Jdeme se k vám usadit navždy

Napsal Lev Veršinin

Překlad Janika, převzato odtud, kráceno.

Tisícům nelegálních imigrantů ze Sýrie, Iráku a Afghanistánu se v sobotu podařilo proniknout policejním kordonem přes hranici z území Řecka do Makedonie.

Evropa má skutečně strach. Lidé nechápou, co se děje, a politici, i kdyby rozuměli, se neodvažují vysvětlit jim v celé nelítostné hrůze, co se děje. Ale především takový průlom v praxi znamená nemožnost poslat proniknuvší nazpátek: neumožňují to předpisy a je to drahé.

Malou nešťastnou Makedonii všichni litují. Ale nikdo nemůže nic dělat: jednat rázně znamená přiznat selhání nejdůležitějších politických paradigmat posledních desetiletí, následně změnit nejen zákony, ale také ideologii a politiku, a do toho nikdo nepůjde.

Komisaři EU se snaží přemístit tato radost do zemí východní Evropy – několik tisíc tam, několik tisíc jinam – ale tyto země jsou malé a problém se tak nevyřeší. Nabízí se ideální varianta – velká, úslužná a všeho schopná Ruina (Ukrajina).

Krom toho, jak zaznělo dnes ráno na NBC, dají-li usídlencům občanská práva, „demokratická vláda Ukrajiny bude schopna vytvořit protiváhu pro-ruského voličstva a zabezpečit rezervy pro podporu dalších reforem“. O tom není pochyb: udělají to.

Reklamy

185 comments

 1. Slobo

  Norman
  …more ochrániť Brusel nemieni
  – ale uzavrieť východné hranice – 【ツ na já,
  k tomu mali viedenskí potomkovia českých švejkov, slovenských kočišov,
  balkánskych pašerákov
  a ukrajinských kuriev
  vždy veľmi blízko.

  http://nadhlad.com/node/2283

 2. PeeBee

  tak nam pan steinmeier prohlasil, ze „jsme“ udelali chybu, kdyz „jsme“ utocili na irak a libyi… JE STEINMAIER BLBY NEBO PROVOKUJE? proc nemlci? jsou blbi nemci, kdyz takovyto materialek je zastupuje? udajne v nemecku funguje skvele demokracie a obcanska spolecnost. kolik ze je dnes v nemecku oficialne dospelych analfabetu?

 3. Astr

  PeeBee pisete o tomto prohlaseni pana ministra zahranici ?
  Vojenské operace v Iráku a Libyi byly chybou, řekl v sobotu německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier.
  http://www.novarepublika.cz/2015/08/steinmeier-operace-v-iraku-libyi-byly.html

  Je samozrejme lepe kdyz pravda vyjde najevo sice se zpozdenim ,
  ale lepe ze nekdy nez nikdy :-)
  Kdyz k Pravde jeste pridate lasku je hned na cem stmelovat a cim obohacovat :-)
  Jen si dovolim vyhradu a varovani ze pokud jde o obohacovani a stmelovani jsou nektere jine kultury a jejich projevy tak jine ze jsou pro nas z naseho pohledu nevhodne. Vyhodu to ma jen jednu
  ze tyto ukazky jsou stmelujici pokud jde o nesouhlas.
  http://www.white-media.info/cerno_cerna_tma.html

  • PeeBee

   ano a povestnym stmelovacem je bily muz, jeho stmelovani vsude miluji a prirozene mu diky skvelym zkusenostem nesmirne duveruji…

 4. Astr

  Kdyz k Pravde jeste pridate lasku je hned na cem stmelovat a cim obohacovat :-)
  Jen si dovolim vyhradu ze pokud jde o obohacovani a stmelovani jsou nektere jine kultury a jejich projevy tak jine ze jsou pro nas z naseho pohledu nevhodne. Vyhodu to ma jen jednu
  ze tyto ukazky jsou stmelujici pokud jde o nesouhlas.
  http://www.white-media.info/cerno_cerna_tma.html

  • merlin

   nojo, afrika. Některí kulturní tradice Afarů jsou docela k zamyšlení – jako důkaz dospění v muže přinést uříznutý penis a varlata jiného. tím se dobře reguluje populační exploze :-) /nesmím dávat odkazy, protože sax by je použil jako důkazní materiál mé xenofobie.

   • embecko

    To je vcelku stupidni prispevek, merlin. Pokud nam tu podsouvate bojovy ritual za kulturni tradici, tak to opravdu k zamysleni je, ale ne nad temi domorodci.
    Steje tak, pokud si vzpominam, jsem tehdy nemluvil o vasi xenofobii, nybrz o tom, jak manipulujete s pomoci odkazu o kterych nasledne tvrdite, ze jste je vubec nepostovala…a to jich bylo asi tucet :o)
    S kavarenskou metodou drobneho podsivani se ted na netu uplne roztrhnul pytel.

    • embecko

     Jak jsem ted juknul, tak ritualni kastrace je docela vyrazne zastoupena i v evrospekm dedictvi: nastupce Caesaruv, Augustus, nechal na miste dnesni katedraly sv. Petra postavit chram zasveceny bohyni Kybele, kde se kazde jaro provadely excesivni kastracni orgie: cerstvi kastrati, prevleceni do zenskych satu hazeli behem nasledneho pruvodu vlastni odrezane organy do otevrenych oken domu.
     „Kult bohyne Kybele velmi silne ovlivnil pozdejsi krestanstvi.“
     (Johan Kymerman, Mythos Kastration, Arnheim 2013)
     Kybele ci Cybele a kastraci lze vygooglovat…

      • merlin

       tvářit se, že nechápete, že zde existují civilizační okruhy na různém stupni vývoje, které se skokově dostávají k výdobytkům vědecko technické revoluce, aniž tuší, která bije, je roztomilý přístup. Kgyž je z toho jen kargo kult, tak je to téměř neškodné. když z toho kouká střet civilizací, je to průšvih.
       A je to stejně pěkný zvyk, jako obřízka nebo ukamenování či upálení čarodějnice..

       • Astr

        Merlin dobre vystizeno,
        že zde existují civilizační okruhy na různém stupni vývoje, které se skokově dostávají k výdobytkům vědecko technické revoluce, aniž tuší, která bije,

        Bohuzel ten do Evropy naval hrozi stretem a bazirovat na slovicku zda dochazi ke stretu civilizaci nebo o stret zvyku ktere jsou si cizi
        tu stale hrozi ze ve stretu jedna strana zmizi
        byvse obriznuta vyriznuta zlikvidovana
        nebo snad ze by dokonce obohacene asimilovana?
        Zatim to vypada tak ze to po cem slunickari, Pravdo-laskari a multikulti korektnaci nekorektne volaji
        je o asimilaci cesky receno prizpusobeni se kultury nasi te jejich s nimi a jimi nastehovane
        Pak velke podiveni nastava kdyz se jim nesouhlasu a odmitani ciziho dostava

      • embecko

       Mel jsem doted zato, ze manipulujete vedome, pokud ne, mela byste zvazit panickou poruchu, merlin.
       Pokud vytrhnete ritualni kastraci ze souvislosti a a vlozite ji do uprchlicke konotace, pak silne manipulujete. Podminky kmenoveho souziti v Africe a zpusob spolecenske koexistence v Evrope nemuzete srovnavat. Jako se ptate vy mne, tak se muzu zeptat i ja vas: Je v Evrope hodne mist, kde je potreba bojovat o vodu (pramen) na tak vysoke existencni urovni, ze se z ni vyvine kastracni ritual? Co vubec vite o Afrech? Ze ziji v Africe a ze si urezavaji koule…to vam staci k vyhodnoceni jejich kultury?
       Pripominate mi muslima z odlehle visky, kteremu se do rukou zatoulal evropsky pornograficky casopis, ve kterem si to rozdava letuska s pilotem a ktery se mne bezelstne ptal, jestli, az nekdy poleti do Anglie, se k nim take muze pridat, nebo jestli se bude muset jenom divat…mel chudak zkratka zato, ze takove praktiky jsou u zapadnich leteckych spolecnosti soucasti palubnich sluzeb… :o)

       • Astr

        Saxova vina ze kdyz tu poucuje o kmenovem kuli urezavani
        provokuje zde jine aby take presli na poucovani:-)
        Dovolim si pouceni o manipulaci .
        Jak se docitame ma to slovo pro nektere zde podobne zkresleny vyznam
        jako pro Saxova Africana palubni service Swissairu:
        Tvurci videa o tom vice vi, necht tedy o manipulaci promluvi :

       • merlin

        saxi, Nevím, zda jste v Africe alespoň jednou byl. Já ano. Nehodlám jim dělat bankomat. A umíte aspoň trochu amharsky? Abyste si přečetl nadpisy v novinách? Kolik jste potkal Afrů? Poukazuju a budu dál poukazovat na obtížnou slučitelnost až neslučitelnost kultur na jiném stupni vývoje. A když už jsme u těch diagnóz, začínám mít pocit, že to Vy trpíte mesiášským komplexem.
        Ujasněme si to provždy, preferuji uprchlíky ze Sýrie /z utečeneckých táborů, ale utečencům obecně/ – dám dokonce přednost všem syrským šiítům před sunnity a dalšími křesťany, kteří nemají s protestanty ani s katolíky společného nic. Nepreferuju proud ekonomických uprchlíků z Etiopie, Eritreje, Súdánu atd. a podporuju / a budu podporovat ty/ co se jim v tom budou snažit bránit a vracet je zpět. Rovněž tak se mi nelíbí příchozí z Afgánistánu a Pákistánu, z toho zvláště pak. Mohu k tomu dodat spoustu úhlů pohledu, jež Vám zůstanou vzdáleny, protože kdybyste je byl schopen pochopit či spíše akceptovat, tak byste tak již dávno učinil.
        Je mi šuma lógr, jestli bude v západní Evropě resp. Francii či Holandsku za 50 let islám a šárija. Ale je mi taky úplně fuk, že Vám jsou vzdálené pojmy jako domov a český národ, mně nejsou. Je to nakonec pochopitelné, nejsem emigrant. Když jsem byla venku, a i déle, vždycky jsem se těšila domů. Díky lidem jako Vy se nemám mít časem kam vracet př. mám mít strach se vracet domů? Nebojím se islámu, byť to nepovažuju za šťastné, pracovala jsem v muslimské zemi dva roky, ale myslím/ a mám proto množství dobrých argumentů/ že syrští muslimové by alespoň zavedli nějaký řád do tohohle bordelu, kdežto ti jmenovaní Afričani z toho udělají totální kůlničku na dřevo. Další debaty mezi námi na toto téma považuji za zbytečné a uzavřené.

 5. Astr

  Nadpis clanku nema daleko k NWO
  O nem zajimave vypraveni:

 6. Ondřej

  Už jednou se Island jako jediný dokázal postavit splácení dluhu, který přijala a neukočírovala vláda, která pro toto neměla od občanů mandát. Odmítnutí buržoazii zaplatit bylo právem bráno jako akt občanské vyspělosti a zodpovědnosti. Občanské sounáležitosti, kde bezpochyby mezi jinak sociálně a majetkově (!) nesourodými sociálními skupinami došlo ke shodě. Levicové paradigma přijaly jak liberální tak konzervativní (křesťanská) pravice.
  Dnes se ukazuje TOTÉŽ v bledě modrém! Jedná se o prolnutí občanského a liberálního diskurzu aplikace našich zásadních evropských hodnot, které má (jak křesťanská pravice) tak liberální levice ve svém hodnotovém rámci na jednom z prvních míst. Individualističtí středoví liberálové, městská inteligence a ekologické hnutí v tomto případě nejsou z principu vymezení se proti multikulturalismu tak jako případě konzervativců a socialistů nijak negativní, takže došlo k pro nás dosti nevídané věci.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/379300-islandane-nabizeji-migrantum-ubytovani-tlaci-na-vladu-aby-jich-prijala-vic.html

  „Uprchlíci jsou lidské zdroje, mají zkušenosti a kvalifikaci. Uprchlíci jsou naši budoucí životní partneři, nejlepší kamarádi, spřízněnci. Může to být bubeník v kapele našich dětí anebo náš příští kolega, Miss Island roku 2022, tesař, který nám konečně dokončil koupelnu, kuchař v kantýně, hasič, počítačový génius nebo televizní moderátor,“ připsala k výzvě její iniciátorka, akademička Bryndis Bjorgvinsdóttir.

  Opět jsme u kardinální otázky, proč někdo vidí za uprchlíkem třeba schopného obchodníka s biopotravinami, bubeníka nebo prostě jen maminku pracující s dětmi ve školce, a někdo násilníka, co si jednou pyjem, podruhé dělohou (jak to sociokulturní násilí za účelem dominance máme hezky genderově zrovnoprávněno v případě uprchlíků, jen u ve věcech životního stylu a vlastních „svobod“ pořád ženy nedokážeme ocenit jako nám mužům rovné bojovnice za křesťanské hodnoty v rovnoprávnosti v platech:-) chce podmanit naši kontinentální vrozenou touhu po konzumním blahobytu, vyvyšování se jeden na druhého v celoživotní společenské soutěži od kolébky do hrobu o aplikaci maximální slevy na cokoli, na právo na barevné diapozitivy z exotických dovolených při rodinných sešlostech a konečně na větší kus anglického trávníků a větší zahradní gril navázem si „poměřujících“ při české verzi „garden-party“ zvaných grilovaní.

  Myslím, že někdy je třeba onu simplifikaci o kulturních zdrojích těch správných hodnot z hlediska geografického původu „Západ vers. Východ“ obohatit i o další světové strany, které mimo své zeměpisné polohy lze vymezit i určitou politickou tenzí k politice obecně lidské a emancipační a na druhé straně doktrinářsky bigotní – tedy na Sever a Jih. I ony velké příběhy, které s postmodernou „umřely“, by se daly nově převyprávět. Jako v případě nového vyprávění Marxe. Jen mít k tomu odvahu.

 7. Ondřej

  Ten Váš odkaz míchá páté přes devaté. Předně jako první se zprávou o podpoře Islanďanů přišel prestižní britský levicový deník The Guardian.

  Především zmiňuje výzvu vládě, která skutečně byla sepsána a podepsali se pod ní nikoli virtuální uživatelé Facebooku, ale lidé vlastními jmény. Prostě podepsali podobnou petici jakou vydali naši vědci a nedlouho poté němečtí představitelé veřejného a kulturního života. Ve všech třech peticích se píše pořád to samé.

  Lidé, co se rozhodli ji podepsat, vyzývají jako občané a daňoví poplatníci svoje vlády, aby pomáhala uprchlíkům INTENZIVNĚJI než tak činila doteď. Odvolávají se na universální lidské hodnoty (snažil jsem universalismus a jeho hodnoty včetně jejich formování a doby vzniku coby zásadního hodnotového ukotvení popsat ve své stati minule). Takže váš odkaz (na jaký že to zdroj? Anonymní blog worldpressu…) je sice dobrý pro to zpochybnit Facebook jako reprezentativní (pro Janiku – empiricky, že?) zdroj fakeů, hoaxů a různých (des)informací a já s tím problém nemám to přiznat, nicméně ona zpráva je především o tom, co popisuje Guardian (jistě k jeho novinářskému renomé budete mít výhrady, ale pak nemáte moc na výběr, protože anonymní alternativní webové šedá zóna nemůže být NIKDY k serioznímu novinářskému zázemí oponentem, proč asi domyslíte sám…)

  Takže na co ta zpráva upozorňuje, cituje z Guardianu:

  Thousands of Icelanders have called on their government to take in more Syrian refugees – with many offering to accomodate them in their own homes and give them language lessons.

  Iceland, which has a population of just over 300,000, has currently capped the number of refugees it accepts at 50.

  Author and professor Bryndis Bjorgvinsdottir put out a call on Facebook on Sunday asking for Icelanders to speak out if they wanted the government to do more to help those fleeing Syria. More than 12,000 people have responded to her Facebook group “Syria is calling” to sign an open letter to their welfare minister, Eygló Harðar.

  Speaking on Iceland’s RÚV television, Bjorgvinsdottir said her country’s attitude was being changed by the tragic news reports. “I think people have had enough of seeing news stories from the Mediterranean and refugee camps of dying people and they want something done now,” she said.

  Takže autor petice má jméno a na tuto petici (u nás by prezident řekl, že Facebookoví členové jsou elitáři a nejdou se zájmy lidu, ale proti lidem co na vesnici kopou brambory a nemají čas ani peníze na nějaké virtuální IT kavárenské diskusní kluby) – rozdíl je patrný.

  dále cituji z Guardianu: „Iceland’s prime minister, Sigmundur Davíð Gunnlaugsson, said he was aware of increasing popular pressure to take in more refugees. “I assume that during Tuesday’s cabinet meeting I will propose the establishment of a special committee of ministers to discuss the problem and evaluate how Icelanders can respond, how we can contribute as much as possible,” he told RÚV.

  “It has been our goal in international politics to be of help in as many areas as possible and this is one of the areas where the need is most right now.”

  A to je to, na co jsem chtěl tím linkem upozornit. NA ROZDÍLY v úrovni společenského vnímaní uprchlického problému u nás a Islanďanů. V úrovni politické podpory lidem v krajní nouzi mezi našimi představiteli a představiteli vyspělých západních zemí. Pro srovnání nemusíme chodit daleko srovnejme německého prezidenta Gaucka a našeho prezidenta Zemana. Paní Merkelovou a pana Sobotku a konečně rakouského kancléře Faymanna a našeho oligarchu Babiše. Rozdíl? NEBE a DUDY.

  Takže islandský premiér se na rozdíl od českého anonymního webu nedomnívá, že Facebooví petenti jsou virtuální trollové placení CIA bojující za ekonomický a sociální krach Evropy jak se nám snaží proruští konspirátoři naznačit, že uprchlící jsou sem hnáni dolarovými úplatky kdy po Homsu, Allepu a severním Kurdistánu pobíhají chlápci v dobře padnoucích sakách a černých brýlích, co mají „boule“ v podpaží a rozdávaje štůčky dolarových bankovek a GPS navigace, kde jsou jízdní řády Eurocity z Bělehradu, Budapešti, Vídně a Prahy do Mnichova, Kodaňe a konečně Eurotunelu volají: „Let’s go Europe“!

  Proč jsme zase jen my Češi, Slováci, Maďaři a Poláci „jiní“ než země západní Evropy, co jejich občané už koneckonců sami a solidárně přes 10 let naše země financují a neříkají posměšně že jsme komunistická nevzdělaná partička brigád socialistické práce s takovou pracovní morálkou přesně odrážející rozdíl v životní úrovni mezi jimi a námi který se v plné nahotě projevil po otevření hranic v r. 1989? Dělají to? Ne, nedělají. Proč totéž tedy děláme my vůči těm, co díky tomu že se narodili v zemi s diktátorským nebo polodiktátorským režimem a co pro ně honba za penězi a akademickými tituly znamená méně než soudržná rodina, mít hodně dětí a nesobecky se věnovat jim, komunitě a duchovním hodnotám než my individuálnímu uspokojování osobních potřeb a vlastních ambicí takže nemají tolik peněz na sociální zabezpečení a jejich státy válčí s fanatiky, co je pro ně zabíjení něco mezi zábavou a potěšením? Proč se ukazujeme jako hlupáci a povrchní sobci v otázce elementárnho poskytnutí jim z hlediska našeho rozpočtu finančně zanedbatelné pomoci?

  • Seal

   Ten můj odkaz hlavně říká, z čeho ten humbuk vznikl… Kdyby česká mééédia chtěla něčemu opravdu pomoci, tak už pár dní píšou o tuzemských příkladech „good practice“. Zatím jsem ale zaregistroval jenom jeden vcelku zflikovaný článek, protože většina toho, co se píše v hlavním proudu a pak druhotně „taví“ v jeho takzvané alternativě, je především o ideologických střetech. No je to asi mnohem „důležitější“ přístup; což mi mimochodem teď potvrzujete i tou svou pověstnou plachtou.

   • Ondřej

    Než jsem to stačil dopsat. Bum – a je to tady. Propaganda nebo snaha o pozitivní informace, co myslíte Vy? Já bych to nehodnotil takto, co mi zaráží a co je už snad posté (určeno především pro šarlatány manipulující s lidským vědomím různými psychologicky sugestivními metodami, obvykle exaltovanými či afektovaně sebeodhalujícími terapiemi – viz praktiky sestry Mildred Ratchedové z Přeletu nad kukaččím hnízdem) KLADENOU OTÁZKU:

    „Proč jsou ti Němci tak diametrálně jiní než my Češi“? Mám začít věřit na nějakou kolektivně pojatou antropologickou determinaci, na nějakou národně geneticky predestinovanou. kolektivně spjatou mentální eugeniku či co? Nebo je to prostě jen ten duch větší západní kultuivovaností, lidmi (ne)kradoucími v obchodech počínaje a politickou kulturou jejich vrcholných politiků konče?

    http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/379393-mnichovane-prijali-migranty-s-otevrenou-naruci-rozdavali-jim-jidlo-i-obleceni.html

    • merlin

     kultivovaní a pořádkumilovní Němci i kultivuvně a pořádkumilovně likvidovali, na to my barbarští podřadní slované nemáme. Takovej systém a pořádek – na to se svou liknavostí nikdy nedosáhnem. Zůstává otázkou, zda je to chyba. Nemyslím si.

   • Ondřej

    Já nevím, to byste měla vědět Vy, třeba jedničky a nuly:-). Když může být empirické vylézt Říp a říci že je to táhlý a kulatý kopec, proč by totéž v případě třeba jeho fotky umístěné na Facebook nemělo být? Navíc fotky věrně reprezentující jeho vzhled než je jen „pocitové vyprávění“ někoho kdo má navíc záduchu a revma a kdo při jeho slezení trpěl a štvalo ho to, že tam musí vylézt. Pak nevím proč by nemohl být Facebook stejně empirický a jeho fotky, citace, odkazy, rozhovory jako vyprávění jednoho subjektivního pocitu nějakého bezvýznamného (pro reprezentativní ověření) človíčka….

    • Janika

     Ondřeji, rozlišujte přece FB a obsah tam zveřejňovaný. FB jako takový samozřejmě fenoménem je, existuje. To, co se tam zveřejňuje, je ale nejrůznorodější směsí, jakou si lze představit.

     Empirie je a může být zprostředkována jen subjektivně. Jinak to prostě není možné.

 8. Ondřej

  Máte pravdu, že česká media maji sklon jednat bulvárně a že z vyhrocování názorových příkopů si zvyšují čtenost. Jistě by mohla informovat o pozitivních činech více. Jen si nejsem jist, jestli by to pak nebylo od odpůrců (tedy sympatizantů všech antisystémových „úchylek“) toto nebylo vydáváno za příklad politicky korektní establismentové propagandy. Takže jestli makedonská policie použije proti uprchlíků slzný plyn nebo naše těm co přepravuje k azylovému řízení nasadí pouta, zabaví mobily a peníze, jsou to relevantní informace, bohužel. Stejně jako když někdo v Německu zaútočí na ubytovnu přistěhovalců Molotovovými koktejly. Ovšem kultivaci rozpravy na mediální scéně v Německu dávají právě ty pozitivní případy jejich představitelů, ať je to poslanec za CDU Martin Patzelt, Merkelová nebo Gauck. My nemáme na ty nejagresivnější jedince ala Konvička nebo ty, co chodí na intelektuály, pravdoláskaře a neomarxisty s šibenicemi právě takové autority jako Merkelová nebo Gauck. Bohužel máme jejich lidský a politický opak a bez nálepek nevím, jestli je mám „jen“ nazvat populisty nebo v případě Zemana „levicově smýšlejícími“ postkomunisty.

  Každý máme jiný styl komunikace, Seale, já byl v čítárně zvyklý na „plachty“ o několika stech stránkách, a na desítky referenčních odkazů na „autority“ resp. na další knihy, odkud je daný výrok či korelační souvztažnost převzata a zakomponována do textu úvahy dalšího autora, který s takto nabytou informací volně. Náročné především pro ty, co déle neudrží pozornost. Typické pro dnešní marketingově – popshotovou generaci sketčů a youtube minutových videjí.

  Protipól k plachtám je pak SMS ergo Facebook style – Jj, IMAO as YN bett. Krátké, jasné, vystižné. Každý má své preference a svůj „vkus“. Nikomu ho nerozmlouvám ani nekritizuji. Zkuste ten nadhled někdy taky, uvidíte, že tím podstatně sám zkrátíte obsah sdělení, jehož délka jak se zdá, je pro Vás sama o sobě kvalitativním výstupem diskuse bez ohledu na jeho obsah a formu. Já se pokusím o totéž třeba se sejdeme někde uprostřed.

  • Ondřej

   ….který s takto nabytou informací volně pracuje.

 9. PeeBee

  znate tu povestnou fotku cinana – hrdiny, co stoji pred tankem (na fotce jiz neni videt, ze tanky OPOUSTEJI namesti nebeskeho klidu, jelikoz na nem je opravdu klid).

  me se libi tato…

 10. PeeBee

  „http://i94.photobucket.com/albums/l82/miko06_2006/tank-1.jpg“

 11. danaver

  Tak už se do toho vložil i UNICEF. Zvykejme si – odmala …

 12. PeeBee

  At the end of the day, the “refugee crisis” is yet another contrivance by the same special interests who first sought to intervene in Syria to back “freedom fighters,” then to stop the use of “WMDs,” and most recently to fight “ISIS.” Now with all three failing to justify what is otherwise naked military aggression openly pursuing regime change in Syria as a basis for wider confrontation with Iran, Russia, and even China, “refugees” are being used as human pawns to provoke fear and rage across Europe.

  http://landdestroyer.blogspot.ca/2015/09/engineered-refugee-crisis-to-justify.html

 13. PeeBee

  milovnik rozesirani zemi a velky investor gyorgy soros:
  “By making U.S. ambitions so clear, the Bush gang has committed the cardinal sin of giving the game away.”

 14. Ondřej

  Máte rádi fotbal? Já, jo. Ale ten německý!!!¨

  Bayern München engagiert sich für die Flüchtlingshilfe. Der deutsche Meister spendet eine Million Euro aus einem Freundschaftsspiel für notleidende Menschen. Vorstandschef Rummenigge sieht den Verein in der Verantwortung, betroffene Personen „in Deutschland zu begleiten“.

  Eine Million Euro für Flüchtlinge – Deutschlands größter Fußballverein Bayern München setzt sich mit einer großen Spende für notleidende Menschen ein. „Der FC Bayern sieht es als seine gesellschaftspolitische Verantwortung, den geflohenen, notleidenden Kindern, Frauen und Männern zu helfen, sie zu unterstützen und sie in Deutschland zu begleiten“, sagt Vorstandschef Karl-Heinz Rummenigge.

  Trainingscamp für Flüchtlinge

  Der deutsche Meister plant in den kommenden Wochen, durch seine Jugendabteilung ein Trainingscamp für Flüchtlinge einzurichten. Die Stadt soll dabei wesentliche organisatorische Aufgaben übernehmen.Bastian Schweinsteiger, vergangenes Jahr noch Bayern-Spieler, beim Besuch bei einem Flüchtlingscamp.

  Die Kinder und Jugendlichen sollen beim FC Bayern trainieren, Deutsch lernen, mit Mahlzeiten und einer Fußballausrüstung versorgt werden, teilte der Verein mit.

  „FC Bayern setzt ein wichtiges Zeichen“

  Die Spende in Höhe von einer Million Euro aus einem Freundschaftsspiel wird Flüchtlingsprojekten zur Verfügung gestellt. Die Auswahl soll in Abstimmung mit Bayerns Innenminister Joachim Herrmann (CSU) und Münchens Oberbürgermeister Dieter Reiter (SPD) getroffen werden.Bayerns Vorstandschef Karl-Heinz Rummenigge
  „Der FC Bayern setzt hier ein wichtiges Zeichen, und ich freue mich über das große Engagement des Vereins“, erklärte Reiter.

  „Willkommenskultur in unserem Land“

  „Es ist eine ganz tolle und vorbildliche Aktion“, sagte Herrmann, der von einem „weiteren großartigen Zeichen für die tolle Hilfsbereitschaft und die Willkommenskultur in unserem Land“ sprach.

  Beim Heimspiel am 12. September gegen Augsburg werden Bayern-Spieler mit je einem deutschen Kind und einem Flüchtlingskind an der Hand einlaufen und wollen damit ein Zeichen für Integration setzen.

  ****

  Nebudu se ani ptát, co by na to řekl náš Pelta a čínští straničtí kapitalisté koupivší naši Slavii, jak by ti u nás reagovali na uprchlický problém. Na zápas Slavie se Spartou by asi hráči nevedli za ruku jedno české dítě za druhou jedno uprchlické jako výraz solidarity. Možná tak max. jednoho otroka z Foxconnu aby jim nosili zakopnutý balóny.
  „Kalle“ je holt formát! Když hrával v 80.letech (byl můj klukovský idol, i když hrával u frankfurtské konkurence, obdivoval jsem ho) ale teď už jako managera a jistě dobře zajištěného bohatého pána, si ho vážím ještě víc. Tréninkový tábor pro kluky uprchlíků je výborný nápad! Navíc naši „chudí“ co jim uprchlíci údajně ujídají chlebíčka ze sociální ošatky nemusí mít strach, tohle platí bohatí ze svých kapes.

  • Janika

   Tak to přeložte, Ondřeji, nebo napište svými slovy, a můžeme to dát jako článek. Samozřejmě jen jestli se Vám chce. Můžete mi to poslat na mail.

 15. Ondřej

  Obyčejná reportáž o tom, jak německý fotbalový klub se zapojil do pomoci uprchlíkům.

  FC Bayern Mnichov se zavázal pomoci uprchlíkům. Německý fotbalový mistr věnuje přes milion eur jako výtěžek přátelského fotbalového zápasu potřebným. CEO Rummenigge vidí jako svoji povinnost pomáhat lidem postiženým jako výraz německé učasti s nimi.

  Jeden milion eur pro uprchlíky – největší německý fotbalový klub Bayern Mnichov se zavazuje, že věnuje velký dar potřebným lidem. „Bayern vidí to jako svoji sociální odpovědnost pomoci uprchlíkům, prchajícím dětem v nouzi, ženám i mužům, aby jim pomohl jako výraz německé účasti s jejich osudem“ řekl předseda Karl-Heinz Rummenigge.

  Tréninkový tábor pro uprchlíky

  Německé hlavní plán pomoci spočívá v tom, že v příštích týdnech zřídí novou divizi pro práci s mládeží, tréninkový tábor pro uprchlíky. Město se zavázalo zajistit základní organizační úkoly řekl při návštěvě uprchlického tábora ještě do minulého roku aktivní hráč Bayernu, Bastian Schweinsteiger.

  Nezletilé děti a mladéž budou moci s Bayernem trénovat hrát fotbal a přitom se učit němčinu, budou zabezpečení jídlem, vyfasují fotbalovou výstroj, vše na náklady Bayernu, oznámil klub.

  Bayern vytvořil důležitý precedent

  Dar ve výši přes jeden milion jako výtěžek přátelského zápasu bude sloužit jako jedno z opatření plánovaného projektu pomoci uprchlíkům. Je v souladu s plánem pomoci organizovaným bavorským ministrem vnitra Joachimem Herrmannem (CSU) a mnichovským starostou Dieterem Reiterem (SPD) řekl po setkání s nimio předseda klubu Karl-Heinz Rummenigge.

  „Bayern učinil důležité gesto, a jsem rád, že takto silný závazek vzal Bayern na sebe“ řekl Reiter.

  Kultura přijetí uprchlíků v Německu

  Je to významná akce, řekl Hermann, kterou bude dáno najevo vstřícné jednání Německa a navození přátelské atmosféry přijetí uprchlíků.

  Domácí hráči vystoupí při přátelském zápasu dne 12.září proti Augsburgu, kdy při příchodu na stadion budou hráči Bayernu držet za jednu ruku německé dítě a za druhou ruku budou vést jedno dítě uprchlíků na znamení společné integrace.

  ****

  To je stručný překlad. Svůj poněkud ironický komentář jsem připojil výše k originálu textu. Víc nemám co dodal abych se nestal místním „Čulíkem“ co laje Čechům a jejich přístupům k problému, který zatím ANI NEPOZNALI, do xenofobů a jinak lidem nízké morálky a lidské empatie coby výbavy „normální“ slušnosti k lidem jak je běžné v civilizovaných zemích a jak se ostatní učí už malé děti ve škole. Tedy to, že máme pomáhat slabým lidem, lidem v nouzi, mít úctu ke starým, vlastním rodičům. Nakonec je to základ křesťanské morálky, ať chodíte na nějakou waldorkou školu, která první byla založena už v r. 1919 po válečném běsnění v německém Stuttgartu švábským podnikatelem Moltem. Pro Seala – jako klasický projev Weberových „protestantských ctností a ducha (bohužel už jen tehdejšího) kapitalismu“, který v ideální podobě má mít asketickou podobu povinné charity s potřebnými, zisk má být reinvestován do podniku se snahou o neustálé zvyšování vlastní prosperity firmy a tím i svých zaměstnanců, k osobní potřebě pak má být užito až „co zbude“ a to střídmou neokázalou formou (unglänzende Verhalten).

  • Ondřej

   oprava….ať už chodíte na nějakou waldorfskou školu nebo na normální….ta byla založena už v r. 1919….

  • Seal

   No můj poněkud ironický komentář by byl o tom, že některé české kluby asi taky nakonec přispějí na pomoc uprchlíkům. Postarala se o to iniciativa FC Porto, kterou podpořil Platini: http://www.theguardian.com/football/2015/sep/09/champions-league-europa-donate-ticket-refugees-porto-bayern-munich
   Jinak na ty predispozice moc nesázejte, ať už jde o Webera nebo Sombarta, který nějak podobně vysvětloval vznik bankovnictví. V tomhle ohledu dám spíš na toho Engelse: Lidé jsou určováni poměry, ve kterých žijí, ale pořádně jim to oplácejí.