
   Proč, ptal jsem se?
   Protože když si chci dát jídlo, tak nemohu.
   Ty bys šla do hospody na jídlo? Byla si někdy v hospodě? Mám ti ukázat, jak hospoda vypadá zevnitř?
   Nevlezeš ani na chodbu-a podniky, kam bys šla, nekuřácké jsou, nebo mají vysloveně a jasně oddělené prostory. Z čeho bude žít ten majitel a číšníci? A co sousedé, mají poslouchat řev ožralů až do noci?
   ??????????????????
   Nikdy bych tomu nevěřil, ale prohlásila asi po 3 letech občasných hádek, že zakazovat kouření v hospodách je naprostý nesmysl.

   • brtnikvbrlohu

    Lahoda pane jahoda – kuřte více, víte co je to chrlák a jak se umírá na rakovinu plic? platíme jeho léčení všichni – dopřejte si to —- a ta 50tka v obci – na co – 150-200 km/hod to je ono :)
    http://zlin.cz/518896n-aktualizace-pri-nehode-na-slovacku-zemrel-ridic
    a že nedoskočil až na ten balkon :)
    ještě že tam nikdo nešel jako ta dívenka v Tylovicích —
    video z mobilu bylo i na webu – ale už je stažené bylo na něm mimo porušení té 50tky dalších asi 6 závažných přestupků – tak o tom omezování – nebo si vitta myslí že podobného šílence nikdy nepotká, apropo – proč se já musím omezovat čucháním smrdícího kuřáka spolu s pohledem na jeho ksicht????

    • vittta

     Brtníku, v té obci byla povolena rychlost 150 km za hodinu?
     Víte, to je demagogie.
     Když ze 60 šli na 50, tak moje tehdejší přítelkyně byla nadšeně PRO.
     Přece je to bezpečnější.
     Ještě ten týden dostala pokutu, jela 65.
     Prý taková rovina, nikde ani barák…..
     „Snad sis nemyslela, že je to 50 v obci de facto?To je holka od cedule k ceduli“.
     Čuměla jak tapýr.
     Myslím Brtníku, že i kdyby byla na tom slovácku 40, ten řidič by jel stejně 150, dokonce ani na 140 by to neslevil…na tyhle řidiče zákazy neplatí.
     A rakovina plic je hrozná věc…proč oni nezakáží cigarety úplně?

  • Janika

   Technická: Brtníku, ty nefunkční odkazy jsem smazala, jak jste chtěl – nešlo to ani upravit odstraněním závorek, holt wordpress…

 3. BARON LE SAMEDI

  Vite, Janiko, tak mne napadlo, že bez těch cigaret budou venkovské, opakuji-venkovské hospody jenom znovuzrozenými agitačními středisky. Přestanou plnit společenskou funkci . Lidé se nebudou scházet, nebo budou, ale doma. Kouří se zhruba čtyři století. Pravda, ve Vašem oblíbeném středo-novověku se kouřilo méně, jelikož průměrný věk byl dvacet osm let. Skoro se nevyplatilo začínat….jinak, dík za publikaci.

 4. ;-)))

  Kurak je blb ktery si systemove nici zdravi a jeste si to plati… coz je jeho soukroma vec.
  Co jeho soukroma vec uz neni, ze svym pocinanim ohrozuje zdravi ostatnich, nehlededi bezohledne napravo ani nalevo a predstava ze by mel ji t kourit tam kde neobtezuje a neohrozuje zdravi ostatnich je mu z duse odporna a povazuje to za omezovani osobni svobody a lidskych prav.
  Bude se dovolavat cehokoliv bez kouska soudnosti a studu jako fetak na pervitinu, jen aby mohl dal delat bez ohledu na ostatni to co povazuje za sve svate pravo … pravo zasmradit a zohyzdit cokoliv a kdekoliv.
  Vyrobil bych pro skalni kuraky co musi kourit v restauracich jako by tam byli sami a byla jejich specialni plynove masky, ktere si budou povinne nasazovat k inhalaci kdyz musi … kdyz to milujes, neni co resit!

   • ;-)))

    Kleki taky strkal pod mos mirku dymu kazdemu u stolu a hazel vajgly kde ho napadne?
    Fanatismus je koureni obhajovat, chapu tu nutnost narkomanu zavislych na sve denni davce nikotinu, ok, ale at si to proboha delaji taqm kde neotravuji ostatni bez zavislosti

    Tabakovy prumysl je stejne odporny jako poulicni dealer pervitinu, jediny rozdil je, ze oni si koupili za penize ze znicenych zivotu beztrestnost
    Prodavat cigarety detem by melo byt trestne!

    • BARON LE SAMEDI

     Fanatismus ovšem léčit nelze. Kampan proti kouření rozpoutaly farmaceutické firmy. Nelze, aby někdo za hrst tabáku v hodnotě koruny dvacet platil korun patnáct – platí pro druh Black Sobranie, dvě cigarety. Farmafirma potřebuje, aby fanatik s rozhozenýma nervama byl zdravotně pojištěn, a kasa zdravotní za něj mohla platit i sedm tisíc týdně za jednu terapeutickou dávku….

     • ;-)))

      Ne to opravdu nelze.
      Sedime v hospode, 10 lidi kolem stolu, pohoda a uprostred jeden blb s cigem ktery kolem sebe vypousti oblaku smradu.
      Smrdi hadry, vlasy, vse a blb se blazeovane usmiva

      Primarni na kuracich je, ze si vetsinove osobuji historicke pravo obtezovat okoli svou zavislosti
      Pokud to delaji tam kde neobtezuji ostatni je mi to fuk, neni mi fuk ze musim dychat smrad kdyz si chci dat pivo s kamarady s nichz absolutni vetsina nekouri nebo pouziva ecigo, ktere nesmrdi

       • Kamil Mudra

        Přesně vittto! Tohle je právě to co nemohu pochopit. Proč chodí nekuřáci do kuřáckých hospod když je už tolik hospod nekuřáckých? Skupinka nekuřáků s jedním kuřákem v kuřácké hospodě – to mne fakt přijde dost absurdní, pokud ten kouř nekuřákům vadí (jsou i tací kterým ne). Souhlasím s tím že v uzavřených prostorách kuřáci ohrožují zdraví nekuřáků. Ale nechápu tu zarytost nekuřáků kteří volají po zákazu kouření i v otevřených prostorech. Tam už totiž nejde o ohrožení zdraví ale jen o pach který někomu vadí a jinému nikoli, tedy o pach který se principiálně ničím neliší od škály jiných pachů. Proč by tedy zrovna tento měl být diskriminován oproti ostatním proti kterým nikdo nebojuje?

        A vůbec – kuřák může svobodně kouřit:
        1) v kuřácké hospodě
        2) na ulici
        3) někteří doma

        Nekuřák si může svobodně nekouřit naprosto KDEKOLI.
        No řekni – je tohle nějaká spravedlnost?

        • vittta

         Já jsem si všiml, že nekuřáci jsou podstatně agresivnější, jak kuřáci.
         To by mě zajímalo proč.
         No a ten smajlíkův odkaz byl do nebevolající.
         Já vím, ten můj dotaz zněl jako fráze, protože nekuřáckýma hospodama argumentuje kde-kdo.
         Jenže pokud skupina nekuřáků chodí na pivo do kuřácké hospody, je to velice zvláštní a nejzvláštnější je, že si jeden z nich mezi nimi neomaleně zapálí.
         Problém ale je v tom jedinci a v nich samotných-ne v té hospodě, kde je povoleno kouřit.
         Podle mě si to smajlík vymyslel, prostě kecá, ve skutečnosti jsou třeba kuřáci 3 a nekuřáci také tři, jak se sejdou (někdy třeba 4:2 nebo i 5:1 např) a jiným nekuřákům se do nekuřácké hospody nechce, problém má jen smajlík, už proto, že si to nechá v podstatě líbit.
         Já bych byl poslední, komu by ten zákaz reálně vadil, jenže…včera to byla ganža,dneska je to kouření, zítra to bude vodka a pozítří se bude pivo kupovat ve speciálních kšeftech od 10 do 20 hodin.
         A nakonec přijdou čipy, které to budou kontrolovat, jestli jedinec moc nekouří a moc nepije a moc nežere nezdravá jídla a tihle lidé se budou radovat, protože přece…kdo dodržuje zákon, nemá se čeho bát.
         Jenže to já raději vydržím smrad z cigaret a ohrozím si svoje zdraví, než žít jako nesvéprávný otrok, šmírován a buzerován od rána do rána na každém rohu!
         Podle mě bojovníci s kouřením netuší tak úplně, o co kráčí, protože o kouření to rozhodně není.

         • Kamil Mudra

          Taky si myslím. Je to především snaha o zviditelnění u některých jednotlivců, o odpoutání pozornosti od věcí které by se měly řešit ale „nechce se do nich“ a v neposlední řadě to klasické – rozděl a panuj. Hoď psům kost ať se poperou, vybouří se a neotravují že chtějí ven. Pokud by někomu opravdu šlo o zdraví společnosti byly by vidět i nějaké kampaně např. proti alkoholu, který má naopak ještě pravidelnou reklamu v televizi (a nejenom). Přitom jde, dle mého mínění, společensky o dost nebezpečnější drogu, protože, na rozdíl od tabáku, zatemňuje lidem mozek a ti pod jejím vlivem dělají věci které by ve střízlivém stavu nedělali. Následků je vidět dost.

          Existuje dostatek možností jak se mohou kuřáci s nekuřáky dohodnout tak aby byly spokojené obě strany. Jenže místo toho se vždy vynoří nějací hrotiči, kteří každou možnost předem zadupou jako by z toho chtěli udělat nějakou „svatou válku“. Já někdy až žasnu s jak nenávistnými postoji se u některých nekuřáků setkávám i v situacích kdy se o kouření jen vede řeč a žádná cigareta jim pod nos nečudí.

          Přitom, když se nad tou stávající situací zamyslíš, tak si uvědomíš že současný zarytý nekuřák, pokud nemá kuřáka doma, může kuřáky ze svého života téměř vyloučit. V práci se už skoro nikde nekouří, v dopravních prostředcích také ne, na zastávkách , nádražích, výstavách, v kinech, v divadlech…. prostě kam přijdeš – samé nekuřácké prostředí. No a pokud budeš chodit na pokec a posezení do nekuřáckých podniků, tak se fakt setkáš s kuřáky jen na té ulici. A nebo když o své vůli do nějakého toho „kuřáckého azylu“ vlezeš. Pak je ovšem pitomost nadávat že se tam kouří. To je jako bys lidem v bazénu vyčítal že okolo tebe plavou.

        • ;-)))

         ujasnime si par veci

         1. koureni skodi zdravi a je to bezesporu navykova TVRDA droga , na tom stoji business model, zajistit mladou krev
         2. kuraci bezohledne obtezuji nekuraky odjakziva
         3. koureni na ulici, v otevrenych prostorach , no problem pokud nehazou jak je jejich svate vydrzene pravo vajgly jako pes hovna
         4. z vyse uvedeneho vyplyva ze by cigarety nemely byt prodavany detem a propagovany, mely by tedy zmizet ze zorneho pole , stejne jako jakekoliv reklamy
         5. holka s cigaretou je proste hnus, pri predstave oliznuti popelniku
         6. nekurakum … zdrcujici vetsine, jsou kuraci uplne u prdele, pokud je neotravuji svou bezohlednosti
         7. stav dnes je plne vina kuraku, kteri svou bezohlednosti vyvolali odpor
         8. kupovat drogu co me pomalu a jiste zabiji za 100 krabicku, na to musi byt clovek fakt BLB s velkym B, vsichni co zacinali nezacinali kvuli droze samotne, ale kvuli reklame, stadovite potrebe se zaradit do tlupy ostatnich blbu a neschopnosti zvladnou vlastni ruce.
         9. nevidim zadny duvod proc by si nekuraci meli hledat nekuracke hospody, ktere by stejne okupovali kuraci, kdyz se nejedna o zadne pravo kuraku na NICENI a OHROZOVANI CIZIHO ZDRAVI
         10. kdyz byla nase hospoda pred casem nekuracka, stejne tam hovada zcela bez zabran kourili, takze nechapu cemu se dnes divi a breci

         • Kamil Mudra

          1. koureni skodi zdravi a je to bezesporu navykova TVRDA droga , na tom stoji business model, zajistit mladou krev
          O tom není pochyb. Ale proč se tedy ke kuřákům přistupuje jakoby o návykovou TVRDOU drogu nešlo? Jako by šlo o drobný nešvárek se kterým je snadné se vypořádat nebo ho mít plně a lehce pod kontrolou. Proč nejsou pronásledováni výrobci a dealeři drogy a namísto toho se vede boj s těmi kdo se stali jejich obětí?

          2. kuraci bezohledne obtezuji nekuraky odjakziva
          Tohle bych nepaušalizoval. U velkého množství lidí se probudilo antikuřáctví až po působení protikuřáckých kampaní. Do té doby brali kouření jako běžný společenský jev s podobným přístupem jaký má člověk ke kouři u táboráku.

          3. koureni na ulici, v otevrenych prostorach , no problem pokud nehazou jak je jejich svate vydrzene pravo vajgly jako pes hovna
          Souhlas.

          4. z vyse uvedeneho vyplyva ze by cigarety nemely byt prodavany detem a propagovany, mely by tedy zmizet ze zorneho pole , stejne jako jakekoliv reklamy
          Souhlas.

          5. holka s cigaretou je proste hnus, pri predstave oliznuti popelniku
          Pro kuřáka ne.

          6. nekurakum … zdrcujici vetsine, jsou kuraci uplne u prdele, pokud je neotravuji svou bezohlednosti
          V tom případě by jim ale nemělo vadit když se kuřáci soustředí na místech kde mohou kouřit jsouce mezi svými, naopak, měli by mít zájem na tom aby kuřáci taková svá místa měli. Pokud se však angažují v opačném gardu jde i na jejich straně o bezohlednost.

          7. stav dnes je plne vina kuraku, kteri svou bezohlednosti vyvolali odpor
          No a není to trochu divné jak dlouhou dobu se kouřilo aniž by byl ten současný všudypřítomný odpor vyvolán? Nebo se snad předchozí generace kuřáků chovaly jinak?

          8. kupovat drogu co me pomalu a jiste zabiji za 100 krabicku, na to musi byt clovek fakt BLB s velkym B, vsichni co zacinali nezacinali kvuli droze samotne, ale kvuli reklame, stadovite potrebe se zaradit do tlupy ostatnich blbu a neschopnosti zvladnou vlastni ruce.
          Kuřáci si cenu své drogy tahle absurdně nezvedli. Ale droga je droga. Jak už v ní člověk jednou jede – jde rozum stranou. Ani jiné drogy nejsou levné a zdraví prospěšné. Ale ti kdo je potřebují za ně stejně zaplatí, byť by si měli obstarat peníze i kriminální cestou. To je přece obecně známá skutečnost. Kdo je závislý ještě nemusí být BLB.

          9. nevidim zadny duvod proc by si nekuraci meli hledat nekuracke hospody, ktere by stejne okupovali kuraci, kdyz se nejedna o zadne pravo kuraku na NICENI a OHROZOVANI CIZIHO ZDRAVI
          Nevidím žádný důvod proč by měli kuřáci okupovat nekuřácké hospody dokud mají své kuřácké. Ale nevylučuji možnost že podobná situace někde nastane, změní-li se v nekuřáckou jediná hospoda na vsi, obývané silnou většinou kuřáků.

          10. kdyz byla nase hospoda pred casem nekuracka, stejne tam hovada zcela bez zabran kourili, takze nechapu cemu se dnes divi a breci
          Hmm… Asi to hospodský s tou nekuřáckou hospodou nemyslel vážně. Ale proč u vás hovada brečí to taky netuším :-)

         • vittta

          Vše podstatné napsal Kamil, jen doplním, že když nekuřák, kterému kouř vadí, vleze do kuřácké hospody, musí to být IDIOT, protože se tam prostě kouří.
          Pokud pak v nekuřácké hospodě někdo kouří, není to nekuřácká hospoda, ale kuřácká a opět platí, že jen IDIOT do ní leze.
          Je ale třeba si uvědomit, že moje zdraví, a kohokoliv jiného, neohrožije zdaleka jen kouř, jak se tupému stádu snaží bombastická reklama naznačit, ale množství dalších vlivů, od výroby energie všech druhů počínaje, výrobou nepotřebných sraček konče. Rovněž se hodně mluví o elektromagnetickém smogu, takže podle všeho jen úplné hovado může mít doma televizi, která na něj průběžně září karcinogení záření.
          Ty, smajlíku, razíš netolerantní verzi egoistické arogance, JÁ JSEM NEKUŘÁK, VŠICHNI PADNĚTE NA PRDEL, (a jste též všichni debilové) ale tak to není.
          Dokud budou cigarety legální, každý je musí respektovat zrovna jako automobilistu, který si jede autem nakoupit 2 km a 1 km hledá, kam by co nejblíž zaparkoval, a vypustí do toho do obvzduší tolik jedovatých zplodin, jako kuřácká hospoda za celý týden.
          A také je musíme dýchat.

         • PeeBee

          je velmi pravdepodobne, ze nikotinismus omezuje pravdepodobnmost vzniku parkinsona, napr…. p.s.: nejsem zavisly na zadnem druhu tabaku.

          • vittta

           Všeho s mírou platí i u kouření-a jeho odmítání.

      • BARON LE SAMEDI

       e-cigo si ovšem koupí jenom závislý kuřák. Kuřák ne-závislý vydrží nekouřit klidně týden. Počkejte si, až se v hospodách nebude kouřit, a malý pivo dostanete jen s dan. dokladem.

       • vittta

        To bude paráda.
        Ale ani chlast není zdravý, zakázat!
        A jak jezdí auta všude….
        Víte Barone, kolik věcí se dá zakázat kvůli našemu dobru?
        Vy takhle kde-co víte, není k dispozici nějaký výzkum, jak velké je zamoření…řekněme po průjezdu autobusu a při míjení kuřáka?

        • BARON LE SAMEDI

         ono, nechci to posuzovat, jistě ten autobus je horší, ovšem svinstva, v nichž máčejí tabák, ovzduší nepřidají. Vadí mi manipulace. Zhruba každý ví, že v Asii se topí exkrementy, takže přistání v Dháce je jako regulerní pád do hnoje. Čichově. Nevadí. Co ale šokuje je to, když vám průvodce vypráví, že v noci se na rýžovištích nelze zdržovat, nebo%t sazenice a rostlinky oryzy, řýže, dýchají, a v noci vyfukují metan. Znečištění větší než Porůří krát plocha JV Asie.

        • Astr

         vittta naprosty souhlas :-)
         Sice nevim co smajlika vytocilo az do posice fanatickeho nepritele kuraku v hospodach,
         ale nejen autobus coby casto spravne kourici naftak ale i obycejne auto s pridavnym zarizenim ve vyfuku nadela nebezpecneho smradu za desitky kuraku!
         Dokonce I u stolku pred hospodou zakazuji kourit ale projizdejici vozidla to jim rozum nebere ?
         Ale pokud by slo smajlikum o to co On zduraznuje a je vyjadreno slovem OBTEZOVAT pak je to nejen obtezovani nekuraku v hospode,
         Nejen o koureni ale bavme se o tom ze jde o obtezovani obecne a toho je svet plny.
         Tisici zpusoby lze obtezovat.
         Nakonec nejen smajlik ale mnoho lidi a to v mnozstvi vetsim nez malem je obtezovano denne a to nejen kourenim.
         Co FSECHNY ty vyhlasky narizeni zakony od vlady mistni v kotline Ceske a nad tim jeste obtezovani zakazy prikazy ve forme celoEvropske ?
         Neobtezuje vas to bojovnici proti obtezovani ?

        • PeeBee

         melo by to byt samozrejme presne naopak… uvolnovat a povolovat – jsme vyspela civilizace, vlastne jeji vrchol, jiste si nejak s tim vsim poradime jako dosud.

         • vittta

          Jenže my jsme takz.vyspělí právě proto, že je hodně zákazů.
          Zákazy jsou znakem vyspělosti, nejvyspělejší země jsou ty severské, kde je zakázáno úplně všechno.
          Kašpařina!!!!
          Kde je zákazů málo, tak ta je nevyspělo.

 5. Magnus Maximus

  Tak alkohol bude další na řadě, protože spolu s cigaretovým kouřem a radioaktivitou patří do první skupiny karcinogenů, tedy nejvíce nebezpečných látek. Takže alkohol je stejně škodlivý jako radioaktivita. Pak přijde na řadu cukr, sůl a káva protože také vyvolávají rakovinu apod. Přijde doba kdy bude v hospodách zakázáno pití alkoholu. Nedělám si srandu.

 6. Sio

  Jsem sice až na ty tři šíše do roka prakticky nekuřák, ale zase až tak mi dospělí kuřáci nevadí, pokud dodržují určitou kulturu, samozřejmě.
  Co mi ale hodně vadí, to je přitažlivost tohoto zlozvyku puberťáky. Není moc dobré, když si ten návyk někdo vytvoří ve věku, kdy má ještě v hlavě kuličky a je tudíž mentálně nesvéprávný. A vůbec, mám pocit, že dnešní mladí dospívají po třicítce. Pravda, někteří dříve, pokud si stihnou vyrobit nějakého toho sviště. Ale to je menšina a ta se musí podřídit ;-)
  Ať si každý hulí, jak chce, ale první cigáro po třicítce. Je to odpovědné rozhodnutí.

 7. Budgie (@faajte)

  No a co na to náš , tedy zahraniční tabákový průmysl – protože jeho názor a vůle je daleko významnější a v podstatě rozhodující pro další kroky proti kuřákům, česká vláda i s celou národní frontou jsou jenom poskokové. ..)

  • vittta

   Kouření je z hlediska státu ideální drogou.
   Kuřák je schopen každý den vykouřit klidně 30 cigaret po dobu 25 let, než bude mít nějaký důsledek.
   Při tom je schopen normálně pracovat-tedy odevzdávat daně, a také spotřební daň na tabáku je vysoká.
   Alkoholik je schopen vychlastat co den třeba 10 piv, nebo půl litru kořalky, jenže jeho reální schopnost pracovat se notně snižuje a také to reálně nevydrží zdaleka 25 let.
   Ale i tak státu odvede pěkný peníz na spotřební dani.
   Kuřák marihuany je zhulený po jednom brku, s prací to není nejlepší a i kdyby stát zdanil trávu jako kráva, nebude z toho nic moc mít, už proto, že se dá snadno pěstovat, takže zdanění by muselo být přiměřené tomuto faktu.
   Horší je, že když někdo hulí trávu, tak vesměs nechlastá-při zachování stejného sociálního efektu, takže kuřák trávy vlastně stát okrádá na daních za chlast, který nevypije.
   Uživatelé jiných drog jsou pak nejen schopni vydatně pracovat, ale ještě bez větších problémů vydržet poměrně dlouho, pokud…pokud ovšem do toho mají chuť, což uživatel tvrdých drog obvykle nemá.
   Vidí svět růžově a pohodově, všichni lidé jsou jeho bratry (a sestry) a nevidí důvod, proč by se měl zaměstnávat tak pitomou činností, jako je práce, proč by se měl angažovat v politice nebo se hádat kvůli kravinám.
   Z hlediska státu je klasická smažka úplně zbytečná, protože je nenasratelná, nemanipulovatelná a nevydíratelná…ničím jiným, než co se jeho zboží týká.

   Všechny skupiny drog samozřejmě mají ve svých uživatelých extrémní skupiny, ale těch zase není tolik, navíc se madializují hlavně ze skupin narkomanů, kteří občany nejvíce děsí.
   Nyní tedy jsou v módě kuřáci….

   • Sio

    No, celková spotřební daň je cca 140 mld/ročně. Ale je v tom benzín a nafta. Počítám že z alkoholu a cigaret to bude asi jen čtvrtina.

 8. embecko

  Podle meho si i tady vystacime se starickym Marxem:
  „Vse trvale se meni v paru, vse posvatne se znesvecuje.“
  Drogu lze definovat jako obradne uzivany jed.
  Kdyz zlikvidujete obrad, stane se z uzivani zneuzivani. Zneuziva se nikotin, alkohol, taurin (energeticke napoje) a kdyz toto zakazete, tlak kapitalem rizena civilizace vas donuti vyuzivat vlastni psychogenni drogy (endorfiny pri sportu) ci jine mechanismy (odkrveni mozku pri prejidani se)…ale predevsim vas „donuti“ vic pracovat- mate v sobe nesnesitelny tlak a namisto jeho upozadeni ho „vypustite“. Sedite na zahradce, mate chut na pivo, ale nepijete, mate chut na cigaretu, ale nekourite…tak co udelate?…samozrejme se jdete porejpat v zahodnu. No a tech 42,5 hodin tydne k tomu patri take, bez drog pracujete mnohem produktivneji.
  Tak bych rekl, ze otazka zakazu koureni ve verejnych prostorach je chybne polozena a tudiz neresitelna: kdyz koureni zakazete, bude to spatne a zaroven dobre, zalezi jen z jakeho uhlu se na to podivate; problem sam sidli ve zpusobu rizeni cele spolecnosti a nikoliv v konkretni otazce „dobre- spatne“, ci „zakazat- nezakazat“- nad tim se muzeme hadat do aleluja.

  • embecko

   Oduvodneni zakazu koureni ochranou nekuraku je samozrejme vysoce manipulativni: nejde o nekuraky, ale o donuceni kuraku, aby nekourili. Ochrana nekuraku je falesny argument, za kterym se skryva odmena nekurakum za to, ze jsou poslusni systemu.

   • Astr

    Saxi poslusnost ci neposlusnost
    vzdy by melo jit o slusnost :-)
    jenze I tady je otazka kdo a odkud se na to diva:-)
    Vzpominas na Zemana a jeho vyrok o souloznicich z chramu Pane ?
    Hle najednou to je jinak ?
    =====================================
    Pretiskuji Email:-)

    USA vyhostily Pussy Riot !!!
    …když dva dělají totéž, není to totéž!!
    . A najednou SPADLA KLEC.!!!! Co se u nás tají – USA vyhostiy Pussy Riot !!! Proč neřvou Havlovci společně s brécou Němcovou? President ty štětky nazval správně. Pussy Riot mají v Americe problém. Pussy Riot, poté co je přijali v Americe s takovou pompou (Madonna, Hillary Clinton), si usmyslely, že někoho vážně zajímá jejich názor a zúčastnily se akcí protestů ve Fergussonu, o čemž samy referovaly v sociálních sítích. Odpověď nenechala na sebe čekat – na stránkách Bílého domu se objevila petice s požadavkem zrušení víz pro celou „trojici“ a vystěhování jí z USA. „Ruštíaktivisté ze skupiny „Pussy Riot“ – N.Tolokonniková, M.Aljochina a P.Verzilov – přijely propagovat vulgární, amorální a nekřesťanský způsob života,- napsal autor petice. – V Rusku byly odsouzeny za šokující, urážlivé a amorální činnosti v katedrále KristaSpasitele. Američané si váží jakýchkoli názorů, ale náš „pohár trpělivosti“ přetekl poté, co tito aktivisté se zúčastnili nelegálních protestních akcí ve Fergussonu a New Yorku. Domníváme se, že účast cizinců v podobných akcích je nepřípustná. My, Američané,vyřešíme svoje problémy samostatně, bez pomoci cizinců, které mají špatnou pověst… https://petitions.whitehouse.gov/petition/revoke-visas-tolokonnikova-alekhina-and-verzilov-and-prevent-them-entering-united-states No prosím, dokud tyto „ku*dy“ znesvěcovaly katedrálu v Rusku, byly to hrdinky, přijímané Hillary Clinton a dalšími celebritami. Když se postavily za pouliční demonstranty v USA, jsou to najednou „cizinci, kteří mají špatnou pověst“ – a pryč s nimi!!!Kde jsou jejich čeští obhájci?

     • embecko

      Nejak jsem pri cteni preskocil ten cerveny ramecek:
      neni to nahodou petice, ktera byla archivovana, protoze se pod ni nesehnalo dost podpisu?

     • Kamil Mudra

      Ta petice je datována 26 listopadu, 2014. Tedy jen o pár dní později co Zeman označil Pussy Riot za „pornografickou skupinku“. To je jasný důkaz toho že v Americe působí Zemanova pátá kolona.
      USA by nám měly vyhlásit válku. Jistě nás zachránilo jen to že se pod petici nesehnalo dostatek podpisů a tak byla tato snaha ohodnocena jako bezvýznamná. :-)

  • PeeBee

   definujte tedy jed, prosim.

   co se tyka prumerne konzumace prumerne drogy prumernym bilym opicakem – obradnost zde zcela chybi a ve vetsine pripadu vzdy chybela, jelikoz jsme hamtaci od prirody. maji-li to bile zeny jinak, pochybuji.

   koureni cigaret je vytecny nastroj pro zvyseni pracovni aktivity, min. ve spojeni s kavou nebo jinym zdrojem kofeinu. nedostatek nikotinu nikoho nevrhne k rysovacimu prknu (pokud se tedy jeste pouziva), snad jedine duchodkyni na ten zahonek – zaplasit nervozitu a myslenky na cigo…

   kazdy ma sve „tvrde drogy“, jiny organismus, jinak silnou vuli. znam osobne nekolik lidi, kteri skoncili ze dne na den, protoze se rozhodli. pak znam jine, kteri neskonci nikdy a je to pro ne zavislost temer heroinova, s temi se nikdy o cigaretach domluvit nemuzete.

 9. Saul

  I jako kuřák s tím zákazem nemám nějak zásadní problém.
  Respektive neměl bych,kdyby do zákazu kouření nezahrnuli i E-cigarety.
  Ne že bych ji v té hospodě jako náhražku nutně potřeboval,ale tímto rozšířením zákazu kouření se jasně ukazuje,že vůbec nejde o nějakou ochranu zdraví ať už kuřáků,nebo nekuřáků,ale je to obyčejná prachsprostá šikana.
  Negativní vliv E-cigarety je v porovnání s normální cigaretou na nějakých miliprocentech(pokud vůbec) a pro okolí je to absolutní 0.
  Navíc z E-cigarety nevychází kouř,ale vodní pára.
  Takže navrhuji zákaz kouření rozšířit na všechny teplé nápoje a pokrmy.

  • BARON LE SAMEDI

   Na jedné minutě pěti sec. si Mastroianni zapaluje…..myslíte, že někdy budou Bogarta i jeho vystřihovat? No byl by to job pro samostatného eurokamisaře. Mastroianni kouřil padesát cigaret po padesát let, a zajímalo by mne, zda mu někdy nějaká žena řekla ne- kvůli kouření

 10. Janika

  Čtu si tady ty různé dohady, proč ten zákaz zavádějí, v čím je to zájmu, a pořád se mi to nezdá. Připadá mi to nejspíš jako další rána drobným podnikatelům.

  Jinak se ale musím přiznat, že mi kouření v místnosti, jakékoliv, připadá podobně nechutné, jako, s prominutím, čůrání do bazénu.

  • embecko

   Proc by chtel nekdo ranit drobne podnikatele? Navic v zemich po zakazu koureni se po roce propadu o cirka 3% vratil rust trzeb na puvodni uroven a nasledne kontinualne stoupal, jako by nic= zakaz koureni nikoho nezlikvidoval. V Bavorsku byl v prvem roce zakazu mezirocni rust trzeb +1,5%, rok pote byl uz na standardu + 5,1%.

   • vittta

    Podle mě to není pravda.
    Nedávno jsem četl, jak v Británii bojují se zánikem tradičních Pubů, i vlivem zákazu kouření.(bylo tam strašně vysoké číslo zaniklých hospod a článek sám nebyl vysloveně o kouření v nich)
    Copak o to, každý může napsat svůj žvást na obranu svého pohledu, do médií ostatně také píší jen lidé, ale celkem logicky se mi nezdá možné, aby lidé více utráceli v hospodách jen proto, že se tam nekouří.
    To jako více chlastají, nebo co tam vlastně dělají?
    Dávají si zmrzlinové poháry?
    Dobré hospody co se jídla týká byly plné vždycky a vesměs se v nich nekouřilo, tady určitě a zřejmě ani v Reichu to nemůže být jiné.
    A když je hospoda plná, nemůže být plnější, protože do natřískaných hospod od určitého stupně natřískanosti zase hosté chodit přestávají.
    Tyhle slavné vzrůsty tržeb mi moc neštimují s realitou.

    • embecko

     No nevim, cerpal jsem od Nemcu:
     „Bisher blieben befürchtete Umsatzrückgänge durch das Rauchverbot aus. Im zweiten Halbjahr 2010 stiegen die Umsätze in der bayerischen Gastronomie sogar leicht um 1,5 %.[14] Dieser Trend setzte sich auch in den Folgemonaten fort: Von Januar bis September 2011 stieg der Umsatz in der Gastronomie nominal um 5,1 Prozent, real (preisbereinigt) um 3,6 Prozent.[15]
     *
     Obavane snizeni trzeb kvuli zakazu koureni se nekonalo. V druhe polovine roku vzrostl obrat bavorske gastronomie o 1,5% a tento trend se prosadil i v dalsich mesicich: od ledna do zari 2011 vzrostl nominalne o 5,1%, coz, odecteme- li rust cen, dela cistych 3,6%.“
     https://www.statistik.bayern.de/presse/archiv/2011/319_2011.php
     A jsou tam odkazy na zdroje. nejsem takovy znalec, abych mohl dat na neco jineho, nezli na statisticky urad. Pravda je, ze ve spelunkach a nalevnach obrat klesl o cirka 1%, to ano.

     Tohle ma i sirsi souvislosti, protoze tady lze v zasade vysledovat i trend CSSD, ktera to dela v podstate dobre: i obycejny delnik se nakonec postavi za kapitalistu (argumentuje postizenim nekterych zivnosti)…ovsem ze tuhle hruje hraje socdem i na vyssi urovni, to se mu uz moc nelibi. Je to trosku paranoidni a potvrzuje to Tarasova slova, ze lide jsou tak blbi, ze ani jednou za 4 roky nedokazi volit tak, aby jejich volba byla v souladu s jejich zajmy.

   • Janika

    Drobní podnikatelé jsou nejsvobodnější vrstvou obyvatelstva, dají se hůř ovládnout a přinutit k loajalitě, než zaměstnanci. Proto po nich jede skoro každý, kdo je u moci. A nikdo mi nevymluví, že venkovská hospoda bez kuřáků se udrží.

    • vittta

     Udrží, ale soused bych být nechtěl.
     Ale na tržbách asi tratí…nebo že by získali 1% navíc, jak píše Sax v Reichu?
     To je také…1%, 5%..započteme inflaci a z 1%+ je třeba 1%- ale i tak se jedná o banální částky.
     Jde asi spíše o to, že se lidem předkládá, že se nic nestane.
     Podle mě nebudou postižené venkovské hospody, tam není kam jinam jít, ale spíše ty městské.
     Ale ani o to nejde, jestli budou nebo nebudou postiženy, jde o tu buzeraci, protože zákaz E-cigaret je úplně o ničem a je to první krok ke krokům dalším.

  • vittta

   Lidé by se měli v tomto duchu spíše vychovávat, než buzerovat.
   Ale mezi námi, když si někdo zapálí i tam, kde se může a kolem jsou lidé, kteří nekouří, je to už dnes považováno za neslušné až vyzývavě trapné.
   A vinník bývá okřiknut častěji, než když se vymočí v parku.

   • Janika

    V parku to přece nevadí, tam s tím nepřijde člověk celým tělem do styku, o tom to je, o vnímání úrovně prasárny znečišťovat si životní prostor přímého kontaktu.

    • vittta

     Potom je nejhorší nákladní doprava, mnohdy ještě ke všemu úplně zbytečná. Koho by to ale bralo, když máme kuřáky?

   • Janika

    To je nějaký Váš osobní výzkum, Barone, že „Do bazénu močí zpravidla cigáni“? Tak sem hodte detaily, neostýchejte se.

    • vittta

     Detaily nejsou, ale kam chodí hodně Cikánů, tam bílí nechodí.
     A myslím, že mezi Cikány se nepůjdeš koupat ani ty.
     Bez jakýchkoliv důkazů, že dělatí to či ono, nač ale pokoušet osud, že?

     • Janika

      Samozřejmě, že detaily ani důkazy nejsou, je to hloupý nenávistný žvást. Baron mlčí, ale ty, vittto, jak slyšíš o cikánech, tak si musíš za každou cenu přisadit.

      • vittta

       Bodejť ne, protože je znám.
       A není to žvást, Janiko, 80% cikánských dětí do vody chčije, samozřejmě také možná 20% bilých.
       Cikáni prostě nejsou jako my, jakkoliv se o to mnozí (bilí) osvícenci snaží.
       Já bych to také chtěl-ale prostě to tak není.

      • BARON LE SAMEDI

       v čem je to nenávistný žvást? Denně jsme měli plavecký trénink, a když pak byly závody, byla kvalita vody mizerná. Šla po tom tehdy OHS a KHS, a zjistila, co za školy měly plavání, a tam, v ZDŠ, se už ta děcka práskla sama. Běžný je, že děcka čurají ve sprše. Jsou ovšem tací, co se sprše vyhnou, a pak to pustí do vyhřívaného bazénu. Vzpomínám, že dokonce byla chemikálie, která na aktuální teplou moč reagovala ihned. Ale ta se moc nepoužívala, aby neoznačovala….. takže jen u bankovek je košer barvit zloděje. Btw. Janiko, když už děláte informovanou, pro závodníka, co tu vodu i chlastá to je problém, ale ještě větší problém způsobuje kůže. Otírá se – paže, trup- a vniká do ní infekce. Skončil jsem jako dorostenec, protože flegmony na rukách znamenaly chir. odstranování hnisu, teploty, které bránily už tak křísnuté docházce, a rehabilitace pak překážela treninkům.

 11. brtnikvbrlohu

  A ještě k tomu Německu – potažmo Bavorsku, takřka tam není vidět kuřáka na veřejnosti a na kuřáckou restauraci jsem tam snad ani za posledních dobře pěl let nenarazil.

  • Astr

   na kuřáckou restauraci jsem tam snad ani za posledních dobře pěl let nenarazil.

   Na pristehovalce jste narazil ?
   Nedavno se vratil z Evropy jeden z Australanu.
   V Mnichove byl naposledy nekdy pred r.2000 a pravil ze byl zdesen urovni kam az se nektera mesta v Evrope a I Mnichov propadl!
   Pry uz zadne krasne Bavorske mesto jako kdysi :-(

  • Janika

   „To, co mi vadí, je nános iracionality, populismu a mediálních zástěrek halících možné principy řešení.“
   A tak je to se vším…

   Skvělý článek. Zaujala mě možnost, že mírné kouření možná proti jiným karcinogenům chrání.

   K tomu jeden můj laický troufalý dohad – co my víme, jak působí u rozvinuté rakoviny plic kouř. Znala jsem silného kuřáka, v pokročilém věku onemocněl rakovinou plic, už se ani neléčil. S velkým požitkem nasával až do konce kouř z cigarety, vždycky ho to vzpružilo. Divné…

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s