Co nám mohou vzít imigranti

Napsal vittta

A co nám mohou sebrat…
To je otázka, jako kdybych se v r.1989 zeptal, co nám mohou kapitalisté sebrat, aneb, můžeme se mít ještě hůř?
Pak, za nějaký pátek, si plno lidí všimlo, že nám bylo co sebrat, jakkoliv to tak v r.1989 vůbec nevypadalo.
Měl jsem nedávno prasklou achilovku, odoperovali mi to pod narkozou, ve špitále jsem poležel, pak chodil na pravidelné kontroly, rehabilitace…
Samozřejmost?
Ale ne, o něčem takovém se 75% lidstva vůbec nezdá.
V obchodě se pulty prohýbají po tíhou žrádla, jinde jsou stovky a tisíce svršků, hygienických potřeb regály, a jsou to potřeby, bez kterých si moderní člověk nedovede svůj život ani představit, ale…kolik lidí z těch 7 000 000 000 to tak má?


V zimě mám teplo, teče teplá voda, když vykonám svou potřebu, spláchnu pitnou vodou a pitnou vodou si umyju ruce.
Moje děti chodí do školy a je to v podstatě zadarmo, a já, Saxi, vzdálen od tebe kdovíkolik km si s tebou z pohody mé kanceláře povídám.
Když budu chtít, otevřu si víno, pivo, dobrou slivovici, vezmu žrádlo z lednice.
Venku mě nejspíš nikdo nepřepadne a když ano, tak mě minimálně ošetří, a budou se o věc alespoň trochu zajímat. Když si TEĎ vzpomenu, sednu do auta a pojedu 200 km daleko na výlet, a zítra do lesa na houby a nikdo mě to nebude zakazovat.
A další a další věci, vím, že jsem to už psal, opakuji se.
A když nebudu koukat na net a TV a vypnu rádio, tak se ani nedozvím, že tudy projela americká kolona a že Zeman už zase urazil postižené homosexuály.
To je Saxi strašně moc.
Tahle zem není dokonalá a mohu samozřejmě psát o debilních politicích a zkorumpované policii a jiných nepravostech, ale jinak si žijeme jako prasata v žitě, poslední bezdomovec se má lépe, než 40% lidské populace.
Máme co máme a je toho dost.
Nikdo soudný by neměl být nespokojen nebo zhnusen.
Teplo, sytost a pitná voda a co na sebe není samozřejmost, jakkoliv se to jeví samozřejmé.
To, že chceš imigraci, nebo tedy nejsi vysloveně proti, z důvodu, že oživí kulturu…nebo systém, co víc bys vlastně chtěl?
Také sakra nemusíš v neděli do kostela, nemusíš se zpovídat flanďákovi, když si odplivneš, ženy nemusí chodit zahalené a mohou si vybrat muže, který se jim libí, stejně jako to může u nás udělat muž…ani to není samozřejmé.
A můžeš vyznávat islám, budhismus, katolicismus, šintoismus nebo být pohan, satanista…a nikdo tě nepověsí, či neupálí na hranici, dokonce tě ani nezmlátí, ani v případě toho islámu.
Za tohle naši předkové cedili krev a byl to jejich vzdálený, nedostižný sen.
Tady je co ztratit, a já to nechci ztratit ani pro sebe, ani pro svoje děti, ani pro tebe a tvoje děti.
A imigranti to ohrožují, narušují řád, i ten poslední, který zbyl.

 1. Janika

  Hezky napsáno. Je dobré přiznat si to takhle natvrdo, o co nám jde – o vlastní relativní blahobyt, o který se nehodláme s nikým dělit.

   • Janika

    O přežití. My jsme po ztroskotání Titaniku ve člunu, oni plavou v moři a natahují k nám ruce a my je přes ty ruce zachytávající se okraje člunu bijeme, aby se pustili, protože pro všechny není místo. Takhle kruté to je a takoví jsme. Asi nemůžeme jinak, ale pojmenovávejme to pravými slovy, bez pokrytectví.

    • vittta

     Bez pokrytectví…jak vznešené.
     Kolika lidem jde o přežití z těch 7 000 000 000 a kolik jich vlastně nepřežije?
     To je velice filosofická otázka,protože co by se stalo,kdyby všichni přežili?
     Už takhle bude brzo z těch 7 000 000 000 miliard 8.
     Kdyby všichni přežili, bylo by jich dávno 10.
     Což o to, místa a jídla je tu dost, říká se.
     Ale skutečně je?
     Nevím, kde bereš, že my jsme krutí, všichni lidé jsou krutí, nemyslím jednotlivce, ale rasy.
     Tady se rozmohlo říkat, že krutí jsou bílí a ostatní jsou asi hodní.
     V tom povětsném pořadu s Jílkovou mluvil Kohout o palácích a bohatsví, které krutí bílí ukradli ubohým černým, však se podívejme na ty paláce.
     Co si Kohout myslí, že muslimská kultura jsou chatrče s vepřovic?
     Že hinduistická kultura jsou barabizny z vlňáku?
     Že asijská kultura jsou rýžová pole a chatrče z bambusu?
     I oni mají nádherné paláce, prastará města s infrastrukturou, tisíciletou kulturu.
     Oni si jí asi získali vlastní prací,my, zlí bílí, prací negrů z Afriky.
     Ještě dnes v arabských zemích-tech bohatých, dřou černí otroci na impozantních stavbách, které nemají konkurenci.
     Proč jsou bílí pořád ti zlí?
     Článek je o vyspělosti naší vlasti, potažmo o vyspělosti NĚKTERÝCH evropských zemí.
     Ta vyspělost ale nespadla z nebe, nikdo „nám“ jí nedal, žádné neziskovky nám nedávali ani jídlo, ani přístřeší.
     Naši předkové bojovali jak za naší řeč, naší zemi, tak za sociální smír, za 8 hod. pracovní dobu, za dovolenou a za všechny tyhle samozřejmé, ba zbytečné věci, které dnes nejen obtěžují, ale kazí morálku a bylo by bez nich lépe, protože…protože…prostě protože.
     To, co nazýváš pokrytectvím bude pokrytectví vždycky.
     I kdybychom vzali 1 000 000, 2 000 000, 20 000 000 běženců, vždycky bude 1 000 000 000 dalších, které budeme pokrytecky práskat přes prsty, aby se pustili člunu.
     A nejen to, čím víc jich vezmeme, tím víc se budou množit, a bude jich pořád víc a víc, tím víc, čím víc jim toho budeme zadarmo dávat.
     A nejenom zadarmo, protože náklady, s nimi spojené, sebereme našemu školství, našemu zdravotnictví, našemu důchodovému systému, naší infrastruktuře, což jsou oblasti, kde notoricky chybí peníze.
     Jak je tedy možné, abychom dávali, byť sami nemáme a máme jen dluhy, které jsou rok od roku větší a větší?
     Proč nepomáháš TY konkrétně?
     Nemáme tady dost cikánských rodin, které jsou na tom velice, velice špatně?
     Zde můžeš jít příkladem a vzít si takovou rodinu domů.
     Myslím to vážně, protože řeči o pokrytectví mě lezou na nervy, protože pokrytectví není sám sebe zničit za cenu 10 let slávy někoho jiného, aby pak byl zničen i on, protože neumí nic víc, než se množit.
     Jistě existují vyjimky a já vždycky tvrdil, že pro český národ je cennější kvalitní negr, než aušus etnický Čech.
     Jenže to už dnes neplatí.
     Dneska je každý negr nebezepečný, prošlápnou si terén a z jednoho jich bude 10, 100, 1000 a pak klidně 100 000 i milion.
     Imigrace skončila, je pouze kolonizace, předvoj věcí příštích, které, dle toho co čtu, i ty očekáváš a myslíš, že nemůže být nijak zle, protože islám je vyspělý a v podstatě hodný.
     Dokud je uživíme, nechají nás naživu, jakmile ne, vydrancují zbytek a pak se pobijí mezi sebou.
     To není žádná rasistická paranoia, to je vyzkoušený fakt.

     • Kamil Mudra

      Ajaj, vittto, byl jsi rychlejší :-)
      A vidím že jsem si mohl „ušetřit práci“ a jen napsat pod tvůj příspěvek: „Moje řeč“.

     • Janika

      No a na tom, že obrazně řečeno shazujeme z našeho člunu ty plavající v moři se shodneme?
      Co se týká pokrytectví, tak já tě přece chválím, jak otevřeně a bez pokrytectví ses vyjádřil v článku nahoře. Jakoby se poodhrnula opona a bylo najednou jasno :-). O co nám jde? O blahobyt. A je to :-).

       • Janika

        Samozřejmě, jsou to bestie. Takže zdůvodnění by bylo proč je srazit do moře. Takové to obvykle používané od věků – ten druhý je zlý a špatný a zabít ho je ctnost. Stará metoda.

        • vittta

         Ale ne, Janiko,to ne.
         Srážíme je do moře proto, že se na něj pouštějí a nikdo je nezve.
         Takže aby viděli ostatní, že tudy cesta nevede, je třeba některé buď srazit do moře, nebo prostě nepustit dál, což je humálnější způsob, protože zemřou i tak, ale tak nějak sami od sebe…..třeba žízní.
         Ty děláš, jako kdyby JSME je házeli do moře jen tak, když se v něm rekreačně koupou.
         Zkus jet do Saudské Arábie bez víza, nějak přes hranici v pouštui nebo moři….. myslíš, že tě nechají být a přivítají s otevřenou náručí?

         • Janika

          Prokristapána, vittto, to bylo přirovnání. My žijeme v blahobytu (= jsme ve člunu), oni hladoví (= topí se v moři). Do člunu se všichni nevejdou. Blahobyt není pro všechny. Je to hnusná realita. Okecávat to je ještě hnusnější.

          • vittta

           Jo, Janiko, jenže to, že oni hladoví, se tady jen říká.
           A víme my, že hladoví?
           Protože moc hladově teda nevypadali….
           A když už jsme u toho, blahobyt, OPRAVDOVÝ blahobyt pro všechny může klidně být, jenže to by se nesměli množit jako kobylky, když budou mít zodpovědný přístup k rodičovství, můžeme žít v blahobytu všichni, však stroje a moderní vynálezy uživí 3-4 mld lidí úplně v pohodě bez většího násilí.
           Jenže když má negr 6 dětí a bělouš jen jedno, to je potom těžká věc.

          • hauptmann

           Janiko, myslím, že chápu, jak to myslíte. Nejste tak naivní, aby jste neviděla rizika, která z dané situace plynou, ale vaše mysl se brání cynismu, s nímž by se měla přijmout případná smrt lidských bytostí nebo odmítnutí okamžité pomoci na požádání. Chápu i to, že s blahobytem a výdobytky by se měl člověk podělit a s tímto naprosto souhlasím. Je to tak lidské, přesněji, velké procento lidí smýšlí podobným způsobem. Kdyby ne, nikdy by nenastalo osvícenectvi. Jenže někde je hranice absorbce naprosto cizí kultury a cizího lidu v jiné kultuře. Pokud se překročí tato mez, stává se se původní kultura tou cizí, tou, z níž dnes migrují do té naší. A pokud se to nezatrhne hned na začátku a rozvinou se pašerácké sítě až na úroveň státních aparátů, založí se na naší půdě tisíce madrás, aktivizují se radikálové i z řad sfanatizovaných našinců, jejich vyslanci proniknou až do řídících evropských struktur, pak ten rozběhnutý stroj nezastavíme a první poločas rozpadu máme za sebou. Ale tohle vy všechno víte.

           Je potřeba uprchlíky řešit ještě na Africkém kontinentu a důsledně bránit jejich nekontrolovanému průniku do Evropy. A vůbec si nepřipadám jako cynik nebo vrah, jak mě pojmenoval jeden můj sluníčkový soused. Čili jak řekl Vittta, je to jejich riziko. V šedesátých letech německá mládež položila svým rodičům otázku: „Co jste dělali během nacismu?“ Nechci, aby mně moji vnuci položili jednou otázku: „Co jsi dělal, když se začala měnit tvář země našich předků?“

      • jafa

       Na ostrově Lesbos se do krve servali Iráčané a Syřané s Afgáncama. A mohou za to Řekové, že jim nepřipravili azyl :-)

     • Ondřej

      …si připadám jak na schůzi Ku-klux-klanu. Myslíte, že ti negři, jak je nazýváte, mají svá práva na lidskou důstojnost a že se tím nedopouštíte stejného zločinu jako třeba tihle? Nebo je to jen důkaz že hnědnutí naší společnosti se nevyhýbá ani levici? Nebo to je jedno, protože jsou obě skupiny ve svých východiscích zajedno?

      http://www.lidovky.cz/policie-zatkla-byvaleho-sefa-ku-klux-klanu-fjn-/zpravy-domov.aspx?c=A090424_181118_ln_domov_tai

      • merlin

       nejde o krajní levici, ale o to, že lidi – obecně občané Čr – mají v 90 % strach. Jestli je není proč mít strach bych nerada rozebírala zrovna s Vámi.
       Janiko, trochu se mi zdá, že kvůli nahromaděným negat. emocím/které respektuju/ nepoznáte trolla

    • Kamil Mudra

     Souhlas. V tom případě ale pojmenujme pravými slovy také snahy imigrantů a už i jejich potomků o změny našich původních pravidel na jejich pravidla. Nenazývejme „multikulti“ proces přechodu na jejich „kulti“ a uznejme že probíhá postupná a gradující kolonizace Evropy.

     A také přiznejme že u nich doma vyhání do těch člunů jedna množina obyvatel druhou množinu, podporována nesouměřitelnou menšinou našich obyvatel, která tomu našemu Titaniku velí (a má své záchranné čluny připravené). Protože my ostatní žádné záchranné čluny nemáme, jsme stále ještě na palubě (nebo v podpalubí) a zacpáváme díry s nadějí že tu loď udržíme na hladině.

     Takže je prvé řadě třeba udělat rychle pořádek na tom našem kapitánském můstku a následně i na jejich pevnině, aby se na ni mohli vrátit protože ta naše loď už další pasažéry neuveze a s nimi už do nějakého „záchranného doku“ určitě nedojedeme. Prostě se potopíme společně i s nimi, jen o trochu později a oni nám za takovou „záchranu“ nejen nepoděkují ale ještě si to s námi budou nevybíravě „vyřizovat“ než zmizíme všichni pod hladinou.

     Pardon – všichni ne. Ti co tohle způsobili, to budou pobaveně sledovat ze své nablýskané výletní jachty.

     • Janika

      To je jednoduché, Kamile, imigranti se topí nebo „topí“ a chtějí na naši lodku. Je to boj o přežití.
      Jinak samozřejmě pokud někde žijí několik generací, je to i jejich země. Přinášejí do ní své zvyky, svou kulturu. Tak to probíhá co svět světem stojí. Bývá to považováno za přínos.

      • vittta

       Jo, vím.
       Třeba Američané v USA.
       Nebo Španělé v Jižní Americe.
       Jen si nejsem jistý, jestli to indiáni považovali za přínos.
       Ostatně, Britové v Indii, Francouzi v Indočíně…ono by se toho našlo dost.
       Arabové v Egyptě či Asyrii také přinesli svou kulturu, jen už si dávno nikdo nepamatuje, jestli to byl nebo nebyl přínos…je to dávno.

      • Kamil Mudra

       Když přišel bílý muž do Ameriky, tak počítal s tím, že se postará sám o sebe. Indiáni mu překáželi a tak se s nimi vypořádal „po svém“. Bylo to svinstvo.

       Ale žádný z těch osadníků určitě nepřijel do indiánské vesnice a neprohlásil: „Tak tady mě máte, vaší humánní povinností je živit nás, zajistit nám bydlení a starat se o nás dokud se nenaučíme váš jazyk. No a když tu pro nás nebudete mít žádnou práci, tak nás budete živit i potom. Jo a, mimochodem, ten váš Manitou nás uráží – tak ten totem zakryjte nějakou plachtou.“

        • vittta

         Lepší horší…obojí je na hovno.
         Jde o ten přínos, ten může být hodně diskutabilní.
         Ale bělouši ať tak nebo tak, pár indiánů nechalï dokonce naživu, takže tam i jaksá indiánská kultura přežívá.
         To si myslím, že černí by byli důslednější.

        • Kamil Mudra

         Chci tím říci že se chováme hloupěji než ti Indiáni, kteří prodali (ale domnívali se že jen půjčují) kolonizátorům kus půdy a víc se o ně nestarali a žili si dál po svém, až do doby než s nimi začali (ovšem s křížkem po funuse) bojovat.
         Zatím co my si své kolonizátory téměř zveme a nabízíme jim zaopatření plus navíc i ochotu přizpůsobit se jejich pravidlům. Tohle snad v historii lidstva ani nemá obdoby.
         Co je lepší nebo horší a z jakého hlediska ať si každý posoudí sám. Ale mě ten Bruselský přístup připadá až nebetyčně pitomý. Tedy pokud bych věřil tomu že Brusel rozhoduje samostatně.

      • Milan Tajovský

       Janiko,
       většinou rád čtu Vaše příspěvky a vážím si Vašich názorů. Ale nyní jste naprosto mimo. Kdo to způsobil a za jakým účelem? Ať vyženou tu pakáž ze svých domovů (pravděpodobně bude bílá), ať si řídí svá rodná uzemí samy! Pak jim bude dibře a nás nebudou ohrožovat.

       • Janika

        Zdravím, Miláně. Nechápu ale, s čím přesně nesouhlasíte. Ono se proti dronům s holýma rukama těžko bojuje. Dokonce ani s běžnou armádou se přesile neubráníte, jen se podívejte na Libyi.

 2. vittta

  Ještě bych dodal, že moje naperostá netolerance k imigrantům nesouvisí ani tak s jejich náboženstvím nebo barou kůže.
  Oni k nám přijíždějí s tím, že nám nebudou rovni před zákonem.
  Oni mohou vše, my nemůžeme nic.
  Oni nemusí dodržovat zákony ani tak, jako jakýkoliv boháč.
  Jsou tzv. „rovnější“.
  Na západ od nás je to vidět, jsou nepostižitelní.

  • Kirk

   „Oni nemusí dodržovat zákony ani tak, jako jakýkoliv boháč?“ Nic vtipnějšího jsem dlouhou dobu nečetl, mám teď pocit, že se asi nepřestanu smát až do konce života…

 3. embecko

  Diky za clanek, vittto, ja to sem take soupnu ze spoda.

  *embecko
  Vittto, jak vypisujes kvality soucasneho zivota, pak s tim souhlasim do te miry, ze dle meho se jedna o velkou super-iluzi, protoze rozesrany je to uplne na jine urovni. A to na takove, ktera se neda temer reflektovat, tedy se o ni ani bavit.
  Opice maji v ZOO take vsechno, presto je jejich skoro polovina na valiu (diazepamu), jak jsem se prave docetl.
  http://www.welt.de/wissenschaft/umwelt/article127612535/Die-Tiere-in-deutschen-Zoos-stehen-unter-Drogen.html

  Proto jsem v otazce imigrantu rozpolceny: coby „normalni“ clovek je nechci, ovsem kdyz se rozhlednu, kam jsme dostali sami sebe, pak uz jsem vudci nim lhostejny. Rozhodne proti nim nehodlam vystupovat proto, ze by nam sebrali neco zasadniho, bez ceho se neobejdeme.

  *vittta
  Já to beru, Saxi.
  Je tady jen jedna maličkost.
  Pokud se mýlím já, nic moc se nestane.
  Pokud se mýlíš ty….pak pánbůh s náma.
  V dalších 3-5 letech se přesvědčíme, jestli máme právo na život a civilizaci.
  Pokud ne, pokud budeme lhostejní tak dlouho, dokud nebudeme bičováni, pak si svůj osud zasloužíme.
  —————————————————————————————————————————————————

  V tehle otazce nejsem nijak aktivni a tudiz ti ani nerozmlouvam, ze to delas spatne, vittto. Pasivne prihlizim a jak pisi vyse, nemam z toho ani spatny pocit, ani vycitky. Pokud se tedy zmylim, tak se nic nestane, zadne polinko jsem si neprilozil. Tim se nechci vyvinit, ani se vykroutit- proste jsem presvedcen, ze imigranti nam neseberou nic, o co bychom meli stat. A ano- mozna prijdeme o vyznacnou cast toho, co vypisujes v clanku, to je pravda. Pokud by to ale melo vest k tomu, ze uz nebudeme potrebovat valium, abychom si svych civilizacnich vydobytku vubec mohli uzivat, pak to, podle meho, bude dobra cena. Ale nechci rozhodovat za druhe, proto se drzim zkratka.

  • vittta

   Pokud by to mělo vést…
   Co to je?
   Přece Saxi, to není nějaký CZ experiment.
   Tohle už dekády běží v západních zemích a století v USA.
   Cizáci a černí jsou problém všude, takřka nikdo se neintegroval, zvyšuje se kriminalita a agresivita.
   Němčouři a Rakušáci už zavřeli hranice, Itálie vyhrožuje, politická korektnost dosáhla naprosté zrůdnosti, lži jsou už tak okaté, že mají jediný cíl, opakovat je ne 100x ale 1 000 000x, aby se staly „pravdou“.
   Kanada v náporu cigošů zavedla víza, Británie kvůli morgošům zavedla kontroly u nás na Ruzyni, v trapným přihlížením blbečků z „Helsinského výboru“, mají jich plné zuby všude.
   Už v r.1989 byl můj fotr v emigraci v Karlsruhe v lágru, (tam museli všicni) říkal, že by nikdo nevěřil, co to je neskutečnou pakáž, zvířata s lidkými rozměry.
   Negři a cikáni nepokrytě řvali Dojče šajze, vyhazovali žrádlo z oken, všude vložky, bordel a smrad.
   KAŽDÝ negr věděl naprosto přesně, na co má nárok, a to také chtěl.
   Kultivovaní Češi, Slováci, Maďaři apod. nejen že to nevěděli, ale bylo jim trapné i lecos vůbec chtít, o čem věděli.
   Přijeli pracovat, ne vyžírat cizí zemi.
   Copak to musíš zažít na vlastní kůži, abys uvěřil?

 4. merlin

  jsem konečně našla ten článek z 2010 o migrantech , co sem půjdou, páč napoleonek sarkozy obnovoval římské impérium. kaddáfí mu nepřijel na ustanovující schůzi Unie pro středomoří /a jakej je/. Ze všeho ale plyne jedno, politici, co se tváří překvapení problémem imigrace, jsou manipulativní lháří a ještě se ted z toho snaží vytloukat i nadále politický kapitál. Ty čísla byla i vyšší – v jedné komparaci Sarkozyho návrhu z 2008
  bylo uvedeno číslo až 150 milionů imigrantů

  Evropská Unie právě zahájila postupnou imigraci 56 milionů severoafrických muslimů, v onom slavném „společném řízení migračních toků a tlaků“ nastoleném Lisabonskou smlouvou. Projekt se jmenuje „Euro-Mediterranean Partnership“ (též „barcelonský proces“ a „Unie pro Středomoří“) a v byrokratických útrobách EU se s vyloučením veřejnosti připravuje už patnáct let. V hlavních evropských médiích se poprvé objevil 11. října 2008 ve zprávě britského deníku The Daily Express.

  Číslici 56 milionů Express vyštrachal ve zprávě statistického úřadu EU zvaného Eurostat, která ji uvedla jako odhad počtu imigrantů potřebných na vyrovnání demografického úbytku v celé Evropě mezi roky 2010 a 2050. Aby bylo z čeho živit rostoucí počty evropských důchodců.

  Takovýto odhad však vychází z předpokladu, že všichni imigranti budou pracovat a platit daně. Ten je už dnes mírně řečeno teoretický, protože v některých evropských zemích imigrace přestala být čistým ekonomickým přínosem a stala se zátěží, jak nezaměstnanost v imigrantských komunitách několikanásobně převýšila míru nezaměstnanosti domorodců. Následkem krize a růstu nezaměstnanosti se pak trochu ztlumila rétorika propagátorů projektu. Mezi ty nejhlasitější patří francouzský prezident Sarkozy, který s nástupem francouzského prezidenství v červenci 2008 prohlásil: „Ze Středozemí uděláme oblast míru a vybudujeme ji tak, jak jsme vybudovali EU.“ Krize a růst nezaměstnanosti v témže roce však Sarkozymu znemožnily projekt dát do chodu už do konce 2008, jak zamýšlel. Jednu chvíli dokonce kolovaly dohady, že se od projektu upustilo.

  A pak najednou uprostřed roku 2009 zjistili Dánové, že projekt běží na plnou páru, se spoluprací dánské vlády, tajně, bez informování veřejnosti, s absolutním mlčením médií. Že na to z celé Evropy přišli zrovna (a jen) Dánové, bylo díky několika jejich aktivním občanským organizacím, jednou z nichž je SIOE (Stop Islamisation Of Europe). Ta koncem května uspořádala o Euro-středomořském projektu v budově parlamentu konferenci, která s použitím oficiálních internetových dokumentů EU předložila důkazy, že „Euro-Med“ pokročil k vytváření nové „Velké-EU“ v hranicích podobných Římskému impériu. Vedle sedmadvaceti zemí Evropských zahrnuje i šestnáct severoafrických a blízkovýchodních. Má dva společné prezidenty, jednoho „severního“ druhého „jižního“. V době květnové konference SIOE jimi byli Sarkozi a Mubarak.

  Promítané dokumenty EU na konferenci SIEO potvrzovaly, že už od letošního roku, ale naplno v roce 2012 má v „Euro-Medu“ fungovat volný pohyb zboží a osob. Jiné dokumenty počítaly s oněmi citovanými 56 miliony muslimů a tím praktickou islamizací Evropy. Pozvání na konferenci nepřijal nikdo z vládních politiků ani šéfredaktorů, kterým konference chtěla položit otázku, proč tyto informace veřejnosti zamlčují. Dánský premiér odmítl odpovědět na dva dopisy žádající vysvětlení, proč vláda občanům třináct let existenci projektu zamlčuje. Několik nevládních poslanců, kteří přišli, o projektu „Euro-Med“ také zjevně nic nevěděli a zažili na konferenci informační šok. Pozvaný americký islamolog profesor Bill Warner přednesl historické důkazy, že islám se nikdy nevzdává a nepřizpůsobuje, nýbrž vždy usiluje o nadvládu. A že tudíž „Euro-Med“ směřuje k definitivnímu konci západní civilizace v Evropě během jedné generace.

  Konference SIOE představila základ projektu, jímž je „Euro-Mediterranean Declaration“ z barcelonské konference v listopadu 1995. Podepsaly ji všechny tehdejší členské státy EU plus Maroko, Alžírsko, Tunisko, Egypt, Jordánsko, Palestinská správa, Sýrie, Libanon, Turecko a Izrael. Lisabonskou smlouvou její platnost přešla automaticky i na nové členy EU. Deklarace se zavazuje zavést od roku 2010 politické partnerství, kulturní partnerství, volný obchod, ekonomickou integraci, volný pohyb a zvýšený rozpočet finanční pomoci partnerským islámským zemím. Jakou pozici bude v dnešní zostřené situaci mít Izrael, je v této chvíli nejasné, podepisoval to krátce poté, co si Arafat s Peresem potřásali rukama a ještě než se svět dověděl o nějakém Hamasu.

  Na základě Barcelonské deklarace postupně vznikly desítky specifických institucí a projektů, které (většinou z rozpočtu EU) „Euro-Med“ splétají a proplétají, prakticky ve všech oborech: energie, průmysl, obchod, turismus, vědecký výzkum, telekomunikace, informatika, regionální infrastruktura, doprava, životní prostředí. V popředí stojí koordinační činnosti kulturní, vzdělávací a mediální.

  Jednou z nejdůležitějších a nejaktivnějších institucí „Euro-Medu“ je vzdělávací nadace Anna Lindh Foundation, kterou v roce 2005 společně založily Arabská liga, EU a UNESCO. Její kulturní politikou, jak ji vysvětlil tehdejší šéf Traugott Schoeffhalter, je „útočit na stereotypy, předsudky a ignoranci a měnit každodenní žurnalistiku“ tak, aby prosazovala „mezikulturní porozumění“. Rozvíjet „mezikulturní dovednosti novinářů, školáků a umělců, řídit výstavy a kulturní produkce a školit učitele, aby jejich učení bylo multikulturní.“ Ovlivňovat školní osnovy, aby se staly multikulturní přepracováním učebnic a vzdělávacích pomůcek“. K tomuto účelu EU uzavřelo smlouvu o spolupráci s islámskou vzdělávací, vědeckou a kulturní organizací ISESCO, jejímž vyhlášeným programem je šířit islámské myšlení a životní styl v celém světě. V Dánsku v roce 2006 uspořádala šestitýdenní islámský festival.

  Nelze této kampani upřít úspěch: jen Itálie odhaduje, že na islám v uplynulém desetiletí konvertovalo nejméně čtvrt (podle některých pramenů až půl) milionu mladých Italů. Žádná reciproční propagace křesťanské kultury v islámských zemích ze zdrojů EU neprobíhá, je to tažení jednosměrné.

  Otázku, proč se žádné zprávy o „Euro-Med“ neobjevují v hlavích médiích, se konference pokusila zodpovědět informací o průběhu semináře pracovníků médií s činiteli EU na téma „rasismus, xenofobie a média“ ve Vídni v květnu 2006. Ten po konstatování, že standardy zpravodajství a odpovědností médií zdaleka nejsou uspokojivé, ujistil, že EU nehodlá média cenzurovat či regulovat, nýbrž že všechno raději ponechá „seberegulaci prostřednictvím profesních organizací“. Slovy komisařky pro „vnější vztahy a evropskou sousedskou politiku“ Benity Ferrero Waldnerové je to proto, že „svoboda projevu je centrální mezi hodnotami a tradicemi Evropy“, ale „její zachování závisí na odpovědném chování jednotlivců“. Logické: svobodu zachová ten, kdo se jí dobrovolně vzdá.

  Konference SIOE konstatovala, že taková odpovědná seberegulace už zjevně v Dánsku funguje dokonale, neboť se na ni nedostavil nikdo z hlavních médií – ani vysvětlit, proč o „Euro-Medu“ média neinformují, ani o konferenci informovat veřejnost. Ani jí se tedy nepodařilo protrhnout mediální zatmění, třebaže dva týdny po ní přišlo další potvrzení od Evropské komise ve sdělení Evropskému parlamentu z 10.6. 2009:

  „Byla dohodnuta společná agenda pro usnadnění integrace do evropských společností. Byla také ustavena partnerství s neunijními zeměmi, aby se otázky migrace mohly řídit harmonicky. V roce 2006 bylo v Unii registrováno 18,3 milionu neunijních občanů. Dá se očekávat, že migrační tlaky budou sílit. Je to následkem populačního růstu a chudoby v mnoha zemích jejich původu a stárnutím populace Evropy. Mezi lety 2008 a 2060 poklesne počet lidí pracovního věku o 50 milionů.“ A ty chce EU doplnit z islámských zemí.

  Ale mediální zatmění trvá. Musely je až z Ameriky natrhnout Washington Times, když si 30. prosince troufly ocitovat Wildersovo varování: „Jsme teď svědky hlubokých proměn, které navždy změní osud Evropy a odešlou celý kontinent do, slovy Ronalda Reagana, tisíciletého temna.“

  A někdo z našich politiků, kteří nás tak nadšeně do Lisabonské smlouvy táhli, nám už pomalu dluží upozornění, kdy ty partnerské migrační toky dotečou k nám a jak si s nimi máme poradit.

   • Kamil Mudra

    To skoro vypadá že je nejvyšší čas začít vyrábět transparenty:
    „STOP EURO-MED!“
    Vlastně – včera bylo pozdě. :-(

   • Kamil Mudra

    Pod článkem ještě byla uvedena oprava:
    „V článku je omylem uveden odhadovaný počet čtvrt milionu italských konvertitů na islám. Toto je ve skutečnosti odhad počtu italských občanů islámského vyznání (tedy včetně občanů imigrantského původu). Celkový počet muslimů legálně sídlících v Itálii je asi 1,5 milionu.
    Za tuto chybu se omlouvám. Benjamin Kuras, 31. 3. 2010“

    Na druhou stranu – článek je čtyři roky starý – kdoví jaké číslo platí teď. Ale pochybuji že nižší.

   • hauptmann

    Dobrý příspěvek Merlin, díky. Něco podobného jsem zaregistroval v minulosti, ovšem pamatuju si větší počty, mnohem větší. Buď špatný zdroj, nebo paměť, spíš paměť.

    Ale chtěl bych se trochu odklonit od tématu, jestli dovolíte. Nedokážu se dostat žádným způsobem na Tribunův blog, taktéž na WordPress.com. Že prý „malicious source“. Protože Janika je taky na WordPress, reaguju už teď. Víte o tom něco?

    • merlin

     já jen upozornuju na to, že politici o tomhle problému věděli. já hodnotím politiky ne imigranty. protože ti dělají užitečné mouřeníny a blbce stejně jako my /a tím fakticky nenarážím na barvu pleti/ . Prof. Ulče mám hodně ráda, je moc chytrej a vzal si čínanku, takže je těžko zapšklý rasista, že.

 5. Budgie (@faajte)

  Amerika vzala Evropě budoucnost, rozstřílela blízký východ a země třetího světa poslala do doby kamenné, tak ať si všechny vyrobené uprchlíky vezme pod svá křídla na svůj kontinent a pěkně se o ně postará. ..)

  • dixi

   Je to zase hra těch, kteří, než by se vzdali moci a bohatství, raději rozvrtají celý svět v osvědčeném v nastalém chaosu, válkách a násilí může rozdělit a panovat. Využít k tomu jakékoli náboženství, místo vzdělávání, je jim dobré. Naději snad dává Rusko a BRICS – ne revoluce ale evoluce.

  • Janika

   Problém je v tom, že oni v tom ničení a rozvracení pořád pokračují. Nenechají ty země se vzpamatovat, nedají jim šanci.

   • dixi

    Poměrně výstižně se k tomu vyjádřil Kotrba na parlamentních listech, dlouhý článek ale výstižný. Popisuje také, co by měla v této nastalé situaci dělat Evropa.

    • Zoom

     Ano, to, co říká Kotrba, mi připadá jako realistický přístup. Jiná věc je, jestli je reálně možné, aby byl uplatněn, když už se zjevně někdo rozhodl jinak.

   • merlin

    Teď jsem zaregistroval v televizi zajímavou ideu,která mi připomněla jednu obdobnou z hitlerovského německa, totiž úvahy o dosunu židů na madagaskar. /úvahy o tom, že potřebujeme území, kam je naskládáme, mi přijdou asociačně v této souvislosti už hodně na hraně. Ted přijdou na řadu koncentráky nebo co?
    Co si ti blbí politici představovali? Ž e nepřijdou o koryta, že to média nějak zařídí? nechápu..

 6. Sio

  Tady o žádný humanismus nejde, to je naprosto evidentní.
  1. Kde vzali ti imigranti stovky až tisíce doláčů, které museli zaplatit převozníkům, když jsou tak chudí?
  2. Jak je možné, že na těch lodích jsou samí mladíci mezi 20 – 30 let? Žádní starci, ženy ani děti?
  Takže pokud se tu chce někdo ohánět humanismem a hrát na city, ať nejdříve odpoví na tyto otázky.

  • Janika

   Sio, kdepak humanismus, jak sis jistě všimnul, my jsme tady začali nazývat věci pravými jmény, bez příkras. Žádný humanismus, nám jde o náš blahobyt. Pracně zasloužený, to taky nemůže nikdo zpochybňovat, jsme prostě lepší, než „oni“.

   • embecko

    Ano, janiko a v tom sidli ta obezlicka, kterou mam na mysli:
    blahobyt je blahobytem i kdyz je ho jen polovina, coz znamena, ze blahobyt se nemuze stat hodnotou, ktera je vzdy nedelitela.
    Hodnoty jako rodina, cest ci spolecenstvi nelze rozdelit: nemuzete bojovat za pul rodiny, pul cti, pul spolecenstvi.
    Proto z delitelneho blahobytu nikdy nemuze vyvstat hodnota, za kterou by slo bojovat.
    V tom vitttove seznamu tedy chybi ten hlavni aspekt, ve kterem jsme ale ted vsichni uvezneni: mit teplou vodu, plnou lednicku, ale predevsim nemuset bojovat. To je pes, zakousnuty do vlastniho ocasu a proto tvrdim, ze dokud si Evropane nevytvori nejake nedelitelne hodnoty, jejich boj nikdy nebude pravym bojem, tedy bude uz na samem pocatku napul prohrany.

    • vittta

     My se Saxi musíme naučit v blahobytu žít.
     Teprve potom se můžeme s někým dělit, ale ten někdo se musí následně podílet.
     Blahobyt není hodnota, hodnota je slušný život.
     Já si myslím, že mnozí imigranti měli slušný život, ale chtěli víc, chtěli blahobyt a hledají ho za každou cenu.
     My máme slušný život, mnozí by ani tyhle hodnoty blahobytem nenazvali, prostože netuší, co je chudoba.
     Ale je třeba naučit mladé, co je chudoba, aby si vážili blahobytu?
     Vždyť jakmile se narodí další generace, musela by se to učit znovu.
     Je to tedy zbytečné, musíme se s tím naučit žít a ano, bojovat za to a bojovat znamená zabíjet.
     Neumíme zabíjet, to je náš problém, a to je ta nejsmutnější věc na světě.
     Protože ti, kdo zabíjet umí, mají značnou evoluční výhodu, tohle dělá peklo z tohoto světa!

     • embecko

      „Ale je třeba naučit mladé, co je chudoba, aby si vážili blahobytu?“

      A to ja bych zas rekl, ze mladi uz moc dobre vedi, co to blahobyt je a proto si ho nevazi a chovaji se subverzivne az lhostejne: blahobyt v nasem podani je jen metoda reprodukce pracovni sily= jde o techniky, jak ze zamestnance vyzdimat jeste vice prace. cela ta parada ma za ukol jen te 100% pripravit na zamestnani…to ti chytrejsi (nase deti) uz vedi… :o)

      • embecko

       Logika ucelu je prevadena na rec symbol:
       tepla voda slouzi k tomu, aby nesmrdeli klientum, lednice k uchovavani biopotravin, aby za saltrem vypadali zdrave, vylety do prirody tomu, aby nebyli nemocni, auta, aby si udrzeli status, TV aby mohli byt o pracovni prestavce in a dat rec s sefem.
       Klidne muzu naopak rici, ze atributy naseho blahobytu jsou pro mlade nastroji, jimiz je na nich pachano nasili.

       • merlin

        no jo nevím, co vy vyčítáte mně, jednak se zabývám problémem ze všech stran nehledám jen potvrzení svých názorů a jednak si tak říkám, už aby tu byli a měli jsme to za sebou. Páč hin se ukáže. bud nás to zabije nebo konečně ubyde depek a úzkostí, protože si při této příležitosti jistě odreagujeme vnitrodruhovou agresivitu desetiletí potlačovanou zákony, a bude to jistě hodně brutální a nechutný/ tohle je jen další z mnoha možných úhlů pohledu na problém – ten hodně cynický.
        Dobře to nedopadne, to snad vidíte, že to nemá dobrý konec, protože prostě nemůže. Naše civilizace je už hodně zvrácená, Četla jsem si ted staré časopisy lék. českých a žasla jsem /přelom 19 a 20 st. Já bych fakt nevymyslela pokus, při kterém budu navrtávat psům díry do hlavy, lít do nich vařící vodu proto, abych stanovila následnou míru jejich schopnosti plavat. Např. Nebo jiný praktik výzkumník popisoval, jak se snažil infikovat zlobivého synka domovnice tuberou. Jsem to odložila, páč se mi udělalo špatně. Snad i čingischán by nechal takový sráče pro jistotu zlikvidovat, co taky čekat od morálních křivých zrůd, co dělají ostatním ze života jen peklo.

       • vittta

        No jo…
        Také lze páchat násilí násilně.
        V každém případě mi nepřipadá, že řešením je zhroucení evropské, a především české civilizace.
        Násilí na mladých je pácháno vždy, tak to vidí alespoň dospělí, mladí ale vyzrají a zase vidí ty další mladé, jak je na nich pácháno násilí.
        Jinými slovy, mladí budou vždycky blbí a povrchní ve své většině.
        Z toho musejí dospět, né že je z toho někdo vyrazí mačetou či hladem.

        • merlin

         tady je jeden aspekt – co vidím na videích z itálie a řecka, oni začínají z průběhu té migrace docela divočet, což se nedivím, ale divočí nám tady lidé s jiným kulturním naturelem a obávám, že to uklidnní situace neprospěje.

         • vittta

          Oni divočí ze svobody, Merlin.
          Ve svých domovinách by dostali bajonetem do pajšlu.
          A tady?
          Tady se dá plundrovat, mlátit fízly, házet šutry na auta, převracet popelnice, mlátit do výloh…
          Prostě paráda, kdo by se neradoval?

          • vittta

           No možná mají, jenže když budu mít já nervy na pochodu, a rozmlátím někomu auto, tak ho zaplatím a ještě půjdu k soudu.
           Oni se vybouří a všichni jsou rádi, že se vybouřili a že nebylo hůř.
           Protože s jídlem roste chuť, a mohou si léčit nervy na pochodu..třeba když po nich průvodčí bude chtít lístek, který nemají, tím, že mu useknou ruku!

    • Janika

     To je zajímavé s těmi hodnotami. On ten blahobyt hodnotou je i není. Jak je vidět, tak pro někoho je to smysl života, ale zejména mladí proti tomu často revoltují. Je to paradox, že hodnotou je pro nás to, co z nás činí výkonnější pracovní sílu :-).

   • vittta

    Blahobyt je široký pojem, ale o co jde konkrétně tobě?
    O humanitu?
    A dobročinost, o lidskost?
    Proč není u nás více hospiců, více kultivovaných LDNek, více podpory pro bezdomovce?
    Proč nepřidá stát alespoň 500 nebo litr důchodcům?
    Proč, proč, proč?
    A proč na imigranty stát dávat bude?
    Oč je lepší imigrant, než náš důchodce, který celý život pracoval a nemůže leckdy ani důstojně chcípnout?
    Důstojně se chcípá za prachy, mnozí zhebnou jako zvířata s hnijícími ranami na celém těle.
    Proč nejsou projekty pro sportovně či intelektuálně nadané chudé děti?
    Proč, proč, proč,
    Jsou snad naše děti něco méně, než ty černé?
    Proč se na naše nemocné pořádají sbírky, proč VZP nechá nemocné raději zhebnout, nebo zmrzačit, než aby zaplatila drahý zákrok?
    Proč?
    Proč se invalidní důchodci zázračně uzdravují a lidé s těžkým postižením jsou vyřazováni z invalidních důchodů, proč se berou peníze pro rodiče těžce postižených dětí?
    Proč?
    Jsou negři něco víc, jsou mulimové něco víc, jsou něco EXTRA?
    A jsem já pokrytec, když chci, abych měl operaci úrazu pod narkozou a následně rehabilitaci?
    A jsem pokrytec, když se chci mýt sprchovým gelem a dobrým šamponem v dobré vodě?
    A jsem pokrytec, když se mi líbí, že je v obchodech jídlo? Že mohu jet někam autem?
    Je to blahobyt, nebo zbytečnost, protože úraz mi může napravit i soused, rehabilitaci si mohu udělat sám, mýt se mohu obyčejným mejdlem v užitkové vodě, jíst se dá i chleba a pít voda, a místo auta se dá chodit pěšky nebo jen vlakem.
    Mám se cítit vinný, že jsem se narodil zrovna tady a dát to, co mám jiným, aby to zničili a nakonecstejně měli hovno?

   • Sio

    Aha, nepřímá otázka. Zda si myslím, nebo nějak evokuji to, že jsme lepší. Odpovím přímo. Ne, nejsme lepší. Jsme jiní, to se ještě smí. Jsme přizpůsobeni k životu v tomto prostředí, naši předkové jsou tu už stovky let. Nemůžeme si tu přivést celou Afriku, tak podle jakých kritérií si vybírat? Mladý, dobře živený, 20 – 30 let?
    Jestli jim máme nějak opravdu pomoci, pomozme jim uspořádat život v jejich domovině. Všechno ostatní je jen pokrytecká šaráda.
    Co mám vydedukovat z toho, že jste mi neodpověděla přímo na mé přímé otázky? Že neznáte odpověď a nechcete to přiznat?

    • Janika

     To bylo na mě? Žádnou nepřímou otázku jsem nepoložila.
     Co se týká dvou nezodpovězených, tak jsem netušila, že patřily mně. Nechápu, proč bych měla mít nějaký problém s tím, že neznám odpověď, ta poznámka mě zarazila.

 7. embecko

  Kotrba nejen o imigraci:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Stepan-Kotrba-Uprchlici-museji-dozit-chudi-ve-svych-zemich-jinak-padneme-na-uroven-Afriky-Resenim-je-vznik-novych-kolonii-A-Konvicka-je-blbej-klidne-by-onanoval-na-kasne-379886
  „Pokud se proti násilně se chovajícím imigrantům bojí zasáhnout policie nebo armáda evropských zemí násilím (a to i za cenu jejich zastřelení) ze strachu před aktivisty, nelze čekat kladnou odezvu obyvatel a otevírá se možnost politického vítězství krajní rasistické pravice. Řešením je vynucování NAŠEHO práva odstrašující silou i násilím. Nemilosrdnost. Musí být jasně řečeno, že pokud země přijme imigranty, NEBUDE RESPEKTOVAT JE, ALE ONI BUDOU RESPEKTOVAT HOSTITELE. Hostitel se nebude podřizovat ani uměle prosazovanou multikulturalitou, ani respektem vůči odlišnostem. Půjde o nucenou ASIMILACI, ne o vnuceně rovnoprávné soužití.“

   • vittta

    To píšu Čulíkovi už roky.
    Činnost neolevice nutně musí nahnat do laskavé hnědé náruče množství lidí a dneska už zdaleka nejen mladých.
    Jenže…ten nic nepochopí, ani kdyby žil 1000 let!

    • merlin

     ráda sleduju tu Herakleitovu enantiodromii, jak všechno vždycky směřuje ke svému opaku, přepjaté multikulti mizí ze scény a copak že je stejně přepjatým opakem?:-)

  • vittta

   Výborný text, ten chlap má stejný názor jako já, jen má o dost větší přehled.
   Zaujala mě myšlenka, …volně přeloženo „vydržet co nejdéle, nakonec se situce změní a nikdo nám uprchlíky nutit ani nemusí“.
   Dle Kotrby to bude dokonce rychle, podle mě je to odvážné tvrzení, nechce se mi věřit, že by kdkoliv z těch EU debilů mohl dostat rozum dříve, než když mu nějaký osvícený přistěhovalec podřízne manželku.

   • Kamil Mudra

    Hele, vittto, když se tak dostaneš do řeči s nějakým sluníčkářem podporujícím migranty, ptáš se jich na jejich „osobní plán B“?
    Já to už před delší dobou udělal v rozhovoru s jedním takovým – chlap 35 let, celkem slušně zaopatřený, „out-doorák“, co chodí do posilovny a na střelnici, při každé příležitosti prohlašující že je naše morální povinnost uprchlíky přijmout a postarat se o ně.
    No a já se ho tehdy zeptal, jestli má nějaký svůj osobní plán B, pro případ že by to s tím multikulti nějak nevyšlo, došlo by k sociálním bouřím, v Praze by přestaly fungovat inženýské sítě (voda, elektřina, plyn) a obchody s jídlem by byly vyrabovaný…
    „No samo že mám“ povídá „Nejsem blbej!“
    A pak mi sdělil že má na severu chatu, s vlastním zdrojem vody a prostorným sklepem, který si samozřejmě zavčas zaplní trvanlivými potravinami, tak že tam s rodinou vydrží klidně třeba i rok, než se „to nejhorší přežene“.
    Na to jsem se ho zeptal jestli se o ty potraviny rozdělí s případnými hladovci, kteří ho tam objeví.
    Prej že ne. Že by to nemělo cenu, protože by určitě přišli znovu a třeba i ve větším počtu a on tam nemůže mít takové zásoby aby „nakrmil davy“.
    A já na to: „No a co když ti to jídlo seberou?“
    Tak se samolibě usmál a povídá: „A proč myslíš, ty vole, že chodím pravidelně trénovat na střelnici?“

    Od té doby se každého sluníčkáře ptám jaký má osobní plán B.
    Člověče, skoro každý má nějaké místo kam se dobře zásobený zašije, ale žádný nepočítá s tím že by se o ty zásoby dělil s potřebnými. Nejen s migranty, ale ani s domácími co se nemají kam zašít. Ti prostě mají smůlu.

    Takže oni to vidí tak že o to sdílené bychom se všichni měli rozdělit s potřebnými, ale jinak… „vocamcaď-pocamcaď“ – kdyby jim potřební šáhli na to JEJICH… žádné dělení nebude. A proč? Všechny nakrmit nemůžu – tak nedám nikomu a zvýším svou šanci na přežití.

    Já jim rozumím. Ale proč si teda hrají na ty sluníčkáře, že?

    • vittta

     Padám smíchy…
     No, třeba na tom ohni, co jsem už o něm psal v souvislosti volbou Zemana běžela debata o snědé pakáži.
     Jeden maník jezdí pravidelně do Kosova, služebně, že je to pakáž strašná.
     A jiný mu říkal, že aby to mohl posoudit, musel by s nimi jíst a spát.
     „Ale já s nimi jím i spím, jsem tam třeba týden“.
     „A fakt je to taková pakáž, jo?“
     (zamyšlení)
     „Jo“.
     Jinak vesměs to nikdo nějak nepodporuje, ale ti, co říkali, že jim migranti nevadí, si vůbec žádné plány B nepřipouštějí.
     Prostě pomůžeme a basta.
     Co by se mohlo stát?(co by nám mohli vzít?)
     Jsou to také lidi, ble, ble, ble.
     I když proběhly myšlenky na odchod z města na vesnici, ale spíš jako takové..že už dneska je to ve městech na hovno.
     Toho týpka pozdravuj, a řekni mu, že ho chci vidět, jak se brání hladovému stádu černých, a jestli by nechtěl dělat režiséra v Holyvůůůdu!

     • vittta

      Jo abych nezapoměl, napadlo mě, (ne u tohohle konkrétního případu, ale čas od času ukazují takovéhle pošuky v TV) že tito jedinci tu apokalypsu, negry nebo jiné nepředvídatelně strašlivé věci chtějí jen a jen proto, aby jiným dokázali, jak oni jsou chytří a připravení, zatímco ostatní jsou blbí a nepřipravení.
      Takový „tchýně“ styl.
      „Já jsem to říkala!“

   • embecko

    Ja bych take rekl, ze to napsal Kotrba dobre…ovsem ma tam opet tu jednu nerealistickou podminku, okolo ktere se vsechno toci:
    a sice jako jednu z podminek vyreseni problemu uvadi, ze domorodci si svuj boj musi na miste vybojovat sami.
    A presne to se stalo (Eritrea, Syrie, Lybie a castecne i Egypt) a kdyz to zacalo fungovat, tak jsme jim to tam rozbombardovali (resp. odsoudili k smrti demokraticky zvoleneho Mursiho).
    To je pravy duvod imigrace: nedovolime jim, aby si to doma zaridili posvem.
    Jinak nechpu, jak pise merlin, proc by mel byt Kotrba hnedy…ale to jen tak na okraj.

    • Kamil Mudra

     Ne MY, saxi, ale ONI jim nedovolí, aby si to doma zařídili po svém. Je třeba dělat všechno pro to aby NA NĚ bylo ukázáno prstem, protože bez toho se nikdy nepohneme k ničenu pozitivnímu.
     A vůbec na mě nezkoušej znovu vytáhnout nějakou kolektivní vinu. Já, ty ani milióny dalších lidí těmi figurami na šachovnici nehýbeme. Jen se podílíme na její údržbě, protože žádnou jinou nemáme a je to náš životní prostor.

     • embecko

      No a jsme zase u toho, Kamile, MY jsme jim nic nerozbombadovali, ale je to NAS zivotni prostor.
      Agresi vedla EU, uprchlici se hrnou do EU…tak tady musis volit, bud se budes za agresi citit spoluvinny, anebo budes mluvit o SVEM prostoru a me do nej netahat :o)

 8. cuci

  Janiko, o jakém blahobytu zde mluvíte? O možnosti mít vodu? To je zásluha krajiny, ve které žijeme, kde pramení řeky. Pokud se ovšem nadále budeme chovat k přírodě nešetrně a budeme kácet lesy tempem jako doposud a nahrazovat půdu betonovou plochou takovým tempem, jako dosud, o vodu přijdeme. Lhostejno, zda nám poteče z kohoutku či zda pro ni půjdeme k potoku s kýblem. Co se týče těch trubek, kterými voda protéká, to je ještě práce minulé, té nehodné komunistické generace. Jim ovšem tehdy voda patřila. Dnes voda patří nadnárodním koncernům, proto je tak drahá. V současné době je náš blahobyt postaven na dluhu, který se snažíme pouze snižovat, nejsme ovšem schopni ho zaplatit. Takže Vaše argumentace o tzv. blahobytu je lichá.
  Budoucí generace, s největší pravděpodobností, buď ze země uprchnou, nebo se přizpůsobí islámskému chalifátu, který zde má být nastolen.
  A nastolen určitě bude, protože naše sepjetí s přírodou, starost o půdu a surovinové zdroje jako voda, je na bodě nula. Stejně jako povědomí, že jsme Češi, Moravané. Ten instinkt, chránit naše území, jsme už dávno ztratili. Mimochodem, na Jesenicku připadne nadpoloviční část lesní půdy katolické církvi díky restitucím. Tam bych např., být členem vlády, doporučila zřídit tábory pro běžence. Ať je aspoň legrace

  • vittta

   ten instikt zase musíme získat.
   Mám dojem, že 90% odpor proti migrantům leckoho překvapil, hlavně ty, kteří si myslí, že jsme ztratili vůli bránit naší zemi.
   Hlavně nepolevovat, zadarmo si svou zemi neudržíme!
   A když bude nějhůř, musíme bohužel sáhnout i po zbraních.
   Jak by to ale tenhle systém zařídil, to mi není úplně jasné.
   To je vláda, jak „pojď na mě z boku“…..

   • Janika

    Tak to by stačilo, vittto. Zapínám ti do konce června schvalování komentářů. Rasistické a k válce vyzývají komentáře tady nebudou. Byla bych ráda, kdybys pochopil, že oprávněně odmítat imigranty není totéž, co rasismus.

  • Kamil Mudra

   S tím nastolením chalifátu bych si tak jistý nebyl. Možná na krátko, ale hlavním cílem téhle nehezké hry to není. Mouřenín (tj. migranti) přijde, udělá co má (tj. způsobí chaos) a zase půjde. Sféry vlivu si v rozbourané (především systémově) Evropě budou rozdělovat globální hráči a IS globálním hráčem rozhodně není.

   Evropa je prostě „málo poslušná“, protože se ji nechce do války s Ruskem. Je tedy třeba „dát jí za vyučenou“ pak ji „zachránit“ a následně, už pokornou, zcela bez vlastní vůle, využít ve shodě s dalšími záměry. Veškeré snahy směřují „k vylákání Rusa z ulity“ aby bylo možné si to s ním „rozdat“ v natolik „neutrální zóně“ že se ještě neuchýlí k použití jaderného arsenálu. Všechny předchozí akce, dokonce i velmi slibná Ukrajina, zatím nezabraly – medvěd se stále drží svého doupěte. Provokace evropského rozměru, spočívající v té „správné formě úklidu“ by už ale zabrat měla. Ti co tuhle hru hrají potřebují v Evropě válku – ne chalifát.

   Ne blahobyt, ale mír v Evropě je její největší hodnota, která stojí každému z nás za obranu. A je to přesně ta – kterou nám mohou imigranti vzít, byť ani sami nechtějí a jsou jen nástrojem či zbraní.

  • Janika

   Cuci, ten článek psal vittta. Já se s ním neztotožnuji. Přesto jsem ho zveřejnila – jako memento. To se pořád mluvilo o nějakých hodnotách, které musíme chránit před imigranty, a nakonec z toho vylezlo, že nám jde jen o plnou lednici.

   • hauptmann

    Plnou lednici můžou mít i doma, pokud se nebudou jejich zdroje neustále někým likvidovat. Za socíku existovaly fondy solidarity, a pokud by se to nezneužilo(:), jsem ochotný pravidelně přispívat. Souhlasím s vyčleněním financí, aby se tento problém řešil už na území Afriky, přičemž Syřany považuju za jiný případ. Mně nevadí se s někým dělit. Ale bojím se, že jednoho dne zcela zmizí naše kulturní prostředí, a tomu jednoduše nezabráníte. Planeta lidí je půvabná se svým proměnlivým koloritem, a ačkoliv k promýchání došlo už mnohokrát v historii, svoje lokální specifika si uchovala. Až dosud, kdy technika, globální ekonomika a z toho vyplývající sociální disproporce vytváří migrační vlny. A z toho vyplývá jedno ohromné nebezpečí etnického, národnostního a sociálního sváru. Přijměte bez jakékoliv regulace naprosto nekonformní „lůzu“, kulturně jen velice málo adaptovatelnou, možná záměrně vyslanou bůhvíkým, někteří z nich s jasně vymezenými záměry, a obratem se vám v zemi začnou aktivizovat „bojovníci za čistotu rasy“. A jsme v tom až po uši. Ani jedna skupina nebude poslouchat vaše volání po smíru a pořádku, když toť vzdělaný slušňák Vittta už teď volá do zbraně. A zbraně proti sobě dokážou pozvednout ve jménu jakési pofiderní myšlenky i bratři nejrodnější, jak vidíme dnes na Ukrajině.

    • Janika

     Napsal jste to přesně, hauptmanne. A srovnání s Ukrajinou se přímo nabízí. Ti lidé tam byli vmanipulováni do nenávisti k Rusům, my zase k nenávisti k imigrantům třetího světa. Když jsem tady včera četla to volání do zbraně proti nim, až mě zamrazilo nad tou podobou.

 9. PeeBee

  90% sasku se vzdy zurive verbalne brani… dokud jim nekdo nezkrouti ruce. bezte vsichni do ulic a zadejte norimbersky soud pro vsem zname mezinarodni valecne zlocince, pak si teprve muzete po pilatsku umyt ruce, opicaci… ty valky jsou i VASE a stejne tak i jejich dusledky.

  • lomikel

   vemte si jich 10 domu, pak, tak po 2-3 mesicich se vratte a zkuste zase poustet moudra o nasich valkach.

   moje valky to nejsou, nebudte nevkusny/nevkusna ( hranici to az verbalni agresivitou a tvrdou manipulaci), piste MOJE valky pokud uz se nemuzete udrzet a potrebujte pro zivot pocit viny. zkusil/zkusila jste krestanstvi ? tam to maji dobre propracovane ..
   :)

   • merlin

    ,, Daily Mail. „….Uprchlíci u nás zůstat nechtějí a Itálii považují jen za tranzitní zemi na cestě do Německa, Velké Británie, Francie nebo Švédska,“ cituje britský deník vyjádření italského ministra vnitra Angelina Alfana. Italské úřady odhadují, že do země letos dorazí přibližně 200 000 uprchlíků, což by bylo o 30 000 více než v loňském roce,,
    Proč tedy tolik povyku kolem těch 30 tisíc navíc? Kolik uprachlíků jsme vlastně už vstřebali jako EUod roku dejme tomu 2008 ? Nehtělo by to projet nějaké důvěryhodné statistiky?
    .

 10. lomikel

  stretava se tu linie mysleni rekneme, defetisticko-sebeobetni (Jeji nositele berou na sebe vinu za veci ktere nezpusobily a ktere nemeli a nemaji sanici ovlivnit) a linie mysleni vyhodnocuji situaci z pohledu zvyseni sance na preziti pro sebe, rodiny a spolecnost v Cechach a na Morave bez socialne-kulturni revoluce tlacene sem krze importanty ( nejedna se o emeigranty).

  Moje zkusenost je takova ze diskuse se sektou, vcetne sebeobetnich migrantofilu, nema v podstate vyznam. Jejich vira je silna, at uz maji pozitivni vizi dehomogenizace spolecnosti a permanetnihp vzajemneho obohacovani (ze vsech stran..), nebo vizi negativni umirajici spolecnosti na jejimz hrobe se jdou zatancit se slovy my jsme to rikali.

  Nechme je jejich euforii/depresy, staci jen minimalizovat skody sireni memu vhodnou antipropagandou. Coz se tu deje, dekuji pane Vitta :)

   • Kamil Mudra

    Pokud jsi tu vítající vládu volil, saxi, tak je to tvůj problém. Sypej si popel na hlavu. máš-li tu potřebu, ale mě do toho netahej.

    • embecko

     Kamile, tady se sype uz uplne vsechno, i obcansky princip, ze ktereho implicitne vyplyva zodpovednost za politicka rozhodnuti druhych obcanu. To je reciprocita obcanskych prav, na ktere mas narok i kdyz skodis statu, anebo kdyz nechodis k volbam, ci neplatis dane (to je ted popularni).
     Pokud se zrikas zodpovednosti za spoluobcanske rozhodnuti, pak ani neni duvod, aby druha strana trvala na nedelitelnych obcanskych pravech. To je jako domino, jedno pada za druhym.

     To je strasidelny obraz nasi soucasnosti a presne to potvrzuje slova janiky, ze tu nejde uz o nic jineho, nezli plnou lednici.
     Ja k tomu jen zopakuji, ze plna lednice neni hodnota a ze imigranti tady maji pole uplne volne, neni nikdo, kdo by se jim adekvatne postavil. Salamova metoda se ne nahodou jmenuje salamova, je v ni obsazena lednice- blahobyt, ktery lze donekonecna orezavat, aniz by majitel lednice nabyl dojmu, ze TED je ten okamzik, kdyz mam uz salamu malo: i kdyz uz ma posledni kolecko, stale si mysli, ze ma dost… i to je forma blahobytu.

     Takze ne, vsichni obcane CR jsou zodpovedni za bombardovani Lybie…me je samozrejme sumafuk, jestli citi vinu, anebo ne…nicmene pokud ji neciti, neni duvod, proc si budovat nejaky „nas“ prostor, protoze s takovymi ho nelze sdilet.

     To co pisi neni zadna moralita, ale prakticka uvaha vsedniho dne, tak uvazuji vsechny deti a dospivajici- samozrejme u dospelych vidi jen zmar a tah na blahobytnou branu a to jim samozrejme nestaci. Ne ze mladi pujdou branit sve otciny pred imigranty, naopak, oni se jeste budou pridavat na stranu dzihadu. Nemaji uz jine obrany, nezli znicit „otcovsky“ rezim- system, stejne jako uprchlici uz nebudou nikde nic stavet ani budovat, protoze jsem jim to tam VZDYCKY rozbili, kdyz se jim to podarilo…ted je pro ne mozne jedine: sebrat se a jit na Evropu.

     • lomikel

      embecko – my (jako vy a ja) uz zadny prostor nesdilime, s tim bych souhlasil. zbytek je opravdu hutny brainwashing, musim si to ulozit protoze takto polozenou sofistiku jsme jeste necetl.

      • embecko

       Evropska spolecnost je vudci existencnimu ohrozeni ze strany uprchliku zcela apaticka a jedine vysvetleni, proc tomu tak je, tu davam ja :o)
       Je to podobne jako na konci komunismu: obcane vypovedeli konsenzus statni moci a s ni i loajalitu a na nejake „vyhody“ dalsiho spoluziti uz neslysi, protoze pro ne de fakto uz zadne neexistuji.
       Samozrejme v jiznich krajich je to jine, tam uz zadne „ohrozeni“ nepocituji, tam jsou jiz ohrozovani aktualne, maji to takrikajic primo na krku.
       Vyzvy na obranu „spolecneho prostoru“ jsou tak zcela marne, tady se neco zacne dit, az to tu bude vypadat jako na Lampeduse, ne drive. Mozna angazovani intelektualove vydrazdi ulici, tam se najde agresivniho materialu vzdycky dost, ovsem podstata problemu zustane zcela pominuta a tak i nasledne reseni skrze ulici se nakonec obrati proti ni a intelektualum samym.

       • lomikel

        apaticky postoj je zdani, na rozdil od rozbijecu evropy nema jiny nazor penize na masivni reklamu/psychologicke programovani, nepusobi v ramci urednickych aparatu vsech stupnu ( jedna se o exemplanri priklad zlocinneho spolceni) , pokud se uz lide rozhodnou zdruzit a vyjadrit NE imigraci ( ci jine agende ktere kde z UsaBruselu) tak jsou takto vznikajici spolecnske struktury torpedovany na ruznych urovnich rizeni ( sio by mohl vypravet :), od infitrace, dlohodobe vtiskavani souboru memu (tohle je krasne videt zde v diskusi), pres obecnou propagadu ( ala slusni lide snimi nemluvi) az po soudni persekuce.

        neni pak divu ze vytrvaji jen jedinci vymykajici se kategorii, hmm stredni tridy ;), ktere je pak snadne oznacit za podivyny. je proste napripustne nechat vyrustat nesystemove elity. vetsina lidi se boji jid do konfliktu se systemm/organizaci/urady ci je natolik vytizen existencnim zapasem o zivobyti ze nema silu/cas se orientovat. je to ale jen otazka vyhodnoceni priorit, kdy jim dojde ze krome ekomomickeho tlaku se obevuje jeste jina, daleko vice strukturalni, hrozba ktera ohrozi i tu jistotu na hlinenych hohou kterou maji. pripadne kdyz zvazi v jake spolecnosti by mohli zit jejich deti ( mate deti, vnuky ?:). No a pak je tu jeste skupina proimigracnich aktivistu, ale tu by jste lepe mohl popsat vy, s ruznymi ideolofickymi ci psychologickymi duvodu ( ti kteri to delaji jako job a vedi co a proc cini , napr. Dienstbier jsou v kategorii agenti NWO :).

        problem je zamerne prohlubovan na urovni evropskych a USA elit ( narodni elity tento pristup az tak nesdileji) jako agendu ktere umozni dosahnout pozadovane cile. takze je zcela jiste ze nebude vyresen do te doby nez dojde k nejake vetsi krisi ktere otrese evropskymi elitami zanorenymi v analu USA , pokud se tak stane tak je sance na reseni, jinak bude pokracovat import az do zniceni spolecnosti. Lze ocekavat ze v takovem pripade se situace Usa/bruselu vymkne z rukou ( jako isil) a dojde k celkovemu chaosu.

        O co se jedna tady a ted je urcita uroven sanitarni prevence vuci protivahy k nazorum ktere zastavate treba vy :), ktere nic neprinaseji ani ve smyslu mozne konceptulani pripravy reseni situace v okamziku kdy bude narusena mocenska pozice Usa Bruselu.

        • embecko

         „O co se jedna tady a ted je urcita uroven sanitarni prevence vuci protivahy k nazorum ktere zastavate treba vy :)“

         Ja tu sve protiimigrantske postoje nijak prozatim neventiloval a ani se k tomu neodhodlavam, nejdal jsem se dostal k prepostovani clanku od Kotrby, jehoz mineni mi nejsou cizi.
         S tim zbytkem, co pisete mohu jen souhlasit…otazka samozrejme je, jakym zpusobem bude problem uchopen rozhodujicim % obyvatel a tady jsem velmi skepticky. To, co zacalo u lednicky, u lednicky musi nutne skoncit, nejake uvahy o NWO ci mocenske ose brusel- washington neshledavam v nejakem funkcnim meritku jako zivotaschopne.
         Celou dobu se tu snazim psat „jak to asi je“ a ne „co by se melo delat“, to by podle meho melo plne vyplynout ze zodpovezeni te prve otazky. Ale vse je marnost nad marnost, lid citi potrebu nejak zasahnout a pred nekym se branit, aniz by mel pri tom jasne definovaneho protivnika. Opet jsme tedy na urovni „chleba a her“.
         Klidne si tu rozvinte svuj sanitarni kordon, me to nevadi a ani vam ho nebudu nejak vyznamne narusovat, maximalne vam reknu, kde se vam rozestupuji rady a kde hrozi prolomeni obrany :o)

     • Kamil Mudra

      „Pokud se zrikas zodpovednosti za spoluobcanske rozhodnuti, pak ani neni duvod, aby druha strana trvala na nedelitelnych obcanskych pravech.“

      Já se nezříkám zodpovědnosti, saxi. Jen nevidím důvod abych se cítil spoluobčansky zodpovědný s těmi kteří rozhodují opačně než já. I u těch voleb. A nehodlám se ani stydět za plnou lednici – nikdo mi do ní zadarmo nic nedal a nikomu jsem nic neukradl.

      Ta tvoje propagace pocitu spoluviny je poctivě odváděnou prací pro ty co tu salámovou metodu praktikují. Oni potřebují aby se co nejvíce lidí cítilo spoluvinných – ten kdo cítí máslo na hlavě není zrovna ochotný ukazovat na viníka. Raději spolupracuje aby si toho jeho másla nikdo nevšímal, případně se druhé snaží přesvědčit ho tam mají taky. A nebo se svým „pokáním“ cítí alespoň trochu očištěn.

      Já se ale nepotřebuji očišťovat. Necítím se špinavý a také nehodlám plnit zadání těch co „jim to tam VZDYCKY rozbili“ protože oni to dělali právě proto aby ty lidi do Evropy vyhnali. A každý, kdo volá po přijímání migrantů, hraje podle jejich scénáře ať už z jakýchkoli pohnutek.

      „… ted je pro ne mozne jedine: sebrat se a jit na Evropu“
      No… je to tak. Jsou na tom úplně stejně jako žoldák který se upíše. Jenom mají vlastní vohoz a místo ocelové zbraně psychologickou – ten náš vypěstovaný pocit spoluviny. A jejich žoldem je Evropa – ten náš ubývající salám v ledničce.
      A když nám dojde, další nedostanou, rozzlobí se a budou zlí. A budou v té zlobě podporováni (údajným nárokem na salám) a budou plnit zadání – mstít se za to že byli oklamáni.

      Co s tím udělají naši mladí to se uvidí. Mohou jít s nimi nebo proti nim. Bohužel na tom nesejde. Obě varianty jsou ve scénáři.

      • embecko

       Nemluvim o nejake metafyzicke vine, Kamile, ale o vine coby politicke spoluzodpovednosti. O tomhle momentu samozrejme vedeli a vedi i lisaci Americane, kteri se za bezletove zony drzeli zkratka a nechali vsechnu spinavou praci na Francouzich, Italech a dalsich. Proc asi? Protoze tu vina neni dulezita? Presne naopak.

       Tenhle problem nejde vyresit bez poukazani na vinika (treba neprimo nejakym priznanim chyby). Jakmile budeme delat, ze za to nemuzeme (my obcane, byt nevolici vladnich stran), pak neni situaci vubec jak resit, jedine hromadnou intelektualni sebevrazdou a likvidaci osviceneckych hodnot, na kterych nase civilizace zatim jeste alepon trosku stoji :o)
       Jakmile zacneme mastit cernochy jen proto, abychom udrzeli plnou svoji lednicku, obratem, do par mesicu ci roku, se tohle prevrati i do vnitropolitickeho boje.
       kdyz jsme mohli vymlasknout cernochy, tak proc ted nepokracovat i na duchodcich? Vzdyt delaji to same, co cernosi, jen zerou a nic nam neprinaseji. A ze si svoje uz oddelali? No do toho je nikdo nenutil, meli si sporit kapitalove v soukromem fondu, ted na ne nase kasa nema, tak maji utrum. Atd.

       Tady na imigrantech se ukazuje, v jak zoufalem rozvalu se nase spolecnost (evropska) nachazi. Vsechno se rozklada, vsechny principy delby moci, obcanskych prav a solidarity, vsechno.

  • merlin

   lomikeli, někdy působíte o něco víc narušeněji než jsme my zbývající tady :-) kdyby bylo na lodích 230 tisíc roztomilých štěnátek už by byla rozebraná :-)

   • merlin

    To by bylo jedno štěnátko do každé rodiny, určitě by si po jednom adoptovala i královská rodina, Taky náš kníže, Sobotka a Kalousek atd.. By se to hezky vyjímalo, fotky se štěnátky na titulních stranách. zvláště k zblití by byla , Černochová,Němcová a Benda se štěnátkem. Ti psi by taky žádný přínos nebyli a vyžírali by nás – mně jich vyžírá dost, mám s tím zkušenosti. Tak co Vás tak bere na malých Afarech ?

    • lomikel

     dekuji za diagnostu, ale jeste nejsem chlazeny, vyckejte! :)

     me nebere na migrantech nic, chovaji se v ramci sve situace zcela logicky, to se rici neda o romaticich a neomarxistech zde i jinde ve verejnem prostoru.

     Realne reseni je jsou bud utecenecke tabory (financovane z EU) na pobrezi afriky a program repatriace nebo obcanska valka v Evrope. Co preferute vy ?

       • Hamilbar

        Naše pro ně, vážený Saule. My s plynovými komorami již máme nějaké zkušenosti. Oni ne. Nehledě na to, že jsou to líná nekvalifikovaná nemakačenka. Ono totiž postavit Osvětim není žádná legrace. To vyžaduje kvalifikovanou tvrdou práci. Co vy na to? Nebo máte nějaký lepší nápad?

          • lomikel

           souhlas neni vyzadovan :)
           —-

           btw, vas osli mustek na plynove komory je forma emocni ne argumentace ktere ma za cil dehonestovat nazor /jedince jeho zaskatulkovanim k necemu zcela neblahemu bez toho aby bylo lze dovodit logickou souvyslot mezi nazorem/jedincem a vami zvolenym etalonem. je to jede ze zakladnich zpusobu jak obejit argumentacni nepodlozenost. delate to zameren nebo reflexivne ? verim ze reflexivne.

          • lomikel

           zdovolenim janiko, nez me bloknete :), budu poukazovat na takovy argumentacni fauly jaky predvedl pan hamilbar. od jiste doby jsme na takova prirovnani alergicky. pokud by vsak dotycy pan nasel ze jsme nekde nekdy nabadal k zabijeni tak do me.

           beru to tak ze se mu snazite pomoci z prekerni situace kam se sam dostal, ok. pro me zkonceno.

          • Hamilbar

           Učené moralizující řeči jste si mohl odpustit lomikeli. Stačilo odpovědět na otázku „ano“ nebo „ne“. Bylo vám blbé lhát?

          • lomikel

           s vami jsem hamilbare skoncil jakoukoli diksusi, nestoji to za to

          • Janika

           Skončete s kým chcete, lomikeli. Potom jste tady ale špatně, tento blog je v mnoha ohledech Hamilbarův.

    • Kamil Mudra

     Kdyby šlo o štěňátka, merlin, tak si buďte jistá že už pro ně bude připravený k rozptýlení virus vztekliny. A pořádně nakažlivé. A hodně z nich by ho v sobě mělo už na těch lodičkách.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s