Socky z montovny

Napsal sax

227-23f-Kucera-Fojtik2

Po Listopadové revoluci jsme často slýchávali slova, že náš přinos Evropě spočívá v naší zkušenosti s totalitou. A už jsme se těšili, jak to Evropě osladíme a ukážeme jí, kdo je tu strážcem evropských hodnot. Kdo jiny, nežli my, občané Střední Evropy? Bytostně zapadni, s Evropou plné kompatibilní národ, prošlý martyriem gulášové totality, ve které se jeho hodnotový systém vytříbil do pro Západ bytostně nepostradatelnosti. Ano, přes noc jsme se stali svědomím a budoucnosti našeho kontinentu.

Ovšem po pár letech lze již zjistit, ze onen pověstný pupek světa, kotlinka s lidem holubičí povahy neleží ve střední Evropě, ale ze se posunul tak trochu na východ . Landkarte Osteuropa zde :

A nyní, s přicházející vlnou uprchlíků, jsme se konečně vydali do boje v naději, že s ochranou tradičních hodnot již nelze déle vyčkávati. Konečně se vezeme na té pravé evropské vlně.

Ale ouha- najednou nejsme tam, kde si představujeme, že opravdu stojíme.

Britská nacionali strana UKIP slovy svého předsedy Farageho se dala slyšet, ze indický muslimský násilník máa blíže k evropským (britským) hodnotám, nežli východoevropský instalatér.

“I have to confess I do have a slight preference. I do think, naturally, that people from India and Australia are in some ways more likely to speak English, understand common law and have a connection with this country than some people that come perhaps from countries that haven’t fully recovered from being behind the iron curtain.”

(„Myslím si, samozřejmě, že lidé z Indie a Austrálie jsou v některých ohledech lepe vybaveni v angličtině, lépe rozumí obecnému právu a mají lepší vztah k naší zemi, nežli někteří lidé, které přicházejí ze zemí, které se zřejmě zcela nezbavily způsobu bytí v casech železné opony… Musím se přiznat, že mají mít mírnou přednost.“)

Nigel Farage: Indové a Australane jsou lepšími imigranty, nežli Východoevropané.

V očích konzervativních Západoevropanů je náš boj za tradiční hodnoty jen bojem vice prohnilých proti méně prohnilým, socek proti polosockám. V růžovém svetříku oblečený udržovaný uprchlík, co za převod přes hranici zaplatil desetitisíce dolaru, se tak v zásadě nijak neliší od příslušníka východoevropského národa, pospávajícího po ubytovnách a vysávajícího britsky sociální systém.

P.S.: Převoz z Libye na Lampedusu stoji 500- 1000 Euro/ osobu, ze vzdálenější destinace, Sýrie, platí čtyřčlenná rodina něco kolem 10 tisíc euro.

  • Janika

   Děkuju já, saxi, za aktuální článek. Měli bychom otevřít oči a podívat se především na sebe, než se začneme nad někoho vyvyšovat.

   Módní peklo dobrý :-). Nebyl to taky Boddie a Doylle z profesionálů? Ti se takhle podobně oblékali, frajeři. A prošlo jim to :-).

 1. embecko

  Ano, janiko, tenhle clanek neni sebehane ani o vine, ale o rozlozeni hodnot po Evrope. Podivat se na sebe, na Evropu, na uprchliky a dat si to nejak dohromady. V pozici zoufalce, ukazujici na jeste vetsiho chudaka, zatim nejsme, ale lehce se tam muzeme ocitnout. Blbe je, ze pozice „nechceme je tu“ je vlastne jedina mozna, kterou lze zastavat, ostatni moznosti jako by moznostmi ani vubec nebyly- jen zmatene nazory, ztraceny cas, cista intelektualstina. A tady v tom citim urcity dluh verejneho diskurzu, ktery by se mel snazit se tohoto „jedineho mozneho pohledu“ nejak zbavit.

  • Janika

   Jenže když člověk odmítne ten jediný možný pohled, v tomto případě hysterické tažení proti víceméně imaginárním imigrantům, tak je zařazen do skupiny vítačů záplavy „černých“. A těch nesmyslů, co se i jen tady objevilo , například to o penězích na cestu a že jsou vlastně bohatí. To určitě, to by se plavili ve člunu… A tady neměli na jízdenku.

   Seal napsal, konečně někdo: „Teda, při vší úctě ke čtenářům :-) Nenapadlo vás při pročítání různých zdrojů, že třeba ti lidé prodali celý svůj majetek, anebo že se na jejich cestu skládalo celé příbuzenstvo? Místo na nafukovacím člunu si mimochodem můžete odpracovat měsíční prací pro pašeráky v naprosto krutých podmínkách. Mě spíš fascinuje představa některých lidí, že běženci se asi jentak z plezíru vydávají na cestu, na které se prokazatelně umírá. Doufám, že aspoň vy chápete, že tu ptákovinu s Bilderbergem, která se se objevila pod vaším komentářem, nemá cenu ani komentovat. Tři zdroje, z nichž vychází hlavní uprchlický proud, jsou snad dostatečně viditelné: Válkou rozvrácené země, autoritativní režimy a nezvladatelná chudoba.“

  • merlin

   nechápu jak, vážně. zdá se mi to nereálné.
   p.s. odkud máte ta čísla, já mám z italských novin, kde je nejvíc rozhovorů s uprchlíky sice různá, ale ne tak nízká.

   • embecko

    Myslite ty ceny prevozu? Ja to mam z nemeckeho google, proste jsem zadal „imigranti + cena + lod + evropa“ a vyskocila na me tahle cisla…odkazy mam, ale je to zbytecne sem davat, janika mi to pak bude muset schvalovat. Cena se lisi od mista destinace- Eritreu jsem nehledal, tam to bude asi vic, ackoliv neznam eritrejskou cestu (prez Egypt?)…tam by to melo byt tech 10000 za lod a rodinu + cesta na pobrezi.
    Ale zase bych nebyl najivni, tohle je velky byznys, takze uprchlici pojedou mozna v organizovanych „zajezdech“, kde bude urcite mnozsrevni rabat.

    Ale abyste nerekla:
    Alexandrie- jizni Italie 9300,- pro rodinu.
    http://www.zeit.de/politik/ausland/2013-10/fluechtlinge-mittelmeer-syrien-eritrea
    „9.300 Dollar hatte die Familie den ägyptischen Schleppern gezahlt“

 2. lomikel

  chapu ze clanek informuje o tom ze lide v Uk maji despekt k stredni evrope. to neni nic prekvapiveho pokud jste tam nekdy byl. ono jim uz mnoh nez ten despekt, ktery se ale vetsina boji projevit
  oficialne, nezbylo. znicane zeme, rozvracena korporatnim kapikem a imigraci.

  janika to pojala jako dalsi byc na nas hnusaky co nemilujem imigranty, vy to rporujete, Velmi presne poukazujete na zasdni problem multikulti obohaceni chtivych slunicek, nemaji zadny pozitivni navrh, krome tech negativnich – tohle je spatne, tamto nejdejte, tohle nerikejte vy hnusniii
  :)

  neni to tedy jen mlaceni prazne slamy, jak sam v reply naznacujete, v mnoha clanich se ztracejici jadro problemu, exprese vnitrniho uteku slunickare od reality, jeho prekvapena a ublizane reakce na ti osklivi lide to NECITI stejne jako on..

  • Seal

   Samozřejmě, lomikeli. Když jde o uprchlíky,. tak je třeba najednou být hyperkorektní. Kdyby nějaké to „sluníčko“, nedejbože napsalo, že na uprchlickém tématu si snaží nahnat politické body čeští fašisoidi, pravdoláskařský katolický šunt a Klausovi kapitalističtí privatizéři, tak by to byl určitě ten váš zmíněný „útěk od reality“ :-D

   • lomikel

    ja to v tomhle clanku nevidim, to o cem pisete. ale jak pisi nize, jdeme do pocitu, psychika rules. politicke body se snazi nahnat kazdy, ta je to i snad ma byt, jen vase psyche ( kterou povazujte – mylne, za arbitra i pro druhe, trebas pro me) vam rika ze jedno honeni horsi druheho :)

    • Seal

     Moji psyché raději prosím nechte mě. A když už ne, tak tedy aspoň RULEZ! Vy jste lomkeli taková diskusní užovka. Sám rád sice kdekoho diskusně podezírate, ale přitom váš jazyk je sám osobě docela slušná adresa. Klasický pravicově konzervativní pravdoláskař s egem jak Klaus a předmostmi coby Bobošíková :-) Teda, zvolil jsem tu mírnější variantu, páčko na konci tohodle způsobu myšlení je fakt 2. republika.

     • lomikel

      super! :) je to uplne katarze surforvat na vlne emoci a dlabat na argumentaci, uz chapu proc to lidi delaji – pro zabavu :)

   • lomikel

    stejne jako seal, je to nekde v tomhle clanku o honeni nekoho tyci ? me na tom celem zaujalo( a jinak by se asi ani nezapojil) jak sax napise kravinu ( sam to tak rika ja ne:) ktera poukazuje na strukturovanost pohledu na to co je clovek hodny zarazeni do spolecnosti ktere se odviji od sociokulturniho zazemi dane bytosti a vy z toho hned tezite multikulty body.

    ano presne o to je, lidske spolecnosti jsou rozdilne, struktury nazoru a vzorcu chovani zavysi na dasain dane spolecnosti. import migrantu ma zmenit nazory a vzorce chovani dostatecne velke casti spolecnosti aby ji bylo mozne dynamizovat pro NWO. ostatne hovoril o tom i pan preziden Letiste, jak je v cechach ( myslel i moravu :) prilis homogeni struktura obyvatel.

     • merlin

      to není tak úplně vždycky pravda, znám člověka, který hodně zbohatnul a všechny kolem, co se mu nelíbili přeplatil, aby se odstěhovali jinam :-)

      • Janika

       Nebo si mohl koupit všechny domy okolo, že ano, to je taky dobré řešení. A pak si tam nastěhuje, koho chce. Ale tohle asi jojo s lomikelem nemysleli. Zřejmě mají jasnou vizi, jak imigranti mírumilovné a hodné sousedy podřežou a do jejich domů se nastěhují. Není mi ovšem jasné, proč by v tom případě nepodřízli taky joja a lomikela, to nedává logiku.

       • lomikel

        hezky pokus :), nejde o to ze imigranti budou nekoho programove zabijet, to je kravina vi to vite a proto to sem pisete. jde o to ze vytlaci puvodni obyvatele nejprve z ghet ktere si sami vytvori, pak z oblasti/ctvrti (kde ustavi sve vlastni zakony) a nakonec dojde kvymene minority a majority. proces uz bezi ve francii, anglii, svedsku treba.

   • lomikel

    ted nevim jeslti myslite podobnou kravinu jako vy ?:)
    pokud ano tak nechapu smysl vasi otazky, pokud ne tak to uz se v tom ztracim uplne

    obecne to beru jo experiment, je jasne ze nejake plany, rizeni procesu, analyza atd. nikoho moc netankuje, budem tedy psat o tech pocitech, ty jsou totiz klicove, jake filtry ma kdo nasazene v ramci sve psyche.

    • embecko

     Kravina= napsal jste jedno velke „nic“, lomikeli :o)

     „budem tedy psat o tech pocitech, ty jsou totiz klicove, jake filtry ma kdo nasazene v ramci sve psyche“
     Ja o tom psat nebudu, pro mne tohle neni tema, ktere bych hodlal uchopit posmodernim zpusobem. Ale s vami uz s prominutim debatovat nemuzu, uz nekolikrat jsme sapolu rozdelali docela dobrou debatu a vy jste se nakonec vyparil. Nerikam, ze za to muzete, ale nemam to obecne rad, takze se nezlobte…samozrejme ojedinele reakce jsou na miste, to ano, ale nic do hloubky, pardon :o)

     • lomikel

      v pohode, ja vas k nicemu nenutim ani si to nijak neberu, v mem experimentu/osvete jste ale dobry rozehravac/ zeslozitovac(to myslim v dobrem) temat, tazke si na vas dovolim reagovat.

      • embecko

       nejsem utlocitnej ani urazenej, tohle je verejny prostor a ja konecne vase komentare take rad ctu, jen se s vami nedokazi trochu vazneji zaplest :o)

 3. Ondřej

  Mi takhle jednou asák vod Konečnýho z tanečních na Žofínu vyhodil z plesu, že jsem zapomněl bílý rukavičky a že nebudu zpocenejma rukama šahat holkám na ramínka. Já blb si neuvědomil, že jako člen dělnický třídy jsem to moch chápat jako povyšování se pozůstatků feudálně-buržoazního systému nad nositele pokroku, coby přislušníka předvoje dělnické třídy – v té době člena navíc člena SSM. Jako socka jsem si připadal a chtěl jsem Piskáčkovi z II.B. co jako intelektuál z rodiny bývalýho právníka, v té době ošetřující poloautomatický kotel na topný olej v Botanické zahradě na Albertově, mi takhle přebral plavovlasou Markétku. Vůbec ji nevadilo, že on byl socka co jeho fotřík sice zná římské právo a edikty římských pontifiků stejně jako Lex XII. Appia Claudia Caeca, ale když chodil domů tak byl cítít kouřem, zatímco muj fotřík přinesl vobčas i nějaký melouch mámě aby bylo zač spíchnout model bolerka od Neckermanna.

  Na druhou stranu ten frajer od nácků ze severu Skotska, má moje sympatie, že mu nejde o jen o tu barvu pleti, ale o „scholar business language“, ale i o to, kdo umí udělat správné pukrle před Jejím Veličenstvem. Taková Camilla Parker-Bowlesová to prý trénovala před zrcadlem s princem Charlesem asi 3 hod. než jí řekl svoje lakonické: „Of course, nobly“.

  Rád čtu saxovi komentáře, zvlášť ty protikapitalistické. Je důležité si uvědomit třídní podstatu světa a bohužel ten náš rasismus je tak trochu panskou rákoskou kterou se snažíme oplácet těm, co je kapitalismus vyhnal ze svých domovů díky našim jahodám v lednu a kešu oříškům po celou sezonu. Nás ještě kapitalisti potřebují, ale kdo ví, jak dlouho?!

  Proto neopovrhujme těmi kdo bez přikrývky ani trochou jídla požádají o trochu toho, co tady ta naše vyžraná societa vyhazuje směle každej den do kontejneru. Nikdy nevíte kdy to budeme my, co budeme prosit Bavory z Neukirchenu, jestli nám neprodlouží večerku ve sběrným lágru o hodinu dýl a nepřidají nám 10 eur na místní zábavu.

  Grüß Gott!

  • embecko

   Politicke debaty dnesni doby, Ondreji, nemaji zady politicky vyznam, protoze postoj obcanu neni pro elity nijak zavazny a stejne si nakonec udelaji, co chteji.
   Takze o co jde? Podle meho o uz jen o svedomi jednoho kazdeho diskutera :o) No a me se proste pricilo cist prispevky, ktere zenou stavajici situaci smerem do nejakeho konecneho reseni.

   Brusel ted postavil valecne fregaty u Libyjskeho pobrezi a zacina systematicky potapet prevadecske lode: ti uprchlici, kteri budou vraceni nazpatek, se zradikalizuji, ty, ktere preveze do Evropy, jen zhorsi nas problem. To berte jako vzorove reseni se vzorovymi nasledky- ne ze nula od nuly posla, to by bylo jeste dobre.

   „Libye hrozí, že bude útočit na lodě protipašerácké operace EU“
   http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/373152-libye-hrozi-ze-bude-utocit-na-lode-protipaseracke-operace-eu.html
   Takze druha bezletova zona…a treti bezletova zona (mezi tim padne Assad)…prubezne hony na domaci imigranty…za hranicemi nasrani Nemci, kteri se vzhledem ke sve pozici nemohou chovat tak razantne jako Cesi…“Nikdy nevíte kdy to budeme my, co budeme prosit Bavory z Neukirchenu, jestli nám neprodlouží večerku ve sběrným lágru o hodinu dýl a nepřidají nám 10 eur na místní zábavu“….ze jo? :o)

   • Ondřej

    Já mám prostě problém si stoupnout do houfu s těmi co jinak křičí „nic než národ“, tak tam stát s paní účetní od z realitky, že jim nemovitosti půjdou dolů, když se okolo nich budou pohybovat „vychrtlíci“ (taky máte rád Černý jestřáb sestřelen, nejen proto že tam Amíci dostanou na prdel, ale i proto že si celá slavná OSN spolu s Rusama řekne – tak jen ať!). To samí ta blbá nána z Birminghamu napíše do bulváru typu Daily Mail, že jí přestalo na Kosu v řecký taverně chutnat, když jí Syřani a Afghánci čučej do talíře?! Může bejt ráda, že si sami nenabídli o:)

    To jako si tu hrajeme na ideologický katechety proti kapíku, přitom jsme jen hochštapleři, že když jak říká Švihlíková, švábský hospodyňce zdraží mouku a vejce, pak že si konzervativně odtrhne od huby a nebude si nikde stěžovat, ale když to udělají ještě jednou, dvakrát, pak bude stabilně volit Hitlera i když by měl zlevnit mouku a vejce až na 7. místě jeho volebního programu po likvidaci židů, slabomyslných, štátskriplů a nebude ji ani vadit, že homosexuály bude zavírat do blázince, protože ona si celý život šetří a nikdo ji pak nebude inflací ničit její úspory?! Západní reparace nebo černoušci co chtějí nějakou starou sokolovnu a trochu kuskusu, tak to má být prašť jako uhoď?!

    Sorry, ale to jdu zvracet velebnosti. Co chce pak levice lidem vykládat vo solidaritě, když neumí dát 800 lidem pár týdnú (dýl tu nebudou) pár matraček a 3x denně teplý jídlo? Někdy chápu, proč si z nás dělají buržousti prdel, naprosto oprávněně, protože my jsme svině tak nějak vod přírody, voni jen že musej…

    • embecko

     Spolecnost je kapikem rozcupovana natolik, ze prestala existovat, Ondro. A s ni zmizely o obranne mechanismy, ktere se skrze ni daly pouzivat: jak dole (solidarita), tak uprostred (moralni zasady), tak nahore (volby a z nich vyplyvajici zakonny zavazek mandantu).
     Tady si muze povidat kdo chce, co chce, stejne tak se shromazdovat po milionech a nikdy z toho nic nebude, zadny tlak nebude vyvinut. Proto jsem napsal ten clanek z osobnich a nikoliv nejakych vyssi pohnutek: proste se nedokazu divat, jak nekdo podporuje neblahou tendenci (ackoliv by k takovemu vysledku stejne doslo, tak jako tak).

     Kdyz to prezenu do dusledku, tak ty dve krutosti proti sobe opravdu stoji: bud je zabijete, anebo zabiji oni vas.
     Ovsem ma to svoji obezlicku: s kazdym „zabitym“ (nevpustenym) imigrantem „zabijite“ (uzavirate) sam sebe a s kazdym imigrantem vpustenym delate de fakto to same- uzavirate se a zabijite.
     To je chovani te svabske hospodyne, jak jste ho posal nahore.

     Mocenske karty jsou tedy rozdany tak, ze zezdola s tim nelze nic delat- ergo kladivno problem sedi nahore (jak tu psal lomikel). Tady jine reseni, nezli revoluce (defenestrace) globalnich kadru neni. Ovsem oni nejsou Slavata s Martinicem, co se sesli za oknem nekde nad hnojem a tedy fyzicky nejsou dostupni.
     Zbyva tedy dostupnost psychicka (spiknuti vsech obcanu a nasledne odebrani legitimity elite)…a tady, po vsem, co jsem prozil na netu, jsem maximalni skeptik. Lide ovladani stockholmskym syndromem (chcete- li biologickym pravidlem „kosile blizsi kabatu“ :o) se nechaji vzdy opit rohlikem a budou volit (ve smyslu vseobecneho rozhodnuti) vzdy proti svym zajmum.
     Ty nejlepsi, stav veci odhalujici diskusni prispevky, jsou zatraceny, vysmaty, odsunuty, poslapany :o) A namisto nich bud slysite „hrrr na ne!“, anebo mudrovani typu „je to slozitejsi, nic neni jednoznacne, to preci nejde“…atd..

     • merlin

      když nejsme schopni být solidární s vlastními to jest. obyvateli tohoto státu se státní příslušností ČR /což vidím takřka denně/, tak těžko dolovat solidaritu s cizími, značně se lišícími už zjevně na první pohled, se kterými se lidé neumí ztotožnit, a považovanými navíc obecným povědomím za něco jako avarské nájezdníky nebo hordy Čingischána. Nevím co chcete po obecném lidu, ale přijde mi, že jste mimo realitu. politika /mimo diktatur/ at už je jakákoliv, je skutečně jen umění možného. Je mi líto, ale národ není složen ze skalních marxistů se stranickou disciplinou, ale lidmi, kteří vesměs kašlou na filosofické traktáty a intelektuální rozháranost jednotlivců. to vaše vysmívané pravidlo košile bližší kabát pomáhá mládatům přežít. takže i lidským dětem. kdo to chce měnit, kdo chce měnit přírodní zákony a narušovat základní vazby a etologické zákonistosti ve smečkách a rodinách, je nenormální, a měl by se léčit. Protože to je to, co vyčítám Halíkům, Havlům atd a nově vám
      Ještě jinak. Smaozřejmě že když přijde na lámání chleba, dám vždycky přednost vlastním a nad cizími pokrčím rameny . a kdo tvrdí, že je to špatně, buď ztratil instinkty vhodné k přežití nebo má patologické asociální rysy nebo je za tím nějaký zlý úmysl .

      • hank

       „…kdo chce měnit přírodní zákony a narušovat základní vazby a etologické zákonistosti ve smečkách a rodinách, je nenormální, a měl by se léčit…“

       A rozum máme na co? Dokud mají etologické zákonitosti navrch nad rozumem, nejsme lidi, ale opice.

       Vy solidaritu společnosti nepotřebujete? Až se budete dožadovat nějakých nároků a někdo vás odkáže na etologii, tak co…? Budete si rovnou hledat špagát?

       • embecko

        Tady je jeden zajimavy citat:
        „Na mé poslední návštěvě u filmového kritika, publicisty, překladatele a bytostného levicového intelektuála Antonína Jaroslava Liehma u při příležitosti dokumentární rekapitulace jeho života (a tudíž i velké části naší novodobé historie) se řeč stočila na Velkou hospodářskou krizi z konce dvacátých let. „Tehdy, to jsem byl ve třetí třídě, přišla třídní učitelka s oznámením, že počínaje dneškem musí si každý zámožnější spolužák brávat nějakého z chudších minimálně dvakrát týdně k sobě domů na oběd. Je prý celosvětová finanční krize a hrozí, že některé rodiny ještě o něco zchudnou a nezvládnou se ani relativně akorátně najíst.“
        Když uviděl ve tváři můj naprosto šokovaný výraz, dodal: „Ani na vteřinu nenapadlo nikoho ve třídě přemýšlet nad tím, proč je to důležité. Brali jsme to jako samozřejmou povinnost těch, kteří na tom byli lépe.“ Fakt, že byla doba, kdy v naší společnosti reálně existovala solidarita, sounáležitost a vědomí důležitosti vzájemné pomoci, se dneska jeví jako absolutní sci-fi.“
        http://a2larm.cz/2015/06/obnazene-hodnoty/
        Presna diagnoza Rychlikove: jako ze zanru sci-fi, i pro mne uz temer v me historicke pameti nedohladetelne, musim se na stripcich vzpominek nutit, abych si tu situaci predstavil. Prva republika- krize- nouzove kolonie- jazzove lokaly pro smetanku…jako by Liehm o tehle dobe vubec nevypravel.

       • merlin

        musíte upřesnit jakých nároků a po kom bych je měla chtít, upřesněte. Po své rodině? Od státu nechci nic, ten si pořád bere ode mě. Jsem zvyklá se o sebe starat sama. Klidně dál přemáhejte etologii a instinkty rozumem a až z toho onemocníte, tak si nestěžujte. Dělejte si, co chcete, ale nepředpisujte to autorativně mně coby jakási morální autorita, což jste v minulosti už opak. předvedl,

    • merlin

     a)proč bylo přeloženo common law jako obecné právo a ne anglosaské právo? je přece jasný, že že občanům Commonwealthu je tohle právo bližší, a že z tohoto pohledu je jim logicky bližší Ind, Bangladéšan nebo Kamerunec než Čech, Madar, Srb, Rakušák nebo Němec. není těžké uhodnout proč,
     A píšete to proto, abychom si z toho vzali příklad a přijímali a nechali tu pracovat jen ty z okruhu, kam zasáhl německý právní systém?
     b) nikde jsem nezaznamenala, že by nás znali. možná ještě sousedé v evropě, ale jinak je to fakt bída, czech republic nikomu nic neříká. osobně jsem si kromě reklamy topolánka nevšimla, že bychom někomu něco sladili či tak činit chtěli – v tom případě by z toho cukru jistě nechala topolova vláda vyjet spanilou jízdu, která by začala v bruselu pícovat. Už vůbec jsem si nevšimla, že by si Češi zvláště ti pracující v cizině mysleli, že jsou nebo jsme pupek světa.
     Asi se nemáte rád, když máte takovou potřebu urážet a hanět celý národ. Vy Čechy a Česko z něčeho viníte? On ale národ nemůže za zpackané životy jednotlivců a jejich pocity z odcizení se. Já žiju ráda a baví mě to a je to jen díky všem těm předkům – a´t už tady byli jací byli, jsem tu a jsem jim za šanci na život vděčná. Nehodlám na ně házet bláto, jen abych se cítila ušlechtile a morálně. A tak na mě působí váš článek.

     • merlin

      to patří úplně zvlášt se mi to omylem dostalo pod ondřejův komentář
      konvička má zatím 145 tisíc podpisů pod peticí, byl by prezident, kdyby na to přišlo

    • lomikel

     jeskovi voci, tak to si tam za zadnou cenu nestoupejte!!!
     btw, nekdo tady k tomu vyziva, kdo ? hned se od nej distancuji

    • Janika

     Je radost číst Vaše komentáře, Ondřeji. To o švábské hospodynce přesné, takoví jsme. No a tohle o buržoustech „my jsme svině tak nějak vod přírody, voni jen že musej…“ to je fakt dobré. Oni to mají „v popisu práce“, ale my… ?

     • Astr

      Janiko takto vypada sitiace dnesnich dnu treba v Madarsku:

      Všichni si přejeme celoevropské řešení, ale musíme chránit i zájmy Maďarska a maďarských občanů. Loď je plná,“ řekl rakouskému serveru Die Presse mluvčí budapešťské vlády Zoltán Kovács. Maďarsko má podle něj zázemí pro přijetí 2 500 uprchlíků, už teď jich má na svém území přes tři tisíce.
      Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/madarsko-vypovedelo-smlouvu-o-migrantech-fic-/zahranicni.aspx?c=A150623_183536_zahranicni_mlb
      ====================================================
      a tento vymysl o nejakych 800 I s tim zaverem Vy chvalite:

      Sorry, ale to jdu zvracet velebnosti. Co chce pak levice lidem vykládat vo solidaritě, když neumí dát 800 lidem pár týdnú (dýl tu nebudou) pár matraček a 3x denně teplý jídlo? Někdy chápu, proč si z nás dělají buržousti prdel, naprosto oprávněně, protože my jsme svině tak nějak vod přírody, voni jen že musej…

      Vy jste to na rozdil od ostatnich asi pochopila spravne :-)
      Ano zvracet !
      Jen kazdy nad necim jinym

      • Seal

       Maďarsko má hlavně ohromný nárůst žadatelů o azyl. Na konci 1. čtvrtletí t.r. vykazovalo 32 810 lidí, z toho podle původu hlavně z Kosova (22 830), Afghanistánu (4 020) a Sýrie (2 415). U nás statistické údaje potvrzují, že jsem pro běžence především tranzitní země: 355 žadatelů o azyl, z toho podle země původu jednoznačně nejvíc z Ukrajiny (175), na a pak Kuba (85) a Sýrie (20).

      • dixi

       Souhlas, jenže když to tak vynáší, rozdělovat podle barvy pleti,vyznání, názoru, a tak snadné přidat de k většině.

      • Janika

       O tom to není, merlin, tedy aspoň jak jsem to já pochopila a okouzlilo mě to :-). Samozřejmě se tím neříká, že jsme všichni svině. Nevím, jestli je v mých silách to vysvětlit, tak prosím s rezervou – je to asi tak, že kat zabíjí lidi, protože to má v popisu práce. Nebo voják taky. Když ale někdo zabíjí a není kat ani voják…

     • Ondřej

      Myslím, že už to tu zaznělo. Tady nikdo živýho Afhánce nebo Syřana nikdy neviděl, ale víme jak nám budou ujídat chlebíčka. Přitom je to kec z neznalosti (v lepším případě) nebo naopak záměrná lež, kterou vypouští ti, kdo jsou profesionálně placení aktivisté. Tady je jasná analýza, že žádný anglosaský běloch ani protestantské ctnosti a křesťanská morálka sociální a ekonomickou superioritu nezaručují, naopak, to pohodlí, zázemí, péče rodina a teplo domova spíše aktivitu ZABÍJEJÍ, demotivují či přímo vedou k laxnímu přístupu. Takže Britové by měli být vděční svým migrantům, to oni v posledních 10 letech roztáčeli britská kola výroby.

      Jsou imigranti pro společnost přínosem, nebo zátěží? Pro mnohé může být překvapivý závěr, že imigranti do britské státní kasy v letech 1995-2012 ve výsledku přispěli víc, než kolik jim bylo skrze nejrůznější sociální programy a dávky vyplaceno. Celkově tak mají imigranti pozitivní bilanci, a to v době, kdy se státní pokladna dlouhodobě zadlužuje. Původní obyvatelé mají tedy narozdíl od nich bilanci negativní – ze státní kasy v průměru více čerpají, než do ní platí.

      Tento závěr přinesl výzkum Christiana Dustmanna z University College London a Tommasa Frattiniho z Milánské univerzity (zprávu o jejich studii přinesl např. The Economist, studie je dostupná online), který zkoumal ekonomické dopady imigrace do Velké Británie.

      http://www.economist.com/news/britain/21631076-rather-lot-according-new-piece-research-what-have-immigrants-ever-done-us

      Kdyby Britové nebyli hlupáci a podívali se na hřbitov Highgate Cemetery, našli by tam hrob jistého Karla Marxe. Ten řekl, že:

      „Příliš marnotratná příroda člověka drží jako dítě na vodítku.Nečiní jeho vlastní vývoj přírodní nutností.“. Problém je, že tak činí především u těch, kteří si zvykli, že stát se o ně vždy postará, ale když zjistí, že to nakonec není nikdo jiný než oni sami, kdo musí tvořit hodnoty a spravedlivě se o ně dělit s druhými, pak padne kosa na kámen. Zvlášť když zjistí, že oni sami díky společnosti do které se nijakou svoji vlastní zásluhou nenarodili, najednou ty opravdu chudé v sobě obsahuje. Ne tak chudé, jak si myslí o sobě člověk z paneláku, co sice taktak vydělá na nájem a jídlo, ale nežije na pokraji života a smrti. Někdy mi přijde že by evropští proletáři potřebovali nikoli léčbu Klausem nebo Margaretou Antoinettou, ale poznali talibánskýho kruťáka nebo mudžáhída co dělá „nábor“ hurisek do harému islamských řezníků.

      • lomikel

       zkuste se nejprve vyporadat s pane Ransdorfem, napiste !!

       24.6.2015 – 12.44

       lomikel
       http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ransdorf-Americane-zpusobili-uprchlickou-krizi-zamerne-a-podporuji-islamisty-patri-pred-soud-EU-financuje-mafiansky-byznys-s-imigranty-A-ti-idioti-z-Bruselu-380961

       ROZHOVOR Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf říká, že mají být před přílivem uprchlíků pevně střeženy vnější hranice Schengenu a uprchlíci mají být vraceni. Imigranti nejsou ekonomickým přínosem, naopak zatěžují sociální sytém. Cizí kultury Evropu neobohatí. Za posledních 500 let je kulturní přínos muslimského světa rovný nule. USA dle něj krizi s uprchlíky nejspíš způsobily záměrně a měly by být volány k odpovědnosti.

       tak co slunicka, je Ransdorf fasista ?!

       0 0 i
       Rate This
       Odpovědět

       • Ondřej

        Možná jen tak trochu rasista, jestli si opravdu myslí, že je „přínos muslimské kultury pro nás nulový“, pak je na nejlepší cestě k Doubravovic Severočechům.cz (to byl senátor za KSČM, co byl za své rasistické výroky ze strany vyhozen, pravda, on asi odešel na „dohodu“ sám, aby to nevypadalo pro něj jako že díky levicové značce získal senátorské prebendy a teď přebíhá do hnědých stojatých vod vyholenců), takže pan Ransdorf mi coby europoslanec, který teď hlasuje s euronácky a Marine Le Pen, určitě není vzorem. Ale je jím Jiří Dolejš, ten článek psaný pro Deník Referendum sem dám ještě jednou

        http://denikreferendum.cz/clanek/20627-je-panika-na-socialnich-sitich-znakem-nasi-dekadence

        • ;-)))

         Je Priznacne ze proimigranti v ramci fasistickeho pussy teamu horuji pro PORUSOVANI ZAKONU vsech zemi, kterych se to tyka… je toi zasadni signifikantni rys jejich povahy i politiky

         Kdyz je potreba zalezt hloubeji do emericke rite, vzdy je predchozi tabu a dogma jejich sveta najednou polovodic…

         Neviditelnou rukou trhu pocinaje, praci piomcu na zapade kde kazi trh, a imigracni politikou a zakony konce.
         Jedni to delaji protoze nechapou a druzi , protoze chapou a podporuji plan

        • lomikel

         Dekuji ze jste to napsa jasne. Vase kriteria kdo je fasista nebo rasista jsou tak bezbreha ze rad budu, spolu s panem Ransdrofem, takto oznacovan. Vase a moje nazorova platforma se nepotkavaji, muj dotaz, a jeste jednou dekuji za odpoved, sluzil jen k obecne prevenci neomarxistickych memuu.

 4. BARON LE SAMEDI

  No a já mám problém s novými Pragováky, kteří mi sem zvou okupační armádu tentokrát opravdu na věčné časy. Že z Česka neodejde Vietnamec, který se mnou čistil ocelovým kartáčem odlitky na šedé před čtyřiceti lety, protože už i obchod v tržnici předal mladším Vietnamcům, pardon, Čechům s vietnamským pozadím, jak by musel napsat západní novinář, akceptuji, přijímám, souhlasím s tím. Vím, jak Vietnamci museli jíst placenty rodiček po porodu, aby se vůbec dostali k nějaké bílkovině (pramen: vedoucí lékař Nemocnice čs.-vietnamského přátelství v Haiphongu). Ale aby byl lidu šmejd z Eritreje, nebo Sýrie, který má jedinou zásluhu: totiž tu, že tvrdí, že je proti režimu, byl dáván za vzor, je příliš. Přechod jedné hranice, mimochodem, pro jednu osobu, činí jeden tisíc pět set euro. A hranic mívají „migranti“ před sebou zpravidla několik. Blok Janiky se stal pro mnohé z nás míšencem (ostatně, Janika o to míšení evidentně stojí) Tribuny, Tvorby a okupačních Zpráv. Byť signatáři, tzv. noví pragováci, jsou zde zatím jen dva, Janika a jistý Ondřej. Vyjma komentářů prohlašuji, že již do kolaborantských okupacionistických zpráv Ostrova Janiky psáti autorsky nebudu, a že dnešním dnem mažu Janiku ze svého adresáře.

   • BARON LE SAMEDI

    Policejní provokatér na padesáté druhé vteřině. Nepochybuji o tom, že hesla vyřvávají také lidé, z výplatní pásky Policajného prezídia Polície SR. Pramen: outsidermedia.

    • Seal

     Zastavte si to na O:46. Ten člověk pouze hází zpátky dýmovnici, kterou někdo hodil na účastníky té antidemonstrace. Ten původní házeč samozřejmě mohl policejní provokatér nebo spíš tajný agent. Jinak na té demonstraci řečnil Kotleba, Froněk (DSSS), Magát (Vzdor Kysuce), zbarvení té demonstrace je naprosto jasné bez ohledu na to, co se kolem ní začalo vytvářet na některých tzv. alternativních webech. Tenhle vtípek proto sedí naprosto přesně: https://www.facebook.com/beznenavisti/photos/a.598024733599568.1073741828.598009293601112/839567046112001/?type=1

     • jojo

      Seal vieš že odporcov pochodu bolo cca 200 oproti 8000-10000 protislamských vlastencov?. Typicky Havlovský paradox, že? Bol som účastník pochodu a takú disciplínu som ešte nezažil. Všetky provokácie (pre kamery) robili policajti (v civile) a tretosektoroví pravdoláskari. Ani ja som tomu voľakedy neveril, ale presvedčil som sa na vlastné oči. Na webe sú stovky dôkazov. Kto nelení, tomu sa zelení. Do toho, presvedčte sa.

      • Seal

       No, podle slovenských policejních statistik to vypadá, že největší binec v Bratislavě dělali migranti z Česka. Skoro určitě šlo o ekonomické uprchlíky, protože je pak u stánku vyfotili, jak se cpou laciným kebabem. Videa jsem si samozřejmě pustil, a to včetně projevů vašich předáků, takže jsem hodně v obraze. Jo a s tou disciplinovaností jste to fakt trefil. To by přece byla úplná havlovská fraška, kdyby miltanti ani nedokázali pochodovat v sevřeném tvaru a vykřikovat nějaká ta bojová hesla. Takže Na stráž! Udatný poritislámský vlastenče.

       • jojo

        Seal, to český fanúšik downhillu, ktorý nemal nič spoločné s českými ultras natočil video, kde je úplne jasné, kto prerušil preteky pod hradom. A tiež záznam z gopro kamery portugalského závodníka to takisto dokazuje.To kukláči hnali sprievod fanúšikov (relatívne neškodne prechádzajúcich) a nahnali ich v panike na trasu pretekov. Navyše tento incident sa odohral takmer kilometer od hlavného protestu. Hlavný účel bol splnený. Znegovať slušný protest občanov. Nie je nad nesprostredkovaný zážitok. Zdraví vás protislámsky slovenský patriot. A nestraš!

      • hauptmann

       Milý, zlatý Jojo. Možná, že vy jste byl v rámci vašeho médii implantovaného (a možná i trochu oprávněného) strachu tím slušným, kdo se účastnil pochodu centrem Blavy. Ale mezi vámi zcela naprosto bez pochyb byli i staří dobří rváči z klubů ověnčených háknkrajcem a vytetovaným číslíčkem „88“ na rameni. Těch rváčů, co neváhají rozbít ciferník děvčeti z důvodu „špatné“ barvy pleti, nebo používáním „nevhodného“ jazyka. Byli tam totiž i ti naši, takže dobře víme, co jsou zač. Pozor na ně, už to tady jednou bylo. Na druhou stranu, podobná masová radikalizace znamená nějakou předzvěst a nutnost řešit její podstatu.

       • jojo

        Milý hauptmann. Čiatočne s Vami súhlasiť môžem a čiastočne nie. Že sa na akcii vyskytli vami zmienené „osobnosti“ to je fakt, ktorý sa nedá poprieť. Faktom je ale aj skutočnosť, že boli v menšine. A vďaka manipulácii médií a polície (provokatéri) ktoré si vyberali zábery na kameru takmer výlučne na tieto „osobnosti“ a ich výčiny sa má v širokej verejnosti vnútiť názor aby odsúdili a znegovali „TOTO KONKRÉTNE PODUJATIE“ aj s jeho cieľmi. Podľa reakcií na internete (dokonca aj medzi ľudmi odsudzujúcimi mainstream) vidím, že sa im zámer podaril. T.j. odviesť pozornosť ľudí od hlavného posolstva protestu a riešiť nepodstatné detaily a ešte to aj využiť na obmedzovanie osobnej slobody a slobody zhromažďovania. Samozrejme nenápadne, salámovou metódou.

    • jojo

     Baron bol som tam. Kompletne zmanipulované médiá a polícia vyrobili z protestu „masaker“. Aj český účastníci downhillu na hrade to natočili. Na webe nájdete, keď chcete všetko. Fico už dokonca chce preventívne zakazovať demonštrácie. Kurňa, to je demokracia (alebo „štátny“fašizmus) ako vyšitá. Tak sa v tom vyznaj? Kto je nácek? Ten kto si chráni krajinu (protestný pochod), alebo ten, kto za pochodu likviduje slobodu zhromažďovania(vláda na čele s Ficom)?

     • lomikel

      je pomerne zajimave jak se ruka k ruce vine, jak udajne levicovi aktiviste jednou na stejnem parnim valci jako plne/ ci castecne (jako fico ktery obcas zazlobi) do neoliberalniho systemnu integrovani politici. ja mam pro levicove aktivisty jedno kriterium, je to proporcionalita usili ve dvou oblastech – ekonomicka a socilani, strukurane liberalismus resici agenda VERSUS multikulty agenda, LBG etc. Pokud je teziste jejich zajmu v druhe agende, systematicky je nalepkuji/identifikuji :) jako neomarxisty. Oni to nemaji radi :))), ale pomoci si nemohou, maji to v krvi.

  • cuci

   bude to kšeft, přijat imigranty, a copak víme barone, zda ti sluníčkoví si již na prachy nebrousí ručky?
   Většinou je jim národ, jeho budoucnost a jeho osud ukradený, ovšem za ta slovíčka se rádi schovávají

  • merlin

   jste nějak po těch slavnostních prohlášení porád nepřestal psát. To je teda zase póza. Mohl byste ze sebe prosím nedělat debila a chovat se jako dospělý člověk?

   • lomikel

    je zajimave jak tato otazka polarizuje pomerne poklodne vody kolem ostrova (SKORO takhle ostre byli debaty o sionistech a co to presne znemena:) , minimalne tedy bude zasadni v ramci pohledu toho ktereho cloveka na zivot vesmir a vubec.

    jak jedeme v te psychologii, zmitame se mezi vnitrim obrazem potetovaneho imigranta s macetou a vepkym p*** a obrazem holohlaveho potetovaneho fasisti s velkym klackem ( podle janiky) zeleznou tyci.

    nebude klicem to tetovani, musim se podivat do snare ?:)

     • lomikel

      Jejich tetování mělo za úkol ostatním ukazovat, ke které náleží kultuře, náboženství, či jakou společenskou pozici dotyčný obývá, zda je ženatý či nikoliv, jakou práci dělá, či jakými obřady a společenskými rituály už prošel. Zkrátka každý centimetr jeho tetování o jeho nositeli něco vypovídal. Ostatní členové kmene se na tetování jen podívali, aby ho dokázali přečíst stejně jednoduše, jako dnes lidé čtou knihy, a hned o jeho nositeli věděli vše potřebné.

      :)

 5. Sio

  Ale saxi, nechte si ty klišé odtržené od reality. Nevím, kdo z vašeho okolí si myslí, že Čechy jsou pupek světa, z mého tedy nikdo. Vaši kamarádi si to myslí?
  Jestli jsme s Evropou kompatibilní národ, nad tím přemýšlí jen pitomci, protože v Evropě zkrátka jsme více, než 1000 let. Je to prostě evidentní samozřejmost.
  Sladit to Evropě zase chtělo jen pár pitomců, lidu obecnému je to u zadele. Taktéž to, co vykládá Farage, mimochodem naprosto nevinné konstatování.
  Příslušník východoevropského národa, pospávající po ubytovnách a vysávajícího britsky sociální systém patří ke kategorii, které se říká svoloč. Každý národ má svou svoloč, je problémem Britů, že je tam trpí. Měli by je poslat zpátky, když nepracují a vysávají sociální systém, nic proti tomu nemám a rozhodně ty lidi nepodporuji.
  Já a lidé z mého okolí se vůbec nazajímají o to, na jaké vlně se vezou, znáte se s nějakými divnými lidmi. Pražská kavárna?
  Kolik zaplatil růžový svetřík zločincům je mi fuk, udělal to dobrovolně, jeho problém. Co by mě snad zajímalo, kde to vzal, když je pronásledovaným chudákem bojujícím o holý život.
  Plytký, nicneříkající článek apelující na city bez rozumného obsahu. Tohle má někoho přesvědčit, aby měl rád uprchlíky? No, dost o tom pochybuji.

  • hauptmann

   Jen tak naokraj. To, že Britové a Australani, v menší míře i Němci, považují za problém východoevropany, ne lidi z jiných částí světa, je fakt. Nevím, jak velké procento z nich, ale potvrdil mi to teď i kamarád žijící v Austrálii. On si myslel, že to je díky tisku, zkušenosti třeba Romy, nebo díky všeobecnému povědomí tamního obyvatelstva o naší „bídě“, jenže není to tak. Jedinců od nás, kteří odmigrovali třeba do Švédska, vysávají sociální systém a dělají bordel bez toho, aby se naučili alespoň minimální základy pro ne srozumitelného jazyka, je na jejich poměry hodně. Nerozlišují mezi Čechem nebo Polákem, pro ne to je to nastejno.

   • BARON LE SAMEDI

    vidíte spontánní protest proti zvýšení cen elektřiny. Asi tu elektřinu zdražili us embassy. Zranění policisté, důchodci, prosící aby mládež mohla demonstrovat, kopie Kijeva

     • BARON LE SAMEDI

      ruský názor На протесты вышли не старушки, не матери многодетные, а сытые, хорошо одетые парнишки, с ножами в карманах. Таких армянских бездельников и прощелыг, по курортным городкам в России, тысячи. За пару сотен баксов сестру родную продадут. Им что за тарифы, что за педиков глотку драть, без разницы. Главное руками не работать. Провокаторы и хулиганье проплаченое. Считать их народными мстителями может только дурак. В Гонконге такие же протестовали по надуманному поводу- мешали ходить по тротуарам лотки уличных торговцев. А уши, как всегда, пиндосовских агентов торчат.

 6. Magnus Maximus

  Ted je zajímavé info o tom jak nemocnice Motol nechce přijmout syrské nevyléčitelně nemocné děti. Přesněji řečeno ty kteří jsou chronicky nemocní, to znamená že by museli celý život brát nějaké léky apod. Chtějí si vybrat jen ty děti, které lze vyléčit. Už jenom tato skutečnost je přinejmenším zvláštní, tedy vyzobávat si jen toho, kterého lze vyléčit. Už jenom toto zavání fašismem. Ale daleko výživnější je diskuze pod článkem. Je neskutečné kam někteří Čecháčkové spadli od roku 1989. To je totální nenávist ke všemu cizímu. Přitom jde jen o několik dětí. Je to hrůza. Kapitalismus se na některých z nás pěkně podepsal. Je to vidět i na této diskuzi. Jedny z nejlepších komentářů zde k této záležitosti má Ondřej. Na druhém konci vitta například. Myslím že situace s uprchlíky ve skutečnosti není tak tragická jak se jeví. Podle údajů prý letos připlulo do EU asi 100 tis. lidí. Vypadá to hodně, ale na Evropu jako celek je to málo. Podle mého názoru se situace hrotí úmyslně aby se pozornost koncentrovala právě na uprchlíky a současně se odvrátila od procesů, které jsou možná o dva či více řádů závažnější a dějí se někde jinde ve světě, ale ve vazbě na Evropu. Kolem uprchlíků je vše příliš nějaké umělé. Jako na povel je jich plný Internet a asi i TV. To vždy podezřelé. Současně je to i ukázka toho, jak i z národa Švejků a pivních Pepíků dá celkem spolehlivě vybičovat pěkná bestie, která by řezala hlavy i těm nemocným dětem.
  Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/373093-reditel-motola-nevylecitelne-nemocne-syrske-deti-prijmout-nemuzeme.html

  • dixi

   Magnusi Maxime, souhlas. všechno to zavání i ten křik okolo. Jsem dost znechucena některými příspěvky pod vcelku rozumnými články, a jejich množstvím,nenávist z nich přímo řve a jeden druhého tito diskutující podporují, nečekala jsem to a mrazí mně z toho.

   • merlin

    Důvody rozhodnutí neznám, Mohou za tím být i důvody epidemiologické. Může za tím být i to, že se to snažil nějak kulantně vyjádřit a neděsit lidi ještě víc.
    Pokud vím z odborných časopisů., tak v Sýrii jede např. epidemie dětské obrny a jiná nakažlivá onem. Ti, co nenechávají očkovat děti, aby jim nenarušili imunitu a je jich už hodně, by se mohli začít sakra divit. Přijde mi logické, že proti tomuhle se státy brání, má tchýně coby dětský lékař mi vyprávěla o dětech na železných plících z dob jejího mládí. Promiňe, ale jsou onem., které je lépe zvládat na místě – např. i různé druhy hemolytických horeček apod. Víte o obětích moru? Jestli ne tak buďte rád.Lékaři bez hranic akt. hlásí z utečeneckých táborů epidemie spalniček, objevila se právě dětstká obrna, farmakorezistentní kmeny TBC s rychlým průběhem, nemusím se zmiňovat snad o AIDS, který v africe spolu s malárií a TBC tvoří smrtící velkou trojku. Takže protože na rozdíl od Vás nepovažuju v průměru doktory za úchylné sadisty – i když vyjímky mohu připustit, myslím, že si vykládáte tento postoj českého zdravotnictví z neznalosti tím nejhorším možným způsobem.

    • brtnikvbrlohu

     Mi na tom všem fascinuje jak každý všemu rozumí a navíc si nechce připustit že prostě alespoň nějak trochu dobré řešení neexistuje. Všechno mi to připomíná debatu na Titaniku kdy se řeší jaké ponožky si obléct pokud bude nutné opustit loď.
     Někdy totiž špatné řešení zabrání ještě horším koncům.

 7. dixi

  Od čeho máme zákonodárce, mohou zamezit islamizaci, všechna ta nenávist by se měla zaměřit správným směrem, tlakem na ty, kteří mají ´povinnost tuto situaci řešit. Bez ukončení válek to nepůjde, bez spolupráce s Ruskm už vůbec ne. Jednat vyjednávat, uklidňovat. Nenávistí k ubožákům, vyzobávání, jsou li hubení, nebo málo hladoví,mají-li sebou děti, je to špatné, nemají-li, tak také. Co brání evropským zákonodárcům . nastavit taková pravidla, aby byli nuceni vracet se do domoviny, skončí.li válka ? Zřejmé je taky to, že konec válek si ti co je rozpoutali ani nepřejí, je to přece tak báječný kšeft. Ransdorf to napsal dobře, patří před mezinárodní soud. Jako nacisté po druhé světové. A Ještě poznámku, vyčítá se uprchlíkům, že utíkají ti, co mají peníze. Za druhé svěrové taky měli větší šanci zachránit se ti, kteří na to měli a vyčítá jim to dnes někdo ?

 8. cuci

  zákonodárci zamezující islamizaci? to jsem se zase jednou zasmála, že naše politická garnitura, která zde vše prodala v neprospěch tohoto národa a poslouchá ty mocnější již 25 let, se najednou změní?
  Dcerka byla před týdnem u Apolináře, nemocnice přecpaná, půl hodiny po porodu čekala na uvolnění pokoje, po 3 dnech ji pustili.
  Malý chytil nějakou infekci, zapáchá to kolem pupíku, dětský doktor může až pozítří. Budeme muset přijat Afričanky, abychom se učily případně rodit i ve volné přírodě, bez jakékoliv hygieny je načase nás to naučit. Ještě škoda, že máme v zimě zimu, i to spaní ve volné přírodě budeme za chvíli potřebovat všichni

 9. cuci

  jo, a když už máme ty sluníčkové internetové weby, mohl by mi někdo poradit, co s tím? peroxid vodíku nemůže uškodit? Vyzná se někdo v doktořině? Ovšem,upozorňuji, že jsme češi, což zde bude problém, bohužel ne uprchlíci z Afriky, nejsme in

  • merlin

   to nemůže, ale spíš bych něco co i vysušuje třeba genciánovou vilolet, ale nejsem dětský lékař a nutno vždy vidět. infekce kolem pupku u novorozenců může být nebezpečná, celkem bych se neostýchala skočit si s dítětem na pohotovost dtské kliniky

   • Janika

    To jste mě potěšila, merlin, s tou „fialkou“ – dávám ji na všechno, lidem i zvířatům, například po vytažení klíštěte, u kocourů je rozdíl hned znát. Jen bych byla opatrná před návštěvou lékaře, jednou mě s tím vyhodili, že nic nevidí a ať přijdu za týden…

   • lomikel

    panove a dami,kdo tu radi neco jineho , pro 4 denni mimino s hnisajicim pupikem, bez okamzite zajit k doktorocvi ma snizene kognitivni schopnosti. pak je zcela validni se tazat zda je ma dostatecne i pro psani o imigrantech
    :)-

    btw to mimino jeste nebylo na prohlidce u obvodniho pediatra po propusteni z porodnice ?

     • dixi

      Je to novorozenec, srovnávat s nohami dospělého je zavádějící, tentokrát s Lomikelem bezvýhradně souhlasím.

      • embecko

       Ja zas souhlasim s lomikelem v tom, ze je to jako s temi imigranty: ani je, ani ten pupik nikdo tady nevidel, ale vsichni je posilaji smahem nazpatek :o)

       • embecko

        Jeste mne napadla takova srovnavaci uvaha:
        Rozhodnout, kdyz uz jit k doktorovi, je docela tezka vec, stejne jako kdy se ma clovek zacit obcansky branit.
        Kdyz se naucite chodit k doktorovi s kazdou malickosti, zadelavate si na prusvih, protoze ztratite ostrazitost a doktor take (uz je tady zase ta baba/ dedek :o) Pak, s casem, se vam s nejakou potizi nebude chtit jit, protoze vite, ze vam doktor „da zas jen nejakou masticku“ a ususite si doma velky problem. A s casem unavite doktora, ktery si zvykne na to, ze jste banalistka :o) a k osetreni pristoupi laxne.
        Podobne musi spolecnost odhadnout, kdy se zacit branit, aby neprenosila dite..a kdyz to nedela a s casem uz bude pozde, vyvre jeji odpor v nejake neadekvatni reakci.

        • merlin

         je odpovědnost za sebe a za jiné, to jsou dvě odlišné věci, když se hodně praštím do hlavy nepůjdu si dělat cétéčko, ani když na chvíli ztratím vědomí, všechny ostatní tam ale hned pošlu, vlastní děti osobně dopravím.

         • Janika

          Přesně tak. Mě k doktorovi hned tak něco nedostane, u ostatních neriskuju. I když taky uvážlivě. Například děti jsem nechávala spíš preventivně vyležet, když na ně něco lezlo, aby to nepropuklo a nemuseli jsme podstoupit léčbu antibiotiky. Prostě jsem se v tomhle řídila vlastním rozumem a kašlala jsem na nadávající učitelky.

          • embecko

           Nojo, jenze pad a bezvedomi jsou uplne jasne…jit ci nejit k doktorovi se tyka 90% ostatnich pripadu s nejasnymi symptomy. Konkretni priklad: sedmileta holcicka v noci 10x zvracela a nakonec to byla strevni chripka na vylezeni…to same dite po roce znova 10x v noci zvracelo a po dvoudennim vylezeni obvykle strevni chripky cestovalo do spitalu se zapalem plic. 100% stejne priznaky v obou pripadech, zvraceni, teplota 37,5, bolest bricha, bolest hlavy. A to i to zvraceni je pomerne jasne…zbytek jsou nejasne bolesti briska s teplotou, vicedenni bolesti hlavy, dlouhodobejsi kasel…angina- neangina?, navic se od nej vubec nedovite jak to boli a jak se citi „doopravdy“. Kdyz mate dite, co je vice marod, pak vas to unavi, dite zacne mit strach z vecnych odberu atd…zase doktor, bude mne zas pichat? Objednavky, cestovani, fronta v cekarne…s timhle zadne rozhodovani za sebe a za ciziho nema co delat, tam je moznost chyby vzdy stejna. U druheho se sice muzete kryt okamzitym odchodem k doktorovi, ale jak rikam, kdyz to udelate 20x tzv. zbytecne, z 21. pripadu muze muze byt velky problem.

 10. dixi

  Nenapsala jsem, že to udělají, ale, že by měli a mohli, nejen v české republice, je to teorie, všichni se tady bavíme více méně teoreticky, na reálnou změnu nemáme vliv. Jinak jsem z České republiky a těší mne, že jste se pobavila.

   • Kamil Mudra

    Poradil bych koloidní stříbro. Na zanícené rány působí dezinfekčně jako peroxid (ba lépe) ale má tu výhodu že není agresivní ke tkáni a taky vůbec neštípe (jako když si dáte na ránu čistou vodu). Je třeba udržovat postižené místo neustále vlhké (tím Ag) až mokré. Což samozřejmě neznamená že bych doporučoval nějaké vynechání lékaře. Úmyslně nezanechávám žádný odkaz aby to nevypadalo jako reklama. Když si zadáte do Google „koloidní stříbro“ budete mít z čeho vybírat. Ale pozor na „garážovou výrobu“. Sice neuškodí, ale může se stát že nepomůže, protože nanočástice stříbra nejsou dostatečně „nano“.

 11. dixi

  Nemocné miminko? Jdu rovnou k lékaři, nečekám do pozítří, rady po internetu také nejsou to pravé ořechové. Doktorů je pořád ještě dost.

 12. lomikel

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ransdorf-Americane-zpusobili-uprchlickou-krizi-zamerne-a-podporuji-islamisty-patri-pred-soud-EU-financuje-mafiansky-byznys-s-imigranty-A-ti-idioti-z-Bruselu-380961

  ROZHOVOR Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf říká, že mají být před přílivem uprchlíků pevně střeženy vnější hranice Schengenu a uprchlíci mají být vraceni. Imigranti nejsou ekonomickým přínosem, naopak zatěžují sociální sytém. Cizí kultury Evropu neobohatí. Za posledních 500 let je kulturní přínos muslimského světa rovný nule. USA dle něj krizi s uprchlíky nejspíš způsobily záměrně a měly by být volány k odpovědnosti.

  tak co slunicka, je Ransdorf fasista ?!

  • cuci

   o záměru vpustit do Evropy Islamisty jsem slyšela někdy v roce 2009 a nevěnovala jsem tomu pozornost. Asi blábol, tak jsem to okomentovala. ( Ještě k tomu jsem to vyčetla na nedůvěryhodných esoterických webech kde prohlašovali, že Evropané mají vyšší energetické vibrace , nechuť válčit, a to musí globalisti změnit. Velmi tam před tímto záměrem varovali, jinak bych si to ani nezapamatovala).Nyní se to stává skutečností. Pokud se imigranti začlení do našeho systému, nemám nic proti tomu. Pokud to ovšem bude probíhat jako ve Švédsku, není to moc dobrý model. Tam údajně vytváří gheta , kde uplatňují právo šarija.

  • Seal

   Proč by měl být Ransdorf rasista? Nechcete tím doufám naznačit, že přemýšlí úplně stejné jako vy. Asi byste si měl ten rozhovor nejdřív přečíst a zohlednit i to, že Ransdorfovi kladl otázky Lukáš Petřík. Ten jako správný mladý konzervativec a a obdivovatel Klause se určitě nebuzde ptát, co si Ransdorf myslí třeba o šíření paniky a nenávisti. Navíc v případě KSČM je vždycky, jak známo, nejdůležitější příslušné usnesení. No a protože to na stránkách portálů, které řídí nebo do nich přispívá Petřík, samozřejmě nedajdete, tak vám ho pro zajímavost překopíruji:

   „Stanovisko Ústředního výboru KSČM, schválené na jeho 15. schůzi dne 20. 6., k šíření xenofobie.
   Uprchlická krize je vážná hrozba a je proto potřeba, aby vládní koalice otevřeně mluvila s parlamentní opozicí i veřejností o přístupech k jejímu řešení. Proto KSČM navrhovala zařadit tento bod do programu schůze PS PČR. Existuje sice širší politická shoda o nepřijetí kvót rozdělující uprchlíky uvnitř EU jako diktát, ale důležité budou další kroky, skutečně koncepční řešení.
   KSČM především odsuzuje další pokračování destabilizace zemí, odkud migranti do Evropy přicházejí, především ze strany Spojených států amerických a NATO, ať již se jedná o Libyi, Sýrii či Irák. Je třeba si uvědomit, že hlavní příčinou krize je imperiální politika velmocí.
   KSČM dále považuje za nezbytné zaměřit se na mezinárodní rozvojovou pomoc, do které by se měly zapojit především ty země, které rozvrat způsobily vojenským zásahem mimo mandát OSN. Jde o dlouhodobé financování projektů obnovy postižených zemí zejména rekonstrukcí či novou výstavbou válkami zničené dopravní a průmyslové infrastruktury, investicemi do vzdělání a zdravotnictví.
   K tomu je potřeba dohled nad tím, aby vynaložené finanční prostředky skutečně šly do předem připravených projektů a neztrácely se v kapsách místních vůdců. KSČM si je vědoma, že se jedná o dlouhodobá opatření, která nepřinesou potřebný efekt ze dne na den, ale pouze jejich prostřednictvím je možné dojít k efektivnímu řešení současné situace.
   Okamžitá a realistická pomoc migrantům předpokládá neprodleně věcně posoudit kapacitu pomoci na evropském území a rozhodovat o ní demokraticky, ne za zády lidí, a s respektem k suverenitě členských zemí EU.
   Ulevit na migračním tlaku, který vůči EU narůstá, podle KSČM znamená ale především navrhovat taková řešení, která pomohou běžencům už mimo území Evropy. Posílená ochrana schengenské hranice zejména na jihu a jihovýchodě EU je důležitá, sama o sobě však nestačí. Už před branami EU je potřeba budovat systém, který pomůže běžence ochránit a postupně vracet k normálnímu životu.
   KSČM je za skutečné řešení vycházející z rovnováhy solidarity a odpovědnosti. Odmítá šíření paniky a xenofobie a hájí hodnoty solidarity. Je nutné si uvědomit, že obracet chudé proti chudým znamená odvracet pozornost od skutečných příčin sociální a humanitární migrace. KSČM odmítá šíření nenávisti k lidem jiné rasy, národnosti či náboženství, protože takové uvažování je nástrojem destrukce a další nestability.“

   A včil mudrujte!

 13. Pingback: Socky z montovny | Outsider Media
 14. Pingback: Socky z montovny | ALMANACH
 15. embecko

  Tak jemny clovek Cilek, provodce po tajemnych uvozech, osamelych stromech a kaplickach, rozmistenych v libe ceske krajine se nam take tak trochu zradikalizoval:
  „Filozof Cílek: Utečenci mají puzení dobyvatelů, znají radost z násilí.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Filozof-Cilek-Utecenci-maji-puzeni-dobyvatelu-znaji-radost-z-nasili-My-si-dobre-pamatujeme-jak-nas-islam-chtel-dobyt-Konvicky-se-spise-zastavam-381308
  Uplne na mne saha duch Vymarske republiky…

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s