Štvanice. Zločinec dopaden

imigrannti2

 

Po úspěšné akci našich policejních sil bylo u nás dopadeno několik ilegálních uprchlíků, z toho dvě děti a jedna těhotná žena. Budou pravděpodobně vráceni tam, odkud uprchli, do Afghánistánu, do Sýrie, do Gambie.

Český občan tak vidí poprvé na vlastní oči svého prvního imigranta, tu hrozbu, ohrožující hodnoty naší civilizace.

Český Kukluxklan na sociálních sítích jásá. A já se hluboce stydím za tuhle „civilizaci“.

 

 

 

 

Reklamy

138 comments

 1. Janika

  Při pohledu na toho kluka v bílých kalhotách a růžovém tričku obklopeném ozbrojenci se mi vybavila scénka z francouzské revoluce, tou oblíbenou dobou Konvičky. Kat má spoutat ruce před popravou mladé dívce, a povídá: „To je směšné, že ano.“ Dívka odpověděla: „Ne, pane, to je doopravdy.“

  • Kamil Mudra

   Mnojo… Také se mi tohle stalo už před patnácti lety když jsem se vracel z vandru a někdo mi ve vlaku uradl bágl. Jen s tím rozdílem že nikdo nezjišťoval jestli jsem někde nepožádal o asyl, nikdo o mě nenapsal článek a nikoho z těch kterým jsem svůj zážitek popisoval nenapadlo že by se mohl „stydět za tuhle civilizaci“. Vlastně ani mě ne.

   Ani se nedivím že jsme pro migranty jen tranzitní zemí. Minimální hodinová mzda v Německu, Francii, Nizozemsku a Belgii se pohybuje v rozpětí od 7,5 do 8,5 Euro kdežto v Česku jen 1,58 Euro. Ceny zboží jsou ale na srovnatelné úrovni, takže když si budu (coby nekvalifikovaná pracovní síla s minimální mzdou počítající) vybírat kde chci pracovat a nebo případně pobírat sociální dávky, je vcelku jasné kam zamířím.

   A to ani nemusím vědět že Česko má 500 000 nezaměstnaných, každá třetí domácnost s dětmi má potíže s příjmy, že 370 000 lidí má své bydliště nahlášené na obecním úřadě a milión občanů čelí exekucím, přičemž právo se pro běžného občana stalo zcela nesrozumitelným a nevymahatelným a to jak se stát umí o lidi postarat denně demonstrují bezdomovci prohrabující popelnice. :-(

 2. ;-)))

  Podstatne je ze se jedna o ILEGALNI IMIGRANTY, kteri nepozadali o azyl a PORUSUJI ZAKONY VSECH STATU pres ktere prechazi.
  Pokud se o ne ma nekdo postarat, pak predevsim a primarne v prni rade zeme, ktere jejich zem znicili, tedy FRANCIE, BRINTANIE a USA

  • Janika

   Jsou případy, kdy porušit zákon je výrazem lidskosti. Neříkám tím pustit sem davy. Ale těch prvních pár odvážných pionýrů by si zasloužilo dostat šanci.

   Měla jsem sem dát test – jak byste reagovali na takovou skupinku, kdybyste je někde viděli: nijak – varováním – pomocí – udáním.

   • Kamil Mudra

    Asi jako na jakoukoli jinou skupinku turistů – tedy nijak.

    • merlin

     nijak. Jak mám poznat že to jsou nelegálové? Vždyť to nepoznám ani u lidí z balkánu nebo ukrajiny A upozorňovat – pokud se budou chovat klidně, nebudou na sebe upozorňovat, pokud ne, upozorní tím na sebe sami.

   • Sio

    A proč zrovna prvních pár pionýrů a ostatní ne? To už nejsou ti samí lidé?

    • Janika

     To je ocenění odvahy, štěstí, důvtipu. Indiáni to dělávali taky, že tohle u prvních oceňovali a nechávali je žít.
     Nebo jak zminuješ jinde to kotě – nemůžu si vzít všechna opuštěná koťata. Ale aspoň to jedno, co jsem našla hozené v sudu, jsem si vzala.

     • Sio

      Hmm, tohle sice uklidní tvé svědomí, ale nic to neřeší. Kromě toho to, co navrhujete je adopce kotěte s tím, že nebude bydlet u vás doma a vy nebudete platit jeho stravu. Čili je to dost podobné příspěvkům katolické církvi, které platí i ateisté. Dost pokrytecké a nemorální, takto moralizovat, nemyslíte?
      Mimochodem – kdo pak řekne – „Stop, vy už nejste to první, jste 1001 v pořadí, smůla.“ ?

   • ID

    Jenže lidi nejsou koťata. Těch pár prvních pionýrů… a jejich úspěch uvidí dalších sto tisíc. A zkusí to taky, když jim se to povedlo. Prodají vše co mají aby měli na zaplacení pašerákům. Nekteří se na moři utopí. Ti, co se dostanou do evropy už budou dav – nevítanej, bez práce a ubytování. Budou nuceni žít asociálně. Připravíte tím spoustu neštěstí, jak imigrantům tak domácím. To je to, proč mám z levičáků stejnou hrůzu jako z fašounů. Výsledek je jasný – rozložení sociální soudržnosti, vykořenění, zvýšení mobility pracovní síly, atd. Když něco hraje do karet velkokapitálu a zárověň se to líbí levici, měl by se levici rozsvítit v hlavě maják.
    Jim se dá pomoct jedině u nich doma. Třeba poctivě platit za suroviny z afriky, ať ten PC do kterýho zobu stojí třeba třikrát tolik… A neprovokovat tam barevný revoluce. To bychom měli chtít po „našich“ vládách. Podporou imigrantů přímo podporujete velkokapitál, který tam ten bordel dělá.

    • Seal

     Nás ve škole ještě učili, že poslední baštou velkokapitálu je fašismus (ne nějaký dnešní „korporátní“, ale ten skutečný), takže dopady uprchlického tématu na zdejší společnost vnímám právě v těch širších souvislostech poněkud jinak. Snaha pomáhat uprchlíkům přímo v jejich zemích je sice věcně správná, ale v reálu jeho účinnost naráží právě na ten zmíněný velkokapitál. Jenom pár čísel: V roce 2001 byla celková výše rozvojové pomoci 58 mld. USD. Dnes jsme sice na trojnásobku, ale pokud se podíváte na počet obyvatelstva v etrémní chudobě (1,25 USD/den), tak zjistíte, že rozdíl za stejné období je téměř zanedbatelný. No a když začnete zjišťovat, kam jde ta rozvojová pomoc, tak se nestačíte divit. Dávno už nejde jenom o export zemědělských přebytů na úkor podpory zemědělství, ale je tam také zahrnuto i tzv. odlužování, ze kterého profitují akorát banky. Je to hodně podobné jako v případě Řecka, kdy šlo v případě tzv. ekonomické pomoci z cca 70 – 80% na pokrytí pohledávek nadnárodního finančnímu kapitálu (restrukturalizaci řeckého dluhu), který byl doprovázen masivní propagandou o tom, jak jsou ti Řekové vlastně vyčůraní.

     • merlin

      uvidíte to ve volbách hezký to nebude,. kdo nezaujme protiuprchlický postoj – případně žádný /což umí hezky jen babiš/ – bude smeten ze scény.

      • Seal

       U voleb to nebylo hezký ani na počátku 90. let, kdy se tenhle národ rozhodl, že si musí do tzv. nového začátku nadělit fakt hnusně kapitalistický režim. Tehdy jsem to docela prožíval, ale už tak dvacet let se s českým volebním kláním až na hodně výjimečné situace raději míjím. Pokud se český lid tentokrát rozhodne nadělit si do vínku rovnou 2. republiku, bude to bohužel zase jenom jeho volba. No a zase to nejspíš nějak přežije, takže až se pak třeba znovu změní kulisy, tak určitě bude po ruce nějaký ten Beneš nebo Havel, na kterého půjde svést ten počáteční volební nesmysl.

    • Honza999

     EU imigrantům: „Nechoďte sem, pomůžeme vám u vás doma…
     Imigranti EU: „Tam jste již pomáhali, proto přicházíme.

 3. merlin

  název štvanice není myslím na místě, když pojedu vlakem bez jizdenky a bez víza, z toho vlaku mě vytáhnou všude a v jižní americe i jinde se může stát, že mnohem méně slušně. Příměr s francouzskou revolucí se mi v totmo případě zdá přehnaný, nikdo je nepopravuje, ani popravit nechce.

  • merlin

   jsem se zamyslela, jestli bych je v singapuriu metrem s dětmi bez lístku. Nejela, radši pěška přes celý město. Ti by s náma zacvičili.

  • Janika

   Tak jízdenky snad měli, o tom nic nevím. Co se týká rozsudku, tak co my víme, co bude následovat po vrácení. Nemusí to být hned poprava. Mně je prostě lidsky líto takového kluka, který se vydal za lepším životem, určitě to dlouho plánoval, všechno tomu obětoval a najednou je všechno pryč. Návrat zpět, se zklamáním a s ještě horší situací, než předtím.

   • merlin

    Janiko, ani neuvažuju, že bych někde v asii nebo jižní americe- neměla vízum a přišli na mě. Tamní kriminál by se mi nelíbil a nikdo by mi tam charitu nedělal. A v Singapuru bez víza mám husinu jen si tu situaci představím.

   • merlin

    já bych je projet nechala, tady být nechtěli. Ale každý musí všude na světě počítat s tím, že když porušuje zákon, můžou ho pěkně klepnout přes prsty. A nemít vízum a být někdy ilegálně je porušení zákona.

   • merlin

    lidsky je mi líto spousty lidí bez zaměstnání a bydlení, které náhradně aspoň na chvíli ubytováváme, aby se dali dokupy a měli zase chvilku tři jídla denně. Lidsky je mi líto spousty lidí, které semelou události. Ale dostanou ti, o kterých se zmiňuju ubytování s penzí placené státem a kapesné od státu nebo EU ? To je jen další pohled. A vysypou je z ubytoven, protože se na imigrantech .- vzor Německo – dá lépe vydělat. To je druhá strana – co bychom taky mohli vidět.

  • danaver

   Ale je to štvanice. Proč by se jinak taková zpráva ocitla na titulcích, vždyť se to stává už spoustu let a řeší se to prostě, přijde cizinecká policie, následuje přesun někam do doby vyšetření a hotovo. Ale po mediální masáži posledních dnů? lidi začínají mít strach, vztek, atmosféra houstne. Tamhle v Brně už tahali holku za šátek, někomu ruply nervy, zatím dobrý, a příště? http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/muslimka-v-brne-tercem-utoku-uriznu-ti-hlavu-kricel-muz_346863.html#.VYgPiFK1Kzk
   Komu se hodí do plánů hysterie kolem dvaceti lidí? myslím tím bouřlivá hysterie, jakoby nás už teď hned někdo něco…
   Dělá se z toho drama na entou, skoro jako šílených 8tis případů eboly na celou Afriku. Hrůza.
   Přitom stačí zaplatit lodivodům nějaké výpalné, a problém pluje pryč.
   :-)

   • Janika

    Samozřejmě, že to je štvanice! Se vší parádou předhazovaná tomu nejhoršímu v nás. Už Vám za to sázejí mínusy, danaver, a já nemůžu přisazovat proti, blbne mi spojení.

 4. merlin

  já ty samostatně migrující netahají děti do dobrodružství, které může začít a hned i skončit smrtí. vzít si děti jako štít pro takovou cestu přes moře považuju za úmysl vytvořit si prostor k lepší manipulaci a použití jako nástroj pro pozdější účelevé vydírání na místě a to všechno naprosto bez ohledu na to, že je vystavují cestou po moři smrti. to se mi moc nelíbí. Uteklo spousta mužů – jsou tu v EU rok, dva tři nebo déle a rodiny za nimi potom bezpečně dorazili, až se všechno vyřídilo.

  • Janika

   To je těžké, merlin, když nechají ženy a děti doma, tak jsou to rovnou podezřelí teroristi, když je vezmou, tak je to rafinovaný štít. Každý v tom vidí, co chce.

   • merlin

    vždycky je možný pohled z více stran, jeden třeba je, kde vezme taková pětičlenná rodina z eritreje 25 tisíc dolarů na převoz ?

    • merlin

     a to je zásadní otázka. když průměrný plat státního zaměstnance je 500 nakf /cca 15 am. dolarů/ je to naprosto legitimní a zásadní otázka. Znamená to také, že ti lidé nejsou ti, co jsou opravdu chudí a potřební, protože ti na ten převoz prostě nemají. State workers earn an average monthly salary of 500 nakfa (about $15 at the black market rate) and represent cheap labor for both the public and private sectors, especially in mining and construction, where Chinese investments are growing. Many Eritreans rely on informal work to feed their families. In Massawa, once a major port on the Red Sea, Awate Tsegay rents his car to foreigners and hopes to earn enough money to cross the border and join his brothers in Sudan. “Military officers ask up to $1,000 per person to hide you in a car so that you can get through safely,” he said.
     http://www.nytimes.com/2014/10/04/opinion/hidden-oppression-in-eritrea.html

      • Sio

       Dneska jsi sundala rukavice a šla do logických argumentů. Chápu Janiku, dává na city, je jí těch lidí líto. Obávám se že je to podobný pocit, jako když uvidí opuštěné kotě a odnese si ho domů. Dokonce si myslím, že pro to kotě bys to udělala taky. Ale halt, tu jde do tuhého, racio převládá. No svůj názor na věc jsem už i tu vyjádřil mnohokrát.

       • merlin

        zkoumám, celý den čtu o africe, ještě pořád čtu a tak týden číst budu, pak ti dám vědět závěr, ale jsem už ted šokována tím, že má tolik lidí na cestu, Není mi to jasný a nechápu, to prostě ti chudí nejsou v žádném případě.
        Taky si čtu příběhy různých zahraničních reportérů a rozhovorů s imigranty, ono to nevyjde často napoprvé, takže náklady rostou, jsou tam lidi, kteří zaplatili během tch pokusů celkem třeba dvacet třicet tisíc dolarů, aby se njak dostali do evropy. začínám počítat a sčítat a valím oči

        • Sio

         Takže by pár lodí stačilo vrátit na místo, odkud vypluly …

        • danaver

         Vypadá to na stejný postup jako na kyjevském majdanu. Světu se tvrdilo že demonstranty podporují všichni obyvatelé kyjeva, a pak se ukázalo že byli placeni Někým. Bez peněz Někoho se takové akce nedají dělat. Jediná otázka je, kdo je ten Někdo.
         Po pohotové nabídce Ameriky umístit v Evropě hromadu vojska, je mi celkem jasno, odkud vítr fouká, přesto si nemyslím, že existuje jen jeden zdroj, to už není obyčejný cirkus, to je hotový bilderberg :-)

        • Seal

         Teda, při vší úctě ke čtenářům :-) Nenapadlo vás při pročítání různých zdrojů, že třeba ti lidé prodali celý svůj majetek, anebo že se na jejich cestu skládalo celé příbuzenstvo? Místo na nafukovacím člunu si mimochodem můžete odpracovat měsíční prací pro pašeráky v naprosto krutých podmínkách. Mě spíš fascinuje představa některých lidí, že běženci se asi jentak z plezíru vydávají na cestu, na které se prokazatelně umírá. Doufám, že aspoň vy chápete, že tu ptákovinu s Bilderbergem, která se se objevila pod vaším komentářem, nemá cenu ani komentovat. Tři zdroje, z nichž vychází hlavní uprchlický proud, jsou snad dostatečně viditelné: Válkou rozvrácené země, autoritativní režimy a nezvladatelná chudoba.

         • danaver

          Seale.Tak ono všechno je trochu složitější než se zdá. Tohle přece nejsou první uprchlíci z Afriky v Evropě, takže nějaká praxe v tom odkud berou peníze a kolik jich tak mohlo přijít tady asi bude, si myslím.
          Že existují tři zdroje uprchlíků, suhlasím, existují, ale není to nic nového, zkuste trochu pátrat a uvidíte že už dávno jsou to šílené počty lidí, kteří v chudobě opouštějí svou válkou rozbité domovy a odcházejí – ale kam? do uprchlických táborů – v Africe! nebo prostě ve svém nejbližším okolí! v takovém Čadu, Súdanu, Somálsku, a kdovíkde, to jsou statisíce lidí a hlavně – stále v chudobě! Nemůžu uvěřit nikomu, kdo mi v tomhle prostředí řekne že má na měsíc pro rodinu 5tisíc něčeho a nevyžije , tak si z toho našetří 65tisíc na cestu. ?
          Nehledě na to, že výpravy uprchlíků jdou jenom přes Libyi. Jak to, proč se někdo táhne ze Senegalu nebo Somálska zrovna a právě tam? Jak může nějaký stát propůjčit své přístavy takovým pašerákům a nezasáhnout už před vyplutím? Je to snad v jeho zájmu? Finančním? Nebo někoho poslouchá, třeba ze strachu před dalším bombardováním? A dokonce si tenhle stát troufá obhajovat tyto lodě a vyhrožovat každému kdo je ohrozí? Vám to přijde normální? pro mně to není pár chudáčků kterým se vesnice poskládala na cestu, ale státem řízený byznys.
          kdo tak asi má páky na řízení státu…

 5. PeeBee

  tak asi se raduje ten slizak, co ho udelali ministrem vnitra. sbira politicke body v ceske hospode, kdyz s kavarnou se „oranzovy tym“ nesnasi. podle hampla ceska buranska hospoda je lepsi nez ceska pseudointelektualni kavarna. nechapu, jak k tomu dosel, materialek je to zhusta stejny, jen ponoren do jinych stojatych vod. misto nenavisti k rusum se tam pestuje nenavist k cmoudum. idioti s iq 98 resi, jak jim pristehovalec naredi skvely bily genofond. dalsi, co nevi, kde psat i a kde z, zvasta neco o ztrate kulturni identity. a nejslepsi jsou ctnostni ochranci panenstvi nasich divek a slecen. nemaji tyto pripady problem s vlastni sexualitou?

  • merlin

   tak je naředěný už od dob říše římské, avarů atd. , takže to jsem k tomu chladná, navíc genetický mix bývá často ku prospěchu.
   Jinak bych chtěla v rámci objektivního zpravodajství dodat. že přestože to mnozí určitě přehání s tou ochranou ctnosti, ovšem dle statistik OSN je údajně více než 90 % afrických žen alespoň jednou za život znásilněno. Jiný obyčaj. Projevuje se skutečně negativně v severských zemích, to je taky fakt, s tím se nic nenadělá, musí si zvyknout, že to tady trestáme.
   Jistě i ty připustíš, co všichni neradi alyší, že se vedle sebe na této planetě navházejí civilizace, kulturní oblasti, které jsou na jiném historickém stupni vývoje, a některé se mi nezdají jen tak snadno a lehce kompatibilní, jak se někteří domnívají. Bude z toho určitě spousta kulturního nedorozumění než se to za pár generací trochu usadí.

     • merlin

      to je přesně to, co je nejvíc nebezpečné. Nesmí se podávat ani objektivní informace, protože by mohl být ten, který je podává, osočen z rasismu a xenofobie a dehonestace migrantů, ale to není prostě v pořádku. O případných rizicích vzákemného soužití by měly vědět obě zúčastněné strany

        • merlin

         zajjímavé studie z etipie přes kopírák na toto téma už sem dávat nebudu. Najděte si je sami.
         Peebee já s tebou dost často souhlasím, ale trošku jsi to v tomto ohledu přehnal. Ta data jsou taková. Je tam taková kulturní zvyklost. A spolu se zkušenostmi spíše negativními, které v tomto ohledu již byly učiněny, tak nějaké obavy a určitě opatrnost ve společenském styku snad na místě jsou. Určitě za nimi nepošlu dcerku s koláčem na mužskou ubytovnu

         • Kamil Mudra

          Možná je to všechno u z těch odkazů zajímavé, merlin, ale např. pro mne nedosažitelné skrze jazykovou bariéru. :-(

          • merlin

           tak já se omluvám kamile, ale já to pak shrnu podrobně, hodlám se podělit, až nahltám další info.:-)
           zatím tolik, sexuální násilí doma či znásilńování venku je obvyklá kriminalita, kterou nikdo nestíhá, naopak žena je postižena dvakrát, znásilněním a pokud to medializuje – myslím tak, že si prostě jen postěžuje, tak je navíc odsouzena ještě okolím, pá-č si o to ,,neměla říkat.,, Může být ráda, že ji nechají naživu a případně jen zbijí. Hezký obyčej. vyhledávám ted čísla světové zdravotnické organizace, unicefu, statistiky osn atd, a práce afrických organizací, bych to srovnala s evropou i asií a zatím vychází, že je to docela peklo se narodit jako žena právě v africe. je to o řády vyšší výskyt. když k tomu připojím obřízku – pravděpodobně přišla nejpozději ve střední říši z oblasti nubie, tak bych se tam fakt narodit nechtěla.
           Zajímavě vyhlíží rozlezlé praxe afrického čarodějnictví, s tím magickým a archaickým myšlením se tu vyrovnat taky může být trochu problém

          • merlin

           abych nezapomněla na jejich rasismus nejen vůči bílým, ale i vůči jiným kmenům vzájemně , je projevem mnohem hustější než náš, neb se tak mezi sebou nemažou verbálně, vyhlíží to že jsou impulsivnější a pohotovější k brachiálnímu násilí.

         • Sio

          Merlin, to je sice pravda, ale to všechno aspoň já vnímám jako známá fakta. Stačí, když napíšeš z těch článků něco zásadního, o čem nevíme. V Africe se znásilňuje, dělá se tam ženská obřízka a zabíjí se tam. Jsou tam hladomory, střílejí se sloni pro kly a nosorožci pro rohy, takže jejich populace upadá. Také vysychá jezero Tanganika. Proběhly tam barevné revoluce a víme, kdo to způsobil a proč. Občas to dojde až ke genocidám.
          Něco, na co jsem zapomněl?

          • merlin

           to nemůžeš vidět jen tak negativně a splácnout, jsou tam i zajímavá a hezká místa a animistická náb. a vůbec. Konečně je to kolébka lidstva – asi. Ale bydlet bych tam moc nechtěla, Zajímavé třeba je jak se akt. sžívají s přívalem Číňanů přicházejícíh spolu s čínskýma investicema – blbě :-)
           Takhle jak jsi to udělal můžeš podat v pár větách i evropu nebo asii. zase úplně to zjednodušit nelze. Peebee zmiňoval dějiny Afriky, nelze zapomenout, že afričany prodávali do otroctví bílým sami afričané.

          • merlin

           jo upozornění – Smích je agresivní a je považován za znevažování protivníka. Na rozdíl od úsměvu, který je vždycky přátelský.

          • Sio

           No, podal jsem to tak, protože o tom jsou tvé odkazy. Určitě tam je i něco zajímavějšího, tak bys nám mohla udělat ten servis a převyprávět jen to? Taky se mi nechce louskat tolik anglicky napsaných článků, mám toho dost z práce.

   • Sio

    Já bych zase řekl, že je v tom špatně skrývaná nadřazenost a pohrdání mentálně i lehce podprůměrnými občany a to se mi hnusí.

     • Sio

      A kde jste jej naposledy viděla, Janiko? Tedy mimo televizi … ? Navíc, za tím davem stojí vždy někdo chytřejší a důležitější pachatel je právě on.

  • Sio

   Tak nějak nevím, co je to česká hospoda. Pokud má IQ 98, tak ta podprůměrně inteligentní část našich občanů? Pokud mezi nimi je nenávist k čemukoli, pak je pečlivě kultivovaná nějakou skupinou, co zjevně patří k té druhé půlce, co má IQ i o dost více, než 100 nemyslíte?
   Zdaleka ne každý, kdo má IQ pod 100 je zahlcen nenávistí.

   • merlin

    Měli bychom upřít možná pozornost k tomu hodně podstatnému. Nesprávně směřovaná pomoc může hodně uškodit a posílit pasivní čekání na pomoc. Je špatně, když vás někde považují za chodící bankomat. A za ten je považován evropský sociální systém.
    přes noc jsem mimo jiné prolétla zkušenosti odborníků, kteří tam jezdí a jezduili zavádět nové postupy. tenhle je vypovídající tak ho uvedu, zemědělský inženýr odjel zdokonalit obyv. ve svém oboru – co do kvantity a kvality a naučit dělat si zásoby pro případy hladomoru atd., Strávil a africe dva roky, pak se vrátil aby viděl, jak jim to jde a ustrnul, neb ho sice vítali a oslavovali, leč protože ukázal, jak ty výnosy zvýšit, stačilo jim obdělávat jen třetinu toho co předtím a zásoby zase nula.

 6. Saul

  Chlapec vypadá opravdu zuboženě.
  To bude jistě taky jeden z těch nejchudších,co se na pokraji smrti hladem vydávají na dlouhou cestu za svým snem.
  Zdá se,že v ceně lístků od pašeráků je už i několik krabic Arielu.

  • PeeBee

   ma se umele udrzovat ve stavu blizkemu ceskemu bezdomovci?

   • merlin

    öpačně to polož, proč by neměl český bezdomovec vypadat stejně čistě a najezeně?

     • merlin

      ne to ne, někteří se snaží a nemají šanci, jsou mezi nimi i lidé nemocní, kteří nemají šanci dosáhnout z nejrůznějších důvodů na DD nebo aspoň ÚSP, Z finančních, díky char. onem, pro který je DD nevezmou a Úsp zase proto, že nemají díky nemoci vyšší důchod – mají jen minimální – a kvůli onem. si nejsou schopni nic v rozbujelé byrokracii zařídit atd. atd.. To nevidíš dobře, když si myslíš, že mnohé baví spát bůhvíkde a žebrat jídlo a být špinavej. fakt nebaví a když jsou u nás tak se klepou, co zas bude až je propustíme atd kolotoč – a pojišťovna nám neproplatí dlouhé pobyty, prohlísí je za sociální a rozdává mastný mnohamilionový pokuty. Nepředstavuj si to u mnohých jak Hurvínek válku :-) Ne všechno jede špatné drogy, chlast a lavičky u hlavního nádraží v Praze :-)

  • Janika

   Asi měl mít jen bederní roušku, viď, Saule. A Islám nařizuje osobní čistotu, něco si o tom přečti. Kam se a ě v tomhle hrabeme.

   • Saul

    No já jsem o tom,Janiko,už četl.
    Před tím,než jsem projel s batohem tak nějakých 15,20 islámských zemí.
    A viděl (a zažíval) tam ohledně osobní čistoty a hygieny ledacos.
    Ale…ano,můžu říct,že jsem si tam nejednou připadal jako prase,protože s mým rozpočtem se často umýt,vyprat a kolikrát ani vyspat nebylo kde.
    A to jsem nebyl uprchlík,ale turista.
    Tento hoch má tedy rozpočet evidentně v pořádku a jen doufejme ,že péče o osobní čistotu je ze všech těch nařízení islámu pro něj to nejdůležitější.

 7. Saul

  Jestli se nakonec neukáže,že to je celé nedorozumění, že nejde o žádného utečence,ale návštěvníka Prague pride:.)

 8. PeeBee

  nebo vy, co jen trochu znate historii afriky, mate pocit, ze to je nahoda, ze umiraji v africe vzdy prave ti leadri, kteri ODMITAJI PSEUDOHUMANITARNI POMOC zvenci A BOJUJI ZA skutecnou NEZAVISLOST svych narodu A skutecnou SOBESTACNOST? …jako sankara, gaddafi, nyni afewerki nebo mugabe… hrdi lide, kteri nikdy nechteli zit z milodaru.

 9. embecko

  Z celeho pristupu opet kouka slendrian, nesystemovost a pripomina mi to Necas- Kalouskovy „reformy“, kdy se uchylaci dokazali vozit jen po tech nejslabsich, protoze na opravdovou praci nemeli koule. Tady to bude nemlich to stejne: polovicatost a vykazovani aktivity na tech nejubozejsich. Ruzove tricko je jen tresinkou na dortu…

  • Janika

   Saxi, jsem vděčná za ta slova – vozit se po těch nejslabších, to je přesně to, co mě na tom rozlítostnilo a fakt mě ten obrázek včera dostal. Mezi nadáváním ostatních – díky :-).

  • merlin

   to je ovšem saulova doména, růžové tričko působí na bíé katolíky jako hadr. afričani ty bravy mají jinak

  • merlin

   Jo, skutečně? Budeme mít plné léčebny, ještě plnější než už jsou, protože někteří moji pacienti s tímhle kšeftem přijdou o bydlení, což jim neprospěje. Bohužel ani my nejsme hotel, kde může někdo bydlet neomezeně dlouhou dobu, nemáme sociální lůžka. Máte k tomuhle něco konstruktivního, nějaký zvláštní fond EU máte po palcem?

   • dixi

    Nevím teď přesně kdo, myslím Žantovský se podíval na činnost společností, které pomáhají utečencům. Je jich u nás 26 a 80 pocent financí spotřebují na své platy. Finance nijak malé, od EU i z naší státní kasy. Pokud se pamatuji dobře jde asi o 3/4 miliardy. Pokusím se to najít. Člověk toho přečte tolik, že pak neví, kde, co našel.

  • Kamil Mudra

   No, takto by to mělo správně vypadat. Jen bych ještě to „přijímám“ rozšířil o: „na vlastní odpovědnost“.

 10. Astr

  Zacina to nadpisem
  Zločinec dopaden
  misto ilegalni immigrant
  a ona uz ta litost nad tim jak je opet a zase jen jak jinak nez opet jen nevinnym ublizovano. prijde sama :-(
  Lide kteri jsou proti otevreni hranic jsou liceni jako zloduchove , rasiste, proste jako spatni lide nepatrici do nasi tolerantni a korektni spolecnosti.
  Kdyz poslanec pripomene dvoji tvar vladni politiky, to co vam massmedia zamlcuji ze v Bruselu rekli zastupci, soc.dem a s lidovci ano kvotam, kdezto naopak lzive pan Sobotka svemu lidu rika ze s kvotami nesouhlasi je tento kritizujici poslanec oznacen za nejhorsiho rasistu !
  Uprchlicke tabory jsou preplnene Madari stavi plot, Rakusane kontroluji hranice, stejne jako Svycari I Francouzi Evropa cim vice rozhadana a v rade statu uvazuji o referendu, jen pravdolaskari placi nad nelidskym pristupem sobeckeho obcana Evropy ktery se boji o svuj blahobyt. kdyz predtim kolonizoval a vykoristoval Afriku, Asii a cely okolni svet !
  Pokud mate vyhrady k tomu co poslanec rika a domnivate se ze nema pravdu, bod po bodu rozeberte prosim co rika spatne, bez nadavek, osobniho osocovani ci cenzurovani.
  Mozna se doberete nejakeho zaveru a pak i reseni :-)
  Opravdu jde o budoucnost Evropy v tom Evrope NIKDO nepomuze!

  • Astr

   Merlin pod Vas posledni odkaz by se melo pripsat:
   existuje na teto zemeguli vubec nejaka vlada na kterou by se nenasla nejaka spinavost ?

 11. Ondřej

  Dobrá replika, Janiko. Já přidám další, z Britských listů.

  Díky za tento Váš blog.

  Hysterie v ČR
  20. 6. 2015
  Do Čech nechceme, říkají Syřané kousek za hranicí. Policie zostřila hlídky
  K tomu píše Zuzana Brejchová na Facebooku:

  http://budejovice.idnes.cz/v-rakouskem-prihranici-jsou-syrsti-uprchlici-fos-/budejovice-zpravy.aspx?c=A150619_124806_budejovice-zpravy_khr

  Migrační „vlna“ z pohraničí – ve dvou rakouských obcích žije celkem 42 Syřanů. Kvůli tomu zesílilo Česko pohraniční kontroly. Češi jsou hysteričtí, vláda a média tu hysterii šíří. Je to tak odporné, že nemám slov. Ti Syřané by byli blázni, kdyby jeli do Čech. V Rakousku mají velkou šanci na azyl a normální život. V Rakousku žije asi 500 000 muslimů.

  Pozn. JČ: Faktem je, že se počet uprchlíků nijak nezvýšil, zůstává stabilní. To, co se zvýšilo, je počet mrtvých ve Středozemním moři.

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/314950-odbornik-pocty-uprchliku-nerostou-evropa-neceli-nezvladatelne-vlne/

  • Janika

   Díky, Ondřeji. Vidíte, jak jste mi tím Kukluxklanem nasadil brouka do hlavy :-). Ale je to trefné.

   BL už moc nečtu, o to víc mě těší tenhle páně Culíkův postoj.

   • BARON LE SAMEDI

    A kde budou pracovat, ptala se před týdnem redaktorka Jílková mladíka, který tvrdil, že je naší povinností přijmout Eritrejce a další…..no, v šedé ekonomice je šest set miliard, tak z toho…… odpovídal mladík. Sancta simplicitas….

 12. BARON LE SAMEDI

  JANIKO GRATULUJI K JEDNÉ STOVCE JARNÍCH MÍNUS BODU….Přirozeně, chlapec byl zadržen coby benderovec, protože má na sobě značkové růžové triko s nápisem Benderville. To je městečko v Pensylvánii, ale jistě jejich motiv si mohl kdokoli půjčit. Není to triko od Vietnamců, jaké nosím já a moji kolegové s akademickými tituly před i za, v ceně 52 Kč. Což nepostrádám. Jaksi, jakožto zasloužilý uživatel rychlíku Medzilaborce- Kysak – Košice- Praha nechápu, jak si chlapec mohl udržet bílé kalhoty déle než jednu stanici, a bílé boty, které by z mnou citovaného spoje byly do minuty pošlapány průchozími, tlačícími se s pivem v kelímku (prodej Žilina a Přerov) . Buď, jak říká ŠVEJK v arestu se poměry výrazně zlepšily, nebo chlapec cestoval v nějaké VIP Lounge. Nebo jde o scénku ze seriálu. Každopádně představa, že ho budou eskortovat pod most (tady vedle v Písku bydlí dva lidé pod mostní konstrukcí) a že na večeři si bude muset mladík vylovit z kontejneru Lidlu prošlé a vyhozené žrádlo, mně vhání slzy do očí. Až v této zemi bude bydlet oněch sto tisíc bezdomovců, až každé dítě i dospělý bude mít kromě střechy nad hlavou i ona tři jídla denně, až bezdomovci nebudou muset močit na ulici, protože města mají wc zpoplatněné a až se budou lidé moci mýt a koupat v teplé vodě, a převlékat do čistého, a děti budou mít své plyšáky a pohádky z nichž jim někdo bude číst, pak, ANO, PAK, bude čas pomáhat jiným, kteří o sobě prohlašují, že jsou pronásledováni. Celkem si velmi dobře pamatuji na vaše stanoviska, když byl syn Kaddáfího Hannibal zadržen v Ženevském hotelu i se svoji těhotnou manželkou, přestože on i ona byli držiteli libyjských diplomatických pasů proto, že arabská služebná a její partner šli na místní Gendarmerii, a vypověděli, že je manželka Hannibala zlískala. Ani minutu jste tehdy nepochybovala o tom, že to byli, ti služební, lháři, za mladého Kaddáfího jste bojovala jako lvice, v podstatě mnou podporována, neboť jako čtenář Journal de Genéve jsem již druhý den zvěděl, že služební, á konto tzv. napadení, požádali o politický asyl ve Švýcarsku, anžto, jak celkem pravdivě uvedli, při návratu do Libye by je čekalo popraviště. Kaklul jim, pokud vím, vyšel, a dnes žijí, jistě spokojeně, ve Švýcarsku. K Vaší domněnce: ČR PŘI NÁVRATU LIDÍ DO TĚCHTO ZEMÍ JE VRACÍ DO OBLASTI. NE DO ZEMĚ PŮVODU. ALE NAŠE DIPLOMACIE TO MUSÍ, SAMOSEBOU, VYJEDNAT.

  • Janika

   Bezdomovci jsou hanbou a zločinem naší společnosti, která něco takového dopustí. Ale nevím, jak to souvisí s hysterickou honbou na utečence. Vždyť jim nemusíme nic dávat, jen šanci pracovat. Vadí Vám tu Vietnamci? Neměli by, aspoň máte to tričko.

   • dixi

    Souvisí to s rozdělováním bohatství ve společnosti. Ti co by se rozdělili, nemají téměř o co a ti, kteří by mohli a měli, nechtějí. Podotýkám, že tím nemyslím naši takzvanou střední třídu, mám na mysli církve, banky, akcionáře miliardáře, multimiliardáře,fotbalisty,celebrity atd,…..doplňte si sami.

    • ;-)))

     Oznaceni STREDNI TRIDA je v zemy pitomcu diagnoza :-)))
     Pokud nekdo patri do stredni tridy, mel by si bez rizika finacniho zhrouceni byt schopen co 3 roky koupit za sve bez pujcek a dluhu auto STREDNI TRIDY, tedy rekneme kolem 1 az 1.5mil.

     V zemi pitomcu si kazdy mysli ze patri do stredni tridy a ti co do mi opravdu patri jim to nevymlouvaji… mozna chapou ze proporcionalne stejni chudaci jsou oni vuci te nadstredni tride

     • dixi

      Proto jsem taky napsala, takzvaná střední třída, v podstatě jsme všichni chudáci, skutečná střední třída u nás téměř neexistuje. Dobře to objasňuje Jan Keller.

    • PeeBee

     hahaha, to je snad jasne, ne? kdyby se delili, tak to nemaji! prectete si treba „chci to hned“, aspon si zlepsite naladu :)

     rozdelovani – to je tezke – jsou nazory, ze delit se lze jedine dobrovolne – osobni svoboda, vule a tak, hlavne si nepriznat, ze jsem treba jen obycejny nenazranec. pak jsou dalsi, a ti by chteli rozumne prerozdelit, aby zmirnili rozdily, setreli hrany. jenze nastavit hranici je ten nejnevdecnejsi ukol – z obou stran se to zacne valit. a pak jsou delici vsech delicu, ti by prerozdelili vse – mam je vlastne rad, hraji si s matematickymi modylky, statistikou a kybernetikou, s historickou zkusenosti – chytri opicaci s hlavami dohromady (nekdy az moc) – ti pestuji mytus o poznatelnosti vsehomira a vubec si mysli, ze maji pod kontrolou veci…

   • BARON LE SAMEDI

    Pamatuji si, jak v polovině sedmdesátých let dovezli do podniku, který vyráběl a zpracovával čokoládu, první dva autobusy Vietnamek. Ve vaťácích, na kterých měly svá vyznamenání, v kalhotech, sandálech. Československý svaz žen ve fabrice, kde bylo x set členek, je vybavil zimními věcmi, rukavicemi, teplými holínkami, spodním prádlem…..trochu bokem nechávám, že první Vietnamky si pomáhaly tak, že házely čokolády určené k expedici po blocích soudruhům za plotem, kteří je tržně realizovali v jiných městech. Budiž. Podnik pobouřilo, když po roce Vietnamky vyházely darované oblečení, a začaly do areálu chodit v síťovaných punčochách, bílých kozačkách na kovovém podpadku, atp. Opět budiž. Čas se všemi trhnul, a dnes jsou Vietnamci úspěšnými mezi námi. Inu, začínali z našeho, a pak také Německo jim před pětadvaceti léty dávalo peníze, aby opustili bývalou DDR. Byly jich tam tisíce. A my je přijali, vše odpustili, a dnes žijí mezi námi. Snad štvou jen důchodce, který si jde pro slevového Kozla do Penny, a který se dozví, že ráno si Vietnamec odvezl padesát přepravek do svého kvelbu. Pro prodej beze slevy, ovšem.

    • Janika

     Promiňte, Barone, ale pokud je zbytek Vašeho povídání stejného druhu, jako ten konec, tak to jsou kecy. Ze by kvůli Vietnamcům nebyly v obchodech slevové potraviny, to by se člověk vážně picnul, z takových řečí.

     • BARON LE SAMEDI

      Já se picnu z lidí, kteří, jak zpíval Kryl, zaujímají postoje, místo aby stáli. Tedy Vy, příkladmo. Tady sakra nejde o slevy, jde o to, že jsme úspěšně integrovali asijské etnikum, i ty, které vykopli z dojčlandu. Kolik Čechů integroval socialistický Vietnam, kolik Sýrie, kolik Eritrea? Nula, srali na nás a serou. Proč muslimy z Bangladéše nepřijmou muslimové ze státu Kérala v Indii? Protože jste jim to neporadila, nebo proto, že jsou rasisté? Vy tady x let mastíte s Hamilbarem překlady od Rusů o tom, jak jsme na stráži Slovanstva, což je, mimochodem , pravda, a najednou se Vám zalíbilo v mixu ras. Mně nezajímá, že Germán je zarostlý a má volské rohy na helmě, mne zajímá, že před patnácti stoletími se nám říkalo beau homme, neboli bohém, krásný člověk. Psal jsem to už, je to z Palackého. kDO CHCE, AŤ SE MIXUJE. Ale v Česku snad ne.

     • PeeBee

      kecy to jsou janiko dlouhodobe, takovy bulvarek k tem basickam…

 13. BARON LE SAMEDI

  A po chvilce oddechu s čínským bicyklovým revolucionářem, který brání odchodu méně revolučnímu soudruhovi do zahraničí, si všichni položíme otázku, proč byly tisíce německých žen v letech 1939-45 odsunuty do koncentráku za sex s nižší rasou, přičemž mezi nižší rasy patřily po eliminaci Židů Češi, Poláci a další. Poláci byli za sex s Němkami stříleni na místě. A čím to, že po půlstoletí jsou obyvatelé bývalé tisícileté Říše žhaví po obohacení jinými kulturami, nevyjímaje obohacení v oblasti sexu?

 14. BARON LE SAMEDI

  „Rozkaz zněl jasně: muž s koženou brašnou (sorry, v růžovém ohozu) nesmí projít.“ citát z českého filmu

 15. ;-)))

  Mimochodem … prijimani ILEGALNICH IMIGRANTU znamena ve svem dusledku rezignaci a podporu fasisticke usa a jejich planum… USA si zridila PEVNOST EMERIKA a zni likviduje jeden stat za druhym a sve „SPOJENCE“ likviduje nenapadne ekonomicky, socialne i genderove. USA rozjela VALKU na vsech chrontach PROTI VSEM ve vire ze jsou daleko za vodou a zadna odveta a riziko se jich netyka.

  • BARON LE SAMEDI

   problém má bílá civilizace sama se sebou, netřeba jí míchat „africkou kávou“

 16. BARON LE SAMEDI

  No a protože Janika nám mlčí, zeptáme se, zcela veřejně, stoupenkyně našich vetřelců, jak je možné, že Židé po roce 1945 zúrodnili aridní kus Negevské pouště, kterou dostali co Domovinu, a jak to, že Falašové, kteří se v Etiopii vydávali za Židy černé, a byli transportováni posléze do Izraele, Eritreu nezúrodnili vůbec, jako jejich soukmenovci v kibucech a mošavech? Čím to asi je? Jak je možné, že Izrael je kvetoucí zahradou exportující ovoce, zeleninu, maso, a má jen regulovaný přítok Jordánu, zatímco povodí řek Eufratu a Tigris byla, je a bude poušť?( Však žrádlo se dá koupit v arabské obdobě Lidlu, to netřeba pěstovat…..).

  • Janika

   Mlčet hodlám dál, Barone. Nebaví mě uvádět na pravou míru Vaše zcestné výmysly o nějakých mých postojích. Jako třešnička na dortu se skví Slovanstvo na stráži, to netuším, odkud do Vaší imaginace připlavalo.

    • merlin

     Alien z lodi NOSTROMO by Vám řekl: díky za Vaše city, já chci však Vaše- erytrocyty…

     • Seal

      Njn, ale tohle je akorát SF. A navíc ani pořádná dystopie, ale klasická komerční americká koukanda se vším všudy :-) Bych tedy před podobnými apokalyptickými obrazy dal přednost nečemu, co se aspoň trochu drží reality. Věřte – nevěřte, ale i na domácí scéně máte šanci najít něco, co už hodně dřív jaksi popisovalo mentální vzorce, které dneska zvedají vlnu té české protiemigrantské propagandy. Tedy ne že by uprchlíci neznamenali hodně závažný problém, ale to, co se dneska valí z mediálních zdrojů (bez rozdílu alternativy), je především tím pověstným atakem na „první signální“. Z luhů a hájů domácích prediktorů si zkuste pustit třeba tuhle starou věc, která popsala dnešní výchozí rozpoležení tak slušně, že by nad ním možná zaplesal i ten jinde zmíněný Kropotkin (kdyby teda ještě žil): https://www.youtube.com/watch?v=E1T8OpL5zac

      • merlin

       já jsem s maléry smířená, volit proto konvičku, úsvit nebo ods nebudu. Tohle je i útok na genetickou paměť a je to pod heslem sežerou nás marťani :-)

  • Sio

   :-) No těch prvních pár pionýrů zadržíme. Pak už budeme vědět, co a jak…

 17. Astr

  Invaze utecencu si jak vidno I u Janiky vyzada mimoradny pocet komentaru:-)
  Plusy I minusy letaji
  rasiste nelidsky krev ubozku chlemtaji
  a nebyt Janiky a dalsich lidskych dusi
  zvitezila by tu nenavist ne laska jak se slusi:-)
  Ale ano je to jeji blog a blokovat si muze jak chce
  a koho si zachce
  Jsou jini co v korektnosti jdou mnohem dal nez Janika
  a v kazdem kdo neuvita immigranta vidi vinika
  Evropskeho padu v novem svetovem radu.
  Cilem je pry obohatit a sobcum jejich plany zhatit!

  A jsme u cile tedy na jake obohaceni je treba se pripravit
  az jina kultura a prave nabozenstvi vstoupi mezi lid
  Ministerstvo skolstvi a kultury by nove osnovy melo vcas upravit.

  Sleduje pozorne jak obohaceni novou vedou
  cestu svetem si nove poznatky vitezne vedou:


  PS
  Beru na vedomi a souhlasim se zvolanim kazdeho vyznavace lasky k bliznimu:
  „ale tohle jsem nechtela, neco takoveho zadne spravne popsane tricko ani nerika ani nedela“

 18. PeeBee

  tak vubec neni treba pochybovat, ze se tu cela leta zivi tisice parazitu na lidskopravni agende (viz simon a jeho lide). jen je trochu pozde pochopit to leta pane 2015.

  je i laikovi dobre citelne, ze jsou pouzivani ciste politicky proti nepohodlnym zemim jako vydiraci mechanismus a o lidi jde az na dalsim miste. proc panek nevystupuje proti krali salmanovi, kyjevske nebo honduraske junte? chlapecek nevi? a proc vy – kdyz vam tolik vadi pohyb tech, co utikaji pred vasi nekonecnou valkou – proc nevidim v ulicich protivalecne demonstrace? videli jste nekdy zabery ze 60. let? ono to ma moralni rozmer, coz je jiste pozice dobrovolna – dle prirozene davky mravnosti toho ktereho jedince a jeho schopnosti vnimat souvislosti, chapat dynamiku…

  merlin – ja vim, ze to je nesmirny problem. ale je a osobne se mezi amoralni sobce zaradit odmitam, bude to neco stat – okolni dlouhodoba blbost, alibismus, nezajem, nadrazenost. necitim za sebe odpovednost, snazil jsem se 25 let lidem rikat, co si myslim, co jsem zjistil, pocitil, poznal. nemam potrebu nic brat zpet.

  p.s.: nas kazdodenni svet povstava z chaosu a opet se do nej nori – kaleidoskop hmoty, jaky zazrak!

 19. ;-)))

  Smireni ze se kolonizaci via nelegalni imigranty vybuzene fasistickou USA a protektoratni vladou EU neubranime, ze se neda nic, delat, ze se musime smirit, znamena ze ODEVZDAVAME SVOU ZEM, SVE DOMOVY, SVOU A NASICH DETI BUDOUCNOST, ze se na rozdil od jinych slovanu zcela vzdavame a jsme smireni s tim ze nasi pracovni silu vytlaci postupne ta levnejsi ochotna otrocit za mnohem horsich podminek. Ze v horizontu nekolika desetileti nas natalitou precisli a budou rozhodovat o nas v ramci tzv. DEMOkracie. A po celou tu dobu nez k tomu velkemu slkavnemu vitezstvi USA potazmo fasisticke oligarfie dojde, je budeme povinne zivit via dane.

  To je oc tu bezi

  • hauptmann

   Podobné výroky „…kvóta pro ČR je 6.2mil. Afričanů…“ pak vede k tomuto. http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/359421-arabska-rodina-ktoru-napadli-extremisti-prisla-na-slovensko-synovi-na-promocie/ Neskutečně trapná ostuda.

   Nacistická sebranka se aktivizuje i bez podobných výroků, ale takhle mají za sebou ještě i veřejnost. SR se tak připravila o kvalifikovaného člověka, přitom jejich vlastní ze země prchají po tisících. Zůstává jen nacistická pakáž. V Česku to bude podobné. Kvóta 6 milionů pro 10ti miliónový stát je úplný nesmysl, ale v tisku se tyhle poplašné zprávy šíří jako lavina a myslím, že je načase tomu udělat přítrž. Jak šíření poplašných zpráv a eskalaci xenofobie, tak urgentně řešit problém s uprchlíky už v Africe (např. rozbíjením band pašeráků), přičemž pomoc třeba Syřanům nebo Jemenčanům tomto směru naopak zintenzívnit. Přijímat Ukrajince je samozřejmostí.

 20. ;-)))

  Islamisticka fasisticka sebranka se aktivizuje i bez podobnych vyroku, ale maji za sebou jeste i USA. atd…
  ROZDIL?

 21. PeeBee

  dnes na globalresearch dalsi moc zajimavy clanek o smutnem konci tarika azize. charakter politiky usa tam dokonale vyjadril mr. panetta:

  “We spilled a lot of blood here … to achieve … making the country sovereign and independent and able to secure itself.”