Car a kočky

car a kočky

(Upraveno podle ruských zdrojů)

Reklamy

13 comments

  • Janika

   To je jen vtip, Smajlíku. A líbí se mi, protože mám ráda kočky a všechny, co jim ubližují, bych potrestala stejným způsobem.

 1. taras2

  Ceaucescu zabil („ulovil“) tisíce, možná desetitisíce zvířat, na jednom lovu také třicet medvědů. V rezervacích mu je nadháněli před hlaveň pušky jak dobytek na jatkách. Je to těžko uchopitelné, co taky Země nosí. V těchto dvou případech (včetně Nikolaje) však Boží mlýny nemlely naprázdno.

  • PeeBee

   pravda, pravda, kdyz dosli medvedi, hned nahnali par tuctu muflonu a kance, bazanty mu nahaneli po tisicich, obcas slovili i urostlou vesnicanku… byl to dabel vasnosti, dabel!

    • Janika

     Tarasi, ty jsi nějaký citlivka. No a není to pravda? Kde by se v Rumunsku vzalo tolik medvědů? Nevím, jen se ptám, taky mě to zarazilo.

      • Janika

       Aha, tak to jo, když máš důvěryhodný zdroj. Jenže uznej, naprostá většina papoušků takovou senzační zvěst prostě jen hodí k ohromení publika bez důkazu. Jak to má člověk odlišit. PeeBee je náhodou jeden z nejchytřejších lidí, co jsem na netu poznala.
       Ale ani kniha nemusí být směrodatná, například Paměti Kocába na sametovou revoluci ;-).

       • taras2

        Ale je směrodatná, oni dělali o odstřelech výkazy, navíc Ceausescu má muzeum trofejí. V těch revírech nesměl střílet nikdo, kromě Nicoly a jeho hostů, a on navíc to nechal rozestavit tak, že nadháněli před jeho flintu a na ostatní zbylo jenom to, co mu uteklo. V knížce jsou fotky jak z muzea, tak seznam trofejí, tak z výřadů po akci. Normální řezník, sympatický ovšem PeeDee.

 2. Janika

  Bohužel ke kočkám nemají cit ani pejskaři, kočka je pro ně jen hračka pro jejich hafana. Tuhle jsem uklízela pod schody na ulici, kocour seděl pokojně v předzahrádce, z jedné strany není ohražená. Nebylo mě vidět a slyším, jak supí nějaký pes a hajzl páníček mu tiše říká „kočička!“ Tak jsem vylezla, pozdravila, chlap se lekl a hafana stáhnul. Kdybych tam nebyla, tak už nemám kocoura.

  • Kamil Mudra

   Nojono… Není pejskař jako pesjkař. Jsou i tací co mají kočky rádi.

 3. Ondřej

  Otázka je jaký režim a státník se kde choval ke zvířatům alespoň o řád lépe než k lidem, když budu brát, že vraždění a války byly v dobách před- a po leninských v Evropě zcela běžné. Pravda, flora a fauna nebyla tak zasažena průmyslovou civilizací jako dnes, a také ona velkovýkrmná masová jatka také nefungovala jako průmyslová velkovýroba, ale ona selská hospodářství a přístup sedláka k chovným hospodářským zvířatům byl jiný než vlastníků dnešních zemědělských koncernů. Ale o tom už tu byla řeč. Nicméně ochrana přírody a omezování komerčního lovu je snad dnes na lepší úrovni než v dobách, kdy lov byl zásadní kratochvílí panovníků a mocných obecně, kde si (mimo ty války) kde si uvolňovali adrenalin. Dnes máme fotbal a počítačové hry. Určitě je to plus pro zvířata:-)