1. Kamil Mudra

  Inu, kdo nezkusí – ten neví.
  A často neví ani zkušený.
  A ještě častěji nezkušený zkušenému nevěří.
  Proto se také říká:
  „Kdo nevěří ať tam běží.“

   • Kamil Mudra

    Ono se také ne každé manželství vyvede. Jestliže byly doby, kdy „manželství“ EU s USA potřebovalo manželskou poradnu, tak dnes už je evidentně zralé na rozvod. Bohužel se EU stále tváří zamilovaně a nechce si připustit že ji ve svazku s gemblerem nic dobrého nečeká.
    Pokud nedostane rozum a nevyrazí s tím vyžírkou dveře včas, může se stát že tenhle současný nápadník http://www.hlavnespravy.sk/vysledky-summitov-brics-a-sanghajskej-organizacie-spoluprace-v-ufe-india-a-pakistan-sa-pripravuju-na-vstup-do-sos/646338 ztratí zájem a tahle, už lehce přezrávající ženská, zůstane na ocet.

    • Seal

     No a pokud půjdeme o level níž a budeme brát EU jako výsledek manželství Německa s Francií, tak se dá říct, že řecká krize tu dosavadní osu Paříž – Berlín docela slušně polámala. Jestli něco v tomhle příměru stojí současně za zmínku, tak je to, jak se chovala v řecké krizi východoevropská děcka. Tedy Herr Schäuble se některým východoevropským politikům asi jevil jako až přehnaně přísný otec, ale Frau Angela byla i v tuzemském většinovém tisku popisována jako hodně vnímavá matka. Budiž nám útěchou, že ještě viditelnější to bylo na slovenské politické scéně, kde tu „názorovou pozici“ umocňoval současně i větší berlínský ekonomický cecík, čili eurozóna.

     • Seal

      Ve Francii jsou už zase v módě dopisy německým přátelům, takže i Strauss-Kahn se připojil (ten jeho dopis jsem i četl, takže můžu potvrdit, že je hodně dobře napsaný). No je to zatím jenom taková zajímavost, ale v makroekonomických luzích a hájích jednoznačně vede hlas, že Schäuble je akorát obyčejný berní úředník. Četl jsem už i úvahu o tom, že ekonomicky dával smysl naopak jenom odchod Německa z eurozóny… Výměně názorů docela schopně napomohli Řekové, kteří s gustem postupně vyjevili, jak už od 30. ledna 2015 (!) čelili vydírání. V českém tisku o tom samozřejmě není skoro ani ťuk (tam spíš v politických komentářích vede hlas, že kdo se zastává Řecka, tak ve skutečnosti nenávidí Němce, případně poodporuje ruskou „pátou kolonu“, anebo je to nějaký potrhlý levičák). No tak aspoň link na ty Literárky, které na dnešní české poměry až docela nezvykle hrábly rovnou do francouzského tisku: http://www.literarky.cz/politika/svet/20273-rozumime-nmecku-rozumi-nmecko-nam

   • jafa

    80 lidí vlastní tolik jako 3 a půl miliardy lidí z druhé strany. Že by se ti z té chudé strany složili a takhle uctívali satanáša :-)
    Jak jsme tím žitím vnucené karmy pomýleni. Jako těch 80 psychopatů, Realita vymizela.

 2. Pingback: EU je jako manželství | Outsider Media
 3. Pingback: EU je jako manželství | ALMANACH
 4. Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo EU je jako manželství
 5. Ondřej

  Švagrová, tedy žena mého bratra o něm říká, že ho manželství (rozuměj, tedy ona:-) zkultivovalo. Je otázka, jestli opravdu sebevědomí a zodpovědní lidé potřebují dostat k sobě drába, který na něho bude dohlížet. Další otázka je, jestli ono manželství je pro každého. Není, jsou lidé, co pro svoji povahu, nezkrotnost a solitérství nejsou schopni být v nějakém „chomoutu“ (to je spíše můj příklad, proto jsem svobodný a asi to tak i zůstane.:-). EU má podobné rozpory. Je jako manželství dvou zbohatlíků, kteří na veřejnosti předstírají bohabojný život a charitu, a přitom se oba každý večer oddávají divokým orgiím na bujarých večírcích, swingers party namísto monogamní věrnosti (ideálu) společné sounáležitosti. Luxusní hedonismus jedněch, co svým příkladem a přezíravostí popichují ty muže/ženy, co doposud chodili po práci včas domů za rodinou, maximálně skočili s přáteli na pár piv do hospůdky , ale jinak se věnovali rodině, jsou těmito snoby a pokrytci lákáni na své vykřičené party, kde je za chudáčka hloupýho povaźován ten, kdo se aspoň v trojce neoddá sexuálním hrátkám s protějšky co nikdy předtím neviděl, přitom pije Moët Chandon přímo z lahve, jak je popisováno zde a Řekové jim za bohaté spropitné u toho dělají sluhy.

  http://www.blisty.cz/art/78164.html

  EU samozřejmě jako původní projekt německých ordoliberálů jako byli Ludwig Erhardt nebo Wilhelm Röpke a levičáků jako byli německý postmarxista Jürgen Habermas nebo francouzský socialista Valéry Giscard d’Estaing je myšlenkou KOLEKTIVNĚ sdílených hodnot, přenesených do vnitřní politiky a ekonomiky. EU stavěli především na ROVNOPRÁVNOSTI a zavedli v určitých procedurách nutnost konsensu, takže dotáhli i nutnost nevytvářet „poražené“ většinově přehlasované, ale razili princip konsensu. Bohužel současná politická reprezentace ty, co se nechtějí na nečem nepřijatelném shodnout, „DONUTÍ“ držet basu. Přitom idea EU je jasně levicová, bohužel až upozadění emancipace od národovectví, vlivu lokální /národní/ církve a preference evropských hodnot a evropanství coby civilizační identity stojící nad nějakým národem, jazykem a sváry o to kdo je více příkladným vlastencem, tak toto vystřídal ekonomický liberalismus jako stěžejní měřítko a hodnota zároveň.

  Původně byl přijat koncept pospolitosti si v hodnotách sociálně-liberální podstaty, civilizačně a identicky humanisticko-osvícenské tradice, společnosti založené na akceptaci kulturní, náboženské a etnické různorodosti za předpokladu stejného ztotožnění se s těmito hodnotami. Tím bylo i překonání konzervativně-patriarchální společnosti silných, mužské nadřazenosti, dominance a etalonu katolické morálky coby nepsaného, ale společensky závazného mustru společenského vychování jako úzu, uzavřenosti do rodinné idyly mimo občansky individuální přístup odpovědnosti za sebe sama a pak za věci veřejné a maximální svoboda ve svém životním stylu nezávisle na mínění společenských a politických autorit.

  Abych se vrátil na začátek, jako ideový odchovanec hippies rozhodně nemám nic proti volné lásce, nevázanosti a ke kolektivním vztahům v rámci komunity, takže moje moralizování na začátku nesdílím a není mi vlastní, jen říkám, že kázat vodu a pít víno a to velmi nezřízeně, veřejně najevo dávaný hedonismus a pohrdání „chudáky“, co na toto nemají anebo se jim takový mravně výprázdněný postoj k sobě sama hnusí, je pokrytecké a jakákoli noblesa navenek to nedokáže zakrýt. Na TOTO rozhodně EU coby instituce zřizována nebyla. Svoboda pohybu a jistá dávka kolektivismu v rozhodování i o jednotlivostech (regulace a nařízení) má svůj smysl tehdy, kdy chceme ne více svobody (to se každý odstěhujme na opuštěný ostrov a žijme tam, tam budeme maximálně svobodní), ale více efektivity a naplnění něčeho, co nadřazujeme vlastní svobodě. Třeba čistého životní prostředí, energeticky nenáročné technologie, energeticky pasivní bydlení, maximálně recyklované odpadové hospodářství a možnost žít v tom koutu Evropy, kde se nám to líbí, nebýt otrokem nějakých hranic s dráty a místních politických elit.

  Přál bych všem, kdo původní evropské hodnoty a program integrace chápali takto, aby sami vůči sobě zaujali stanovisko, které by mělo pomoci dalším, aby se nezříkali integrace a kolektivně sdílených hodnot s dalšími evropskými národy, včetně Řeku a Ukrajinců, Srbů nebo Moldavců (další adept na asociaci s EU). Jen si musíme znovu a znovu opakovat, proč to děláme a čeho tím chceme dosáhnout a abychom poukazovali na původně levicový éthos této integrace.

  • Janika

   Odstranění hranic je pro mě obrovskou a nádhernou vymožeností a chápu, že za to je nutné zaplatit zase jinou regulací. Jenže se pomalu a plíživě zase hranice zavádějí a omezení zůstávají, by dokonce sílí. Potom ať jde EU do háje, bez svobody pohybu je to akorát ten dráb.

   Kultivaci manželstvím nebo jiným svazkem nevnímám jako jednostranný dozor drába, ale jako vzájemnou kultivaci, už jen tím, že bereme ohled na potřeby druhého, že ho vnímáme. Nezávislost solitéra může mít jiný název, například sobectví, pohodlnost. Ale proč ne, může to vést k rozvoji osobnosti, nebo i těch států. Neustálým sledováním co ten druhý je člověk jako Robinson na ostrově, který chodí jen po pobřeží a vyhlíží loď, nedostane se k bohatství uvnitř ostrova a nakonec zahyne hladem (to je z Kafky :-).

   • Kamil Mudra

    „Potom ať jde EU do háje, bez svobody pohybu je to akorát ten dráb.“
    Velice výstižné, Janiko.

    Výraz „kultivace“ v souvislosti s partnerem, je mi z duše protivný stejně jako u někoho (převážně žen) oblíbené „zcivilizování“, protože evokuje představu o potřebné „nápravě“ něčeho nedokonalého, zaostalého u čeho je třeba dosáhnou změny k lepšímu. Osobně ten proces přizpůsobování se probíhající v dobrém manželství nazývám „laděním“ a myslím tím vylaďování se na toho druhého.

    Čím lépe se na partnera vyladím, tím více pak nacházím možností, kterými ho mohu potěšit, zpříjemnit mu výskyt v mé přítomnosti, aniž bych se tím sám cítil nějak zatížen nebo omezen. A rád využiji každou příležitost, nejenom proto že mne potěší jeho radost ale i proto že to snižuje počet situací, kdy něco takového musím udělat (byť i rád) s pocitem že je nějak omezena moje integrita, což má v sobě vždy špetku oběti (byť třeba i jen docela malé, např. že něco přestanu odkládat na své oblíbené místo abych ho uvolnil tomu druhému). Pokud je takové vylaďování oboustranné (a já vím že je to možné, protože v takovém manželství žiji) lze ho přirovnat ke sdílené péči o zahrádku i k onomu přístavu kam se loď vrací z rozbouřených vln s natěšenou posádkou. Přitom oba lidé zůstávají sami sebou, jejich vylaďování je určeno pouze pro ten jediný „vysílač“.

    To co jsem teď napsal asi na první pohled vypadá jako v rozporu s tím Kafkovým citátem, ale já vidím v tom sledování (pro vlastní ladění), právě způsob kterým se člověk k tomu bohatství uvnitř ostrova dostane a tak po nějaké lodi která by ho odvezla ani netouží. Je mu dobře tam kde je.

    V potřebě nezávislosti u solitérů ale nevidím sobectví. Spíše jakýsi útěk od zodpovědnosti za život toho druhého kvůli nedostatku víry v možnost nalezení protějšku, který by takovou odpovědnost dokázal oplácet stejnou mincí. Pohodlnost jistě hraje svoji roli ale myslím že nejde o pohodlnost která by měla základ v některé podobě lenosti. Řekl bych že jde o takovou tu lehkost žití, ve kterém se mohu rozhodovat jen za sebe a svá rozhodnutí nemusím s nikým konzultovat, což samozřejmě i navyšuje vlastní akceschopnost a navozuje pocit svobody. V pozdějším věku také nastupuje nechuť ke změně již zažitých vlastních rituálů.

    • Janika

     Hezky napsáno, Kamile, v těchto věcech bychom se v mnohém shodli.

     Ohledně té kultivace, tak znala jsem taky jednoho, podle kterého muž musí ženu vychovat :-).

     A ti solitéři, vzpomínám, že GeoN považoval člověka za úplného jen v páru, tak nějak. Těžko říct.

 6. BARON LE SAMEDI

  no a na dobrou noc- slyším, že v dáli jde Televarieté, a horká noc nese zvuk stejně dobře, jako vůni přezrálého obilí…..vzpomněl jsem si na pana Petra Jandu, šéfa skupiny Olympic, nesporně výborného muzikanta, šéfa a sociálně netečného člověka. Na červeném hrádku o něm Milouš Jakeš mluvil v souvislosti s kulturní frontou a podpisy Několika vět…..mluvil o Zagorové, ta má šest set tisíc ročně, holka…..a Janda dva miliony vydělal….ten ale proti nám nejde. Že té Hanině to bylo málo, a chtěla Jandojc honoráře? Pro srovnání: Brož Josef, ředitel ústřední správy cel, člen uv ksč, plat dvnáct tisíc měsíčně, učitel-profesor VŠP UV KSC pět tisíc měsíčně, ministr deset, ministr poslanec dvanáct, soudce tři a samosttný odborný lékař speciaalista dva a půl měsíčně. Orientalista patnáct stovek. Sova senior mohl mít z primariátu tři tisíce. Kdy svým lebensstandartem dohnal jandu s příjmem stopadesát tisíc měsíčně?https://www.youtube.com/watch?v=EJsf6QiUqFU

     • Astr

      Prave touto dobou kdy tu mame zimu je na severu zeme krasne:-)
      Naopak v obdobi prosince a zdejsiho leta kdy je teplo I zde na jihu, je tam nesnesitelne!

       • BARON LE SAMEDI

        jakmile v Boroloole bude přistávat to ero nahoře, a aboriginové mne povolí vstup do NT, třeba mne do AUS pustí. Zajímalo by mne, zda když by native council trval na mé návštěvě, AUS konsul by mi musel- nemusel vydat vízum….před dvaceti lety lidi říkali, že je to horší, než zpověd. NZ byl bez problémů…

        • BARON LE SAMEDI

         jinak, přirozeně, jsem spíše zvyklý na cattle class. Ostatně, ted mi u nohy leží vedrem zdecimovaný pes, a u ruky, nebo o ruku, se mi otírá kocourek. Takže bez zvířat necestuju, a butler – asi bych trval na butlerce, by po většinu cesty kmital pro psí žrádlo- psovi vařím, nebo by otevíral sáčky felix junioru….kdo ho zná, jde o kuřecí v aspiku. Možná by se hodilo i jako předkrm na palubu…..:-

         • Astr

          Barone cestovat se zviraty do Klokanie to si rikate o velky problem:-(
          Karantena ktera Vas bude stat jako business class a spousta papirovani k tomu.
          Nedavno si sem privezl jeden Amerikan v tasce nejakeho mini pudla samozrejme ve svem jetu, protoze normalni linkou by neprosel a kdosi to vyfotil.
          Ani nekolik dvezenych pripadu AIDSu z Afriky nezpusobilo takovy rozruch jako teto pripad.
          Vyjadroval se k tomu I federalni ministr a noviny v Kalifornii napsali neco jako ze:
          Pozor hrozi ze Australie vyhlasi USA valku !
          Ze tu behaji tisice zdivocelych velbloudu, oslu, zajicu a jineho drive dovezeneho zvirectva to snad naveky poznamenalo geneticky kod ouredniku na fsech maxisterstvech :-(

          • BARON LE SAMEDI

           to by mne nenapadlo. Jak zvířata znám, chtěli by se kamarádit s prvním krokošem….:- před jedenácti lety jsem pašoval v uvozovkách bernského salašníka na jeden den do Malmo. Dánský recepční mi ještě říká, včera otevřeli Ostersundbron, jedte po něm, na ferry vás nepustí. Pes instruován, celou dobu na mostě byl v poho, ale pak vyjukl na dva švédský policajty….ale ok, samozřejmě, za tři hodiny jsme valili stejně zpátky….

  • Astr

   Dalsi vyborny rozhovor:-)
   Zatimco massmedia od dob JFK siri ideu natazene ruky sobeckeho obcana zvecnene vyrokem :
   My fellow Americans, ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country.
   John F. Kennedy,
   Prince Hans-AdamII nasel odvahu prohlasit ze stat by se mel maximalne snazit v peci o obcana !
   Sorry se ze opet dovolavam statistiky ale dnesni „svobodny“ ovcan vice roboti pro stat nez drive ten nesvobodny pro monarchii !
   Bylo to ve vasich novinach kde bylo radostne oznameno ze do konce crevna obcan pracoval na stat a dane, od 1 cervence uz obcan pracuje uz jen pro sebe !
   Samozrejme v prumeru, , coz je jako s ukazkovym prumerem kolik krocanu na hlavu sni prumerny Emerican:-)
   Stat slouzici lidu a presentovane monarchou, opravdu vynikajici myslenka :-)

   • PeeBee

    to asi nestoji tak, ze by to tvrdil jen a pouze lichtenstejnsky panak, jen to od neho zni asi prodejneji z hlediska tisku. u socdemaka z ulice se to potom tak nejak predpoklada…

    jak to ale hans myslel, tu peci? sledovani, shromazdovani individualnich statistik, rada vyhlasek smerujicich veskere obcanovy aktivity? protoze stat by za obcana v idealnim pripade mohl i myslet, to by bylo skvele – a „technicky“ se ta moznost blizi. nebo hans adam mluvil o minimalnim prijmu, o podilu obcana na surovinove zakladne uzemi na nemz plati dane?

 7. PeeBee

  kdyby to nebylo tak smutne, clovek by se nad pitomosti vsech tech vyhlasenych zurnalistu vybrone pobavil (milovany culikuv zdroj inspirace):

  „…There is also no reason to suppose that Libya will turn into a failed state. Under Gaddafi, it ranked 111 out of 171 in the Failed States Index – closer to Finland and Norway (the least failed states) than to Somalia or Afghanistan…“

  brian whittaker, http://www.theguardian.com/commentisfree/2011/aug/22/gaddafi-hope-libya

  • Astr

   Rozesrana Libye a on nakonec serviruje nadeji ?

   At the moment, of course, there’s little we can be certain about. But let’s hope for the best, stop predicting the worst, and prepare for something in between.

   Za tahle optimisticky tesinska jablicka snad dostal I dobre zaplaceno, :-)

 8. BARON LE SAMEDI

  no, pee bee, v Lichtenštejnsku je tři tisíce čtyřista podniků a zaměstnáno tam třicet čtyři tisíc lidí, z toho šestnáct tisíc čtyřista občanů Lichtenštejnska, zbytek Švýcaři odvedle, Rakušané a ostatní. Kde u nás máte tolik podniků byt se stovkou zaměstnanců….a nečítají se banky, pojištovny etc. Čímž nepléduji pro odvěkého nepřítele, viz Liechtenstein a poprava českých pánů…fakt je, že ti, co se radovali, že maj hrad, hab-s-burg, byli větší formáti, leckdy, než obyvatelé Hradu plebejští…

 9. BARON LE SAMEDI

  Zavolejte Kohouta. Prožívám, na vesničane, nezvyklé chvíle. Včera odpoledne, v těch děsivých vedrech, se cca padesát metrů od mého bydliště usadil člověk. Je tam lavička, takže usadil. Trávil tam odpoledne, sedíc, seděl tam večer, seděl tam v noci. Tam, kde je na vesnici lavička, rozumněno, je rušno. Neosazují se tam, kde není provoz, potažmo se zbytečně nedávají ani tam, kde provoz je- obecní úřad. Snad aby důchodci nevhodnými plky nerušili běh majestátu nad nimi. Člověk sedí, nejí, nepije, nevím co dělal v noci….odpoledne jsem vyběhl vyvenčit psa, a seděl tam. Tak, jako včera….Chystám se tam tak za dvě hodiny. Bude-li tam, bude to pro mne záhada srovnatelná s čapkovými povídkami. Má právo sedět, má právo nemluvit – asi se o komunikaci nikdo nesnažil, a má jistě právo nejíst- zjevně nemá co, a nepít. V tomto vedru…. nelze mu vyčíst nic. Máme svobodu. I svobodu nezasahovat do cizích věcí. Jářku, mně ale vadí, že tady někdo směřuje k rozvratu organismu, a každá moje snaha by přitom byla agresí sui generis. Zase po čase nevím, co dělat. A tak sháním číslo na „pečovatele o všechny“, Kohouta „od Jílkové“. Neznáte?

  • Janika

   Tak mu doneste vodu nebo pivo, Barone, a hned přijdete záhadě na kloub. Třeba má smutek na duši větší než hlad a žízeň.

  • Slobo

   22. juli 2011
   Utøya

   52 av ofrene fra Utøya døde
   av skudd i hodet. zemřelo s kulkou v hlavě.
   / drepte 69 /
   ( aftenposten.no 08.mar. 2012 )

   • Slobo


    Jente, født / Dívka, narozen / 1993.
    Befant seg i Lillesalen i Kafébygget, og ble skutt tre /3x/ ganger.

    Gutt,/Chlapec / født 1993. Befant seg i Lillesalen i Kafébygget, og ble skutt fem ganger. /5x/

    Gutt, født 1993. Befant seg /byl -nalezen/ i Lillesalen i Kafébygget,
    og ble skutt åtte ganger. /……..střelen osmkrát /

    http://www.aftenposten.no/22juli/52-av-ofrene-fra-Utoya-dode-av-skudd-i-hodet-6779222.html
    ________________________________________________________

    (●̮̮̃●̃)


    ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   • Janika

    No jo, ten šílenec měl výročí…

    Zaujala mě ta kresba zastřeleného mladíka ve vodě. Tak hrůzné téma, a tak krásně esteticky zpracované. Já bych něco takového nikdy nekreslila, snažila bych se na ten výjev zapomenout. Proč to někdo má potřebu takhle ztvárnit, to mi vysvětlete…

    • Slobo

     prej / že vraj
     „Karikaturisté
     někdy používají intelektuální zkratky, které diváci mnohdy nepochopí,
     protože třeba nejsou naladěni na stejnou vlnu“

     ( ͡° ͜ʖ ͡°)


     22.07. 2011

 10. Astr

  Dalsi presny odkaz:
  Jak mimo Kadaffiho snahy o nezavislost jeho plan
  zavodnovani zeme byl dalsi trn v oku a duvod vyvozcu demokratury a humanitarniho bombardovani

  In July 2011, NATO bombed the Great Man-Made River water supply pipeline near Brega including a factory that produces the pipes, claiming that the factory was used as “a military storage facility” and that “rockets were launched from there”. NATO’s attack on the pipeline disrupted water supply for 70% of the population who depended on the piped supply for personal use and for irrigation. The country now reeling under civil war, the future of the Great Man-Made River Project is in jeopardy.

  Back in 1991, at the opening of the first phase of the project, Muammar Gaddafi had prophetically said about the largest civil engineering venture in the world:

  “After this achievement, American threats against Libya will double. The United States will make excuses, but the real reason is to stop this achievement, to keep the people of Libya oppressed.”

  O tomto nejvetsim Africkem zavodnovacim projektu Kadaffi prohrasil:
  ( „Po tomto uspechu se americke hrozby proti Libyi zdvojnasobi. Spojene staty se budou vymlouvat, ale skutecny duvod je zastavit tento uspech, aby lide Libye byli i nadale utlacovani. “ )

  • Kamil Mudra

   Nu ano. Dobrá ukázka toho, jak „vyspělý svět pomáhá Africe“ :-(
   Něco k tomu ještě zde:
   http://procproto.cz/zahady/konspirace/kaddafi-mozna-nebyl-zabit-kvuli-rope-ale-kvuli-vode/

   Ty zásoby podzemní vody se, co do množství, odhadují asi jako na dvě Středozemní moře a jde o tu největší kvalitu srovnatelnou snad jen s vodou těženou z arktických ledovců. Kaddáfí klidně mohl postavit jen stáčírnu a prodávat ji do světa, stejně jako ropu. Místo toho se rozhodl poskytnout ji všem občanům své země. Řekl bych že i tohle je jeden z ukazatelů jeho charakteru a rozhodně ne směrem k mínusu.

   • PeeBee

    on skutecne zil tim, cim libyjci – to je na celem tom pribehu nejsmutnejsi. proto si vybral s nimi i zemrit… nemusel, ale poprel by sam sebe.

    • Janika

     Ano, on miloval Libyjce. Asi si je neidealizoval, musel vidět zradu i pohodlnou zbabělost, čekající, až on to vyřeší. Sklízejí trpké plody, Libyjci. Kdy asi začnou po plukovníkovi masivněji tesknit. Ráda bych se toho dožila.

     • PeeBee

      neco mi rika, ze teskni vetsina uz od zacatku, ale za verejne teskneni je hlava dolu, tak teskni „normalizacne“…

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s