Unaveni sluncem, ledničkami a appy

Napsal sax

Motto:“ Přicházeliť lidé nové víry, poráželi je, káceli v nich modly, rubali posvátné stromy v poli a v úvalech a pálili je ohněm.“

Alois Jirásek : STARÉ POVĚSTI ČESKÉ (1894)

https://i0.wp.com/volneknihy.xf.cz/Alois_Jirasek--Stare_povesti_ceske/images/00030.jpg

Aj, počněme budoucí ty zvěsti…

Že naše civilizace přestává fungovat je myslím nabíledni. Její funkčnost je obhajována už jen účetnickými výkazy, nemajícími žádnou oporu ve skutečnosti- stačí se kouknout na nějaké odborné periodikum, abyste zjistili, že základní ukazatele stojí úplně mimo realitu, viz třeba článek na Patrii.

Bohatství sice stále vytváříme, stavíme nové mosty, děláme nové fasády a kupujeme nové postele, ovšem jeho setrvávání v našem životě a přístup k němu jsou fatálně ohroženy náladami trhu, očekáváními na trhu práce, fiskální zodpovědnosti státu atd..

Paralela s pádem Římské říše není úplně mimo- vlastní příčiny ležely tehdy sice někde jinde, nežli dnes, ale systematika procesu konce jedné epochy byla obdobná : římský občan byl zatížen tolika tributy a povinnostmi vůdci Římu, že tato každodenní komplexita mu dokázala zabránit přístupu ke smyslu užitku jeho bohatství. Stejně tak dnes máme sice plně ledničky, ale nevíme tak nějak co s nimi, protože užitek ledniček je zablokován existenční a sociální nejistotou. Jsme jako dobrodruzi, co se rozhodli vychutnat krásy přírody chůzi na laně nad stometrovou propasti. Nakonec už obhajujeme jen ledničku před ledničkou a pro ledničku, protože se stala cílem a nikoliv prostředníkem- chybí totiž cíl a směřování a plná lednička už nemá na co poukazovat, odkazovat na určitý vývoj a směr jak společnosti tak jedince a tím tak doplňovat smysl jejich existence.

Konkurenčnímu hospodářství dochází dech a o inovace není zájem, Za rohem v krámu koupenou televizi chcete mít na to, abyste ji zapnuli a dívali se na detektivku a ne abyste ji kupovali cestou překlenovacích úvěrů a splátkových kalendářů a vystavovali se tak potenciální možnosti exekuce. Před jejím zapojením studovali 100 stránkový manuál, starali se o aktualizaci svého set-top-boxu a průběžně vytvářeli stále nové a nové aktuální menu, průběžně se rozkládající přísuny dalších kanálu. A to mluvím jen o pitomé bedně.

Inovace tedy netáhnou a musí být vynucovány : chceš se dál dívat na video ? Tak sem s novým appem! A aktualizovat, dokupovat programy a jednou za čas si v zoufalství koupit nový přístroj, protože ten starý už není kompatibilní s novou nabídkou. A to mluvím jen o přiblblém kompu.

A v tomto okamžiku přichází jiný systém, za Římské říše křesťanství, nyní islám, který nabízí výrazně zjednodušení řídících procesů a vymanění se z neúnosné komplexity naší hmotné existence.

Na televizi se budeš dívat jen hodinu denně a to jen na určené (cenzurované) programy. Když tě někdo okrade, nečeká té už několikaleté martyrium u soudu, na kterém vykrvácíš jak psychicky, tak finančně, ale imám za rohem vyřeší problém hned zítra.

Ženská dostane pytel na hlavu a úplně v klidu bude proplouvat ulicemi bez starostí o nějaké šminky.

Stát zakáže lichvu a korupce se bude tvrdě trestat.

Tak bych řekl, že po zjednodušení řízení společnosti a její vrácení na reálnou úroveň je velká poptávka. A tato poptávka bude tím vyšší, čím nesmyslněji a nevyzpytatelněji se Evropa bude chovat. Mým tajným tipem tedy je, že postupně se rozhodující část obyvatel EU přivrátí k islámu a to dobrovolně, to podtrhuji. Imigranti jí nebudou vadit a na s nimi přicházející « nové metody řízení » nebude nahlíženo jako na něco nebezpečného, ale spíše jako na lákavou možnost, hodnou pozornosti.

Nežli to, co je tu teď, tak to radši cokoliv jiného, hlavně ať je to jednodušší :o)

Průměrný zaměstnanec je poměrně slušný člověk, kterému jde jen o to, aby nemusel moc pracovat, k tomu měl solidní výhledy a jistoty a klid při nedělní procházce. Že tohle dokáže zařídit islám ? No tak sem s ním, nějaká možnost svobodné volby tady není žádnou alternativou :o)

A jako křesťanství neznamená automaticky upalování děti a žen na čarodějnických hranicích, tak islám neznamená hned černé vdovy odpalující se v autobusech…tohle ví každý průměrný evropský zaměstnanec moc dobře.

 1. Janika

  Moc hezky vyjádřené, co nás tíží v téhle civilizaci. Je to jak zběsilá honba za urváním si svého práva na život ty neustálé reklamy, nabídky, obtěžování přes telefon, jak člověk zapne televizi či počítač. Jako když se řítíme někam, neřízeně, a bůhví o co se rozplácneme :-). Díky, saxi.

  Tohle se mi moc líbí:
  http://rogalewiczova.blog.idnes.cz/c/467511/prace-v-saudi-vol-3-naucte-se-relaxovat.html
  My v Evropě jsme totiž nějak podivně zvyklí na to, že odpočívat se nemá. Kdo odpočívá, ten nepracuje a kdo nepracuje, ten se fláká. Odpočívat smí jenom někdo, kdo je nemocný, nebo se může odpočívat „za odměnu“ (dovolená). Ostaní odpočívači jsou neschopní budižkničemové, kteří okrádají ostatní o jejich drahocenný volný čas.
  Pacienti se nechají v pohodičce do devíti vyspat, žádný buch buch v pět ráno, změříme teplotu, v šest odběr krve a v sedum tlak a v sedum patnáct snídaně, no tak, dědo, už to dochrupni ať to můžu uklidit. Ne. Tady se dělá všechno hezky pomalu (= shewaya – čtěte šueja – je také místními dost oblíbené slůvko). Zvykněte si – naučte se relaxovat.

  • merlin

   milý saxi, nehodlám platit daně saláfistům. překročí-li se mez, nebudu se s tím pak humanistiicky mazat .-) A celkem budu vědět proti čemu stojím. šiíté se takhle chovat nebudou a půjdou po nich se mnou :-) Bohužel, je jich u nás málo, proto stále navrhuji je zmnožit přistěhováním sem. a co se týče toho ostatního, mám pocit, že jste se z toho bu´d tak trochu zbláznil nebo jen pro vlastní pobavení provokujete. což je časté a baví vás to .-)
   horší pro mě je, že mi přijde, že nic konkrétného neříkáte, na mě hltouna informací jich podáváte málo a přijde mi že se halíte do oparu jakési nejednoznačnosti až ambivalence. Jestli jste chtl skutečně vyjádřit, že islám bude pro vás to pravý ořechový, tak to pro mě ne. já s nima bydlet nebudu, to jsem mohla zůstat v malajsii. a nezůstala, protože jsou na mě moc velcí magoři i oni, natož pak wahábisté z afroarabského koutu. to fakt dám pak raději přednost těm rituálním kanibalům. A vám popřeju mnoho zdaru v nové evropě

   • Janika

    Co se týká počtu informací, tak dávám přednost kvalitě před kvantitou :-). Nebo jinak – spousta informací, která se na nás ze všech stran valí, to je jako chaotické usilovné běhání kolem dokola, všemi směry, tam a zase zpět, jen aby se běhalo. A pak se objeví ukazatel s informací – když půjdu tímhle směrem, dojdu tam a tam.

  • merlin

   Janiko, zrovna na to, aby oni mohli odpočívat /mám na mysli státy perského zálivu/, tam mají otroky z indonésie, indie a bangladéše a stmi zachází jak s opravdovými otroky.

   • hauptmann

    Máte pravdu. Piloti to samé, architekti, stewardky jsou také dovezené, recepční… vlastně skoro všechno. Evropa ty lepší pozice, Asie horší. Některé skupiny jsou reálnými otroky, jak psala Merlin výše. Saudi na to mají. Ale nemají na uprchlíky.. třeba z Jemenu určitě ne.

  • dixi

   Přivolává to vzpomínky na socialismus, který měl nešvary, ale lidé se tolik nehonili, neštvali, každý měl práci ikdyž někteří jen dělali, že pracují, někteří škodili, ale myslím, že to bylo přece jen lepší než nezaměstnanost, která přináší také nešvary, řekla bych horší.

  • embecko

   „Kdo odpočívá, ten nepracuje a kdo nepracuje, ten se fláká.“

   Ale zato mame plnou lednicku! Samozrejme…a kdo nejvice krici o reckych/ arabskych sockach a lenosich?…samozrejme ti nejvetsi mistni lenosi, takovyhle oportunismus je preci zakladem nasi socialni vybavy :o)

 2. lomikel

  saxi – jsem ochoten se bavit o tom ze nelze se upkne vysrat na uprchliky pred valkou, ale vase, prominte mi ten vyraz, uvahy pro zaky zakladni skoli, majici nejspise za cil propagovat zmenu evropske kultury na kultur islamskou, me tedy opravadu neberou. posouvate to od pomoci k oslave, takze bohum zel neni mozne podporit ani ty uprchliky pred valkou, protoze je pouziva jako klin k propagaci islamizace evropy.

  jedine k cemu me prinuti je premyslet proc se tako shazujte, vim ze mate na lepsi texty, bez ohledu na tema. vzdyt vy jste pomalu uz jak ta 5. kolona v rusku.

  merlin – kdyz ctu tohle tak se prestavam divit tomu ze cnemo je ostry. ceske neolevicove kruhy vidi v islamizaci zpusob jak pohnout s ceskou spolecnosti smerem ke svym snum, to v podsatte pise i stan na OM, tohle je pro me neakceptovatelne. primarne proto ze tento proce neridi, parametry neurcuji, a vystup ovlivni jen minimalne. misto posunu do leva, dojde jen k polarizaci o rozsireni NWO agendy. uz vubec nelze ocekavat jakekoli systemove zmeny ktere by meli pozitivni dopad ne autentickou levicovou agendu – zlepseni podminek mene majetnych lidi v zemi, zastaveni trenedu nastolenych po 89.

  • Janika

   Lomikeli, čím to, že z Vašeho textu na mě vane normalizační duch totality, vyvolávání nenávistných nálad proti někomu, kdo smýšlí „nedovoleným“ směrem, útočnost, stanovování toho, jak se smí mluvit a jak ne. Saxův článek je vlídný, přátelský, zamýšlí se. Jestli se tohle nesmí, jestli Vás tohle pobuřuje, tak mně se zase nelíbí Váš styl. O obsahu nemluvím, jiný pohled nevadí, jenže Vy nepředkládáte jiný pohled, Vy peskujete.

   • lomikel

    cim na vas co vane to opradu nevyresim

    me se saxuv test nelibi z duvodu ktere jsem uvedl, jadro je v tom ze se jedna o v podstate o
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Fejeton

    Fejeton (z franc. feuilleton respektive feuille [fœj] = lístek), či též poznámka pod čarou, v češtině také tzv. podčárník, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku jako protějšek k hlavním článkům. Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.

    Pojem fejeton je žánrovým označením pro nový literárně publicistický útvar, který vznikl a rozvinul se na místě novinových fejetonů jako méně rozsáhlý článek, či spíše krátký komentář typický silným subjektivním nádechem a lehkou stylistickou formou, zaměřený na aktuální společenské nebo kulturní téma, často o několika volně spojených tématech. Napsán je lehkým zábavným slohem, mnohdy satiricky komentující či ironizující trefně vybrané dobové události. Častá je nadsázka, humorné postřehy nebo hyperbola. Typický humor obsahuje i užívání prostředků komiky, jazykové hry a hry se slovy či užití knižních tvarů. Autor se většinou soustředí na jeden fakt, využívá sarkasmu, fejeton by měl být gradován do pointy a obsahovat nové, nečekané pohledy na věc a vést čtenáře k zamyšlení nad tématem (proto často obsahuje nezodpovězené otázky).

    coz samo o sobe nevadi, pokud to sax nebo nekdo jiny nepresentuje jako jediny spravny navod k reseni imigrace, zmeny systemu v CR a evrope. nesoulad mezi formatem a ambicemi je zasadni. z nejakych duvodu se takto k tematu imigrace vyjadruji lide kteri ji propaguji (viz. om treba). jini, byt levicovi myslitele, kteri situaci vidi sloziteji nez jen jako odcieneni zla bileho muze a nejsou az tak nadseni z kulturniho obohaceni islamem, se o nejakou analyzu alepspo pokouseji. Ransdorf, Krejci. Muj nazor je ze tento format je volen zamerne, protoze zakryva zasadni problemy v analyze situace a nenuti k navrhum reseni. Umoznuje zustavan na ciste emocni rovine a na zaklade techto selektivne genrovanych(proticudne emoce nepripuseny) emoci zadat od ostatnich participaci. Je to takove detske, muj syn to na me takto zkousi take.

    • Janika

     Takže sax vtipně zpracoval zdánlivě nevýznamné téma, no, aspoň něco :-). Tak se nerozčilujte, lomikeli, když je téma podle Vás nevýznamné.

   • embecko

    Tohle vsechno vypovida o strasidelnem stavu ceske spolecnosti: napisi o tom, proc lidem bezenci nevadi a proc by castecne byli ochotni prijmout jejich hodnotovy system a hned je ohen na strese. Nic nejde normalne, jako by nekdo lomikela nutil se tady vyjadrovat :o)

 3. BARON LE SAMEDI

  podle mne je fantastické, jak řecko dostává ty peníze, které nemohou vyschnout, protože je členem ecb, a euroskupina není právně ustavena, tudíž pokud se řecko nezblázní, a nechá si euro, ostatní euráci je budou muset financovat nonstop formou udržování likvidity bank, a když jedou banky, jede ekonomika. A Tzipras bude mít referendem potvrzený, že žádný prachy se vracet nebudou, čili je to v poho. Jestliže likvidní rámec ecb pro řecko je 89 miliard euro, tak si Tzipras může s kartičkou úřadu vlády stoupnout k bankomatu, fiktivně, nechá si vyjet kolik peněz potřebuje, ty hodí Lagardeové a jede se dál tunelem černým. Řekové vůbec nemusí s nikým jednat, ať si platí dluhy germáni, oni jsou v ecb a mají PRAVNI NAROK NA TRVALOU LIKVIDITU. A to je príma, proto chápu, proč podbradek Zeman chce euro. jestli má sax plnou ledničku, nebo jen kalhoty, je celkem šuma fuk. Historie se hýbe, bankovní perpetum mobile s trochu spicy miliony přistěhovalců v Evropě. Aneb jak Kojak Sobotka řekl, povinnou kvótu tisícovky odmítáme, ale klidně jich dobrovolně vezmeme deset tisíc….:-)))

  • Astr

   Vyborne zhodnoceni Recka Barone :-)
   Ted dalsi komentar co nastane kdyz se podobne zachovaji I ostatni staty :-)

 4. Ondřej

  Dobrý pokus, Saxi. Ovšem asi jen jako humorná nadsázka. Snažit se učinit islám marxistický zkoušeli již komunisté a marně. Oni nejsou společnost materialistická, nejsou ani společnost třídní ve smyslu jejich pracovního zařazení (z dnešního pohledu by se dalo říci, že většina jich funguje jako OSVČ a to víme, že Marx tyto středně třídní uvědomělé individualisty a pyšné samolibě uvažující lidi jen ve svůj prospěch měl jako nejreakčnější jádro podporující kapitalismus) a už vůbec ne dělnicky pospolitá, oni jsou společnost klanově a rodově založená a co více jsou soudržní v klanu o to více nesnáší klany jiné. Kdepak, být tu muslimský stát, pak Pražák-muslim bude opovrhovat Ostravákem-muslimem ještě více než pražské šlechta opovrhuje zbytkem republiky.

  Čas je dnes jinde, dělnická třída mizí a když je nějaká, pak podporuje kapitalisty (Babiš) nebo kvazinácky (Okamura). Tady vidím jako jediný smysluplný návrat na barikády. Jako v r. 1968 na Západě tady musí vzniknout revoluční intelektuální kvas, musí tady být revoluční vůdčí předvoj v podobě nějaké pražské intelektuální kavárny, ovšem té radikálně levicové. Rudi Dutschke, Daniel Cohn-Benditt vedeni levicovou uměleckou frontou Sartrem, Aragonem, Althusserem a dalšími. Je třeba využít neomarxisty z Franfurtské školy odkojeni Habermasem a Adornem, dnes jsou velmi populární self-made mani jako Žižek nebo Badiou. Je postmoderní doba, Lenin a Marx by to měli dnes těžký, protože každý si válí svoji kuličku, nikdo není zbídačený, že by mu nezbývalo odhodit jen okovy. Nakonec jejich avantgardní recepty dnes už těžko někoho osloví. Chce to radikálně levicový intelektuální brainstorming, lidé musí vědět že supermarket je kapitalistické zlo, které je pomalu jako heroin činí závislými. Je potřeba sem vtáhnout muslimy, protože ti jen tady v reálném kapitalismu poznají odpor naší společnosti a půjdou na barikády s námi. Ne pro marxistickou pospolitou beztřídní solidaritu, pro svoji vlastní svobodu, žít si tu svoji vírou, bez potřeby mít Levisky 501, iPhone, dovolenou na Kanárech.

  Mladí mají jako jediní šanci jít do čela lidu, lidé co prožili socialismus a šel jim k duhu jsou v zásadě stejní individualističtí prospěcháři, protože ta karikatura socialismu za normalizace nebyla ničím jiným než praktickou životní akademií prvního věku pro neoliberální soft skills-)). Tady musíme získat lidi z iniciativ který se pupkatým národněfrontovním strejcům pořád eklujou jako jsou feministky, svobodný matky co chtějí žít single s dětma a chlapa mají za přítěž a radši si zajdou 2x za život do spermabanky než jít do manželský otrokárny, lidi jako je zakladatel českýho feminismu Mirek Vodrážka nebo česko-německý novinář žijící v Hannoveru Petr Schnur, gay a aktivista za svobodu LGBT, lidi jako je transgender novinářka Tereza Spencerová, zelení aktivisté jako Jakub Patočka, Honza Beránek, akademická sféra a intelektuálové jako Naďa Johanisová z VŠE prosazující lokalní soběstačné ekonomické jednotky, fungujících jako jakýsi výměně kooperativně fungující kibuc, kde budou ovšem lidské výrobní faktory sdruženi do družstev a ta družstva budou tvořit komunu (soutěžit spolu ale především se vzájemně se doplňovat). Lidé jako sociologové Ivo Možný a Libor Prudký. Lidé pocházející z anarchistické scény jako Libor Slačálek ad. Dával bych si pozor na to začít si něco s odbory, už 20 let jsou součástí buržoustký korupční hry na ochránce pracujících, ale jsou jen součástí establishmentu skrze kartelový syndikalismus placený oligarchy a lokální ekonomickou mafií. Jestli chtít do revoluční mládeže nějakýho staršího Barda pak jako jedinýho vidí m Petra Uhla, bohužel lidi jako Egon Bondy nejsou už mezi námi a ti by mladým imponovali.

  • lomikel

   prvni odstavec 100% souhlas.

   V tom druhem pomerne souhlasim s tim ze tzv. delnicka trida je v rozvalu, ze se zdarilo lidi izolovat/desocializovat skrze tzv. svobodu jednotlivce. Ztrata nosne idee levice a z toho plynouci ztrata schopnosti ideologicke prace, neni presne jasne co a proc propagovat. Nejasny cil a nejasne prosredky. Krize identity levice. Co by me tedy zajimalo, v kontextu zde klokotajici diskuse je jak vtahnout ty muslimi na barikady a specialne za jakymi cily, obzvlaste v souvyslosti s odstavcem prvnim. Nemigruje k nam ani potencialne uvedomeli soudruh ateista internacionalista, ale vyznavac isamu, clen kmene/ pripadne duchovni pobratim preferujici muslima stejneho etnika.

   posledni odstavec, nechci vas ranit ale kdo je zvedavi na mlade nadsene lec rekeneme ne uplne zrale vudce ? ostatne kazdy zestrne, neni to vec veku ale podstaty toho ktereho jedince, kdy to Cohn-Benditt myslel uprime, tehdy nebo ted ?:) vase nadseni krajovymi fenomeny nesdilim, nahradit delnika lesbou mi neprijde nosne (omlouvam se za tu zkraktu :). z tech lidi co jste jmenoval bohum zel zadny netvori hodnoty na kterych by se dala zalozit prosperita statu, byt se znarodnenym velkokapitalem, take jejich prakticke pouziti mimo idelologii, sociologii, genderstudies atd je velmi sporne.

   kazdopadne dik za post, nebal jste se pospat urcitou vizi, kterou ac nesdilim, vidim jako nutnou jasne artikulovat. je to pro me akceptovatelne, uchopitelne ideove vychodisko, na rozdil od mnoha komentaru ktere si z vasi vize vyzobou jen neco a k jejimu prosloveni jako celek nemaji koule.

  • Janika

   Jen k té humorné nadsázce, Ondřeji, to další s marxismem nechám moudřejším. To je takové zvláštní, část lidí tady bije na poplach proti nebezpečí islamizace Evropy, jakoby reálně hrozila v dohledné době. No a tohle je podle mě zamyšlení nad tím, co že nám to vlastně hrozí, že by to mohly být i změny k lepšímu. Já bych mnohé uvítala. Jenže nevěřím hrozbě islamizace.
   Takže kdo je vlastně s článkem nespokojen a proč? Islámobijci jako lomikel, protože podle něj to sax bere moc vážně a předkládá jako jedinou možnou pravdu :-). A dál… :-)?

   • Ondřej

    Islamizace samozrejme nehrozi, ti lide z velke vetsiny chteji zit v alespon trochu fungujicim statu s dobrou inzenyrskou a socialni infrastrukturou. Chteji mit dobre zdravotnictvi a skoly pro svoje deti.

    No ale az je nekdo zvykly na svobodu pohybu, domaci hospodarstvi a volny, nekde trochu i kocovny zpusob zivota a vy ho pak zavrete na 12hod smeny do velky krabice bez oken ala Amazon, tak to bude pro nej takova tafka, ze by na ty barikady mohl spolu s nama jit. Ono se mozna nekomu nebude libit snazit se rozbit velky tovarni a skladovy komplexy na samozasobitelskou ekonomiku mensich druzstevnich firem a omezit elektronicko-medialne-it konzumerismus na takovy ten remeslne mistne stavitelsko zemedelsky zpusob zivota, ale planeta uz hodne tezce dycha. Prvni je omezit automobilismus a vysvetlit lidem ze automobilovy prumysl je nehorsi zdroj znecistovani planety. Letecka a kamionova doprava jakbysmet.

    Holt takovy kulturni navrat hippies. Sex, drogy rockenroll:-) A pro ty starsi misto televize castusky u ohne, folk a treba ochotnýcky divadlo. Mam dost velky sympatie k anarchistickymu hnuti takze kdyz by se rozlozil stat/byrokraticky centrum coby centrum moci na nejaky mensi skutecne samospravne uzemni celky, kde by vladl nejaky starsina doplneny o radu „mladych“, mensiny (muslimy treba), paritni zastoupeni zen a alternativce navrhujici novoty k jiz zazitemu, tak bych videl takovou vladu jako reprezentativne zastupujici vsechny proudy spolecenstvi. Zamerne nerikam spolecnosti. Ta je formovana z centra statem. Ten nemam rad, je zdrojem korupce a vseobjimajici obrocnicke byrokracie.

   • Ondřej

    Klidne me citujte, psat na OM se mi nechce, obcas je ctu, ale rozhodne s jeho ideovym nabojem nesouznim. Oslavovani doby komunismu a bezbrehe antizapadnictvi semtam riznute ceskou zaprdenou xenofobii a sovinismem neni muj salek caje. To je malo k tomu pochopit ze antiestablismentova opozice vystavena na konzervativnim dogmatismu vseho druhu nema dnes sanci oslovit nez par nespokojencu co jsou v zajeti sveho domaciho klidu a chteji si ventilovat sve frustrace do fanglickareni starych ideovych, znacne vycpelych a dnes jiz dysfunkcnich klise. Nikomu jeho ideologicky konzervatismus neupiram, ani nevidim dialektiku jako historickou propojenost s minulosti. Bohuzel neco jako konec dejin s dnesnim neoliberalismem a vsebecnym konzumerismem vidim jako realitu. Ze je pravdepodobny jeho brzky pad nepopiram, ale on ma tuhy korinek a jak pise embecko, jeho schopnost variability a jak casove tak formalistni flexibility, je dnes to co vitezi a zatim neni ochota u lidi se vseobecne flexibilizaci a snahy uhajit si svuj obyvak, TV a lednicku, vitezi.

    Jsoem komunitarista, nikoli komunista. Internacionalista, multikulturalista, ekoterorista, nihilista a nemam rad ordnung ani rad. Poradek ano, ale ten si kazdy sam a dobrovolne musi udelat sam nejdriv u sebe doma a pak v komune kde zije nebo chce zit. To by melo byt vysledkem prirozene kooperace a vlivem respektu k mistnim, opakuji MISTNIM, autoritam. S timhle na OM neuspeju, budu okamzite oznacen jako clen 5.kolony to libej uznat sam:-)

    • lomikel

     no ja nerikam ze vam tam budou tleskat :), ale jste rekneme prubirky kamen postoje treba Stana. jeho nazory na migraci jsou rekneme ramcove podobne tem vasim, jen neni ochoten napsat to naplacato. Me je i jasne proc, on na rozdil jede na sve triko coby editor. Rika C a nerika A a B.

     BTW. tady si vas cenim z toho sameho duvody, ukazujte zdejsimu auditorou jak vypada kompletni ideove zazemi vedouci k podobnemu postoji jaky zaujimaji.

     • embecko

      Alespon trochu uvazujici clovek dnes preci vidi, lomikeli, ze ideologie jiz postrada jakehokoliv smyslu a ze politicke reseni nasi situace neni mozne. Rozhodnuti zadne osoby anebo skupiny osob nedokaze dnesni stav zmenit. Soucasny proces je ryze technicistni, s jasne stanovenymi zakonitostmi a kazdy zasah do nej, ktery by nebyl s jeho zakonitostmi v souladu, ho bud fatalne poskodi, anebo bude takovy pokus razne eliminovan.

      • lomikel

       no ja to nevidim, jedine co vidim je ze tvorite slozite uvahy ktere uprime receno obcas nedavaji mi smysl – jakoby jste pouzival jinou logiku prokazovani souvyslosti, u me povzbuzeni nehledejte :)

  • embecko

   Dik za reakci, Ondreji…podle meho dnes bezi hranicni linie po pozici zamestnanec /zamestnavatel. A zamestnanec resi uz jen to, co pisi v clanku: malo prace, socialni jistoty a klid na ulici. Nic jineho ho nezajima, dnes uz nejsou ani zadne tridni zajmy (viz volby), v podstate se prumerny zamestnanec chova navysost oportunne. Cimz nechci resit zamestnance jako takoveho, ale blizim se k otazce, kdo mu dokaze udelat lepsi nabidku: soucasny rezim, anebo ev. nejake multikulti?
   Jak spravne pisete, clanek je spise humornou nadsazkou, ale ne zas tolik, onen rozvrh „nabidni a ja uvidim“ plati stale.
   Pricemz to v cem zijeme uz zname a dalsi vyvoj (v pripade neovlivneneho „samovyvoje“) lze s urcitou mirou pravdepodobnosti odhadnout.
   Druha moznost je urcite pribrzdeni onoho ocekavaneho vyvoje aplikaci multikulti a tim i poruseni pravdepodobne tendence „dalsiho postupu“.
   Rozhodujici politicka sila, zamestnanec, se tedy momentalne pta: Chci to, o cem vim, ze zrejme nastane, anebo o tom nejsem presvedcen a stalo by zato to nejak zmenit (pasivnim prihlizenim masivni imigraci)?

   Jak pisete o ideologickem multikulti tlaku: ja stale nemam ten dojem, ze by rozhodujici mase nejak vadil. Vzdyt za gulasoveho socialismu to bylo uplne to same: ona rozhodujici masa pasivne prihlizela normalizaci ne proto, ze by se bala ji nejak postavit, anebo ze by nevedela o co jde, ale ze si ji sama zvolila jako „opatrnou“ alternativu. Normalizatori se ukazali „socialne produktivnejsimi“ nezli reformni socialiste, ze meli za zady soudruhy v Moskve neni dulezite, ba naopak, to byl silne podpurny moment.

   Samozrejme muze klamat, ze multikulti se chytaji jak neo/liberalove, tak neo/levicaci. To ovsem nevypovida o nicem jinem, nezli o tom, ze nase moznosti korekce rezimu jsou jiz tak zuzene, ze se staly mimo-ideologickymi. Momentalne se to rozpada a tak je dulezite s tim vubec neco udelat, protoze kdyz se to necha, tak to klekne. A moznost, co s tim udelat, je pohrichu jenom jedna: doplnit masy konzumentu a platcu do socialnich siti a to za jakoukoliv cenu. Stale se vyrazi klin klinem, stale funguje jenom Ponziho schema a zadne „konstruktivni“ (politicke) reseni tady na to neplati. To vedi politici jak zprava, tak zleva.
   Krach, anebo rucnick na hlave a 5x denne smerem k Mekce? Samozrejme prehanim, ale ten rucnik bude podle meho pro kritickou masu nakonec prijatelnejsi, nezli predstava vstupu do vysoce kritickych casu, kde uz by slo opravdu o existenci a ne jen nejakou ztratu jakychsi „hodnot“. A vice- mene plna lednicka zustane, o tom bych nepochyboval.

   • lomikel

    ok, cemu zabrani rucnikar ? jak oddali krach systemu ?

    mimo-ideologicke hledisko muze byt, pokud jsem v pyramide rizeni dostatecne vysoko, vec zcela prirozena ba nutna. ideologie v konci je jen pomucka k rizeni davu/ drive mas.

    • embecko

     Tak urcite nejaka propracovana metoda to neni a ptate se me spatne, lomikeli, vzdyt to pisu stale dokola. Na tomhle planu neni dulezite, jestli je realny, ale jestli dokaze narusit stavajici tendenci, to je jeho smysl a ukol. Berte to jako prvni pomoc, kdy kravceni stavite prvnim hadrem z prikopu, co vam pride pod ruku- take nezkoumate jestli je spinavy.

     Z hlediska establishmentu:
     Jak uz vidite, imigranti svuj prinos prave prokazali: Recko se pripravuje na referendum, obcanstvo resi uprchliky. To bude samozrejme pokracovat.
     Pak je podle meho bezpochyby, ze vlna vybudi z letargie domaci obyvatelstvo a to dostane ekonomicky svunk. Prelozeno do cestiny: zivnostnici a zamestnanci a studenti se budou muset vice snazit. Podivejte se treba na seznam jmen doktoru prumerne nemecke nemocnice- tady je zahranicni konkurence pro domaci prava vyzva.
     Ze prichazi nekvalifikovana sila neni dulezite: nova vlna vytlaci soucasne a jiz etablovane imigranty na vyssi pozice.
     Pak je mezi imigranty hodne pribuznych, ze kterych se stanou zamestnanci rodinnych firem (= stoupne odvodne pro stat).
     Imigranti v Nemecku jen loni vytvorili na desetitisice pracovnich mist (odkaz jse sem daval uz nekolikrat- takze to bylo mozna uz predloni, ale to je jedno).

     Pravicovy intelektual je protimluv, proto se intelektualove na soucasnem protiimgracnim konzervativnim proudu nepodileji.
     Intelektual nachazi smysl v jedinem: dat rad chaosu, proto je jeho nepritelem stabilni spolecnost a naopak ve zvirenych casech a dobach je jako doma. Z toho vyplyva, ze budeme svedky povstanuti nove intelektualni skupiny: neoliberalnich neosocialistu- lidi, vericich ve volny trh a konkurenci a zaroven prosazujicich prava mensin vseho druhu. Tyhle mensiny ve svem spletenci jim zajisti kyzene ocekavany multikulti chaos a neoliberalismus jim naopak doda smerovani a trend, ve kterem budou diky sve inteligenci kralovat. Jiz dnes najdete mnoho milionaru, ideologicky smyslejicich levicove (konkretne multikulti) a chovajicich se ciste trzne. Proste stare rozvrhy jsou pryc…ted je jen otazka, kdo se premeni v dinosaura a nedokaze se presaltovat a kdo se chytne a poplave s proudem. Delnici a rolnici byli vzdy oklamani a budou oklamani i nyni. V poslednim cvrt stoleti byl oklaman i intelektual (zemestnavatelem) a ted si to nenechal libit- udela velky bordel, orientuje se v nem a nasledne bude profitovat, na rozdil od klasickeho kapitaloveho podnikatele.

     • Ondřej

      Intelektual nachazi smysl v jedinem: dat rad chaosu, proto je jeho nepritelem stabilni spolecnost a naopak ve zvirenych casech a dobach je jako doma. Z toho vyplyva, ze budeme svedky povstanuti nove intelektualni skupiny: neoliberalnich neosocialistu- lidi, vericich ve volny trh a konkurenci a zaroven prosazujicich prava mensin vseho druhu. Tyhle mensiny ve svem spletenci jim zajisti kyzene ocekavany multikulti chaos a neoliberalismus jim naopak doda smerovani a trend, ve kterem budou diky sve inteligenci kralovat. Jiz dnes najdete mnoho milionaru, ideologicky smyslejicich levicove (konkretne multikulti) a chovajicich se ciste trzne. Proste stare rozvrhy jsou pryc…ted je jen otazka, kdo se premeni v dinosaura a nedokaze se presaltovat a kdo se chytne a poplave s proudem.“

      Brilantni! Neni mym zvykem na chatech nekoho chvalit ci snad dokonce pochlebovat, ale tohle je zcela zasadni rozklicovani soucasneho postmoderniho spolecenskeho kvasu.

      • embecko

       Tak to mne tesi, Ondro, ze to vidite podobne. Jak sleduji debaty na tohle tema, tak 99,99% z nich trpi na urcity „ocas minulosti“, ktery s sebou tahnou z minulych dob a sice na predstave, ze existuje nejaky vseobecny zajem, jez muze byt vtelen do urcite pravdy (pravda X je, ze nam prospeje, kdyz sem imigranty pustime, pravda Y je naopak).
       Ja si myslim, ze to tak neni. A tahle ma uvaha se toci okolo sloziteho tematu konce spolecnosti (viz Budenova kniha Spolecnost bez nadeje a nedeje bez spolecnosti). Urcite ale terminu „spolecnost“ coby summu jednotlivcu na urcitem politickem uzemi, se nevyhneme…ovsem nejde o spolecnost, kterou by slo charakterizovat spolecne sdilenymi a predevsim vynucovanymi a chranenymi hodnotami. To je onen slavny postmodernismus.
       Zatimco drivejsi spolecenske formace vzdy fungovaly v ideologickem modu A => B, pak postmodernismus skrtnul ono B jako podvod mocnych.
       Jestlize jsou delnici vykoristovani A => je treba je jejich vykoristovani zbavit B.
       Takova „pravda“ vyzaduje predevsim ochotu delniku se nechat zbavit vykoristovani, bez toho to nejde, to by pak byl teror.
       Dnes je spolecnost rozpadla natolik, ze nenajdete uz zadnou skupinu, ktera by chtela, aby pro ni spolecnost neco udelala. A to proto, ze diky dejinne pameti zjistila, ze za kazdou pomoci se skryva nejaka ojebavka.
       Komuniste sice zbavili delniky vykoristovani, ale po 40 letech zas byli u stroju a z vysokych skol se jim smali potomci byvalych kulaku a kdysi znarodnene burzoase. Tohle je o delbe prace, proste vzdy se musi najit nekdo, kdo bude kanaly cistit a tim padem bude vykoristovany. Kdyz date kanalnikovi plat 50 tisic cisteho mesicne, tak vam do kanalu poleze rok a pak si koupi byt, ktery pronajme a z kanalu vam utece. Kanalnika musi delat vzdy clovek na dne a to za par supu a nelze ho nikdy zbavit vykoristovani, protoze pak by zanesene kanaly a nikdo necistil.

       Takze onen postmodernismus neni zadny teror pomatenych intelektualu, ale chladne konstatovani faktu. A stale v postmodernismu existujeme, i s imigranty: neni zadna skupina, kterou byste v tomto pripade mohl zastupovat pod „paragrafem“ vseobecneho zajmu. Ani zde neni onen zajem (co s imigranty) nijak definovany. Neexistuje tady zadna pravda, ktera by mely byt odhalena a tim padem i problem vyresen.
       Cele reseni imigrantske otazky je pouze nastroj, pouzivany ve skupinovem boji. kdyz nekdo rekne „imigranty sem nepustime“, druhemu se ihned rozsviti zarovka a rekne si hle, to by se dalo vyuzit a hned obratem tvrdi „imigranty tu potrebujeme“. A samozrejme naopak.

       Pokud si tedy nekdo mysli, ze vysidlenim imigrantu provede nejakou „pravdivou udalost“ a neco tim zachrani (nase hodnoty, geneticky fond, tradice atd.), tak se seredne myli. Bude mit sice pravdu svoji, ale stale polovicni a tudiz „neplatnou“, protoze druhe polovine lidi to bude uplne jedno, co udelal, pro ne nic nezachranil.

       A samozrejme, takrikajic biologicky, je braneni imigrantum ve vstupu a jejich zpetny odsun jedine mozne reseni. Ovsem to plati jen pro pripad funkcni spolecnosti, jinak imigrace, ci dokonce prekryti domaciho obyvatelstva imigranty vubec nic neznamena, to je jen individualni otazka, ktera nema zadny hlubsi dopad.

       To mate podobne jako s dluhem: co je nadluhu vlastne spatneho, kdyz i tak vznikaji hodnoty, stavi se a ruzne pecuje o hmotny majetek? Co je z hlediska druhu spatneho na tom, ze jedno nefunkcni lidske spolecenstvi bude prekryto jinym lidskym spolecenstvim?

       A mozna i uplne naopak, tady se mozna rodi jedna velka sance, jak se dostat prez korporatni Ponziho schema a posleze si to zaridit jinak :o)
       „Jsoem komunitarista, nikoli komunista. Internacionalista, multikulturalista, ekoterorista, nihilista a nemam rad ordnung ani rad“ :o9

       • embecko

        Tim navazuji i tady na to: „Tady vidím jako jediný smysluplný návrat na barikády. Jako v r. 1968 na Západě tady musí vzniknout revoluční intelektuální kvas, musí tady být revoluční vůdčí předvoj v podobě nějaké pražské intelektuální kavárny, ovšem té radikálně levicové. Rudi Dutschke, Daniel Cohn-Benditt vedeni levicovou uměleckou frontou Sartrem, Aragonem, Althusserem a dalšími.“

        Nenajdete nikoho, kdo by se chtel nechat vest…proto ani neexistuje revolucni predvoj. Take jste si vsimnul, ze posledni ctvrt stoleti neurodilo ani jednoho ideologickeho vudce? To neni tim, ze by se rodili jen sami blbci, ale ze potencialni vudci nenasli svuj dav.

        • Ondřej

         Ta posledni veta, to je dobre vyjadrena reflexe individualizace a jeji neschopnosti dohlednout za vratka sveho obydli. Ja bych videl misto intelektualu tam, kde neexistuje mravni ci eticka autorita rici: „kdyz budeme vyhazovat odpadky kam nas napadne doplatime na to vsichni“.

         Kdyz nebudete chtit jit do hospody poklabosit, ale budeme si popijet sami doma, nebudou k nam chtit chodit nanavstevu po case uz ani pribuzni, protoze i oni budou sedet doma. Kdyz deti nedate do skolek, protoze se o ne nebudete „chtit“ delit s ostatnimi tak vase deti nebudou umet jit ani do obchodu a koupit si co potrebuju, budou se stydet/bat si rict prodaci ergo si nechat poradit co je dobre zbozi, vymenit si zkusenosti.

         Paradox je ze kapik vznikl na bazi duvery a reciprocity. Koupim a zaplatim za zbozi ujednanou cenu( kde jsou ty doby, kdy se na trhu o cenu jeste smlouvalo a vysledkem mela byt spokojenost obou, jak prodavajiciho tak kupujiciho), aby pripadny faul kazde z obou stran byl praktickym vyloucenim z komunity blizke techto prirozenych vztahu pospolitosti, diky ktere jsme jako lidstvo dokazali vyvinout prumyslove vynalezy, leky ci snad jen to, ze jsme se mohli sami pred sebou mohli citit bezpecne?

         Kdo nam rekne jak se k sobe mame chovat tak aby to bylo pro nas vyhodne? Neverim moc na konzervativni krestanske hodnoty,ale neni snad ta ranne kapitalisticka „smlouva“ zakladem jakdkoli spolecenskosti? Duvera v to, ze muj uzitek je reciprocni i pro „protistranu“ neb vzajemna spojenost na bazi dobrovolnosti a duvery je zakladem SIRSI SOLIDARITY a nasledne ochoty sirsi spolecenskosti dovedene az do rovnopravne podoby vzajemne spoluprace na bazi vyhodnosti spolecne sdilenych majetku a prospechu z jeho vynosu?

         Mame se porad od vlastnickeho systemu co ucit. Duvere a spolupraci se ale lide musi ucit. Tady by bylo namiste mit jakesi letni ci vecerni filosoficke skoly prave odintelektualskych lektoru a mentoru podobne jako byly za dob sociku tajne bytove filosoficke seminare Patocku a Mlynariku?

         • embecko

          Asi nejlepsi definice kapiku je, ze kapik = pacht.
          Ne nadarmo se mluvi o zemedelskem puvodu kapitalismu, treba tady:
          https://www.kosmas.cz/knihy/161523/puvod-kapitalismu/
          Kapitalove podnikani je takove, ze si koupite fabriku a za zisk ji propachtujete manazerovi.
          Takze se nenechte mylit, ona cestna smena je jen zpusob chovani reditele, jak se nedostat u najemce do spatneho svetla a proplouvat tise a bez povsimnuti, proste jako bezny najemnik v cinzovnim dome, ktery dba svych povinnosti…
          Samozrejme, obcas podnikal kapitalista i sam, ale tady byl v dvojim vztahu: byl najemcem a najemnikem zaroven a tady jde uz o konkurenci a o povest, kdyby kapitalist mohl, bude to holit co to jde :o)
          Samozrejme ho drzela pod krkem protestnatska moralka, coby spolecensky nastroj, o tom zadna, ale spoluprace jako takova, vlidna a vstricna, tu v kapiku jako samostatny princip asi nenajdete…dobrou a diky…

     • hank

      „Intelektual nachazi smysl v jedinem: dat rad chaosu, proto je jeho nepritelem stabilni spolecnost a naopak ve zvirenych casech a dobach je jako doma.“
      Což je ovšem u většiny populace v českém dolíku smrtelný hřích. A proto ta zběsilá reakce na performera Kohouta u Jílkové.

      Vypadá to, že se dostáváme do vratké rovnováhy na hraně. V takovém případě ovšem k jejímu vychýlení na tu či onu starnu stačí o několik řádů menší síly než když je ta rovnováha stabilní.

  • hank

   Ondřej: doc. RNDr. Naďa Johanisová je z MU Brno, předtím JčU Č. Budějovice. A zapomněl jsi na Ilonu Švihlíkovvou, VŠ mezinárodních a veřejných vztahů, dříve VŠE. Ta je skutečně ekonomka i vzděláním, kolegyně Oskara Krejčího z téže školy. A taky na sociologa Martina Potůčka z CERGE FSV UK. A na matematika Radima Valenčíka z VŠFS, který s pomocí matematické teorie her téměř doslova „vypočítal“ rozumné uspořádání budoucí společnosti. A… atd. Všechno důležité už bylo řečeno a napsáno, autory známe a kdyby dostali nabídku podílet se na správě veřejných věcí, jistě by neváhali. Teď ještě kdyby se tím napsaným a řečeným taky někdo začal řídit…

  • PeeBee

   stihat toho tolik najednou! dokonce i nihilista… jako z big lebowskiho?

   ony maji ty matky vetsi davky, kdyz s otcem jen ziji bez manzelstvi nebo se mylim?

   cohn-bendit? to je nadsazka jako cely ten clanek, ze? to je jako verit, ze syriza je antisystemova…

   podporou lgbt se da ziskat srdce mizejiciho delnika hodne tezko… pokud shodou okolnosti nema zrovna ve skrini sve oblibene damske pradelko a analni obstastnovac na baterky.

   mimochodem, delnicka trida ani moc nemizi, jen zije o kousek dal, treba takova egyptska delnicka trida.

   p.s.: intelektual v prumeru chaos nepojme, ale on to nepotrebuje (ani na to neni „konstruovan“), zabyva se tim, ze je intelektual. byl vubec slavny mircea eliade nekdy za zivot v terenu? nebyl spinoza nahodou panic, kdyz umiral? no, mozna ne, ale neprekvapilo by to…

 5. hauptmann

  Z toho popisu používání bedny jsem se osypal. Mimochodem, relativně klidný život byl relativně nedávno. Tohle zrychlení přinesla technika a hlavně sítě.

 6. merlin

  Poruším si slib to nekomentovat: můj závěr – k nwo míří levice – nebo cosi jako neolevice, v debatách představovaná např. hankem a saxem atd. Idea, že tady zavládne cosi jako islámský komunismus pod taktovkou saláfistů, – ke kterému se všichni rádi a dobrovolně přidají – vytvoří se panislámské EU a obchodníci v ní budou rejdit jako zběsilí celí šťastní, jak to konečně hezky funguje, mě docela vytáčí. Myšlenky typu : ,,„Intelektual nachazi smysl v jedinem: dat rad chaosu, proto je jeho nepritelem stabilni spolecnost a naopak ve zvirenych casech a dobach je jako doma.“
  Což je ovšem u většiny populace v českém dolíku smrtelný hřích. A proto ta zběsilá reakce na performera Kohouta u Jílkové atd.,,
  Pohybovat se chaosu je a dávat mu svůj řád jest odjakživa doménou psychopatů, kteří číhají na svou příležitost a není jim líto nikoho a ničeho k dosahování svých sociálně inženýrských plánů. To že se taková skupina navíc považuje za intelektuální elitu je zarážející naprostou sebestředností. Jsem totálně zhnusená.

  • PeeBee

   myslim, ze pohybovat se v chaosu a davat mu SVUJ rad je domenou holeho opa obecne, co jineho zbyva? ten op, ktery si uvedomi, ze rad je jen kratkodoba fixace chaosu do pevne formy, muze na tom tygrovi chvili cvalat, ale jen chvilicku nez hvezda pohasne.

   • Janika

    Ano, myslím, že je to prazákladní lidská vlastnost, touha všech objevitelů a dobyvatelů, vládců osvícených i jiných, každého, kdo se vydá do neznáma začít nový život. Líbí se mi tohle: „Rozumný člověk se přizpůsobí světu, nerozumný přizpůsobuje svět sobě. Proto je svět tvořen těmi nerozumnými.“

     • merlin

      a vůbec, to už se na to mohli vykašlat ti před náma ne? Vy byste tu nebyla, já bych tu nebyla. Al já tu jsem. A jsem tu kvůli lidem jako Karel Martell nebo i ten jiří z Poděbrad a hlavně díky spoustě lidí, kteří v boji s islámeme o uchování území položili životy, je to nekonečná řada předků. Když Jiří z Poděbrad psal ,,Vždyť v samém křesťanství došlo před krátkou dobou k takové změně, že kdyby kdo ze starých králů, knížat či velmožů vstal z mrtvých a navštívil křesťanské země, nepoznal by ani svou zemi vlastní. Proradný totiž Mohamed, který téměř celý svět byl mocný svatostí křesťanského náboženství, svedl z cesty nejprve nepatrný národ Arabů; když se pak opomnělo čeliti jeho prvním pokusům, získal si postupně rozsáhlé kraje Afriky, jakož i Asie a podnítil je k nejhanebnější zradě. A potom přenečiští Řekové a potom přečetné křesťanské země a království, odvlekli téměř nespočetné množství duší z křesťanských končin, všechno pobrali jako kořist, přemnohé kláštery a velké chrámy boží vydali zkáze; a i nesčetné jiné krutosti provedli a spáchali., …,,, tak to asi nebylo tím, že chudáky ty chudáky sem hnali amíci svojí arogantní politikou. Zkuste se taky ohlédnout, proč co a jak je dál než deset let dozadu.

      • merlin

       já vlastně nevím, jestli reagujeme na to samé. nemám nic proti uprchlíkům ze sýrie /válečné, v pohodě, šiíty dokonce preferuju, nemám nic proti tomu, aby ve velkých městech byly čínské, šiítské čtvrti, vietnamské indické atd. kde by svým způsobem stejně vládla jiná filosofie spravedlnosti. Ale v okamžiku kdy z ní vykročí, se budou podřizovat našim zákonů a ne jejich. Pokud ne, at mažou odkud přišli a to bez vyjímky. mě by taky vykázali, kdybych nerespektovala jejich doma. A odmítám jakýkoliv larvovaný pokus o islamizaci našeho, považuji to politizaci náboženství, válečný výboj a vydírání.

       • Janika

        Ale samozřejmě, merlin, to vidíme úplně stejně. Vůbec mě nenapadlo, že tohle by mohl někdo rozporovat. Samozřejmě, že se musí! pořizovat našim zákonům. My zase, stejně samozřejmě, můžeme převzít z jejich kultury to, co se nám bude líbit, každý podle svého a v rámci platných zákonů.

      • Janika

       Merlin, nerada bych se vracela do dob náboženských válek, ani z lásky k historii ne :-).

       Nemůžete myslet vážně argument, že také Jiří Poděbradský bojoval proti muslimům. Každá doba, každá situace je unikátní, mění se všechno, i vztahy, včerejší nepřítel může být dneska spojencem.

        • Janika

         Tak já myslím, merlin, že obětmi kolonializace a jejích nových forem tyhle země rozhodně jsou. Většina z nich. A bohužel to stále pokračuje.

         • merlin

          Ze zemí na Blízkém východě nebyly Evropou kolonizovány ty rozhodující : Saúdská Arábie, Írán, Turecko a Afghánistán.

          • Janika

           Přiznávám, musím to hledat, pamět mi neslouží. Tohle je o Iráku ve wikipedii:
           Z evropských koloniálních mocností získaly v 19. století největší vliv Velká Británie a Rusko, jež si Persii postupně rozdělily na zájmové sféry.
           Afghánistán bych radši nezmiňovala, tam USA předvedly pěknou paseku.

          • merlin

           vliv a kolonizace je rozdíl, tady byly taky různé vlivy. :-)
           v afgánistánu nepředvedly paseku jen usa, předtím rusové a v 19 st. 3 anglo afgánské války, mezitím si tam dali do řepy taky britové s rusy a zbytek času si vystačili sami.

          • merlin

           přece si vemte rozdíl indie, kterou kolonizovala východoindická společnost až pak vznikla britská indie a irán, kde měli jedno století vliv

  • embecko

   Akademicke kruhy byly vzdy zpatecnicke, merlin, proto jsou dnes uz nezajimave. Nic noveho nevymysli, jsou ke dnu tazeny granty, vedoucimi je do metafyzickeho oportunismu.
   Zhnuseni je prvym priznanim porazky :o)

   Levice/pravice ci neolevice/ neopravice je dnes uz nesmysl…na prikladu
   Mun znamy ma vystudovanou filosofii a matematiku, prosazuje tvrde multikuti, odesel z mestanskych curysskych kruhu, kde se narodil a vyrustal, vzal si Peruanku a bydli na sidlisti mezi Albanci a Kosovany. Proc? Protoze je to pro nej inspirativni, zive prostredi, na rozdil od mestanske usedle ctvrti (jeho slova). Asi pred 5 lety zalozil odborny filosoficky informacni portal, ted je z nej multimilionar (na svycarske) a minuly tyden sehnal investora na expanzi do Asie (cirka 300 milionu na ceske). Samozrejme tvrde vyznava trh, konkurenci a multikulti…tak tohle je psychopaticky neolevicak ? :o)
   Jaksi ceska spolecnost je tak trochu uzavrena a samozrejme nektere trendy skrze konzervativni krunyr neproniknou. To samozrejme neni nic spatneho, krome to, ze se tim vystavuje riziku tvrdeho pristani. Ona ji manualni montovna jedenkrat zrejme nestacila, ted si bude muset projit i intelektualni kolonizaci.

   • merlin

    není jediný, kdo vydělává prachy na multikulti, jaká je nevím, nevyšetřovala jsem ho, ale norma to asi nebude – zvláště na ty švýcarské maloměšťácké poměry, že. neoliberál, neomarxista neolevice, neopravice, všechno, co podporuje panislámskou wahábbistickou evropu není můj šálek kafe.
    Mám jiné životní zkušenosti než Vy, jiný pohled na to, co bych chtěla pro svoje děti a jejich děti. A vězte, že kosované jako sousedé z jedné strany a z druhé čím dál víc rozprostírající se ghétoislám sunnitských saláfistů / to v tom lepší případě/ to není.

    • embecko

     Vtip je prave v tom, ze on prachy nevydelava…pracuje na svem projektu a ten mu nese penize jen tak bokem, az v druhem planu (od toho je to take intelektual, ze :o)
     Pokud je vasim idealem norma, standard, pak je vse v poradku, ale ne abyste se pak divila, az vam zace sefovat muslimsky nadstandard :o)

     • merlin

      Muslimský ,,nadstandart,, mi šéfoval v nem. v kuala lumpur. bez britů, holandanů ě jiných evropanů bez, čínanů a hindů by si tam mohli spoustu oddělení zavřít .- nejen patologii- a jít do džungle žvejkat tonka ali. Jestli jsem se tam něco naučila, tak že se z někoho, kdo má titul hadží před jménem nezvencnu, páč si to ten nafouklej panák může dělat sám a brát si ty biopsie na cestu do mekky, aby mu je odečetl muhammad s alláhem. A vězte , že tohohle si je vědom

       • merlin

        právě jste srovnal aktuální standart země nacházející se postupně v totálním rozvratu se zemí ve stavu diametrálně odlišném. spíš do toho švýcarska by bylo lepší srovnání, ne? Tam taky umí nkteří slušně ohrnovat rypáky.

 7. Tribun

  Příliš jsme si zvykli na selanku vlastní kulturní a civilizační nadřazenosti a když se teď začíná objevovat konkurence, tak propadáme panice.

  • lomikel

   ale ne, panice nepropadame ani pokud vidime ze lide jako vy akticne pracuji na rozlozeni spolecnosti.

   zadna konkurence to neni, je to rizena invaze pod patronaci USaBruselu, a zevnitr podporovana lidmi jako jste vy.
   spojeni nove pravice a nove levice v podpore multikulty agendy, islamizace a dokonceni rozruseni spolecnosti evropy je evidentni a to je prave to alamrujici.

   Vase idealy nejsou ciste, vase slova nejsou uprimna, vase vec je pomaha NWO a globalnimu kapiku. proc to delate ?

   • Tribun

    Vidím, že o mě víte víc, než můj zubař. Ta vaše úvaha má ovšem jedno slabé místo: naše současná civilizace není jediná možná a definitivní, neexistuje jediný důvod, proč by se nemohla změnit. Naši společnost nerozkládá nikdo zvenčí, naše společnost se dávno rozložila sama zevnitř, proto je tak zranitelná.

    • lomikel

     jiste nic neni definitivni a jedine mozne. pokud chcete neco menit tak to napiste, co a jak, jako treba Ondra, nechovavejte se za vagni povidacky.

     Zranitelna je spolecnost proto ze je prolezla agenty cizi moci ktera se tu instalovaa po 89, vetsina politiku je v uplacena, vydirana, nebo proste dobre vybrana za tech 25 let. Je jedno zda z prava/ ci z leva, az na par vyjimek pracuji, z ruznych pozic ne te same agende USABruselu.

     To ale ted neresime, vy reagujete na merlin, ja na vas, zkuste psat uprime proc zrovna vy pracujete pro NWO a korporace ?

     • embecko

      Pokud je tribun agentem NWO, lomikeli, pak byste mel vitat, ze pise vagnim zpusobem…proc ho jeste ponoukate k nejakym konkretnostem, sveho nepritele?

      Uz jste v Debatnim klubi skouknul vase ideove vzory?… ten jejich vykon opravdu stoji zato… :o)
      Jak tam rika ten slunickovy krestan: Tak od tehle debaty mi muslimove prestavaji vadit, ale zato se zacinam bat lidi jako jste vy! :o)

      • lomikel

       ale saxi, nepritel je ten kdo se dostane od kecu k cinum a bude zkouset sve narkoticke vize realizovat na me, me rodine a mem statu. tribun a treba vi jste maximalne ideovy protivnici, kteri ale urcite mohou balamutit mysl lidi tim ze nerikaji jasne a strucne proc chteji islamizovat evropu skrze rizenou migraci ruku v ruce s USABruselem. Opet vas musim odkazt na Ondreje, ktery v proc to chce a ikdyz si myslim ze jeho prognoza vyvoje je v rozporu s pravdepodobnym scenarem, tak si alespon na nic nehraje ( jako vy na filosfa a tribun na moralizatora). Kazdy si muze udelat sam nazor na jeho predstavi, a uprime nevim co bych k nim dodal, me to takto pripada vycerpavajic ;o)

       k vasemu linku ja diskutuji s vami a zkousim to s tribunem ktery je ale rezistetni k jinemu zpusobu komunikace nez trouseni svych mouder.

       • embecko

        Na tu debatu jsem se docela tesil, ale prekvapilo mne, jaci to jsou hlupaci- ke Konvickovi se zjevne sleza to nejhorsi, co lze vubec nalezt; v „normalni“ spolecnosti by si o ne clovek kolo neoprel, tady jsou s nimi nuceni debatovat docela chytri lide, protoze jiny partner zrejme neexistuje. Fakt strasidelne :o)
        Byt na stejne lodi s podobnymi exemplari neni nic, co by si mohl dat clovek za ramecek…

        • Kamil Mudra

         Chtěl jsem, saxi, reagovat dříve ale ne dokud neshlédnu celý tvůj odkaz, což se ukázalo jako časově náročné, takže stíhám až teprve teď.

         Naprosto nezávisle na tématu, byla pro mne první debata (čtveřice: Pavel Letko, Jana Ridvanová – Artur Fišer, Jaroslav Formánek), typickou ukázkou toho, jak je nemožné vést diskusi o čemkoli, snaží-li se jedna strana o věcné argumenty a druhá argumentuje jen pocity, dojmy a svým přesvědčením. Letko s Ridvanovou evidentně necítí potřebu něco o islámu vědět, argumenty oponentů „vyvraceli“ přezíravým úsměvem (i smíchem) nebo tím že je prostě „přehlédli“ a skočili k jinému tématu. Vystačili si s jediným „argumentem“: „Lidé si mají pomáhat.“ který servírovali v různých obměnách. Výsledek – debata o ničem.

         Druhá debata: Martin Konvička – Michal Urban, to nebyl duel ale duet, ve kterém si oba diskutující společně zanotovali, navzájem se doplnili, tedy ani téměř nezkřížili argumenty, ale tím že si navzájem poskytli prostor k vyjádření a měli co říci, tak aspoň ta debata byla o něčem a pro pozorovatele nebyla nudná.

         Teprve třetí debata: Šádí Shanaáh – Radko Hokovský, byla dialogem dvou, s problematikou obeznámených lidí, ve kterém se rozdílnost názorů nepromítala do nějaké (ani potlačované) emoční roviny, byla vedena v konstruktivním duchu a ve vzájemném respektu a i když (především z časových důvodů) nebyla završena nějakou shodou nad praktickým řešením problému, bylo znát že má směrem k takovému výstupu alespoň „našlápnuto“.

         Takže, z hlediska nějakého společenského dialogu, je pro mne tou největší „mouchou v polévce“ právě onen „sluníčkový křesťan“, protože s člověkem jeho typu se nikdy na ničem nedomluvíš. Zalije tě gulášem nesourodých ingrediencí, nepustí tě ke slovu a pak hrdě odkráčí v póze ušlechtilého člověka, který to přece myslí se světem dobře a tvoje „přízemní vidění“ nemá v jeho světě místo. U těch „konvičkářů“ alespoň vidíš do čeho se strefovat, s čím souhlasit a co odmítnout, ale ten Letko je jak beztvará mlha těkající nevyzpytatelně z místa na místo.

    • Saul

     Problém je to,že se ještě zevnitř tak úplně nerozložila.
     A pokud ji necháme rozložit zvenčí(což jak tu čtu asi necháme a rádi),tak bude pro další generace právě jen tou civilizací,která padla díky invazi civilizace jiné.
     A na nějakou sebereflexi už nebude místo.
     Pokud v Evropě zbydou nějaké skupiny nezotročené islámem a šariou,tak pro ně bude jedinou cestou návrat do dob ve kterých teď žijeme a budou tuto dobu vnímat jako svůj cíl a rajský vrchol,ze kterého byli nedobrovolně smeteni cizími nájezdníky.
     Takže pokud „naše současná civilizace není jediná možná a definitivní, neexistuje jediný důvod, proč by se nemohla změnit.“ tak ji musíme změnit jen a jen my sami,ještě bez ručníku na hlavách.
     A to už máme tak za sekundu dvanáct !

     • Tribun

      Máte snad pocit, že problémy Řecka může islám? Islám je jen fantóm, který má odvést naši pozornost od skutečných problémů a skutečných viníků, kterými jsou *naši* banksteři a marasmatický kapitalismus obecně.

      • embecko

       To je jak domino: pred par lety za problemy EU totiz mohlo Recko. A nedivil bych, kdyby za problemy s islamem nakonec nestala Ukrajina, potazmo Putler :o)

       • lomikel

        recko a penetrace evropy imigraci maji, minimalne, jendu vec spolecnu. procej je rizean a relizovan UsaBruselem. Od filosofa jako jste vy saxi bych ocekaval ze pripusti moznost ze existuji ruzne problemy paralelne.

        takze opet po 100 a prvni. proc saxi kopes na stejnou branku jako USABrusel ( neoliberalni transatlanticke elity) ? zkusite mi to polopaticky vysvetlit, bez filosoficky odbocek, jako ze jsem idiot tak mi to prosim napiste. dekuji.

    • lomikel

     uz mate dostudovany neomarxismus ? nedavno jsem byl vami peskovan jak si dovoluji to wosklive slovo pouzivat. poslal jsem vam odka zna wiki, kuknete na ondreje, ten ma koule na to to napsat. sax s tim take koketuje ale dela kolem toho takove ty bengalske ohne a kourove efekty aby to vypadalo mene nestravitelne a vice intelektualne, no a lisak tribun ten se tomu aby se vyslovil vyhyba jak muze, a to je ergo kladivkou jadro me repliky na nej a jemu podobne co nemaji koule ani na to na co ondrej.

     ja trebas pisu vzdy vse jak na rovinu a nevaham , v ramci mezi danych mym intelektem, zodpovedet otazky budou li nejake. ptejte se, opet uz jsme vam to psal, konkretneji a muze dobre pokecat ;)

     • Seal

      Proboha, lomikeli! Už před rokem jsem vás v nějaké jiné diskusi upozorňoval, že to heslo „neomarxismus“ vám na wikipedii ndávno přepsali. Teďka tam mj. stojí tohle: „V současném mediálním diskursu bývá pojem „neomarxismus“ užíván povrchně a propagandisticky jako dehonestující nálepka pro řadu odlišných liberálních, levicových a ekologických postojů, aniž je jakkoli zřejmá jejich vazba na Marxovu teorii. Záměrem tohoto nálepkování bývá zejména snaha diskvalifikovat tyto postoje jako údajná kryptokomunistická rezidua. Těžko obhajitelnou je obzvláště snaha považovat multikulturalismus za součást neomarxistické agendy; multikulturalistické ideje se totiž od počátku v 60. letech rozvíjejí ve zřetelné opozici k hegelovskému a marxistickému myšlení. Ukazuje se, že pojem „neomarxismu“ v současnosti využívají zejména polemikové zprava, ale k takto používanému pojmu neomarxismu se prakticky nikdo z jeho údajných zastánců nehlásí.“
      Takže už nechte těch vágních povídaček a rovnou napište, co byste s tribunem a dalšími odhalenými „neomarxisty“ navrhoval udělat. Nebo snad stačí jenom virtuální lynč? Ptám se už teď z vyloženě odborného zájmu, protože s nutkavými myšlenkami, které předvádíte snad ve všech diskusích, se pojí nejenom kompulzivní chování, ale často i nějaká zajímavá rituální představa.

      • lomikel

       Podle amerického paleokonzervativce Pata Buchanana neomarxisté nevidí jako utlačovanou dělnickou třídu, ale skupiny jako domněle utlačované vidí lidi na sociální podpoře, ženy, nebělošské přistěhovalce, homosexuály a jiné sexuální menšiny, rasové a některé náboženské menšiny v západních státech, národy třetího světa, narkomany a další skupiny. Za práva těchto skupin je třeba podle neomarxistů bojovat. Viníkem útlaku jsou západní civilizace a její hodnoty, od kterých je třeba lidi osvobodit.[4]

       sedi jak prdel na hrnec, srovnejte s ondrejem :)

     • embecko

      No ja nevim, lomikeli, ale nic konkretniho jsem od vas tedy necetl. Vyjma nejakeho USABrusele a globalnich elit. To je mi tak vite k cemu…ze bych si vzal klacek a sel to tam vyprasit? Ja mel zato, ze dokazete vymyslet i to, ze ani ony elity nejsou ve svem rozhodovani svobodne, ale ze vsechny jejich kroky jsou vicemene vynucene. Kdyz to nevymyslite sam, ja vam to nutit nebudu, klidne si bojujte se zednari a s muslimy, ohrozujicimi vas na kazdem kroku, hodne uspechu.

  • embecko

   Tesi mne, tribune, ze to drzite za pro mne pochopitelny konec.
   Vetsina spolecnosti konkurenci sice akceptuje, ale jen tak za plentou, odkud pozoruje predstrcene vyrobni kapitalisty jak si to rozdavaji a pak na ne nadava. Ze by konkurence mohla sahnout i do myslenkove sfery je pro ni nepredstavitelne, protoze to zavani nutnosti osobni aktivity.

  • merlin

   systém arabských medres je kokurencechopný v něčem co nás zajímá a je to pro nás přínosné? V čem prosím? kormě toho, že je jedničkou ve výuce recitace koránu ? to by mě opravdu zajímalo.

   • merlin

    a zajímalo by mě, kdo se mi tady odváží tvrdit, že úzké spojení mezi medresami a radikálními teroristickými organizacemi v mnoha zemích neexistuje.

    • merlin

     takže arabské školoství jsme si už shrnuli a dál tu máme okolnost, že někdo záměrně tlačí do systému ve velkém prachy podporující spousty parazitických existencí a organizicí – tzv multikulturně humanitárních – jako je ten váš synek z Curychu. odkus se ty prachy berou? se samy natisknou a rozdají?

     • lomikel

      ano, a rozdaji se neziskovkam a lidskopravcum co za ne delaji agendu svetove revoluce. model ala trocky jen vice soft.

     • merlin

      Proč se znovu rozhořel konflikt v jemenu, nebolo to zcela náhodou kvůli útoku huthiů na medresu v Radě, kde se cvičí a školí bojovníci AQAPu tedy jemenské odnože al kajdy?
      Tož ta konkurenceschopnost by tu byla akorát tak v míře brutality.

      • Janika

       No právě, o slova nejde. To, co my nazýváme terorismem, je pro ně bojem za osvobození, proti kolonialismu, proti neustálému rozesírání jejich pokusů o slušný život, proti stálé a trvalé agresí západu. Vcítění se do druhého, to přece máte v popisu práce, merlin. Když to v nějakém případě nechcete, nebo my to nechceme, odmítáme to, tak co to znamená, co tím říkáme – že ten druhý je nepřítel. Nepřítele je možné nazvat jednoduše teroristou.

       • BARON LE SAMEDI

        To jakože madrasy v Péšaváru nebo v Radaa a to co se tam učí je základem národně osvobozeneckého boje ? A kohože ? Muslimů? A kterých? A odkud? Poslední tři otázky jsou důležité.
        Ta hesla o porozumění mezi šiíty a sunnity v minulém článku svědčí dle mého názoru o naprostém nepochopení problematiky islámského světa. To je neustálý historický boj mezi sebou všelijak navzájem. Nesouhlasím s vámi. A myslím, že vím v některých ohledech ohledech lépe než vy, co to znamená, protože jsem to viděla, ty výsledky. A to oproti tomu co bude, to bylo v jugošce v malém. vlastně nic. prominte Janiko, ale některé představy zde mi připadají nepřiléhavě romanticky naivní.
        Budu velmi konkrétní, mohu se vrátit a vcítit do všech stran jugoslávského konfliktu. Zkuste si to, na konci každého jednotlivého vcítění je smrt, neštěstí, zmar , vraždy, zmatené vášně a emoce a zvrácené pojmy o cti a spravedlnosti, o vlastních pravdách.
        Pro mě neexistuje jiná vyšší hodnota než život ted a jediné, co mi za jeho obě´t stojí, je záchrana mé vlastní genetické pokrevní linie. Jinak vůbec nic. žádná ,,vyšší idea,,
        P.S. Nejhnusnější a nejkrutější z podstaty tamnějších lidí co je tam posedly furie a stali se sluhy boha války byly jednoznačně způsoby kosovských albánců a kosovští albánci sami. – z mého pohledu.

        • Janika

         Ale samozřejmě, že nevím nic o poměrech v těch zemích, nějaké jejich sekty a spory, je to složité a různorodé s mnoha možnými pohledy. Já vidím a posuzuji jediné – co se jim tam pořád se*eme.

         Myslím, že výsledkem vcítění a opravdového poznání, nebo spíš snahy o něj, je nejčastěji nesouzení.

         • merlin

          My jako já nebo Vy? Já ani náhodou a vy myslím taky ne :-) Ted jsem si vzpomněla, jak se vám kdysi líbil odkaz na mírové poselství Jiřího z poděbrad. Proti komu chtěl sjednotit křestanské panovníky, aby vytvořili společně hráz? Já se nedivím třeba Madarům, že z toho chytají osypky.
          Posouzení situace ve které se ocitám mi nepřijde jako nepřiléhavé, naopak. já to nesoudím proto, že je to jiné. Ale že se mi nelíbí míra rizika pobytu saláfistických sunnitů a perspektivně jejich rychle zvyšujícího se počtu následnou migrací jejich dalších kmenových rodiných příslušníků na území státu , kde trvale bydlím. Tato konkretní kulturní okruh není kompatibilní s naším. To je můj názor.
          kdo to zavinil, na tom se asi shodneme neproblémově, ale to na nastalé situaci už nic nezmění

 8. Astr

  Saxi cetl jsem vysvetleni proc to jde cele do kopru a je to docela vtipne napsano na konci clanku o tom proc Obama vyhral volby a rozumni lide prohrali.
  http://rabbipruzansky.com/2012/11/07/the-decline-and-fall-of-the-american-empire/

  The problems we face today are there because
  the people who work for a living are outnumbered
  by those who vote for a living.

  A prace bude pro lidi stale mene !
  Jen doufam ze mi neodpovis ze je cas zase FSECHNO rozbombardovat a bude prace dost :-)

 9. lomikel

  http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/o-znasilnovani-deti-snadne-bile-maso.html
  obohaceni strachem
  . Policisté, úředníci i politici se totiž tak obávali nařčení z rasistické podjatosti, že těmto dětem a jejich rodičům systematicky pomoc odmítali. Případy se nevyšetřovaly, spisy se ztrácely, docházelo dokonce i k zastrašování obětí, aby výpovědi stáhly.

  ten strach nebyl zaset prez noc, podminky pro nej byly pripravovay po leta, ani nebyl v jadru zasazen imigranty ci islamisty ( ti jen zacali vyuzivat okna prilezitosti, a dale je otevirat). strach byl zasazen lidmi zevnitr evropske kultury, zcela zamerne.

  • Janika

   Nevím, lomikeli, proč sem dáváte tohle svinstvo. Tomu by mohl věřit jenom debil. Plus předchozí Vaše komentáře, kde si osobujete právo tady kádrovat => máte schvalování komentářů.

  • embecko

   Vytrvale placete na spatem hrobe, lomikeli, vyznamnou pricinou nasich problemu je justice a policie, slouzici jen uzkym skupinovym zajmum. Dejte pryc uprchliky a problem zustane. Ti, kteri sem de fakto imigranty nahnali, by „normalne“ meli brucet na dozivoti a ne poradat prednaskova turne po 100 tisicich dolarech. Tohle ma velmi hluboke koreny a neschopnost zasahnout proti kriminalnim imigrantum (sam nevim jak velka, ale jsem presvedcen, ze to tam je) je jen spicka ledovce.

   • embecko

    Jeste poznamecka: zatimco pred/valecna propaganda pouziva hygienicko- epidemiologicky slovnik, v pripade imigrantu je napadne akcentovana pedofilni/ sexualni tematika. Pritom temer vsichni zastanci nebezpeci islamizace, co jsem videl na fotkach/ v TV, mi sami pripadaji jako velmi nestandardni typy, bojujici s vlastni identitou. Pokud bych mel nechat dite s nekym samotne, pak rozhodne ne s Konvickou, Formankem a dalsimi ujetaky uz od pohledu.

     • Astr

      Saxi , prekvapil bys kdybys neprekvapil nejakym dalsim lidumilnym odkazem byfse schovan za zdil bezpeci madei in Swiss:-)
      Tohle je Tvoje dalsi vysvetleni ?
      Zivot nakonec vzdy prekvapi tim, ze vse je ve skutecnosti vlastne temer naopak, nezli se jevi… :o)

      Si asi take reknu o ban kdyz Ti sem dam video s zadosti co je na tomto videu naopak ?
      Ty uz si to samozrejme elegantne smaznul chytrou vetou ze nefunguji soudy ani policie.
      Proc asi ?

      • embecko

       Ty jses tedy vostrej, Astere…Tak ja budu taky :o)
       Vzdyt v tom videu rikaji to, co ja celou dobu pisu: za islamizaci Evropy mohou jeji elity, ktere to delaji zamerne. Jenze bezduche ustrasene obcanske sracky namisto aby se jim postavily, tak se radsi budou vozit po muslimech. Tim se vyvini ze sve slabosti a budou si myslet, ze tim neco vyresily. No ani nahodou. Nikde nepisi, ze muslimove/ imigranti nejsou problem a ze bychom si je sem meli vozit, to ne, naopak jsem sem daval par navrhu, jak se s nimi vyrovnat a cestou multikulti to rozhodne nebylo, ja take nejsem multikulti, na to jsem moc dloiuho zil v sociku.
       Ja jsem tady na tom foru, take takovy maly „muslim“: aniz bych kdykoliv rekl, ze multikulti podporuji, je ze me mnohym na zvraceni prave pro me multikulti, pro mou podporu imigrace, straneni islamu a to aniz bych imigraci podporoval a islamu stranil. Podle lomikela zrejme malo skacu hop! hop! hop!
       Takze vim, jak se asi takovy uprchlik musi citit, kdyz sem prijede: vidi bile duchy, nechajici si delat na hlavu naprosto neskutecnym zpusobem (zde Klausova amnestie treba), uplne neschopna hovada, mstici se za svoji neschopnost na tech nejslabsich: duchodcich, invalidech a imigrantech. Jako imigrant bych nemel nejmensi chut se zacit integrovat… do ceho, do tech hoven? :o)

       • embecko

        Vzdyt se na sebe podivejte, jaci jste luzri, nechajici si delat na hlavu ze vsech stran:
        http://literarky.cz/politika/svet/20149-blii-se-zakaz-hotovych-penz-mimo-banky
        Jediny, kdo tu neco dela je janika a tribun, venujici energii a sily verejne veci…a lomikel ma jeste tu nebetycnou drzost obvinovat tribuna z „bezobsaznosti“. Melete tu pantem a jen hledate nekoho, na koho svoji neschopnost hodit…sebe samozrejme nevyjimam :o)

        To je optimalni situace pro islam, ktery neni misijni nabozenstvi, ale pronika do oblasti kulturniho a politickeho bezvladi (politickeho ve smyslu vlady polis), to je jeho parketa. Samozrejme islam je vostrej, s evropskou tradici neslucitelny a jeho krajni vyznavaci (byt treba prumerny muslim) maji tendenci sahat po pro Evropany prekvapive divokych nastrojich ovladani a sireni viry. Pro me za me si imigranty klidne odsunte, ale na 100% vam garantuji, ze nas vlastni problem, ktery celou emigraci dokonce zapricinil, se tim nevyresi…naopak se dostaneme do jeste vetsiho bahna.
        Presne jako za Vymarske republiky: socky samozrejme sirily jeste vetsi bidu, lichvari hnali kolabujici rodiny do jeste vetsi chudoby, ale kdyz tyhle, pro spolecnost zrejme objektivne nebezpecne elementy, v prvotnich koncentracich (treba Dachau) vymlaskli, tak s jejich vymizeni vlastni prusvih teprve zacal.

        • Janika

         To jsou tvrdá a pravdivá slova, saxi, díky. Jinak co se uznání za tento blog týče, tak mám spíš pocit, že jsem poskytla prostor pro něco, co nechci. Přitom jsem se nechala nešikovně vmanipulovat do role sluníčkáře vítajícího imigranty, což je úplně mimo, tvrdím snad po sté, že přijetím imigrantů se problém neřeší. Přitom nesdílím averzi vůči islámu, což považuji v 21.století za zpozdilé, a už vůbec nemám chuť se bavit s pitomci, pro které islamista = terorista. No a tohle stačí, aby byl člověk sluníčkář, v dalším stádiu zrádce vlasti. A pak diskutujme…

    • Janika

     Tak to mě pobavilo s těmi ujeťáky :-). Smutné je, že jsou mezi antiislamisty i chlapi, které jsem předtím normálně žrala, s prominutím.

     • Astr

      Vysvetleni je Janiko proste, ale nekomu to nedojde ani po ste :-)
      Ti Vami zminovani chlapi co jsou dnes antislamiste vzali vazne co je na videou ktere jsem vyse dal Saxovi k rozboru.
      Jsou ovsem lide kterym mozkovna pracuje tak dokonale ze si spocitaji pocet pravdepodobnosti a okolnosti za jakych by je mohlo neco podobneho potkat a proste to vezmou jako nebezpeci ktere jim osobne nehrozi.
      Tem nejobycejnejsim lidumilum to dojde okamzite, po shlednuti prvnich obrazku= jedna se o rasistickem video,
      protoze zadne nebezpeci nehrozi !
      a pokud ano pak jedine od tech rasistu co takova nepravdiva videa siri !
      Amen

       • Astr

        Ano chci :-) ,
        A s Vasim vysvetlenim ktere z tech 2 nebezpeci je vetsi , pro koho a hlavne proc,
        me nektere vase Evropske jemnosti unikaji, bude asi velkou vzdalenosti a jizni polokouli :-)

        • PeeBee

         na velikost nebezpeci se muzeme zeptat lidi z odesy, tam pri nepokojich 2.5.2014 (jeste pred udalostmi v dome odboru, ale zrejme i tam) radily prave tyto skupiny a dalsi lide, primichani v nich. je to pomerne dobre registrovana, skvele manipulovatelna particka hovad schopnych ledasceho. k poulicnim nepokojum, umlaceni odborare nebo likvidaci nepohodlne redakce se hodi vyborne. pokud se nemylim, byly skupiny rowdies i pri zacatcich nepokoju v benghazi v unoru 2011.

         podivejte, ja ten problem nebagatelizuji, jen bych rad, abychom se vsichni shodli na sirsich souvislostech a az pote nejak zkusili resit, co s temi lidmi a kdo to vlastne je, jinak se pohybujeme v mlze a zbytecne do sebe narazime.

         pokud prijmu argument, ze mezi nimi jsou teroriste, pak mohu namitnout, ze takovych (s obcanstvim zemi eu) zije v evrope hodne i dnes.

         pokud nekdo mluvi o niceni kultury, napr. konzum je nicitel par excellence a vetsina s nim je spokojena.

         pokud se budeme pokouset bavit o hrozicich hromadnych znasilnovanich, tak bych rad pripomnel, ze ve vb takove gangy jsou casto vychodoevropske.

         pokud budeme mluvit o situaci v madarsku, vetsina asi vi, ze se jedna prevazne o kosovske albance, kteri z madarska nekontrolovatelne mizi dal uz na zacatku jakehokoliv azyloveho rizeni.

         nevzdelanost a barbarstvi tech lidi – no hodne z nich je ze zemi cela staleti ruinovanych bilym muzem. dalsi jsou casto vzdelanejsi nez mnozi z nas, nekteri i celkem zamozni, ale ti se (podobne jako dobre vycviceny terorista) nebudou plavit na deravych barkach.

         evropska populace (podobne jako evropska kulturnost a vzdelanost) stagnuje nebo primo vymira, co s tim?

         ze vyrazi na tu cestu (se stredozemnim morem pred sebou) vetsinou mladi, silni muzi, je logicke – maji nejvetsi sanci to zvladnout. a ze se za nimi vydaji casem rodiny, je pochopitelne – chteji byt spolu.

         dokud budeme lhostejni, kdyz u sousedu zapaluji dum, budeme mit vetsi a vetsi problem.

         v jemenu je to na hrane totalni katastrofy, jak to, ze nikdo na tech akcich o tom nemluvi a neprotestuje? proc kazdy uzitecny idiot ma potrebu dnes rikat veci jako: gaddafi by zly clovek, ale byla chyba ho odstranovat? dokud se takovi lide svych predsudecnych sebeklamu nezbavi, nic nevyresi…

         o cem se bavit s lidmi, kteri jsou presvedceni, ze kam nevstoupil bily muz, byla do te doby jen poust a zmar, kanibalove a nevedomost?

         australie se chova k uprchlikum podobne jako fasiste k zajatcum v koncentracnich taborech. chapu, ze v zemi s historii nepriznane genocidy puvodnich obyvatel kontinentu zoldaky britske koruny a zlocinci vyvezenymi z britskych ostrovu neni na jemnustky misto, kde by se take vzalo.

         • Janika

          To je moc hezky napsané, PeeBee, výborný komentář.

          A tahle pochvala není nic proti Vám, Astře. Mrzí mě sice, že máme rozdílný pohled, ale beru to tak, jak to je, něco jste prožil a znáte svět, Vaše názory tady budou vždycky vítané.

          • PeeBee

           diky janiko, ja nechci moralizovat – jsem taky jen obycejny lidsky op, ale padaji na hlavu nase vlastni sracky – je to skoda, nemusely.

 10. Astr

  Saxi samozrejme vzdy zalezi na uhlu pohledu a tak I Tvuj odkaz na homosexulni objimani muze byt vykladan ruzne.
  Mohu Ti nabidnout jine video ktere ukazuje take jiny pohled !

 11. jogín

  První kiks je kázání o přesyceném římském občanu- jenže Řím zkrachoval ekonomicky, když už náklady na dopravu a vojáky byly kvůli velkým vzdálenostem moc vysoké a další loupeže se tudíž nerentovaly. Na legie v Anglii prostě nebyly prachy a v provinciích zemědělci utíkali ze svých majetků (Diamond, Tainer). S muslimy je průšvih protože jsou pro ně předpisy svaté knihy důležitější než realita. Potkal jsem se s přistěhovalcem z Afriky, uměl česky, byl vzdělaný, ovšem když došlo na zmínku o evoluci, jakákoliv logika byla v čudu. A doslovné chápání svaté knihy je s technickou civilizací zcela neslučitelné- věřit na stvoření znamená zavrhnout geologii a biologii a zkuste třeba vyrobit auto a dodržovat při tom zákaz obrazů. To musí pravý věřící koupit od ďaura. Další nesmysl je návrat k malovýrobě, už manufaktura zdvihla produkci z deseti jehel denně na deset tisíc. Návrat do jeskyně prostě nefunguje, o tom bylo rozhodnuto už vznikem zemědělství. Docela podstatná záležitost je taky regulace populace, neomezený růst by nakonec znamenal šíření masy lidí rychlostí světla, dřív ovšem dojde všechno. A Číňan ukázal, že zastavit růst možné je. Mulikulti ovšem znamená, že nejen migrace, ale i množení je základní lidské právo.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s